widziane_inaczej Tak że Wybiórczy Szmatławcu jesteś zasłużoną Tubą 03.01.06, 23:44 Odpowiedz Link Zgłoś
stiopa12 Re: Propagandową 04.01.06, 06:11 Ja nie rozumie calej tej wymiany zdan o projekcie z przed lat.... Jesli urzedujacy premir podjol taka a nie inna decyzje jest absolutnie bez wiekszego znaczenia. Zaden premier w zadnym kraju na swiecie nie ma patentu na nieomylnosc. Co jest naprawde przykre ze my za Bugiem widzimy nie ludzi...a jakies bagno. Mysle ze ten sposub myslenia jest z taktyki ktora stosuja "MALUTCY" . "JESLI WYSTARCZAJACO DLUGO BEDZIEMY MOWIC ZLE O INNYCH ......TO NIE MUSIMY MOWIC O NAS......KAZDY SIE DOMYSLI JACY FAJNI MY JESTESMY. Kochani, ROSJA na zachodzie jest rozpoznawalna poprzez jej wklad do KULTURY SWIATOWEJ i od czasow Iwana Groznego jako glowny animator w Wschodniej Europie. .......a moze postawa Polakow jest po prostu wynikiem kompleksu NIZSZOSCI? Odpowiedz Link Zgłoś
444a A co tyłek się już pali? panie ZERO 03.01.06, 23:57 Nie dziwota, że Norwedzy nic nie załatwili jak gnom-ruski piesek palcem nie kiwnał, żeby potwierdzić, że polski rząd chce dywersyfikacji. Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Większość tu plecie androny 04.01.06, 00:04 Po pierwsze, nie jesteśmy tak uzaleznieni od jednego dostawcy, jak to wszyscy zakłądają. Z Rosji kupujemy 42% gazu. Gaz ten nie jest nam potrzebny do generowania prądu (nasze elektrownie działaja na węgiel - nasz własny). Prąd, to jest czynnik energetyczny pierwszorzędny! Użycie gazu to dwie główne domeny - komunalna i przemysłowa. Gdyby zakręcić kurki wszystkim gospodarstwom domowym gotującym na gazie i ogrzewającym gazem domy - bylibysmy chwyceni za gardło. Ale te potrzeby z NAWIĄZKĄ pokrywamy WŁASNYM gazem, lub importem z innych kierunków (także z Zachodu, przez Niemcy). Obcięcie dostaw o owe 42% oznaczało by przerwę w pracy części fabryk chemicznych. Ale i tu sytuacja nie jest beznadziejna. Mamy zbiorniki pozwalające nie przerywać produkcji przez kilka miesięcy, aż do rozwiązania problemu. A to można uzyskać zwiększając własne wydobycie i importując gaz skroplony. Krótko mówiąc. Zakręcenie (złośliwe, wbrew wielo wieloletnim umowom) na stałe kurków przez Rosję, robi nam trudności, ALE nie chwyta NAS ZA GARDŁO. Czy taki kuksaniec przez Rosję, związany ze stratą solidnego kupca jakim jest Polska, utrata wpływów za gaz sprzedawany do nas i dalej tranzytem, ma dla Rosji jakikolwiek sens? Skoro nie, to i zagrożenie jest niewielkie. Należy więc raczej kierować się ekonomią, racjonalnością (jesteśmy bliskimi sąsiadami, na tej samej Nizinie Europejskiej co Rosja, posiadaczka olbrzymich złóż - skądże transport będzie tańszy?), a nie przeklętą fobią i posądzaniem, że odetną nam gaz z czystej złośliwości, narażając się na DUŻE straty. W imię czego? NO, CHYBA, że sami przygotowujemy agresję na Rosję. To wtedy kurki zakręcą!!! - Jak ja nie lubię mieć stale racji! Odpowiedz Link Zgłoś
ubol-zoofil towarzyszu putinokio pieprzycie jak hipolit !!! 04.01.06, 00:16 wj_2000 napisał: > Po pierwsze, nie jesteśmy tak uzaleznieni od jednego dostawcy, jak to wszyscy > zakłądają. Z Rosji kupujemy 42% gazu. ........................... ........................... > transport będzie tańszy?), a nie przeklętą fobią i posądzaniem, że odetną nam > gaz z czystej złośliwości, narażając się na DUŻE straty. W imię czego? > NO, CHYBA, że sami przygotowujemy agresję na Rosję. To wtedy kurki zakręcą!!! > Jak ja nie lubię mieć stale racji! wj_2000 = wladimir jilicz putin ? towarzyszu putin to, że narobiliscie bigosu z tym gazem i macie teraz pełne pory bo unia sie obudziła, nie zobowiazuje was do pieprzenia od rzeczy ... Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: towarzyszu putinokio pieprzycie jak hipolit ! 04.01.06, 00:22 ubol-zoofil napisał: > wj_2000 = wladimir jilicz putin ? Dziękuję za pochlebstwo. PS Byłoby dowcipniej gdybyś napisał. "Pieprzycie Hipolicie". Bo w tym porzekadle chodzi tylko o rym, a nie o Hipolita. A propos - ile klas podstawówki udało Ci się ukończyć? Odpowiedz Link Zgłoś
aby Przedstawienie reżyserowane dla Polaków 04.01.06, 00:08 Jest rzeczą godną uwagi, iż temat tzw. kontraktu norweskiego prowadzony jest w mediach w taki sposób, by było jak najmniej merytorycznej analizy i rozdzielania racji ekonomicznych od politycznych, a jak najwięcej emocji, patriotycznej egzaltacji, ksenofobii i teorii spiskowych. Wydaje się, trzeźwo patrząc, że cała ta zabawa ma na celu wtłoczenie do ludziom do głowy - jako jedynie słusznej idei - tego, że tzw. 'bezpieczeństwo energetyczne' jest sprawą absolutnie nadrzędną i bezcenną ("cena nie gra roli"). To bezpieczeństwo jest następnie definiowane w kategoriach inwestycji, absolutnie nieodzownych i mających priorytet przed wydatkami na inne cele - np. służbę zdrowia, itp. - na które, to przecież logiczne, potrzeba zaciągnąć wielomiliardowe pożyczki. Np. na gazoport, jak mówi się, potrzeba 2 miliardy na początek - ale nikt nie pyta skąd, przecież muszą się znaleźć! Na kontrakt norweski z rurą półtora-dwa razy dłuższą niż gazociąg baltycki niż i udziałem w uruchomieniu nowych pól w północnej strefie Morza Pólnocnego potrzebny byłby od razu kredyt na 20 miliardów. Przepadł, świetny interes, frasują się kredytodawcy. Ale reszta - czego żałuje, że nie ma 40-50 mld do spłacenia z odsetkami? Ale nie wszystko stracone - są jeszcze elektrownie atomowe, na które Polska też będzie przecież musiała wziąć kilkanaście miliardów! Odpowiedź na pytanie, kto pociąga za sznurki, straszy 'ruskiem' i nagania, nie jest zbyt trudna. To lobby kredytodawców (banki, fundusze, lichwiarze) inscenizujące dla Polaków teatr rusowstrętu i patriotycznych uniesień, po to tylko by wcisnąć ogłupiałemu społeczeństwu (i rządowi) jeszcze jeden gigantyczny kredyt "ubezpieczeniowy" do spłacania przez co najmniej ćwierć wieku. Odpowiedz Link Zgłoś
wj_2000 Re: Przedstawienie reżyserowane dla Polaków 04.01.06, 00:18 Myślę, że nasze dwa kolejne posty wysłane mniej więcej równocześnie, nieźle się uzupełniają. Szkoda, że tak mało na Forum ludzi CHCE myśleć samodzielnie. Ten quasipatriotyczny jazgot jest nie do zniesienia. Odpowiedz Link Zgłoś
barbara444 Re: Przedstawienie reżyserowane dla Polaków 04.01.06, 02:16 Przez syjonistyczne banki, Kwachow, Michnikow, Millerow itd. Odpowiedz Link Zgłoś
golota20 Re: Przedstawienie reżyserowane dla Polaków 04.01.06, 05:30 > racji ekonomicznych od politycznych, a jak najwięcej emocji, patriotycznej > egzaltacji, ksenofobii i teorii spiskowych Pieknie to uzasadniles.... Polacy sa jak male dzieci, mozna ich omanic ,wmowic im ze hitleryzm i komunizm ich wykancza. Mysla ze lubimy sie straszyc jak nie ma czy ,to chocby baba,jaga, 40 lat obserwuje polska propagande, zawsze ktos jest winny, tylko nie polacy. Okres Gierka przynajmniej nie straszyl ,a wychwalal ze jestesmy 10 potego SWIATA Teraz same strachy.. A to komunisci tylko winni A to afery sa winne ze mamy 20 pare procent bezrobocia. A to wredna Rosja jest nie po polskiej mysli A to agenci Mysle ze Polacy musza byc straszeni, bo nie byloby o czym pisac w gazetach i dyskutowac na forach i td. Odpowiedz Link Zgłoś
mojedwagrosze Czy to ten sam Miller, który pogardził Polską? 04.01.06, 00:37 Czy to ten sam Miller, który wolał US dollar od stanowiska posła w polskim parlamencie? Jeśli to ten sam, to niech zamknie jadaczkę! Odpowiedz Link Zgłoś
ecce.darvinist Re: Czy to ten sam Miller, który pogardził Polską 04.01.06, 00:49 Miller okazał się całkiem przyzwoitym i sympatycznym liberałem, co stwierdzam po lekturze jego ekonomicznych analiz we WPROST :-) Brawo panie Miller, trzeba nam liberałom wszystkich opcji tworzyć wspólny antysocjalistyczny front ! Odpowiedz Link Zgłoś
mysz_polna5 Re: Miller: kontrakt norweski był niewykonalny 04.01.06, 00:52 jkmjkm napisała: > Ten cały Miller jest głupi, czy tylko takiego udaje? Tego nie wiem! I ty tez, jak sadze? Uwazam zas, ze sledztwo w tej sprawie powinno byc wszczete. Bo, Leszek Miller i jego rzad nie byl wiarygodny. To wszystko z mojej strony. Odpowiedz Link Zgłoś
maruchna1 Re: Miller: kontrakt norweski był niewykonalny 04.01.06, 05:37 jkmjkm napisała: > Ten cały Miller jest głupi, czy tylko takiego udaje? A skad Ty masz czas tak wczesnie rano, zeby tak rzeczowo odpowiedziec? Nie idziesz do pracy? Robotnik Odpowiedz Link Zgłoś
burakiprlu za to kontrakt na ciebie jak najbardziej 04.01.06, 07:04 miller ty oslizla komunistyczna plugawa swinio, kontrakt na ciebie jest jak najbardziej wykonalny. jak myslisz jak dlugo jeszcze bedziesz krzywil twoja zdegenerowana gebe? Odpowiedz Link Zgłoś
wojciechsta1 Re: Miller: kontrakt norweski był niewykonalny 04.01.06, 11:03 1.IDIOTA kupuje drożej coś co ma taniej(albo warszawiak). 2. Ciekawe dlaczego Niemcy rurę budują z ruskami po dnie Bałtyku a nie blisko od Norwegów hmm? Odpowiedz Link Zgłoś
voxipop1 Czy Miller stanie przed trybunałem? 04.01.06, 11:17 Biorąc pod uwagę że nie dopełnił obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa kraju, powinien! Odpowiedz Link Zgłoś
skobog tow.Miler 04.01.06, 11:35 tow.Miler poprostu odwdzięczył się przysługą swoim przyjaciołom partyjnym z Moskwy za udzieloną pożyczkę. Odpowiedz Link Zgłoś