Dodaj do ulubionych

Budowa południowej obwodnicy Radomia

IP: *.udn.pl 31.01.05, 09:16
Mam pytanie, czy ktoś z redakcji DOTRZE do planowanej trasy przebiegu i
opublikuje ją na łamach gazety ?? Tak się składa, że mam działkę położoną obok
cukierni na Wiejskiej ( w dołku ) i chciałbym zobaczyć, czy urząd nie planuje
mi zrobić drogi szybkiego ruchu pod płotem.

A co do cen działek, panie Kornatka - w TEJ CHWILI ceny ziemi w tych okolicach
sięgają 50 zł za mkw także nie wiem skąd ma Pan te swoje idiotyczne wyceny,
mało tego, im blizej ulicy ceny idą systematycznie w górę, działka przy
Wiejskiej była ostatnio sprzedana za 80zl mkw także o jakich 15 zł za mkw pan
mówi. Nie rób Pan z siebie ignoranta Panie Konratka..

Mało tego, ceny systematczynie idą w górę a ludzie głupi nie są - wywłaszczyć
za marne grosze się nie dadzą .. Nie te czasy.. A trafi się dwóch opornych i
zablokują budowe trasy na długie lata.

Obserwuj wątek
    • jdk Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia 31.01.05, 10:19
      Podpisuje sie pod wnioskiem - opublikujcie te mapki!
      • Gość: Mariusz Ja proszę o to juz od 2004 roku IP: *.udn.pl 31.01.05, 11:40
        niestety bezskutecznie ...

        Moe ktoś z forumowiczów ma i wystawi gdzies na www ?
    • Gość: ADrem Plany? może by jednak je opracować rzetelnie. IP: 193.111.144.* 31.01.05, 13:38
      Czy w tym "pięknym" mieście nie istnieje mozliwość opracowania wieloletniego i
      wieloetapowego planu rozwoju? Moze by jednak pokazać że najważniejsza jest np 7-
      ka i realizujemy ja w ciagu najblizszych 3 lat za 2 lata zaczyna sie
      realizacja obwodnicy połnocnej i trwa dajmy na to 5 lat. I tak po kolei. teraz
      słychac o obwodnicy południowej, ale kiedy bedzie zrealizowana, jakimi srodkami
      nie słychać. Toż przecież przygotowanie takich planów otwiera scieżkę do
      starania sie o dotacje unijne, ale może chodzi o coś zupełnie innego ??
      • jdk Re: Plany? może by jednak je opracować rzetelnie 01.02.05, 17:04
        ADrem - super uwagi.

        Do obwodnicy poludniowej dochodzi jeszcze kwestia pomyslu z "duza" obwodnica
        Radomia.

        Pare tygodni temu pisano o pomysle, by obwodnice Radomia z polnocy na poludnie
        poprowadzic... wschodnia strona miasta, zaczynajac na wysokosci Wsoli.

        Jak sobie popatrze na mape, to wychodzi mi, ze duzo sensowniej byloby
        poprowadzic obdownice Radomia od zachodu, mniej wiecej od Jedlinska do Oronska.
        Takie chyba tez byly kiedys plany. A teraz nagle cos sie zmienia...

        Moze ktos sie do tego ustosunkuje?

        Poki co wyraznie miasto polozylo "lache" na E77 przebiegajacej przez Radom:
        - zbudowano skrzyzowania "kolizyjne" (Wernera, Okulickiego),
        - brak dwupasmowki na odcinku od Okulickiego do granic miasta w strone Kielc,
        - przebudowano (zniszczono) tez kolizyjne, ale po przebudowie beznadziejne
        skrzyzowanie Kielecka/Wolanowska...

        Zatem - jak najszybciej powinien zostac stworzony strategiczny plan rozbudowy
        drog.

        No i czekamy na mapki...
        • Gość: macadam Re: Plany? może by jednak je opracować rzetelnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.05, 19:54
          O przepraszam, wszystkie typy skrzyżowań są kolizyjne. O ile mi wiadomo są
          tylko z mniejszą lub większą ilością punktów kolizji.
    • Gość: ? Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.footprints.net 31.01.05, 13:49
      ?
    • Gość: A Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.radom.pilicka.pl 31.01.05, 17:56
      dośc dawno juz jest mowa o tej obwodnicy i....... któredy dokładnie ona ma
      przebiegać? nikt nic nie wie
      • Gość: Jaś Fasollasido Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: 193.111.144.* 31.01.05, 18:05
        Trzeba ją tak poprowadzić, by jak najmniej straciło miasto, a jak najwięcej
        zarobili ludzię trzymający władzę, nieprawdaż?
    • Gość: mb Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.radom.pilicka.pl 31.01.05, 18:38
      Znając miasto Radom na pewno będzie tak, że dopóki radni i ich "pociotki" nie
      skupią gruntów wokół planowanej obwodnicy, szary obywatel nie dowie się o
      planach.
      Mówi się o społeczeństwie obywatelskim ale dlaczego władze nie chcą oddać głosu
      mieszkańcom i dostępu do informacji o gminie. Przecież gmina to nie prywatna
      firma. Skoro były obrady na ten temat to ja jako mieszkaniec i podatnik tej
      gminy powinnam o ty wiedzieć. Przecież nie ma tajności w takich sprawach.
    • jdk Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia 01.02.05, 17:05
      Dalej czekamy na mapki...
    • Gość: Kadus Do Mariusza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.05, 19:32
      To nie wina Kornatki. On jest wyrazicielem woli prezydenta Marcinkowskiego i to
      od niego zależy niemalże wszystko. Urzędnik jest tylko wyrazicielem jego woli!!!
      • Gość: Mariusz To nie zmienia faktu IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 01.02.05, 21:37
        że ktoś w magistracie jest kompletnym ignorantem w zakresie wyceny ziemi w tym
        rejonie miasta ;)
        • Gość: * Re: To nie zmienia faktu IP: *.proxyplus.cz / 85.128.75.* 03.02.05, 15:31
          wa sie czubku
          • Gość: Mariusz Następny, a może ten sam, żałosny człowieczek ;) IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 03.02.05, 15:59
            Zabawny jesteś, poziomem nie odstajesz od reszty ludzi piszących z tego proxy co
            ty ;) Widocznie ktoś zebrał całą zgraję ignorantów, zapędził do UM i kazał im
            pisać na tym forum ;)
    • Gość: Lotto Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.02.05, 20:40
      Skoro to ma być obwodnica to po co ma przebiegać obok M-1(może mają za mało)
      klientów). Serio patrząc od strony Skaryszewa w ogóle nie powinna wchodzić w
      granice miasta.
    • Gość: $ Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.proxyplus.cz / *.crowley.pl 02.02.05, 09:25
      słuchaj dupku ze Skaryszewa Chciałbyś żeby władze miasta wybudowały drogę dla
      obcych zeby omijały Radom.To brednie Ta droga ma słuzyć mieszkańcom. I tak jest
      zaprojektowana . Oby tylko jak najszybciej została zrealiaowana. Powinni
      postawić na pieniądze unijne . Sporządzic właściwy wniosek.
      • Gość: Lotto Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.05, 21:37
        Słuchaj dupku. Jaką miasto ma korzyść z 40 tonowego TIRa jadącego np. 1905r. A
        a tak a propos Mieszkam w Radomiu od 1933r, tak więc bujaj się cepelio
    • Gość: $ Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.proxyplus.cz / *.crowley.pl 03.02.05, 08:43
      słuchaj dziadku powtórze Ci to jeszcze raz bo słabo chwytasz .obwodnica
      biegnąca poza terenem miasta to nie kompetencja prezydenta tylko
      marszałka.Popieram budowe tej drogi.dupku
      • Gość: Mariusz Bosz... co za żałosna kreatura człowieka IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 03.02.05, 08:46
        nie mającego w dodatku zielonego pojęcia o kulturze dyskusji. Żal mi ciebie.
    • jdk Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia 03.02.05, 18:00
      No i co - beda te mapki????

      \
      • Gość: drrad Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 03.02.05, 23:54
        Mapki są w posiadaniu telewizji DAMI. Przypominam sobie Teledziennik w którym
        to była pokazana mapka wisząca w UM z dobrym zbliżeniem i komentarzem.
        • Gość: vaga Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.udn.pl 04.02.05, 00:35
          Na gruntach pod obwodnicę można nieźle zarobić, dlatego mapka jest pod kluczem.
      • isoxazolidine MAPKA 09.02.05, 11:28
        to tylko szacunkowy przebieg obwodnicy "miejskiej":
        www.radom.pl/grafika/zal3.jpg
        szczegolowego planu pewnie poki co brak.

        o obwodnicy 'marszalkowskiej' wiem tylko tyle ze podobnno ma byc ;-)
        • Gość: Mariusz No tak, plan szczegółowy mają pewnie Ci IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 09.02.05, 12:11
          którzy wykupują ziemie ;) A z tego co mi wiadomo, zaczynają się już "pytania
          znikąd" o chęc sprzedaży ziemi ;)

          Ja poczekam na szczegółową mapkę.

          • isoxazolidine Re: No tak, plan szczegółowy mają pewnie Ci 09.02.05, 12:14
            ja tez czekam :)
        • Gość: A Re: MAPKA IP: *.radom.pilicka.pl 09.02.05, 17:48
          dzięki ale i tak ni cholery nie wiem co z moim domkiem; pozyjemy - zobaczymy
    • Gość: Radomianin Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.udn.pl 07.02.05, 22:48
      Przede wszystkim budowa tej obwodnicy jest pozbawiona sensu. Jest planowana taka obwodnica w inwestycjach województwa mazowieckiego, tak więc ta będzie tylko dublować tamta obwodnicę. Zresztą najważniejsze jest to, że tak celowano aż wycelowano w dom Pana radnego Grzegorza Skwarczyńskiego. Sprawdźcie i zpaytajcie. Przez "pzrypadek" przechodzi dokładnie przez całą posesję tego Pana. Brawo. Niedobrze się robi prywata, prywata i jeszcze raz prywata.
      • Gość: Mariusz Pomijając fakt senowności inwestycji.. IP: *.udn.pl 08.02.05, 08:00
        generalnie chodzi o to, aby człowiek upewnił się, czy w miejscu, co do którego
        ma jakieś plany, w związku z którym poczynił pewne nakłady finansowe, nie
        wyrośnie nagle dwupasmowa ulica...

        Tamten teren (Godów) silnie sie urbanizuje ostatnimi czasy i ja, jak i wielu
        innych, zamierzam rozpocząc tam inwestycje - pobudować sobie dom. A budowanie
        domu w odległości 100 czy 200 metrów od drogi szybkiego ruchu jest chyba anormalne.
        • Gość: A Re: Pomijając fakt senowności inwestycji.. IP: *.radom.pilicka.pl 08.02.05, 08:12
          a ja chce wiedziec czy faktycznie od mojego domu 10m dalej ma powstac rondo?! takie informacje usłyszałam 3 lata temu jak Panowie mierniczy robili wszelkie pomiary. A tak fajnie było
          • Gość: Mariusz Dlatego też i Tobie powinno zależeć na tym IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 08.02.05, 09:14
            aby mapka była ogólnodostępna..

            • Gość: A Re: Dlatego też i Tobie powinno zależeć na tym IP: *.radom.pilicka.pl 08.02.05, 10:38
              toz cały czas się udzielam; z tego co mi wiadomo teraz reguluja stan prawny Godowskiej - 30 lat temu zabrali ludiom grunty pod przebiegająca tam drogę ,a nie wyprostowali w dokumentach. Temat obwodnicy jest ale..... nie moga dojśc do porozumienia która ma byc inwestycja przez kogo finansowana. Miasto ma małe szanse na przeforosowanie swojej koncepcji więc chyba Urząd Marszałkowksi w tym wypadku bedzie górą.
              • Gość: Godowska Mało tego, podobno chcą poszerzyć ulicę IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 09.02.05, 07:56
                Wiejską i w planach jest zabraie ludziom przy niej mieszkającym po 3 metry ICH
                terenu. Ja mam dom odsunięty od ulicy ale jeśli przejechac się tą ulicą to mozna
                zauważyć, że w przypadku, gdyby tak się stało, niektórzy będą mieli okna prawie
                przy ulicy..

                • Gość: mieszkaniec Godowa Re: Mało tego, podobno chcą poszerzyć ulicę IP: 212.160.172.* 10.02.05, 11:11
                  Żeby była jasność bo widzę, że niektórzy się gubią lub nie wiedzą zbyt wiele. A
                  więc:

                  1. Obwodnica ma się zaczynać na wysokości M1 pomiędzy blokami na Osiedlowej a
                  komisariatem na Świerkowej, przebiegać ma przez Prędocinek pomiędzy blokami a
                  ogródkami (działkami) nastepnie obok kościoła Św. Alberta i w linii prostej
                  centralnie na budynek radnego Grzegorza Skwarczynskiego, pod przejście (tunel)
                  kolejowe, za torami w lewo - dalszej drogi nie znam bo szczerz nie bardzo mnie
                  już interesuje ale łączyć się ma z Kielecką podobno na wysokości Muzeum Wsi
                  Radomskiej.

                  2. Obwodnica była planowanaw w latach 50-tych więc łatwo zauważyć, że plany
                  lekko się zdezaktualizowały.

                  3. Kilka lat temu (okres kiedy Grzegorz Skwarczyński obejmował stanowisko
                  vieprezydenta Radomia) naniesiono zmiany w planowanym zagospodarowaniu ulic
                  m.in. Witkacego, Godowskiej, Wiejskiej. Plan został tak zmieniony, że trasa
                  leci w obecnej wersji centralnie przez budynek wiadomej osoby.

                  4. Na rozbudowie drogi (nieoficjalnie) zależy też podobno księżom z parafii na
                  Pręndocinku. Ja z miłą chęcią dowiedziałbym się kto jest właścicielem działek
                  pomiędzy parafią a ulicą Wiejską.

                  5. Mieszkańcy ulic Godowskiej i Wiejskiej składali (z tego co mi wiadomo)
                  wniosek do władz Radomia o zmianę planow zagospodarowania przestrzennego.
                  Wniosek nie przeszedł w Radomiu i był składany do NSA gdzie podobnie jak w
                  naszym mieście nie miała szans przebicia.

                  6. Nie wiem kto zajmuje się planami zagospodarowania w Radomiu ale z miłą
                  chęcią wybudowałbym mu drogę przelotową pod oknem i wtedy zapytał czy jest to
                  dobry pomysł bo jak widze planowanie w naszym mieście to mija sie ono z
                  rzeczywistością i logiką.
    • Gość: Mariusz P. Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.254.udn.pl 10.02.05, 11:43
      Ci którzy uważają że ta droga jest nie potrzbna widocznie są niedzielnymi
      kierowcami albo też zażyłymi pasażerami MPK. Ja przejeżdżam kilkanaście razy z
      Młodzianowa na Południe i szlak mnie trafia jak mam stać w tym korku przy
      Leclerku i jeszcze kilkanaście minut na przejeździe kolejowym. Kazda droga w
      mieście jest potrzebna a teraz takich obwodnic powinni budować się jak
      najwięcej bo fala samochodów sprowadzonych na teren naszego miasta będzie wciąż
      rosła i niedługo przez Radom będzie się przejeżdzaż 2 godziny w szczycie. Ale
      tacy właśnie zacofańcy jak co po niektórzy forumowicze nigdy nie będą chcieli
      iść z postępęm tylko się cofać (i dalej jazdzic gruntowymi drogami - traktorami
      najlepiej.
      • Gość: Mariusz Światły forumowiczu IP: *.udn.pl 10.02.05, 12:18
        Obwodnica w kazdym, normalnym, mieście przebiega POZA granicami
        administracyjnymi miasta. Jeśli jesteś takim "światłym" człowiekiem, to zgłoś
        wniosek do Rady Miasta, coby tak zmienili przebieg tej obwodnicy, aby
        przebiegała Ci przez, albo obok, twojego bloku lub mieszkania.

        Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że będziesz z tego bardzo zadowolony, w końcu
        poprawi ci się dojazd do domu :]

        • Gość: DK Re: Światły forumowiczu IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 12.02.05, 15:31
          Obwodnica, obwodnica!!
          projekt z polowy ubieglego wieku zakladal wybudowanie obwodnicy. OK tylko ze
          wtedy nie bylo Ustronia i Poludnia. Ale miejsce na droge jest. To wybudujmy ja!
          Zawsze znajdzie sie (jak zawsze) kilkunastu niezadowolonych ale korzysci sa o
          wiele wieksze.
          Dodam ze mam piekny widok na przyszly plac budowy (odl. ok 50m) Ciesze sie ze
          bede mogl sprawnie dojechac na os Poludnie, wyjazd na Krakow oraz szybciej
          dostane sie na ul Wojska Polskiego
      • Gość: mieszkaniec Godowa Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: 212.160.172.* 10.02.05, 13:11
        Z całym szacunkiem ale jak sobie wyobrażasz obwodnice zaledwie kilka metrów (w
        najlepszym układzie kilkanascie) od posesji ??????

        W ciagu dnia jeżdżę kilka razy do miasta, nie korzystam z MPK i nie mam
        traktora na podwórku więc z całym szacunkiem mama cie w d..pie i twoje zdanie
        rowniez

        Dla przykladu podam miasto Kielce ktore wybudowalo obwodnice kielecko-krakowska
        calkowicie z boku. Przejeżdżam tamtędy średnio kilka razy w miesiącu i jest to
        ogromny komfort.
        • Gość: DK Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 12.02.05, 15:19
          Gość portalu: mieszkaniec Godowa napisał(a):

          > Z całym szacunkiem ale jak sobie wyobrażasz obwodnice zaledwie kilka metrów
          (w
          > najlepszym układzie kilkanascie) od posesji ??????

          Ja sobie wyobrazam. Tak jak sa posesje przy Warszawskiej, Wojska Polskiego itp

          > W ciagu dnia jeżdżę kilka razy do miasta, nie korzystam z MPK i nie mam
          > traktora na podwórku więc z całym szacunkiem mama cie w d..pie i twoje zdanie
          > rowniez

          Typowa postawa chlopa ze wsi.
          Przesunmy ulice 200m dalej. Nie bedzie kilkanascie metrow od Twojej posesji,
          tylko kogos innego, ale jego zdanie masz w 4literach

          > Dla przykladu podam miasto Kielce ktore wybudowalo obwodnice kielecko-
          krakowska

          Jest bardzo przydatna dla Kielczan. Bez problemu dostana sie z jednego konca
          miasta na drugi nadkladajac kilkadziesiat km.
          • Gość: Mafiozo A od kiedy to, chłopski inteligencie, obwodnice są IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 13.02.05, 10:09
            budowane dla tych co jeżdzą z jednego krańca miasta w drugi ?

            Obwodnice są budowane po to, aby ograniczyć ruch obcych pojazdów w mieście. Po
            to abyś jadąc z Rzeszowa do Warszawy nie musiał pchać się przez miasto. Nam chce
            się wybudować obwodnicę przez środek miasta. Super.


          • Gość: mieszkaniec Godowa Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: 212.160.172.* 14.02.05, 15:18
            > Ja sobie wyobrazam. Tak jak sa posesje przy Warszawskiej, Wojska Polskiego itp

            Jeszcze kilkanascie lat temu stalo tam byc moze trzy domy wiec nie mow mi o
            budowaniu pod samym nosm mieszkan poniewaz to mieszkania i budynki firm
            powstaly przy juz istniejacej ulicy (obwadnicy czy drogi przelotowej)


            > Typowa postawa chlopa ze wsi.
            > Przesunmy ulice 200m dalej. Nie bedzie kilkanascie metrow od Twojej posesji,
            > tylko kogos innego, ale jego zdanie masz w 4literach

            Chlopa ze wsi to sobie wychowaj bo to po tobie odziedziczy wszystkie cechy.
            Gdybys byl zorientowany w temacie to bys wiedzial ze pod wnioskiem kierowanym
            do NSA byli ldzie mieszkajacy nawet 500 m dalej


            > Jest bardzo przydatna dla Kielczan. Bez problemu dostana sie z jednego konca
            > miasta na drugi nadkladajac kilkadziesiat km.

            Pojecia obwodnicy tez widze ze nie znasz lub nie potraisz zrozumiec. Obwodnica
            ma za zadanie pozwolic Ci przejechac obok danego miasta a nie pakowac sie w
            srodek. Druga sprawa to ze obwodnica nie jest po to zeby mieszkancy danego
            miasta mogli sobie pojezdzic nia do centrum.

            Z wrazami wspolczucia za braku rozeznania w temacie
            Mieszkaniec Godowa przeciwny budowie obwodnicy w srodku miasta

    • Gość: Obwodnica Plana mam... IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 18.02.05, 19:52
      Proponuje wybudować obwodnicę przez środek urzędu miejskiego ...
      • Gość: volta Re: Plana mam... IP: *.udn.pl 20.02.05, 10:25
        A ja proponuję wybudowanie tunelu pod domem weselnym radnego grzegorza es.
    • Gość: malibuuu Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 08:55
      hm... mam działke przy Godowskiej ... obwodnica ma przylegać do mojej posesji
      (nic tam nie ma) a właściwie miasto będzie musiało wykupić część mojej ziemi
      pod ta inwestycje ... od tej obwodnicy do posesji ma byc ochronny pas zieleni
      wiec nie wiem po co to halooo ?! Wszyscy narzekaja na stan polskich drog a juz
      jak cos ma sie dziac to wszyscy maja jakies ale ... chyba lepiej przejechac do
      swojego domu normalna ulica niz robic slalom na ulicy. Zgodze sie tylko z tymi
      ktorzy uwazaja ze taka obwodnica powinna sie zaczynac sporo za Godowem i omijac
      wielkim lukiem cale miasto ... no coz ale takie sie plany zagospodarowania na
      najblizsze lata a jak wiadomo w najblizszych latach nie bedzie kasy wiec po co
      sobie podnosic cisnienie. A dla tych co mysleli ze kupujac i budujac 5 lat temu
      dom na "obrzezach radomia beda mieli swiaty spokoj to sie przeliczyli ... mimo
      ze Radom to wielkie zadupie a i tak sie robi tloczno. A jak dla mnie to
      budujcie ta obwodnice ... ceny dzialeczek rosna rosna :P
      • Gość: mieszkanieGodowa Re: Budowa południowej obwodnicy Radomia IP: 212.160.172.* 20.02.05, 13:17
        Nie mam nic przeciwko budowy ale niech bedzie to zrobione z glowa a jesli
        puszcza Ci droge przelotowa przy samym domu to wierz mi ze zmienisz zdanie po
        tym jak Ci przeleci kilkadziesiat lub kilkaset TIR-ow w ciagu jednej nocki.
    • Gość: Qleo No i co ? Sa jakies nowe wiadomosci IP: *.tkdami.net / *.tkdami.net 25.02.05, 11:26
      w tej sprawie ? Czy znowu se pokrzyczeliscie a wladza ma was w du..zym powazaniu
      ? :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka