jazg1
09.09.09, 16:45
"Polska ma jeden z najbardziej zdecentralizowanych systemów
zarządzania oświatą na świecie. Samorządy są prawdziwymi
gospodarzami szkół."
Po tak bezczelnym kłamstwie, czytanie ciągu dalszego mija się z
celem.
Gdy sejm narzuca szkołom coraz to nowe rzeczy, kuratorzy decydują o
niemal wszystkim w szkołach, a płacą samorządy, to samorządy nie są
gospodarzami, lecz płatnikami.