Dodaj do ulubionych

Bon to utopia

09.09.09, 16:45
"Polska ma jeden z najbardziej zdecentralizowanych systemów
zarządzania oświatą na świecie. Samorządy są prawdziwymi
gospodarzami szkół."

Po tak bezczelnym kłamstwie, czytanie ciągu dalszego mija się z
celem.

Gdy sejm narzuca szkołom coraz to nowe rzeczy, kuratorzy decydują o
niemal wszystkim w szkołach, a płacą samorządy, to samorządy nie są
gospodarzami, lecz płatnikami.
Obserwuj wątek
    • maruda.r Re: Bon to utopia 09.09.09, 18:13
      jazg1 napisał:

      > "Polska ma jeden z najbardziej zdecentralizowanych systemów
      > zarządzania oświatą na świecie. Samorządy są prawdziwymi
      > gospodarzami szkół."
      >
      > Po tak bezczelnym kłamstwie, czytanie ciągu dalszego mija się z
      > celem.

      *************************

      Może jednak trzeba było przeczytać do końca?

    • danuta49 Herbst-wybitny ekspert od edukacji;-)Chyba 09.09.09, 19:24
      z samomianowania;-)))))
      Już pierwsze zdanie:"Polska ma jeden z najbardziej
      zdecentralizowanych systemów zarządzania oświatą na świecie.
      Samorządy są prawdziwymi gospodarzami szkół.< świadczy o wybitnej
      znajomości naszej edukacji;-))))))))))))))
      • danuta49 Ma owszem rację,ale prof.Janowski o bonie 20 lat 09.09.09, 19:28
        temu to samo pisał;-)))Ma tylko rację w kwestii bonu, rzecz jasna;-)
    • grawdhaga Bon to szansa dla wszystkich uczniów 12.09.09, 16:29
      Proszę mnie oświecić, dlaczego dzieci nie miałyby być w szkole
      segregowane na zdolne i mierne i dlaczego nie dopasować do ich
      mozliwości programnów nauczania?
      Czy naprawdę ktoś uważa, że mierne dzieci przy bardzo zdolnych
      uzyskają lepsze wyniki? Czy może raczej nabawią się kompleksu
      nizszości, który to kompleks uniemozliwi im rozwój naturalnych
      zdolności, które być może ujawniłyby się później?
      Na opanowanie tej samej wiedzy jeden potrzebuje godziny, drugi pięć
      dni. Czy jeden z nich jest lepszy a drugi gorszy? Nie. Jeden
      potrzebuje mniej, drugi więcej czasu. Gdy znajdą się w jednej klasie
      nauczyciel musi się dostosować albo do zdolniejszych, wtedy już po
      miesiącu, dwóch słabsi stają się ofarami wytykanymi palcem, albo
      dostosują się do słabszych i ci zdolniejsi bą z nudów wkładać mu
      kosz na głowę i wyśmiewać nauczyciela, od którego "mają większą
      wiedzę" - oczywiśćie nie mają, ale jak mają ocenić nauczyciela,
      który stawia wymagania dużo niższe od ich mozliwości. Jeśli to samo
      zadanie jeden uczeń w czasie lekcji zrobiu w 5 minut, a drugi w 45,
      to pytam, co ma przez 40 minut robić trn, który zadanie rowiązał?
      Oczywiście można zadania dostosować do poziomu możliwości uczniów,
      ale chyba NIKT Z WAS nie wierzy, że jest to możliwe w klasa 25-
      osobowych. Przy 8-10 uczniach w kalsie - można, w grupie większej,
      to działania pozorowane

      • danuta49 Atakujesz kluczową politpoprawną doktryną GW i 12.09.09, 20:36
        "naukawców-teoretyków" z uniwersyteckich katedr pedagogiki.To oni,choć szkolę
        znają wylącznie z dzieciństwa, twierdzą,że dzielenie wg.uzdolnień i dotychczas
        osiągniętych umiejętności jest glęboko niesluszne pod każdym względem.Na
        wątpliwości mają wyrażenie-wytrych "Nauczyciel powinien indywidualizować
        pracę..." Odpowiedzi na pytanie jak to robić w klasie ponad 30-osobowej już się
        nie udziela.Co najwyżej,że fachowy nauczyciel powinien wiedzieć jak sobie
        poradzić...;-)
    • www.iar.pl Subwencja oświatowa i bon oświatowy barbarzyńcy 02.12.10, 21:44
      Proponuje zapoznać się z opracowaniami na stronie www.iar.pl, a w szczególności z:
      1. Czy szkoły gorsze wyprą szkoły lepsze? Wpływ struktury kadry nauczycielskiej jst na wysokość należnej jej subwencji światowej.
      2. Minister Edukacji Narodowej promotorem bonu oświatowego określonego metodą barbarzyńcy.
      3. Komentarz do projektu rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2011.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka