Gość: caroosia IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.10.05, 17:55 Czesc! Czy ktos mial moze zalatwiana prace przez Staffline Recruitment i moze mi cos na temat tej firmy powiedziec. Jak wygladaly warunki pracy i takie tam. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
basia505 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 10.10.05, 07:21 Gość portalu: caroosia napisał(a): > Czesc! Czy ktos mial moze zalatwiana prace przez Staffline Recruitment i moze > mi cos na temat tej firmy powiedziec. Jak wygladaly warunki pracy i takie tam. Czy nikt nic nie wie? Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 18.10.05, 16:28 Dzięki Wielki Kris za informacje na temat tej agencji. Lżej na sercu... Pozdrowionka :) Odpowiedz Link Zgłoś
basia505 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 10.10.05, 07:22 Też jestem zainteresowana Odpowiedz Link Zgłoś
saperowsky Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 10.10.05, 22:09 w leicester troche ludzi pracuje z tej agencji ale nic o niej nie wiem ... wiem ze istnieje ale jakie warunki wspolpracy itp - nie mam pojecia pracuja glownie polacy ale i kolorowych troche biega w ich kamizelkach pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 11.10.05, 15:05 Też jestem zainteresowana :)). Ma ktoś może jakieś wieści na temat tej agencji? Ktoś może miał do czynienie lub zdecydował się z nimi współpracować? Podam stronkę, może ktoś coś z niej wyczyta ;) www.staffline.co.uk/aboutus.aspx Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pracownik Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.cable.ubr04.telf.blueyonder.co.uk 27.12.05, 03:30 SZKODA SŁÓW PRACUJE JUZ PONAD TRZY MIESIĄCEZA POSREDNICTWEM TEJ AGENCJI KASA ZEROWA PRACA PRZE.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: caroosia Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 11.10.05, 22:52 Ja mogę załączyć tylko maila jakiego dostałam od tej agencji: Szanowni Panstwo, Dziekuje za zapoznanie sie z oferta pracy przedstawiona przeze mnie w imieniu Staffline Recruitment Ltd. Jezeli ciagle zainteresowani sa Panstwo podjeciem zatrudnienia, bardzo prosze o uzupelnienie przeslanego w zalaczniku formularza. Po odeslaniu go przez Panstwa droga elektroniczna ( e-mail), skontaktuje sie z Panstwem, przesylajac formularze rejestracyjne oraz podajac konkretne daty I miejsca gdzie rozpoczyna sie praca. Jednoczesnie chcialabym powiadomic Panstwa ze: 1. Firma Staffline Recruitment Ltd nie pobiera ZADNYCH OPLAT zwiazanych z rekrutacja osob do pracy na terenie Anglii I Szkocji. 2. Wyjazdy organizowane beda grupami. Obecnie jestesmy w trakcie rozwiazywania problemu transportu, dlatego nie jestem w stanie podac przyblizonych kosztow,. Jezeli tyko bede znala szczegoly, natychmiast znajda sie one w Panstwa skrzynkach mailowych. 3. Koszty dostania sie z Polski do miejsca pracy pokrywacie Panstwo OSOBISCIE, natomiast obowiazkiem Stafflinu jest to, by dotarli Panstwo na miejsce pracy (konkretne wskazania co do srodkow transportu przesylane beda przed wyjazdem) 4. Wyzywienie organizujecie Panstwo na wlasna reke, Staffline zapewnia prace, zakwaterowanie oraz transport z domu do miejsca pracy I z powrotem. Bardzo prosze o wypelnienie przeslanego formularza oraz odeslanie go z powrotem na moj adres e-mailowy. Pozwoli to na kontynuacje naszej wspolpracy, gdyz bede wiedziala, ze sa Panstwo nadal Nasza oferta zainteresowani. Bardzo prosze, aby wiadomosc z odeslanym formularzem zatytulowac: FORMULARZ 1. Oczekujac na Panstwa odpowiedz, Pozostaje z Powazniem Anna M Jozwiak Thank you very much, Have a nice day Anna Maria Jozwiak Staffline Recruitment Ltd Kingston Upon Hull East Yorkshire Tel: 01482 387580 Fax: 01482 387581 e-mail: annamarie.jozwiak@staffline.co.uk www.staffline.co.uk Ale tak właściwie to chiałam wiedzieć czy ktoś miał z tą firmą do czynnienia, czy ktos miał załatwona przez nich prace. Odpowiedz Link Zgłoś
grazia17 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 11.10.05, 23:15 Mam pytanie, czy ten formularz dostałaś w wersji angielskiej? Czy wymogiem podjęcia pracy jest minimum angielskiego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andora Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.adsl.inetia.pl 24.08.13, 17:43 Ostrzegam przed wyjazdami do pracy w Reading w tesco przez agencje Staffline!!!!!!! która rekrutuje w Polsce.Zapewniają zakwaterowanie w hotelach typu ibis,Traveloge na dłuższy czas opłacając oczywiście co tydzień kase,a po przyjeździe okazuje się zupełnie co innego-Polaczek zbiera pieniądze w hotelu 177f i dowiadujemy się,że zakwaterowanie jest tylko na tydzień a potem radź sobie sam!.Co tydzień zjeżdża się nowa grupa 15 osób Polaków i tak zbierają kase. Przyjeżdżasz w środe w czwartek rozmowa o prace w tesco i dowiadujemy się,że dopiero od poniedziałku szkolenie 3dni do środy i do środy hotel-to po co już w środe kazali przyjeżdżać???? Żeby się nie okazało,żę po tym niby szkoleniu i tesco nam podziękują bo przecież co tydzien nowa ekipa się zjeżdża przez Staffline. Nie wierzcie tej agencji-oszukują i nie mówią na początku ludziom całej prawdy,wszystko dowiadujecie się na miejscu.Nie Polecam!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 12.10.05, 09:13 Witam, też dostałam takiego maila. Formularz jest po polsku. Ogólnie jest napisane w ogłoszeniu, że jest to praca dla osób bez znajomości jęzsyka angielskiego. Napisałam jeszcze jedną wiadomość do Pani Jozwiak, z pytaniami o ewentualną pracę, ale jeszcze nie uzyskałam odpowiedzi :( Czyżby zqa dużo pytań??? Zobaczymy jeszcze poczekam. Odpowiedz Link Zgłoś
sokra Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 14.10.05, 18:05 Hej, Kim jest Pani Joziak?pracuje w Agencji? ZNam tą Agencję. Pracuje tam pewien angol , ktory po pierwszym spotkaniu ( w sprawie pracy ma sie rozumiec) proponuje randke hehe. Generalnie staffline jest do dupy:)Pozdrawiam i proponuje szukac pracy bezposrednio, nie przez agencje.Wystarczy troche zapału i zaangazowania no i jezyka no ale to chyba jasna sprawa. Pracujac przez agencje niestety musisz znac troche jezyk bo nie pracujesz dla nich ale dla kogos innego i lepiej zeby mozna sie bylo z team leaderem porozumiec nie? Pozdrawiam Iza Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 12.10.05, 11:05 Cześć! Ale jaja! hahahaa... ktoś się ładnie podszywa pod tą firmę. Proszę przeczytajcie co dostałam w mailu w odpowiedzi na posta praca dla pakowacza. basya: taki sam tekst maila jak wyżej jest przytoczony plus to: Za przesłanie formularza oraz pelnych danych kontaktowych firmy ( t.j. telefon kontaktowy w Anglii z osoba prowadzącą rekrutację,adres firmy oraz adres www firmy) pobierana jest jednorazowa oplata w wysokości 5 zł Oczekujac na Panstwa odpowiedz, Pozostaje z Powazniem Barbara Piatek Nieźle co? acha, mail z końcówką poczta.fm :DDDD Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jaba Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 83.17.28.* / *.internetdsl.tpnet.pl 12.10.05, 18:50 Hej, ja dostalam dokladnie to samo, ten sam mail.Tylko nie dostalam zadnego zalacznika....Mam sobie za niego zaplacic to 5zl to mi go wysla??? Dziwne...podobno nie ma zadnych oplat??? Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 13.10.05, 09:13 Droga Jabo (chyba tak się odmienia;)), wysłałaś po prostu chęć wyjazdu do osoby, która podszywa się pod tą firmę. Podam Ci maila, który jest ok - sama wysyłałam i dostałam formularz bez żadnego wymagania o płatności. Poza tym pisze tam, że nie pobierają żadnych opłat. Ty płacisz jedynie za drogę. Pozdrawiam pisz na ten mail: AnnaMarie.Jozwiak@staffline.co.uk Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaba Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 83.17.28.* / *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.05, 12:20 Dzięki! Napisze do nich i zobacze czy cos z tego bedzie:-) A Ty moze przcujesz dzieki ich posrednictwie? Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 13.10.05, 12:26 Nie, nie pracuję dla tej agencji. Po prostu znalazłam ogłoszenie w sieci i wysłałam maila. To wszystko. Teraz się zastanawiam... :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaba Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 83.17.28.* / *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.05, 13:14 Wlasnie wyslalam maila na adres ktory mi dalas:-))) Zobacze co mi odpisza i dam Ci znac, jak chcesz:-) Zlozylam aplikacje rowniez do ITC w Krakowie ale w dalszym ciagu czekam na telefon od nich (podobno sa wiarygodni) Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 13.10.05, 14:20 Jasne :)) Jak tylko będziesz wiedzieć coś więcej to daj znać. A jeśli chodzi o ITC Kraków to musisz chyba nieźle umieć angielski, bo z tego co czytałam o nich to bez języka nie ma szans - przynajmniej na poziomie komunikatywnym. Życzę powodzenia!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaba Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 83.17.28.* / *.internetdsl.tpnet.pl 13.10.05, 14:28 Na razie nic nie dostałam...nie wiem czy mi odpisza..Napisalam do wielu agencji i tylko ITC oraz Global Business Solutions mi odpowiedziały...Reszta sie oglasza ale nie odpowiada na maile...(nie wiem czy to wynika z niekompetencji pracownikow w biurze czy im nie zalezy na zatrudnieniu...)Ogloszenia sie ukazuja przez caly czas ale jak sie napisze to zero oddzewu:-((( Angielski znam dosc dobrze(z komunikacja nie mam zadnych problemow) no ale co z tego jak do mnie nie dzwonia:-))) Dzieki.Narka Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 14.10.05, 09:17 Cześć Jaba! Daj mi do siebie jakiś namiar jak możesz oczywiście. Pozdrawiam P.S. Napisz do mnie marta123454@gazeta.pl Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 14.10.05, 13:43 Hej...ludzie tam sie dzwoni a nie pisze! szkoda wam 10zł na telegrosik i pogadac z tą osobą i wszystko bedziecie wiedziały!!!ja własnie mam wyjazd w niedziele 16.10 jade jako pakowacz miesa.Jesli jedzie ktoś z was to dajcie znac na gg;1958610 lub Saint181@wp.pl ... Piotr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaba Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 83.17.28.* / *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.05, 13:51 Hej, Piotr, a na jakich zasadach Cie przyjeli?Miales jakas rozmowe tu w Polsce? Maja jakies przedstawicielstwo? Jaka ma sie pewnosc ze jak sie tam pojedzie to nie zostanie sie na lodzie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jaba Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 83.17.28.* / *.internetdsl.tpnet.pl 14.10.05, 13:49 prosze bardzo: kotekmamrotek@poczta.fm :-)) Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 14.10.05, 14:10 no nic nie miałem tu zadnych umów itd jade na jej słowo bo gadałem z nią kilka razy..a co ona by miała za sens sciagac tam ludzi za friko bez zadnych opłat ?pojechała juz tak grupa jedna w niedziele i teraz ja jade w niedziel jak masz gg to wyjdz i pogadamy bo duzo by pisał a mi sie ..wiesz..:) gg1958610 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Izabela Re: Uwaga! do wszystkich wyjezdzajacych IP: *.klaudyny.waw.pl / *.klaudyny.waw.pl 17.10.05, 11:59 Staffline, z tego co wiem (bylam w Leicester prawie rok) posredniczy w pracy tymczasowej a to znaczy że pracowac mozecie zaledwie kilka dni w tygodniu : nocna, dzienna, popoludniowa zmiana lub jak będziecie mieli szczęscie caly week. Radze Wam pochodzic jeszce na miejscu po innych agencjach a jest ich multum i sa lepsze od staffline. Na kontrakt nie ma co liczyc, bo wiecej pieniedzy zgarniaja z pracy tymczasowej nawet jesli wykonujecie ja w wymiarze pracy pełno etatowej. Pochodzcie tez po knajpach. Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 14.10.05, 15:56 Sama nie wiem co o tym myśleć :] W każdym bądź razie do tych co wyjeżdżają: jak już tam będziecie to dajcie znać co i jak - prosimy! Piotr - napisz jakie warunki pracy będą według tej kobiety (temp., odzież robocza, przerwy, itd)? Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kris_do@wp.pl Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.unkerna.ifl.net / 193.60.199.* 17.10.05, 17:44 Pracowalem dla Staffline przez ok mce w Hull. Jest to duza agencja z oddzialami w calej Anglii sa tez notowani na Londynskiej gieldzie. Nie mialem nigdy z nimi problemu. Zawsze dostawalem kase na czas i nie bylo zadnych machlojek z ich strony. W Hull w Stafflinie pracuja dwie polki i jenda z nich ma na imie Anka, slyszalem ze ostatnio prowadzi rekrutacje do rzezni w Walii i Szkocji. Jezyka znac pono nie trzeba ale trzeba sie niezle na zapie.... . Jak na poczatek mysle Staffline nie jest zly pozniej zawsze mozna znalezc cos innego.pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 20.10.05, 12:26 no witam wszystkich!Wlasnie jestem juz w walii i [prace zaczynam w niedziele wraz z dziewczyna.na poczatku jak przyjechalismy zostaly nam przedzielone mieszkania. mieszkamy w kazdym pokoju spi 2 osoby. pokoje spoko warunku rowniez ale inni narzekaja na mieszkania bo zdazylo sie ze nie maja ani garnkow ani wody cieplej ani telewizorów . nam sie jednak udalo.przesliszmy badania (sciema totalna) liczy sie tylko sztuka. umowy zadnej nie ma!!!!niby na czarno ale kase ci potracaja.jest tutaj duzo polakow w tej fabryce.niektorzy sa spoko , pomoga itd...sa tacy jednak co zdoluja bojac sie o nadgodziny!konkurencje!dostalismy ubranie robocze bedziemy pracowac w temperaturze 3 stopni po 12 godz. przerwy dwie po 40 min. niesuchajcie za bardzo co wam mowi stafflinie a dokladnie pani ania bo to rozni sie z rzeczywistoscia!zobaczymy co bedzie...moze popracujemy i na miejscu bedziemy sobie szukac czegos lepszego w lepszych warunkach bo bedzie napewno ciezko!pozdrawiamy i piszcie jak sie wybieracie do pracy tutaj! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Olo Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.smgr.pl 30.10.05, 15:43 Tez sie wybieram, a jak jest teraz po kilku dniach pracy??? Warto jechac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Auri Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.smgr.pl 05.11.05, 15:33 Moj brat pojechal do pracy przez Staffline i wlasnie zaczely sie problemy.Pracuje juz 2 tyg. w rzezni w Walii a nie dostal jeszcze zadnej kasy.Jest zupelnie splukany.Mozesz doradzic co w tej sytuacji powinien zrobic? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wladeczke Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: 193.62.43.* 12.12.05, 12:50 lipa lipa lipa staffline www.strefa.co.uk troszke tam napisalem o nich Odpowiedz Link Zgłoś
anandrzej Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 27.09.16, 16:30 pierwsza wyplata zawsze jest po dwoch tygodniach Odpowiedz Link Zgłoś
azkeel Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 28.09.16, 08:37 Po 11 latach chyba sie zorientowal Odpowiedz Link Zgłoś
marta123454 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 20.10.05, 12:44 Witam Saint! Fajnie, że napisałeś "jak tam i co tam". Ale jak to nie ma wogóle umowy? Nikt z tam pracujących nie podpisywał? Trochę to dziwne. No ale cóż... do odważnych świat należy.... Powodzenia :) Napisz coś jeszcze bo właśnie tam się wybieram ;) Pozdrowionka Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 22.10.05, 12:41 Marta napisz co i jak!!!!!czekam!!!!na smska:) Piotr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Madzia Ile czasu czekaliście na odpowiedz?? IP: *.icpnet.pl 20.10.05, 18:21 Wysłałam do nich maila z zapytaniem, ale odpowiedzi jak nie ma tak nie ma...jak długo czekaliście?? Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Ile czasu czekaliście na odpowiedz?? 22.10.05, 12:40 Hejo:) dzwonilismy do tej anki i mówia ze niy umowa jest i nam wysle kopie ale my zadnej umowy nie poppisywalismy hehe jaja jak ch...no !jutro ide do pracy i zobacze co i jak..ponoc robota nie ciekawa i ludzi staraja sie z tamtad spie...rniczac:)szukac cos innego po 3 mies...mi sie wydaje ze sciagneli nas do swiat aby uzupenic luki na swieta jak takie gruby angol pojdzie na urlop to my bedziezy zep...w te dni itd...no nie wiem w jakie wy miejsce jedziecie itd..ja jestem w merthyr tydfil miejsce nawet spoko..zadzwonice i powiedzcie lub smsmeska wyslijcie i napiszcie gdzie jedziecie.No i pamietajcie nie suchajcie tych ludzi co wam mówia bo to padaluchy!chca zdoowac czowieka itd!no jak cos to piszcie nr macie!0044 07962 640758 Saint lub Piotr :) narka! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: bez zera przed 7 w Re: Ile czasu czekaliście na odpowiedz?? IP: 193.62.43.* 28.10.05, 14:58 Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Ile czasu czekaliście na odpowiedz?? 04.11.05, 13:09 piszcie z zerem!!!przez 7 ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pawman Staffline Recruitment IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.11.05, 13:03 wiecie juz cos wiecej na temat tej agencji?, wyslalem do nich maila ale sie nie odzywaja, na tel. tez nikt nie odpowiada. jesli cos wiecie to dajcie znac. dzieki. Odpowiedz Link Zgłoś
saint22 Re: Staffline Recruitment 111GOWNO!!! 06.12.05, 12:26 Ludzie nie pchajcie sie w ta firme bo to zlodzieje i oszusci naciagaja ludzi do pakowania i nie ma co pakowac bo roboty nie ma!!1maja z nas pieniadze a nie daja pracy wiem bo u nich pracowalem i teraz poszukalem czegos innego!!!jaja sobie robia z ludzi i traktuja jak PSY!!!!a tej Pani Ani z tej firmy to H..do dupy!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Maart Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.05, 19:44 Hej!Napisalam do nich z Polski i zadzwonila do mnie z Nottingham ich brytyjska consultant - to byla taka wstepna rozmowa kwalifikacyjna (oczywiscie po angielsku). Umowilam sie, ze przyjade w styczniu na dalsze rozmowy. Praca w biurze, administracyjna. Myslicie, ze nie warto ryzykowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: janek Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.broadband.tesco.net 24.08.13, 22:19 kilka lat temu pracowalem przez ta agencje w Corby. Najlepsza praca jaka kedykolwiek mialem. Pieniadze nie byly rewelacyjne ale robota marzenie przez 6 godzin pierdzialem w stolek wtedy mialem 2 roboty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Elka50 Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.as13285.net 20.03.14, 20:21 Ja znam ta agencje Staffline moge tylko tyle powiedziec ze to jest jedna wielka banda oszustow Odpowiedz Link Zgłoś
mat_czerski Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc 27.03.14, 11:21 odezwali się do mnie w temacie poszukiwania pracy. Nie polecam - zaproponowali stanowiska kompletnie odmienne od mojego profilu i specjalizacji! Spamowali skrzynkę mailową idiotycznymi ofertami. fatalne! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kontra Re: Staffline Recruitment - czy ktoś zna tą agenc IP: *.147.132.117.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 23.08.14, 12:36 Nie zgadzam się, aplikowałem o prace na pracuj.pl na stanowisko magazyniera, odezwali się do mnie dość szybko informując o spotkaniu rekrutacyjnym, po spotkaniu dostałem ofertę pracy na maila i tyle, żadnego spamu. Jak aplikujesz na magazyniera to dostajesz ofertę pracy na magazynie. Nic fatalnego nie zauważyłem Odpowiedz Link Zgłoś