88i88 21.05.10, 09:14 Ameryka może być dumna z obywatelskiej postawy dzieciaka. Kiedyś w ZSRR budowano pomniki Pawlika Morozowa. Mają w tym USA jakiś KomSoMoł? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
puuchatek Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 09:20 88i88 napisał: > Ameryka może być dumna z obywatelskiej postawy dzieciaka. > Kiedyś w ZSRR budowano pomniki > Pawlika Morozowa. > Kretynie, to dziecko ma 7 lat, po prostu głupio palnęło - to się czasami dzieciom zdarza. Pewnie w domu nerwowa atmosfera, bo matka nielegalna imigrantka, rodzice o tym rozmawiają - to dzieciak "popłynął". A swoją drogą jednak różnica między USA a ZSRR jest taka, że tam natychmiast by tę informację wykorzystano przeciwko tej kobiecie... Odpowiedz Link Zgłoś
krzych.korab Durnyś oj durny.Kapusiostwo rodziców w USA dobre w 21.05.10, 09:49 ZSRR złe. Podła mentalność ! Odpowiedz Link Zgłoś
noducks urzad imigracyjny chce dopuscic sie zaniedbania??? 21.05.10, 11:46 i to na skutek naciskow pierwszej "damy"??? oni maja obowiazek sprawdzac wszystkie sygnaly i jesli w tym wypadku tego nie zrobia bedzie to dowod, ze panstwo prawa pod rzadami tego islamskiego murzyna zamienia sie w panstwo bezprawia. islamski agent husain obama chce zalegalizowac wszystkich nielegalnych. juz wprowadzil bezplatne ubezpieczenie zdrowotne, w kolejce czekaja zasilki. a potem islamizacja ruszy na taka skale jak w europie Odpowiedz Link Zgłoś
gambiting Re: urzad imigracyjny chce dopuscic sie zaniedban 21.05.10, 13:41 Jakie bezpłatne ubezpieczenie zdrowotne???? Pogrzało Cię coś?? W USA ma być OBOWIĄZKOWE ubezpieczenie,ale na pewno nie będzie ono za darmo! Odpowiedz Link Zgłoś
janci0 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 11:49 W Polsce mamy kult kapusia. Dlatego takie dziwne komentarze. Jarek by już teczkę założył dziewczynce. Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 12:51 janci0 napisał: > W Polsce mamy kult kapusia. Dlatego takie dziwne komentarze. Jarek by już teczk > ę > założył dziewczynce. Swój swojemu? Odpowiedz Link Zgłoś
the_rapist Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 09:28 Jedno jest pewne, na pewno w Peru nie grozi im otylosc. Odpowiedz Link Zgłoś
amenominakanushi-pan-poczatku Re: Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 11:10 Pamiętam podobną sytuację. Rok 1965, apogeum gomułkowszczyzny. Przynosimy do szkoły nasze ulubione zabawki (klasa I). Koleżanka przynosi plastykową lalkę kosmonautkę z dumnym CCCP na hełmie. -Proszę pani, a wie pani, co to znaczy? -? -Tata mówi, że to znaczy Cap Capa Cepem Pogania. Uśmiech znika z twarzy pani, nerwowe wyglądanie za drzwi. Na szczęście była mądrą nauczycielką (była, bo od dawna jest na emeryturze). Nie zrobiła z tego afery. Odpowiedz Link Zgłoś
janci0 Re: Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 11:48 Mój Tata też tak mówił, wszyscy tak mówili i nikomu nic złego się nie stało. Bez przesady. Odpowiedz Link Zgłoś
edek47 Przeciez to bylo znane... 21.05.10, 12:12 kazdy POLAK dobrze znal KRAJ RAD.Nauczycielce powinna BYC ODEBRANA EMERYTURA. Odpowiedz Link Zgłoś
darr.darek Re: Haha, ale dzieciak dal czadu. 21.05.10, 14:45 janci0 napisał: > Mój Tata też tak mówił, wszyscy tak mówili i nikomu nic złego się > nie stało. Bez przesady. Zależy w jakim okresie. Jeszcze 10 lat wcześniej za podobną wypowiedź rodzina dziewczynki powędrowałaby do obozu pracy czy innego więzienia. Wówczas do łagru trafiali Polacy tylko za zeszyt z zapisanymi kawałami "anty-socjalistycznymi". Mało osób potrafi się wczuć w tamte czasy, tak jak coraz mniej osób jest w stanie już uwierzyć, że spora część Niemców sprzed 70.lat zachowywała się jak zbrodnicza hołota. Odpowiedz Link Zgłoś
ignatz Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigrantką 21.05.10, 09:41 Dzieci to niebezpieczna, obosieczna broń :-D Odpowiedz Link Zgłoś
dekaton Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 10:18 A u nas synowie dostępują zaszczytów za kablowanie na ojców /są przykłady / Intelektualne Pierwotniaki Niesiołowskiego Odpowiedz Link Zgłoś
dzingis_cham Każdy ma swój PIS :)))))))))) 21.05.10, 09:43 Pawka Morozow, Ziobro i teraz ta mała z Ameryki to synonimy sPISuarowacenia społeczeństwa. Odpowiedz Link Zgłoś
plorg Nie martw się dziecko, prezydent Soetoro też 21.05.10, 10:06 jest nielegalnym imigrantem. Odpowiedz Link Zgłoś
hydrograf Dziwna polityka imigracyjna USA. 21.05.10, 10:18 Przy tej powierzchni, zasobach naturalnych i potencjale gospodarczym, w USA mogło by żyć z miliard ludzi. Gdyby rząd USA zdecydował się na masową, legalną imigrację WYKSZTAŁCONYCH, MŁODYCH ludzi jego przyrost PKB wyprzedził by Chiński. Wieki temu Chiny były mocarstwem znacznie przewyższającym w rozwoju resztę świata, jednak odcięły się od niego murem i zatrzymały w rozwoju. A kto staje w miejscu, ten się cofa. USA będą musiały wybrać: albo rozwój w tempie Chin (poprzez masową imigrację, jak w XIX i pierwszej połowie XX w.); albo stagnacja i oddanie przywództwa nad światem (niedemokratycznym)Chinom. Dziś polem konfrontacji jest gospodarka, nie wyścig zbrojeń. Sama potęga militarna nic nie znaczy, o tym przekonała się już Rosja. hydrograf.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
janci0 Re: Dziwna polityka imigracyjna USA. 21.05.10, 11:46 Ale jak jesteś młody i wykształcony, możesz się ubiegać o wizę imigracyjną do USA i jest spora szansa że ją dostaniesz. Chyba że twoje wykształcenie to licencjat z marketingu w "Wyższej Szkole Promocji" czy innym dziwadle. Z magistrem po Politechnice będzie łatwiej - tylko PO CO??? Odpowiedz Link Zgłoś
hydrograf Chodzi oto by nie trzeba było prosić o wizę... 21.05.10, 14:15 Każdy kto ma jakiekolwiek wykształcenie (nawet zasadnicze) jest przydatny - sami inżynierowie nie pracują w fabrykach i na budowach. Wysokorozwinięte gospodarki cierpią głownie na braki w średnim i niższym personelu, a nie na brak inżynierów czy magistrów. Chodziło mi raczej o skalę problemu - USA powinno importować nie milion czy pięć milionów ludzi - tam powinno żyć, pracować i płacić podatki pół miliarda nowych imigrantów. hydrograf.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
warmi2 Re: Chodzi oto by nie trzeba było prosić o wizę.. 21.05.10, 14:33 Meksykanie sa od pracy .... Pomimo tego co piszesz, Amerykanie ciagle sa potega technologiczna. Chiny to tylko jedna wielka fabryka w ktorej amerykanskie kompanie skladaja technologiczne produkty zaprojektowane w USA. Odpowiedz Link Zgłoś
virtuoz83 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 10:48 Duch Pawki Morozowa wiecznie żywy... Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną imi... 21.05.10, 11:20 Za Stalina w Sojuzie był słynny chłopczyk, który zakapował rodziców, że są kułakami i pojechali do obozu koncentracyjnego. Dziwne podobieństwo obu krajów. (nie tylko zresztą to) Odpowiedz Link Zgłoś
janci0 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 11:43 Ale oni nigdzie się nie wybierają. Nie twierdzę że USA to raj na ziemi, ale porównywanie ich do ZSRR za czasów Stalina jest grubo przesadzone. Odpowiedz Link Zgłoś
brunet78 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 12:02 porównywanie faktycznie nie, ale podobieństwa są i do liczne. Ja przy pierwszej wizycie w stanach miałem wrażenie, że oni mają taką swoją 'komunę' w nieco lepszym wydaniu i z tą różnicą, że większość rosjan w swoją nie wierzyła, a amerykanie wierzą nadal. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 14:07 brunet78 napisał: > Ja przy pierwszej wizycie w stanach miałem wrażenie, że oni mają taką swoją > 'komunę' w nieco lepszym wydaniu i z tą różnicą, że większość rosjan w swoją ni > e > wierzyła, a amerykanie wierzą nadal. Czy mógłbyś podać trochę szczegółów swoich wrażeń USA? Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 12:50 janci0 napisał: > Ale oni nigdzie się nie wybierają. Nie twierdzę że USA to raj na ziemi, ale > porównywanie ich do ZSRR za czasów Stalina jest grubo przesadzone. A niby dla czego? Ktoś temu dziecku skutecznie nakładł w szkole do głowy "poprawności politycznej". Takie rzeczy nie dzieją się przez przypadek. Poza tym to tylko jedna z analogii. Nie wspomnę o zachwycie USA rewolucją Lenina i ich pomocy gospodarczej dla powstającego Sojuza. itd. itd. Odpowiedz Link Zgłoś
b.kiddo Re: 7-latka do Obamy: Moja mama jest nielegalną i 21.05.10, 13:54 Jakiej poprawności politycznej?? Czy z artykułu wynika w jakiś sposób że dziecko zdawało sobie sprawę że może matce narobić kłopotów? W każdym kraju dziecko może chlapnąć że rodzic jechał po pijanemu czy że pędzi bimber...(na przykład) No i do koncentraka nikt ich nie wysyła. Odpowiedz Link Zgłoś
neospasmin rozumiec swiat. I w dodatku nie po polsku. 21.05.10, 11:39 Wydac kogos oznacza ukazac tego kogos dzialanie niezgodnie z prawem W CELU spowodowania by ten ktos poniosl za swe czyny odpowiedzialnosc. Czy z notki wynika by powodem wypowiedzi siedmiolatki byla potrzeba by jej matka poniosla odpowiedzialnosc za to ze mieszka na nielegalu? Jesli nie to czemu pisac o Pawkach Morozowach? Jaki jest efekt wypowiedzi dziewwczynki dla jej mamy? Pozytywny czy negtywny? A moze chodzi tu raczej o to ze kwestia statusu rodziny (matki) byla w domu tak istotna ze dyskutowali o niej wszyscy? Ze matka-tlumok nie potrafila nie przeniesc na swe dziecko wlasnych napiec? Przeciez dziecko samo nie wymyslilo tego czy mama ma w paszporcie wize czy nie a jesli nie to jakie bedzie mialo to skutki. Chroncie dzieci przed rodzicami: to zwykle oni im najwieksze krzywdy robia! Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 Re: rozumiec swiat. I w dodatku nie po polsku. 21.05.10, 12:45 neospasmin napisał: > Chroncie dzieci przed rodzicami: to zwykle oni im najwieksze krzywdy > robia! Dokładnie tak było za Stalina. Potem też. Gratuluję wam tow. zdrowego światopoglądu! > > Odpowiedz Link Zgłoś
iulius Deportować córkę 21.05.10, 13:06 Szkoda, że do ZSRR już się nie da, tam by jej pomnik postawili. Odpowiedz Link Zgłoś
ewa9823 Re: Deportować córkę 21.05.10, 13:44 iulius napisał: > Szkoda, że do ZSRR już się nie da, tam by jej pomnik postawili. > to jest tylko dziecko, dopiero uczy się obłudy Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 13:54 Dziecko chciało załatwić mamie paiery w spotkaniu z kimś kto prezentuje mu się jak królowa która wszystko może. Amerykanie zachowali się znakomicie w tej sytuacji. A wy debile komentujecie jak zwykle tylko wg tytułu:)) Odpowiedz Link Zgłoś
brysio76 W III Rzeszy była taka sytuacja że 21.05.10, 14:11 uczeń w odpowiedzi antysemicką mowę nauczyciela odparł: "A mój tata mówi że Żydzi wcale nie są tacy źli". I tatuś wylądował na kilka miesięcy w kacecie. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 14:12 Biorąc pod uwagę fakt, że dyskusja na temat nielegalnych imigrantów jest jest niezwykle gorąca można przypuszczać, że dziecko chciało załatwić matce zalegalizowanie pobytu. Porównanie do Pawki Morozowa jest chybione. W ZSRR nie było dyskusji na kontrowersyjne tematy. Była jedynie słuszna linia. Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 14:57 malkontent6 napisał: > Biorąc pod uwagę fakt, że dyskusja na temat nielegalnych imigrantów > jest jest niezwykle gorąca można przypuszczać, że dziecko chciało > załatwić matce zalegalizowanie pobytu. > > Porównanie do Pawki Morozowa jest chybione. W ZSRR nie było > dyskusji na kontrowersyjne tematy. Była jedynie słuszna linia. Tak. Na pewno chybione. Analogia jest zawsze z założenia i nazwy chybiona. To kolejny ewenement Polaków. A co to znaczy: "ZAŁATWIĆ matce zalegalizowanie pobytu"? Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 15:24 mm-18 napisał: > A co to znaczy: "ZAŁATWIĆ matce zalegalizowanie pobytu"? Jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że matka teraz po rozmowie jej córki z Mrs Obama zostanie deportowana? Mysle, że stanie się coś innego. Dlatego nie widzę tutaj analogii z ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
mm-18 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 15:31 malkontent6 napisał: > mm-18 napisał: > > > A co to znaczy: "ZAŁATWIĆ matce zalegalizowanie pobytu"? > > Jak myślisz, jakie jest prawdopodobieństwo, że matka teraz po > rozmowie jej córki z Mrs Obama zostanie deportowana? Mysle, że > stanie się coś innego. > > Dlatego nie widzę tutaj analogii z ZSRR. Rozumiem, że nie zostanie deportowana? Widzę, że mam do czynienia z rasowym Polakiem. "Załatwić" (obejść prawo)to polska specjalność. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: Córka wydała matkę, że jest nielegalną imigra 21.05.10, 15:39 mm-18 napisał: > Rozumiem, że nie zostanie deportowana? Nie sądze. > Widzę, że mam do czynienia z rasowym Polakiem. "Załatwić" (obejść prawo)to > polska specjalność. Jak widzisz to nie tylko polska specjalność. Popatrz na te demonstracje w Arizonie. To przecież nic innego jak masowa próba "załatwienia" sobie legalnego statusu. Odpowiedz Link Zgłoś
tornson No proszę za Obamy nawet Amerykanów stać na 21.05.10, 14:40 ludzkie odruchy. Odpowiedz Link Zgłoś
malkontent6 Re: No proszę za Obamy nawet Amerykanów stać na 21.05.10, 14:56 Wyjaśnij co masz na mysli. Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 7-latka palnela glupote, a towarzystwo szczeka. 21.05.10, 15:39 Oczywiscie, Wy w wieku 7-lat byliscie ekpertami od polityki imigracyjnej i jej konsekwencji. Odpowiedz Link Zgłoś
sid_6.8 Re: 7-latka palnela glupote, a towarzystwo szczek 22.05.10, 15:04 A ty w tym wieku byłeś już obrzezany ? Odpowiedz Link Zgłoś
kylax1 Obrzezany nie bylem i nie jestem, ale mialem mozg. 26.05.10, 03:15 W przeciwienstwie do Ciebie. Odpowiedz Link Zgłoś
voiceinthedesert Zabawne ... 24.05.10, 21:34 Nielegalność w społeczeństwie wolnym jest zniewoleniem, a nawet forma niewolnictwa. Często ubiegam się w mych artykułach do gazet amerykańskich, by nadali dokumenty legalne wszystkim. Uważam, że szukanie polepszenia warunków swoich i rodziny jest fundamentalnym prawem ludzkim. Miliony Polaków żyjących w Stanach Zjednoczonych byli poprzednio imigrantami. Wszystkie prześladowania, nędza, bezrobocie, reżymy oparte na ucisku i wojny, powodują migrację. Sam byłem kiedyś imigrantem w latach 50-tych. Prawo migracji jest prawem naturalnym, a prawo naturalne, prawem Bożym! Odpowiedz Link Zgłoś
coffee-shop Re: Zabawne ... 26.05.10, 00:58 Czy miliony Polakow przyjmuje z otwartymi ramionami imigrantow z krajow Afryki czy Azji, ktorzy w celu polepszenia warunkow swoich i rodziny, wybieraja jako miejsce osiedlenia Polske? Czy akceptujemy i szanujemy ich naturalne prawo ucieczki od bezrobocia, przesladowania i nedzdy? voiceinthedesert - twoje przekonania, to piekna ideologia, ale podaj przyklad kraju, ktory toleruje naplyw - obcych. Ameryka nie jest wyjatkiem. Odpowiedz Link Zgłoś
slodier Re: Zabawne ... 11.08.10, 02:29 coffee-shop napisała: > Czy miliony Polakow przyjmuje z otwartymi ramionami imigrantow z > krajow Afryki czy Azji, ktorzy w celu polepszenia warunkow swoich i > rodziny, wybieraja jako miejsce osiedlenia Polske? Czy akceptujemy > i szanujemy ich naturalne prawo ucieczki od bezrobocia, > przesladowania i nedzdy? voiceinthedesert - twoje przekonania, to > piekna ideologia, ale podaj przyklad kraju, ktory toleruje naplyw - > obcych. Ameryka nie jest wyjatkiem. Ze swoja logika nadejesz sie rzeczywiscie tylko do sprzedawania kawy. Nielegalna imigracje kontroluje sie przy wjezdzie,na granicy a nie wewnatrz kraju po wydaniu podzwolenia na wjazd. Chyba zaden Afrykanczyk nie spadnie z nieba do Twojego sklepu? Odpowiedz Link Zgłoś