Dodaj do ulubionych

Scisle tajne

29.04.09, 06:47
Kazdy ob. Kanady , USA , Australii i dziesiatek innych panstw moze w kazdej chwili sprawdzic jakie w jego kraju sa zapasy Tamiflu , Relenza , w Bulwie to informacje tajne :


~~~~~~~~~~

- Polska posiada odpowiednie zapasy leków przeciwko grypie, w tym także tamiflu. Jeżeli będzie taka potrzeba, na pewno wystarczy go dla wszystkich - uspokajała po kilkugodzinnej naradzie Polskiego Komitetu Pandemicznego minister zdrowia.

Ale ile jego opakowań jest w Polsce? Nie wiadomo, bo resort zdrowia nie chce tego ujawnić. - To informacje tajne. Nie możemy ich ujawnić ze względu na bezpieczeństwo państwa - tłumaczyła Ewa Kopacz. Minister zapewniała jednocześnie, że zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia państwowe zapasy leków wystarczą dla co najmniej jednej piątej populacji.

Rzecz w tym, że dotychczas w zapasach kraju przechowywano zaledwie tysiąc porcji leku. Po wybuchu epidemii ptasiej grypy w 2005 r. i po gorączkowych poszukiwaniach leku na całym świecie, Agencja Rezerw Materiałowych zamówiła dodatkowe dwa miliony opakowań, co dawałoby zabezpieczenie dla zaledwie 5 proc. Polaków. Dla porównania - Szwajcaria i Finlandia posiadają zapasy dla 100 proc. populacji.
www.polskatimes.pl/stronaglowna/110499,wirus-dotrze-do-polski-mamy-zapasy,id,t.html
~~~~~~~~~~
Obserwuj wątek
  • andrew-01 Silni , zwarci , gotowi !! 30.04.09, 09:54
   Partia monitoruje i mowi swinskiej grypie stanowcze NIE ! :


   Premier Donald Tusk zapewnia, że jeśli chodzi o wirus świńskiej grypy, sytuacja cały czas jest monitorowana i nie ma żadnych nowych informacji w tej sprawie.

   - Cały czas monitorujemy sytuację, nie ma żadnych nowych zdarzeń, które kazałyby ogłaszać nowe komunikaty - powiedział szef rządu.
   news.money.pl/artykul/tusk;o;grypie;czasami;panika;grozniejsza;niz;wirus,130,0,447362.html
   ________________________________________________


   wirus u bram Rz-politej padnie , leki som plan panstwowy jezd :

   Minister zdrowia: Spokojnie, mamy leki*
   (...) "Trzeba mieć uruchomione laboratoria, które u nas pracują, trzeba mieć zapas leków, które u nas posiadamy, trzeba mieć służby przygotowane do pracy nawet w tempie 24 godziny na dobę, i to również jest. Plus cała akcja informacyjna, która u nas trwa" - mówiła szefowa resortu w TVN24.

   Mimo ogłoszenie piątego stanu zagrożenia pandemią w sytuacji Polski - jak ocenia Ewa Kopacz - nic się nie zmienia. "Działamy tak jak dotychczas z naszym państwowym planem pandemicznym, a więc informujemy społeczeństwo, oczywiście przygotowujemy służby medyczne, sanitarne" - mówi minister zdrowia.
   www.dziennik.pl/wydarzenia/article370687/Minister_zdrowia_Spokojnie_mamy_leki.html

   ~~~~~~~~~~

   * tysiac ( slownie : jeden , zero , zero , zero ) porcji + dwa miliony ( cokolwiek podstarzalych ).
   www.polskatimes.pl/stronaglowna/110499,wirus-dotrze-do-polski-mamy-zapasy,id,t.html
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka