Dodaj do ulubionych

W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono.

28.08.12, 11:23
Mieszkańcy stolicy dostają już drogą pocztową propozycje przewidywanych opłat za wywóz odpadów komunalnych w przyszłym roku. Proponuje się 6 zł. od zameldowanej w gospodarstwie domowym osoby na miesiąc. Przypominam, że Warszawa w swoim obrębie nie posiada już wolnego wysypiska odpadów. Wszystkie muszą być transportowane na spore odległości. Nawet do Radomia. Czekam na propozycję naszych władz.......
Obserwuj wątek
    • Gość: qwerty Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.08.12, 11:33
      15 zł.
      • Gość: Pas Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. IP: *.32.radom.pilicka.pl 28.08.12, 11:49
        21 zł
        • fnx1 Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. 28.08.12, 13:08
          Pogięło Was? Przecież te barany wezmą to na poważnie!!! Będziemy pierwszym miastem w którym ludzie są eksmitowani (na śmietnik!) za niepłacenie rachunków za śmieci!
          • Gość: BOB Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.08.12, 15:24
            Żeby utrzymać RADKOM to będzie 20 zł od osoby miesięcznie. Założę się.
          • sympatyk.po Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. 28.08.12, 19:03
            Dzięki za poważny nick. To początek dyskusji i liczenia. Jest punkt odniesienia. Miasto wielokrotnie większe. Nie mające na swoim terenie wysypiska proponuje 6 zł. od osoby miesięcznie. Radom ma na swoim terenie wysypisko. Droga transportu kilkakrotnie mniejsza. Co zaproponuje nam magistrat?
    • Gość: Robotnik Spalarnia IP: *.dynamic.chello.pl 28.08.12, 17:29
      Eee chyba nie woża smieci do Radomia, maja przecież spalarnie na Targówku. W Radomiu też będzie w miejscu starej elektrociepłowni przy ul. Energetyków. Lokalni politycy PiS już się chwalą, przekonują ze to nieszkodliwe a zyła złota z tego.
      • Gość: Alik Re: Spalarnia IP: *.algo.radman.pl 28.08.12, 17:31
        Siła w w precyzji, proponuję 50 zł .....
      • sympatyk.po Re: Spalarnia 28.08.12, 19:05
        Wożą, wożą.......... Jak myślisz dlaczego wyremontowano Witosa?
      • Gość: ??? Re: Spalarnia IP: *.play-internet.pl 29.08.12, 05:40
        Na Targówek niewielka ilość trafia odpadów. Nie jest to taka żyła złota przy obecnych stawkach - tak to było by o wiele więcej spalarni śmieci w Polsce ( a jest jedna). Nie wiadomo czy RADPEC będzie stać na taką inwestycję jak spalarnia śmieci. Zastanawiam się po co wodociągi budują spalarnię - mogli by spokojnie odpad przekazywać do spalarni przy energetyków ( produkować prąd i ciepło) a tak to co z nadwyżką ??
    • Gość: hula_hoop Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. IP: *.radom.vectranet.pl 28.08.12, 19:50
      Banialuki. 6 zł. nierealne i ekonomicznie nieuzasadnione. Ciekawe ile dopłacą z budżetu, pewnie drugie tyle.
      • sympatyk.po Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. 28.08.12, 21:07
        Realne czy nie. Taką propozycję dostałem pocztą. Ktoś to chyba wyliczył.
        • Gość: BOB Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.12, 11:57
          Trochę znam branże więc powiem że 6 zł od osoby JEST możliwe - jeżeli przedsiębiorstwo oczyszczania miasta jest dobrze zarządzane t.z. śmieci są segregowane, odpady o dużej kaloryczności trafiają do firm produkujących paliwo dla cementowni, złom jest wybierany i sprzedawany, kierowcy śmieciarek są pilnowani żeby nie kraść paliwa, trasy śmieciarek są optymalne logistycznie TO JEST możliwe. I zamyka się finansowo. No ale warunkiem jest właściwe podejście do biznesu....
          • sympatyk.po Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. 29.08.12, 20:04
            To jest punkt odniesienia. Sądzę, że wyliczona kwota niewiele się będzie różnić w innych gminach.
            • prawdziwyradomianin Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. 29.08.12, 22:15
              BRAWO
    • leming.nr1 Re: W Warszawie cenę wywozu śmieci już ustalono. 29.08.12, 23:28
      sympatyk.po napisał:

      > Mieszkańcy stolicy dostają już drogą pocztową propozycje przewidywanych opłat z
      > a wywóz odpadów komunalnych w przyszłym roku. Proponuje się 6 zł. od zameldowan
      > ej w gospodarstwie domowym osoby na miesiąc. Przypominam, że Warszawa w swoim o
      > brębie nie posiada już wolnego wysypiska odpadów. Wszystkie muszą być transport
      > owane na spore odległości. Nawet do Radomia. Czekam na propozycję naszych władz
      > .......

      A skąd takie info?
      • sympatyk.po A skąd takie info? 30.08.12, 08:30
        A z mojej skrzynki pocztowej.
        To informacja jak sądzę do konsultacji.
        W przyszłym roku gminy przejmą obowiązek odbioru i utylizacji odpadów komunalnych. Nic dziwnego, że mieszkańcy z uwagą obserwują propozycje opłat.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka