Dodaj do ulubionych

PKP - Wroclaw - Poznan

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.03.07, 01:06
Wiecie moze dlaczego wszystkie osobowki na tej trasie jada dluzej niz normalnie? Najszybciej obecnie to ok 2 i pol godziny, a sporo jest ponad 3 godziny. A jeszcze pare miesiecy temu wiekszosc jechala w granicach 2 - 2,5 h. Jakis remont?
Obserwuj wątek
    • Gość: tduvall Re: PKP - Wroclaw - Poznan IP: *.KREDKA.ds.uni.wroc.pl 09.03.07, 01:40
      remont jest - wezla kolejowego w poznaniu to przygotowanie pod remont calej
      trasy wroclaw-poznan i przystosowanie jej do predkosci przynajmniej 160 km/h.
      Osobowki nigdy nie jezdzili 2 godziny. Intercity jezdzil z Leszna do Poznania 45
      minut, plus dodatkowo 1h 20m do wroclawia, 2 godziny to bylo absolutne minimum
      • kolejar Re: PKP - Wroclaw - Poznan 09.03.07, 07:04
        Gość portalu: tduvall napisał(a):
        > trasy wroclaw-poznan i przystosowanie jej do predkosci przynajmniej 160 km/h.

        No, nie przesadzaj z tym przynajmniej. Linia E59 jest modernizowana do 160 km/h
        i oby tylko nie było częstych a przewlekłych zwolnień. Na grodzenie i wiadukty
        dla 200 km/h kasy nie budiet', kak dl'a E20 nie było.

        Dalej tduvall:
        2 godziny to bylo absolutne minimum

        Nieprawda. IC i Ex jeździły poniżej 2H - 140 km/h Wr Os - Leszno na EP08 (Ex) i
        EP09 (IC). To było mniej więcej 1H50, a nawet troszkę krócej. Wtedy np. IC
        "Alexander hr. Fredro" z Wr Gł do Wawy Centr jechał 4H45, a nie dzisiejsze 5H.
        • Gość: gość Re: PKP - Wroclaw - Poznan IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.07, 13:31
          A jakieś 6-7 lat temu IC z Wawy - do Wrocka jechał niecałe 4:30 (4:23 chyba),
          nie pamiętam dokładnie, ale do Poznania było jakieś 2:35, a z Poznania do
          Wrocławia 1:50
          • kolejar Re: PKP - Wroclaw - Poznan 15.03.07, 14:55
            Gość portalu: gość napisał(a):

            > A jakieś 6-7 lat temu IC z Wawy - do Wrocka jechał niecałe 4:30 (4:23 chyba),

            Chyba jakoś dobrze pamiętasz ten czas. Ale to było raczej 10 lat temu i były to
            Ex "Opolanin" oraz "Panorama" przez Opole, Częstochowę, dalej CMK w "szczytowym"
            okresie - później wydłużyło się do 4:34, a jeszcze później (po ukończeniu E20)
            zrobili IC przez Poznań...
    • Gość: josip Re: PKP - Wroclaw - Poznan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.07, 10:30
      Osobowka jechalem pare razy ok 2 godzin i 10 minut - pociag Szklarska-Poznan. Szybciej niz czesc pospiechow:)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka