Dodaj do ulubionych

Kreml znów dobiera się do organizacji pozarządo...

19.04.06, 09:21
odkryjmybialorus.blox.pl - wstrząsająca wiadomość.
Obserwuj wątek
    • plzoltek Co? znów ? czyli nie aż tak często 19.04.06, 09:45
    • borrka1 Re: Kreml znów dobiera się do organizacji pozarzą 19.04.06, 10:10
      - mówi Oleg Orłow z broniącej praw człowieka i dokumentującej represje
      stalinowskie organizacji Memoriał. - Aby opisać urzędnikom zakup każdego
      spinacza i zdać im pisemne sprawozdanie z każdego spotkania przy herbacie,
      trzeba zatrudnić nowych pracowników. Małe organizacje nie mają na to pieniędzy.
      A jeśli źle wywiążą się z nowych obowiązków, sąd je rozwiąże.

      nic to,zagranica wam pomoze!Troche drozej ich to wyniesie,ale placili dotad
      zaplaca i wiecej,a z obowiazkow trzeba wywiazywac sie rzetelnie,tego nawet
      sponsorzy zadaja,porzadek musi byc kolchoz sie skonczyl!


      Nieszczęściem rosyjskich organizacji jest społeczna obojętność - wedle sondaży
      na ich losie zależy tylko co dziesiątemu Rosjaninowi. Podczas niedawnego
      procesu o delegalizację Centrum Praw Człowieka (sąd ocalił Centrum i oddalił
      żądania biurokratów) jego działacze liczyli bardziej na wsparcie zagranicy niż
      zwykłych Rosjan.

      a nie oznacza to ze jestecie niepotrzebni tym rosjanom i skale problemu
      sztucznie zwiekszacie?Wasze zajecie to szukac igly w stogu siana,takie problemy
      ktore wynajdujecie sa w kazdym normalnym kraju czy to USA, czy jakis europejski
      kraj,po prostu tam nikt nie zwraca na to uwagi a w Rosji jest to priorytetem
      zainteresowanych w destabilizacji kregow zachodnich,to po prostu polityka.
      Obojetnosc rosjan pokazuje ze jestescie tam NIEPOTRZEBNI!
      • meerkat1 Pulkownik Wsadz znow sie dobiera? 19.04.06, 11:37
        Jak ktos jest rzadowym zboczencem, to sie i do NGOs dobiera. Normalka.
        • eva15 Pulkownik Wsadz, dobieranie się, meerkat i Freud.. 19.04.06, 11:56
          Meerkat z tym "wsadz" w odniesieniu do Putina to jakieś freudowskie
          podświadome marzenia senne??? Zawsze jak coś jest o Putinie to ty od
          razu "wsadz" i do tego jeszcze "pułkowniku"... Byłeś w armii i coś cię tam
          niezapomnianego spotkało?
          Nie mogę zrozumieć, że ty za każdym razem "wsadź, wsadź pułkowniku"
          • andrzejskibinski Ja tego faceta spotkałem. 19.04.06, 16:42
            Ja tego faceta spotkałem w Waszyngtonie, w metrze, w 2003 dosiadł sie do mnie
            czytał “Imperium” Kapuścińskiego, facet około sześćdziesiąt pare lat wyjechał z
            Polski chyba 68 roku, szczuplej budowy, szpakowate włosy, ciężki polski akcent,
            I lekko pałąkowate nogi, co znaczyłoby ze miał krzywice w dzieciństwie albo jak
            mówisz przygody z pułkownikiem? Jest bardzo prawdopodobne, ponieważ był on
            chyba ładnym chłopcem, kiedy był w wojsku i mógł się jakiemuś półkownikowi
            spodobać

            • eva15 Re: Ja tego faceta spotkałem. 19.04.06, 22:28
              A czemu sądzisz, że to był akurat nasz meeerkat? Co mówił?
    • sekwana2005 szykany 19.04.06, 11:42
      Bezczelność kremla jest niewiarygodna - domaga się, by stowarzyszenia i
      fundacje powiadamiały o rozpoczęciu dzialalności i zastrzega możliwość zakazu
      działania tym, które naruszają konstytucję i przepisy prawa.
      Nie moze być jak w Polsce, gdzie przepisy nakazują rejestrację sądową
      (poprawianie kwestionowanych zapisów statutu trwa często miesiacami, aż uzyska
      się zgodę), też sądowe zatwierdzanie wszelkich zmian w statucie i władzach
      stowarzyszenia i fundacji, pełną sprawozdawczosć dla urzędów skarbowych, tony
      sprawozdań przy każdej dotacji etc?
      To tak jak z procesami rosyjskich oligarchów: "wprawdzie nie odprowadzilismy
      miliarda dolarów należnych podatków i nielegalnie transerujemy miliardy zysków
      za granicę, płacimy łapówki rodakom i obcym, ale ponieważ "wszyscy tak robią" -
      to zajmowanie nam rachunków i wyroki sądowe są szykanami politycznymi"...
    • eva15 nieśwoiadomy prześladowany 19.04.06, 11:44
      "We wtorek rosyjska prasa ujawniła projekt nowych przepisów wykonawczych do
      ustawy o organizacjach pozarządowych, które nakazują im przedstawianie
      szczegółowych sprawozdań rocznych ze wszystkich, nawet najdrobniejszych,
      wydatków i przedsięwzięć."
      ____________________________

      Należę do pewnego NGO, stowarzyszenia, które współzakładałam. Stwoarzyszenie
      jestz na Zachodzie, nie w Rosji a musimy pisać szczegółowe sprawozdania roczneh
      ze wszystkich, nawet najdrobniejszych, wydatków i przedsięwzięć...
      Tak wymaga prawo.

      My ciemniacy myśleliśmy, że tak funkcjonuje państwo PRAWA, nie wiedzieliśmy
      wcale, że jesteśmy prześladowani. Dzięki ci GW
      • eva15 nieświadomy prześladowany 19.04.06, 11:45
    • eva15 nie nadający się do zdalnego sterowania Rosjanie 19.04.06, 11:51
      " Podczas niedawnego procesu o delegalizację Centrum Praw Człowieka (...)jego
      działacze liczyli bardziej na wsparcie zagranicy niż zwykłych Rosjan"

      Może w tym tkwi tajemnica niechęci społecznej. Są społeczeństwa, które nie
      lubią być sterowane z zagranicy. Rzadkie to w tym regionie geopolitycznym, ale
      bywa..
    • kyle_broflovski jak nie urok to sraczka 19.04.06, 12:11
      www.itar-tass.com/eng/level2.html?NewsID=6661535&PageNum=0
      • eva15 jak nie urok to sraczka, albo wymarsz wojsk 19.04.06, 12:27
        Dobre. Teraz meerkat powinien "zreformować" swój wierszyk o Kirgizie schodzącym
        z konia. A był to koń trojański...
        Zdaje się, że USA w Azji Srodkowej pozostało już tylko kilka dzielnic w Kabulu
        do szerzenia demokracji. A i tam idzie opornie.
    • ben_shaprut Wot, batuszka - takaja isstorija Rassiji - biełyj 19.04.06, 22:50
      car ili krasnyj, no car samadierżca...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka