IP: *.verizone.com.pl / 10.1.5.* 22.08.02, 19:39
Czy ktoś słyszał cos o wystawieniu w paxdzierniku Carminy Burany? Czy warto?
Kto to itp...
Obserwuj wątek
    • Gość: lem Re: carmina IP: *.um.wroc.pl 23.08.02, 11:04
      oj warrrrrto!!!!!!
      • Gość: feran Re: carmina IP: *.txucom.net 24.08.02, 07:18
        Carmina Burana

        Autor: Carl Orff.

        Premiera 8-6-1937 Frankfurt/Niemcy.Pierwsza produkcja poza Niemcami : La
        Scala,Mediolan 1942.

        Carmina Burana,co znaczy"Piesni Benedictbeuren",kolekcja piesni i
        wierszy.Pochodzaca,poskladana razem w 13 wieku w klasztorze Benedictbeuren w
        Bawarii.Te piesni/wiersze byly w repertuarze wedrownych mnichow -goliardow.
        Ci wedrujacy minstrele nie byli konwencjonalnymi mnichami,byli bardzo oddani
        celebrowaniu przyjemnosci lozka,butelki i stolu.Mieli cokolwiek satyryczny
        poglad na kosciol i rzad.

        Muzyka jest celowo prosta.Rytm.Powtarzjacy sie wzor(ostinato).Bardzo podstawowa
        harmonia,bardzo wypracowany koloryt instrumentalny.

        Nieslychanie czesto uzywany w Hollywood do ilustracji/muzyka w wielu filmach.

        Cantiones profanae cantoribus et choris cantandae comitantibus instrumentis
        atque imaginibus magicis.

        Swieckie piosenki spiewane przez spiewakow i chor akompaniowane przez
        instrumenty i magiczna scene.
    • Gość: MORFEA Re: carmina IP: *.wroclaw.cvx.ppp.tpnet.pl 25.08.02, 19:36
      dzieki wymadrzalcom, ja wiem WIEM CO TO JEST! PYTAM SIE CZY WARTO WE WROCLAWIU,
      KTO WYSTAWIA ITP... ZA ENCYKLOPEDIE DZIEKI, ALE TO MALO ODKRYWCZE!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka