Gość: gollum Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.cyb.ar.wroc.pl 02.03.06, 11:56 chyba im się w głowach poprzewracało, na ch..mi taki skarb, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koloratura1 Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.03.06, 15:10 Gość portalu: gollum napisał(a): > chyba im się w głowach poprzewracało, na ch..mi taki skarb, Domyślam się, że Tobie wystarczy parę piw przed telewizorem. Przyjmij do wiadomości, że ludzie są różni i mają różne potrzeby... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: e.w. Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.chello.pl 02.03.06, 12:09 Brawo! Odpowiedz Link Zgłoś
artau Re: Złoto z Bremy będzie nasze! 02.03.06, 12:12 Gdyby chodziło o zabytki z Krakowa, lub Białegostoku to z pewnością strona niemiecka nie dawałaby forów stronie polskiej-warto pamiętać ile skradziontch skarbów polskiej kultury nadal tkwi w niemieckich oraz sowieckich magazynach. Niemcy mają sentyment do Wrocławia i głęboko w nich tli się kalkulacja, ze wrócą na dolny śłąsk. Niemniej postawa wrocławian budzi zachwyt. Faktycznie brawo krwawi kapitaliści i brawo Dreptak. Postawa Dutkiewicza oraz pamięć o niej przetrwa dłużej niż plastikowa i wstrętna fontanna Zdojewskiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aneta Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.06, 12:43 A ja cenię prezydenta Zdrojewskiego m.in. za to że kupił dla Wrocławia rękopis Pana Tadeusza i cieszę sie że przekazał miasto w ręce prezydenta Dutkiewicza. Nie wiem co ma z tym wspólego fontanna, która zreszta nie jest plastikowa tylko ze szkła i granitu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zdrojewski Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.one.pl / *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.06, 12:55 to wszystko moje, kur.fa, moje, i bedzie moje, bo tu stoję!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrocławianka Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.kom / *.os1.kn.pl 02.03.06, 12:56 Wspaniale!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Per Vers Złoty Wrocław IP: *.provider.pl / *.provider.pl 02.03.06, 13:15 Ciesze sie ze mieszkam w miescie ktore kupuje skarby jak cieple bulki ... :-) Odpowiedz Link Zgłoś
wroclawzwyboru Re: Złoto z Bremy będzie nasze! 02.03.06, 14:01 Badzo sie ciesze, ze udalo sie tak zmobilizowac Wroclawian :-) --------- wroclawzwyboru.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: el zet wrocławskie skarby do wrocławia ! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.06, 14:33 do akcji odzyskiwania wrocławskich zabytków z warszawy trzeba by zaprosić prezydenta dutkiewicza,mieszkańcom dać listy do podpisu,zrobić szum medialny,może by się udało, Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Z tym ostrożnie 02.03.06, 14:40 Gość portalu: el zet napisał(a): > do akcji odzyskiwania wrocławskich zabytków z warszawy trzeba by zaprosić > prezydenta dutkiewicza,mieszkańcom dać listy do podpisu,zrobić szum > medialny,może by się udało, Jeśli eksponaty są neleżycie eksponowane jak np. Lwy przed Belwederem czy inne w muzeach z tabliczką skąd pochodzą to powinny tam zostać. miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35762,929347.html Natomiast należy walczyć o coś co jest zagrzebane gdzieś w magazynach jako łupy wojenne i nie ma szans by zwiedzający mogli to obejrzeć. miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35762,929369.html Jestem zdania, że zabytki ze Śląska powinny być eksponowane również w Warszawie. Ale z podaną informacją, że pochodzą ze Śląska :-) Bo to są śląskie zabytki nie warszawskie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: el zet Re: Z tym ostrożnie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 02.03.06, 14:46 moim zdaniem powinny wrócić ,wszystkie i te z warszawy i te z rosji, Odpowiedz Link Zgłoś
maktub Re: Z tym ostrożnie 02.03.06, 15:57 proponuje do tego wykorzystywac kibicow. po meczu zawsze mozna zahaczyc o jakies muzeum i przywiezc skarby do rodzinnego miasta. ewentualnie mozna tworzyc mieszczanskie oddzialy, krotych celem bedzie odbijanie "zagrabionych" dobr. a moze - tu pewnie troche przesadze - polaczyc sily, wykorzystac Wasze doswiadczenia i postarac sie odzyskac troche narodowego dziedzictwa, ktore lezy w niemieckich, rosyjskich i innych magazynach.... chociaz wiem, ze latwiej jest trzymac sie za lby w naszym polskim sosie. Odpowiedz Link Zgłoś
squat_kromera Warszawa obniża prestiż dolnośląskich zabytków. 02.03.06, 18:30 Ale skarby to tylko wierzchołek góry lodowej. Należałoby po prostu zakończyć ten nieudany eksperyment ze stołecznością narzuconą prowincji. Jeśli mentalność warszawiaków nie zmieniła się po setkach lat, to nie zmieni się nigdy. Zawsze, zamiast powściągliwości i troski o reprezentowany kraj, cech charakterystycznych dla prawdziwej stolicy, usłyszymy arogancję i roszczenia uzasadniane... stołecznością. Polska jest warta czegoś więcej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ?? Re: Warszawa obniża prestiż dolnośląskich zabytkó IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.06, 19:44 Chciałbym zauważyć, że nieszczęścia Polski zaczęły się od czasu przeniesienia stolicy do Warszawy, może czas wrócić do tego co było wcześniej? Odpowiedz Link Zgłoś
maktub Re: Warszawa obniża prestiż dolnośląskich zabytkó 03.03.06, 08:49 zgadzam sie w calej rozciaglosci. piszcie do swoich poslow, senatorow, premiera z gorzowa i proscie o zmiany... Odpowiedz Link Zgłoś
maktub Re: Warszawa obniża prestiż dolnośląskich zabytkó 03.03.06, 08:48 mam pytanie, co znaczy od stuleci? ze niby w Warszawie od stuleci mieszkaja ci sami ludzie? slyszales o wojnach, wyludnieniu i ludnosci naplywowej? pewnie nie. ale to nie jest najwazniejsze. przypominam, ze we wladzach zasiadaja reprezentanci calego kraju. o ile sie nie myle wybory odbywaja sie nawet we Wroclawiu. moze nalezy wymagac od "swoich", zeby zajeli sie sprawa. poczytaj moze sprawozdania z komisji sejmowych. na jednym z posiedzen pojawil sie problem "skarbow", tylko nie wiedziec czemu mowilo sie o tym, ze nalezy uzupelniac zbiory takich miast jak Jelenia Gora, Legnica... poniewaz Wroclaw zabral im na wlasne potrzeby najcenniejsze eksponaty. prawda trzeba skonczyc ze stolecznoscia, takze na poziomie wojewodztw. trzeba skonczyc z janosikowym. najwyzszy czas. najwyzszy czas, zeby wybrancy narodu eksperymentowali w swoich miastach a nie w moim miescie. Odpowiedz Link Zgłoś
ave_duce Re: Ludzie, zamiast się cieszyć, juz się żrecie!!! 02.03.06, 15:39 Jestem warszawianką z dziada pradziada, ale czynnie włączyłam się we "wrocławską akcję". Wasze "spory głupie" nie popsują mojej radości, że się udało! Że przyjadę do Wrocławia i będę mogła CAŁĄ kolekcję zobaczyć w muzeum. Niech zyją ludzie dobrej woli z całej Polski i nie tylko! :))) Odpowiedz Link Zgłoś
hummer Cóż, jak widać ludzi maluczkich i tu nie brakuje 02.03.06, 15:58 ave_duce napisała: > Jestem warszawianką z dziada pradziada, ale czynnie włączyłam się > we "wrocławską akcję". > > Wasze "spory głupie" nie popsują mojej radości, > że się udało! Że przyjadę do Wrocławia i będę mogła CAŁĄ kolekcję zobaczyć > w muzeum. > > Niech zyją ludzie dobrej woli z całej Polski i nie tylko! > > :))) Sądząc jednak po postach są to małolaty, co im tato sprawił łącze do Internetu i w chwilach przerwy w graniu pokazują jacy są "mądrzy". Mnie cieszy każda możliwość pokazywania zabytków. Część zabytków z racji stołeczności Warszawy musi być w Warszawie. Jeśli są dobrze opisane to tylko lepiej dla Wrocławia. Kogoś zaciekawią i rozszerzy wycięczkę po Polsce o Wrocław. Trzeba mieć nadzieję, że taki el zet IP: *.internetdsl.tpnet.pl forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=72&w=37734877&a=37768436 zrozumie, że nigdzie na świecie muzea nie wystawiają tylko lokalnych zabytków. Inaczej trzeba byłoby jechać do Egiptu by zobaczyć mumię. Np. największe zbiory Witkacego są w Słupsku. I nikomu to nie przeszkadza, gdyż są tam reprezentowane godnie. Ze złotem śląskim nam się udało. Największy zbiór będzie we Wrocławiu i tyle. Ludzie cieszyć się - udało się! I to nie tylko dzięki wrocławianom. Tym bardziej chylę czoła przed darczyńcami spoza dolnego śląska. Oni nie działali z niskich pobudek. Oni działali z potrzeby serca. Jeśli tego nie zauwazymy, przy następnej akcji możemy zostać sami. A samotne, zatrzeciewione jednostki w tym świecie giną. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: nhi Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.06, 15:41 najpierw ukradli. a teraz będziemy jeszcze rza płacic-jaja Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tymon Re: Złoto z Bremy jest nasze! IP: *.vivaldiego.wroclaw.pl 02.03.06, 15:52 szapo ba dla wrocławian. pięknie, pięknie, pięknie :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: koloratura1 Re: Złoto z Bremy jest nasze! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 03.03.06, 15:19 Gość portalu: tymon napisał(a): > szapo ba dla wrocławian. pięknie, pięknie, pięknie :) I nie tylko dla wrocławian, dla mieszkańców innych rejonów - też! DZIĘKUJEMY!!! Odpowiedz Link Zgłoś
henryk.log Re: Złoto z Bremy będzie nasze! 02.03.06, 19:05 Brawo! Wrocławianki i Wrocławianie :-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AIX bŁYSKOtki IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 02.03.06, 21:22 Nie wszystkim się to podoba. Znalazłam i taki artykulik, całkiem ciekawy w Panoramie Dolnośląskiej: www.dolnoslaska.pl/artykul.php?IDartykul=2034 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Huuurrrrra! Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.03.06, 20:49 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drinks To po WOŚP chyba jedyny taki przypadek w Polsce IP: *.magma-net.pl 04.03.06, 09:13 tak dużej mobilizacji mieszkańców we wspólnej sprawie!!!! Wrocław i Dolny Śląsk górą!!!!! Wypada też podziękowac wszystkim spoza DŚ, którzy nas wspomogli - a było ich paru :-))))) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ana Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.03.06, 19:46 JESTEM DUMNA Z BYCIA WROCŁAWIANKĄ,ODZYSKANIE SKARBU Z BREMY TYLKO MNIE W TYM PRZEKONANIU UTWIERDZIŁO. BRAWO WROCŁAWIANIE,OBY TAK DALEJ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: erni Re: Dajemy radę !!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.06, 20:07 A co !! :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: propozycja Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.06, 14:53 Może założyć fundację, która zierałaby stale darowizny na wykup dzieł sztuki polskiej i związanej z Wrocławiem. we Lwowie została galeria malarstwa polskiego. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaś Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.06, 18:14 odpowiadam poraz drugi,przedstaw ten pomysł facetowi od kultury we wrocławiu ,no i prezydentowi miasta,pomysł wydaje mi się dobry, Odpowiedz Link Zgłoś
srulek.maly Wyżej sramy jak du...e mamy!!!Panowie włodarze... 06.03.06, 12:36 cyt.Smolenia i Laskowika"zrobimy sciepe narodową,kupimy bombę atomową"Żeby ta bomba nieco uszczupliła nasza lokalna dume narodową.Bo jak narazie to nasi włodarze "wyżej srają jak dupe mają".Ulic prawie nie mamy,dziura na dziurze,we wrocławiu brud,syf no może poza ryneczkiem odpicowanym "nur fur deutshe".Panie Prezydencie-niech pan sie przejdzie np.na dworzec głowny,albo przejedzie w biały dzien ulicą strzegomska z lotniska do centrum miasta,najlepiej autem bez mocno zaciemnionych szyb i spojrzy na to dobrze, jaki syf ,haszcze, rudery.Trzeci swiat Panie Dutkiewicz.Byłem na Białoruśi,Ukrainie,w Albanii,ale nawet tam nie widziałem tak..."europejskiej metropolii". Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: romuald Re: Wyżej sramy jak du...e mamy!!!Panowie włodarz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.06, 12:51 spokojnie mały srulku!pięćdziesięciu lat zaniedbań nie da się odrobić w dwa lata,zrobi się,troche cierpliwości,a poza tym masz rację,we wrocławiu syf totalny, Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: już jest!!! Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.03.06, 21:21 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: msnbetterthan Re: Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.06, 20:34 kapitalne! _____ Wroclaw Backpackers Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wroclawianin Złoto z Bremy będzie nasze! IP: *.dip0.t-ipconnect.de 22.04.07, 13:58 Nie mozna bylo tych pieniedzy przeznaczyc na wazniejsze cele? Odpowiedz Link Zgłoś