dydelf1973 16.09.13, 10:03 Apeluję o zdelegalizowanie Stowarzyszenia Akcja Park Szczytnicki. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: qwerty Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 10:27 "Stowarzyszenie APS uważa, że budowa mostu zwiększy ryzyko ataku terrorystycznego" Czy członkowie tego stowarzyszenia są normalni??? Co terroryści mieli by wysadzać na Biskupinie? Takie akcje to się na dworach robi albo w centrach miast ale na Biskupinie? To raczej ich można by oskarżyć o terroryzm. Odpowiedz Link Zgłoś
krasnaladamu Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk 16.09.13, 10:40 Chodziło im chyba o możliwość skażenia ujęć wody pitnej między Odrą a Oławą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 11:25 A ha - jak będzie most to mogą skazić ujęcie wody pitnej, a jak nie będzie to nie mogą? Sorry ale jacyś ci terroryści słabiutcy - bez mostu nic nie zrobią. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroc Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.centertel.pl 16.09.13, 10:27 W tej sprawie powinno się powołać demokratyczne referendum. Wierzę, że Wrocławianie nie są na tyle głupi, żeby popierać garstkę oszołomów z APS. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cwok Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: 91.241.2.* 16.09.13, 13:05 ale się podniecacie. To, że stowarzyszenie działa i 'blokuje' tą inwestycję jest na rękę miastu. Wrocław nie ma pieniędzy teraz na tą trasę. Ona jest niezbędna, no ale Ratusz mówi "jest demokracja, są sprzeciwy, musimy trzymać się prawa". Gdyby kasa była i byłaby wola zrobienia mostu, to żadna inicjatywa nie zatrzymałaby tej inwestycji na tak długo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: w Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: 217.237.185.* 16.09.13, 15:23 przeciez to oczywiste, kasa poszła na stadion i pilkarzy, teraz odwlekanie tego w czasie jest na 100% wygodne dla Dutkiewicza. Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk 17.09.13, 01:08 > Wrocław nie ma pieniędzy teraz na tą trasę. I teraz nie musi mieć. Nawet bez protestów stowarzyszenia, inwestycję najpierw trzeba przygotować. Plany, decyzje, uzgodnienia, projekty, zezwolenia, etc. Na to pieniądze są. A gdyby miasto nie chciało budować, to nie organizowałoby spotkań z mieszkańcami, nie dyskutowałoby z APS, nie walczyłoby o decyzje środowiskowe, nie spierało z UNESCO. Odpuściłoby sobie po pierwszej porażce w SKO. Odpowiedz Link Zgłoś
gab_tw Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szkod... 16.09.13, 10:45 Śmieszne jest to że takie APS - jest w ogóle w stanie powstrzymać tak istotną dla miasta inwestycje, a gł.. na stołkach ulegają, jak zwykle mają przecież związane ręce. Co z pozostałą częścią mieszkańców, czy oni powinni założyć swoje stowarzyszenie które będzie bardziej liczne? Co wtedy? Odpowiedz Link Zgłoś
robek680 A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? 16.09.13, 11:20 Jakie są faktyczne powody dla kórych trasa nie może prowadzić przez ul Spółdzielczą? Czemu miasto nie chce iśc na ten wariant? To mnie intersuje panie autorze, a nie dyskredytowanie ASP i robienie z nich szaleńców. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ciekawa Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? IP: *.finemedia.pl 16.09.13, 12:05 A co, mieszkasz przy 9 Maja, więc Spółdzielcza już Ci pasuje na obwodnicę? Odpowiedz Link Zgłoś
robek680 Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? 16.09.13, 12:32 nie, na Strachocinie. Chodzi mi oto dlaczego autor próbuje dyskredytować wariant przez Spółdzielczą jakimś terroryzmem nie dając faktycznego powodu dla którego miasto nie chce na ten wariant się zgodzić. Nie lubię być manipulowany tekstem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.13, 12:47 Spójrz na mapę. 9 Maja jest niejako naturalnym przedłużeniem istniejącej już obwodnicy śródmiejskiej a dokładnie Armii Krajowej. Spółdzielcza jest w stosunku do Armii Krajowej mocno na prawo i koszt połączenia tych ulic byłby znacznie większy niż koszt poprowadzenia istniejącej obwodnicy na wprost i połączenia jej z 9 Maja. Do tego dochodzi fakt, że Spółdzielcza jest gęsto zabudowana i praktycznie niemożliwa do poszerzenia gdyby za ileś tam lat była taka potrzeba. 9 Maja zabudowana jest jedynie z jednej strony, więc jeśli za jakiś czas trzeba by ją poszerzyć nie ma problemu. Spółdzielcza przechodzi przez środek osiedla i wiele rodzin by odczuwało hałas obwodnicy. 9 Maja 'idzie' obrzeżami zatem ilość zdegustowanych osób jest znacznie mniejsza. Kiedyś na stronie Urzędu Miasta poczytałem o wszystkich rozpatrywanych wariantach obwodnicy na Wielkiej Wyspie (jeśli dobrze pamiętam były 4) oraz dla każdego przypadku Za i Przeciw oraz szacunkowy koszt. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fruttidimare trase przez dziewiatego maja i dalej Paderewskiego IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 12:50 wyznaczyli NIEMCY, i gdyby nie wojna, to ta trasa dawno by już istniała. Jaki sens ma trasa przez Spoldzielcza i dalej kędy? Przez Orlowskiego? I co dalej, przez zalewy Oławy? Ta trasa ma jeden jedyny sens: pileczka z 9go Maja jest odrzucona na Spoldzielczą i daje assumpt do powstania kolejnej grupy protestatnów............... Protesatanci z 9go Maja i z Pugeta broniąc swoich domów z rozkoszą przypatrują się codziennej agonii Parku Szczytnickiego, przez którego serce codziennie przejeżdża kilkadziesiąt tysięcy samochodów (w szczycie w ciągu godziny ok. 1000!) I komu to powoduje bicie serca? NIKOMU z tej AKcji, przcież to szwabskie......, co? Odpowiedz Link Zgłoś
robek680 czyli park nie bez znaczenia 16.09.13, 14:05 Paderewskiego to granica parku, czyli to którędy będzie poprowadzony most ma znaczenie dla parku. To autor pomija specjalnie. Ja jestem ogólnie za mostem, ale już niema dla mnie znaczenia obwodnica - szczególnie jeżeli hałas w parku ma być taki że będzie się chciało tylko z tamtąd uciec. Pozatym z tego co czytam idąc na ustępstwa miasto nie planuje już tam domykania obwodnicy (autor artykulu też nie podchwycił tego tematu - czyżby znowu zmiana planów?). Ma być to tylko most lokalny na Biskupin i dawać alternatywną przeprawę przez Odrę. Jeżeli most faktycznie ma być lokalny i służyć Biskupinowi to niech cała budowa skonczy się na moście i łączniku do Olszewskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Pomysł bez sensu. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.13, 15:43 Niby jak ruch z Mickiewicza miałby dostać się do przeprawy? Przyjrzyj się tej mapce, zanim zaczniesz się wupowiadać: www.google.pl/imgres?sa=X&biw=1094&bih=813&tbm=isch&tbnid=mBsfXdjNjoPQCM:&imgrefurl=http://www.tuwroclaw.com/wiadomosci,odchudzony-most-wschodni-bedzie-mial-po-jednym-pasie-w-kazda-strone,wia5-3266-9952.html&docid=1yyg2b4Azo4GeM&imgurl=http://www.tuwroclaw.com/pliki/duze_zdjecia/wiadomosci/most_wschodni_stowarzyszenie.jpg&w=657&h=909&ei=sgk3UqCENOWO4AS_54H4CQ&zoom=1&ved=1t:3588,r:1,s:0,i:84&iact=rc&page=1&tbnh=194&tbnw=140&start=0&ndsp=16&tx=104&ty=73 Widać także z niej, że droba pójdzie przez ogródki działkowe OBOK ulicy 9 Maja, a nie przez nią, więc nie ma się o co pluć. A te tereny były wyznaczone pod taką inwestycję jeszcze przez Niemców, więc nie wiem skąd i po co takie protesty, skoro od początku było wiadomo, że ogródki są jedynie na tymczasem. Odpowiedz Link Zgłoś
robek680 Re: Pomysł bez sensu. 16.09.13, 16:33 Nie chce mi się już pisać, bo moją główną przyczyną było wytknięcie manipulacji w podobnych artukułach i brak rzetelnego reportażu. Nikt nigdzie nie napisał (poza gośćmi na forum), kto kryje się pod ASP, o co im tak naprawde biega. Nikt nie idzie z nimi w polemikę tylko puszcza tanie kawałki o terroryźmie, szczując na nich resztę mieszkańców. Ma wten sposób ludzi w głębokim poważaniu i przygląda się tylko jak jedni drugich zagryzają. W sumie możecie sobie postawić wielkie ekrany akustyczne wzdłuż Paderewskiego, linii 33 plus i kto gdzie jeszcze pragnie i będzie ok. Byleby ten most wkońcu wybudowali, bo nie mam siły już jeździć do aquaparku Grunwaldzkim i Dyrekcyjną. Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: Pomysł bez sensu. 17.09.13, 01:10 > Nie chce mi się już pisać, bo moją główną przyczyną było wytknięcie manipulacji > w podobnych artukułach i brak rzetelnego reportażu. Nikt nigdzie nie napisał ( > poza gośćmi na forum), kto kryje się pod ASP, Nieprawda. ASP zostało zdefiniowane już dawno, już od dawna są relacjonowane działania. Po co po raz piętnasty przypominać? Tak serio? Odpowiedz Link Zgłoś
robek680 Re: Pomysł bez sensu. 16.09.13, 16:49 heh.. zresztą poddałeś link do artykułu z sednem sprawy www.tuwroclaw.com/wiadomosci,mieszkancy-sami-planuja-sobie-drogi,wia5-3266-2822.html przeczytaj cały, szczególnie części o spoleczeństwie obywatelskim. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fruttidimare zastanów sie na swoimi argumentami............ IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 16:14 jezeli most i łacznik do Olszewskiego, to co zrobią ci, którz jądą ze wschodnich dzielnic do centrum? Czyli jak przejada do tego mostu? Zakażesz im ruchu? Napiszesz: tylko dla ruchu lokalnego............ Zastanowiles sie nad tym. A obowdnica i tak zostanie kiedys zbudowana i dopieta w formie ringu. Te jest kwestia czasu. Tyle, ze przez bezsensowny opór codziennie tracone są setki tysięcy PLN w paliwie i w straconym czasie............... A, a koszty rosną i rosną.............. Odpowiedz Link Zgłoś
robek680 Re: zastanów sie na swoimi argumentami........... 16.09.13, 16:40 Mogą jechać monte cassino. To jest kwestia tylko tego czy można przbudować zjazd z mostów chrobrego. Zresztą most wschodni niema prowadzić do centrum tylko na Krzyki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fruttidimare dla ciebie centrum to ratusz, a to nie jest prawda IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 18:06 obwodnica, o której mówimy, to obwodnica śródmiejska......... Ona stanowi granicę centrum miasta. I nie prowadzi jedynie na Krzyki, lecz oprowadza wokół centrum miasta. To jest wewnętrzny ring. Aktualnie, każdy, które chce pojechać za wschodu na drugi kraniec miasta robi to przez scisłe centrum. Innej możliwości nie ma. Wystarcz stanąć na Mickiewicz i zabawić się w liczenie samochodów przez godzinę......... PORAZAJACE! Dobrze o tym pamiętać! mogą jechać przez Monte Cassino, ale dokąd? W trakcie roku akademickiego korki na Olkszewskiego sięgają już przychodni............. Czy was to jednak obchodzi? Moja chata ze skraja,.......... ale jaja. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Dominik Re: trase przez dziewiatego maja i dalej Paderews IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.13, 14:08 Mylisz się pisząc o protestantach z "9go Maja i z Pugeta" - jeśli sprawdził byś w KRS członków zarządu APS to stwierdził byś, że wszyscy mieszkają między ulicami Paderewskiego i Karłowicza na "cichym końcu ślepej drogi" i chcą aby tak pozostało. Nie walczą o Park Szczytnicki, nie walczą o Halę Stulecia, tylko o wartość swoich nieruchomości i ciszę, którą docelowo stracą po przedłużeniu ul. Paderewskiego w stronę Korony - perspektywa jest odległa, ale Obwodnica Śródmiejska będzie kiedyś domknięta. Dmuchają na zimne, aby nie dać się zrobić tak jak mieszkańcy Maślic - jeszcze z 10 lat temu większość twierdziła "Obwodnica autostradowa ? Nie to niemożliwe...". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fruttidimare to jest prywata, IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 16:09 dokadnie jak na Warcianskiej. Kilka domw zburzono - to prawda, ale całe miasto zyskało, ponieważ tranzyt zniknął z miasto i centrum jest "puste". to są fakty, wystarczy objerzeć sobie ruch na AOW. Kiedy obowdnica i most biskupinski zostaną zbudowane ruch ze wschodnich dzielnic, któryobecnie pedzi prze Park Szczytnicki skierowany zostanie obwodnicą. I to jest normalna sytuacja. Obecnie ludzie - z Paderewskiego, 9go Maja i Pugeta walcza jak szaleni, ponieważ na tym stracą. Skoro mieszkają w mieście muszą się z tym liczyć, że miasto nie daje wszystkim spokoju. Walka przeciwnikow jak ohydna, poniewaz kłamliwa, wystarczy wejść na YT i sprawdzic ich oficjalne materiały, gdzie jest mowa o wielopasmowej drodze przez środek parku, którą miasto chciałoby ponoć wybudować. A to jest wierutna bzdura. Czy im leży na sercu Park Szczytnicki? nie, ich działania ten Park niszczą. Oni jerdynie chcą spokoju kosztem tego parku. Coz, stary i szwabski................. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joe brody Re: to jest prywata, IP: *.wroclaw.mm.pl 16.09.13, 17:01 Oni już na tym stracili. Gdyby cała impreza została zrobiona w przewidzianym terminie - czyli w szczytowym okresie koniunktury na nieruchomości - to odszkodowania (za wywłaszczone działki i garaże, za spadki wartości nieruchomości z tytułu hałasu i ruchu pod oknami) mogliby liczyć w workach pieniędzy. Teraz ceny spadły i to se ne vrati. A jak jeszcze trochę powalczą i doczekają domknięcia obwodnicy wschodniej, to się okaże, że tam został rzeczywiście tylko ruch lokalny, i przysługuje im jedynie goła wywłaszczeniówka, bo żaden spadek wartości nie nastąpił, lepiej, jest wzrost, bo dostali w prezencie lepsze skomunikowanie z centrum. I - tu małe proroctwo - jeszcze będą prosić, żeby miasto jednak dociągnęło tę ulicę do Kochanowskiego, bo żeby wyjechać w tym kierunku, muszą mocno nadkładać drogi albo niszczyć zawieszenie na szykanach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: joe brody Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? IP: *.wroclaw.mm.pl 16.09.13, 12:55 Proste: korytarz ul. Spółdzielczej jest wąski, więc nowa przeprawa spowodowałaby, że samochody jeździłyby ludziom po głowach. No i spróbuj stamtąd "trafić" w węzeł Krakowska/Armii Krajowej - ponieważ nad terenami wodonośnymi musi być estakada, cała impreza kosztowałaby lekko 2x więcej... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wysarski Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.13, 17:43 Tak racja ! Proponuję skazać terrorystów z APS na banicję z miasta ! Przestanie się szerzyć nadrealne oszołomstwo i prywata . Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pitek36 Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.13, 18:41 Przejdź się i zobacz ile miejsca jest na Spółdzielczej a ile na 9 Maja. Może przestaniesz pisać głupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marol wybiórcza cenzura? IP: *.30.107.40.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 16.09.13, 23:56 Tak sobie czytam te komentarze i zachodzę w głowę- wszyscy za mostem? Tego jeszcze nie było! Czyżby zadziałała jakaś cenzura? Bo ja mieszkam na Sępolnie od blisko 40 lat i nie znam osoby, która chciałaby tej trasy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: adam59WKS Re: A czemu nie przez ul. Spółdzielczą? IP: *.ip.netia.com.pl 24.09.13, 14:55 A czemu nie przez ul.Rolnicą, Rzemieślnicą lub Zadupie Zwierzynieckie?? Mam nadzieję, że w końcu zdrowy rozsądek i dobro ogółu zwycięży! Nie możecie działać bezkarnie, jaja sobie robiąc z wrocławian. Wasza działalnośc jest typowym "przegięciem pały" naszej demokracji bez żadnej konsekwencji prawnych i finansowych dla takich cwaniaków i ekoidiotów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Liberum Veto IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.13, 11:20 Już kiedyś Rzeczpospolita przerabiała takie liberum veto. Jak się to skończyło? Rozbiorami. Zorganizujmy nowoczesną armię! veto! Budujmy fortyfikacje! Veto! Itd itd aż trzech sąsiadów bez problemu weszło w nasze granice. I mamy powtórkę z historii. Paru oszołomów stawia veto dla inwestycji popieranej przez zdecydowana większość Wrocławian. Niby mamy demokrację. Niby decyduje większość. Ale to ułuda bo jak widać paru oszołomów jest w stanie sterroryzować całe miasto i cała ta demokracja jest o kant dupy potłuc. Odpowiedz Link Zgłoś
brulyjon słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy 16.09.13, 11:23 - jeśli ktoś mówi o "dziesiątkach tysięcy aut" na ul. Mickiewicza, to niech podepnie wynik badań, statystyk. niech dołączy efekt działania spalin faktycznej ilości aut na środowisko. jeśli używacie argumentów opartych na faktach, to niech to będą solidne i zabezpieczone argumenty, a nie uwagi, którym bliżej do retoryki; kluczowa sprawa: "Poparcie społeczne dla inwestycji polegającej na budowie mostu pokazują trzy niezależne źródła: ankieta Gazety.pl - 82% poparcia przy ok. 12 tys. głosujących; ankieta na stronie wielkawyspa.com.pl - 76% poparcia przy ok. 1 tys. głosujących, oraz wydarzenie inicjatywy Przyjazny Wrocław na Facebooku - 'Tak dla budowy mostu Wschodniego na Wielkiej Wyspie', gdzie w tym momencie poparło nas ok. 5 tys. osób. Wynika z tego, że większość mieszkańców Wrocławia chce budowy mostu." NO BŁAGAM! NIE, NIE WYNIKA, że większość mieszkańców Wr chce budowy mostu. To przecież banalna kwestia statystyczna. Zamiast rzucać jawnie fałszywe wnioski (na podstawie ankiet nie można takich wniosków wyciągnąć, po prostu), podajcie słabsze, ale pewne. ankietować mieszkańców Biskupina. ankietować korzystających z parku (np. czy przeszkadza ci ruch na ul. Mickiewicza?, tak rzucam na szybko) przeprowadzić ankietę, w której weźmie udział ponad 50% mieszkańców Wr (tak wiem, to trudne), wtedy macie mocne dane. jeśli kasa na inwestycję idzie z miasta, z kasy mieszkańców, to takie ankiety wydają się uzasadnione. choćby dla zbijania argumentów APS. pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jonek Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.13, 11:36 Jeśli dla ciebie wynik 82% za mostem nie jest miarodajny to nawet nie wypada z tobą rozmawiać. Rozumiem, że odrzucisz każdy wynik "ZA" budowa mostu. Odpowiedz Link Zgłoś
brulyjon Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy 16.09.13, 15:31 ech... drogi Jonku, ile ludzi mieszka we Wrocławiu? Ułatwię Ci: mniej niż 12tys. czy więcej? jak nie wiesz, to nie zgaduj. sprawdź w Urzędzie Stat. może jeszcze inaczej: Jonek, jeśli przyjdę do Ciebie na niedzielny obiad, zrobię ankietę domownikom na ten temat i dostanę 100% pozytywnych, czy to oznacza, że cały Wrocław tego chce? albo jeszcze inaczej: pójdę na obiad do ekipy APS, i dostanę przy rosole 100% głosów przeciw! co teraz? czy już rozumiesz swoje myślenie? nie ma za co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fruttidimare jak, że miaszkam tam, to Park Szczytnicki leży mi IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 18:34 na sercu. Swego czu, w maju, pomiędzy godzina 16.00 a 17.00 stałem przy Kopernika i liczyłem samochody, jadące jedynie w jednym kierunku - z miasta - wyszlo mi 820. Dobre, co? Zakładając, że ruch jest w godzinach szczytu, czyli od 6.00 do 9.00 i od 15.00 do 19.00 (7 godzin) 7 x 700= 4900 pojazdów w jedną stronę i 4900 pojazdów w stronę drugą. Dlaczego 700 a nie 820, poniewaz liczylem tylko godzinę, wiec odejmuje 20%. Wezmy poza szczytem jedynie 20% tego ruchu, czyli jakieś 120 na godzine w okresie 9.00 do 15.00 i 19.00 do 22.00 (9 x 120= 1080) czyli 1080 w jedna i 1080 w drugą summa summarum, dochodzimy do wyniku ca. 11.760 i jeszcze jakie 300 w porze nocnej Czyli osiągamy ok. 12.000 pojazdów na dobę. Oczywiscie jest to estymacja z jednej godziny, a wiec pomyłka może być znaczna. Ale może przecież policzyć dokładnie? Wystawić ludzi, którzy policzą i podać porządne dane. Od skrzyzowania z Paderewskiego do Mostu Zwierzynieckiego mamy jakies 2 kilometry. Mickiewcza - tak sie składa - jest tangentą parku.................. Moje gratulacje dla miłośników Parku................. Tam jest wycinanych kupę drzew corocznie.................... Dobry teren dla deweloperki, kiedy już w ramach akcji ochrony parku nie będzie tam żadnych drzew............ A może to o to chodzi? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: qwerty Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 11:39 masz rację - należałoby zapytać mieszkańców Biskupina. Idea słuszna. Żeby nie pytać wszystkich obecnych - ustawić punkty do głosować i ogłosić - miesiąc czasu na sprzeciw. Kto jest przeciw głosuje. Jeśli ilość głosów na "nie" wyniesie 40% mieszkańców to inwestycja jest odroczona. W innym przypadku inwestycję ludzie chcą. Tylko to trzeba zrobić z głową. Mieszkańcy Biskupina - załóżcie stowarzyszenie tak dla miasta i opiniujcie pozytywnie ten most. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kamil Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.09.13, 11:45 Problem w tym, że ten most ma być przedłużeniem Obwodnicy Śródmiejskiej, która służy wszystkim Wrocławianom. Co oznacza, że nie tylko mieszkańcy Biskupina maja prawo się na ten temat wypowiedzieć. Odpowiedz Link Zgłoś
tomek854 Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy 16.09.13, 13:00 brulyjon napisał: Zamiast rzucać jawnie fałszywe wnioski (na podstawie > ankiet nie można takich wniosków wyciągnąć, po prostu), podajcie słabsze, ale > pewne. > > ankietować mieszkańców Biskupina. Dobrze, że podczas budowy poprzednich fragmentów obwodnicy nie ankietowano np. wyłącznie mieszkanców Hallera :) > przeprowadzić ankietę, w której weźmie udział ponad 50% mieszkańców Wr (tak wie > m, to trudne), wtedy macie mocne dane. jeśli kasa na inwestycję idzie z miasta, > z kasy mieszkańców, to takie ankiety wydają się uzasadnione. choćby dla zbijan > ia argumentów APS. Trudne a nieuzasadnione. Metody statystyczne pozwalają uzyskać miarodajną próbę ankietując znacznie mniej niż połowę wrocławian. > > pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
brulyjon Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy 16.09.13, 15:41 nieuzasadnione z punktu widzenia wymogów badań, ale z punktu widzenia politycznego, czy PR-owego być może trzeba coś innego, niż (tylko) argumenty z zakresu metodologii badań statystycznych. APS może zacząć męczyć o uzasadnienie reprezentatywności danej grupy wyborców/ankietowanych. może prosić o kolejne ankiety, innych firm. itd. poza tym, po zabawach "sondażowych" odnośnie polskiej polityki, ciężko o zaufanie do takich wyników i do wyciągania ostatecznych wniosków z badań grupy reprezentatywnej. jeśli to możliwe technicznie i finansowo, to nie widzę powodów, by nie przeprowadzać ogólnej ankiety dla Wrocławian. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robin Re: słuszna inicjatywa, ale uważajcie na błędy IP: 213.141.236.* 16.09.13, 16:18 5 tysięcy głosów w takiej ankietce można kupić na allegro za kilka złotych, więc argumenty tego pana nie są warte funta kłaków. Odpowiedz Link Zgłoś
wari Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szkod... 16.09.13, 11:38 Szanowna Inicjatywo, tak bzdurnego listu krytykującego innych dawno nie czytałem, a Gazeta opublikowała to chyba tylko, aby dać Wam możliwość zbłaźnienia się. Czym innym można nazwać powoływanie się na wyniki sond prasowych? Albo nie rozumiecie mechanizmu takich sond, albo jesteście idiotami. Szczególnym przypadkiem jest powoływanie się na znaczki "Lubię to" na facebooku. TO NIE JEST WYNIK POPARCIA DLA WAS, ale znak, że ktoś chce obserwować co publikujecie i dostawać te informacje na swój profil. Dobrze o tym wiecie, ale wybraliście MANIPULACJĘ. O innych, zupełnie gołosłownych stwierdzeniach nawet nie wspominam. Nie ośmieszajcie idei budowy mostu, który jest bardzo potrzebny dla Biskupina i dla Wrocławia. Takimi zagrywkami ośmieszacie tę koncepcję, której chcecie bronić. Nie tą drogą, nie drogą pomówień! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kinga Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.wroclaw.mm.pl 16.09.13, 13:09 To nie jedna śmiesznostka w tym liście. "O przyjazności miasta świadczy nie tylko park za oknem własnego mieszkania (któremu zresztą nic nie grozi), ale przede wszystkim dostępność do szpitali, usług, rozwiązania komunikacyjne zmniejszające korki i ułatwiające mieszkańcom dotarcie do miejsc pracy, nauki, do przedszkoli, sklepów itd." Akurat GW i miasto mają szczególne zasługi w dewastacji możliwości komunikacyjnych miasta - innych niż rowerowe. Nie sądzę aby wybiórcza znana z napuszczania jednych na drugich była tu przekonującym medium. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Re.akcjaPS Re: Akcja Park Szczytnicki IP: *.dip0.t-ipconnect.de 16.09.13, 11:49 Czytałem niedawno wyniki innej ankiety. APS znalazł się na drugim miejscu! Tuż za zwycięzcą -A. Macierewiczem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: robin Re: Akcja Park Szczytnicki IP: 213.141.236.* 16.09.13, 16:21 Za to w sondzie "Gazety Wrocławskiej" Jurkowlaniec nokautuje Dutkiewicza: www.gazetawroclawska.pl/artykul/983443,jurkowlaniec-nokautuje-dutkiewicza-w-drugiej-turze-wyborow-wyniki-sondy,id,t.html Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lili Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.13, 13:30 pełna zgoda! Ja również apeluję o jak najszybszą zmianę nazwy Akcja Park Szczytnicki i jej delegalizację, bo tym ludziom nie chodzi o Park! Park ich nie interesuje, nie obchodzi i mają go w głębokim poważaniu. Zresztą - czy oni w ogóle mają świadomość przeciwko czemu protestują? Jakim prawem kilkuosobowa grupka "podżegaczy i krzykaczy" decyduje o zastopowaniu najważniejszej inwestycji na Wielkiej Wyspie??? Czy miasto nie ma żadnego sposobu na tę bandę? To, co oni wyprawiają to terroryzm i sabotaż. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaro Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.srv.volvo.com 16.09.13, 14:20 Problemem takiej budowy w naszym kraju jest podejście ludzi do inwestycji i zmian wogole. Każdy boi się zmian i tego co mogą spowodować. Po porstu lepsze złe ale znane niż inne ale nieznane. Co z tego, że tysiące ludzi będa miały lepszy dojazd? że będzie mniej korków? że komunikacja przez Odrę się poprawi. Przecież zrobią mi z ulicy autostradę i nie będę już mógł spać w nocy. Wiem co mówię, bo mieszkam w rejonie gdzie zbudowano już obwodnicę. Budowa była cięzka, bo błoto i głośno, ale teraz to dojazd w inne części miasta zdecydowanie lepszy. Zawsze będzie ktoś za i ktoś przeciw, choćby dla zasady. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nieruchomości W. Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.adsl.inetia.pl 16.09.13, 14:44 Bardzo istotnym elementem prowadzenia rozmów z jakąkolwiek grupą jest sprawdzenie z kim się rozmawia i co dana grupa może stracić -> to jest prawdziwym powodem protestów. Nie ma co się czarować o górnolotnych ideach i wartościach. Wszystko daje się w ten czy inny sposób sprowadzić do wartości wyrażalnych w złotówkach. Stowarzyszenie Akcja Park Szczytnicki KRS : 0000353775 WYSOCZAŃSKI KRZYSZTOF - SEKRETARZ SZYNKOWSKI RAIMUND PAUL - SKARBNIK CZARSKI TOMASZ - PREZES STASZYŃSKI WOJCIECH - CZŁONEK ZARZĄDU BEDNARZ WALDEMAR -WICEPREZES Adres ALEJA IGNACEGO PADEREWSKIEGO 20A Teraz wiadomo kto. Pozostaje sprawdzić gdzie ->Paderewskiego / Karłowicza :). Co mają teraz ? Dom na cichym i zielonym osiedlu Zalesie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Szczytnickiego i Stadionu Olimpijskiego. Dobrze skomunikowany, ale na uboczu przy drodze o niewielkim natężeniu ruchu. Co będą mieli ? Dom w ekskluzywnej dzielnicy willowej Zalesie, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Szczytnickiego i Stadionu Olimpijskiego. Bardzo dobrze skomunikowany, Obwodnica Śródmiejska 20m od domu. Różnica w wycenie takiego domu i działki po wybudowaniu OS, może sięgnąć nawet 50% obecnej wartości, jeśli ulica była by przynajmniej przelotowa do Korony to by była fajna lokalizacja dla firmy a tak, będzie się kończyć i korkować na Moniuszki. To ci mieszkańcy powinni wtedy protestować i żądać dokończenia obwodnicy :). Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z Moniuszki Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk IP: *.ip.netia.com.pl 16.09.13, 15:00 Mieszkam przy Moniuszki i oczywiście nie podoba mi się ten fragment projektu, czyli zakończenie trasy przy Paderewskiego. Samochody ominą Plac Grunwaldzki, ale zakorkują się na Moniuszki. Przeprawa jest potrzebna, ale powinna się kończyć w miejscu łączenia z dużą ulicą, a nie nagle na spokojnym osiedlu z wąskimi ulicami. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: fruttidimare a jaki byłby sens jazdy do Kochanowskiego? IP: *.ssp.dialog.net.pl 16.09.13, 18:38 moim zdaniem zaden, skoro mozna jechać Kowalską............. Jaki jest realny sens jazdy Moniuszki do Kochanowskiego? Nie ma zadnego! ci, którzy jezdzą Mickiewcza, to ci, którzy mieszkają na wschodzie........... Oni teraz tez mogą jeżdzic Moniuszki do Kochanowskiego. Ciekawe, dlaczego tego nie robią? Czyżby czekali, aż wybudowany zostanie most? Odpowiedz Link Zgłoś
johann3 Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szkod... 16.09.13, 17:14 miasto nie powie, że nie zbuduje z braku pieniędzy i pomysłu, miasto mówi, że niestety, wicie rozumicie organizacja blokuje, nie wolno ich nie słuchać w demokratycznych czasach, proste? jasne, że proste... a mieszkańcy niech sobie skaczą do oczu na jakimś forum internetowym jakieś gazety... Odpowiedz Link Zgłoś
sverir Re: Akcja Park Szczytnicki - "antyspołeczna i szk 17.09.13, 01:18 > miasto nie powie, że nie zbuduje z braku pieniędzy i pomysłu, miasto mówi, że niestety, wicie > rozumicie organizacja blokuje, nie wolno ich nie słuchać w demokratycznych czasach, proste Ech... Miasto wcale nie mówi, że organizacja protestuje, więc z tego względu nie zbuduje mostu. Organizacja blokuje inwestycję na drodze administracyjnej. Miasto po prostu nie może tej inwestycji rozpocząć. Gdyby chodziło o brak pieniędzy i niecheć do budowy, to zrezygnowałoby, tak jak odpuściło sobie nowolitewską. Odpowiedz Link Zgłoś