Dodaj do ulubionych

Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigrantką

21.05.10, 09:14
Ameryka może być dumna z obywatelskiej postawy dzieciaka.
Kiedyś w ZSRR budowano pomniki
Pawlika Morozowa.

Mają w tym USA jakiś KomSoMoł?
Obserwuj wątek
    • puuchatek Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 09:20
      88i88 napisał:

      > Ameryka może być dumna z obywatelskiej postawy dzieciaka.
      > Kiedyś w ZSRR budowano pomniki
      > Pawlika Morozowa.
      >

      Kretynie, to dziecko ma 7 lat, po prostu głupio palnęło - to się czasami dzieciom zdarza. Pewnie w domu nerwowa atmosfera, bo matka nielegalna imigrantka, rodzice o tym rozmawiają - to dzieciak "popłynął". A swoją drogą jednak różnica między USA a ZSRR jest taka, że tam natychmiast by tę informację wykorzystano przeciwko tej kobiecie...
      • krzych.korab Durnyś oj durny.Kapusiostwo rodziców w USA dobre w 21.05.10, 09:49
        ZSRR złe. Podła mentalność !
        • noducks urzad imigracyjny chce dopuscic sie zaniedbania??? 21.05.10, 11:46
          i to na skutek naciskow pierwszej "damy"??? oni maja obowiazek
          sprawdzac wszystkie sygnaly i jesli w tym wypadku tego nie zrobia
          bedzie to dowod, ze panstwo prawa pod rzadami tego islamskiego
          murzyna zamienia sie w panstwo bezprawia. islamski agent husain obama
          chce zalegalizowac wszystkich nielegalnych. juz wprowadzil bezplatne
          ubezpieczenie zdrowotne, w kolejce czekaja zasilki. a potem
          islamizacja ruszy na taka skale jak w europie
          • gambiting Re: urzad imigracyjny chce dopuscic sie zaniedban 21.05.10, 13:41
            Jakie bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne???? Pogrzało Cię coś?? W USA ma być
            OBOWIĄZKOWE ubezpieczenie,ale na pewno nie będzie ono za darmo!
      • janci0 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 11:49
        W Polsce mamy kult kapusia. Dlatego takie dziwne komentarze. Jarek by już teczkę
        założył dziewczynce.
        • mm-18 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 12:51
          janci0 napisał:

          > W Polsce mamy kult kapusia. Dlatego takie dziwne komentarze. Jarek by już teczk
          > ę
          > założył dziewczynce.

          Swój swojemu?
    • the_rapist Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 09:28
      Jedno jest pewne, na pewno w Peru nie grozi im otylosc.
      • amenominakanushi-pan-poczatku Re: Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 11:10
        Pamiętam podobną sytuację. Rok 1965, apogeum gomułkowszczyzny. Przynosimy do
        szkoły nasze ulubione zabawki (klasa I). Koleżanka przynosi plastykową lalkę
        kosmonautkę z dumnym CCCP na hełmie.

        -Proszę pani, a wie pani, co to znaczy?
        -?
        -Tata mówi, że to znaczy Cap Capa Cepem Pogania.

        Uśmiech znika z twarzy pani, nerwowe wyglądanie za drzwi. Na szczęście była
        mądrą nauczycielką (była, bo od dawna jest na emeryturze). Nie zrobiła z tego afery.
        • janci0 Re: Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 11:48
          Mój Tata też tak mówił, wszyscy tak mówili i nikomu nic złego się nie stało. Bez
          przesady.
          • edek47 Przeciez to bylo znane... 21.05.10, 12:12
            kazdy POLAK dobrze znal KRAJ RAD.Nauczycielce powinna BYC ODEBRANA
            EMERYTURA.
          • darr.darek Re: Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 14:45
            janci0 napisał:
            > Mój Tata też tak mówił, wszyscy tak mówili i nikomu nic złego się
            > nie stało. Bez przesady.

            Zależy w jakim okresie. Jeszcze 10 lat wcześniej za podobną wypowiedź rodzina
            dziewczynki powędrowałaby do obozu pracy czy innego więzienia. Wówczas do łagru
            trafiali Polacy tylko za zeszyt z zapisanymi kawałami "anty-socjalistycznymi".

            Mało osób potrafi się wczuć w tamte czasy, tak jak coraz mniej osób jest w
            stanie już uwierzyć, że spora część Niemców sprzed 70.lat zachowywała się jak
            zbrodnicza hołota.


    • ignatz Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigrantką 21.05.10, 09:41
      Dzieci to niebezpieczna, obosieczna broń :-D
      • dekaton Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 10:18
        A u nas synowie dostępują zaszczytów za kablowanie na ojców /są
        przykłady /

        Intelektualne Pierwotniaki Niesiołowskiego
    • dzingis_cham Każdy ma swój PIS :)))))))))) 21.05.10, 09:43
      Pawka Morozow, Ziobro i teraz ta mała z Ameryki to synonimy sPISuarowacenia
      społeczeństwa.
    • plorg Nie martw się dziecko, prezydent Soetoro też 21.05.10, 10:06
      jest nielegalnym imigrantem.
    • hydrograf Dziwna polityka imigracyjna USA. 21.05.10, 10:18
      Przy tej powierzchni, zasobach naturalnych i potencjale gospodarczym, w USA
      mogło by żyć z miliard ludzi. Gdyby rząd USA zdecydował się na masową, legalną
      imigrację WYKSZTAŁCONYCH, MŁODYCH ludzi jego przyrost PKB wyprzedził by Chiński.
      Wieki temu Chiny były mocarstwem znacznie przewyższającym w rozwoju resztę
      świata, jednak odcięły się od niego murem i zatrzymały w rozwoju. A kto staje
      w miejscu, ten się cofa.
      USA będą musiały wybrać: albo rozwój w tempie Chin (poprzez masową imigrację,
      jak w XIX i pierwszej połowie XX w.); albo stagnacja i oddanie przywództwa nad
      światem (niedemokratycznym)Chinom.
      Dziś polem konfrontacji jest gospodarka, nie wyścig zbrojeń. Sama potęga
      militarna nic nie znaczy, o tym przekonała się już Rosja.

      hydrograf.blox.pl/html
      • janci0 Re: Dziwna polityka imigracyjna USA. 21.05.10, 11:46
        Ale jak jesteś młody i wykształcony, możesz się ubiegać o wizę imigracyjną do
        USA i jest spora szansa że ją dostaniesz. Chyba że twoje wykształcenie to
        licencjat z marketingu w "Wyższej Szkole Promocji" czy innym dziwadle. Z
        magistrem po Politechnice będzie łatwiej - tylko PO CO???
        • hydrograf Chodzi oto by nie trzeba było prosić o wizę... 21.05.10, 14:15
          Każdy kto ma jakiekolwiek wykształcenie (nawet zasadnicze) jest przydatny - sami
          inżynierowie nie pracują w fabrykach i na budowach.
          Wysokorozwinięte gospodarki cierpią głownie na braki w średnim i niższym
          personelu, a nie na brak inżynierów czy magistrów.
          Chodziło mi raczej o skalę problemu - USA powinno importować nie milion czy pięć
          milionów ludzi - tam powinno żyć, pracować i płacić podatki pół miliarda nowych
          imigrantów.

          hydrograf.blox.pl/html
          • warmi2 Re: Chodzi oto by nie trzeba było prosić o wizę.. 21.05.10, 14:33
            Meksykanie sa od pracy ....
            Pomimo tego co piszesz, Amerykanie ciagle sa potega technologiczna.
            Chiny to tylko jedna wielka fabryka w ktorej amerykanskie kompanie
            skladaja technologiczne produkty zaprojektowane w USA.

    • virtuoz83 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 10:48
      Duch Pawki Morozowa wiecznie żywy...
    • mm-18 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną imi... 21.05.10, 11:20
      Za Stalina w Sojuzie był słynny chłopczyk, który zakapował rodziców, że są
      kułakami i pojechali do obozu koncentracyjnego. Dziwne podobieństwo obu
      krajów. (nie tylko zresztą to)
      • janci0 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 11:43
        Ale oni nigdzie się nie wybierają. Nie twierdzę że USA to raj na ziemi, ale
        porównywanie ich do ZSRR za czasów Stalina jest grubo przesadzone.
        • brunet78 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 12:02
          porównywanie faktycznie nie, ale podobieństwa są i do liczne.
          Ja przy pierwszej wizycie w stanach miałem wrażenie, że oni mają taką swoją
          'komunę' w nieco lepszym wydaniu i z tą różnicą, że większość rosjan w swoją nie
          wierzyła, a amerykanie wierzą nadal.
          • malkontent6 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 14:07
            brunet78 napisał:

            > Ja przy pierwszej wizycie w stanach miałem wrażenie, że oni mają
            taką swoją
            > 'komunę' w nieco lepszym wydaniu i z tą różnicą, że większość
            rosjan w swoją ni
            > e
            > wierzyła, a amerykanie wierzą nadal.


            Czy mógłbyś podać trochę szczegółów swoich wrażeń USA?
        • mm-18 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 12:50
          janci0 napisał:

          > Ale oni nigdzie się nie wybierają. Nie twierdzę że USA to raj na ziemi, ale
          > porównywanie ich do ZSRR za czasów Stalina jest grubo przesadzone.

          A niby dla czego? Ktoś temu dziecku skutecznie nakładł w szkole do głowy
          "poprawności politycznej". Takie rzeczy nie dzieją się przez przypadek. Poza tym
          to tylko jedna z analogii. Nie wspomnę o zachwycie USA rewolucją Lenina i ich
          pomocy gospodarczej dla powstającego Sojuza. itd. itd.
          • b.kiddo Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 13:54
            Jakiej poprawności politycznej?? Czy z artykułu wynika w jakiś sposób że dziecko
            zdawało sobie sprawę że może matce narobić kłopotów? W każdym kraju dziecko może
            chlapnąć że rodzic jechał po pijanemu czy że pędzi bimber...(na przykład)

            No i do koncentraka nikt ich nie wysyła.
    • neospasmin rozumiec swiat. I w dodatku nie po polsku. 21.05.10, 11:39
      Wydac kogos oznacza ukazac tego kogos dzialanie niezgodnie z prawem
      W CELU spowodowania by ten ktos poniosl za swe czyny
      odpowiedzialnosc.

      Czy z notki wynika by powodem wypowiedzi siedmiolatki byla potrzeba
      by jej matka poniosla odpowiedzialnosc za to ze mieszka na nielegalu?

      Jesli nie to czemu pisac o Pawkach Morozowach?

      Jaki jest efekt wypowiedzi dziewwczynki dla jej mamy? Pozytywny czy
      negtywny?

      A moze chodzi tu raczej o to ze kwestia statusu rodziny (matki) byla
      w domu tak istotna ze dyskutowali o niej wszyscy?
      Ze matka-tlumok nie potrafila nie przeniesc na swe dziecko wlasnych
      napiec? Przeciez dziecko samo nie wymyslilo tego czy mama ma w
      paszporcie wize czy nie a jesli nie to jakie bedzie mialo to skutki.

      Chroncie dzieci przed rodzicami: to zwykle oni im najwieksze krzywdy
      robia!

      • mm-18 Re: rozumiec swiat. I w dodatku nie po polsku. 21.05.10, 12:45
        neospasmin napisał:

        > Chroncie dzieci przed rodzicami: to zwykle oni im najwieksze krzywdy
        > robia!

        Dokładnie tak było za Stalina. Potem też. Gratuluję wam tow. zdrowego światopoglądu!
        >
        >
    • iulius Deportować córkę 21.05.10, 13:06
      Szkoda, że do ZSRR już się nie da, tam by jej pomnik postawili.
      • ewa9823 Re: Deportować córkę 21.05.10, 13:44
        iulius napisał:

        > Szkoda, że do ZSRR już się nie da, tam by jej pomnik postawili.
        >

        to jest tylko dziecko, dopiero uczy się obłudy
    • loppe Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 13:54
      Dziecko chciało załatwić mamie paiery w spotkaniu z kimś kto
      prezentuje mu się jak królowa która wszystko może. Amerykanie
      zachowali się znakomicie w tej sytuacji. A wy debile komentujecie
      jak zwykle tylko wg tytułu:))
    • ptr0 Pawlik Morozow XXI wieku 21.05.10, 13:56
      Mama na pewno jest dumna :P
    • brysio76 W III Rzeszy była taka sytuacja że 21.05.10, 14:11
      uczeń w odpowiedzi antysemicką mowę nauczyciela odparł: "A mój tata
      mówi że Żydzi wcale nie są tacy źli". I tatuś wylądował na kilka
      miesięcy w kacecie.
    • malkontent6 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 14:12
      Biorąc pod uwagę fakt, że dyskusja na temat nielegalnych imigrantów
      jest jest niezwykle gorąca można przypuszczać, że dziecko chciało
      załatwić matce zalegalizowanie pobytu.

      Porównanie do Pawki Morozowa jest chybione. W ZSRR nie było
      dyskusji na kontrowersyjne tematy. Była jedynie słuszna linia.
      • mm-18 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 14:57
        malkontent6 napisał:

        > Biorąc pod uwagę fakt, że dyskusja na temat nielegalnych imigrantów
        > jest jest niezwykle gorąca można przypuszczać, że dziecko chciało
        > załatwić matce zalegalizowanie pobytu.
        >
        > Porównanie do Pawki Morozowa jest chybione. W ZSRR nie było
        > dyskusji na kontrowersyjne tematy. Była jedynie słuszna linia.

        Tak. Na pewno chybione. Analogia jest zawsze z założenia i nazwy chybiona. To
        kolejny ewenement Polaków.
        A co to znaczy: "ZAŁATWIĆ matce zalegalizowanie pobytu"?
        • malkontent6 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 15:24
          mm-18 napisał:

          > A co to znaczy: "ZAŁATWIĆ matce zalegalizowanie pobytu"?

          Jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że matka teraz po
          rozmowie jej córki z Mrs Obama zostanie deportowana? Mysle, że
          stanie się coś innego.

          Dlatego nie widzę tutaj analogii z ZSRR.
          • mm-18 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 15:31
            malkontent6 napisał:

            > mm-18 napisał:
            >
            > > A co to znaczy: "ZAŁATWIĆ matce zalegalizowanie pobytu"?
            >
            > Jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że matka teraz po
            > rozmowie jej córki z Mrs Obama zostanie deportowana? Mysle, że
            > stanie się coś innego.
            >
            > Dlatego nie widzę tutaj analogii z ZSRR.

            Rozumiem, że nie zostanie deportowana?
            Widzę, że mam do czynienia z rasowym Polakiem. "Załatwić" (obejść prawo)to
            polska specjalność.
            • malkontent6 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 15:39
              mm-18 napisał:

              > Rozumiem, że nie zostanie deportowana?

              Nie sądze.

              > Widzę, że mam do czynienia z rasowym Polakiem. "Załatwić" (obejść
              prawo)to
              > polska specjalność.

              Jak widzisz to nie tylko polska specjalność. Popatrz na te
              demonstracje w Arizonie. To przecież nic innego jak masowa
              próba "załatwienia" sobie legalnego statusu.
    • tornson No proszę za Obamy nawet Amerykanów stać na 21.05.10, 14:40
      ludzkie odruchy.
      • malkontent6 Re: No proszę za Obamy nawet Amerykanów stać na 21.05.10, 14:56
        Wyjaśnij co masz na mysli.
    • kylax1 7-latka palnela glupote, a towarzystwo szczeka. 21.05.10, 15:39
      Oczywiscie, Wy w wieku 7-lat byliscie ekpertami od polityki imigracyjnej i jej
      konsekwencji.
      • sid_6.8 Re: 7-latka palnela glupote, a towarzystwo szczek 22.05.10, 15:04
        A ty w tym wieku byłeś już obrzezany ?
        • kylax1 Obrzezany nie bylem i nie jestem, ale mialem mozg. 26.05.10, 03:15
          W przeciwienstwie do Ciebie.
    • voiceinthedesert Zabawne ... 24.05.10, 21:34
      Nielegalność w społeczeństwie wolnym jest zniewoleniem, a nawet
      forma niewolnictwa. Często ubiegam się w mych artykułach do gazet
      amerykańskich, by nadali dokumenty legalne wszystkim. Uważam, że
      szukanie polepszenia warunków swoich i rodziny jest fundamentalnym
      prawem ludzkim. Miliony Polaków żyjących w Stanach Zjednoczonych
      byli poprzednio imigrantami. Wszystkie prześladowania, nędza,
      bezrobocie, reżymy oparte na ucisku i wojny, powodują migrację. Sam
      byłem kiedyś imigrantem w latach 50-tych. Prawo migracji jest prawem
      naturalnym, a prawo naturalne, prawem Bożym!
      • coffee-shop Re: Zabawne ... 26.05.10, 00:58
        Czy miliony Polakow przyjmuje z otwartymi ramionami imigrantow z
        krajow Afryki czy Azji, ktorzy w celu polepszenia warunkow swoich i
        rodziny, wybieraja jako miejsce osiedlenia Polske? Czy akceptujemy
        i szanujemy ich naturalne prawo ucieczki od bezrobocia,
        przesladowania i nedzdy? voiceinthedesert - twoje przekonania, to
        piekna ideologia, ale podaj przyklad kraju, ktory toleruje naplyw -
        obcych. Ameryka nie jest wyjatkiem.
        • slodier Re: Zabawne ... 11.08.10, 02:29
          coffee-shop napisała:

          > Czy miliony Polakow przyjmuje z otwartymi ramionami imigrantow z
          > krajow Afryki czy Azji, ktorzy w celu polepszenia warunkow swoich
          i
          > rodziny, wybieraja jako miejsce osiedlenia Polske? Czy
          akceptujemy
          > i szanujemy ich naturalne prawo ucieczki od bezrobocia,
          > przesladowania i nedzdy? voiceinthedesert - twoje przekonania, to
          > piekna ideologia, ale podaj przyklad kraju, ktory toleruje naplyw -

          > obcych. Ameryka nie jest wyjatkiem.

          Ze swoja logika nadejesz sie rzeczywiscie tylko do sprzedawania
          kawy.
          Nielegalna imigracje kontroluje sie przy wjezdzie,na granicy a nie
          wewnatrz kraju po wydaniu podzwolenia na wjazd.
          Chyba zaden Afrykanczyk nie spadnie z nieba do Twojego sklepu?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka