wroclawiak81 30.08.12, 21:20 kolejna odpoustowo jarmarczna atrakcja Stolicy Kultury ... Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Jonek Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.e-wro.net.pl 30.08.12, 21:39 Świetny pomysł. Widziałem coś takiego w Kowarach i fajnie, że we Wrocławiu też taki park miniatur będzie. Marzy mi się aby zrekonstruować miniaturki dawnych zamków ze średniowiecznego Wrocławia a właściwie Wratislavia. Nieistniejący już zamek na Ostrowie Tumskim (ten który oparł się Mongołom w 1241 roku) oraz zbudowany przez Henryka IV Probusa zamek na terenie dzisiejszego Uniwersytetu i biblioteki Ossolińskich. Ale to niestety nierealne bo nawet plany się się ostały, tylko zarysy z najstarszych map miasta :( Odpowiedz Link Zgłoś
fleur1 Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra 30.08.12, 22:15 Mnie się wydaje, że może to taki sam Park Miniatur jak w Kowarach, nawet ten sam właściciel lecz nowe obiekty. Czytałam jakiś czas temu, że w Kowarach władze nie zgodziły się na powiększenie parku, to może się przeniosą jego pomysłodawcy do Wrocławia? Odpowiedz Link Zgłoś
czumizm Europejska Stolica Kiczu 31.08.12, 02:53 O matko, Europejska Stolica Kiczu Odpowiedz Link Zgłoś
zetkaf Niech nie będzie niczego? 30.08.12, 22:05 > kolejna odpoustowo jarmarczna atrakcja Stolicy Kultury ... A co, lepiej żeby nic nie było, najlepiej niech zaorają miasto? Fajnie że robią, choć oczywiście nie zastąpi to podróży, to atrakcja jest ciekawa, też byłem w Kowarach i uważam to za atrakcję turystyczną, czasem nawet można poznać nowe, niedostępne normalnie aspekty atrakcji turystycznych (dzięki Kowarom wiem np. że schronisko na Śnieżce wygląda ciekawie także z góry :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: dr inż. Bredzisz człowieku IP: *.internetia.net.pl 30.08.12, 23:13 Widziałeś Madurodam w Hadze? Oczywiście tych kilka makiet to jeszcze daleka droga do takich fajerwerków jak Madurodam, ale od czegoś trzeba zacząć. Mam też nadzieję, ze bedzie więcej odwiedzających i szybciej się to rozbuduje niż park w Kowarach. Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: profesor Sam bredzisz IP: *.opera-mini.net 31.08.12, 00:23 Do tego, co jest w Kowarach, nawet się nie umywa. Tandetna podróba Parku Miniatur z Kowar. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Re: Sam bredzisz IP: *.e-wro.net.pl 31.08.12, 12:51 Wprawdzie jeszcze tego nie widziałeś ale opluć zawsze możesz. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ela Re: Sam bredzisz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 14:26 A ty najwyraźniej nie masz bladego pojęcia o czym piszesz, a nic mądrzejszego nie byłeś w stanie wymyślić, mimo że koniecznie musiałeś coś napisać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Re: Sam bredzisz IP: *.e-wro.net.pl 31.08.12, 23:42 Byłem, widziałem i podobało mi się. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stokrotka Re: Sam bredzisz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 00:45 Co z tego, skoro nie widziałeś kowarskiego? Jest dużo piękniejszy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Re: Sam bredzisz IP: *.e-wro.net.pl 01.09.12, 09:50 W Kowarach byłem w zeszłym roku. Owszem jest piękny ale dość ciasny a ponoć tamtejsza gmina nie zgadza się na powiększenie. Po za tym wrocławski jest dopiero budowany. Jak można oceniać "budowę"? Nie lepiej z oceną i krytyką poczekać na końcowy efekt? Jak widać nie można. Typowy polaczek-spluwaczek musi wszystko wokoło opluć i zwymyślać zanim nawet to coś zobaczy w pełnej krasie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stokrotka Re: Sam bredzisz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 15:53 Więc czemu oceniasz "budowę"? Wrocławski zawsze będzie tylko tanią podróbą kowarskiego i żadna "budowa" nie ma tu nic do rzeczy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PsssSs haters gonna hate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 01:58 Ciezko mi uwierzyc w te pretensjonalne komentarze. Mi sie bardzo podoba, tylko 11 makiet to za malo jeszcze, zeby otwierali. Ale ogolnie czekalem na cos takiego i chetnie pojde. Wiele razy widzialem takie cos w telewizji z Danii czy Belgii i zawsze uwazalem, ze wiocha u nas, ze nie ma czegos takiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: alek Re: haters gonna hate IP: *.217.215.81.static.midphase.com 31.08.12, 02:21 Na przecież jest taki od lat w Kowarach. Nawet ładniejszy. Gdzieś na Pomorzu jest z kolei park miniatur latarni morskich. Jakby poszukać to jeszcze parę by się znalazło. Że co, pod sam nosek nie podsunęli a z miasta to się nie ruszy? Najłatwiej siąść i narzekać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: d Re: haters gonna hate IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.08.12, 08:08 i co z tego , ze jest taki w Kowarach ????????????? super , ze będzie we Wrocławiu bo będzie można pójść z dziećmi bez wyjeżdżania do Kowar i pewnie , ze jest "zgapiony" bo parki miniatur dawno wymyślili , ale co z tego przestańcie do cholery narzekać nie chcecie to nie pójdziecie , przecież nikt nie zmusza pamiętam jak się wszyscy oburzali na fontannę przy Hali a teraz ???? co seans to tłumy Ludzie trochę radości i optymizmu Odpowiedz Link Zgłoś
bellassij Re: haters gonna hate 31.08.12, 13:34 Jakie tłumy? Ja nie byłem tam ani razu, co więcej nie zamierzam. Rodzice zawsze powtarzali mi w odpowiedzi na frazes "Chcę, bo wszyscy inni mają": "Ty nie jesteś wszyscy inni" Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ela Re: haters gonna hate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 14:29 "d" pewnie bardzo lubi podróby. Szkoda, że nasze miasto kopiuje pomysły od prowincjonalnych miasteczek, zamiast duzych metropolii. Odpowiedz Link Zgłoś
bodzio.c Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża rami... 31.08.12, 09:14 Jeszcze trochę i w każdej wiosce w Polsce będzie: Park dinozaurów, weestern city, dom do góry nogami i park miniatur. Trochę oryginalności proszę! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: xxx Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: 193.0.242.* 31.08.12, 09:26 nie zrzędź Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: renia Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.internetia.net.pl 31.08.12, 11:09 Właśnie tak ma być, sztmpowo, na jedna modłę, tak jak z supermarketami i innymi sklepami. Wszedzie te same. Odpowiedz Link Zgłoś
byrcyn11 Żeby nie było tak jak z 31.08.12, 09:38 krasnalami, gdy tego zrobi się za dużo, to ludzie się odwrócą - jak od kiczu. Ale muszę pochwalić za dobór miejsca przy ZOO i Hali Stulecia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Pepe Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: 89.174.56.* 31.08.12, 11:03 powiem krotko lipa, powinna stac tam biedronka :D Odpowiedz Link Zgłoś
wrednywroclawianin Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska działa 9 lat 31.08.12, 11:10 i jakoś bez tandetnego rozgłosu, kto miał odwiedzić Kowary, ten już dawno tam był. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cxz Re: Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska działa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 14:31 Parkowi Miniatur w Kowarach nie potrzebny jest tandetny rozgłos, bo broni się sam. A kto usłyszy o wrocławskim, poza samymi wrocławianinami? Odpowiedz Link Zgłoś
rozna Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża rami... 31.08.12, 12:12 Krzywa wieza naprawde jest przechylona w druga strone :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Piast Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 15:11 Z krzywą wieżą jest jak najbardziej o.k. Widoczny jest tu widok od strony zachodniej (od plebanii) nie od strony rynku Odpowiedz Link Zgłoś
allerune Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra 31.08.12, 13:22 czy ktoś wie czy można tam robić zdjęcia ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cxz Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 14:34 Fajnie, ale pałac królewski z Mysłakowic ładniejszy jest w Kowarach... Odpowiedz Link Zgłoś
ligiawitch Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra 31.08.12, 15:26 ten w Kowarach nie jest jakimś nowym pomysłem, parki miniatur powstają już od kilku dobrych lat. Fakt, że nasz wrocławski zapewne sie do tego w Kowarach nie umywa, ale pomysł jak najbardziej super! Z kilku parków najbardziej podobają mi się dwa, Kowary, ze względu na lokalny charakter oraz w Inwałdzie (tam mamy cały świat plus kilka polskich obiektów, niestety nic z Wrocławia). Do tego park rozrywki i spokojnie cały dzień można tam spędzić. W Kowarach najwyżej 2 godziny, chyba że robimy zdjęcie, za zdjęciem, każdemu najmniejszemu elementowi. Kowarom zazdroszczę przewodników! Są genialni i cudowni! ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 17:13 ligiawitch napisała: > ten w Kowarach nie jest jakimś nowym pomysłem, parki miniatur powstają już od k > ilku dobrych lat. A może podasz jaki park miniatur z polskimi zabytkami był wcześniejszy od tego z Kowar? Odpowiedz Link Zgłoś
ligiawitch Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra 31.08.12, 17:27 Proszę bardzo:) Skansen miniatur w Pobiedziskach otwarty w maju 1998 r., w roku jubileuszu 950 − lecia Pobiedzisk. Niektóre miniatury wykonano już w 1994 roku. Obejmuje około blisko 35 budowli z terenu Szlaku Piastowskiego. Miniatury wykonane zostały w skali 1:20. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.08.12, 21:10 Ale jeden park miniatur w Pobiedziskach, kilka lat starszy od kowarskiego, wcale nie świadczy, że takie parki powstawały już dawno temu. Równie dobrze pan Piasecki mógł o nim nie słyszeć. Zaś o parku w Kowarach słyszał już chyba każdy dolnoślązak, więc ten wrocławski na pewno jest wtórny. Przy czym zabytki niektóre się pokrywają z kowarskim, kowarskiego z pobiedziskowym - nie. Odpowiedz Link Zgłoś
ligiawitch Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra 31.08.12, 23:39 Masz racje, podałam odpowiadając Ci na pytanie, kowarski nie był pierwszy. W Europie już dużo wcześniej parki powstawały, sporo prezentowało lokalne miejsca, inne panstwowe, jeszcze inne swiatowe. Chodzi o to, żeby nie pisac, ze wroclawski jest skopiowany z kowarskiego, do tych komentarzy odnosilam sie na samym początku. Kazdy z parkow ma w sobie cos, czego nie ma inny, czyms musza sie wyrozniach. Kowarski ma Sniezke, wroclawski swietnie zrobiony dworzec i kosciol mariacki, Inwald ma caly swiat i mase rozrywek na caly dzien pobytu. Wszystkie polecam odwiedzic, podobnie jak Wlochy w miniaturze w okolicach Ravenny :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 00:44 Ale właśnie pokazałaś, że skłamałaś. Parki nie są budowane od lat, bo w Polsce był wcześniej (przed kowarskim) tylko jeden, na dodatek mało znany. A ty sugerowałaś, że było wiele. Te za granicą się nie liczą, bo: 1) wcale nie musiały być znane w Polsce; 2) przeniesienie dobrych zagranicznych pomysłów na grunt polski też jest oryginalnym pomysłem na skalę polską. Ten wrocławski natomiast wcale nie jest oryginalnym pomysłem, gdyż 1,5 godziny jazdy od niego jest inny, dużo starszy i bardziej znany. Nie jest oryginalnym pomysłem nawet na skalę dolnośląską. To tak jakbym ja wybudował wrocławski ratusz w Kowarach, dodał kilka detali i powiedział, że wymyśliłem oryginalny projekt ratusza. Rozumiesz już, o co biega? Odpowiedz Link Zgłoś
ligiawitch Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra 01.09.12, 12:19 Mozliwe, że patrze na to ze swojej perspektywy. Kowarski w dniach otwarcia dla mnie nowością nie był, wspomniany przeze mnie był mi znany, znane byłymi plany otwierana nowych. Zagraniczne dla mnie też tajemnicą nie były. Kowary żadnym nowym pomysłem po prostu nie były, więc z mojej strony, nie są innowacyjne. Wrocławski w pewien sposób jest inny, gdyż nie pokazuje obiektów tylko naszego regionu, jak Kowary, tylko obiekty z całej Polski. Kowary jakoś znane też nie są, zapytaj mieszkańców Wrocławia, czy wiedzą co znajduje się w Kowarach, albo nawet, czy wiedzą, że jest taki park miniatur na DŚ. Niestety wiedza jest marna, jeżdżę na wycieczki z młodzieżą szkolną i wierz, lub nie, ale dzieciaki nie miały zielonego pojęcia o tym miejscu! Rodzice także, a nie była to jedna grupa. O miejscach wartych zobaczenia w regionie mieszkańcy maja wiedzę żałosną. Idac dalej, w sumie o co ta dyskusja sie toczy, bo zapomniałam początku:) Obydwa parki są na swój sposób oryginalne. Co do bycia "pierwszym" i "oryginalnym" zależy w jakies skali na to spojrzymy, jak wspomnialam, znalam europejskie, wiec Kowary nie byly dla mnie czyms nowym. Cieszy fakt, ze pojawiaja sie takie miejsca w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hmm Re: Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża ra IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.09.12, 16:03 A jakie parki zagraniczne znałaś przed kowarskim? Plany budowy parków natomiast nie oznaczają, że te parki istnieją. Tak czy siak, potwierdzasz tylko, że park kowarski był wcześniejszy. Skąd wiesz, że plany budowy nowych parków nie powstały właśnie na podstawie kowarskiego. Kolejna sprawa, że fakt, że ty znałaś dużo parków, wcale nie świadczy o tym, że znali je wszyscy. No i jeszcze raz powtarzam: park w Kowarach był oryginalny na gruncie polskim, a na pewno dolnośląskim. W żaden sposób nie można tego powiedzieć o wrocławskim. Twierdzisz, że park w Kowarach nie był znany. I tu się również mylisz, bo każdy, kto choć trochę interesuje turystyką, na pewno o nim słyszał. Oceniasz wyłącznie na podstawie mieszkańców twojego miasta, którzy wolą spędzać czas w galeriach handlowych czy knajpach, a lepiej znają Paryż niż Dolny Śląsk. Myślisz, że ich zainteresuje park wrocławski? Pójdą raz i powiedzą, że nudy, tak jak były tu już takie głosy na forum. Żeby kogoś zainteresował taki park, trzeba się choć trochę interesować architekturą i zabytkami. A jakby się interesowali, to już dawno odwiedziliby park w Kowarach. Więc tak czy siak, wrocławski park będzie niewypałem. Wiesz dlaczego? Bo nastawiony jest na mieszczuchów, których nie interesują takie rzeczy, a turyści, którzy przyjadą do Wrocławia, będą mieli dużo bardziej interesujące rzeczy do oglądania. Odpowiedz Link Zgłoś
jazata Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża rami... 31.08.12, 19:58 I tak nic nie przebije parku miniatur w Kowarach :P Odpowiedz Link Zgłoś
markona Dworzec Główny sięga kolan, a krzywa wieża rami... 31.08.12, 20:03 ładniutkie, trzeba przyznać. Proponuję aby Gościu na tej wystawie skupił się nad zabytkami, obiektami tylko wrocławskimi. Jest ich tak wiele, byłyby swoistym przewodnikiem po Wrocku. Piękny park miniatur zabytków i obiektów Dolnego Śląska jest w Kowarach. Cudo, prawdziwe cudo. Bazylika krzeszowska, "talerze" ze Śniezki i dziesiątki, jak nie setki innych . Polecam, cudo Odpowiedz Link Zgłoś