Dodaj do ulubionych

tym razem o mediach

08.08.21, 09:07


- Uważamy, że pomysł z możliwością kupna przez kraj z OECD jest śmieszny, bo ryzyko z tym związane, w tym z praniem brudnych pieniędzy, wejściem do polskich mediów narkobiznesu,==============...............

co to jesr? w pojeciu JK? TEN narkobiznes
-------------byłoby ogromne - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując poprawkę, którą do tzw. lex TVN chce wprowadzić Porozumienie.
Obserwuj wątek
  • marii51 Re: tym razem o mediach 08.08.21, 09:09
   A CYTAT
   mości
   POLSKA
   POLITYKA
   ŚWIAT
   KORONAWIRUS
   Wiadomości Polityka - Informacje Kaczyński o poprawce do "lex TVN". "Ryzyko wejścia do mediów narkobiznesu"

   327
   Zamknij galerię
   Zaskakujące słowa Kaczyńskiego o poprawce do "lex TVN". "Ryzyko wejścia do polskich mediów narkobiznesu"
   REKLAMA

   oprac. Magdalena Bojanowska
   07.08.2021 19:15
   - Uważamy, że pomysł z możliwością kupna przez kraj z OECD jest śmieszny, bo ryzyko z tym związane, w tym z praniem brudnych pieniędzy, wejściem do polskich mediów narkobiznesu, byłoby ogromne - powiedział Jarosław Kaczyński, komentując poprawkę, którą do tzw. lex TVN chce wprowadzić Porozumienie.
   Jarosław Kaczyński
   4
   Fot. Grzegorz Skowronek / AG

   OTWÓRZ GALERIĘ
   REKLAMA

   Zobacz wideo
   Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju

   Jarosław Kaczyński podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową został zapytany o tzw. lex TVN. Przypomnijmy, na początku lipca poseł Marek Suski zgłosił projekt ustawy o radiofonii i telewizji, który zakazuje firmom spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego pośredniej (a nie tylko bezpośredniej, jak obecnie) kontroli nad stacjami telewizyjnymi, które działają na podstawie koncesji wydanej w Polsce. Projekt uderza w stację TVN, która należy do kapitału z USA i działa w ramach spółki Polish Television Holding z siedzibą w Holandii, a więc na terenie EOG.

   REKLAMA

   Mateusz Morawiecki
   Morawiecki oskarża Tuska o "pełen kłamstw atak". W tle sprawa majątku
   Jarosław Kaczyński mówi o "narkobiznesie"
   Prezes Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że chce zająć się tym jak najszybciej. - Uważamy, że pomysł z możliwością kupna przez kraj z OECD [Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju; poprawka zaproponowana przez Porozumienie Jarosława Gowina - przyp. red.] jest śmieszny, bo ryzyko z tym związane, w tym z praniem brudnych pieniędzy, wejściem do polskich mediów narkobiznesu, byłoby ogromne - powiedział Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP.

   - Wreszcie pamiętajmy, że do OECD aspiruje Rosja, a z czasem może i Chiny. Trzeba też pamiętać, że tego rodzaju prawa można nadać tylko na zasadzie wzajemności. To oczywiście na razie jest sfera marzeń, ale to powinno być możliwe prawnie - podkreślił wicepremier ds. bezpieczeństwa i dodał, że w wielu krajach Unii Europejskiej przepisy są dużo bardziej rygorystyczne.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka