Dodaj do ulubionych

Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biurowiec

IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.10.04, 16:44
Wrocławski Koelner zatrudni 200 osób

Z 300 do 500 osób zwiększy w przyszłym roku zatrudnienie wrocławska firma
Koelner. Największy w tej części Europy producent mocowań budowlanych
zamierza wybudowań nowe hale produkcyjne. Wrocławski Koelner na inwestycje
przeznaczy ponad 100 milionów złotych. W starej kotłowni Wrozametu powstanie
biurowiec, a obok nowe hale produkcyjne. Dzięki temu pracę znajdzie 200 osób.
Prezes firmy Radosław Koelner już zapowiada, że poszukiwane będą osoby do
prac fizycznych jak i inżynierowie. Firma w najbliższym czasie wejdzie
również na warszawską giełde papierów wartościowych. Teraz trwa ustalanie
ceny akcji i negocjacje z funduszami zainteresowanymi kupnem walorów.
Radosław Koelner spodziewa się z emisji akcji około 60 - 80 milionów złotych.
Pieniądze mają być przeznaczone na inwestycje oraz uruchamianie nowych
oddziałów firmy w Europie.

Paweł Majcher
2004-10-28 14:58:50

PRW
Obserwuj wątek
    • Gość: ! Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.10.04, 16:46
      O innych nowych inwestycjach na Dolnym Śląsku, we Wrocławiu, o planach
      Electroluxa, o inwestycjach w turystykę oraz odp na niektóre tematy - DZIŚ
      WIECZOREM.
    • ka-8 Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur 28.10.04, 17:26
      Ekstra... :) Pozwolę sobie jeszcze uzupełnić wypowiedź Wykrzyknika,
      przypominając że firma Koelner wygrała ostatnią klasyfikację Gazel Biznesu dla
      województwa dolnośląskiego. Już niedługo wyniki kolejnej edycji, Dolny Śląsk
      pewnie znowu da czadu... :D
      • Gość: ! Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.10.04, 18:54
        Prace na działce Koelnera już trwają (pokazywali w FAKTACH o 18:00).
        • Gość: marc Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.04, 00:36
          jakiej kotłowni wrozametu ???
          Vicoplastu raczej

          a prace trwają, ale rozbiórkowe na razie :-)
          • Gość: ! Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.10.04, 00:47
            Też sie zastanawiałem o jakiej kotłowni Wrozametu jest mowa w tym info z PRW? :)
            skoro Koelner kupił niedawno działkę na Kwidzyńskiej.
            • Gość: marc Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.04, 00:59
              koelner na kwidzynskiej to jest od dziesieciu lat , dokupują po kawałeczku :-).
              ale teraz to juz koniec, cały teren rozsprzedany - ostatki kupił Medcom .
              ta kotłownia rzeczywiście kupiona wraz z terenem i innymi zabudowaniami
              ostatnio,w lipcu.
              Naprawdę ładny budynek,okna jak w katedrze :-), 20m wysokości - ale totalna
              ruina - toootalna. W operacie szacunkowym dla tej nieruchomości : "w stanie
              awaryjnym, do rozbiórki"
              Ale coś powinno sie dać uratować.
              • Gość: ! Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.10.04, 01:12
                Medcom? to ten od pieluszek itp? coś będą tam budować? Nowy zakład?

                Pozdrawiam.
                • Gość: Rafis Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: 213.199.196.* 29.10.04, 14:27
                  Gość portalu: ! napisał(a):

                  > Medcom? to ten od pieluszek itp? coś będą tam budować? Nowy zakład?
                  >
                  > Pozdrawiam.

                  pisałem o tym w któryms newsletterze. Kupili działke i w przyszłym roku chcą
                  rozbudowac zakład-jeśli dostaną dofinansowanie UE.
              • Gość: Witek Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.ugent.be 29.10.04, 01:12
                Nie wiem czy znacie bielska przygode koelnera. Krotkie opowiadanie. W bielsku
                miescie tysiaca i 1 przemyslow jet takze fabryka pil i narzedzi "globus"
                calkiem zreszta ostatnio dobrze prosperujaca.Nalezy ta fabryka do NFI to znaczy
                ze predzej czy pozniej ma byc sprzedana z oferta kupna (uczciwa za przyzwoite
                pieniadze z dobra dla zalogi umowa) zglosil sie Koelner - z mysla ze
                przedsiebiorstweo handlowe na gieldzie nie jest zbyt dobrze postrzegane bracie
                Koelner postanowili kupic przedsiebiorstwo produkcyjne. Niestety dla Bielska
                nie wiem Koelnerow moze tez do calej sprawy wtracila sie warszafka i w momencie
                finalizacji transakcji okazalo sie ze jest czas na wystawne kolacje w
                ministerstwi podroze po warszawskich kanjpach a w finale
                • Gość: Witek Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.ugent.be 29.10.04, 01:17
                  DOGRYWKE W ZATWIERDZONYCH JUZ NEGOCJAJCACH.bracia Koelner niestey
                  przegrali.Zreszta z Warszwfka to hmm nie trudno skoro firma podobno zwiazan z
                  ministrem skarbu..... WIec podsumowujac , trzeci swiat i zwyuczaje nie z tej
                  ziemi ale i tak braci Koelner podziwiam i Gratuluje
                  Witek Bielsko/Wrocław
                • Gość: marc Re: Koelner: 200 nowych miejsc pracy, hale,m biur IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.04, 17:17
                  Koelner nie jest przedsiębiorstwem handlowym, mają chyba najwiekszy park
                  maszynowy jesli chodzi o urządzenia wtryskowe na Dolnym Śląsku...
                  a 'sprawa bielska" to klasyczny wałek polskiego kapitalizmu. ogłasza sie
                  przetarg, prowadzi negocjacje,ustala pakiet socjalny z załogą - a na koniec
                  pojawia się firma znikąd która daje 50 gr wiecej niz najwyższa oferta, związana
                  z odpowiednimi ludźmi.
                  dodajmy nie zwiazana z branża, inwestor "finansowy", który kupuje ten zakład
                  za jego własne pieniądze - za dwa lata nic z niego nie zostanie : maszyny i
                  teren sie sprzeda, spłaci kredyt(albo i nie :-) ), a nadwyżką podzielą sie
                  odpowiednie osoby. ludzi sie ma w dupie.
                  • Gość: ! dodatkowe info z GWroc/SP IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.10.04, 18:38
                    Dzisiejsza GWroc/SP pisze nie o 200, a o 300 nowych pracownikach, jakich
                    KOELNER zamierza zatrudnić do 2006 roku. Zainwestuje na Kwidzyńskiej 110 mln
                    zł, wybuduje biurowiec o pow 3.000m2 (nowa centrala firmy) oraz postawi nowe
                    hale produkcyjne o pow 17.000m2. W gazecie jest też wizualka całej działki
                    KOELNERa po zrealizowaniu tych wszystkich inwestycji. Będzie gęsto od
                    zabudowy :) Część hal stanie tuż nad kanałem Odry. Wszystkie te opisane
                    inwestycje zostaną zrealizowane do 2006 roku.

                    Inwestycja cieszy podwójnie, bo to polska, rodzinna, wrocławska firma.
                    • Gość: marc Re: dodatkowe info z GWroc/SP IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 29.10.04, 21:28
                      "Dzisiejsza GWroc/SP pisze nie o 200, a o 300 nowych pracownikach, jakich
                      > KOELNER zamierza zatrudnić do 2006 roku."

                      to ja bez kozery powiem pińcset !
                      bez przesady...
                      poza tym gdzie ci wszyscy dziennikarze sie tych hal produkcyjnych tyle
                      naoglądali ? trzeba uwazniej czytać opisy na wizualizacjach :-)
                      • Gość: Rafis Info-bizneswrocławski IP: 213.199.196.* 01.11.04, 17:01
                        105 mln zł zamierza zainwestować w ciągu dwóch lat wrocławska grupa Koelner w
                        rozbudowę swojej siedziby przy ul. Kwidzyńskiej

                        Do końca 2006 roku spółka chce wybudować hale magazynowe dla gotowych wyrobów o
                        łącznej powierzchni 18 tys. mkw.

                        – Chcemy wyremontować także budynek starej kotłowni, który będzie służył jako
                        biurowiec – mówi Radosław Koelner, prezes zarządu wrocławskiej spółki.

                        To nie koniec inwestycji – spółka właśnie kupiła fabrykę narzędzi i pił
                        Wapienica SA w Bielsku-Białej. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że
                        transakcja nie dojdzie do skutku. Ofertę Koelnera miała przebić Metalurgia
                        Radomsko. Zaprotestowała jednak załoga bielskiego zakładu, która z władzami
                        wrocławskiej spółki wynegocjowała korzystny pakiet socjalny i dostała gwarancje
                        inwestycji w fabryce.

                        Pieniądze na realizację planów inwestycyjnych mają pochodzić ze środków
                        własnych Koelnera. Szefowie wrocławskiej spółki liczą także na kapitał z
                        giełdy – 22 października Komisja Papierów Wartościowych i Giełd dopuściła akcje
                        firmy do obrotu publicznego.

                        – Jeśli tylko dopiszą inwestorzy, to w grudniu powinniśmy być na giełdzie.
                        Jeśli nie, poczekamy – mówi Radosław Koelner. – Z emisji akcji chcielibyśmy
                        pozyskać 60–80 mln zł – dodaje.

                        Początki wrocławskiego producenta systemów mocowań budowlanych i narzędzi
                        sięgają 1982 roku, kiedy została założona rodzinna firma „Tworzywa Sztuczne
                        Krystyna Koelner”.

                        – Zaczynaliśmy praktycznie od zera, z 300 dolarami w kieszeni – uśmiecha się
                        Radosław Koelner. Obecnie roczne przychody firmy szacuje się na 160 mln zł. W
                        samym tylko Wrocławiu zatrudnia ponad 300 osób. W przyszłym roku ich liczba ma
                        się zwiększyć do 500 – pracowników fizycznych, inżynierów, techników,
                        specjalistów od marketingu i administracji. Firma oferuje ok. 27 tys. różnego
                        rodzaju produktów. Oprócz mocowań są to narzędzia i elektronarzędzia pod marką
                        Modeco i Modeco Expert. Do grupy Koelnera należą m.in. spółki dystrybucyjno-
                        handlowe w Czechach, Rumunii, Bułgarii, na Litwie i Ukrainie. Prawie 40 proc.
                        produkcji przeznacza obecnie na eksport.

                        Autor: Jakub Żołnierczyk
                        • Gość: ! Re: Info-bizneswrocławski IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 01.11.04, 17:07
                          To nie koniec inwestycji – spółka właśnie kupiła fabrykę narzędzi i pił
                          Wapienica SA w Bielsku-Białej. Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że
                          transakcja nie dojdzie do skutku. Ofertę Koelnera miała przebić Metalurgia
                          Radomsko. Zaprotestowała jednak załoga bielskiego zakładu, która z władzami
                          wrocławskiej spółki wynegocjowała korzystny pakiet socjalny i dostała gwarancje
                          inwestycji w fabryce.


                          A więc jednak się udało! Gratulacje!
                          • Gość: marc Re: Info-bizneswrocławski IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 01.11.04, 21:48
                            ej, ej :-)
                            to miała być podobno tajemnica, a umowę mieli dzisiaj(!!!) dopiero podpisywać :-
                            )
                            • Gość: erni Koelner na GPW IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.04, 17:42
                              Wrocławska spółka Koelner, produkująca mocowania budowlane i przemysłowe oraz
                              sprzedająca narzędzia ręczne i elektronarzędzia, jeszcze w tym roku zadebiutuje
                              na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

                              Firma zamierza pozyskać z publicznej emisji akcji od 65 do 75 mln zł. Zapisy
                              odbędą się 18 i 19 listopada br. Pieniądze zostaną przeznaczone na
                              sfinansowanie programu inwestycyjnego o wartości ponad 100 mln zł.

                              W ocenie spółki Koelner jej udział w krajowym rynku mocowań dla budownictwa i
                              przemysłu wynosi 16 – 18 proc., natomiast w segmencie narzędzi i
                              elektronarzędzi – 2 proc. W pierwszym połowie 2004 r. udział eksportu w
                              sprzedaży wyniósł 34 proc. W tym okresie spółka miała 74,7 mln zł przychodów ze
                              sprzedaży oraz 10,4 mln zł zysku netto. W całym 2003 r. było to odpowiednio
                              117,7 i 11,1 mln zł.



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka