Gość: TADEK IP: *.ytnet / 192.168.129.* 28.09.03, 21:13 ZARÓWNO CYFRA+ JAK I TELEKOMUNIKACJA POLSKA SA - SĄ WŁASNOŚCIĄ FRANCUZÓW I WSZYSTKO SIĘ WYJAŚNIA - KAŻDA FIRMA ZACHODNIA TRAKRUJE POLAKÓW JAKO DOJNE KROWY Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: była klientka cyfry Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.kom / 10.104.34.* 28.09.03, 22:16 TEZMIAŁAM PROBLEM ZE ZWROTEM DEKODERA, ŻADEN PUNKT W MIEŚCIE NIE CHCIAŁ GO PRZYJĄĆ. nAUCZONA DOŚWIADCZENIEM PISEMNIE POINFORMOWAŁAM O TYM FAKCIE CYFRĘ, KTÓRA ŁASKAWIE PO PÓŁROCZNYM MILCZENIU PRZYJĘŁA MOJĄ REKLAMACJĘ?! SPRAWA TEŻ TRAFIŁA DO KRUKA ITD, WYNIKA Z TEGO, ŻE TO ICH STAŁA PRAKTYKA Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: polo Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.03, 20:17 No cóż nic dodac i nic ująć. Taki sam problem miałem i ja. Korespondencja, telefony i maile trwały kilka miesięcy. W końcu niby wygrałem. Ale koszty znaczków, telefonów tego nikt mi nie zwróci. Serdecznie odradzam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gość Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.chello.pl 29.09.03, 06:31 W Cyfrze+ jest rzeczą nagminną i stałą wyłudzanie od kleintów nienależnych opłat, nawet za dekodery zakupione i stanowiące własność użytkownuków. Łamanie prawa z udziałem firmy KRUK jest przecież przestępstwem, dlaczego więc Prokuratura nie podejmuje właściwych czynności - a ściślej dlaczego Prokuratura popełnia czyn zaniechania wobec Cyfry+ i firmy KRUK. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mimi Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: 195.205.73.* 29.09.03, 08:56 Jak mąż zadzwonił do KRUKA i powiedział, że serdecznie zaprasza windykatora, tylko niech ten się liczy z tym, że spadnie ze schodów, to uspokoiły się dziwne pisemka o nieistniejącycm przecież długu. Odpowiedz Link Zgłoś
issis Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal 29.09.03, 10:27 Gość portalu: mimi napisał(a): > Jak mąż zadzwonił do KRUKA i powiedział, że serdecznie zaprasza > windykatora, A do mnie dzwonili z KRUKa. Nękali od sierpnia 2002 chyba, zapowiedzieli, że zjawią się po nowym roku, ale mija 10 m-cy i nic. Też mam stos makulatury - korespondencji z Cyfrą+ i łatwo się nie poddam. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JANUSZ M. Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.eltur.com.pl 29.09.03, 10:06 Mam podobne problemy z Cyfrą+.Mimo, że rozstałem się z ta instytucją to jakiś KRUK z Wrocławia ściga mnie od półtora roku i głupio ostrzega.Ponieważ jest to kancelaria prawna to sądzę, że powinni podać mnie do sądu i obalił bym ich zarzuty i żądał zadość uczynienia.Ale oni tylko ostrzegają coraz to wymyślniejszymi pismami.KRUK-zmierzmy się w sądzie, mam dla was kilogram makulatury dowodowej.CHcę też zobaczyć głupie miny prawników tej kancelarii.Dlaczego działacie na niby zlecenie Cyfry+ skoro Cyfra twierdzi, że mam wszystko uregulowane.Myślę, że po takich prawnikach mój dziadek na konia wchodził. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: killla zasady windykacji IP: *.pl.abb.com / *.abb.pl 29.09.03, 10:36 wiedząc "od środka" jak wygląda windykacja zobowiązań oraz mając do czynienia w identycznej sytuacji do czynienia z Cyfrą + jestem przekonany że to właśnie oni nawalili a nie KRUK. Prawda jest taka, że firmy windykacyjne dostają od klienta zbiorcze zestawienia : dłuznik - adres - kwota. Na tej podstawie "wlepiają" te dane w formatke wezwania do zapłaty i hurtowo wysyłają do wskazanych przez klienta osób. Na tym etapie firma windykująca nie wie (bo nie może o tym wiedzieć) czy rzeczywiście roszczenia są prawidłowe, może opierać się jedynie na informacjach (zestawieniach) od klienta. W Cyfrze + przepływ informacji ciągnie się niemiłosiernie stąd pewnie KRUK dostawał od nich przestarzałe dane. Dopiero na etapie tuż przed skieroweaniem sprawy do Sądu firma windykacyjna dostaje od klienta faktyczne akta sprawy i jest w stanie ocenic czy klienta ma racje a roszczenia wobec tej osoby są zasadne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janusz Moje problemy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.03, 13:48 Mam podobną sytuację z C+ Z Kruka dzwonią bo chcą wyegzekwować 800 zł za sprzęt odesłany im w paczce. No problem polega na tym że oni go zapodziali. Pan po wyjaśnieniach mówi ok sprawdziłem zgadza się, potem cisza dwa miesiące i znowu pismo (ksero pierwszego) niewiem czy to jest miłość czy kochanie. Pozdrawiam i w razie podobnych problemów prosze o kontakt na priv. januszkozubal@ NOSPAM wp.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Fidek Re: Moje problemy IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 29.09.03, 16:54 Mój kumpel miał identyczne problemy. Z tym, że to nie tyle firma KRUK, co Cyfra oszwabia wszystkich dookoła. KRUK działa na podstawie zlecenia z Cyfry. Tak powiedzieli. Cyfra potrafi doic swoich klientów nawet do dwóch lat po zwrocie dekodera. Dlaczego takimi przypadkami nie zajmie się prokurator???? Odpowiedz Link Zgłoś
drom75 Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? 29.09.03, 18:14 czy ktos wie i powie jak to dokladnie zrobic zeby sie odp... ? rzecz wyglada tak ze po umowie na dwa lata (promocyjna) automatycznie przedluzyli mi umowe na czas OKRESLONY - nastepne 2 lata ! wcale nie mam ochoty za to placic bo poziom telewizji spada na ryj i nic juz w niej ciekawego nie ma ale firma powolala sie na umowe w ktorej ponoc byl zapis, ze jak nie rozwiaze umowy po uplywie 2 lat to ona sie automatycznie przedluza na kolejne dwa. Zakladam ze mowia prawde co do tresci umowy ale czy takie naciaganie (nazwe to po imieniu) miesci sie w granicach prawa? Czy moze moge im wetknac ten szmelc do skrzynki i kazac sie odwalic z normalnym (np. miesiecznym) okresem wypowiedzenia umowy ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: to ja Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 29.09.03, 20:34 Tez mieliśmy dość C+, też automatycznie została przedłuzona umowa.Niestety muszę to napisać - jestesmy związani do postępowania zgodnie z zawartą przez nas umową(nawet jeżeli niedokładnie ją przeczytaliśmy lub póżniej odkrylismy, że jej postanowienia nam nie odpowiadają).Umowa określa w jaki sposób może zostać rozwiązana.Skorzystalismy z mozliwości jej rozwiązania (patrz zapisy umowy - wypowiadając ją z trzy miesięcznym okresem wypowiedzenia (abonament trzeba przez ten okres płacić!!!! tak jest w umowie).Otrzymaliśmy ostatnio pismo z inf, że umowa zostaje rozwiązana z dniem 31.10.2003r. Jest pewien drobiazg - pytalismy też w piśmie(tym, w którym rozwiązujemy umowę) gdzie należy zwrócić dekoder i nie zechciano nam nic odpowiedzieć.No i nie wiemy gdzie go zwrócić , ale będziemy pisać pismo następne (polecony i fax z potwiedzeniem).Jeżeli punkty odmówią mi przyjęcia dekodera napiszę pismo adresowane do punktu (który mi odmówił)z prośbą o adnotacją na tym piśnie o odmowie przyjęcia dekodera; innych pomysłów nie mam; wrócę jeszcze do czytania umowy. Odpowiedz Link Zgłoś
drom75 Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? 29.09.03, 23:33 moge prosic o skan z umowy lub adres gdzie mozna znalezc jej tresc ? moja (a raczej mojego ojca) odeszla gdzies w niebyt .... (umowe zawieralismy okolo 3 lat temu - to na wypadek gdyby sie cos w nich zmienialo przez ten czas). z gory dziekuje. Odpowiedz Link Zgłoś
issis Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? 30.09.03, 00:14 Mąż gdzieś wyczytał, że okres przedawnienia to 2 lata. Wiecie coś o tym? To by się zgadzało - mnęły 2 lata i chyba dali nam spokój. Ostatnie pogróżki (najsilniejsze, łacznie z tym niemiłym telefonem) były właśnie przed samym upływem dwóch lat (jeszcze próbowali nastraszyć, myśleli, że damy się nabrać). GW wspomina o długach przeterminowanych, ale nie pisze po jakim czasie dług można za taki uznać. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: to ja Re: Jak skutecznie pozbyc sie C+ ??? IP: 195.205.117.* 30.09.03, 08:13 Zawieralismy umowę też ok.3 lata temu (wtedy, gdy Wizja padła i klientów przejmował Canal+) ; także nam zaginęła, ale nie ma problemu-nalezy wejść na stronę Canalu + jest tam wzór umowy.Na tym wzorze opieralismy sie wystepując z wnioskiem o rozwiązanie umowy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ZIBI POSZKODOWANI PRZEZ FIRME KRUK IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.03, 10:34 SZUKAM INNYCH OSOB POSZKODOWANYCH LUB NIESŁUSZNIE NEKANYCH PISMAMI I TELEFONAMI ORAZ WIZYTAMI ICH GBUROWATYCH PRACOWNIKOW CZEKAM NA MAILE 1tiger@wp.pl Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ago Re: POSZKODOWANI PRZEZ FIRME KRUK IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 30.09.03, 17:38 Czas się chyba zastanowić, czy wszyscy nękani dłużnicy są nękani niesłusznie. Potrafię zrozumieć, że są wyjątki (patrz artykuł), ale w jakiś dziwny sposób ani ja ani nikt z moich przyjaciół nigdy nie trafił do teczki windykatora. Trafiają tam głównie (poza wspomnianymi wcześniej wyjątkami!!) ludzie, którzy nie doczytali umów bądź po prostu z premedytacją wykorzystują możliwości uniknięcia płacenia za cokolwiek. Jeśli chodzi o mnie - wszystko opłacam terminowo: kablówkę, opłaty, telefony---> dużo tego. Tak wygląda rynek: nie można nikomu nic fundować, odpuszczać!! Na miejscu firm, które dłużników liczą już w tysiącach a nie w jednostkach, postępowałabym tak samo jak Cyfra+ Zgadzam się, że jeśli chodzi o repertuar C+ schodzi ostatnio na psy... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.zeto.wroc.pl 30.09.03, 12:20 Ja niestety mam podobne doświadczenia z Cyfrą. Po oddaniu dekodera do autoryzowanego punktu i odesłaniu potwierdzenia, byłam nękana pismami jeszcze przez 9 miesięcy. Nie obyło się bez awantur z mojej strony, że nie życzę sobie pism od firmy windykacyjnej. Dopiero jak zagroziłam procesem sądowym o próbę wyłudzania ode mnie pieniędzy, za sprzęt, który przecież oddałam, to dali mi spokój. Radzę nie zwracać uwagi na pisma, które w dalszym ciągu wysyła Cyfra. Jeżeli jesteśmy czyści i rozliczeniu, niech oni dalej się martwią, co zrobić z nieaktualną bazą o kliencie. Na przyszłość rada, nie korzystać z usług Cyfry+, bo ta firma tylko naciąga klientów. Powinni się wstydzić.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Perypetii z oddaniem dekodera Cyfry+ ciąg dal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.09.03, 18:47 Tez mam Cyfre+ i mam zamiar zrezygnowa z jej usług. Repertuar jest fatalny ,powtarzaja na okragło te same programy.do tego mnóstwo z akt FBJ( na diskowery) nudne!!!!!!. Natoinale nam zabrali(pakiet biały)Całe szczescie ze nie mamy tych drozszych bo tez same powtórki. jestem przerazona postepowaniem tak zw "szacownej " firmy Odpowiedz Link Zgłoś