Dodaj do ulubionych

Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius...

02.06.10, 14:53
To juz tlok
Obserwuj wątek
    • jerzy_nielepszy Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:02
      funny5 napisała:

      > To juz tlok

      nie taki znowu straszny, jeśli założyć, że kapitan siedział potulnie w
      samolocie, a za sterami był generał.


      • wzdety_kretyn_wyladowal A kozy im tam do kabiny nie dorzucili? Może kota? 02.06.10, 15:06
        • bzdziagva Ruskim zależy aby ośmieszyć niedoszłego szefa NATO 02.06.10, 15:20
          Trzeba być wyjątkową szują komuszą, aby wierzyć w te brednie ruskich.
          Bandyci chcą oczernić niedoszłego, ukatrupionego szefa NATO.
          • naczelny_troll_forum Dziwisz, mamy problem 02.06.10, 15:24
            Dziwisz, mamy problem... Remanent wykazał, że w kryptach jest o jedną trumnę za
            dużo...
            • zwykly_troll Re: Dziwisz, mamy problem 02.06.10, 19:31
              naczelny_troll_forum napisał:

              > Dziwisz, mamy problem... Remanent wykazał, że w kryptach jest o jedną trumnę za
              > dużo...

              właściwie to o dwie.
              • anonym_anonym Ciekawe czy na koniec dowiemy sie że Jarek ich 02.06.10, 22:45
                wszystkich urządził tak jak 3/4 narodu pomyślało chwilę po katastrofie? Bo
                wszyscy wiemy jaki był , w każdym calu mały ... jego decyzje też.
                • anonym_anonym o upss. przepraszam Leszek... 02.06.10, 22:45
                  znów mi się myli... ;)
          • junkier A Lecha Kaczynskiego nie bylo? Za ster nie chwycil 02.06.10, 15:26
            A Lecha Kaczynskiego nie bylo? Za ster nie chwycil?

            Jaka szkoda, polskojezyczne media mialyby takasatysfakcje a tu klops,
            przeciez p. Kazana to "czlowiek Tuska" w sensie pracownik MSZ...
            • maruda.r Re: A Lecha Kaczynskiego nie bylo? Za ster nie ch 02.06.10, 15:37
              junkier napisał:

              > A Lecha Kaczynskiego nie bylo? Za ster nie chwycil?

              *****************************

              To nie jest wykluczone.

              • pensioner63 Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 16:09
                Czytam teraz brytyjski dziennik "Financial Times". Jest krótki artykuł o
                opublikowaniu tekstów rozmów z czarnej skrzynki w TU-154. Tytuł artykułu jest
                "Polish flight crew ignored warnings to pull up" czyli "Polska załoga
                zignorowała ostrzeżenia aby skierować samolot do góry". Piszą, że 16 razy
                urządzenia alarmowe ostrzegało pilotów, że przed dziobem samolotu jest ziemia
                oraz żądało aby samolot wzbił się w górę. Wszystkie one zostały zignorowane
                przez pilota. Moja hipoteza jest, że pilot nie rozumiał ostrzeżeń TAWS. Młody
                wojskowy pilot nie musiał znać płynnie angielskiego. A nie wystarczy mieć system
                ostrzegawczy jeśli nie rozumie się jego ostrzeżeń.
                • maruda.r Re: Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 16:14
                  pensioner63 napisał:

                  Młody
                  > wojskowy pilot nie musiał znać płynnie angielskiego.

                  *********************************

                  Stojący obok gen. Błasik też nie znał?

                • junkier Re: Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 16:15
                  Tak jest, brytyjski dziennik "Financial Times" to jest wielki autorytet w
                  dziedzinie badania wypadkow lotniczych, wszyscy na kolana, glupie
                  Polaczki, przed taka wyrocznia!

                  Przyjmij do wiadomosci, ze lotniko Siewiernyj nie bylo w bazie TAWS i
                  nawet gdyby wyladowali calo i zdrowo to system ten nawalalby do konca.
                  • pszek Re: Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 17:30
                    junkier napisał:

                    > Tak jest, brytyjski dziennik "Financial Times" to jest wielki autorytet w
                    > dziedzinie badania wypadkow lotniczych, wszyscy na kolana, glupie
                    > Polaczki, przed taka wyrocznia!
                    >
                    > Przyjmij do wiadomosci, ze lotniko Siewiernyj nie bylo w bazie TAWS i
                    > nawet gdyby wyladowali calo i zdrowo to system ten nawalalby do konca.
                    >

                    to po kiego uja go włączali?żeby im umilał lądowanie swoim wrzaskiem?
                  • erg_samowzbudnik Re: Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 18:48
                    junkier napisał:

                    > Tak jest, brytyjski dziennik "Financial Times" to jest wielki autorytet w
                    > dziedzinie badania wypadkow lotniczych, wszyscy na kolana, glupie
                    > Polaczki, przed taka wyrocznia!
                    >
                    > Przyjmij do wiadomosci, ze lotniko Siewiernyj nie bylo w bazie TAWS i
                    > nawet gdyby wyladowali calo i zdrowo to system ten nawalalby do konca.
                    >
                • miszczu.pll zacznijcie sami myśleć a nie opierać się 02.06.10, 18:47
                  na popierd..ych artykułach ekspertów od wydalania moczu.
                  Nacisk był i tyle, kapitan albo jemu uległ albo stwierdził krótko: "chcą ch...e
                  lądować to lądujemy" i tak był na straconej pozycji.
                • azlo Re: Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 19:10
                  Ciekawe skad brytyjczycy maja takie informacje...?
                • zwykly_troll Re: Błąd pilota ignoruującego ostrzeżenia TAWS 02.06.10, 19:38
                  > wojskowy pilot nie musiał znać płynnie angielskiego. A nie wystarczy mieć syste
                  > m
                  > ostrzegawczy jeśli nie rozumie się jego ostrzeżeń.

                  chyba kpisz sobie :> wcześniej przecież gadał po angielsku z mijanymi wieżami
                  kontroli lotów. zresztą nikt nie musi umieć płynnie gadać po angielsku, żeby
                  zatrybić, że jak zamiga ta lampka i głośniczek zaskrzeczy "pull up" to żeby
                  przyciągnąć wolant do siebie
                  • miszczu.pll problem w tym ze wszyscy wierza byle łajzie 02.06.10, 19:45
            • wzdety_kretyn_wyladowal Kazana pewnie łaził sobie po pomieszczeniu Kaczyńs 02.06.10, 15:44
              kiego bo tak mu sie podobało, idioto.
              • absurdello I tu pytanie, czy ten spacer do pilotów to był 02.06.10, 16:34
                Kazany czy kazany ??
              • jankbh Czekano na decyzje prezydenta,a to trwa tygodniami 02.06.10, 16:53
                Może do wypadku by nie doszło, gdyby jak we wszystkich samolotach
                pasażerskich ludzi poupinano w fotelach na długo przed lądowaniem.
                Nikt by nie łaził, pilot musiałby podejmować na czas decyzje sam,
                zgodnie z własną wiedzą i doświadczeniem, naczelni wodzowie i
                szefowie wojsk nie robiliby narad produkcyjnych na pięć minut przed
                katastrofą. I tu żadne szkolenie nie pomoże, tylko zapiąć pasy.
          • tetradrachma Re: Ruskim zależy aby ośmieszyć niedoszłego szefa 02.06.10, 15:32
            A, jak piszesz "niedoszły szef NATO" ewidentnie, bardzo sie stara aby
            im (ruskim) w tym pomóc !
          • dziwnoknurski2 co prosze? moze szefa gwiezdych sil zbrojncyh 02.06.10, 15:33
          • farscapefan Re: Ruskim zależy aby ośmieszyć niedoszłego szefa 02.06.10, 15:53
            Pomyliłeś osoby. Niedoszłym szefem NATO miał być śp. Generał Gągor, a nie
            Błasik. Tak że nikt tu nikogo nie ośmiesza. A o generale Błasiku niestety
            wiadomo było i dziennikarze to niejednokrotnie powtarzali, że był kozakiem...
          • jankbh Teraz się zaczną fałszywki 02.06.10, 16:28
            Rosjanie nie mogli spodziewać się innej decyzji władz polskich,
            zresztą publikacja stenogramow ucina wiele antyrosyjskich spekulacji
            i teorii spiskowych. Ale to nie oznacza, że chęć wpływania Rosjan na
            polskie sprawy wewnetrzne przez to stała się mniejsza - teraz w
            Rosji będą się pojawiały spekulacje, bo dalej Rosjanie wyprzedzają
            Polskę z wynikami swojego śledztwa. I nie ma gwarancji, że wszystkie
            informacje pochodzić będą od członków komisji powypadkowej.
            • miszczu.pll podobno wysłali ekspertów na ksiezyc 02.06.10, 18:56
              zeby wywiad macierewicza do nich nie dotarł
      • tacx Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:13
        "no to mamy problem"... na wawelu prawdopodobnie
        • dziwnoknurski2 Co z nami Basiu? Laduj Dziadu 02.06.10, 15:20
          czy tak trudno zgadnac niezrozumiala wypowiedz?
          10:30:54,4 10:30:55,1 KWS Co z nami, Basiu?
          10:30:55,5 10:30:58,3 A (niezr.).
          10:30:58,3 10:30:59,7 2P Do 500 metrów.
          10:31:00,4 10:31:01,1 KWS Dobra.
          10:31:01,0 10:31:03,4 Sz.T Yyy... Piątka, szóstka, automat ciągu.
          10:31:03,9 10:31:07,2 KWS Piątka, szóstka przygotowane i zostaję bez automatu.
          10:31:05,9 10:31:07,1 A Podchodzi do lądowania.
        • pszek Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 17:36
          tacx napisał:

          > "no to mamy problem"... na wawelu prawdopodobnie
          na Wawelu też,ale wtedy to mieli problem...w salonce za kokpitem!
      • szuwarek75 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:22
        No to już Rossijskaja Gazieta wie, że ewidentnie wina jest Prezydenta. Wiedziało
        to również GW od pierwszej minuty po zderzeniu z ziemią.

        Czy GW to lokalny dodatek Rossijskiej Gaziety, czy odwrotnie?
    • don_eugenio Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:03
      Żaden tłok tylko normalna rzecz przy lotach ś.p.L.K.Jak wiemy Prezydent zanim
      wysłał Kazanę(chyba nikt nie ma wątpliwosci kto go posłał) do pilotów
      rozmawiał z bratem o zdrowiu matki.Więc posłał Kazanę aby poinformował załogę
      jak pani matka sie czuje,to zapewne było ważne dla załogi i podniosło im
      morale i dodało odwagi aby (znowu)nie stchórzyli.I to cała tajemnica ,to
      piloci zawinili .
      --------------------
      I jeszcze w kabinie był F.Mercury który śpiewał "The Show Must Go On"
      • modraczek.2 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:09
        don_eugenio napisał:

        > Żaden tłok tylko normalna rzecz przy lotach ś.p.L.K.Jak wiemy
        Prezydent zanim
        > wysłał Kazanę(chyba nikt nie ma wątpliwosci kto go posłał) do
        pilotów
        > rozmawiał z bratem o zdrowiu matki.Więc posłał Kazanę aby
        poinformował załogę
        > jak pani matka sie czuje,to zapewne było ważne dla załogi i
        podniosło im
        > morale i dodało odwagi aby (znowu)nie stchórzyli.I to cała
        tajemnica ,to
        > piloci zawinili .
        > --------------------
        > I jeszcze w kabinie był F.Mercury który śpiewał "The Show Must Go
        On"

        no tak tym bardziej,że Kazana był PO :D leciał na skrzydłach
        • don_eugenio Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:23
          modraczek.2 napisała
          > no tak tym bardziej,że Kazana był PO :D leciał na skrzydłach

          Od kiedy był(czy jest) w PO.Chyba mylisz funkcję urzędnika państwowego od
          funkcjonariusza partyjnego.Gdyby był z PO to z tym Prezydentem co najwyżej
          mógłby być w "ogonie "samolotu"a nie w kabinie.
          -------------------
          Prawdziwa przyczyna katastrofy:

          "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach
          ulic wystawać(i na grobach katyńskich-moje) i modlić się, żeby się ludziom
          pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Mateusz 6,5
          • skodabodzio Czepiasz się. 02.06.10, 16:09
            Przecież z PO był też Marcinkiewicz, Kaczmarek, Lipiec i paru innych PiSówskich
            wysokich funkcjonariuszy, którzy zawiedli
        • pablopic Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:26
          modraczek.2 napisała:

          > no tak tym bardziej,że Kazana był PO :D leciał na skrzydłach

          Kazana nie był z PO, pracował w MSZ także za Fotygi pisiorku.

          "był II a potem I sekretarzem Ambasady RP w Paryżu (1992–1996),
          radcą ministra w Departamencie Europa-Zachód i Europy Zachodniej
          (1996–1999), radca w Ambasadzie RP w Paryżu (1999–2003). Po powrocie
          z placówki pracował jako I radca w Departamencie Unii Europejskiej
          (2003–2005), I radca a następnie zastępca dyrektora w Departamencie
          Strategii i Planowania Polityki Zagranicznej (2005–2006), radca-
          minister i dyrektor Biura Dyrektora Generalnego (2006). W latach
          2006–2007 dyrektor generalny służby zagranicznej. Od 2008 roku
          dyrektor Protokołu Dyplomatycznego."
    • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:05
      Nie doczytałem się w artykule. Pana dyr. Kazana to podwładny
      ministra Radosława Sikorskiego???????????!!!!!!!!!!
      • modraczek.2 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:07
        jest z ramienia PO
      • pablo303 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:12
        wysyłał podwładnych Sikorskiego, żeby szczygło, stasiak lub gosiu a
        przede wszystkim łonsam miał czyste konto, gdyby znowu media
        wyciągnęły na światło dzienne próby wywierania nacisku, karania i
        liczenia się ze strachliwymi pilotami ...
      • jwasz1952 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:13
        W czasie lotu przelozonym Kazany byl Zwierznik Sil Zbrojnych.Wlasnie
        wyslal go do kokpitu z wiadomoscia ,ze Prezydent Poolski laduje tam
        gdzie chce.Po trupach do celu.
        • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:17
          pan prezydent nie mógł nawet pracy pozbawić dyrektora z ministerstwa
          ministra Sikorskiego... nie mógł nic...
          • l_zaraza_l Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 18:04
            loppe napisał:

            > pan prezydent nie mógł nawet pracy pozbawić dyrektora z ministerstwa
            > ministra Sikorskiego... nie mógł nic...

            Bidulek. I zadzwonił do Yara ze skargą, że ten Kazana to jest taki... Jest
            TAKIII.... Jest TAKI, że uhhhh... niedobry
    • modraczek.2 no mamy problem 02.06.10, 15:07

      ponieważ przed tym no to mamy problem, padł tekst,że paliwa może
      zabraknąć.
      Szok jak pięknie usiłujecie gnoić prezydenta
      • carcharodon_carcharias Dla ciebie nadal prezydent a dla większości... 02.06.10, 15:29
        koleś co przez upór, głupotę i pychę zabił
        prawie setkę ludzi.
        • voodeen Re: Dla ciebie nadal prezydent a dla większości.. 02.06.10, 15:39
          taaa, podchodził i każdemu kulkę od tyłu w łeb pakował, tak jak
          dziadkowie tych, którzy teraz czarne skrzynki analizowali
      • bmarq Re: no mamy problem 02.06.10, 15:49
        Modraczku, wróć do szkoły. Tam uczą czytać. Może później zauważysz,
        że pilot mówi, że ma paliwo aby pół godziny krążyć nad lotniskiem, a
        potem dolecieć do lotniska zapasowego.
        • antyliberal22 Re: no mamy problem 02.06.10, 16:13
          a co miał powiedzieć? Nie było problemu? Nie da się ladować. Czyli
          jest problem. I co w tym niezwykłego??????? Jak ci się tramwaj
          zepsuje to nie powiesz - jest problem? Lepiej nie mów, bo jak się
          przewróci będzie na ciebie.
      • qwerty.pl Re: no mamy problem 02.06.10, 16:00
        modraczek.2 napisała:

        > ponieważ przed tym no to mamy problem, padł tekst,że paliwa może
        > zabraknąć.

        "3. Przygotowanie samolotu do lotu
        Zapas paliwa wynosił około 19 ton, co pozwalało na wykonanie lotu na ustalonej trasie z uwzględnieniem dolotów na lotniska zapasowe."

        Nie było dość paliwa, żeby krążyć nad Smoleńskiem w oczekiwaniu na poprawę warunków.

        W dyskusji na temat katastrofy coraz wyraźniej wyodrębniają się 3 grupy:
        1. piloci i eksperci lotniczy (z reguły piloci z długoletnim stażem), którzy mówią o złamaniu wszelkich procedur, "w najlepszym razie niefrasobliwości, jakby chodziło o wycieczkę na grzyby za miasto";
        2. dyskutanci na różnych forach, z reguły kompletni ignoranci, którzy dochodzą z łatwością do konkluzji typu "Ruscy ściągnęli samolot na ziemię wielkim magnesem";
        3. politycy, którzy są gotowi mówić dowolne bzdury zgodne z tzw. linią Partii, bo "ciemny naród to kupi".

        Wieloletni publicysta lotniczy
      • walter622 Re: no mamy problem 02.06.10, 16:33
        modraczek.2 napisała:

        > padł tekst,że paliwa może zabraknąć.

        Z tego co pamiętam, podali, że mają 11 ton - do Witebska by starczyło.
      • ethebor Kaznana miał problem 02.06.10, 17:11
        A raczej zadanie do wykonania. To chyba szef protokołu dyplomatycznego powinien
        zorganizować transport z lotniska zapasowego.
      • pszek Re: no mamy problem 02.06.10, 17:49
        modraczek.2 napisała:

        >
        > ponieważ przed tym no to mamy problem, padł tekst,że paliwa może
        > zabraknąć.
        > Szok jak pięknie usiłujecie gnoić prezydenta

        kiedy ten tekst padł i dokąd tego paliwa miało zabraknąć?z wcześniejszej rozmowy
        wieży w Smoleńsku z kpt. wynikało że mają dostateczną ilość paliwa do odejścia
        na zapasowe lotnisko!nie kłam bo tacy jak ty tylko mącą na forach,z czystej
        głupoty czy z polecenia?
    • muzzyczny Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:07
      Nawet jesli byl ? i co z tego?
      te stenogramy sa g...warte
      • okulele99 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:10
        znowu to napisałeś, i znowu to tylko twoja rusofobiczna opinia. g...o
        warta.
        --
        i wszystko jasne.
        • muzzyczny Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:50
          a ty czuwasz czy zmieniasz ciągle nick. Rusofobiczna ? nie
          rozsmieszaj mnie
          daj sobie spokoj nic nie wskorasz swoimi tekstami
    • taxal czyli to Kazanaq wywieral presje 02.06.10, 15:08
      Sikorski mu kazal?
      • voodeen Jak zwykle ruski wie wszystko 02.06.10, 15:12
        i to co nie zostało powiedziane też.
    • janow5 Szambo na tym forum 02.06.10, 15:09
    • kerryking Jeszcze tydzień... 02.06.10, 15:11
      ... i Gazeta napisze, że wg eksperta i przecieków ze strony
      rosyjskiej to Lech Kaczyński pilotował samolot zamiast Protasiuka,
      dlatego nie ma w stenogramach wypowiedzi kapitana z końcówki lotu. A
      Lech był, jak powszechnie wiadomo, mrukiem, więc się nie odzywał.
      • modraczek.2 Re: Jeszcze tydzień... 02.06.10, 15:13
        kerryking napisał:

        > ... i Gazeta napisze, że wg eksperta i przecieków ze strony
        > rosyjskiej to Lech Kaczyński pilotował samolot zamiast Protasiuka,
        > dlatego nie ma w stenogramach wypowiedzi kapitana z końcówki lotu.
        A
        > Lech był, jak powszechnie wiadomo, mrukiem, więc się nie odzywał.

        i Powcy w to uwierzą, bo nie są antyruskie i kochają Tuska hihihi
        • voodeen Bomba wybuchnie 19 czerwca ... 02.06.10, 15:19
          ... wtedy "fuckty", lub "tfuckn24" ujawnią prawdę o decyzji
          prezydenta o lądowaniu, by Polacy mogli w pełni świadomie oddać
          swoje głosy na jaśnie hrabiego żyrandolowego.
          • zgw Re: Bomba wybuchnie 19 czerwca ... 02.06.10, 16:03
            Nie 19 a 18 czerwca, bo wtedy prezio skończy 61 latek i jego sztab bab zrobi mu
            prezencik w postaci królika z kapelusza
          • eti.gda Re: Bomba wybuchnie 19 czerwca ... 02.06.10, 16:05
            voodeen napisał:

            > ... wtedy "fuckty", lub "tfuckn24" ujawnią prawdę o decyzji
            > prezydenta o lądowaniu, by Polacy mogli w pełni świadomie oddać
            > swoje głosy na jaśnie hrabiego żyrandolowego.

            Wybuchnie bomba, ale chyba u ciebie w spodniach.
          • nielenin Re: Bomba wybuchnie 19 czerwca ... 02.06.10, 19:02
            a do tego czasu umysły będą orane i orane.
            Ponieważ wyborcy PO słabo skumali sugestju to dzisiaj ruscy im pomagają
        • bmarq Re: Jeszcze tydzień... 02.06.10, 15:51
          A Ty nie uwierzysz, bo jesteś antyruska i kochasz Jarosława.
        • maruda.r Re: Jeszcze tydzień... 02.06.10, 15:58
          modraczek.2 napisała:

          >
          > i Powcy w to uwierzą,

          *****************************

          Skoro PiS-owcy wierzą w interwencję UFO, KGB i Wehrmachtu, to dlaczego PO-owcy
          dla równowagi nie mieliby wierzyć w pilotowanie Tupolewa przez Kaczyńskiego?

          • nielenin Re: Jeszcze tydzień... 02.06.10, 19:24
            > Skoro PiS-owcy wierzą w interwencję UFO, KGB i Wehrmachtu, to dlaczego PO-owcy
            > dla równowagi nie mieliby wierzyć w pilotowanie Tupolewa przez Kaczyńskiego?

            To mówisz że POwcy wieżą że PIS-owcy w to wieżą ?
            No to są zakręceni Ci POwcy na maxa.
            Zagubili się i nie wiedza że dzis ich rekami zwalcza sie PIS a jutro przyjdzie
            na nich kolej. Jak to w historii bywało.
            Ich rząd juz załapał co im grozi i siedzi cicho i ze strachu portkami trzesie a
            oni jeszcze daja sie napuszczać.
    • enow4 Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 15:11
      Gazeta pisała, że w Moskwie był ktoś z rodziny P.Kazana by rozpoznać
      jego głos i kategorycznie stwierdzili że to nie Kazana był w
      kokpicie. Potom ustalano, ustalano kto to był jak nie Kazana, po
      paru dniach napisali-gen.Błasik.Aż strach się bać co tak naprawdę
      jeszcze wymyślą i co będą podawać za sensacje chyba i takie że za
      sterami siedział Lech Kaczyński, nawigatorem była Maria Kaczyńska a
      na wierzy kontrolnej siedział Jarosław Kaczyński.
      • pablo303 Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 15:15
        na pewno niedługo wymyślą, że to był Tusk, Komorowski i Sikorski,
        którzy dokonali aktu sabotażu i na krótko przed uderzeniem w ziemie
        wyskoczyli na spadochronach.
        • po-pis-to-to-samo ???? 02.06.10, 16:35
          pablo303 napisał:

          > na pewno niedługo wymyślą, że to był Tusk, Komorowski i Sikorski,
          > którzy dokonali aktu sabotażu i na krótko przed uderzeniem w ziemie
          > wyskoczyli na spadochronach.


          Ale dalej leci z WAMI w tej POLSCE PILOT PO-PIS-owy w postaci parti PO+PiS. Jak
          Coca Cola i Pepsi Cola. Nie mozecie sie oderwac i napic zwyklej WODY.
          PO i PiS Wam beda dalej kręcic LODY że głos na PO i PiS to nie jest głos
          stracony. No tak, ale stracona
          szansa na zmianę. i samoloty sie tracą jak kamikaze.
          Polsko! Czy leci z Wami Pilot z PO czy z PiS? Bo lądowanie z PO i z PiS jest
          dokładnie takie samo!
          Czemu dalej LECI z nami PILOT PO-PISowy?

          Korwin-Mikke przypomina błazna królewskiego Stańczyka. A wiesz czmu? bo "Wielka
          mądrość podobna jest
          wielkiej głupocie, a wielka wymowność wygląda jak jąkanie się" i to tyle w tym
          temacie.
          Dlatego na korwin-mikke.INFO porównują Korwina-Mikke do BŁAZNA STAŃCZYKA.
          Podobieństwo uderzające. Jest tam wymowny obraz jak Stańczyk jest zmartwiony nad
          utraconym Smoleńskiem(!!!!).
          Podobnie Korwin-Mikke pyta CZY LECI Z NAMI PILOT? (zobaczcie sami
          korwin-mikke.INFO)
          PO i PiS to dokładnie to samo. Oni potrafią tylko robić awantury o SAMOLOT tak,
          ze w końcu się z nimi rozwalają bo mądrych ludzi (lub mądrych pilotów) tak jak i
          Korwin-Mikke wyzywają od
          błaznów, tchórzy i oszołomów. Po i PiS rozdieraja Polske jak i ten samolot jak
          sukno o jakim mówił
          wlasnie błazen królewski STAŃCZYK jakiego do złudzenia przypomina Korwin-Mikke!
          Tak samo będzie i jest już coraz bardziej z Państwem Polskim.
          Glosujcie dalej na PO i PiS...zobaczycie gdzie doleci ten wasz "POLSKI SAMOLOT".

          Korwin-mikke prowadzi w internecie. jest ok 15milionów internatów w Polsce a
          uprawnionych wyborców ok.
          30 milionów oznacza to ze w każdym domostwie w Polsce prowadzi Korwin-Mikke.
          Tylko wam gazeta/PO i PiS
          wpierają, że nie może wygrać...heh zobaczcie korwin-mikke.INFO
          tam jest więcej ludzi popierających JKM niz PO miało KIEDYKOLWIEK członków
          partii!!!!
          Nie pozwólcie PO i PiS pra-wybierać za WAS. Nie pozwólcie Wam prac mózgów i
          pre-WYBIERAĆ.
          Ten cały artykuł to jedna wielka ściema majaca na celu DYSKREDYTACJĘ CZŁOWIEKA,
          ale jak to ktos napisal:
          "Wielka mądrość podobna jest wielkiej głupocie, a wielka wymowność wygląda jak
          jąkanie się"
          A dziwnym trafem Korwin-Mikke przypomina i tym co mówi i tym jak wygląda Stańczyka!
      • voodeen Ale robią idiotów z Polaków 02.06.10, 15:15
        robią z tych z których mogą zrobić. Część jednak, ta, która czyta ze
        zrozumieniem wie, że jest to manipulacja grubymi nićmi szyta.
        Niepełne, niezrozumiałe stenogramy ze skrzynek opracowanych przez
        ruskich "specjalistów".
        • antyliberal22 Re: Ale robią idiotów z Polaków 02.06.10, 16:33
          a już najśmieszniejsze jest wyciągnięcie zdania "no to mamy problem"
          jako czegoś przesądzającego o czymkolwiek. Problem był - nie dało
          się lądować. To nie był problem? Co miał powiedzieć facet z MSZ odp.
          za protokół? "Spoko marchewa, to idziemy na piwo"?
      • wloczykij1979 Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 15:20
        Fakt, że to teraz spór polityczny a nie rzeczowy.
        A przeciez wiadomo ze stenogramów, że piloci nie zaczęli lądowania,
        więc nikt nie mógł ich zmusic i cały spór jest bezzasadny.
        Zaloga myślała, że zeszli tylko na sto metrów i na tym koniec. Takie
        były wskazania przyrządów. O godzinie 10:40:41 nawigator podał
        wysokość 100 metrów, 7 sekund później o 10:40:48 znowu podaje
        wysokość i znowu jest to 100 metrów. I wszystko było dla nich w
        porządku. Przyczyna był błąd autopilota. Jedyna wersja, która nie
        zakłada, że piloci nagle otępieli.
        energetykon.pl/Blad.autopilota.przyczyna.katastrofy,5781.html
        • wj_2000 Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 16:02
          wloczykij1979 napisał:
          > Zaloga myślała, że zeszli tylko na sto metrów i na tym koniec. Takie
          > były wskazania przyrządów. O godzinie 10:40:41 nawigator podał
          > wysokość 100 metrów, 7 sekund później o 10:40:48 znowu podaje
          > wysokość i znowu jest to 100 metrów.

          To zrozumiałe! Właśnie wlecieli w obszar jaru, więc mimo zniżania, ziemia
          uciekała im przez chwilę spod skrzydeł i pozornie, ale tylko pozornie lecieli
          poziomo.
          Może naprawdę chcieli na tej wysokości sobie polatać, ale wkrótce jar się
          skończył i ziemia "podskoczyła o 60metrów". Zrobiło się nagle 40, a samolot był
          w locie zniżającym, a nie poziomym! Potrzeba trochę czasu (II Zasada dynamiki
          Newtona), by po zwiększeniu siły nośnej najpierw zatrzymać opadanie, a następnie
          uzyskać prędkość wznoszącą. I du.pa blada!
          W takiej sytuacji, gdy teren wokół lotniska nie jest absolutnie płaski, nie
          należy używać radiowysokościomierza. Ale pilotom ręce się trzęsły i o pomyłkę
          nietrudno. No bo wyprawa była na ostatnią chwilę, a lot na lotnisko zapasowe, to
          propagandowa klęska zamiast propagandowego zysku.
        • wj_2000 Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 16:31
          wloczykij1979 napisał:
          > porządku. Przyczyna był błąd autopilota. Jedyna wersja, która nie
          > zakłada, że piloci nagle otępieli.

          Podawano wielokrotnie, że autopilot kontrolował kierunek i pochylenie skrzydeł
          (kurs). Wysokość sterowana była cały czas ręcznie!!!!!
          Błąd się wziął z posłużenia się radiowyskościomierzem i zapomnienie o "dziurze".
          Przy przelocie nad początkową częścią zagłębienia, radiowysokościomierz przez 7
          sekund pokazywał 100m, ale naprawdę to było 100 na początku, a 100 - 60 = 40m na
          końcu.
          Gdy zbocze jaru zaczęło się podnosić sytuacja samolotu była tragiczna.
          Po pierwsze, był on ca 40m nad poziomem lotniska.
          Po drugie jego lot w przestrzeni nie był poziomy, a miał składową prędkości 60m
          przebyte w 7 sekund, a więc prawie 9m/s. A więc i zbocze się wznosiło i samolot
          opadał. Zatrzymanie opadania wymaga czasu, podobnie jak hamowanie
          samochodu. W tym czasie rzeczywista wysokość obniżyłą się o dalsze 25-35m czyli
          (już poza jarem) do kilku metrów nad gruntem. Mniej niż wysokość drzew!
          • wloczykij1979 Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 16:41
            Czy to pewne, że automat nie kontrolował wysokości? Wydawało mi się,
            że automat robi wszystko. Uważam tak ponieważ człowiek chyba by
            wychwycił, ze przez 7 sekund pochyla maszyne, a wysokość ciągle 100
            metrów.
      • bzdziagva Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 15:22
        enow4 napisała:

        > Aż strach się bać co tak naprawdę
        > jeszcze wymyślą i co będą podawać za sensacje chyba i takie że za
        > sterami siedział Lech Kaczyński, nawigatorem była Maria Kaczyńska a
        > na wierzy kontrolnej siedział Jarosław Kaczyński.

        a buraki czerwone to kupują, jak świeże bułeczki.
      • halibg Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 15:38
        W WIEŻY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ręce opadają. To język ojczysty,
        więc należy oczekiwać poprawnego posługiwania się językiem polskim
        bez względu na sympatie polityczne.
      • tetradrachma Re: Ale robią idiotów z Polaków,niedawno 02.06.10, 15:39
        na to wychodzi, że jestes podwójnym "idiotą" Raz, przez ruskich i
        drugi, przez braciszków - zrobiony !
    • bzdziagva Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:15
      Na dzień przed wyborami w PL ruscy przyjaciele POdzadzą, że to sam Prezydent
      Lech Kaczyński siedział za sterami samolotu. Trzeba być idiotą, aby wierzyć w
      spreparowane "fakty".
      • eti.gda Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 16:04
        bzdziagva napisał:

        > Na dzień przed wyborami w PL ruscy przyjaciele POdzadzą, że to sam
        Prezydent
        > Lech Kaczyński siedział za sterami samolotu. Trzeba być idiotą,
        aby wierzyć w
        > spreparowane "fakty".

        Ale ja wierzę, że to był zamach Ruskich w porozumieniu z Tuskiem i
        Niemcami. Chyba teraz nie powiesz, że jestem idiotą?
        • zawsze.aliks Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 18:51
          Każdemu wolno wierzyć, póki wprowadzaniem wierzeń w życie nie
          krzywdzi innych. Zbiorczo, do wszystkich zwolenników teorii zamachu,
          kieruję pytanie: a na co komu byłby ten zamach?
          • prawdziwy-moher Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 19:05
            Proste.Masz pietra domu.Na najwazniejszym jest FSB ,Putin i reszta.Na innym sa nie pozytywnie zweryfikowani z KGB(tysiace) oraz rozwiazane WSI.To nie bylo uderzenie w Kaczynskiego.Chodzilo o Putina i FSB.Myslano ze spadnie to na wladze rosyjskie(obecne), a przy mlynie straci posade tak Putin , jak i obecny Prezydent Rosji.Zaznaczam.Tylko FSB i dawne KGB ma mozliwosci przestrojenia pomiarow w samolocie.Nasze WSI przekazywalo informacje o locie, godzinie itd.Przekazywalo te informacje tez rozwiazanym.Oni nie uzyli broni.Bo po co?.Oni znali Tupolewa i namiary.Namiary elektroniczne, kody dostepu do zmian przyrzadow.FSB nie chcialo by wpadki, zrobili zgodnie z tym jak politycznie narzucil Putin.Jednak znajac w krajach wschodnich sile bylych sluzb , musze powiedziec ze wszystko mozliwe dla powrotu.Bo przeciez sluzby specjalne sluchaly przywodcow politycznych, ale decydowaly kto kim zostanie.Komorowski to czlowiek WSI.To pionek na szachownicy sluzb specjalnych.Ale.........Ma i da parasol polityczny...........
      • korcia2000 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 16:13
        bzdziagva napisał:

        > Na dzień przed wyborami w PL ruscy przyjaciele POdzadzą, że to sam Prezydent
        > Lech Kaczyński siedział za sterami samolotu. Trzeba być idiotą, aby wierzyć w
        > spreparowane "fakty".

        Skończonym idiotą trzeba być by wierzyć, że pilot chciał w tych warunkach
        lądować na WŁASNĄ odpowiedzialność. Nie ważne kto przekazał mu polecenie: czy
        Kazana, czy Błasik. Ważne, że schodził do lądowania, bo otrzymał takie
        polecenie. Lądować na własną odpowiedzialność mógł tylko wariat.
      • madelaine200 Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 18:48
        biedne pisowczyki, musicie sie teraz bronic, kiedy wyszlo na jaw, ze
        Pan Prezydent niczego sie nie nauczyl po poprzedniej wyprawie
        samolotem, kiedy tez tak bardzo chcial decydowac o tym, czy wyladuje.
        Niestety, jedynymi producentami teorii spiskowych jestescie WY i jakos
        tak automatycznie mozna uznac za prawde to, czemu zaprzeczacie i nie
        wierzycie.
    • slask383 Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:17
      w kokpicie mogl tez byc kaczynski,kazdy pewnie sie madrzyl to i
      katastrofa murowana! winni sa wszyscy,bo posluchali prezydenta!!!
    • welcometopoland otrzymano z g o d ę na zniżenie ??? 02.06.10, 15:18
      chyba zgodę na samobójstwo.
      albo POLECENIE.

      mieliby lecieć do Łukaszenki i prosić go o busy ?!?!?!
      • ethebor otrzymali zgodę na podejście 02.06.10, 17:17
        Zastanawiam się czy mowa o "wkurzeniu" nie odnosiła się do kontrolera lotów:
        otrzymali zgodę na podejście (przymierzenie się do lądowania na bezpiecznej
        wysokości) a próbowali lądować.

        Scenariusz z podejściem nie wykluczał poproszenia Łukaszenki o busy (pewnie to
        był "problem" Kazany. Rosjanie na ILe wykonali dwa podejścia i polecieli po busy
        do Moskwy.

    • ecicha-3 Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:19
      Niech Gazeta przestanie na spolke z putinowskimi
      dziennikarzamai,szyc grubymi nicmi,te "sensacyjne",niech najlepiej
      rosjanie oddadza nam caly material dowodowy i cale sledztwo,bo oni
      nawet sledztw dotyczacych rosyjskich obywateli nie potrafia wyjasnic
      i zakonczyc.Wystarczajaco skompromitowal sie nasz Tuskorzad,oddajac
      to sledztwo rosjanom.
      • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:20
        dyrektor Kazana to podwładny ministra Sikorskiego z PO
        • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:21

          ...................
        • mruk-g Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:38
          Pan Kazana był szefem protokołu dyplomatycznego,jeżeli nie kojarzycie co ta
          funkcja oznacza nie zabierajcie głosu.Nie musiał należec do żadnej partii żeby
          ją pełnic.Uczył naszych dygnitarzy jak się za chowywac na salonach i w czasie
          różnych uroczystości,żeby nie robili z siebie pośmiewiska wobec całego świata.
          • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:43
            Pan dyrektor Kazana był podwładnym pana ministra Sikorskiego (a nie
            pana prezydenta). To też warto wiedzieć.
            • peryklejtos Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 16:05
              W tej konkretnej sytuacji jego zwierzchnikiem był prezydent i wyraźnie
              widać, że był pośrednikiem między pilotami i prezydentem. Trzeba być
              idiotą, by tego nie rozumieć. Co tam robił generał? Zapewne - podobnie
              jak Kazana monitował sytuację przynajmniej ZA WIEDZĄ I ZGODĄ prezydenta
              a zapewne na jego polecenie.
              • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 16:08
                baranie prezydent się nie zajmuje organizacją tylko własnie dyrektor
                z ministerstwa
              • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 16:09
                ty sobie wyobrażasz że profesjonalnemu zaangazowanemu dyrektorowi
                protokołu nie zalezy na dobrej organizacji wizyty i jakiś prezydent
                go pogania

          • eti.gda Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 16:14
            mruk-g napisała:

            > Pan Kazana był szefem protokołu dyplomatycznego,jeżeli nie
            kojarzycie co ta
            > funkcja oznacza nie zabierajcie głosu.Nie musiał należec do żadnej
            partii żeby
            > ją pełnic.Uczył naszych dygnitarzy jak się za chowywac na salonach
            i w czasie
            > różnych uroczystości,żeby nie robili z siebie pośmiewiska wobec
            całego świata.

            Wygląda na to, że nie wszyscy go słuchali.
    • pw2221 widzę że GW ma jakis interes w propagowaniu 02.06.10, 15:19
      moskiewskich insynuacji ... ? to obrzydliwe
      • bgoralska1972 przecież tu pracuje synalek Tuska! 02.06.10, 16:53
        A tak w ogóle no to co ze stwierdził "no to mamy problem" Stwierdził
        poprostu fakt. Żałosna sensacja. Lepiej niech nam powiedzą gdzie
        nawiał na emeryture ten kontroler lotów.
    • kylax1 To skutki wplywu Dziwisza na polska polityke. 02.06.10, 15:21
      Katonaciski, ze katoobrzedy sa najwazniejsze, spowodowalo ten wypadek.
    • draftart brednie 02.06.10, 15:21
      sam fakt wypowiedzenia słów: "Nie ma decyzji prezydenta..." niestety wiele
      wyjaśnia, kto do h.. podejmował decyzje?
      • eti.gda Re: brednie 02.06.10, 16:08
        draftart napisał:

        > sam fakt wypowiedzenia słów: "Nie ma decyzji prezydenta..."
        niestety wiele
        > wyjaśnia, kto do h.. podejmował decyzje?

        Jak to kto?
        "...Jam prezydent, czyli władza.
        A jak komu nie dogadza,
        Niechaj zbiera się i zmiata,
        Jeśli nie chce wąchać bata..."
        (Jan Brzechwa, "Szelmostwa Lisa Witalisa")
      • ethebor Re: brednie 02.06.10, 17:28
        Strategiczna może prezydent:
        "spróbujcie jednak lądować jak się da", albo "nie traćmy więcej na krążenie
        czasu i lećmy na zapasowe - Kazana załatwi jakieś busy", "jeśli starczy paliwa
        wolę lecieć do Moskwy, bo do Łukaszenki będzie niezręcznie"... Wątpię by
        prezydent się czepiał jak mają ruszać manetkami.
        Sytuacja w Gruzji była raczej formalno polityczna "wojna/nie wojna"(Rosja nigdy
        nie ogłosiła tam wojny, a przecież bardzo nas lubi), a nie dotyczyła techniki
        lądowania w trudnych warunkach.
    • tele_sfor Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:22
      był problem, ale wielki bufon IV RP ewidentnie kazał lądować i juz było po
      problemie ...
    • wielki_czarownik Czy to aby na pewno był wojskowy samolot? 02.06.10, 15:23
      W kabinie piloci, jakiś generał, jakiś dyplomata, prezydent ma wydawać polecenia... Ludzie to był wojskowy samolot, czy cyrk ze skrzydłami?
      Jasna cholera powinno być tak - samolot startuje i od tej chwili wszyscy na pokładzie mordy na kłódkę i żaden nawet nie patrzy się na pilota, nie mówiąc już o włażeniu do kabiny! Niezależnie czy na pokładzie będzie 100 prezydentów czy 10 papieży, to kapitan tam rządzi niepodzielnie, despotycznie i bezapelacyjnie, a komu się nie podoba, tego przez luk!
    • loppe Media oskarażają ministra z PO 02.06.10, 15:25
      z ministerstwa Radosława Sikorskiego o działanie na szkodę
      bezpieczeństwa lotu

      hańba!
      • loppe Re: Media oskarażają dyrektora 02.06.10, 15:25
        oczywiście
        • pablopic Re: Media oskarażają dyrektora z PIS 02.06.10, 16:29
          z gabinetu Anny Fotygi...
    • w12121 o 8:26 pilot informuje Kazane, ze w tych 02.06.10, 15:26
      w tch warunkach nie da sie wyladowac. A potem zarowno Kazana jak i
      Blasik powinni uslyszec "spieprzac dziady!" Oznaczalo by to dla
      pilota koniec sluzby i oskarzenia w prokuraturze wojskowej, ale jest
      to nauczka dla wszystkich potulnie wykonujacych nawet idiotyczne
      polecenia swoich szefow, ze jednak trzeba sie czasem postawic.
    • z-aq Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:26
      Nawet jak Rosjanie oddaliby nam śledztwo, to i tak pisowcy zaraz będą
      spiskować, że eksperci są z PO, że nic nie potrafią i że w ogóle to wszystko
      za długo trwa.
      "Prawdziwy Polak" już tak ma.
      "Prawdziwy Polak" ma jeszcze grzyba w Toruniu, który intensywnie pracuje nad
      urabianiem "Prawdziwego Polaka".
    • don_eugenio Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:27
      Przestańcie pisać te brednie że Kazana był z PO!!

      Od kiedy był(czy jest) w PO.Chyba mylicie funkcję urzędnika państwowego od
      funkcjonariusza partyjnego.Gdyby był z PO to z tym Prezydentem co najwyżej
      mógłby być w "ogonie "samolotu"a nie w kabinie.
      -------------------
      Prawdziwa przyczyna katastrofy:

      "Gdy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Oni lubią w synagogach i na rogach
      ulic wystawać(i na grobach katyńskich-moje) i modlić się, żeby się ludziom
      pokazać. Zaprawdę, powiadam wam: otrzymali już swoją nagrodę. Mateusz 6,5
      • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 15:40
        Pan dyrektor Kazana był dyrektorem w ministerstwie pana Radosława
        Sikorskiego, a nie w kancelarii prezydenta. Nie udawaj że jego
        szefem nie był minister z PO.
        • hubba_hubba Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 17:08
          Był jego szefem, i co z tego? Czy Sikorski leciał tym samolotem albo wydawał
          Kazanie polecenia na telefon? Czy uważasz, że apolityczny urzędnik państwowy (a
          takich, wbrew twoim wyobrażeniom, jest mnóstwo) odmówi wykonania polecenia, czy
          nawet prośby, prezydenta kraju, bo jego szefem jest Sikorski z PO?
          Kazana był szefem protokołu, w sensie politycznym czy decyzyjnym nie zależało od
          niego nic istotnego.
          • loppe Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 17:51
            Przede wszystkim ja uważam że pan dyrektor Kazana zachowywał się
            normalnie - to oszołomy i ruskie media sugerują że rządził lotem.
            Lotem rządził kapitan to widać z zapisów - patrz w dyskusji wyżej
            zacytowałem z artykułu jak kapitan KOMUNIKUJE swoją decyzję o 1
            podejściu do lądowania dyrektorowi w ogóle nie pytając - słusznie!
            takie sa zasady lotnicze - nikogo o zdanie.
      • olias Re: Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Mari 02.06.10, 18:07
        Kazana był podwładnym Sikorskiego. Czyli też Tuska. Masz jakiś
        problem, bo nikt o nic nie oskarża Kazanę. Ba, to zrozumiałe że szef
        Protokołu musi przygotować się np do lądowania na innym lotnisku. Ma
        wtedy roboty od cholery.
    • syn_wojtyly wazne jest jedno,kaczor kazal londowac 02.06.10, 15:28
      i o zadnych teoriach spiskowych nie ma co mowic, tak samo bylo w Gruzji...piloci
      bali sie kaczora ze ich wywali ze sluzby na zbity pysk. Poza tym malo kto plakal
      po politykach bo wg sondazy to najbardziej znienawidzony zawod w Polsce, wiec
      placza i plakac beda tylko dziennikarze bo maja w tym duzy interes.
      • tetradrachma Re: wazne jest jedno,kaczor kazal londowac 02.06.10, 15:53
        Pójdź syn(k)u ja cię uczyc każę ! "londować" bo
        lecieli....do....Londynu ?
      • loppe uczyć się pracy z tekstem, inaczej Polska upadnie 02.06.10, 16:06
        "Panie dyrektorze, wyszła mgła.... W tej chwili, w tych warunkach
        nie damy rady usiąść. Spróbujemy podejść, zrobimy jedno zejście, ale
        najprawdopodobniej nic z tego nie będzie - powiedział kapitan. "

        To jest cytat z tego artykułu. Otóz kapitan w żadnym momencie nie
        pyta dyrektora czy prezydenta o zdanie na temat lądowania,
        przeciwnie - informuje dyrektora o swojej decyzji. Kapitan
        oczywiście postepuje tak jak trzeba, a wy drunie podciagnijcie się
        intelektualnie bo Polska upadnie z takimi tabunami durniow.
        • loppe Reasumując: Pan dyr. Kazana z MSZzagr. 02.06.10, 16:17
          zachowywał się uprzejmie, a kapitan profesjonalnie, nikt tu nikogo
          nie zmuszal bo i nie mógł

          poza tym przecież - ludzie - nieszczęscie nie polegalo na tym że
          kapitan postanowil (jego decyzja) podejśc do próbnego lądowania
          tylko na tym jak ten manewr zostal przeprowadzony - nie przerwano na
          100m i nie przerwano gdy kontroler rosyjski wzywal do zaprzestania
      • bronimir Re: wazne jest jedno,kaczor kazal londowac 02.06.10, 16:25
        Trudno się nie zgodzić, w większości to byli bardzo nie lubiani
        politycy, autorzy wielu intryg które rujnowały obraz Polski.
        • olias Re: wazne jest jedno,kaczor kazal londowac 02.06.10, 18:17
          większość obywateli tego państwa wybrała Pana L. Kaczyńskiego na
          swojego Prezydenta. Demokracja polega na tym że mniejszość nie
          powinna uznawać siebie za wyłacznych przedstawicieli Narodu.
          Oczywiście możecie dalej pierd.. swoje. jedynym efektem bedzie
          przyznanie wam racji i kiedy ten wasz Komorowski zostanie Żyrandolem
          ja po prostu nie będę go uważał za swojego Prezydenta. jest to o
          tyle smieszne że ja, pisowiec (wstrętny, karzeł, zapluty zresztą i
          warchoł) uczyłem się uznawać wolę Narodu kiedy prezydentem z woli
          tego Narodu (cholera, aż zęby bolały) został Kwaśniewski. 10 lat się
          uczyłem i się nauczyłem. były qrwa komuch nauczył mnie demokracji, a
          teraz jełopy Komorowskiego z opozycji robią mi "cofkę z demokracji"
          No jak się tu qrwa nie usmiać?!
          • zawsze.aliks Re: wazne jest jedno,kaczor kazal londowac 02.06.10, 18:39
            Nie większość obywateli, tylko większość z tych, którzy poszli
            głosować. Ci, którzy wtedy nie poszli, po dwóch latach do urn wręcz
            pognali, by nie powtórzyć tego błędu.
      • olias Re: wazne jest jedno,kaczor kazal londowac 02.06.10, 18:09
        nnnno tak! jeśli chodzi o stan twojego umysłu to tu mam faktycznie
        teorię spiskową. Bo coś tak "inteligentnego inaczej" nie mogło
        przeżyć samodzielnie ileś lat.
    • agnieszkaniemcy Media: Do końca w kabinie Tu-154 był też Marius... 02.06.10, 15:29
      Od samego początku było wiadomo,że chcieli tam wylądować po trupach
      bo jakby odlecieli na inne lotnisko to byłaby to kompromitacja,a
      teraz winą obciąża się pilotów.Żal mi ich bo presja której byli
      poddani była tak olbrzymia,że podjęli ryzyko wylądowania w tak
      fatalnych warunkach.
      • zielonykociak Dyr. Kazana nie mógł byc do końca, przecież ziden 02.06.10, 16:19
        zidentyfikowano go jako jednego z pierwszych, a pilotów na samym końcu, bo
        rzekomo z kokpitu nic nie zostało, choć nikt nie widział zdjęć tej części samolotu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka