svarte_sjel 25.10.11, 21:17 Długołęka i Święta Katarzyna mają autobusy, bo gminy za nie zapłaciły. A Jagodno od kilkudziesięciu lat jest częścią Wrocławia. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: wrr jak gmina zapłaci to może przedłużą IP: *.nat.tvk.wroc.pl 25.10.11, 22:50 interwencje do swojej gminy, miasto po pierwsze nie może dokładać się do zadać innego samorządu a po drugie po co miasto miało by za to płacić? najlepiej mieszkać za miastem ale korzystać z miejskich korzyści tak? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: furora Błędny adresat IP: *.internetia.net.pl 26.10.11, 07:20 List powinien zostać napisany do burmistrza gminy Kąty Wrocławskie, do której należy Mokronos Grn. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: me Re: linia 125 IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.10.11, 09:37 Prawda jest taka, że Burmistrz Kątów nigdy nie był skłonny dopłacać do komunikacji na takich zasadach jakie panują w innych gminach (Długołęka, Wisznia, Miękinia, Czernica). Z jednej strony go rozumiem - jest menedżerem - i nie chce zgodzić się na "wyzysk" przez Gminę Wrocław... Z drugiej jednak zapomina, że zapewnienie komunikacji jest jego (i Gminy) ustawowym obowiązkiem... Odpowiedz Link Zgłoś
witold.raczynski Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mokr... 26.10.11, 09:38 Uważam jednak, że Wrocław powinien też przyłożyć rękę do tego połączenia. Jeżeli miasto pretenduje do roli metropolii, to musi brać aktywny udział w łączeniu miejscowości satelitarnych. Poza tym po drodze do Mokronosu jest sporo firm jeszcze we Wrocławiu, a nowe wciąż powstają. Ich pracownicy są skazani na własną komunikację, lub piesze wycieczki od ul. Solskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wro73 Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.11, 17:16 I może jeszcze sfinansować latarnie, chodniki czy kanalizacje? Wyprowadzić się na wioskę, płacić jej podatki a wymagać od miasta... Coś się komuś pokoziołkowało. Jakby trzeba było zapłacić "miejskie" podatki na wiosce toby się okazało, że zamienił stryjek siekierkę na kijek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: " Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.11, 09:49 Busy są przecież zupełnie spoko, jeżdżą wystarczająco często a tłok zdarza się w każdej komunikacji. Te narzekania to jest bardziej stan umysłu niż realny problem. Ludziki się przeprowadziły do Mokronosu ale chciałyby jeździć MPK, bo jazda"pekaesem" to dla nich coś strasznego i poniżającego, dobrego dla wieśniaków w gumiakach, z kozą na postronku. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: @ Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.10.11, 09:50 A w ogóle to przecież jeżdżą w tę stronę miejskie autobusy. 527, 537 jeżeli dobrze pamiętam i chyba jeszcze jakieś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bn Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.dynamic.chello.pl 26.10.11, 16:56 Których kursy zostały mocno ograniczone od 1 września br. ;) --------------------------------------------------- O komunikacji miejskiej bez gazwybiórczej i miejskiej propagandy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ziom Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.pclk.net 26.10.11, 22:47 z tego co wiem to byl taki pomysl, tylko ze problemem bylo to ze autobus nie wszedl by w zakret w prawo w mokronosie dolnym, gdyz tam stoi dom blisko skrzyzowania i autobus nie mialby jak zawinac, wiec temat przez to szybko upadl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ms Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.internetia.net.pl 26.10.11, 23:17 To NIE są linie/autobusy miejskie. Stricte komercyjne Polbusowe. Odpowiedz Link Zgłoś
45rtg Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo 27.10.11, 09:28 Gość portalu: ms napisał(a): > To NIE są linie/autobusy miejskie. Stricte komercyjne Polbusowe. A co to za różnica? Ważne że jest komunikacja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ms Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: *.internetia.net.pl 27.10.11, 10:09 Żartujesz. W dyskusji o braku linii, ich finansowaniu, komunikacji międzygminnej itd. twierdzenie w poście , który komentowałem, że w danej relacji kursuje linia miejska, podczas gdy miejską nie jest... MA znaczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tantus Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo IP: 156.17.6.* 27.10.11, 10:35 A no ma znaczenie i to bardzo duże. Musisz kupować dwa bilety miesięczne - na Polbus i na komunikację we Wrocławiu. Czyli przepłacasz. A sytuację moim zdaniem rozwiązałoby puszczenie do Mokronosu i Smolca linii 9xx, np. dowożących do FATu, obsługiwanych jakimiś mniejszymi autobusami (Wetlina, Sancity 9, SOR BN8,5?). Ale do tego jest potrzebne porozumienie między Gminą Kąty Wrocławskie a Gminą Miastem Wrocław. Odpowiedz Link Zgłoś
45rtg Re: Czy nie dałoby się przedłużyć linii 125 do Mo 27.10.11, 12:54 Gość portalu: tantus napisał(a): > A no ma znaczenie i to bardzo duże. Musisz kupować dwa bilety miesięczne - na P > olbus i na komunikację we Wrocławiu. Czyli przepłacasz. A jak chcę dojechać z Ołtaszyna na Nowy Dwór to pewnie też nie mogę tego zrobić jedną linią tylko muszę kupić miesięczny na dwie - czyli przepłacam. Straszne, masakra normalnie. Pewnie że fajnie by było mieć autobus spod domu pod drzwi pracy, ale nie zawsze się tak da. A na większe koszty dojazdu do pracy jest większa kwota kosztów uzyskania przychodu, więc coś za coś. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: X-er już to widzę!!! IP: *.static.korbank.pl 28.10.11, 02:31 >> U nas problem rozwiązałoby przedłużenie linii autobusu 125 czy 107 albo uruchomienie szynobusu - przecież tory kolejowe przechodzą koło naszej wsi. hahaha! już to widzę, jak idziecie do tej "koło wsi", zaraz by był lament, że tory za daleko. a swoją drogą za szynobus i mpk też trzeba by płacić osobne bilety, więc się NIE opłaca... jak się chce mieszkać poza miastem, to ze wszystkimi tego konsekwencjami, sorry gregory! Odpowiedz Link Zgłoś