Dodaj do ulubionych

Piłkarz Resovii prowokował kibiców stali

IP: 62.29.251.* 30.09.09, 12:54
afera podczas derbów Rzeszowa. Policja sprawdza czy Sebastian Hajduk nie
nagiął prawa.
www.mmrzeszow.pl/artykul/podczas-derbow-pilkarz-resovii-prowokowal-kibicow-stali-rzeszow-39824.html
Obserwuj wątek
    • Gość: .. Re: Piłkarz Resovii prowokował kibiców stali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 13:47
      lac to garbate bydlo
      • Gość: zonk bzdura IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 17:54
        Prowokowac chuliganów?co za bzdura.Szukanie wymowki dla osob ktorych
        jedynym zajeciem jest okładanie piesciami kogo popadnie, bo w koncu
        tych nerowych chlopakow moze sprowokowac wszystko, nie odpowiedni
        stroj, krzywe spojrzenie, okulary etc.
        • Gość: qwer Re: bzdura IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 18:37
          Trzymajmy się faktów, po pierwsze nie piłkarz tylko podrzędny grajek, po drugie
          nie kibiców tylko bydło.
          • Gość: __________________ Re: bzdura IP: *.rzeszow.mm.pl 30.09.09, 19:32
            Artykuł ten sprowokował mnie do napisania takiego tekstu: Derby
            Rzeszowa – kilka uwag własnych, albo „Gest Kozakiewicza”. Na to
            wydarzenie czekało bez przesady kilkadziesiąt tysięcy osób. Na
            stadion przy Wyspiańskiego 22 przyszło według różnych szacunków od
            3,5 do 4,5 tysiąca kibiców, w tym około 800 – 900 fanów Stali
            Rzeszów.


            Pozostali z niecierpliwością oczekiwali jakichkolwiek informacji z
            meczu. Nie często zdarza się w naszym mieście impreza o tak dużym
            ładunku emocjonalnym dla tak wielu ludzi. Jednak media mają
            widocznie inne kryteria i na przykład w TV Rzeszów pokazano
            wieczorem fragmenty meczu hokejowego z Sanoka, a o meczu Resovii
            wspomniano tylko, że się odbył i podano wynik. Przed derbami zaś
            głównym tematem poruszanym przez prasę była kwestia tak
            zwanej „zadymy” na stadionie – będzie, czy nie? To dla wielu
            redaktorów było ważniejsze niż sam wynik sportowej rywalizacji w
            derbach. Nie dziwi mnie zatem, że niektórzy z nich byli zawiedzeni
            po sobotnim meczu, jako że do „zadymy” nie doszło. Szukali więc
            choćby namiastki sensacji (bo wynik meczu sensacją nie był) aby
            rozdmuchać ją do skali niemal skandalu. Takie „widły z igły” zrobił
            niejaki Piotr Pezdan – redaktor gazety „Super Nowości”. W swojej
            tendencyjnej relacji napisał, że strzelec pierwszej bramki dla
            Resovii Sebastian Hajduk prowokował kibiców Stali do wszczęcia
            zamieszek. Prowokacja do wszczęcia zamieszek – to poważny zarzut. A
            co to takiego zrobił Hajduk? Otóż po zdobyciu bramki przy której
            usytuowany był sektor kibiców Stali położył palec na usta w geście,
            który niejednokrotnie widzieliśmy w telewizji w relacjach z różnych
            stadionów świata. Taki gest nikogo nie obraża. Obraża natomiast
            zarówno samego Sebastiana Hajduka jak i jego fanów fakt nazwania go
            w tym artykule „skończonym idiotą”, „podżegaczem” oraz człowiekiem,
            którego czyn nie jest niczym innym jak „skończonym debilizmem”!!! W
            artykule tym znajdziemy też sformułowania typu „ bohater skandalu”
            czy „wyczyn Hajduka”. Jest także wyraźna sugestia, że piłkarza
            Resovii należy ukarać odsunięciem od gry w co najmniej kilku
            meczach. Widać, że kibice sprawili temu redaktorowi duży zawód… Nie
            było „zadymy” , stadionu nie zamknęli, a już było tak blisko… Hajduk
            położył palec na ustach!!! Ale, panowie redaktorzy, ten palec na
            ustach to za mało aby zamknąć stadion na W22 i jak mi się wydaje
            również za mało abyście szukali niezdrowych sensacji zamiast skupić
            się na rzetelnej relacji ze zdarzeń, które opisujecie. Redaktor
            Pezdan spłodził bowiem artykuł nie mający wiele wspólnego z tym co
            widzieli kibice na „Malcie”. Jego zdaniem lepsza drużyna przegrała
            mecz, a piłkarze Resovii znów mieli szczęście… Już na wstępie
            napisał: „Stal, szczególnie w pierwszej połowie, zaprezentowała się
            lepiej od rywala…”. No cóż, widać że nawet wygranie czterech
            kolejnych meczów z ogólnym bilansem bramkowym 12 do 2 niektórych nie
            przekonuje kto jest lepszy. I jeszcze taka dygresja - ciekawe czy
            pan redaktor Pezdan był na meczu od początku i czy słyszał jaką
            przyśpiewką kibice Stali rozpoczęli doping? Sądzę, że nie, bo nie ma
            o tym ani wzmianki w artykule, więc przypomnę: „wasze matki są
            k..wami”! Tak śpiewali w stronę kibiców i piłkarzy Resovii przez
            kilka minut „fani” Stali za co potem dostali od resoviaków…gromkie
            brawa! Może więc gest przyłożenia palca do ust przez Hajduka nie był
            tak całkiem nieuzasadniony panie Pezdan? Może to nie jest skończony
            idiota i debil? Może wyraził wolę kilku tysięcy obrażanych bezkarnie
            ludzi przez grupę matołów z sektora Stali? Może trzeba go
            przeprosić, co?!!! A co napisałby pan panie Pezdan o Władysławie
            Kozakiewiczu i jego geście wykonanym na olimpiadzie w Moskwie? Ilu
            ludzi prowokował? Debil? Skończony idiota? Prowokator? A może
            wymyśliłby pan jeszcze bardziej obraźliwe określenie? Kto tu dał się
            zwariować? Życzę złamania pióra.

            Artykuł napisany przez Pana Marka

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka