Gość: Irek A Szewska? IP: *.dynamic.chello.pl 20.12.11, 10:57 Może by tak najpierw ożywić Szewską, a jak się uda to potem grzebać w innych miejscach? Ja się obawiam, że skończy się jak na Szewskiej - z nazwy deptak, a w gruncie rzeczy zwykła ulica, tylko dla cwaniaków. No i ożywienia tam żadnego nie ma, wręcz przeciwnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: A Szewska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 18:21 oczywistym jest, ze jak ludzie nie chodza Szewska ani Swidnicka, to nie beda nagle tlumnie chodzic Kazimeirza Wielkiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: A Szewska? IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:26 Za to znikną korki, brud i smród, a przecież o to nam wszystkim chodzi prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 26 Re: A Szewska? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 22:41 Jak to znikną? A co się stanie z tymi wszystkimi autami? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: A Szewska? IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 12:24 > Jak to znikną? A co się stanie z tymi wszystkimi autami? Wykorzystają koła i pofruną na parkingi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: A Szewska? IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 08:31 Brud i smrod nie jest spowodowany przez samochody. W centrum wroclawia po prostu smierdzi kalem i uryna. Z tego co wiem samochody nie wydzielaja takich ekstrementow. To ze jest brudno, to ze sa puszki, butelki, papiery, foliowki, odpadki organiczne to rownież nie sprawka samochodow. Miasto jest po prostu nie sprzatane, a ludzie smieca. Za brud i smrod odpwiadaja ci mityczni dreptajacy po dreptakach ludzie a nie zadne samochody. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: A Szewska? IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 12:36 > Brud i smrod nie jest spowodowany przez samochody. Smród jest tak wielki ze w wielu miastach z powodu smogu zakazuje się na pewien czas używania aut. Sztab ludzi po nocach zamiata miasto.Kiedyś zamiatarki to robiły sprawniej ale teraz muszą ekipy z miotłami wymiatać piach spod aut. Na potrzeby ruchu sypie się setki ton piachu i soli. Z jednej ulicy potrafią wywieźć 60 ton piachu na wiosnę. Porządki pozimowe trwają 2-3 miesiące. > W centrum wroclawia po prostu smierdzi kalem i uryna. Nie zauważyłem tego na ulicach, tam śmierdzą spaliny, i rozgrzane silniki. >Z tego co wiem samochody > nie wydzielaja takich ekstrementow. Ludzie jeżdżą autami w ustronne miejsca i wyrzucają śmieci aby zmniejszyć opłaty za wywóz. > To ze jest brudno, to ze sa puszki, butelki, papiery, foliowki, odpadki organi > czne to rownież nie sprawka samochodow. Racja, to tylko ci co tymi autami jadą na piknik nad rzekę. Miasto jest po prostu nie sprzatane, a > ludzie smieca. Miasto większość kasy topi w remontach dróg i nie ma ani an odśnieżanie ani nz zamiatanie. > Za brud i smrod odpwiadaja ci mityczni dreptajacy po dreptakach ludzie a nie za > dne samochody. Zwykle śmieci wyrzuca się w bardziej ustronnych miejscach i najlepiej z bagażnika auta. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: A Szewska? IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 12:22 > Może by tak najpierw ożywić Szewską, a jak się uda to potem grzebać w innych m > iejscach? Ożywianie ulicy twa kilkadziesiąt lat. Potrzeba np wyburzyć blok z epoki PRL i wybudować kamieniczki z parterami przeznaczonymi na handel. > Ja się obawiam, że skończy się jak na Szewskiej - z nazwy deptak, a w gruncie r > zeczy zwykła ulica, tylko dla cwaniaków. No i ożywienia tam żadnego nie ma, wrę > cz przeciwnie. Zależy czym mierzysz to ożywienie i czego się spodziewałeś.Samo wyłączenie ruchu to tylko pierwszy krok. Potem potrzebne są inwestycje w lokale. Dodatkowo za dużo aut jeszcze jeździ po Szewskiej ale i tak jest lepiej niż kiedyś. Odpowiedz Link Zgłoś
kristoff26 Chrzczone piwo po 10zł nie przyciąga na Rynek 20.12.11, 11:08 Za czasów studenckich bywałem na Rynku niezależnie od tego czy były tam korki czy nie. Nie miałem wtedy samochodu, jeździłem komunikacją. Ale na Rynek było po co pójść bo np piwo kosztowało 4-4,50 i można było coś zjeść w normalnej cenie. A teraz ? Chrzczone piwo po prawie 10zł ? Kpina jakaś. Co z tego że oddacie Rynek pieszym skoro i tak coraz mniej osób stać żeby tam zostać i przy okazji zostawić pieniądze. Nawet jeśli będą parkingi to pewnie drogie jak piernik. I po co ja tam pojadę ? Wg mnie głównym problemem w zamieraniu Rynku są właśnie ceny a nie korki. Zdecydowanie wolę się napić piwa w jakiejś knajpce poza ścisłym centrum. I zgadzam się z tymi, którzy piszą że młodzież jakoś ciągnie na Rynek a im człowiek starszy tym Rynek staje się coraz mniej potrzebny. Dla mnie może nie istnieć. Na pewno nie przyjdę pospacerować po Kazimierza Wielkiego. Co tam jest ciekawego ? Wolę pojechać nad jeziorko, czy do lasu. Odpowiedz Link Zgłoś
polujacy_na_kaczki Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 20.12.11, 11:33 Wszyscy, którzy postulują zwężenie Kazimierza Wielkiego to ludzie, którzy chyba nigdy tej ulicy nie widzieli. Jeśli wyrzuci się z niej większość aut, to którędy będą one jeździć? Na pewno nie wszystkie pojadą obwodnicą śródmiejską. W efekcie KW będzie zakorkowana, podobnie Podwale, Braniborska i inne ulice przebiegające mniej więcej na kierunku wschód-zachód. Po zasypaniu przejścia podziemnego na Świdnickiej piesi będą zmuszeni do oczekiwania na zielone światło. I nawet jeśli będą musieli czekać tylko chwilę, to i tak wrażenie rozerwania deptaka ruchliwą i zakorkowaną ulicą będzie ogromne, na pewno znacznie większe, niż obecnie, gdy przez KW przechodzi się przejściem podziemnym. Które ma swój klimat i urok. Są w nim uliczni muzykanci, czasem jakiś mim, albo b.boy'e. Szkoda tylko, że miasto za słabo dba o czystość tego miejsca. I nie potrafi się pozbyć pseudo-żebraków. A jak inaczej ożywić Świdnicką? Po pierwsze Świdnicka jest żywa. A byłaby bardziej żywa, gdyby miasto wymówiło umowy najmu bankom i instytucjom parabankowym, które mocno obsiadły tę ulicę. W zamian miasto mogłoby zaproponować solidne zniżki najemcom i właścicielom lokali na Świdnickiej, którzy otworzą w nich kawiarnie, puby i restauracje. Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 12:03 polujacy_na_kaczki napisał: > ruchliwą i zakorkowaną ulicą będzie ogromne, na pewno znacznie większe, niż obe > cnie, gdy przez KW przechodzi się przejściem podziemnym. Które ma swój klimat i Pomysł żeby zamienić wygodne przejście podziemne na pasy przez jezdnię i tory tramwajowe jest oczywiście kompletnie chory. > urok. Są w nim uliczni muzykanci, czasem jakiś mim, albo b.boy'e. Szkoda tylko > , że miasto za słabo dba o czystość tego miejsca. I nie potrafi się pozbyć pseu A w ogóle jakoś dba? > arabankowym, które mocno obsiadły tę ulicę. W zamian miasto mogłoby zaproponowa > ć solidne zniżki najemcom i właścicielom lokali na Świdnickiej, którzy otworzą > w nich kawiarnie, puby i restauracje. Furda tam kawiarnie i puby. Spożywczaki niech otworzą. Sklepy z proszkiem do prania i inne z gaciami. Takie rzeczy są potrzebne żeby miasto żyło. Do knajpy idzie sie raz na jakiś czas, a do spożywczego codziennie. A że spożywczy nie jest medialny i są w nim same banały a nie wziosłe dewocjonalia dla turystów? Cóż, niech sobie Dutkiewicz wyobrazi że jest turystą i pod kościołem świętej Doroty najdzie go ochota żeby sobie bułkę kupić. Powodzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
mesio557 Taka akcja podzieli Wrocław na 2 podmiasta 20.12.11, 11:36 Wrocław-Zachód i Wrocław- Wschód i spowoduje de-integrację miasta. Dlatego bez konkretnego rozwiązania problemu przejazdu dla samochodów z pl. Jana Pawła II do Ronda Reagana nie można tego robić. Z tym że jakieś "udrożnienie Podwala" to nie jest konkretne rozwiązanie - bo nie jest poparte żadnymi szczegółami technicznymi, obliczeniami co do przepustowości itd. (zresztą wątpię, aby Podwale mogło w ogóle przejąć taki ruch). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdium Re: Taka akcja podzieli Wrocław na 2 podmiasta IP: *.opera-mini.net 20.12.11, 12:04 Dwa lata temu napisaliśmy i to ciągle zachowuje świeżośc i wyznacza kierunki. Powtarzamy : Dopóki rządzimy we Wrocławiu, będzie tak jak każe Prezydent. Priorytetem jest bezwzględne pierwszeństwo dla komunikacji zbiorowej, ruchu rowerowego i pieszego. Innymi priorytetami będzie ograniczanie ruchu samochodów prywatnych w ścisłym centrum Wrocławia. Zamierzamy to osiągnąć kilkoma sposobami : - zawężaniem ulic - budowaniem wysepek dla pieszych - instalowaniem nowych świateł - poszerzeniem stref ruchu uspokojonego z ograniczeniem prędkości 30km/h - budowaniem i masowym rozmieszczaniem progów zwalniających - nieremontowaniem uszkodzonych nawierzchni ulic w Starym Mieście, Śródmieściu i starszych, klasycznych dzielnic takich jak Psie Pole, Leśnica, Klecina, Osobowice. To jest związane z zachowaniem historycznego charakteru tych punktów zabudowy Wrocławia - w najbliższych latach będzie wyznaczona płatna strefa wjazdowa ( mniej więcej pokrywająca się z obszarem korytem Odry i Fosą Miejską ) - nastąpi kilkukrotny wzrost opłat parkingowych - podatek gruntowy stacji benzynowych i punktów obsługi samochodów zostanie 10-krotnie zwiększony - prowadzona będzie polityka ograniczania używania samochodów przez studentów i uczniów - będą zamykane i wyłączane z ruchu kolejne śródmiejskie mosty przez Odrę - odbudowywane i remontowane wiadukty będą uzupełniane o przewężenia ograniczające prędkość najazdową - nawierzchnie remontowanych ulic będą od razu nierówne, aby kierowcy zmniejszali prędkość jazdy - obiekty użyteczności publicznej będą pozbawiane miejsc parkingowych - kosztem jezdni, wzrostać będzie szerokość chodników i ścieżek rowerowych - wprowadzony będzie system ruchu samochodów z rejestracjami parzystymi i nieparzystymi w poszczególnych dniach miesiąca - ograniczony będzie zakres prac związanych z malowanymi oznaczeniami na jezdniach ( które pochłaniają duże środki i są bardzo nietrwałe ) - drastycznie zostaną podniesione opłaty za przekraczanie prędkości na ulicach dojazdowych i osiedlowych - ulice nie będą sprzątane i zamiatane, aby centrum Wrocławia nabrało charakteru miasta średniowiecznego - rozważany jest powrót dorożek i wozów konnych, które będą stanowiły dużą atrakcję turystyczną ( tak jest w Central Parku w Nowym Jorku, średniowiecznych miastach włoskich, belgijskich, gdzie obecność pojazdów konnych jest znakiem ciągłości i tradycji historycznej ) Taki jest zbiór wytycznych dla ZDiUM na najbliższe lata. Odpowiedz Link Zgłoś
embriao Re: Taka akcja podzieli Wrocław na 2 podmiasta 20.12.11, 13:06 Gość portalu: zdium napisał(a): > Dwa lata temu napisaliśmy i to ciągle zachowuje świeżośc i wyznacza kierunki. > > Powtarzamy : > Dopóki rządzimy we Wrocławiu, będzie tak jak każe Prezydent. > > Priorytetem jest bezwzględne pierwszeństwo dla komunikacji zbiorowej, ruchu row > erowego i pieszego. > > Innymi priorytetami będzie ograniczanie ruchu samochodów prywatnych w ścisłym c > entrum Wrocławia. Zamierzamy to osiągnąć kilkoma sposobami : > - zawężaniem ulic Takich jak Strzegomska. > - budowaniem wysepek dla pieszych Takich jak na Śniadeckich. > - instalowaniem nowych świateł Takich jak na węźle stadion by tramwaje były wolniejsze. > - poszerzeniem stref ruchu uspokojonego z ograniczeniem prędkości 30km/h Tak jak zrobiono to na nowowiejskiej. > - budowaniem i masowym rozmieszczaniem progów zwalniających Jak na Czekoladowej. > - nieremontowaniem uszkodzonych nawierzchni ulic w Starym Mieście, Śródmieściu Tak jak zrobiono to na Grodzkiej i Piłsudskiego. > i starszych, klasycznych dzielnic takich jak Psie Pole, Leśnica, Klecina, Osobo > wice. To jest związane z zachowaniem historycznego charakteru tych punktów zabu > dowy Wrocławia Tak jak Wałbrzyska na Klecinie, Bora Komorowskiego na Psiaku czy Osobowicka na Osobowicach. > - w najbliższych latach będzie wyznaczona płatna strefa wjazdowa ( mniej więcej > pokrywająca się z obszarem korytem Odry i Fosą Miejską ) Tak jak zrobiono to na Kazimierza Wielkiego. > - nastąpi kilkukrotny wzrost opłat parkingowych Tak jak to zrobiono w 2011. > - podatek gruntowy stacji benzynowych i punktów obsługi samochodów zostanie 10- > krotnie zwiększony Tak jak to robiono w latach 2002-2011. > - prowadzona będzie polityka ograniczania używania samochodów przez studentów i > uczniów jak wyżej. > - będą zamykane i wyłączane z ruchu kolejne śródmiejskie mosty przez Odrę Tak jak zamknięto Milenijny i Rędziński > - odbudowywane i remontowane wiadukty będą uzupełniane o przewężenia ograniczaj > ące prędkość najazdową Tak jak to zrobiono na Klecińskiej. > - nawierzchnie remontowanych ulic będą od razu nierówne, aby kierowcy zmniejsza > li prędkość jazdy Tak jak na Granicznej. > - obiekty użyteczności publicznej będą pozbawiane miejsc parkingowych Tak jak Urząd Miasta przy placu Nowy Targ. > - kosztem jezdni, wzrostać będzie szerokość chodników i ścieżek rowerowych Tak jak to zrobiono na Hallera. > - wprowadzony będzie system ruchu samochodów z rejestracjami parzystymi i niepa > rzystymi w poszczególnych dniach miesiąca To już mamy od lat w całym mieście. > Taki jest zbiór wytycznych dla ZDiUM na najbliższe lata. Przecież to wszystko już zostało zrobione! Odpowiedz Link Zgłoś
j.jargilo Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 20.12.11, 12:08 hahahahahahahahahaha hahahahahahahahahaha hahhahahahahaahahhaa hahahahahahahahaahah a którędy przejechać ze wschodu na zachód miasta?????????????????????? jakoś nie widać alternatywy........... proponuję utrudnić jeszcze bardziej - więcej firm padnie a podatki ściągajcie z pieszych za wycieranie polbruku hahahahahaha hahahahahaha hahahahahaha wszelkie tegop typu inicjatywy bez pełnej obwodnicy i paru wielopasmówek przelotówek jest bez sensu i jakakolwiek argumentacja jest błędna już widzę matki z dziećmi i pary zakochanych idące WZką koło mnie stojącego w korku i smrodzący im moim 2,5 litra :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Franek Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: 193.22.252.* 20.12.11, 12:22 ech szkoda gadać, poza tymi swoimi czterema kółkami Świata nie widzicie, żal żal i jeszcze raz żal za niedługo to sr... pod siebie będziecie bo droga do kibla za daleka.... popieram w 100% działania magistratu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zszokowany glupota Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 12:59 sedno w tym, ze cala dyskusja nie dotyka najwazniejszego: Kazimierza Wielkiego to nie jest uliczka w rynku, handel w rynku nie jest i nie bedzie konkurowal z centrami handlowymi poniewaz dojazd do centrum jest kiepski:korki oraz brak parkingu a takze centrum handlowe jest wygodniejsze: wszystko na miejscu, pod jednym dachem bez koniecznosci ganiania od sklepu do sklepu z siatami; ja do rynku jezdze rzadko bo tam tylko restauracje, do ktorych czasem zajrze, wyrzucanie aut z rynku nie bardzo mnie obchodzi: horror beda mieli mieszkancy i przedsiebiorcy stamtad, natomiast K.W. to ulica ktora jedzie sie z pl Jana Pawła II do pl. Dominikańskiego, zamykajcie sobie solny i cala reszte rynkowych uliczek, robcie wszedzie ogrodki i co tam jeszcze chcecie ale nie pieprzcie o K.W. , ze to jakikolwiek zwiazek z tym ma, zrobic tam deptak?! fantastycznie tylko po co? to zablokuje ruch w calym centrum, bedzie paraliz zeby byl kolejny deptak, sensownymi deptakami sa w mojej ocenie: swidnicka, kuznicza, olawska i scisly rynek, np szewska to juz niewypal ale ok, robcie tego nawet i wiecej ale nie niszcie drogi przelotowej, ludzie tamtedy nie jezdza do rynku tylko przejezdzaja tamtedy bo nie ma rozsadnych alternatyw a wszystko i tak pokorkowane, podwale i Kosciuszki to tez centrum i one nie przyjma tego ruchu, to wszystko stanie a te ulice zyskaja jeszcze wiecej spalin i korkow ale co tam, urzednicy maja gdzies Podwale i Kosciuszki, bo oni maja wizje, ktora chca udowodnic swoja przydatnosc: patrzcie mowia nam, my mamy jakies pomysly i cos robimy, nasza praca ma sens; realizujcie sobie ten swoj plan wyrzucania aut z rynku, ja tam i tak rzadko przyjezdzam a teraz pewnie jeszcze rzadziej bede ale K.W. to nie uliczka rynkowa, owszem jest w centrum ale tamtedy ludzie jezdza bo tak wyglada siatka ulic przelotowych, ktoredy mam jezdzic? z pl Jana pawla II na pl dominikanski?komunikacja zbiorowa nie ma z tym problemow-tramwaje maja wydzielone torowisko przeciez na Kazimierza a po zwezeniu Dutkiewicz wywali stamtad autobusy: pysznie, bedzie progres, chyba, ze liczycie, na to, ze w tym megakorku, ktory tam powstanie jakies autobusy sie przecisna? a deptak naprawde nieodzowny w tym miejscu, pelno zieleni, sklepow, knajp, obok zero innych deptakow...bedzie cudnie wdychac te spaliny z jezdni, ktora zostanie na K W i slyszec ten ruch uliczny, tak cisza i spokoj, pelno drzew, po prostu milusio Odpowiedz Link Zgłoś
grajag Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 20.12.11, 12:27 Może najpierw most naq Biskupinie, żeby wszyscy przez Kazimiera Wielkiego nie musieli jechać. W przeciwnym wypadku "deptak" utonie w spalinach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maxim Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.e-wro.net.pl 20.12.11, 12:31 > BZDURY! Wrocławskie centrum i rynek, to nie jest wyludniony skansen, gdzie stud > enci i turyści przychodzą napić się piwa i pospacerować. Ludzie muszą mieć moż > liwość dojechania do pracy, urzędu, banku, szkoły, przedszkola, urzędu, etc. Ty wsiochu nie wiesz ze Wrocław to nie wieś i mamy to komunikację zbiorową ? Ona też obsługuje Stare Miasto. Tylko stare zgredy muszą podjechać autkiem pod drzwi. No i wytłumacz mi jak pracownika może być stać zaparkować auto na 9 godzin w ścisłym centrum ? Opłaty za parkowanie w centrum to minimum 3 euro za godzinę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.ip.netia.com.pl 20.12.11, 14:01 W Berlinie parking całodobowy strzeżony kosztuje 3 euro za dobę. Ale gdzie ta żenująca wiocha Wrocław to zachodniej europy. My buraki będziemy mieć 3 euro za godzinę, a co tam, stać nas! I to jest postęp Odpowiedz Link Zgłoś
ko_niu Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 15:41 Dokładnie cena za dobę w Heliosie kosztuje majątek! Ale lepiej zamknąć dojazd i wyjazd z parkingu to wtedy ceny obniżą;) Ale czy tak powinno być? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Arsen Za pieniądze z akcyzy zamkną ulice IP: *.wroclaw.mm.pl 20.12.11, 13:24 ...zamiast je budować. To już jest ABSURD i PARANOJA. Odpowiedz Link Zgłoś
wielki_czarownik Powalający tok myślenia 20.12.11, 14:14 Weźmy na warsztat kilka twierdzeń z artykułu. 1. Autor najpierw mówi o ulicy Kazimierza Wielkiego a następnie jako przykład potwierdzający słuszność jego tezy podaje ulicę Włodkowica... No gdzie Rzym a gdzie Krym? Kazimierza Wielkiego, to szeroka arteria łącząca wschód i zachód miasta! To ulica, która de facto nie ma żadnej alternatywy. To arteria łącząca dwa wielkie place - Dominikański i 1 maja! To ulica, którą dojeżdża się do wielkiego centrum handlowego, kina i trzech wielkich parkingów! Włodkowica zaś, to wąziutka i króciutka uliczka, która w zasadzie niczego nie łączy, przy której nie ma nic ważnego i która była pewnego rodzaju skrótem umożliwiającym ominięcie fragmentu Kazimierza Wielkiego. Czy autor zdaje sobie sprawę z tego, co się stanie po zamknięciu KW? No i czy autor pomyślał, gdzie na KW mają pojawić się te knajpki i lokaliki? Przecież na północnej stronie ulicy w zasadzie nie ma możliwości lokalowych, zaś na południowej ścianie też miejsc na jakieś kawiarnie jest jak na lekarstwo - w zasadzie tylko pomiędzy Zamkową a Świdnicką dałoby się jakieś odpowiedni lokal znaleźć. 2. Skąd pomysł, że zlikwidowanie przejścia podziemnego na Świdnickiej zwiększy liczbę osób tamtędy chodzących? Ja nie widzę żadnego związku. Wręcz będzie trudniej, bo mimo wszystko na KW jeżdżą tramwaje, będą jakieś auta... Łatwiej pod ziemią. Tylko trzeba mieć po co tam chodzić! 3. Kolejne przyrównywanie Placu Solnego czy Ruskiej do KW świadczy o tym, że autor nie zdaje sobie sprawy z różnic pomiędzy tymi miejscami. Plac Solny czy Ruska to były miejsca, gdzie można było zaparkować samochód i w zasadzie na tym ich rola się kończyła. One nie miały żadnego znaczenia komunikacyjnego. Kazimierza Wielkiego zaś to arteria transportowa. To droga łącząca dwie części miasta, to trasa dojazdowa do Galerii Dominikańskiej, do kina, do parkingów, to trasa łącząca takie miejsca, jak Plac 1 Maja, Plac Dominikański i (w pośrednio) Plac Grunwaldzki a nawet Dworzec Główny! Co zaś łączył Plac Solny? Fontannę na Rynku z pubem Guinnessa i redakcję GW z biblioteką uniwersytecką! Jak można porównywać te obiekty? Równie dobrze można porównać śluzę przy moście Osobowickim z Kanałem Panamskim! 4. Zastąpienie KW ulicą Podwale? Czarno to widzę. KW ma ponad 30 metrów szerokości i wydzielone torowisko, zaś Podwale (w najszerszym miejscu )niecałe 20 metrów i tramwaje puszczone razem z samochodami. No i jak Podwalem mam dojechać do Galerii Dominikańskiej, Heliosa albo parkingu przy Szewskiej? A na plac Grunwaldzki? Więcej pisać mi się nie chce, ale chyba tyle wystarczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ll Re: Powalający tok myślenia IP: *.play-internet.pl 20.12.11, 14:35 Kolejny debil z GW. Niby dlaczego przejscie na Swidnickiej pod ziemia ma byc gorsze niz przejscie gora?Przejscie podziemne jest zdecydowanie lepsze. Ale logiki wsrod swity Dupkiewicza nigdy nie bylo i nie bedzie.Ja mam nadzieje ze Dupkiewicze,Czumy i cala ta reszta zgnije kiedys w pierdlu,tam wszystko jest pozamykane i nie ma samochodow,sa deptaki etc. idealne srodowisko dla tych bandytow terroryzujacych mieszkancow Wroclawia. Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:02 Gość portalu: ll napisał(a): > Kolejny debil z GW. Niby dlaczego przejscie na Swidnickiej pod ziemia ma byc go > rsze niz przejscie gora?Przejscie podziemne jest zdecydowanie lepsze. Odpowiedź na to jest znana od dawna i czysto ideologiczna - bo pieszych poniża konieczność zejścia poniżej poziomu pariasów w samochodach. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:28 > Odpowiedź na to jest znana od dawna i czysto ideologiczna - bo pieszych poniża > konieczność zejścia poniżej poziomu pariasów w samochodach. Piesi to często ludzie starsi, schorowani, dla których pokonanie schodów, a zwłaszcza tego wybitnego wynalazku architektonicznego na Świdnickiej stanowi często problem. Ale rozumiem, że z poziomu samochodowego szowinisty trudno to dostrzec... Odpowiedz Link Zgłoś
ko_niu Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:38 Można zaprojektować ruchome schody w przejściu podziemnym i będzie lepiej! Po co robić jednemu dobrze aby pół miasta miało przechlapane w korkach! Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Powalający tok myślenia 21.12.11, 13:15 ko_niu napisał: > Można zaprojektować ruchome schody w przejściu podziemnym i będzie lepiej! > Po co robić jednemu dobrze aby pół miasta miało przechlapane w korkach! BO TAK! Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:40 czechofil napisał: > > Odpowiedź na to jest znana od dawna i czysto ideologiczna - bo pieszych p > oniża > > konieczność zejścia poniżej poziomu pariasów w samochodach. > > Piesi to często ludzie starsi, schorowani, dla których pokonanie schodów, a zwł Nie żadne "często" tylko w pewnym, nie takim znowu dużym, procencie. > aszcza tego wybitnego wynalazku architektonicznego na Świdnickiej stanowi częst > o problem. Ale rozumiem, że z poziomu samochodowego szowinisty trudno to dostrz > ec... Tak, tak. Zwłaszcza te płaskie schody strrrrrasznie utrudniają zejście i wejście. Jeszcze jakby były stromsze to może jakoś by staruszki dały radę... Dobra, koniec żartów. Jak ktoś nie ma fizycznej możliwości pokonania przejścia na Świdnickiej to może to zrobić przejściem po pasach kilkadziesiąt metrów dalej. I nie, nie próbuj brać mnie pod włos że zmuszam biedne starowinki podpierające się kijaszkiem do marszu śmieci przez śniegi. Problem jest, powiedzmy sobie szczerze, z d*py wzięty bo 1) nie widuję jakoś od 40 lat istotnych statystycznie ilości takich niepełnosprawnych w tamtej okolicy i 2) można chociażby postawić windy na obu końcach przejścia. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:44 > Dobra, koniec żartów. Jak ktoś nie ma fizycznej możliwości pokonania przejścia > na Świdnickiej to może to zrobić przejściem po pasach kilkadziesiąt metrów dale > j. Jak ktoś ma problem z jeżdżeniem autem po Wrocławiu, to może lepiej niech z niego zrezygnuje...? Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:51 czechofil napisał: > > Dobra, koniec żartów. Jak ktoś nie ma fizycznej możliwości pokonania prze > jścia > > na Świdnickiej to może to zrobić przejściem po pasach kilkadziesiąt metró > w dale > > j. > > Jak ktoś ma problem z jeżdżeniem autem po Wrocławiu, to może lepiej niech z nie > go zrezygnuje...? No, ja zrezygnowałem. Już nie płacę podatków we Wrocławiu, co pozwala mi mieć pewien wesoły dystans do wyborców Dutkiewicza :-> Odpowiedz Link Zgłoś
g625 Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 15:58 > > No, ja zrezygnowałem. Już nie płacę podatków we Wrocławiu, co pozwala mi mieć p > ewien wesoły dystans do wyborców Dutkiewicza :-> No to już wiemy, dlaczego chcesz wszędzie wjechać autem. To typowe dla mieszkańców wsi. Ale mieszkańcy Wrocławia nie lubią, jak ktoś im smrodzi i hałasuje. Wsiądź w PKS i wpadnij, ale skoro nie stać Cię na mieszkanie we Wrocławiu, to pewnie też nie wydasz u nas pieniędzy. Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 16:13 g625 napisał: > No to już wiemy, dlaczego chcesz wszędzie wjechać autem. To typowe dla mieszkań > ców wsi. Ale mieszkańcy Wrocławia nie lubią, jak ktoś im smrodzi i hałasuje. Ws > iądź w PKS i wpadnij, ale skoro nie stać Cię na mieszkanie we Wrocławiu, to pew > nie też nie wydasz u nas pieniędzy. Jak sobie Wrocław porządnie skomunikuje stacje kolejowe z komunikacją miejską i, w moim przypadku, opracuje jakieś cywilizowane metody dojazdu do kompleksu wszystkich tych "parków technologicznych" pomiędzy Klecińską a Strzegomską, to ja się bardzo chętnie przesiądę na zbiorkom. A na razie - tylko samochód. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Powalający tok myślenia 21.12.11, 13:42 g625 napisał: > > > > No, ja zrezygnowałem. Już nie płacę podatków we Wrocławiu, co pozwala mi > mieć p > > ewien wesoły dystans do wyborców Dutkiewicza :-> > > No to już wiemy, dlaczego chcesz wszędzie wjechać autem. To typowe dla mieszkań > ców wsi. Ale mieszkańcy Wrocławia nie lubią, jak ktoś im smrodzi i hałasuje. Ws > iądź w PKS i wpadnij, ale skoro nie stać Cię na mieszkanie we Wrocławiu, to pew > nie też nie wydasz u nas pieniędzy. Cóż za merytoryka! Chęć poruszania się szybko i sprawnie i wygodnie nie ma zwiazku z tym gdzie kto mieszka. Ale oczywiście najłatwiej napisać: bo ty wieśniak jesteś. Odpowiedz Link Zgłoś
tillig Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 17:20 > Jak ktoś ma problem z jeżdżeniem autem po Wrocławiu, to może lepiej niech z nie > go zrezygnuje...? Patrz teraz na drugą stronę medalu. Jak ktoś boi się jeździć po ulicach rowerem, to niech jeździ autobusem. Jak ktoś jest stary i schorowany, to niech nie chodzi po rynku. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 17:38 > Patrz teraz na drugą stronę medalu. > Jak ktoś boi się jeździć po ulicach rowerem, to niech jeździ autobusem. > Jak ktoś jest stary i schorowany, to niech nie chodzi po rynku. Pewnie tak te osoby czynią, ale jakoś ich żalów na forum nie widzę... Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Powalający tok myślenia 21.12.11, 13:18 czechofil napisał: > > Dobra, koniec żartów. Jak ktoś nie ma fizycznej możliwości pokonania prze > jścia > > na Świdnickiej to może to zrobić przejściem po pasach kilkadziesiąt metró > w dale > > j. > > Jak ktoś ma problem z jeżdżeniem autem po Wrocławiu, to może lepiej niech z nie > go zrezygnuje...? Cieszymy się że zrezygnowałeś, reszta mimo tyle utrudnień nadal umie poruszać się sprawnie. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Powalający tok myślenia 21.12.11, 13:09 czechofil napisał: > > Odpowiedź na to jest znana od dawna i czysto ideologiczna - bo pieszych p > oniża > > konieczność zejścia poniżej poziomu pariasów w samochodach. > > Piesi to często ludzie starsi, schorowani, dla których pokonanie schodów, a zwł > aszcza tego wybitnego wynalazku architektonicznego na Świdnickiej stanowi częst > o problem. Ale rozumiem, że z poziomu samochodowego szowinisty trudno to dostrz > ec... Ile razy jestem na Świdnickiej to widzę ludzi w różnym wieku ale tych starszych schorowanych to jakoś nie za bardzo... hmmm może dlatego, że oni nie mają potrzeby tamtędy chodzić? Poza tym 100m obok jest przejście "naziemne". Odpowiedz Link Zgłoś
tillig Re: Powalający tok myślenia 20.12.11, 17:03 Zgadza się kolego. Dlatego niech auta jadą pod, a piesi po. Ja się nie pogniewam jak zrobią trasę przelotową pod Świdnicką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 26 Re: Powalający tok myślenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 22:18 tillig napisał: > Zgadza się kolego. > Dlatego niech auta jadą pod, a piesi po. > Ja się nie pogniewam jak zrobią trasę przelotową pod Świdnicką. Bardzo dobry pomysł. Szkoda tylko że taki głupi. 1) Przepuszczenie pod ziemią 30 metrów szerokości drogi włącznie z tramwajami (czyli wykop głęboki na jakieś 6-7 metrów) to koszmarne koszty. Tymczasem przejście podziemne już jest i nie kosztuje nic. 2) Wpuszczenie samochodów pod ziemię w tym miejscu spowoduje całkowitą likwidację skrzyżowania z Widokiem i Szewską. A z Widoku, tak się składa, całkiem sporo samochodów wjeżdża w obie strony Kazimierza Wielkiego. Czyli kolejna katastrofa komunikacyjna. Odpowiedz Link Zgłoś
tillig Re: Powalający tok myślenia 21.12.11, 00:07 Przecież i tak auta chcą wycofać z centrum - do tego dążą. Jeśli tak, to skrzyżowania potrzebne nie będą, a tramwaje mogą poruszać się tak jak dotychczas. Trasa będzie wyłącznie przelotowa, a jeśli skrzyżowanie już tak bardzo będzie potrzebne, to można zrobić jak na Dominikańskim, albo jeszcze skromniej. Jeden pas dla skręcających z bocznych uliczek + przejazd dla MPK. W Brukseli w centrum jeździ się praktycznie pod miastem i jest to bardzo wygodne. Nie uważam do za głupi pomysł. Kosztowny może i tak, ale zwężanie ulicy na Kazimierza również będzie bardzo kosztowne. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Powalający tok myślenia 21.12.11, 12:45 c2h6 napisała: > Gość portalu: ll napisał(a): > > > Kolejny debil z GW. Niby dlaczego przejscie na Swidnickiej pod ziemia ma > byc go > > rsze niz przejscie gora?Przejscie podziemne jest zdecydowanie lepsze. > > Odpowiedź na to jest znana od dawna i czysto ideologiczna - bo pieszych poniża > konieczność zejścia poniżej poziomu pariasów w samochodach. Fobie należy leczyć, a nie uzasadniać nimi likwidację przejść podziemnych. Odpowiedz Link Zgłoś
boryses Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 20.12.11, 14:47 Zdecydowany sprzeciw! Politykę "bez samochodu" powinno się rozwijać poprzez zapewnienie alternatywnych środków komunikacji miejskiej, środków dla aut konkurencyjnych (co moim zdaniem jeszcze się nikomu bez metra w Europie nie udało). We Wrocławiu natomiast od lat robi się to w najgorszy możliwy sposób: tzn. utrudniając kierowcom życie. Skutkuje to tak nonsewnymi posunięciami jak wyłączenie pasa ruchu na ul. Reymonta, gdzie tramwaje zyskały bardzo niewiele, a samochody straciły dużo. A w lecie, w autobusie bez okien (bo przecież jest klimatyzacja, tylko wyłączona) jest 40 stopni... A w zimie, kierowca otwiera pasażerom drzwi z przodu, aby mu szyby nie parowały...I tym autobusem, po 4 przesiadkach (sic!) i 2 godzinach dałbym radę zapewne dziecko do szkoły zawieść i do pracy zdążyć... Dla kogoś spoza centrum Wrocławia, kto nie pracuje w ścisłym jego centrum, miasto alternatywy dla samochodu nie oferuje żadnej (a szkoda) i polityka "bez auta" jest w całości i bez wyjątku skierowana pod wyborców, którzy aut nie mają. I tutaj trzeba zrozumieć, że dla tej grupy można by ruch samochodowy zamknąć, nie tylko w ścisłym centrum, ale w całym mieście... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: Sprzeciw głupocie mototerrorystów IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:31 >We Wrocławiu natomiast od lat robi się to w najgorszy możliwy sposób: tzn. utrudniając >kierowcom życie. Jak na razie to kierowcy utrudniają życie mieszkańcom, pieszym, komunikacji miejskiej i rowerzystom. Może warto skończyć z tymi brudasami terroryzującymi swoimi pojazdami całemiasto. >Skutkuje to tak nonsewnymi posunięciami jak wyłączenie pasa ruchu na ul. >Reymonta, >gdzie tramwaje zyskały bardzo niewiele, a samochody straciły dużo. Za to można bezpiecznie przejść przez tą ulicę nie bojąc się o swoje życie przed debilami za kółkiem urządzającymi sobie wyścigi. No i można mieszkać w ciszy jak w mieście, a nie na torze wyścigowym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Sprzeciw głupocie mototerrorystów IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 08:35 Jedynych brudasow jakich znam to przepoconych smierdzacych studentow w dredach na rowerkach, ewentualnie dreptajacych po dreptakach obszczanych menalech z puszka VIPa Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Sprzeciw głupocie mototerrorystów 21.12.11, 15:41 Gość portalu: Silesius napisał(a): > >We Wrocławiu natomiast od lat robi się to w najgorszy możliwy sposób: tzn. > utrudniając >kierowcom życie. > > Jak na razie to kierowcy utrudniają życie mieszkańcom, pieszym, komunikacji mie > jskiej i rowerzystom. Może warto skończyć z tymi brudasami terroryzującymi swoi > mi pojazdami całemiasto. Taaa utrudniaja poprzez wydzialanie torowisk i stawianie przejść przez jezdnię jedno koło drugiego. > >Skutkuje to tak nonsewnymi posunięciami jak wyłączenie pasa ruchu na ul. & > #62;Reymonta, >gdzie tramwaje zyskały bardzo niewiele, a samochody straciły > dużo. > > Za to można bezpiecznie przejść przez tą ulicę nie bojąc się o swoje życie prze > d debilami za kółkiem urządzającymi sobie wyścigi. No i można mieszkać w ciszy > jak w mieście, a nie na torze wyścigowym. Zasiej las, zacznij od Rynku i przesuwaj się powolina zewn. A poważnie, jeśli w ogóle zrozumiesz: nie ma innego porownywalnego srodka komunikacji we Wwia niz KI. Nie ma i nie bedzie. Odpowiedz Link Zgłoś
ko_niu To porażka!!! 20.12.11, 14:53 MAGISTRAT MYŚLI TYLKO I WYŁĄCZNIE O PIJARZE, A NIE O WSPÓŁMIESZKAŃCACH! JAK MOŻNA ROBIĆ I PLANOWAĆ TAKIE BZDURY! KORKI OBECNIE SĄ NAJWIĘKSZE W POLSCE I CHYBA JEDNE Z NAJWIĘKSZYCH W ŚWIECIE(2 KM/GODZINE!!!!) DODATKOWO ZAMIAST NA ULICY ŚW. ANTONIEGO OTWORZYĆ PAS W PRZECIWNĄ STRONĘ(DO ŚWIATEŁ) OD WYJAZDU Z PARKINGU PODZIEMNEGO HELIOSA TO CHCĄ NA TEJ WYSEPCE ZROBIĆ SKWER WYPOCZYNKU! PARODIA! PO ZLIKWIDOWANIU JEDNEGO PASA NA UL.KAZIMIERZA W. AŻ PROSI SIĘ O WŁĄCZENIE PASA RUCHU Z UL. ŚW.ANTONIEGO ABY ODKORKOWAĆ TEŻ UL.WŁODKOWICA. OBECNIE CZĘSTO SAM WYJAZD Z PARKINGU PODZIEMNEGO TRWA 40 MINUT! CO NA TO SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA I EKOLODZY? ZROBIĆ KOLEJNY NIE WYPAŁ PASAŻ CZY UDROŻNIĆ WROCŁAW? WIADOMO MAGISTRAT ZROBI PIJAR! SZKODA MOJEGO PISANIA:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: To porażka!!! IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:24 >WIADOMO MAGISTRAT ZROBI PIJAR! SZKODA MOJEGO PISANIA:( Tak bo przerasta to Twoje zdolności intelektualne. Nie chcesz mieć korków? To przestań używać samochód. Wiesz dlaczego w Rynku nie ma korków? - Bo nie wpuszcza się tam samochodów i niedługo nie będzie też na Kazimierza bo ją zamkną - Ha Ha Ha. Zamykanie ulic to jedyny sposób na tą samochodową szarańczę, która korkuje całe miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: To porażka!!! IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 08:37 Wiesz dlaczego centrum umiera (pustostane i bankruty, szczegolnie swidnicka)? Bo nie ma klientow, ktorzy o dziwno jezdza samochodami. Studenci, dredy, menele i eko-homo nie sa klientela dla biznesu z centrum Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: To porażka!!! 21.12.11, 15:23 Gość portalu: Silesius napisał(a): > >WIADOMO MAGISTRAT ZROBI PIJAR! SZKODA MOJEGO PISANIA:( > > Tak bo przerasta to Twoje zdolności intelektualne. Nie chcesz mieć korków? To p > rzestań używać samochód. Wiesz dlaczego w Rynku nie ma korków? - Bo nie wpuszcz > a się tam samochodów i niedługo nie będzie też na Kazimierza bo ją zamkną - Ha > Ha Ha. Zamykanie ulic to jedyny sposób na tą samochodową szarańczę, która korku > je całe miasto. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania leczyć czowieka powinno się poprzez zabicie go, wtedy już nie będzie chory. Korki mozna zmniejszac rozumnymi inwestycjami, inwestycjami prowadzonymi na bieżąco a nie pół wieku nic a potem dwa kawałki obowdnicy z czego jedna to pseudo obwodnica. Odpowiedz Link Zgłoś
james.blond Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 20.12.11, 14:54 Taa, właśnie zaczęto remontować kamienice przy Kazimierza, pewne paru urzędników już tam poprzez rodzinki tanio kupiło mieszkania, a gdy w miejsce ruchliwej ulicy powstanie deptak to ceny tych mieszkań wyskoczą w powietrze he he. A zapiekłym rowerzystom przypominam, że dla większości normalnych ludzi rower czy tramwaj to tylko etap w życiu. Kiedyś się dorobicie samochodów, do których teraz czujecie taką zawiść. Wtedy zrozumiecie, że budowanie miasta pod logikę wystawania w zimie na przystanku i maszerowania z buta do domu po imprezie jest zajebistym pomysłem tylko z bardzo krótkiej perspektywy. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 15:31 > A zapiekłym rowerzystom przypominam, że dla większości normalnych ludzi rower c > zy tramwaj to tylko etap w życiu. Kiedyś się dorobicie samochodów, do których t > eraz czujecie taką zawiść. Wtedy zrozumiecie, że budowanie miasta pod logikę wy > stawania w zimie na przystanku i maszerowania z buta do domu po imprezie jest z > ajebistym pomysłem tylko z bardzo krótkiej perspektywy. Etap w życiu to ty miałeś, jak nosiłeś pieluchę, a teraz tak pieprzysz, jakbyś dalej ja nosił. Otóż wiedz, że są ludzie, którzy posiadają samochody, ale nie są ich niewolnikami i potrafią wsiąść na rower albo do autobusu bez utraty swojej wyimaginowanej godności... Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 15:42 czechofil napisał: > Etap w życiu to ty miałeś, jak nosiłeś pieluchę, a teraz tak pieprzysz, jakbyś > dalej ja nosił. Otóż wiedz, że są ludzie, którzy posiadają samochody, ale nie s > ą ich niewolnikami i potrafią wsiąść na rower albo do autobusu bez utraty swoj > ej wyimaginowanej godności... Ci sami ludzie mogą też bez utraty wyimaginowanej godności przedostać się przez przejście na Świdnickiej. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 15:46 > Ci sami ludzie mogą też bez utraty wyimaginowanej godności przedostać się przez > przejście na Świdnickiej. Podobnie kierowcom nic nie ubędzie, jak sobie poczekają aż piesi przejdą przez jezdnię... Odpowiedz Link Zgłoś
c2h6 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 15:53 czechofil napisał: > > Ci sami ludzie mogą też bez utraty wyimaginowanej godności przedostać się > przez > > przejście na Świdnickiej. > > Podobnie kierowcom nic nie ubędzie, jak sobie poczekają aż piesi przejdą przez > jezdnię... Ubędzie im czasu. Chociaż akurat nie w tym miejscu, bo i tak muszą stać 50 metrów dalej na skrzyżowaniu z Widokiem. Natomiast owszem, jak najbardziej ubędzie w tym miejscu pieszym jeżeli zamiast szybko i sprawnie przejść pod ulicą będą musieli poczekać aż się zmieni światło. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 21.12.11, 13:37 czechofil napisał: > > Ci sami ludzie mogą też bez utraty wyimaginowanej godności przedostać się > przez > > przejście na Świdnickiej. > > Podobnie kierowcom nic nie ubędzie, jak sobie poczekają aż piesi przejdą przez > jezdnię... 100m dalej czekają, robić światła co 100m to trzeba być szalonym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 18:06 Otóż wiedz, że są ludzie, którzy posiadają samochody, ale nie s > ą ich niewolnikami i potrafią wsiąść na rower albo do autobusu bez utraty swoj > ej wyimaginowanej godności... nie chodzi o godnosc, chodzi o W Y G O D E !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: imprezowicz Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: 193.22.252.* 20.12.11, 15:32 rozumiem, że na imprezie pijest co najwyżej piwko bezalkoholowe skoro chcesz wracać samochodem.... Odpowiedz Link Zgłoś
ko_niu Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 20.12.11, 15:36 Imprezować można i obecnie nie trzeba Kazimierza i ul.Św. Antoniego zmieniać na deptaki! W nocy nie ma korków! Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 21.12.11, 13:13 Gość portalu: imprezowicz napisał(a): > rozumiem, że na imprezie pijest co najwyżej piwko bezalkoholowe skoro chcesz wr > acać samochodem.... Rozumiem, że nie rozumiesz, że imprezy nie muszą być alkoholowe, że z imprezy można wracać w kilka osób i jedni piją a ta jedna nie pije, że nie dopuszczasz możliwości imprez z udziałem dzieci, które znacznie łatwiej wsadzić do auta i w kilka minut dowieźć do domu niż kolebać się z nimi rowerem czy KM... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szczerze zdumiony co za ludzie, co za pomysly IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 16:04 nikt mnie nie zmusi, zebym zaczal chodzic, jezdze samochodem nawet 200 metrow do sklepu osiedlowego i nikt mi tego nie odbierze, ludzie co maja kase, sa wygodni, cenia sobie komfort, nie beda jezdzic MPK czy chodzic na piechote Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: co za ludzie, co za pomysly IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:34 Dokładnie, wiocha pozostanie wiochą. Dlatego trzeba dać możliwość wyboru mieszczanom, aby mogli skorzystać z pożądnej komunikacji miejskiej, roweru, czy najlepiej pójść piechotą. A wieś niech się wozi wozami drabiniastymi, ale trzeba ich odpowiednio zgolić za to że hałasują, brudzą i zastawiają miasto. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: co za ludzie, co za pomysly IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 08:39 Ja wybralem samochod, a smierdzacym i brudnym studenta na rowerkach - PRECZ Z MIASTA! Odpowiedz Link Zgłoś
radeberger Spacerniak Świdnicka :-))) 20.12.11, 16:16 Niech ktoś mi powie, ale tak szczerze - po cholerę miałbym tą ulicą w ogóle chodzić? :-)) H&M? KFC? Solpol?! Jednego powodu znaleźć nie potrafię, bo z pewnością nie jest to trasa widokowa :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Re: Spacerniak Świdnicka :-))) IP: *.play-internet.pl 20.12.11, 17:01 Co to w ogole za przymus z tym chodzeniem i jezdzeniem rowerem i tramwajem?Jezdze samochodem bo lubie i jest mi tak wygodnie,dlaczego rowerzysci i piesi maja byc uprzywilejowani i zmiany sa robione (teoretycznie) ku ich wygodzie tylko i wylacznie? Totalna bzdura,a najbardziej wkurw.ajacy sa terrorysci typu czechofil ktorzy najchetniej rozkazaliby jezdzic wszystkim rowerem bo uwazaja ze to taki cud. Chcesz to sobie jezdzij a od innych wara. I jak juz jestes taki wyszczekany rowerowy onanisto to powiedz dlaczego twoj idol Dupkiewicz nie jezdzi do pracy rowerem?Toz to takie zajebiste,eko i europejskie a jak wiadomo Dupkiewicz to najwiekszy z europejczykow,istny mult-kulti. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Spacerniak Świdnicka :-))) 20.12.11, 17:46 Totalna bzdura,a najbardziej wkurw.ajacy sa terrorysci typu czechofi > l ktorzy najchetniej rozkazaliby jezdzic wszystkim rowerem bo uwazaja ze to tak > i cud. Chcesz to sobie jezdzij a od innych wara. Ależ ja mam totalnie w dupie ciebie i innych autoholików. Jeździjcie sobie tymi autkami ile chcecie i gdzie chcecie, tylko przestańcie wreszcie ujadać o tym na tym forum. Nie jesteście pępkiem świata, a wasze psychozy normalnych ludzi kompletnie nie interesują... > I jak juz jestes taki wyszczekany rowerowy onanisto to powiedz dlaczego twoj id > ol Dupkiewicz nie jezdzi do pracy rowerem?Toz to takie zajebiste,eko i europejs > kie a jak wiadomo Dupkiewicz to najwiekszy z europejczykow,istny mult-kulti. A co mnie to obchodzi? Masz z tym jakiś problem, to się go spytaj. Jakbyś trochę poczytał wpisy na forum rowerowym, to byś zrozumiał, że środowisko rowerowe za bardzo za nim nie przepada... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Re: Spacerniak Świdnicka :-))) IP: *.play-internet.pl 20.12.11, 19:25 Totalnie w dupie to masz co najwyzej siodelko bo twoja aktywnosc na forum w tematach dotyczacych zamykania ulic, wskazuje ze jestes typowym oszlomionym fanatykiem udowadniajacym wszystkim "samochodziarzom" jakie smutne zycie prowadza zamiast pedalowac na okragly rok do pracy,kina,szkoly,z dzieciakami do przedszkola i z matka na ramie do szpitala.Ty ciagle pyszczysz zeby wyrzucic samochody z centrum. Roznica jest taka ze jezdzacy samochodami nie postuluja o zakazy wjazdu i ruchu dla rowerow gdziekolwiek,jak dla mnie rowerzysci moga sobie jezdzic po Rynku, Solnym etc. natomiast nawiedzeni eko rowerzysci najchetniej zagazowaliby kazdego kto lubi samochody i ma czelnosc wjechac do miasta.Parafrazujac cytat z polskiego,kultowego juz filmu,naczytales sie pie...o rowerach i na sile probujesz zainteresowac tym innych.Kazdemu udowadniasz ze rower jest przezajebisty i mozna nim pedalowac zawsze i wszedzie-owszem mozna,tylko nie kazdy chce i lubi. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Spacerniak Świdnicka :-))) 21.12.11, 09:04 >Ty ciagle pyszczysz zeby wyrzucic samochody z > centrum. Roznica jest taka ze jezdzacy samochodami nie postuluja o zakazy wjazd > u i ruchu dla rowerow Nie ma tygodnia, żeby jakiś nawiedzony autoholik nie zakładał wątku o potrzebie wyrzucenia rowerzystów z jezdni na chodniki albo na odwrót. Wejdź czasem na to forum, a nie tylko od święta, to może wreszcie twoja paplanina będzie zgodna z rzeczywistością... > natomiast nawiedzeni eko rowerzysci najchetniej zagazowali > by kazdego kto lubi samochody i ma czelnosc wjechac do miasta Ktoś ci zakazuje wjeżdżać do miasta? Zalinkuj mi chociaż jedną taką wypowiedź kłamczuszku... > Kazdemu udowadniasz ze rower jest przezajebisty > i mozna nim pedalowac zawsze i wszedzie-owszem mozna,tylko nie kazdy chce i lu > bi. Rower jest takim samym środkiem lokomocji jak inne, ani lepszym ani gorszym i tylko o tym tu pisuję. Ale, jak widać po twoim przykładzie, do zakutych łbów to kompletnie nie dociera... Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Spacerniak Świdnicka :-))) 21.12.11, 16:57 czechofil napisał: > >Ty ciagle pyszczysz zeby wyrzucic samochody z > > centrum. Roznica jest taka ze jezdzacy samochodami nie postuluja o zakazy > wjazd > > u i ruchu dla rowerow > > Nie ma tygodnia, żeby jakiś nawiedzony autoholik nie zakładał wątku o potrzebie > wyrzucenia rowerzystów z jezdni na chodniki albo na odwrót. Wejdź czasem na to > forum, a nie tylko od święta, to może wreszcie twoja paplanina będzie zgodna z > rzeczywistością... Jestem dość częśto na tym forum i nie przypominam sobie aby były wątki o tym zeby wyrzucic rowerzystów z jedni na chodnik. Z chodnika na jezdnię i owszem bo rowerzyście tez muszą przestrfzegać przepisów a nie tak jak Ty czy benek olewać je. A przy okazji, wczoraj godzina ok 16.20 już jest mozno szarawo, Gajowicka, rowerzysta leży na ziemi, obok auto na awaryjnych, ktoś się koło niego kręci, zwalniam, chłopak siedzi, rower leży. Wyczulony przyglądam się dokładniej, rower nie posiała ani jednego swiatelka, ani jednego odblasku zupelnie nic. Po 15 min przejeżdżam znów, w druga stronę, stoi pogotwie, policja, policjant zanosi rower do wozu policyjnego tuż przed moim autem, przyglądam się dokłądniej, tak, ani jednego swiatelka czy odblasku, jesli dobrze widizlaem to hamulców tez nie miał, zdaje sie ze tzw ostre koło. Nie wiem czyja była wina tego zdarzenia, wiem natomiast, ze rower był kompletnie nieoświetlony. A potem się dziwicie rowerzyści kochani, ze psy na Was się wiesza za brak oswietlenia. > > natomiast nawiedzeni eko rowerzysci najchetniej zagazowali > > by kazdego kto lubi samochody i ma czelnosc wjechac do miasta > > Ktoś ci zakazuje wjeżdżać do miasta? Zalinkuj mi chociaż jedną taką wypowiedź k > łamczuszku... A malo to wypowiedzi o wjezdzajacych do miast mieszkanów podmiejskich osiedli, wsi i miasteczek? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Spacerniak Świdnicka :-))) IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:58 > Totalnie w dupie to masz co najwyzej siodelko bo twoja aktywnosc na forum w te > matach dotyczacych zamykania ulic, wskazuje ze jestes typowym oszlomionym fanat > ykiem udowadniajacym wszystkim "samochodziarzom" jakie smutne zycie prowadza za > miast pedalowac na okragly rok do pracy,kina,szkoly,z dzieciakami do przedszkol > a i z matka na ramie do szpitala.Ty ciagle pyszczysz zeby wyrzucic samochody z > centrum. Roznica jest taka ze jezdzacy samochodami nie postuluja o zakazy wjazd > u i ruchu dla rowerow gdziekolwiek, Przecież po Rynku można autem jeździć a rowerem nie . Czytam to forum ale nie zauważyłem aby rowerzyści chcieli zamknąć jakąś ulice . Uspokajanie ruchu to rzecz nie mająca związku z jazda rowerem czy motocyklem. >jak dla mnie rowerzyści mogą sobie jezdzic p > o Rynku, Solnym etc. A dla mnie nie . Oddać im wszystkie ulice jednokierunkowe a z Rynku wyrzucić wszystkie auta. Im bardziej zależy aby bezpeicznei ejdzić po meiście niz po Rynku. > natomiast nawiedzeni eko rowerzysci najchetniej zagazowali > by kazdego kto lubi samochody i ma czelnosc wjechac do miasta. Pewnie w Londynie to rowerzyści zamknęli centrum dla auta. Podobnie w Mediolanie Sztokholmie itd Nie zachowuj się jak nawiedzeni rowerzyści i nie pitol . Jezdże autem tam gdzie można auto zaparkwoac i nie płacz ze ktoś ci tego zabrania.Jeżdżę wiele lat i żaden rowerzysta nic mi nie zakazywał. >Parafrazujac cyta > t z polskiego,kultowego juz filmu,naczytales sie pie...o rowerach i na sile pro > bujesz zainteresowac tym innych. Ponoć ma być tysiąc rowerów miejskich i milion wypożyczeń w roku. niech każdy jeździ tym co lubi. Musi być kasa na łatanie dziur i na ścieżki. >Kazdemu udowadniasz ze rower jest przezajebisty Dla rowerzysty pewnei jest. Dla keirocy auto jest dobre,. Tylko kur8a te korki . Gdyby nie ona to nikt by nie jezdizł rowerem. A tak to pewnie kierowców będzie ubywać a rowerzystów przybywać. Każdy sam zadecyduje czym jeździć wiec o co się pieklisz ? Jak nie będzie korków mogę jeźzizc jednym pasem po KW. Sam bym jeździł częściej rowerem gdyby były ścieżki. Po ch*j mam powiększać korki i zbierać mandaty za parkowanie. > i mozna nim pedalowac zawsze i wszedzie-owszem mozna,tylko nie kazdy chce i lu > bi. Kup kućwa dobre radio i stój w korkach jak ja i nie narzekaj jak to wybrałeś. Niech se rowerzyści jeżdżą rowerami a hulajnogisci hulajnogami. Wiadomo ze autem niedługo będzie przesrane jeździć. Tu będą korki a tam pozamykają ulice. Kto lubi będzie dalej jeździł autem. Jak sie wku... to dobrze aby mial alternatywę albo MPK albo rower albo taxi choc to tyle warte co i auto no chyba ze zrobia bustaxipasy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Spacerniak Świdnicka :-))) IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 08:58 Srodowisko rowerowe? Brzmi to jak nazwa jakiejs sekty czy organizacji paramilitarnej. Macie moze jakies zloty gdzie sie onanizujecie na mysl kto ma lżejsza rame, albo wieksze kolo? Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Spacerniak Świdnicka :-))) 21.12.11, 15:13 czechofil napisał: > Totalna bzdura,a najbardziej wkurw.ajacy sa terrorysci typu czechofi > > l ktorzy najchetniej rozkazaliby jezdzic wszystkim rowerem bo uwazaja ze > to tak > > i cud. Chcesz to sobie jezdzij a od innych wara. > > Ależ ja mam totalnie w dupie ciebie i innych autoholików. Jeździjcie sobie tymi > autkami ile chcecie i gdzie chcecie, tylko przestańcie wreszcie ujadać o tym n > a tym forum. Nie jesteście pępkiem świata, a wasze psychozy normalnych ludzi ko > mpletnie nie interesują... Nie rozumiesz. Nie chodzi o to jak wileu ludzi masz w dupie. Chodzi o to, kretyńsko idiotyczne zagospodarowywanie części miasta służącej do przemieszczania się samochodami. Chodzi o zamykanie ulic bez otwierania nowych. Są chodniki po których się chodzi, są ulice po których się jeździ. Jesli na danym chodniku prawie nikt nie chodzi to po co robić przy nim deptak? > > I jak juz jestes taki wyszczekany rowerowy onanisto to powiedz dlaczego t > woj idol Dupkiewicz nie jezdzi do pracy rowerem? > A co mnie to obchodzi? A powinno, bo dajesz się robić w bambuko jak małe dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Spacerniak Świdnicka :-))) IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 17:49 > Co to w ogole za przymus z tym chodzeniem i jezdzeniem rowerem i tramwajem?Jezd > ze samochodem bo lubie i jest mi tak wygodnie,dlaczego rowerzysci i piesi maja > byc uprzywilejowani i zmiany sa robione (teoretycznie) ku ich wygodzie tylko i > wylacznie? Bo czasy robienia wyłącznie dobrze kierowcom się skończyły .Komuna odeszła w przeszłość. Teraz naśladujemy rozwiązaniowi krajów rozwiniętych cywilizacyjnie. Oni też kiedyś mieli dużo aut ale zrozumieli ze to obłęd no i zaczęli przywracać miasta ludziom a odbierać autom. >Totalna bzdura,a najbardziej wkurw.ajacy sa terrorysci typu czechofi > l ktorzy najchetniej rozkazaliby jezdzic wszystkim rowerem bo uwazaja ze to tak > i cud. Bzdura. Najlepiej jest umiejętnie korzystać z auta i roweru. Jak ktoś ma rower to chyba jasne ze nie będzie pchał się autem i walczył o miejsce na Kiełbaśniczej. W Polsce jeszcze nie ma ulic rowerowych a na zachodzie już są. >Chcesz to sobie jezdzij a od innych wara. Ja jeze tam gdzie nie ma zakazu wjazdu i nie obchodzi mnie czy rowerzyści mogą jeździć pod prąd czy nie.Aby tylko nie było za wąsko. > I jak juz jestes taki wyszczekany rowerowy onanisto to powiedz dlaczego twoj id > ol Dupkiewicz nie jezdzi do pracy rowerem? A co to chłopie rower jest przymusowy ? Ja rozumiem role sztuki ale nie chodzę po galeriach. >Toz to takie zajebiste,eko i europejs > kie a jak wiadomo Dupkiewicz to najwiekszy z europejczykow,istny mult-kulti. Chcieliście Europy to macie. Europa to nie tylko wycofane z ruchu auta które trafiają do Polski. To wstyd ze Wrocław nie ma prawdziwego deptaka który powinien prowadzić od dworca do Rynku. Wrocław to wieś z dużym Rynkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Spacerniak Świdnicka :-))) 23.12.11, 10:54 Gość portalu: kierowca napisał(a): > > Co to w ogole za przymus z tym chodzeniem i jezdzeniem rowerem i tramwaje > m?Jezd > > ze samochodem bo lubie i jest mi tak wygodnie,dlaczego rowerzysci i piesi > maja > > byc uprzywilejowani i zmiany sa robione (teoretycznie) ku ich wygodzie ty > lko i > > wylacznie? > Bo czasy robienia wyłącznie dobrze kierowcom się skończyły .Komuna odeszła w pr > zeszłość. > Teraz naśladujemy rozwiązaniowi krajów rozwiniętych cywilizacyjnie. > Oni też kiedyś mieli dużo aut ale zrozumieli ze to obłęd no i zaczęli przywraca > ć miasta ludziom a odbierać autom. Tyle tylko, że to nasladowanie jest częściowe, wręcz wybiórcze i sprowadza się do ograniczeń. Mamy zupelnie inny poziom KZ, zupelnie inną ilość jezdni, połączeń między dziecnicami etc. > > I jak juz jestes taki wyszczekany rowerowy onanisto to powiedz dlaczego t > woj id > > ol Dupkiewicz nie jezdzi do pracy rowerem? > > A co to chłopie rower jest przymusowy ? Ograniczając możliwości dla samochodów i przy takiej a nie innej KZ i owszem staje się jedynym środkiem. > >Toz to takie zajebiste,eko i europejs > > kie a jak wiadomo Dupkiewicz to najwiekszy z europejczykow,istny mult-kul > ti. > Chcieliście Europy to macie. Kilka wersów wyzej, w tonie chwalącym pisales "Teraz naśladujemy rozwiązaniowi " Europa najpier zbudowala porzadne uklady komunikacyjne w miastach, zapewnila porządnej jakosci KZ, a dopiero potem w scislych centrach ograniczyla ruch. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ATM Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 17:05 Witam. We Wrocławiu mamy więcej samochodów niż w Berlinie w przeliczneniu na 100 mieszkańców! Wrocław zamienił się w samochodowe piekło! Trzeba ograniczyć liczbę aut. Całe miasto jest zawalone samochodami, zalane jak w jakimś potopie. Samochody stoją wszędzie - na ulicach, chodnikach, trawnikach, zieleńcach. Miasto zamienia się w pustynię w jeden wielki parking tylko przestrzeni do życia brak. WE WROCŁAWIU NIE DA SIĘ JUŻ ŻYĆ! Gdyby nie to że brakuje mi pieniędzy to bym już dawno uciekł z tego samochodowego piekła jakim stało się to miasto. Trzeba zrobić to samo co zrobił Berlin. Pozwężać ulice (po ta autostrada ul.Legnicka?), zmniejszyć liczbę parkingów, postawić na komunikację miejską i rowerową, zrobić parkingi P&Ride, ograniczyć prędkość, egzekwować prawo! We Wrocławiu pieniądze leżą na ulicy, na każdej ulicy są samochody, które parkują niezgodnie z prawem!!! Kierowcy stali się tak bezczelni, że mają gdzieś zasady parkowania i wciskają się wszędzie gdzie jest jeszcze wolna przestrzeń. To jest jakiś HORROR co dzieje się w tym mieście! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ?? Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.play-internet.pl 20.12.11, 17:20 Ojejeje coz za apokalipsa,straszne :) Wyprowadz sie na wies i problem zniknie.W ogole zezlomujmy samochody,zacznijmy chodzic a posilek trzeba bedzie sobie wczesniej upolowac dzida i kamieniem bo te wszystkie sklepy sa straszne jak samochody.A i jeszcze nie uzywajmy pradu bo to nienaturalne,tylko i wylacznie swiatlo dzienne i ogien. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:12 >Wyprowadz sie na wies i problem zniknie. Samochody są dla wieśniaków. Mieszczanie do porusznia się używają komunikacji miejskiej i własnych nóg. Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_zet Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! 20.12.11, 22:05 No i rowerów. PS. Po co w ogóle dyskutujecie z czechofilem? Przecież widać, że gość jest oszołomiony. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.play-internet.pl 20.12.11, 23:50 Chyba k.rwa w XiXw :) Ale jako wierny poddany ksiecia Dupkiewicza i namiestnika Czumy mozesz bic poklony przed dynamistami i dalej szerzyc prawdy objawione na forum. Z dynamicznym pozdrowieniem Czuwaj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 09:06 Samochod jest wyznacznikiem statusu materielnaego, tak bylo od zawsze. Wczesniej byly lektyki, konie, karoce, teraz sa samochody. Zawistni, zakompleksieni studenci moga sobie cos tam belkotac ze miasto dla pieszych czy rowerow. A kazdy z nich marzy aby bylo go stac na samochod. Kij wam w oko Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:27 > Samochod jest wyznacznikiem statusu materielnaego, tak bylo od zawsze. ja mam 3 auta i drugi syn też che aby mu kupic 4-te. Pokaz mi swoje auto a powiem ci kim jesteś. >Wczesnie > j byly lektyki, konie, karoce, teraz sa samochody. Jak lektyka jest powszechna to przestaje być wyznacznikiem statusu. > Zawistni, zakompleksieni studenci moga sobie cos tam belkotac ze miasto dla pie > szych czy rowerow. > Miasto jest dla kierowców którzy od parkingu idą pieszo lub jadą rowerem miejskim. > A kazdy z nich marzy aby bylo go stac na samochod. > Kij wam w oko Przesadzasz.Słyszałem ze większość Chińczyków składa na auto a 1/3 ma już prawo jazdy. Jak wsiądą do aut to benzyna będzie 4 razy droższa. Biedny Chińczyk musi mieć auto bo jak piszesz jest ono wyznacznikiem statusu. To lle w tych Chinach będzie aut ? 600 mln ? Pekin już ponoć nieprzejezdny. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! 21.12.11, 15:21 Gość portalu: Silesius napisał(a): > >Wyprowadz sie na wies i problem zniknie. > > Samochody są dla wieśniaków. Mieszczanie do porusznia się używają komunikacji m > iejskiej i własnych nóg. A jak dorastają to robią pj, zbierają pieniądze kupują auto i stają się niezależni od KZ, pogody etc. Ale są też tacy którzy nie umieją ani zrobić pj ani zebrać pieniędzy na pojazd czy też poruszac ise po mieście i wtedy z korzyścią dla wszystkich chodzą na nogach jak to było setki lat temu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:32 > A jak dorastają to robią pj, zbierają pieniądze kupują auto i stają się niezale > żni od KZ, pogody etc. i zaczynaja narzekac ze MPK do dupy a drogi dziurawe. Staja sie neiszczęsliwi :) > Ale są też tacy którzy nie umieją ani zrobić pj ani zebrać pieniędzy na pojazd > czy też poruszac ise po mieście i wtedy z korzyścią dla wszystkich chodzą na no > gach jak to było setki lat temu. I jak będzie setki lat do przodu. Ciekawe które marki będą pokazywać w muzeach. Słyszałem ze z braku ropy w następnym pokoleniu tylko najbogatsi będą mogli latać a potem przyjdzie kolej na auta. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! 23.12.11, 10:59 Gość portalu: kierowca napisał(a): > > A jak dorastają to robią pj, zbierają pieniądze kupują auto i stają się n > iezale > > żni od KZ, pogody etc. > > i zaczynaja narzekac ze MPK do dupy a drogi dziurawe. > Staja sie neiszczęsliwi :) Tylko wtedy kiedy ktoś ogranicza ruch zmuszając do korzystania z mizernej jakości tego MPK. > > Ale są też tacy którzy nie umieją ani zrobić pj ani zebrać pieniędzy na p > ojazd > > czy też poruszac ise po mieście i wtedy z korzyścią dla wszystkich chodzą > na no > > gach jak to było setki lat temu. > I jak będzie setki lat do przodu. Nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:20 > Ojejeje coz za apokalipsa,straszne :) Wyprowadz sie na wies i problem zniknie.W > ogole zezlomujmy samochody,zacznijmy chodzic a posilek trzeba bedzie sobie wcz > esniej upolowac dzida i kamieniem bo te wszystkie sklepy sa straszne jak samoch > ody.A i jeszcze nie uzywajmy pradu bo to nienaturalne,tylko i wylacznie swiatlo > dzienne i ogien. Ty byś chyba zdechł z głody jakby ci zabrali auto i dzidę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 26 Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 22:24 Gość portalu: ATM napisał(a): > zamienia się w pustynię w jeden wielki parking tylko przestrzeni do życia brak A to ciekawe, bo ja się bez trudu mieszczę z moim życiem i jeszcze trochę miejsca zostaje. > . WE WROCŁAWIU NIE DA SIĘ JUŻ ŻYĆ! Gdyby nie to że brakuje mi pieniędzy to bym > już dawno uciekł z tego samochodowego piekła jakim stało się to miasto. Palant jesteś i tyle. Na co ci brakuje? Na wynajęcie mieszkania poza Wrocławiem? A na mieszkanie we Wrocławiu to jakoś masz? Ech, logika, logika... > Trzeba zrobić to samo co zrobił Berlin. Pozwężać ulice (po ta autostrada ul.Leg Legnicka, dzieciaczku, jest potrzebna żeby dojechać do Środy Śląskiej, Lubina, Zielonej Góry czasem nawet. I żeby dojechać do AOW lub OŚ. Popatrz sobie na ruch na Legnickiej w szczycie. I co, coś ci się zapala w łepetynce? Nie? A powinno w niej zaświtać pytanie "gdzie będą te wszystkie samochody jeżeli zwęzimy Legnicką?". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:09 > Legnicka, dzieciaczku, jest potrzebna żeby dojechać do Środy Śląskiej, Jak staniesz na zjedzie na Środe to zobaczysz jak mało aut do neij wjedza. Do tego nie jest potrzebna 3 pasmowa Legnicka. > Lubina, > Zielonej Góry czasem nawet. Do Lubina i Zielonej jeżdżę przez autostradę. >I żeby dojechać do AOW lub OŚ. Popatrz sobie na ruc > h na Legnickiej w szczycie. Jak zamkną KW to się trochę zmniejszy . Będą jeździć Braniborską , Długą, i Robotnicza bo buduja przejazd przez Góralska. Jak zrobią estakadę na Szpitalnej to nie bedzie sie po co pchac do centrum legnicką. > I co, coś ci się zapala w łepetynce? Nie? A powinno > w niej zaświtać pytanie "gdzie będą te wszystkie samochody jeżeli zwęzimy Legn > icką?". Czytaj wyżej. Jak KW będzie zwężona do jednego pasa to tylko idiota będzie potrzebował 3 pasmowej Legnickiej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 09:02 Ostatnio widzialem jak samochod parkowal na dachu kosciola. Otwieram lodowke a tam wyskakuje samochod. Oj dzieje sie w Berlinie dzieje. Oni maja przez centrum miasta puszczona prawdziwa autostrade (ktora wlasnie rozbudowuja), nie to co nasze dreptaczki Kazimierza czy Legnicka ktore jeszcze chcecie zamykac. Jak ktos widzi samochody w lodowce i i wiedzi ze na zachodzie nie bduja nowych drog a zamykaja istniejace Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:12 > Jak ktos widzi samochody w lodowce i i wiedzi ze na zachodzie nie bduja nowych > drog a zamykaja istniejace Autostrada przez miasto to jeszcze nie przekleństwo. Zobacz dlaczego auta w Berlinie zniknęły z chodników i dlaczego ma na 1000 mieszkańców jest dwa razy mniej aut niż u nas ? Pewnie Niemców nie stać na samochody. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Ograniczyć ruch samochodowy ! IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:19 > Witam. We Wrocławiu mamy więcej samochodów niż w Berlinie w przeliczneniu na 10 > 0 mieszkańców! Wrocław zamienił się w samochodowe piekło! Trzeba ograniczyć lic > zbę aut. Całe miasto jest zawalone samochodami, zalane jak w jakimś potopie. To efekt biedy z jakiej wyszliśmy. Auto było synonimem bogactwa. > Sa > mochody stoją wszędzie - na ulicach, chodnikach, trawnikach, zieleńcach. I dobrze ze są wszędzie inaczej przybywałąoby ich 3 razy szybciej. >Miasto > zamienia się w pustynię w jeden wielki parking tylko przestrzeni do życia brak > . WE WROCŁAWIU NIE DA SIĘ JUŻ ŻYĆ! Gdyby nie to że brakuje mi pieniędzy to bym > już dawno uciekł z tego samochodowego piekła jakim stało się to miasto. > Trzeba zrobić to samo co zrobił Berlin. Pozwężać ulice (po ta autostrada ul.Leg > nicka?), jak ją projektowano to chciano przyśpieszyć ruch.Nikt wtedy nie wiedział ze centrum się zakorkuje,. > zmniejszyć liczbę parkingów, postawić na komunikację miejską i rowerow > ą, Jeszcze nie teraz. Najpierw miasto musi stanac aby było przyzwolenie na zmniejszanie ilości aut. Jak zaczną ryć metro to przez 15 lat nie da się autem jeździć po mieście. >zrobić parkingi P&Ride, ograniczyć prędkość, egzekwować prawo! We Wrocławiu > pieniądze leżą na ulicy, na każdej ulicy są samochody, które parkują niezgodnie > z prawem!!! Kierowcy stali się tak bezczelni, że mają gdzieś zasady parkowania > i wciskają się wszędzie gdzie jest jeszcze wolna przestrzeń. To jest jakiś HOR > ROR co dzieje się w tym mieście! Będzie jeszcze gorzej. Pojedź do Włoch Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Spacerniak Świdnicka :-))) IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 17:35 > Niech ktoś mi powie, ale tak szczerze - po cholerę miałbym tą ulicą w ogóle cho > dzić? :-)) > H&M? KFC? Solpol?! Jednego powodu znaleźć nie potrafię, bo z pewnością nie jest > to trasa widokowa :-)) Ja tam czasem chodże bez celu, tak po prostu aby cieszyć się swoim miastem. Wole tak spędzać czas niż łazić po hipermarkecie. Odpowiedz Link Zgłoś
yourwrcek Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 20.12.11, 17:56 Panie Dziennikarzu, ale Z Pana to naprawdę mądry człowiek!!! Nic tylko pogratulować rozumku! A tak a propos ulicą KW, którą ja jeżdżę- jeżdzą w większości sam.osob. i busy, ewentualnie jakas ciężarówka na budowę.Szkoda, że żyjemy w innych miastach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 18:19 zamknieta dla ruchu samochodowego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: Dlaczego samochody nie nadają się do miasta? IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:07 Dlatego: infosthetics.com/archives/london_transport_infographics2.jpg Ruch drogowy a długość życia www.zm.org.pl/?a=highways-dlugosc_zycia Ruch drogowy a nowotwory www.zm.org.pl/?a=highways-nowotwory Ruch drogowy a zdrowie dzieci www.zm.org.pl/?a=highways-dzieci Dlatego www.youtube.com/watch?v=6RhYY_4Wzls&feature=share Dlatego vimeo.com/32922989 i dlatego W wypadkach drogowych ginie 1,2 mln osób rocznie wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,W-wypadkach-drogowych-ginie-12-mln-osob-rocznie,wid,9810515,wiadomosc.html?ticaid=1d97e Zacznijcie myśleć lemmingi goodmorninglemmings.blog.com/files/2011/10/good-morning-lemmings.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: c Re: Dlaczego samochody nie nadają się do miasta? IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 09:12 jeszcze zapomniales dodac zaleznosc pomiedzy ruchem drogowym we wroclawiu a wzdeciami krow w Indiach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: x Re: Dlaczego samochody nie nadają się do miasta? IP: *.ip.netia.com.pl 21.12.11, 09:20 podoba mi sie to zdjecie z londynu. Wiekszego debilizmu nie widzialem. 69 osob w 69 autach zmiesci sie w jednym autobusie. Mozna pasc ze smiechu. Oczywiscie te 69 osbo jedzie z tego samego miesjca to to samo miejsce, to sa takie kolony. Dlatego oblsuzy ich jeden i ten sam autobus. Wcale nie jest tak ze jeden koles w aucie jest na tej ulicy wlasnie parkuje bo to jest jego cel podrozy, inny rusza wlasnie, inni sa przejazdem tylko, a wyruszyli z inny miast albo jada do innych miast, ktos moze zabladzil, ktos inny jedzie ta ulica bo lubi. No coz faszyzm sprowadza sie do tego ze ktos inny calkowicie kontroluje twoje zycie. W faszyzmie te osoby ladnie by sie prezentowaly w tym autobusie pozujac do propagandowego zdjecia. To ze to jest bez sensu i to prostaci PR na miare Wroclawia to trudno. Jak rzeczywistosc nie przystaje do naszych chorych zalozen... tym gorzej dla rzeczywistosci. Dobrze ze taki idioci to margines Odpowiedz Link Zgłoś
g625 Re: Dlaczego samochody nie nadają się do miasta? 21.12.11, 09:27 > Mozna pasc ze smiechu. > Oczywiscie te 69 osbo jedzie z tego samego miesjca to to samo miejsce, to sa ta > kie kolony. Dlatego oblsuzy ich jeden i ten sam autobus. zlikwiduj 149 i zobacz kolejne 150 aut na Strzegomskiej,bo każdy pasażer pojedzie w inną stronę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Dlaczego samochody nie nadają się do miasta? IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 17:33 > Jak rzeczywistosc nie przystaje do naszych chorych zalozen... tym gorzej dla rz > eczywistosci. > > Dobrze ze taki idioci to margines Wcale nie taki margines co widać po naszych korkach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Silesius Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.ssp.dialog.net.pl 20.12.11, 21:14 Bo jest zbyt piękna, aby szpecić ją samochodami, a ludzi tam mieszkających raczyć korkami, smrodem, brudem i hałasem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 26 Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.11, 21:55 A gołe chodniki jej nie szpecą? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 17:39 > A gołe chodniki jej nie szpecą? teraz nie trzeba się przeciskać pod murem a można iść po jezdni i przeglądać wystawy. Niedługo ogródki na Kiełbaśnica będą bardziej oblegane niż te w Rynku.Gastronomicy zacierają ręce bo będą mieli ogródki z dwóch stron restauracji. Wspaniałe zamkniecie ulicy wieżą Kościoła Garnizonowego. Pięknie odrestaurowana i długa w sam raz na spacery . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koks Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.12.11, 18:40 Idioto...co ty myslisz ze we wrocku mozna jeszcze otworzyc sto nowych knajp?? Powiekszac tez obecne? Jakas OBSESJA OGRODKOW. puknij sie idioto w pusta glowe...Krakow ma 8 MILIONOA turystow rocznie, Wrocek ma niecaly milion. Ludzi mieszka wiecej tez w Krakowie. I, durniu, jest tam tylko o 15 procentwiecej knajp niz we Wrocku. i wiecej nie powstaje, debilu, o osiagnieto prog oplacalnosci w tej branzy .wiecej sie dupku ogrodkowy nie kalkuluje. kto debilku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koks Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.12.11, 18:46 Kto, balwanie, ma tym knajpom dac zarobic?? Setki tyziecy wroclawian, czubie?? Na euro palancie, tysiace angoli, wlochow,holendrow tez wyda miliony w krakowie. a tukto? Czesi? Nie zartij cy u. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 20:42 > Kto, balwanie, ma tym knajpom dac zarobic?? Setki tyziecy wroclawian, czubie?? > Na euro palancie, tysiace angoli, wlochow,holendrow tez wyda miliony w krakowie > . a tukto? Czesi? Nie zartij cy u. A co mnie obchodzą zysku knajpiarzy.Dla mnie mogliby się wynieść z rynku. Oni zarobią a ja będę musiał za stadion zapłacić. A płacz o Czechów jest śmieszny.Całe to Euro to porażka i mam nadzieje ze nam dokopią. banda jołopów i tak będzie chlać w strefie kibica a po miecie się kur*a nie da jeździć. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kieroca Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 20:35 > Idioto...co ty myslisz ze we wrocku mozna jeszcze otworzyc sto nowych knajp?? P > owiekszac tez obecne? Tak idioto nie tylko można ale i trzeba . Po ch*j mam się pchać autem do rynku jak che się napić ? Co kućwa rowerem mam jechać aby mnie zdybali w mig ? > Jakas OBSESJA OGRODKOW. puknij sie idioto w pusta glowe...Krakow ma 8 MILIONOA > turystow rocznie, Wrocek ma niecaly milion. I ch*j , Kraków wydupcył auta >Ludzi mieszka wiecej tez w Krakowie > . > I, durniu, jest tam tylko o 15 procentwiecej knajp niz we Wrocku. Durniu Kraków ma 750 .000 mieszkańców czyli 15 % wiecej niż Wroćław to dlaczego debilu nie miałby mieć 15 % więcej knajp. i dlaczego niby Wrocław nie może mieć więcej knajp niż Kraków ? I dlaczego część knajp ze Starego Miasta nie miałaby się przenieść tam gdzie knajp brakuje i nie ma problemów z parkowaniem ? No co ty kur8w ciągle o tych knajpach. Czy miasto jest po to aby w nim chlać w centrum.Wypić to ja se kućwa mogę w domu i leje na takich fajansiarzy co kur*a poza obrażaniem nie mają nic do powiedzenia. Pieprzyć drogie knajpy w Rynku.One były dla turystyki wspomnieniowej ale starzy Niemcy powymierali . Przez to że SB-cy przejęli koncesje na alkohol dziś trudno knajpę otworzyć na osiedlu. Pojebany kraj w którym zamykają kierowców za pijaństwo ale trzeba jechać autem do Rynku aby się napić. Jak się utrudni dojazd autem do Rynku to więcej knajp powstanie dalej od Rynku a ich liczba może się nie zwiększać jak cześć tych z okolic Rynku upadnie lub się przeniesie tam gdzie czynsze mniejsze. Dotarło ty co umiesz pisać tylko durniu i idioto ? Czy tak mama do ciebie całe dzieciństwo mówiła ze ci zostało ? W Krakowie jak idę na Rynek to muszę daleko auto postawić i korona z głowy mi nie spadnie. >i wiecej nie > powstaje, debilu, o osiagnieto prog oplacalnosci w tej branzy I ciul. Maja upadać jak w każdej innej branży.Inaczej ceny nie spadną. > .wiecej sie dupku ogrodkowy nie kalkuluje. > kto debilku A jak ma się kalkulować jak ludzie na Kiełbaśniczej się przeciskali między autami a do knajpy nawet nie wchodzili bo tam ceny jak dla Angoli ? Jak są ogródki to zasiada i zamówią czy to drinka czy lody a ogródek knajpy i tak nie kosztuje.To dodatkowy przychód .Jak według ciebie ogródki są nic nie warte to po co ich tyle w Rynku ? Zlikwidować ogródki i wpuścić auta na Rynek. Pewnie będziesz tam pierwszy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gustlik Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: 91.90.161.* 22.12.11, 12:35 Kieroca pisze:" Durniu Kraków ma 750 .000 mieszkańców czyli 15 % wiecej niż Wroćław to dlaczego debilu nie miałby mieć 15 % więcej knajp. i dlaczego niby Wrocław nie może mieć więcej knajp niż Kraków ? " Kolega ci wytlumaczył, ale nie rozumiesz. Jak mozesz rozumieć, jak brak ci wiedzy, wykształcenia, nic nie czytasz, nie rozumiesz, ekonomii też. To ja ci wytłumacze: Wrocław nie ma nawet miliona turystów rocznie a Kraków ma osiem milionów. Oni zostawiają kasę w miescie, wypełniają knajpy. Krakow jest nieznacznie wiekszy od Wrocławia, ma proporcjonalnie więcej nieco knajp. Ale TYLKO troszkę więcej. Bo przy takiej ilosci knajp i takiej ilosic turystów, wszyscy własciciele knajp zarabiają. We Wrocławiu nie może byc ich więcej, czego Ty nie rozumiesz, bo właściele na nich NIE ZAROBIĄ. Nie ma tylu turystow a wroclawianie nie chodzą do knajp setkami tysięcy. Chodzą tak samo jak krakowianie, warszawianie i to sie nie zmieni. Dlatego bajanie o niezliczonej ilosci nowych knajp we Wrocku to są dziecinne bajki dla takich jak ty. Co ni w ząb nie rozumieją ani zasad ekonomii albo otaczającej nas rzeczywistosci. Dortarło teraz, panie kieroca? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel_zet Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes 20.12.11, 22:07 Średnio raczej piękna. Co jest na Kazimierza Wielkiego pięknego prócz może Zamku? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: konio Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 21.12.11, 08:18 JOZEF DUTKOWICZ MUSI ODEJSC Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 18:01 > Średnio raczej piękna. Co jest na Kazimierza Wielkiego pięknego prócz może Zamk > u? Stare kamienice które poszły do remontu. Przepiękny kościół ewangelicki, biblioteka na Szajnochy, Pałac Puchały, piękny budynek Banku na rogu Gepperta. Psie Budy, arsenał ,zabytkowe kamieniczniki na Białoskórniczej, zabytkowa elektrownia. Rzeźnia miejska, kościół przy Wierzbowej, piękny budynek banku przy szewskiej. Piękny budynek PBU, piękny budynek z freskami na rogu ulicy Widok itd. Za auta tego nie widzisz , czy jesteś świeżo przyjezdny ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: niech ktos mi powie dlaczego Kielbasnicza jes IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 12:41 Bzdura jeździłem dopiero co Kiełbaśniczą. Odcinek przy pl.Solnym jest tylko dostępny dla mieszkańców bo chcą tam na jedni robić ogródki gastronomiczne. Trudno spożywać posiłki i wąchać spalin aut jeżdżących pól metra za krzesłem. Wyjazd z pl.Solnego jest ul.Ruską i chyba jeszcze Gepperta. Odpowiedz Link Zgłoś
emel89 Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdnic... 21.12.11, 15:59 Właśnie dzisiaj przekonałam się jak absurdalny jest ten pomysł. Wzywałam karetkę.. 35 minut czekania w ścisłym centrum - karetka nie ma jak dojechać, pozastawiane wjazdy uniemożliwiające wjechanie pod blok, a przy krawężniku słupki.. Nic, tylko zamknąć miasto całkowicie dla ruchu.. Po co ludzie mają dojeżdżać do pracy, przemieszczać się, a pracownicy pogotowia ratunkowego, policji czy straży pożarnej niech sobie kupią rowery.. Odpowiedz Link Zgłoś
czechofil Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 21.12.11, 16:10 > Właśnie dzisiaj przekonałam się jak absurdalny jest ten pomysł. Wzywałam karetk > ę.. 35 minut czekania w ścisłym centrum - karetka nie ma jak dojechać, pozastaw > iane wjazdy uniemożliwiające wjechanie pod blok, a przy krawężniku słupki.. Nic > , tylko zamknąć miasto całkowicie dla ruchu.. Po co ludzie mają dojeżdżać do pr > acy, przemieszczać się, a pracownicy pogotowia ratunkowego, policji czy straży > pożarnej niech sobie kupią rowery.. Z tego, co się orientuję, to wjazdy na podwórka pod bloki w centrum są zamykane przez mieszkańców tychże bloków, którzy nie mieli jak parkować aut pod swoimi domami, ponieważ ich miejsca były notorycznie zastawiane przez kierowców z innych części miasta. A słupki na chodnikach ustawia magistrat, żeby ci sami kierowcy nie zastawiali z kolei chodników. Piesi też muszą gdzieś chodzić... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kierowca Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 17:31 > Właśnie dzisiaj przekonałam się jak absurdalny jest ten pomysł. Wzywałam karetk > ę.. 35 minut czekania w ścisłym centrum - karetka nie ma jak dojechać, pozastaw > iane wjazdy uniemożliwiające wjechanie pod blok, a przy krawężniku słupki.. Nic > , tylko zamknąć miasto całkowicie dla ruchu.. Jakby zamknąć dla ruchu to słupki można by zdemontować i karetka dojedzie. Słupki to obrona przed głupota kierowców. Ale ruch aut w centrum jest konieczny, pytanie jak pozbyć się nadmiaru aut. >Po co ludzie mają dojeżdżać do pr > acy, Nie było aut a dojeżdżali. Do jednego tramwaju wchodzi prawie 300 osób. Wozów jest 400 i tyle samo autobusów. W ciągu dnia są w stanie przewieźć kilka milionów ludzi. >przemieszczać się, Auto nie służy do prostego przemieszczaniu się, powinno umożliwić szybki dojazd lub przewóz dużych ładunków. > a pracownicy pogotowia ratunkowego, policji czy straży > pożarnej niech sobie kupią rowery. W wielu miastach w Polsce i zagranicą SM i policja porusza się na rowerach. Straż Pożarna ma problem nie tylko z dojazdem ale z wysunięciem wysokiej drabiny bo jak wóz będzie stał za daleko od wieżowca to drabina przeważy bo będzie pod złym katem. Pogotowie medyczne również korzysta z rowerów i motocykli bo auto często się nie sprawdza. Co po tym ze karetka ma koguta jak wjeżdża w wielokilometrowy korek i jedzie z prędkością pieszego ? Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 21.12.11, 17:45 Gość portalu: kierowca napisał(a): > > Właśnie dzisiaj przekonałam się jak absurdalny jest ten pomysł. Wzywałam > karetk > > ę.. 35 minut czekania w ścisłym centrum - karetka nie ma jak dojechać, po > zastaw > > iane wjazdy uniemożliwiające wjechanie pod blok, a przy krawężniku słupki > .. Nic > > , tylko zamknąć miasto całkowicie dla ruchu.. > > Jakby zamknąć dla ruchu to słupki można by zdemontować i karetka dojedzie. > Słupki to obrona przed głupota kierowców. > Ale ruch aut w centrum jest konieczny, pytanie jak pozbyć się nadmiaru aut. Bardzo prosto, budować, otwierać ciągi komunikacyjne pozwalające przejechać na druga stronę centrum nie wjeżdżając do centrum. > >Po co ludzie mają dojeżdżać do pracy, > Nie było aut a dojeżdżali. A jak ktoś poprosi o znieczulenie przy wyrywaniu zęba to powiesz, ze przed wojną to na żywca rękę odcinano, także niech nie kwęka? > >przemieszczać się, > Auto nie służy do prostego przemieszczaniu się, powinno umożliwić szybki dojazd > lub przewóz dużych ładunków. Nie rozróżniasz aut osobowych od ciężarowych lub półciężarowych tzw dostawczych. > > a pracownicy pogotowia ratunkowego, policji czy straży > > pożarnej niech sobie kupią rowery. > W wielu miastach w Polsce i zagranicą SM i policja porusza się na rowerach. > Straż Pożarna ma problem nie tylko z dojazdem ale z wysunięciem wysokiej drabi > ny bo jak wóz będzie stał za daleko od wieżowca to drabina przeważy bo będzie p > od złym katem. > Pogotowie medyczne również korzysta z rowerów i motocykli bo auto często się ni > e sprawdza. > Co po tym ze karetka ma koguta jak wjeżdża w wielokilometrowy korek i jedzie z > prędkością pieszego ? Wczoraj ok 18-19 jechalem Legnicką do centrum, na odcinku pl.Strzegomski-Pl.JPII koreczek, w pewnej chwili słyszę syrenę, po kilku sekundach widzę we wstecznym niebieskie swiatla, mysle "po co on sie tu pcha skoro zaraz utknie na dobre kilkanascie minut". Karekta nawet si enie zatrzymala, od razu trzy pasy aut zrobily swietny przejazd. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: keiroca Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.e-wro.net.pl 21.12.11, 17:55 > Bardzo prosto, budować, otwierać ciągi komunikacyjne pozwalające przejechać na > druga stronę centrum nie wjeżdżając do centrum. To się chyba nazywa "obwodnice". tranzyt przez centrum to nei ejst problem.} Problemem są jadacy do RYnku na piwo i do rpacy. To oni generuja korlki i zastawiaja ulice tak ze ci co chieliby tam przyjechc na zakupy tracą na to ochotę. > Nie rozróżniasz aut osobowych od ciężarowych lub półciężarowych tzw dostawczych Każde auto ma bagażnik aby przewieźć coś więcej niż teczkę urzędnika. > Wczoraj ok 18-19 jechalem Legnicką do centrum, na odcinku pl.Strzegomski-Pl.JPI > I koreczek, w pewnej chwili słyszę syrenę, po kilku sekundach widzę we wsteczny > m niebieskie swiatla, mysle "po co on sie tu pcha skoro zaraz utknie na dobre k > ilkanascie minut". Karekta nawet si enie zatrzymala, od razu trzy pasy aut zrob > ily swietny przejazd. > Na trzypasmowej się ścisną ale na dwupasmowej ze słupkami już nie . Jednokierunkowa jak auta stoją z obu stron to pułapka. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 23.12.11, 10:46 Gość portalu: keiroca napisał(a): > > Bardzo prosto, budować, otwierać ciągi komunikacyjne pozwalające przejech > ać na druga stronę centrum nie wjeżdżając do centrum. > > To się chyba nazywa "obwodnice". > tranzyt przez centrum to nei ejst problem.} > Problemem są jadacy do RYnku na piwo i do rpacy. > To oni generuja korlki i zastawiaja ulice tak ze ci co chieliby tam przyjechc n > a zakupy tracą na to ochotę. Hmm, to twierdzisz, że codziennie korki w godzinach szczytu w centrum sa spowodowany tym, że ludzie jadą do Rynku na piwo lub do pracy w Rynku? A ja twierdzę, że gros ludzi to właśnie ci którzy jadą na drugą stronę centrum. > > Nie rozróżniasz aut osobowych od ciężarowych lub półciężarowych tzw dosta > wczych > Każde auto ma bagażnik aby przewieźć coś więcej niż teczkę urzędnika. Nie zmienia to faktu, że ich nie rozróżniasz ww aut. > > Wczoraj ok 18-19 jechalem Legnicką do centrum, na odcinku pl.Strzegomski- > Pl.JPI > > I koreczek, w pewnej chwili słyszę syrenę, po kilku sekundach widzę we ws > teczny > > m niebieskie swiatla, mysle "po co on sie tu pcha skoro zaraz utknie na d > obre k > > ilkanascie minut". Karekta nawet si enie zatrzymala, od razu trzy pasy au > t zrob > > ily swietny przejazd. > > > Na trzypasmowej się ścisną ale na dwupasmowej ze słupkami już nie . > Jednokierunkowa jak auta stoją z obu stron to pułapka. To trzeba zdjąć słupki, każdy z pasów zjedzie trochę z jezdni i srodkiem da się przejechać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Emel89 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.wroclaw.mm.pl 21.12.11, 20:36 > Wczoraj ok 18-19 jechalem Legnicką do centrum, na odcinku pl.Strzegomski-Pl.JPI > I koreczek, w pewnej chwili słyszę syrenę, po kilku sekundach widzę we wsteczny > m niebieskie swiatla, mysle "po co on sie tu pcha skoro zaraz utknie na dobre k > ilkanascie minut". Karekta nawet si enie zatrzymala, od razu trzy pasy aut zrob > ily swietny przejazd. Otóż to.. Jak będzie jeden pas, to ani karetka, ani inne samochody nie przejadą.. Powinno się ograniczyć wycieczki samochodami do pracy i na spacer do rynku, ale miasto to nie tylko deptak dla turystów i bawiących się osób.. Jestem przekonana, że gdyby poprawiono jakość komunikacji miejskiej wiele osób mając do wyboru bilet za kilka dych, a benzynę za kilka stów wybierze komunikację miejską.. W obecnym stanie nie dziwię się, że ktoś mogący poświęcić te kilka stów miesięcznie wybiera jazdę w dobrych warunkach, bez brudu, smrodu, ścisku, przesiadek i czekania na spóźniające się autobusy/tramwaje.. Wolą przymusić ludzi do korzystania z KM pod pretekstem otwarcia świdnickiej dla pieszych. Czy piesi mają powody do narzekania? Deptak nie jest na pewno martwym puntem. A że padają starsze sklepy i zbliżamy się do sytuacji, że na czynsz w okolicach rynku stać tylko banki i dobrze prosperujące sieciówki.. Czy coś się w tej kwestii zmieni, jak ludzie nie będą musieli zejść tych kilku schodków w przejściu świdnickim? Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 23.12.11, 11:03 Gość portalu: Emel89 napisał(a): > > Wczoraj ok 18-19 jechalem Legnicką do centrum, na odcinku pl.Strzegomski- > Pl.JPI > > I koreczek, w pewnej chwili słyszę syrenę, po kilku sekundach widzę we ws > teczny > > m niebieskie swiatla, mysle "po co on sie tu pcha skoro zaraz utknie na d > obre k > > ilkanascie minut". Karekta nawet si enie zatrzymala, od razu trzy pasy au > t zrob > > ily swietny przejazd. > > Otóż to.. Jak będzie jeden pas, to ani karetka, ani inne samochody nie przejadą Dlatego pasów powinno być więcej niż jeden. A odnośnie Legnickiej to czemu nie przygotowano torowiska dla autobusów czy choćby właśnie karetek... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: merol Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: *.e-wro.net.pl 23.12.11, 15:17 > Dlatego pasów powinno być więcej niż jeden. I powinny byc wyłączone z ruchu aut osobowych , Czyli buspasy, taxipas , pasy rowerowe. > A odnośnie Legnickiej to czemu nie przygotowano torowiska dla autobusów czy cho > ćby właśnie karetek... Bo są 3 pasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gustlik Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn IP: 91.90.161.* 23.12.11, 15:40 I merolpas, specjalnie dla ciebie, transport specjalny z Tworek. Gosciu, sam sobie odpisujesz w niezliczonych postach. Masz problem, idz do kibelka i zluzuj. Nie musisz tutaj. Odpowiedz Link Zgłoś
urko70 Re: Oddajmy Stare Miasto pieszym. To pomoże Świdn 23.12.11, 16:39 Gość portalu: merol napisał(a): > > Dlatego pasów powinno być więcej niż jeden. > I powinny byc wyłączone z ruchu aut osobowych , Byłby to szczyt głupoty ale znając naszych mundrych wszystko możliwe. > Czyli buspasy, taxipas , pasy rowerowe. > > A odnośnie Legnickiej to czemu nie przygotowano torowiska dla autobusów c > zy cho > > ćby właśnie karetek... > Bo są 3 pasy. I możnaby z torowiska zrobić wlasnie buspas. Wiesz jak się nazywa to co teraz tam jest: nieefektywne wykorzystanie dostępnej powierzchni. Odpowiedz Link Zgłoś