Dodaj do ulubionych

MOSiR zdziercy !!!

02.04.07, 23:15
To co wyprawiają z cenami to się już w głowie nie mieści!
Nie wiem czy ceny czegokolwiek poza nieruchomościami wzrosły tak bardzo we
Wrocławiu w ostatnim czasie jak ceny usług rekreacyjnych w naszym MOSiRze
wrocławskim.
Co kilka miesięcy podwyższają ceny karnetów, w moim przypadku najpierw było
tylko 42 zł, później 46-48, 52 zł a ostatnio już 60 zł !
Przy okazji, żeby było jeszcze milej zlikwidowali zniżki dla stałych
klientów, wprowadzając w zamian "super program lojalnościowy" (6 miesiecy
płacisz i następny karnet masz ze zniżką ~50%). Niestety apetyt jak widać
rośnie w miarę jedzenia i jakieś 2 miesiące temu program lojalnościowy został
zlikwidowany...
A właśnie się dowiedziałem, że ktoś wpadł na genialny pomysł, żeby wydłużyć
droższe godzinki, co dla ogromnej rzeszy uczęszczających będzie oznaczać
kolejny wzrost ceny i to aż ~30% ! W moim przypadku byłoby to z 60 do 80 zł
Piszę byłoby, bo miarka się przebrała !
Wzrost o blisko 100% cen w ciągu 3-4 lat to już jest przegięcie i więcej mnie
tam nie zobaczą.
Liczę gorąco przy okazji, że pozostali klienci równiesz się zbuntują, w koncu
troche tych siłowni i zajęć aerobików we Wrocławiu mamy... Może jak im spadną
dochody o jakies 40-60% to się zastanowią.
Przy okazji proszę o polecenie sprawdzonych siłowni i zajęć z aerobików. Z
góry dziekuję i pozdrawiam ! :)

p.s.
Zastanawiający w tym wszystkim może być fakt tak skandaliczny, jak
notorycznie powtarzający się brak kłódek do szafek... Przychodzi klient i
musi czekać aż łaskawie ktoś skończy ćwiczyć ( dotyczy obiektu na ul.
Spiskiej)
Sugerowane rozwiązanie przez obsługę? Przynościć własne kłódki !!!
Świetnie! Może mam również przynosić osobiste hantle i sztangę ???
Obserwuj wątek
    • bartek80k Re: MOSiR zdziercy !!! 03.04.07, 09:44
      Masz racje.
      Ja zrezygnowalem z z mosiru prawie rok temu.
      Zrobili wlasnie na spiskiej taki walek, ze najpierw posprzedawali ludziom
      karnety, a pozniej rozpoczeli remont. Remont ktory mial wedle informacji trwac
      zaledwie kilka dni, a trwal jakies 3 tygodnie. Co tydzien byla informacja, ze
      juz otwieraja, a pozniej sie okazywalo, ze wcale nie.
      Kasy za karnet oddac nie chcieli, a po tych 3 tygodniach wyjezdzalem na
      wakacje, wiec mnie nie satysfakcjonowalo przedluzenie waznosci karnetu.
      Kompletny brak profesjonalizmu, tylko sie liczy zeby kase od klientow sciagnac.
      Chodzili tam tez moi znajomi i tez pozniej zrezygnowali po ktorejs podwyzce pod
      rzad.
        • Gość: pStrong Man Re: MOSiR zdziercy !!! IP: *.akron.net.pl 03.04.07, 18:33
          Gość portalu: wŁAŚCICIEL FITNESU napisał(a):
          > Ceny za karnety są w Polsce niskie,koszty wzrosły strasznie a ceny karnetów
          > stoją dlatego mosir robi takie podwyżki.Prywatni też myślą o podniesieniu cen
          > w klubach fitness.TAKA JEST PRAWDA .

a jakie to niby koszty tak STRASZNIE wzrosły?
        • bartek80k Re: MOSiR zdziercy !!! 04.04.07, 11:54
          > Ceny za karnety są w Polsce niskie

A masz porownanie z krajami Europy zachodniej ?

> koszty wzrosły strasznie a ceny karnetów
          > stoją dlatego mosir robi takie podwyżki.

Nie przesadzajmy. To prawda, ze ceny karnetow w mosirze caly czas ida mocno w
          gore. Ale nie wierze, ze to wylacznie przez koszty.
          Co do mosiru na spiskiej:
          Grzejniki pracowaly pelna para nawet jak bylo kilkanascie stopni ciepla na
          zewnatrz, nie widzialem tam ani regulatorow zeby je przykrecic, a okna
          pootwierane...
          W WC jak sie spluczka zepsula to tez nikt nie myslal przykrecic wode, niech sie
          leje...
          A instruktor jak dla mnie wystarczylby jeden. Dlaczego maja placic wszyscy za
          kogos od ktorego nie potrzebuja porady, albo nigdy takowej nie uslyszeli ?
          Jesli ktos potrzebuje extra opieki - prosze bardzo, ale niech za to placi
          osobno.
          Podobnie z obsluga na recepcji, po co od razu dwie panie, skoro i tak klienci
          obslugiwani sa pojedynczo przez jedna osobe ?
          • Gość: sss Re: MOSiR zdziercy !!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 04.04.07, 12:43
            zgadzam sie z kolegą, instruktorzy na spiskiej fatalni (szczegołnie ten łysy,
            nieprzyjemny chyba że ma do czynienia z kobietk a wtedy zmienia mu sie
            podejscie). jak "pracują" we 2 to maja labe, zajmuja się głównie sobą a nie
            pracą. Na recepcji fakt 2 osoby to za duzy luksus. Jesli się nie ockna to
            obudzą się z ręka w nocniku po otwarciu aqua parku gdzie ma być siłownia.
            Zmiany polegające na podnoszeniu cen i nie szanowaniu długoletnich klientów
            (cofnięcie zniżek)to jedyne zmiany na jakie ich stac.
    • cledomro Re: MOSiR zdziercy !!! 04.04.07, 17:31
      a ja polecam gymnasion na czystej, przeniosłam się tam z mosiru (wcześniej
      chodziłam na gwarną, później na spiską) już na początku grudnia i chodziłam dwa
      miesiące na fitness. później wyjechałam, ale zamierzam po poworcie do wrocławia
      wrócić. ceny niewiele wyższe, niż w mosirze, a znacznie ciekawsza oferta,
      przynajmniej, jeśli chodzi o fitness. i pełen profesjonalizm, miła obsługa,
      trenerki etc. mam nadzieję, że nic się nie zmieniło na niekorzyść. a mosir
      cechuje się jakąś taką, nie wiem, socrealistyczną polityką myślenia - jakkolwiek
      źle by nie było, ludzie do nas i tak przyjdą. a właśnie, że nie!
    • moni.moniq Re: MOSiR zdziercy !!! 24.04.07, 15:46
      Zgadzam się. Przez tą zmianę musiałabym płacić dużo wiecej.
      To dla mnie i koleżanek z którymi tam chodzę ćwiczyć jest za dużo, więc na
      pewno rezygnujemy jak tylko wykorzystamy karnety.
      Poza tym to nie fair - taka ukryta podwyżka i nić więcej.
      No ale co zrobić skoro pozatrudniali nowych recepcjonistów i instruktorów,
      którzy się nudzą i internet przeglądają
      • Gość: wŁAŚCICIEL FITNESU Re: MOSiR zdziercy !!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.04.07, 18:32
        Tak to prawda fitness staje się elitarny.Ceny będą się kształtowały w
        granicach 15zł w karnecie.Ludzie pragną nowośći a te są drogie ,personel żąda
        większych płac .To wszystko powoduje że na fitness stać tylko ludzi z klasy
        średniej. VAT też przyczynia się do wzrostu cen,gdyby rząd zrezygnował z VAT-u
        to i ceny mogłyby zostać na starym poziomie.Łatwiej zapobiegać niż leczyć ta
        prawda jest obca naszej władzy , a szkoda.
        • Gość: Martix Re: MOSiR zdziercy !!! IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 24.04.07, 20:09
          Elitarny dla elity.Zwykłego zjadacza chleba coraz mniej stać na te
          karnety.Gdyby wejście na karnet kosztował 5-8 zł,gwarantuję że puste sale na
          siłowniach by się wypełniły,a MOSiR by zarobił więcej,ale niestety mamy w
          Polsce durną zdzierczą politykę cen na wszelkie usługi.
          Ja już od paru lat przestałem chodzić na silownię i pakować,wtedy jak chodziłem
          jeszcze drogo tak nie było.Zaoszczędziłem sporo kasy a przeżuciłem się na coś
          zdrowszego-bieganie.Ale miałbym czasem ochotę zajrzeć porobić troch ćwiczeń
          wzmacniających ale nie za tę kasę.Wolę poćwiczć w domu.
        • Gość: gadaciebezsensu Re: MOSiR zdziercy !!! IP: *.wro.vectranet.pl 25.04.07, 20:51
          Osobiście nie wierzę żeby wydatek 80 zł. dla dorosłej osoby był tak niesamowyty żeby żalić się na całe forum-po prostu zrezygnuj z jednej czy dwóch weekendowych imprez i kwotę tą uzbierasz spokojnie.Poza tym płacisz a)za maszyny b)za instruktora c)za całą tą infrastrukturę.Fitness nie jest elitarny ,jest kwestią wyboru czy przeznaczę pieniąze na to czy kupie sobie chipsy.
          • luckywrocek Re: MOSiR zdziercy !!! 25.04.07, 23:00
            > Osobiście nie wierzę żeby wydatek 80 zł. dla dorosłej osoby był tak
            niesamowyty
            > żeby żalić się na całe forum

Nie chodzi o 80 zl, chodzi o styl podwyzek, wrecz "bezczelne" podnoszenie cen i
            nie liczenie sie ze klientem, zwlaszcza tym stalym.
            Te ostatnie podwyzki sa takie ukryte, bo sobie przesuneli tanszy przedzial
            czasowy w ten sposob ze nikt pracujacy juz sie "nie zalapie".
            20- 30 zl jednorazowej podwyzki to juz ok 300 zl wiecej do wydania rocznie !!
            Tak sie to kalkuluje. Goraco licze ze bedzie to -300 zl rocznie dla MOSiRu od
            kazdego zniecheconego klienta !

> po prostu zrezygnuj z jednej czy dwóch weekendowych
            > imprez i kwotę tą uzbierasz spokojnie.

Hahah !!! A za 2 miesiace bedzie juz 100 zl miesiecznie :)
            I wtedy co? Mam zrezygnowac z kolejnych przyjemnosci, zeby MOSiR mogl zatrudnic
            kolejnych misiow - instruktorow, ktorzy beda snuc sie znudzeni po sali i nic
            nie robic? Albo zeby przybyly nowe 2 panie na recepcji, parzace kawke i
            popychajace pierdoly ?
            A jak zostanie cos to mozna kupic jeszcze z 5 telewizorow, bo w koncu o to
            chodzi na silowni zeby wszedzie grzaly kineskopy ;)
            Znalazlem lepsze rozwiazanie - REZYGNUJE Z MOSiRu !

> Poza tym płacisz a)za maszyny

Od paru lat te same ;) Chyba naprawa raz na ruski rok tapicerki czy zepsutej
            linki az tyle nie kosztuje ?

> b)za instruktora

Ach co za pasjonujacy widok, instruktorzy popychajacy pierdoly i mizdrzacy sie
            do lasek ;)

> c)za całą tą infrastrukturę.

No mozna zauwazyc na przykladzie tych odrapanych klodek do szafek. Klodek,
            ktorych wciaz brakuje za to jest karteczka zeby uzywac wlasnych bo duza szansa
            jest, ze sie kluczyki moga powtarzac...

> Fitness nie jest elitarny ,jest kwestią wy
            > boru czy przeznaczę pieniąze na to czy kupie sobie chipsy.

Byloby tak jakbysmy byli skazani wylacznie na MOSiR, a szczesliwe tak nie jest,
            na szczescie jest tansza konkurencja, coraz wiecej konkurencji :)
            • Gość: Kulturysta Re: MOSiR zdziercy !!! IP: *.dialog.net.pl 25.04.07, 23:38
              podpisuje sie pod powyzszym, prawda jest taka, że ci intruktorzy niewiele
              robia, to własciwie każdy adept może pokazać jak własciwie wykonywac cwiczenia,
              zresztą jak rozmawiałem z kilkoma z nich to zaczynam wątpić czasami w ich
              wiedzę dotyczaca ćwiczeń siłowych etc. , a to powinni znać na wskroś, sa
              jednostki , że się znają, a reszta pozostawia wiele do życzenia , a cena wcale
              nie musi isc w górę, kwestia ustalenia strategii biznesu, są tacy jak w Galerii
              Dominikanskiej gdzie cenka jest przegietya a ludzi tez niewielu , stąd łatwa
              odpowiedź - co jest powodem małej frekwencji...ale nie jestem tu od strategii i
              biznes plnów, pozdrawiam
              • Gość: Bufka czysta IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.04.07, 08:31
                w galerii na czystej cena za wejście bez karnetu 15 zeta, karnet od 120/m-c.
                Ale. Siłka ma świetny nowiutki sprzęt, sal do aerobiku jest kilka, o różnych
                wielkościach, szatnie sa duże i czyściutkie - wyższa półka. Personel całkiem
                przyzwoity, na siłowni pomagają, a na zajęciach z aero też są
                zaangazowani.Płacisz i wchodzisz na ile chcesz, możesz tam siedziec i kilka
                godzin. Jedyny minus to parking, który jest dodatkowo płatny, moim zdaniem to
                jest przesada bo tam nie ma miejsc do parkowania w pobliżu. Ale ten klub (sieć)
                polecam. I uważam że tanio nie jest ale to dobrze, bo zaraz by się tłum zwalił i
                zrobiłby się taki syf jak w mosirach. Kiedys chodziłam do fatu, ale to skandal.
                Tamtejsza szatnia to klita a na sale wpuszczali ile wlezie i to był koszmar.
    • brasilll Macie rację 26.04.07, 12:09
      Z tymi podwyżkami to przeginka, a to co zrobili od maja z tymi godzinami to już
      wogóle szkoda słów. Myślą że można klientów żyłować ile się da.
      Ja właśnie rozglądam się za nową siłownią, taką gdzie się doceni to że stanę
      się stałym klientem i będe płacić regularnie (mosir jak widać ma to gdzieś).
      Dwie siłownie już mam obcykane.
      • Gość: tocozwykleole Re: Macie rację IP: *.wro.vectranet.pl 26.04.07, 17:22
        Co do instruktora to przynajmniej jeśli o mnie chodzi to kiedy spytam to fachowo odpowiada-chyba że oczekujecie iż jest wróżką i sam będzie dociekał jak i komu pomóc.To czy panie recepcjonistki czy jak je tam nazwać są potrzebe to chyba decyzja kierwnictwa ,wole jak siedzą dwie niź mam czekać pół godziny na odebranie karnetu.Chodziłem o naprawdę dziwacznych porach i nigdy nie zdarzyło się żeby nie było kłódki.Wrażenia te pochodzą ze Spiskiej i dotyczą tylko tej części MOSIRu.
        • brasilll Re: Macie rację 26.04.07, 17:36
          Zauważ, że ja nic nie pisałem o pracy instruktorów bądź pań z recepcji.
          Aczkolwiek nie zauważyłem żeby czas oczekiwania przy wejściu/wyjściu zależał od
          tego czy jest jedna pani czy dwie, na kłódkę raz czy dwa razy musiałem poczekać.
          Być może ktoś się zdenerwował, że płaci wciąż więcej i więcej a tu taki kwiatek
          - to jestem w stanie zrozumieć.
          Instruktora jak dla mnie mogłoby nie być, ale rozumiem, że jest potrzebny dla
          innych więc nie mam nic do tego inna sprawa że rzadko kiedy widzę aby ktoś się o
          coś pytał, najczęściej są to rozmowy towarzyskie pomiędzy instruktorami, bądź
          instruktorem, a znajomymi mu ćwiczącymi osobami.

A jak skomentujesz w takim razie ciągłe podwyżki włącznie z ostatnia polegającą
          na zmniejszeniu tańszego przedziału godzinowego ? Uważasz, że są uzasadnione ?
            • brasilll Re: klub fitness 26.04.07, 23:55
              Hehe co za krotkowzroczne myslenie.
              Po co myslec w kategoriach jakosc - cena i popyt - cena ?
              Najlepiej swiadczyc chale i podnosic ceny, a uciekajacych klientow
              rekompensowac nastepna podwyzka :)
              Juz wiem dlaczego wŁAŚCICIEL przez małe "w"
            • Gość: bea Re: klub fitness IP: *.bredband.comhem.se 27.04.07, 03:51
              Pewnie, ze 90 zł to niewiele, ale pomysl, ze w Polsce wiele osób zarabia
              ok.1500zł. To procentowo spora kwota. Ja mam za darmo siłownie, aerobik, saune,
              basen i masaze, wykupił mi pracodawca, mimo że moje dochody są wyższe niż
              średnia krajowa. I taki tręd moim zdaniem jest do naśladowania.
              • Gość: mozliwezenienienie Re: klub fitness IP: *.wro.vectranet.pl 27.04.07, 12:48
                Bea chyba spadłaś z kosmosu albo wysokiego stołka bo ten "tręd" raczej nie będzie naśladowany przez większość firm z prostego powodu-brak kasy.Pomijając sytuacje osób studiujących lub pracujących za mnie niź 1500.Niestety gdybym powiedział mojemu pracodawcy o moich marzeniach na temat bezpłatnego fitnessu i masaży to miałbym bezpłatnego kopa.W każdym razie mamy demokrację i siłowni we Wrocławiu pod dostatnikem ,i tu działa zasada popytu i podaży-nie podoba Ci się to idzesz do konkurencji w ten sposób MOSIR zacznie bankrutować zmieni się zarząd itp.Przynajmniej w teori :)
                      • Gość: Gosc Re: Zgadzam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.04.07, 12:56
                        Ok, policzmy
                        Maly klub:
                        Koszty poczatkowe
                        3 bieznie, 3 rowery eliptyczne, sztangi, hantle, atlasy to koszt ok 100 tys. zl

Koszty stale:
                        klub dziala od 10 do 22 wiec potrzeba 2 osoby do recepcji, bez instruktora
                        pracownikom na recepcji trzeba godnie placic czyli niech bedzie nawet te mierne
                        1200 pln miesiecznie netto - calkowity koszt pracodawcy wyniesie wowczas 2104.90 pln
                        pracownikow jest 2 wiec 4200 to wynagrodzenia
                        zus pracodawcy (os. fizyczna prow. dzialalnosc) 700 pln

wynajem lokalu 200 m2 razem z czynszem, rachunkami, ubezpieczeniem to minimum
                        5000 pln
                        ------------
                        samych miesiecznych kosztow jest 10000 pln
                        myslicie, ze ile klientow mialby klientow taki klub ? I ile musi kosztowac
                        karnet zeby klient mial przynajmniej 2 metry kwadratowe miejsca dla siebie i
                        zeby jednoczesnie klub sie utrzymal ?

pozdrawiam
    • xiv Re: MOSiR zdziercy !!! 27.04.07, 12:52

> Zastanawiający w tym wszystkim może być fakt tak skandaliczny, jak
      > notorycznie powtarzający się brak kłódek do szafek... Przychodzi klient i
      > musi czekać aż łaskawie ktoś skończy ćwiczyć ( dotyczy obiektu na ul.
      > Spiskiej)
      > Sugerowane rozwiązanie przez obsługę? Przynościć własne kłódki !!!
      > Świetnie! Może mam również przynosić osobiste hantle i sztangę ???

chyba jednak andrenalina strzela - ja place za silownie jakies 400 PLN za
      miesiac, ale klodke musze miec swoja - i jakos problemu nie widze...

i moim swoja sztange mozesz tez przyniesc - jesli potrafisz ja tylko podniesc?
    • truten.zenobi proste prawo popytu i podarzy 28.04.07, 09:18
      proste prawo popytu i podarzy

jeśli mają 2 klientów na jedno miejsce to wybierają takiego którego stać na
      większą cenę. Proste?

Moim zdaniem problem leży gdzieś indziej. A mianowicie w braku obiektów
      sportowych i tak w ogóle i tak w szczególności dla zwykłych ludzi.

Za to mnie osobiście bulwersuje fakt iż całkiem dość spore publiczne pieniądze
      (także te z ulg podatkowych i firm), trafiają do różnych klubów sportowych
      które tak naprawdę ze sportem masowym i upowszechnianiem sportu mają niewiele
      wspólnego…
      Trafiają tez do klubów ale przy takich cenach karnetów jest to tylko
      dofinansowywanie ludzi bogatych czyli znów ze sportem masowym nie mają nic
      wspólnego
    • kolo777 Re: MOSiR zdziercy !!! 06.05.07, 00:12
      Jasne! Szkoda slow i kasy na MOSiR !
      Nic sobie nie robia z klientow, szczegolnie stalych, tylko ceny podnosza.
      Wlasnie w piatek chcialem kupic karnet a tu ZONK ! Musze przychodzic godzine
      wczesniej zeby miec ta sama cene! Ale pracuje! A ich to nie obchodzi !
      Wiec poszedlem sobie, nie bede do takiego chamstwa doplacal, co to malo silowni
      we Wroclawi?
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka