Dodaj do ulubionych

Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechniki

25.08.08, 22:34
Na szczęście młodzież nie jest już taka głupia, jak kiedyś. Dziś wiadomo, jaki jest los "inżyniera" po takiej szkole.
Odbijanie się od drzwi do drzwi, i patrzenie, jak kolesie i znajome ziomki zajmują miejsca pracy.
A w temacie miłości - widział ktoś kiedyś ładną dziewczynę na polibudzie? To tak jakby UFO spotkać na ulicy.
Obserwuj wątek
    • Gość: kumien Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: *.magma-net.pl 25.08.08, 22:58
      Chyba koleś masz problem z czytaniem ofert pracy. Inżynier jest najbardziej
      poszukiwanym pracownikiem. Pewnie mówisz o sobie po UE i bankowości.
      • Gość: andrut PWr IP: *.Biskupin.wroc.pl 26.08.08, 07:53
        Polibuda jest spoko. Mają radio studenckie, jedyne na Dolnym Śląsku. wroclaw.fotolog.pl
      • bf109 Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik 26.08.08, 10:04
        Dosłownie, coś się chyba chłopcu powaliło, inżynier po polibudzie na
        pewno ma lepszy los niż hurtem produkowani magistrzy ekonomii i
        administracji z UW, o politologach i socjologach zatrudnianych w UPS
        i HP to już w ogóle szkoda gadać.
        Amen
    • Gość: zdegustowany Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechniki IP: *.wroclaw.mm.pl 25.08.08, 23:21
      Panie turbo-liberal - nie mam pojęcia ktoś Ty jest, ale dowcipy typu
      "czarownice, a nie kobiety, studiują na PWr" są, delikatnie mówiąc, nieśmieszne
      i bardzo mijające się z prawdą. A w kwestii "inżyniera" - nie wiem, gdzie
      wyczytałeś taką bzdurę, ale z tego co ja wiem PWr kształci także na mgr (owszem
      można skończyć z tytułem) inż., a wbrew pozorom zarówno jeden tytuł jak i oba
      otwierają drogę do wielu zawodów i niezłych płac. Powiedzmy sobie szczerze -
      ukończenie uczelni "byle szybko, byle tytuł" i fruuu do Anglii na pewno nie
      obrodzi kokosami. Druga sprawa, że w większości przypadków najpierw trzeba
      zdobyć doświadczenie/uprawnienia (szczególnie po kierunkach typu architektura
      czy budownictwo), zanim zacznie się porządnie zarabiać.

      A komentując newsa: no tak 150tys. na kampanię reklamową, ale już na porządny
      parking (notoryczny brak w tamtym rejonie miejsc) nie ma pieniędzy (w sumie po
      co - żyjemy w średniowieczu, kiedy to student = biedak i nie stać go na
      samochód), wprowadzenie zapisów przez internet (np. na moim budownictwie) nie ma
      pieniędzy itd. itp. Powiedzmy sobie szczerze - po dwóch sesjach ta inwestycja
      się zwróci, szczególnie jak znowu podniosą ceny za powtarzanie kursów...
      • berloo Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik 26.08.08, 00:35
        Gość portalu: zdegustowany napisał(a):

        > Panie turbo-liberal - nie mam pojęcia ktoś Ty jest, ale dowcipy typu
        > "czarownice, a nie kobiety, studiują na PWr" są, delikatnie mówiąc, nieśmieszne
        > i bardzo mijające się z prawdą.

        Ekhm... He, he... To naprawdę zależy od wydziału ;] Ty na budownictwie to masz całkiem, całkiem...

        > A komentując newsa: no tak 150tys. na kampanię reklamową, ale już na porządny
        > parking (notoryczny brak w tamtym rejonie miejsc) nie ma pieniędzy (w sumie po
        > co - żyjemy w średniowieczu, kiedy to student = biedak i nie stać go na
        > samochód),

        To, co budują (budowali) pod C-13 to właśnie parking. Tylko, jak znam życie, studenci będą mogli co najwyżej rowery przed bramą przypiąć... Co do samochodów na terenie kampusu, to sytuacja jest bardzo zła. Po prostu jest ich tam za dużo - nawet poza sesją każdy kawalątek chodnika czy trawników jest zajęty. Z tego, co wiem, w planach jest całkowite zamknięcie terenu między budynkami C i D dla samochodów. Podobny system jest na AE (parkować na terenie uczelni mogą jedynie ci, którzy wykupią sobie karnety na jedno z niewielu miejsc parkingowych) - skutek jest taki, że tam mają bardzo ładny kampus z zielenią i ławeczkami. A na PWr usiąść możesz sobie co najwyżej na schodach, które zwykle robią za palarnię :)

        > wprowadzenie zapisów przez internet (np. na moim budownictwie) nie m
        > a
        > pieniędzy itd. itp. Powiedzmy sobie szczerze - po dwóch sesjach ta inwestycja
        > się zwróci, szczególnie jak znowu podniosą ceny za powtarzanie kursów...

        Duży system do obsługi uczelni jest opracowywany od kilku lat i w tej chwili jest testowany na Chemicznych i IZ. W wakacje miał być już wdrażany na Elektronice, ale w końcu podjęto decyzję, że trzeba jeszcze potestować :) System ma między innymi dawać możliwość zapisów przez internet. Może w lutym...
    • Gość: Businessman Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechniki IP: *.bc.hsia.telus.net 25.08.08, 23:41
      Po co wdawac tyle pieniedzy na reklame?
      Co za debil to wymyslil.
      Lepiej wydac te pieniadze na udoskonalenie programow i na wymiane
      profesorow, zacznijcie w koncu myslec po Europejsku komuchy!
      • Gość: z Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: *.chello.pl 26.08.08, 00:21
        Na reklamę, to pieniądze są, a na klimatyzatory do C13 i H4 oczywiście od lat nie ma [instalacje są gotowe]. W lecie, gdy świeci słońce w C13 na korytarzu i w H4 w salach jest taka temperatura, że można przytomność stracić.
      • Gość: q Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: *.wroclaw.mm.pl 26.08.08, 10:01
        To Ty zacznij myśleć po europejsku. 150 tysięcy, jak na reklamę to są małe
        pieniądze. Szkoda tylko, że ten billboard (albo plakat) jest fatalny, podobnie,
        jak hasło. Film jest o dziwo niezły, choć to kwadratowe hasło, mimo, że ma
        ciekawy koncept, go niszczy.
      • droga2 Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik 26.08.08, 14:17
        akurat PWr jedno jedna z niewielu uczelni w Polsce myśli po europejsku...
        • obinobi Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik 26.08.08, 15:38
          Proszę rozwiń co rozumiesz przez "myśli po europejsku". Ja skądinąd mam
          przeciwną opinię. Powoli zamienia się w typowo polskie dziadostwo, napędzane
          sztuczną propagandą.
    • Gość: L cały wrocław to reklamowa wydmuszka IP: *.kolornet.pl 26.08.08, 00:49
      razem z uczelniami.
      • Gość: YaBol Re: cały wrocław to reklamowa wydmuszka IP: *.as.kn.pl 26.08.08, 02:40
        Masz jakieś kompleksy. Dalszy komentarz zbędny:

        DOMAIN: kolornet.pl
        registrant's handle: nta54490 (CORPORATE)
        nameservers: deenes.uci.agh.edu.pl. [149.156.119.130]
        ns.lama.net.pl. [195.225.248.48]
        ns.lama.krakow.pl. [195.225.248.8]
        created: 2002.09.13 13:00:00
        last modified: 2008.08.12 17:07:16

      • Gość: Herman Re: cały wrocław to reklamowa wydmuszka IP: 159.41.1.* 26.08.08, 06:50
        Jest w tym trochę prawdy. Uczelnia miast inwestować w nowe programy nauczania, laboratoria itp wydaje kasę na idiotyczne reklamy. Z drugiej strony to pieniędzy na wyższe pensje dla doktorantów - ciekawe co będzie z kadrą uczelni za 10-15 lat. Wtedy nawet najlepsze reklamy nie pomogą PWr.
        • Gość: grzyw Re: cały wrocław to reklamowa wydmuszka IP: 212.127.90.* 26.08.08, 07:35
          jak to pierwasz taka kampania? a prywatne uczelnie? wydaja duuzo wiecej niz
          jakies marne 150 tys. no i reklamuja sie w okresie rekrutacji a nie po jej
          zakonczeniu. kto to zaplanowal?
          • droga2 Re: cały wrocław to reklamowa wydmuszka 26.08.08, 14:19
            a czytać potrafisz?

            "Takiej kampanii promocyjnej nie przeprowadziła jeszcze żadna z wrocławskich
            publicznych uczelni wyższych."
        • Gość: marynarz Re: cały wrocław to reklamowa wydmuszka IP: *.srv.volvo.com 26.08.08, 09:06
          Ja akurat konczylem inna uczelnie, w szczecinie. Z PWR mimo to
          jestem troche zwiazany, bedac juz jakis czas we wroclawiu. I musze
          Wam powiedziec, ze podziwiam wladze PWR za ta decyzje. Bo
          klimatyzatory mozna kupic teraz. Ale za 3 lata moze nie byc
          pieniedzy na prad.

          Reklama teraz moze przesadzic o tym, ze kiedy inne uczelnie beda
          borykaly sie z problemem braku studentow, a co za tym idzie braku
          pieniedzy wlasnie PWR bedzie miala kase na badania, inwestycje i
          zmiany programow.

          Sam skonczylem uczelnie, ktora w wyniku niedostatecznej promocji
          zaczela wymierac i to w czasie wyzu demograficznego. Nie chce
          myslec, co by sie stalo w czasie nizu.
    • Gość: gość Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: 90.156.118.* 26.08.08, 08:26
      narzekać to każdy potrafi, trzeba sie do roboty wziąć. a co do łądnych dziewczyn
      to zdziwiłbyś sie.
    • Gość: ddf Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: *.dint.wroc.pl 26.08.08, 08:37
      A ty kolego chyba studiow nie skonczyles zadnych albo po pierwszym semestrze
      wyrzucili cie z PWr ze takie bzdury piszesz...
    • Gość: Żygnałęm... Reklama milosci politechniki... IP: 194.146.120.* 26.08.08, 09:25
      Ten koles na tym plakacie wygladą tak jak wyglada student pwr kiedy pierwszy raz
      pojdzie na AE.
      Prawda jest taka ze praktycznie moi wszysycy kumple na pwr przez studia nie
      mieli dziewczyn, za to na AE najwieksze paszczury mialy fajne laski...
      No ale po studiach sytaacja sie odwraca ($$) ;)
      • Gość: dr Re: Reklama milosci politechniki... IP: *.lanet.net.pl 26.08.08, 09:42

        panowie inzynierowie, jak mozna tak sypac stereotypami:)
        studentki PWr sa ok, zamiast tak pilnie sluchac na wykladach rozejrzyjcie sie. a notatki mozna odbic od kolezanek, z reguly robia lepsze;)
      • Gość: q Re: Reklama milosci politechniki... IP: *.wroclaw.mm.pl 26.08.08, 10:03
        Paszczurem to Ty stary jesteś intelektualnym. Takie młoty, jak Ty, z takimi
        żenującymi określeniami, nigdy nie wyjdą poza wachlarz wybitnie nieatrakcyjnych
        kobiet.
        • Gość: Żygnałęm... Re: Reklama milosci politechniki... IP: 194.146.120.* 26.08.08, 10:11
          Heh tak sie sklada ze dlatego ciagnalem drugi kierunek na AE, wiec na brak
          fajnych kobiet nie narzekalem na studiach :)
    • bahar45 A moze tak od razu sprzedawac dyplomy 26.08.08, 11:13
      Dobre uniwersytety na calym swiecie nie potrzebuja tego typu
      reklamy , ktos z PR przekonal za jakas obiecanke lub drobny prezent
      politechnike na wywalenie tych pieniedzy.

      Jezeli jest dobry poziom i dyplom inzyniera z PW otworzy drzwi to
      nie jest to potrzebne ale widocznie jest inaczej.

      Czyli powrot do zaliczania za 20 PLN.
    • bahar45 A moze tak od razu sprzedawac dyplomy 26.08.08, 11:13
      Dobre uniwersytety na calym swiecie nie potrzebuja tego typu
      reklamy , ktos z PR przekonal za jakas obiecanke lub drobny prezent
      politechnike na wywalenie tych pieniedzy.

      Jezeli jest dobry poziom i dyplom inzyniera z PW otworzy drzwi to
      nie jest to potrzebne ale widocznie jest inaczej.

      Czyli powrot do zaliczania za 20 PLN.
    • Gość: Andru Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: 80.51.196.* 26.08.08, 11:15
      turto-liberal - mało wiesz o życiu, chłopcze...
      • Gość: mwro Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: 194.74.227.* 26.08.08, 11:21
        warto sie pouczuc na Politechnice, jednoczesnie polecam studiowaine
        angielskiego/niemieckiego.
        Na calym swiecie jest brak inzynierow. Ja dostalem swietna oferte
        pracy w Londynie, pobede tutaj troche, a potem sie zobaczy.
        Przysylaja mi inne oferty pracy, Australia, Nowa Zelandia, Dubaj,
        Norwegia. Zyc nie umierac.
    • Gość: Inżynier Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: *.pwrnet.pwr.wroc.pl 26.08.08, 11:29
      Jak jesteś cienki, to wiadomo, że będą Ci "ziomki" odbierać miejsca pracy.
      Lepiej być filologiem? ;] Języki, to ja znam bez filologii...
      • Gość: mwro Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: 194.74.227.* 26.08.08, 16:01
        chyba nie zostalem zrozumiany:-) studiowanie jezykow=nauczenie sie w
        stopniu pozwalajacym na prace gdziekolwiek.
        W Polsce, inzynierowi z paroletnim doswiadczeniem (inzynieria
        sanitarna) latwo jest znalezc prace za godne pieniadze. W Anglii
        firmy i agencje pracy potrafia sie zabijac o fachowca i przescigiwac
        w oferowaniu lepszej pensji. A i uwierzcie, styl pracy, tempo i
        organizacja i kultura pracy o niebo lepsza.
        Konkludujac, jak meczy Cie polski grajdolek i lubisz poznawanie
        nowych krajow, ucz sie jezyka i zostan inzynierem.
    • Gość: Toni Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechniki IP: *.171.18.1.crowley.pl 26.08.08, 11:42
      Uważam, że zarówno Politechnika jak i pozostałe czołowe uczelnie
      Wrocławia powinny poważnie i szybko pomyśleć o budowie nowych
      akademików. Bo jak będzie ich tyle co jest teraz, to ci co wynajmują
      te psełdo pokoje we Wrocławiu po tych astronomicznych cenach
      skutecznie odstraszą wszystkich chetnych do studjowania we Wrocławiu
      i nie pomoże nawet najlepsza reklama.
      Pozdrawiam
    • sztuk6mistrz Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik 26.08.08, 12:26
      turbo-liberal napisał:

      > Na szczęście młodzież nie jest już taka głupia, jak kiedyś. Dziś wiadomo, jaki
      > jest los "inżyniera" po takiej szkole.
      > Odbijanie się od drzwi do drzwi, i patrzenie, jak kolesie i znajome ziomki zajm
      > ują miejsca pracy.
      > A w temacie miłości - widział ktoś kiedyś ładną dziewczynę na polibudzie? To ta
      > k jakby UFO spotkać na ulicy.

      Nieudacznicy życiowi nawet po Harvardzie trafią do śmietnika. A co dziewczyn to
      widać, że nie tylko miałeś problemy z nauką.
      • Gość: janek Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: 83.2.127.* 26.08.08, 12:46
        >>A co dziewczyn to widać, że nie tylko miałeś problemy z nauką. \

        HEHEHEHE dobre
    • Gość: janek Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: 83.2.127.* 26.08.08, 12:43
      To pisał chyba jakis niedorozwój pewnei juz 7 lat siedzi na PWr.
      Wszyscy moi znajomi poszli do NSN i dostali 5k brutto BEZ WSTEPNYCH
      3 MIESIECY. Tam potrzebuja wiecej takich ludzi..... Kolega chyba
      szuka takiej pracy gdzie płacą 10k, a nic nie trzeba umieć robić.
      • Gość: arti Re: Rozpoczyna się kampania reklamowa Politechnik IP: *.de.ibm.com 26.08.08, 13:25
        akurat do nsn biora wszystkich(oczywiscie jakas znajomosc angielskiego jest
        potrzebna, ale technicznie mozna byc zerem). po prostu 80-90% absolwentow pwr to
        nie inzynierowie, ale osoby majace tylko "papier" inzyniera. same studia
        niewiele pomagaja. trzeba samemu wykazac zainteresowanie dziedzina ktora sie
        studiuje (oraz oczywiscie dziedzinami pokrewnymi).
        ps. zarobienie we wro 10k brutto na umowe o prace graniczy raczej z cudem.
    • Gość: Virus Fajne studentki są i wcale nie tak rzadko jak UFO IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.08.08, 13:59
      Wystarczy Inżynieria Środowiska, albo Informatyka i Zarządzanie -
      tam jest najwięcej i większość całkiem, całkiem... Chyba nigdy nie
      studiowałeś na Polibudzie. Co do pracy, to jedni kończą studia, a
      inni kończą studiowanie... różnica taka jak między panią doktor i
      panią doktorową - jedna z nich, zdobyła swój tytuł za głowę, a
      druga...
      • Gość: arti Re: Fajne studentki są i wcale nie tak rzadko jak IP: *.de.ibm.com 26.08.08, 14:14
        wlasnie moim zdaniem nie wystarczy skonczyc jakis tam kierunek. znam sporo ludzi
        po pwr (rozne wydzialy) ktore nie maja pojecia o inzynierii. zreszta wystarczy
        zobaczyc ile osob w dniu rozdania dyplomow (listopad) pracuje w zawodzie. za
        moich czasow bylo to duuuzo mniej niz 20-30%.
        ps. studiowalem na pwr w czasie gdy poziom byl jeszcze w miare przyzwoity i nie
        przyjmowali wszystkich jak leci.
      • Gość: WrednyKOles Re: Fajne studentki są i wcale nie tak rzadko jak IP: 194.146.120.* 26.08.08, 14:14
        ...a druga za urode ;)

        Cóż tak to jest już w zyciu że te 2 rzeczy najczesciej nie ida w parze
        • Gość: student Re: Fajne studentki są i wcale nie tak rzadko jak IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 26.08.08, 16:14
          ..."Wystarczy Inżynieria Środowiska, albo Informatyka i Zarządzanie -

          tam jest najwięcej i większość całkiem, całkiem.."

          popieram - jestem z IZ. Informa co prawda ale dziewczyny tez sa
          nawet spoko. Nie mówiąc już o zarządzaniu :D

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka