fars 30.10.05, 20:25 nie ma to jak państwo wyznaniowe wiadomosci.onet.pl/1187525,11,item.html Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: MAXX Re: PO i PiS u biskupa IP: *.zgora.dialog.net.pl 30.10.05, 20:43 I tak dobrze,że u OJCA-DYRECHTORRRRA sie nie spotkali........a komuszki się cieszą -bo już za 4 lata.........a moze nawet szybciej...... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sonda Re: PO i PiS u biskupa IP: *.zgora.dialog.net.pl 30.10.05, 20:51 Nie, raczej chodzi o to, że kuria to miejsce neutralne i bezpieczne do rozmów dla wszystkich stron. Gdzie mają rozmawiać - w kawiarni? hotelu? W kurii mogą rozmawiać do rana, mają odpowiednie zaplecze, dostęp do środków komunikacji, bezpieczeństwo. Jeżeli zaś padną jakieś uzgodnienia, to biskup będzie wiarygodnym świadkiem i żadne ze stron nie bedzie mogła się wycofać kłamiąc. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Romek Re: PO i PiS u biskupa IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 31.10.05, 07:47 w sejmie powinni się spotykać albo u prezydenta lub któregoś z marszałków, teraz milczą jak głazy a biskup wie, to jest uważasz prwidlowo ? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.zary Re: PO i PiS u biskupa 31.10.05, 09:29 Gość portalu: Romek napisał(a): > w sejmie powinni się spotykać albo u prezydenta lub któregoś z marszałków, > teraz milczą jak głazy a biskup wie, to jest uważasz prwidlowo ? Moim zdaniem abp Gocłowski podjął się mediacji - stąd spotkanie w kurii gdańskiej. W rozmowach brał tez udział marszałek M.Jurek. Nie chodzi też o to czy biskupo "wie". W moim przekonaniu w sytuacji podjęcia jakichkolwiek ZOBOWIĄZAŃ biskup (strona neutralna) byłby świadkiem. Wszystkich szczegółów opinia publiczna znać nie musi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Romek Re: PO i PiS u biskupa IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 31.10.05, 11:11 jasne, wystarczy, że biskup zna. A może mi powiesz kto tak naprawdę odpowiada za ten cały rozłam , czy nie aby kościół za pośrednictwem RM ? Twoja PO właśnie się topi , nie widzisz , że oni rzucają koło ratunkowe na krótkim sznurku ? Odpowiedz Link Zgłoś
pawel.zary Re: PO i PiS u biskupa 31.10.05, 21:48 Gość portalu: Romek napisał(a): > A może mi powiesz kto tak naprawdę odpowiada za ten cały rozłam , czy nie aby > kościół za pośrednictwem RM ? Nie znam żadnego oficjalnego stanowiska Kościoła katolickiego wskazującego na kogo głosować. To, że jeden lub inny kapłan w rozmowach z wiernymi wskazuje na kogo głosować to już jego indywidualna odpowiedzialność przed Bogiem i kwestia etyki. Rola Radia Maryja i wypowiedzi o.Rydzyka nie są oficjalnymi dokumentami Kościoła, ale mnie osobiście rózne komentarze w tej stacji czasem irytują - nie mozna dzielić ludzi na lepiej lub gorzej wierzących (lepszych lub gorszych katolików)dlatego, że głosują na tę lub inną partie polityczną. Twoja PO właśnie się topi , nie widzisz , że oni > rzucają koło ratunkowe na krótkim sznurku ? PO jest partią z demokratyczną strukturą - nie jest niczyją własnością i z pewnoscią nie jest partią tzw. wodzowską, tym bardziej "moją". Partie mogą znikać, ale idee polityczne są niezatapialne (narodowy socjalizm i jakaś hybryda komunizmu moga wrócić szybciej niz się nam wydaje). Napatrzyłem się już na różne tryumfy i upadki, ale wiem, że jak PO zatonie, to A.Lepper będzie zwycięzcą. Zostanie jeszcze nikła nadzieja w Januszu Korwin-Mikke - może obóz wolnościowy zgromadzi sie liczniej wokół niego? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ANty czarny Re: PO i PiS u biskupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.05, 15:50 Ty to może Rydzyk jest jechowy co ? Żał mi was czarni. Czemu twoji święte czarnuchy nie zrobią porządku, czemu nie pałacą podatków. Prawa i Sprawiedliwości rządam :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: DAR~~ Re: PO i PiS u biskupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.05, 23:16 Jak to nie musi. "Przecie" dookoła trąbią, że wszystko ma być jawnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: John F. Kennedy Co antyklerykalowie mając przciewko negacjacjom IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.10.05, 17:44 Strony umawiające się mają wolną wolę przy wyborze mediatora. Gdzie mieli się spotkać w redakcji twojej gazety "Trybuny" ? Odpowiedz Link Zgłoś
fars Re: Co antyklerykalowie mając przciewko negacjacj 31.10.05, 17:48 oj :-( a co to jest Trybuna ? nie udawaj, że nie pojmujesz wyboru miejsca, przekora to jedno z możliwych określeń Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: IIIks Re: Co antyklerykalowie mając przciewko negacjacj IP: *.ztpnet.pl 31.10.05, 18:53 Za gorąca jest obecnie atmosfera:)))Kto wie czy nie dogadają się z czasem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Amen Re: Co antyklerykalowie mając przciewko negacjacj IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.11.05, 15:52 Tak piesku tak skamlałeś na SlD a teraz co podoba ci się Leper jest ok i Giertych też jest ok. Błaźnie Odpowiedz Link Zgłoś
fars Re: Co antyklerykalowie mając przciewko negacjacj 31.10.05, 17:50 i po co to było ? teraz wyszło na to, że ekscelencję mają w głębokim poważaniu :-( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wtajemniczony Re: PO i PiS u biskupa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.11.05, 14:15 Poszli na kolację, oczywiście na koszt strony zapraszającej. Żarcie nie sprzyja jednak myśleniu, tym bardziej że trzeba Ekscelencji prawić komplementy. Nie znacie go? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Aniela Re: PO i PiS u biskupa IP: *.zgora.sdi.tpnet.pl 01.11.05, 20:19 mam nadzieję, że nasze dzieci doczekają normalnej Polski Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejusa Re: PO i PiS u biskupa 02.11.05, 19:03 do Papy juz nie poleca bo to po niemiecku albo po wlosku trzeba i co geby rozdziawia a u pana arcy w normalnym jezyku pogadac mozna po oczywiscie rytualnym lizaniu arcy pierscienia a kolacji arcy nie postawil bo z kasa u niego nie tego Odpowiedz Link Zgłoś