s-marek1
22.04.06, 22:45
Wszystkie trasy wylotowe z Poznania, stanowiące drogi krajowe, są albo
przebudowane (na Berlin, Warszawę, Katowice/Łódź), albo przebudowa wkrótce
(na Wrocław), albo można ominąć (na Gniezno->DK92).
Natomiast DK11 na Piłę, a chodzi mi o odcinek od RONDA OBORNICKIEGO do
SUCHEGO LASU, jest TRAGICZNY!
Jeżdżę tym odcinkiem dzień w dzień już 6 lat i jest coraz gorzej: ruch się
zwiększa, coraz więcej firm i sklepów (chociażby Lidl), wjazdy na całej
długości ulicy (z każdej "budki").
Wiem, że były projekty tzw. Nowej Obornickiej, ale nic się w tym temacie nie
dzieje (a obw. zachodnia to zupełnie inny i odległy temat).
Chciałbym za posrednictwem Gazety zapytać, czy coś jest planowane w tej
kwestii. Czy są plany, choćby doraźne, udrożnienia tej ulicy.
A oto moje (doraźne) propozycje:
- dodanie drugiego pasa od ronda obornickiego do (chociazby) ul. Kurpińskiego
(tam są największe korki)
- zlikwidowanie niektórych lewoskrętów (np. w ul. Hulewiczów)
- oddzielne pasy do lewoskrętów (np. w ul. Omańkowskiej)
Czy Was też dotyka ten problem?