Dodaj do ulubionych

Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię

30.01.08, 12:24
Podpisuje sie pod tym obiema rekami!
Obserwuj wątek
    • Gość: plugagosc Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.radom.pl 30.01.08, 14:11
      Po pierwsze: Skąd ten przymus?! Musimy?! Uważam że nie - nie musimy.
      Zabierzmy się do budowy?! A za co?! Proszę sobie zerknąć ile Wrocław
      i Dolny Śląsk dostał dofinansowania w tym roku z UE (196 mln EURO!)
      a my.... nawet gdyby przeskalować kwote do wielkości i możliwości
      miasta to powinniśmy dostać tak ~ 20 mln......... Budować.... A
      utrzymać potem to kto?! Pisałem o tym kiedyś - to jest poroniony
      pomysł - będzie pusta, przez Radomian nieodwiedzana latami galeria
      dla przyjezdnych wycieczek - jestem bezlitosny ale to PRAWDA. Muzeum
      w Rynku mijam codziennie kilka razy - tam nikogo nie ma - oprócz
      personelu rzecz jasna. No ale możemy dalej się łudzić o potrzebie
      Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bibliotece Multimedialnej (jedno i drugie
      na koncepcjach - obowiązkowo bez garażu i parkingu - jak to w
      Radomiu) a jak człowieku chcesz popływać to 220 000 miasto nie ma
      czynnej pływalni...........................
      • Gość: Rex Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.01.08, 14:22
        > Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bibliotece Multimedialnej (jedno i drugie
        > na koncepcjach - obowiązkowo bez garażu i parkingu

        no, np. w takim Londynie w pobliżu Olympic Park, gdzie odbędą się letnie
        igrzyska olimpijskie, nie przewiduje się ani jednego ogólnodostępnego miejsca
        parkingowego dla samochodów w pobliżu obiektów olimpijskich.
        • Gość: plugagość Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.radom.pl 30.01.08, 14:45
          tak tak....... komunikacja miejska w Radomiu to już prawie jak w
          Londynie
          • Gość: BusMan Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: 83.14.207.* 30.01.08, 16:49
            to moze nie popelniajmy bledow zachodnich miast i od razu inwestujmy w
            komunikacje miejska, stawiajmy przystanki blisko waznych urzedow itp., zamiast
            wydawac kase na parkingi i dodatkowe pasy ruchu
      • Gość: dzemski Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: 212.182.35.* 30.01.08, 17:15

        > Po pierwsze: Skąd ten przymus?! Musimy?! Uważam że nie - nie musimy.
        > Zabierzmy się do budowy?! A za co?! Proszę sobie zerknąć ile Wrocław
        > i Dolny Śląsk dostał dofinansowania w tym roku z UE (196 mln EURO!)
        > a my.... nawet gdyby przeskalować kwote do wielkości i możliwości
        > miasta to powinniśmy dostać tak ~ 20 mln......... Budować.... A
        > utrzymać potem to kto?! Pisałem o tym kiedyś - to jest poroniony
        > pomysł - będzie pusta, przez Radomian nieodwiedzana latami galeria
        > dla przyjezdnych wycieczek - jestem bezlitosny ale to PRAWDA. Muzeum
        > w Rynku mijam codziennie kilka razy - tam nikogo nie ma - oprócz
        > personelu rzecz jasna. No ale możemy dalej się łudzić o potrzebie
        > Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Bibliotece Multimedialnej (jedno i drugie
        > na koncepcjach - obowiązkowo bez garażu i parkingu - jak to w
        > Radomiu) a jak człowieku chcesz popływać to 220 000 miasto nie ma
        > czynnej pływalni...........................

        z powyższego wnioskuję:

        po co jakieś muzeum, po co galeria ? Przecież Radom to miasto tumanów bez
        wykształcenia, debili bez szkoły. Postuluję więc, WIĘCEJ ROBÓT INTERWENCYJNYCH,
        NIECH KAŻDY RADOMIANIN DOSTANIE ŁOPATĘ I ZA... BO NIC INNEGO MU NIE JEST POTRZEBNE.

        A teraz juz bez sarkazmu (którego zapewne niewielu zrozumie). Mieszkam w
        Lublinie, który tez nie ma się za bardzo czym pochwalić. Ale jest jedno Ale. Ja
        staram się to zmieniać, mimo tego, że ludzie psioczą. Kultura jest potrzebna. W
        szkole jej nie ma, to może chociaż takim sposobem, ktoś (choć jeden na 1000),
        wejdzie na wyżyny sztuki. Obecna szkoła szkoli właśnie debili bez gustu. TV,
        radio, Kino to dno. Nawet nie zauważacie, że człowiek stacza się po równi
        pochyłej do poziomu z którego (wg. Darwina) wyrósł.
      • Gość: do plugawości Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 30.01.08, 18:49
        Plugawośc pisze: Muzeum w Rynku mijam codziennie kilka razy - tam
        nikogo nie ma - oprócz personelu rzecz jasna.
        Pewnie oglądasz Kiepskich, walisz piwko,śpisz po obiedzie a czytasz
        tylko wiadomosci sportowe. A stało by sie coś gdybys przechodząc
        koło tego muzeum wszedł do środka? Może spotkałbyś tam mądrzejszych
        od siebie, zobaczył coś ciekawego, dowiedział się co to jest sztuka
        i może wreszcie dotarło by coś do twojego mózgu. Jesli nie bedziesz
        go gimnastykował to ci całkiem zaniknie.Że o kulturze nie wspomnę.
        • Gość: plugagosc kundlu IP: *.tkdami.net 30.01.08, 20:18
          motole, właśnie do muzeum wchodze stąd wiem że świeci pustkami
          (logika myślenia nie jest twoją mocną stroną) na wystawie Hasiora
          (wiesz kto to?) nie było NIKOGO np. Piwka nie wale - nie lubię.
          Telewizji nie mam - nie potrzebuję. Regularnie chadzam do kina - i
          wiem np. że w tym Radomiu na premierze "Broken Flowers" (ostatni
          film Jarmusha - wiesz kto to?) było nas w kinie 12 osób. Na
          premierze Zatoichi (reż Takeshi Kitano - wiesz kto to?) było jakieś
          20 osób... Do kina które należy praktycznie do kultury dla mniej
          wymagających chodzi ludzi jak na lekarstwo a ty mędzisz o
          galerii....... Kolego może ty nie o Radomiu myślisz co?...........
          • Gość: do plugawości Re: kundlu - to do mnie? IP: *.tkdami.net 30.01.08, 21:31
            Raz piszesz,że mijasz, drugi raz że wchodzisz. Masz rozdwojenie
            jaźni. Po wystawie Hasiora było już kilkanaście innych. Idąc twoim
            płytkim korytem myśli skoro w kinie też pustki to zlikwidować kino,
            jest jeszcze teatr ( wiesz co to teatr), też zaorać bo tam nie
            chadzasz?
            A teraz jeszcze wrócę do Hasiora, aby zemaskować twój analfabetyzm
            artystyczny i nieudolną (jak ty sam) próbę kłamstwa.Piszesz:
            motole, właśnie do muzeum wchodze stąd wiem że świeci pustkami
            > (logika myślenia nie jest twoją mocną stroną) na wystawie Hasiora
            > (wiesz kto to?) nie było NIKOGO np. Piwka nie wale

            Otóż drobny kłamco, wystawy Hasiora nie było. Była natomiast wystawa:
            "WŁADYSŁAW HASIOR I KONTEKSTY"
            Muzeum Sztuki Współczesnej - Oddział Muzeum im. Jacka Malczewskiego
            w Radomiu, 4 lutego - 17 kwietnia 2006

            Artyści, których dzieła prezentowała wystawa: Władysław Hasior,
            Jerzy Bereś, Henryk Błachnio, Tadeusz Brzozowski, Jerzy Gąsiorek,
            Jerzy Kalina, Jerzy Krawczyk, Marian Kruczek, Józef Łukomski,
            Eugeniusz Mucha, Władysław Paciak, Jerzy Panek, Erna Rosenstein,
            Antoni Rząsa, Hieronim Skurpski i Jonasz Stern.

            Muzeum pokazywało ponad 100 dzieł autorstwa 16 twórców; połowa dzieł
            należy do kolekcji Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, druga to
            zbiory czterech innych kolekcji publicznych i dzieła z kolekcji
            prywatnych. 25 prac to dzieła Władysława Hasiora (z lat 1959-1991),
            cztery należą do Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, 20 do
            Miejskiego Ośrodka Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim, jedno, wczesne -
            prezentowane na tej wystawie po raz pierwszy od 45 lat - wypożyczono
            z kolekcji prywatnej.

            Wystawa była esejem, próbą odtworzenia dialogów dzieł i twórców, w
            epoce, która już się zakończyła - w XX wieku. To także spojrzenie z
            dzisiejszej perspektywy, poszukiwanie wartości, wartości formy i
            próba odczytania zapisanego w dziełach sensu.

            Władysław Hasior był najważniejszym dotąd w polskiej sztuce twórcą
            asamblaży. Wystawa prezentowała kilka jego prac z różnych lat na tle
            dzieł innych współczesnych mu artystów. Niezwykła sztuka Władysława
            Hasiora może znaleźć się w wielu kontekstach; pozwoliła stworzyć
            wystawę, na której są dzieła martyrologiczne i religijne, ale też
            budzące skojarzenia erotyczne i polityczne - tragiczne i śmieszne.
            Wystawa zwraca uwagę na dwa zjawiska w polskiej sztuce powojennej:
            - inspiracje płynące ze sztuki światowej z jednej strony wskazały
            nowe możliwości zapisywania polskich doświadczeń historycznych;
            - z drugiej, te inspiracje umożliwiły wprowadzenie w obszar polskiej
            sztuki (bez etykietki folkloru) tradycji i kultury, można nawet
            powiedzieć: cywilizacji - polskiej prowincji.
            Sztuka współczesna ujawnia to, co archaiczne. Sztukę wielu twórców
            asamblaży, należących do generacji, które doświadczyły wojny -
            możemy odczytywać jako przedstawienie świata zniszczonego wojną
            (Józef Łukomski, Jonasz Stern, Erna Rosenstein i Władysław Paciak).

            Były na tej wystawie dzieła artystów, których inspirowała sztuka
            ludowa, kultura wsi i małego miasteczka, prowincji, zarówno tych,
            którzy tę inspirację wykorzystywali w poszukiwaniu form sztuki
            nowoczesnej (Jerzy Bereś i Jerzy Panek), ale także tych, którzy byli
            i są świadomymi kontynuatorami tradycji i na tej drodze odnaleźli
            własną formę (Antoni Rząsa i Eugeniusz Mucha).

            Wystawa pokazywała też artystów, których twórczość, głęboko
            zakorzeniona w archaicznej wizji świata, jest zapisem działania
            przeciwstawnych sił, żywiołów i odczucia sacrum, także poszukiwaniem
            metafory egzystencji (Henryk Błachnio i Hieronim Skurpski).
            Niektórzy tworzą towarzyszące dziełom akcje, przypominające rytuały
            (Jerzy Bereś i Jerzy Kalina).
            Przeczytaj to trzy razy, może coś do ciebie dotrze. Kultura i sztuka
            to nie tylko kino tak ulubione przez Lenina ("Kino to najważniejsza
            ze sztuk " mawiał wódz rewolucji).Muzea i galerie również w
            spustoszonej przez komunę intelektualnie i kulturalnie Polsce zaczną
            mieć coraz więcej zwiedzających, bo nie wszyscy są tak wrogo
            nastawieni do sztuki i własnego rozwoju.Wiem z autopsji jakim
            powodzeniem cieszy się sztuka współczesna w USA i Europie.Dotrze to
            i do nas ku twojemu utrapieniu.
            • Gość: berti Re: kundlu - to do mnie? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:06
              No dobrze, ale w końcu ile osób odwiedziło tą wystawę? Bo jak mamy
              demaskwać kłamstwa, to może po całości.
              • Gość: plugagosc Re: kundlu - to do mnie? IP: *.tkdami.net 31.01.08, 01:25
                no własnie. Opisałeś kolego wystawę, twórców itd. Pytanie ile osób
                tą wystawę widziało co?
    • isoxazolidine Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię 30.01.08, 15:15
      tych, którzy chcą toczyc prywatne wojenki proponuję wysłać do
      piaskownicy. tam ich miejsce. oczekuję szybkich, dojrzałych działan
      w temacie elektrowni(!!)
      • Gość: Pinki [...] IP: 82.139.33.* 30.01.08, 18:20
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: moma Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 30.01.08, 18:42
          Może okrągły stół w Gazecie w sprawie Elektrowni? Warunek:
          wicedyrektorzy nie będą nimi tylko dlatego, że są z PSLu.
          • bohdankaras Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię 30.01.08, 18:58
            Niepotrzebne te emocje. Nie da się ukryć, że pani Agata Morgan ma
            prawo mieć żal o to, iż nie może kontynuować tego co zaczęła, bo i
            mnie byłoby przykro. Pan Redaktor Domański zachęca jednak do
            porozumienia, bo przecież "zgoda buduje, niezgoda rujnuje". W końcu
            nikt z nas nie podważa projektu, ba, wszyscy chcemy, aby zakończył
            się powodzeniem. Pani Agata również, bo powiedziała to publicznie,
            podobnie zresztą, jak i pan Zbigniew Belowski. Dlatego namawiam, aby
            wczytać się w artykuł i starać się odrzucić emocje, one nam w
            realizacji projektu zapewne nie pomogą. W kulturze zaś dobry klimat
            jest szczególnie bardzo potrzebny... Pozdrawiam!
            radom.blox.pl/html
    • succour Czas skończyć z tymi żenującymi sporami ??? 30.01.08, 18:54
      Ta przypowiastka autora tekstu w GW zdaje się być w sprzeczności ze słowami
      teraźniejszego Dyrektora tej placówki,który zamierza przenieść ta placówkę do
      Pionek.
      Albo autor tekstu jest niedoinformowany albo bardzo stronniczy.
    • Gość: ren Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 19:38
      popieram! czas skończyc z tymi emocjami niezdrowymi i brac sie do
      działania!
      • Gość: WR Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 30.01.08, 21:18
        Dziwna ta dyskusja. Niektórzy w chamski sposób domagają się...
        kultury. I to jakiej. Współczesnej: dla wybitnych koneserów. Ja
        również uważam, że centrum sztuki współczesnej nie jest na pierwszym
        miejscu największych potrzeb Radomia ale skoro tylko na to mają
        znaleźć się pieniądze to lepszy rydz niż nic.
        A co do tematu to już nie pierwszy raz kłótliwość i mściwość elit
        radomskich wychodzi nam bokiem.
    • Gość: Pinki Do tych którzy głosowali na POparańów IP: 82.139.33.* 30.01.08, 22:15
      Spójrzcie tylko kto teraz ma największy wpływa na to co ważnego dzieje się w
      Radomiu?Chłopy spoza Radomia!Jak nie Szydłowiec to jakiś Skaryszew.Jak nie
      Skaryszew to Pionki itd itp.Tragedia dla Radomia.
      • Gość: spinki Re: Do tych którzy głosowali na POparańów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:20
        jak nie pionki to pinki. DRAMAT! człowieku, z kim ty sie na łby
        pozamieniałes?
        • Gość: spinki Re: Do tych którzy głosowali na POparańów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:24
          miasta.gazeta.pl/radom/1,35219,4884781.html
          no i co prawi i sprawiedliwi? szanujemy prawo, sprawiedliwosc i
          wyroki niezwisłych sądów?
          • Gość: spinki Do roboty IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.08, 21:55
            co taka cisza?!

            Elektrownia jest nam potrzebna jak tlen. Wrezscie moze odmienic
            szary wizerunek tego miasta, zakomlpeksiałego i bez sukcesów.
            Przestańcie wojować i budujcie
    • Gość: spinki Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.08, 22:27
      a poseł z Grójca?
      • Gość: popis Re: Skończmy te wojny, budujmy Elektrownię IP: *.tkdami.net 01.02.08, 07:21
        A POsłanka ze Szydłowca? A POseł z Kozienic? Tylko z Radomia nie ma
        nikogo, bo Lucyna Wiśniewska nie weszła do Sejmu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka