Dodaj do ulubionych

Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dalszy

IP: *.ytnet / 192.168.129.* 28.09.03, 21:13
ZARÓWNO CYFRA+ JAK I TELEKOMUNIKACJA POLSKA SA - SĄ WŁASNOŚCIĄ
FRANCUZÓW I WSZYSTKO SIĘ WYJAŚNIA - KAŻDA FIRMA ZACHODNIA
TRAKRUJE POLAKÓW JAKO DOJNE KROWY
Obserwuj wątek
    • Gość: była klientka cyfry Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.kom / 10.104.34.* 28.09.03, 22:16
      TEZMIAŁAM PROBLEM ZE ZWROTEM DEKODERA, ŻADEN PUNKT W MIEŚCIE NIE
      CHCIAŁ GO PRZYJĄĆ. nAUCZONA DOŚWIADCZENIEM PISEMNIE
      POINFORMOWAŁAM O TYM FAKCIE CYFRĘ, KTÓRA ŁASKAWIE PO PÓŁROCZNYM
      MILCZENIU PRZYJĘŁA MOJĄ REKLAMACJĘ?! SPRAWA TEŻ TRAFIŁA DO KRUKA
      ITD, WYNIKA Z TEGO, ŻE TO ICH STAŁA PRAKTYKA
      • Gość: polo Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.03, 20:17
        No cóż nic dodac i nic ująć.
        Taki sam problem miałem i ja.
        Korespondencja, telefony i maile trwały kilka miesięcy.
        W końcu niby wygrałem. Ale koszty znaczków, telefonów tego nikt mi nie zwróci.
        Serdecznie odradzam
    • Gość: Gość Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.chello.pl 29.09.03, 06:31
      W Cyfrze+ jest rzeczą nagminną i stałą wyłudzanie od kleintów
      nienależnych opłat, nawet za dekodery zakupione i stanowiące
      własność użytkownuków. Łamanie prawa z udziałem firmy KRUK jest
      przecież przestępstwem, dlaczego więc Prokuratura nie podejmuje
      właściwych czynności - a ściślej dlaczego Prokuratura popełnia
      czyn zaniechania wobec Cyfry+ i firmy KRUK.
    • Gość: mimi Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: 195.205.73.* 29.09.03, 08:56
      Jak mąż zadzwonił do KRUKA i powiedział, że serdecznie zaprasza
      windykatora, tylko niech ten się liczy z tym, że spadnie ze
      schodów, to uspokoiły się dziwne pisemka o nieistniejącycm
      przecież długu.
      • issis Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal 29.09.03, 10:27
        Gość portalu: mimi napisał(a):

        > Jak mąż zadzwonił do KRUKA i powiedział, że serdecznie zaprasza
        > windykatora,

        A do mnie dzwonili z KRUKa. Nękali od sierpnia 2002 chyba, zapowiedzieli, że
        zjawią się po nowym roku, ale mija 10 m-cy i nic. Też mam stos makulatury -
        korespondencji z Cyfrą+ i łatwo się nie poddam.
    • Gość: JANUSZ M. Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.eltur.com.pl 29.09.03, 10:06
      Mam podobne problemy z Cyfrą+.Mimo, że rozstałem się z ta
      instytucją to jakiś KRUK z Wrocławia ściga mnie od półtora roku
      i głupio ostrzega.Ponieważ jest to kancelaria prawna to sądzę,
      że powinni podać mnie do sądu i obalił bym ich zarzuty i żądał
      zadość uczynienia.Ale oni tylko ostrzegają coraz to
      wymyślniejszymi pismami.KRUK-zmierzmy się w sądzie, mam dla was
      kilogram makulatury dowodowej.CHcę też zobaczyć głupie miny
      prawników tej kancelarii.Dlaczego działacie na niby zlecenie
      Cyfry+ skoro Cyfra twierdzi, że mam wszystko uregulowane.Myślę,
      że po takich prawnikach mój dziadek na konia wchodził.
      • Gość: killla zasady windykacji IP: *.pl.abb.com / *.abb.pl 29.09.03, 10:36
        wiedząc "od środka" jak wygląda windykacja zobowiązań oraz mając do czynienia w
        identycznej sytuacji do czynienia z Cyfrą + jestem przekonany że to właśnie oni
        nawalili a nie KRUK.
        Prawda jest taka, że firmy windykacyjne dostają od klienta zbiorcze
        zestawienia : dłuznik - adres - kwota. Na tej podstawie "wlepiają" te dane w
        formatke wezwania do zapłaty i hurtowo wysyłają do wskazanych przez klienta
        osób. Na tym etapie firma windykująca nie wie (bo nie może o tym wiedzieć) czy
        rzeczywiście roszczenia są prawidłowe, może opierać się jedynie na informacjach
        (zestawieniach) od klienta.
        W Cyfrze + przepływ informacji ciągnie się niemiłosiernie stąd pewnie KRUK
        dostawał od nich przestarzałe dane. Dopiero na etapie tuż przed skieroweaniem
        sprawy do Sądu firma windykacyjna dostaje od klienta faktyczne akta sprawy i
        jest w stanie ocenic czy klienta ma racje a roszczenia wobec tej osoby są
        zasadne.
    • Gość: janusz Moje problemy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.03, 13:48
      Mam podobną sytuację z C+ Z Kruka dzwonią bo chcą wyegzekwować
      800 zł za sprzęt odesłany im w paczce. No problem polega na tym
      że oni go zapodziali. Pan po wyjaśnieniach mówi ok sprawdziłem
      zgadza się, potem cisza dwa miesiące i znowu pismo (ksero
      pierwszego) niewiem czy to jest miłość czy kochanie.
      Pozdrawiam i w razie podobnych problemów prosze o kontakt na
      priv.
      januszkozubal@ NOSPAM wp.pl
      • Gość: Fidek Re: Moje problemy IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 29.09.03, 16:54
        Mój kumpel miał identyczne problemy. Z tym, że to nie tyle firma KRUK, co
        Cyfra oszwabia wszystkich dookoła. KRUK działa na podstawie zlecenia z Cyfry.
        Tak powiedzieli. Cyfra potrafi doic swoich klientów nawet do dwóch lat po
        zwrocie dekodera. Dlaczego takimi przypadkami nie zajmie się prokurator????
    • drom75 Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? 29.09.03, 18:14
      czy ktos wie i powie jak to dokladnie zrobic zeby sie odp... ?
      rzecz wyglada tak ze po umowie na dwa lata (promocyjna)
      automatycznie przedluzyli mi umowe na czas OKRESLONY - nastepne
      2 lata !
      wcale nie mam ochoty za to placic bo poziom telewizji spada na
      ryj i nic juz w niej ciekawego nie ma ale firma powolala sie na
      umowe w ktorej ponoc byl zapis, ze jak nie rozwiaze umowy po
      uplywie 2 lat to ona sie automatycznie przedluza na kolejne dwa.
      Zakladam ze mowia prawde co do tresci umowy ale czy takie
      naciaganie (nazwe to po imieniu) miesci sie w granicach prawa?
      Czy moze moge im wetknac ten szmelc do skrzynki i kazac sie
      odwalic z normalnym (np. miesiecznym) okresem wypowiedzenia
      umowy ?
      • Gość: to ja Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.03, 20:34
        Tez mieliśmy dość C+, też automatycznie została przedłuzona umowa.Niestety
        muszę to napisać - jestesmy związani do postępowania zgodnie z zawartą przez
        nas umową(nawet jeżeli niedokładnie ją przeczytaliśmy lub póżniej odkrylismy,
        że jej postanowienia nam nie odpowiadają).Umowa określa w jaki sposób może
        zostać rozwiązana.Skorzystalismy z mozliwości jej rozwiązania (patrz zapisy
        umowy - wypowiadając ją z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia (abonament
        trzeba przez ten okres płacić!!!! tak jest w umowie).Otrzymaliśmy ostatnio
        pismo z inf, że umowa zostaje rozwiązana z dniem 31.10.2003r.
        Jest pewien drobiazg - pytalismy też w piśmie(tym, w którym rozwiązujemy
        umowę) gdzie należy zwrócić dekoder i nie zechciano nam nic odpowiedzieć.No i
        nie wiemy gdzie go zwrócić , ale będziemy pisać pismo następne (polecony i fax
        z potwiedzeniem).Jeżeli punkty odmówią mi przyjęcia dekodera napiszę pismo
        adresowane do punktu (który mi odmówił)z prośbą o adnotacją na tym piśnie o
        odmowie przyjęcia dekodera; innych pomysłów nie mam; wrócę jeszcze do czytania
        umowy.
        • drom75 Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? 29.09.03, 23:33
          moge prosic o skan z umowy lub adres gdzie mozna znalezc jej
          tresc ? moja (a raczej mojego ojca) odeszla gdzies w niebyt ....
          (umowe zawieralismy okolo 3 lat temu - to na wypadek gdyby sie
          cos w nich zmienialo przez ten czas). z gory dziekuje.
          • issis Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? 30.09.03, 00:14
            Mąż gdzieś wyczytał, że okres przedawnienia to 2 lata. Wiecie coś o tym? To by
            się zgadzało - mnęły 2 lata i chyba dali nam spokój. Ostatnie pogróżki
            (najsilniejsze, łacznie z tym niemiłym telefonem) były właśnie przed samym
            upływem dwóch lat (jeszcze próbowali nastraszyć, myśleli, że damy się nabrać).
            GW wspomina o długach przeterminowanych, ale nie pisze po jakim czasie dług
            można za taki uznać.
          • Gość: to ja Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? IP: 195.205.117.* 30.09.03, 08:13
            Zawieralismy umowę też ok.3 lata temu (wtedy, gdy Wizja padła i klientów
            przejmował Canal+) ; także nam zaginęła, ale nie ma problemu-nalezy wejść na
            stronę Canalu + jest tam wzór umowy.Na tym wzorze opieralismy sie wystepując z
            wnioskiem o rozwiązanie umowy
    • Gość: ZIBI POSZKODOWANI PRZEZ FIRME KRUK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.03, 10:34
      SZUKAM INNYCH OSOB POSZKODOWANYCH LUB NIESŁUSZNIE NEKANYCH
      PISMAMI I TELEFONAMI ORAZ WIZYTAMI ICH GBUROWATYCH PRACOWNIKOW
      CZEKAM NA MAILE 1tiger@wp.pl
      • Gość: Ago Re: POSZKODOWANI PRZEZ FIRME KRUK IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 30.09.03, 17:38
        Czas się chyba zastanowić, czy wszyscy nękani dłużnicy są
        nękani niesłusznie. Potrafię zrozumieć, że są wyjątki (patrz
        artykuł), ale w jakiś dziwny sposób ani ja ani nikt z moich
        przyjaciół nigdy nie trafił do teczki windykatora. Trafiają tam
        głównie (poza wspomnianymi wcześniej wyjątkami!!) ludzie,
        którzy nie doczytali umów bądź po prostu z premedytacją
        wykorzystują możliwości uniknięcia płacenia za cokolwiek.
        Jeśli chodzi o mnie - wszystko opłacam terminowo: kablówkę,
        opłaty, telefony---> dużo tego.
        Tak wygląda rynek: nie można nikomu nic fundować, odpuszczać!!
        Na miejscu firm, które dłużników liczą już w tysiącach a nie w
        jednostkach, postępowałabym tak samo jak Cyfra+

        Zgadzam się, że jeśli chodzi o repertuar C+ schodzi ostatnio na
        psy...
    • Gość: kasia Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.zeto.wroc.pl 30.09.03, 12:20
      Ja niestety mam podobne doświadczenia z Cyfrą. Po oddaniu
      dekodera do autoryzowanego punktu i odesłaniu potwierdzenia,
      byłam nękana pismami jeszcze przez 9 miesięcy. Nie obyło się bez
      awantur z mojej strony, że nie życzę sobie pism od firmy
      windykacyjnej. Dopiero jak zagroziłam procesem sądowym o próbę
      wyłudzania ode mnie pieniędzy, za sprzęt, który przecież
      oddałam, to dali mi spokój. Radzę nie zwracać uwagi na pisma,
      które w dalszym ciągu wysyła Cyfra. Jeżeli jesteśmy czyści i
      rozliczeniu, niech oni dalej się martwią, co zrobić z
      nieaktualną bazą o kliencie. Na przyszłość rada, nie korzystać z
      usług Cyfry+, bo ta firma tylko naciąga klientów. Powinni się
      wstydzić....
    • Gość: gosc Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.03, 18:47
      Tez mam Cyfre+ i mam zamiar zrezygnowa z jej usług. Repertuar jest
      fatalny ,powtarzaja na okragło te same programy.do tego mnóstwo z akt FBJ( na
      diskowery) nudne!!!!!!. Natoinale nam zabrali(pakiet biały)Całe szczescie ze
      nie mamy tych drozszych bo tez same powtórki.
      jestem przerazona postepowaniem tak zw "szacownej " firmy
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka