01.09.21, 17:36
Gdzie sie podziewasz? Brakuje mi dyskutantow na forum emerytow, ktorzy w powazny sposob
beda wlaczali sie dyskusje... i to nie tylko kilkoma slowami... Jesli takich nie bedzie, to jestem
gotowa zrezygnowac, bo mam dosyc zarcikow i zlosliwosci, ktorymi niektorzy sie
posluguja... sad Nie po to wchodze na to Forum!
Obserwuj wątek
      • pia.ed Mobic... modlitwa, która uświęca 07.09.21, 11:47
        - Teologię ciała ludzkiego rozwinął w swoim nauczaniu św. Jan Paweł II, w którego Sanktuarium dzisiaj jesteśmy, podkreślając, że jesteśmy Świątynią Ducha Świętego, a miłość cielesna, jeśli jest realizowana w małżeństwie sakramentalnym, jest jak modlitwa, która uświęca.

Mobic, a Ty sie dalej modlisz, czy juz przestales?

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27534866,piknik-radia-maryja-biskup-smigiel-milosc-cielesna-w-malzenstwie.html#do_w=77&do_v=169&do_st=RS&do_sid=466&do_a=466&e=RelRecImg1
        >
              • mobic Re: Mobic... modlitwa, która uświęca 07.09.21, 17:04
                Uważam, że za naszego życia katolicy w Polsce staną się mniejszością. Dobrze, żeby to się stało w sposób niegwałtowny, racjonalny, a nie na zasadzie pewnej zemsty. Na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało. Musimy was opiłować z pewnych przywilejów - mówił Sławomir Nitras
                www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-08-29/musimy-was-opilowac-z-pewnych-przywilejow-oburzenia-po-slowach-slawomira-nitrasa/
                • marii51 Re: Mobic... modlitwa, która uświęca 07.09.21, 17:59
                  Borys Budka
                  @bbudka
                  Polskę musimy zbudować na solidnych filarach: tolerancji, godności, szacunku dla drugiego człowieka. Nie można ani faworyzować ani wykluczać kogoś ze względu na to, czy jest osobą wierzącą czy nie. Nawet najlepsza piła nie zastąpi karty wyborczej. To nasza najsilniejsza broń.
                  8:27 PM · 29 sie 2021
                  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                  wazniejszy jest Budka niż ów co chce piłować ---
                  a co z tym ""piłwaniem<< co miał na mysli..... dam ci przykład z lekcjii religii
                  uczeń zapytał nauczyciela relidi .. katechetki -
                      • pia.ed Rozsadny wpis... 11.09.21, 01:33

Wydaje mi sie, ze nie wszyscy zrozumieli we wlasciwy sposob slowa Nergala...
                        Jedyny rozsadny glos to ten, ktory wklejam ponizej:

Tomasz Babiarz
                        Ostro pojechał big_grin Ja obstawiam, że w Polsce katolicy już są mniejszością. Ponoć jest ich ponad 90% ale dla ilu z tych 90% wiara to coś więcej niż msza co niedzielę?
                        Z własnego otoczenia (rodzina, znajomi) to wychodzi mi jakieś 5%. Dla reszty to bardziej tradycja/wychowanie niż życie według zasad wiary.
                        Czy przywilejem można nazwać to, że na Kościół z podatków płacą wszyscy, nawet niewierzący?
                        Czy normalną sytuacją jest ingerowanie Kościoła w sprawy państwowe i ustawy? To, że katolicy są na prostej drodze do stania się mniejszością to zasługa polskiego kościoła i jego obłudy, oraz PIS.

To co kościół odp……la za rządów PIS-du nie może się inaczej skończyć. Nie potrzeba działań żadnej partii, aby to się stało. Przyczyniają się do tego również piszący komentarze pseudo-katolicy np. gdy im z wściekłości piana z gęby leci, jak usłyszą słowo LGBT, lewactwo albo emigranci.
                        Kiedyś na studiach zapytałem współlokatora czemu nie chodzi do kościół. Odpowiedział mi pytaniem: "a w czym wy katolicy jesteście lepsi jako ludzie"?
                        • pia.ed Popieram... 11.09.21, 11:48

Zamieszczam artykul o Irlandii w ktorym Kosciol przez wiele lat odgrywal zbyt wielka role...I wtedy zrobiono wszystko, aby go tej roli pozbawic i odsunac od wladzy, do czego przyczynili sie zwykli Irlandczycy,, ktorzy mieli dosc wtracania sie!
                          Znam to z relacji Polki w Irlandii, z ktora dlugi czas korespondowalam na necie.

www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/irlandia-kosciol-sie-doigral-jak-narod-odwraca-sie-od-swoich-duchownych/pndwnhj,79cfc278
                • marii51 Re: Mobic... modlitwa, która uświęca 13.09.21, 03:11
                  mobic napisał:

> Uważam, że za naszego życia katolicy w Polsce staną się mniejszością. Dobrze, ż
                  > eby to się stało w sposób niegwałtowny, racjonalny, a nie na zasadzie pewnej ze
                  > msty. Na zasadzie: to jest uczciwa kara za to, co się stało. Musimy was opiłowa
                  > ć z pewnych przywilejów - mówił Sławomir Nitras

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
                  Głódz pokaił się
                  ,a Watykam mu zabronił za ukrywahuwoedofilii,,,

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27563056,abp-glodz-na-uroczystosciach-w-swiatyni-opatrznosci-pokazal.html
                  HDY WYPOIADA SIĘ NA WIDEO
                  BARDZO MĄDRY czlowiek
                  • marii51 Re: Mobic... modlitwa, która uświęca 13.09.21, 03:15
                    Głódź każe do siebie mówić "Ekscelencjo sołtysie"
                    REKLAMA

mb
                    25.06.2021 11:37
                    Zaledwie kilka dni temu abp Sławoj Leszek Głódź został sołtysem, a mieszkańcy Piasków już się na niego skarżą. - Każe do siebie mówić "Ekscelencjo sołtysie" i lepiej mu potakiwać, bo od razu się denerwuje - mówi w rozmowie z WP jeden z nich.

rolnicy takająszanowac Głódzie 29 marca Nuncjatura Apostolska w Polsce wydała specjalny komunikat dotyczący arcybiskupa seniora Sławoja Leszka Głódzia. Watykan zdecydował się nałożyć na duchownego nakaz zamieszkania poza terenem archidiecezji gdańskiej. Zakazał mu również uczestniczenia w jakichkolwiek publicznych celebracjach religijnych lub spotkaniach świeckich na terenie archidiecezji gdańskiej oraz polecił wpłacić z osobistych funduszy odpowiedniej sumy na rzecz Fundacji św. Józefa, z przeznaczeniem na działalność prewencyjną i pomoc ofiarom nadużyć. Kary te związane są z tuszowaniem nadużyć seksualnych na terenie podległych mu diecezji.

CO YPZA? MANIERY dovięzko pracujacych rolników nastał nad nimi ... jasnie ekscelencja
                    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27250000,podlasie-mieszkancy-solectwa-arcybiskupa-glodz-kaze-do-siebie.html#e=RelArtLink(2)

• marii51 Re: Mobic... modlitwa, która uświęca 16.09.21, 10:21
                      tak już mam
                      jak mi ciężko pokonywać to słucham wspierającej moglitwy
                      tak jak mnie Matuś nauczyła..
                      ona modliła się,
                      a ja teraz powolutku pracuje w domu.. ciężka ta praca to sprzątanie

--bo jak wciąz robie zapasy (,, to sie przydadząw piwnicy--
                      gdy nogi nie chcą iśc do sklepu bliziutko )
                      ciezka zima :---.......chyba?

się zapowiada..! bo !
                      tej nocy nocowala ze mną myszka i . o 22,3owszedł jeż,,,
                      ulokowała się w pudełku ...dziwne pod tv ?
                      umiesciła się na podłodze jakaś telewizorowa z niej dama?
                      ----myszka spi po harcowniu nocką malo...,
                      ale słyszalam jej chrupanie jedzonka-
                      -a zdrajca żartuję,no zimować będzie znow pod moja skrzynią wielką warzywną... jeż wyszedł już jak tylko wstalam.
                      nie bardzo się częstował,, moimii daniami.. smileto sie przydadząw piwnicy--
                      gdy nogi nie chcą iśc do sklepu bliziutko
    • mobic Re: Mobic... 16.09.21, 10:35
      Czytam często forum z komórki. Nie włączam się za często do dyskusji bo ja wszystko widzę na TAK a wy wszystko widzicie na NIE. To mi przez to szkoda sobie psuć zdrowia.
      • pia.ed Re: Mobic... 16.09.21, 12:09
        mobic napisał:

> Czytam często forum z komórki. Nie włączam się za często do dyskusji
        bo ja wszystko widzę na TAK, a wy wszystko widzicie na NIE.
        To mi przez to szkoda sobie psuć zdrowia.

To TAK i NIE jest tylko w sprawach politycznych, ale sa przeciez takze NEUTRALNE tematy
        w ktorych przydaie jakis dyskutant...
        wink

Gdzies zamiescilam artykul, nie pamietam juz gdzie, i wtedy prosilam o spontaniczne uwagi na temat aktora i w ogole calej sytuaci, kiedy aktor prosi o zbiorke pieniedzy na pogrzeb swej matki...
        i zadnej konkretnej odpowiedzi nie otrzymalam!!!

Przydalby sie tez ktos kto pojalby sie tlumaczenia czeskiego czatu na na jezyk polski przez Googla ... Nint to proste ale zajmuje bardzo duzo czasu... a przeciez Mobic majac w domu obsluge w postaci zony, moglby sie podjac, bo ja juz nie daje rady... sad majac wiele problemow w domu...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka