Dodaj do ulubionych

Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ...

12.05.12, 07:13
Czego obawia się episkopat?

Czyżby episkopat obawiał się, że liczba "pagantes" (płacących) okaże się mniejsza niż liczba "dominicantes" i "comunicantes". Biskupi zawsze powołują się na to, że reprezentują 90% polskich obywateli. Czyżby biskupi obawiali się swojej wspólnoty i jej niedowierzali? Czy nie sądzą oni, że bezpośredni, osobowy kontakt miedzy "pagantes" a klerem umocni wspólnotę?
Obserwuj wątek
    • sakral Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 07:15

      0,3 czy więcej procent tu nie gra żadnej roli.Im będzie zawsze mało.

      Ta grupa zawodowa nie jest przygotowana do życia,po maturze
      poszli do miejscowego seminarium,a co wierniejsi jeszcze ukończyli
      szkołę w Watykanie

      powołać fundusz aktywizacji zawodowej dla duchowieństwa,i po
      gruntownym przeszkoleniu
      może chwycą się pożytecznej roboty,a nie będą żyć kosztem innych

      a co na tacę to już inna sprawa

      • pn-ski Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 09:05
        >a co na tacę to już inna sprawa <

        Żebranina niepracujacych panów w sukienkach i inne ich nieobyczajne zachowania powinny byc zabronione.
        • makoshika Oto wielka tajemnica naszej wiary: $$$$$$$$$$$$$$$ 12.05.12, 10:40
          $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
          • paulhandyman Re: Oto wielka tajemnica naszej wiary: $$$$$$$$$$ 12.05.12, 11:21
            makoshika napisał:

            > $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
            > $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
            > $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$
            > $$$

            Oto wielka tajemnica wiary: Euro i Dolary !!!
    • jurber1 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 07:34
      "Kościół małej wiary"... w wierzących ! Przecież oficjalnie głoszone wyniki badania uczestnictwa w nabożeństwach dają przekonanie o poprawie stanu finansów Kościoła - w przypadku odpisu 0,3 %... A może po prostu są nienasyceni ?
    • jimir Precz z Kościołem !!! 12.05.12, 07:55
      To oszuści, którzy powinni zostać pozbawieni całego majątku, który mają w posiadaniu, a zdobyli go na drodze przestępstwa.
      Okradali Państwo ręka w rękę z rządzącymi, wyłudzali pieniądze od społeczeństwa.
      To przez nich jedni będą głodować, gdy Oni będą opływać w dostatek (emerytury) płacone tym oszustom przez Państwo, gdy Oni nawet złotówki nie dali do budżetu !!!!!!!!!
    • wels5 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 08:06
      Pomiędzy 0,3 a 1 procentem, to w efekcie wyjdzie na 1,3 procenta.
    • tomek_456 Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 08:06
      Patrząc po różnicach w odpisach na kościóly w Unii Europejskiej wysokość odpisu w Polsce powinna być pomiedzy 0.8 a 1%.
      Bo w końcu jesteśmy państem europejskim.
      • pn-ski Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 09:25
        Laicyzacja rozwija się w całej Europie, i dociera sukcesywnie do kolejnych modernizujących się krajów. Będą więc zanikać racje różnorodności prawa wyznaniowego. byłby to ponadto bardzo ważny symbol jedności europejskiej. Oto Europa przez wieki rozrywana i dzielona wojnami i różnicami religijnymi dochodzi do takiego stopnia zgody, że wszystkie jej czołowe kraje zgadzają się co do zasad jakimi mają się rządzić stosunki wyznaniowe...
        Kierunki konwergencji jakie wydają się najbardziej prawdopodobne to:
        1) zrównanie statusu organizacji religijnych ze światopoglądowymi [ 1 ];
        2) systematyczne niwelowanie przywilejów dla poszczególnych kościołów i wyznań w kierunku egalitaryzmu;
        3) spychanie religii do sfery prywatnej i pozainstytucjonalnej;
        4) funkcje społeczne związków wyznaniowych ograniczające się do działalności charytatywno-humanitarnej;
        5) wprowadzenie jednolitej polityki antysektowej.

        Wprawdzie niewątpliwym się wydaje, że państwa wyznaniowe będą zanikać. Już taki proces ma wyraźnie miejsce. Nie jest jednak jasne, który model stosunków państwo-kościół może wysunąć się na czoło: czy czysty separacjonizm w wersji francuskiej lub zbliżonej, czy też separacja połowiczna typu belgijsko-holenderskiego lub austro-niemieckiego. Pozornie mogłoby się wydawać, że czysta separacja jest obecnie w wyraźnej mniejszości a większość krajów niewyznaniowych ma separację częściową. Istnieją jednak silne racje przemawiające za tym, że może w przyszłości rosnąć znaczenie separacji czystej — jako odzwierciedlenie marginalizacji roli instytucjonalnej religii w dobie religijności subiektywnej, synkretycznej i postmodernistycznej. Polakom może się wydawać czymś nieprawdopodobnym, aby miał się rozpowszechniać ten „okrutny" rozdział francuski. W istocie jednak jego znajomość jest w Polsce więcej jak mizerna, gdyż w zasadzie nie ma o stosunkach wyznaniowych we Francji rzetelnego przekazu. Wszyscy, tak liberalni jak i ortodoksyjni katolicy, współpracują w dziele zniekształcania i demonizowania francuskiego separacjonizmu. Weźmy przykład muzułmańskich chust, których zakaz był ostatnio kolejną okazją do rozpętania kampanii demonizowania Francji, tymczasem podobny zakaz obowiązuje nawet w muzułmańskiej Turcji, gdzie studentki na państwowych wyższych uczelniach nie mogą nosić owych tradycyjnych chust. Ma to służyć po prostu realizacji idei państwa świeckiego.

        Cytat z: Polska z konkordatem po 13 latach na tle standardów europejskich autorstwa Mariusza Agnosiewicza
        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 09:56
          Wodolejstwo i nic więcej.
          Modeł relacji państwo-koścól będzie taki, jak wolne społeczeństwo sobie zbuduje.
          A spychanie kościołów do roli wyłacznie charytatywnej to wizja wyłacznie antyklerykałów nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością.

          • pn-ski Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:12
            <A spychanie kościołów do roli wyłacznie charytatywnej to wizja wyłacznie antyklerykałów nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością.>

            Odwrotnie. Uważam, ze kościoły maja się zajmować wyłącznie sprawami wiary, nie zajmując się działalnością charytatywna (zwłaszcza w sytuacji niejawności ich finansów).

            > Modeł relacji państwo-koścól będzie taki, jak wolne społeczeństwo sobie zbuduje> to jest wodolejstwo
            • sakral Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:26



              pn-ski napisał:


              Odwrotnie. Uważam, ze kościoły maja się zajmować wyłącznie sprawami wiary, nie
              zajmując się działalnością charytatywna (zwłaszcza w sytuacji niejawności ich
              finansów).

              ------------------------------------------------------(m.podkreślenia-------------

              nareszcie ktoś to napisał

              od dziecka po starca w opiece kościelnych ludzi to piekło na ziemi

              jeszcze żaden biskup swojego majątku nie przekazał dla potrzebujących

              nie swoje
              to oni potrafią dzielić

              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:49
                sakral napisał:

                >
                > jeszcze żaden biskup swojego majątku nie przekazał dla potrzebujących

                A Ty przekazałeś cały swój majątek dla potrzebujących ?
                • sakral Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:59

                  systematycznie daje pieniądze na konserwację organów
                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:06
                    sakral napisał:

                    >
                    > systematycznie daje pieniądze na konserwację organów

                    Płciowych :)) Niestety to za mało :(

                    Apostołowie z wielką mocą świadczyli o zmartwychwstaniu Pana Jezusa, a wszyscy oni mieli wielką łaskę. (34) Nikt z nich nie cierpiał niedostatku, bo właściciele pól albo domów sprzedawali je (35) i przynosili pieniądze /uzyskane/ ze sprzedaży, i składali je u stóp Apostołów. Każdemu też rozdzielano według potrzeby. (36) Tak Józef, nazwany przez Apostołów Barnabas, to znaczy Syn Pocieszenia, lewita rodem z Cypru, (37) sprzedał ziemię, którą posiadał, a pieniądze przyniósł i złożył u stóp Apostołów.

                    (1) Ale pewien człowiek, imieniem Ananiasz, z żoną swoją Safirą, sprzedał posiadłość (2) i za wiedzą żony odłożył sobie część zapłaty, a pewną część przyniósł i złożył u stóp Apostołów. (3) Ananiaszu - powiedział Piotr - dlaczego szatan zawładnął twym sercem, że skłamałeś Duchowi Świętemu i odłożyłeś sobie część zapłaty za ziemię? (4) Czy przed sprzedażą nie była twoją własnością, a po sprzedaniu czyż nie mogłeś rozporządzić tym, coś za nią otrzymał? Jakże mogłeś dopuścić myśl o takim uczynku? Nie ludziom skłamałeś, lecz Bogu. (5) Słysząc te słowa Ananiasz padł martwy. A wszystkich, którzy tego słuchali, ogarnął wielki strach. (6) Młodsi mężczyźni wstali, owinęli go, wynieśli i pogrzebali. (7) Około trzech godzin później weszła także jego żona, nie wiedząc, co się stało. (8) Powiedz mi - zapytał ją Piotr - czy za tyle sprzedaliście ziemię? Tak, za tyle - odpowiedziała. (9) A Piotr do niej: Dlaczego umówiliście się, aby wystawiać na próbę Ducha Pańskiego? Oto stoją w progu ci, którzy pochowali twego męża. Wyniosą też ciebie. (10) A ona upadła natychmiast u jego stóp i skonała. Gdy młodzieńcy weszli, znaleźli ją martwą. Wynieśli ją więc i pochowali obok męża. (11) Strach wielki ogarnął cały Kościół i wszystkich, którzy o tym słyszeli.

                    Uważaj i nie żałuj na plebana kasy :)))
                    • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:13
                      kolter-xl tradycyjnie cytujesz, a nie rozumiesz tekstu.

                      Poszukaj sobie opartych na tym tekście kazań. Sa dostepne w internecie.

                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:20
                        tomasz_456 napisał:

                        > kolter-xl tradycyjnie cytujesz, a nie rozumiesz tekstu.

                        Udowodnij !!

                        > Poszukaj sobie opartych na tym tekście kazań. Sa dostepne w internecie.

                        Nie ma zdrowia idiotyzmów czytać.
                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:22
                          kolter-xl napisał:

                          > tomasz_456 napisał:
                          >
                          > > kolter-xl tradycyjnie cytujesz, a nie rozumiesz tekstu.
                          >
                          > Udowodnij !!

                          A o czym był ten cytat ?
                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:42
                            tomasz_456 napisał:

                            > kolter-xl napisał:
                            >
                            > > tomasz_456 napisał:
                            > >
                            > > > kolter-xl tradycyjnie cytujesz, a nie rozumiesz tekstu.
                            > >
                            > > Udowodnij !!
                            >
                            > A o czym był ten cytat ?

                            Przypomnij który ?? Bo nie chce mi sie szukać
                      • pn-ski a co tu kuźwa rozumieć? 12.05.12, 14:37
                        < kolter-xl tradycyjnie cytujesz, a nie rozumiesz tekstu.>

                        a co tu kuźwa rozumieć? przeslanie jest jasne: ukryjesz kasę przed sługami bożymi - umrzesz!
                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:16
                    sakral napisał:

                    >
                    > systematycznie daje pieniądze na konserwację organów

                    Ale żadasz od biskupa przekazania majątku. A nie tylko dawania pieniędzy.
                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:28
                      tomasz_456 napisał:

                      > sakral napisał:
                      >
                      > >
                      > > systematycznie daje pieniądze na konserwację organów
                      >
                      > Ale żadasz od biskupa przekazania majątku. A nie tylko dawania pieniędzy.


                      Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną! (22) Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. (23) Jezus zaś powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego. (24) Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego.
                      • pn-ski Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:43
                        >Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną! (22) Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. (23) Jezus zaś powiedział do swoich uczniów: Zaprawdę, powiadam wam: Bogaty z trudnością wejdzie do królestwa niebieskiego. (24) Jeszcze raz wam powiadam: Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne niż bogatemu wejść do królestwa niebieskiego. <

                        Dlaczego kościelni nie żyją sami tak, jak innym każą? Targują się z rządem o każdy ułamek procenta z budżetu, darmozjady.
                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:47
                          pn-ski napisał:

                          > Dlaczego kościelni nie żyją sami tak, jak innym każą? Targują się z rządem o ka
                          > żdy ułamek procenta z budżetu, darmozjady.

                          Bo oni jako ateiści wiedzą ze tylko tu i teraz mogą żyć jak w raju.
                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:58
                            kolter-xl napisał:


                            > Bo oni jako ateiści wiedzą ze tylko tu i teraz mogą żyć jak w raju.
                            A może chcą pomóc innym, odrzuconym i dlatego poszukują pieniedzy.

                            Bo taki antyklerykał ma w nosie ubogich i biednych.
                            On widzi tylko to "bogactwo" i w dodatku osądza innych swoimi wartościami. Jak antyklerykał kradnie, to i iini muszą.




                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:30
                              tomasz_456 napisał:

                              > kolter-xl napisał:
                              >
                              >
                              > > Bo oni jako ateiści wiedzą ze tylko tu i teraz mogą żyć jak w raju.

                              > A może chcą pomóc innym, odrzuconym i dlatego poszukują pieniedzy.

                              Ilu takich jest 5-10 % z nich ??

                              > Bo taki antyklerykał ma w nosie ubogich i biednych.

                              Owsiak ??

                              > On widzi tylko to "bogactwo" i w dodatku osądza innych swoimi wartościami. Jak
                              > antyklerykał kradnie, to i iini muszą.

                              Ja nie popieram złodziejstwa ,ale powiedz Tomuś czy ktoś kto kradnie mając na pysku nieustanie modły i imię Jezusa nie wydaje ci się bardziej obrzydliwy ??
                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:52
                                kolter-xl napisał:

                                >
                                > > A może chcą pomóc innym, odrzuconym i dlatego poszukują pieniedzy.
                                >
                                > Ilu takich jest 5-10 % z nich ??

                                90-95%

                                > > Bo taki antyklerykał ma w nosie ubogich i biednych.
                                >
                                > Owsiak ??

                                A Ty ?
                                >

                                >
                                > Ja nie popieram złodziejstwa ,ale powiedz Tomuś czy ktoś kto kradnie mając na p
                                > ysku nieustanie modły i imię Jezusa nie wydaje ci się bardziej obrzydliwy ??

                                Nie, kradzież jest kradzieża i nie mozna jej usprawiedliwiać swoim antyklerykalizmem.

                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:04
                                  tomasz_456 napisał:

                                  > > Ilu takich jest 5-10 % z nich ??
                                  >
                                  > 90-95%

                                  Tego nie robi ,wiem to !!

                                  > > > Bo taki antyklerykał ma w nosie ubogich i biednych.
                                  > >
                                  > > Owsiak ??
                                  >
                                  > A Ty ?

                                  > > Ja nie popieram złodziejstwa ,ale powiedz Tomuś czy ktoś kto kradnie mają
                                  > c na p
                                  > > ysku nieustanie modły i imię Jezusa nie wydaje ci się bardziej obrzydliwy
                                  > ??
                                  >
                                  > Nie, kradzież jest kradzieża i nie mozna jej usprawiedliwiać swoim antyklerykalizmem.

                                  Ty cały czas popierasz złodziejstwo kleru , każdym tu swoim wpisem !!! a jak widać kradzież dla kościoła jest dla ciebie czymś moralnym
                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:11
                                    kolter-xl napisał:

                                    > Ty cały czas popierasz złodziejstwo kleru , każdym tu swoim wpisem !!! a jak wi
                                    > dać kradzież dla kościoła jest dla ciebie czymś moralnym

                                    Znowu cos sobie interpretujesz czyjeś słowa dla swoich antyklerykalnych potrzeb.
                                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:13
                                      tomasz_456 napisał:

                                      > kolter-xl napisał:
                                      >
                                      > > Ty cały czas popierasz złodziejstwo kleru , każdym tu swoim wpisem !!! a
                                      > jak wi
                                      > > dać kradzież dla kościoła jest dla ciebie czymś moralnym
                                      >
                                      > Znowu cos sobie interpretujesz czyjeś słowa dla swoich antyklerykalnych potrzeb

                                      Żałosny pajacu

                                      forum.gazeta.pl/forum/w,904,135507478,135507478,Siostry_otwarte.html
                                      • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:15
                                        kolter-xl napisał:

                                        > tomasz_456 napisał:
                                        >
                                        > > kolter-xl napisał:
                                        > >
                                        > > > Ty cały czas popierasz złodziejstwo kleru , każdym tu swoim wpisem
                                        > !!! a
                                        > > jak wi
                                        > > > dać kradzież dla kościoła jest dla ciebie czymś moralnym
                                        > >
                                        > > Znowu cos sobie interpretujesz czyjeś słowa dla swoich antyklerykalnych p
                                        > otrzeb
                                        >
                                        > Żałosny pajacu

                                        A nie zapomniałe, przecież to nie twoje interpretacje.
                                        To tylko cytaty z portali dla antyklerykałów.
                                        No tak, nie mozna od ciebie wymagać, abyś cos rozumiał. Zapomniałem.

                                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:24
                                          tomasz_456 napisał:

                                          >
                                          > A nie zapomniałe, przecież to nie twoje interpretacje.

                                          Fakt cytowałem z ujawnieniem źródeł.

                                          > To tylko cytaty z portali dla antyklerykałów.

                                          Udowodnij ze np GW to portal dla antyklerykałów ??

                                          > No tak, nie mozna od ciebie wymagać, abyś cos rozumiał. Zapomniałem.

                                          Żałośnie kwiczysz :))
                                        • prezes_na_dopalaczach Religijny business :) 12.05.12, 18:44
                                          "tomasz_456",
                                          To Ty nic nie rozumiesz, chociaz Ty doskonale rozumiesz istote religijnych bzdur, ale bedac jednym z nich, swiadomie i z cala determinacja musisz trzymac ich strone. Kosciol kradl, kradnie i bedzie kradl do samego konca swego istnienia. Kradnie, sprzedajac ludziom "zycie wieczne" gdzies tam w zaswiatach. Nie tylko KK, ale wszystkie instytucje religijne jada na tym samym klamstwie. W Polsce i nie tylko, ksieza, biskupi, kardynalowie w swej hipokryzji, mowia jedno, a robia cos przeciwnego. Wykorzystuja naiwnych, prostych ludzi dla swoich niecnych interesow, a wykorzystywanie naiwnych w celu osiagniecia korzysci, powinno byc karalne. Z moralnego punktu widzenia, wszystkie organizacje religijne, a wsrod nich kosciol katolicki to organizacje przestepcze.
                                          • tomasz_456 Re: Religijny business :) 12.05.12, 18:56
                                            prezes_na_dopalaczach napisał:

                                            > "tomasz_456",
                                            > To Ty nic nie rozumiesz, chociaz Ty doskonale rozumiesz

                                            Genialne :)
                                            • prezes_na_dopalaczach Re: Religijny business :) 13.05.12, 07:54
                                              tomasz_456 napisał:

                                              > prezes_na_dopalaczach napisał:
                                              >
                                              > > "tomasz_456",
                                              > > To Ty nic nie rozumiesz, chociaz Ty doskonale rozumiesz


                                              > Genialne :)
                                              ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

                                              Jak zwykle wyciagasz z kontekstu.
                                              Wyprali Ci mozg doszczetnie. Jestes beznadziejnym przypadkiem :(
                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:01
                  tomasz_456 napisał:

                  > sakral napisał:
                  >

                  > > jeszcze żaden biskup swojego majątku nie przekazał dla potrzebujących
                  >
                  > A Ty przekazałeś cały swój majątek dla potrzebujących ?

                  No a czy on jest biskupem ??

                  Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną! Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości.
                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:09
                    kolter-xl napisał:


                    > Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, co posi
                    > adasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź z
                    > a Mną
                    ! Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bowiem w
                    > iele posiadłości
                    .

                    Nie upraszaj bardzo głębokiego przesłania tej cześci Ewangelli Mt.


                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:18
                      tomasz_456 napisał:

                      > kolter-xl napisał:
                      >
                      >
                      > > Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, c
                      > o posiadasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i c
                      > hodź za Mną
                      ! Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bo
                      > wiem wiele posiadłości
                      .
                      >
                      > Nie upraszaj bardzo głębokiego przesłania tej cześci Ewangelli Mt.

                      Tomuś jak widać to przesłanie nie trafia do waszych katabasów

                      Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.
                      • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:21
                        kolter-xl napisał:

                        > Tomuś jak widać to przesłanie nie trafia do waszych katabasów
                        >
                        > Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza niszczą i gdzie złodzie
                        > je włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani r
                        > dza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną.


                        A co księza dla siebi gromadzą. Moższe tak szczegółowo opisać majątek wąłsny ksiedza nie należacy do parafii, czy majatek biskupa nie nalezacy do diecezji.
                        Konkretnie.
                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:36
                          tomasz_456 napisał:

                          > A co księza dla siebi gromadzą.

                          Majątki !!

                          Moższe tak szczegółowo opisać majątek wąłsny ks
                          > iedza nie należacy do parafii, czy majatek biskupa nie nalezacy do diecezji.
                          > Konkretnie.

                          Przecież nie mam wglądu do jego konta ale wystarczy mi ze na pobliskiej plebani stoi kilka aut , Toyota Auris diesel z 60 tys , Toyota Avensis diesel około 100 tys , Golf VI diesel z 80 tys. No a chopaki więcej niz 30-35 lat nie mają.

                          No a co do biskupa to pałac mu potrzebny do czego ??
                          • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:47
                            kolter-xl napisał:
                            No a co do biskupa to pałac mu potrzebny do czego ??

                            Spotkania towarzyskie w palacu wygladaja dostojniej .

                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:50
                              zdybka napisała:

                              > kolter-xl napisał:
                              > No a co do biskupa to pałac mu potrzebny do czego ??
                              >
                              > Spotkania towarzyskie w palacu wygladaja dostojniej .

                              No ale panienek tam nie zapraszają.
                              • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:58
                                kolter-xl napisał:

                                No ale panienek tam nie zapraszają.

                                A skad sie biora te " przypadkowe wpadki " ?
                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:08
                                  zdybka napisała:

                                  > kolter-xl napisał:
                                  >
                                  > No ale panienek tam nie zapraszają.
                                  >
                                  > A skad sie biora te " przypadkowe wpadki " ?

                                  No i ciekawe gdzie ich konkubini jeżdżą się skrobać ??
                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:13
                                    kolter-xl napisał:

                                    No i ciekawe gdzie ich konkubini jeżdżą się skrobać ??

                                    Slyszalam ze to nazywaja jako " wycieczka za granice "

                                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:00
                                      zdybka napisała:

                                      > kolter-xl napisał:
                                      >
                                      > No i ciekawe gdzie ich konkubini jeżdżą się skrobać ??
                                      >
                                      > Slyszalam ze to nazywaja jako " wycieczka za granice "

                                      No a Tomuś za to płaci :))
                                      • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:12
                                        kolter-xl napisał:

                                        No a Tomuś za to płaci :))

                                        Placi ! Placi !
                                        Ale jak widac i jemu kasa sie konczy ,wiec szuka po forach jeleni ,ktorzy
                                        dadza sie nabrac na jego bajery .
                                        Hi hi hi :))))))) Problem w tym ,ze matol wybral sobie zly adres : )))))))
                                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:14
                                          zdybka napisała:

                                          > kolter-xl napisał:
                                          >
                                          > No a Tomuś za to płaci :))
                                          >
                                          > Placi ! Placi !
                                          > Ale jak widac i jemu kasa sie konczy ,wiec szuka po forach jeleni ,ktorzy
                                          > dadza sie nabrac na jego bajery .
                                          > Hi hi hi :))))))) Problem w tym ,ze matol wybral sobie zly adres : )))))))

                                          Czemu on biedny ? bo głupi , a czemu głupi ? bo biedny !!
                            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:05
                              zdybka napisała:


                              > Spotkania towarzyskie w palacu wygladaja dostojniej .

                              Bywasz na tych spokaniach ?
                              • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:18
                                tomasz_456 napisał:

                                Bywasz na tych spokaniach ?

                                Na co ty sobie pozwalasz ?????
                                Szukasz guza ? To go znajdziesz !!!!

                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:13
                                  zdybka napisała:

                                  > tomasz_456 napisał:
                                  >
                                  > Bywasz na tych spokaniach ?
                                  >
                                  > Na co ty sobie pozwalasz ?????
                                  > Szukasz guza ? To go znajdziesz !!!!

                                  Ten infantylny młokos , zapewne bywa w tylko w takim towarzystwie opisanej przez Isakowicza

                                  "Homoseksualizm jest w Kościele tematem tabu. To rezultat sytuacji w jakiej znalazło się środowisko księży rzymskokatolickich. Kościół powinien otworzyć się na święcenie "viri probati", czyli sprawdzonych żonatych mężczyzn, jak to miało miejsce w pierwszych wiekach. Celibat sprawia, że homoseksualiści mają większe wpływy wśród duchowny rzymskokatolickich. W Kościele jest lobby homoseksualne, które czasami decyduje o nominacjach. To lobby wpływa na decyzje kto zostanie ważnym urzędnikiem w Kościele i kto awansuje. Bez wsparcia lobby homoseksualnego awanse w niektórych strukturach kościelnych są bardzo trudne. "
                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:31
                                    kolter-xl napisał:

                                    Ten infantylny młokos , zapewne bywa w tylko w takim towarzystwie opisanej prz
                                    > ez Isakowicza

                                    Niech sie jeszcze raz zapomni zbok pieprzony ,to znajdzie guza szybciej jak
                                    sobie mysli .Takie pytania niech zadaje swoim .
                                    Popieprzylo go juz calkiem !
                                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:36
                                      zdybka napisała:

                                      > kolter-xl napisał:
                                      >
                                      > Ten infantylny młokos , zapewne bywa w tylko w takim towarzystwie opisanej prz
                                      > > ez Isakowicza
                                      >
                                      > Niech sie jeszcze raz zapomni zbok pieprzony ,to znajdzie guza szybciej jak
                                      > sobie mysli .Takie pytania niech zadaje swoim .
                                      > Popieprzylo go juz calkiem !

                                      Tomuś to gamoń który w obronie swojej sekty potrafi kopać ponizej pasa, nie liczy się nic ino kler !!
                                      • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:44
                                        kolter-xl napisał:

                                        Tomuś to gamoń który w obronie swojej sekty potrafi kopać ponizej pasa, nie lic
                                        > zy się nic ino kler !!

                                        To ze gamon to wiem ale z tym kopaniem, to to sie musi jeszcze dlugo uczyc ,
                                        szuka dobrego kopniaka ? Dostanie go !
                                        Ale czy warto :))))))) Mozna sie jeszcze z niego troche posmiac :))))))
                                  • pn-ski Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:01
                                    jak zostaje się klerykiem:

                                    "Tomasz, ach Tomasz, ach powiedz skad ty to masz,
                                    Tomasz to co masz, ma tylko młody bóg.
                                    Nie jestem egoista wiec zeszlego roku w lecie,
                                    uległem i oddalem sie małzenskim tete'a'tecie (?)
                                    Gdy żona ujrzała
                                    poemat mego ciała -
                                    jak stała zemdlała,
                                    ze smiechu krztusząc się. Tomasz, ach Tomasz,
                                    ach powiedz gdzie ty to masz,
                                    gdzies podzial sie twoj caly wdziek,
                                    Apollo by ze smiechu pekł."
                                    • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:05
                                      pn-ski napisał:

                                      > jak zostaje się klerykiem:
                                      >
                                      > "Tomasz, ach Tomasz, ach powiedz skad ty to masz,
                                      > Tomasz to co masz, ma tylko młody bóg.
                                      > Nie jestem egoista wiec zeszlego roku w lecie,
                                      > uległem i oddalem sie małzenskim tete'a'tecie (?)
                                      > Gdy żona ujrzała
                                      > poemat mego ciała -
                                      > jak stała zemdlała,
                                      > ze smiechu krztusząc się. Tomasz, ach Tomasz,
                                      > ach powiedz gdzie ty to masz,
                                      > gdzies podzial sie twoj caly wdziek,
                                      > Apollo by ze smiechu pekł."

                                      Brak argumentów do dyskusi o finansowaniu kościołów.
                                      Nic wiecej.
                                      • pn-ski Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 01:37
                                        Nie ma dyskusji o finansowaniu kościołów.
                                        Jest domaganie się kasy przez klechów.
                                        • hate-war Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 05:22
                                          pn-ski napisał:

                                          > Nie ma dyskusji o finansowaniu kościołów.
                                          > Jest domaganie się kasy przez klechów.
                                          jaka dyskusja?!Wierzysz i przynależysz to płać!Ot,co
                                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 07:16
                                          pn-ski napisał:

                                          > Nie ma dyskusji o finansowaniu kościołów.

                                          Dyskusji z kim ? Z tobą ?
                                          Czy z wściekłymi antyklerykalami z tego forum ?
                                    • zdybka pn-ski prawde piszesz 12.05.12, 15:11
                                      pn-ski napisał:

                                      > jak zostaje się klerykiem:
                                      >
                                      > "Tomasz, ach Tomasz, ach powiedz skad ty to masz,
                                      > Tomasz to co masz, ma tylko młody bóg.
                                      > Nie jestem egoista wiec zeszlego roku w lecie,
                                      > uległem i oddalem sie małzenskim tete'a'tecie (?)
                                      > Gdy żona ujrzała
                                      > poemat mego ciała -
                                      > jak stała zemdlała,
                                      > ze smiechu krztusząc się. Tomasz, ach Tomasz,
                                      > ach powiedz gdzie ty to masz,
                                      > gdzies podzial sie twoj caly wdziek,
                                      > Apollo by ze smiechu pekł."
                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:17
                                    kolter-xl napisał:

                                    >
                                    > Ten infantylny młokos , zapewne bywa w tylko w takim towarzystwie opisanej prz
                                    > ez Isakowicza ...

                                    Brak argumentów, stąd tak idiotyczne wpisy.
                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:56
                            kolter-xl napisał:

                            > tomasz_456 napisał:
                            >
                            > > A co księza dla siebi gromadzą.
                            >
                            > Majątki !!

                            To znaczy co ?

                            > Przecież nie mam wglądu do jego konta ale wystarczy mi ze na pobliskiej plebani
                            > stoi kilka aut , Toyota Auris diesel z 60 tys , Toyota Avensis diesel około
                            > 100 tys , Golf VI diesel z 80 tys. No a chopaki więcej niz 30-35 lat nie mają.

                            Wiesz skad i za ile te samochody sobie kupili. Dokładnie znaszy sytuacje, czy też masz jedynie podejrzenia ?

                            Bo u mnie na plebanii stoją 8-10 letnie samochody, wikary jeździ 20 letnim mercedesem kupionym przez jego rodzinę.
                            A z majatku osobistego mają ubrania i część książek, jakiś komputer.
                            Nic więcej.




                            >
                            > No a co do biskupa to pałac mu potrzebny do czego ??

                            Pałac ?
                            Możesz wskazać w którym to prywatnym palacu biskupa byłeś.
                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:05
                              tomasz_456 napisał:

                              > > Majątki !!
                              >
                              > To znaczy co ?

                              Nie wiesz co to ??

                              >
                              > Wiesz skad i za ile te samochody sobie kupili. Dokładnie znaszy sytuacje, czy t
                              > eż masz jedynie podejrzenia ?

                              No a chcesz powiedzieć ze od złodziei za 20%wartości nabyli je ??

                              > Bo u mnie na plebanii stoją 8-10 letnie samochody, wikary jeździ 20 letnim merc
                              > edesem kupionym przez jego rodzinę.
                              > A z majatku osobistego mają ubrania i część książek, jakiś komputer.
                              > Nic więcej.

                              No i co z tego ?? na pobliskiej mojego domu furmanki mają dobre , aha i nowa skoda Octavia stoi. Pomijając to ze ty łgarzu zawsze kota cipą będziesz chciał odwrócić. Nawet gdyby tam Merc S klasy stał to i tak powiesz ze nie ma tam go .


                              > > No a co do biskupa to pałac mu potrzebny do czego ??
                              >
                              > Pałac ?
                              > Możesz wskazać w którym to prywatnym palacu biskupa byłeś.

                              Nie byłem ale widziałem te budynki o kubaturze liczonej w tysiącach metrów kwadratowych.
                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:12
                                kolter-xl napisał:

                                > No i co z tego ?? na pobliskiej mojego domu furmanki mają dobre , aha i nowa sk
                                > oda Octavia stoi. Pomijając to ze ty łgarzu zawsze kota cipą będziesz chciał
                                > odwrócić. Nawet gdyby tam Merc S klasy stał to i tak powiesz ze nie ma tam go .

                                Człowiek sadzi innych wg. swojego postepowania.
                                Zarzucajac mi łgarstwo na forum zapewne sam łgasz jak najęty.
                                Tylko, że ja pisze prawdę.

                                > > Możesz wskazać w którym to prywatnym palacu biskupa byłeś.
                                >
                                > Nie byłem ale widziałem te budynki o kubaturze liczonej w tysiącach metrów kwad
                                > ratowych.

                                No i co z tej kubatury wynika. Że to wszystko majętk prywatny biskupa ?
                                Bzdura.


                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 13:59
                                  tomasz_456 napisał:

                                  > Człowiek sadzi innych wg. swojego postepowania.

                                  Akurat widzę twoje naiwne teksty

                                  > Zarzucajac mi łgarstwo na forum zapewne sam łgasz jak najęty.

                                  Aha czyli nie masz pewności :))

                                  > Tylko, że ja pisze prawdę.

                                  Hipokryci tak mają , no a ty jesteś hipokrytą
                                  >
                                  > No i co z tej kubatury wynika. Że to wszystko majętk prywatny biskupa ?
                                  > Bzdura.

                                  No po patrza czemu Jezus narzekał ze śpi na kamieniu :)) Biskupem nie był pewno :))
                                  • zdybka Kolter trafiles w samo sedno... 12.05.12, 14:48
                                    No po patrza czemu Jezus narzekał ze śpi na kamieniu :)) Biskupem nie był pewn
                                    > o :))
                                    • kolter-xl Re: Kolter trafiles w samo sedno... 12.05.12, 14:54
                                      Jezus nie miał gdzie głowy złożyć, no a jego samozwańczy następca ma w watykanie pałac o 1000 pokojach .
                                      • zdybka Re: Kolter trafiles w samo sedno... 12.05.12, 15:07
                                        Czas sie szybko zmodernizowal !
                                        Zamiast oslow ,czym to sie rozbijaja ?
                                        Jak to obleczeni sa ? Mam na mysli prywatnie ( Same markowe klamoty )
                                        Stol z masywnego drzewa ,sklejka sie pod ciezarem zalamie .
                                        I oni maja cos wspolnego z wiara ,ktora twierdzi cos tam o skromnosci ?????
                                • hate-war Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 05:24
                                  tomasz_456 napisał:


                                  > Tylko, że ja pisze prawdę.
                                  >
                                  tak,tak nie raz to już udowadniałeś
                                  A w firmie wszystko OK??<LOL>
                        • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:43
                          tomasz_456 napisał:
                          A co księza dla siebi gromadzą. Moższe tak szczegółowo opisać majątek wąłsny ks
                          > iedza nie należacy do parafii, czy majatek biskupa nie nalezacy do diecezji.
                          > Konkretnie.

                          Konkretami i to dokladnymi bedziemy sie chwalic jak was zaczniemy rozliczac.
                          Maski wam opadna !!!!! Zareczam !!!

                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:48
                            zdybka napisała:

                            > tomasz_456 napisał:
                            > A co księza dla siebi gromadzą. Moższe tak szczegółowo opisać majątek wąłsny k
                            > s
                            > > iedza nie należacy do parafii, czy majatek biskupa nie nalezacy do diecez
                            > ji.
                            > > Konkretnie.
                            >
                            > Konkretami i to dokladnymi bedziemy sie chwalic jak was zaczniemy rozliczac.
                            > Maski wam opadna !!!!! Zareczam !!!

                            Nawet oni wiedzą co to raje podatkowe, i tam ukrywają swoje dobra .
                            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:57
                              kolter-xl napisał:


                              > Nawet oni wiedzą co to raje podatkowe, i tam ukrywają swoje dobra .

                              Konkretnie możesz wykazać to co tu piszesz ?
                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:07
                                tomasz_456 napisał:

                                > kolter-xl napisał:
                                >
                                >
                                > > Nawet oni wiedzą co to raje podatkowe, i tam ukrywają swoje dobra .
                                >
                                > Konkretnie możesz wykazać to co tu piszesz ?

                                No a ty możesz nie zadawać durnych pytań , sorry wiem nie możesz :))
                              • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:09
                                tomasz_456 napisał:

                                > kolter-xl napisał:
                                >
                                >
                                > > Nawet oni wiedzą co to raje podatkowe, i tam ukrywają swoje dobra .
                                >
                                > Konkretnie możesz wykazać to co tu piszesz ?

                                Tomku do ciebie jednak nic nie dociera.
                                Jak sie katabasy rozlicza z cala dokladnoscia ,wtedy dostaniesz konkrety .
                                • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:15
                                  zdybka napisała:


                                  > Tomku do ciebie jednak nic nie dociera.
                                  > Jak sie katabasy rozlicza z cala dokladnoscia ,wtedy dostaniesz konkrety .

                                  Ale to nawiedzenie antyklerykałowei wmawiają tutaj majatki nie majac żadnych dowodów. Czyli jedynie co potrafia, to pomawiać.
                                  I jeszcze jedno - nie wymagam od swojego proboszcza żadnego rozliczenia, bo wiem co robi. Ale aby to wiedzieć trzeba chodzić do kościoła.
                                  A najgłośniej drą sie ci, co kościół omijaja z daleka.
                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:25
                                    tomasz_456 napisał:

                                    Ale to nawiedzenie antyklerykałowei wmawiają tutaj majatki nie majac żadnych do
                                    > wodów. Czyli jedynie co potrafia, to pomawiać.
                                    > I jeszcze jedno - nie wymagam od swojego proboszcza żadnego rozliczenia, bo wie
                                    > m co robi. Ale aby to wiedzieć trzeba chodzić do kościoła.
                                    > A najgłośniej drą sie ci, co kościół omijaja z daleka.

                                    Twoje info o proboszczu jest dokladne ,wiem juz pisales o tym .Ciekawe tylko
                                    dlaczego proboszcz sie przed toba rozlicza ? Tu mam swoje domysly.... ale jak
                                    zauwazyles to japy drzecie wy !!!!! Wam jest ciagle malo .
                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:04
                                    tomasz_456 napisał:


                                    > Ale to nawiedzenie antyklerykałowei wmawiają tutaj majatki nie majac żadnych do
                                    > wodów.

                                    Nawiedzona to jesteś ty katolicka cipo, mózg ci swoim ptakiem wybił z głowy twój wikary ??

                                    >Czyli jedynie co potrafia, to pomawiać.

                                    Udowodnij to kłamstwo !!

                                    > I jeszcze jedno - nie wymagam od swojego proboszcza żadnego rozliczenia, bo wie
                                    > m co robi. Ale aby to wiedzieć trzeba chodzić do kościoła.
                                    > A najgłośniej drą sie ci, co kościół omijaja z daleka.

                                    Nie musisz bo pewno on cię posuwa !!! stąd twoje bezkrytyczne podejście do kleru
                                  • hate-war Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 05:27
                                    tomasz_456 napisał:


                                    > Ale to nawiedzenie antyklerykałowei wmawiają tutaj majatki nie majac żadnych do
                                    > wodów. Czyli jedynie co potrafia, to pomawiać.
                                    20letnie mercedesy polskich księży
                                    • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 07:15
                                      Ale antyklerykałowei piszą w majatkach.
                                      I samochód nawet lepszy jest dla nich tak wielklim majątkiem. Widac, jakimi ci antyklerykałowie są cienkuszami.

                            • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:05
                              kolter-xl napisał:

                              Nawet oni wiedzą co to raje podatkowe, i tam ukrywają swoje dobra .

                              Czasy sie zmieniaja ,ludzie tez !
                              To co poukrywali nie starczy im na dlugo.Przy takim poziomie zycia jakim
                              oni zyja ? Za pare lat beda cienko piszczec .
                    • antropoid Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:39
                      tomasz_456 napisał:

                      > kolter-xl napisał:
                      >
                      >
                      > > Jezus mu odpowiedział: Jeśli chcesz być doskonały, idź, sprzedaj, c
                      > o posi
                      > > adasz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i c
                      > hodź z
                      > > a Mną
                      ! Gdy młodzieniec usłyszał te słowa, odszedł zasmucony, miał bo
                      > wiem w
                      > > iele posiadłości
                      .
                      >
                      > Nie upraszaj bardzo głębokiego przesłania tej cześci Ewangelli Mt.
                      ____________________

                      Tego się nie da uprościć, ale skoro ty potrafisz przedstawić to głębiej to proszę bardzo - zapodawaj...
                      • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 13:42
                        antropoid napisał:


                        > Tego się nie da uprościć, ale skoro ty potrafisz przedstawić to głębiej to pros
                        > zę bardzo - zapodawaj...

                        Przeczytaj cały akapit poswięcony temu młodzieńcowi, bo to jest istotne.
                        A po szczegółowe wyjaśnienia odsyłam do dużej ilości kazan w internecie. Szkoda tu miejsca.
                        • antropoid Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:04
                          Aha, czyli lanie wody jak zawsze. Byłbym w szoku, gdyby było inaczej... :)
                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:15
                          tomasz_456 napisał:

                          > antropoid napisał:
                          >
                          >
                          > > Tego się nie da uprościć, ale skoro ty potrafisz przedstawić to głębiej t
                          > o pros
                          > > zę bardzo - zapodawaj...
                          >
                          > Przeczytaj cały akapit poswięcony temu młodzieńcowi, bo to jest istotne.
                          > A po szczegółowe wyjaśnienia odsyłam do dużej ilości kazan w internecie. Szkoda
                          > tu miejsca.

                          No i co w tym kazaniach napisali ? ze biskupa to ie dotyczy :)))
                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:22
                            kolter-xl napisał:


                            >
                            > No i co w tym kazaniach napisali ? ze biskupa to ie dotyczy :)))
                            Ale co niedotyczy, bo nie rozumiem o czym piszesz ?
                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:38
                              tomasz_456 napisał:

                              > kolter-xl napisał:
                              >
                              >
                              > >
                              > > No i co w tym kazaniach napisali ? ze biskupa to ie dotyczy :)))
                              > Ale co niedotyczy, bo nie rozumiem o czym piszesz ?

                              To poczytaj co przedtem pisałeś , bo to tymi tu wciskasz jakieś debilna kazania dla niepełnosprawnych umysłowo.
                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:48
                                kolter-xl napisał:

                                > jakieś debilna kazania
                                > dla niepełnosprawnych umysłowo.

                                Dla ciebie ?
                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:01
                                  tomasz_456 napisał:

                                  > kolter-xl napisał:
                                  >
                                  > > jakieś debilna kazania
                                  > > dla niepełnosprawnych umysłowo.
                                  >
                                  > Dla ciebie ?

                                  Nie, dla ciebie bo ty słuchasz kazań
                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:39
                        antropoid napisał:

                        Tego się nie da uprościć, ale skoro ty potrafisz przedstawić to głębiej to pros
                        > zę bardzo - zapodawaj...

                        Tomuś nie rozumie ze te słowa Jezusa dotyczyły wszystkich jak widać ludzi.
                        Pomijając już to ze on musi po prostu odszczekać byle cokolwiek napisać !!
                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:52
                          kolter-xl napisał:

                          > antropoid napisał:
                          >
                          > Tego się nie da uprościć, ale skoro ty potrafisz przedstawić to głębiej to pros
                          > > zę bardzo - zapodawaj...
                          >
                          > Tomuś nie rozumie ze te słowa Jezusa dotyczyły wszystkich jak widać ludzi.
                          > Pomijając już to ze on musi po prostu odszczekać byle cokolwiek napisać !!

                          @kolter-xl, to jak rozumiesz cały akapit o młodziencu, a nie tylko jego fragment.

                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:24
                            tomasz_456 napisał:


                            > @kolter-xl, to jak rozumiesz cały akapit o młodziencu, a nie tylko jego fragment.

                            Jesteś jak zwykle żałosny !! Morał jeden; tylko ubogi może do boga !!
                            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:43
                              kolter-xl napisał:

                              > tomasz_456 napisał:
                              >
                              >
                              > > @kolter-xl, to jak rozumiesz cały akapit o młodziencu, a nie tylko jego f
                              > ragment.
                              >
                              > Jesteś jak zwykle żałosny !! Morał jeden; tylko ubogi może do boga !!

                              Czytaj cały akapit, bo znowu źle interpretujesz. Jak 11 latek.


                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:55
                                tomasz_456 napisał:

                                > kolter-xl napisał:
                                >
                                > > tomasz_456 napisał:
                                > >
                                > >
                                > > > @kolter-xl, to jak rozumiesz cały akapit o młodziencu, a nie tylko
                                > jego f
                                > > ragment.
                                > >
                                > > Jesteś jak zwykle żałosny !! Morał jeden; tylko ubogi może do boga !!
                                >
                                > Czytaj cały akapit, bo znowu źle interpretujesz. Jak 11 latek.

                                Nie pouczaj mnie żałosny dupku
                                • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:05
                                  kolter-xl napisał:


                                  > > Czytaj cały akapit, bo znowu źle interpretujesz. Jak 11 latek.
                                  >
                                  > Nie pouczaj mnie żałosny dupku

                                  Weź poczytaj sobie na ten temat, a nie interpertuj wyłacznie fragmentu tekstu.

                                  Bo tak robią małe dzieci. Dorośli rozumieją zarówno pojęcie kontekstu, jak i potrafią przeczytac kilka zdań w całosci.

                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:08
                                    tomasz_456 napisał:

                                    > kolter-xl napisał:
                                    >
                                    >
                                    > > > Czytaj cały akapit, bo znowu źle interpretujesz. Jak 11 latek.
                                    > >
                                    > > Nie pouczaj mnie żałosny dupku
                                    >
                                    > Weź poczytaj sobie na ten temat, a nie interpertuj wyłacznie fragmentu tekstu.
                                    >
                                    > Bo tak robią małe dzieci. Dorośli rozumieją zarówno pojęcie kontekstu, jak i po
                                    > trafią przeczytac kilka zdań w całosci.

                                    Dorośli czyli nie ty potrafią przyznać sie do błędu, wiec albo zamilcz albo proszę o obszerne uzasadnienie tych wersetów ale swoimi słowami a nie zżynać z katolickich portali dla głupawo uśmiechniętych .
                                    • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:14
                                      kolter-xl napisał:


                                      > Dorośli czyli nie ty potrafią przyznać sie do błędu,

                                      Wskazez choć jedno miejsce, gdzie przyznałeś się do błędu ?

                                      > wiec albo zamilcz albo pro
                                      > szę o obszerne uzasadnienie tych wersetów ale swoimi słowami a nie zżynać z kat
                                      > olickich portali dla głupawo uśmiechniętych .

                                      Dlaczego nie, ty przecież zawsze zrzynasz z portali dla antyklerykałów.
                                      Albo z gazet.
                                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:22
                                        tomasz_456 napisał:

                                        > Wskazez choć jedno miejsce, gdzie przyznałeś się do błędu ?

                                        Przed tobą ? a był jakiś ??

                                        > Dlaczego nie, ty przecież zawsze zrzynasz z portali dla antyklerykałów.
                                        > Albo z gazet.

                                        Udowodnij kłamliwy katoliku choć jeden taki fakt !!!!

                                        No i jak widać Tomus ma problem z udowodnieniem mi ze ja się mylę co do wersetów biblijnych
                                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:29
                                          kolter-xl napisał:

                                          > No i jak widać Tomus ma problem z udowodnieniem mi ze ja się mylę co do wersetó
                                          > w biblijnych

                                          Mylisz się co do ich interpretacji, proste ?
                                          Nie dla ciebie słowo interpretacja jest za trudne.

                                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:35
                                            tomasz_456 napisał:

                                            > kolter-xl napisał:
                                            >
                                            > > No i jak widać Tomus ma problem z udowodnieniem mi ze ja się mylę co do w
                                            > ersetó
                                            > > w biblijnych
                                            >
                                            > Mylisz się co do ich interpretacji, proste ?

                                            Juz mi to matole z 15 razy piszesz i nadal nie widze twojego uzasadnienia !!

                                            > Nie dla ciebie słowo interpretacja jest za trudne.

                                            No pokaż klasę :))
                                            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:37
                                              kolter-xl napisał:

                                              > tomasz_456 napisał:
                                              >
                                              > > kolter-xl napisał:
                                              > >
                                              > > > No i jak widać Tomus ma problem z udowodnieniem mi ze ja się mylę c
                                              > o do w
                                              > > ersetó
                                              > > > w biblijnych
                                              > >
                                              > > Mylisz się co do ich interpretacji, proste ?
                                              >
                                              > Juz mi to matole z 15 razy piszesz i nadal nie widze twojego uzasadnienia !!

                                              Sukaj na portalach katolickich, a nie na antyklerykalnych. Proste ?
                                              Chyba że chesz mi robic tu jakis test. Ale na twoim poziomie rozmowy o Bibli nie będę prowadził. Bo wiem, ze masz to w....
                                              Bo przeciez tobie nie chodzi o dyskusje, ale o robienie sobiej tutaj jaj.
                                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:47
                                                tomasz_456 napisał:

                                                > Sukaj na portalach katolickich, a nie na antyklerykalnych. Proste ?

                                                Głupcze już ci pisałem nie raz ze takie fora antyklerykalne tworzą tacy jak ja i nie muszę tam grzebać za durnymi katolickim tłumaczeniami !! To raz a dwa to ty mi tu pie...sz za uszami ze czegoś nie wiem , wiec mi to udowodnij !!!

                                                > Chyba że chesz mi robic tu jakis test. Ale na twoim poziomie rozmowy o Bibli ni
                                                > e będę prowadził. Bo wiem, ze masz to w....

                                                Nie będziesz bo jesteś cieniasem , ty służysz tylko jako podnóżek u proboszcza , taka twoja rola !!

                                                > Bo przeciez tobie nie chodzi o dyskusje, ale o robienie sobiej tutaj jaj.

                                                Nie, akurat ja lubię takie teologiczne dyskusje , no a jak rozmówca ma klasę nie zdarza mi sie u pisać per idiota nawet jak jest katolikiem .
                                        • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:38
                                          kolter-xl napisał:

                                          No i jak widać Tomus ma problem z udowodnieniem mi ze ja się mylę co do wersetó
                                          > w biblijnych

                                          Bo on jest dopiero na pierwszej sztufie ,tylko jak sobie debil mysli ,ze bedzie sie
                                          tutaj doksztalcac ,to raczej widze dla niego marne szanse.
                                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:40
                                            zdybka napisała:


                                            > Bo on jest dopiero na pierwszej sztufie ,tylko jak sobie debil mysli ,ze bedzie
                                            > sie
                                            > tutaj doksztalcac ,to raczej widze dla niego marne szanse.
                                            O ciebie, czy od Kolter-xl ?
                                            Masz racje od was nie mozna sie niczego nauczyć.
                                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:50
                                              tomasz_456 napisał:

                                              > zdybka napisała:
                                              >
                                              >
                                              > > Bo on jest dopiero na pierwszej sztufie ,tylko jak sobie debil mysli ,ze
                                              > bedzie
                                              > > sie
                                              > > tutaj doksztalcac ,to raczej widze dla niego marne szanse.
                                              > O ciebie, czy od Kolter-xl ?
                                              > Masz racje od was nie mozna sie niczego nauczyć.

                                              Wiesz Tomuś z IQ pawiana jak to u ciebie trudno kogokolwiek czegoś nauczyć
                                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:48
                                            zdybka napisała:

                                            > kolter-xl napisał:
                                            >
                                            > No i jak widać Tomus ma problem z udowodnieniem mi ze ja się mylę co do wersetó
                                            > > w biblijnych
                                            >
                                            > Bo on jest dopiero na pierwszej sztufie ,tylko jak sobie debil mysli ,ze bedzie
                                            > sie
                                            > tutaj doksztalcac ,to raczej widze dla niego marne szanse.

                                            Jak juz z dyskusji widać w temacie Biblii juz go z butami zjadłem :)))
                                            • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 18:18
                                              kolter-xl napisał:

                                              Jak juz z dyskusji widać w temacie Biblii juz go z butami zjadłem :)))

                                              Ale to nie pierwszy raz i dlatego nie rozumiem go ,co sie tak ciska :)))))
                                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 19:06
                                                kolter-xl napisał:

                                                >
                                                > Jak juz z dyskusji widać w temacie Biblii juz go z butami zjadłem :)))
                                                >

                                                Jasne. Szczególnie, ze rozumienie Bibli masz na poziomie 11 latka.
                                                Rozkaprysionego, który z poważnych rzeczy musi się ponabijać.

                                                Straszne tylko, ze nikt cię nie nuczył szacunku dla innych.
                                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 22:00
                                                  tomasz_456 napisał:

                                                  > Jasne. Szczególnie, ze rozumienie Bibli masz na poziomie 11 latka.

                                                  No to w końcu niemoto udowodnij to !!!

                                                  > Rozkaprysionego, który z poważnych rzeczy musi się ponabijać.

                                                  No tak jesteś rzeczą.

                                                  > Straszne tylko, ze nikt cię nie nuczył szacunku dla innych.

                                                  No właśnie Tomuś, twój szacunek to pomawianie i brak na to dowdów !!
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 23:57
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Jasne. Szczególnie, ze rozumienie Bibli masz na poziomie 11 latka.
                                                    >
                                                    > No to w końcu niemoto udowodnij to !!!
                                                    Każdy twój wpis to udowadnia.
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:07
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Jasne. Szczególnie, ze rozumienie Bibli masz na poziomie 11 latka.
                                                    > >
                                                    > > No to w końcu niemoto udowodnij to !!!
                                                    > Każdy twój wpis to udowadnia.

                                                    Kolter skopal ci dupe i to porzadnie ! Malo ci jeszcze ?

                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:08
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Kolter skopal ci dupe i to porzadnie ! Malo ci jeszcze ?
                                                    >
                                                    Gdzie ?
                                                    Przeciez on sobie tutaj jaja z ludzi robi, nic wiecej.
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:22
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > Kolter skopal ci dupe i to porzadnie ! Malo ci jeszcze ?
                                                    > >
                                                    > Gdzie ?

                                                    Setki razy na tym forum

                                                    > Przeciez on sobie tutaj jaja z ludzi robi, nic wiecej.

                                                    No a ty w gacie ze strachu walisz , bo wiesz ze jesteś cienias .
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:26
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No a ty w gacie ze strachu walisz

                                                    Udowodnij
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:33
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No a ty w gacie ze strachu walisz
                                                    >
                                                    > Udowodnij

                                                    Nie trzeba udawadniac ,czuc cie na odleglosc.
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:38
                                                    zdybka napisała:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > > No a ty w gacie ze strachu walisz
                                                    > >
                                                    > > Udowodnij
                                                    >
                                                    > Nie trzeba udawadniac ,czuc cie na odleglosc.

                                                    Udowodnij
                                                  • hate-war Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 05:32
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No a ty w gacie ze strachu walisz
                                                    >
                                                    > Udowodnij
                                                    co tu udowadniać smród idzie na forum,że hej
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 17:59
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No a ty w gacie ze strachu walisz
                                                    >
                                                    > Udowodnij

                                                    Każdym tu twoim postem mogę to zrobić, bo każdym postem udowadniasz jakim jesteś cieniasem wierco katolicki w temacie zrozumienia ewangelii :))))
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:07
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Jasne. Szczególnie, ze rozumienie Bibli masz na poziomie 11 latka.
                                                    > >
                                                    > > No to w końcu niemoto udowodnij to !!!
                                                    > Każdy twój wpis to udowadnia.

                                                    Boże ze ja płace od tylu lat podatki a oni ze szkół takich idiotów wypuszczają :((
                                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 21:47
                                                zdybka napisała:

                                                > kolter-xl napisał:
                                                >
                                                > Jak juz z dyskusji widać w temacie Biblii juz go z butami zjadłem :)))
                                                >
                                                > Ale to nie pierwszy raz i dlatego nie rozumiem go ,co sie tak ciska :)))))

                                                Chłystek popełnia zawsze ten sam błąd , wdaje się w dyskusje na tematy o których nie ma pojęcia i to z najgorszej strony mi zarzucając niewiedzę :))
                                                • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 23:15
                                                  kolter-xl napisał:
                                                  Chłystek popełnia zawsze ten sam błąd , wdaje się w dyskusje na tematy o któryc
                                                  > h nie ma pojęcia i to z najgorszej strony mi zarzucając niewiedzę :))

                                                  Cala jego filozofia polega na tym ,zeby kogos wkurzyc .
                                                  Juz Ci raz pisalam ,zreszta on sie sam do tego przyznal ,ze lubi jak kogos
                                                  wkurzy !
                                                  Psychicznie to ide o zaklad ,ze jest pogiety ale zeby skakac na gleboka wode
                                                  i sie do Ciebie ciskac to musi byc dobrze walniety :))))))

                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 23:29
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Cala jego filozofia polega na tym ,zeby kogos wkurzyc .

                                                    Nie , to ułom on po prostu musi odszczekać taka natura .

                                                    > Juz Ci raz pisalam ,zreszta on sie sam do tego przyznal ,ze lubi jak kogos
                                                    > wkurzy !

                                                    E tam pieprzenie ułoma który chciał pokazać ze kontroluje dyskusje.

                                                    > Psychicznie to ide o zaklad ,ze jest pogiety ale zeby skakac na gleboka wode
                                                    > i sie do Ciebie ciskac to musi byc dobrze walniety :))))))

                                                    Infantylny typ, dzieci też nie rozumieją ze mogą się sparzyć wszystkiego chcą same doświadczyć :))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:06
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Infantylny typ, dzieci też nie rozumieją ze mogą się sparzyć wszystkiego chcą s
                                                    > ame doświadczyć :))

                                                    I masz misje nie dopuścić do sparzenia ?
                                                    A może sam nie rozumiejąc nic, musisz tu krzyczec, aby sie dowartościować.
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:19
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Infantylny typ, dzieci też nie rozumieją ze mogą się sparzyć wszystkiego
                                                    > chcą s
                                                    > > ame doświadczyć :))
                                                    >
                                                    > I masz misje nie dopuścić do sparzenia ?

                                                    Niemoto sam w ogień skoczyłeś , nie pierwszy to raz ciebie ośmieszyłem wykazując twoja ignorancję w tematach biblijnych a ty jak ćma do ognia nadal lecisz .

                                                    > A może sam nie rozumiejąc nic, musisz tu krzyczec, aby sie dowartościować.

                                                    No daruj sobie gdybyś ty choć podjął rękawice , a ty tylko pyskujesz i nic nie wniosłeś do dyskusji poza pieniactwem .
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:30
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Niemoto sam w ogień skoczyłeś , nie pierwszy to raz ciebie ośmieszyłem wykazują
                                                    > c twoja ignorancję w tematach biblijnych a ty jak ćma do ognia nadal lecisz .

                                                    Tylko że Biblia ciebie nie obchodzi. Bo chodzi ci wyłącznie o robienie sobie żartów na forum.

                                                    > > A może sam nie rozumiejąc nic, musisz tu krzyczec, aby sie dowartościować

                                                    > No daruj sobie gdybyś ty choć podjął rękawice , a ty tylko pyskujesz i nic nie
                                                    > wniosłeś do dyskusji poza pieniactwem .

                                                    Jaką rękawice ? Masz jakiś problem, że musisz walczyć tutaj ?


                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:01
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Psychicznie to ide o zaklad ,ze jest pogiety ale zeby skakac na gleboka wode
                                                    > i sie do Ciebie ciskac to musi byc dobrze walniety :))))))

                                                    @kolter-xl to głęboka woda ?
                                                    Żartujesz sobie ?
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:11
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > Psychicznie to ide o zaklad ,ze jest pogiety ale zeby skakac na gleboka w
                                                    > ode
                                                    > > i sie do Ciebie ciskac to musi byc dobrze walniety :))))))
                                                    >
                                                    > @kolter-xl to głęboka woda ?
                                                    > Żartujesz sobie ?

                                                    Po raz fefnasty powtarzam ,dupe masz juz kwadratowa , ciekawe jak sie z tego
                                                    proboszczowi wytlumaczysz.Ale w zasadzie to juz nie nasza sprawa.
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:22
                                                    zdybka napisała:

                                                    >
                                                    > Po raz fefnasty powtarzam ,dupe masz juz kwadratowa , ciekawe jak sie z tego
                                                    > proboszczowi wytlumaczysz.Ale w zasadzie to juz nie nasza sprawa.

                                                    To co się tym przjemujesz ?
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:29
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Po raz fefnasty powtarzam ,dupe masz juz kwadratowa , ciekawe jak sie z t
                                                    > ego
                                                    > > proboszczowi wytlumaczysz.Ale w zasadzie to juz nie nasza sprawa.
                                                    >
                                                    > To co się tym przjemujesz ?

                                                    Zaraz ci wytlumacze ,
                                                    jak sie mozliwie dobrze spiszesz na forum ,choc to tylko w twoim pojeciu ,
                                                    to piszesz jakos jeszcze w miare na niskim ale czasami poziomie.
                                                    Jak ci Kolter dupsko skopal i po tym pochwalisz sie proboszczowi to wlasnie
                                                    my jestesmy zdani na twoje juz calkiem prymitywne pytania.
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:32
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Zaraz ci wytlumacze ,
                                                    > jak sie mozliwie dobrze spiszesz na forum ,choc to tylko w twoim pojeciu ,
                                                    > to piszesz jakos jeszcze w miare na niskim ale czasami poziomie.
                                                    > Jak ci Kolter dupsko skopal i po tym pochwalisz sie proboszczowi to wlasnie
                                                    Ale o co ci chodzi z proboszczem ?
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:37
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > Zaraz ci wytlumacze ,
                                                    > > jak sie mozliwie dobrze spiszesz na forum ,choc to tylko w twoim pojeciu
                                                    > ,
                                                    > > to piszesz jakos jeszcze w miare na niskim ale czasami poziomie.
                                                    > > Jak ci Kolter dupsko skopal i po tym pochwalisz sie proboszczowi to wlasn
                                                    > ie
                                                    > Ale o co ci chodzi z proboszczem ?

                                                    No wlasnie pochwal sie jakie masz relacje z nim.
                                                    Co ty tam z nim ...... sam juz wiesz !
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:43
                                                    zdybka napisała:

                                                    > > Ale o co ci chodzi z proboszczem ?
                                                    >
                                                    > No wlasnie pochwal sie jakie masz relacje z nim.
                                                    > Co ty tam z nim ...... sam juz wiesz !

                                                    No wlasnie nie wiem, co masz na myśli.
                                                    Masz jakies wlasne doswiadczenia z kontaktow z proboszczem.
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:48
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    No wlasnie nie wiem, co masz na myśli.

                                                    To udowodnij ,ze nie wiesz co mam na mysli.

                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 18:03
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > Ale o co ci chodzi z proboszczem ?

                                                    Jej chodzi o to ze twoja miłość do katolicyzmu jest wynikiem tego ze cie w zadek pociska twój proboszcz , stąd taka wobec kleru bezkrytyczna postawa . Ot Tomuś jest w proboszczu zakochany !!
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 18:07
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Ale o co ci chodzi z proboszczem ?
                                                    >
                                                    > Jej chodzi o to ze twoja miłość do katolicyzmu jest wynikiem tego ze cie w zade
                                                    > k pociska twój proboszcz , stąd taka wobec kleru bezkrytyczna postawa . Ot Tomu
                                                    > ś jest w proboszczu zakochany !!

                                                    Żałosne.
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:12
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > Psychicznie to ide o zaklad ,ze jest pogiety ale zeby skakac na gleboka w
                                                    > ode
                                                    > > i sie do Ciebie ciskac to musi byc dobrze walniety :))))))
                                                    >
                                                    > @kolter-xl to głęboka woda ?
                                                    > Żartujesz sobie ?

                                                    Dla ciebie jestem jak Rów mariański .
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:22
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > > i sie do Ciebie ciskac to musi byc dobrze walniety :))))))
                                                    > >
                                                    > > @kolter-xl to głęboka woda ?
                                                    > > Żartujesz sobie ?
                                                    >
                                                    > Dla ciebie jestem jak Rów mariański .

                                                    Grunt to mieć dobre samopoczucie i wairę w swoją "wiedze".
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:41
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Grunt to mieć dobre samopoczucie i wairę w swoją "wiedze".

                                                    A dokladniej ? Rosciagnij troszke swoja wypowiedz ?
                                                • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 23:52
                                                  kolter-xl napisał:


                                                  > Chłystek popełnia zawsze ten sam błąd , wdaje się w dyskusje na tematy o któryc
                                                  > h nie ma pojęcia i to z najgorszej strony mi zarzucając niewiedzę :))

                                                  A jaki masz stosunek do Bibli i nauki tam zawartej ?
                                                  Obchodzi cie ona ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 23:57
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Chłystek popełnia zawsze ten sam błąd , wdaje się w dyskusje na tematy o
                                                    > któryc
                                                    > > h nie ma pojęcia i to z najgorszej strony mi zarzucając niewiedzę :))
                                                    >
                                                    > A jaki masz stosunek do Bibli i nauki tam zawartej ?
                                                    > Obchodzi cie ona ?

                                                    No a co ona ciebie obchodzi katoliku ?? przecież twoja sekta z niej ma tylko imiona postaci tam występujących ,reszta waszych dogmatów pochodzi z waszej niebiblijnej teologii
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:15
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No a co ona ciebie obchodzi katoliku ?? przecież twoja sekta z niej ma tylko im
                                                    > iona postaci tam występujących ,reszta waszych dogmatów pochodzi z waszej nieb
                                                    > iblijnej teologii

                                                    Ale co cię to obchodzi ?
                                                    Towrzysz włąaną religię ? Tylko o co opartą ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:32
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No a co ona ciebie obchodzi katoliku ?? przecież twoja sekta z niej ma ty
                                                    > lko im
                                                    > > iona postaci tam występujących ,reszta waszych dogmatów pochodzi z wasze
                                                    > j niebiblijnej teologii
                                                    >
                                                    > Ale co cię to obchodzi ?

                                                    O to ze katolicyzm to pogaństwo , zaprzeczenie biblii.

                                                    > Towrzysz włąaną religię ? Tylko o co opartą ?

                                                    Nie to wy to zrobiliście , wasze dogmaty sa sprzeczne z ewangeliami i biblią w ogóle .
                                                    Nie wierzysz , to napisz o jakimś waszym dogmacie ,a ja go bez problemu skonfrontuję z biblią i obnażę ci wasze niebiblijne nauki :))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:42
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > > Ale co cię to obchodzi ?
                                                    >
                                                    > O to ze katolicyzm to pogaństwo , zaprzeczenie biblii.

                                                    Ale co ciebie rzekomego ateistę to obchodzi. Przecież podobno ateista odrzuca cały teizm.
                                                    Więc w czym masz problem. W odrzuceniu teizmu ?

                                                    > Nie wierzysz , to napisz o jakimś waszym dogmacie ,a ja go bez problemu skonfro
                                                    > ntuję z biblią i obnażę ci wasze niebiblijne nauki :))

                                                    Ale po co, jak ciebie żadna nauka z Bibli nie obchodzi.

                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:53
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Ale po co, jak ciebie żadna nauka z Bibli nie obchodzi.

                                                    Udowodnij to .

                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 01:01
                                                    zdybka napisała:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > Ale po co, jak ciebie żadna nauka z Bibli nie obchodzi.
                                                    >
                                                    > Udowodnij to .
                                                    >
                                                    Prosze bardzo, o ile @kolter i @kolter-xl to ta sama osoba to masz cytat:
                                                    Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit i bzdura , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się zastanów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 01:15
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Prosze bardzo, o ile @kolter i @kolter-xl to ta sama osoba to masz cytat:
                                                    > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit
                                                    > i bzdura , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się zasta
                                                    > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )


                                                    Dla mnie to tez wielki kit !!!! Moze jeszcze wiekszy !
                                                    I gdzie tu masz problemy ?
                                                    Ja nie wierze w ani jedno slowo ktore tam jest i patrz ! jakos reka sprawiedliwosci
                                                    mnie jeszcze nie dosiegla i czuje sie super !
                                                    Wychodzi na to ,ze to ty masz problemy ,wiec gon do psychiatry i przestan nam tu
                                                    dupe zawracac.
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 01:17
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Wychodzi na to ,ze to ty masz problemy ,wiec gon do psychiatry i przestan nam t
                                                    > u
                                                    > dupe zawracac.

                                                    Tylko po co odpisujesz na moje posty ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 19:17
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > > Ale co cię to obchodzi ?
                                                    > >
                                                    > > O to ze katolicyzm to pogaństwo , zaprzeczenie biblii.
                                                    >
                                                    > Ale co ciebie rzekomego ateistę to obchodzi. Przecież podobno ateista odrzuca cały teizm.
                                                    > Więc w czym masz problem. W odrzuceniu teizmu ?

                                                    No na tym polega sens mojej egzystencji na tym forum !!! Tomuś jak to radocha niemotom tobie podobnym udowadniać ze ich tzw chrześcijańskie nauczanie to tak naprawdę coś zaprzeczającemu biblii :))) Jaka to radocha wam udowadniać ze nie macie o niczym pojęcia :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 19:27
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No na tym polega sens mojej egzystencji na tym forum !!! Tomuś jak to radocha
                                                    > niemotom tobie podobnym udowadniać ze ich tzw chrześcijańskie nauczanie to tak
                                                    > naprawdę coś zaprzeczającemu biblii :))) Jaka to radocha wam udowadniać ze nie
                                                    > macie o niczym pojęcia :)))

                                                    I na to czekałem. Dziękuję.
                                                    A przy okazji:

                                                    Po pierwsze twoja ocena nie jest w zaden sposob wiarygodna i dla mnie jest warta mniej niż zero.

                                                    A po drugie widać, że masz jakieś kompleksy albo inne problemy i tyle.

                                                    I po trzecie widać też że nic nie rozumiesz z wiary i nauki katolickiej (zresztą z całości chrześcijaństwa równiez).
                                                    No i po czwarte, pewnie najważniejsze. Uwazaj na to co piszesz i pamiętaj o odpowiedzialności za każde słowo.
                                                    Bo nie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz.
                                                    Więc na pożegnanie radzę Ci jeszcze raz uważaj.
                                                    EOT




                                                    Wiec sobie pisuj, twoje prawo.


                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 20:15
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > No na tym polega sens mojej egzystencji na tym forum !!! Tomuś jak to ra
                                                    > docha niemotom tobie podobnym udowadniać ze ich tzw chrześcijańskie nauczanie to tak
                                                    > > naprawdę coś zaprzeczającemu biblii :))) Jaka to radocha wam udowadniać ze nie
                                                    > > macie o niczym pojęcia :)))
                                                    >
                                                    > I na to czekałem. Dziękuję.

                                                    No a co ja takiego napisałem czego już nie pisałem kiedyś :)))

                                                    > A przy okazji:
                                                    >
                                                    > Po pierwsze twoja ocena nie jest w zaden sposob wiarygodna i dla mnie jest wart
                                                    > a mniej niż zero.

                                                    Ocena czego ??

                                                    > A po drugie widać, że masz jakieś kompleksy albo inne problemy i tyle.

                                                    Ja mam kompleksy :)) Daruj sobie nieuku :))

                                                    > I po trzecie widać też że nic nie rozumiesz z wiary i nauki katolickiej (zreszt
                                                    > ą z całości chrześcijaństwa równiez).

                                                    Aha i dlatego tak rozpaczliwie unikasz na ten temat rozmowy ???

                                                    > No i po czwarte, pewnie najważniejsze. Uwazaj na to co piszesz i pamiętaj o odp
                                                    > owiedzialności za każde słowo.

                                                    Wali mnie to , rozumiesz niemoto ??

                                                    > Bo nie zdajesz sobie sprawę z tego co robisz.
                                                    > Więc na pożegnanie radzę Ci jeszcze raz uważaj.
                                                    > EOT
                                                    >

                                                    Tomuś jakie EOT , ja ci nigdy nie odppuszczę na każdym forum gdzie zawitasz :))

                                                    > Wiec sobie pisuj, twoje prawo.

                                                    Korzystam ile się da.
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:02
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    A jaki masz stosunek do Bibli i nauki tam zawartej ?
                                                    > Obchodzi cie ona ?

                                                    A ty jak juz dostales linka ,to pochwal sie swoja wiedza . Poczytales cos tam ?

                                  • zdybka Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:12
                                    tomasz_456 napisał:

                                    Bo tak robią małe dzieci. Dorośli rozumieją zarówno pojęcie kontekstu, jak i po
                                    > trafią przeczytac kilka zdań w całosci.

                                    Skad u ciebie takie pojecie o dzieciach ?
                                    • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:17
                                      zdybka napisała:

                                      > tomasz_456 napisał:
                                      >
                                      > Bo tak robią małe dzieci. Dorośli rozumieją zarówno pojęcie kontekstu, jak i po
                                      > > trafią przeczytac kilka zdań w całosci.
                                      >
                                      > Skad u ciebie takie pojecie o dzieciach ?

                                      Wersety Biblijne które tu dziś wklejałem są proste i nie wymagają teologicznego bełkotu katolickich duchownych i to tak tego debila przeraża, prosta prawda na temat ubóstwa
                                      • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:19
                                        kolter-xl napisał:

                                        > zdybka napisała:
                                        >
                                        > > tomasz_456 napisał:
                                        > >
                                        > > Bo tak robią małe dzieci. Dorośli rozumieją zarówno pojęcie kontekstu, ja
                                        > k i po
                                        > > > trafią przeczytac kilka zdań w całosci.
                                        > >
                                        > > Skad u ciebie takie pojecie o dzieciach ?
                                        >
                                        > Wersety Biblijne które tu dziś wklejałem są proste i nie wymagają teologiczneg
                                        > o bełkotu katolickich duchownych i to tak tego debila przeraża, prosta prawd
                                        > a na temat ubóstwa


                                        Ciekawe, czemu nie chesz cytowac całego akapitu ?
                                        Bo może jednak całośc zmienia twoją (?) interpretacje.


                                        • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:29
                                          tomasz_456 napisał:

                                          >
                                          > Ciekawe, czemu nie chesz cytowac całego akapitu ?
                                          > Bo może jednak całośc zmienia twoją (?) interpretacje.

                                          Tomuś ja nie widzę problemu !! masz tu internetową biblie poszukaj i wklej udowadniając mi tu z hukiem ze jestem cienias w tym temacie :))))

                                          www.biblia.info.pl/biblia.php
                                          • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:33
                                            kolter-xl napisał:

                                            >
                                            > Tomuś ja nie widzę problemu !! masz tu internetową biblie poszukaj i wklej udo
                                            > wadniając mi tu z hukiem ze jestem cienias w tym temacie :))))

                                            Dla zasday w szacunku dla Pisma Świętego nie wklejam cytatów.
                                            Ale poszukaj sobie odpowiedzi na temat tego młodzieńca na portalach katolickich. Preczytasz, może pojmiesz.
                                            • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:39
                                              tomasz_456 napisał:

                                              > kolter-xl napisał:
                                              >
                                              > >
                                              > > Tomuś ja nie widzę problemu !! masz tu internetową biblie poszukaj i wkl
                                              > ej udo
                                              > > wadniając mi tu z hukiem ze jestem cienias w tym temacie :))))
                                              >
                                              > Dla zasday w szacunku dla Pisma Świętego nie wklejam cytatów.
                                              > Ale poszukaj sobie odpowiedzi na temat tego młodzieńca na portalach katolickich
                                              > . Preczytasz, może pojmiesz.

                                              Przecież ja się nie spodziewałem po tobie innej reakcji :)))))))))) żałosny katolicki cieniasie ,ale skoro tak to wklej coś z tych waszych katolickich komentarzy , daj się pośmiać !!!!
                                              • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:42
                                                kolter-xl napisał:

                                                > Przecież ja się nie spodziewałem po tobie innej reakcji :)))))))))) żało
                                                > sny katolicki cieniasie ,ale skoro tak to wklej coś z tych waszych katolickich
                                                > komentarzy ,

                                                Po co ?

                                                >daj się pośmiać !!!!

                                                No właśnie, dla ciebie to wszystko jest warte śmiechu. Poczekamy , zobaczymy.
                                                Ale taki jest poziom antyklerykałów. Nic wiecej nie potrafia, jak smiać sie z wiary.






                                                • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:57
                                                  tomasz_456 napisał:

                                                  > kolter-xl napisał:
                                                  >
                                                  > > [u]Przecież ja się nie spodziewałem po tobie innej reakcji :)))))))))) [/
                                                  > u]żało
                                                  > > sny katolicki cieniasie ,ale skoro tak to wklej coś z tych waszych katoli
                                                  > ckich
                                                  > > komentarzy ,
                                                  >
                                                  > Po co ?

                                                  Miałeś udowodnić mi ze się mylę, no to dawaj !!

                                                  > No właśnie, dla ciebie to wszystko jest warte śmiechu. Poczekamy , zobaczymy.
                                                  > Ale taki jest poziom antyklerykałów.

                                                  Nie ty jesteś wart śmiechu pieprzysz od rzeczy a teraz nie wiesz jak się z tego wycofać .

                                                  >Nic wiecej nie potrafia, jak smiać sie z wiary.

                                                  Jakiej wiary ? ty wierzysz katoliku w obrazki i plebana !!!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:08
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    >
                                                    > Jakiej wiary ? ty wierzysz katoliku w obrazki i plebana !!!

                                                    Skąd wiesz ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:16
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Jakiej wiary ? ty wierzysz katoliku w obrazki i plebana !!!
                                                    >
                                                    > Skąd wiesz ?

                                                    Katoliku biblii nie znasz no to kto ci o niej opowiada ??

                                                    Obrazom się nie kłaniasz ??
                                          • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:43
                                            kolter-xl napisał:
                                            Tomuś ja nie widzę problemu !! masz tu internetową biblie poszukaj i wklej udo
                                            > wadniając mi tu z hukiem ze jestem cienias w tym temacie :))))

                                            No tak ! Teraz to dopiero sie zacznie ,poprzerabia to co wyczytal i bedzie
                                            dopiero cyrk :)))))))

                                            • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:58
                                              zdybka napisała:

                                              > kolter-xl napisał:
                                              > Tomuś ja nie widzę problemu !! masz tu internetową biblie poszukaj i wklej udo
                                              > > wadniając mi tu z hukiem ze jestem cienias w tym temacie :))))
                                              >
                                              > No tak ! Teraz to dopiero sie zacznie ,poprzerabia to co wyczytal i bedzie
                                              > dopiero cyrk :)))))))

                                              Przecież on nic nie zrozumiał z tamtych wersetów, no i juz zdezerterował od odpowiedzi .
                                              • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:02
                                                kolter-xl napisał:

                                                Przecież on nic nie zrozumiał z tamtych wersetów, no i juz zdezerterował od odp
                                                > owiedzi

                                                To znaczy ,ze poczatkujacy ?
                                                • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:07
                                                  zdybka napisała:

                                                  > kolter-xl napisał:
                                                  >
                                                  > Przecież on nic nie zrozumiał z tamtych wersetów, no i juz zdezerterował od odp
                                                  > > owiedzi
                                                  >
                                                  > To znaczy ,ze poczatkujacy ?

                                                  Nie , to norma u katolików zero wiedzy , klerowi nie jest potrzebny ktoś kto zadaje za dużo trudnych pytań. Jestem na forach z 7-8 lat i jak do tej pory trafił mi sie tylko raz katolik za przeciwnika no ale i tak w sumie motał sie często choć potrafił wersety wynajdywać .Jednak pewnych katolickich nauk nie uzasadnisz nijak Biblią dlatego miewał kiepskie argumenty :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:10
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Nie , to norma u katolików zero wiedzy , klerowi nie jest potrzebny ktoś kto za
                                                    > daje za dużo trudnych pytań. Jestem na forach z 7-8 lat i jak do tej pory trafi
                                                    > ł mi sie tylko raz katolik za przeciwnika no ale i tak w sumie motał sie często
                                                    > choć potrafił wersety wynajdywać .Jednak pewnych katolickich nauk nie uzasadni
                                                    > sz nijak Biblią dlatego miewał kiepskie argumenty :))

                                                    Ale po co jesteś na tych forach. Nawracasz na ateizm czy co?
                                                    Co cię obchodzi czyjaś wiara, masz jakąś tajna misje ?


                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:18
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > Ale po co jesteś na tych forach. Nawracasz na ateizm czy co?
                                                    > Co cię obchodzi czyjaś wiara, masz jakąś tajna misje ?

                                                    Autor: kolter-xl ☺ 09.05.12, 19:27

                                                    Opa ja ich niczego uczyć tu nie chce , ja tu jestem żeby się pośmiać.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 19:03
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Ale po co jesteś na tych forach. Nawracasz na ateizm czy co?
                                                    > > Co cię obchodzi czyjaś wiara, masz jakąś tajna misje ?

                                                    >
                                                    > Opa ja ich niczego uczyć tu nie chce , ja tu jestem żeby się pośmiać.

                                                    To dla smiechu mnie sie pytasz ?
                                                    Tak jak przypuszczałem. Swoje lęki w szyderstwo musisz zamieniać. Nie jesteś oryginalny w tym temacie.
                                                    Tylko przy tym swoim smiechu pamiętaj o odpowiedzialności za słowo.
                                                    Każde słowo.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 21:58
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > To dla smiechu mnie sie pytasz ?

                                                    Nie , po prostu skoro forumowy tłumok zarzuca mi nie zrozumienie tematu więc drażę.

                                                    > Tak jak przypuszczałem. Swoje lęki w szyderstwo musisz zamieniać.

                                                    Moje lęki :)) Tomuś ty wsiowy psychologu , krowom stawiaj diagnozy . Aha i pamiętaj ze jak krowa ogon podnosi do góry to nie dowód ze chce seksu z tobą :))

                                                    > Nie jesteś oryginalny w tym temacie.

                                                    Przy tobie jestem genialny !!

                                                    > Tylko przy tym swoim smiechu pamiętaj o odpowiedzialności za słowo.
                                                    > Każde słowo.

                                                    Olewam to :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:56
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Tylko przy tym swoim smiechu pamiętaj o odpowiedzialności za słowo.
                                                    > > Każde słowo.
                                                    >
                                                    > Olewam to :))
                                                    I to jest cały twoj stosunek do dyskusji, to o czym chcesz rozmawiasz, jak wszystko olewasz.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:06
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > Tylko przy tym swoim smiechu pamiętaj o odpowiedzialności za słowo.
                                                    > > > Każde słowo.
                                                    > >
                                                    > > Olewam to :))
                                                    > I to jest cały twoj stosunek do dyskusji, to o czym chcesz rozmawiasz, jak wszy
                                                    > stko olewasz.

                                                    Tomuś przecież ty zawsze byłeś w temacie biblii na tym forum tak żałosny , no to co mam sie nastawiać na powagę :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:11
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Tomuś przecież ty zawsze byłeś w temacie biblii na tym forum tak żałosny , no t
                                                    > o co mam sie nastawiać na powagę :))

                                                    Ale Biblia ciebie nie obchodzi.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:25
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Tomuś przecież ty zawsze byłeś w temacie biblii na tym forum tak żałosny
                                                    > , no t
                                                    > > o co mam sie nastawiać na powagę :))
                                                    >
                                                    > Ale Biblia ciebie nie obchodzi.

                                                    No tak jak i ciebie, z tym ze ja ją chociaż znam .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:35
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No tak jak i ciebie, z tym ze ja ją chociaż znam .

                                                    Znasz, bo przeczytałeś ?
                                                    Ale cy cokoliwek rozumiesz ? Wątpię.
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:58
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Ale po co jesteś na tych forach. Nawracasz na ateizm czy co?
                                                    > Co cię obchodzi czyjaś wiara, masz jakąś tajna misje ?

                                                    A ty ateistow po jaki grom zapraszasz do kosciola ?
                                                    Jaka jest twoja misja w tym ?
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 01:04
                                                    zdybka napisała:

                                                    > A ty ateistow po jaki grom zapraszasz do kosciola ?
                                                    > Jaka jest twoja misja w tym ?

                                                    Nie mam misji zadnej, po prostu zapraszam.
                                                    Większość ateistów to przecież zbuntowani czy obrażeni teiści.
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 01:19
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > A ty ateistow po jaki grom zapraszasz do kosciola ?
                                                    > > Jaka jest twoja misja w tym ?
                                                    >
                                                    > Nie mam misji zadnej, po prostu zapraszam.
                                                    > Większość ateistów to przecież zbuntowani czy obrażeni teiści.

                                                    A ja wole ma piwko skoczyc ,zamiast szwedac sie po kosciele .
                                                    Obrazona nie jestem na nic a i zbuntowana tez nie.
                                                    Co ty tu chcesz nam wmawiac ?
                                                    Ja nie mam zadnych problemow ,skoro lazisz tam to twoja sprawa ,
                                                    ale ja cie na piwko z pewnoscia nie zaprosze.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 01:27
                                                    zdybka napisała:

                                                    > A ja wole ma piwko skoczyc ,zamiast szwedac sie po kosciele .
                                                    > Obrazona nie jestem na nic a i zbuntowana tez nie.
                                                    > Co ty tu chcesz nam wmawiac ?

                                                    To po co interesują cię tematy KK ?

                                                    > Ja nie mam zadnych problemow ,skoro lazisz tam to twoja sprawa ,
                                                    > ale ja cie na piwko z pewnoscia nie zaprosze.

                                                    Zimne piwo, z dobrego klasztornego browaru. Np Trapistów.
                                                    Polecam.
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:12
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    Nie , to norma u katolików zero wiedzy , klerowi nie jest potrzebny ktoś kto za
                                                    > daje za dużo trudnych pytań. Jestem na forach z 7-8 lat i jak do tej pory trafi
                                                    > ł mi sie tylko raz katolik za przeciwnika no ale i tak w sumie motał sie często
                                                    > choć potrafił wersety wynajdywać .Jednak pewnych katolickich nauk nie uzasadni
                                                    > sz nijak Biblią dlatego miewał kiepskie argumenty :))

                                                    A ja to ujme w skrocie :
                                                    Strach przed nieznanym jest podstawa wiary !
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:16
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Strach przed nieznanym jest podstawa wiary !

                                                    A ja sądze, ze strach przed życiem w wierze jest przyczyna agresywnego antyklerykalizmu twojego i koltera.
                                                    Ale nie bój się, zawsze warto wrócić do KK.
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:20
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    A ja sądze, ze strach przed życiem w wierze jest przyczyna agresywnego antykler
                                                    > ykalizmu twojego i koltera.
                                                    > Ale nie bój się, zawsze warto wrócić do KK

                                                    Wisi mi co ty tam sobie sadzisz ,pisalam nie do ciebie ,wiec pozwolisz ,ze oleje ciebie
                                                    i twoje zdanie.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:24
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > Strach przed nieznanym jest podstawa wiary !
                                                    >
                                                    > A ja sądze, ze strach przed życiem w wierze jest przyczyna agresywnego antykler
                                                    > ykalizmu twojego i koltera.

                                                    Tak Tomuś boję sie ze zostanę takim jak ty głupawym hipokrytą :))

                                                    > Ale nie bój się, zawsze warto wrócić do KK.

                                                    Tylko pies wraca do wymiocin .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 19:00
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    >
                                                    > > Ale nie bój się, zawsze warto wrócić do KK.
                                                    >
                                                    > Tylko pies wraca do wymiocin .

                                                    A co w wieku lat 11 świadomie wymiotowałęś religią ?
                                                    I jak to się ma do twoich twierdzen, ze olałęś ją ?
                                                    Coś mało spójnie tutaj piszesz.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 21:54
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > > Ale nie bój się, zawsze warto wrócić do KK.
                                                    > >
                                                    > > Tylko pies wraca do wymiocin .
                                                    >
                                                    > A co w wieku lat 11 świadomie wymiotowałęś religią ?

                                                    No a kto ci powiedział ze zostałem ateistą w wieku 11 lat ??

                                                    > I jak to się ma do twoich twierdzen, ze olałęś ją ?
                                                    > Coś mało spójnie tutaj piszesz.

                                                    Nie graj tu psychoanalityka bo na jeszcze większego błazna wychodzisz .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:55
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > No a kto ci powiedział ze zostałem ateistą w wieku 11 lat ??

                                                    > > I jak to się ma do twoich twierdzen, ze olałęś ją ?
                                                    > > Coś mało spójnie tutaj piszesz.
                                                    >
                                                    > Nie graj tu psychoanalityka bo na jeszcze większego błazna wychodzisz .

                                                    Tylko wyciągam wnioski z twoich wypowiedzi. Jakie wypowiedz, takie wnioski.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:04
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > No a kto ci powiedział ze zostałem ateistą w wieku 11 lat ??

                                                    > Tylko wyciągam wnioski z twoich wypowiedzi. Jakie wypowiedz, takie wnioski.

                                                    Masz trochę za mało pod kopułą , jednak chętnie usłyszę jak to jest z moim odejście od sekty w wieku 11 lat i z moim ateizmem. Uważasz ze odejście od waszej sekty dowodzi ateizmu ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:10
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Masz trochę za mało pod kopułą , jednak chętnie usłyszę jak to jest z moim odej
                                                    > ście od sekty w wieku 11 lat i z moim ateizmem. Uważasz ze odejście od waszej s
                                                    > ekty dowodzi ateizmu ??

                                                    Tylko, ze ty nawet ateistą nie jesteś. Antyklerykałem tak.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:24
                                                    tomasz_456 napisał
                                                    >
                                                    > Tylko, ze ty nawet ateistą nie jesteś. Antyklerykałem tak.

                                                    Ale jaja , Tomuś żałosna cipo , ty nawet nie rozumiesz czym jest antyklerykalizm o ateizmie nawet nie wspomnę :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:36
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Ale jaja , Tomuś żałosna cipo , ty nawet nie rozumiesz czym jest antyklerykaliz
                                                    > m o ateizmie nawet nie wspomnę :))

                                                    Ateistą nie jesteś, bo ateista nie zajumuje sie czytaniem Biblii przez 20 lat.
                                                    Prymitywnym antyklerykałem bez wątpienia jesteś.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:55
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Ale jaja , Tomuś żałosna cipo , ty nawet nie rozumiesz czym jest antykler
                                                    > ykaliz
                                                    > > m o ateizmie nawet nie wspomnę :))
                                                    >
                                                    > Ateistą nie jesteś, bo ateista nie zajumuje sie czytaniem Biblii przez 20 lat.

                                                    Udowodnij cipo ze ja napisałem ze nadal sie tym tematem dogłębnie zajmuje !!!

                                                    > Prymitywnym antyklerykałem bez wątpienia jesteś.

                                                    Mój lewy but do biegania ma w sobie więcej rozumu niz ty .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:03
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Ale jaja , Tomuś żałosna cipo , ty nawet nie rozumiesz czym jest an
                                                    > tykler
                                                    > > ykaliz
                                                    > > > m o ateizmie nawet nie wspomnę :))
                                                    > >
                                                    > > Ateistą nie jesteś, bo ateista nie zajumuje sie czytaniem Biblii przez 20
                                                    > lat.
                                                    >
                                                    > Udowodnij cipo ze ja napisałem ze nadal sie tym tematem dogłębnie zajmuje !!!
                                                    >

                                                    To po co piszesz na forum ?
                                                    Aby dowartościować sie w atntyklerykalizmie ?
                                                    Bo na miano ateisty nie zasługujesz.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:11
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    >
                                                    > To po co piszesz na forum ?

                                                    Czasem kopie tym takich jak ty gamoni i tyle.

                                                    > Aby dowartościować sie w atntyklerykalizmie ?

                                                    Nie muszę, czuję się wartościowy , i nie szukam dowartościowania w ramionach proboszcza .
                                                    > Bo na miano ateisty nie zasługujesz.

                                                    Ta a Udowodnisz mi jak to ja boga tu wychwalam :)))))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:30
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > To po co piszesz na forum ?
                                                    >
                                                    > Czasem kopie tym takich jak ty gamoni i tyle.

                                                    Kopiesz ?
                                                    Dobre sobie !

                                                    >
                                                    > > Aby dowartościować sie w atntyklerykalizmie ?
                                                    >
                                                    > Nie muszę, czuję się wartościowy , i nie szukam dowartościowania w ramionach pr
                                                    > oboszcza .

                                                    Znowu prymitywizm , jak zwykle nic do powiedzenia, to głupie tekściki.
                                                    A może z tym proboszem masz jakiś problem z dzieciństwa ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 20:18
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Znowu prymitywizm , jak zwykle nic do powiedzenia, to głupie tekściki.

                                                    Tomuś ty mistrzu nic nie przekazywania :))

                                                    > A może z tym proboszem masz jakiś problem z dzieciństwa ?

                                                    No nie ,Tomuś dopuszcza ze kapłan jego kościoła mógł być pedofilem :))) No widać ze nie zmarnowałem na ciebie czasu , ewoluujesz.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 20:33
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No nie ,Tomuś dopuszcza ze kapłan jego kościoła mógł być pedofilem :))) No wida
                                                    > ć ze nie zmarnowałem na ciebie czasu , ewoluujesz.

                                                    Tobie sie wszystko albo z homoseksualizmem, albo z pedofilia kojarzy.
                                                    Masz z tym jakiś problem, ze tak ciągle o tym temacie piszesz ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 21:15
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No nie ,Tomuś dopuszcza ze kapłan jego kościoła mógł być pedofilem :))) N
                                                    > o widać ze nie zmarnowałem na ciebie czasu , ewoluujesz.
                                                    >
                                                    > Tobie sie wszystko albo z homoseksualizmem, albo z pedofilia kojarzy.

                                                    Tomuś ja tylko odpisałem ci na twoją prymitywną sugestie

                                                    "A może z tym proboszem masz jakiś problem z dzieciństwa ? "

                                                    > Masz z tym jakiś problem, ze tak ciągle o tym temacie piszesz ?

                                                    No nie , problem z tym ma twój kościół co trzeci kapłan waszej sekty to cioteczka .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 21:59
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No nie , problem z tym ma twój kościół co trzeci kapłan waszej sekty to ciotec
                                                    > zka .

                                                    Masz doświadczenie ?
                                                    A moze tylko takie marzenia ?
                                                    Bo ciągle o tym piszesz ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 22:01
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No nie , problem z tym ma twój kościół co trzeci kapłan waszej sekty to
                                                    > cioteczka .
                                                    >
                                                    > Masz doświadczenie ?

                                                    Raczej to ty możesz o tym sporo opowiedzieć :))

                                                    > A moze tylko takie marzenia ?

                                                    Fujjjjjjjjjjjjj nawet zakonnicy bym nie podał .

                                                    > Bo ciągle o tym piszesz ?

                                                    Ty pytasz czy twierdzisz ???
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 22:08
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > > No nie , problem z tym ma twój kościół co trzeci kapłan waszej sekt
                                                    > y to
                                                    > > cioteczka .
                                                    > >
                                                    > > Masz doświadczenie ?
                                                    >
                                                    > Raczej to ty możesz o tym sporo opowiedzieć :))

                                                    Udowodnisz te parszywe twierdzenia ?
                                                    Nie.
                                                    Bawi cię taki wypisywanie idiotyzmów ?
                                                    Chesz sprowokować mnie ?

                                                    Ale takie twoje zachowania da sie leczyć.
                                                    Polecam więc wizytę u dobrego lekarza.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 22:49
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    > Udowodnisz te parszywe twierdzenia ?
                                                    > Nie.

                                                    Głupcze ile razy już tu pisałem udowodnij ?? a ty udajesz ze nic takiego nie ma udowodnij to co o mnie piszesz a ja udowodnianie ze jesteś ciotą

                                                    > Bawi cię taki wypisywanie idiotyzmów ?

                                                    Masz na myśli te twoje głupkowate powtarzanie w koło ze nie piszesz o biblii bo ja się nabijam ??

                                                    > Chesz sprowokować mnie ?

                                                    No i co ciotko zrobisz ??
                                                    >
                                                    > Ale takie twoje zachowania da sie leczyć.
                                                    > Polecam więc wizytę u dobrego lekarza.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 23:05
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > No i co ciotko zrobisz ??

                                                    Nic, bo i po co ?

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 23:08
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > No i co ciotko zrobisz ??
                                                    >
                                                    > Nic, bo i po co ?

                                                    Tomuś a może byś tak na forum religia jakiś wątek założył religijny ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 23:24
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Tomuś a może byś tak na forum religia jakiś wątek założył religijny ??

                                                    Forum religia ?
                                                    Przeciez tam tacy frustraci jak ty ciągle brednie wypisują.
                                                    Szkoda czasu.
                                                    Raz tam byłem i wystarczy zadawania się na tamtym forum z prymitywnymi antyklerykalami.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 23:46
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Tomuś a może byś tak na forum religia jakiś wątek założył religijny ??
                                                    >
                                                    > Forum religia ?
                                                    > Przeciez tam tacy frustraci jak ty ciągle brednie wypisują.
                                                    > Szkoda czasu.
                                                    > Raz tam byłem i wystarczy zadawania się na tamtym forum z prymitywnymi antyklerykalami.

                                                    Fakt , byłeś i uciekłeś w panice bo okazało się ze to forum dla ludzi z o wiele wyższą inteligencją niż twoja . Mówiąc wprost zostałeś tam kompletnie wyśmiany :))

                                                    No a to był najlepszy moment :)))

                                                    tomek_456 10.02.12, 21:56

                                                    kolter napisał:

                                                    > tomek_456 napisał:
                                                    >
                                                    > Zmartywwstanie na wzór Jezusa z Trojcy Św ?
                                                    >
                                                    > To trzech ich zmartwychwstało ??

                                                    Mówieł ci, nie naśmiewaj sie z moje wiary
                                                    EOT (Koniec rozmowy).

                                                    forum.gazeta.pl/forum/w,721,129125224,133246313,Re_Jehowici_.html
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 06:30
                                                    kolter-xl - twoje słowa:

                                                    To trzech ich zmartwychwstało ??

                                                    są doskonałym przykladem prymitywizmu panującego na tej grupie (GW/Religia).

                                                    Poziom znewieściałych, jątrzących antyklerykaółw, co musza poprzez prymitywne teksty potwierdzać swoją wiarę w nową antyklerykalną religię, jest nie do przyjęcia dla normalnych ludzi.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 08:56
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl - twoje słowa:
                                                    >
                                                    > To trzech ich zmartwychwstało ??
                                                    >
                                                    > są doskonałym przykladem prymitywizmu panującego na tej grupie (GW/Religia).

                                                    To jest poziom bardzo wysoko merytoryczny , jednak oszołom który uważa ze istnieje coś takiego jak trójca jest kretynem wychowanym na naukach cesarzy Rzymu :))

                                                    > Poziom znewieściałych,

                                                    Zniewieściały to taki co w sukience chodzi ??

                                                    jątrzących antyklerykaółw, co musza poprzez prymitywne t
                                                    > eksty potwierdzać swoją wiarę w nową antyklerykalną religię, jest nie do przyję

                                                    Nie do przyjęcia dla idiotów którzy nawet nie wiedzą po co do swojego kościołka chodzą :))

                                                    Oszołomie powiedz mi choć dlaczego Jezus musiał umrzeć ???
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 09:07
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Oszołomie powiedz mi choć dlaczego Jezus musiał umrzeć ???

                                                    Ciekawsze jest dlaczego Zmartwychwstał.
                                                    Ale pełna odpowiedź znajdziesz np. w Katechiźmie Kościoła Katolickiego.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 09:51
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Oszołomie powiedz mi choć dlaczego Jezus musiał umrzeć ???
                                                    >
                                                    > Ciekawsze jest dlaczego Zmartwychwstał.
                                                    > Ale pełna odpowiedź znajdziesz np. w Katechiźmie Kościoła Katolickiego.

                                                    Jak zwykle katoliku nie wiesz !! No ale przecież ja nie spodziewałem się bo analfabecie biblijnym jakiejkolwiek odpowiedzi .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 09:55
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Jak zwykle katoliku nie wiesz !! No ale przecież ja nie spodziewałem się bo ana
                                                    > lfabecie biblijnym jakiejkolwiek odpowiedzi .

                                                    Nie mam zamiaru rozmwiać na tematy Bibli i wiary z czlowiekiem, dla którego to wszystko to "kit i bzdura"

                                                    Czy tak prostego zdania tez nie rozumiesz ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 10:44
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Jak zwykle katoliku nie wiesz !! No ale przecież ja nie spodziewałem się
                                                    > bo ana
                                                    > > lfabecie biblijnym jakiejkolwiek odpowiedzi .
                                                    >
                                                    > Nie mam zamiaru rozmwiać na tematy Bibli i wiary z czlowiekiem, dla którego to
                                                    > wszystko to "kit i bzdura"

                                                    No to mnie przekonaj wierco ,masz gó...any obowiązek ewangelizować :))

                                                    Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem.(..)

                                                    > Czy tak prostego zdania tez nie rozumiesz ?

                                                    Rozumiem ze jesteś w temacie nieukiem , o tak to rozumiem :))))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 12:14
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No to mnie przekonaj wierco ,masz gó...any obowiązek ewangelizować :))

                                                    Poniewąz jesteś ochrzczonym katolikiem, wiec jedyna rada dla ciebie - nawróć się. Idź do spowiedzi, i nawróć się.
                                                    Zanim będzie za późno.
                                                    I jeszcze raz cie przypomnę radę twojego brata w wierze- uważaj na to jak i co piszesz. Pamiętaj o odpowiedzialności za slowo.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 13:33
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Poniewąz jesteś ochrzczonym

                                                    Nie jestem ochrzczony , to zwykła farsa , polanie po czole wodą :)) Chrzest to świadome zanurzenie się w całości w w odzie .

                                                    >katolikiem,

                                                    Nie jestem nim od wielu lat.

                                                    >wiec jedyna rada dla ciebie -nawróć się

                                                    Jaka robisz wchodzić w te niebiblijne katolickie rzygowiny ?

                                                    >. Idź do spowiedzi, i nawróć się.

                                                    No dobra pójdę ale pod warunkiem ze i klecha mi swoje grzechy wyzna , tak jak naucza NT !!
                                                    > Zanim będzie za późno.

                                                    Dla kogo ??

                                                    > I jeszcze raz cie przypomnę radę twojego brata w wierze- uważaj na to jak i co
                                                    > piszesz. Pamiętaj o odpowiedzialności za slowo.

                                                    Bo ?? wiesz Tomuś ja jako ateista w przeciwieństwie do ciebie mam szanse u twojego boga ty masz przechlapane jako taki na wpół wierca z kompletna niewiedzą czego tak naprawdę chce od ciebie twój bóg :)) Apokalipsa Jana się kłania :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 15:35
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Bo ?? wiesz Tomuś ja jako ateista w przeciwieństwie do ciebie mam szanse u twoj
                                                    > ego boga ty masz przechlapane jako taki na wpół wierca z kompletna niewiedzą c
                                                    > zego tak naprawdę chce od ciebie twój bóg :)) Apokalipsa Jana się kłania :))

                                                    Pozwól, że sam będę decydował co dla mnie dobra, a co złe. Na pewno nie jest to twój interes.
                                                    Lepiej zamij sie swoim życiem.
                                                    Póki nie jest za późno.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 16:55
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Pozwól, że sam będę decydował co dla mnie dobra, a co złe. Na pewno nie jest to
                                                    > twój interes.

                                                    No a o czym ty znowu bredzisz ??

                                                    > Lepiej zamij sie swoim życiem.

                                                    Masz dowody ze powodzi mi sie kiepsko ??

                                                    > Póki nie jest za późno.

                                                    Synuś nie takie jak ty orły mnie nawracać chciały , ludzie którym ty nawet aut nie mógłbyś umyć :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 17:09
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Synuś nie takie jak ty orły mnie nawracać chciały , ludzie którym ty nawet aut
                                                    > nie mógłbyś umyć :))

                                                    Pozostaje mi wyłacznie pomodlić sie w intencji twojego nawrócenia.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 17:45
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Synuś nie takie jak ty orły mnie nawracać chciały , ludzie którym ty nawe
                                                    > t aut
                                                    > > nie mógłbyś umyć :))
                                                    >
                                                    > Pozostaje mi wyłacznie pomodlić sie w intencji twojego nawrócenia.

                                                    Tomuś ale nie módl się pod obrazkiem Wj 20,4-5.
                                                    Tomuś nie zawracaj bozi dupy bez powodu Mat 6,7.
                                                    Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna 1 Tm 2,5

                                                    No a przedtem módl się o rozum :))) dla ciebie oczywiście !!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 14.05.12, 23:05
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Tomuś nie zawracaj bozi dupy bez powodu Mat 6,7.
                                                    Tutaj nie rozumiesz tekstu

                                                    > Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna 1 Tm 2,5
                                                    I tutaj tez nie rozumiesz tekstu

                                                    > No a przedtem módl się o rozum :))) dla ciebie oczywiście !!
                                                    A to jaki cytat ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 08:51
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Tomuś nie zawracaj bozi dupy bez powodu Mat 6,7.

                                                    > Tutaj nie rozumiesz tekstu

                                                    Ja? Nie tynie rozumiesz tu widać ze pieprzenie w kółko tego samego (różaniec) jest niepotrzebne .

                                                    > > Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna 1 Tm 2,5

                                                    > I tutaj tez nie rozumiesz tekstu

                                                    No to ty go w końcu zrozum na innym przykładzie ;

                                                    Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.
                                                    >
                                                    > > No a przedtem módl się o rozum :))) dla ciebie oczywiście !!

                                                    > A to jaki cytat ?

                                                    A głupiec mnoży słowa.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 09:17
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > > Tomuś nie zawracaj bozi dupy bez powodu Mat 6,7.
                                                    >
                                                    > > Tutaj nie rozumiesz tekstu
                                                    >
                                                    > Ja? Nie tynie rozumiesz tu widać ze pieprzenie w kółko tego samego (różaniec) j
                                                    > est niepotrzebne .
                                                    >
                                                    > > > > ,5
                                                    >
                                                    > > I tutaj tez nie rozumiesz tekstu
                                                    >
                                                    > No to ty go w końcu zrozum na innym przykładzie ;
                                                    >
                                                    > Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychod
                                                    > zi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.


                                                    No i jak do tego ma sie twoja interpretacja :
                                                    Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna

                                                    A ty rozumiesz pojecie modlitwy ? Bo widać z twoich tekstów, że nie bardzo.



                                                    co ten cyt

                                                    > >
                                                    > > > No a przedtem módl się o rozum :))) dla ciebie oczywiście !!
                                                    >
                                                    > > A to jaki cytat ?
                                                    >
                                                    > A głupiec mnoży słowa.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:04
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > >
                                                    > > > I tutaj tez nie rozumiesz tekstu
                                                    > >
                                                    > > No to ty go w końcu zrozum na innym przykładzie ;
                                                    > >
                                                    > > Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie pr
                                                    > zychod
                                                    > > zi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

                                                    >
                                                    > No i jak do tego ma sie twoja interpretacja :
                                                    > Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna

                                                    No a co nie podałem ci najpierw cytatu z 1 Tym 2,5 ,wiesz co tam napisali ??
                                                    No a to z ew Jana nie umiesz czytać ; Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Tylko mi nie mów ze to mowa tylko o dosłownym przychodzeniu :))


                                                    > A ty rozumiesz pojecie modlitwy ? Bo widać z twoich tekstów, że nie bardzo.

                                                    W przeciwieństwie do ciebie wiem co to modlitwa i wiem jak się nie modlić
                                                    ,czego ty katolik nie wiesz.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 09:21
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    >
                                                    > No to ty go w końcu zrozum na innym przykładzie ;
                                                    >
                                                    > Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychod
                                                    > zi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

                                                    No i jak do tego ma sie twoja interpretacja :
                                                    Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna

                                                    Rozumiesz, co to jest modlitwa ? Bo widać po twoich wpisach, że nie bardzo.
                                                    Dla wyjasnienia i skończenia tego tematu:
                                                    Modlitwa chrześcijańska jest związkiem przymierza między Bogiem i człowiekiem w Chrystusie. Jest działaniem Boga i człowieka; wypływa z Ducha Świętego i z nas, jest skierowana całkowicie ku Ojcu, w zjednoczeniu z ludzką wolą Syna Bożego, który stał się człowiekiem
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:09
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > No i jak do tego ma sie twoja interpretacja :
                                                    > Tomuś módl się tylko do boga ojca za pośrednictwem jego syna
                                                    >
                                                    > Rozumiesz, co to jest modlitwa ? Bo widać po twoich wpisach, że nie bardzo.
                                                    > Dla wyjasnienia i skończenia tego tematu:

                                                    Jakiego skończenia tematu ? wklejaniem tekstów których nie rozumiesz ??

                                                    > Modlitwa chrześcijańska jest związkiem przymierza między Bogiem i człowiekie
                                                    > m w Chrystusie. Jest działaniem Boga i człowieka; wypływa z Ducha Świętego i z
                                                    > nas, jest skierowana całkowicie ku Ojcu, w zjednoczeniu z ludzką wolą Syna Boże
                                                    > go, który stał się człowiekiem


                                                    No i nawet tu mowa ze jedynym pośrednikiem do boga jest jego syn Jezus ,ale ty nawet tego co wklejasz nie rozumiesz :)))) No a skoro tak pięknie tu wyjaśnili powiązania a to czemu modlicie się do zmarłych ludzi np Marii ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:29
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Modlitwa chrześcijańska jest związkiem przymierza między Bogiem i czło
                                                    > wiekie
                                                    > > m w Chrystusie. Jest działaniem Boga i człowieka; wypływa z Ducha Święteg
                                                    > o i z
                                                    > > nas, jest skierowana całkowicie ku Ojcu, w zjednoczeniu z ludzką wolą Syn
                                                    > a Boże
                                                    > > go, który stał się człowiekiem

                                                    >
                                                    > No i nawet tu mowa ze jedynym pośrednikiem do boga jest jego syn Jezus

                                                    Pośrednikiem w modlitwie ? Wskaż, gdzie to jest tutaj napisane.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:35
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Pośrednikiem w modlitwie ? Wskaż, gdzie to jest tutaj napisane.

                                                    Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus

                                                    Jak widać między to wskazuje ze chodzi tu o modlitwę

                                                    " 1.1) używany, gdy coś znajduje się pomiędzy obiektami
                                                    (1.2) używany, gdy coś jest dzielone lub jest tego wiele, a części dostaje kilkoro odbiorców
                                                    (1.3) zaznaczający możliwość wyboru
                                                    (1.4) określający przedział czasowy
                                                    (1.5) podkreślający pośredni charakter czegoś
                                                    (1.6) używany, gdy coś otoczone jest większą ilością czegoś innego "
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:44
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Pośrednikiem w modlitwie ? Wskaż, gdzie to jest tutaj napisane.
                                                    >
                                                    > Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowie
                                                    > k, Chrystus Jezus

                                                    >
                                                    > Jak widać między to wskazuje ze chodzi tu o modlitwę

                                                    Wskaż to miejsce. "Miedzy", a "modlitwa" to jednak dwa rózne słowa.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:54
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Pośrednikiem w modlitwie ? Wskaż, gdzie to jest tutaj napisane.
                                                    > >
                                                    > > Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, c
                                                    > złowie
                                                    > > k, Chrystus Jezus

                                                    > >
                                                    > > Jak widać między to wskazuje ze chodzi tu o modlitwę
                                                    >
                                                    > Wskaż to miejsce. "Miedzy", a "modlitwa" to jednak dwa rózne słowa.


                                                    Głupi jesteś synku jak mało kto ;O nic się nie zamartwiajcie, ale we wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną Przedstawione Bogu w modlitwie i błaganiu wraz z dziękczynieniem
                                                    Może inaczej !! pokaz mi w Biblii gdzie jest mowa o wstawiennictwie lub modłach do świętych ?? No albo do samego Jezusa ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 11:09
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    tomasz_456: Pośrednikiem w modlitwie ? Wskaż, gdzie to jest tutaj napisane.

                                                    kolter-xl: Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus. Jak widać między to wskazuje ze chodzi tu o modlitwę

                                                    tomasz_456: Wskaż to miejsce. "Miedzy", a "modlitwa" to jednak dwa rózne słowa.


                                                    kolter-xl : Głupi jesteś synku jak mało kto ;O nic się nie zamartwiajcie, ale we wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną Przedstawione Bogu w modlitwie i błaganiu
                                                    wraz z dziękczynieniem


                                                    I to jest wskazanie przez ciebie miejsca w Tm 2.5
                                                    No jeszcze raz, dałeś cytat z Tm 2,5 , to wskaż w nim to miejsce w którym "miedzy" oznacza "modlitwę".
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 12:33
                                                    tomasz_456 napisał:



                                                    >
                                                    > kolter-xl: Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludź
                                                    > mi, człowiek, Chrystus Jezus
                                                    . Jak widać między to wskazuje ze chodzi
                                                    > tu o modlitwę
                                                    >
                                                    > tomasz_456: Wskaż to miejsce. "Miedzy", a "modlitwa" to jednak dwa rózne sło
                                                    > wa.

                                                    >
                                                    >
                                                    > kolter-xl : Głupi jesteś synku jak mało kto ;O nic się nie zamartwiajcie, al
                                                    > e we wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną Przedstawione Bogu w modlitwie
                                                    > i błaganiu
                                                    > wraz z dziękczynieniem

                                                    >
                                                    > I to jest wskazanie przez ciebie miejsca w Tm 2.5
                                                    > No jeszcze raz, dałeś cytat z Tm 2,5 , to wskaż w nim to miejsce w który
                                                    > m "miedzy" oznacza "modlitwę".

                                                    Więc proszę mi pokazać gdzie napisano o pośrednictwie w modlitwie Marii i Świętych .
                                                    No Skoro Jezus dla ludzi jest pośrednikiem to do czego ??? Skoro Maria się może wstawiać w modlitwach to co to znaczy ??

                                                    "O tyle też Jezus stał się poręczycielem lepszego przymierza. (23) I gdy tamtych wielu było kapłanami, gdyż śmierć nie zezwalała im trwać przy życiu, (24) Ten właśnie, ponieważ trwa na wieki, ma kapłaństwo nieprzemijające. (25) Przeto i zbawiać na wieki może całkowicie tych, którzy przez Niego zbliżają się do Boga, bo zawsze żyje, aby się wstawiać za nimi. (26) Takiego bowiem potrzeba nam było arcykapłana: świętego, niewinnego, nieskalanego, oddzielonego od grzeszników, wywyższonego ponad niebiosa, (27) takiego, który nie jest obowiązany, jak inni arcykapłani, do składania codziennej ofiary najpierw za swoje grzechy, a potem za grzechy ludu. To bowiem uczynił raz na zawsze, ofiarując samego siebie. (28) Prawo bowiem ustanawiało arcykapłanami ludzi obciążonych słabością, słowo zaś przysięgi, złożonej po nadaniu Prawa, /ustanawia/ Syna doskonałego na wieki. ?
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 12:44
                                                    > > kolter-xl : Głupi jesteś synku jak mało kto ;O nic się nie zamartwiajc
                                                    > ie, al
                                                    > > e we wszystkim niech wasze gorące prośby zostaną Przedstawione Bogu w mod
                                                    > litwie
                                                    > > i błaganiu
                                                    > > wraz z dziękczynieniem

                                                    > >
                                                    > > I to jest wskazanie przez ciebie miejsca w Tm 2.5
                                                    > > No jeszcze raz, dałeś cytat z Tm 2,5 , to wskaż w nim to miejsce w
                                                    > który
                                                    > > m "miedzy" oznacza "modlitwę".
                                                    >

                                                    Nie odpowiedziałeś na to pytanie. Nie uciekaj, tylko konretną odpowiedź podaj. Skąd takie wnioski wyciągnąłeś z tego jednego zdania.

                                                    > No Skoro Jezus dla ludzi jest pośrednikiem to do czego ???

                                                    No właśnie, kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj żyje ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 12:56
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > Nie odpowiedziałeś na to pytanie. Nie uciekaj, tylko konretną odpowiedź podaj.
                                                    > Skąd takie wnioski wyciągnąłeś z tego jednego zdania.

                                                    No właśnie jak mi odpowiesz czemu Maria jest pośredniczka modlitw do boga to i zrozumiesz czemu Jest pośrednikiem Jezus.

                                                    > No właśnie, kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj żyje ?

                                                    Najpierw odpowiedz na to pytanie ;

                                                    No właśnie jak mi odpowiesz czemu Maria jest pośredniczka modlitw do boga

                                                    No i poszukaj o pośrednictwie Jezusa w modłach w waszym katechizmie , :))) Kłania się punkt 2674.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 13:05
                                                    kolter-xl napisał:



                                                    >
                                                    > > No właśnie, kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj ż
                                                    > yje ?
                                                    >
                                                    > Najpierw odpowiedz na to pytanie ;
                                                    >
                                                    > No właśnie jak mi odpowiesz czemu Maria jest pośredniczka modlitw do boga
                                                    > ]
                                                    >

                                                    Sam sobie odpowiedziałeś podajac kanony Katechizmu. (2673-2682)


                                                    Więc ponawiam pytanie:
                                                    Kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj żyje ?

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 13:35
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > >
                                                    > > Najpierw odpowiedz na to pytanie ;
                                                    > >
                                                    > > No właśnie jak mi odpowiesz czemu Maria jest pośredniczka modlitw do boga
                                                    > > ]
                                                    >
                                                    > Sam sobie odpowiedziałeś podajac kanony Katechizmu. (2673-2682)

                                                    Po pierwsze nie kanony a kanon 2674 ,a po drugi zrozumiałeś ten kanon ??Po trzecie do końca życia będziesz tylko katolickim tłumokiem , odrzucając nauki apostołów zawarte w Biblii a zachłystując się idiotyzmami z katechizmów na temat pośrednictwa Marii .

                                                    Tu masz odpowiedz na to ze Jezus jest pośrednikiem w modlitwach To cytat z katolickiego katechizmu , ty katolik nawet nie wiedziałeś ze coś takiego istnieje ;

                                                    " 2674 Od wyrażenia w wierze przyzwolenia Maryi w chwili Zwiastowania i niezachwianego podtrzymania go pod krzyżem Jej macierzyństwo rozciąga się odtąd na braci i siostry Jej Syna, którzy są "pielgrzymującymi jeszcze i narażonymi na trudy i niebezpieczeństwa" . Jezus, jedyny Pośrednik, jest drogą naszej modlitwy; Maryja, Matka Jezusa i Matka nasza, nie przysłania Go; Ona "wskazuje drogę" (Hodoghitria), jest jej "Znakiem", według tradycyjnej ikonografii na Wschodzie i na Zachodzie."

                                                    >
                                                    > Więc ponawiam pytanie:
                                                    > Kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj żyje ?

                                                    Żydem z Palestyny z I wieku naszej ery . Matuzalem żył 969 lat więc myślisz ze Jezus go w tym pobił żyjąc 2012 lat :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 13:43
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Więc ponawiam pytanie:
                                                    > > Kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj żyje ?
                                                    >
                                                    > Żydem z Palestyny z I wieku naszej ery . Matuzalem żył 969 lat więc myś
                                                    > lisz ze Jezus go w tym pobił żyjąc 2012 lat :))

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ?
                                                    Pytanie pomcnicze Jezus Zmartwywstal wg ciebie, czy też nie

                                                    Pytania konkretne, odpowiedz Tak/Nie.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 13:44
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > Więc ponawiam pytanie:
                                                    > > > Kim dla ciebie jest Jezus ? I czy uważasz, że Jezus dzisiaj żyje ?
                                                    > >
                                                    > > Żydem z Palestyny z I wieku naszej ery . Matuzalem żył 969 lat wi
                                                    > ęc myś
                                                    > > lisz ze Jezus go w tym pobił żyjąc 2012 lat :))
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ?
                                                    > Pytanie pomcnicze Jezus Zmartwywstal wg ciebie, czy też nie
                                                    >
                                                    > Pytania konkretne, odpowiedz Tak/Nie.

                                                    Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 13:47
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > > Żydem z Palestyny z I wieku naszej ery . Matuzalem żył 969 l
                                                    > at wi
                                                    > > ęc myś
                                                    > > > lisz ze Jezus go w tym pobił żyjąc 2012 lat :))
                                                    > >
                                                    > > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ?
                                                    > > Pytanie pomcnicze Jezus Zmartwywstal wg ciebie, czy też nie
                                                    > >
                                                    > > Pytania konkretne, odpowiedz Tak/Nie.
                                                    >
                                                    > Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!

                                                    Nie umiesz nic napisać wprost.
                                                    Więc jasna deklaracja - nie bądź tchórzem i nie uciekaj od tak prostego pytania.

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ?
                                                    Pytanie pomcnicze Jezus Zmartwywstal wg ciebie, czy też nie

                                                    Pytania konkretne, odpowiedz Tak/Nie.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 14:04
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!
                                                    >
                                                    > Nie umiesz nic napisać wprost.
                                                    > Więc jasna deklaracja - nie bądź tchórzem i nie uciekaj od tak prostego pytania
                                                    > .
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ?
                                                    > Pytanie pomcnicze Jezus Zmartwywstal wg ciebie, czy też nie
                                                    >
                                                    > Pytania konkretne, odpowiedz Tak/Nie.

                                                    To nie egzamin maturalny a ty mi stawiać warunków stawiać nie będziesz to raz a dwa zacznij w końcu myśleć .

                                                    Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 15:54
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > To nie egzamin maturalny a ty mi stawiać warunków stawiać nie będziesz to raz a
                                                    > dwa zacznij w końcu myśleć .
                                                    >
                                                    > Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!

                                                    Nie umiesz jasnej odpowiedzi udzielić TAK albo NIE
                                                    Tylko wykręty.
                                                    Wiec raz jeszcze

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE

                                                    i dodam jeszcze jedno ważne pytanie:

                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:26
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > To nie egzamin maturalny a ty mi stawiać warunków stawiać nie będziesz to
                                                    > raz a
                                                    > > dwa zacznij w końcu myśleć .
                                                    > >
                                                    > > Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!
                                                    >
                                                    > Nie umiesz jasnej odpowiedzi udzielić TAK albo NIE
                                                    > Tylko wykręty.
                                                    > Wiec raz jeszcze
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    >
                                                    > i dodam jeszcze jedno ważne pytanie:
                                                    >
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Już na to odpowiedziałem !!! Nie baw siew głupawe tak i nie bo tylko dowiodłeś ze nie masz 12 a 10 lat .

                                                    Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:31
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Już na to odpowiedziałem !!!

                                                    Gdzie napisałeś TAK/NIE - wskaz post w kórym jasno odpowiedziałeś na te moje pytania TAK lub NIE.
                                                    Inaczej kłamiesz.

                                                    >Nie baw siew głupawe tak i nie bo tylko dowiodłeś
                                                    > ze nie masz 12 a 10 lat .
                                                    >
                                                    > Znasz kogoś kto żyje dłużnej niż 120 lat ? bo ja nie !!

                                                    To nie jest odpowiedź TAK/NIE
                                                    Znowu kręcisz, wiec raz jeszcze

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:33
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Już na to odpowiedziałem !!!
                                                    >
                                                    > Gdzie napisałeś TAK/NIE - wskaz post w kórym jasno odpowiedziałeś na te moje py
                                                    > tania TAK lub NIE.
                                                    > Inaczej kłamiesz.

                                                    Chłopczyku do piaskownicy wracaj :)))

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Tomuś to debil ? TAK
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:37
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Chłopczyku do piaskownicy wracaj :)))

                                                    I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:49
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Chłopczyku do piaskownicy wracaj :)))
                                                    >
                                                    > I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:

                                                    Tomuś już dawno temu udzieliłem ci jasnej odpowiedzi !!

                                                    Autor: kolter ☺ 28.01.12, 16:24

                                                    tomek_456 napisał:

                                                    > Dlaczego osądzsz mnie, KK.
                                                    > Skąd masz takie prawo osądzania.

                                                    Czy ja ciebie skazałem ?? nie ,ja tylko wasz oceniam . No a poza tym to ty masz trzymać się zasad biblijnych jako wierzący a nie ja Ateista
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:54
                                                    kolter-xl napisał:
                                                    > Tomuś już dawno temu udzieliłem ci jasnej odpowiedzi !!

                                                    >
                                                    >
                                                    > Czy ja ciebie skazałem ?? nie ,ja tylko wasz oceniam . No a poza tym to ty masz
                                                    > trzymać się zasad biblijnych jako wierzący a nie ja Ateista

                                                    Wskaż mi tutaj odpowiedź TAK/NIE na moje pytania.

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Bo to że nazywsz siebie ateistą nic nie znaczy.
                                                    Prosta odpowiedź ?

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 19:00
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    > > Tomuś już dawno temu udzieliłem ci jasnej odpowiedzi !!
                                                    >
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > Czy ja ciebie skazałem ?? nie ,ja tylko wasz oceniam . No a poza tym to t
                                                    > y masz
                                                    > > trzymać się zasad biblijnych jako wierzący a nie ja Ateista
                                                    >
                                                    > Wskaż mi tutaj odpowiedź TAK/NIE na moje pytania.
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    >
                                                    > Bo to że nazywsz siebie ateistą nic nie znaczy.
                                                    > Prosta odpowiedź ?

                                                    Takiego matoła jak żyję nie widziałem :)))
                                                  • tomasz_456 Antyklerykalny tchórz 15.05.12, 19:03
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Takiego matoła jak żyję nie widziałem :)))

                                                    A ja takiego tchórza.

                                                    Odpowiedz na te pytania w prosty sposób TAK/NIE

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                  • kolter-xl Teistyczny Imbecyl !! 15.05.12, 19:10
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > A ja takiego tchórza.
                                                    >
                                                    > Odpowiedz na te pytania w prosty sposób TAK/NIE
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Który pyta Ateistę czy wierzy w bozie , zmartwychwstanie sprzed 2 tys lat i czy nieboszczyk Jezus żyje :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Ateistyczny (?) tchórz 15.05.12, 19:13
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Który pyta Ateistę czy wierzy w bozie , zmartwychwstanie sprzed 2 tys lat i
                                                    > czy nieboszczyk Jezus żyje :)))


                                                    Ja
                                                    I ponawiam proste pytania:

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Odpowiedz, a nie uciekaj od odpowiedzi. Pokaż siłe swojego (choć wg mnie tylko rzekomego) ateizmu.
                                                  • kolter-xl Żałosne skutki wychowania w teizmie . 15.05.12, 19:22


                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Który pyta Ateistę czy wierzy w bozie , zmartwychwstanie sprzed 2 tys
                                                    > lat i
                                                    > > czy nieboszczyk Jezus żyje :)))

                                                    >
                                                    > Ja
                                                    > I ponawiam proste pytania:
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    >
                                                    > Odpowiedz, a nie uciekaj od odpowiedzi. Pokaż siłe swojego (choć wg mnie tylko
                                                    > rzekomego) ateizmu.

                                                    Ble .ble . ble :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 21:36
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    > >
                                                    > > Odpowiedz, a nie uciekaj od odpowiedzi. Pokaż siłe swojego (choć wg mnie
                                                    > tylko
                                                    > > rzekomego) ateizmu.
                                                    >
                                                    > Ble .ble . ble :)))

                                                    To jest twoja odpowiedź TAK/NIE ?
                                                    To powiedz, dlaczego przed tak prostymi pytaniami uciekasz ?
                                                    Widac jakim jesteś tchórzem.
                                                  • kolter-xl Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 21:43
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > > > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > > > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    > > >
                                                    > > > Odpowiedz, a nie uciekaj od odpowiedzi. Pokaż siłe swojego (choć wg
                                                    > mnie
                                                    > > tylko
                                                    > > > rzekomego) ateizmu.
                                                    > >
                                                    > > Ble .ble . ble :)))
                                                    >
                                                    > To jest twoja odpowiedź TAK/NIE ?
                                                    > To powiedz, dlaczego przed tak prostymi pytaniami uciekasz ?
                                                    > Widac jakim jesteś tchórzem.

                                                    Po pierwsze nie stawiaj mi warunków na poziomie 10 latka a po drugie skoro nie wystarcza ci deklaracja ateizmu ....... wiec te swoje brednie o tchórzostwie zostaw swojemu biskupowi który pedofila pod sukienką biskupa ukrywa !!
                                                  • tomasz_456 Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 22:10
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Po pierwsze nie stawiaj mi warunków na poziomie 10 latka a po drugie skoro nie
                                                    > wystarcza ci deklaracja ateizmu ....... wiec te swoje brednie o tchórzostwie zo
                                                    > staw swojemu biskupowi który pedofila pod sukienką biskupa ukrywa !!

                                                    Twoja deklaracja co do ateizmu jest fałszywa, to widać po braku odpowiedzi na moje proste pytania.
                                                    Wiec powtórże pytania raz jeszcze:

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE



                                                  • kolter-xl Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 22:16
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    staw swojemu biskupowi który pedofila pod sukienką biskupa ukrywa !!
                                                    >
                                                    > Twoja deklaracja co do ateizmu jest fałszywa, to widać po braku odpowiedzi na m
                                                    > oje proste pytania.
                                                    > Wiec powtórże pytania raz jeszcze:

                                                    Wydedukowałeś to na oazie :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 22:20
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > staw swojemu biskupowi który pedofila pod sukienką biskupa ukrywa !!
                                                    > >
                                                    > > Twoja deklaracja co do ateizmu jest fałszywa, to widać po braku odpowiedz
                                                    > i na m
                                                    > > oje proste pytania.
                                                    > > Wiec powtórże pytania raz jeszcze:
                                                    >
                                                    > Wydedukowałeś to na oazie :)))
                                                    Co ?
                                                    To ze jesteś tchórzem ?
                                                    Czy to że nie jesteś ateistą ?

                                                  • kolter-xl Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 22:39
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > staw swojemu biskupowi który pedofila pod sukienką biskupa ukrywa !!
                                                    > > >
                                                    > > > Twoja deklaracja co do ateizmu jest fałszywa, to widać po braku odp
                                                    > owiedz
                                                    > > i na m
                                                    > > > oje proste pytania.
                                                    > > > Wiec powtórże pytania raz jeszcze:
                                                    > >
                                                    > > Wydedukowałeś to na oazie :)))
                                                    > Co ?
                                                    > To ze jesteś tchórzem ?
                                                    > Czy to że nie jesteś ateistą ?

                                                    Nie , to ze kochasz się w prowadzącym :))
                                                  • tomasz_456 Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 22:45
                                                    kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > Nie , to ze kochasz się w prowadzącym :))

                                                    I jak zwykle swoje marzenia tutaj prezentujesz. Tchórzu.
                                                  • kolter-xl Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 23:17
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > Nie , to ze kochasz się w prowadzącym :))
                                                    >
                                                    > I jak zwykle swoje marzenia tutaj prezentujesz. Tchórzu.

                                                    Ja tam nie trzymam się kurczowo sukienki jakiegoś faceta Tomusiu :))
                                                  • tomasz_456 Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 23:22
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > > >
                                                    > > > Nie , to ze kochasz się w prowadzącym :))
                                                    > >
                                                    > > I jak zwykle swoje marzenia tutaj prezentujesz. Tchórzu.
                                                    >
                                                    > Ja tam nie trzymam się kurczowo sukienki jakiegoś faceta Tomusiu :))

                                                    Znowu nie piszesz na temat, uciekasz w te swoje zalosne pseudo kpniny.
                                                    Widać inaczej nie potrafisz pisać.
                                                  • kolter-xl Re: Żałosne skutki wychowania w ateizmie . 15.05.12, 23:44
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > > > I jak zwykle swoje marzenia tutaj prezentujesz. Tchórzu.
                                                    > >
                                                    > > Ja tam nie trzymam się kurczowo sukienki jakiegoś faceta Tomusiu :))
                                                    >
                                                    > Znowu nie piszesz na temat, uciekasz w te swoje zalosne pseudo kpniny.
                                                    > Widać inaczej nie potrafisz pisać.

                                                    No a co, sukienka duchownego to nie drogowskaz dla ciebie :)))
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:32
                                                    > tomasz_456 napisał:

                                                    > > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Autor: kolter ☺ 14.02.12, 17:48

                                                    (..)jestem Ateistą !!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:37
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    >

                                                    >
                                                    > (..)jestem Ateistą !!

                                                    I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:46
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > > > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    > >
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > (..)jestem Ateistą !!
                                                    >
                                                    > I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:

                                                    Dokładnie tak , nie wiesz kim jest Ateista ?? Przecież wiesz ze nim jestem!! to po jaki ch... zadajesz debilne pytania w jakiego boga czy jest czy go nie ma :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 16:52
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Dokładnie tak , nie wiesz kim jest Ateista ?? Przecież wiesz ze nim jestem!! t
                                                    > o po jaki ch... zadajesz debilne pytania w jakiego boga czy jest czy go nie ma
                                                    > :)))

                                                    I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Przy okazji, to że się tytułujesz ateistą nic nie znaczy do tych pytań.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 18:52
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Dokładnie tak , nie wiesz kim jest Ateista ?? Przecież wiesz ze nim jeste
                                                    > m!! t
                                                    > > o po jaki ch... zadajesz debilne pytania w jakiego boga czy jest czy go n
                                                    > ie ma
                                                    > > :)))
                                                    >
                                                    > I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:

                                                    Tak ,dla kogoś kto ma mozg :))

                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    >
                                                    > Przy okazji, to że się tytułujesz ateistą nic nie znaczy do tych pytań.

                                                    Do sygnaturki sobie ten debilny tekst wkleję :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 18:59
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:
                                                    >
                                                    > Tak ,dla kogoś kto ma mozg :))

                                                    Dlaczego tak bardzo boisz sie wprost odpowiedzieć na tak proste pytania:

                                                    Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE

                                                    Ja ze spokojem poczekam na jasną twoja odpowiedź.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 22:02
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:
                                                    > >
                                                    > > Tak ,dla kogoś kto ma mozg :))
                                                    >
                                                    > Dlaczego tak bardzo boisz sie wprost odpowiedzieć na tak proste pytania:
                                                    >
                                                    > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    >
                                                    > Ja ze spokojem poczekam na jasną twoja odpowiedź.

                                                    Jaśniej nie można !! Jestem Ateistą
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 22:08
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > > > I to jest wg ciebie odpowiedź na te pytania w formie TAK/NIE:
                                                    > > >
                                                    > > > Tak ,dla kogoś kto ma mozg :))
                                                    > >
                                                    > > Dlaczego tak bardzo boisz sie wprost odpowiedzieć na tak proste py
                                                    > tania:
                                                    > >
                                                    > > Jezus wg ciebie żyje dzisiaj, czy nie ? TAK/NIE
                                                    > > Jezus Zmartwywstal wg ciebie ? TAK/NIE
                                                    > > Wg ciebie Bóg opisany w Bibli istnieje faktycznie ? TAK/NIE
                                                    > >
                                                    > > Ja ze spokojem poczekam na jasną twoja odpowiedź.
                                                    >
                                                    > Jaśniej nie można !! Jestem Ateistą

                                                    Mozna opowiedzieć TAK/NIE
                                                    Ale ty sie boisz takich odpowiedzi.
                                                    I przy okazji nie jesteś żadnym ateistą. Tobie się co najwyzej wydaje, ale nim nie jesteś.
                                                    Ateista nie boi sie opowiadać TAK/NIE na takie pytania, jak zadałem.
                                                    Jeseś wyłącznie tchórzyliwym antyklerykałem.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 22:14
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Mozna opowiedzieć TAK/NIE
                                                    > Ale ty sie boisz takich odpowiedzi.
                                                    > I przy okazji nie jesteś żadnym ateistą. Tobie się co najwyzej wydaje, ale nim
                                                    > nie jesteś.
                                                    > Ateista nie boi sie opowiadać TAK/NIE na takie pytania, jak zadałem.
                                                    > Jeseś wyłącznie tchórzyliwym antyklerykałem.

                                                    Tobie się wydaje ze możesz mi tu sadzić takie naiwne gadki i próbować grać mi na ambicji a ja ci się poddam przybity siłą twoich argumentów :)) Tomuś daruj sobie . Jasna deklaracja ateizmu wszystko normalnemu człowiekowi wyjaśnia , debil nie zrozumie .
                                                    No za nadal mnie to bawi, wiec nadal się pobawię :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 22:18
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Tobie się wydaje ze możesz mi tu sadzić takie naiwne gadki i próbować grać mi
                                                    > na ambicji a ja ci się poddam przybity siłą twoich argumentów :)) Tomuś
                                                    > daruj sobie . Jasna deklaracja ateizmu wszystko normalnemu człowiekowi wyjaśni
                                                    > a , debil nie zrozumie .

                                                    Jak można deklarować coś, o czym nie ma sie zadnego pojęcia ?
                                                    Przecież nie potrafisz napisać, co ty rozumiesz pod pojeciem ateizm.

                                                    > No za nadal mnie to bawi, wiec nadal się pobawię :))

                                                    Tak, dla zabawy uważsz siebie za ateistę. Dla zabawy tutaj piszesz. To wiem
                                                    Tylko dlaczego jesteś tak wielkim tchórzem. Dla zabawy ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 22:38
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Jak można deklarować coś, o czym nie ma sie zadnego pojęcia ?

                                                    No a ty pewno wiesz jak to jest być ateistą :))))))))))))))))

                                                    > Przecież nie potrafisz napisać, co ty rozumiesz pod pojeciem ateizm.

                                                    Nie potrafię :))) Tomuś uwielbiam cie , bo jakby np nie lubić przygłupa przecież to nie jego wina :))

                                                    > Tak, dla zabawy uważsz siebie za ateistę. Dla zabawy tutaj piszesz. To wiem
                                                    > Tylko dlaczego jesteś tak wielkim tchórzem. Dla zabawy ?

                                                    Tomuś tchórzem jesteś ty tkwiąc w sidłach kleru po same jaja :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 22:44
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    >
                                                    > No a ty pewno wiesz jak to jest być ateistą :))))))))))))))))

                                                    Wiem, ze ty nim nie jesteś.


                                                    > > Przecież nie potrafisz napisać, co ty rozumiesz pod pojeciem ateizm.
                                                    >
                                                    > Nie potrafię :))) Tomuś uwielbiam cie , bo jakby np nie lubić przygłupa przeci
                                                    > eż to nie jego wina :))

                                                    Nie potrafisz, bo na żadne moje pytanie o ateizm nie byłeś w stanie dac swojej odpowiedzi.
                                                    Tylko cytaty.


                                                    > > Tak, dla zabawy uważsz siebie za ateistę. Dla zabawy tutaj piszesz. To wi
                                                    > em
                                                    > > Tylko dlaczego jesteś tak wielkim tchórzem. Dla zabawy ?
                                                    >
                                                    > Tomuś tchórzem jesteś ty tkwiąc w sidłach kleru po same jaja :))

                                                    Skąd to wiesz, jak nic nie wiesz.
                                                    Na zadne pytanie nie umiesz dac odpowiedzi.

                                                    Brak jasnych odpowiedzi Tak/Nie to zwykłe twoje tchórzostwo.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:14
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > > No a ty pewno wiesz jak to jest być ateistą :))))))))))))))))
                                                    >
                                                    > Wiem, ze ty nim nie jesteś.

                                                    Bo ci na oazie tak powiedzieli ??

                                                    Nie potrafisz, bo na żadne moje pytanie o ateizm nie byłeś w stanie dac swojej
                                                    > odpowiedzi.Tylko cytaty.

                                                    Nie ?, a jakie ty zadajesz na ten temat pytania ??? Pieprzysz w kółko to samo i czego jeszcze chcesz ?? Ateizm jest ateizmem i basta !!

                                                    Skąd to wiesz, jak nic nie wiesz.
                                                    > Na zadne pytanie nie umiesz dac odpowiedzi.
                                                    >
                                                    > Brak jasnych odpowiedzi Tak/Nie to zwykłe twoje tchórzostwo.

                                                    Tomuś miałeś jakiś swój głupawy plan w związku z tym TAK lub NIE a ja ci nie pozwoliłem go rozwinąć:))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:21
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Tomuś miałeś jakiś swój głupawy plan w związku z tym TAK lub NIE a ja ci nie
                                                    > pozwoliłem go rozwinąć:))

                                                    Sam poprzez brak jasnej odpowiedzi udowodniłeś ,ze nie jesteś ateistą. I dodtkow wykazełęs się brakiem odwagi. Nic wiecj mi nie potrzeba.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:42
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Tomuś miałeś jakiś swój głupawy plan w związku z tym TAK lub NIE a ja c
                                                    > i nie
                                                    > > pozwoliłem go rozwinąć:))
                                                    >
                                                    > Sam poprzez brak jasnej odpowiedzi udowodniłeś ,ze nie jesteś ateistą. I dodtko
                                                    > w wykazełęs się brakiem odwagi. Nic wiecj mi nie potrzeba.

                                                    Widzisz z prawdziwymi facetami takimi jak ja nie rozmawia się jak z jakimiś ciotami w sukienkach duchownych . Ja ci już dawno temu odpowiedziałem na te twoje durne pytania ale żeby zrozumie należy mieć mózg. Tomuś tu nie gimnazjum dla niepełnosprawnych umysłowa tu się liczy inwencja .No ale ty musisz mieć jak to ułom jasno na stół położne żałosny jesteś :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:46
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Widzisz z prawdziwymi facetami takimi jak ja
                                                    I tu się juz ubawiłem

                                                    nie rozmawia się jak z jakimiś cio
                                                    > tami w sukienkach duchownych . Ja ci już dawno temu odpowiedziałem na te twoje
                                                    > durne pytania ale żeby zrozumie należy mieć mózg.

                                                    Gdzie?
                                                    Bo kłamiesz pisząc, ze jestes ateistą.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:49
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > Gdzie?

                                                    Nie wiesz ? w dupie Tomuś w dupie :))

                                                    > Bo kłamiesz pisząc, ze jestes ateistą.

                                                    Tak kłamie , nie jestem ateistą bo nie wiedziałem z co to ateizm i dlatego nim nie jestem :)))))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:53
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Gdzie?
                                                    >
                                                    > Nie wiesz ? w dupie Tomuś w dupie :))
                                                    >
                                                    > > Bo kłamiesz pisząc, ze jestes ateistą.
                                                    >
                                                    > Tak kłamie , nie jestem ateistą bo nie wiedziałem z co to ateizm i dlatego nim
                                                    > nie jestem :)))))

                                                    No nareszcie przyznałeś sie do tego. Ten cytat mi sie przyda.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 23:58
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > > Gdzie?
                                                    > >
                                                    > > Nie wiesz ? w dupie Tomuś w dupie :))
                                                    > >
                                                    > > > Bo kłamiesz pisząc, ze jestes ateistą.
                                                    > >
                                                    > > Tak kłamie , nie jestem ateistą bo nie wiedziałem z co to ateizm i dlateg
                                                    > o nim
                                                    > > nie jestem :)))))
                                                    >
                                                    > No nareszcie przyznałeś sie do tego. Ten cytat mi sie przyda.

                                                    Do czego się kretynie przyznałem :))))))) jaja z ciebie amebo robię a ty w swej ograniczonej umysłowo głowie coś sobie roisz :))))) Tomuś jestem Ateistą i olewam twoich bogów . Tylko idiota uznałby to za dowód !!!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 00:02
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Do czego się kretynie przyznałem :))))))) jaja z ciebie amebo robię a ty w swej
                                                    > ograniczonej umysłowo głowie coś sobie roisz :))))) Tomuś jestem Ateistą i
                                                    > olewam twoich bogów
                                                    . Tylko idiota uznałby to za dowód !!!

                                                    To Bóg istnieje wg Ciebie TAK/NIE ?

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 00:05
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Do czego się kretynie przyznałem :))))))) jaja z ciebie amebo robię a ty
                                                    > w swej
                                                    > > ograniczonej umysłowo głowie coś sobie roisz :))))) Tomuś jestem Ate
                                                    > istą i
                                                    > > olewam twoich bogów
                                                    . Tylko idiota uznałby to za dowód !!!
                                                    >
                                                    > To Bóg istnieje wg Ciebie TAK/NIE ?

                                                    Ble , Ble ,Ble
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 00:10
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Do czego się kretynie przyznałem :))))))) jaja z ciebie amebo robię
                                                    > a ty
                                                    > > w swej
                                                    > > > ograniczonej umysłowo głowie coś sobie roisz :))))) Tomuś jestem
                                                    > Ate
                                                    > > istą i
                                                    > > > olewam twoich bogów
                                                    . Tylko idiota uznałby to za dowód !!!
                                                    > >
                                                    > > To Bóg istnieje wg Ciebie TAK/NIE ?
                                                    >
                                                    > Ble , Ble ,Ble

                                                    No i co chłopczyku, nie umiesz odpowiedzieć.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 00:19
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > > > To Bóg istnieje wg Ciebie TAK/NIE ?
                                                    > >
                                                    > > Ble , Ble ,Ble
                                                    >
                                                    > No i co chłopczyku, nie umiesz odpowiedzieć.

                                                    Tak do ciebie mówi twój pleban ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 06:26
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > > No i co chłopczyku, nie umiesz odpowiedzieć.
                                                    >
                                                    > Tak do ciebie mówi twój pleban ??

                                                    Twoje kpiarskie komentarze, nic ci nie pomogą.
                                                    Cokolwiek tutaj nie napiszesz i tak nie będziesz ateistą.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 14:15
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > > No i co chłopczyku, nie umiesz odpowiedzieć.
                                                    > >
                                                    > > Tak do ciebie mówi twój pleban ??
                                                    >
                                                    > Twoje kpiarskie komentarze, nic ci nie pomogą.
                                                    > Cokolwiek tutaj nie napiszesz i tak nie będziesz ateistą.

                                                    Ta, bo decyduje o tym forumowy przygłup :))) TAK / NIE
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 16:08
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Cokolwiek tutaj nie napiszesz i tak nie będziesz ateistą.
                                                    >
                                                    > Ta, bo decyduje o tym forumowy przygłup :))) TAK / NIE

                                                    Tak
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 16.05.12, 17:37
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > Cokolwiek tutaj nie napiszesz i tak nie będziesz ateistą.
                                                    > >
                                                    > > Ta, bo decyduje o tym forumowy przygłup :))) TAK / NIE
                                                    >
                                                    > Tak

                                                    Tomuś wiedz ze w wariatkowach wszelkiej maści Napoleonów nie brak .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:30
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > > No i co ciotko zrobisz ??
                                                    > >
                                                    > > Nic, bo i po co ?
                                                    >
                                                    > Tomuś a może byś tak na forum religia jakiś wątek założył religijny ??

                                                    Nie umiesz czytać, co ci na ten tamat napisałem ? Trudno.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 15.05.12, 10:36
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > >
                                                    > > Tomuś a może byś tak na forum religia jakiś wątek założył religijny ??
                                                    >
                                                    > Nie umiesz czytać, co ci na ten tamat napisałem ? Trudno.

                                                    No wiem ,ze masz stracha w konfrontacji z prawdziwymi mężczyznami :))
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:20
                                                    zdybka napisała:

                                                    A ja to ujme w skrocie :
                                                    > Strach przed nieznanym jest podstawa wiary !

                                                    Nieuki :))
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:25
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > A ja to ujme w skrocie :
                                                    > > Strach przed nieznanym jest podstawa wiary !
                                                    >
                                                    > Nieuki :))

                                                    Dokladnie ! Tylko tacy .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 18:57
                                                    zdybka napisała:

                                                    > >
                                                    > > Nieuki :))
                                                    >
                                                    > Dokladnie ! Tylko tacy .

                                                    Nieuki = antyklerycy. Proste.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 21:52
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > >
                                                    > > > Nieuki :))
                                                    > >
                                                    > > Dokladnie ! Tylko tacy .
                                                    >
                                                    > Nieuki = antyklerycy. Proste.

                                                    No i tu mamy przyczynę porażek teisty Tomusia z ateistą Kolterem w dyskusjach teologicznych . Tomuś lekceważenie jak widać po laniu jakie ci sprawiam nie kalkuluje ci się :))
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:55
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    No i tu mamy przyczynę porażek teisty Tomusia z ateistą Kolterem w dyskusjach t
                                                    > eologicznych . Tomuś lekceważenie jak widać po laniu jakie ci sprawiam nie kalk
                                                    > uluje ci się :))

                                                    Tak wiec jak nazwiemy tego debila ?
                                                    Na pajaca forumowego to chyba za malo ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:58
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > No i tu mamy przyczynę porażek teisty Tomusia z ateistą Kolterem w dyskusjach t
                                                    > > eologicznych . Tomuś lekceważenie jak widać po laniu jakie ci sprawiam ni
                                                    > e kalk
                                                    > > uluje ci się :))
                                                    >
                                                    > Tak wiec jak nazwiemy tego debila ?
                                                    > Na pajaca forumowego to chyba za malo ?

                                                    Nie musimy go nazywać, po licznych krytycznych wobec niego postach wielu forumowiczów nie musimy mu robić reklamy .
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:07
                                                    kolter-xl napisał:
                                                    Nie musimy go nazywać, po licznych krytycznych wobec niego postach wielu forumo
                                                    > wiczów nie musimy mu robić reklamy .

                                                    Masz racje.

                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:54
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No i tu mamy przyczynę porażek teisty Tomusia z ateistą Kolterem w dyskusjach t
                                                    > eologicznych . Tomuś lekceważenie jak widać po laniu jakie ci sprawiam nie kalk
                                                    > uluje ci się :))

                                                    Laniu ?
                                                    Tylko dla jaj tutaj piszesz, nic wiecej. Wiec o jakim laniu mówisz ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:02
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    >
                                                    > Laniu ?
                                                    > Tylko dla jaj tutaj piszesz, nic wiecej. Wiec o jakim laniu mówisz ?

                                                    Dla jaj czy nie ale nie udowodniłeś mi ze nie rozumiem tego co z biblii wklejam :))))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:18
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Dla jaj czy nie ale nie udowodniłeś mi ze nie rozumiem tego co z biblii wklejam
                                                    > :))))
                                                    Tobie wyłącznie chodzi o ośmieszanie Biblii, o nic wiecej.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:48
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Dla jaj czy nie ale nie udowodniłeś mi ze nie rozumiem tego co z biblii w
                                                    > klejam
                                                    > > :))))
                                                    > Tobie wyłącznie chodzi o ośmieszanie Biblii, o nic wiecej.

                                                    Biblii nie , ciebie . No ale skoro nawet nie wiesz gdzie szukać o owym młodzieńcu to ci wkleję cały rozdział a ty mi udowodnisz ze wyrywam coś z kontekstu bo Jezus na pewno pochwalał bogaczy :))

                                                    Ew Łukasza 18

                                                    (1) Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: (2) W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. (3) W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. (4) Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, (5) to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. (6) I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. (7) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? (8) Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (9) Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: (10) Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. (12) Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. (13) Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. (14) Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony. (15) Przynosili Mu również niemowlęta, żeby na nie ręce włożył, lecz uczniowie, widząc to, szorstko zabraniali im. (16) Jezus zaś przywołał je do siebie i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże. (17) Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. (18) Zapytał Go pewien zwierzchnik: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? (19) Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. (20) Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę. (21) On odrzekł: Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego. (22) Jezus słysząc to, rzekł mu: Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną. (23) Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty. (24) Jezus zobaczywszy go /takim/ rzekł: Jak trudno bogatym wejść do królestwa Bożego. (25) Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. (26) Zapytali ci, którzy to słyszeli: Któż więc może być zbawiony? (27) Jezus odpowiedział: Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga. (28) Wówczas Piotr rzekł: Oto my opuściliśmy swoją własność i poszliśmy za Tobą. (29) On im odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu albo żony, braci, rodziców albo dzieci dla królestwa Bożego, żeby (30) nie otrzymał daleko więcej w tym czasie, a w wieku przyszłym - życia wiecznego. (31) Potem wziął Dwunastu i powiedział do nich: Oto idziemy do Jerozolimy i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym. (32) Zostanie wydany w ręce pogan, będzie wyszydzony, zelżony i opluty; (33) ubiczują Go i zabiją, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. (34) Oni jednak nic z tego nie zrozumieli. Rzecz ta była zakryta przed nimi i nie pojmowali tego, o czym była mowa. (35) Kiedy zbliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. (36) Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. (37) Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. (38) Wtedy zaczął wołać: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! (39) Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! (40) Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: (41) Co chcesz, abym ci uczynił? Odpowiedział: Panie, żebym przejrzał. (42) Jezus mu odrzekł: Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła. (43) Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:56
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Dla jaj czy nie ale nie udowodniłeś mi ze nie rozumiem tego co z bi
                                                    > blii w
                                                    > > klejam
                                                    > > > :))))
                                                    > > Tobie wyłącznie chodzi o ośmieszanie Biblii, o nic wiecej.
                                                    >
                                                    > Biblii nie , ciebie . No ale skoro nawet nie wiesz gdzie szukać o owym młodzi
                                                    > eńcu to ci wkleję cały rozdział a ty mi udowodnisz ze wyrywam coś z kontekstu b
                                                    > o Jezus na pewno pochwalał bogaczy :))
                                                    >

                                                    Ale po co ja mam z toba dyskutować o Biblii ?
                                                    Przecież ciebie, "ateisty" i tak Ona nie obchodzi.




                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 16:46
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Ale po co ja mam z toba dyskutować o Biblii ?
                                                    > Przecież ciebie, "ateisty" i tak Ona nie obchodzi.

                                                    Tomuś rżniesz głupa bo w głupawy sposób zakwestionowałeś moje zrozumienie ewangelii , do tego zarzuciłeś mi tu na forum czyli publicznie ze cos wyrywam z kontekstu a więc,ze oszukuje .Wiec masz teraz okazję udowodnić swoje tezy; że ja ateista jestem oszustem i nieukiem biblijnym no dawaj !!!
                                                    Dla przypomnienia podaję po raz kolejny cały 18 rozdział we Łukasza

                                                    (1) Powiedział im też przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: (2) W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. (3) W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. (4) Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, (5) to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. (6) I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. (7) A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? (8) Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? (9) Powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: (10) Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. (11) Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. (12) Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. (13) Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. (14) Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony. (15) Przynosili Mu również niemowlęta, żeby na nie ręce włożył, lecz uczniowie, widząc to, szorstko zabraniali im. (16) Jezus zaś przywołał je do siebie i rzekł: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie i nie przeszkadzajcie im: do takich bowiem należy królestwo Boże. (17) Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. (18) Zapytał Go pewien zwierzchnik: Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? (19) Jezus mu odpowiedział: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. (20) Znasz przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, czcij swego ojca i matkę. (21) On odrzekł: Od młodości przestrzegałem tego wszystkiego. (22) Jezus słysząc to, rzekł mu: Jednego ci jeszcze brak: sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie; potem przyjdź i chodź ze Mną. (23) Gdy to usłyszał, mocno się zasmucił, gdyż był bardzo bogaty. (24) Jezus zobaczywszy go /takim/ rzekł: Jak trudno bogatym wejść do królestwa Bożego. (25) Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego. (26) Zapytali ci, którzy to słyszeli: Któż więc może być zbawiony? (27) Jezus odpowiedział: Co niemożliwe jest u ludzi, możliwe jest u Boga. (28) Wówczas Piotr rzekł: Oto my opuściliśmy swoją własność i poszliśmy za Tobą. (29) On im odpowiedział: Zaprawdę, powiadam wam: Nikt nie opuszcza domu albo żony, braci, rodziców albo dzieci dla królestwa Bożego, żeby (30) nie otrzymał daleko więcej w tym czasie, a w wieku przyszłym - życia wiecznego. (31) Potem wziął Dwunastu i powiedział do nich: Oto idziemy do Jerozolimy i spełni się wszystko, co napisali prorocy o Synu Człowieczym. (32) Zostanie wydany w ręce pogan, będzie wyszydzony, zelżony i opluty; (33) ubiczują Go i zabiją, a trzeciego dnia zmartwychwstanie. (34) Oni jednak nic z tego nie zrozumieli. Rzecz ta była zakryta przed nimi i nie pojmowali tego, o czym była mowa. (35) Kiedy zbliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze i żebrał. (36) Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. (37) Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. (38) Wtedy zaczął wołać: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! (39) Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną! (40) Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: (41) Co chcesz, abym ci uczynił? Odpowiedział: Panie, żebym przejrzał. (42) Jezus mu odrzekł: Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła. (43) Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:19
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Ale po co ja mam z toba dyskutować o Biblii ?
                                                    > > Przecież ciebie, "ateisty" i tak Ona nie obchodzi.
                                                    >
                                                    > Tomuś rżniesz głupa bo w głupawy sposób zakwestionowałeś moje zrozumienie ewang
                                                    > elii , do tego zarzuciłeś mi tu na forum czyli publicznie ze cos wyrywam z kont
                                                    > ekstu a więc,ze oszukuje .Wiec masz teraz okazję udowodnić swoje tezy; że ja
                                                    > ateista jestem oszustem i nieukiem biblijnym no dawaj
                                                    !!!
                                                    > Dla przypomnienia podaję po raz kolejny cały 18 rozdział we Łukasza

                                                    Prosze bardzo, o ile @kolter i @kolter-xl to ta sama osoba to:
                                                    > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit
                                                    > i bzdura , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się zasta
                                                    > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )


                                                    Wiec po co chesz dyskusji o Bibli ?
                                                    Dla robienia sobie jaj ?
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:43
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    Nieuki = antyklerycy. Proste.

                                                    Zwykle tepe kortofle - takie jak ty !
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 21:44
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > zdybka napisała:
                                                    > >
                                                    > > A ja to ujme w skrocie :
                                                    > > > Strach przed nieznanym jest podstawa wiary !
                                                    > >
                                                    > > Nieuki :))
                                                    >
                                                    > Dokladnie ! Tylko tacy .

                                                    Nieuk to o tobie , nie potrafisz nawet wytłumaczyć prostego przekazu biblijnego :)))
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:47
                                                    kolter-xl napisał:
                                                    Nieuk to o tobie , nie potrafisz nawet wytłumaczyć prostego przekazu biblijneg
                                                    > o :)))

                                                    Menda upierdliwa to jest !

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:56
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    > Nieuk to o tobie , nie potrafisz nawet wytłumaczyć prostego przekazu biblijneg
                                                    > > o :)))
                                                    >
                                                    > Menda upierdliwa to jest !

                                                    Kazali mu tu siać, a tu takie schody .
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:05
                                                    kolter-xl napisał:
                                                    Kazali mu tu siać, a tu takie schody .

                                                    Ale zasadziles mu ! Takiego kopa to dlugo zapamieta :)))))

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:26
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    > Kazali mu tu siać, a tu takie schody .
                                                    >
                                                    > Ale zasadziles mu ! Takiego kopa to dlugo zapamieta :)))))

                                                    Ta, z 20 lat zdobywałem swoją wiedzę biblijną nie po to żeby teraz jakiś ułom mi tu podskakiwał :))
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:31
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    Ta, z 20 lat zdobywałem swoją wiedzę biblijną nie po to żeby teraz jakiś ułom
                                                    > mi tu podskakiwał :))

                                                    I taki porywal sie na Ciebie ??????
                                                    A tak na marginesie ,to raczej nagrody od proboszcza nie bedzie ,dupe mu
                                                    i to dobrze skopales :))))

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:51
                                                    zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > I taki porywal sie na Ciebie ??????

                                                    No i już kiedy go jak psa...... harde bydle :))

                                                    > A tak na marginesie ,to raczej nagrody od proboszcza nie bedzie ,dupe mu
                                                    > i to dobrze skopales :))))

                                                    No za kare będzie mu auto musiał wypucować :))
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:58
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    > >
                                                    > > I taki porywal sie na Ciebie ??????
                                                    >
                                                    > No i już kiedy go jak psa...... harde bydle :))
                                                    >
                                                    > > A tak na marginesie ,to raczej nagrody od proboszcza nie bedzie ,dupe mu
                                                    > > i to dobrze skopales :))))
                                                    >
                                                    > No za kare będzie mu auto musiał wypucować :))

                                                    Hi hi hi !!! I to na glanz :)))))
                                                    I co Tomus sie juz stracil ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:09
                                                    zdybka napisała:


                                                    > Hi hi hi !!! I to na glanz :)))))
                                                    > I co Tomus sie juz stracil ?

                                                    Wrócił i ambitnie z siebie robi durnia .
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:24
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Hi hi hi !!! I to na glanz :)))))
                                                    > > I co Tomus sie juz stracil ?
                                                    >
                                                    > Wrócił i ambitnie z siebie robi durnia .

                                                    Cos tam pisal o jakiejs misji i o krzykach ,nacpal sie czy co ?
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:25
                                                    zdybka napisała:


                                                    > Cos tam pisal o jakiejs misji i o krzykach ,nacpal sie czy co ?

                                                    Misji @koltera-xl do "nawracania". Bo jaki noirmalny ateista przejmuje sie tym, co jest w Bibli ?
                                                    Tylko jakiś "misjonarz"
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 01:09
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Cos tam pisal o jakiejs misji i o krzykach ,nacpal sie czy co ?
                                                    >
                                                    > Misji @koltera-xl do "nawracania". Bo jaki noirmalny ateista przejmuje sie tym,
                                                    > co jest w Bibli ?
                                                    > Tylko jakiś "misjonarz"

                                                    Ej ! Ty bacz na slowa !
                                                    Juz ci raz pisalam ,to co do Koltera pisze ,to wara od tego !
                                                    Ale... nikt tu sie nie przejmuje niczym ,jak masz jakies problemy to cis do
                                                    psychiatry.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 01:16
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Ej ! Ty bacz na slowa !
                                                    ?

                                                    > Juz ci raz pisalam ,to co do Koltera pisze ,to wara od tego !
                                                    Wara od ?
                                                    Piszesz na publicznym forum.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:20
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Misji @koltera-xl do "nawracania". Bo jaki noirmalny ateista przejmuje sie tym,
                                                    > co jest w Bibli ?
                                                    > Tylko jakiś "misjonarz"

                                                    Niemoto od lat bywam na forach , i od lat wiem jedno; bzdurą jest kopanie się z teistą w kwestii udowadniania ze bóg istnieje !!
                                                    Jako ze kilka ładnych lat jako już człowiek dorosły poszukiwałem drogi do boga ,wiele czasu spędzałem na studiowaniu rożnego rodzaju źródeł jak mi się wydawało pomagających zrozumieć wiarę i jej sens !! Wtedy to nabyłem gruntowną wiedzę biblijną którą teraz bezlitośnie wykorzystuje na wszelakich nieukach tobie podobnych !! Bo juz lata temu zrozumiałem ze na was religiantów najlepszą bronią jest biblia właśnie, której nie znacie i nie rozumiecie No i uwierz mi jestem w tym skuteczny !! to zresztą widać na twoim przypadku , wszyscy tu widzą jak żałośnie popiskujesz panicznie bojąc się wdać ze mną w tematy biblijne w głupawy sposób non stop powtarzając ze to nie ma sensu bo ja robię jaja !!! Fakt robię teraz z ciebie bo nie masz najmniejszych kwalifikacji żeby mi zarzucać niewiedzę biblijna ułomnie umysłowy !! Twoim największym błędem jest lekceważenie mnie z twoją naiwna wiarą w to ze wszystko co wiem o biblii pochodzi z for antyklerykalnych :))) Dlatego zbierasz przez to cały czas cięgi :))

                                                    Autor: mieux 05.05.12, 21:36

                                                    Jednak należy przyznać, że forum jest dobrze zorganizowane.
                                                    ultimate.strike jest od wsadzania do psychiatryka a kolter od dobijania.

                                                    Autor: ultimate.strike 05.05.12, 22:05

                                                    > a kolter od dobijania.

                                                    Trzeba mu przyznać, dobry w tym jest i Biblię zna o wiele lepiej niż większość katolików.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:22
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Misji @koltera-xl do "nawracania". Bo jaki noirmalny ateista przejmuje si
                                                    > e tym,
                                                    > > co jest w Bibli ?
                                                    > > Tylko jakiś "misjonarz"
                                                    >
                                                    > Niemoto od lat bywam na forach , i od lat wiem jedno; bzdurą jest kopanie się z
                                                    > teistą w kwestii udowadniania ze bóg istnieje !!
                                                    > Jako ze kilka ładnych lat jako już człowiek dorosły poszukiwałem drogi do bo
                                                    > ga ,wiele czasu spędzałem na studiowaniu rożnego rodzaju źródeł jak mi się wyd
                                                    > awało pomagających zrozumieć wiarę i jej sens !!

                                                    Pisząc takie teksty jestes w 100% wiarygodny:

                                                    > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit
                                                    > i bzdura
                                                    , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się zasta
                                                    > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:39
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystk
                                                    > o kit
                                                    > > i bzdura
                                                    , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam
                                                    > się zasta
                                                    > > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )

                                                    Pisząc takie teksty jestes w 100% wiarygodny:

                                                    Tak , jestem bo nie cytuje jakiś teksy antyklerykałów a coś co nawet katolicy sam nie wiem czemu nazywają pismem świętym a Tomuś katolicki debil nie potrafi sie w żaden prosty sposób do tego odnieść np stosownymi wersetami !! potrafi tylko skomleć czemu ja np uważam ze jakiś cytat z Ewangelii jest dla mnie ważniejszy od jakiego innego :)))

                                                    Tu jest taki przykład jak kurczowo się przyczepiłeś wersetów z ew Marka i Łukasza , bo akurat one pasują twojej sekcie a cytat z ew Mateusza nie był ci w smak ,choc Mateusz napisał to samo co Marek i Łukasz ale rozszerzona tam była o kilka dodatkowych niewygodnych dla twojej sekty słów jego wypowiedź .

                                                    Autor: kolter ☺ 02.02.12, 01:02

                                                    tomek_456 napisał:

                                                    Ale czy Biblia ma tylko jedną Ewangelię, czy też Mateusz jest lepszy od Marka ?
                                                    > Jaką masz podstawe do twierdzenia, ze Mateusz pisał dobrze, a Marek sie myłił.

                                                    Ja tak pisałem ?? nie ja po prostu wybrałem najdłuższą wersję wypowiedzi Jezusa , tą z ew Mateusza

                                                    Mateusz szerzej to opisał od Marka; Mk 10,11 Powiedział im: Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej.

                                                    > Jeżeli tak zakładasz, to byc może jest to prawda.
                                                    > Ale dalej z tego nie wynika żaden Twoj dowód na prawdziwość przekladów Bibli.
                                                    > Oczekuje konkretnego dowodu.

                                                    Po prostu przestań synku pieprzyc bo robisz się mdły i nudny , szukasz klasycznego ciula do dupy , bo w swej naiwności myślałeś ze tym tematem rozwodu mnie pokonasz , a tu masz kupa znowu zbierasz cięgi smile)

                                                    > Bo na razie pokazałeś jednynie, iz przeklady sa do siebie podobne. Ale to nie d
                                                    > erminuje że sa prawdziwe.

                                                    Jak ci nie pasuje to nie musisz w nic wierzyć , bo nawet te twoje gów,niane katolickie tradycje czerpią z ewangelii smile))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:46
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to w
                                                    > szystk
                                                    > > o kit
                                                    > > > i bzdura
                                                    , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę
                                                    > to sam
                                                    > > się zasta
                                                    > > > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )
                                                    >
                                                    > Pisząc takie teksty jestes w 100% wiarygodny:
                                                    >
                                                    > Tak , jestem bo nie cytuje jakiś teksy antyklerykałów a coś co nawet katolicy
                                                    > sam nie wiem czemu nazywają pismem świętym a Tomuś katolicki debil nie potrafi
                                                    > sie w żaden prosty sposób do tego odnieść np stosownymi wersetami !! potrafi t
                                                    > ylko skomleć czemu ja np uważam ze jakiś cytat z Ewangelii jest dla mnie ważnie
                                                    > jszy od jakiego innego :)))

                                                    Ale cibie Biblia i tak nie obchodzi, więc po co tutaj dyskutujesz ?
                                                    Nie dałeś odpowiedzi na to pytanie.


                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:54
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    >
                                                    > Ale cibie Biblia i tak nie obchodzi, więc po co tutaj dyskutujesz ?
                                                    > Nie dałeś odpowiedzi na to pytanie.


                                                    Żałosna gnido :)) dopiero co ci o tym napisałem a pisałem tez o tym kilka razy wczoraj .

                                                    Autor: kolter-xl ☺ 13.05.12, 16:46


                                                    Tomuś rżniesz głupa bo w głupawy sposób zakwestionowałeś moje zrozumienie ewangelii , do tego zarzuciłeś mi tu na forum czyli publicznie ze cos wyrywam z kontekstu a więc,ze oszukuje .Wiec masz teraz okazję udowodnić swoje tezy; że ja ateista jestem oszustem i nieukiem biblijnym no dawaj !!!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:03
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Tomuś rżniesz głupa bo w głupawy sposób zakwestionowałeś moje zrozumienie ewang
                                                    > elii , do tego zarzuciłeś mi tu na forum czyli publicznie ze cos wyrywam z kont
                                                    > ekstu a więc,ze oszukuje .Wiec masz teraz okazję udowodnić swoje tezy; że ja at
                                                    > eista jestem oszustem i nieukiem biblijnym no dawaj !!!

                                                    Nie rozumiesz, po prostu.
                                                    Dlaczego?
                                                    Poczytaj sobie wyklady z biblistyki, może coś zrozumiesz.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:10
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Tomuś rżniesz głupa bo w głupawy sposób zakwestionowałeś moje zrozumienie
                                                    > ewangelii , do tego zarzuciłeś mi tu na forum czyli publicznie ze cos wyrywam
                                                    > z kontekstu a więc,ze oszukuje .Wiec masz teraz okazję udowodnić swoje tezy; że
                                                    > ja ateista jestem oszustem i nieukiem biblijnym no dawaj !!!
                                                    >
                                                    > Nie rozumiesz, po prostu.
                                                    > Dlaczego?
                                                    > Poczytaj sobie wyklady z biblistyki, może coś zrozumiesz.

                                                    Tomuś żałosna p.... no to weź ty z tych wykładów jakieś dowody na to ze ja manipuluje tekstem z ew Łukasza 18 :))) np wyrywają coś z kontekstu całego rozdziału :))) no dawaj :)))

                                                    Tomuś jak żałosna jest twoja sekta widać np w tym objaśnieniu ewangelii Łukasza
                                                    staranie ominęli te wersety w których Jezusa do młodzieńca mówi o sprzedaniu majątku :))

                                                    Jest Łk 18,9-14 a potem dopiero Łk 18,35-43 :))

                                                    www.fbiblos.org/Ewangeliarz/Wed%C5%82ugEwangelii/Ewangeliawed%C5%82ug%C5%9Bw%C5%81ukasza/tabid/82/idkom/42/Default.aspx
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:16
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Tomuś żałosna p.... no to weź ty z tych wykładów jakieś dowody na to ze ja mani
                                                    > puluje tekstem z ew Łukasza 18 :))) np wyrywają coś z kontekstu całego rozdział
                                                    > u :))) no dawaj :)))

                                                    Ale po co ?
                                                    Przecież i tak nie zrozumiesz, tego co tu napiszę. a bedziesz sobie w prymitywny (jak zwykle) sposób robił jaja z Bibli.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:49
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Tomuś żałosna p.... no to weź ty z tych wykładów jakieś dowody na to ze j
                                                    > a mani
                                                    > > puluje tekstem z ew Łukasza 18 :))) np wyrywają coś z kontekstu całego ro
                                                    > zdział
                                                    > > u :))) no dawaj :)))
                                                    >
                                                    > Ale po co ?
                                                    > Przecież i tak nie zrozumiesz, tego co tu napiszę. a bedziesz sobie w prymitywn
                                                    > y (jak zwykle) sposób robił jaja z Bibli.

                                                    Prymitywem jesteś ty zasmarkana katolicka cipo !!

                                                    Udowodnij choć jednym moim postem ze kpiłem z biblii no dawaj cipo katolicka :))
                                                    Żałosna kreatura srasz w gacie hehehehehehehehehehehe
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:00
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Prymitywem jesteś ty zasmarkana katolicka cipo !!

                                                    Jak prymitywnego jezyka musiz uzywać na forum. Zresztą jak zwykle.

                                                    > Udowodnij choć jednym moim postem ze kpiłem z biblii no dawaj cipo kato
                                                    > licka :))

                                                    > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit
                                                    > i bzdura , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się zasta
                                                    > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )


                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:07
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    Udowodnij choć jednym moim postem ze kpiłem z biblii no dawaj cipo katolicka :))
                                                    >
                                                    > > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit i bzdura , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się
                                                    > zastanów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )


                                                    Pomawiam apel ;

                                                    Udowodnij choć jednym moim postem ze kpiłem z biblii no dawaj cipo katolicka :))

                                                    Bo z mojego postu nie wynika ze kpię z Biblii !!!
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:49
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > zdybka napisała:
                                                    > >
                                                    > >
                                                    > > > Hi hi hi !!! I to na glanz :)))))
                                                    > > > I co Tomus sie juz stracil ?
                                                    > >
                                                    > > Wrócił i ambitnie z siebie robi durnia .
                                                    >
                                                    > Cos tam pisal o jakiejs misji i o krzykach ,nacpal sie czy co ?

                                                    Durne to , Dobranoc juz mnie na dziś znudził swoim bełkotem :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:24
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Wrócił i ambitnie z siebie robi durnia .
                                                    Dla ciebie każdy kto sie z tobą nie zgadza to duren. Widać tak już musisz pisać aby sie dowartościowac.
                                                  • pogromca-dewota Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 16:34
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > Dla ciebie każdy kto sie z tobą nie zgadza to duren. Widać tak już musisz pisać
                                                    > aby sie dowartościowac.

                                                    Nie ,jak widać nie każdy ale tylko ty z siebie robisz durnia ,co jest niesamowicie bez litości tu przez bardziej od ciebie rozumnych wykorzystywane .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:07
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > Ta, z 20 lat zdobywałem swoją wiedzę biblijną nie po to żeby teraz jakiś ułom
                                                    > > mi tu podskakiwał :))
                                                    >
                                                    > I taki porywal sie na Ciebie ??????

                                                    Wierzysz w bajki @kolter-xl ? W te jego zapewnienia o jakiejś wiedzy ?
                                                    Uważaj, bo to są pozory.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:20
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > >
                                                    > > I taki porywal sie na Ciebie ??????
                                                    >
                                                    > Wierzysz w bajki @kolter-xl ? W te jego zapewnienia o jakiejś wiedzy ?
                                                    > Uważaj, bo to są pozory.

                                                    No to mi dokop , udowodnij szczekaczko ze cokolwiek masz do powiedzenia w temacie :))))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:27
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No to mi dokop , udowodnij szczekaczko ze cokolwiek masz do powiedzenia w temac
                                                    > ie :))))
                                                    Ale po co ?
                                                    Wytlumasz mi po co ?
                                                    Żebyć sobie jaja dalej robił ?
                                                    Przecież ciebie to nic nie obchodzi.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:00
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No to mi dokop , udowodnij szczekaczko ze cokolwiek masz do powiedzenia w
                                                    > temac
                                                    > > ie :))))
                                                    > Ale po co ?
                                                    > Wytlumasz mi po co ?
                                                    > Żebyć sobie jaja dalej robił ?
                                                    > Przecież ciebie to nic nie obchodzi.

                                                    Gdybyś był Mężczyzną to napisałby żebyś to zrobił dla siebie, ale nim nie jesteś wiec nie napiszę .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:08
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Gdybyś był Mężczyzną to napisałby żebyś to zrobił dla siebie, ale nim ni
                                                    > e jesteś wiec nie napiszę .

                                                    Prymitywne
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:12
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Gdybyś był Mężczyzną to napisałby żebyś to zrobił dla siebie, ale
                                                    > nim ni
                                                    > > e jesteś wiec nie napiszę .
                                                    >
                                                    > Prymitywne

                                                    Nie ma nic bardziej prymitywnego i żałosnego jak religiant w obsranych gatkach , jak ty teraz cip o :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:17
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    >
                                                    > Nie ma nic bardziej prymitywnego i żałosnego jak religiant w obsranych gatkach
                                                    > , jak ty teraz cip o :))

                                                    Widzisz jak prymitywnie piszesz, cóz tak musisz.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:47
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Nie ma nic bardziej prymitywnego i żałosnego jak religiant w obsranych ga
                                                    > tkach
                                                    > > , jak ty teraz cip o :))
                                                    >
                                                    > Widzisz jak prymitywnie piszesz, cóz tak musisz.

                                                    Wiem ze masz pomiędzy nogami c ipę
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:01
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Widzisz jak prymitywnie piszesz, cóz tak musisz.
                                                    >
                                                    > Wiem ze masz pomiędzy nogami c ipę

                                                    No włąsnie, widac kolejny prymitywizm z twojej strony. Na nic innego cię nie stać ?

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:08
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > Widzisz jak prymitywnie piszesz, cóz tak musisz.
                                                    > >
                                                    > > Wiem ze masz pomiędzy nogami c ipę
                                                    >
                                                    > No włąsnie, widac kolejny prymitywizm z twojej strony. Na nic innego cię nie stać ?

                                                    Masz dwie ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:04
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Ta, z 20 lat zdobywałem swoją wiedzę biblijną nie po to żeby teraz jakiś ułom
                                                    > mi tu podskakiwał :))

                                                    Jasne. Ciekawe, czy ktokolwiek w to uwierzy czytajac twoje najwne interpretacje.
                                                    O ile oczywiscie są twoje.
                                                    I przy okazji powiedz po co takie poświecenie, jak jasno deklarujesz, że cię Biblia i jej głęboka nauka nie obchodzi.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:16
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    >
                                                    > Jasne. Ciekawe, czy ktokolwiek w to uwierzy czytajac twoje najwne interpretacje

                                                    No jak na razie to nie udowodniłeś ze są naiwne.

                                                    > O ile oczywiscie są twoje.

                                                    No tak dla takich jak ty to tylko klecha zrozumiał :))

                                                    > I przy okazji powiedz po co takie poświecenie, jak jasno deklarujesz, że cię Bi
                                                    > blia i jej głęboka nauka nie obchodzi.

                                                    Juz nie raz to pisałem nawet tobie , nie zawsze byłem ateistą .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:20
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Jasne. Ciekawe, czy ktokolwiek w to uwierzy czytajac twoje najwne interpr
                                                    > etacje
                                                    >
                                                    > No jak na razie to nie udowodniłeś ze są naiwne.

                                                    Ale to widać czytajac je.

                                                    > > I przy okazji powiedz po co takie poświecenie, jak jasno deklarujesz, że
                                                    > cię Bi
                                                    > > blia i jej głęboka nauka nie obchodzi.
                                                    >
                                                    > Juz nie raz to pisałem nawet tobie , nie zawsze byłem ateistą .
                                                    Nie jesteś ateistą, a po za tym "20 lat czytania Bibli" , jak olałeś religie w wieku lat 11. Po co ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 16:22
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Ale to widać czytajac je.

                                                    Nie pamiętam żebym komentował cytatów z ewangelii .Tomuś ja rozumiem ze nie Jezus a wojtyła wam przewodnikiem ,ale żeby tak na forum jawnie o tym pisać :))

                                                    > Nie jesteś ateistą,

                                                    Daruj sobie , tą tanią analizę.

                                                    >a po za tym "20 lat czytania Bibli" , jak olałeś religie w
                                                    > wieku lat 11. Po co ?

                                                    Olałem synku Krk, a nie religię, rozumiesz ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:17
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Nie jesteś ateistą,
                                                    >
                                                    > Daruj sobie , tą tanią analizę.
                                                    Ale ateisty Biblia nie interesuje.

                                                    >
                                                    > >a po za tym "20 lat czytania Bibli" , jak olałeś religie w
                                                    > > wieku lat 11. Po co ?
                                                    >
                                                    > Olałem synku Krk, a nie religię, rozumiesz ??

                                                    Nie pamiętasz, co pisałeś na temat Bibli:

                                                    > Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit
                                                    > i bzdura , po prostu wklejam cytaty z Biblii a czy w to wierzę to sam się zasta
                                                    > nów :)) (@kolter 02.02.12, 01:51 )

                                                    Wiec dokłądnie widać jaki masz stosunek do tematu religii.
                                                    Więc po co chesz dyskutować ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:22
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Ale ateisty Biblia nie interesuje.

                                                    No a co na szkoleniach parafialnych wam tak mówili :))

                                                    >
                                                    > Wiec dokłądnie widać jaki masz stosunek do tematu religii.
                                                    > Więc po co chesz dyskutować ?

                                                    Ty nie masz najmniejszych podstaw merytorycznych :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:48
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > Wiec dokłądnie widać jaki masz stosunek do tematu religii.
                                                    > > Więc po co chesz dyskutować ?
                                                    >
                                                    > Ty nie masz najmniejszych podstaw merytorycznych :)))

                                                    Jak mozna dyskutować z kimś, kogo temat naprawdę nie obchodzi.
                                                    Ale napisz, po co ciągle pragniesz takich dyskusji ?
                                                    Poszukujesz uzasadnienia dla swojej antyklerykalnej religii ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:57
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    > Jak mozna dyskutować z kimś, kogo temat naprawdę nie obchodzi.
                                                    > Ale napisz, po co ciągle pragniesz takich dyskusji ?
                                                    > Poszukujesz uzasadnienia dla swojej antyklerykalnej religii ?

                                                    Tomuś Zdybka pisała ze ty lubisz wkurzać :)) mnie nie wkurzysz , ty tylko udowadniasz mi nieustanie jakim jesteś tumanem :)) który panicznie boi się konfrontacji :)))))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:06
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Tomuś Zdybka pisała ze ty lubisz wkurzać :)) mnie nie wkurzysz , ty tylko udowa
                                                    > dniasz mi nieustanie jakim jesteś tumanem :)) który panicznie boi się konfronta
                                                    > cji :)))))

                                                    Konfrontacji ?
                                                    Ale po co ?



                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:59
                                                    zdybka napisała:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    > Kazali mu tu siać, a tu takie schody .
                                                    >
                                                    > Ale zasadziles mu ! Takiego kopa to dlugo zapamieta :)))))
                                                    >
                                                    A co ci chodzi ?
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:51
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Nieuk to o tobie , nie potrafisz nawet wytłumaczyć prostego przekazu biblijneg
                                                    > o :)))

                                                    Nie mam zamiaru, bo tobie nie chodzi o dysksję, a o robienie sobie jaj z tej nauki.
                                              • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:06
                                                kolter-xl napisał:

                                                > Przecież on nic nie zrozumiał z tamtych wersetów, no i juz zdezerterował od odp
                                                > owiedzi .

                                                Tylko tobie nie chodz o odpowiedź, a o robienie sobie jaj. Więc czego oczekujsze ?
                                                • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:14
                                                  tomasz_456 napisał:

                                                  > kolter-xl napisał:
                                                  >
                                                  > > Przecież on nic nie zrozumiał z tamtych wersetów, no i juz zdezerterował
                                                  > od odp
                                                  > > owiedzi .
                                                  >
                                                  > Tylko tobie nie chodz o odpowiedź, a o robienie sobie jaj. Więc czego oczekujsze ?

                                                  Niczego poza tym ze przestaniesz żałośnie popiskiwać a w końcu zadasz kłam temu o czym ja pisałem przedtem. Przecież napisałeś mi ze nie rozumiem ,wiec mi wytłumacz !!!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 17:18
                                                    Tobie nie chodzi o żadne tłumaczenie, ale o nawalankę Bibliią.
                                                    Juz nie raz pisałeś, co cie ona obchodzi.
                                                    A ze mną takie nawalanki nie będzie.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 21:42
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Tobie nie chodzi o żadne tłumaczenie, ale o nawalankę Bibliią.

                                                    Nie z Biblii a religianta , który ma mordę pełna frazesów a jednego wersetu w Biblii nie zna !!

                                                    > Juz nie raz pisałeś, co cie ona obchodzi.

                                                    Nie , obchodzi .

                                                    > A ze mną takie nawalanki nie będzie.

                                                    Głupcze zarzucasz mi brak zrozumienia kilku prostych cytatów biblijnych i to jest sednem!! ,więc nie popiskuj żałośnie , bo widać jak na dłoni ze jesteś pp prostu za tępy na dyskusje o zawartości biblii.
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:40
                                                    kolter-xl napisał:
                                                    Głupcze zarzucasz mi brak zrozumienia kilku prostych cytatów biblijnych i to je
                                                    > st sednem!! ,więc nie popiskuj żałośnie , bo widać jak na dłoni ze jesteś pp pr
                                                    > ostu za tępy na dyskusje o zawartości biblii.

                                                    Poziom debila jest ponizej zera , jemu i pala nic nie nabijesz.
                                                    Zlosliwy typ i tyle.


                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 22:55
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Poziom debila jest ponizej zera , jemu i pala nic nie nabijesz.
                                                    > Zlosliwy typ i tyle.

                                                    Gdybym wiedział jakiego ma jego proboszcz to może bym zrozumiał tą bezkrytyczną postawę wobec kleru :))
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:00
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    Gdybym wiedział jakiego ma jego proboszcz to może bym zrozumiał tą bezkr
                                                    > ytyczną postawę wobec kleru :))

                                                    Co wiem to przyglup ma sam z soba problemy ,zwroc uwage na jego prostackie
                                                    pytania.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:24
                                                    zdybka napisała:

                                                    > Co wiem to przyglup ma sam z soba problemy ,zwroc uwage na jego prostackie
                                                    > pytania.

                                                    Fakt ,kwili jak niemowlę.
                                                  • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:35
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > zdybka napisała:
                                                    >
                                                    > > Co wiem to przyglup ma sam z soba problemy ,zwroc uwage na jego prostacki
                                                    > e
                                                    > > pytania.
                                                    >
                                                    > Fakt ,kwili jak niemowlę.

                                                    A na ile lat go szacujesz ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:53
                                                    zdybka napisała:
                                                    > >
                                                    > > Fakt ,kwili jak niemowlę.
                                                    >
                                                    > A na ile lat go szacujesz ?

                                                    We łbie ma rozum 12 latka :))) a tak to nie mam pojęcia .
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:07
                                                    zdybka napisała:


                                                    > A na ile lat go szacujesz ?

                                                    Mam ich wiecej niz @kolter-xl.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:01
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Fakt ,kwili jak niemowlę.
                                                    W którym miejscu ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:13
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Fakt ,kwili jak niemowlę.
                                                    > W którym miejscu ?

                                                    Żałośnie popiskując ze nie ma sensu mi cokolwiek tłumaczyć :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:21
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > > > Fakt ,kwili jak niemowlę.
                                                    > > W którym miejscu ?
                                                    >
                                                    > Żałośnie popiskując ze nie ma sensu mi cokolwiek tłumaczyć :)))

                                                    W któym miejscu ?
                                                  • pogromca-dewota Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 16:25
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Żałośnie popiskując ze nie ma sensu mi cokolwiek tłumaczyć :)))

                                                    > W któym miejscu ?

                                                    Dosłownie w każdym wątku popiskujesz i nic nie wnosisz do dyskusji.
                                                    Odpowiedz kolterowi w końcu na zadane pytania a nie szukaj sposoby do uniknięcia dyskusji.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 17:21
                                                    pogromca-dewota napisał:


                                                    > Odpowiedz kolterowi w końcu na zadane pytania a nie szukaj sposoby do uniknięci
                                                    > a dyskusji.

                                                    Po pierwsze kim jest @kolter-xl, aby musiał mu coś odpowiadać ?
                                                    A po drugie po co ?
                                                    Żebyście sobie tutaj żarty z ważnych dla ludzi spraw robili ?
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:59
                                                    zdybka napisała:


                                                    > Co wiem to przyglup ma sam z soba problemy ,zwroc uwage na jego prostackie
                                                    > pytania.
                                                    Popatrz na siebie i swoje wpisy.
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:58
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Gdybym wiedział jakiego ma jego proboszcz to może bym zrozumiał tą bezkr
                                                    > ytyczną postawę wobec kleru :))

                                                    Mądrego.

                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:10
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Gdybym wiedział jakiego ma jego proboszcz to może bym zrozumiał tą
                                                    > bezkr
                                                    > > ytyczną postawę wobec kleru :))
                                                    >
                                                    > Mądrego.

                                                    Fajfusa ??
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:12
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    > > > Gdybym wiedział jakiego ma jego proboszcz to może bym zrozum
                                                    > iał tą
                                                    > > bezkr
                                                    > > > ytyczną postawę wobec kleru :))
                                                    > >
                                                    > > Mądrego.
                                                    >
                                                    > Fajfusa ??

                                                    A o co cichodzi ?
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:29
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > > > > Gdybym wiedział jakiego ma jego proboszcz to może bym
                                                    > zrozumiał tą bezkrytyczną postawę wobec kleru :))
                                                    > > >
                                                    > > > Mądrego.
                                                    > >
                                                    > > Fajfusa ??
                                                    >
                                                    > A o co cichodzi ?

                                                    Tak się śpieszysz żeby odpyskować cze nie czytasz ze zrozumieniem tekstu . Ja nie pytałem jakiego masz proboszcza , a tylko jakiego on ma (fiuta) musi ci dobrze nim robić skoro tak jesteś mu wierny :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 00:34
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Tak się śpieszysz żeby odpyskować cze nie czytasz ze zrozumieniem tekstu . Ja n
                                                    > ie pytałem jakiego masz proboszcza , a tylko jakiego on ma (fiuta) musi ci dobr
                                                    > ze nim robić skoro tak jesteś mu wierny :))

                                                    I ja mam z czlowiek o tak niskim poziomie dyskutowac na tematy wazne.

                                                    Piszesz tutaj jekies ochydne insynuacje aby podbudowac swoje ego, czy może masz jakieś własne ukryte i nie zrealizowane marzenia ?


                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:53
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Tak się śpieszysz żeby odpyskować cze nie czytasz ze zrozumieniem tekstu
                                                    > . Ja n
                                                    > > ie pytałem jakiego masz proboszcza , a tylko jakiego on ma (fiuta) musi c
                                                    > i dobr
                                                    > > ze nim robić skoro tak jesteś mu wierny :))
                                                    >
                                                    > I ja mam z czlowiek o tak niskim poziomie dyskutowac na tematy wazne.
                                                    >
                                                    > Piszesz tutaj jekies ochydne insynuacje aby podbudowac swoje ego, czy może masz
                                                    > jakieś własne ukryte i nie zrealizowane marzenia ?

                                                    Znasz katolicka cipo treść ósmego katolickiego przykazania ??

                                                    Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek (Wj 20, 16). Słyszeliście... że powiedziano przodkom: "Nie będziesz fałszywie przysięgał, lecz dotrzymasz Panu swej przysięgi" (Mt 5, 33).


                                                    Wiec udowodnij mi że ja tutaj kiedyś kłamałem lub nadal kłamię !!

                                                    Inaczej w katolicki piekle za karę będziesz się kopcił w innym kotle niż twój ( żart)chłopak :))
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 18:58
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Inaczej w katolicki piekle za karę będziesz się kopcił w innym kotle niż twój (
                                                    > żart)chłopak :))

                                                    Czemu się o mnie martwisz. Raczej martw sie o siebie.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 13.05.12, 19:04
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Inaczej w katolicki piekle za karę będziesz się kopcił w innym kotle niż
                                                    > twój (
                                                    > > żart)chłopak :))
                                                    >
                                                    > Czemu się o mnie martwisz. Raczej martw sie o siebie.

                                                    Tomuś ja się nie martwię o ciebie , a ja do piekła się nie wybieram !!
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:57
                                                    zdybka napisała:


                                                    > Poziom debila jest ponizej zera , jemu i pala nic nie nabijesz.
                                                    ?
                                                  • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:50
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Tobie nie chodzi o żadne tłumaczenie, ale o nawalankę Bibliią.
                                                    >
                                                    > Nie z Biblii a religianta , który ma mordę pełna frazesów a jednego wersetu w B
                                                    > iblii nie zna !!

                                                    A jaki masz stosunek do Bibli ?
                                                    Czy cokolwiek Cię obchodzi, co tam jest napisane ?

                                                    >
                                                    > Głupcze zarzucasz mi brak zrozumienia kilku prostych cytatów biblijnych i to je
                                                    > st sednem!! ,więc nie popiskuj żałośnie , bo widać jak na dłoni ze jesteś pp pr
                                                    > ostu za tępy na dyskusje o zawartości biblii.

                                                    Nie rozumiesz prostego tekstu. Nic wiecej.
                                                  • kolter-xl Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 23:55
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > A jaki masz stosunek do Bibli ?

                                                    Dzisiaj obojętny.

                                                    > Czy cokolwiek Cię obchodzi, co tam jest napisane ?

                                                    Kiedyś tak , teraz to tylko narzędzie na takich jak ty .

                                                    > Nie rozumiesz prostego tekstu. Nic wiecej.

                                                    No a co może matoł napisać :))
                                    • tomasz_456 Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:22
                                      zdybka napisała:


                                      >
                                      > Skad u ciebie takie pojecie o dzieciach ?

                                      Po dziecinnym zachowaniu antyklerykałów na tym forum.
                                      • zdybka Re: Tomku a ty uczysz dzieci religii ?????? 12.05.12, 16:48
                                        tomasz_456 napisał:

                                        Po dziecinnym zachowaniu antyklerykałów na tym forum.

                                        No ! Podciagnij sie tu troszke z poziomem i jak chcesz odpowiadac to madrze
                                        prosze .
            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:50
              pn-ski napisał:


              > Odwrotnie. Uważam, ze kościoły maja się zajmować wyłącznie sprawami wiary, nie
              > zajmując się działalnością charytatywna (zwłaszcza w sytuacji niejawności ich f
              > inansów).

              Kościół zajmuje się sprawami wiary jak i działaniami charytatywnymi, bo taka jest misja miłosierdzia.

              >
              > > Modeł relacji państwo-koścól będzie taki, jak wolne społeczeństwo sobie z
              > buduje> to jest wodolejstwo

              Nie, to jest demoracja.
              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:09
                tomasz_456 napisał:

                >
                > Kościół zajmuje się sprawami wiary jak i działaniami charytatywnymi, bo taka je
                > st misja miłosierdzia.

                Masz na mysli to ze ogłupione mohery ostatni grosz na darmozjadów w sukienkach w celach charytatywnych przeznaczają ??

                > Nie, to jest demoracja.

                No i kto mówi o demokracji ?? przecież demokracja to wróg państwa watykan .
          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:57
            tomasz_456 napisał:

            > A spychanie kościołów do roli wyłacznie charytatywnej to wizja wyłacznie antykl
            > erykałów nie mające wiele wspólnego z rzeczywistością.

            Tomuś twoja sekta od zawsze tak funkcjonowała z darów i zbiórek wiernych, no a ja coś dawała to i tak nie od siebie .
            • paulhandyman Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:15
              kolter-xl napisał:

              > Tomuś twoja sekta od zawsze tak funkcjonowała z darów i zbiórek wiernych, no a
              > ja coś dawała to i tak nie od siebie .

              kolter-xl.... debil sprowadził cię do swojego poziomu, a za chwilę cię pokona !
      • arnika8 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 09:34
        Ale czy kraje cywilizowanej Europy również, tak jak w Polsce, finansują np. kościelne uczelnie, ordynariat polowy, religię w przedszkolach i szkołach publicznych oraz Instytuty Myśli JP II i kapelanów w wielu państwowych firmach?
        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 09:57
          arnika8 napisała:

          > Ale czy kraje cywilizowanej Europy również, tak jak w Polsce, finansują np. koś
          > cielne uczelnie, ordynariat polowy, religię w przedszkolach i szkołach publiczn
          > ych oraz Instytuty Myśli JP II i kapelanów w wielu państwowych firmach?

          Polecem specjalne dodatki do tygodników katolickich - tam jest dokładna anailza finansowani kościołów.
          • pn-ski Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:18
            Analiza finansowań kościołów... dokonana przez kościół?

            Nie mam zaufania do analiz finansowych wykonanych przez przedmiot takich analiz. Wolałbym, aby analiza była wykonana przez odpowiednią instytucje, najlepiej niezależną od kościoła.
          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:59
            tomasz_456 napisał:

            > Polecem specjalne dodatki do tygodników katolickich - tam jest dokładna anailza
            > finansowani kościołów.

            No a uwzględniają tam np darowizny gmin czy miast na rzecz waszej sekty ??
            • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:36
              kolter-xl napisał:

              > tomasz_456 napisał:
              >
              > > Polecem specjalne dodatki do tygodników katolickich - tam jest dokładna a
              > nailza
              > > finansowani kościołów.
              >
              > No a uwzględniają tam np darowizny gmin czy miast na rzecz waszej sekty ??

              Tylko to co jest na tacy ,te pare groszy !
              Reszte uwazaja, ze to za Bog zaplac i tego nie uwidzisz .
              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:38
                zdybka napisała:

                > Tylko to co jest na tacy ,te pare groszy !
                > Reszte uwazaja, ze to za Bog zaplac i tego nie uwidzisz .

                Ano !! w mojej gminie radni dali księdzu działkę pod budowę kościoła wartą 250 tys zła za 2 % wartości !!
                • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:55
                  kolter-xl napisał:
                  Ano !! w mojej gminie radni dali księdzu działkę pod budowę kościoła wartą 250
                  > tys zła za 2 % wartości !

                  Jasne ! Radni zapewne za to kupili sobie bilet do nieba a katabas im to obiecal ?

                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:00
                    zdybka napisała:

                    > kolter-xl napisał:
                    > Ano !! w mojej gminie radni dali księdzu działkę pod budowę kościoła wartą 250
                    > > tys zła za 2 % wartości !
                    >
                    > Jasne ! Radni zapewne za to kupili sobie bilet do nieba a katabas im to obiecal
                    > ?

                    Katabas łaził po osiedlach i żebrał kasę od firm, kolega go wygnał to potem w gminie miał z rok problemy .
                    • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:03
                      kolter-xl napisał:


                      > Katabas łaził po osiedlach i żebrał kasę od firm, kolega go wygnał to potem w g
                      > minie miał z rok problemy .

                      Gdyby grzecznie odmówił, to by nie miał problemów, ale jak sie nie umie zachowywać ....
                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:17
                        tomasz_456 napisał:

                        > kolter-xl napisał:
                        >
                        >
                        > > Katabas łaził po osiedlach i żebrał kasę od firm, kolega go wygnał
                        > to potem w g
                        > > minie miał z rok problemy .
                        >
                        > Gdyby grzecznie odmówił, to by nie miał problemów, ale jak sie nie umie zachowy
                        > wać ....

                        Ahaaaaaaaa czyli urzędnik samorządowy ma za zadanie mścić się na przedsiębiorcy bo ten klesze odmówił datku na budowę burdelu :))))))))))))))))) No i potem mówicie ze was nikt nie lubi :))))
                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:19
                          kolter-xl napisał:

                          > Ahaaaaaaaa czyli urzędnik samorządowy ma za zadanie mścić się na przedsiębiorc
                          > y bo ten klesze odmówił datku na budowę burdelu :))))))))))))))))) No i potem m
                          > ówicie ze was nikt nie lubi :))))

                          To odmówil, czy wyganł, bo plączesz sie w tym pisaniu.


                          • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:39
                            tomasz_456 napisał:

                            To odmówil, czy wyganł, bo plączesz sie w tym pisaniu.

                            I kto tu sie placze ?

                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:17
                            tomasz_456 napisał:

                            > kolter-xl napisał:
                            >
                            > > Ahaaaaaaaa czyli urzędnik samorządowy ma za zadanie mścić się na przedsi
                            > ębiorcy bo ten klesze odmówił datku na budowę burdelu :))))))))))))))))) No i p
                            > otem mówicie ze was nikt nie lubi :))))
                            >
                            > To odmówil, czy wyganł, bo plączesz sie w tym pisaniu.

                            Nawet jak by obłudnego buca w dupę kopnął to urzędnik nie jest ramieniem sprawiedliwości urażonego klechy !!! Kumasz niemoto ???
                      • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:34
                        tomasz_456 napisał:

                        Gdyby grzecznie odmówił, to by nie miał problemów, ale jak sie nie umie zachowy
                        > wać ....

                        I juz zalozyles ,ze odmowa byla chamska ? A ten twoj katabas to czym sie kierowal ?
                        Przestan pieprzyc glupio !
                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 13:41
                          zdybka napisała:

                          > tomasz_456 napisał:
                          >
                          > Gdyby grzecznie odmówił, to by nie miał problemów, ale jak sie nie umie zachowy
                          > > wać ....
                          >
                          > I juz zalozyles ,ze odmowa byla chamska ? A ten twoj katabas to czym sie kierow
                          > al ?

                          @kolter-xl napisał "kolega go wygnał" - rozumiem że była to wg ciebie grzeczna odmowa.
                          To mamy różne pojecie co jest grzeczna, a co nie
                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:13
                            tomasz_456 napisał:
                            >
                            > @kolter-xl napisał "kolega go wygnał" - rozumiem że była to wg ciebie grzeczna
                            > odmowa.
                            > To mamy różne pojecie co jest grzeczna, a co nie

                            Tomuś wygnał go w sensie ze mu nic nie dał , nie dosłownie !!
                            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:20
                              kolter-xl napisał:

                              > Tomuś wygnał go w sensie ze mu nic nie dał , nie dosłownie !!

                              Dlaczego nie dosłownie ?
                              Wygnał oznacza, iz wygnał. Proste.
                              I przeciez to ty jesteś zwolennikiem dosłownego, bez kontestu czytania.
                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:36
                                tomasz_456 napisał:

                                > kolter-xl napisał:
                                >
                                > > Tomuś wygnał go w sensie ze mu nic nie dał , nie dosłownie !!
                                >
                                > Dlaczego nie dosłownie ?
                                > Wygnał oznacza, iz wygnał. Proste.
                                > I przeciez to ty jesteś zwolennikiem dosłownego, bez kontestu czytania.

                                Tomuś cokolwiek zrobił to miał takie prawo u siebie był to raz a łamanie prawa przez utrudnianie to co innego
                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:34
                          zdybka napisała:

                          > tomasz_456 napisał:
                          >
                          > Gdyby grzecznie odmówił, to by nie miał problemów, ale jak sie nie umie zachowy
                          > > wać ....
                          >
                          > I juz zalozyles ,ze odmowa byla chamska ? A ten twoj katabas to czym sie kierowal ?
                          > Przestan pieprzyc glupio !

                          No a jak by go nawet w dupę kopnął, to urzędnik jest od bezczelnego namawiania kogoś że ma dorzucić do budowy prywatnego supermarketu księdza ??
                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:47
                            kolter-xl napisał:


                            > No a jak by go nawet w dupę kopnął, to urzędnik jest od bezczelnego namawiania
                            > kogoś że ma dorzucić do budowy prywatnego supermarketu księdza ??

                            Ludzie kopiący innych w dupę z zasady winią też innych za swoje niepowodzenia.
                            Brak kultury osobistej i posatwa roszczeniowa powoduja, że ma się problemy.


                            • zdybka Tomaszu teraz zaczynasz bredzic.... 12.05.12, 14:51
                              tomasz_456 napisał:


                              > Ludzie kopiący innych w dupę z zasady winią też innych za swoje niepowodzenia.
                              > Brak kultury osobistej i posatwa roszczeniowa powoduja, że ma się problemy.
                              >
                              >
                              • tomasz_456 Re: Tomaszu teraz zaczynasz bredzic.... 12.05.12, 15:02
                                zdybka napisała:

                                > tomasz_456 napisał:
                                >
                                >
                                > > Ludzie kopiący innych w dupę z zasady winią też innych za swoje niepowodz
                                > enia.
                                > > Brak kultury osobistej i posatwa roszczeniowa powoduja, że ma się problem
                                > y.
                                > >

                                Piszę prawdę, nazywasz ja bredzeniem. Trudno
                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:59
                              tomasz_456 napisał:

                              > kolter-xl napisał:

                              > > No a jak by go nawet w dupę kopnął, to urzędnik jest od bezczelnego namawiania
                              > > kogoś że ma dorzucić do budowy prywatnego supermarketu księdza ?
                              > ?
                              >
                              > Ludzie kopiący innych w dupę z zasady winią też innych za swoje niepowodzenia.
                              > Brak kultury osobistej i posatwa roszczeniowa powoduja, że ma się problemy.

                              Tomuś idioto ja nie o tym a ty byle odszczekać piszesz bzdury.

                              "Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego.
                              O. Tadeusz Rydzyk, w homilii na Jasnej Górze, 18.07.2005
                              "
                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:04
                                kolter-xl napisał:


                                > "Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego.
                                > O. Tadeusz Rydzyk, w homilii na Jasnej Górze, 18.07.2005
                                "

                                Czyli słuchasz RM. To cieszy
                                • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:19
                                  tomasz_456 napisał:
                                  Czyli słuchasz RM. To cieszy

                                  I z zachwytu zapiales, czy poszly ci banki z nosa ?
                                  Cos dzisiaj nie idzie ci zbytnio ,mieszasz zbyt duzo.


                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:32
                                  tomasz_456 napisał:

                                  > kolter-xl napisał:
                                  >
                                  >
                                  > > "Człowieka nie można kopnąć, chyba że czerwonego.
                                  > > O. Tadeusz Rydzyk, w homilii na Jasnej Górze, 18.07.2005
                                  "
                                  >
                                  > Czyli słuchasz RM. To cieszy

                                  Aha czyli juz można bezkarnie kopać :)))
                    • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:31
                      kolter-xl napisał:

                      Katabas łaził po osiedlach i żebrał kasę od firm, kolega go wygnał to potem w g
                      > minie miał z rok problemy .

                      Wierze ! Toc to widzialam liste ludzi ktorzy nie dolozyli sie do remontu kosciola !
                      Zgroza ! Ta lista wisiala przy wejsciu do kosciola .

                      • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 13:45
                        zdybka napisała:


                        > Wierze ! Toc to widzialam liste ludzi ktorzy nie dolozyli sie do remontu koscio
                        > la !
                        > Zgroza ! Ta lista wisiala przy wejsciu do kosciola .

                        Jak ktoś nie chce wspomóc remontu, to dlaczego inni nie mają o tym wiedzieć.

                        • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 13:56
                          tomasz_456 napisał:

                          > zdybka napisała:
                          >
                          >
                          > > Wierze ! Toc to widzialam liste ludzi ktorzy nie dolozyli sie do remontu
                          > koscio
                          > > la !
                          > > Zgroza ! Ta lista wisiala przy wejsciu do kosciola .
                          >
                          > Jak ktoś nie chce wspomóc remontu, to dlaczego inni nie mają o tym wiedzieć.
                          >

                          Jak juz to bylo to do ciebie ? Co sie wpieprzasz ?
                          Wiem ze sie nakrecasz glupawymi wpisami ale teraz przegiales .
                          Nawet taki blazen forumowy jak ty musi miec swoje granice.
                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:17
                          tomasz_456 napisał:

                          > zdybka napisała:
                          >
                          >
                          > > Wierze ! Toc to widzialam liste ludzi ktorzy nie dolozyli sie do remontu
                          > koscio
                          > > la !
                          > > Zgroza ! Ta lista wisiala przy wejsciu do kosciola .
                          >
                          > Jak ktoś nie chce wspomóc remontu, to dlaczego inni nie mają o tym wiedzieć.

                          Tomuś niemoto bo to przestępstwo publicznie czyjeś nazwisko ujawniać , kłania się ochrona danych osobowych .
                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:28
                        zdybka napisała:

                        > kolter-xl napisał:
                        >
                        > Katabas łaził po osiedlach i żebrał kasę od firm, kolega go wygnał to potem w
                        > g
                        > > minie miał z rok problemy .
                        >
                        > Wierze ! Toc to widzialam liste ludzi ktorzy nie dolozyli sie do remontu koscio
                        > la !
                        > Zgroza ! Ta lista wisiala przy wejsciu do kosciola .

                        Kolega zatrudnia ze 20 osób a co poszedł do gminy to mu qu... wypominały to w bezczelny sposób ze nie dał na kościół .Ale nie dziwota cały urząd gminy to PSL pieski kleru
                        • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:37
                          kolter-xl napisał:
                          Kolega zatrudnia ze 20 osób a co poszedł do gminy to mu qu... wypominały to w b
                          > ezczelny sposób ze nie dał na kościół .Ale nie dziwota cały urząd gminy to PSL
                          > pieski kleru

                          Ja mieszkam w Niemczech i tu nie mamy tych problemow, ale jak jade do Polski
                          to wierz mi ,ze mi wystarczy na dlugi czas.Jest tu tez Polski kosciol ale ludziska
                          sie zbuntowali i nie daja sie katabasom. Zreszta mam duzo bliskich w Polsce i szlak
                          mnie trafia jak kler zagrywa sobie z nimi .

                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:07
                            zdybka napisała:

                            >Ja mieszkam w Niemczech i tu nie mamy tych problemow, ale jak jade do Polski
                            > to wierz mi ,ze mi wystarczy na dlugi czas.

                            To po co tu jedziesz. Siedź tam, gdzie siedzisz, jak ci dobrze.
                            • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:29
                              tomasz_456 napisał:

                              To po co tu jedziesz. Siedź tam, gdzie siedzisz, jak ci dobrze.

                              Gdzie ja siedze to jest moja prywatna sprawa ,ty sie znowu zapomniales idioto ?
                              A jezdzic bede po to , aby takich jak ty ustrzelic !
                              Zrozumiales ?
                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:42
                                zdybka napisała:

                                > tomasz_456 napisał:
                                >
                                > To po co tu jedziesz. Siedź tam, gdzie siedzisz, jak ci dobrze.
                                >
                                > Gdzie ja siedze to jest moja prywatna sprawa ,ty sie znowu zapomniales idioto ?
                                > A jezdzic bede po to , aby takich jak ty ustrzelic !
                                > Zrozumiales ?

                                Tomuś dziś w głupocie przechodzi samego siebie , pisze żeby tylko pisać !!
                                • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:47
                                  kolter-xl napisał:

                                  Tomuś dziś w głupocie przechodzi samego siebie , pisze żeby tylko pisać !!

                                  Tak ! I w swojej glupocie przekonany ,ze jest za swoim nickiem dobrze ukryty .
                                  Tu sie raczej myli :)))))))
                                • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:54
                                  kolter-xl napisał:


                                  >
                                  > Tomuś dziś w głupocie przechodzi samego siebie , pisze żeby tylko pisać !!

                                  Przeszkadza ci to ?
                                  Nie odpowiadaj !
                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:01
                                    tomasz_456 napisał:

                                    Przeszkadza ci to ?
                                    > Nie odpowiadaj !

                                    Ubaw z ciebie mamy po pachy ,tylko czasami trzymaj fason i bedzie dobrze.
                                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:05
                                      zdybka napisała:

                                      > tomasz_456 napisał:
                                      >
                                      > Przeszkadza ci to ?
                                      > > Nie odpowiadaj !
                                      >
                                      > Ubaw z ciebie mamy po pachy ,tylko czasami trzymaj fason i bedzie dobrze.

                                      Tomuś jak dziecko nie ma krzty krytycyzmu dla swojej postawy :)))
                                      • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:16
                                        kolter-xl napisał:

                                        Tomuś jak dziecko nie ma krzty krytycyzmu dla swojej postawy :)))

                                        Smie twierdzic ,ze on pracuje na nagrode od proboszcza :))))))
                                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:25
                                          zdybka napisała:

                                          > kolter-xl napisał:
                                          >
                                          > Tomuś jak dziecko nie ma krzty krytycyzmu dla swojej postawy :)))
                                          >
                                          > Smie twierdzic ,ze on pracuje na nagrode od proboszcza :))))))

                                          Ministrancik :)))
                                          • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:29
                                            kolter-xl napisał:

                                            > zdybka napisała:
                                            >
                                            > > kolter-xl napisał:
                                            > >
                                            > > Tomuś jak dziecko nie ma krzty krytycyzmu dla swojej postawy :)))
                                            > >
                                            > > Smie twierdzic ,ze on pracuje na nagrode od proboszcza :))))))
                                            >
                                            > Ministrancik :)))

                                            A jakze by inaczej ? Oj Tomus bedzie sie dzisiaj jeszcze dobrze bawil :))))))
                                            • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:31
                                              zdybka napisała:


                                              > > Ministrancik :)))
                                              >
                                              > A jakze by inaczej ? Oj Tomus bedzie sie dzisiaj jeszcze dobrze bawil :))))))

                                              Możesz mi to wyjaśnić, a może masz jakieś doświadczenie, że tak piszesz.
                                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:37
                                                tomasz_456 napisał:

                                                > zdybka napisała:
                                                >
                                                >
                                                > > > Ministrancik :)))
                                                > >
                                                > > A jakze by inaczej ? Oj Tomus bedzie sie dzisiaj jeszcze dobrze bawil :))
                                                > ))))
                                                >
                                                > Możesz mi to wyjaśnić, a może masz jakieś doświadczenie, że tak piszesz.

                                                Ona tam się nie pcha w wasze sprawy chłopaki :))
                                                • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:39
                                                  kolter-xl napisał:


                                                  > Ona tam się nie pcha w wasze sprawy chłopaki :))

                                                  A może ma jakieś takie potrzeby ?
                                                  • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:58
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    A może ma jakieś takie potrzeby ?

                                                    Ryja to ty przyglupie wycieraj sobie o swoja stara ,czy kogo tam masz.

                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:22
                            zdybka napisała:


                            >
                            > Ja mieszkam w Niemczech i tu nie mamy tych problemow, ale jak jade do Polski
                            > to wierz mi ,ze mi wystarczy na dlugi czas.Jest tu tez Polski kosciol ale ludziska
                            > sie zbuntowali i nie daja sie katabasom. Zreszta mam duzo bliskich w Polsce i s
                            > zlak
                            > mnie trafia jak kler zagrywa sobie z nimi .

                            Ta, w Mannheim jest tak głupi Polski klecha ze większość Polaków poprzenosiła swoje dzieci przed komunia do niemieckich parafii :))
                            • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:35
                              kolter-xl napisał:

                              Ta, w Mannheim jest tak głupi Polski klecha ze większość Polaków poprzenosiła s
                              > woje dzieci przed komunia do niemieckich parafii :))

                              W Stuttgart pamietam Polski katabas odmowil dzieciaka ochrzcic ,bo rodzice nie
                              mieli slubu ,juz nie chce opisywac jaka wojna sie rospetala ,dzieciak zostal ochrzczony
                              a katabas wyladowal w Polsce.Tyle bylo jego ,w Polsce tez przyjda te czasy nowe
                              pokolenie sie z nimi rozprawi ( po odejsciu pokolenia moherowego ) a jest ich raczej
                              coraz mniej i na szczescie .
                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:47
                                zdybka napisała:

                                > kolter-xl napisał:
                                >
                                > Ta, w Mannheim jest tak głupi Polski klecha ze większość Polaków poprzenosiła s
                                > > woje dzieci przed komunia do niemieckich parafii :))
                                >
                                > W Stuttgart pamietam Polski katabas odmowil dzieciaka ochrzcic ,bo rodzice nie
                                > mieli slubu

                                I słusznie, bo co to za rodzina ?

                                • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:50
                                  tomasz_456 napisał:
                                  I słusznie, bo co to za rodzina ?

                                  I co sie wpie.....sz ? Kto cie prosil o kamentarz ?
                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:52
                                    zdybka napisała:

                                    > tomasz_456 napisał:
                                    > I słusznie, bo co to za rodzina ?
                                    >
                                    > I co sie wpie.....sz ? Kto cie prosil o kamentarz ?

                                    Nie wolno ?
                                    • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:04
                                      tomasz_456 napisał:

                                      Nie wolno ?

                                      Nie ! Nie wolno i tez nie powoli !
                                      Co pisze z Kolterem to trzymaj sie od tego z daleka.
                                      • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:06
                                        zdybka napisała:

                                        > Co pisze z Kolterem to trzymaj sie od tego z daleka.

                                        To sobie pisz na pruwatnym forum.
                                        • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:26
                                          tomasz_456 napisał:
                                          To sobie pisz na pruwatnym forum.

                                          To wpieprz sie jeszcze raz a odpowiem ci doslownie.

                                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:30
                                            zdybka napisała:

                                            > To wpieprz sie jeszcze raz a odpowiem ci doslownie.
                                            >

                                            Powodzenia....
                                            I uśmiechnij sie.
                                            • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:08
                                              tomasz_456 napisał:

                                              Powodzenia....
                                              > I uśmiechnij sie.

                                              I wlasnie o to ci chodzi co ?
                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:00
                                  tomasz_456 napisał:

                                  > > W Stuttgart pamietam Polski katabas odmowil dzieciaka ochrzcic ,bo rodzice nie
                                  > > mieli slubu
                                  >
                                  > I słusznie, bo co to za rodzina ?

                                  Jak widać katolicka , skoro dziecko katolickim chrztem chcieli skrzywdzić
                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:07
                                    kolter-xl napisał:

                                    > Jak widać katolicka ,

                                    Katolicka by miala ślub i to kościelny.
                                    To raczej podobna do twojej, pewnie sie kogoś bali.
                                    • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:12
                                      tomasz_456 napisał:

                                      > kolter-xl napisał:
                                      >
                                      > > Jak widać katolicka ,
                                      >
                                      > Katolicka by miala ślub i to kościelny.
                                      > To raczej podobna do twojej, pewnie sie kogoś bali.

                                      Juz ci przygłupie pisałem nie tykaj śmieciu mojej rodziny, wiem ze tonący brzytwy się chwyta ,ale te twoje żałosne kontrataki to dno z katolickim mułem.
                                      • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:17
                                        kolter-xl napisał:


                                        > >
                                        > > Katolicka by miala ślub i to kościelny.
                                        > > To raczej podobna do twojej, pewnie sie kogoś bali.
                                        >
                                        > Juz ci przygłupie pisałem nie tykaj śmieciu mojej rodziny, wiem ze tonący brzyt
                                        > wy się chwyta ,ale te twoje żałosne kontrataki to dno z katolickim mułem.

                                        Ale to ty sam to pisałeś, że twoi rodzice byli zmuszeni do ochrzenia ciebie.

                                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:27
                                          tomasz_456 napisał:

                                          > kolter-xl napisał:
                                          >
                                          >
                                          > > >
                                          > > > Katolicka by miala ślub i to kościelny.
                                          > > > To raczej podobna do twojej, pewnie sie kogoś bali.
                                          > >
                                          > > Juz ci przygłupie pisałem nie tykaj śmieciu mojej rodziny, wiem ze tonący
                                          > brzyt
                                          > > wy się chwyta ,ale te twoje żałosne kontrataki to dno z katolickim mułem.
                                          >
                                          >
                                          > Ale to ty sam to pisałeś, że twoi rodzice byli zmuszeni do ochrzenia ciebie.

                                          No a ja ci pisałem trzy ch...e w bok od mojej rodziny katolicki palancie
                                          • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:35
                                            kolter-xl napisał:

                                            > No a ja ci pisałem trzy ch...e w bok od mojej rodziny katolicki palancie

                                            Jak sie odczepisz od mojej rodziny, proste ?
                                            Bo Kościól jest dla mnie tak wazny, jak dla ciebie mamusia. Zrozumałeś to ?
                                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:42
                                              tomasz_456 napisał:

                                              > kolter-xl napisał:
                                              >
                                              > > No a ja ci pisałem trzy ch...e w bok od mojej rodziny katolicki palancie
                                              >
                                              > Jak sie odczepisz od mojej rodziny, proste ?
                                              > Bo Kościól jest dla mnie tak wazny, jak dla ciebie mamusia. Zrozumałeś to ?

                                              Jak chcesz idioto to ja o twojej mamusi takie rzeczy napisze ze sam pożałujesz ze zaczynasz

                                              żaden żałosny katolicki palant nie będzie mi mówił co mam pisać o bandyckiej organizacji przestępczej zwanej kościołem katolickim !!
                                              • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:45
                                                kolter-xl napisał:

                                                > Jak chcesz idioto to ja o twojej mamusi takie rzeczy napisze ze sam pożałujesz
                                                > ze zaczynasz

                                                Pisz sobie i tak wiem, jaki poziom reprezentujesz.
                                                >
                                                > żaden żałosny katolicki palant nie będzie mi mówił co mam pisać o bandyckiej or
                                                > ganizacji przestępczej zwanej kościołem katolickim !!

                                                Zero szacunku, a sam czego oczekujesz. Oczekuj tego samego od innych.
                                                • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:02
                                                  tomasz_456 napisał:

                                                  >
                                                  > Pisz sobie i tak wiem, jaki poziom reprezentujesz.

                                                  Synku to właśnie tym się różnimy ze ja nawet matkę takiego jak ty debila potrafię uszanować i nie wzywam jej imienia tutaj !!


                                                  > Zero szacunku, a sam czego oczekujesz. Oczekuj tego samego od innych.

                                                  Szacunek jest należny komuś kto jest go wart , jest sporo księży wartych oddania im szacunku ,ale jako całość jest to organizacja g ówno warta.
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:04
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > >
                                                    > > Pisz sobie i tak wiem, jaki poziom reprezentujesz.
                                                    >
                                                    > Synku to właśnie tym się różnimy ze ja nawet matkę takiego jak ty debila potraf
                                                    > ię uszanować i nie wzywam jej imienia tutaj !!

                                                    Ciekawe, dlaczego cie zbanowano ?
                                                    Przez szacunek dla czyjejś matki może ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:09
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > Ciekawe, dlaczego cie zbanowano ?

                                                    Przez prymitywną katolicką idiotkę która tak napisała ze już nie było odwrotu.

                                                    > Przez szacunek dla czyjejś matki może ?

                                                    Tamta przy głupawa blać sama jej nie szanowała skoro nabluzgała na cudzą !! coś jak ty kiedy nie masz o czym pisać a walisz w jaja partyzanta
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:13
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > > Ciekawe, dlaczego cie zbanowano ?
                                                    >
                                                    > Przez prymitywną katolicką idiotkę która tak napisała ze już nie było odwrotu.

                                                    Czyli pisząc to kłamiesz:

                                                    Synku to właśnie tym się różnimy ze ja nawet matkę takiego jak ty debila potraf
                                                    > ię uszanować i nie wzywam jej imienia tutaj !!
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:21
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > > Ciekawe, dlaczego cie zbanowano ?
                                                    > >
                                                    > > Przez prymitywną katolicką idiotkę która tak napisała ze już nie było odw
                                                    > rotu.
                                                    >
                                                    > Czyli pisząc to kłamiesz:
                                                    >
                                                    > Synku to właśnie tym się różnimy ze ja nawet matkę takiego jak ty debila pot
                                                    > raf
                                                    > > ię uszanować i nie wzywam jej imienia tutaj !!


                                                    Daruj sobie idioto to porównanie , nie wiesz co i jak długo pisała , nawet mnie w końcu to w ku...ło !!
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 18:55
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > > Synku to właśnie tym się różnimy ze ja nawet matkę takiego jak ty debi
                                                    > la pot
                                                    > > raf
                                                    > > > ię uszanować i nie wzywam jej imienia tutaj !!

                                                    >
                                                    > Daruj sobie idioto to porównanie , nie wiesz co i jak długo pisała , nawet mnie
                                                    > w końcu to w ku...ło !!

                                                    Czyli jednak nie szanujesz cudzych matek ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 21:50
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > > Synku to właśnie tym się różnimy ze ja nawet matkę takiego jak t
                                                    > y debi
                                                    > > la pot
                                                    > > > raf
                                                    > > > > ię uszanować i nie wzywam jej imienia tutaj !!

                                                    > >
                                                    > > Daruj sobie idioto to porównanie , nie wiesz co i jak długo pisała , nawe
                                                    > t mnie
                                                    > > w końcu to w ku...ło !!
                                                    >
                                                    > Czyli jednak nie szanujesz cudzych matek ?

                                                    Debilu bez mózgu każdy ma swoją granicę , rozumiesz czy dalej będziesz zadawał pytania na poziomie wsiowego przygłupa ??
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 23:53
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Debilu bez mózgu każdy ma swoją granicę , rozumiesz czy dalej będziesz zadawał
                                                    > pytania na poziomie wsiowego przygłupa ??

                                                    To znaczy na twoim poziomie, a może jeszcze do tego poziomu nie dorosłeś ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:00
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > Debilu bez mózgu każdy ma swoją granicę , rozumiesz czy dalej będziesz za
                                                    > dawał
                                                    > > pytania na poziomie wsiowego przygłupa ??
                                                    >
                                                    > To znaczy na twoim poziomie, a może jeszcze do tego poziomu nie dorosłeś ?

                                                    Zamiast merytorycznie wyjaśnić co sadzisz o owym bogatym młodzieńcu , wolisz pyskować . No i czego to dowodzi poza tym ze nie masz racji a zamotałaś się jak jakiś .......... Wiem na 100% latałeś po katolickich forach szurając odpowiedzi ale ci nie wyszło boś głupol który zarzuca komuś niezrozumienie kilku słów :))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:17
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Zamiast merytorycznie wyjaśnić co sadzisz o owym bogatym młodzieńcu ,

                                                    Ale po co mam to tutaj wyjasnisc. Tobie, ktorego i tak to nie interesuje ?
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:35
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Zamiast merytorycznie wyjaśnić co sadzisz o owym bogatym młodzieńcu ,
                                                    >
                                                    > Ale po co mam to tutaj wyjasnisc. Tobie, ktorego i tak to nie interesuje ?

                                                    Tomuś pytam co o tym myślisz ,bo mnie to interesuje, a ty nieuk nie masz nic do powiedzenia i żałośnie odbijasz piłeczkę.
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 00:38
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Tomuś pytam co o tym myślisz ,bo mnie to interesuje,

                                                    Nic cię to nie interesuje.
                                                    Tak samo jak nie interesuje cię nauka z Bibli.
                                                    Sam sie do tego przyznałęś już nie raz.
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 18:58
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    >
                                                    > > Tomuś pytam co o tym myślisz ,bo mnie to interesuje,
                                                    >
                                                    > Nic cię to nie interesuje.
                                                    > Tak samo jak nie interesuje cię nauka z Bibli.
                                                    > Sam sie do tego przyznałęś już nie raz.

                                                    Zdecyduj się w końcu ; jestem czy nie ateistą ?? Mieszasz :)) raz piszesz ze interesuje sie od 20 lat a teraz ze nie interesuje :))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 19:08
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > Zdecyduj się w końcu ; jestem czy nie ateistą ?? Mieszasz :)) raz piszesz ze in
                                                    > teresuje sie od 20 lat a teraz ze nie interesuje :))

                                                    Nie rozumiesz, co napisełm, a to był prosty tekst, więc o czym my mówimy.

                                                    @kolter-xl: Tomuś pytam co o tym myślisz ,bo mnie to interesuje,
                                                    @tomasz_456: Nic cię to nie interesuje. Tak samo jak nie interesuje cię nauka z Bibli. Sam sie do tego przyznałęś już nie raz.

                                                    Zresztą o tych 20 latach sam napisałeś.


                                                    A przyznałęś sie np tutaj: @kolter: Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit i bzdura
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 19:13
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    >
                                                    > Nie rozumiesz, co napisełm, a to był prosty tekst, więc o czym my mówimy.
                                                    >
                                                    > @kolter-xl: Tomuś pytam co o tym myślisz ,bo mnie to interesuje,
                                                    > @tomasz_456: Nic cię to nie interesuje. Tak samo jak nie interesuje cię nauka
                                                    > z Bibli. Sam sie do tego przyznałęś już nie raz.
                                                    >
                                                    > Zresztą o tych 20 latach sam napisałeś.

                                                    No a gdzie napisałem ze to trwa do dziś ?? takie jest moje pytanie !!!!

                                                    > A przyznałęś sie np tutaj: @kolter: Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypowiedż z
                                                    > Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit i bzdura


                                                    No a tak pisze człowiek wierzący ? :))))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 19:20
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > > A przyznałęś sie np tutaj: @kolter: Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek wypow
                                                    > iedż z
                                                    > > Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit i bzdura

                                                    >
                                                    > No a tak pisze człowiek wierzący ? :))))

                                                    Tak pisze wyłacznie jakiś zakompleksiony antyklerykał.
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 20:11
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > > A przyznałęś sie np tutaj: @kolter: Kiedy odrzuciłem jakąkolwiek
                                                    > wypow
                                                    > > iedż z
                                                    > > > Biblii ?? Dla mnie to wszystko kit i bzdura

                                                    > >
                                                    > > No a tak pisze człowiek wierzący ? :))))
                                                    >
                                                    > Tak pisze wyłacznie jakiś zakompleksiony antyklerykał.

                                                    Antyklerykał nie lubi kleru ,wiesz już ??
                                                    Kompleksy :))) ty je masz bo Ateista zamiata tobą po forum :)))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 20:37
                                                    kolter-xl napisał:


                                                    > Antyklerykał nie lubi kleru ,wiesz już ??
                                                    > Kompleksy :))) ty je masz bo Ateista zamiata tobą po forum :)))

                                                    @kolter-xl ateista nie musi ciagle pisać o religgi, bo ma pewność i nie musi sie ciągle tak rozpaczliwie upewniać jak ty.


                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 21:28
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    > @kolter-xl ateista nie musi ciagle pisać o religgi, bo ma pewność i nie musi si
                                                    > e ciągle tak rozpaczliwie upewniać jak ty.

                                                    Gdyby ci oczęta tak nasieniem kapłana nie spływały to widziałbyś to ze ja tutaj jestem tylko dla ciebie , żeby obnażać twoja ignorancję!!
                                                    No a co do rozpaczy Tomuś , to widać jak rozpaczliwie unikasz tematów o których nie masz zielonego pojęcia, Biblii :))
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 21:55
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    > > @kolter-xl ateista nie musi ciagle pisać o religgi, bo ma pewność i nie m
                                                    > usi si
                                                    > > e ciągle tak rozpaczliwie upewniać jak ty.
                                                    >
                                                    > Gdyby ci oczęta tak nasieniem kapłana nie spływały to widziałbyś to ze ja tutaj
                                                    > jestem tylko dla ciebie , żeby obnażać twoja ignorancję!!

                                                    Standardowy prymitywizm w wydaniu @koltera-xl.

                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 21:59
                                                    tomasz_456 napisał:
                                                    >
                                                    > Standardowy prymitywizm w wydaniu @koltera-xl.

                                                    Tomuś dostosowuje się do swoich rozmówców, a ze jesteś osobnikiem prymitywnym .....
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 22:10
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > tomasz_456 napisał:
                                                    > >
                                                    > > Standardowy prymitywizm w wydaniu @koltera-xl.
                                                    >
                                                    > Tomuś dostosowuje się do swoich rozmówców
                                                    Do poziomu @kolter-xl nie zejdę.
                                                    Zbyt prymitywny jest.


                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 22:54
                                                    tomasz_456 napisał:


                                                    > Do poziomu @kolter-xl nie zejdę.
                                                    > Zbyt prymitywny jest.

                                                    Ty chamie parafialny już dawno zeszłaś poniżej dna mułu !!

                                                    Tym prymitywnym niby to pytaniem , tylko wyjątkowo prymitywna katolicka kanalia tak może o czyjeś matce której nie zna ,Czy ja tak kiedyś o twojej matce napisałem prymitywna małpo ?? !!

                                                    Autor: tomek_456 03.05.12, 21:04

                                                    kolter-xl napisał:

                                                    >I to pewnie od mamusi.
                                                    >
                                                    > Mała kurewko daruj sobie .

                                                    I ty tak o swojej rodzicielce ?
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 23:01
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > >I to pewnie od mamusi.
                                                    > > Mała kurewko daruj sobie .

                                                    A to jednak o mnie pisałeś mała k... ?
                                                    Tylko płeć ci sie chyba pomyliła.
                                                    Ale tobie sie zawsze płeć myli, widać co masz na mysłi.
                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 23:07
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > kolter-xl napisał:
                                                    > >
                                                    > > >I to pewnie od mamusi.
                                                    > > > Mała kurewko daruj sobie .
                                                    >
                                                    > A to jednak o mnie pisałeś mała k... ?

                                                    No ale o tobie prymitywie , i twojej matki nie obrażam !!!

                                                    > Tylko płeć ci sie chyba pomyliła.

                                                    Nie , ku... to ktoś kto daje dupy nawet w przenosin , ty dajesz klerowi.

                                                    > Ale tobie sie zawsze płeć myli, widać co masz na mysłi.

                                                    Nie masz jaj ,to kim jesteś ???
                                                  • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 23:22
                                                    kolter-xl napisał:

                                                    > No ale o tobie prymitywie , i twojej matki nie obrażam !!!

                                                    Każda proba obrażania mnie to też obrazanie mojej matki, która mnie urodziła.
                                                    Moją matkę możesz obrażać ?



                                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 13.05.12, 23:41
                                                    tomasz_456 napisał:

                                                    > kolter-xl napisał:
                                                    >
                                                    > > No ale o tobie prymitywie , i twojej matki nie obrażam !!!
                                                    >
                                                    > Każda proba obrażania mnie to też obrazanie mojej matki, która mnie urodziła.
                                                    > Moją matkę możesz obrażać ?

                                                    Ty masz tak prymitywie pokrętną logikę ze aż dziw bierze jak takie gnidy jak ty klonują .
                                      • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:22
                                        kolter ,
                                        jego trzeba ostro za morde trzymac .
                                        Ja ci gadam on szuka guza ,dostanie go jak nic.
                                        • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 16:33
                                          zdybka napisała:

                                          > kolter ,
                                          > jego trzeba ostro za morde trzymac .
                                          > Ja ci gadam on szuka guza ,dostanie go jak nic.

                                          Zjebki od rana :))
                                          • zdybka Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 17:29
                                            kolter-xl napisał:

                                            > zdybka napisała:
                                            >
                                            > > kolter ,
                                            > > jego trzeba ostro za morde trzymac .
                                            > > Ja ci gadam on szuka guza ,dostanie go jak nic.
                                            >
                                            > Zjebki od rana :))

                                            Ano ;)))) Tylko zeby przez przypadek nie zatluc gadziny .
                                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 21:45
                                              zdybka napisała:

                                              > kolter-xl napisał:
                                              >
                                              > > zdybka napisała:
                                              > >
                                              > > > kolter ,
                                              > > > jego trzeba ostro za morde trzymac .
                                              > > > Ja ci gadam on szuka guza ,dostanie go jak nic.
                                              > >
                                              > > Zjebki od rana :))
                                              >
                                              > Ano ;)))) Tylko zeby przez przypadek nie zatluc gadziny .

                                              Typa któremu oczy o rozum proszą trudno ubić :)))
                            • opornik4 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 03:24
                              kolter-xl napisał:

                              > Ta, w Mannheim jest tak głupi Polski klecha ze większość Polaków poprzenosiła s
                              > woje dzieci przed komunia do niemieckich parafii :))

                              Co Ty nie powiesz?
                              Akurat mieszkam w okolicy Mannheim i widzę, że Polska Misja ma się doskonale.
                              Na Msze św. w tygodniu przychodzi nie mniej niż 50 osób, a w niedziele są dwie Msze - o 9:30 i 12 - i świątynia jest pełna.

                              Przy parafii jest polska szkoła dla dzieci, a w niej kilka grup wiekowych.
                              Zarówno do I Komunii, jak i bierzmowania przystępuje nie mniej niż 30 dzieci, jest to sporo, zważywszy na to, iż osób polskojęzycznych tak dużo znowu nie ma, a dzieci w rodzinach nie rodzi się więcej niż dwoje.

                              Właśnie rozpoczynają się dni Katholikentag, poniżej wklejam program:

                              Witamy na stronie Polskiej Misji Katolickiej w Mannheim

                              Katholikentag w Mannheim

                              Środa: 16.05.12

                              Oficjalne otwarcie Katholikentag, Marktplatz, godz. 17.45.

                              Czwartek: 17.05.12 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

                              Uroczysta Msza święta, Plac przed Zamkiem (Schloss), godz. 10.00.

                              Koronka do Miłosierdzia Bożego; sala Polskiej Misji Katolickiej, godz. 15.00

                              Monodrama o św. Edycie Stein; sala Polskiej Misji Katolickiej, godz. 17.00

                              Adoracja eucharystyczna. sala Polskiej Misji Katolickiej, godz. 19.00

                              Piątek: 18.05.12

                              Msza Narodów, Jesuitenkirche, godz. 18.00

                              Sobota: 19.05.12

                              Imbiss z potrawami narodowymi, sala Polskiej Misji Katolickiej, godz. 13.00

                              Tańce i pieśni narodowe, sala Misji Chorwackiej, godz. 15.00

                              Wieczór spotkania, sala Polskiej Misji Katolickiej, godz. 18.00

                              Niedziela: 20.05.12

                              Uroczysta Msza święta, Plac przed Zamkiem (Schloss), godz. 10.00.

                              Jestem przekonana, że mniej niż kilkaset osób (polskojęzycznych) nie będzie, a do tego trzeba doliczyć jeszcze inne narodowości.

                              ***

                              Tutaj porządek nabożeństw:

                              Spitalkirche-St.Matthäus, E 6, 68159 Mannheim
                              Msza święta w języku polskim:

                              Sobota
                              godz. 18.30

                              Niedziela
                              godz. 9.30
                              godz. 12.00

                              Środa
                              godz. 18.30

                              Piątek
                              godz. 18.30

                              Pierwszy czwartek miesiąca
                              godz. 18.30

                              Adoracja Eucharystyczna:

                              Ostatnia sobota miesiąca
                              godz. 17.30

                              Pierwszy czwartek miesiąca
                              godz. 19.00

                              Okazja do spowiedzi świętej:
                              Środa, piątek, sobota
                              godz. 18.00


                              Pierwszy czwartek miesiąca
                              godz. 18.00

                              Pierwszy piątek miesiąca
                              godz. 17.30

                              Ostatnia sobota miesiąca
                              godz. 17.30

                              Spowiada dwóch księży, a przed świętami trzeba ściągać jeszcze co najmniej dwóch, bo jest bardzo dużo penitentów.
                              Obecnie mamy dwóch księży, poprzedniego, który już jest emerytem i bardzo rzutkiego proboszcza.
                              Tak, że możesz sobie kotlecik pomiauczeć na forum - polska parafia trzyma się dobrze. :)


                              • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 14:10
                                opornik4 napisała:

                                > kolter-xl napisał:
                                >
                                > > Ta, w Mannheim jest tak głupi Polski klecha ze większość Polaków poprzeno
                                > siła s
                                > > woje dzieci przed komunia do niemieckich parafii :))
                                >
                                > Co Ty nie powiesz?

                                No widzisz co napisałem .

                                > Akurat mieszkam w okolicy Mannheim

                                Akurat wiem ze Lu.

                                > i widzę, że Polska Misja ma się doskonale.
                                > Na Msze św. w tygodniu przychodzi nie mniej niż 50 osób, a w niedziele są dwie
                                > Msze - o 9:30 i 12 - i świątynia jest pełna.

                                To już nie jeździsz do Carlsbergu czy jak tam się ta wiocha nazywa ??
                                Pełna to ona była jeszcze w latach 90tych .

                                > Przy parafii jest polska szkoła dla dzieci, a w niej kilka grup wiekowych.
                                > Zarówno do I Komunii, jak i bierzmowania przystępuje nie mniej niż 30 dzieci, j
                                > est to sporo, zważywszy na to, iż osób polskojęzycznych tak dużo znowu nie ma,
                                > a dzieci w rodzinach nie rodzi się więcej niż dwoje.

                                No jak na kilka tysięcy Polaków w Ma 30 dzieci to zajebisty wynik :))


                                Spowiada dwóch księży, a przed świętami trzeba ściągać jeszcze co najmniej dwóc
                                > h, bo jest bardzo dużo penitentów.
                                > Obecnie mamy dwóch księży, poprzedniego, który już jest emerytem i bardzo rzutk
                                > iego proboszcza.
                                > Tak, że możesz sobie kotlecik pomiauczeć na forum - polska parafia trzyma się dobrze. :)

                                No tak sporo tam buraków z okolic Rzeszowa i Lublina znam takich z 10 oni wam frekwencję podnoszą sezonowo
                                • opornik4 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 19:46
                                  kolter-xl napisał:

                                  > > Akurat mieszkam w okolicy Mannheim
                                  >
                                  > Akurat wiem ze Lu.

                                  Umie Baranek czytać ze zrozumieniem?
                                  Ludwigshafen to właśnie okolica Mannheim.

                                  > To już nie jeździsz do Carlsbergu czy jak tam się ta wiocha nazywa ??

                                  Jeżdżę, nawet często, ale to 50 km od nas jest - gdy tam jadę to od razu na kilka dni.

                                  > No jak na kilka tysięcy Polaków w ma 30 dzieci to zajebisty wynik :))
                                  >

                                  Polaków już prawie nie ma - wymarli - są polskojęzyczni, 30 dzieci do I Komunii to całkiem ładna liczba, tyle to nie ma na niemieckich parafiach.

                                  > No tak sporo tam buraków z okolic Rzeszowa i Lublina znam takich z 10 oni wam
                                  > frekwencję podnoszą sezonowo

                                  Ci to akurat pracują na polach i na Msze jeżdżą do Bad Duerkheim, Spayer, Frankenthal, albo Landau.
                                  Do Misji Polskiej w Mannheim przychodzą ci, którzy w tym mieście mieszkają.

                                  W ogóle, w mojej diecezji Kk ma się całkiem nieźle, zarówno niemieckojęzyczny, jak i z innych krajów. Tutaj oprócz przybyszów z polski są:
                                  - Chorwaci,
                                  - Włosi,
                                  - Grecy.
                                  Wymieniłam tych, którzy mają parafie/Misje w swoich językach.
                                  > Pełna to ona była jeszcze w latach 90tych .
                                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 20:46
                                    opornik4 napisała:

                                    > > Akurat wiem ze Lu.
                                    >
                                    > Umie Baranek czytać ze zrozumieniem?

                                    Barankiem zostałaś ? awansowali cie z owieczki ?

                                    > Ludwigshafen to właśnie okolica Mannheim.

                                    No popatrz a nie pamiętasz jak ci pisałem ze mieszkałem na Lu -Hemshof ??

                                    >Jeżdżę, nawet często, ale to 50 km od nas jest - gdy tam jadę to od razu na kil
                                    > ka dni.

                                    To u Stasia Kura nocujesz ??

                                    Polaków już prawie nie ma - wymarli - są polskojęzyczni, 30 dzieci do I Komunii
                                    > to całkiem ładna liczba, tyle to nie ma na niemieckich parafiach.

                                    Aha .


                                    > Ci to akurat pracują na polach i na Msze jeżdżą do Bad Duerkheim, Spayer, Frank
                                    > enthal, albo Landau.
                                    > Do Misji Polskiej w Mannheim przychodzą ci, którzy w tym mieście mieszkają.

                                    To ze wieśniaki to nie znaczy ze na wsi pracują .
                                    • opornik4 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 23:46
                                      kolter-xl napisał:

                                      > Barankiem zostałaś ? awansowali cie z owieczki ?

                                      Baranek to Ty, owieczki czytany tekst rozumieją.

                                      > To u Stasia Kura nocujesz ??

                                      Do Centrum Ewangelizacji jeżdżę, baranku - nigdy nie miałam powodu nocować u Stasia, choć na kawie u niego bywałam.
                                      Jego już nie ma w Carlsbergu, do Polski wrócił, nawet nie wiadomo czy jeszcze żyje.

                                      > To ze wieśniaki to nie znaczy ze na wsi pracują .

                                      W całej naszej okolicy, bardzo mało Polaków nie pracuje u Bauera, natomiast na polach to tylko ktoś ze wsi jest w stanie wyrobić - miastowe się nie nadają, za miętkie som.
                                      Na Mszach w Mannheim co najmniej 95% uczestników, to stali mieszkańcy tego miasta i - w niewielkiej liczbie - okolic.

                                      Na Katholikentag szacuje się, że będzie obecnych kilkadziesiąt tysięcy osób, ma być również kanclerz i Prezydent Niemiec.
                                      Nie jestem pewna czy tam pójdę, bo bardzo nie lubię tłoku. Msza w takich okolicznościach traci cały swój urok.
                                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 17.05.12, 09:35
                                        opornik4 napisała:

                                        > Baranek to Ty, owieczki czytany tekst rozumieją.

                                        Nie to ty jesteś Barankiem , z Aramejskiego owieczka :))

                                        > Do Centrum Ewangelizacji jeżdżę, baranku - nigdy nie miałam powodu nocować u St
                                        > asia, choć na kawie u niego bywałam.

                                        Jak pomiędzy tymi szałasami na jego podwórku udawało ci sie przedostać :))

                                        > Jego już nie ma w Carlsbergu, do Polski wrócił, nawet nie wiadomo czy jeszcze żyje.

                                        Ktoś mi kiedyś mówił ze Stachu dom sprzedał i wyjechał .
                                        Może w końcu znalazł chłopca na stałe ??

                                        > W całej naszej okolicy, bardzo mało Polaków nie pracuje u Bauera, natomiast na
                                        > polach to tylko ktoś ze wsi jest w stanie wyrobić - miastowe się nie nadają, za
                                        > miętkie som.

                                        Nie mów ze znasz wszystkich Polaków w okolicy tych na biało i czarno.

                                        > Na Mszach w Mannheim co najmniej 95% uczestników, to stali mieszkańcy tego mias
                                        > ta i - w niewielkiej liczbie - okolic.

                                        Bywałem tam pod kościołem ino paczki wysyłać i fajki załatwić .

                                        > Na Katholikentag szacuje się, że będzie obecnych kilkadziesiąt tysięcy osób, ma
                                        > być również kanclerz i Prezydent Niemiec.
                                        > Nie jestem pewna czy tam pójdę, bo bardzo nie lubię tłoku. Msza w takich okolic
                                        > znościach traci cały swój urok.

                                        Aha
                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:55
                          kolter-xl napisał:

                          > Kolega zatrudnia ze 20 osób a co poszedł do gminy to mu qu... wypominały to w b
                          > ezczelny sposób ze nie dał na kościół .Ale nie dziwota cały urząd gminy to PSL
                          > pieski kleru

                          I za swoje niepowodzenie u urzędzie wini Kościól.
                          I co z tym fantem zrobił, zawiadomił kogoś, czy tylko w sosobie @kolter-xl wymądrza się na forum.
                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:27
                            tomasz_456 napisał:

                            > kolter-xl napisał:
                            >
                            > > Kolega zatrudnia ze 20 osób a co poszedł do gminy to mu qu... wypominały
                            > to w b
                            > > ezczelny sposób ze nie dał na kościół .Ale nie dziwota cały urząd gminy t
                            > o PSL
                            > > pieski kleru
                            >
                            > I za swoje niepowodzenie u urzędzie wini Kościól.

                            Po pierwsze gdzie jak napisałem o jakiś jego niepowodzeniach to raz a dwa tak obwinia kościół a konkretnie tego pedała proboszcza bo w urzędzie wprost mu mówili ze nagrabił sobie u niego !!

                            > I co z tym fantem zrobił, zawiadomił kogoś, czy tylko w sosobie @kolter-xl wymą
                            > drza się na forum.

                            Ano nagrał rozmowę z taka jedna przykościelną bladzią , i od tej pory mu nie bruździły
                • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:01
                  kolter-xl napisał:


                  > Ano !! w mojej gminie radni dali księdzu działkę pod budowę kościoła wartą 250
                  > tys zła za 2 % wartości !!

                  Dali komu i po co ?
                  Chyba wiernym, po to aby mieli swój kościół i aby sie w nim modlili.
                  • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:15
                    tomasz_456 napisał:

                    > kolter-xl napisał:
                    >
                    >
                    > > Ano !! w mojej gminie radni dali księdzu [b]działkę pod budowę kościoła[
                    > /b] wartą 250
                    > > tys zła za 2 % wartości !!
                    >
                    > Dali komu i po co ?
                    > Chyba wiernym, po to aby mieli swój kościół i aby sie w nim modlili.

                    Nie rób z siebie większego durnia niz to już nie raz udowodniłeś , zadłużona gmina nie powinna robić komuś takich prezentów , ja też bym chciał żeby mi ktoś dał jakiś biznes i z podatków do tego zwolnił !!
                    • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:18
                      kolter-xl napisał:

                      > Nie rób z siebie większego durnia niz to już nie raz udowodniłeś , zadłu
                      > żona gmina nie powinna robić komuś takich prezentów , ja też bym chciał żeby mi
                      > ktoś dał jakiś biznes i z podatków do tego zwolnił !!

                      Jezeli udowodnisz, ze wierni przychodzą do kościoła robić biznes to pogadamy.


                      • antropoid Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:50
                        tomasz_456 napisał:

                        > Jezeli udowodnisz, ze wierni przychodzą do kościoła robić biznes to pogadamy.


                        Wierni robią biznes? To wierni na "cele kościelne" za bezcen dostają ziemię, którą po 10 latach mogą odsprzedać za 100% wartości? Ty bez palenia głupa nie umiesz się już wypowiedzieć?
                        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 13:35
                          antropoid napisał:


                          > Wierni robią biznes? To wierni na "cele kościelne" za bezcen dostają ziemię, k
                          > tórą po 10 latach mogą odsprzedać za 100% wartości? Ty bez palenia głupa nie u
                          > miesz się już wypowiedzieć?

                          Sprzedadzą, w szczególności z wybudowanym na tej ziemi kościołem. Zapewne budynek koscioła podniesie wartośc gruntu.

                          A na powżanie - czytałeś, iż teren został sprzedany w celu wybudowania kościoła.


                          • antropoid Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:14
                            > Sprzedadzą, w szczególności z wybudowanym na tej ziemi kościołem. Zapewne budyn
                            > ek koscioła podniesie wartośc gruntu.

                            Pewnie by podniosła, ale po cholerę się trudzić, skoro przez 10 lat można udawać, że coś tam się robi, a potem sprzedać z potężnym zyskiem.


                            > A na powżanie - czytałeś, iż teren został sprzedany w celu wybudowania kościoła

                            Na poważnie to chodzi mi o ulgi kościelne przy zakupie ziemi, a nie o sytuację w gminie X, czy Y. Pytałem też jaki to interes robią wierni na ziemi kościelnej, no ale ty masz sprawdzoną odpowiedź na wszystko - palenie głupa. To cecha rozpoznawcza twojego środowiska i dla ciebie na pewno dobra, bo bez niej byłbyś jakimś renegatem.
                            • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:19
                              antropoid napisał:
                              Pytałem też jaki to interes robią wierni na ziemi kościelnej
                              > , no ale ty masz sprawdzoną odpowiedź na wszystko - palenie głupa. To cecha r
                              > ozpoznawcza twojego środowiska i dla ciebie na pewno dobra, bo bez niej byłbyś
                              > jakimś renegatem.

                              Cynizm to podstawa działania kleru !!
                          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 15:11
                            tomasz_456 napisał:


                            > A na powżanie - czytałeś, iż teren został sprzedany w celu wybudowania kościoła

                            Sprzedany to on by był gdyby ktos za to zapłacił uczciwie
                      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 14:08
                        tomasz_456 napisał:

                        > kolter-xl napisał:
                        >
                        > > Nie rób z siebie większego durnia niz to już nie raz udowodniłeś ,
                        > zadłu
                        > > żona gmina nie powinna robić komuś takich prezentów , ja też bym chciał ż
                        > eby mi
                        > > ktoś dał jakiś biznes i z podatków do tego zwolnił !!
                        >
                        > Jezeli udowodnisz, ze wierni przychodzą do kościoła robić biznes to pogadamy.

                        Tępoto katolicka nie rozumiesz prostego faktu o którym piszę !!Gmina ma długi wiec jak panowie radni chcą sobie do kościołka biegać to niech zafundują ze swoich prywatnych pieniędzy działkę budowlana wartą 250 tys złotych !!
      • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 10:51
        tomek_456 napisał:

        > Patrząc po różnicach w odpisach na kościóly w Unii Europejskiej wysokość odpisu
        > w Polsce powinna być pomiedzy 0.8 a 1%.
        > Bo w końcu jesteśmy państem europejskim.

        Tomuś dołączamy do demokracji islamskich, tam też nie wiadomo czemu całe społeczeństwo utrzymuje darmozjadów.
        • tomasz_456 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:17
          kolter-xl napisał:

          > tomek_456 napisał:
          >
          > > Patrząc po różnicach w odpisach na kościóly w Unii Europejskiej wysokość
          > odpisu
          > > w Polsce powinna być pomiedzy 0.8 a 1%.
          > > Bo w końcu jesteśmy państem europejskim.
          >
          > Tomuś dołączamy do demokracji islamskich, tam też nie wiadomo czemu całe
          > społeczeństwo utrzymuje darmozjadów.

          O ile w Europie są takie demokracje
          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 11:30
            tomasz_456 napisał:

            > O ile w Europie są takie demokracje

            Niestety niektórzy politycy w Europie żyją jeszcze strachem przed amboną
            • antropoid Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 12.05.12, 12:59
              kolter-xl napisał:

              > tomasz_456 napisał:
              >
              > > O ile w Europie są takie demokracje
              >
              > Niestety niektórzy politycy w Europie żyją jeszcze strachem przed amboną


              Specyficzny "fart" Polski polega na tym, że w jej granicach żyje takich zdecydowanie najwięcej...
        • opornik4 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 03:48
          kolter-xl napisał:

          > Tomuś dołączamy do demokracji islamskich, tam też nie wiadomo czemu całe
          > społeczeństwo utrzymuje darmozjadów.

          Kolter plecie duby smolone, bo w Niemczech z budżetu państwa na Kościoły idą nie miliony zł, ale miliardy euro i tutejsze społeczeństwo na to nie narzeka.

          I tak się przy tym składa, że obecnie na najwyższym szczeblu władzy - kanclerz i prezydent - mamy osoby deklarujące się wierzącymi, fakt protestanci, ale często podkreślają jak ważna jest religia w życiu społecznym narodu.
          Tutaj nawet byli kanclerze z partii socjalistycznej na uroczystościach kościelnych bywali.
          To należy do kultury obycia.
          • kolter-xl Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 14:13
            opornik4 napisała:

            > kolter-xl napisał:

            > Kolter plecie duby smolone, bo w Niemczech z budżetu państwa na Kościoły idą ni
            > e miliony zł, ale miliardy euro i tutejsze społeczeństwo na to nie narzeka.

            No tak skoro sami wierni podatek na to płacą więc daruj sobie .

            > I tak się przy tym składa, że obecnie na najwyższym szczeblu władzy - kanclerz
            > i prezydent - mamy osoby deklarujące się wierzącymi, fakt protestanci, ale czę
            > sto podkreślają jak ważna jest religia w życiu społecznym narodu.
            > Tutaj nawet byli kanclerze z partii socjalistycznej na uroczystościach kościelnych bywali.
            > To należy do kultury obycia.

            Aha no bywać to i mogą a ilu klechów klepie polityczne kazania ??
            • opornik4 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 19:53
              olter-xl napisał:

              > opornik4 napisała:
              >
              > > kolter-xl napisał:
              >
              > > Kolter plecie duby smolone, bo w Niemczech z budżetu państwa na Kościoły
              > idą ni
              > > e miliony zł, ale miliardy euro i tutejsze społeczeństwo na to nie narzek
              > a.
              >
              > No tak skoro sami wierni podatek na to płacą więc daruj sobie .

              Z tymi podatkami jest tak, że jednak budżet na tym traci, bo jest to podatek nie od Brutto, ale jakoś inaczej i gdyby nie szedł na Kościoły, to rząd miałby jednak większe wpływy.
              Poza tym, z budżetu są opłacani katecheci i kapelani, a pensja na tym stanowisku mała nie jest, od 3-5 tys Eu/Brutto.
              Przy tym państwo dotuje też katolickie szkoły, przedszkola i szpitale.

              > Aha no bywać to i mogą a ilu klechów klepie polityczne kazania ??

              Zależy, co za "polityczne" uznamy. W tematach społecznych, jak najbardziej głos zabierają.
              • opornik4 Re: Dołączmy do krajów cywilizowej Europy 16.05.12, 19:56
                Zapomniałam napisać, iż w/w dofinansowanie obejmuje w równym stopniu katolików i protestantów.
    • tadeo7890 Nawet 1 %, ale dobrowolnie... 12.05.12, 08:11
      Problem można rozwiązać dając nawet 1 %, ale dobrowolnie. To znaczy, że każdy płatnik mógłby odhaczyć, czy chce płacić podatek na KK. Tak jest w Danii i nikt z tego powodu nie cierpi. Miejsce i rola KK w polskim społeczeństwie uległa zmianie wraz z demokratyzacją kraju. Pochodną demokratyzacji jest wprowadzenie państwa prawa i praworządności. Dlatego jest też konieczne ponowne określenie roli KK, tej chwili KK nie musi walczyć o przetrwanie polskiej kultury i polskiego społeczeństwa. KK może a nawet powinien ograniczyć swoją działalność do tematów duszpasterskich. Jako, że każdy człowiek sam może określić swoje potrzeby wobec KK, to dobrze by było gdyby działalność KK finansowali ludzie, którym jest on potrzebny.
      Obecnie rola i zadania, jakie stoją przed Kościołem stają się coraz mniejsze. Dogmatyczna wersja chrześcijaństwa inspiruje coraz mniejszą część społeczeństwa. Polecam artykuły na temat roli i miejsca Kościoła w naszych czasach z witryny ”Kosmologia - nauka duchowa”.
      O prawdziwej naturze chrześcijaństwa i pogańskich tradycjach doktryny Kościoła:
      O prawdziwym chrześcijaństwie
      O roli Kościoła w budowaniu naszej cywilizacji, którą przejęła teraz nauka
      Dlaczego Kościół traci wpływ na samodzielnie myślącego człowieka?
      O koncepcji Boga, który nie przebywa zamknięty w kościołach, ale jest wewnątrz naszego jestestwa. Obecność Boga przejawia się w naszym dążeniu do poszukiwania prawdy i uniwersalnej miłości:
      Czy można żyć bez Boga?
    • oldnick5 Pan Bóg i cesarz 12.05.12, 08:25
      Dopłaty niepodległego i demokratycznego Państwa na różne dzieła miłosierdzia (działalność charytatywną) - jak najbardziej tak, na konserwację zabytków sakralnych - oczywiście tak, ale na tym raczej koniec. Jako człowiek głęboko wierzący, jestem przeciwny, aby z budżetu Państwa (konstytucyjnie neutralnego światopoglądowo) szła choć jedna złotówka na działalność czysto religijną (któregokolwiek Kościoła).
      Ludzi rozumnych i dobrych pozdrawiam serdecznie i z respektem :-)
      Stanisław Remuszko
      www.remuszko.pl/Pan_Bog/
      • sakral Re: Pan Bóg i cesarz 12.05.12, 08:39

        oldnick5 napisał:

        Dopłaty niepodległego i demokratycznego Państwa na różne dzieła miłosierdzia
        działalność charytatywną) - jak najbardziej tak


        -----------------------------------------------------------------------------(m.podkreślenia)................



        o jakich dziełach Ty piszesz

        cały sektor usług socjalnych w tym opieka nad ludźmi w wieku podeszłym
        to maszynka do robienia wielkich pieniędzy

        nie może być tak,że kościelni ludzie będą decydować
        co komu i jak należy się na stare lata

        u nich jest zawsze coś za coś

        jak babcia zmówi paciorek
        to dostanie papu i obrazek z jakimś świętym

        a jak nie zmówi
        to ciężko będzie miała




        • eggerger Re: Pan Bóg i cesarz 12.05.12, 08:55
          @ kra...,(ups!), @sakral.

          "Stary nick" może stary jest, ale ...
          Niech spróbuje zdobyć
          rzeczywisty bilans Caritasu.

          I poodwiedza ich placówki
          pomocy i "wychowawcze".
          • pn-ski Re: Pan Bóg i cesarz 12.05.12, 09:58
            Sprawy wiary nie powinny w ogóle zajmować instytucji państwowych, są to prywatne sprawy obywateli. Związki wyznaniowe powinny się same utrzymywać ze składek wiernych.
            Co do działalności charytatywnej, to osoby i instytucje, zajmujące się takową, powinny być szczególnie prześwietlane, gdyż działalność charytatywna bywa często przykrywką do oszustw i malwersacji.
    • 6.smiech Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 08:55
      Dac tym hienom palec to i cala reka bedzie im za malo.
      0,3 % to i tak za duzo. Niech ich utrzymuje Watykan. Jesli rzad sie ugnie to uznam ze sa na
      ulugach Watykanu a nie Polski.
      • grawdhaga dlaczego? 12.05.12, 09:16
        a dlaczego ma to być odpis od podatku, a nie dobrowolne opodatkowanie wiernych na rzecz ich kościoła? jestem w związku zawodowym - płacę składkę, określony procent od dochodu; jestem w stowarzyszenu czy partii - płacę stałą składkę określoną przez zarząd - nie podoba mi się, to się wypisuję - TAK POWINNO BYĆ W KOŚCIELE - PRAWDZIWI WIERNI SWÓJ KOŚCIÓŁ UTRZYMAJĄ - a jest ich przecież miliony, żądających telewizji Trwam, protestujących przeciw aborcji, in vitro i normalnemu życiu w normalnym kraju - DALCZEGO MAJĄ NIE UTRZYMAĆ SWOJEGO KOŚCIOŁA?
        • 0721x Re: dlaczego? 12.05.12, 09:23
          to proste te nieroby doskonale wiedzą że te 90% katoli jeśli by miało do wyboru wypić piwko pod sklepem a przelać kaskę na sukienkowych to co zrobi ?
          • paulhandyman Re: dlaczego? 12.05.12, 10:27
            0721x napisał:

            > to proste te nieroby doskonale wiedzą że te 90% katoli jeśli by miało do wyboru
            > wypić piwko pod sklepem a przelać kaskę na sukienkowych to co zrobi ?

            przeleją kaskę na sukienkowych ?
            • pn-ski Re: dlaczego? 12.05.12, 10:35
              Tak, przeleją, przeleją ;-)
              • paulhandyman Re: dlaczego? 12.05.12, 10:38
                pn-ski napisał:

                > Tak, przeleją, przeleją ;-)

                tak też sobie pomyślałem ...
    • sangay Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 09:11
      Fundusz Koscielny zostal utworzony w latach piecdziesiatych XX wieku, w celu rekompensaty za dobra ,,zabrane'' kosciolom (szczegolnie katolickiemu) po II wojnie. Zadanie swe spelnil, co udowadniaja wszelkie wyliczenia, ba, nawet darmozjady hierarchowie przyznaja, co prawda nie mowia tego doslownie, lecz wyrazenia tego typu ,,ile kk by zyskal, gdyb tymi ,,zabranymi'' majetnosciami dysponowal przez lata. Ile by stracili , tego nie wspominaja. Wiec poc co ta dyskusja? Ale mafia watykanska , potajemnie, szczegolnie przy wspoldzialaniu swojej agentki, pani Suchockiej, dzisiaj, od wielu lat, bedacej ambasadorem Watykanu, ( za co ona tam bierze dutki?) doprowadzila do podpisania konkordatu, nie pytajac spoleczenstwa. I dzisiaj mamy tego skutki. Panie Boni! Tak trzymac, nie dac sie darmozjadom i obludnikom. A, poza tym, pokazac spoleczenstwu (co nalezy sie jak psu buda) wyliczenia, ile to kk odebral ,,swego'' i po co ta dyskusja?
      • sakral Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 09:24

        minister Boni już nie jedno przeżył z hierarchami
        Kościoła katolickiego
        na mszy z okazji katastrofy smoleńskiej w
        Warszawie

        abp Józef Michalik w programie miał tylko rozdać
        paciorki od Benedykta XVI dla rodzin

        ale zabrał głos
        narzekał na media, i zachwalał brak poprawności politycznej

        i od tego wystąpienia przewodniczącego Michalika
        rozpoczęła się wojna plemienna nad Wisłą

    • paulhandyman 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 09:41
      cała ta "akcja" z 0,3% i przekamarzenie się rządu z kościołem to w istocie zwiększenie "dojenia" państwa przez kościół.... fakty są takie:

      a) dziś fundusz kościelny kosztuje podatników 90 milionów rocznie

      1) jeśli "odpis" wynosić będzie 0,3% to kościół dostanie 120 milionów rocznie
      2) jeśli "odpis" wynosić będzie 0,5% to kościół dostanie 200 milionów rocznie
      3) jeśli "odpis" wynosić będzie 0,8% to kościół dostanie 320 milionów rocznie
      4) jeśli "odpis" wynosić będzie 1% to kościół dostanie 400 milionów rocznie

      Minister Boni zapowiedział już przed miesiącem, że jeżeli nie wszyscy podatnicy zrobią "odpis" podatkowy, to on wyrówna ten "niedobór" kościołowi.

      Wszystko to ściema i mydlenie oczu !
      • tomasz_456 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 09:49
        paulhandyman napisał:

        > cała ta "akcja" z 0,3% i przekamarzenie się rządu z kościołem to w istocie zwię
        > kszenie "dojenia" państwa przez kościół.... fakty są takie:
        >
        > a) dziś fundusz kościelny kosztuje podatników 90 milionów rocznie
        >
        > 1) jeśli "odpis" wynosić będzie 0,3% to kościół dostanie 120 milionów
        > rocznie

        > 2) jeśli "odpis" wynosić będzie 0,5% to kościół dostanie 200 milionów
        > rocznie

        > 3) jeśli "odpis" wynosić będzie 0,8% to kościół dostanie 320 milionów
        > rocznie

        > 4) jeśli "odpis" wynosić będzie 1% to kościół dostanie 400 milionów r
        > ocznie


        Genialne wyliczenia, ale zakłądajace, iz każdy dokona odpisu od swojego podatku. ALe nalezy pamietać, ze nikt nie będzie niko zmuszal, odpis jest dobrowolny, wiec takie wyliczenia są z natury fałszywe.

        • paulhandyman Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 10:12
          tomasz_456 napisał:

          > Genialne wyliczenia, ale zakłądajace, iz każdy dokona odpisu od swojego podatku
          > . ALe nalezy pamietać, ze nikt nie będzie niko zmuszal, odpis jest dobrowolny,
          > wiec takie wyliczenia są z natury fałszywe.
          >

          Sam jesteś fałszywy ! Boni obiecał wyrównanie wysokości myta kościelnego, w przypadku, gdyby nie każdy dokonał odpisu...


          Na dzisiaj jesteśmy bliżsi utrzymania odpisu w wysokości 0,3 proc.
          i dyskusji nad okresem przejściowym, pozwalającym na wyrównywanie środków, jeśli nie byłaby osiągana wysokość, jaką dzisiaj daje Fundusz Kościelny - powiedział Boni podczas konferencji prasowej.
          • tomasz_456 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 10:55
            paulhandyman napisał:

            > Sam jesteś fałszywy ! Boni obiecał wyrównanie wysokości myta kościelnego, w prz
            > ypadku, gdyby nie każdy dokonał odpisu...[/b]

            Czyli do wysokosci około 90mln zł. Nie wiecej. I to na ściśle określony okres przejściowy.
            A nie lepiej jest zrobić 0.8% bez takiego zabezpieczenia, albo z okresem przejsciowym 1-2 letnim.
            W takim wypadku koniec fikcji, decyzja każdego, czy robi odpis, czy też nie.




            • kolter-xl Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 11:11
              tomasz_456 napisał:


              >
              > Czyli do wysokosci około 90mln zł. Nie wiecej. I to na ściśle określony okres p
              > rzejściowy. A nie lepiej jest zrobić 0.8% bez takiego zabezpieczenia, albo z okresem przejsciowym 1-2 letnim.
              > W takim wypadku koniec fikcji, decyzja każdego, czy robi odpis, czy też nie.

              Tomuś weź sobie te 0.8% i nic więcej, niech episkopat za tą kasę opłaca swoich ludzi w szkołach czy wojsku
              • tomasz_456 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 11:15
                kolter-xl napisał:

                > tomasz_456 napisał:
                >
                >
                > >
                > > Czyli do wysokosci około 90mln zł. Nie wiecej. I to na ściśle określony o
                > kres p
                > > rzejściowy. A nie lepiej jest zrobić 0.8% bez takiego zabezpieczenia, alb
                > o z okresem przejsciowym 1-2 letnim.
                > > W takim wypadku koniec fikcji, decyzja każdego, czy robi odpis, czy też n
                > ie.
                >
                > Tomuś weź sobie te 0.8% i nic więcej, niech episkopat za tą kasę opłaca swoich
                > ludzi w szkołach czy wojsku

                W szkołach katecheci (zrestą duża ich cześć jest swiecka) są nauczycielami z całym dobrodziejstwem tego zawodu.
                • zdybka Tomus juz na swoim posterunku ? 12.05.12, 11:20
                  Bedzie zabawa co ??????????
                  • kolter-xl Re: Tomus juz na swoim posterunku ? 12.05.12, 11:31
                    zdybka napisała:

                    > Bedzie zabawa co ??????????

                    Ano ;)))
                • kolter-xl Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 11:26
                  tomasz_456 napisał:

                  W szkołach katecheci (zrestą duża ich cześć jest swiecka) są nauczycielami z ca
                  > łym dobrodziejstwem tego zawodu.

                  Tomuś ja pamiętam jak gubernator glemp łgał jak rasowy kundelek , że wasza sekta ma misje i nie musi mieć pensji za głoszenie w szkołach,nauk katolickich. Dopiero jak juz pewnie osadził swoich ludzi w szkołach ,bezczelnie zażądał kasy a spolegliwa władza siedząca im w dupach po czubki butów dała tej pazernej hołocie co chciała.
        • kolter-xl Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 10:49
          tomasz_456 napisał:

          Genialne wyliczenia, ale zakłądajace, iz każdy dokona odpisu od swojego podatku
          > . ALe nalezy pamietać, ze nikt nie będzie niko zmuszal, odpis jest dobrowolny,
          > wiec takie wyliczenia są z natury fałszywe.

          Tomuś naiwny katolicki jeleniu , nie jeden pleban stanowczo zażąda od wiercy dowodu na to ze może korzystać z jego usług ,a dowodem co będzie ??
          • tomasz_456 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 10:56
            kolter-xl napisał:

            > Tomuś naiwny katolicki jeleniu
            ?


            • kolter-xl Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 11:13
              tomasz_456 napisał:

              > kolter-xl napisał:
              >
              > > Tomuś naiwny katolicki jeleniu
              > ?

              Jesteś luterańskim jeleniem ?
              • tomasz_456 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 11:24
                kolter-xl napisał:

                > > > Tomuś naiwny katolicki jeleniu
                > > ?

                > Jesteś luterańskim jeleniem ?

                ?
                • kolter-xl Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 11:45
                  tomasz_456 napisał:

                  > kolter-xl napisał:
                  >
                  > > > > Tomuś naiwny katolicki jeleniu
                  > > > ?
                  >
                  > > Jesteś luterańskim jeleniem ?
                  >
                  > ?

                  No dobra jesteś jeleniem nieokreślonym :)))
                  • tomasz_456 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 12:04
                    kolter-xl napisał:

                    >
                    > No dobra jesteś jeleniem nieokreślonym :)))

                    ?
                • 6.smiech Re: tomciu, jak ty nie jelen to co ? 12.05.12, 12:06
                  tomasz_456 napisał:

                  > kolter-xl napisał:
                  >
                  > > > > Tomuś naiwny katolicki jeleniu ?
                  >
                  > > Jesteś luterańskim jeleniem ?


                  >
                  > ?
                • wersal-55 Re: 0.3% to zwiększenie wydatków na kościół 12.05.12, 12:28
                  tomasz_456 napisał:

                  > kolter-xl napisał:
                  >
                  > > > > Tomuś naiwny katolicki
                  >
                  > > Jesteś luterańskim jeleniem ?
                  >
                  > Prawda jest taka,szans na dalsze istnienie nie macie,katolicy.Calkowity SEPERATYZM,JAK FRANCJA.Tacy jak ty nie macie zadnych szans,twoja wiara to pasmo przestepstw.Widze ze chcesz konfratacji,zaden problem i to bardzo prosty.
    • ador43 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 09:43
      Skoro te o.3 procenta jest wiecej niz dotychczas a kosciol katolicki(jak zawsze) sie temu sprzeciwia to nalezy pozostac przy starym systemie.Inna para kaloszy jest brak WIARY hierarchow w wyznawcow.Wlasnie oni powinni finansowac pasibrzuchow a kosciol zmuszony byl by wprowadzic jak za dawnych ciemniackich czasach dziesiecine.
    • maxixxx Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 09:46
      Drodzy redaktorzy GW przestańcie oszukiwać ludzi

      Rząd już się zgodził, że w przypadku mniejszego wpływu z odpisu to on dotacją budżetową wyrówna niedobór do poziomu obecnego z Funduszu Kościelnego

      Rząd nie zagwarantował sobie podobnego mechanizmu w drugą stronę czyli, jak wpływu z odpisu będą większe to całość otrzymają klechy rozmaitych wierzeń

      Rząd leży, kwiczy i robi pod siebie jeśli chodzi o porozumienie z Episkopatem i nie zmieni się dosłownie NIC i o tym miejcie odwagę pisać zamiast sugerować nierozgarniętym czytelnikom, że rząd o coś się spiera

    • bardzoharakterny Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 09:54
      Jak mają czelność ci hipokryci w czarnych sutannach wyciągać brudne ręce po społeczne pieniądze?

      Dzieci chodzą głodne, emeryci nie mają, za co się leczyć a te żłoby rozbijają się wypasionymi brykami po świecie mieszkają w pałacach i z braku zajęcia zabierają się za dzieci. Manipulują ludźmi strasząc ich piekłem w celu wyłudzenia jak największej kasy kasy.
    • hanna1233 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 10:02
      jestem bardzo ciekawa, rząd się ugnie??? Jestem ,żeby kościół sam się utrzymywał. Państwo niech przeznaczy pieniądze na domy dziecka, szpitale.
    • boznik1 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 10:19
      Zero procent(0%), to jest jedyna i najlepsza opcja, dosyc pasozytowania na na budzecie panstwa watykanskich funkcjonariuszy.
    • paulhandyman zabierzemy wam chleb ale damy bułkę z kawiorem 12.05.12, 10:22
      dyskusja likwidacji funduszu kościelnego to hipokryzja ! Zabierzemy wam 90 milionów z funduszu kościelnego ale damy 120 milionów w postaci 0.3% odpisu... Mało tego, Boni obiecał, że jeśli nie uzbieracie owych 120 milionów to rząd wam dopłaci różnicę. Mało tego... z roku na rok wpływy z podatków się zwiększają, a co za tym idzie ze 120 milionów wkrótce zrobi się 150, a za kilka lat 200 lub 300 milionów. Jeśli klechy wytargują 0.8% odpisu to "na starcie" dostaną zamiast 90 milionów, 320 milionów.
      Likwidacja funduszu to jest likwidacja i zabranie 90 milionów rocznie, koniec kropka. To wszystko jest jawnym oszustwem obywateli przez państwo i kościół
    • sir_fred Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 10:57
      Żadnych odpisów. Niech się utrzymują z dobrowolnych składek wiernych a nie z budżetu.
    • flipvert Rząd - Kościół, czyli Donald jednak kleka 12.05.12, 10:58
      Po pierwsze,zupelnie nie rozumiem,czego obawia sie rzad?Co sie stanie jesli zlikwiduja fundusz i nie bedzie zadnych odpisow?Wyjda na ulice?Zrobia glodowke?I co z tego?
      Zerwac konkordat,wywalic religie ze szkol i zobaczymy jacy beda hardzi.Podstawa konstytucyjna jest.Na co czekasz Donaldzie "Ktory Nie Kleka"?
      Jak ktos slusznie wyzej zauwazyl tak naprawde to powinien byc dobrowolny datek a nie zaden odpis od podatku.Skladki na partie i zwiazki zawodowe nie sa odpisywane i jakos nikt nie placze.Finansowanie kosciola przez wiernych powinno sie odbywac na identycznych zasadach jako,ze i partie i koscioly zrzeszaja ludzi ze wzgledu na ich poglady.
      Fakt,ze dostojnicy koscielni przyjmuja postawe grozaca wobec rzadu uwazam za absolutnie nie do przyjecia.Sredniowiecze sie skonczylo panowie i nawet eksomunika niewiele wskoracie.
      Czas skonczyc dialog i zaczac podejmowac decyzje,o ktorych kosciol jest INFORMOWANY a nie konsultowac je z nim.
      • paulhandyman Re: Rząd - Kościół, czyli Donald jednak kleka 12.05.12, 11:02
        flipvert napisał:

        > Zerwac konkordat,wywalic religie ze szkol i zobaczymy jacy beda hardzi.Podstawa
        > konstytucyjna jest.Na co czekasz Donaldzie "Ktory Nie Kleka"?

        Donald nie klęka przed nimi, Donald się czołga !

      • kolter-xl Re: Rząd - Kościół, czyli Donald jednak kleka 12.05.12, 11:22
        flipvert napisał:

        > Po pierwsze,zupelnie nie rozumiem,czego obawia sie rzad?Co sie stanie jesli zli
        > kwiduja fundusz i nie bedzie zadnych odpisow?Wyjda na ulice?Zrobia glodowke?I co z tego?

        Nie wiesz ze Polak ma gołębie serce , kler zrobi z siebie ofiarę jelenie uwierzą i PIS wygra wybory !!
        • flipvert Re: Rząd - Kościół, czyli Donald jednak kleka 12.05.12, 12:10
          Nikt im jeszcze nigdy nie powiedzial:sprawdzam.Moze warto sprobowac?Tak dla wysondowania nastrojow.Oni sami sie boja,dlaczego tego nie wykorzystac?
      • opornik4 Re: Rząd - Kościół, czyli Donald jednak kleka 16.05.12, 04:32
        flipvert napisał:

        >Skladki na partie i zwiazki zawodowe nie sa odpisy
        > wane i jakos nikt nie placze.

        Zarówno partie, jak i związki zawodowe otrzymują dotacje z budżetu, czyli z podatków.
        Z podatków są też utrzymywane różnego typu stowarzyszenia lewackie, na które katolicy wcale nie mają ochoty płacić, a muszą.

        • kolter-xl Re: Rząd - Kościół, czyli Donald jednak kleka 16.05.12, 14:14
          opornik4 napisała:

          > Z podatków są też utrzymywane różnego typu stowarzyszenia lewackie, na które ka
          > tolicy wcale nie mają ochoty płacić, a muszą.

          Jakieś konkrety ??
    • same.zalety Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 11:02
      żądam referendum!
    • jakub-11111 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 11:02
      Przewielebnym, którzy przez setki lat w kontaktach z ludem bożym posługiwali się chętnie kłamstwm i szalbierstwem, po raz pierwszy świecka władza postanowiła powiedzieć sprawdzam.
      Przewielebni , szybciej jak inni pokumali, że micha łatwo może się zmniejszyć.
      Stąd larum.
    • baj62 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 11:08
      Rząd z nami gra w ci..i, obiecuje zlikwidować fundusz kościelny, a dać pasożytom i wyłudzaczom 120mln.Episkopat zać pogrywa z rządem między 03 a 1 proc.Najuczciwszym wyjściem z patu to nic nie dać, a wtedy klechy zgodzą się nawet na 0,1proc.W latach mojej młodości kościół nie dostawał takiej kasy od rządu czy samorządów, a księża organizowali dla dzieciarni imprezy,fundowali nagrody za np. roraty. Dziś mają te wszystkie "honoraria" , zagrabioną ziemię za którą skasowali miliardy i na nic ich nie stać jeszcze żebrzą o jakiś procent.To już nie jest stonka ,to jest szarańcza. Pogonić ich do Watykanu.
    • jozwa51 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 11:33
      Kosciolowi nalezy dac wedke w postaci odpisu w wysokosci nie wiekszej niz obecna rekompensata. ile z tego uszczknie bedzie zalezec tylko od jego postepowania .wreszcie zaczna szanowac wiernych a nie jak do tej pory stawial sie ponad .
      • paulhandyman Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 11:39
        jozwa51 napisał:

        > Kosciolowi nalezy dac wedke w postaci odpisu w wysokosci nie wiekszej niz obecn
        > a rekompensata.

        trzeba mu dać kopa w doope, a nie odpis ! Z jakiej racji mu się cokolwiek należy ?
        • kolter-xl Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 11:43
          paulhandyman napisał:

          > jozwa51 napisał:
          >
          > > Kosciolowi nalezy dac wedke w postaci odpisu w wysokosci nie wiekszej niz
          > obecna rekompensata.
          >
          > trzeba mu dać kopa w doope, a nie odpis ! Z jakiej racji mu się cokolwiek należy ?

          Niestety dlatego bo niektórzy politykierzy nadal boją sie broni wyborczej zwanej ambona !!
          • paulhandyman Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 11:59
            kolter-xl napisał:

            > Niestety dlatego bo niektórzy politykierzy nadal boją sie broni wyborczej zwane
            > j ambona !!

            a źródło problemu leży w bezzębnej ciemnocie, której jest bez liku w Polsce, a która wybiera do sejmu skoorwieli, gotowych na zrobienie największego skoorwesyństwa, dla kasy i władzy. To wszystko obudowują jakąś historyjką o dobrym smoku jezusie, o "wartościach" i innymi kłamstwami
            • kolter-xl Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 12:12
              paulhandyman napisał:

              > kolter-xl napisał:
              >
              > > Niestety dlatego bo niektórzy politykierzy nadal boją sie broni wyborczej
              > zwane
              > > j ambona !!
              >
              > a źródło problemu leży w bezzębnej ciemnocie, której jest bez liku w Polsce,
              > a która wybiera do sejmu skoorwieli, gotowych na zrobienie największego skoorw
              > esyństwa, dla kasy i władzy. To wszystko obudowują jakąś historyjką o dobrym sm
              > oku jezusie, o "wartościach" i innymi kłamstwami


              Oto źródło sukcesu kleru w Polsce
              • paulhandyman Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 12:27
                kolter-xl napisał:

                >
                > Oto źródło sukcesu kleru w Polsce


                Demokracja jest NIE dla ciemnoty. Demokracja jako system sprawdza się w krajach, w których żyją cywilizowani ludzie, a przynejmniej 90% populacji tych krajów stanowią ludzie światli. W warunkach polskich, gdzie ciemnota stanowi 40% społeczeństwa, demokracja się nie sprawdza... Zenek, który skończył podstawówkę, całe życie pił wódę, bije żonę, jest bezrobotny i chodzi do kościeła, ma takie samo prawo wyborcze jak profesor uniwersytetu. 70-letnia BABKIE, która nigdy nie chodziła do szkoły, która nie ma pojęcia jak obsłużyć pilota od telewizora czy otworzyć przeglądarkę internetową, która nigdy nie przeczytała żadnej książki (wyłączając tę do nabożeństwa) ma takie samo prawo wyborcze, jak młody, wykształcony człowiek, płacący podatki, ciężko pracujący, który udziela się w pożytecznych organizacjach pozarządowych.... Potrzeba czasu, duuużo czasu ! Cmienota, jej dzieci i wnuki muszą wymrzeć.... proces ten zajmie zapewne 40 - 50 lat
                • tomasz_456 Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 13:39
                  paulhandyman napisał:


                  > Demokracja jest NIE dla ciemnoty. Demokracja jako system sprawdza się w kraj
                  > ach, w których żyją cywilizowani ludzie, a przynejmniej 90% populacji tych kraj
                  > ów stanowią ludzie światli.

                  Generalnie widać problem, bo nie wiesz do czego służy wytluszczanie tekstu.
                  A dodatkow, dlaczego uważasz się za lepszego od innych, ska wiesz, czy jesteś swiatły - może to tylko Twoje urojenia
        • jozwa51 Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 12:22
          paulhandyman napisał:

          > jozwa51 napisał:
          >
          > > Kosciolowi nalezy dac wedke w postaci odpisu w wysokosci nie wiekszej niz
          > obecn
          > > a rekompensata.
          >
          > trzeba mu dać kopa w doope, a nie odpis ! Z jakiej racji mu się cokolwie
          > k należy ?


          >Wlasnie o to chodzi.w takim przypadku bedziesz mial okazje dac czarnym przyslowiowego kopa. w tej chwili to nie ty decydujesz o tym czy im dac .cala kasa idzie z budrzetu. to obywatel powinien decydowac czy im dac.
          • paulhandyman Re: Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 12.05.12, 12:35
            jozwa51 napisał:

            > >Wlasnie o to chodzi.w takim przypadku bedziesz mial okazje dac czarnym prz
            > yslowiowego kopa. w tej chwili to nie ty decydujesz o tym czy im dac .cala kasa
            > idzie z budrzetu. to obywatel powinien decydowac czy im dac.

            Won od pieniędzy z budżetu ! Ani złotówki ! Niech sobie zbierają na mszach, niech kasują za pogrzeby 1500 zł (oczywiście płacąc VAT i podatek dochodowy od tej kwoty), niech zgłaszają do MSWiA zbiórki pieniedzy i niech je organizują, niech prowadzą lekcje religii we własnych salkach przykościelnych, niech kasują za ślub 1000 zł, czy za chrzciny 300.... Niech to robią, jak mają klientów na swój produkt. Nikt im tego nie broni, nikt w Polsce nie chce zwalczać kościoła...
            Niech jednak działają na własny rachunek jak każdy inny business w Polsce płacą podatek VAT, dochodowy, składki ZUS, podatki od nieruchomości itd. Od pieniędzy z budżetu niech się odpierdooolą ! ZERO, NULL kasy z obowiązkowych podatków dla nich ! AMENT !!!

    • kola_13 Rząd - Kościół, czyli spotkanie między 0,3 a 1 ... 12.05.12, 11:59
      Jeśli pieniądze z Funduszu Kościelnego przeznaczone są m. in. na działalność dodroczynną , to ja sie pytam : co to za działalność dodroczynna ? A po drugie : jeśli w sprawie reformy emerytalnej rząd nie pytał o zdanie 30 mln. Polaków , dlaczego interesuje go opinia nicałych 30 tys. ?
    • krzychs4 Naród - Kościół 12.05.12, 12:13
      Efekty mieszania wiary i polityki dają katastrofalne rezultaty. Zmuszanie do katolicyzmu i indoktrynacja katolicka już od przedszkola coraz bardziej będzie pogrążać kk. To dobrze. Trzeba nam mocnego państwa laickiego.
      • kolter-xl Re: Naród - Kościół 12.05.12, 12:19
        krzychs4 napisał:

        > Efekty mieszania wiary i polityki dają katastrofalne rezultaty. Zmuszanie do ka
        > tolicyzmu i indoktrynacja katolicka już od przedszkola coraz bardziej będzie po
        > grążać kk. To dobrze. Trzeba nam mocnego państwa laickiego.

        Tu masz przykład jak teista rozumie zasady działania państwa !!

        forum.gazeta.pl/forum/w,904,135797978,135802768,Re_Dolaczmy_do_krajow_cywilizowej_Europy.html?wv.x=2
        • tomasz_456 Re: Naród - Kościół 12.05.12, 12:20
          kolter-xl napisał:

          > krzychs4 napisał:
          >
          > > Efekty mieszania wiary i polityki dają katastrofalne rezultaty. Zmuszanie
          > do ka
          > > tolicyzmu i indoktrynacja katolicka już od przedszkola coraz bardziej będ
          > zie po
          > > grążać kk. To dobrze. Trzeba nam mocnego państwa laickiego.
          >
          > Tu masz przykład jak teista rozumie zasady działania państwa !!
          >

          @kolter-xl naucz sie kiedyś czytać ze zrozumieniem.
          • 6.smiech Re: Naród - Kościół - tomcio 12.05.12, 12:42
            a ty jelonku naucz sie kiedys pisac ze zrozumieniem.
            • tomasz_456 Re: Naród - Kościół - tomcio 12.05.12, 13:49
              6.smiech napisał:

              > a ty jelonku naucz sie kiedys pisac ze zrozumieniem.

              A jak pisze sie ze zrozumieniem ?
              • zdybka Re: Naród - Kościół - tomcio nakrecony 12.05.12, 14:03
                Cos ci dzisiaj nakrecanie ludzi niezbyt wychodzi.
                Glupio piszesz to i cie olewaja jak widzisz .
          • wersal-55 Re: Naród - Kościół 12.05.12, 12:50
            tomasz_456 napisał:

            > kolter-xl napisał:
            >
            > > krzychs4 napisał:
            > >
            > > > Efekty mieszania wiary i polityki dają katastrofalne rezultaty. Zmu
            > szanie
            > > do ka
            > > > tolicyzmu i indoktrynacja katolicka już od przedszkola coraz bardzi
            > ej będ
            > > zie po
            > > > grążać kk. To dobrze. Trzeba nam mocnego państwa laickiego.
            > >
            > > Tu masz przykład jak teista rozumie zasady działania państwa !!
            > >
            >
            > @kolter-xl naucz sie kiedyś czytać ze zrozumieniem.
            >Masz problemy Tomek z samym soba,pisz merytorycznie,wiedza twoja,twojej wiary to nedza,typowa dla polaczka,ZERO TOLERANCJI DLA TWOJEJ WIARY.
            • antropoid Re: Naród - Kościół 12.05.12, 12:56
              wersal-55 napisał:

              > Masz problemy Tomek z samym soba...


              To już nie jest Tomek, tylko TOMASZ. :)
            • tomasz_456 Re: Naród - Kościół 12.05.12, 13:36
              wersal-55 napisał:

              > >Masz problemy Tomek z samym soba,pisz merytorycznie,wiedza twoja,twojej wi
              > ary to nedza,typowa dla polaczka,ZERO TOLERANCJI DLA TWOJEJ WIARY.

              O co ci chodzi ?
          • kolter-xl Re: Naród - Kościół 12.05.12, 14:23



            tomasz_456 napisał:

            > kolter-xl napisał:

            > > Tu masz przykład jak teista rozumie zasady działania państwa !!
            > >
            >
            > @kolter-xl naucz sie kiedyś czytać ze zrozumieniem.

            Tomuś dla mnie jest jasne ze popierasz mszczenie sie urzędników na prywatnym przedsiębiorcy za to ze wygnał / odmówił pieniędzy na budowę kościoła!!!

            Wiec nie p ierdol jak pobity ze to ja mam problemy z tekstem !!

            tomasz_456 12.05.12, 12:03

            > Katabas łaził po osiedlach i żebrał kasę od firm, kolega go wygnał to potem w g
            > minie miał z rok problemy .

            Gdyby grzecznie odmówił, to by nie miał problemów, ale jak sie nie umie zachowywać ....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka