Dodaj do ulubionych

Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz

27.12.07, 17:14
..Rzymu;-)Mam nadzieję że również budowa fontanny za 20 baniek zostanie
wstrzymana...
A może LiD-owie(p.Czajkowski) mieli dobry pomysł że Panu Prezydętowi zrzucić
się na Maybacha??Jeśli to by ruszyło,ja daję 50pln,a co!W końcu w tym naszym
wrocławskim zadęciu nie powinniśmy się ograniczać..
Pod Halę zasranej fontanny nikt specjalnie chodzić oglądać nie będzie..Za to
ja oprowadzając swoich zagranicznych gości po wrocławskim Rynku,mógłbym wśród
innych naszych wspaniałości wskazywać na parkującego Maybacha i
mówić:Patrzcie, to nasze(choć ciśnie sie tu też cytat z "Misia")wspólne
wrocławian dzieło...Chcieliśmy zafundować naszemu Menedzerowi,to czego nie
mają inni..
Myślę że nawet moi np.berlińscy znajomi by przyklasnęli bo nawet ich "Vovi"
Voveraitnie śmiga Maybachem...
Potem też "Gazeta"mogła by się wykazać,ogłaszając konkurs na indywidualne
"blachy"...bo DW0001(podobno Ex-prezydenta) to słabe,np."D1PREZI",a może po
prostu DOD..Y
Obserwuj wątek
    • max-21 Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz 27.12.07, 17:54
      Przy okazji niech prześwietli zezwolenia jakie wydal Zdrojewski na
      budoy supermaketow,m.innymi jednoosobowo wydal zezwolenie wyburzenia
      WZM-tu,a w tym czasie supermakety dawaly prowizje od10-20% za takie
      zezwolenia,no i jego i rodzinkipoukrywane konta
      • Gość: obawatel Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.dialog.net.pl 27.12.07, 21:47
        też się nad tym zastanawiałem, skąd w środku miasta wziął się taki sklep.
        Najciekawsze, to jak wojsko pozbyło się takiego gruntu ?
        • Gość: P. Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: 217.98.20.* 27.12.07, 22:41
          A ja pamietam jak to bylo. To wladze wojskowe sprzedaly ten teren inwestorowi w
          warszawie i samorzad probowal zablokowac ta inwestycje ale prawo bylo po stronie
          inwestora i nic nie dalo sie zrobic. Pamietam, ze prezydent Zdrojewski tlumaczyl
          to dokladnie na antenie telewizji echo. Ale niektorzy oczywiscie wiedza lepiej,
          lapowki, pomowienia. Sieroty po "pis-iorach"
    • Gość: pierdziel Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.07, 19:02
      Moze prokuratura sprawdzi jakie sa losy rodziny niepelnosprawnej
      rodziny wyrzuconej z mieszkania w lutym 2006r przy ul. Sienkiewicza
      55/8? i jaka w tym rola byla prezesia dudka?
    • Gość: czytelnik stare dzieje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 19:30
      A w czyje ręce i za jaką kasę przeszła biblioteka miejska na Placu Solnym?
    • Gość: PO Nie ma żadnej afery IP: *.kolornet.pl 27.12.07, 20:10
      CBA to kaczystowski wymysł.
    • Gość: /// Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.as.kn.pl 27.12.07, 20:32
      Paskudo! Używasz nieciekawych określeń. Nie podoba mi się
      słowo "Polactwo", użyte przez Ciebie na innym forum.
      • Gość: Moze byc Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.12.07, 21:15
        Doskonale moze czegos sie wiecej dowiemy o nasz rzadzacych z PO.
    • platfusywon Jeszcze wszyscy ci(te 70%)co głosowało na DU.. 27.12.07, 22:33
      tkiewicza się bardzo zdziwią!Dalej tak głosujcie!!!,i na kolesiów z PO też..Narazie jakoś głupiego aquaparku nasze "Meeting Place"się dorobić nie może!!!,a co dopiero bardziej istotnych elementów infrastruktury(obwodnica jedna czy druga)...Za to będzie fontanna(20 baniek!!),most Millenijny wciąż"do nikąd",może będzie stadion"jednej imprezy"(chyba że go nie skończą jak aquaparku )po której będzie stał bezużytecznie bądź zniszczeje jak Barejowski"Miś"....
      Warszawiacy,poznaniacy i inni Mi mówią że nam zazdroszczą,bo mamy "meeting place",ryneczek,knajpy,kluby,"klabing"-po prostu na całego..tylko że do życia potrzebne jest coś więcej,ale jak Prezio i spółka ma gdzieś nawet biedne dzieci i ich podwórko...
      Będzie karnawał,a ONI z ucieszonymi gębami będą żarli i chlali na dobroczynnych balach Lionsów,Rotary i innych podobnych w poczuciu że pomagają.W tygodniku "Nie"był taki ładny artykuł"Bal na raka"?czy jakoś tak..polecam
      • Gość: P. Re: Jeszcze wszyscy ci(te 70%)co głosowało na DU. IP: 217.98.20.* 27.12.07, 22:44
        Tak tak kolega poczytaj sobie jeszcze "NIE"... Fascynujaca lektura. Pozdrawiam
        • Gość: rgkk Re: Jeszcze wszyscy ci(te 70%)co głosowało na DU. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.12.07, 23:45
          A na "Dudzia" głosowało 85% ludzi. Tak gwoli ścisłości.
          • Gość: Paweł Z. Re: Jeszcze wszyscy ci(te 70%)co głosowało na DU. IP: *.as.kn.pl 28.12.07, 00:13
            Co jest tylko dowodem na to, jak skutecznie można zmanipulować
            wyborców, skoro tak gromadnie głosują na Dutkiewicza, mimo że jest
            to sprzeczne z ich elementarnym interesem.
            • Gość: Paweł Re: Jeszcze wszyscy ci(te 70%)co głosowało na DU. IP: 80.48.71.* 28.12.07, 10:14
              Raczej jest to kwestia bardzo słabych kontrkandydatów.

              W ostatnich wyborach byli to:

              - Tomasz Czajkowski popierany przez SLD i Partię Demokratyczną - jedyna w miarę sensowna alternatywa, tyle, że niezbyt znany. Postać silna słabością pozostałych 2 rywali. Tak pozatym to nie każdemu program lewicy (wiem, że w samorządzie to ma mniejsze znaczenie, ale jednak)pasuje.

              - Janusz Dobrosz - LPR - szkoda słów. Nie chcąc się narażać na interwencję cenzury napiszę tylko, że przypomina mi Kulfona (taka kukiełka z jakiegoś programu dla dzieci)

              - Rafał Kubacki - PSL - sukcesy w sporcie i... w sumie nie wiadomo co pozatym.

              Miarą tej mizerii jest wynik Dobrosza, który dostał 7,5% głosów. Zapewne większa część wyborców głosowała na niego, tylko po to by nie głosować ani na lewicę, ani na Dutkiewicza.
              Bez urazy, ale z taką konkurencją miałby szansę wygrać koń, który mówi, albo nawet jakaś napuszona kaczka...

              • Gość: Paweł Z. Re: Jeszcze wszyscy ci(te 70%)co głosowało na DU. IP: *.dint.wroc.pl 28.12.07, 10:45
                Nikt sensowny nie startuje, bo wszyscy znają wyniki sondaży. Po co
                zawracać sobie główę, skoro ludzie uwielbiają Dutkiewicza?
                Co do Czajkowskiego, to taka to lewica jak z koziej dupy trąba.
                Czołowe osiągnięcie (poza udziałem w show w lokalnej telewizji
                wspólnie z młodym Misiakiem) to spektakularne bankructwo firmy,
                którą kierował - Iglootechniki
      • anna-76 jak wygląda bal 28.12.07, 17:46
        charytatywny w wykonaniu pań Dudkiewicz i Zdrojewskiej .
        Finansowo dramat . Zwykle wydają wi ecej niż zbiorą , ale ile szumu
        wokół tego !!!
        • Gość: rocca Re: jak wygląda bal IP: 213.199.238.* 28.12.07, 20:30
          Co ty powiesz? Rok temu miałam sie załapać na tą mega fantastyczną impreze, ale
          nie dało rady. Nawet żałowałam! Ale później czytałam komentarze mało pochlebne i
          szczerze mówiąc przeszło mi zachwycanie się charytatywnym balem prezydentostwa
          Dutkiewiczów....
          Nie jestem z Wro (Poz niestety, tu sie nie baluje tak efektownie jak we Wro)
          wiec nie jestem za bardzo w temacie wrocławskich imprez charytatywnych
          Pozdros
    • lunaglass Hipermarket Carrefour a korupcja w ratuszu. 28.12.07, 00:20
      Sprawa wydania pozwolenia na budowę hipermarketu Carrefour również ma nieczyste
      podłoże w ratuszu. Hipermarket ten powstał wbrew obowiązującym przepisom
      dotyczącym zabudowy oraz organizacji ruchu, a także ze złamaniem wszelkich zasad
      bezpieczeństwa. Hipermarket Carrefour we Wrocławiu przy al. Hallera stoi w
      bezpośrednim sąsiedztwie zabudowy mieszkalnej, ponadto parking tego hipermarketu
      graniczy z podwórkiem bloku mieszkalnego. Takie rozwiązanie jest nie tylko
      niepraktykowane w przypadku innych tego typu obiektów, ale także niezgodne z
      obowiązującym prawem. Hipermarket ten spowodował także kilkunastokrotny wzrost
      ruchu pojazdów samochodowych na al. Hallera oraz w najbliższym otoczeniu,
      ponadto rozwiązanie skrzyżowania umożliwiającego wjazd do hipermarketu jest
      także zorganizowane niewłaściwie i niezgodnie z przepisami, co skutkuje
      ponadprzeciętną liczbą groźnych (w większości śmiertelnych) wypadków drogowych.
      Kolejną niedogodnością dla mieszkańców pobliskich budynków jest duża emisja
      hałasu spowodowana przez funkcjonowanie tego hipermarketu - w nocy odbywa się
      transport i rozładunek towarów. Na to wszystko wydał zgodę Prezydent Miasta
      Wrocławia. Nie mniej jednak zapytany o tę sprawę ucieka od odpowiedzialności
      zasłaniając się tym, że zgodę na budowę tego obiektu wydali jego zastępcy,
      natomiast sam prezydent o tym nic nie wiedział! Jeśli nawet byłaby to prawda, to
      tylko świadczy o kompletnej niekompetencji prezydenta oraz o lekceważeniu swoich
      obowiązków. Wiadomo jednak, że prawda jest inna - prezydent o wszystkim
      wiedział, a zgodę wydał sam, z tym, że formalnie podpisali się jego pełnomocnicy
      i zastępcy - wszystko w zamian za korzyści majątkowe ze strony spółki Carrefour.

      Co więcej ze strony spółki Carrefour istnieje zamiar budowy stacji paliw, która
      ma oferować również paliwa gazowe (LPG) na terenie parkingu hipermarketu, czyli
      bezpośrednio przy budynkach mieszkalnych. Wydanie zgody na budowę stacji paliw w
      bezpośrednim sąsiedztwie budynków stanowi bezpośrednie złamanie prawa zarówno
      krajowego jak i europejskiego - dotyczącego nie tylko handlu paliwami, ale także
      ich transportu i przechowywania. Jest bowiem sprawą niepodważalną, że budowa
      takiego obiektu niesie za sobą poważne zagrożenie wybuchem, który w tak bliskim
      położeniu od zabudowy mieszkalnej przyniósłby liczne ofiary śmiertelne, a także
      bardzo duże straty materialne. Jednak jak widać władzom miasta nie zależy na
      życiu Wrocławian tylko na swojej kieszeni - przedstawiciele spółki Carrefour
      stwierdzili, że przy aktualnej władzy miejskiej uzyskanie pozwolenia na budowę
      stacji paliw w tym miejscu nie stanowi problemu i powiedzieli, że nie będą
      uwzględniać niczyjego zdania na ten temat, a zwłaszcza mieszkańców okolicznych
      budynków. Wynika stąd, że arogancja zarządu spółki Carrefour połączona z
      korupcją w ratuszu może skutkować katastrofą, a co za tym idzie śmiercią lub
      kalectwem ludzi.
      Z powyższych powodów sprawa ta powinna zostać obiektywnie zbadana przez Prokuraturę.
      • Gość: obywatel Re: Hipermarket Carrefour a korupcja w ratuszu. IP: *.chello.pl 28.12.07, 16:22

        Brawa dla autora "lunaglass". Bardzo rzeczowo i
        logicznie,opisana karygodna inwestycja naszego miasta!
        • lunaglass Re: Hipermarket Carrefour a korupcja w ratuszu. 28.12.07, 22:13
          Niestety tą sytuację muszę obserwować na codzień...
          Nie ma jak to mieć połać asfaltu za oknem zapełnioną w zależności od pory dnia
          setkami samochodów...
          I jeszcze szykuje się "bomba" w samym centrum tego molocha.
    • Gość: xxxwroc Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.centertel.pl 28.12.07, 06:57
      CBA w Ratuszu to świetna wiadomość dla wroclawian, ktorzy oczekują
      konkretnych działań i odsuniecia od władzy ludzi, którzy niszczą
      obywateli, biznes oraz małe firmy/ te nieopłacające się na PO/,
      gnijace zasoby komunalne miasta,tworzą rodzinne i korupcyne układy
      w urzedzie miasta oraz przyzwalaja na wielka korupce oraz wielką
      bezkarność urzedników oraz osób zaprzyjażnionych z ratuszem.
      CBA w ratuszu ma co robić i kontrolować...i powinno tam długo, długo
      pozostać aż wyjaśnią wszystkie nieprawidłowości i układy nawet te z
      wrocławskim wymiarem sprawiedliwości. Oświadczenia majątkowe
      włodarzy te oficjalne i te nieoficjalne np. wyjasnić kto kupił i
      dla kogo bank w rynku ? i za ile ? dużo by pisać..
      Cała nadzieja w CBA, że zakończy się ten proces bezkarności i
      niszczenia ludzi i zasobów miasta .
    • Gość: mentor2 Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.12.07, 07:47
      Dni CBA raczej policzone...Chyba,że szefem zostanie J.Pitera lub
      ktoś przez nią namaszczony.
    • map4 coś mi tu śmierdzi ... 28.12.07, 13:38
      "nie ma sensu przesłuchiwać jako świadka, kiedy można przesłuchać jako
      podejrzanego" powiedział nie tak znowu dawno urzędujący minister
      sprawiedliwości, aktualnie również prokurator generalny tego śmiesznego kraiku.

      W tym to kontekście dziwi pośpiech, z jakim prokuratura przesłuchała
      Dutkiewicza, wystawiając mu poniekąd świadectwo uczciwości. Oznacza to, że
      prokuratura z góry założyła, że odbiorcą łapówki nie mógł być prezydent, czyli
      wykluczyła go z grona podejrzanych. A to jest co najmniej dziwne, jeśli na pewno
      wiadomo tylko tyle, że łapówka miała trafić do magistratu, nie wiadomo zaś do
      kogo konkretnie.

      Na jakiej podstawie prokuratura wykluczyła Dutkiewicza z kręgu 10, 20 góra osób,
      które w magistracie władne były podjąć tego rodzaju decyzję ? Czy była to
      samodzielna decyzja prokuratora prowadzącego sprawę, czy też może przypadkiem
      otrzymał on takie polecenie od ministra sprawiedliwości naciśniętego przez
      ministra spraw wewnętrznych ?

      Następnym zadziwiającym zbiegiem okoliczności jest fakt, że celowym działaniem
      polityków rządzących Wrocławiem duża część miasta ma nieuchwalone plany
      miejscowego zagospodarowania przestrzennego, co umożliwia arbitralne i jak się
      okazało kopupcjogenne ręczne sterowanie przeznaczeniem poszczególnyh parceli.

      CBA podlega premierowi naszej republiki bananowej. Dlaczego CBA nie poczekała z
      zatrzymaniami do momentu odebrania łapówki przez magistrackich ? To tak, jakby
      wystartować w maratonie a potem zejść z trasy po przebiegniętych 40 kilometrach,
      na 200 metrów przed metą. Kto podjął decyzję o zakończeniu operacji CBA, kto o
      niej wiedział ?
      Uściślając pytanie: którzy z członków rządu a jednocześnie partyjnych kolegów
      szefów wrocławskiego magistratu byli wprowadzeni w sprawę ?

      Jaka wreszcie jest różnica pomiędzy PiSem i PO, jeśli żadna z tych partii nie
      potrafi ścigać prawdziwych przestępców, zadowalając się łapaniem kurierów
      noszących im pieniądze ? Czy naprawdę po to jest CBA, żeby imprezę kończyć
      wtedy, kiedy dopiero zaczyna się robić ciekawie ?

      Ile warta jest prokuratura, która zamiast najechać magistrat niczym swego czasu
      chatę Blidy lub Czarzastego i zarekwirować wszystkie papiery związane z
      przekształceniami gruntów we Wrocławiu z ostatnich 18 lat potulnie prosi, aby
      szef podejrzanej struktury łaskawie zgodził się opowiedzieć, co też on w szumie
      fontanny porabia ?
    • Gość: WK samobójstwo CBA IP: *.ig.pwr.wroc.pl 28.12.07, 15:42
      Śledztwo w sprawie korupcji we wrocławskim Ratuszu to będzie gwóźdź
      do trumny CBA. Takiego zamachu na matecznik nowa władza już nie
      zdzierży. No, chyba że śledztwo będzie pozorowane.
      • Gość: promotor Re: samobójstwo CBA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 10:51
        obie możliwości będą stosowane jednocześnie
        -to jest bardziej wydajne
    • anna-76 nareszcie !!! 28.12.07, 17:43
      mafia drźy
    • Gość: Emeryt Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.12.07, 13:24

      Ciekawe czy prokuratura zbada sprawę likwidacji Zakładów Mięsnych
      i wyburzenia tam zabytkowych hal. Po oddaniu do użytku Magnolii Park zapachniało
      fekaliami.
    • Gość: anestezjolog Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.12.07, 10:51
      Prześwietlają Ratusz, ale nie robią zdjęć
      Więc leczenia chyba nie będzie

      W dodatku składowy Rój matecznika - wrocławska TV - nadaje tylko to
      co wcześniej zdąży zabukować?
      • Gość: piro Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.12.07, 17:36
        ... a dzisiaj rozświetlą Ratusz kolorowe fajerwerki i "największe"
        gwiazdy? - chwila, bo już się pogubiłem.
        Czy mamy w kraju jeszcze prawdziwych artystów?
        Zresztą
        jaka ...sfera, taka gwiazda
        Ciekawe ilu widzów zabukował Prezydent Miasta
        • Gość: kibić Re: Prokuratura prześwietla wrocławski ratusz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.01.08, 11:52
          Kolosalną różnicxę między Sylwestrem a Nowym Rokiem na pewno
          odnotowały budżety miast (wrocław i kraków) obdarzone zaszczytem
          telewizyjnego "Patronatu" - nad organizacją tzw Masowej imprezy
          sylwestrowej.

          W przypadku Wrocławia - odnotowałem nawet Transparentne melduneki
          obecności Delegacji Powiatowych (np Żary)

          A telewizyjne gwiazdy (nie mylić z artystami) - w tak kosztownej
          scenerii?
          Adekwatnie do ich talentu -
          zwykle wizualizacje komputerowe to porównywalna wartość - Tanie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka