Gość: Moolash IP: 62.29.251.* 30.09.09, 12:54 afera podczas derbów Rzeszowa. Policja sprawdza czy Sebastian Hajduk nie nagiął prawa. www.mmrzeszow.pl/artykul/podczas-derbow-pilkarz-resovii-prowokowal-kibicow-stali-rzeszow-39824.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: .. Re: Piłkarz Resovii prowokował kibiców stali IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.09, 13:47 lac to garbate bydlo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zonk bzdura IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 17:54 Prowokowac chuliganów?co za bzdura.Szukanie wymowki dla osob ktorych jedynym zajeciem jest okładanie piesciami kogo popadnie, bo w koncu tych nerowych chlopakow moze sprowokowac wszystko, nie odpowiedni stroj, krzywe spojrzenie, okulary etc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwer Re: bzdura IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.09.09, 18:37 Trzymajmy się faktów, po pierwsze nie piłkarz tylko podrzędny grajek, po drugie nie kibiców tylko bydło. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: __________________ Re: bzdura IP: *.rzeszow.mm.pl 30.09.09, 19:32 Artykuł ten sprowokował mnie do napisania takiego tekstu: Derby Rzeszowa – kilka uwag własnych, albo „Gest Kozakiewicza”. Na to wydarzenie czekało bez przesady kilkadziesiąt tysięcy osób. Na stadion przy Wyspiańskiego 22 przyszło według różnych szacunków od 3,5 do 4,5 tysiąca kibiców, w tym około 800 – 900 fanów Stali Rzeszów. Pozostali z niecierpliwością oczekiwali jakichkolwiek informacji z meczu. Nie często zdarza się w naszym mieście impreza o tak dużym ładunku emocjonalnym dla tak wielu ludzi. Jednak media mają widocznie inne kryteria i na przykład w TV Rzeszów pokazano wieczorem fragmenty meczu hokejowego z Sanoka, a o meczu Resovii wspomniano tylko, że się odbył i podano wynik. Przed derbami zaś głównym tematem poruszanym przez prasę była kwestia tak zwanej „zadymy” na stadionie – będzie, czy nie? To dla wielu redaktorów było ważniejsze niż sam wynik sportowej rywalizacji w derbach. Nie dziwi mnie zatem, że niektórzy z nich byli zawiedzeni po sobotnim meczu, jako że do „zadymy” nie doszło. Szukali więc choćby namiastki sensacji (bo wynik meczu sensacją nie był) aby rozdmuchać ją do skali niemal skandalu. Takie „widły z igły” zrobił niejaki Piotr Pezdan – redaktor gazety „Super Nowości”. W swojej tendencyjnej relacji napisał, że strzelec pierwszej bramki dla Resovii Sebastian Hajduk prowokował kibiców Stali do wszczęcia zamieszek. Prowokacja do wszczęcia zamieszek – to poważny zarzut. A co to takiego zrobił Hajduk? Otóż po zdobyciu bramki przy której usytuowany był sektor kibiców Stali położył palec na usta w geście, który niejednokrotnie widzieliśmy w telewizji w relacjach z różnych stadionów świata. Taki gest nikogo nie obraża. Obraża natomiast zarówno samego Sebastiana Hajduka jak i jego fanów fakt nazwania go w tym artykule „skończonym idiotą”, „podżegaczem” oraz człowiekiem, którego czyn nie jest niczym innym jak „skończonym debilizmem”!!! W artykule tym znajdziemy też sformułowania typu „ bohater skandalu” czy „wyczyn Hajduka”. Jest także wyraźna sugestia, że piłkarza Resovii należy ukarać odsunięciem od gry w co najmniej kilku meczach. Widać, że kibice sprawili temu redaktorowi duży zawód… Nie było „zadymy” , stadionu nie zamknęli, a już było tak blisko… Hajduk położył palec na ustach!!! Ale, panowie redaktorzy, ten palec na ustach to za mało aby zamknąć stadion na W22 i jak mi się wydaje również za mało abyście szukali niezdrowych sensacji zamiast skupić się na rzetelnej relacji ze zdarzeń, które opisujecie. Redaktor Pezdan spłodził bowiem artykuł nie mający wiele wspólnego z tym co widzieli kibice na „Malcie”. Jego zdaniem lepsza drużyna przegrała mecz, a piłkarze Resovii znów mieli szczęście… Już na wstępie napisał: „Stal, szczególnie w pierwszej połowie, zaprezentowała się lepiej od rywala…”. No cóż, widać że nawet wygranie czterech kolejnych meczów z ogólnym bilansem bramkowym 12 do 2 niektórych nie przekonuje kto jest lepszy. I jeszcze taka dygresja - ciekawe czy pan redaktor Pezdan był na meczu od początku i czy słyszał jaką przyśpiewką kibice Stali rozpoczęli doping? Sądzę, że nie, bo nie ma o tym ani wzmianki w artykule, więc przypomnę: „wasze matki są k..wami”! Tak śpiewali w stronę kibiców i piłkarzy Resovii przez kilka minut „fani” Stali za co potem dostali od resoviaków…gromkie brawa! Może więc gest przyłożenia palca do ust przez Hajduka nie był tak całkiem nieuzasadniony panie Pezdan? Może to nie jest skończony idiota i debil? Może wyraził wolę kilku tysięcy obrażanych bezkarnie ludzi przez grupę matołów z sektora Stali? Może trzeba go przeprosić, co?!!! A co napisałby pan panie Pezdan o Władysławie Kozakiewiczu i jego geście wykonanym na olimpiadzie w Moskwie? Ilu ludzi prowokował? Debil? Skończony idiota? Prowokator? A może wymyśliłby pan jeszcze bardziej obraźliwe określenie? Kto tu dał się zwariować? Życzę złamania pióra. Artykuł napisany przez Pana Marka Odpowiedz Link Zgłoś