Dodaj do ulubionych

Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy

14.08.09, 11:02
"Nikt nie witał z kwiatami pierwszego kierowcę" - to taka troche gramatyczna
mieszanka polsko-niemiecka. Albo "(pan) Nikt witał kierowcę" albo "Nikt nie
witał kierowcy".
Obserwuj wątek
    • Gość: pol_nem Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.sydskane.nu 14.08.09, 11:16
      Ale ten nasz język zagmatwany. Nic dziwnego, że tak mało autostrad się buduje.
      Dużo czasu zajmują lingwistyczne dyskusje i rozmyslenia.
      • Gość: gruba ile kosztuje przejazd? IP: 91.123.169.* 14.08.09, 16:06
        ile kosztuje przejazd z krakowa do granicy?
        • Gość: z Re: ile kosztuje przejazd? IP: 217.98.20.* 14.08.09, 21:23
          Jak na razie, tyle samo co z Krakowa do Katowic - reszta trasy
          jeszcze przez ponad rok będzie bezpłatna ;P
          • Gość: gość Re: ile kosztuje przejazd? IP: *.netcologne.de 26.08.09, 22:06
            a ile Kraków-Katowice??Nie jestem z tego regionu wiec nie wiem ale chciałabym
            wiedziec ponieważ sie niedługo wybieram.../Zgorzelec-Kraków/
    • hetmanwiechu a proboszcz byl droge poswiecic? Statystyki mowia 14.08.09, 11:17
      ze jak proboszcz poswieci to mniej wypadkow jest.

      Nie rozumiem dlaczego jakis tam urzedas z W-Wy musi byc przy otwarciu.
      • Gość: PP Re: a proboszcz byl droge poswiecic? Statystyki m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 18:58
        Przecież inwestor musi podziękować wykonawcy , to zwykła przyzwoitość a nie jak
        kiedyś durnowate przecinanie wstęgi pod publikę a później naprawienie usterek .
        • jureek Re: a proboszcz byl droge poswiecic? Statystyki m 15.08.09, 10:08
          Gość portalu: PP napisał(a):

          > Przecież inwestor musi podziękować wykonawcy

          A co? Wykonawca to za "dziękuję" budował, czy za kasę?
          Już myślałem, że choć raz będzie normalniej, ale rząd znowu nie wykorzystał
          szansy, żeby go tam nie było. Propagandowo rządzący zyskaliby więcej nie
          uczestnicząc w uroczystym otwarciu. Szkoda, że nie skorzystali z tej szansy.
          Jura
      • Gość: Rade W dupie mam proboszcza.. to nie on przyczynił się IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.09, 08:51
        do budowy autostrady. Co za naród! Wszędzie z Księdzem się pchają.
        • Gość: wroclawjacek Spadaj ty zakończeniu dźwigi hamulca IP: *.e-wro.net.pl 17.08.09, 09:51
          W dupie mam proboszcza.. to nie on przyczynił

          kto iny się przyczynił do ego co masz w dupie.
          Nie trzeba było jej dawać.


          > Co za naród! Wszędzie z Księdzem się pchają.
          Nie obrażaj Polaków .
          Spierniczaj tam skąd przyjechałeś możesz teraz zrobić to jeszcze szybciej.
    • Gość: w Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: 78.8.8.* 14.08.09, 11:52
      Żenada! otwieraja pajace to co jest gotowe od 3 miesiecy i jeszcze sie smieja.

      Granda w bialy dzien!
      • Gość: z Ty oczywiście wyciągnąłbyś z kieszeni te 30 mln IP: 217.98.20.* 14.08.09, 21:27
        EUR i zapłacił Strabagowi, chociaż nie było tego w umowie, prawda? ;)
        • Gość: w Re: Ty oczywiście wyciągnąłbyś z kieszeni te 30 m IP: *.as.kn.pl 15.08.09, 00:32
          nie zaplacilbym 30 mln skoro tak sie sfrajerowali umowali - ale wywalilbym z
          roboty odpowiedzialnych za to frajerow przez ktorych przez 3 miesiace tysiace
          litrow paliwa poszlo w lasy boleslawca i miliony zl zniszczyly drogi lokalne gdy
          super hiper autostrada byla gotowa.

          i nie pokazywalbym sie na otwarciu tak jakby wszystko bylo super gdy przez 3
          miesiace na autostradzie prawie trawa zaczela rosnac.

          ale oczywiscie polaczek madry przed szkoda i po szkodzie.
          • Gość: Radek Re: Ty oczywiście wyciągnąłbyś z kieszeni te 30 m IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.09, 09:06
            Ty chyba nie znasz reguł wolnego rynku człowieku.
            Musisz pracować na jakimś odludziu, bądź na Państwowym garnuszku bo pojęcia nie
            masz o czym mówisz. Firma Strabag dla twojej informacji dzięki bardzo dobrej
            organizacji robót (z czego jest znana) często (nie zawsze) kończy przed czasem,
            i często żąda za to dodatkowych pieniędzy - niesłusznie. Skoro wykonali prace
            szybciej to już na tym sporo zarobili i w żadnym wypadku nie powinni żądać
            dodatkowych pieniędzy które nie były przewidziane w umowie.
            I ty człowieku - bezmózgowcu chcesz wywalać ludzi za to że nie przewidzieli ile
            dokładnie bedzie trwała budowa autostrady? Miałbyś kiedykolwiek zobaczyć
            charmonogram czasowy budowy autostrady to nie wiedziałbyś gdzie popatrzeć... W
            umowach zawsze przewidywany również czas na dodatkowe problemy które zawsze
            wyskakują, jak np. Nie chcący się wyprowadzić ludzie pomimo decyzji wojewody
            (przypadek w Żorach-Rowniu na Śląsku gdzie Budynek mieszkalny stał na środku
            placu budowy i ludzie wyprowadzili się dopiero po 8 miesiącach od czasu
            rozpoczęcia budowy A1, lub znaleziska całych arsenałów z II Wojny Światowej w
            pobliżu Gorzyczek również odcinek nowo budowanej A1 przy granicy z Czechami.
            Wiec nie pisz mi tu że ktoś nie przewidział tego że firma dobrze się sprawi i
            skończy pare miesięcy wcześniej. Dosłownie zero pojęcia. Oskarżasz niczym
            debilny PiS : Że PO nie przewidziała kursu waluty, albo że nie przewidziała
            kryzysu i ile PKB spadnie w kraju (reszta świata radzi sobie gorzej z
            przewidywaniem) dosłownie - jak dzieci z klockami lego.

            Umysłowe Przedszkole - te dwa słowa obrazują twój poziom myślenia.

            Nareszcie (pomimo kryzysu) w tym kraju ruszyły budowy dróg... Odcinek Śląskiej
            A1 (zaczęty 1 rok temu) za rok ma być gotowy - tak się to robi w Europie.
            Kolejne autostradowe przejście graniczne, z kolejnym krajem. Jełopowaty PiS
            oddał 8 km autostrady.
            • membrum_virile Re: Ty oczywiście wyciągnąłbyś z kieszeni te 30 m 15.08.09, 09:39
              Firma Strabag, tak gwoli ścisłości, poprosiła o aneks do umowy, z
              wydłużeniem terminu budowy.
              Potem wykonała autostradę w terminie, o którym mowa była w
              pierwotnej umowie (fakt, wcześniej, niż to było określone w
              aneksie...).
              I za takie cwaniactwo i tępy chwyt mieliśmy dopłacić 35 dużych
              baniek? Nie.
            • Gość: darek Re: Ty oczywiście wyciągnąłbyś z kieszeni te 30 m IP: 80.50.236.* 15.08.09, 09:57
              Ale jesteś prymitywnym gadem, podszytym jadem, masz jeden cel, pluć na PiS i
              masz w dupie autostrady, drogi, Polskę. Wiesz swoje, reklamować PO za wszelką
              cenę. Co tu ma PiS do tematu remontu dróg i oddania kawałka autostrady. Ale
              niektórym oszołomom w nocy, w dzień, w kiblu i w barze idzie o jedno, pluć na
              PiS. Jak Ci sie podoba droga, to o tym napisz, a jak nie napisz też, ale nie
              ujadaj, bo sie kiedyś udławisz.
              • Gość: z Widocznie czymś tam sobie na to zasłużyliście IP: 217.98.20.* 15.08.09, 11:47
                przez te 2,5 roku rządów ;P Każdy w końcu dostaje to, na co sobie
                zapracował ;)
          • Gość: wroclawjacek Re: Ty oczywiście wyciągnąłbyś z kieszeni te 30 m IP: *.e-wro.net.pl 17.08.09, 09:52
            > ale oczywiscie polaczek madry przed szkoda i po szkodzie

            To Polaczek czy Grad ?
    • marian391 Nie ma to jak PR 14.08.09, 12:30
      Premier Schetyna od 3 dni zajmuje się PR, czy za to my podatnicy mu
      płacimy? W czasach oszczędności każda złotówak się liczy. Ile
      kosztowała podróż oficjelii, no i zabezpieczenie ich pobytu? PO
      jednak tanią propgandą stoi, a większość rodaków daje się na to
      nabierać.
      • Gość: darek Re: Nie ma to jak PR IP: 80.50.236.* 15.08.09, 09:58
        oni żyją nadal w epoce, rąsia, goździk...
      • jureek Re: to jest głupi PR 15.08.09, 10:11
        Więcej by zyskali, gdyby nie pchali się na uroczyste otwarcie. Ale jak widać
        wielka jest siła przyzwyczajenia.
        Jura
        • truten.zenobi Re: to jest głupi PR 15.08.09, 11:48
          dokładnie albo jakby zlecili nikowi zbadanie całej sprawy...
          najlepiej rok temu!!!
      • simonh Re: Nie ma to jak PR 15.08.09, 21:33
        panie glupek, przeciez on mieszka we Wroclawiu, a na weekend kazdemu
        wolno pojechac do domu.
      • Gość: mak To rząd PISu rozpoczął budowę IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.08.09, 07:40
        Super, Schetyna z Grbarczykiem robią sobie PR choć doskonale wiedzą,
        że budowę autostrady rozpoczął rząd PiSu, PO jedyne co zrobiło to
        budowy nie przerwało - jak widać uznają to za sukces ;)
    • Gość: rgedsrfgdsfg Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.polkomtel.com.pl 14.08.09, 12:42
      no to teraz czekamy na kolejne otwarcie - tym razem A4 z Krakowa do Szarowa, 20
      km, yeah!!!
    • eruve.elen Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy 14.08.09, 13:00
      a stacje benzynowe tam jakieś są (lub będą), czy - jak to drzewiej bywało na
      innych odcinkach A4 - jak się przed wjazdem nie zatankuje, to można co
      najwyżej pomoc drogową wzywać?
      ;]
      • Gość: znak Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.lanet.net.pl 14.08.09, 13:54
        > a stacje benzynowe tam jakieś są

        To nie problem.
        Będą specjalne znaki ostrzegawcze typu "Najblizsza stacja paliw: 235km (Gliwice)".
        Sa powszechnie stosowane w regionach oddalonych od cywilizacji - srodkowa Australia, Afryka, Mongolia, Europa powyzej kola podbiegunowego...
        • Gość: anty Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.09, 17:01
          nie czepiajcie się nie ma stacji = nie ma bramek i opłat za
          autostradę. opłaca się więc nie marudzić...
      • Gość: m. Wiem gdzie zatankować :-) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 16:52
        Stacji pewnie jeszcze nie ma i długo nie będzie. Dla zagubionych
        zmotoryzowanych jadących na oparach polecam zjazd na starą drogę
        numer 4 (tak jak się przed otwarciem A4 do Zgorzelca jechało). Nie
        dalej niż 1km od zjazdu jest kilka dużych stacji benzynowych do
        wyboru.
        • jureek Re: Wiem gdzie zatankować :-) 14.08.09, 16:53
          Gość portalu: m. napisał(a):

          > Stacji pewnie jeszcze nie ma i długo nie będzie. Dla zagubionych
          > zmotoryzowanych jadących na oparach polecam zjazd na starą drogę
          > numer 4 (tak jak się przed otwarciem A4 do Zgorzelca jechało). Nie
          > dalej niż 1km od zjazdu jest kilka dużych stacji benzynowych do
          > wyboru.

          I co najciekawsze, to na tych stacjach tuż przy granicy paliwo było o
          kilkanaście groszy tańsze niż dalej w Bolesławcu.
          Jura
        • Gość: boa Re: Wiem gdzie zatankować :-) - co z Areca? IP: *.hsi3.kabel-badenwuerttemberg.de 14.08.09, 23:49
          A wlasnie... co z Areka? Duzy objazd trzeba teraz robic, zeby zjesc
          te pyszne flaczki, zurek i nalesniki z serem?
      • Gość: darek Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: 80.50.236.* 15.08.09, 10:00
        stacje będą, oni już sobie zarezerwowali byt na wypadek przegranych wyborów,
        teraz tylko namaścili własciwe miejsca
    • librek Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy 14.08.09, 14:23
      REWELACJA, wybudowali 50 km drogi !!! Przy takim tempie budowy sieć
      autostrad będziemy mieli za jakieś 50 lat, jeżeli obecnie budowane
      dotrwają do tego czasu.
      • swiety_76 Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy 14.08.09, 15:43
        W porównaniu z tym co było kiedyś (przed wejściem do Unii) to
        faktycznie rewelacja.
      • Gość: PP Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 18:55
        Te 50 km budowali 2 lata - długo ale i tak jest lepiej niż za PRLu.
    • Gość: kania staszek Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.08.09, 14:24
      Jak to dobrze,że rządzi PO- BUDUJE, BUDUJE I JESZCZE RAZ BUDUJE.
    • Gość: skretyniał georg Re: Beton co serce mężczyzny wzrusza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 19:02
      Jakże miło popatrzec na baśniowe klimaty, kiedy to kawalek betonu zmusza
      twardych ponoc samców do łazwych wzruszeń, westchnień, przemówień i gorączki macicy

      Kiey samce podobno polowały i zabijały, dzis metroseksualni rządowcy są w
      objeciach emocji na otwarciu klepiska dla bryczek :)
      • Gość: mamentum_vivale Re: Beton co serce mężczyzny wzrusza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 19:12
        niektórzy mogliby wyjechać....nieprawdasz?
        • Gość: skretyniał georg Re: Beton co serce mężczyzny wzrusza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.09, 20:46
          "ż" na koncu kretynie. wyjeżdżaj czym prędzej, racja
    • adoth Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy 14.08.09, 19:59
      Ludzie przestańcie już marudzić.

      Obecnie jest 330 km autostrad w budowie. Dodatkowo 260 km
      ekspresówek. W przyszlym roku bedzie w budowie ponad 1000 km. To sa
      fakty. A stacje benzynowe to szczegół - są stacje z obu stron
      odcinka.
      • Gość: z Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: 217.98.20.* 14.08.09, 21:36
        Będą stacje, to będą także bramki - więc nie ma się do czego
        spieszyć. Ja jeżdżę od kilku lat na trasie Wrocław - Katowice i po
        prostu pamiętam, aby nie wjeżdżać na A4 na rezerwie. Za to nie płacę
        za przejazd, więc nie marudzę, i tyle ;P
    • jacek.killman Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy 14.08.09, 21:28
      Skoro autostrada A4 została otwarta, wkrótce ulegnie zmianie numer
      starej drogi krajowej na odcinku od Krzywej do Zgorzelca. Zatem
      żegnaj "czwórko". Zamiast tego będziemy mieli drogę na 94, czyli
      kontynuację drogi Wrocław - Środa Śl. - Legnica - Krzywa.
    • truten.zenobi p... politycy... 14.08.09, 21:59
      a jednak wszystko czekało by towarzysz jeden z drugim mógł łaskawie
      przeciąć wstęgę...

      widzę po jest równie przesiąknięte PRLem jak PIS tyle że innym
      okresem....
    • czestochowa40 Od piątku autostrada A4 prowadzi do granicy 15.08.09, 07:58
      Przepraszam,od kiedy autostrada jest od Krakowa do granicy? Sadze ze od
      Katowic do niemieckiej granicy. Pomiedzy Krakowem a Katowicami jest prywatna
      droga gminna,pelna tzw. prac remontowych,ktorej to drogi wlascicielem jest tzw
      VIP udajacy czlowieka o niebywalej kulturze /"jak sie komus nie podoba to
      niech jedzie inna droga"/.
    • pawelxx5 Od piątku autostrada A4 prowadzi do granicy 15.08.09, 10:52
      BRAVO! BRAVO! BRAVO!
      • Gość: patipat Re: Od piątku autostrada A4 prowadzi do granicy IP: 81.201.229.* 15.08.09, 15:37
        A KIEDY WRESZCIE A18 ?
    • manfred211 Zdjęcie tych facetów -koszmarne! 15.08.09, 17:30
      Ustawili się - jak w cyrku.
      Uśmiech przylepiony do czoła (infantylizm, czy głupota?). Nie wiem z czego ci
      POpaprańcy się cieszą?, chyba tylko z tego, że uniemożliwili kierowcom
      korzystanie z autostrady już w ... marcu?!
      • Gość: Neo[EZN] Re: Zdjęcie tych facetów -koszmarne! IP: 78.8.142.* 15.08.09, 17:46
        Aż czasem smutno się człowiekowi kiedy widzi jak głupoty rozsiewane
        po internecie szybko się rozchodzą...
        • Gość: Emeryt Re: Zdjęcie tych facetów -koszmarne! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.08.09, 19:01
          Wszystko było ok. Brakowało tylko Chucka Norrisa.
      • Gość: piotr Re: Zdjęcie tych facetów -koszmarne! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.09, 17:39
        twoje pisuary układu szukali przez 2 lata zamiast budować-brawo PO 300 km
        autostrad jest w budowie
    • chwdpis51 Prosze o nienazywanie tej drogi autostrada 15.08.09, 19:34
      Forum GW czyta znikoma liczba "ciemnego luda". Poczucie humoru ma swoje granice.
      • jureek Re: Prosze o nienazywanie tej drogi autostrada 15.08.09, 19:42
        chwdpis51 napisał:

        > Forum GW czyta znikoma liczba "ciemnego luda". Poczucie humoru ma swoje granic
        > e.

        O! Kolejny światowiec się znalazł, dla którego droga poniżej pięciu pasów ruchu
        w każdą stronę nie może nazywać się autostradą. Wyobraź sobie jednak, że nie
        wszystkie autostrady mają aż tyle pasów ile widujesz na hamerykańskich filnach.
        Zdarzają się też takie autostrady jak np. odcinek niemieckiej A4 między Weimarem
        a Jeną, tylko po dwa pasy w każdą stronę i bez pasa awaryjnego. Niemcy nie słyną
        raczej z poczucia humoru, a jednak nazywają tę drogę autostradą.
        Jura
        • truten.zenobi Re: Prosze o nienazywanie tej drogi autostrada 15.08.09, 19:54
          tak tylko to jest pozostałośc po DDR.. i nie wiem czy zauważyłeś że
          trwają tam prace nad poszerzeniem tyle że oczywiście nie da się tego
          zrobić od razu..
          do tego my teraz budujemy 2 pasmowe a odcinek o którym piszesz niemcy
          wybudowali ponad 50 lat temu!

          w tym samym czasie zobacz ile niemcy zrobili, ile czesi a ile my...
          budujemy najdrożej, najgorzej, i najmniej!
          • jureek Re: Prosze o nienazywanie tej drogi autostrada 15.08.09, 20:28
            truten.zenobi napisał:

            > tak tylko to jest pozostałośc po DDR.. i nie wiem czy zauważyłeś że
            > trwają tam prace nad poszerzeniem

            Tam nie trwają żadne prace nad poszerzeniem.*) Chodzi mi dokładnie o odcinek
            Schorba - Jena. Zaraz po zjednoczeniu zmieniono tam nawierzchnię, ale autostrady
            nie poszerzono. Poza tym takich odcinków bez pasów awaryjnych spotkasz też sporo
            na terenie nie tylko byłej NRD.
            Przypominam też, że na całym otwartym wczoraj odcinku od Krzyżowej do Zgorzelca
            są pasy awaryjne. Nie rozumiem więc zupełnie, dlaczego naszego "światowca"
            śmieszy nazwanie tej drogi autostradą.
            Jura

            *) Żadne prace nado poszerzeniem nie trwają i trwać nie będą, bo budowany jest
            zupełnie nowy odcinek z tunelem omijający Schorbę od północy. To potrwa jednak
            jeszcze parę lat.
            • 1410_tenrok do wszystkich nudziarzy o A4, co nie jest autostra 16.08.09, 13:54
              dą..........

              Pojechać tłumoki w okolica Frankfurtu oraz Mainzu - tam jest takich autostrad
              bez pasa awaryjnyego od diabła i ciut, ciut. I jakos nikt nie pyszczy.
              Ale u nas to zawsze jakis nudziarz musi nudzić i narzekać. A na drzewo! Banany
              prostować!
          • Gość: zenon Re: Prosze o nienazywanie tej drogi autostrada IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 16.08.09, 13:13
            Duzo jezdzilem po Europie i dwa pasy + awaryjny do standard. A czasem zdarzaja
            sie takie bez pasa awaryjnego.

            Ten odcinek do Jedrzychowic jak najbardziej mozna nazwac autostrada. Co prawda
            ruch na tej autostradzie jest bardzo duzy i w sumie powinny byc 3, ale nie
            narzekam. Wreszcie wsiadam w auto i moge sobie spokojnie pojechac z Wrocka do
            Niemiec bez tego koszmaru.
      • simonh Re: Prosze o nienazywanie tej drogi autostrada 15.08.09, 21:41
        nie kompromituj sie swoja glupota palancie ! To samo dotyczy tego
        trutnia.
    • redakcja_v a jest ogrodzona od zwierzyny? 15.08.09, 20:51
      a jest ogrodzona od zwierzyny?
      • jureek Re: jest 15.08.09, 21:17

    • simonh Od piątku autostrada A4 prowadzi do granicy 15.08.09, 21:31
      Zaplacenie premii za wczesniejsze ukonczenie odcinka i tak nic by
      nie dalo bo drugi odcinek robiono az do lipca. To po pierwsze, a po
      drugie to jesli w umowie nie ma nic o premii to wyplacenie jej
      byloby zwyklym przestępstwem !
      Powtarzanie nieustnnych bredni jakie na temat budowy drog w Polsce
      wypisuje sie w gazetach siegnęło juz chyba zenitu !
      • truten.zenobi no dobrze! ale... 15.08.09, 23:01
        dlaczego tak źle przygotowano inwestycję że są takie cyrki?
        dlaczego jeśli w lipcu było wszystko gotowe nie oddano w lipcu i...
        dlaczego czekano na jaśniepana z otwarciem?
        • jureek Re: no dobrze! ale... 15.08.09, 23:10
          truten.zenobi napisał:

          > dlaczego tak źle przygotowano inwestycję że są takie cyrki?
          > dlaczego jeśli w lipcu było wszystko gotowe nie oddano w lipcu i...
          > dlaczego czekano na jaśniepana z otwarciem?

          Z otwarciem czekano na zgłoszenie wykonawcy, że zakończył prace. To chyba
          normalne? Wprowadzałbyś się do domu, zanim jego wykonawca zamelduje, że ukończył
          budowę?
          Po zgłoszeniu zakończenia prac konieczny jest jeszcze odbiór techniczny, który w
          przypadku oddanego wczoraj odcinka został wykonany bardzo szybko, bo chyba w 4
          dni, a zgodnie z przepisami może taki odbiór trwać nawet 4 tygodnie.
          Poza próbą dokonaną przez Strabag uzyskania szantażem ponad 30 dodatkowych
          milionów nie było żadnych cyrków. Teksty jakoby z otwarciem czekano na wolne
          terminy prominentów to wymysł dziennikarzy (zresztą nie wiadomo, czy nie
          podpuszczanych przez Strabag w ramach zemsty za to, że szantaż się nie udał).
          Jura
          • truten.zenobi Re: no dobrze! ale... 15.08.09, 23:19
            cząstkowe odbiory techniczne można robić w trakcie budowy, tak więc
            można byo tak wszystko przygotować by dnia następnego otworzyć..

            > nie było żadnych cyrków.
            a jakbyś określił to że nie przygotowano właściwie inwestycji tj min
            nie był uregulowany status prawny gruntów?

            Teksty jakoby z otwarciem czekano na wolne
            > terminy prominentów to wymysł dziennikarzy
            tak???
            a shetyna to niby przypadkiem przejeżdżał???
            • jureek Re: no dobrze! ale... 15.08.09, 23:48
              truten.zenobi napisał:

              > cząstkowe odbiory techniczne można robić w trakcie budowy, tak więc
              > można byo tak wszystko przygotować by dnia następnego otworzyć..

              Aha, więc o te 3 dni chodzi? Wcześniej była mowa o kilku miesiącach.

              > > nie było żadnych cyrków.
              > a jakbyś określił to że nie przygotowano właściwie inwestycji tj min
              > nie był uregulowany status prawny gruntów?

              Żaden cyrk, tylko normalka przy obowiązujących aktualnie przepisach. Przypomnę
              tylko tych dwóch panów blokujących przez lata budowę autostradowej obwodnicy
              Wrocławia. Poza tym, czy te sprawy gruntowe obciążają obecną, czy poprzednią ekipę?
              Właśnie dlatego, znając realia nie mam pretensji, że przy okazji remontu odcinka
              Wrocław - Krzyżowa nie poszerzono od razu autostrady o pasy awaryjne, bo to
              właśnie byłoby związane z wykupem dodatkowych gruntów i dlatego ciągnęłoby się
              latami. Dobrze, że nie czekano aż załatwione zostaną sprawy gruntów, tylko
              szybko i sprawnie kompletnie wymieniono kompletnie nawierzchnię na istniejącej
              autostradzie, a z poszerzeniem trzeba będzie poczekać na uregulowanie spraw gruntów.

              > Teksty jakoby z otwarciem czekano na wolne
              > > terminy prominentów to wymysł dziennikarzy
              > tak???
              > a shetyna to niby przypadkiem przejeżdżał???

              Myślisz, że Strabag uzgadniał z Schetyną, kiedy dokona zgłoszenia zakończenia
              robót? Dość daleko posunięta teoria spiskowa, tym bardziej, że Strabag jest
              obecnie na wojennej ścieżce z GDDKiA z powodu nieudanego skoku na ponad 30
              baniek. Za to, że tej kasy nie dostali, mieliby Schetynie iść na rękę? To już
              bardziej kupy się trzyma moje podejrzenie o inspirowanie przez Strabag kampanii
              prasowej, jakoby to nie oni, tylko rząd był winny temu, że autostrada tak późno
              została otwarta.
              Jura
              Jura
              • truten.zenobi Re: no dobrze! ale... 16.08.09, 09:36
                Poza tym, czy te sprawy gruntowe obciążają obecną, czy poprzednią ek
                > ipę?
                a w urzedach przygotowujących inwestycje zmieniły się jakieś "ekipy"?

                > Żaden cyrk, tylko normalka przy obowiązujących aktualnie
                przepisach.

                tak ja wiem, że najlepiej dla urzdników by było gdyby mogli działac
                tak jak w chinach czy rosji tj. wywalać ludzi "na ulicę"
                może nie znam tego konkretnego przypadku ale budowa obwodnicy na
                klecińskiej stała 2-3 lata bo "miasto" chciało wywłaszczyć za 20%
                wartości nieruchomości!
                a powiedzmy jeszcze tak osoba wywłaszczana ma prawo oczekiwać
                "trochę" więcej niż wartość rynkowa nieruchomości!

                pewnie koszty wywłaszczenia to i tak niewielki % kosztów inwestycji a
                jej przeciąganie w czasie kosztuje znacznie więcej.

                obrze, że nie czekano aż załatwione zostaną sprawy gruntów, tylko
                > szybko i sprawnie kompletnie wymieniono kompletnie nawierzchnię na
                istniejącej
                > autostradzie,

                buhahahahaa...
                tak szybko i sprawnie... widziałem.... a jaka jakość... piknie ino
                cud!

                a z poszerzeniem trzeba będzie poczekać na uregulowanie spraw gru
                > ntów.
                czyli 2x ponieśc te same koszty...

                > Myślisz, że Strabag uzgadniał z Schetyną,
                nie! myślę że urzędnicy to uzgadniali stąd takie cyrki z terminem 8,
                10, 14,
                może gdyby autostrada nie stała gotowa ( albo prawie gotowa bo
                jeszcze pół roku "malowano znaki") to by te 4 dni nie robiło różnicy a tak jak już wszyscy są nieźle wq..ni to takie oczekiwanie na
                premiera dodatkowo drażni ludzi!!!
                • map4 Re: no dobrze! ale... 16.08.09, 16:19
                  truten.zenobi napisał:

                  > tak ja wiem, że najlepiej dla urzdników by było gdyby mogli działac
                  > tak jak w chinach czy rosji tj. wywalać ludzi "na ulicę"
                  > może nie znam tego konkretnego przypadku ale budowa obwodnicy na
                  > klecińskiej stała 2-3 lata bo "miasto" chciało wywłaszczyć za 20%
                  > wartości nieruchomości!

                  Dodaj jeszcze gwoli ścisłości jak się sprawa skończyła i za ile wywłaszczono
                  tego gościa od warsztatu samochodowego. Magistraccy chcieli zapłacić za działkę
                  20% jej wartości, więc gość się wkurzył, postawił okoniem, narobił smrodu i
                  dostał 500% jej ówczesnej wartości.

                  > nie! myślę że urzędnicy to uzgadniali stąd takie cyrki z terminem 8,
                  > 10, 14,

                  "Pod uwagę bierzemy terminy od 8 do 10 sierpnia, ale jesteśmy uzależnieni od
                  kalendarzy ministrów Grabarczyka i Schetyny"
                  oto cytat z Joanny Wąsiel, rzeczniczki prasowej wrocławskiego oddziału GDDKiA.

                  > może gdyby autostrada nie stała gotowa ( albo prawie gotowa bo
                  > jeszcze pół roku "malowano znaki") to by te 4 dni nie robiło różnicy a tak jak
                  > już wszyscy są nieźle wq..ni to takie oczekiwanie na
                  > premiera dodatkowo drażni ludzi!!!

                  Strabag uwinął się z budową szybciej, ponieważ ekipa potrzebna im była na budowę
                  następnego odcinka innej autostrady. Po drugie deszcze zmyły część nasypów i
                  trzeba było je umacniać.

                  Generalnie: nowy odcinek A-4 jest całkiem w porządku, z wyjątkiem oznakowania,
                  ale to temat na zwolnienia w GDDKiA a nie u wykonawcy. Nie widzę natomiast
                  powodu, aby był płatny - przecież wybudowano go za publiczne pieniądze, za
                  podatki polaków (25%) i reszty europejczyków (75%).

                  Gdyby finansowanie tego kawałka atusotrady odbyło się z funduszy prywatnych, to
                  co innego.
                  • truten.zenobi Re: no dobrze! ale... 16.08.09, 16:59
                    więc gość się wkurzył, postawił okoniem, narobił smrodu i
                    > dostał 500% jej ówczesnej wartości.

                    weź pod uwagę że wartość działki to także jej lokalizacja... warsztat
                    przy jednej z głównych dróg w mieście to może być naprawdę spora
                    kwota!!!
                    • map4 Re: no dobrze! ale... 17.08.09, 13:27
                      truten.zenobi napisał:

                      > weź pod uwagę że wartość działki to także jej lokalizacja... warsztat
                      > przy jednej z głównych dróg w mieście to może być naprawdę spora
                      > kwota!!!

                      Gdyby warsztaty przy głównych drogach były taką żyłą złota, to byłoby ich
                      więcej. Na razie przy drogach dominują bary, stacje benzynowe i burdele.
    • a_l_e_x Darmozjadów i matołów banda!!! 16.08.09, 23:56
      Żenujący spektakl, żenujący komentarz dziennikarzy - "aż" dwa pasy plus pas
      awaryjny - coś nieprawdopodobnego. W czasach kiedy na zachód od Polski buduje
      się autostrady co najmniej 3-pasmowe, u nas podniecają się dwupasmowymi
      autostradami z pasem awaryjnym. A słuchając przemówienia Schetyny przypomniały
      mi się występy PRL-owskich przywódców na "ważnych" ludowych świętach. W tym
      kraju nic się nie zmienia mimo upływu czasu...
      • map4 Re: Darmozjadów i matołów banda!!! 17.08.09, 08:01
        a_l_e_x napisał:

        > Żenujący spektakl, żenujący komentarz dziennikarzy - "aż" dwa pasy plus pas
        > awaryjny - coś nieprawdopodobnego. W czasach kiedy na zachód od Polski buduje
        > się autostrady co najmniej 3-pasmowe, u nas podniecają się dwupasmowymi
        > autostradami z pasem awaryjnym.

        Powoli zaczyna się budować po cztery pasy w jedną stronę, na przykład na
        obwodnicy Berlina, na A-9 na północ od Monachium, pomiędzy lotniskiem a miastem
        czy też na A-1 od Bolonii na północ w stronę Modeny. O ile nowy odcinek A-4 w
        formacie dwa pasy jeszcze od biedy wystarczy, to odcinek pomiędzy Wrockiem a
        Legnicą już od dawna powinien być co najmniej trzypasmowy dla każdej jezdni.
        • jureek Re: Darmozjadów i matołów banda!!! 17.08.09, 09:10
          A po dwa pasy to już się w ogóle na Zachodzie nie buduje?
          Chyba jestem ślepy, bo jak byk widzę, że np. nowo wybudowana A71 ma 2 pasy i
          trzeciego za cholerę nie mogę się dopatrzyć.
          Jura
          • map4 Re: Darmozjadów i matołów banda!!! 17.08.09, 13:34
            jureek napisał:

            > A po dwa pasy to już się w ogóle na Zachodzie nie buduje?

            Ależ oczywiście, że się buduje. Standard dwa razy po dwa pasy zarezerwowany jest
            jednakże dla bocznych autostrad bez wielkiego znaczenia. Główne autostrady w
            ciągu europejskich korytarzy transportowych są już od dawna
            budowane/rozbudowywane do 2x3 pasów. Czasami 2x4.

            > Chyba jestem ślepy, bo jak byk widzę, że np. nowo wybudowana A71 ma 2 pasy i
            > trzeciego za cholerę nie mogę się dopatrzyć.

            Ależ nie gorączkuj się. Polska jest jakieś 40 lat za Europą jeśli chodzi o
            koleje, a i w sprawie autostrad wygląda mi to na podobne opóźnienie. W związku z
            tym budowy sześciopasmowych autostrad w najjaśniejszej pomrocznej można się
            spodziewać gdzieś tak od roku 2020, czyli 40 lat po rozpoczęciu ich budowy w
            Europie. Zagęszczenie ruchu wydaje się nie mieć tu żadnego znaczenia.
            • jureek Re: Darmozjadów i matołów banda!!! 18.08.09, 16:27
              en.wikipedia.org/wiki/Lewis-Mogridge_Position
              Oczywiście Polsce do takiego stanu nasycenia jeszcze daleko, ale koło Frankfurtu
              sam mogłem na własnej skórze doświadczyć działania tego prawa. Od kilku lat
              rozbudowywano do 3 pasów A66 między Frankfurtem a Wiesbaden. Na odcinku tym jest
              b. duże natężenie ruchu i zawsze rano i wieczorem tworzyły się korki. Po
              poszerzeniu do 3 pasów korki zniknęły, ale stan taki nie trwał nawet roku i
              korki wróciły (teraz akurat są urlopy, więc jest trochę spokojniej, ale w
              czerwcu korkowało się tam, aż miło). I co teraz trzeba by zrobić? Poszerzyć
              autostradę do 4 pasów? Może na 2 lata starczy. A co potem?
              Jura
      • q_vw Re: Darmozjadów i matołów banda!!! 21.08.09, 15:49
        Ring berliński, zależnie od miejsca ma 2-3 pasy, czyli nie 3 na
        całej długości i nie 4... Tydzień temu jechałem jadąc do Hamburga...

        Generalnie, najczęściej spotykane są... dwa pasy, więc się nie
        gorączkuj... szkoda zdrowia.
    • Gość: Adamek Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.08.09, 10:15
      Patrząc na zdjęcie towarzyszące artykułowi zastanawiam sie nad tym
      co jest przyczyną takiej radości? Czy to, że nie zapłacono za dobrą
      i przed czasem ukończoną robotę, czy może to, że jacyś frajerzy z
      poprzednie ekipy władzy (którzy) doprowadzili do budowy tego odcinka
      a Paniskom przyszło spić śmietankę. To sie nazywa CYNIZM
      • jureek Re: Od dziś autostrada A4 prowadzi do granicy 17.08.09, 10:20
        Gość portalu: Adamek napisał(a):

        > Patrząc na zdjęcie towarzyszące artykułowi zastanawiam sie nad tym
        > co jest przyczyną takiej radości? Czy to, że nie zapłacono za dobrą
        > i przed czasem ukończoną robotę,

        ?????????????????????????
        Wykonawcy nie dostali pieniędzy przewidzianych w umowie? Pierwsze słyszę.
        Jura
    • konrad.walczybinski Autostrada A4 wreszcie prowadzi do granicy 17.08.09, 13:33
      Yupi!
    • henyk Autostrada A4 wreszcie prowadzi do granicy 18.08.09, 16:12
      Jechałem nią w piątek i wracałem dzisiaj, we wtorek. Jest super. Doceniam
      ogrom pracy jaka została w budowę włożona.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka