Dodaj do ulubionych

IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie

14.11.05, 17:25
I bardzo dobrze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Obserwuj wątek
    • entropia IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 17:26
      zaraz pewnie jakiś współczujący/ca napisze że dziadkowi trzeba dać spokój i nie ciągać po sądach.
      • t324911 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 17:32
        Nie dziadka trzeba od razu zamknac i doprowadzac na rozprawy z aresztu . Unikal
        kary przez 60 lat chyba wystarczy .
        • rysiuz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 18:41
          Nie można zapomniec ze załamał sie w trakcie sledztwa. Byłbym wstrzemiezliwszy
          w wydawaniu sadów
          • fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:10
            rysiuz napisał:

            > Nie można zapomniec ze załamał sie w trakcie sledztwa. Byłbym
            wstrzemiezliwszy
            > w wydawaniu sadów

            Dokladnie to. On tego nie zrobil po prostu tak, z wolnej woli. Wrecz
            przeciwnie, dopoki go nie zlapano walczyl w AK.

            Dla kontrastu: Polacy wstepowali do zbrodniczej partii komunistycznej bez
            tortur, dobrowolnie.

            Wedlug mnie, on jest niewinny. Na tym tle, wszystkie komuchy, ktore wstepowaly
            do partii po 1970, a wiec masakrach robotnikow na wybrzezu powinni zostac
            skazani za swiadome popieranie zbrodniczego systemu, czerwonego faszyzmu.

            Dlaczego dopiero po 1970?
            Dlatego, za na poczatku ludzie mogli miec zludzenia co do charakteru systemu.
            Po roku 1956, a wiec odwilz w Warszawie, powstanie wegierskie pokazywaly
            rowniez o co chodzi. Jednak odwilz byla rowniez nadzieje na zdolnosc
            reformowania sie systemu. Ta nadzieja po zajeciu Czechoslowacji w 1968 okazala
            sie plonna. Rozstrzeliwanie, po prost mordowanie robotnikow przez partie
            robotnicza w Polsce byl ostatecznym dowodem, ze jest to bezwzgledna partia
            faszystowska.

            Dlatego ludzie, ktorzy po 1970 roku przystapili do partii sa przestepcami i
            powinni byc scigani przez IPN. Poniewaz jest ich jednak duzo, wszyscy powinni
            zostac skazani na jakas tam kare w zawieszeniu.

            • wibednar Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:42
              no no !!
              fritz wydawało mi się, że masz bardzo wyważone opinie
              nie wiem czy pamiętasz,
              ale [po objeci wladzy przez Gierka "POMOŻECIE???"
              no jezeli juz to po 76 po Radomiu
              ale mozna tez nalezc ale
              właśnie wstapienie do PPR przed 48 albo pZPR po 76moze podpadało by pod Twoją
              logikę
              Traktuję Twoją wypowieź jako swego rodzaju "prowokację"
              Przepraszam, że mowie rownowaznikami zdan a nie pelnymi zdaniami, ale robie
              kilka rzeczy jednoczesnie
              • mindhardcore Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:44
                No nie, dawno się tak nie uśmiałem
                • wibednar na zdrowie !!!!! 14.11.05, 19:45
                  śmiech to zdrowie !!!!!!!!!!!!!!!
                  • pozlotemu Gazeta podkresla, ze 84-latka. To bardzo wazne!!! 14.11.05, 21:28
                    Nie wazne ilu zabil, ilu torturowal, wazne, ze sam dozyl w spokoju 84 roku.
                    Trzeba gratulowac i nic nie wyciagac.
                    • lub_czasopismo Długo pewnie nie posiedzi. 15.11.05, 09:22
                      O ile w ogóle będą dziadka ciągać jeszcze po więzieniach.
              • fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:28
                wibednar napisał:

                > no no !!
                > fritz wydawało mi się, że masz bardzo wyważone opinie
                > nie wiem czy pamiętasz,
                > ale [po objeci wladzy przez Gierka "POMOŻECIE???"
                > no jezeli juz to po 76 po Radomiu
                > ale mozna tez nalezc ale
                > właśnie wstapienie do PPR przed 48 albo pZPR po 76moze podpadało by pod Twoją
                > logikę
                > Traktuję Twoją wypowieź jako swego rodzaju "prowokację"
                > Przepraszam, że mowie rownowaznikami zdan a nie pelnymi zdaniami, ale robie
                > kilka rzeczy jednoczesnie


                Masz racje. To byla czesciowo prowokacja. Ale problem moralny pozostaje.

                On byl w AK, zostal zlapany. Zalamal sie. Bardzo malo ludzi nie zalamywalo sie.
                Jezeli jestes odpowiednio dlugo odpowiednio traktowany, jestes po prostu
                zniszczony. Zreszta mogl byc rowniez dodatkowo szantazowany tym, ze np. jego
                rodzicow zabija.

                Chodzi o to, ze jezeli jego sie "lapie" nalezaloby sie zajac paroma innymi,
                popierajacych komunistow. Przynajmniej napietnowac moralnie zeby w koncu
                normalny czlowiek mogl zaczac rozrozniac miedzy dobrem a zlem. W tej chwili (ex)
                komunisci robia wszystko, zeby te "drobne" roznice zatrzec. Przestepcy byli
                ofiarami. Historia zostaje pisana na nowo, wszyscy cierpieli, "oni" byli
                winni. A tymi "oni" to byli ci zli komunisci, przyszli ze wschodu, ale na
                wschodzie tez juz ich nie ma.

                Mam nadzieje, ze wiesz co chce powiedziec.
                • lub_czasopismo masz rację 15.11.05, 09:25
                  wątpię, żeby ktokolwiek, kto najpierw służył dla Niemców i znał metody i regulaminy wojskowe nie złamał się. Przecież już za samą dezercję groziła mu kulka, a co dopiero za kolaborowanie z wrogiem.
            • linke1 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 21:50
              rysiuz napisał:
              >
              > > Nie można zapomniec ze załamał sie w trakcie sledztwa. Byłbym
              > wstrzemiezliwszy
              > > w wydawaniu sadów
              >
              > Dokladnie to. On tego nie zrobil po prostu tak, z wolnej woli. Wrecz
              > przeciwnie, dopoki go nie zlapano walczyl w AK.
              >
              =====
              Czy ta walka polegała, na ciągłym przechodzeniu na Orawską stronę i rabowaniu,
              co się tylko dało (konie, krowy itd.)?
              A jak Orawiak próbował bronić swojej własności to się go straszyło
              zastrzeleniem.
              • fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:35
                linke1 napisał:

                > Czy ta walka polegała, na ciągłym przechodzeniu na Orawską stronę i rabowaniu,
                > co się tylko dało (konie, krowy itd.)?
                > A jak Orawiak próbował bronić swojej własności to się go straszyło
                > zastrzeleniem.

                Spotkalem Czechow, ktorzy w 68 roku uciekli z Czechoslowacji. Mowilismy
                oczywiscie duzo o inwazji. I o stratach ktore ona spowodowala, zniszczonych
                drogach, mostach i itd..

                To byli inteligentni ludzie, studenci.
                Stwierdzili bardzo ciekawa rzecz, wszyscy, panowala powszechna zgoda, co do
                tego punktu, mianowicie, ze straty materialne poniesione w czasie inwazji byly
                wieksze niz straty poniesione przez Czechy w czasie II WS.

                Twoja wypowidz swietnie pasuje do tych wypowiedzi. Pepiki byli w pelni
                zintegrowani w III Rzesze. W Polsce byla wojna. Pepiki nie pojmuja tego, jak ta
                wojna wygladala w Polsce, jaka olbrzymi byl ruch podziemny. Pepiki sa zbyt
                glupi zeby pojac, ze w Polsce ostatni oddzial partyzancki walczacy przeciwko
                komunistom zostal rozbity w 1953.

                Dla kontrastu, zniewolone dusze pepicze same przystapily do bloku wschodniego,
                wprowadzily komunizm w 1948. Coz ta za p...ny narod, nie sadzisz?
                • linke1 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 00:15
                  > Dla kontrastu, zniewolone dusze pepicze same przystapily do bloku
                  wschodniego,
                  > wprowadzily komunizm w 1948. Coz ta za p...ny narod, nie sadzisz?
                  =====
                  Słowacy podobnie jak Czesi to bardzo pragmatyczne społeczenstwa.
                  Polskie ludowe wojsko w 1968r. u boku chyba tow. Chruszczowa to wtargnęło
                  do Czechosłowacji, zapewne po to aby napić się z Czechosłowakami dobrego
                  czeskiego piwa;
                  czy tak uważasz Fritz?
                • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:02
                  > Pepiki byli w pelni zintegrowani w III Rzesze.

                  a Lidice ? (za zamach na R.Heydricha)
                • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:03
                  a niby skad ta czeska nienawisc do Niemców w 1945/46 ? (ekscesy,wygnanie)
                • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:04
                  > zniewolone dusze pepicze same przystapily do bloku wschodniego,

                  A czeski kontra-rzad zagranica ?
                • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:06
                  a czeskie oddzialy, chyba tzw. Legiony ?
                  (niesamowita historia, warto czytac)
                • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:07
                  a czeskie ofiary pod Stalinem / za Stalina ?
                • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:08
                  (tzw.)komunizm w Czechach: zwalczanie kosciola
                  • pan_pndzelek Re: do amoremio 15.11.05, 07:56
                    do amoremio: zamiast zadawać nie wiadomo ile (głupich pytań) każde w osobnym
                    poście rozwiń chociaż jedno z nich, by pokazać, że w ogóle wiesz cokolwiek na
                    ten temat.

                    Lidice? Wolne żarty, JEDYNA wioska zniszczona przez Niemców, JEDYNE straty
                    wojenne Czechów w całej II WŚ.

                    Legiony? Jakie legiony, o co ci chodzi? Sam zresztą piszesz "chyba legiony".

                    Komunizm w Czechach? Noż przecie SAMI go sobie wprowadzali za obopólną zgodą
                    (CSRS-ZSRS). Prześladowania Kościoła? Takie jak wszędzie, nawet bardziej
                    perfidne, bo księża byli NA PAŃSTWOWEJ PENSJI i musieli wykonywać
                    polecenia "pracodawcy" np. odnośnie otwierania (nieotwierania raczej)
                    kościołów. Ja to widziałem na własne oczy.

                    Już nie chce mi się podsumowywać pozostałych twoich "pytań" powiem tylko:
                    głupiej nie dałoby się ich już sformułować...
            • golota20 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 22:26
              > Dlaczego dopiero po 1970?

              Jestem zbrodnirzem. prosze mnie skazac na 50 lat sybiru..

              Tow. Golota ..

              Pozdrowienia dla pozostalych zbrodniarzy. jak Fry. fritz.W bush,itd
              • fritz.fritz Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:37
                golota20 napisał:

                > > Dlaczego dopiero po 1970?
                >
                > Jestem zbrodnirzem. prosze mnie skazac na 50 lat sybiru..
                >
                > Tow. Golota ..
                >
                jezeli jestes pelnym skruch przestepca, popelnij seppuku a nie obciazaj
                spoleczenstwa dalszymi wydatkami.

                > Pozdrowienia dla pozostalych zbrodniarzy. jak Fry. fritz.W bush,itd
                • jaruzel2 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:39
                  On uratował nas od większego zła jakim byłaby interwencja sił nadprzyrodzonych
                  zza wschodniej granicy.
            • marysia57 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:09

              Odpowiadasz na :
              fritz.fritz napisał:

              > Na tym tle, wszystkie komuchy, ktore wstepowaly
              > do partii po 1970, a wiec masakrach robotnikow na wybrzezu powinni zostac
              > skazani za swiadome popieranie zbrodniczego systemu, czerwonego faszyzmu.
              > Dlatego ludzie, ktorzy po 1970 roku przystapili do partii sa przestepcami i
              > powinni byc scigani przez IPN.------------------------------------------------
              -----
          • tonk Sąd jest potrzebny 14.11.05, 20:01
            Bo:
            Walczył w AK – chwała mu za to
            załamał się podczas śledztwa – nie on pierwszy – to rozumiem
            ale „Był członkiem Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Jego dane
            znalazły się w przygotowywanej do publikacji książce o dziejach AK na Śląsku” –
            no, jeżeli prawdą jest to co GW podaje to facet troszkę tu przegiął, może
            jeszcze jakieś ordery? renty? Itd.
            Tu sąd mógłby powiedzieć dziadziowi Jasiu źle się bawisz.
          • piotr.ny zdezerterowal z Wehrmacht'u, poddany torturom. 14.11.05, 21:55
            ja bylbym wstrzemiezliwy z wydawaniem sadow.
            • dokowski w tym zalewie nienawiści dobre posty nie są... 17.11.05, 11:20
              ... zauważane
        • jaruzel2 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:37

          Kurski znowu robi manianę.
          Czy to wina dziadka, że należał do Wehrmachtu?
    • mirek48 A Lwa wypuścić na wolność 14.11.05, 17:38
      Aby było miejsce dla dziadka, który nie wie czy ma robić pod siebie czy do sedesu.
      • jerzy-orlowski Re: A Lwa wypuścić na wolność 14.11.05, 17:55
        Mój znajomy hitlerowiec /83 lata/ był w niewoli rosyjskiej 5 lat i dzisiaj po
        trzeźwemu mówi, że Hitler cywilizował świat i niósł postęp. Jest w bardzo
        dobrej kondycji fizycznej i nadaje się do powtórnej kuracji odchudzającej, bo
        ostatnia była widać za krótka.
        • golota20 Re: A Lwa wypuścić na wolność 14.11.05, 22:33
          jerzy-orlowski napisał:

          > Mój znajomy hitlerowiec /83 lata/ był w niewoli rosyjskiej 5 lat i dzisiaj
          po
          > trzeźwemu mówi, że Hitler cywilizował świat i niósł postęp. Jest w bardzo
          > dobrej kondycji fizycznej i nadaje się do powtórnej kuracji odchudzającej, bo
          > ostatnia była widać za krótka.

          Z dziadkiem wszyscy sie zgadzaja. nawet same Stany zjednoczone..

          Tylko polacy sa zapuznieni a szkoda????
    • jerzy-orlowski Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 17:50
      Trzeba go potraktować po niemiecku. Ich sądy były bezwzględne, bo uważały, że
      najważniejszy jest odstraszający aspekt kary.
    • tango9 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 18:04
      On i tak chyba nie rozumie o co go oskarżają. A nie można to wszystko zostawić
      Panu Bogu? Ilu w Polsce jest niewierzących ale praktykujących?
      • jerzy-orlowski Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 07:38
        Nie można. Bóg był z nimi. Ich kapelani żarliwiej się modlili. Zdrajcóm dać
        medal lub ukatrupić. Innego wyjścia nie znam.
    • mindhardcore Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 18:09
      Ludzie po co skupiacie się na tym jakimśtam Piotrze W. - przecież nie o to w
      tym artykule chodzi. O co więc chodzi?
      Ano - GW za każdym razem wyszukuje wszystkie kontrowersyjne sprawy odnośnie
      IPN - po to aby pokazać, że to instytucja oszołomska, szkodliwa i pieniacka.
      GW liczy, że część ludzi jednak będzie za amnestią dla leciwego faszysty - w
      oczach takich czytelników IPN ma jawić się jako łąknący krwi, nieludzki organ
      nemesis, któy tylko czeka, żeby usadzić jakiegoś kolejnego dziadka.
      Kolejnym powodem jest robienie fundamentów na (jak się spodziewam) lada dzień
      wypitraszony tekst o Jaruzelskim i IPN. Dzisiejszy artykuł może służyć GW jako
      sonda.
      Żenująca jest ankieta na stronie = GW powinna wiedzieć, żę zbrodnie
      faszystkowskie nie przedawniają się.
      • wibednar Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 20:05
        No prosze
        jak sie wysmiales mowisz calkiem do rzeczy
      • burakiprlu [...] 14.11.05, 20:13
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • dryszel Re: IPN vs MOREL - Co IPN ZROBI ? GW I CO DALEJ ? 14.11.05, 18:23
      Jak sądzić za zbrodnie wojenne to sądzić wszystkich. A co z Morelem ?
      Dlaczego do dzisiaj państwo polskie płaci mu emeryturę ? / i to wysoką /.
      • soccerpolstar Re: IPN vs MOREL - Co IPN ZROBI ? GW I CO DALEJ 14.11.05, 18:47
        ale glupota...............
        po pierwsze powinno obowiazywac przedawnienie, po drugie, ci prokuratorzy nie
        maja nic lepszego do roboty jak ciagac po sadach jakiegos dziada. moze by tak
        jakich chuliganow albo bandziorow do sadu wzieli, tych co przesteptwo popelnili
        dzien lub dwa temu.....polska to ciagle kraj palajacy zwiscia, szkoda......
        • mindhardcore Re: IPN vs MOREL - Co IPN ZROBI ? GW I CO DALEJ 14.11.05, 18:58
          A nie mówiłem, że zaraz się zacznie?
        • amadera Re:IPN vsMOREL - Co IPN ZROBI ? "GW" I CO DALEJ 14.11.05, 22:19
          soccerpolstar, może rzeczywiście najlepiej będzie jak skoncetrujesz się tylko
          na piłce nożnej (skądinąd chwalebne hobby), bo zbyt mądry to Ty nie jesteś...
          mindhardcore - miałeś rację, już odzywają się pierwsi z tych co świat widzą
          bardzo prosto: jakiś sąd, jakiś stary człowiek, stara sprawa... a tu na co
          dzień chuligani na nieoświetlonych ulicach, itp.
          Tak, "GW" ma interes w kojarzeniu IPN z kontrowersyjnymi przypadkami.
          Co do sprawy: są poważne okoliczności łagodzące (wcześniejsza konspiracyjna
          działalność, złamanie człowieka w wyniku gestapowskich metod śledczych) i
          straszne skutki (cierpienie i śmierć wielu innych osób). Niech więc właśnie sąd
          to sprawiedliwie wyważy.
          Gdyby tak jeszcze ktoś sprawdził losy Niemców z zakopiańskiej katowni... W ich
          przypadku nie powinno się niczego darować nawet stulatkom. Ale na nich czekała
          (bądź czasami cierpliwie czeka) już czyjaś inna sprawiedliwość.
    • zupper po torturach? 14.11.05, 18:38
      Wnioskując z tekstu artykułu jesli kogoś hitlerowscy skatowali a on im wyjawił
      tajemnice podlega teraz naszej jurysdykcji i będzie za to odpowiadał?
      To tak jak za Stalina !!!
      • camberley Re: po torturach? 14.11.05, 19:01
        Zgadzam sie z Toba. Katowali faceta i sie zalamal. jestem pzrekonana, ze
        zaplacil juz za swoje winy. Ala
        • mindhardcore Re: po torturach? 14.11.05, 19:06
          Rozumiem, że mógł wydać na torturach, ale on potem jeszcze ponoć dokonywał ich
          selekcji, więc poszedł na kolaborację.
          JESZCZE JEDNO - IPN na razie bada sprawę - to, że się zajął tym człowiekiem nie
          oznacza, iż uzna go za winnego.
          • maggisterr Re: po torturach? Mogli mieć inne haki 14.11.05, 20:18
            mindhardcore napisał:

            > Rozumiem, że mógł wydać na torturach, ale on potem jeszcze ponoć dokonywał ich
            > selekcji, więc poszedł na kolaborację.

            Mogli np. zagrozić, że zrobią coś "nieprzyjemnego" jego rodzinie na Śląsku. W
            zasadzie facetowi pozostawało tylko palnąć w sobie w łeb.

            > JESZCZE JEDNO - IPN na razie bada sprawę - to, że się zajął tym człowiekiem
            > nie oznacza, iż uzna go za winnego.

            No pewnie - może facet nie dożyje wyroku....


            • mindhardcore Re: po torturach? Mogli mieć inne haki 14.11.05, 20:23
              Podejrzewam, że w tej sprawie nie znamy wszystkich okoliczności, stąd te nasze
              boksowanki i spekulacje.
              GW ma w niskim poważaniu jakiegoś Piotra W. tu chodzi o to, żeby stworzyć
              wrażenie niewiarygodności IPNu. Po kilku dniach takiego prania łbów, pojawi się
              kolejny artykuł nadredaktorzyny broniący generała - tym razem pewnie będzie
              branie na litość - przedsmak dał już w swoim felietonie o Mickiewiczu.
            • amoremio Re: po torturach? Mogli mieć inne haki 15.11.05, 06:14
              Nie zapomnijcie, ze prawdopodobnie
              mial niemieckie obywatelstwo,
              co w tej sytuacji bylo dla niego nie plusem,
              tylko drastycznym minusem (zdrada itp.).
          • polonus3 Re: po torturach? 15.11.05, 01:55
            Kiedy ten IPN zajmie sie wreszcie Zydami bandytami mordujacymi Polakow w 39 i 40r
            na Kresach i WSKAZYWANIEM Polakow do wywozek na Sybir oraz transportowaniem ich
            do wagonow. Kiedy wreszcie zajmie sie bandytami zydowskimi z kierownictwa UB
            odpowiedzialnymi za tortury i mordy setek zolnierzy AK?!
            Kiedy wreszcie ktos zajmie sie rozszyfrowaniem OBSADY PERSONALNEJ IPN i ujawni
            na czyja nute tanczy ten twor.
    • marcin23waw srodowisko GW jest chyba przerażone 14.11.05, 19:06
      że sprawiedliwość jednak działa i po 50 latach.
      • ab343 Re: srodowisko GW jest chyba przerażone 14.11.05, 20:28
        Marcinie 23, ależ jesteś ciemny / sorry, ale nie mogę inaczej!/. Nikt bardziej
        od własnie środowiska GW nie postuluje w mediach o uczciwość, prawość,
        wrażliwość......Nie czytasz chyba GW, nie sledzisz wspaniałych akcji tej gazety
        w walce o prawdę, o godność ! / Ileż tego było!!! Począwszy od szpitali,
        skończywszy na publikacjach o korupcjach!/ . Trzeba być naprawdę albo wybitnie
        złej woli, albo pod przemożnym wpływem jakiś cynicznie działających ludzi, aby
        tego wszystkiego nie widzieć! Skąd się to bierze!!??
        • mindhardcore Re: srodowisko GW jest chyba przerażone 14.11.05, 20:38
          te prowokator....
    • wibednar Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 19:34
      Współczuje sędziemu , który będzie sądził, a i prokuratorowi nie zazdroszczę.
    • januszekb1 dożywocie? 14.11.05, 19:35
      szkoda że namierzyli go tak późno i nie ma u nas kary śmierci bo jeżeli jest
      winien to powinien wisieć.
      • golota20 Re: dożywocie? 14.11.05, 22:48
        januszekb1 napisał:

        > szkoda że namierzyli go tak późno i nie ma u nas kary śmierci bo jeżeli jest
        > winien to powinien wisieć.

        o pieknie swiadczy o Nas POLAKACH....

        Ludzie majacy prawdopodobnie 20 lat czasem 25 lat siejacy nienawisc
        Gdzie sie wychowali i kto byl nauczycielem????
        oto jest pytanie????
    • mindhardcore Re: Przeczytajcie dokładnie artykuł szmaciarze . 14.11.05, 20:26
      no i?
    • ant07 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 20:30

      Proszę, oto ziejący nienawiścią i uwikłany w walki polityczne IPN znowu poluje
      na czarownice i szuka niby-prawdy w policyjnych papierach. I znów nazisci będą
      będą oskarżać i ferowac wyroki. Ma być to ich zwycięstwo zza grobu?
    • yrzyk Zostawcie.... 14.11.05, 20:58
      starego człowieka, to bez sensu
      • fromagreatheight Re: Zostawcie.... 14.11.05, 21:06
        Totalna głupota i brak wyobraźni IPNu.

        Jeśli człowiek rzeczywiście załamał się w gestapowskim śledztwie, każdy sąd
        stwierdzi brak winny tego dziadzia z powołaniem się na stan wyższej
        konieczności. To zaś stanie się po kilkuletnim procesie, którego ze względu na
        stres nasz podejrzany pewnie nie przeżyje. Debilizm oszołomów z IPN nie zna granic.
        • amadera tak tak, "ten krwiożerczy IPN" 14.11.05, 22:32
          Nie muszę pytać - jeśli 84-letni człowiek umrze w okresie prokuratorskiego
          dochodzenia, to (wraz z pewną gazetą) od razu będziesz wiedzieć kto "go
          wykończył". Prawda? Jestem poruszony Twoją wrażliwością...
          Szkoda tylko, że tak bardzo nie lubisz instytucji badającej historię,
          przeszłość... Ze względu na nią wszystko zawsze dopasujesz sobie do własnej
          tezy.
      • sobizarre Nie sądzę... 14.11.05, 21:37
        Nie. To że kogoś hitlerowcy "złamali" torturami, to można zrozumieć. To ze
        później z nimi współpracował, to zwykła zdrada. Ale to ze przez kilkadziesiąt
        powojennych lat udawał bohaterskiego Akowca, to po prostu obrzydliwe.
        W naszej Ojczyźnie jest stanowczo za dużo "człowieczków" którzy maja wiele
        złych czynów na sumieniu a udają niewiniątka. Mamy zbyt wielu tchórzy i
        zdrajców którzy chcą uchodzić za bohaterów. Hitlerowscy kolaboranci, byli
        działacze PZPR, Esbecy i inne ścierwa chcą żeby Polacy zapomnieli o ich
        zbrodniach. Mają czelność ubiegać się o urzędy i stanowiska licząc na głupotę i
        krótką pamięć przeciętnego Polaka.
        Ja mam tylko jedno do powiedzenia:
        Za zbrodnie trzeba płacić.
        • amoremio Re: Nie sądzę... 15.11.05, 06:21
          Ile masz lat ?

          Zyles podczas wojny ?

          Walczyles gdzies/kiedys ?

          Co wiesz o Slasku ?

          Co wiesz o panu W. ?


          Skad Twoja "madrosc" ???

          Kolego, to troche bardziej skomplikowane
          niz odpowiedz na pytanie, czy majonez, musztarda albo keczup.


          Czy tez "wszystko" wiesz o np. konflikcie w Jugoslawii,
          Ruandzie, Iraku, Afganistanie ? Myslisz, ze "sie znasz",
          to jazda do Hagi, jako sedzia. :)
          • sobizarre Re: Nie sądzę... 15.11.05, 07:36
            > Ile masz lat ?

            37

            > Zyles podczas wojny ?

            patrz wyżej

            > Walczyles gdzies/kiedys ?

            nie

            > Co wiesz o Slasku ?

            "Jo nie Niemiec, jo nie Polok, Jo Slonzok!"

            > Co wiesz o panu W. ?

            Jest oskarżany o zbrodnie wojenne przez syna jednej z ofiar.

            > Skad Twoja "madrosc" ???

            Geny

            > Kolego, to troche bardziej skomplikowane
            > niz odpowiedz na pytanie, czy majonez, musztarda albo keczup.

            Z pewnością

            > Czy tez "wszystko" wiesz o np. konflikcie w Jugoslawii,
            > Ruandzie, Iraku, Afganistanie ?

            Wszystko - nie. Sporo.

            > Myslisz, ze "sie znasz",
            > to jazda do Hagi, jako sedzia. :)

            Głupie. Jak Ty.

            • palec1 Re: Nie sądzę... 15.11.05, 09:18
              > Głupie. Jak Ty

              Ciekawa wypowiedz, hmm,
              pachnie absolwentem wyzszej uczelni (?)
            • palec1 Re: Nie sądzę... 15.11.05, 09:22
              >> Co wiesz o panu W. ?
              > Jest oskarżany o zbrodnie wojenne przez syna jednej z ofiar.

              Czyli prawie nic........
    • gozal Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 21:19
      Boże, dobrze, że my żyjemy w duuuużo mniej pokręconych czasach i nie musimy się
      załamywać podczas bestialskich przesłuchań gestapo. Kto wie, jak byśmy się
      zachowali w obliczu tortur.
      • mindhardcore Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 22:12
        Może wcale nie lepiej, zresztą wielu ludzi łamało się w śledztwie i wydawało
        innych. Jestem w stanie to pojąć, a nawet zaakceptować. W tej sprawie jednak
        nie wszystko wydaje mi się takie jak GW próbuje to przedstawić - jeśli człowiek
        wydałby dla ratowania życia (tylko i wyłącznie) czy syn ofiary szukałby go z
        takim zacięciem i przez tak długi okres? Czy myślicie, że w IPN siedzą
        psychopaci, którzy jak nie połkną dziecka na śniadanie to mają zmarnowany dzień?
        Jedyne co mogę wam zagwarantować, to to, że jeśli dziadek okaże się faktycznym
        zdrajcą (nie zaś ofiarą czasów i słabości) to temat dla GW umrze - bo
        przeczyłby lansowanej przez GW tezie o szkodliwości IPNu. Salon walczy!
        • amoremio Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:26
          > faktycznym zdrajcą

          czego ? kogo ? - Polski ? Niemiec ? Slaska ?

          Szefie, co Wy wiecie o po-je-ba-nej historii Slonska.........

          Byc moze np. walczyl przeciwko Niemcom
          ze strachu przed kara albo z nienawisci,
          a niekoniecznie za Polska / dla Polski.

          Tylko taki jeden ze mozliwych scenariuszy.


          Radze zainteresowac sie tez historia
          np. Estonii, Lotwy albo Ukrainy.

          Sprawy som komplex, Kochani.
          • palec1 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 09:29
            serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,3014824.html
          • fyrlok Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 10:06
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=324&w=29205193&v=2&s=0
    • eryk23 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 22:00
      jestem tylko ciekaw co by pisali ci obroncy tego faszystowskiego zdrajcy gdyby
      to ich ojcowie przez niego zgineli
    • jagnieszkaa Blisko 60-letni Michnik nie może spać spokojnie 14.11.05, 22:28
      W takim razie.
    • b.6.1966 Re: Kazdy czlowiek chce zyc. Kazdy powinien miec 14.11.05, 23:27
      jaja. Nie jest istotne, czy ktos kogos tortutowal.To hamskie prawo wojny.
      Prawda lezy w tzw. jajach.Mozesz wytrzymac, lub kalkulujesz, po co wytrzymac.
      To maly egoizm.Kazdy jest inny. Granice bolu tez.Jezeli facet nie sprostal, nie
      winmy go za to. Slaby organizm i MOTYWACJA.Byl beznadziejny. Chcial doczekac
      wiosny.Mysle, ze kazdy z nas, mialby dylemat?Postapil jak ....,ale
      milosierdzie , to cos,co sprawia, ze stajemy sie lepsi.Zaufajmy?
      • amoremio Re: Kazdy czlowiek chce zyc. Kazdy powinien miec 15.11.05, 06:29
        jaja. Nie jest istotne, czy ktos kogos tortutowal.To hamskie prawo wojny.
        Prawda lezy w tzw. jajach.Mozesz wytrzymac, lub kalkulujesz, po co wytrzymac.
        To maly egoizm.Kazdy jest inny. Granice bolu tez.Jezeli facet nie sprostal, nie
        winmy go za to. Slaby organizm i MOTYWACJA.Byl beznadziejny.
        -----------------------
        Pszepraszom, ale: pier-do-lisz!

        (I pozatym zapominosz, ze facet miol jusz
        konsek wojny i strasznych "przygód" za sobom.)
    • jaruzel2 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 14.11.05, 23:35
      Zostawcie Jaruzelskiego w spokoju, czy to jego wina, że dziadek należał w
      Wehrmachcie?
      Zresztą zdezererował i dziś jest liberałem.
    • andrzejwilczak Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 00:06
      Myślę, że jak gryzł się człowiek z tym kilkadziesiąt lat, a i tak nikomu to nie
      pomoże, to po co wydawać pieniadze podatników ?
    • fernandorey Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 02:14
      Najważniejsza jest nieuchronność kary. Szymon Wiesenthal wiedział to najlepiej.
    • n0str0m0 84 lata, zycze jaruzelowi by dozyl takiego wieku 15.11.05, 04:24
      w zapluskwionej celi
    • emigrant563 Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 06:54
      Jak by to bylo zadowalajace gdybym mogl sie dowiedziec ,moze przez jednego z
      takich osob , co sie moglo stac z mojej matki siostra ,ktora byla adjutantem
      marszalka Pilsudskiego i wlasnie zaginela w latach wspominanych w artykule
      wlasnie w okolicach Makowa Poghalanskiego a mianowicie miejscowosci Grzehynia,
      odpowiedzialo by to na wiele niewiadomych pytan.
      • 2berber Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 08:41
        emigrant563 napisał
        > co sie moglo stac z mojej matki siostra ,ktora byla adjutantem
        > marszalka Pilsudskiego i wlasnie zaginela w latach wspominanych w artykule
        > wlasnie w okolicach Makowa Poghalanskiego a mianowicie miejscowosci
        > Grzehynia, odpowiedzialo by to na wiele niewiadomych pytan.

        ? Kobieta adiutantem Piłsudzkiego? Proszę o bibliografię.
        Jeżeli nawet to prawda - proszę wynająć prywatną wywiadownię,
        zapłacić, niech szukają.
        Sprawa Hanysa typowa sprawa konfidenta, przekręconego nie tylko perswazją.
        Zdaje się partyzanci też nie brali jeńców czyli Hanys od początku walczył
        by przeżyć - nie oceniam to była wojna.
        Jedno tylko wk..... Taką sprawę powinien prowadzić zwykły prokurator
        a nie instytucja IPN za 600 mln. zł rocznie. Jeszcze trochę po którejś
        wpadek IPN zostanie uznany za "przestęczy" a Hanys za ofiarę.
        Może apel do premiera Marcinkiewicza niech zacznie wdrażać program
        "oszczędne państwo" na cwaniakach z IPN idzie zaoszczędzić ponad 1/2 mld zł.
    • pinia1a Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 09:16
      Wątpię żeby w wieku 84 lat dziadka zamknęli do więzienia, chocby ze względu na
      stan zdrowia.
      Może lepiej sie zająć tymi AK-owcami co robili samosady i mordowali bez sądu.
      Np.wnuka Sabały: Andrzeja Krzeptowskiego powiesili na drzewie za rzekomą
      kolaborację z Niemcami.Do dziś chyba w Zakopanem żyją świadkowie tego mordu,
      tylko milczą. Też nie było żadnego sądu ani wyroku.
      I nikt tego nie bada a nad 84 letnim staruszkiem się chcą znęcać i robić
      pokazowy sąd.
      • mala_zabaweczka Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 10:47
        Nie rozumiem Was ludzie. Sądy są przeładowane, jakby dochodzić to jakąś połowę
        żyjących Polaków można o coś oskarżyć. Nie twierdzę, że należy zapominać, ale
        uważam, że to nic nie zmieni już w tej chwili. Dlaczego tak bardzo chcemy się
        zajmować przeszłościa zamiast zainteresować się współczesnością??? No bo co to
        da, że dadzą wyrok w zawieszeniu temu człowiekowi. Nie zmieni to ani jego
        życia, ani nikogo innego. W takie cuda nie wierzę. Żeby się zmienić każdy
        osobiście musi dostać w dupę.
    • darcza Re: IPN skarży 84-latka za zbrodnie nazistowskie 15.11.05, 10:43
      Zdradzil kolegow z Wehrmachtu i towarzyszy broni z AK.Ciekawe kogo jeszcze?Juz
      dawno powinien wisiec.Zycze wszystkim obronca tego Pana takich wlasnie przyjaciol.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka