Dodaj do ulubionych

Najsłynniejsze wykonanie koweru...

    • Gość: sew-el Tori Amos - smells like teen spirit IP: *.witnet.gda.pl 26.03.04, 20:09
      Jak dla mnie hit!!!!!!!!!!!!
      • Gość: mała Re: Tori Amos - smells like teen spirit IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.04, 15:30
        a może jeszcze Losing my religion (wersja Tori of course)
        • Gość: next Re: Tori Amos - smells like teen spirit IP: *.lubin.dialog.net.pl 27.03.04, 20:36
          tam parę takich perełek było, coś z Colinsa jeszcze i z The Police...
          • vulture i od razu wszyscy myślą że to jej piosenki? 27.03.04, 20:44
            Gość portalu: next napisał(a):

            > tam parę takich perełek było, coś z Colinsa

            "perełek"? z Collinsa???
            • Gość: next Re: i od razu wszyscy myślą że to jej piosenki? IP: *.lubin.dialog.net.pl 27.03.04, 20:59
              eee... chyba nie - ktoś kto słucha Tori, coś tam chyba kuma w muzyce, ale ładne
              piosenki i chyba lepsze od oryginałów, a to w 50% spełnia warunki wątku
              • vulture ...... 28.03.04, 09:42
                Gość portalu: next napisał(a):

                > chyba lepsze od oryginałów

                Chyba nieco przesadzasz.
                • Gość: next Re: ...... IP: *.lubin.dialog.net.pl 28.03.04, 09:45
                  de gustibus... itd...
          • rafick Re: Tori Amos - smells like teen spirit 28.03.04, 17:04
            I Slayer "Reigning Blood" smile
      • facecja Re: Tori Amos - smells like teen spirit 27.03.04, 20:42
        no jasne, kto by kojarzył "Smells like teen spirit" z jakąś tam Nirvaną, no
        kto???
    • Gość: ecia ...and everything was made for You and me... IP: *.magtel.net.pl 26.03.04, 22:18
      "Jestem pasażerem" lub "passanger" (po ang wg oryginału Iggy'ego Pop'a) -
      wersja KULTu smile pap
    • Gość: ludwig Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.pl / 81.210.34.* 26.03.04, 22:24
      hendrix, oczywiście, ale nie hej joe ale all along the watchtower dylana...
      • ninedin Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 26.03.04, 23:45
        może nie najsłynniejsze, ale z tych najbardziej "odjechanych":
        Radiohead, Nobody Does It Better (oryginalnie Carly Simon z filmu "From Russia
        With Love")
        i Johnny Cash robiący kawałek "Hurt" Nine Inch Nails
    • Gość: arek Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.04, 00:51
      "Sen o dolinie"... a tak żartem - "Alle Aus Liebe" - kto wie jak to brzmiało po
      polsku ? (w najbardziej znanej wersji oczywiście...wink)
    • Gość: renegade Joe Cocker "With a little help from my friends" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.04, 09:01
      Zdecydowanie.
    • Gość: MODZIO Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.pl 27.03.04, 09:56
      Zdecydowanie "Czerwone korale" i Hanka z Bratem
    • ashtray Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 27.03.04, 11:57
      "Brand New Cadillac" The Clash
      • Gość: mytre Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.nd.e / *.nd.e-wro.pl 27.03.04, 12:21
        Never Tears Us Apart - niestety znam mnóstwo ludzi kojarzy z Cockerem i dałoby
        sobie głowe uciąć, ze to nie INXS. A najlepsze wykonanie tego utworu IMHO to
        Tom Jones z Natalie Imbruglia.
        • vulture inekses wersus dżoł koker 27.03.04, 14:50
          Gość portalu: mytre napisał(a):

          > Never Tears Us Apart - niestety znam mnóstwo ludzi kojarzy z Cockerem i
          dałoby
          > sobie głowe uciąć, ze to nie INXS.

          A ja nie znam ani jednego takiego człowieka.

          > A najlepsze wykonanie tego utworu IMHO to
          > Tom Jones z Natalie Imbruglia.

          A ja najbardziej lubię pierwotną wersję, ale najbardziej teledysk ze względu na
          miejsce jego powstania. A duet Jones/Imbruglia nie trafia do mnie wcale.
          • brenya Re: inekses wersus dżoł koker 27.03.04, 21:45
            vulture napisał:

            >
            > A ja nie znam ani jednego takiego człowieka.

            A ja niestety tak sad

            • mallina Re: inekses wersus dżoł koker 28.03.04, 00:59
              ja tez nigdy nie spotkalam czlowieka ktory by utwor INXS przypisywal Cockerowi..
              i lepszego wykonania od oryginalnego nie ma i nie bedziesmile))
    • Gość: mała Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.04, 15:32
      ja bym jeszcze dodała "Killer Queen" - Travis, mało może znane, ale jak Boga
      kocham lepsze od oryginałusmile
      • Gość: renegade Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.04, 18:26
        Gość portalu: mała napisał(a):

        > ja bym jeszcze dodała "Killer Queen" - Travis, mało może znane, ale jak Boga
        > kocham lepsze od oryginałusmile

        Oooo co to to nie!
        Nie słyszałem jeszcze dobrego koweru żadnego kawałka Queenów, poza tym "Killer Queen" to jeden z moich ulubionych ich kawałków i chociaż Travisa lubię, to uważam, że ten kower im nie wyszedł.
        • mallina Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 28.03.04, 01:01
          Gość portalu: renegade napisał(a):

          >>
          > Oooo co to to nie!
          > Nie słyszałem jeszcze dobrego koweru żadnego kawałka Queenów,

          racja!!!
          ja na szczescie nie slyszalam wersji Travis utworu Killer Queen i mam nadzieje
          ze tak pozostanie!
        • Gość: rufin Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.ath.cx 29.03.04, 11:59
          w kwestii Travis: w genialnej wersji genialnie zagrali cover (i ten cover jest
          na mojej prywatnej liście przebojów) totalnego gniotu UWAGA pani Britney
          Spear "Hit Me Baby One More Time"
    • szarobury Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 27.03.04, 15:51
      Sophie B. Hawkins nagrała kiedyś "I want you" Dylana, tak, że aż ciarki po
      plecach latały i mózg parował.
    • macias Dziwne... 27.03.04, 18:06
      Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał:
      George Michael - Killer/Papa was a rolling stone
      • vulture Wcale nie takie dziwne 27.03.04, 18:10
        macias napisał:

        > Dziwne, że nikt jeszcze nie wspomniał:
        > George Michael - Killer/Papa was a rolling stone


        Nie wydaje mi się, żeby ani utwór "Killer" ani "Papa Was A Rolling Stone"
        zapisały się w świadomości ludzkiej jako autorskie propozycje George'a Michaela.
        • Gość: Obywatel Re: Wcale nie takie dziwne IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 27.03.04, 19:52
          Wspominano tutaj o Hey Joe w wykonaniu Hendrixa, ale nie wspominano o Hey Joe w
          wykonaniu Deep Purple (którzy się pod tą kompozycją podpisali). Nie mogli tego
          zrobić z Help!, ale za to mieli jeden z najsłynniejszych coverów (czy
          przeróbkę) w historii - Child In Time...
          • vulture proszę przeczytać O CZYM JEST WĄTEK 27.03.04, 19:55

            A tak by the way, "Child In Time" balansuje na pograniczu przeróbki i plagiatu,
            ponieważ oparte na motywie "Bombay Calling" (zespołu It's A Beautiful Day)
            dziełko panowie z DP podpisali jako własne. Zresztą, "Hey Joe" też, czego już
            zupełnie nie rozumiem, bo wszyscy znali chociażby wersję Hendrixa.
            • Gość: reactor Re: proszę przeczytać O CZYM JEST WĄTEK IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.04, 20:57
              najczęściej kowerowowany kawałek świata "Smells like teen spirit" niezwykle
              skawerowany przez samego Adama Freelanda - breakebeat rulezz!!!!
              • vulture nadal proszę przeczytać O CZYM JEST WĄTEK 27.03.04, 21:22

        • macias Re: Wcale nie takie dziwne 27.03.04, 23:03
          Właśnie zasugerowałeś(-aś), że nie jestem człowiekiem smile
    • Gość: K2 Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.wroclaw.sdi.tpnet.pl 27.03.04, 21:20
      Taa... Babe, I'm gonna Leave You Zepellinów to też cover. A Behind Blue Eyes w
      wykonaniu Limpów jest nawet niezłe. Ale oni nie mogli wymyślił czegośtak
      fajnego... Oczywiście, The Who zrobili to za nich.
      • Gość: Obywatel Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.ists.pl / *.gemini.net.pl 27.03.04, 21:34
        Możnaby wspomnieć również o Dziewczynie o perłowych włosach Omegi w wykonaniu
        Scorpions. I dla równowagi Windo Of Change Skorpionsów w ykonaniu Omegi (choć
        śpewał to oryginalny Klaus Meine). Z kolei wersja Scorpions I Can't Explain
        brzmi lepiej niż oryginał...
      • Gość: renegade Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.03.04, 12:36
        Gość portalu: K2 napisał(a):

        > Taa... Babe, I'm gonna Leave You Zepellinów to też cover. A Behind Blue Eyes w
        > wykonaniu Limpów jest nawet niezłe. Ale oni nie mogli wymyślił czegośtak
        > fajnego... Oczywiście, The Who zrobili to za nich.

        Czy ja wiem?
        Durst śpiewa jak chłopiec z boysbandu, no ale to rzecz gustu.
    • brenya Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 27.03.04, 21:36
      cze67 napisał:

      > The Animals - The House of The Rising Sun


      A slyszales oryginal tej piosenki? Tzn. jeden z oryginalow? Byl to, zdaje sie
      song Murzynow z Nowego Orleanu, czy cos, ale w piosence Animalsow tylko slowa
      sa takie same jak z tego pierwotnego songu. Muzyka jest zupelnie inna. Chyba,
      ze o czyms nie wiem i okaze sie, ze to tez... Hendrix smile Jezeli tak, to
      pokornie bije sie w piers.
    • brenya Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 27.03.04, 21:49
      I jeszcze jedno. Czesto powtarza sie Pearl Jam Crazy Mary. To jeden z niewielu
      utworow, przy ktorym prawie zawsze pojawiala sie informacja, ze to jest cover,
      gdziekolwiek to slyszalam. Nie wiem dlaczego wiec ludzie moga myslec, ze to ich
      wlasna piosenka...

      I dodam jeszcze tylko Whiter shade of pale, ale nie ten Annie Lennox, tylko...
      Procol Harum smile
      • vulture e łajter szejd of pejl 27.03.04, 21:53
        brenya napisała:


        > I dodam jeszcze tylko Whiter shade of pale, ale nie ten Annie Lennox,
        tylko...
        > Procol Harum smile


        No dobra, ale to nie do końca kower, bo tylko linia basu jest wyjęta z Arii na
        strunie G Johanna Sebastiana Bacha, resztę zespół sobie sam napisał.
        • brenya Re: e łajter szejd of pejl 27.03.04, 22:09
          No tak smile Mi sie jednak wydaje, ze to nie tylko bas. Linia skrzypiec tez
          pokrywa sie z linia organow(?) (wlasnie zdalam sobie sprawe z tego, ze tak
          naprawde nie wiem jaki to instrument sad).

          Mysle, ze caly utwor mozna nazwac kawerem. Roznia sie tylko instrumentami i
          wlaczeniem tekstu.
          • vulture Re: e łajter szejd of pejl 27.03.04, 22:13

            Oj, nie całkiem się pokrywa. To nie tyle kower, co utwór "na motywach".
            • tymbarski A było już... 28.03.04, 03:17
              O Like a Rolling Stone? Bom nie dokładnie czytał posty to mogło mi sie w oczy
              nie rzucić. O wersji Stonesów mówię
              • Gość: aethor Re: A było już... IP: 81.210.38.* 28.03.04, 07:45
                Nie było.

                A z innej beczki to Faith No More i "War Pigs".
                W ogóle sabbathów covery na pierwszym Nativity In Black są genialne (zwłaszcza
                Type O Negative i Dickinson śpiewający Sabbath Bloody Sabbath) tylko że nie
                spełniają do końca wymagań wątku.

                A
    • nsfrnt Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 28.03.04, 11:58
      all along the watchtower: dylan - hendrix - brygada kryzys: naokoło wieży
    • dziewczyna_mickiewicza Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 28.03.04, 16:15
      stanowczo tylko jedna rzecz mi do glowy przychodzi...
      (zaraz mnie tu pewnie ktos zlinczuje, ale...)
      "wonderwall" w wersji ryana adamsa - zupelnie inny kawalek,
      zupelnie...majstersztyk melancholii

      ps. prosze ryana a. nie mylic z guzik wartym bryanem a. (ryan jest z usa, bryan
      z kanady..polecam tego pierwszego...)
      • vulture To nie rodak Eline Dion i Lanis Morissette? :o) 28.03.04, 16:38
        • Gość: ta od mickiewicza Re: To nie rodak Eline Dion i Lanis Morissette? : IP: 212.180.147.* 04.04.04, 11:17
          nie. ryan jest rodem z north carolina
          ps. sorki, nie zworcilam wczesniej uwagi na tytul...mialo byc najslynniejsze...
          ale, nie znam innego coveru wonderwall wiec czuje sie usprawiedliwionasmile)))
      • ilhan Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 29.03.04, 10:33
        dziewczyna_mickiewicza napisała:

        > stanowczo tylko jedna rzecz mi do glowy przychodzi...
        > (zaraz mnie tu pewnie ktos zlinczuje, ale...)
        > "wonderwall" w wersji ryana adamsa - zupelnie inny kawalek,

        No wersja jest super, natomiast to mniej więcej 120 wpis w tym wątku kompletnie nie na temat - nie wydaje mi się żeby ktokolwiek uważał wykonanie Ryana Adamsa za słynniejsze niż oryginał.
        • Gość: ta od mickiewicza Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: 212.180.147.* 04.04.04, 11:18
          dobra, dobra.. juz sie kajam... smile nie przeczytalam dokladnie tytulu watku
          nosmile)) wybaczysz? poza tym, jak juz napisalam do vulture'a - to jedyny cover
          wonderwall, jaki znam, wiec mozna uznac, ze najslynniejszy z coverowsmile))
    • Gość: Mikey Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.east-quad.residences.colby.edu 28.03.04, 18:30
      "Stairway to heaven" Zappy
      "Romeo and Juliet" Monte Montgomery'ego

      moze to nie sa najbardziej znane kowery, ale najfajniejsze
    • Gość: next dlaczego?! IP: *.lubin.dialog.net.pl 28.03.04, 21:30
      a dlaczego nikt jeszcze nie wymienił nic Ala Yankovica???
    • phildick Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 29.03.04, 08:26
      Jeszcze dwa, może nie lepsze od oryginału, ale z wielkim czadem:
      - Terry Hoax - Policy Of Truth [oryg. Depeche Mode] (kto by o nich usłyszał,
      gdyby nie ten numer?)
      - The Bates - Billy Jean [Michael Jackson] (j.w.)
      - Nine Inch Nails - Dead Souls [Joy Division]

      No i moi ulubieńcy:
      - The Sisters Of Mercy - Gimme Shelter [Stonesi], Knockin' On Heaven's Door
      [Dylan] (niesamowita wersja, mnie wbija w fotel), Emma [Hot Chocolate?]

      Jak wrócę do domu, to dopiszę jeszcze parę smile...
    • Gość: Bebok Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.katowice.pik-net.pl 29.03.04, 08:55
      A słyszeliście 'knockin on heavene door' w wykonaniu the sisters of mercy??? to
      jest dopiero coś!!
      • tatamisi Across the Universe.... 29.03.04, 11:56
        ... w wersji Laibacha.
        Zdecydowanie lepsze od oryginału.

        WOjtek
        • cze67 Re: Across the Universe.... 29.03.04, 15:10
          tatamisi napisa3:

          > ... w wersji Laibacha.
          > Zdecydowanie lepsze od orygina3u.

          Zdecydowanie mam odmienny poglad w tym temacie.
    • Gość: Scorpion19 Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.ipartners.pl / *.ipartners.pl 29.03.04, 12:26
      Oto moje typy:
      Oasis - Helter Skelter (wielu z Was nie słyszało tej wersji, POLECAM. Prawdziwy
      killer smile.
      Guns N Roses - Knockin On Heaven`s Door.
      Metallica - Turn The Page.
      Jimi Hendrix - All Along The Watch Tower.
      Hey - HANGING ON THE TELEPHONE.

      jest wiele znakomitych coverów ale na razie tylko te przychodzą mi do głowy.




      • varlaam Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 29.03.04, 14:45
        A nie zauważyłem tu Judas Priest - "Johnny B. Good "
      • ano05 Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 29.03.04, 14:52
        Oprócz wielu tutaj wymienionych dodam jeszcze:
        Rolling Stones - Route 66
        Rolling Stones - Oh Caroll
        Rolling Stones - I Wanna Be Your Man
        Najlepiej im covery wychodziły smile)

        Eric Clapton - cała płyta "From the Craddle"
        ELO - Roll Over Bethoven


        Natomiast dwa covery wszechczasów to:
        The Beatles - Twist and Shout,
        Jimi Hendrix - All Along the Watchtower
    • phildick Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 29.03.04, 18:16
      Veni, vidi i przypomniało mi się...

      - Alabama Song w wykonaniu The Doors (autorstwa Brechta i Weilla)
      - Summertime w interpretacji Janis Joplin (Gerschwin !)

      A przy okazji będąc trochę off-topic polecam:

      The Cure - Hello, I Love You (dla mnie bomba!)
      Piersi - Iron Man i Paranoid (pękam ze śmiechu podczas słuchania smile

      P.S. Podpisując się pod wieloma opiniami uprzednio wyrażonymi popieram tezę, że coverem wszechczasów jest All Along The Watchtower w wykonaniu Hendrixa - czapki z głów!
      • Gość: nameless Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... IP: *.t19.ds.pwr.wroc.pl 29.03.04, 18:31
        Cradle of Filth - Sleepless (oryg Anathemy) - lepsze od oryginalu
        • peteen Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 30.03.04, 11:40
          foghat i ich kilkakrotny cover "i just wanna make love to you" dixona,
          zwłaszcza wersji z pierwszej płyty...
          budgie - "babe please don't go"
          niezłe są też kowery budgie metalliki, choć nikt nie podrobi pisków shelley'a
          • Gość: Ano Passenger IP: *.kappa.com.pl 30.03.04, 12:36
            Sam nie pomyślałem, ale inni też się nie wykazali smile)
            Passenger - Siouxie&The Banshees (oryg. Iggy Pop)
            Jak o tym można zapomnieć....
            Sam nie wiem, która wersja lepsza.
          • cze67 Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 04.04.04, 12:56
            Mam Kin zawsze mi się będzie kojarzyła z Guns and Roses. Może dlatego, że
            wersję Gunsów usłyszałem jakieś 15 lat temu a Aerosmith dopiero wczoraj.
    • homohedonistus Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 26.05.04, 17:41
      Agnostic Front - Crucified

      Na płycie 'Hlaskover Rock' The Analogs umieścili kower tej piosenki z polskim tekstem. Oczywiście jako autora podali AF. Na nastepnej swojej płycie zamieścili wersje demo tej samej piosenki, chyba tylko po to, by napisać, że to jednak Iron Cross stworzył ten utwór.
      • czabik2 Re: Najsłynniejsze wykonanie koweru... 26.05.04, 18:17
        Guns N'Roses - Dead Flowers

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka