Dodaj do ulubionych

SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy??

21.06.08, 17:05
Od dobrych kilku lat w rejonie Damrota- Wyszyńskiego i Lompy-
Damrota niemiłosiernie śmierdzi z kanalizacji. Smród jest tak
potworny ,że nie da się wytrzymać. Okresowo służby rozkopują
demonstracyjnie ową kanalizację...grzebią, grzebią i
nic....kompletnie nic się nie zmienia.Jak waliło gnojem i zbukami
tak wali dalej. Od kilku dni fetor unoszący się w okolicy naszych
domów jest skandaliczny!!! Ciężko znieść w trakcie przejeżdzanaia
samochodem czy przechodzenia, nie mówiac o otwarciu okien..i nadal
nikt kompletnie się tym nie zajmuje...wszyscy mają nas w dupie.Czy
ktos może nam pomóc i naglośnic ten fakt. Mamy 21 wiek, centrum
miasta, dosc nowoczesne osiedle obok, miedzynarodowa trasa na
stolicę...a tu smród jak z gnojownika...masakra!
Obserwuj wątek
    • Gość: Sephora II Pytanie do MPWiK we Wrocławiu IP: *.ssp.dialog.net.pl 22.06.08, 09:46
      Szczerze współczuję okolicznym mieszkańcom, czasami mam "przyjemność" wyjeżdżać
      z Damrota autem w Wyszyńskiego. Smród jest tak obrzydliwy, że być może kiedyś
      doprowadzi do wypadku - komuś się nie będzie chciało czekać i ustępować
      pierwszeństwa.

      Jakaś tęgą głowa z MPWiK we Wrocławiu mówiła, że zimą smrodu nie dało się
      zlikwidować, bo było za zimno i jakieś tam związki chemiczne by nie zadziałały.
      No to mamy lato i jest ciepło? I co teraz? ;)

      Mieszkańcom proponuję nie tylko nagłaśniać w/w sprawę ale zaangażować w
      postępowanie sanepid, nadzór budowlany a być może nawet prokuraturę. W końcu
      płacicie w czynszu opłatę za ścieki i raczej umowa nie obejmuje gratisowych
      inhalacji z fermentujących fekaliów.
      Siarkowodór jaki się wydziela jest szkodliwy dla zdrowia i może przyspieszać korozję

      p.s.
      Wykopki jakie miały miejsce jakiś czas temu raczej nie miały nic wspólnego z
      kanalizacją...
      • Gość: kotek Re: Pytanie do MPWiK we Wrocławiu IP: *.50.akron.net.pl 23.06.08, 08:27
        Mieszkam w okolicy i rzeczywiście... smród jest niesamowity.
        Z tego co wiem sprawa już kilka razy była zgłaszana w róznych
        instytucjach, ale jak widać skutku brak...

        Informacja jaką uzyskałam w spółdzielni była taka, że muszą poszypać
        to jakimś środkiem chemicznym, który ma zapach neutralizować. Jak
        napisała Sephora, w zimie sypać nie można, bo chemii szkodzi.

        Niech mi ktos wytłumaczy: primo, dlaczego teraz - latem, kiedy jest
        nawet za ciepło, nic nie jest robione i secundo, dlaczego zamiast
        naprawić rury, posypuje się chemią??!!

        Dla mnie jest to podejście typu - nie naprawiamy, ale maskujemy...
        łapki opadają:(
    • Gość: A Re: SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy?? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.08, 11:45
      uprasza się mieszkańców tych slamsów o nie otwieranie okien wówczas będzie czyste powietrze na zewnątrz i nie będzie smrodu
      • Gość: ewa Re: SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy?? IP: *.wroclaw.mm.pl 22.06.08, 20:56
        Pewnie to śmierdzi taka jedna krowa, która tam mieszka.Niesamowite
        babsko. Jak to ona, to żaden remont nie pomoże.
    • map4 Re: SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy?? 23.06.08, 22:21
      Mam swoje podejrzenia:

      Browar miał zapewne jakieś ekstra podłączenie do sieci kanalizacyjnej. Po
      zamknięciu browaru dość prawdopodobne jest, że jego zakładowa kanalizacja się
      rozszczelniła. Dlaczego browar po zainwestowaniu ciężkich milionów w jego
      sanację uwalono - to pytanie na inną bajkę. Podobnie jak pytanie kto tak
      naprawdę na tym zarobił. Oba pytania wypowiedziane na głos we wrocławskim
      ratuszu wywołują podejrzanie dziwną nerwowość urzędników.

      Druga sprawa to zakres robót przy nowych mostach warszawskich.
      Stara prawda mówi, że jak nie ruszysz gówna, to nie będzie śmierdzieć. Możliwe
      jest, że stara dobra poniemiecka kanalizacja nie wytrzymała starcia z nowoczensą
      polską myślą techniczną. Ponieważ w międzyczasie była wojna i plany zaginęły a
      dodatkowo magistrat naciska w sprawie terminu oddania do użytku mostów możliwym
      a nawet dość prawdopodobnym jest, że kanalizacja została zrobiona na łapu capu,
      bo przecież i tak zostanie przysypana ziemią.

      Zdaję sobie sprawę, że to są bardzo słabe argumenty. Logicznie analizując jednak
      nie przychodzi mi nic innego do głowy.
      • rita78 Re: SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy?? 24.06.08, 13:43
        generalnie cuchnęło na długo przed tym jak cokolwiek w sprawie
        mostów zaczęto działać więc raczej nie to jest przyczyną.
        Podejrzewam, że chodzi tu o to , że w okolicy powstają jak grzybki
        po deszczy nowe budynki, zatem ludzi przybywa, a co za tym idzie,
        także ilośc wydalanych odchodów...a kanalizacja ta sama co przed 50
        laty....jednak nie my jesteśmy od roztrzasania dlaczego śmierdzi i
        co z tym zrobić tylko " mądre" głowy z MPWiK...one jednak mają nas
        głęboko w dupie i to jest problem...
        • map4 Re: SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy?? 24.06.08, 16:43
          rita78 napisała:

          > jednak nie my jesteśmy od roztrzasania dlaczego śmierdzi i
          > co z tym zrobić tylko " mądre" głowy z MPWiK...one jednak mają nas
          > głęboko w dupie i to jest problem...

          O tym osiedlu wybudowanym przez jajogłowych z politechniki dla samych siebie
          nawet nie wspominam. To normalne, że do sieci podłącza się nowe obiekty.
          Zastanawia jednak niemoc MPWiK w świetle finansowania przez nich klubu
          piłkarskiego. Pieniądze na promocję są, pieniędzy na usuwanie śmierdzących
          problemów (dosłownie!) u klientów nie ma. Dziwne i ciekawe zarazem.
          • akzalag Re: SMRÓD na Damrota/Wyszyńskiego/Lompy?? 24.06.08, 16:53
            Widocznie MPWiK nie ma głowy nawet do gó....go interesu.
            • Gość: rita78 jest reakcja:) IP: *.inter.wroc.net 27.06.08, 11:33
              Spacerowałam sobie dzisiaj rano z pieskiem i spotkałam przemiłego
              pana z Radia Wrocław, który rozmawiał z ludzmi o naszym "
              oborniku"...też sobie poopowiadałam do mikrofonu..a co!:)Jeśli nasze
              władze nic sobie nie robią ze skarg mieszkańców, może szum medialny
              pomoże im podjąć szybką i dobrą decyzję odnośnie dalszego
              postępowania...potęga mediów jest wielka i mam nadzieję, że wreszcie
              się ktos nami zainteresuje...Oczywiści dzisiaj, jak na ironię losu,
              smrodu nie ma...
              • Gość: katie Re: jest reakcja:) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.06.08, 15:01
                zawsze tam śmierdzialo, kilka lat letmu jak jeździłam na studia na
                Koszmarową też - a mostów wtedy nie robiono i browar jeszcze
                dzialal..
                coś obrzydliwego :/
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka