lucjan.drobosz 02.04.09, 11:23 Po pierwsze, dlaczego podano nazwisko ofiary, a nie sprawcy? Po drugie, dożywocie tak, ale prawdziwe, w pierdlu. Przecież jak wyjdzie to znów może próbować kogoś zabić za pomocą innego narzędzia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
robert0204 Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 11:51 Mam nadzieje ze nastepna ofiara Damiana D bedzie pan sedzia ktory mu zafundowal taki wyrok. Karma, wysoki sadzie. Odpowiedz Link Zgłoś
slon2002 w Polsce za zabicie pieszego nic nie grozi!Czy coś 02.04.09, 13:06 się zmieniło w RP? Co to Ku...aaaa jest. Zmienili "Prawo"? Dlaczego nie można zabijać pieszych??? Odpowiedz Link Zgłoś
kochajacy-bydgoszcz-esteta Re: w Polsce za zabicie pieszego nic nie grozi!Cz 02.04.09, 14:23 "Jadąc po alkoholu i narkotykach" - a alkohol to nie narkotyk? 8 lat za morderstwo? 25 by posiedział, to może by do niego dotarło co zrobił. I ten chwytliwy tytuł... pudelek.pl się kłania. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo Re: w Polsce za zabicie pieszego nic nie grozi!Cz 02.04.09, 15:10 kochajacy-bydgoszcz-esteta napisał: > "Jadąc po alkoholu i narkotykach" - a alkohol to nie narkotyk? dla takich jak ty to moze i to samo > 8 lat za morderstwo? zamordowal ale .....delikwent zyje ? > 25 by posiedział, to może by do niego dotarło co zrobił. popatrz, a tylko potrzebujesz przeczytac ten artykul by do ciebie dotarlo ze nikt nie zginal - tak malo a jak moze ci pomoc by sie wiecej nie blaznic Odpowiedz Link Zgłoś
kochajacy-bydgoszcz-esteta Re: w Polsce za zabicie pieszego nic nie grozi!Cz 02.04.09, 15:42 > dla takich jak ty to moze i to samo Rozwiń, bo nie do końca rozumiem. Uważasz, że alkohol to nie narkotyk? Dla mnie (i dla takich jak ja) alkohol i amfetamina, to dwie różne substancje, ale obydwie SĄ narkotykami. > 8 lat za morderstwo? OK, niedomówienie, ale między zaniechaniem pomocy i zabiciem w takim przypadku jest bardzo płynna różnica. > > 25 by posiedział, to może by do niego dotarło co zrobił. > > popatrz, a tylko potrzebujesz przeczytac ten artykul by do ciebie dotarlo ze > nikt nie zginal - tak malo a jak moze ci pomoc by sie wiecej nie blaznic Jestem błaznem, błaźnienie to moje zadanie. :) Odpowiedz Link Zgłoś
joanna_can Alkohol JEST narkotykiem 02.04.09, 17:12 Drogi Hrabio, Zapoznaj sie z definicja narkotykow. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 14:28 A co ci sędzia winien ? To najwyższy wyrok jaki można dac za spowodowanie wypadku (w stanie nietrzeźwym) i ucieczkę z miejsca bez udzielenia pomocy. Odpowiedz Link Zgłoś
czwarty.wymiar Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 12:14 Nazwiska przestępcy nie podano, a ofiary tak?! Chore! Jazda po pijaku i narkotykach, zmasakrowanie pieszego i skazanie go na powolną śmierć (ukrycie w rowie)... I taki wyrok? 50 tys. dla poszkodowanego? Kpina... Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 13:22 Dlatego nie podano nazwiska skazanego, bo wyrok nie jest prawomocny. Gdy wyrok się uprawomocni (strony zrezygnują z zaskarżania wyroku albo sąd wyższej instancji wyda wyrok), będzie można upublicznić dane skazanego. Odpowiedz Link Zgłoś
czwarty.wymiar Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 13:35 Chodziło mi o to, że dane sprawcy są chronione, ale ofiary już nie! Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 14:36 > Chodziło mi o to, że dane sprawcy są chronione, ale ofiary już nie! A co w tym dziwnego ? Dlaczego miano by chronić dane ofiary wypadku ? Dane oskarżonego chroni się na wypadek jak okazałby się niewinny. Przed czy miano by chronić ofiarę wypadku ? Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 14:59 > Dlaczego miano by chronić dane ofiary wypadku ? Wymiar ma rację. Dane osobowe ofiary wypadku powinny podlegać ochronie prawnej. Ale Polska to taki dziwny kraj, w którym sprawcę się pieczołowicie chroni, a nazwisko ofiery i świadków publikuje tłustą czcionką. Wyobraź sobie, że ten człowiek może sobie nie życzyć takiego upubliczniania jego nazwiska czy choćby - banalnie - faktu, że otrzyma 50 tys. zł. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 15:10 > Wymiar ma rację. Dane osobowe ofiary wypadku powinny podlegać > ochronie prawnej. Rodziło by to dość poważne kłopoty na przykład w temacie wypłacania odszkodowań ofiarom wypadków. (Ubezpieczyciel musiał by występować do sądu zamiast tak jak teraz do policji o potwierdzenie czy wypadek miał miejsce). Utrudniło by tez prace służby zdrowia udzielającej pomocy ofiarom. Same komplikacje a zalet praktycznie żadnych. Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 16:06 > Rodziło by to dość poważne kłopoty na przykład w temacie wypłacania odszkodowań > ofiarom wypadków. (Ubezpieczyciel musiał by występować do sądu zamiast tak jak > teraz do policji o potwierdzenie czy wypadek miał miejsce). Nie do końca się z tym zgadzam. Ustawa o ochronie danych osobowych powinna precyzować osoby/instytucje uprawnione do uzyskiwania tych danych. Takie uprawnienie mogłoby się np. odnosić właśnie do ubezpieczyciela. Zauważ przy tym, że istnieje duża różnica między "uzyskaniem danych ofiary od policji" a roztrąbieniem prywatnych informacji o człowieku w dzienniku o dużym nakładzie. Ochrona danych osobowych powinna zapobiegać właśnie publikacji prywatnych informacji o ofierze... Odpowiedz Link Zgłoś
miken1200 Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 16:13 Popieram wypowiedź. Z tego co kiedyś tam tłukłem na studiach to zakłady ubezpieczeń i banki podlegają w specjalny sposób przepisom o ochronie danych, tzn. muszą podawać te info odpowiednim organom (np. prokuraturze). Więc nie byłoby problemu, aby działało to w drugą stronę - policja/sądy udostępniają ubezpieczycielom info o wypadku/wyroku, a media niech się całują w 4 litery. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 18:59 > policja/sądy udostępniają > ubezpieczycielom info o wypadku/wyroku, a media niech się całują w 4 > litery. No bo przecież media które maja przecieki ze służb specjalnych albo z prokuratury z firmy ubezpieczeniowej przecieków nie beda miały :P Dzis miała wypadek Pani Fotyga. Jakoś nie było "wielkiego halo" ze media o tym napisały :) Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 18:54 To chcesz lepiej chronić dane osobowe czy utajniać dane (Imie i Nazwisko) ofiar wypadków ? Samo imię i nazwisko to nie są (w rozumieniu ustawy) dane osobowe ponieważ nie umożliwiają jednoznacznej identyfikacji. Ofiary wypadków podlegają takim samym przepisom w sprawie ochrony danych osobowych jak reszta ludzi. Na czym by polegała proponowana przez ciebie ochrona ? Kto mógł by takie dane uzyskać ? Jeśli dziennikarz moze uzyskac dane od policji to może je "roztrąbić". Albo Imie i Nazwisko są tajne (i zeby je poznac potrzebna jest zgoda sądu) albo nie. Nie może byc tak ze wszyscy moga je poznać tylko gazeta nie może napisać. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Coś tu jest nie tak! 02.04.09, 19:04 I jeszcze dodatkowe kłopoty jakie by za sobą niosło utajnienie Imion i Nazwisk ofiar wypadków: 1. Nie można by "obdzwonić szpitali" zeby sprawdzic czy nie ma tak kogoś bliskiego. 2. Kłopoty z zaświadczeniami do pracy. 3. Kłopoty w ZUS-ie. Tak naprawdę to to utajnienie zmieniło by życie ofiar wypadków w biurokratyczny koszmar. Odpowiedz Link Zgłoś
jarsem Re: Coś tu jest nie tak! 06.04.09, 14:46 a nie sadzisz ze taki ubezpieczyciel z odpowiednimi dokumentami wystapilby po prostu do sadu o udostepnienie danych osobowych ? zreszta sam to napisales :) ale po co w gazetach i innych massmediach upubliczniac dane ofiary ? po co ? dla kogo ? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:19 Górna granica kary wynosi w tym przypadku 12 lat. Czyli, zdaniem sądu, nie taki znowu najgorszy przestępca. A przecież są wszystkie możliwe okoliczności obciążające: alkohol, narkotyki i nieudzielenie pomocy. Obrażenia odniesione przez poszkodowanego mają tu mniej istotne znaczenie. Mógł zginąć na miejscu, mógł odnieść tylko niewielkie zranienia. Ale przyczyna wypadku i zachowanie sprawcy po wypadku były jednoznaczne. No i tytuł artykułu jest mylący. Przez słowo "dożywocie" rozumie się dożywotnie pozbawienie wolności. Odpowiedz Link Zgłoś
pe-so Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:57 Dożywocie jest moi drodzy instytucją prawa cywilnego, która polega na zobowiązaniu się przez jedną stronę zapewnienia drugiej stronie dożywotniego utrzymania w zamian za przeniesienie przez drugą stronę własności nieruchomości. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 13:25 W zasadzie słusznie. Patrz komedia A. Fredry. Słowo "dożywocie" potocznie oznacza "dożywotnie pozbawienie wolności". Odpowiedz Link Zgłoś
tata60 Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:24 Bardzo proszę o podanie prawnego unormowania pojęcia ,,pirat drogowy".Bardzo proszę o podanie ustawy , która to reguluje. Moim zdaniem ten skazany był za zabójstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:36 Faktycznie, słowo "pirat drogowy" nie jest pojęciem prawnym. Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Nie zabójstwo 02.04.09, 12:57 Pirat drogowy nie jest pojęciem prawnym, a artykuł prasowy nie jest aktem prawnym. Facet nie jest skazany za zabójstwo, tym bardziej że ofiara przeżyła. Facet jest skazany za spowodowanie wypadku ze skutkiem (niemal) śmiertelnym, czyli ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Dostał za to 8 lat - to chyba maksimum. I słusznie, bo wszystkie okoliczności go obciążały. Zabójstwo - nie! Co innego facet, który np. strzela do ofiary, co innego bezmózg, który zabija przypadkiem. Dla ofiary różnica niewielka, ale INTENCJE są istotne dla wymiaru kary. Inna rzecz, że powinien dostać "domiar" za nieudzielenie pomocy, ucieczkę z miejsca wypadku itd. Odpowiedz Link Zgłoś
hella_79 Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 13:12 > Zabójstwo - nie! Co innego facet, który np. strzela do ofiary, co innego > bezmózg, który zabija przypadkiem. Dla ofiary różnica niewielka, > ale INTENCJE są istotne dla wymiaru kary. ale tutaj intencje były bardzo wyraźne - porzucenie rannego w rowie na pewną śmierc tak na dobrą sprawe. gdyby nie ludzie, którzy byli świadkami to facet by nie przeżył. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 14:44 Nie na "pewna śmierć" bo jednak ofiara przeżyła. Sąd nie bierze pod uwagę "gdybań" tylko fakty. Spowodowanie wypadku i ucieczka bez udzielenia pomocy ofierze to nie jest zabójstwo. Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 14:55 michalng napisał: > Nie na "pewna śmierć" bo jednak ofiara przeżyła. Sąd nie bierze pod uwagę > "gdybań" tylko fakty. Spowodowanie wypadku i ucieczka bez udzielenia pomocy > ofierze to nie jest zabójstwo. fakt to próba zabójstwa bo dziwnym trafem ofiara przeżyła Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 15:00 > fakt to próba zabójstwa bo dziwnym trafem ofiara przeżyła. Nie. Sprawca nie działał z zamiarem pozbawienia ofiary życia. Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 20:52 michalng napisał: > > fakt to próba zabójstwa bo dziwnym trafem ofiara przeżyła. > > Nie. Sprawca nie działał z zamiarem pozbawienia ofiary życia. zostawiając ciężko rannego w rowie przedtem ciągnąc go za nogi (kto wie może dzięki temu jeszcze bardziej go dobił do zwykłego złamania dodał kila innych problemów) mógł go zabić o czym dobrze wiedział wiec więc jak dla mnie jest to próba zabójstwa to tak jakbym ja stał koło ciebie i bawił sie pistoletem pistolet wypala i kula roztrzaskuje ci kręgosłup a ja patrząc co zrobiłem spieprzam do domu chowając cię w krzakach nazwałbyś byś to nieszczęśliwym wypadkiem czy próba zabójstwa? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 13:26 Ja uważam, że powinien zostać zastosowany maksymalny wymiar kary za ten czyn: 12 lat pozbawienia wolności. Plus wszelkie odszkodowania i nawiązki cywilne, nawet z obowiązkiem wypłacania renty. Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 13:41 zigzaur napisał: > Ja uważam, że powinien zostać zastosowany maksymalny wymiar > kary za ten czyn: 12 > lat pozbawienia wolności. Plus wszelkie odszkodowania i > nawiązki cywilne, nawet > z obowiązkiem wypłacania renty. Pełna zgoda! Tylko czy aby na pewno za ten czyn jest 12 lat? Nie było skutku śmiertelnego, był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Nie zabójstwo 02.04.09, 14:46 Zdaje się ze maks to 8 lat, czyli tyle ile dostał. Co w sumie nie dziwne bo żadnych okoliczności łagodzących (przynajmniej artykuł o żadnych nie wspominał) nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
siwy_koniu Podstawy prawne 02.04.09, 18:39 W tej sytuacji sprawca nie został skazany na podstawie 1 przepisu, ponadto popełnił kilka czynów. Porównajcie - art.177§2 w zw. z art.178§1 KK, oraz art.162§1 KK, oraz art.148§1 KK w zw. z art.13§1 KK. Wymiar kary za poszczególne przestępstwa - art.53 KK; warunki orzekania i wymiar kary łącznej - art.85, 86 KK. Stosowanie prawa nie polega na prostym przyporządkowaniu sytuacji do przepisu :) Co do tej sytuacji, to 8 lat nie była wcale najwyższą z możliwych kar. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo ----- jakie qrna morderstwo pacany ? ------ 02.04.09, 15:17 tata60 napisał: > Moim zdaniem ten skazany był za zabójstwo. nastepny, ktory zabiera glos - taki przymus wewnetrzny - a nawet nie przeczytal artykulu Odpowiedz Link Zgłoś
men_53 Teraz już może prowadzić bez strachu 02.04.09, 12:43 Z polskiej praktyki wynika, że teraz bedzie juz mógł prowadzić i niczego sie nie bać. Prawko juz stracił, drugi raz już mu go nie zabiorą. A prowadzenie bez prawka przez polskie sądy oceniane jest wyjątkowo łagodnie. Narkotyki, alkohol, spowodowanie wypadku (z ciężkimi obrazeniami ciała), próba uniemozliwienia udzielenia pomocy (ukrycie rannego) ucieczka z miejsca wypadku. I taki wyrok. Ten kraj jest chory! Odpowiedz Link Zgłoś
lemisiaque Re: Teraz już może prowadzić bez strachu 02.04.09, 12:53 Kwota odszkodowania 50 tyś. złotych - jest śmieszna. Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk "Ten kraj jest chory!" To nie kraj jest chory 02.04.09, 14:09 "Ten kraj jest chory!" To skorumpowana postkomunistyczna mafia wymiaru sprawiedliwosci, ktorej na okolicznosc politycznych "zawirowan" niejednokrotnie przez nia powodowanych nie udalo sie do tej pory spacyfikowac i ktora za korporacyjnym parawanem roznych immunitetow szantazuje od lat wladze i spoleczenstwo swoja zwykla bandycka bezkarnoscia. Re: Teraz już może prowadzić bez strachu Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo Re: "Ten kraj jest chory!" To nie kraj jest chory 02.04.09, 15:23 1stanczyk napisał: > To skorumpowana postkomunistyczna mafia wymiaru sprawiedliwosci, ktorej na > okolicznosc politycznych "zawirowan" niejednokrotnie ..... ble, ble, ble i tak dalej skor taki mundry jestes, to wydukaj tu, jak sedzia mial mu przywalic wiecej, skoro to max. co mogl dostac wg. kodeksu? Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk "to max. co mogl dostac wg. kodeksu ?" 02.04.09, 16:29 "to max. co mogl dostac wg. kodeksu ?" Nie wiem czy pamietasz jakie oburzenie srodowiskach prawniczych, po 10 letniej mafijnej samowoli postkomunistyczngo scierwa w sadownictwie, wywolal projekt Ziobry zaostrzenia kar dla przestepcow: ile bylo oburzenia w mediach przeplatanych debilnymi wzajemnymi komplementami profesorskich prawniczych pajacow zajmujacych pewnie jeszcze dzisiaj stanowiska w TK w Sadzie Najwyzszym i w roznych innych korporacyjnych organizacjach ta dawnych sadziow Sadu Najwyzszego czy Iustita Re: "Ten kraj jest chory!" To nie kraj jest chory Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Gdybyten niedowarzony chlystek Ziobro rzeczywiście 02.04.09, 17:18 wziął się za reformę sądownictwa a głupawy rząd kaczystów za reformowanie gospodarki a nie skupił się jedynie na szukaniu haków na swoich politycznych przeciwników, to pewnie rządzili by do dzisiaj. Ludzi posługujących się bezterminowymi aresztami i żądających bezterminowych kar albo i eksterminacji winnych, czyli zwyczajów rodem z ZSRR jak widać nadal nie brakuje. A pan panie hrabio ciesz się że w Polsce obowiązuje takie prawo jakie obowiązuje, bo inaczej już dawno zostałbyś pan umieszczony bezterminowo w psychiatryku a tak to czasem cie wypuszczają na przepustkę. Odpowiedz Link Zgłoś
ned_pap Re: "Ten kraj jest chory!" To nie kraj jest chory 02.04.09, 16:32 hrabia-monter-christo napisała: > 1stanczyk napisał: > > > To skorumpowana postkomunistyczna mafia wymiaru sprawiedliwosci, ktorej n > a > > okolicznosc politycznych "zawirowan" niejednokrotnie ..... ble, ble, ble > i tak > dalej > > skor taki mundry jestes, to wydukaj tu, jak sedzia mial mu przywalic wiecej, > skoro to max. co mogl dostac wg. kodeksu? > Furda kodeks - dzieci wiedzą lepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
michalng Re: Teraz już może prowadzić bez strachu 02.04.09, 14:51 > próba uniemozliwienia udzielenia pomocy (ukrycie rannego) Tu raczej mozna by sie spierać. Jak by rannego pozostawił na jezdni to pewnie by go ktoś dodatkowo jeszcze potrącił. Odpowiedz Link Zgłoś
malignans na szczęście nie tak zaraz 02.04.09, 17:15 Jedyna pociecha, że dostał też 8 lat pozbawienia wolności i to bez zawiasów. Niestety w polskich sądach nie działa również automatyczne odwieszania kary lub cofnięcie warunkowego w przypadku stwierdzenia naruszenia warunków (np. poprzez prowadzenie pojazdów). Poza tym również kwestia nawiązki dla poszkodowanego wygląda śmiesznie - to chyba na waciki... Odpowiedz Link Zgłoś
gajane4 Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:55 Życzę sądowi żeby kolejne 40 lat przeżył za 50 tys. zł. Jaki sens społeczny ma taki wyrok? Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 skandal 02.04.09, 14:49 nie tak dawno policja podczas pościgu za uciekającym zastrzeliła kierowce i ciężko raniła pasażera który został przez to kaleka. Ten pasażer dostał 800000 i dożywotnia rentę. Więc pytam sie w czym ten człowiek jest gorszy? Odpowiedz Link Zgłoś
tom.gorecki Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:58 No i ofiara (a zdaniem sądu sprawca, skoro chronią personalia tego narkosia a nie poszkodowanego) na na internet do końca życia. Bo na nic innego nie starczy. Stówka na miesiąc. Pewnie tylko 50000 bo sąd uwzględnił straty pojazdu (wybita szyba, pogniecione blachy, porysowana maska). Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 15:25 gajane4 napisał: > Życzę sądowi żeby kolejne 40 lat przeżył za 50 tys. zł. Jaki sens > społeczny ma taki wyrok? to byl pacanie proces karny, w procesie cywilnym na pewno wygra rente dozywotnia i/lub dodatkowe odszkodowanie Odpowiedz Link Zgłoś
miken1200 Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 16:18 Jaki jest sens ciągnięcia dwóch spraw? Nie można tego załatwić w karnym? Głupota jakaś - wiadomo, że winny, wiadomo, że powinien zabulić, ale potrzebna druga sprawa :-/ Ehh, logika. Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Dożywocie dla pirata drogowego 03.04.09, 16:30 Owszem, to można było załatwić powództwem adhezyjnym. Odpowiedz Link Zgłoś
cafem Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 12:56 Nie rozumiem, dlaczego nie dostal najwyzszego mozliwego wyroku. Du.pa nie sedzia. W USA wlepiaja najwyzsze wyroki kiedy tylko sie da. Po cos ta gorna granica jest stworzona. Narkotyki - byly. Alkohol - byl. Wypadek - byl. Nieudzielenie pomocy ofierze - bylo. Ucieczka z miejsca wypadku - byla. Co jeszcze przestepca musi zrobic, zeby na najwieksza kare zasluzyc? I te marne 50tys. Za kalectwo. Sedzia du.pa pewnie uwaza, ze rownowartosc kilku jego pensji wystarczy jako zadoscuczynienie kalectwa. Odpowiedz Link Zgłoś
zalobanarodowa Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 13:00 Widocznie powiedział że mu przykro, poza tym był młody i dotychczas niekarany. Odpowiedz Link Zgłoś
cafem Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 13:06 Szkoda, ze jednostronny sedzia nie zauwazyl, ze temu bardzo mlodemu (!)poszkodowanemu bylo jeszcze bardziej przykro. Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 15:28 cafem napisała: > Sedzia du.pa pewnie uwaza, ze rownowartosc kilku jego pensji wystarczy jako zad > oscuczynienie kalectwa. a ty jeszcze wieksza dupa - to byl proces karny nikt mu nie broni wysadzic renty w procesie cywilnym Odpowiedz Link Zgłoś
ontos2 A gdzie ochrona danych osobowych? 02.04.09, 12:57 Troglodyta z wyborczej. Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak W prawie 02.04.09, 13:00 ontos2 napisał: > Troglodyta z wyborczej. Troglodyta z forum. TAKIE MAMY DURNE PRAWO. Nazwisko ofiary zostało podane przez sąd w wyroku - który nie jest tajny, a więc podany do PUBLICZNEJ wiadomości. Takie prawo. To sąd opublikował dane ofiary, a dziennikarz (NIEPOTRZEBNIE) je powtórzył. Swoją drogą sąd MÓGŁ ujawnić dane osobowe i wizerunek sprawcy - DLACZEGO TEGO NIE ZROBIŁ? Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: W prawie 02.04.09, 13:28 Bo wyrok jest jeszcze nieprawomocny. Czyli nieskuteczny prawnie. Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Re: W prawie 02.04.09, 13:42 zigzaur napisał: > Bo wyrok jest jeszcze nieprawomocny. Czyli nieskuteczny prawnie. I co z tego? Daleko nie szukając: Simona Mola wszyscy poznali zanim sprawa trafiła do sądu. Był "ważny interes społeczny", czy jakoś tak. Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Re: A gdzie ochrona danych osobowych? 02.04.09, 17:00 Do ontosa2. A kto ci powiedział że ochronie podlegają dane osobowe troglodyty z twojego towarzystwa? Widać sąd uchylił ochronę. Odpowiedz Link Zgłoś
thegreatmongo Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 13:07 SAD NAKazal zaplacic 50 tys????? To maja byc pieniadze? Za zlamanie obu nog, biodra i trudnosci z chodzeniem przez reszte zycia????? To jest zart, a nie sprawiedlisc?? Moze by tak sedziemu zlamac nogi za 50 tys ??? Ktos chetny na taka kase?? Powinni mu przywalic 10 razy wiecej, tak zeby gosc mogl wlozyc to do banku i dokladac do zycia... Odpowiedz Link Zgłoś
kid_cassidy Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 13:25 jeden zwyrodniały killer dostaje ledwie 8 latek, inny drogowy killer ucieka do GB w podróż poślubna, zwolniony z aresztu.... w prokuraturze praca wrze, sa wyniki a słupki pna sie w górę Odpowiedz Link Zgłoś
dr3xhab Państwo bezprawia 02.04.09, 13:27 Czy pan sędzia też uznaje, że gdyby odniósł takie obrażenia to 50 tys. wynagrodziłoby mu inwalidztwo ? Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Jakieś argumenty? 02.04.09, 13:44 dr3xhab napisał: > Czy pan sędzia też uznaje, że gdyby odniósł takie obrażenia to 50 > tys. wynagrodziłoby mu inwalidztwo ? A od jakiej kwoty czułbyś się zdrowy? Zgoda, 50 tys. to mało, ale czy zasądzenie 5 mln wobec gołodupca, który właśnie idzie siedzieć miałoby jakikolwiek sens? Last but not least: to na pewno nie jest dowód bezprawia. Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk czy zasądzenie 5 mln (.) miałoby jakikolwiek sens? 02.04.09, 14:16 "czy zasądzenie 5 mln (.) miałoby jakikolwiek sens?" Nie chodzi o "subiektywny" sens ? Chodzi o elementarne poczucie sprawiedliwosci, ktorym takie wyroki po prostu przecza. To takie wyroki ksztaltuja pozniej przestepcow jak ten opisany w GW. Jest niczym wiecej jak bezrozumnym belkotem Twoja sposob obrony zasadzonej kary: nasz mafia odmozdzonych przestepczych prawniczych polglowkow ksztaltuje nasze kryteria: nic dziwnego ze zyjemy wsrod ludzkiego zezwierzecenia .... Dozywotnia renta w wysokosci conajmniej 1000 zlotych nie bylaby surowym wyrokiem. Re: Jakieś argumenty? Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Re: czy zasądzenie 5 mln (.) miałoby jakikolwiek 02.04.09, 14:37 1stanczyk napisał: > Chodzi o elementarne poczucie sprawiedliwosci, ktorym takie > wyroki po prostu przecza. Nieprawda. Mylisz poczucie sprawiedliwości ze sprawiedliwością. Mylisz sprawiedliwość ze zwykłą żądzą zemsty, uczuciem które rządziło tłuszczą zgromadzoną pod pręgierzem. Nie ma żadnej mafii odmóżdżonych prawniczych półgłówków, nie ma żadnego UKŁADu, który miałby na celu obronę tego debila zza kierownicy. Jaki mieliby interes, żeby mu pobłażać? Tak na zdrowy rozum? Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: czy zasądzenie 5 mln (.) miałoby jakikolwiek 02.04.09, 15:06 > Nieprawda. Mylisz poczucie sprawiedliwości ze sprawiedliwością. Mylisz > sprawiedliwość ze zwykłą żądzą zemsty, Ależ skąd! Głupstwa opowiadasz. Sprawiedliwe byłoby w tym przypadku zasądzenie renty inwalidzkiej, która pozwoliłaby ofiarze na rehabilitację fizyczną, zatrudnienie osoby do pomocy, nabywanie leków, wreszcie Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Re: czy zasądzenie 5 mln (.) miałoby jakikolwiek 02.04.09, 16:03 Nie opowiadam głupstw, a już na pewno nie niczym nie uzasadniłeś takiej tezy. Również uważam, że 50 tys. to MAŁO. MAŁO! Piszę dużymi literami, żebyś tym razem to zauważył. Napisałem również, że zasądzenie 5 mln od gołodupca idącego do więzienia jest bez sensu. To fikcja i hipokryzja. Ktoś tu napisał o ofierze policji, która dostała 800 tys. Tak - tyle dostał tamten chłopak. W drodze procesu cywilnego. Poszkodowany był BARDZIEJ - to ma znaczenie. Ma również znaczenie fakt, że policja jest w stanie te pieniądze wypłacić, że to nie jest fikcja. I na końcu: tutaj poszkodowany również może wystąpić z powództwem cywilnym przeciwko sprawcy. Pytanie, czy warto - czy jest z czego zdzierać. Zaraz mi ktoś zarzuci, że bronię tego debila, po prostu wszystko musi być czarne, albo białe. Odpowiedz Link Zgłoś
nessie-jp Re: czy zasądzenie 5 mln (.) miałoby jakikolwiek 02.04.09, 16:09 Opowiadasz głupstwa, pisząc, że ktoś się domaga krwi i pomsty, bo uważa zasądzoną sumę za śmiesznie małą, a wyrok za niesprawiedliwy dla ofiary. Odpisałam ci więc, jaka kwota finansowa byłaby SPRAWIEDLIWA a nie stanowiłaby żadnej zemsty. Mówiąc krótko i po prostu, sąd powinien nałożyć na przestępcę obowiązek wypłacania comiesięcznej renty w wysokości CO NAJMNIEJ pokrywającej wydatki medyczne ofiary. Nie wiem natomiast, co masz na myśli mówiąc o "gołodupcu" Odpowiedz Link Zgłoś
hrabia-monter-christo Re: Państwo bezprawia 02.04.09, 15:30 dr3xhab napisał: > Czy pan sędzia też uznaje, że gdyby odniósł takie obrażenia to 50 > tys. wynagrodziłoby mu inwalidztwo ? nie, pan sedzia w odroznieniu od ciebie zna prawo - ty nie, wiec zamknij dziob Odpowiedz Link Zgłoś
magic3 Re: Państwo bezprawia 02.04.09, 15:46 Powyżej mądrze ktoś napisał: co da zasądzenie choćby 5 mln od idącego do więzienia gołodupca? Ziobrowe "rozumowanie" tu nic nie da. Odpowiedz Link Zgłoś
1stanczyk "pan sedzia w odroznieniu od ciebie zna prawo" 02.04.09, 16:50 "pan sedzia w odroznieniu od ciebie zna prawo" Zna obowiazujce prawo, ktore jest obowiazujace niejednokrotnie do dzisiaj w naszym kraju dlatego bo narzucone bylo szantazem przez nasza mafie wymiaru sprawiedliwosci w czasach rzadow Prezydenta Kwasniewskiego, w zamian glejt na beskarnosc szabrownictwa postkomunistycznego rynsztoka. Wymyslone za biurkiem przez "swiatowej slawy" naszych profesorskich pajacow i bronione w mediach "parawanem nowoczesnych europejskich kodeksow karnych" prawo "dla gwiedzi" tak by mogla sie zajmowac czyms innym niz patrzeniem szabrownikom u wladzy na rece. Zupelnie nie dostosowane do przelomowych czasow w ktore uwolnily w naszym kraju tani bandytyzm, przemoc i bezmiar niebezpiecznej glupoty nad ktora nikt nie potrafil zapanowac. Re: Państwo bezprawia Odpowiedz Link Zgłoś
niepokorny666 Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 13:52 Te 50 tys. to na co? Moze niech sad sobie za to kupi młotek i sie p.....nie w ten głupi łeb. Odpowiedz Link Zgłoś
zgrozazgroza Dożywocie dla pirata drogowego??????????? 02.04.09, 13:58 Dożywocie i 8 lat pozbawienia prawa prowadzenia pojazdów byłoby OK, ale odwrotnie? Odpowiedz Link Zgłoś
3cik <--------------------=-=- 02.04.09, 14:07 Ujawnienie personaliów byłoby dobrą nauczką. Odpowiedz Link Zgłoś
kochajacy-bydgoszcz-esteta Re: <--------------------=-=- 02.04.09, 15:47 Obawiam się, że istnieje możliwość, że dla takiego człowieka mógłby to być zaszczyt i powód do szpanowania. Nic by to nie dało. Odpowiedz Link Zgłoś
magic3 Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 15:36 Zmieńcie prawo, a potem żądajcie dożywocia. W przypadku zabójstwa trzeba udowodnić zamiar sprawcy. Nie czepiam się i rozumiem tych wszystkich, którzy uważają wyrok za łagodny, ale sądy, choć niezawisłe, to podlegają jednemu: ustawom ( kodeks karny to ustawa). Ustawa zaś mówi, że w takiej sytuacji to nie jest zabójstwo, chyba że sprawca chciał i godził się zabić tego człowieka. Skoro ofiara przeżyła, to w przypadku spełnienia tych warunków byłoby to usiłowanie zabójstwa, ale za usiłowanie odpowiada się tak jak za dokonanie. Odpowiedz Link Zgłoś
crame Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 15:56 Podobnie zachowal sie w ubieglym tygodniu polski parobek rolny, pracujacy w Niemczech. Jadac pijany, potracil kobiete. Zostawil ja w rowie i wezwal kolesia z ktorym staral sie wyciagnac samochod z rowu. Kobieta 47 lat, matka trojga dzieci zmarla, bydlaka zlapala policja. Odpowiedz Link Zgłoś
polak_kr Piesi szukaja na drogach śmierci 02.04.09, 16:27 pewnie by go potracił ktoś nawet normalnie jadący. Piesi w Polsce myślą że samochód zatrzyma sie w miejscu, wąskie drogi itp. co z tego że wina kierowcy jak ten drugi zostanie kaleką? Odpowiedz Link Zgłoś
kingstonny A gdzie nazwisko i buzia tego lobuza? 02.04.09, 16:39 Jak zwykle. Przestepca, nawet juz skazany, ma swiete prawo do anonimowosci. To jest dopiero geniusz polskiego prawa. To jest dopiero raj na ziemi. Dla przestepcy, to znaczy. Zaden inny szanujacy swoich prawych obywateli kraj takiego prawa nie ma. Bo tam, przestepce pokazuje sie palcem. To jest bardzo wazna czesc kary. Polski wymiar "sprawiedliwosci" jakos tego nie widzi. Odpowiedz Link Zgłoś
diewka Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 16:47 Dobrze, że pasażerowie auta też jechali tą trasą i dzięki temu ofiara została uratowana. Odpowiedz Link Zgłoś
miecio1313 Re: Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 16:54 "dlaczego podano nazwisko ofiary, a nie sprawcy?" Ano dlatego że mamy takie porąbane prawo w którym ofiara ma mniejsze prawa od sprawcy. rozumię że wina nie udowodniona, nie poparta wyrokiem ale jeżeli dochodzenie, ekspertyzy i inne kryteria jednoznacznie wskazują na kogoś jako sprawcę to powinno podawać się pełne personalia. Odpowiedz Link Zgłoś
james_bond007 Dożywocie dla pirata drogowego 02.04.09, 18:02 Ile debilnych komentarzy wyzej... Dlaczego w artykule jest podane nazwisko pokrzywdzonego? Odpowiedź: Bo wyraził na to zgodę. Dlaczego zasądzono na jego rzecz tylko 50 tys. zł? Odpowiedź: Bo właśnie o tyle wnosił. Odpowiedz Link Zgłoś
marchewky 50 tys? oj mało! 02.04.09, 18:10 500 tys już brzmi lepiej, za spowodowanie, że młody człowiek nie będzie już nigdy sprawny Odpowiedz Link Zgłoś