jdk 30.01.08, 12:24 Podpisuje sie pod tym obiema rekami! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: plugagosc Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.radom.pl 30.01.08, 14:11 Po pierwsze: Skąd ten przymus?! Musimy?! Uważam że nie - nie musimy. Zabierzmy się do budowy?! A za co?! Proszę sobie zerknąć ile Wrocław i Dolny Śląsk dostał dofinansowania w tym roku z UE (196 mln EURO!) a my.... nawet gdyby przeskalować kwote do wielkości i możliwości miasta to powinniśmy dostać tak ~ 20 mln......... Budować.... A utrzymać potem to kto?! Pisałem o tym kiedyś - to jest poroniony pomysł - będzie pusta, przez Radomian nieodwiedzana latami galeria dla przyjezdnych wycieczek - jestem bezlitosny ale to PRAWDA. Muzeum w Rynku mijam codziennie kilka razy - tam nikogo nie ma - oprócz personelu rzecz jasna. No ale możemy dalej się łudzić o potrzebie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bibliotece Multimedialnej (jedno i drugie na koncepcjach - obowiązkowo bez garażu i parkingu - jak to w Radomiu) a jak człowieku chcesz popływać to 220 000 miasto nie ma czynnej pływalni........................... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Rex Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.08, 14:22 > Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bibliotece Multimedialnej (jedno i drugie > na koncepcjach - obowiązkowo bez garażu i parkingu no, np. w takim Londynie w pobliżu Olympic Park, gdzie odbędą się letnie igrzyska olimpijskie, nie przewiduje się ani jednego ogólnodostępnego miejsca parkingowego dla samochodów w pobliżu obiektów olimpijskich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plugagość Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.radom.pl 30.01.08, 14:45 tak tak....... komunikacja miejska w Radomiu to już prawie jak w Londynie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BusMan Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: 83.14.207.* 30.01.08, 16:49 to moze nie popelniajmy bledow zachodnich miast i od razu inwestujmy w komunikacje miejska, stawiajmy przystanki blisko waznych urzedow itp., zamiast wydawac kase na parkingi i dodatkowe pasy ruchu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dzemski Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: 212.182.35.* 30.01.08, 17:15 > Po pierwsze: Skąd ten przymus?! Musimy?! Uważam że nie - nie musimy. > Zabierzmy się do budowy?! A za co?! Proszę sobie zerknąć ile Wrocław > i Dolny Śląsk dostał dofinansowania w tym roku z UE (196 mln EURO!) > a my.... nawet gdyby przeskalować kwote do wielkości i możliwości > miasta to powinniśmy dostać tak ~ 20 mln......... Budować.... A > utrzymać potem to kto?! Pisałem o tym kiedyś - to jest poroniony > pomysł - będzie pusta, przez Radomian nieodwiedzana latami galeria > dla przyjezdnych wycieczek - jestem bezlitosny ale to PRAWDA. Muzeum > w Rynku mijam codziennie kilka razy - tam nikogo nie ma - oprócz > personelu rzecz jasna. No ale możemy dalej się łudzić o potrzebie > Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bibliotece Multimedialnej (jedno i drugie > na koncepcjach - obowiązkowo bez garażu i parkingu - jak to w > Radomiu) a jak człowieku chcesz popływać to 220 000 miasto nie ma > czynnej pływalni........................... z powyższego wnioskuję: po co jakieś muzeum, po co galeria ? Przecież Radom to miasto tumanów bez wykształcenia, debili bez szkoły. Postuluję więc, WIĘCEJ ROBÓT INTERWENCYJNYCH, NIECH KAŻDY RADOMIANIN DOSTANIE ŁOPATĘ I ZA... BO NIC INNEGO MU NIE JEST POTRZEBNE. A teraz juz bez sarkazmu (którego zapewne niewielu zrozumie). Mieszkam w Lublinie, który tez nie ma się za bardzo czym pochwalić. Ale jest jedno Ale. Ja staram się to zmieniać, mimo tego, że ludzie psioczą. Kultura jest potrzebna. W szkole jej nie ma, to może chociaż takim sposobem, ktoś (choć jeden na 1000), wejdzie na wyżyny sztuki. Obecna szkoła szkoli właśnie debili bez gustu. TV, radio, Kino to dno. Nawet nie zauważacie, że człowiek stacza się po równi pochyłej do poziomu z którego (wg. Darwina) wyrósł. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do plugawości Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 30.01.08, 18:49 Plugawośc pisze: Muzeum w Rynku mijam codziennie kilka razy - tam nikogo nie ma - oprócz personelu rzecz jasna. Pewnie oglądasz Kiepskich, walisz piwko,śpisz po obiedzie a czytasz tylko wiadomosci sportowe. A stało by sie coś gdybys przechodząc koło tego muzeum wszedł do środka? Może spotkałbyś tam mądrzejszych od siebie, zobaczył coś ciekawego, dowiedział się co to jest sztuka i może wreszcie dotarło by coś do twojego mózgu. Jesli nie bedziesz go gimnastykował to ci całkiem zaniknie.Że o kulturze nie wspomnę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plugagosc kundlu IP: *.tkdami.net 30.01.08, 20:18 motole, właśnie do muzeum wchodze stąd wiem że świeci pustkami (logika myślenia nie jest twoją mocną stroną) na wystawie Hasiora (wiesz kto to?) nie było NIKOGO np. Piwka nie wale - nie lubię. Telewizji nie mam - nie potrzebuję. Regularnie chadzam do kina - i wiem np. że w tym Radomiu na premierze "Broken Flowers" (ostatni film Jarmusha - wiesz kto to?) było nas w kinie 12 osób. Na premierze Zatoichi (reż Takeshi Kitano - wiesz kto to?) było jakieś 20 osób... Do kina które należy praktycznie do kultury dla mniej wymagających chodzi ludzi jak na lekarstwo a ty mędzisz o galerii....... Kolego może ty nie o Radomiu myślisz co?........... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: do plugawości Re: kundlu - to do mnie? IP: *.tkdami.net 30.01.08, 21:31 Raz piszesz,że mijasz, drugi raz że wchodzisz. Masz rozdwojenie jaźni. Po wystawie Hasiora było już kilkanaście innych. Idąc twoim płytkim korytem myśli skoro w kinie też pustki to zlikwidować kino, jest jeszcze teatr ( wiesz co to teatr), też zaorać bo tam nie chadzasz? A teraz jeszcze wrócę do Hasiora, aby zemaskować twój analfabetyzm artystyczny i nieudolną (jak ty sam) próbę kłamstwa.Piszesz: motole, właśnie do muzeum wchodze stąd wiem że świeci pustkami > (logika myślenia nie jest twoją mocną stroną) na wystawie Hasiora > (wiesz kto to?) nie było NIKOGO np. Piwka nie wale Otóż drobny kłamco, wystawy Hasiora nie było. Była natomiast wystawa: "WŁADYSŁAW HASIOR I KONTEKSTY" Muzeum Sztuki Współczesnej - Oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, 4 lutego - 17 kwietnia 2006 Artyści, których dzieła prezentowała wystawa: Władysław Hasior, Jerzy Bereś, Henryk Błachnio, Tadeusz Brzozowski, Jerzy Gąsiorek, Jerzy Kalina, Jerzy Krawczyk, Marian Kruczek, Józef Łukomski, Eugeniusz Mucha, Władysław Paciak, Jerzy Panek, Erna Rosenstein, Antoni Rząsa, Hieronim Skurpski i Jonasz Stern. Muzeum pokazywało ponad 100 dzieł autorstwa 16 twórców; połowa dzieł należy do kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, druga to zbiory czterech innych kolekcji publicznych i dzieła z kolekcji prywatnych. 25 prac to dzieła Władysława Hasiora (z lat 1959-1991), cztery należą do Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, 20 do Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, jedno, wczesne - prezentowane na tej wystawie po raz pierwszy od 45 lat - wypożyczono z kolekcji prywatnej. Wystawa była esejem, próbą odtworzenia dialogów dzieł i twórców, w epoce, która już się zakończyła - w XX wieku. To także spojrzenie z dzisiejszej perspektywy, poszukiwanie wartości, wartości formy i próba odczytania zapisanego w dziełach sensu. Władysław Hasior był najważniejszym dotąd w polskiej sztuce twórcą asamblaży. Wystawa prezentowała kilka jego prac z różnych lat na tle dzieł innych współczesnych mu artystów. Niezwykła sztuka Władysława Hasiora może znaleźć się w wielu kontekstach; pozwoliła stworzyć wystawę, na której są dzieła martyrologiczne i religijne, ale też budzące skojarzenia erotyczne i polityczne - tragiczne i śmieszne. Wystawa zwraca uwagę na dwa zjawiska w polskiej sztuce powojennej: - inspiracje płynące ze sztuki światowej z jednej strony wskazały nowe możliwości zapisywania polskich doświadczeń historycznych; - z drugiej, te inspiracje umożliwiły wprowadzenie w obszar polskiej sztuki (bez etykietki folkloru) tradycji i kultury, można nawet powiedzieć: cywilizacji - polskiej prowincji. Sztuka współczesna ujawnia to, co archaiczne. Sztukę wielu twórców asamblaży, należących do generacji, które doświadczyły wojny - możemy odczytywać jako przedstawienie świata zniszczonego wojną (Józef Łukomski, Jonasz Stern, Erna Rosenstein i Władysław Paciak). Były na tej wystawie dzieła artystów, których inspirowała sztuka ludowa, kultura wsi i małego miasteczka, prowincji, zarówno tych, którzy tę inspirację wykorzystywali w poszukiwaniu form sztuki nowoczesnej (Jerzy Bereś i Jerzy Panek), ale także tych, którzy byli i są świadomymi kontynuatorami tradycji i na tej drodze odnaleźli własną formę (Antoni Rząsa i Eugeniusz Mucha). Wystawa pokazywała też artystów, których twórczość, głęboko zakorzeniona w archaicznej wizji świata, jest zapisem działania przeciwstawnych sił, żywiołów i odczucia sacrum, także poszukiwaniem metafory egzystencji (Henryk Błachnio i Hieronim Skurpski). Niektórzy tworzą towarzyszące dziełom akcje, przypominające rytuały (Jerzy Bereś i Jerzy Kalina). Przeczytaj to trzy razy, może coś do ciebie dotrze. Kultura i sztuka to nie tylko kino tak ulubione przez Lenina ("Kino to najważniejsza ze sztuk " mawiał wódz rewolucji).Muzea i galerie również w spustoszonej przez komunę intelektualnie i kulturalnie Polsce zaczną mieć coraz więcej zwiedzających, bo nie wszyscy są tak wrogo nastawieni do sztuki i własnego rozwoju.Wiem z autopsji jakim powodzeniem cieszy się sztuka współczesna w USA i Europie.Dotrze to i do nas ku twojemu utrapieniu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: berti Re: kundlu - to do mnie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:06 No dobrze, ale w końcu ile osób odwiedziło tą wystawę? Bo jak mamy demaskwać kłamstwa, to może po całości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: plugagosc Re: kundlu - to do mnie? IP: *.tkdami.net 31.01.08, 01:25 no własnie. Opisałeś kolego wystawę, twórców itd. Pytanie ile osób tą wystawę widziało co? Odpowiedz Link Zgłoś
isoxazolidine Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię 30.01.08, 15:15 tych, którzy chcą toczyc prywatne wojenki proponuję wysłać do piaskownicy. tam ich miejsce. oczekuję szybkich, dojrzałych działan w temacie elektrowni(!!) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pinki [...] IP: 82.139.33.* 30.01.08, 18:20 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: moma Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 30.01.08, 18:42 Może okrągły stół w Gazecie w sprawie Elektrowni? Warunek: wicedyrektorzy nie będą nimi tylko dlatego, że są z PSLu. Odpowiedz Link Zgłoś
bohdankaras Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię 30.01.08, 18:58 Niepotrzebne te emocje. Nie da się ukryć, że pani Agata Morgan ma prawo mieć żal o to, iż nie może kontynuować tego co zaczęła, bo i mnie byłoby przykro. Pan Redaktor Domański zachęca jednak do porozumienia, bo przecież "zgoda buduje, niezgoda rujnuje". W końcu nikt z nas nie podważa projektu, ba, wszyscy chcemy, aby zakończył się powodzeniem. Pani Agata również, bo powiedziała to publicznie, podobnie zresztą, jak i pan Zbigniew Belowski. Dlatego namawiam, aby wczytać się w artykuł i starać się odrzucić emocje, one nam w realizacji projektu zapewne nie pomogą. W kulturze zaś dobry klimat jest szczególnie bardzo potrzebny... Pozdrawiam! radom.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
succour Czas skończyć z tymi żenującymi sporami ??? 30.01.08, 18:54 Ta przypowiastka autora tekstu w GW zdaje się być w sprzeczności ze słowami teraźniejszego Dyrektora tej placówki,który zamierza przenieść ta placówkę do Pionek. Albo autor tekstu jest niedoinformowany albo bardzo stronniczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ren Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 19:38 popieram! czas skończyc z tymi emocjami niezdrowymi i brac sie do działania! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: WR Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 30.01.08, 21:18 Dziwna ta dyskusja. Niektórzy w chamski sposób domagają się... kultury. I to jakiej. Współczesnej: dla wybitnych koneserów. Ja również uważam, że centrum sztuki współczesnej nie jest na pierwszym miejscu największych potrzeb Radomia ale skoro tylko na to mają znaleźć się pieniądze to lepszy rydz niż nic. A co do tematu to już nie pierwszy raz kłótliwość i mściwość elit radomskich wychodzi nam bokiem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pinki Do tych którzy głosowali na POparańów IP: 82.139.33.* 30.01.08, 22:15 Spójrzcie tylko kto teraz ma największy wpływa na to co ważnego dzieje się w Radomiu?Chłopy spoza Radomia!Jak nie Szydłowiec to jakiś Skaryszew.Jak nie Skaryszew to Pionki itd itp.Tragedia dla Radomia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spinki Re: Do tych którzy głosowali na POparańów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:20 jak nie pionki to pinki. DRAMAT! człowieku, z kim ty sie na łby pozamieniałes? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spinki Re: Do tych którzy głosowali na POparańów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:24 miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,4884781.html no i co prawi i sprawiedliwi? szanujemy prawo, sprawiedliwosc i wyroki niezwisłych sądów? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spinki Do roboty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 21:55 co taka cisza?! Elektrownia jest nam potrzebna jak tlen. Wrezscie moze odmienic szary wizerunek tego miasta, zakomlpeksiałego i bez sukcesów. Przestańcie wojować i budujcie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: spinki Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:27 a poseł z Grójca? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: popis Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 01.02.08, 07:21 A POsłanka ze Szydłowca? A POseł z Kozienic? Tylko z Radomia nie ma nikogo, bo Lucyna Wiśniewska nie weszła do Sejmu. Odpowiedz Link Zgłoś