airwalk77 14.11.05, 17:25 I bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
entropia IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 17:26 zaraz pewnie jakiś współczujący/ca napisze że dziadkowi trzeba dać spokój i nie ciągać po sądach. Odpowiedz Link Zgłoś
t324911 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 17:32 Nie dziadka trzeba od razu zamknac i doprowadzac na rozprawy z aresztu . Unikal kary przez 60 lat chyba wystarczy . Odpowiedz Link Zgłoś
rysiuz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 18:41 Nie można zapomniec ze załamał sie w trakcie sledztwa. Byłbym wstrzemiezliwszy w wydawaniu sadów Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:10 rysiuz napisał: > Nie można zapomniec ze załamał sie w trakcie sledztwa. Byłbym wstrzemiezliwszy > w wydawaniu sadów Dokladnie to. On tego nie zrobil po prostu tak, z wolnej woli. Wrecz przeciwnie, dopoki go nie zlapano walczyl w AK. Dla kontrastu: Polacy wstepowali do zbrodniczej partii komunistycznej bez tortur, dobrowolnie. Wedlug mnie, on jest niewinny. Na tym tle, wszystkie komuchy, ktore wstepowaly do partii po 1970, a wiec masakrach robotnikow na wybrzezu powinni zostac skazani za swiadome popieranie zbrodniczego systemu, czerwonego faszyzmu. Dlaczego dopiero po 1970? Dlatego, za na poczatku ludzie mogli miec zludzenia co do charakteru systemu. Po roku 1956, a wiec odwilz w Warszawie, powstanie wegierskie pokazywaly rowniez o co chodzi. Jednak odwilz byla rowniez nadzieje na zdolnosc reformowania sie systemu. Ta nadzieja po zajeciu Czechoslowacji w 1968 okazala sie plonna. Rozstrzeliwanie, po prost mordowanie robotnikow przez partie robotnicza w Polsce byl ostatecznym dowodem, ze jest to bezwzgledna partia faszystowska. Dlatego ludzie, ktorzy po 1970 roku przystapili do partii sa przestepcami i powinni byc scigani przez IPN. Poniewaz jest ich jednak duzo, wszyscy powinni zostac skazani na jakas tam kare w zawieszeniu. Odpowiedz Link Zgłoś
wibednar Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:42 no no !! fritz wydawało mi się, że masz bardzo wyważone opinie nie wiem czy pamiętasz, ale [po objeci wladzy przez Gierka "POMOŻECIE???" no jezeli juz to po 76 po Radomiu ale mozna tez nalezc ale właśnie wstapienie do PPR przed 48 albo pZPR po 76moze podpadało by pod Twoją logikę Traktuję Twoją wypowieź jako swego rodzaju "prowokację" Przepraszam, że mowie rownowaznikami zdan a nie pelnymi zdaniami, ale robie kilka rzeczy jednoczesnie Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:44 No nie, dawno się tak nie uśmiałem Odpowiedz Link Zgłoś
pozlotemu Gazeta podkresla, ze 84-latka. To bardzo wazne!!! 14.11.05, 21:28 Nie wazne ilu zabil, ilu torturowal, wazne, ze sam dozyl w spokoju 84 roku. Trzeba gratulowac i nic nie wyciagac. Odpowiedz Link Zgłoś
lub_czasopismo Długo pewnie nie posiedzi. 15.11.05, 09:22 O ile w ogóle będą dziadka ciągać jeszcze po więzieniach. Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:28 wibednar napisał: > no no !! > fritz wydawało mi się, że masz bardzo wyważone opinie > nie wiem czy pamiętasz, > ale [po objeci wladzy przez Gierka "POMOŻECIE???" > no jezeli juz to po 76 po Radomiu > ale mozna tez nalezc ale > właśnie wstapienie do PPR przed 48 albo pZPR po 76moze podpadało by pod Twoją > logikę > Traktuję Twoją wypowieź jako swego rodzaju "prowokację" > Przepraszam, że mowie rownowaznikami zdan a nie pelnymi zdaniami, ale robie > kilka rzeczy jednoczesnie Masz racje. To byla czesciowo prowokacja. Ale problem moralny pozostaje. On byl w AK, zostal zlapany. Zalamal sie. Bardzo malo ludzi nie zalamywalo sie. Jezeli jestes odpowiednio dlugo odpowiednio traktowany, jestes po prostu zniszczony. Zreszta mogl byc rowniez dodatkowo szantazowany tym, ze np. jego rodzicow zabija. Chodzi o to, ze jezeli jego sie "lapie" nalezaloby sie zajac paroma innymi, popierajacych komunistow. Przynajmniej napietnowac moralnie zeby w koncu normalny czlowiek mogl zaczac rozrozniac miedzy dobrem a zlem. W tej chwili (ex) komunisci robia wszystko, zeby te "drobne" roznice zatrzec. Przestepcy byli ofiarami. Historia zostaje pisana na nowo, wszyscy cierpieli, "oni" byli winni. A tymi "oni" to byli ci zli komunisci, przyszli ze wschodu, ale na wschodzie tez juz ich nie ma. Mam nadzieje, ze wiesz co chce powiedziec. Odpowiedz Link Zgłoś
lub_czasopismo masz rację 15.11.05, 09:25 wątpię, żeby ktokolwiek, kto najpierw służył dla Niemców i znał metody i regulaminy wojskowe nie złamał się. Przecież już za samą dezercję groziła mu kulka, a co dopiero za kolaborowanie z wrogiem. Odpowiedz Link Zgłoś
linke1 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 21:50 rysiuz napisał: > > > Nie można zapomniec ze załamał sie w trakcie sledztwa. Byłbym > wstrzemiezliwszy > > w wydawaniu sadów > > Dokladnie to. On tego nie zrobil po prostu tak, z wolnej woli. Wrecz > przeciwnie, dopoki go nie zlapano walczyl w AK. > ===== Czy ta walka polegała, na ciągłym przechodzeniu na Orawską stronę i rabowaniu, co się tylko dało (konie, krowy itd.)? A jak Orawiak próbował bronić swojej własności to się go straszyło zastrzeleniem. Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:35 linke1 napisał: > Czy ta walka polegała, na ciągłym przechodzeniu na Orawską stronę i rabowaniu, > co się tylko dało (konie, krowy itd.)? > A jak Orawiak próbował bronić swojej własności to się go straszyło > zastrzeleniem. Spotkalem Czechow, ktorzy w 68 roku uciekli z Czechoslowacji. Mowilismy oczywiscie duzo o inwazji. I o stratach ktore ona spowodowala, zniszczonych drogach, mostach i itd.. To byli inteligentni ludzie, studenci. Stwierdzili bardzo ciekawa rzecz, wszyscy, panowala powszechna zgoda, co do tego punktu, mianowicie, ze straty materialne poniesione w czasie inwazji byly wieksze niz straty poniesione przez Czechy w czasie II WS. Twoja wypowidz swietnie pasuje do tych wypowiedzi. Pepiki byli w pelni zintegrowani w III Rzesze. W Polsce byla wojna. Pepiki nie pojmuja tego, jak ta wojna wygladala w Polsce, jaka olbrzymi byl ruch podziemny. Pepiki sa zbyt glupi zeby pojac, ze w Polsce ostatni oddzial partyzancki walczacy przeciwko komunistom zostal rozbity w 1953. Dla kontrastu, zniewolone dusze pepicze same przystapily do bloku wschodniego, wprowadzily komunizm w 1948. Coz ta za p...ny narod, nie sadzisz? Odpowiedz Link Zgłoś
linke1 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 00:15 > Dla kontrastu, zniewolone dusze pepicze same przystapily do bloku wschodniego, > wprowadzily komunizm w 1948. Coz ta za p...ny narod, nie sadzisz? ===== Słowacy podobnie jak Czesi to bardzo pragmatyczne społeczenstwa. Polskie ludowe wojsko w 1968r. u boku chyba tow. Chruszczowa to wtargnęło do Czechosłowacji, zapewne po to aby napić się z Czechosłowakami dobrego czeskiego piwa; czy tak uważasz Fritz? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:02 > Pepiki byli w pelni zintegrowani w III Rzesze. a Lidice ? (za zamach na R.Heydricha) Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:03 a niby skad ta czeska nienawisc do Niemców w 1945/46 ? (ekscesy,wygnanie) Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:04 > zniewolone dusze pepicze same przystapily do bloku wschodniego, A czeski kontra-rzad zagranica ? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:06 a czeskie oddzialy, chyba tzw. Legiony ? (niesamowita historia, warto czytac) Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:07 a czeskie ofiary pod Stalinem / za Stalina ? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:08 (tzw.)komunizm w Czechach: zwalczanie kosciola Odpowiedz Link Zgłoś
pan_pndzelek Re: do amoremio 15.11.05, 07:56 do amoremio: zamiast zadawać nie wiadomo ile (głupich pytań) każde w osobnym poście rozwiń chociaż jedno z nich, by pokazać, że w ogóle wiesz cokolwiek na ten temat. Lidice? Wolne żarty, JEDYNA wioska zniszczona przez Niemców, JEDYNE straty wojenne Czechów w całej II WŚ. Legiony? Jakie legiony, o co ci chodzi? Sam zresztą piszesz "chyba legiony". Komunizm w Czechach? Noż przecie SAMI go sobie wprowadzali za obopólną zgodą (CSRS-ZSRS). Prześladowania Kościoła? Takie jak wszędzie, nawet bardziej perfidne, bo księża byli NA PAŃSTWOWEJ PENSJI i musieli wykonywać polecenia "pracodawcy" np. odnośnie otwierania (nieotwierania raczej) kościołów. Ja to widziałem na własne oczy. Już nie chce mi się podsumowywać pozostałych twoich "pytań" powiem tylko: głupiej nie dałoby się ich już sformułować... Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 22:26 > Dlaczego dopiero po 1970? Jestem zbrodnirzem. prosze mnie skazac na 50 lat sybiru.. Tow. Golota .. Pozdrowienia dla pozostalych zbrodniarzy. jak Fry. fritz.W bush,itd Odpowiedz Link Zgłoś
fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:37 golota20 napisał: > > Dlaczego dopiero po 1970? > > Jestem zbrodnirzem. prosze mnie skazac na 50 lat sybiru.. > > Tow. Golota .. > jezeli jestes pelnym skruch przestepca, popelnij seppuku a nie obciazaj spoleczenstwa dalszymi wydatkami. > Pozdrowienia dla pozostalych zbrodniarzy. jak Fry. fritz.W bush,itd Odpowiedz Link Zgłoś
jaruzel2 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:39 On uratował nas od większego zła jakim byłaby interwencja sił nadprzyrodzonych zza wschodniej granicy. Odpowiedz Link Zgłoś
marysia57 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:09 Odpowiadasz na : fritz.fritz napisał: > Na tym tle, wszystkie komuchy, ktore wstepowaly > do partii po 1970, a wiec masakrach robotnikow na wybrzezu powinni zostac > skazani za swiadome popieranie zbrodniczego systemu, czerwonego faszyzmu. > Dlatego ludzie, ktorzy po 1970 roku przystapili do partii sa przestepcami i > powinni byc scigani przez IPN.------------------------------------------------ ----- Odpowiedz Link Zgłoś
tonk Sąd jest potrzebny 14.11.05, 20:01 Bo: Walczył w AK – chwała mu za to załamał się podczas śledztwa – nie on pierwszy – to rozumiem ale „Był członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jego dane znalazły się w przygotowywanej do publikacji książce o dziejach AK na Śląsku” – no, jeżeli prawdą jest to co GW podaje to facet troszkę tu przegiął, może jeszcze jakieś ordery? renty? Itd. Tu sąd mógłby powiedzieć dziadziowi Jasiu źle się bawisz. Odpowiedz Link Zgłoś
piotr.ny zdezerterowal z Wehrmacht'u, poddany torturom. 14.11.05, 21:55 ja bylbym wstrzemiezliwy z wydawaniem sadow. Odpowiedz Link Zgłoś
dokowski w tym zalewie nienawiści dobre posty nie są... 17.11.05, 11:20 ... zauważane Odpowiedz Link Zgłoś
jaruzel2 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:37 Kurski znowu robi manianę. Czy to wina dziadka, że należał do Wehrmachtu? Odpowiedz Link Zgłoś
mirek48 A Lwa wypuścić na wolność 14.11.05, 17:38 Aby było miejsce dla dziadka, który nie wie czy ma robić pod siebie czy do sedesu. Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy-orlowski Re: A Lwa wypuścić na wolność 14.11.05, 17:55 Mój znajomy hitlerowiec /83 lata/ był w niewoli rosyjskiej 5 lat i dzisiaj po trzeźwemu mówi, że Hitler cywilizował świat i niósł postęp. Jest w bardzo dobrej kondycji fizycznej i nadaje się do powtórnej kuracji odchudzającej, bo ostatnia była widać za krótka. Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: A Lwa wypuścić na wolność 14.11.05, 22:33 jerzy-orlowski napisał: > Mój znajomy hitlerowiec /83 lata/ był w niewoli rosyjskiej 5 lat i dzisiaj po > trzeźwemu mówi, że Hitler cywilizował świat i niósł postęp. Jest w bardzo > dobrej kondycji fizycznej i nadaje się do powtórnej kuracji odchudzającej, bo > ostatnia była widać za krótka. Z dziadkiem wszyscy sie zgadzaja. nawet same Stany zjednoczone.. Tylko polacy sa zapuznieni a szkoda???? Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy-orlowski Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 17:50 Trzeba go potraktować po niemiecku. Ich sądy były bezwzględne, bo uważały, że najważniejszy jest odstraszający aspekt kary. Odpowiedz Link Zgłoś
tango9 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 18:04 On i tak chyba nie rozumie o co go oskarżają. A nie można to wszystko zostawić Panu Bogu? Ilu w Polsce jest niewierzących ale praktykujących? Odpowiedz Link Zgłoś
jerzy-orlowski Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 07:38 Nie można. Bóg był z nimi. Ich kapelani żarliwiej się modlili. Zdrajcóm dać medal lub ukatrupić. Innego wyjścia nie znam. Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 18:09 Ludzie po co skupiacie się na tym jakimśtam Piotrze W. - przecież nie o to w tym artykule chodzi. O co więc chodzi? Ano - GW za każdym razem wyszukuje wszystkie kontrowersyjne sprawy odnośnie IPN - po to aby pokazać, że to instytucja oszołomska, szkodliwa i pieniacka. GW liczy, że część ludzi jednak będzie za amnestią dla leciwego faszysty - w oczach takich czytelników IPN ma jawić się jako łąknący krwi, nieludzki organ nemesis, któy tylko czeka, żeby usadzić jakiegoś kolejnego dziadka. Kolejnym powodem jest robienie fundamentów na (jak się spodziewam) lada dzień wypitraszony tekst o Jaruzelskim i IPN. Dzisiejszy artykuł może służyć GW jako sonda. Żenująca jest ankieta na stronie = GW powinna wiedzieć, żę zbrodnie faszystkowskie nie przedawniają się. Odpowiedz Link Zgłoś
wibednar Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 20:05 No prosze jak sie wysmiales mowisz calkiem do rzeczy Odpowiedz Link Zgłoś
burakiprlu [...] 14.11.05, 20:13 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
dryszel Re: IPN vs MOREL - Co IPN ZROBI ? GW I CO DALEJ ? 14.11.05, 18:23 Jak sądzić za zbrodnie wojenne to sądzić wszystkich. A co z Morelem ? Dlaczego do dzisiaj państwo polskie płaci mu emeryturę ? / i to wysoką /. Odpowiedz Link Zgłoś
soccerpolstar Re: IPN vs MOREL - Co IPN ZROBI ? GW I CO DALEJ 14.11.05, 18:47 ale glupota............... po pierwsze powinno obowiazywac przedawnienie, po drugie, ci prokuratorzy nie maja nic lepszego do roboty jak ciagac po sadach jakiegos dziada. moze by tak jakich chuliganow albo bandziorow do sadu wzieli, tych co przesteptwo popelnili dzien lub dwa temu.....polska to ciagle kraj palajacy zwiscia, szkoda...... Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: IPN vs MOREL - Co IPN ZROBI ? GW I CO DALEJ 14.11.05, 18:58 A nie mówiłem, że zaraz się zacznie? Odpowiedz Link Zgłoś
amadera Re:IPN vsMOREL - Co IPN ZROBI ? "GW" I CO DALEJ 14.11.05, 22:19 soccerpolstar, może rzeczywiście najlepiej będzie jak skoncetrujesz się tylko na piłce nożnej (skądinąd chwalebne hobby), bo zbyt mądry to Ty nie jesteś... mindhardcore - miałeś rację, już odzywają się pierwsi z tych co świat widzą bardzo prosto: jakiś sąd, jakiś stary człowiek, stara sprawa... a tu na co dzień chuligani na nieoświetlonych ulicach, itp. Tak, "GW" ma interes w kojarzeniu IPN z kontrowersyjnymi przypadkami. Co do sprawy: są poważne okoliczności łagodzące (wcześniejsza konspiracyjna działalność, złamanie człowieka w wyniku gestapowskich metod śledczych) i straszne skutki (cierpienie i śmierć wielu innych osób). Niech więc właśnie sąd to sprawiedliwie wyważy. Gdyby tak jeszcze ktoś sprawdził losy Niemców z zakopiańskiej katowni... W ich przypadku nie powinno się niczego darować nawet stulatkom. Ale na nich czekała (bądź czasami cierpliwie czeka) już czyjaś inna sprawiedliwość. Odpowiedz Link Zgłoś
zupper po torturach? 14.11.05, 18:38 Wnioskując z tekstu artykułu jesli kogoś hitlerowscy skatowali a on im wyjawił tajemnice podlega teraz naszej jurysdykcji i będzie za to odpowiadał? To tak jak za Stalina !!! Odpowiedz Link Zgłoś
camberley Re: po torturach? 14.11.05, 19:01 Zgadzam sie z Toba. Katowali faceta i sie zalamal. jestem pzrekonana, ze zaplacil juz za swoje winy. Ala Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: po torturach? 14.11.05, 19:06 Rozumiem, że mógł wydać na torturach, ale on potem jeszcze ponoć dokonywał ich selekcji, więc poszedł na kolaborację. JESZCZE JEDNO - IPN na razie bada sprawę - to, że się zajął tym człowiekiem nie oznacza, iż uzna go za winnego. Odpowiedz Link Zgłoś
maggisterr Re: po torturach? Mogli mieć inne haki 14.11.05, 20:18 mindhardcore napisał: > Rozumiem, że mógł wydać na torturach, ale on potem jeszcze ponoć dokonywał ich > selekcji, więc poszedł na kolaborację. Mogli np. zagrozić, że zrobią coś "nieprzyjemnego" jego rodzinie na Śląsku. W zasadzie facetowi pozostawało tylko palnąć w sobie w łeb. > JESZCZE JEDNO - IPN na razie bada sprawę - to, że się zajął tym człowiekiem > nie oznacza, iż uzna go za winnego. No pewnie - może facet nie dożyje wyroku.... Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: po torturach? Mogli mieć inne haki 14.11.05, 20:23 Podejrzewam, że w tej sprawie nie znamy wszystkich okoliczności, stąd te nasze boksowanki i spekulacje. GW ma w niskim poważaniu jakiegoś Piotra W. tu chodzi o to, żeby stworzyć wrażenie niewiarygodności IPNu. Po kilku dniach takiego prania łbów, pojawi się kolejny artykuł nadredaktorzyny broniący generała - tym razem pewnie będzie branie na litość - przedsmak dał już w swoim felietonie o Mickiewiczu. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: po torturach? Mogli mieć inne haki 15.11.05, 06:14 Nie zapomnijcie, ze prawdopodobnie mial niemieckie obywatelstwo, co w tej sytuacji bylo dla niego nie plusem, tylko drastycznym minusem (zdrada itp.). Odpowiedz Link Zgłoś
polonus3 Re: po torturach? 15.11.05, 01:55 Kiedy ten IPN zajmie sie wreszcie Zydami bandytami mordujacymi Polakow w 39 i 40r na Kresach i WSKAZYWANIEM Polakow do wywozek na Sybir oraz transportowaniem ich do wagonow. Kiedy wreszcie zajmie sie bandytami zydowskimi z kierownictwa UB odpowiedzialnymi za tortury i mordy setek zolnierzy AK?! Kiedy wreszcie ktos zajmie sie rozszyfrowaniem OBSADY PERSONALNEJ IPN i ujawni na czyja nute tanczy ten twor. Odpowiedz Link Zgłoś
marcin23waw srodowisko GW jest chyba przerażone 14.11.05, 19:06 że sprawiedliwość jednak działa i po 50 latach. Odpowiedz Link Zgłoś
ab343 Re: srodowisko GW jest chyba przerażone 14.11.05, 20:28 Marcinie 23, ależ jesteś ciemny / sorry, ale nie mogę inaczej!/. Nikt bardziej od własnie środowiska GW nie postuluje w mediach o uczciwość, prawość, wrażliwość......Nie czytasz chyba GW, nie sledzisz wspaniałych akcji tej gazety w walce o prawdę, o godność ! / Ileż tego było!!! Począwszy od szpitali, skończywszy na publikacjach o korupcjach!/ . Trzeba być naprawdę albo wybitnie złej woli, albo pod przemożnym wpływem jakiś cynicznie działających ludzi, aby tego wszystkiego nie widzieć! Skąd się to bierze!!?? Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: srodowisko GW jest chyba przerażone 14.11.05, 20:38 te prowokator.... Odpowiedz Link Zgłoś
wibednar Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:34 Współczuje sędziemu , który będzie sądził, a i prokuratorowi nie zazdroszczę. Odpowiedz Link Zgłoś
januszekb1 dożywocie? 14.11.05, 19:35 szkoda że namierzyli go tak późno i nie ma u nas kary śmierci bo jeżeli jest winien to powinien wisieć. Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: dożywocie? 14.11.05, 22:48 januszekb1 napisał: > szkoda że namierzyli go tak późno i nie ma u nas kary śmierci bo jeżeli jest > winien to powinien wisieć. o pieknie swiadczy o Nas POLAKACH.... Ludzie majacy prawdopodobnie 20 lat czasem 25 lat siejacy nienawisc Gdzie sie wychowali i kto byl nauczycielem???? oto jest pytanie???? Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: Przeczytajcie dokładnie artykuł szmaciarze . 14.11.05, 20:26 no i? Odpowiedz Link Zgłoś
ant07 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 20:30 Proszę, oto ziejący nienawiścią i uwikłany w walki polityczne IPN znowu poluje na czarownice i szuka niby-prawdy w policyjnych papierach. I znów nazisci będą będą oskarżać i ferowac wyroki. Ma być to ich zwycięstwo zza grobu? Odpowiedz Link Zgłoś
fromagreatheight Re: Zostawcie.... 14.11.05, 21:06 Totalna głupota i brak wyobraźni IPNu. Jeśli człowiek rzeczywiście załamał się w gestapowskim śledztwie, każdy sąd stwierdzi brak winny tego dziadzia z powołaniem się na stan wyższej konieczności. To zaś stanie się po kilkuletnim procesie, którego ze względu na stres nasz podejrzany pewnie nie przeżyje. Debilizm oszołomów z IPN nie zna granic. Odpowiedz Link Zgłoś
amadera tak tak, "ten krwiożerczy IPN" 14.11.05, 22:32 Nie muszę pytać - jeśli 84-letni człowiek umrze w okresie prokuratorskiego dochodzenia, to (wraz z pewną gazetą) od razu będziesz wiedzieć kto "go wykończył". Prawda? Jestem poruszony Twoją wrażliwością... Szkoda tylko, że tak bardzo nie lubisz instytucji badającej historię, przeszłość... Ze względu na nią wszystko zawsze dopasujesz sobie do własnej tezy. Odpowiedz Link Zgłoś
sobizarre Nie sądzę... 14.11.05, 21:37 Nie. To że kogoś hitlerowcy "złamali" torturami, to można zrozumieć. To ze później z nimi współpracował, to zwykła zdrada. Ale to ze przez kilkadziesiąt powojennych lat udawał bohaterskiego Akowca, to po prostu obrzydliwe. W naszej Ojczyźnie jest stanowczo za dużo "człowieczków" którzy maja wiele złych czynów na sumieniu a udają niewiniątka. Mamy zbyt wielu tchórzy i zdrajców którzy chcą uchodzić za bohaterów. Hitlerowscy kolaboranci, byli działacze PZPR, Esbecy i inne ścierwa chcą żeby Polacy zapomnieli o ich zbrodniach. Mają czelność ubiegać się o urzędy i stanowiska licząc na głupotę i krótką pamięć przeciętnego Polaka. Ja mam tylko jedno do powiedzenia: Za zbrodnie trzeba płacić. Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Nie sądzę... 15.11.05, 06:21 Ile masz lat ? Zyles podczas wojny ? Walczyles gdzies/kiedys ? Co wiesz o Slasku ? Co wiesz o panu W. ? Skad Twoja "madrosc" ??? Kolego, to troche bardziej skomplikowane niz odpowiedz na pytanie, czy majonez, musztarda albo keczup. Czy tez "wszystko" wiesz o np. konflikcie w Jugoslawii, Ruandzie, Iraku, Afganistanie ? Myslisz, ze "sie znasz", to jazda do Hagi, jako sedzia. :) Odpowiedz Link Zgłoś
sobizarre Re: Nie sądzę... 15.11.05, 07:36 > Ile masz lat ? 37 > Zyles podczas wojny ? patrz wyżej > Walczyles gdzies/kiedys ? nie > Co wiesz o Slasku ? "Jo nie Niemiec, jo nie Polok, Jo Slonzok!" > Co wiesz o panu W. ? Jest oskarżany o zbrodnie wojenne przez syna jednej z ofiar. > Skad Twoja "madrosc" ??? Geny > Kolego, to troche bardziej skomplikowane > niz odpowiedz na pytanie, czy majonez, musztarda albo keczup. Z pewnością > Czy tez "wszystko" wiesz o np. konflikcie w Jugoslawii, > Ruandzie, Iraku, Afganistanie ? Wszystko - nie. Sporo. > Myslisz, ze "sie znasz", > to jazda do Hagi, jako sedzia. :) Głupie. Jak Ty. Odpowiedz Link Zgłoś
palec1 Re: Nie sądzę... 15.11.05, 09:18 > Głupie. Jak Ty Ciekawa wypowiedz, hmm, pachnie absolwentem wyzszej uczelni (?) Odpowiedz Link Zgłoś
palec1 Re: Nie sądzę... 15.11.05, 09:22 >> Co wiesz o panu W. ? > Jest oskarżany o zbrodnie wojenne przez syna jednej z ofiar. Czyli prawie nic........ Odpowiedz Link Zgłoś
gozal Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 21:19 Boże, dobrze, że my żyjemy w duuuużo mniej pokręconych czasach i nie musimy się załamywać podczas bestialskich przesłuchań gestapo. Kto wie, jak byśmy się zachowali w obliczu tortur. Odpowiedz Link Zgłoś
mindhardcore Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 22:12 Może wcale nie lepiej, zresztą wielu ludzi łamało się w śledztwie i wydawało innych. Jestem w stanie to pojąć, a nawet zaakceptować. W tej sprawie jednak nie wszystko wydaje mi się takie jak GW próbuje to przedstawić - jeśli człowiek wydałby dla ratowania życia (tylko i wyłącznie) czy syn ofiary szukałby go z takim zacięciem i przez tak długi okres? Czy myślicie, że w IPN siedzą psychopaci, którzy jak nie połkną dziecka na śniadanie to mają zmarnowany dzień? Jedyne co mogę wam zagwarantować, to to, że jeśli dziadek okaże się faktycznym zdrajcą (nie zaś ofiarą czasów i słabości) to temat dla GW umrze - bo przeczyłby lansowanej przez GW tezie o szkodliwości IPNu. Salon walczy! Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:26 > faktycznym zdrajcą czego ? kogo ? - Polski ? Niemiec ? Slaska ? Szefie, co Wy wiecie o po-je-ba-nej historii Slonska......... Byc moze np. walczyl przeciwko Niemcom ze strachu przed kara albo z nienawisci, a niekoniecznie za Polska / dla Polski. Tylko taki jeden ze mozliwych scenariuszy. Radze zainteresowac sie tez historia np. Estonii, Lotwy albo Ukrainy. Sprawy som komplex, Kochani. Odpowiedz Link Zgłoś
palec1 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 09:29 serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3014824.html Odpowiedz Link Zgłoś
fyrlok Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 10:06 forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=324&w=29205193&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
eryk23 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 22:00 jestem tylko ciekaw co by pisali ci obroncy tego faszystowskiego zdrajcy gdyby to ich ojcowie przez niego zgineli Odpowiedz Link Zgłoś
jagnieszkaa Blisko 60-letni Michnik nie może spać spokojnie 14.11.05, 22:28 W takim razie. Odpowiedz Link Zgłoś
b.6.1966 Re: Kazdy czlowiek chce zyc. Kazdy powinien miec 14.11.05, 23:27 jaja. Nie jest istotne, czy ktos kogos tortutowal.To hamskie prawo wojny. Prawda lezy w tzw. jajach.Mozesz wytrzymac, lub kalkulujesz, po co wytrzymac. To maly egoizm.Kazdy jest inny. Granice bolu tez.Jezeli facet nie sprostal, nie winmy go za to. Slaby organizm i MOTYWACJA.Byl beznadziejny. Chcial doczekac wiosny.Mysle, ze kazdy z nas, mialby dylemat?Postapil jak ....,ale milosierdzie , to cos,co sprawia, ze stajemy sie lepsi.Zaufajmy? Odpowiedz Link Zgłoś
amoremio Re: Kazdy czlowiek chce zyc. Kazdy powinien miec 15.11.05, 06:29 jaja. Nie jest istotne, czy ktos kogos tortutowal.To hamskie prawo wojny. Prawda lezy w tzw. jajach.Mozesz wytrzymac, lub kalkulujesz, po co wytrzymac. To maly egoizm.Kazdy jest inny. Granice bolu tez.Jezeli facet nie sprostal, nie winmy go za to. Slaby organizm i MOTYWACJA.Byl beznadziejny. ----------------------- Pszepraszom, ale: pier-do-lisz! (I pozatym zapominosz, ze facet miol jusz konsek wojny i strasznych "przygód" za sobom.) Odpowiedz Link Zgłoś
jaruzel2 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:35 Zostawcie Jaruzelskiego w spokoju, czy to jego wina, że dziadek należał w Wehrmachcie? Zresztą zdezererował i dziś jest liberałem. Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejwilczak Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 00:06 Myślę, że jak gryzł się człowiek z tym kilkadziesiąt lat, a i tak nikomu to nie pomoże, to po co wydawać pieniadze podatników ? Odpowiedz Link Zgłoś
fernandorey Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 02:14 Najważniejsza jest nieuchronność kary. Szymon Wiesenthal wiedział to najlepiej. Odpowiedz Link Zgłoś
n0str0m0 84 lata, zycze jaruzelowi by dozyl takiego wieku 15.11.05, 04:24 w zapluskwionej celi Odpowiedz Link Zgłoś
emigrant563 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:54 Jak by to bylo zadowalajace gdybym mogl sie dowiedziec ,moze przez jednego z takich osob , co sie moglo stac z mojej matki siostra ,ktora byla adjutantem marszalka Pilsudskiego i wlasnie zaginela w latach wspominanych w artykule wlasnie w okolicach Makowa Poghalanskiego a mianowicie miejscowosci Grzehynia, odpowiedzialo by to na wiele niewiadomych pytan. Odpowiedz Link Zgłoś
2berber Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 08:41 emigrant563 napisał > co sie moglo stac z mojej matki siostra ,ktora byla adjutantem > marszalka Pilsudskiego i wlasnie zaginela w latach wspominanych w artykule > wlasnie w okolicach Makowa Poghalanskiego a mianowicie miejscowosci > Grzehynia, odpowiedzialo by to na wiele niewiadomych pytan. ? Kobieta adiutantem Piłsudzkiego? Proszę o bibliografię. Jeżeli nawet to prawda - proszę wynająć prywatną wywiadownię, zapłacić, niech szukają. Sprawa Hanysa typowa sprawa konfidenta, przekręconego nie tylko perswazją. Zdaje się partyzanci też nie brali jeńców czyli Hanys od początku walczył by przeżyć - nie oceniam to była wojna. Jedno tylko wk..... Taką sprawę powinien prowadzić zwykły prokurator a nie instytucja IPN za 600 mln. zł rocznie. Jeszcze trochę po którejś wpadek IPN zostanie uznany za "przestęczy" a Hanys za ofiarę. Może apel do premiera Marcinkiewicza niech zacznie wdrażać program "oszczędne państwo" na cwaniakach z IPN idzie zaoszczędzić ponad 1/2 mld zł. Odpowiedz Link Zgłoś
pinia1a Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 09:16 Wątpię żeby w wieku 84 lat dziadka zamknęli do więzienia, chocby ze względu na stan zdrowia. Może lepiej sie zająć tymi AK-owcami co robili samosady i mordowali bez sądu. Np.wnuka Sabały: Andrzeja Krzeptowskiego powiesili na drzewie za rzekomą kolaborację z Niemcami.Do dziś chyba w Zakopanem żyją świadkowie tego mordu, tylko milczą. Też nie było żadnego sądu ani wyroku. I nikt tego nie bada a nad 84 letnim staruszkiem się chcą znęcać i robić pokazowy sąd. Odpowiedz Link Zgłoś
mala_zabaweczka Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 10:47 Nie rozumiem Was ludzie. Sądy są przeładowane, jakby dochodzić to jakąś połowę żyjących Polaków można o coś oskarżyć. Nie twierdzę, że należy zapominać, ale uważam, że to nic nie zmieni już w tej chwili. Dlaczego tak bardzo chcemy się zajmować przeszłościa zamiast zainteresować się współczesnością??? No bo co to da, że dadzą wyrok w zawieszeniu temu człowiekowi. Nie zmieni to ani jego życia, ani nikogo innego. W takie cuda nie wierzę. Żeby się zmienić każdy osobiście musi dostać w dupę. Odpowiedz Link Zgłoś
darcza Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 10:43 Zdradzil kolegow z Wehrmachtu i towarzyszy broni z AK.Ciekawe kogo jeszcze?Juz dawno powinien wisiec.Zycze wszystkim obronca tego Pana takich wlasnie przyjaciol. Odpowiedz Link Zgłoś