Dodaj do ulubionych

PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:05
SKORO PLATFORMA CHCE WSZYSTKO LIBERALIZOWAĆ, obniżać podatki, czyli zmniejszać wpływy do budżetu, to skąd weźmie pieniądze na emerytury wchodzącego właśnie w ten wiek ogromnego wyżu demograficznego lat powojennych? Co zrobi z ludźmi w innym wieku, którzy z powodu choroby lub niepełnosprawności nie mogą brać spraw w swoje ręce? Czyżby zbiorowa eutanazja? A kraj bedzie tylko dla tych, pięknych, zdrowych, młodych i zaradnych? Czekam na Wasze opinie. Tym ludziom trzeba dać za darmo. Skąd?
System emerytalny polegał na tym, że pracujące pokolenie młodszych utrzymywało niepracujących starszych ze swoich składek. I teraz powstanie problem, ponieważ coraz więcej ludzi przejdzie na emerytury, a coraz mniej pracuje. Więc skąd wziąć kasę na wypłaty na emerytów? Jest to poważny problem i żadne slogany ani demagogia o obniżeniu podatków, nie spowodują napływu pieniędzy, które NA GWAŁT są potrzebne. Myślę, że nowy rząd będzie miał z tym nie lada problem.
Lewe renty- są, ale to też nie jest większość pobierajacych należne świadczenia. Jak zrobić, aby domknąć budżet, który będzie miał coraz więcej wydatków, przy zmniejszeniu wpływów do niego?
Ostatnio Gazeta Wyborcza pisała, iż wpływy z podatków są najmniejsze od 1999 roku. Spowodowane to jest, iż większosć płacących 30 i 40 % przeszło na CIT 19% i globalnie wpływy z podatków ogółem spadły PIT+CIT. Na to miejsce ani nie powstały nowe miejsca pracy (co głosi PO), ani nam się sytuacja w portfelach nie poprawiła.
Wpływy z prywatyzacji? A co takiego zostało jeszcze cennego do sprzedania? PKO BP? Orlen?
Jest poważny problem społeczny, bo młodzi wyjeżdżają i pracują na podatki dla Anglików, Irlandczyków, a w Polsce przybywa ludzi, którym budżet musi dać. I co dalej? Co ma do tego podatek liniowy? Dziś nie jest problemem bezrobocie. Problemem jest wynagrodzenie za pracę. Ludzie nie chcą pracować za 500 zł po 12 godzin dziennie i dlatego wyjeżdżają stąd. Czy postulowane przez PO zmiany podniosą wynagrodzenia za pracę? Obawiam się, ze będzie na odwrót. Zlikwidują ustawową kwotę minimalną i znajdą się tacy, co za 200 zł miesięcznie będą pracować.
Ludzie! Nie tędy droga! Ani PO, ani SLD, ani inne pseudoliberalne partie niczego dobrego nie wprowadzą. Poprawią jedynie byt sobie i swoim pupilom (biznesmenom, dyrektorom, prywatnym przedsiębiorcom), co NIE PRZEŁOŻY SIĘ NA POPRAWĘ DLA SZAREGO KOWALSKIEGO! Czy prywatny przedsiębiorca podniesie wynagrodzenie, jak zapłaci niższy podatek? NIE! Zaoszczędzoną kwotę wyda na konsumpcję, zmieniając dom, auto, czy wyprowadzając na zagraniczne konta. I tak będzie w 90% przypadków i proszę mi nie pisać, że się mylę, bo to demagogia. Znam życie, znam mentalność i wiem, że inaczej nie będzie.
Obserwuj wątek
    • Gość: wafel Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 195.117.241.* 10.08.05, 12:26
      Trudno z Tobą dyskutować skoro wszystko wiesz! Mnie program PO bardziej
      odpowiada i przekonuje niż pozostałych partii biorących udział w wyborach.
      Każdy ma wybór i może głosować na kogo chce. A podatek liniowy to nadzieja na
      to, że ci ktorzy teraz omijaja przepisy dadzą sobie z tym spokój bo nie będzie
      dłuzej opłacalne kombinowanie na taką skalę.
      Co do bezrobocia jest to największy polski problem i kto by nie był przy władzy
      musi się z nim zmierzyć. A w jaki sposób to zrobi mozna przeczytać w
      programach. Wg mnie najbardziej logiczny jest w tym przypadku program PO a
      także PiSu. Połaczenie tych dwóch programów może, aczkolwiek nie musi dać
      efekt. Ta koalicja daje jakieś sznse wyjścia z kryzysu bezrobocia.
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:30
        Nie wszystko wiem, tylko napisałem jakie są obecne fakty i zaprosiłem do dyskusji. Napisałem też, że problemem nie jest bezrobocie, tylko niskie wynagrodzenia. Bo prawda jest taka, że dziś można znaleźć pracę, ale bylejaką. Młodzi ludzie wolą za tę samą pracę zarobić 10krotnie więcej za granicą a nie u nas. I jaką ma na to PO receptę? Jak chce zatrzymać tych młodych w kraju?
        • Gość: wafel Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 195.117.241.* 10.08.05, 12:46
          To że ludzie poszukują alternatywy gdzie indziej to nie grzech. Mnie też jest
          szkoda że duzo ludzi jest zmuszonych do wyjazdu. Nikt nie mówi że jest lekko.
          Podobna sytuacja jest w bardziej rozwinietych krajach. Wielu np Włochów,
          Hiszpanów, Portugalczyków jedzie za pracą do Anglii, Francji i Niemiec bo tam
          jest poprostu lepiej. Tak to już jest że to my musimy gonić zachodnią Europę a
          nie oni nas. Lata życia w zamknietym komunistycznym środowisku doprowadziło do
          takiej sytuacji.
          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:52
            Fakt, napisałeś stan obecny. A jak to zahamować?
            I wracam do pytania o wyżu demograficznym, któremu trzeba dać pieniądze. Skąd?



            Teraz muszę wyjsć i bedę dopiero po 17.00
            • Gość: wafel Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 195.117.241.* 10.08.05, 13:02
              Zahamować to można tworząc miejsca pracy ale nie w kolejnych marketach, jak
              wcześniej słusznie zauważyłeś wykorzystujących pracowników. Szansą są
              powstające, niestety nie w tej części Polski, centra księgowo-finansowe, nowe
              fabryki typu MAN pod Krakowem itp. Nikt niestety nie będzie chciał tu
              inwestować jeżeli nie znajdzie wykwalifikowanych pracowników i prostych
              przepisów. Dlatego też maksymalne uproszczenie np podatków oraz dobre
              kształcenie nowych kadr nie tylko na wyższych uczelniach to podstawa.
        • Gość: don wysokie bezrob Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 20:44
        • Gość: obiektywny Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 20:56
          wysokie bezrobocie jest po myśli platformersom, bo to oznacza niskie płace
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:35
        Jeszcze z tym kombinowaniem podatkowym. Kołodko chciał swego czasu wprowadzić abolicję podatkową, to najgłośniej krzyczała właśnie wtedy PO, że to skandal, że to niezgodne z konstytucją itd. A teraz chce obniżać, bo dziś ludzie kombinują?Bo oszukują? Wynika z Twojej tezy, że skoro dziś złodziejowi trudno złamać jakieś zabezpieczenie, to należy zmienić to zabezpieczenie na łagodniejsze, by się nie wysilał i mógł swobodnie się włamać. Nakleży zaostrzyć kontrole skarbowe, stosować prowokacje, "wypuścić" duzo policji skarbowej "w teren" oraz drakońsko zaostrzyć kary za oszustwa i od razu odechce się kombinowania i oszukiwania.
        • Gość: wafel Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 195.117.241.* 10.08.05, 12:41
          Większość z Twoich propozycji znajduje się w programie PiSu i PO.
          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 12:44
            Że PiS to rozumiem, ale PO? Na siebie by bicz kręciła? Przecież kontroli skarbowych najbardziej nie lubią prywatni przedsiębiorcy, a z takich głównie składa sie PO.
            • Gość: wafel Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 195.117.241.* 10.08.05, 13:21
              Są jeszcze sportowcy :)
    • Gość: or Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 83.17.119.* 10.08.05, 15:23
      Wszystko byloby fajnie, gdyby nie fakt, ze swoj wywod opierasz na
      nieprawdziwych danych :)

      Najliczniejsze roczniki akurat wchodza na rynek pracy. Ludzi urodzonych w
      latach 1978-88 jest znacznie, znacznie wiecej niz tych wchodzacych w wiek
      emerytalny (urodzonych w latach 1946-1956). Lata 1978-88 to ok. 750 tys.
      urodzen rocznie, lata 1946-1956 - ok. 550 tys.
      Problem, o ktorym piszesz, pojawi sie za 20-30 lat, gdy na emeryture pojda
      ludzie urodzeni w latach 70.-tych i 80.-tych, a na rynek pracy wchodzic beda
      male rocznki ludzi urodzonych w ostatnich latach (teraz rodzi sie ledwie 350
      tys. osob.)

      Dlatego tak wazne jest, by tych 20 czy 30 lat nie zmarnowac. Jesli
      zliberalizujemy rynek, zlikwidujemy biurokratyczne przeszkody, uwolnimy energie
      mlodych, wyksztalconych ludzi, ktorzy teraz wchodza na rynek pracy,
      przedsiebiorcom damy impuls do inwestycji - to mozemy poziomem PKB przescignac
      wiele krajow Unii, wlasnie ze wzgledu na znacznie bardziej korzystna, w
      porownaniu np. do Niemiec, Austrii czy Francji, strukture demograficzna.

      Jesli zas znow wybierzemy politykow proponujacych nam kolejna odmiane
      socjalizmu, to... nie zostaje nic innego, jak wyjezdzac z Polski :[

      Co do wplywow z podatkow - z przykroscia stwierdzam, ze klamiesz. Oto
      dzisiejsza informacja PAP:
      2005.08.10 12:43
      Dochody z podatków mogą być wyższe o 10 mld zł

      Ministerstwo Finansów spodziewa się, że tegoroczne wpływy z tytułu podatków
      PIT, CIT oraz VAT mogą być wyższe od zakładanych nawet o 10 mld zł.
      "Nie ma żadnej obawy, że dochody budżetowe nie będą wykonane. Sądzę, że będą
      one większe o przynajmniej 10 mld zł" - powiedział PAP wiceminister finansów
      Stanisław Stec.
      W ustawie budżetowej MF założyło, że z tytułu CIT uzyska 14,69 mld zł, z PIT
      23,61 mld zł, a z tytułu VAT 73,7 mld zł.
      (PAP)

      Co wiecej - jesli w tym roku chwilowo malaly jakies wplywy z podatkow, to z
      tytulu VAT i akcyzy (i to tylko porownujac np. dane miesieczne - w marcu byly
      nizsze niz w styczniu i lutym). Zauwaz tez, ze VAT i akcyza jest w Polsce
      rekordowo wysoka. Wplywy z CIT, dzieki obnizeniu tego podatku, rosna non stop.
      W tamtym roku juz po 9 miesiacach byly wyzsze od zakladanych na caly 2004 rok.

      Rozumiem, ze czas kampanii to m.in. czas pisania bredni i manipulowania
      faktami. Ale bez przesady...
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 17:37
        Po pierwsze, nie kłamię, co do podatków, bo oparłem się na danych podawanych za Gazetą Wyborczą, a po drugie czytaj uważnie, pisałem o PIT i CIT, bez VAT. Platforma zamierza wszystko poobniżać, czyli ogólne wpływy spadną. A co do emerytur, to kto będzie teraz pracował, jak większość dzieci tego rocznika lat powojennych wyjeżdża za granicę? Poza tym, PO zamierza obniżyć składki na ZUS, z których właśnie wypłacane są świadczenia.
        Obawiam się, że czeka nas druga Argentyna. Dalej nie napisaliście nic konkretnego, tylko ogólne hasła.
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 17:52
        Jeszcze jedno. Ten skrajny liberalizm, w dobie globalizacji zje tych naszych rodzimych przedsiębiorców, którzy o niego tak walczą. Dlaczego? Przecież skrajny liberalizm to praktycznie wolna amerykanka. Przyjdą zagraniczne koncerny zdumpingują ceny towarów i co? Pora będzie zamykać biznes, bo się nie opłaci.
        Trzeba wybrać środek. Mądre poobniżanie składek dla inwestorów chcących dawać godziwe miejsca pracy, mądre polityczne decyzje, aby otwierać zagraniczne rynki zbytu, a nie tak jak obecnie kłócić się z całym Wschodem, bez sensu i bez celu.
        Drastyczne odchudzenie agend rządowych, likwidacja powiatów, komputeryzacja ZUS-u, skarbówki, celem zmniejszenia liczby urzędników. I rola państwa, które powinno pomagać aktywnym i z pomysłami, a surowo karać korupcję, kolesiostwo, nadużycia.
        Dlaczego hipermatkety z kapitałem zachodnim zwolnione są z podatku? Czy to jest normalne prawo? Jak to się ma do konstytucyjnej zasady równości podmiotów?
      • Gość: obiektywny Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 20:58
        Wierzuysz w bzdury opowiadane w TVN24, bo pewnie należysz do pokolenia JP2, a
        ściślej TVN 24
        • Gość: or Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 83.17.119.* 10.08.05, 21:35
          Nie ogladam TVN 24 :> Nie mam kablowki, w telewizji raz na tydzien obejrze
          jakis mecz i to wszystko :P

          Co do pokolenia JP2... nie rozumiem? To mial byc jakis sarkazm? :P
    • Gość: sdh Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 10.08.05, 19:12
      jak obniżono akcyzę na gorzałę to dochody z akcyzy wzrosły. Ciekawe, nie?
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 19:26
        To odosobniony przypadek. Od lat wiadomo w czym nasze społeczeństwo jest najlepsze.
    • Gość: sdh Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 10.08.05, 19:14
      jedyne wyjście to podwyżka podatków ja proponuję PIT 30,50, 80%. CIT 50%, VAT
      22,59 i 87%. Akcyza na benzynę 5 zł od litra. Wtedy będą pieniądze dla emerytów
      i będziemy krajem mlekiem i miodem płynącycm.
    • Gość: b@kuś Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 19:19
      dziendobry .................................... dowidzenia
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 19:27
        Możecie sobie kpić, ale prędzej czy później złodziejskie rządy zostaną rozliczone.
        • Gość: wojciechh Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.man.rsk.pl 10.08.05, 20:21
          a może jednak najpoważniejszym problemem są wysokie koszty pracy ? jezeli na
          jedno stanowisko pracodawca musi wyłożyć miesięcznie 740 zł.

          Może również problemem są niegospodarne państwowe molochy ... i prywatyzacja o
          okrojonej o pół rzeczywistej wartości.


          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.08.05, 23:12
            OK. Można obniżyć podatki, ZUS, koszty pracy, ale pod warunkiem, że pracodawcy zaczną doceniać pracowników i zaczną godziwie im płacić za pracę, a nie najniższą ustawową. Wtedy zwiększy się ogólna konsumpcja i przy mniejszych podatkach, ale większym "ruchu" pieniądza do budżetu wpłynie to samo. Tylko jak można wierzyć liberałom i PO, że wzrosną pobory, jak ostatnią ustawową podwyżkę płacy minimalnej najbardziej oprotestowali liberałowie z PO i Konfederacji Pracodawców Prywatnych? Oni by sobie życzyli, żeby człowiek za 200 zł pracował po 12 godzin dziennie, "bełkocząc" że jest niewydajny polski pracownik. Ciekawe dlaczego za taką samą pracę za granicą jakoś tamci pracodawcy potrafią docenić pracownika i nie pier...ą, że jest niewydajny?
            REASUMUJĄC- niższe składki i podatki TAK, ale pod warunkiem podwyżki wynagrodzeń i inwestycji w kolejne miejsca pracy przez przedsiębiorców. A w przypadku wydawania na konsumpcję w jachty, wille i wczasy zagraniczne- PODATEK CO NAJMNIEJ 50%!!
        • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 06:38
          I to jest niebezpieczne. Bo zaczyna się od złodziei, a kończy na tych, co za
          cicho krzyczą "Niech żyje Cesarz". Historia magistra vitae, drogi GSM. Poczytaj
          o dziejach wszelkich rewolucji i przewrotów. I tak w du...ę dostaną jak zwykle
          najsłabsi. Najsilniejsi po prostu uciekną, albo kupią sobie sprawiedliwość.
          Swoją drogą gratuluje świętego ognia rewolucji, płonącego w Twych jedynie
          słusznych wypowiedziach. Tow. Trocki byłby z Was, Twoarzyszu, dumny!
          ;-)
          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 11:39
            Mam rozumieć, że dzisiejsze sejmowe komisje śledcze działają w oparciu o trockizm lub leninizm? Gratuluję samopoczucia!
            • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 11:53
              Leninizm w czystej postaci. "Dajcie mi człowieka, a znajdę mu paragraf". Pokaż,
              co właściwie osiągnęły te liczne komisje? Jakie dowody przestępstw zdobyły,
              poza głębokim przeświadczenim o własnym geniuszu większości ich członków (Dobre
              słowo, powtórzę: CZŁONKÓW)? Ale po co ja to piszę. Ty i tak nie zauważasz
              niczego, co burzyłoby Twój prościutki obraz świata. Proponuje. Kiup sobie
              jakieś opracowanie dotyczące historii świata, tak powiedzmy od rewolucji
              francuskiej. Poczytaj, poszukaj analogii. Może coś zauważysz.
              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 12:30
                Żeby zostać kapitalistą w Polsce, należy pierwszy milion ukraść- powiedział jeden z Twoich idoli na początku lat 90-tych. Z taką filozofią myślenia nigdy się nie zgodzę i oświadczam, że czy to się podoba, czy nie- wszelkie złodziejstwa zostaną osądzone i ukarane, wbrew waszej opinii "uczeni".
                • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 13:13
                  Wypowiadaj się chłopcze w swoim imieniu. I nie kłam. Po pierwsze nie wiesz, kto
                  jest moim idolem, po drugie, nie wiesz kto powiedział to, co cytujesz, po
                  trzecie, podoba mi się Twój rewolucyjny zapał. Jak to powiedział Towarzysz Lew
                  Bronstein, zwany Trockim: "Należy sprawiedliwie osądzić i rozstrzelać! WKP(b)
                  jest z Was dumna, Towarzyszu! Tak jest, zadnych wątpliwości. Wszak wiadomo, że
                  walka klas się nasila!
                  Wiesz, żeby nie to, że jesteś żałosny, byłbyś śmieszny...
                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 17:37
                    Odsyłam do mojego ostatniego postu w sasiednim wątku- o dyktaturze liberałów. Nie chcę sie powtarzać.
                    • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 17:40
                      Hoho, argumentów brakło? Zagalopowało się, kłamstw ponapisywało i nie bardzo
                      jest jak się z tego wycofać? No cóż, Twoja wola...:)
                      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 17:45
                        OK, przekopiuję wątek, wedle życzenia:
                        Nie można z kimś normalnie dyskutować, jeżeli myśli, że ma monopol na prawdę, wbrew opinii większości. Ale cóż, przykład idzie z
                        góry. "Guru" polskich przemian zawsze twierdził, iż jest nieomylny, a każda próba podważania jego "wspaniałych" teorii
                        ekonomiczych kończyła się odsyłaniem do szkoły lub traktowaniem, jak oszołoma.
                        Towarzyszu liberale, ze mną tak łatwo Ci nie pójdzie i nie dam się ogłupić oklepanymi hasełkami Twoich idoli, o co mnie oskarżasz,
                        że ja powtarzam jakieś tam hasełka. Tzw. praw ekonomii nie można porównywać do praw przyrody. Myśląc, że jak napiszesz o płaskiej
                        ziemi czy innych anomaliach geofizycznych to ma być to tożsame z podważaniem praw ekonomii? Trudno o większą groteskę.
                        Ekonomia została wymyślona przez człowieka i dla człowieka. I są różne typy gospodarek. A czy nasze społeczeństwo zechce
                        kontynuować ekonomiczne wizje, tych co rządzą od 16 lat, czy też wybierze zmiany, zobaczymy po 25 września. I nie można mówić, że
                        jedna wizja jest słuszniejsza od innej. Tutaj możemy się umawiać i żyć tak, jak większość chce, a nie jak by chcieli liberalni
                        ekonomiści.
                        Na prawa przyrody człowiek nie ma wpływu i może sobie na rzęsach stawać i nie spowoduje np. lata przez cały rok, czy dnia
                        trwajacego 24 godziny.
                        Na wybór modelu gospodarczego, ekonomicznego, prawnego może sobie społeczeństwo pozwolić. A twierdzenie, że jedynie gospodarka
                        liberalna jest najlepsza a inne są złe, jest Twoim zdaniem, z którym ja nie muszę się zgadzać i mam do tego prawo. Jeżeli
                        większosc społeczeństwa też się nie zgodzi, taki model zostanie zatrzymany. I możecie sobie nazywać od komunistów, oszołomów,
                        nieuków ekonomicznych itd.
                        Liberalne kręgi nie mają monopolu na wiedzę i prawdę. Mają prawo przedstawiać swoje wizje, jako jedne z wielu, a społeczeństwo
                        większosciowo wybierze. I jak społeczeństwo wybierze kucharkę na premiera też będzie.
                        Swoimi postami postulujesz dyktaturę wszelkiej maści ekonomistów, profesorów, uczonych, jakoby oni już pozjadali wszystkie rozumy
                        i mogli dyrygować ciemnymi masami.
                        • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:01
                          Tak, kopiować potrafisz. Ładnie Ci to wychodzi. Czy rozumiesz to, co kopiujesz,
                          to już inna para kaloszy. Ale nie o kopiowanie mi chodziło. Chyba masz kłopoty
                          ze zrozumieniem słowa pisanego. Potórzę zasadnicze pytanie. Dlaczego kłamniesz?
                          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:10
                            Celowo nie piszę żadnych nazwisk, bo mamy takie a nie inne prawo, i ktoś mnie oskarży o pomówienie. Ale wpisz sobie np. w googlach treść: pierwszy milion trzeba ukraść, a otrzymasz masę odpowiedzi na swoje pytanie.
                            • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:24
                              No i znowu delikatnie mówiąc mijasz się z prawdą. Chyba, że masz na myśli
                              przewodniczącego Głuppera, albo posła Czyraka. Z tymi intelektualistami sporu
                              prowadzić po prostu nie śmiem.
                              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:32
                                A Twój sposób traktowania drugiego człowieka, po nazewnictwie daje całkowite świadectwo egoizmu, pychy, zaryzykuję że też nawet snobizmu- bo przeciez to takie "wspaniałe" cechy liberałów? Prawda?
                                • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:35
                                  A jak mam nazywać bandytów i demagogów?
                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:36
                                    I odbijamy piłeczkę. Dowody. Bo inaczej to pomówienie.
                                    • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:42
                                      Nie rozśmieszaj mnie, bo mam zajady :D Teczka "przewodniczącego" jest tak
                                      gruba, że w normalnym kraju ten facet nie wylazłby z pierdla długie lata. Co ma
                                      Ci przypominać o jego napaści na komornika, o wysypywaniu zboża, o bezprawnych
                                      blokadach dróg? Kpisz, czy o drogę pytasz?
                                      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:47
                                        Nie dogadamy się. Niestety, palce mnie już bolą od pisania? Czy domaganie się godziwych warunków życia poprzez blokowanie dróg( bo jak inaczej rolnicy mogli zaprotestować) jest do ku..y nędzy przestępstwem? Czy wysypanie skażonego zboża i pokazanie nielegalnego handlu (udowodnione) jest zbrodnią?
                                        A jak sąd wypuszcza pedofilów na wolność (Gliwice) to jest to wolność.
                                        Człowieku, nie dogadamy się, mamy zupełnie inny sposób postrzegania rzeczywistości. No cóż, wybory pokażą, która opcja wygra.
                                        • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:56
                                          Tak, blokowanie dróg jest przestępstwem.
                                          Tak, wysypywanie zboża jest przestępstwem.
                                          Czemu wtrąciłeś do dyskusji o przestępczych poczynaniach przewodniczącego
                                          pseudoargument o pedofilii? Pomyłka Freudowska, czy może ...aż się boję
                                          zapytać... Czyżby Pan Przewodniczący? Coś wiesz na ten temat?? :DDDD
                                          Tak nasze postrzeganie rzeczywistości jest różne. Ja, w odróżnieniu od Ciebie,
                                          nie wierzę politykom.
                                          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:59
                                            Ale celowe doprowadzenie państwowego zakładu do upadłości i sprzedanie kolesiom za 1 zł jest dozwolone i legalne. Potem taki zakład zostaje sprzedany jako już dochodowy i pieniądze wpływają na prywatne konta kolesiów na zagranicznych kontach. Ot, cała transformacja 16 letnia.
                                            Boże, spraw, aby liberałów szlag trafił 25 września. Amen.
                                            • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 19:02
                                              Rozumiem, że masz dowody na swoje twierdzenia. Podać Ci adres najbliższej
                                              prokuratury?
                                              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 19:05
                                                Oglądaj Fakty, Wiadomości, to może zrozumiesz, o czym piszę. Prawo ci stworzyli, którzy robią te afery. Czy sami siebie mają osądzać? Chyba śmieszny jesteś.
                                                • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 19:08
                                                  Tak, tak. Oglądaj telewizję. Ostoję jedynej prawdy... Ciekawe tylko, że co
                                                  stacja, to nawet prognoza pogody różna :) Ktoś tu rzeczywiście jest śmieszny,
                                                  ale to raczej nie ja.
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 22:28
                                                    Miałem już nie odpisywać, ale po raz ostatni. Według Ciebie Polska to kraj mlekiem i miodem płynący, jest dobrobyt, tylko społeczeństwo jakoś nie może się do tego dobrobytu przyzwyczaić. To chyba z tej radości pomieszało się ludziom w głowach i nie wiadomo czego chcą. Nie ma żadnych afer- jest to wymysł złośliwych mediów, które nie rozumieją liberalnych zasad wolnego rynku i szukają dziury w całym. A jeszcze jakby tak obniżyć trochę podatki wedle zasady 3x15 (dziś płacący 19% zapłaciliby więcej, ale to szczegół)to już tak rynek zostanie napędzony, że zabraknie rąk do pracy.
                                                    Pożyjemy-zobaczymy
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 06:19
                                                    I znowu mówisz nieprawdę. Nigdy nie powiedziałem tego, co mi imputujesz. Ale to
                                                    widocznie taka metoda ludzików od Głuppera. Obrzucić błotem, nagadać bzdur (tak
                                                    jak z tym "pierwszym milionem", gdzie źródła nie potrafisz podać). Ot metody!
                                                    Pojętni uczniowie Josifa Wissarionowicza. A tak na marginesie, to po obniżeniu
                                                    w zeszłym roku podatków dla przedsiebiorstw - wpływy z tych podatków WZROSŁY!
                                                    Dziwne, nie? Pan przewodniczący o tym nie wiedział, bo Talibowie w Klewkach o
                                                    tym nie wspominali...?
                                                    :-)))))
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 12:29
                                                    Możesz sobie dalej kpić, jak inni liberałowie- to taka Wasza cecha, jak już wcześniej pisałem. Charakterystyczna dla egoistów, snobów, cwaniaków. Wydaje Wam się, że jesteście najmądrzejsi i inych ludzi macie za nic.
                                                    Co do pierwszego miliona- wiem, kto tak powiedział, ale nie napiszę, bo nie dysponuję przy sobie nagraniem wypowiedzi i nie wybronię się przy oskarżeniu o pomówienie; co nie znaczy ,że wypowiedź taka nie miała miejsca- zrozum to liberale- takie mamy prawo.
                                                    Co do podatków- czytaj uważnie i ze zrozumieniem. Wpływy z CIT wzrosły, ale zmalały z PIT, co razem globalnie PIT+CIT dało najmniej od 1999 roku ( tak pisła parę dni temu Wyborcza. Nie chce mi się linka szukać po archiwum). Obecny komunikat Ministerstwa Finansów głosił, że plany podatkowe na ten rok idą dobrze, ale mówiono tam jeszcze o VAT. Nie przeczy to wcześniejszej informacji, że są to najmniejsze wpływy z PIT i CIT od 1999 roku.
                                                    A co do Talibów i Klewek oraz jak pogardliwie nazywasz Głuppera (ot myślenie snoba-liberała)- nie jestem z Samoobrony, ale nie gardzę ludźmi. Potrafię krytykować pewne postępowania i czyny, ale nigdy człowieka.
                                                    Wracając do tych podatków, to stosujesz taki trik wyborczy, jak inni liberałowie, mówiąc np. no jak po obniżeniu podatków z 19% do 15% ten płacący 19% zapłaci więcej? Przeciez to nielogiczne? Jeżeli rozumiesz, o co mi chodzi- to na tym właśnie Wasza filozofia polega. Nie można Wam zarzucić braku inteligencji i perfekcyjnie opanowanej sztuki manipulacji masami, które łapią się na to. Ale czego można oczekiwać, skoro podobno 70% społeczeństwa nie rozumie treści informacji docierającej do niego z radia czy TV. Rozumieją tylko tytuł i pierwsze zdania, a w szczegóły nie wnikają.
                                                    Nie udowodniłeś mi też we wcześniejszych postach, dlaczego po obniżeniu podatków, bez wzrostu wynagrodzeń ma spaść bezrobocie. Czy wzrośnie konsumpcja towarów i usług bez podwyżki płac? Przecież te zakłady, co będą miały podatki obniżone muszą gdzieś sprzedawać. Dlaczego twierdzę, że bez wzrostu wynagrodzeń? Jak już pisałem wcześniej, ostatnią nowelizację ustawy o podniesieniu płacy minimalnej najbardziej oprotestowała PO i prywatni przedsiębiorcy.
                                                    I nie gardź drugim człowiekiem, bo to nie są logiczne argumenty, tylko jak rzeczywiście macie jakiś logiczny plan naprawy gospodarki- napisz to, udowodnij, uzasadnij. A nie piszesz, że na codzień piszesz jakieś tam uzasadnienia. Co ma jedno do drugiego? Wykaż, że po obniżeniu podatków wzrośnie konsumpcja i popyt. Na jakiej podstawie? Czekam na logiczne argumenty, a nie na podtekstowe wyzywanie od ciemniaków. Wiem, że to najlepiej umiecie robić, ale ja się nie obrażam i dlatego dalej piszę i dalej pytam.
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 12:54
                                                    I znowu kłamiesz. Powołujesz się na GW, twierdzisz, że zmalały wpływy z PIT.
                                                    Poszukałem w googlach. I co tam znalazłem?
                                                    gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,2863644.html
                                                    Rozumiem, że nie chce Ci się szukać, myśleć, nie kłamać. To trudne dla Ciebie.
                                                    A co do kwestii gardzenia innym człowiekiem, to zawsze będę pogardzał kłamcami,
                                                    oszustami, złodziejami i bandytami. Wiesz, o kim piszę :-)
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 13:05
                                                    Teraz muszę wyjsć i bedę po 17.00. Wiadomość, o której napisałem była na onecie za Gazetą Wyborczą. Wysilę się i przekopię archiwum, jak wrócę i udowodnie, o czym pisałem. Ta wiadomość było ok. tydzień temu zamieszczona.
                                                    Nie odpowiedziałeś na moje inne pytanie, jednocześnie zarzucajac mi brak myślenia. ładnie to tak od razu gardzić?
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 13:25
                                                    Nie odpowiedziałem na Twoje pytania? Przecież, wbrew tem, że formalnie
                                                    zakończone są pytajnikiem, wszystkie Twe wypowiedzi, to prawdy objawione przez
                                                    bliżej niezidentyfikowanych "Przewodników" (bo od "Przewodniczącego" się
                                                    odżegnałeś). Skoro Twoje wypowiedzi są w założeniach błędne, to jak ma je
                                                    komentować. Zacząć od wykładu "Podstawy ekonomii dla opornych"?
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 12.08.05, 14:41
                                                    Nie wytrzymam i piszę z pracy! Dość tego! Żyj sobie w tym snobistycznym i
                                                    zakłamanym, liberalnym świecie. Mam nadzieję, że ludzie będą mąrzy w wyborach i
                                                    nie popełnią błędu.
                                                    Wróć się do przedszkola, celem nauczenia się podstawowych zasad kultury.
                                                    Pytanie o spadek bezrobocia przy obniżeniu podatków, a bez wzrostu wynagrodzeń
                                                    wynika z braku wiedzy ekonomicznej. Koniec. Nie ma z kim pisać.
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 14:52
                                                    I ja też Cię lubię! ;-)
                                                    Pa!
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 17:54
                                                    Oto obiecany link do tego, iż wpływy są najniższe od 1999 roku:
                                                    wiadomosci.onet.pl/1144186,10,1,0,120,686,item.html
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 18:39
                                                    A teraz porównaj oba artykuły, i zobacz, gdzie popełniłeś błąd w interpretacji.
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 18:45
                                                    Porównałem. Nie ma błędu. Chodzi o CIT, ale z artykułu można wywnioskować, że społeczeństwo ubożeje, bo wpływy z PITów są najniższe. Nie jest też napisane, w nowszym artykule o dużych wpływach wogóle, tylko jest porównanie do roku 2003 a nie 1999.
                                                    Reasumując, można wnioskować, że obniżanie podatków dla firm nie przenosi się na bogacenie społeczeństwa (PIT).
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 18:51
                                                    Czy Ty naprawdę nie umiesz czytać, czy kłamiesz celowo? Jeszcze raz, jak komu
                                                    dobremu, podam oba liniki obok siebie.
                                                    wiadomosci.onet.pl/1144186,10,1,0,120,686,item.html
                                                    gospodarka.gazeta.pl/podatki/1,25044,2863644.html
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:05
                                                    Człowieku, o co Ci chodzi?
                                                    ONET-Ministerstwo Finansów ogłosiło dane na temat rozliczeń z podatku dochodowego od osób fizycznych za 2004 r. Okazuje się, że w ramach tego podatku fiskus zebrał od nas 29 mld zł. To o prawie miliard mniej niż rok wcześniej i jednocześnie najmniej od 1999 r
                                                    GW-Z zebranych 34 mld zł ponad 28 mld zapłacili podatnicy rozliczający się według skali, a ponad 5,7 mld zapłaciło 200 tys. przedsiębiorców rozliczających się według liniowego, 19-proc. PIT.

                                                    Co tu jest przekłamane? Wpływy z PIT są najniższe od 1999 roku. Kto płaci PIT? Głownie pracobiorcy. A co z tego wynika? Że zapłacono więcej CIT 19%, zamiast PIT 30 i 40%, ale nie jest napisane, czy to więcej czy mniej, niż jakby CITowcy zapłacili 40% PIT. I dalej wynika, że pomimo wzrostu gospodarczego, wskaźników, zwykłemu Kowalskiemu nie poprawiło się w portfelu, a nawet pogorszyło, bo rząd zlikwidował większość ulg. Wynika z tego, że jak PO wprowadzi 15%, wzbogacą się najbogatsi, a zbiednieją ci drudzy. Bo OBNIŻANIE podatków FIRMOM i BOGATYM NIE PRZEKŁADA SIĘ na wzrost ogólnej zamożności społeczeństwa, czyli tych obecnie płacących 19%. Czy to tak trudno pojąć?
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 19:15
                                                    Człowieku! Przestań mieszać PIT z CIT-em! Do nauki! Blokadą drogi nie
                                                    uzupełnisz braków w wykształceniu.
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:25
                                                    Zobaczymy jak się będziesz śmiał po 25 wrzesnia. I nie rób ze mnie idioty!! Naucz się czytać ze zrozumieniem. Zarabiają lepiej prezesi, dyrektorzy i prywatni właściciele. I to ma być dobrobyt?!! Nie udawaj, że nie rozumiesz, bo sam robisz z siebie idiotę. A może się mylę? Może szary Kowalski ma coraz lepiej? Prawda? Czarne ma być białe i już! Bo tak chcą ekonomiczni "eksperci".
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 19:34
                                                    Masz rację! Szary kowalski ma coraz gorzej. Widać to np. co niedzielęościołem.
                                                    Szesnaście lat temu mercedesy, Mazdy, Citroeny, a dzisiaj maluchy,
                                                    gdzieniegdzie duży fiat. A w domach to nawet pralkę wirnikową rzadko można
                                                    spotkać...
                                                    Taaaak. Bidusia, panie, bidusia.
                                                    A co do straszenia kosą, to jakoś sie nie boję. "Jest u mnie dwa granaty
                                                    wświątecznym ubraniu" :-D
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:43
                                                    Ostatnia odpowiedź, bo nie ma sensu. Świat się ogólnie rozwija i co ma to wspólnego z markami samochodów czy pralkami? Czy samochód jest szczytem marzeń? Czy to wy liberałowie umiecie ludziom wodę z mózgu robić? Kiedyś maluch to tak jak dzisiaj Citroen, a nawet kiedyś maluch był więcej wart, niż dziś ten Citroen? Dziś nabrali na kredyt i mają ten szczyt luksusu (wg ciebie). Co ma to wspólnego z biedą? Z tym, że większa część społeczeństwa nie może domknąć miesięcznego budżetu? Jak PO przejmie władzę, to będą te luksusy na kredyt oddawać, bo nie będą mieli za co spłacać.
                                                    I już nie odpisuję, na żadne twoje posty, bo nie ma sensu.
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 12.08.05, 19:52
                                                    Wiesz, zaczyansz tłumaczyć, jak sekretarz PZPR. Zrozum, Boża krówko, że w
                                                    chorej gospodarce, w której opłacało się kupić butelkę przecieru z ogórków za
                                                    80 gr. żeby odsprzedać butelkę za 1zł, cena malucha nie miała NIC WSPÓLNEGO z
                                                    jego rzeczywistą wartością. A jeżeli dzisiaj ludzi stać na branie kredytów na
                                                    samochód, czy sprzęt AGD, to oznacza, że przypusdzczają, iż ich dochody
                                                    umożiwią im spłatę tego kredytu. Ale żeby to zrozumieć, trzeba skończyć coś
                                                    więcej niż szkołę podstawową. I jeszcze jedno. Po raz kolejny udowadniasz, że
                                                    jesteś nieukiem i leniem, który nawet nie chce sięgnąć do jakiegokolwiek
                                                    podręcznika. Ucz się, człowieczku.
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:56
                                                    Nie odpisuję na twoje posty, bo nie ma sensu. Nie wyzywaj mnie od nieuków, bo sam nim jesteś. Twoi idole ekonomiczni, są niewiele więcej warci od sekretarzy PZPR. Chyba, że w malwersacjach, spekulacjach i lichwie. AMEN. Koniec.
                                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 21:55
                                                    A kto te podręczniki napisał? Soros? A może Smith? Może Milton Friedman?
                                                    Wybacz, mam innych nauczycieli.
                                                  • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 13.08.05, 06:17
                                                    Z podręczników polecem "Elementarz" i "Moja pierwsza czytanka". Tam poznasz
                                                    różnice miedzy literkami "P" i "C" w skrótach PIT i CIT, a z matematyki, coś z
                                                    zakresu skoły podstawowej - działania na liczbach naturalnych. Doeisz się z
                                                    niego, że 2+2=4 niezależnie od tego, jak długo będziesz blokował drogę i
                                                    krzyczał, że musisz mieć 5, bo Ci brakuje do pierwszego. Polecem też
                                                    pozycję "ABC hodowli boczniaka". Mógłbyś się tym zająć. Praca nies stresująca,
                                                    niezbyt skomplikowana, a uczy podstaw ekonomii. M.in. takiego prawa, że aby coś
                                                    uzyskać, trzeba coś zainwestować.
                                                    Życzę miłego weekendu. Ja wyjeżdżam trwonić majątek, którego dorobiłem się na
                                                    krwawym wyzysku mas pracujących miast i wsi.
                          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:17
                            Tu masz też fajny wywiad, mozesz sobie poczytać:
                            www.rzeczpospolita.pl/dodatki/plus_minus_050319/plus_minus_a_2.html
                            • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:28
                              Precz z Kaczyzmem! ;-))))))
                              Taaak, skądś już to znamy, te czieriezwyczajki, te nadzwyczajne trybunały, to
                              prawo pisane na potrzeby rewolucyjnych komitetów. "Wszystko już było, rzekł Ben
                              Akiba..."
                              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:29
                                No i uważaj sobie tak, jak chcesz, ale nie wyzywaj innych, co popierają to. Większość zdecyduje.
                                • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:34
                                  Tak, oczywiście. Zdecyduje. A potem pozostanie tylko płacz i zgrzytanie zębów...
                                  Obym się mylił...
                                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 18:39
                                    Udowodnij to, co napisałeś. Dlaczego płacz i zgrzytanie zębów? Proszę o uzasadnienie.
                                    • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 11.08.05, 18:45
                                      Za pisanie uzasadnień, to ja dostaję pieniądze. A najprościej, czyli dla
                                      Ciebie - bo tak jak nie wolno dopuszczać woźnicy do prowadzenia operacji
                                      chirurgicznej, tak nie wolno dopuszczać wsiowego głupka do rządzenia państwem.
                • Gość: waza Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.05, 17:48
                  zostaną osądzone chyba na sądzie ostatecznym!
    • Gość: Sędzia Kozak Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.gal.pl / 80.48.103.* 11.08.05, 18:12
      Osądzę wszystkich SUROWO !!!
    • Gość: or PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: 83.17.119.* 11.08.05, 22:34
      Sondaż OBOP dla "Wiadomości": Tusk: 29 proc.

      Na początku sierpnia kandydat PO na prezydenta Donald Tusk mógłby liczyć na 29
      proc. poparcie - wynika z sondażu TNS OBOP zaprezentowanego w czwartek, a
      przeprowadzonego na zlecenie "Wiadomości" TVP.

      Drugie miejsce w sondażu z 21 proc. poparcia zajął Włodzimierz Cimoszewicz, a
      trzecie Lech Kaczyński, dla którego poparcie zadeklarowało 17 proc. respondentów
      (PAP)
      • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 22:38
        Szybciej mi kaktus wyrośnie, niż ten sondaż będzie prawdą 9 października.
        • kmd_rohan Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) 12.08.05, 06:22
          No i widzisz! Otworzysz dobrze prosperującą hodowlę sukulentów! Może w końcu i
          Tobie coś się uda! Życzę powodzenia!
          • Gość: Observator Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: 213.25.45.* 12.08.05, 15:28
            Przeczytałem te wasze posty (i nie tylko te) i z ubolewaniem stwierdzam, że u
            nas sympatię i poparcie dla szyldu kształtują ryje pokazywane na szklanym
            ekranie. Należy się wsłuchiwać uważnie w treść rozmaitych wypowiedzi i wyciągać
            wnioski. Ja np. swoja OSOBISTĄ wiedzę czerpię z wypowiedzi ludzi z najbliższego
            otoczenia konkretnych polityków. Poczytajcie co o Kaczorach sądzi Wałęsa i wtedy
            być może otworzą się Wam oczy. Bo jeśli nie - to trzeba je będzie przedwcześnie
            zamknąć!
            • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 17:44
              Zadałem konkretne pytania, a zostałem zbluzgany. Jeśli tak mają wyglądać rządy liberałów, to ja wyjeżdżam stąd.
              A tak na marginesie- jeśli dziś ludzie narzekają na wyzysk i ciężką pracę, przy rządach SLD- też liberalnych, ale nie tak jak PO, to jest dziś 20% tego, co stanie się jeśli liberałowie w pełni przejmą władzę.
              Dziś bulwersują nas reportaże o wyzysku w "Biedronkach" i innych "Kauflandach", przy jeszcze w miarę teoretycznie chroniącym prawem pracownika. Po wprowadzeniu zmian postulowanych przez PO praca za darmo w nadgodzinach, brak wynagrodzenia za urlop, w każdej chwili pracowdawca będzie mógł podziękować bez podania przyczyn, no i oczywiście ustawowe zniesienie płacy minimalnej. Jeśli nasze społeczeństwo nie będzie chciało pracować za 200 zł miesięcznie, sprowadzi się obywateli zza wschodniej granicy gotowych pracować za taką kwotę.
              Dzisiejsze złe rządy SLD, a właściwie liberałów z SLD to dopiero przedsmak tego, co liberalizm potrafi. Jedyna nadzieja w zahamowaniu tego trendu przez wybranie polityków głoszących nieliberalne hasła. Wytłumaczę bo za chwilę zostanę zbluzgany- Liberalizm w kwestiach wolności wypowiedzi i światopoglądowej- TAK; liberalizm w gospodarce- NIE. Trzeba dawać przywileje prywatnym przedsiębiorcom, ale trzeba też od nich wymagać. Tak aby wilk był syty, a owca cała. PO chce dać przywileje, nie wymagając nic w zamian. Wyborcy- pomyślcie nad tym.

              PS. Czekam na wyzwiska -nieuków ekonomicznych, głupperów, demagogów itd- przez dyżurnych liberałów niniejszego forum. Nie miał bym nic przeciwko wyzwiskom, jeśli jednocześnie ci "uczeni" napisaliby konkretne kontrargumenty. Jak na razie to tylko hasła i wyzwiska, ot polski liberalizm. Szlachcic na zagrodzie- równy wojewodzie.
              • kmd_rohan Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) 12.08.05, 18:47
                Gość portalu: GSM napisał(a):

                >Po wprowadzeni
                > u zmian postulowanych przez PO praca za darmo w nadgodzinach, brak
                wynagrodzeni
                > a za urlop, w każdej chwili pracowdawca będzie mógł podziękować bez podania
                prz
                > yczyn, no i oczywiście ustawowe zniesienie płacy minimalnej.

                Rozumiem, że cytujesz program wyborczy PO. Mógłbym prosić o podanie źródła?

                > Jeśli nasze społec
                > zeństwo nie będzie chciało pracować za 200 zł miesięcznie, sprowadzi się
                obywat
                > eli zza wschodniej granicy gotowych pracować za taką kwotę.
                Wiesz co? Mam taki prosty przykłąd z własnego podwórka. Mam domek w pewnej
                wiosce. Od miesiąca, w tej biednej wiosce, gdzie ludzie nie mają podobno pracy,
                nie udaje mi się wynająć nikogo, kto by zwiózł circa trzy metry pociętego
                drewna do szopy. Nikt nawet nie chce powiedzieć, ile życzyłby sobie za taką
                uslugę. Takie to polskie bezrobocie... Ale aby zauważyć takie rzeczy, trzeba
                patrzeć na świat własnymi oczyma, a nie wlepiać wzrok w broszurki wyborcze!
                • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 18:56
                  Zaprzeczasz sam sobie. Najpierw mi mówisz o programie wyborczym PO (broszurki) żeby podał, a na końcu abym nie czytał tych broszurek.
                  Nie czytam wogóle broszurek, tylko mam swój rozum, obserwuję politykę od lat (pracuję w polityce) i widzę, co będzie, jak poszczególne opcje zaczną rządzić. Broszurka jak reklama- nie musi być prawdziwa. I dotyczy to zarówno znienawidzonej Samoobrony, jak i ukochanej PO.
                  Nie dogadamy się, bo Ty patrzysz okiem kapitalisty-pracodawcy, a ja okiem pracownika. Zawsze będzie konflikt interesów. Trzeba wybrać złoty środek. Nie ma innego wyjścia. W przeciwnym wypadku może dojść do rewolucji, której się tak obawiasz.
                  • kmd_rohan Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) 12.08.05, 19:20
                    Czemu od razu nie napisałeś, że pracujesz w polityce? Zastanowiłbym się, czy
                    mam o czym rozmawiać z człowiekiem, którego zawodem i powołaniem jest robienie
                    ludziom wody z mózgu. A tak przy okazji, piesz, że nie czytaszw ogóle
                    broszurek. Nie czytasz tego, co sam tworzysz? No, to już jakaś paranoja. A ja
                    Ciebie tylko pytałem o źródło Twoich wiadomości na temat programu PO. Więc
                    piszesz, że go sobie wymyśliłeś, tak? Bo broszurek nie czytasz. A głosy też
                    słyszysz?
                    ;-)
                    • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:27
                      Chamstwo wyłazi na każdym kroku! Tak, jestem chory psychicznie, mam schizofrenię i słyszę głosy! Ale ty za to jesteś najmądrzejszy, najpiękniejszy i najbogatszy. Ciesz sie tym, póki mozesz, bo te wariaty przyjdą z kosami i widłami i będziesz miał swoją rewolucję.
                      • kmd_rohan Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) 12.08.05, 19:31
                        No, to pewne fakty, przy aktywnej roli przesłuchiwanego, mamy już ustalone.
                        Pytanie numer dwa. Od kiedy pracujesz dla Rosjan?
                        :-D
                        • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:33
                          Od wczoraj.
                          Idź do Poradni Zdrowia Psychicznego, bo z tobą coś nie tak.
                          • kmd_rohan Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) 12.08.05, 19:36
                            No widzisz? Wiedziałem, że się przyznasz.
                            ROTFL
                            • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:51
                              No widzisz, jaki jesteś mądry. Powiem w tajemnicy, iż razem z Putinem szykujemy atak na Polskę. Zacznie się od zakręcenia kurka z ropą i gazem w samym środku zimy. A dalej nie powiem, bo jeszcze plany spłoną na panewce. Wraz z prezydentem Łukaszenką tworzymy wielką koalicję, mającą na celu zemścić się na liberałach, którzy zawsze wyganiają na Białoruś inaczej myślących.
                              • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 21:46
                                Właśnie zakończyłem rozmowę telefoniczną z Fidelem Castro, u którego zasięgnąłem opinii na temat rewolucyjnych metod walki z liberalizmem. Acha, zapomniałbym dodać, mam też stały kontakt z Bin Ladenem, skąd czerpię wiedzę na temat dat i miejsc kolejnych ataków na liberalne cele.
                                Widzisz, ilu mam nauczycieli? A ty mnie od nieuków wyzywasz.
                                PS. Pozdrowienia od Kim Dzong Ila z Korei Północnej. Pyta o samopoczucie moich adwersarzy internetowych.


                                A TAK POWAŻNIE- PORADNIE ZDROWIA PSYCHICZNEGO CZYNNE SĄ OD 8 RANO W DNI ROBOCZE W KAŻDYM MIEŚCIE POWIATOWYM. Niektórym internautom puszczają nerwy, jak słyszą prawdę o stanie polskiej gospodarki i celem uspokojenia emocji po usłyszeniu bolesnych faktów niech tam się udadzą.
                                • kmd_rohan Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) 13.08.05, 06:19
                                  Widzę, że ironii (trudne słowo) i sarkazmu (jeszcze trudniejsze słowo) nie
                                  poznałbyś nawet wtedy, gdyby stanęły przed Tobą i stuknęły Cię w głowę gumowym
                                  młotkiem.
                                  Pa!
                • Gość: studenth Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 18:56
                  Dopóki Chrobak był potrzebny Stachowskiemu i Szczepańskiemu to go tolerowali.
                  A potem dali mu kopa w d...Chrobak (człowiek z PSLu) był im potrzebny do
                  załatwienia ciemnych interesów.
                  Chrobak kumpluje z Surowcem (byłym wojewodą) i Sosnowskim (marszałkiem ) .Obaj
                  z PSL. Brat Sosnowskiego był szefem Agencji rolnej skarbu państwa i załatwił za
                  psie pieniądze dla WSSG sprzedaż gorzelni i działek na Królce .Dzieęi kontaktom
                  Chrobaka stachowski i spółka nieźle się obłowili a potem kopnęli Chrobaka
                  podkładajac mu świnię to znaczy molestowanie seksualne.

                  Posądzony o molestowanie seksualne dr hab. tadeusz Chrobak złożył doniesienie
                  do prokuratury na malwersacje finansowe w Wyższej Szkole Społeczno Gospodarczej
                  w Tyczynie , w której Gminę Tyczyn reprezentuje burmistrz K.Szczepański.
                  Wyższa szkoła zakupiła i wyremontowała budynki po byłej gorzelni w Tyczynie.
                  Remont przeprowadzała firma pana Materny. Jednak przy okazji remontu wybudowany
                  został ...dom rektora Stachowskiego na ul.Makuszyńskiego w Rzeszowie oraz
                  wyremontowano biuro SLD na ul.Jałowego
                  w Rzeszowie. W domu Stachowskiego został załozony również telefon -tyle że
                  rachunki za prywatne rozmowy rektora płaci Wyższa Szkoła Społeczno
                  Gospodarcza , w której 1/3 udziałów ma gmina Tyczyn.
                  Czyli kosztem gminy Tyczyn wybudowany został prywatny dom Stachowskiego i biuro
                  SLD a za prywatny telefon również płaci pośrednio Gmina Tyczyn czyli wszyscy
                  podatnicy Zimą 2004/5 ekipa remontowa pracowników Wyższej Szkoły została
                  wysłana do Warszawy,celem przeprowadzenia kolejnego remontu ,tym razem
                  Polskiego Towarzystwa Socjologicznego.
                  Nad wydatkami WSSG nie sprawuje kontroli żadna komisja, ponieważ rektor
                  Stachowski i K.Szczepański nie są zainteresowani powstaniem takowej komisji.
                  Gmina przekazała budynek uczelni na wniosek K.Szczepańskiego
                  za darmo na 15 lat.

                  Na sesji rady miasta Tyczyna przeszedł wniosek ,że rada miasta Tyczyna nie
                  wyraża poparcia dla kandydatury Zbigniewa Stachowskiego jako na nowego rektora
                  WSSG.

                  Ciekawe co zrobi i jak zagłosuje Burmistrz Szczepański Kazimierz
                  Jeśli zagłosuje wbrew wnioskowi Rady Miasta to będzie to czwartym gwoździem do
                  trumny jego burmistrzowstwa

                  Bo rektor Stachowski ma sprawę w sądzie o zniesławienie.
                  Bo rektor Stachowski okłamuje wszystkich ,że nic nie bieże pieniędzy za pracę w
                  WSSG a tak naprawdę bieże ogromną kasę, zatrudnił curkę która także bieże
                  ogromną kasę,
                  zatrudnił na fikcyjny etat żonę ,która także bieże ogromną kasę, NIKT I NIC nie
                  ma nad nim kontroli bo nie ma żadnej komisji kontrolnej w WSSG od 10 Lat
                  Przyznaje swojej curce ogromne nagrody pieniężne i w ten sposób wyprowadza
                  uczelniane i gminne pieniądze
                  Organizuje co chwilę zjazdy na setki osób (ostatnio dla stowarzyszenia
                  Ordynacka) ,za które płaci Uczelnia w której 30% udziałów ma nasza Gmina Tyczyn
                  czyli my wszyscy.
                  Użądza więc bale dla kumpli z lewicy naszym kosztem
                  Burmistrz Szczepański o wszystkim wie, ale przytakuje Stachowskiemu , bo
                  studiuje tam za darmo i chce skończyć studia. Burmistrz godzi się na wyrzucanie
                  pieniędzy gminnych poprzez Wyższą Szkołę, w której gmina ma udziały, bo przed
                  wyborami Stachowski był jego głównym doradcą wyborczym i rozsyłał ankieterów -
                  studentów po domach, aby wybadać kogo mieszkańcy gminy preferują.
                  Szczepański i Stachowski to klika ,która szkodzi i działa na niekorzyść GMINY
                  TYCZYN

                  "Problemy wojny i pokoju w doktrynie społecznej Kościoła katolickiego,"
                  Wojskowa Akademia Polityczna im. Feliksa Dzierżyńskiego, 1990 rok
                  to miejsce studiów i tytuł rozprawy naukowej doktora Stachowskiego -rektora
                  WSSG, który wespół z drugim uczonym Kazimierzem Szczepańskim założyli Wyższą
                  Szkołę w Tyczynie . Burmistrz za społeczne pieniądze wyremontował Sąd Grodzki i
                  oddał za darmo Stachowskiemu.
                  Szczepański z kolei uzyskał tam tytuł licencjata (po 6 latach nauki -zamiast
                  3lat). Kolesiostwo pełna gębą. Tak dba sie o interesy gminy.
                  Na dodatek. rektor Stachowski obiecał publicznie co roku 7 darmowych miejsc na
                  studia w WSSG dla 7 studentów z gminy Tyczyn. Raz słowa dotrzymał i tyle. Potem
                  radnym wmawiał że nic takiego nie było mówione. Burmistrz chociaz to słyszał
                  też się nie upomina o darmowe miejsca dla swoich mieszkańców. Po CO ważne że on
                  tam studiuje
                  • Gość: GSM Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 19:09
                    A jaki ma to związek z liberalizmem i PO?
                    • Gość: student Re: PO PIERWSZE: LIBERALIZM :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 21:28
                      a to pokazuje pseudoliberalizm w wydaniu lokalnym, a PO powinna zająć się tymi
                      patologiami, nie tylko w gospodarce ale też samorządach lokalnych i edukacji
                      wyższej, szczegółnie na Podkrpaciu, gdzie wyciąga się piniądze URZ, WSSG<WSG
                      • san5 Polska rządzona na modłę GSM 12.08.05, 22:16
                        To, co nawypisywał GSM na temat finansów i ekonomii oraz jego wyobrażeniu o
                        gospodarce kraju oscyluje między prostotą a prostactwem umysłowym. Do jakich
                        szkół chadzał GSM, że nie nauczyli go elementarza logicznego myślenia (bo o
                        ekonomii nie ma on zielonego pojęcia) pozostanie zagadką?
                        Oto jedna z tego typu tez głoszona przez GSM: liberałowie są źli, bo są
                        przeciwni podniesieniu płacy minimalnej, a wyższa płaca minimalna zwiększy
                        popyt (więcej pieniędzy na rynku)i napędzi gospodarkę. A co ze wzrostem kosztów
                        produkcji, wyższą ceną wytworzonego produktu, jego mniejszą konkurencyjnością,
                        utratą rynków zbytu i realnym bankructwem zakładu? Jest wariant drugi: wyższa
                        płaca jednostkowa musi spowodować zmniejszenie zatrudnienia w zakładzie i
                        wzrost bezrobocia. Czy takich elementarnych skutków wzrostu kosztów w warunkach
                        gopspodarki wolnorynkowej to GSM nie widzi?
                        Niechaj więc GSM nie głosi myśli bliskich ekonomii politycznej socjalizmu,
                        gdzie wszystko miało być proste, jasne, tylko nie wiedzieć czemu upadło.
                        • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 22:23
                          Widzi doskonale i nie da się ogłupić przez teorie wygłaszane przez 16 lat. Mogę głosić, co mi się podoba, a społeczeństwo zdecyduje 25 września. Chcielibyście cenzury dla osób potępiających jedynie słuszny, liberalny model gospodarczy, prawda?
                          Prezesi mogą zarabiać po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, a zwykły pracownik po 600zł, tak? A jakby tak pan prezes, czy pan właściciel, który nie zawsze w legalny sposób doszedł do majątku, zmniejezył sobie pobory, a pracownikom wypłacił trochę więcej, to od razu runęłyby mechanizmy gospodarki rynkowej?
                          • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 22:31
                            Czy jakby zarobione przez firmę pieniądze, właściciel przeznaczył na wynagrodzenia, a nie na prywatną konsumpcję, czy składowanie na zagranicznych kontach, to też kapitalizm by upadł? Inflacja skoczyłaby przez to o 100%, prawda? Przecież ogólny bilans zakładu i tak wyjdzie na zero, więc w czym problem? Ano problem w myśleniu egoistycznym prywatnych przedsiębiorców. Którzy sami nie wiedzą, co zrobić z pieniędzmi, a pracownikom płacą psie pieniądze. I trzeba nazwać rzeczy po imieniu i powiedzieć wyborcom, a nie bełkotać o załamaniu gospodarki przez podniesienie płac pracownikom.
                            • Gość: san5 Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: 213.199.192.* 12.08.05, 23:03
                              Rzeczywiście, nic nowego nie jestes w stanie napisać (socjalizm, socjalizm i
                              jeszcze raz socjalizm, ale to już było przez 45 lat PRL-u i zbankrutowało
                              ekonomicznie i politycznie). Nie pojdę w ślady kdm_rhodana (wyjątkowo cierpliwy
                              człowiek) i na bełkot ekonomiczny nie zamierzam odpowiadać. Poczytaj chłopie i
                              przemyśl sobie zasady funkcjonowania wolnego rynku, rolę państwa w gospodarce
                              wolnorynkowej, wysokość podatków (również parapodatków) na dynamikę PKB i jego
                              relacjach ze stopą bezrobocia, wpływie deficytu budżetowego na wysokość stóp
                              procentowych i jeszcze parę innych rzeczy o których tak ochoczo wypowiadałeś
                              się w swoich postach, wedle zasady widzi mi się.
                              I tyle mam do powiedzenia na ten temat.
                              • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.08.05, 23:24
                                Aż z Gdyni tu cię przywiało. Widać temat wywołał zainteresowanie. Ja też nie będę się powtarzał, bo już pisałem, że tylko praw natury nie da się zmienić. Ekonomię można zmienić. I model opisywany przez Ciebie, jak i drugiego internautę, nie jest jedynie słusznym i niezawodnym modelem gospodarczym. Przeciwieństwem nie musi być socjalizm. Można wybrać tzw. trzecią drogę, którą próbują wprowadzać zachodnie państwa UE. Trochę liberalizmu i trochę socjalizmu. Tylko, że wy, liberałowie tego nie zrozumiecie, bo w waszej filozofii nie ma czegoś takiego, jak współczucie, altruizm, traktowanie drugiego człowieka jak brata. Liczy się wyścig szczurów, rywalizacja, zysk; czyli same złe cechy, których poczciwy człowiek powinien się wstydzić.
                                Nie piszcie mi o waszej ekonomicznej wyliczance, bo to można pozmieniać. Można wszystko ponaginać, co z ludźmi związane. Prawo, system polityczny, gospodarkę. Odejscie od liberalizmu nie oznacza powrotu komuny- to błędne myślenie.
                                PO głosi cały czas zupełny liberalizm gospodarczy, a tego nie życzyłbym pracobiorcom i szarym obywatelom. Będzie to dobre dla bogatych, prywatnych właścicieli, ale nie dla reszty.
                                Dlaczego kredyty są takie drogie? Dlaczego musimy pracować na lichwę? Czy tego nie można zmienić? Wy macie swoją teorię, której się trzymacie jak wyroczni, ale dla całego świata nie jest ona wyrocznią.
                                Mamy wolność słowa i mogę propagować swoje wizje sprawiedliwego państwa prawa, szanującego każdego człowieka, żyjącego w zgodzie ze wszystkimi krajami ( jeden z internautów zarzucił mi, że pracuję dla Rosjan- nie skomentuję prymitywizmu my ślowego). Wy natomiast propagujecie Polskę dla bogatych, zaradnych, zdrowych, wykształconych i pięknych(to już ode mnie). W państwie jest też miejsce dla starszych, schorowanych, "nieudaczników" ekonomicznych, jak to nazywacie i tym osobom trzeba zapewnić godny byt, sprawiedliwie dzieląc wypracowany zysk.
                                • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 13.08.05, 06:30
                                  Z Twojego hm...jak to nazwać...? O! "Wystąpienia"! zrozumiałem jedno. Wszystko
                                  można zmienić. Oczywiście. Zacznij od matematyki. Stwórz taką, w której Adam,
                                  posiadając 100 złotych zatrudni Jana, płacąc mu 50 złotych. Po zapłacie Adamowi
                                  pozostanie 150 złotych, a Janowi 80 złotych, plus talon na chiński rower.
                                  Śnij dalej.
                                  Pa!
                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 11:30
                                    Twoi idole liberalni nie takie przekręty robili. Tam nie było 2+2=4. Tylko było powiedzmy 100zł+100zł (za sprzedaż jakiejś państwowej fabryki)= kilka milionów złotych. To dopiero umiejętności do naginania matematyki!!!!!!!

                                    PS. I nie wołaj o konkrety i nazwiska- te poznasz, jak propolskie siły przejmą władzę i osądzą, to, o czym piszę.
                                    • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 14.08.05, 14:00
                                      Szkoda, że nie potrafisz przyznać się do własnej niewiedzy. Zamiast wiedzy -
                                      populistyczne hasełka, a nawet groźby. Otrzeźwiej, dzieciaku.
                                      • Gość: klinek Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.05, 16:49
                                        kmd_rohan nie daj się socjałowi!!!
                                        • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.05, 17:04
                                          A nie prościej było krzyknąć oszołomiaste hasełko- PRECZ Z KOMUNĄ!?
                                          To jest właśnie ta filozofia, pokazywana na kazdym kroku. Żadnych argumentów, tylko wyzwiska.
                                          DWA PALCE W GÓRĘ, A TRZECI W D..Ę.
                                        • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 14.08.05, 18:01
                                          Klinek, dzięki za poparcie. Sorki, mam gości, piję wódeczkę i rozmawiam o tym,
                                          jak jeszcze bardziej wykorzystać klasę robotniczą. Konkretnie - umawiam się z
                                          mistrzem na zrobienie mebli. Mistrz meblarstwo ma w małym palcu, ale pracuje
                                          gdzie indziej, za niezbyt (wg. niego) duże pieniądze. Ale zna fach i dorabia
                                          sobie, wykorzystując rozum i zręczne ręce. A nie narzeka na ustrój i wrednych
                                          wyzyskiwaczy i nie wysypuje zboża z wagonów. Czego i Wam, Drodzy Internauci,
                                          życzę.
                                    • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 22.08.05, 23:57
                                      GSM wydaje ci się że wszystko wiesz, to współczuję
                                      • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:00
                                        Nic mi się nie wydaję. W odpowiedzi przeczytaj sobie fragmenty z diagnozy ks. Prałata Henryka Jankowskiego, w której wyraźnie wskazuje, że to właśnie liberałowie pozjadali wszystkie rozumy:
                                        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=69&w=27724206&a=27728704
                                        • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 23.08.05, 00:02
                                          MASZ NIEZWYKLE TRAFNE AUTORYTETY.... CÓŻ. jankowski mnie nie przekonuje
                                          • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:07
                                            I właśnie w tym momencie pokazałeś swoją butę i pychę, z góry przekreślając(bez zapoznania się z treścią) człowieka. No cóż, tacy jesteście, liberałowie. Na każdym kroku potwierdza się diagnoza.
                                            • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 23.08.05, 00:10
                                              nie jestem liberałem, a jankowski mnie nie przekonuje, niczym, pycha... o czym
                                              ty mówisz, jak człowiek ma wyżywić rodzinę, dwójkę dzieci, to myśli innymi
                                              kategoriami niż ty, ja myślę o tym jak dobrze pracować aby pracy nie stracić,
                                              aby może awansować, aby się doskonalić zawodowo, a przy tym się nie zatracić, a
                                              ty mi takie wały opowiadasz człowieku, zastanów się .... lepiej, odpuść
                                              sobie,,,, bo zacytuję jednego z wieszczów: "nie chce mi się z tobą gadać" :):):)
                                              • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:11
                                                Dobrze się czujesz?
                                                • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 23.08.05, 00:14
                                                  TAK, BARDZO DOBRZE, tylko żal mi ciebie, ale cóż, widocznie w życiu nie masz
                                                  nic innego do roboty i innego celu niż tylko krytyka liberałów, jak ich
                                                  nazywasz, potem będziesz krytykował antyliberałów, potem znowu coś wymyślisz, i
                                                  taki masz cel, fajny, a ja mam rodzinę i dla niej żyję, a ty żyj dla krytyki
                                                  GSM (wspaniały cel)
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:20
                                                    No wiesz, propanandę sukcesu już przerabialiśmy. Wiem, że prawda w oczy kole, ale trzeba ją społeczeństwu pokazywać. Skoro im (liberałom) wolno twierdzić, że jak wprowadzą 3x15, to od razu będzie hiper i super i bezrobocie spadnie itd; to ja mam prawo to krytykować i się z tym nie zgodzić. W końcu w tym celu jest to forum.
                                                  • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 23.08.05, 00:23
                                                    tak, masz prawo, ale czy nie masz innych wartości? dla których chciałbyś się
                                                    tak poświęcić jak tutaj na forum krytykujesz co się da? wydaje mi się że gdybyś
                                                    tak oddał się innym sprawom byłbyś świetny, tego życze
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:26
                                                    Dlatego krytykuję, gdyż już nie mogę patrzeć na to bagno. Jak można się gdzieś realizować, jeżeli wszędzie trzeba mieć protekcję i znajomości (wiem z autopsji), aby gdzieś się przyjąć. Na założenie własnej firmy, choć mam inwestora (rozgłośnia radiowa), też na przeszkodzie staje obecna polityka. Szkoda słów, ale to temat na inny wątek.
                                                  • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 23.08.05, 00:29
                                                    ale zrozum, to się nie zmieni, szkoda się wysilać, nie zmieni się, tak już
                                                    jest, było i niestety będzie, dlatego warto warto żyć dla innych celów
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:34
                                                    Dla innych też trudno. Ludzie zapatrzeni w wyścig szczurów. Ja nie mogę się temu podporządkować. Boli mnie ten egoizm, chęć zysku, po trupach do celu. Czy tak kochany przez wszystkich Jan Paweł II nauczał tego? Chyba nie, ale ludzie tylko od święta wspaniali, a na codzień...szkoda gadać.
                                                  • Gość: abboid Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 23.08.05, 00:37
                                                    ale JP II nie uczył też nienawiści, dlatego ja żyję według jego zasad, i nie
                                                    potępiam, bo nie od tego jestem,
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 00:52
                                                    To jest bardziej złożone. Potępiając liberałów ktoś moze powiedzieć, iż przez mnie przemawia nienawisć. Pozornie tak to wygląda, ale po głębszym przemyśleniu tak nie jest. Liberałowie to głównie osoby majętne, wpływowe. Chcą wprowadzać takie zmiany by im było jeszcze lepiej. Ale w naturze nic nie ginie, i jesli ktos chce miec lepiej, to ktos inny musi miec gorzej. Komunizm miał za cel wyrówanc wszystkim wszystko- nie sprawdziło się- zawiódł czynnik ludzki, choc w samym założeniu zlikwidowanie pieniądza i podzielenie wszystkim wszystkiego po równo moze nie byłoby takie złe. Nie byłoby biednych ani bogatych, a ludzie realizowaliby sie w innych dziedzinach(zaraz zostanie wylane na mnie wiadro pomyj). Jednak tak ma być dopiero w raju, po śmierci. Na ziemi nie zlikwidujemy rywalizacji, egoizmu i zła.
                                                    I ci liberałowie realizując w 100% swoje cele, spowodują, iz jednostki słabe, chore, niezaradne bedą musiały zginąć, albo z głodu, albo z chorób, albo same się pozabijają z biedy. Już tworzą się enklawy bogactwa w dużych miastach, chronione prywatną policją; szkoły dla "elyt" itd. I ja potępiam to programowe rozwarstwianie. Nie można wszystkiego zostawić tzw. niewidocznej łapie wolnego rynku. Ludzie to nie wskaźniki w banku. Jedna z ich głównych tez, iż każdy rodzi się z równymi szansami, jest z założenia błędna. Czy dziecko bezdomnego ma takie same szanse, jak dziecko ministra? Jak podstawy są błędne to i cała reszta nie zagra, jak powinna.
                                                    Całe szczęście, iż jeszcze istnieją takie fora internetowe, gdzie mozna opisywac te patologie, bo jeszcze trochę a wprowadzą do kodeksu karnego artykuł zakazujący krytykowania jedynie słusznej, wolnorynkowo- liberalnej drogi gospodarczej.
                                                  • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 23.08.05, 14:33
                                                    > Potępiając liberałów ktoś moze powiedzieć, iż przez m
                                                    > nie przemawia nienawisć. Pozornie tak to wygląda, ale po głębszym
                                                    > przemyśleniu tak nie jest.

                                                    I to jest właśnie, Komórkowcu, przykład typowej dialektyki marksistowskiej. Co
                                                    innego piszesz, co innego myślisz. Czyli, jak za dawnych czasów: "Mówimy
                                                    partia, a w domyśle Lenin". I ta retoryka, żywcem z Trockiego :"Grab
                                                    zagrabione!" Gratuluję! Nareszcie ujawniliście się Towarzyszu!
                                                    :-DDD
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 17:57
                                                    Wolno mi myśleć i głosić co chce i tobie nic do tego.
                                                  • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 24.08.05, 09:22
                                                    No i jak zwykle mylisz się, dając tym samym dowód, że tylko powtarzasz
                                                    chwytliwe, populistyczne hasełka. Przypominam: "Art. 256. Kto publicznie
                                                    propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do
                                                    nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych
                                                    albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia
                                                    wolności albo pozbawienia wolności do lat 2."
                                                    Nie możesz głosić wszystkiego, co Ci się podoba!
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 11:23
                                                    Nie pozwolę sobie wciskać mi w usta słów, których nie powiedziałem! Jeżeli ty nazywasz coś faszyzmem to sobie nazywaj! Zaraz ja ciebie za fałszywe oskarżenia oskarżę! I nie rób ze mnie manipulacji, bo ogłupić się nie dam!
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 11:29
                                                    A po drugie, od kiedy liberałowie są mniejszością etniczną lub wyznaniową? Paranoja!
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 12:40
                                                    I jeszcze jedno. Ten artykuł nawiązuje do propagowania systemów, w których się ludzi dzieli na lepszych i gorszych, na ludzi, których można zabijać itp. Nie nawiązuje w żaden sposób do systemów gospodarczych. Jak zauważyłeś, we wszystkich postach podkreślam godność człowieka, KAŻDEGO człowieka i domagam się poszanowania praw dla uczciwych (nie przestępców) ludzi. Cytowanie mi tego artykułu w dyskusji o systemach gospodarczych jest perfidną manipulacją. Mało tego, powiedziałbym, że do tych innych totalitarnych systemów zaliczyłbym właśnie liberalizm, który dzieli ludzi na jednostki słabsze i mocniejsze.
                                                    Reasumując- artykuł ten potępia zbrodnicze systemy, w których było ludobójstwo oraz zakazuje dyskryminacji z przyczyn tam wymienionych. Przywoływanie go w dyskusji nad modelem gospodarczym państwa jest nie na miejscu. Ja doskonale znam prawo i nie wiem, co mogę głosić a co nie.
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 12:46
                                                    Ja doskonale znam prawo i nie
                                                    wiem, co mogę głosić a co nie.

                                                    Powinno być " i wiem, co mogę głosić, a co nie". Ta pomyłka przez pośpiech.
                                                  • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 24.08.05, 13:22
                                                    Gdybyś znał prawo w stopniu choćby przyzwoitym, a nie "doskonałym" jak sam
                                                    piszesz o sobie z wrodzoną Ci zapewne skromnością, to potrafiłbyś przeczytać i
                                                    zinterpretować poprawnie poszczególne części hipotezy zacytowanego przeze mnie
                                                    artykułu kodeksu karnego.
                                                    Ale będę wobec Ciebie wyrozumiały. Piszesz, że nie propagujesz faszyzmu.To czym
                                                    jest według Ciebie zapowiedź odbierania legalnie zarobionych pieniędzy
                                                    przedsiębiorcom i ograniczanie możliwości swobodnego dysponowania posiadanymi
                                                    środkami? Faszyzm, czy komunizm? To, że Ty tego tak nie nazwałeś, nie znaczy że
                                                    fakty nagler się zmieniły. Trawestując pewną sentencję: "Gdyby g... nawać
                                                    fiołkiem, śmierdziałoby tak samo". Zresztą pośrednio sam to potwierdziłeś
                                                    pisząc wcześniej, że jak "naród wybierze...". W Niemczech też wybierał. Wynik -
                                                    kilkadziesiąt milonów ludzi w piachu.
                                                  • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 13:30
                                                    To jest ogromna nadinterpretacja i przypisywanie na siłę tego, co chciałbyś abym napisał, celem mnie skompromitowania. Odbieranie legalnie zarobinych pieniędzy w postaci podatków( a co dzisiaj państwo robi? to też jest faszyzm/komunizm?) i ulg dla tych, co inwestują w Polsce i tu wydają. Nikt nikomu nie zabroni wydatkować za granicą, ale może nałożyć na taką osobę 50% podatku. Czy to jest faszyzm? Nie myl systemów ideologicznych z gospodarczymi. Rozmawiamy cały czas o programach gospodarczych. A co zrobisz, jak społeczeństwo tak wybierze? Kto ma być strażnikiem jedynie słusznej linii? Ja też nie chciałbym żadnego totalitaryzmu ideologicznego, cenzury prewencyjnej, czy prześladowań ze względu na poglądy. Ja cały czas potępiam liberalizm od strony gospodarczej, natomist ideologicznie jestem liberałem i to nawet lepiej. Trzeba to odróżnić.
                                • san5 Re: Polska rządzona na modłę GSM 15.08.05, 22:06
                                  GSM pyta, dlaczego kredyty są drogie? A jak mają byc tanie, skoro państwo jak
                                  kania dżdżu potrzebuje pieniędzy na sfinansowanie corocznego deficytu
                                  budżetowego i jako pierwsze w kolejce (obligacje) "wyżera" bankowy portfel
                                  kredytowy. Czy Kowalski-przedsiębiorca może otrzymać kredyt na rozwój firmy na
                                  lepszych warunków (tańszy) niż otrzymuje go państwo? Przecież Kowalski nie jest
                                  lepszym gwarantem jego spłaty niż państwo (pewny dłużnik).
                                  Zwiększanie wydatków socjalnych - co tak usilnie postuluje GSM, by poszukiwać
                                  ludzkiej twarzy w liberalizmie ("trochę liberalizmu i trochę socjalizmu") -
                                  musi prowadzić do zwiększania deficytu budżetowego, narastania zadłużenia,
                                  coraz gorszych warunków kredytowania gospodarki, wyższych kosztów wytwarzania i
                                  ostatecznie krachu gospodarczego. Na tym właśnie polega 2x2=4 i nie jest żadna
                                  wyliczanka tylko żelazna zasada, że po nocy przychodzi dzień.

                                  Polska jest zapóźniona do cywilizowanej części Europy ok. 20-25 lat (jedno
                                  pokolenie). W jaki sposób zmniejszać ów dystans skoro PKB mają pochłaniać (już
                                  pochłaniają) w lwiej części transfery socjalne? Czy to, że mamy jeden z
                                  najwyższych spośród krajów OECD odsetek wydatków na świadczenia rentowe nie
                                  wystawia nam jak najgorszego świadectwa? Kraj musi się rozwijać, bo bez tego
                                  nie zmaleje ani bezrobocie, ani nie zwiększą się płace, ani nie będzie co
                                  podzielić na opiekę społeczną i obszar biedy zamiast zmniejszeniu będzie się
                                  rozszerzał. Rozwój kosztuje, ale daje nadzieję. Bieda, poza małostkową
                                  satysfakcją tzw. sprawiedliwości społecznej, nadzieję odbiera.
                        • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 13.08.05, 06:39
                          Ależ wiadomo, czemu upadło :-) Wystarczyło porównać (kto miał pecha wówczas
                          studiować) grubość przeciętnego podręcznika ekonomii politycznej kapitalizmu i
                          i podręcznika ekonomii politycznej socjalizmu. W tej ostatniej, zamiast
                          prostych wzorów i pojęć przeważały cytaty z Marksa, wyjaśniane cytatami z
                          Engelsa, komentowanymi przez Lenina, a wszystko razem w świetle wystąpienia
                          Towarzysza Leonida Iljicza Breżniewa w czasie XXV zjazdu KPZR.
                          :-D
                          Pozdrawiam!
                          • Gość: mojetrzygrosze Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.delv.east.verizon.net 13.08.05, 07:33
                            GSM Ty poprostu trafiles w piete Achillesa.(M)PO doprowadzi do tego, ze wszyscy
                            mlodzi beda musieli wyjechc za chlebem, bo kto po skonczonych studiach bedzie
                            chcial pracowac za 600zl.Mam uczucie,ze to jest robione celowo.Tak jakby komus
                            na tym zalezalo, zeby jak najwiecej Polakow z kraju wyjechalo.
                            • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 10:52
                              Nareszcie ktoś mądry i rozumny coś odpisał. Ja cały czas mam wrażenie, przez te 100 postów, że tłumaczę jak krowie na granicy, o co tak naprawdę chodzi, a oni mówia ,że deszcz pada. Wiem, że na tym forum dominują zwolennicy liberalizmu, ale tym bardziej, my, ludzie, którzy nie zatracili człowieczeństwa i rozumieją drugiego człowieka musimy się tu udzielać, pomimo przykrości ,jakie nam liberałowie wyzwiskami i pomówieniami zadają.
                              Pozdrawiam.
                              • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 14.08.05, 14:04
                                Jeżeli zawodowo zajmujesz się tłumaczeniem krowom na granicy, to nie dziwię
                                się, że masz kłopty z porozumieniem się z kimś inteligentniejszym od krowy. No
                                ale cóż, żadna praca nie hańbi. Pastuch też jest potrzebny w prawidłowym
                                funkcjonowaniu gospodarki rolnej. Ale nikt niormalny nie zatrudniłby pastucha
                                jako specjalisty od ekonomii.
                                Wesołego pasienia!
                                • Gość: GSM Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.05, 16:44
                                  Jak taki mądry jesteś, to odpowiedz koledze mojetrzygrosze na konkretnie postawione pytanie, o pracy po studiach za 600zł. Potrafisz odpowiedzieć, czy znów posypie się wiązka wyzwisk, o ciemniakach ekonomicznych? (jakbym słyszał "guru" polskich przemian)
                                  • kmd_rohan Re: Polska rządzona na modłę GSM 15.08.05, 08:26
                                    Czy jestem mądry? Nie wiem. Kilku ludzi w tym kraju uważą, że nie jestem
                                    najgłupszy. Odpowiedzieć na pytanie *mojetrzygrosze* mógłbym, gdybym miał pełne
                                    informacje na temat konkretnej sytuacji życiowej danego człowieka. Przypominam
                                    Ci to, co już pisałem na temat wsi, pełnej bezrobotnych, w której nie mogę
                                    wynająć nikogo do prostych prac porządkowych.
                                    Przy okazji. Nie wiem, jak możesz żądać ode mnie poważnego podejścia do Twych
                                    szalonych teorii (i Twojego "Mistrza" herr Jankowskiego), gdy sam po raz
                                    kolejny łamiesz własne słowo. Obiecałeś, już chyba nie raz, że się więcej nie
                                    odezwiesz. I co? Skoro łanmiesz słowo w sprawie tak błahej, to co będzie z
                                    obietnicami typu "jak dojdziemy do władzy - wszystkim będzie lepiej"??
                                    Lepiej będzie. Jankowskiemu, może Tobie...A reszta będzie musiała troszkę
                                    poczekać. Na cud.
                          • Gość: mojetrzygrosze Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.delv.east.verizon.net 13.08.05, 18:38
                            Lukaszenka usuna moj post.Dlaczego?
                            • Gość: mojetrzygrosze Re: Polska rządzona na modłę GSM IP: *.delv.east.verizon.net 13.08.05, 18:51
                              Przepraszam, wszystko jest w porzadku.Nic nie zostalo usuniete.
    • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 11:04
      Proszę bardzo, niech ten artykuł ks.prof. Czesława Bartnika o sytuacji w dzisiejszym świecie będzie uzupełnieniem moich wcześniejszych wypowiedzi, teks trochę "przydługi", ale proponuję przeczytać albo posłuchać, ściągając nagranie ze strony Radia Maryja.
      I to są dla mnie autorytety i wzorce, których słucham i którzy mi otwierają oczy, prof. ekonomii Poznański z USA, ks. prof. Bartnik, śp. Jan Paweł II i inni, nie zdołam wypisać.
      A tych Soros`ów, Sachs`ów, Friedman`ów, Smith`ów wogóle nie biorę pod uwagę. Jestem na przeciwległym biegunie. Oni żyją(żyli) w zupełni innym, chorym świecie, który to świat chcą narzucić reszcie społeczeństwa.
      www.naszdziennik.pl/index.php?typ=my&dat=20050812&id=my11.txt
      • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 14.08.05, 14:10
        Hohoho! Osobisty przyjaciel Pana Boga się objawił. Wymień (przepisz z broszurek
        mamiących wyborców) jeszcze kilka nazwisk! A co Ci szkodzi!? Tak a`propos
        autorytetów na które się powołujesz, jesteś pewien, że rozumiesz, co oni mówią?
        Bo widząc, że mylisz PIT z CIT-em, mam poważne wątpliwości co do Twoich
        zdolności pojmowania czegoś troszkę bardziej skomplkowanego niż instrukcja
        obsługi pastucha elektrycznego. To tak nawiązując do Twej wypowiedzi o
        tłumaczeniu krowie na graniczy, w czym jak mniemam jesteś specjalistą.
        Pa!
        • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.05, 16:22
          Na twoje posty już nie odpisuję, mozesz mnie jeszcze bardziej obrzucić błotem, bo nic innego nie potrafisz. Obrażasz mnie na każdym kroku i wyzywasz, nie podajac żadnych kontrargumentów. Już nic nie odpisuję tobie. I wyzywaj dalej, bo tyle potrafisz, buraczku ze wsi(stąd o tej hodowli i gnoju ciągle w twoich postach, musisz się doskonale znać)-wykształcony za komuny i przeprowadzony do Rzeszowa.

          PS. Ja mieszkam w mieście od urodzenia, ale nie gardzę ludźmi ze wsi.
          • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 14.08.05, 16:43
            Jasne. Przestałeś odpisywać, bo gubisz się we własnych kłamstwach i co rusz
            dajesz popis indolencji. Nie potrafisz się przyznać do żadnego, z licznych
            błędów, jakie popełniłeś. O kroweach, Ty zacząłeś, więc nie odwracaj "jałoszki"
            ogonem, że tak pozwolę sobie sprafrazować (bardzo trudne słowo) znane
            powiedzenie. Kontrargumenty podawałem, ale argumenty w dyskusji powinny podawać
            obie strony. Ty moich nie zauważałeś, wrzucając za to mnóstwo populistycznych
            hasełek, zapewne kopiowanych żywcem z ulotek Samoobrony, czy innego PSL-u.
            Gdybyś przedstawił jakiekowiek własne przemyślenia, a nie wykonywał pracę
            partyjnej tuby propoagandowej (do czego zresztą nieopatrznie się przyznałeś),
            moglibyśmy porozmawiać o ochronie prcowników itp. Ale widzę, że nie bardzo mam
            jak.
            Duży rośnij!
            • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.05, 17:00
              Jak mnie oskarzyłeś o nie zrozumienie ironii odnośnie pracy dla Rosjan (co doskonale zrozumiałem i specjanie się drażniłem), tak ja oskarżę o nierozumienie polskich powiedzeń. A głodnemu chleb na myśli i zaraz dosłownie wysyła mnie krowy paść. Tak samo można powiedzieć, że się komuś pluje w twarz, a on mówi, że deszcz pada.
              Aha, i dzieckiem przestałem być 10,5 lat temu.
              Prawo doskonale znam i podciąganie pod jakies groźby stwierdzenia, że po wygraniu wyborów przez siły propolskie i osądzeniu ostatnich 16 lat, jest groteską. Wedle tej filozofii oskarż prezydenta USA, że grozi wywołaniem wojny z Iranem, a dokładniej stosuje szantaż opisany w naszym kodeksie karnym w art. 191 par 1. Ale na świecie są równi i równiejsi, niestety.
              • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 15.08.05, 08:20
                Tak, oczywiście, wszyscy Ci wierzą, że zrozumiałeś ironię. Dałeś temu dobitny
                wyraz w postach. Wiesz, masz akurat tyle poczucia humoru, co kapelusz
                przedsiębiorcy pogrzebowego. Mówisz, że dzieckiem przestałeś być 10,5 roku
                temu. Zabawne, co sądzić o człowieku, który tak dokładnie wylicza, kiedy zdobył
                dowód osobisty? Ja nie pamiętam, kiedy przestałem być dzieckiem. Ciekawe, po co
                przywołujesz przykład Busha? Pomaga Ci to w czymś? Mnie on ani brat, ani swat,
                a dyskusja nie dotyczyła wojny z Arabami.
    • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.05, 12:01
      wiadomosci.onet.pl/1147705,11,item.html
      Czyżby początek końca lansowanej na siłę, przez liberalne media, koalicji?
      Daj Boże :)
      • Gość: Sędzia Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.res.pl / 82.160.26.* 15.08.05, 08:53
        Wy obaj macie chyba jakieś kompleksy.Każdy może się wypowiedzieć tak jak to
        rozumie i jak mu to odpowiada.Po co od razu skakać sobie do oczu i wyzywać się
        wzajemnie.Ja osobiście nie wierzę że kolejni następcy coś zmienią ani w Sejmie
        ani na Prezydenckim stołku . A może ranking kandydatów na Prezydenta i partii
        do Sejmu i Senatu!!!
        SENATU MIAŁO NIE BYĆ -
      • Gość: tadek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.05, 23:57
        Aż nie mogę uwierzyć, takie buractwo. Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że
        obniżenie podatków zwiększy popyt na towary, pracę, a w konsekwencji przyczyni
        się do zmniejszenia bezrobocia, że im więcej pieniędzy zostanie w rękach
        przedsiębiorców tym wiecej zainwestują oni w rozwój przedsiębiorstw (tworząc
        miejsca pracy i zwiększając popyt na śrdoki produkcji), że system redystrybucji
        dochodu przez państwo jest najmniej wydajnym sposobem gospodarowania, że
        wysypujący zboże rolnicy, rzucajacy płytami chodnikowymi pijani górnicy i inne
        egoistyczne grupy zawodowe domagają się prawa do rabowania współobywateli. A co
        do praw natury to faktycznie są niezmienne, ale obiektywna jest również prawda,
        a wg niej najefektywniejszym systemem jest gospodrka rynkowa. A na wszelkie
        kombinowanie z pół-socjalizmem, prawie-socjalizmem moga sobie pozwolić państwa
        europejskie, które po wielu latch gospodarki rynkowej moga sobie pozwolić na
        przejadanie oszczędności (a większośc z nich już jest zmuszona do redukcji
        wydatków i liberalizowania gospodarki),
        • Gość: tadek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 00:02
          Jaki jest Twój GSM pomyśł na gospodarkę, czy naprawdę uważasz że większość
          zawsze ma rację??
          • Gość: tadek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 00:06
            I jeszcze jedno, GSM polecam Ci lekturę "Polactwa" Rafała Ziemkiewicza,
            przeczytaj , przemyśl, może zmienisz zdanie, pozdrawiam
            • Gość: tadek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 00:17
              I jeszcze drugie, gdyby w ciągu ostatnich 15 lat choć raz rządzili liberałowie,
              to byłoby duzo lepiej, niskie podatki (dochodowy, akcyza, vat) + brak uległości
              wobec rolników domagających się sztucznego zawyżania cen to kilka razy tańszy
              chleb (nie tylko dla kapitalistycznych krwiopijców, ale też dla tych
              najbiedniejszych), czekam na rządy prawdziwych liberałów z upr
            • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.05, 00:25
              Nie jestem ekonomistą z wykształcenia i nie mogę profesjonalnie się wypowiadać o modelach gospodarczych, ale z wypowiedzi innych profesorów ekonomii, niż wiadome osoby :), wynika, iż można do poprawy gospodarki dochodzić różnymi drogami. Ja podszedłem do problemu socjologiczno-psychologicznie. Wy, ekonomiści macie ścisłe wyliczanki matematycznie i kropka. Ale tutaj występuje jeszcze materiał żywy- ludzki, który nie jest przewidywalny. Jeżeli w polskiej mentalności prywatnych właścicieli jest wyzysk współobywateli ponad miarę za psie pieniądze (wiem z obserwacji), to czy on się nie zmieni po obniżeniu kosztów pracy i podatków? Jak zmusisz właściciela, aby inwestował w firmę, a nie przejadał zysków? Ja cały czas podkreślam, ze tutaj państwo powinno ingerować- dajemy ci ulgi i uprawnienia, ale wymagamy, żebyś robił to i to..Pozostawienie wszystkiego tzw. wolnemu rynkowi nie sprawdzi się w naszych warunkach. Mało tego, przy pełnej liberalizacji i globalizacji, tych rodzimych przedsiębiorców wyprą z rynku zagraniczne koncerny i tania siła robocza i towary np. z Chin. I państwo powinno dbać i bronić własnego rynku, czy to w ramach Polski czy UE, bo może się okazać, że wszyscy pójdziemy z torbami, bo z rachunku ekonomicznego okaże się, że już nic sie nie opłaca, bo można z Chin sprowadzić, czy innego państwa, które sprzeda za połowę tego, ile u nas produkcja kosztuje. I w tym momencie polityka musi wziąć górę nad ekonomią i ręcznie przyhamować te procesy. Ja napisałem o globalym handlu i produkcji, ale to samo polityka musi robić na wewnętrznym rynku. Nie ingerować w inicjatywy i pomysły przedsiębiorców, ale wymuszać (dopóki znacząco nie poprawi się stan zamożnosci społeczeństwa) inwestowanie w nowe miejsca pracy i JEDNAK podniesienie minimum wynagrodzenia. Przecież dziś mamy ceny zachodnie a zarobki wschodnie, więc jak możemy konkurować z UE? Tu trzeba coś zrobić- niech się głowią ekonomiści, ale altruistycznie a nie egoistycznie. Na żywym organizmie nie zawsze 2+2=4.
              • san5 Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 16.08.05, 10:04
                GSM, nie wypowiadaj się już więcej na ten temat, bo Twoja naiwność przemieszana
                z brakiem poszanowania logiki na tym forum już od dłuższego czasu jest
                niestrawna. Tych Twoich postów nie da się po prostu czytać, a cóż dopiero z
                nimi polemizować. Model gospodarki postulowany przez Ciebie już był i gdybyś
                chłopino pamiętał czasy PRL pewnie byś tak chętnie za nim nie optował.

                Oto sztandarowe, z gatunku prostych pytań GSM-a: jak zmusić właściciela, aby
                inwestował w firmę, a nie przejadał zysków?
                Czy osoba średno rozgarnięta byłaby w stanie coś takiego wymyślić i przyszłoby
                jej do głowy zapytać dlaczego Jan Kowalski - przedsiębiorca w III RP jest
                idiotą i zamiast majątek pomnażać czyni dokładnie na odwrót? Na całe szczęscie
                to Janowie Kowalscy - prywatni przedsiębiorcy wytwarzają lwią część rodzimego
                PKB, zatem w sprawie idiotyzmów to nie w ich kierunku należy spoglądać,
                zdecydowanie w stronę pytających.
                • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.05, 11:35
                  Będę polemizował i pisał, co mi się podoba. A kultura wymaga poszanowania odmiennych poglądów i mądrego dyskutowania, a nie wyzywania lub zniechęcania do dalszych wypowiedzi ( kmd_rohan i teraz ty). Widzisz, do dyskusji dołączył się gość tadek i w sposób kulturalny wyjaśnia swoje przemyślenia, a ja w sposób kulturalny piszę swoje. I tak powinna wyglądać dyskusja na tym forum, bez pouczania interlokutora, bez epitetów, na poziomie i godnie. Wiem, że was liberałów z PO odmienne poglady drażnią i puszczają wam emocje, ale zrozumcie, że w demokratycznym ładzie jest miejsce na propagowanie wszelkich poglądów, no może z wyjątkiem propagowania ludobójstwa czy zbrodni. Trzeba rzeczowo dyskutować, nie denerwować się. Bo takie wasze zachowanie powoduje, że przestajecie być wiarygodni. Dużo ludzi czyta te opinie, choć nie każdy coś odpisuje. Ja mogę pisać, że UFO do mnie przylatuje i codziennie zwiedzam kosmos i choć brzmi to niewiarygodnie, nie jest powodem do wyzywania od chorych psychicznie czy innych nieuków.
                  Tadek w sposób rzeczowy pisze i tłumaczy o wynagrodzeniu itd. Natomiast w waszych postach ciągle jest dbałosć o kieszeń właścicieli i nic rzeczowego nie napisaliście przez te ponad 100 postów o poprawie życia Jana Kowalskiego. Wynika z tego, że diagnoza ks. Prałata Jankowskiego w sąsiednim poście, jest jak najbardziej trafna.
                  • san5 Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 16.08.05, 14:39
                    Istotnie, w wolnym kraju można głosić rozmaite poglądy, nawet takie, że ma się
                    kontakty z UFO. Ale oczekiwanie na poważne traktowanie przez osobę, która to
                    głosi oznaczłoby zgodę na obrazę zdrowego rozsądku. Nie oczekuj zatem poważnej
                    dyskusji nad niepoważnymi tezami głoszonymi wbrew logice, zdrowemu rozsądkowi o
                    prawidłach ekonomicznych nie wspominając.
                    Szermujesz hasłami obrońcy ludu nie bacząc na konsekwencje; jak to przyjemnie
                    ogłosić ludowi, że trzeba podnieść minimalną płacę (a o skutkach to nie łaska
                    poinformować?), jak to łatwo wskazać wroga ludu w osobie właściciela, który
                    przejada zysk zamiast rozdysponować go wśród pracowników (to jest teza do
                    dyskusji? wolne żarty). Gdy więc na stwierdzenie, że 2x2=4 pada argument, że
                    tak twierdzą liberałowie, to następstwem może być tylko rozpaczliwe pytanie:
                    gdzie się takie indywiduum uchowało?
                    • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 16.08.05, 15:35
                      Sanie5. Teraz Ty masz zamiar "posyzyfować" sobie trochę?
                    • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.05, 17:43
                      Nasza dyskusja zeszła na zły tor. Nie będziemy sobie przecież udowadniać, że 2+2=4. Chodzi o to, że należy dokładnie zbadać wszystkie prywatyzacje przeprowadzone po roku 1989, czy dokononano ich zgodnie z polską racją stanu (nie prawem- bo to można dostosowywać do potrzeb i naginać albo szukać luk), czy wartość sprzedawanego kapitału nie została celowo zaniżona, no i wreszcie, jak to możliwe iż garstka Polaków nagle stała się multimilionerami, a cała reszta została spauperyzowana. czy to się dokonało zgodnie z prawem, czy też nie. Wy mi chcecie udowodnić obecną rzeczywistość, iz musimy zaciskać pasa, bo z pustego nikt nie naleje. Zgadza się, tylko dlaczego garstka ludzi dorobiła się fortun, a cała reszta nie. Tutaj należy przeprowadzić dokładne postępowania wyjaśniające, bo tutaj najprawdopodobniej tkwi przyczyna takiej obecnej sytuacji Polski, gdzie ceny mamy zachodnie a zarobki wschodnie. Ale żeby takie postępowanie wogóle zacząć i przeprowadzić, do władzy muszą dojść siły, które tego chcą, m.in. PiS, LPR i Samoobrona, jak juz pisałem wcześniej. A ja nie zaprzeczam, że 2+2=4, tylko często stosuję skróty myślowe i mogliście mnie opacznie zrozumieć.
                      • Gość: tadek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 20:33
                        Co do Samoobrony nie sądzę żeby chcieli faktycznie rozlicząc, a jeśli już to
                        bardzo wybiórczo( klub milionerów, których majątki zwiększyły się bardzo w
                        ostatniej dekadzie, a w trakcie obecnej kadencji sejmu kolosalnie, a jak
                        uczciwie to możemy sprawdzić patrząc na liczbę spraw sądowych jej posłów), LPR
                        może i chce rozliczyć, ale forsowany przez nią socjalizm raczej nie przysłuży
                        się bogaceniu społeczeństwa, PIS ok, ale tylko razem z PO, która będzie studzić
                        socjalistyczne zapędy koalicjanta. Wracając do Samoobrony poza krzyczeniem nie
                        proponuje nic sensownego, poczytaj sobie na stronach samoobrony brednie o rafie
                        i kotwicy leppera. Należy jeszcz pamiętać, że rozliczaniu prywatyzacji nie może
                        towarzyszyć kampania antyprywatyzacyjna, trzeba prywatyzowac dalej tylko
                        wybierać bardziej przejrzyste formy np poprzez giełdę, .
                      • san5 Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 16.08.05, 21:26
                        Wprawdzie kdm_rohan przestrzegał mnie przed daremnym trudem, jednak zaryzykuję,
                        choć bez wielkiej nadziei. Trudno bowiem rozmawiać z kimś, kto świat widzi albo
                        w czerni (zazwyczaj) albo w bieli (rzadziej), a źródła niepowodzeń poszukuje w
                        spiskowych teoriach.
                        Po pierwsze jestem przekonany, że prywatyzacja była nieodzownym elementem
                        przebudowy systemu gospodarczego, bez którego niemożliwy byłby proces
                        urynkowienia gospodarki na przełomie lat. 90. XX w. Należy pamiętać, że
                        największym hamulcowym ówczesnych przemian były załogi państwowych firm (rynek
                        wymuszał całkowicie odmienne podejście w ekonomice przedsiębiorstw i wbrew ich
                        oczywistemu interesowi).
                        Po drugie; polska gospodarka po okresie socjalistycznych rozkwitów potrzebowała
                        przede wszystkim odbicia od dna. Żeby nawiązać w miarę równorzędną konkurencję
                        z Europą i Światem nieodzowne stały się nowoczesne technologie i metody
                        zarządzania. A do tego potrzebny był kapitał, inwestor itd. Takie było w
                        największym skrócie tło i nieodzowność tego procesu.

                        Piszę o tym, ponieważ często zatracamy poczucie rzeczywistości, odrywamy jakiś
                        fragment i na jego podstawie formułujemy łatwo wpadające w ucho diagnozy, nie
                        bacząc jak ów fragment ma się do całości. Czy ktokolwiek oszacował (jeśli tak,
                        to wedle jakich kryteriów) jaki procent sprywatyzowanego dotychczas majątku
                        narodowego wyprzedano poniżej jego realnej wartości rynkowej? Jeżeli nie wiemy
                        z jaką skalą mamy do czynienia, to na jakiej podstawie głosisz GSM-ie, że
                        prywatyzacja jest przyczyną zubożenia narodu. Wolę, by najpierw wątpliwe sprawy
                        zbadano, wyniki publicznie ogłoszono z wyliczeniem negatywnych skutków dla
                        całego proces przekształceń własnościowych.
                        Na razie obracamy się wokół demagogicznych hasełek przyczyniającej jednej,
                        drugiej i trzeciej partii, w co nie wątpię, głosów wyborczych.
                        • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.08.05, 21:53
                          Widzieliście dzisiejszą reklamę wyborczą PiS? Była po Faktach TVN. Ewidentnie krytykuje 3x15%. Czyżby już oficjalnie PiS dawał do zrozumienia, że nie chce koalicji z PO?

                          Co w takim razie jest przyczyną takiego zubożenia społeczeństwa, że +-60% według GUS (dokładnych danych nie pamiętam) ok. 23 milionów społeczeństwa żyje poniżej minimum socjalnego, czyli ok. 824 zł, z czego ok. 5 milionów ponizej minimum biologicznej egzystencji, czyli ma na wydatki mniej niż ok. 8 zł dziennie. Z czego to wynika?
                          • san5 Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 17.08.05, 14:15
                            O ile mnie pamięć nie myli, szacowany odsetek społeczeństwa żyjącego poniżej
                            minimum socjalnego wynosi 14 proc. i rzeczywiście w ostatnich 3 latach
                            podskoczył o 6 proc. I choć to żaden powód do zadowolenia, to jednak do
                            katastroficznych 60 proc. (pachniałoby rewolucją) jest daleko.
                            Ciekawe skąd GSM czerpe dane, które jako żywo wpisują się w demagogię liczb i
                            haseł Leppera. Potwierdza tym samym, że na poważną dyskusję nie zasługuje, bo
                            jakże prowadzić dyskurs z osobą podzielającą poglądy osobnika pokroju Leppera,
                            który jeszcze parę miesięcy temu twierdził, że w Klewkach wylądowali talibowie
                            z wąglikiem.
                            Toż to panie wariat, czystej krwi - wariat. Kto chce niechaj za wariatem
                            podąża, ale nich nie oczekuje, że pozostali w ten typ retoryki dadzą się
                            wciągnąć.
                            PS.
                            Przepraszam kmd_rohana za wcześniejsze przekręcenie jego nicka.
                            • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 17:32
                              A wiesz, czym się różni minimum socjalne od minimum egzystencji? Bo zdaje mi się, że nie wiesz. A te dane, o których napisałem, były publikowane jakieś 2 miesiące temu i na Onecie i w Wyborczej. Czemu miałaby wybuchnąć rewolucja przy braku minimum socjalnego? Przecież dzisiejsza ustawowo najniższa płaca jest poniżej minimum swocjalnego, bo wynosi ok. 617 zł na rękę. Odpowiedz na pytanie, skąd tyle biedy w Polsce, a nie wyzywaj mnie od Leppera i Klewek.
                              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.05, 17:42
                                Możesz sobie poczytać na ten temat:
                                www.stat.gov.pl/dane_spol-gosp/warunki_zycia/sytu_gosp_domo/2004/index.htm
                                • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.08.05, 00:11
                                  A jak wytłumaczysz te obliczenia www.mniejpodatkow.pl/ i poprawe dla ludzi przy rządach PO, jak matematyka ewidentnie pokazuje co innego. Będzie nawet gorzej niż obecnie, gdyby PO wprowadziła swój program w życie.
              • Gość: tadek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.05, 10:25
                Nie sądzę, żeby w polskiej mentalnośc był wyzysk współobywatela ani niechęć do
                inwestycji połączona ze skłonnością do nadmiernej konsumpcji. Takie zachowanie
                jest powodowane istniejacymi uwarunkowaniami, prywatni przesiębiorcy sa grabieni
                przez państwo, na kazdym kroku utrudnia się im życie, więc żeby wyjśc na swoje
                muszą oni schodzić z kosztów obniżając ceny. Jeśli chodzi o brak skłoności do
                inwestowania, to jesli tylko przedsiębiorcom zostanie trochę pieniedzy i nie
                będa karani za inwestowanie i tworzenie nowych miejsc poprzez wysokie podatkowe
                obłożenie pracy to z pewnością zgodnie z własnym egoistycznym interesem będą
                rozwijąc firmy aby mieć pieniądzy jeszcze wiecej. Co do niskich wynagrodzeń,
                jesli będzie większy popyt na pracę, to pracodawcy będą musieli podwyższyć
                pensje, bo inaczej nie znajdą chętnych do pracy. (Znowu krzywa popytu i podazy).
                Konkurencja ze strony bardziej konkurencyjnych:) gospodarek jest nieunikniona,
                pomyśl sobie jak egoistyczne jest zamykanie swoich rynków na np. towarty rolne z
                Afryki ( niech sobie Afrykanie umierają z głodu, my i tak damy duże cła,
                będziemy dotowac naszych rolników i chronic rynek wewnętrzny przed ich towarami)
    • Gość: bekon Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 193.151.68.* 19.08.05, 17:24
      kto wygra, oto jest pytanie, a widzieliście ostatnie sondaże, PIS spada, :)
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.08.05, 23:48
        Mądrzy ludzie nie wierzą w sondaże.
    • Gość: BOLO USA Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.nyc.res.rr.com 23.08.05, 05:13
      Do Gsm-a
      W ostatnim zdaniu napisales, ze przedsiebiorca zaoszczedzone pieniadze nie
      przeznaczy na podwyki dla pracownikow, tylko je przeje albo wlozy na konto. Z
      tym maszracje i jest to tylko jedyna twoja racja w calym twoim wywodzie. Po
      pierwsze jak on te pieniadze przeznaczy na konsumpcje(samochod, zabawy, chalupe
      itp.)to jego pieniadze wchodza do obeigu i zarabiaja inni(np.robotnik robiacy
      samochod czy kelnerka w barze)
      Po drugie jak pieniadze wlozy do banku to bank majacy ich w nadmiarze bedzie
      udzielal tanich kredytow dla ludzi, ktorzy chca cos osiagnac sami a nie czekac
      jak ty az panstwo im cos da. Tak sam widzisz jak nie masz racji. Nara
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 10:28
        Nie mogę się zgodzić, ponieważ głównie wyda te pieniądze za granicą i do tamtejszych banków złoży, więc jaki my będziemy mieli pożytek z tego?
        • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 23.08.05, 14:40
          A Ty i Twoi Fuhrerowie, po wygranych wyborach wydacie specjalny dekret, o
          deponowaniu oszczędności w jedynie słusznym banku państwowym?
          Ty się chyba sam nie słyszsz. To, co proponujesz, to pomieszanie komunizmu z
          faszyzmem.
          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 17:58
            Wolno mi!
            • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 24.08.05, 09:25
              Otóż faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych propagować Ci nie wolno! Zabrania
              tego obowiązujący jeszcze kodeks karny, co udowodniłem w innym miejscu.
              • Gość: marta Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 193.151.68.* 24.08.05, 09:32
                masz rację kmdrohan, dlaczego ktoś ma kogoś obrażać,
              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 11:25
                Jeszcze raz, nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałem! To ty nazwałeś to faszyzmem, a nie jestes wyrocznią ani alfą i omegą. Nie pozwolę się manipulować.
          • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.08.05, 18:06
            Jeżeli większosć społeczeństwa to poprze to tak będzie. Nikt nikomu nie będzie narzucał, jak ma żyć. Mamy w końcu demokrację, prawda? Ty masz prawo głosić swoje wizje a ja swoje. Ani kapitalizm nie jest jedynie słuszny, ani komunizm. To wybory pokażą, jaka opcja zwycięży. Zrozum, że ani Twoje racje nie są jedynie słuszne, ani moje, ale mamy prawo je głosić, a nie sobie nawzajem coś zarzucać. Wynikało by to z tego, że któraś jest bardziej święta od innej. Jeżeli ktoś siłą by coś narzucał i robił zamach stanu, to wtedy jest źle, ale jeśli większość zechce, jak Ty to nazywasz powrotu faszyzmu-komunizmu, to tak będzie.
            • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 24.08.05, 09:43
              > Nikt nikomu nie będzie
              > narzucał, jak ma żyć. Mamy w końcu demokrację, prawda?

              Po pierwsze, to, o czym Ty piszesz, jest biegunowo odległe od demokracji.
              Po drugie, nawet jeżeli wprowadzisz w Polsce faszyzm, przed czym Cię jako
              zwolennik demokracji przestrzegam, to w jaki sposób zapakujesz Polskę na plecy
              i wyniesiesz ją z Europy? Bo w środku tego kontynentu, na normalne stosunki z
              sąsiadami nie licz.
              Po trzecie, jak masz zamiar powstrzymać ucieczkę normalnych ludzi -
              przedsiębiorców, inteligencji, wykwalifikowanych robotników z kraju? Zamkniesz
              granice? Czy przeciwnie, wyrzucisz wszystkich?
              Moja rada. Więcej lektury podręczników historii, mniej ulotek herr
              Jankovsky`ego.
              I jeszcze jedno:
              > ale jeśli większość
              > zechce, jak Ty to nazywasz powrotu faszyzmu-komunizmu, to tak będzie.
              Nie będzie. Powierzchnia lasów w Polsce ostatnio się powiększa, miejsce na
              kilka oddziałów antyfaszystowskiej partyzantki zawsze się znajdzie ;-)
              • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 11:49
                Teraz oczywiście kadra naukowa i specjaliści z kraju nie wyjeżdzają? I jeszcze raz, nie zazywaj faszyzmem, czegoś, co faszyzmem nie jest. Nie umiesz czytać, że ja napisałem "jak ty to nazwałeś"? Nikt nikogo nie chce prześladować z uwagi na pochodzenie, narodowość itd. A regulacja państwem i wskazywanie dróg rozwoju gospodarczego NIE JEST FASZYZMEM! Ośmieszasz się. Zacytuję w tym momencie jeszcze raz ks. Prałata: "Każdy, kto nie jest z SLD, UP, UW, PD, lub PO, to albo antysemita, albo …Hitler. Jakże żałosna to logika....".
                • kmd_rohan Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM 24.08.05, 13:33
                  > Teraz oczywiście kadra naukowa i specjaliści z kraju nie wyjeżdzają?
                  Nie wiem, czy w Twoim słowniku występuje przymiotnik "dobrowolny"?
                  > Nikt nikogo nie chce prześladować z uwagi
                  > na pochodzenie, narodowość itd. A regulacja państwem i wskazywanie dróg
                  rozwoju
                  > gospodarczego NIE JEST FASZYZMEM! Ośmieszasz się

                  Ja się ośmieszam? Czy Ty, wielki Prawniku, znasz aby dobrze definicję faszyzmu
                  i przynależne temu ustrojowi zjawiska ekonomiczno-społeczne takie jak etatyzm i
                  statolatria"
                  Księdza prałata cytuj dalej. Większej krzywdy już mu nie zrobisz. Swoją drogą,
                  skąd on tak dobrze zna się na ekonomii? A jeśli chodzi o faszyzm i tego pana,
                  to zdaje się jest coś na rzeczy. Przypominają mi się jakeś ciekawe wystąpienia
                  nijak nie mające się do nakazu miłości bliźniego.
                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 13:36
                    Nie powołuję sie na księdza Prałata, jako całokształt, tylko konkretnie do tej odezwy. Nie można GENERALIZOWAĆ. Pewne kwestie mogą mi się nie podobać w jego wypowiedziach wcześniejszych, ale ten wątek dotyczy liberalizmu i gospodarki, a nie spraw ideologicznych, w których jak powiedziałem jestem liberalny.
                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 62.29.164.* 24.08.05, 13:40
                    Do każdego artykułu KK są objaśnienia i w żadnym wypadku zacytowany przez Ciebie, nie broni propagowania systemów gospodarczych. Nie wolno propagować systemów, które stosowału ludobójstwo, a to szalona różnica. I jeszcze raz przypominam-GENERALIZUJESZ moje wypowiedzi i podciągasz fakty, o których nie napisałem.
                    • Gość: mnb Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 27.08.05, 18:37
                      no tak, GSM uważa że do niego nalezy ostatnie słowo, ja jednak myślę że to
                      wyborcy ocenią :)
    • Gość: marta Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 193.151.68.* 24.08.05, 13:36
      dajcie sobie spokój, głosujcie lepiej na rzeszów, bo nas goni wrocław:
      www.gmina.pl/
    • Gość: bmj Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 193.151.68.* 07.09.05, 16:47
      masz swoją odpowiedź GSM, PO w górę, PiS w dół
      • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 17:20
        Chyba osoby nie mające pojęcia o polityce mogą wierzyć w te sondaże. Prędzej mi kaktus wyrośnie, aniżeli te 38% stanie się ciałem. 18% zgoda, ale nie 38%.
        Teraz możecie się ze mną kłócić, ale wspomnicie moje słowo po 25 września.
        Już PiS przyjrzy się, skąd PO ma kasę na reklamę. Ponoć kandydat na prezydenta może wydać tylko 12 milionów na kampanię, a kandydat PO prawdopodobnie już więcej wydał na reklamy (bilboardy, listy do każdego, telewizja, radio, prasa).
        Prawdziwa rywalizacja zacznie się od najbliższej soboty, kiedy to ruszą audycje telewizyjne wszystkich ugrupowań. Wtedy zobaczymy na sondaże.
        • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 17:26
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,2903692.html
          • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 19:36
            chłopie (mówię do GSMu) popatrz i płacz, i mogę się założyć ze sondaże się nie
            zmienią i poparcie dla PO wzrośnie :) a Ty bedziesz łzy ronił i płakał po PISIE
            • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 19:47
              Uwierz mi, że te obecne sondaże NIE PREZŁOŻĄ się na rzeczywisty wynik wyborczy. Takie poparcie dla liberałów gospodarczych nigdzie na świecie nie jest możliwe. Za długo obserwuję politykę i preferencje, bym uwierzył w te bajki. Realne poparcie na jakie może liczyć PO wyniesie przy niskiej frekwencji ok. 22%, a przy wysokiej ok. 18%.
              • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 19:49
                zakładam się zatem z Tobą, o wynik wyborczy, PO wygra, będzie miało około 35-
                40% poparcia, a Prezydent TUSK w pierwszej turze około 42-51% a drugiej 55-70%,
                wspomnisz moje słowa, :)
                • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 19:52
                  Takiego wyniku nie miał nawet SLD 4 lata temu, któremu od 2 lat przed wyborami systematycznie rosło, czyli dawało przekonany elektorat. A tutaj nagle, w ciągu 2 tygodni skoczyło z 20% sondażowych na 38 %.
                  Dawno, dawno temu, za górami, za lasami.......
                  • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 19:53
                    I jeszcze jedno. Zapamiętaj. Kto ma media i pieniądze, ten ma władze i może dowolnie manipulować opiną publiczną.
                    • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 20:01
                      A JEŚLI CHODZI O MEDIA, TO MEDIA SĄ SLDOWSKIE, PATRZ:
                      www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wydanie_030212/kraj/kraj_a_1.html
                      I NIE MANIPULUJ :):)
                  • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 19:54
                    zobaczymy, ja jestem skłonny się założyć, i jestem pewien że tak bedzie, PO
                    dopiero zaczyna kampanię.... BEZPOŚREDNIO, BEZPOŚREDNIO, ROZMAWAIJĄ Z LUDŹMI,
                    WIDZIAŁEŚ?
                    • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 19:56
                      Widziałem i słyszałem jak ich ludzie na ulicy wyzywają. Także faktyczne poparcie, a sondaże to dwie różne rzeczy.
                      • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 20:02
                        współczuję Ci serdecznie, współczuję, spotykasz się tylko z WYZYWACZAMI :) ale
                        na szczęscie wyklinaczy nie jest tak dużo :)
                      • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 21:14
                        podoba mi się, niesamowite, GSM jest ośrodkiem badania opiniii publicznej i
                        społecznej :):):):):)
                        • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 22:26
                          Nie wierz w te ośrodki manipulacji społecznej. Teraz ludzie niby popierają, bo nie widzą żadnej alternatywy, bo nikt inny sie nie reklamuje tak nachalnie. Od soboty rusza kampania medialna dla wszystkich; mają byc debaty przeciwników- wtedy zacznie być ciekawie.
                          • Gość: do GSMu Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.netilia.pl / 83.17.115.* 07.09.05, 22:49
                            ale zauważ, ze jak dotąd kampanie innych od PO partii są nijakie... bez
                            pomysłu... negatywnie ustawione do przeciwników, a ludzie potrzebują nadziei, a
                            to im daje PO
                            • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.09.05, 23:26
                              Bo inne partie nie mają pieniędzy na reklamę. A programy mają, tylko nie jest tak widoczny, jak program PO, ponieważ nie stać innych partii na wydawanie ogromnych pieniędzy na reklamy. A co do programu PO, to tam jest sam populizm. Bo twierdzenie, że 3x15 jest receptą na bolączki w gospodarce jest głębokim przekłamaniem. Prawda jest też taka, że to 3x15 napewno nie wejdzie w życie, no chyba, że PO otrzyma 231 mandatów i swojego prezydenta, a to graniczy z cudem.
                              • Gość: fruwacz Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 193.151.68.* 08.09.05, 15:03
                                piszcie tak dalej, a głosów dla PO będzie więcej....
                              • Gość: pewien człowiek Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: 193.151.68.* 09.09.05, 12:13
                                zastanawiam się, co tak wszystkich ostatnio opętało i atakują PO, a im bardziej
                                atakują tym gorzej nie dla PO a dla pozostałych partii ?
                                • Gość: GSM Re: PROSTE PYTANIE-PO I LIBERALIZM IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.05, 12:24
                                  Ja natomiast zauważyłem niewiarygodną ilość wazeliny dla PO. Dziwnym zbiegiem okoliczności ci "fruwacze", "zwykli ludzie", "tuskofani" i dalej ,nie chce mi się szukać, piszą z komputerów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Ciekawy przekrój społeczny popierąjacych PO, nieprawdaż?
    • Gość: wodzi PO przyszedł czas na szukanie !! IP: 193.151.68.* 19.09.05, 14:41
      teraz zaczynają szukać na Tuska wszystkie ciekawostki :) no cóż, ten tydzień
      będzie trudny :) dla wyborców, będą zasypywani wszystkim co ... brudne na temat
      kandydatów
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka