imd50
16.09.10, 19:12
Wśród ofiar katastrofy smoleńskiej, i ich rodzin, są również osoby, dla których krzyż nie jest odpowiednim wyrazem straty, bólu i żałoby. Wśród nas Polaków jest wielu, którzy wolą ten ważny moment w historii państwa zaznaczać inaczej niż przez hołdowanie krzyżowi. Moje słowa nie oznaczają sprzeciwu przeciwko postawieniu tego krzyża zaraz po katastrofie - to był piękny gest grupy społecznej, który został potem sponiewierany przez (niektórych) polityków i fanatyków. Usunięcie krzyża oznacza nareszcie powrót w stronę rónowagi. Ci co będą niewątpliwie dalej koczować pod Pałacem nie będą już mogli narzucać nam swoich form pseudo- moralno-religijnych.Teraz mogą tam tylko stać jak, za przeproszeniem, barany....