anuszka_ha3.agh.edu.pl 19.04.06, 09:21 odkryjmybialorus.blox.pl - wstrząsająca wiadomość. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
borrka1 Re: Kreml znów dobiera się do organizacji pozarzą 19.04.06, 10:10 - mówi Oleg Orłow z broniącej praw człowieka i dokumentującej represje stalinowskie organizacji Memoriał. - Aby opisać urzędnikom zakup każdego spinacza i zdać im pisemne sprawozdanie z każdego spotkania przy herbacie, trzeba zatrudnić nowych pracowników. Małe organizacje nie mają na to pieniędzy. A jeśli źle wywiążą się z nowych obowiązków, sąd je rozwiąże. nic to,zagranica wam pomoze!Troche drozej ich to wyniesie,ale placili dotad zaplaca i wiecej,a z obowiazkow trzeba wywiazywac sie rzetelnie,tego nawet sponsorzy zadaja,porzadek musi byc kolchoz sie skonczyl! Nieszczęściem rosyjskich organizacji jest społeczna obojętność - wedle sondaży na ich losie zależy tylko co dziesiątemu Rosjaninowi. Podczas niedawnego procesu o delegalizację Centrum Praw Człowieka (sąd ocalił Centrum i oddalił żądania biurokratów) jego działacze liczyli bardziej na wsparcie zagranicy niż zwykłych Rosjan. a nie oznacza to ze jestecie niepotrzebni tym rosjanom i skale problemu sztucznie zwiekszacie?Wasze zajecie to szukac igly w stogu siana,takie problemy ktore wynajdujecie sa w kazdym normalnym kraju czy to USA, czy jakis europejski kraj,po prostu tam nikt nie zwraca na to uwagi a w Rosji jest to priorytetem zainteresowanych w destabilizacji kregow zachodnich,to po prostu polityka. Obojetnosc rosjan pokazuje ze jestescie tam NIEPOTRZEBNI! Odpowiedz Link Zgłoś
meerkat1 Pulkownik Wsadz znow sie dobiera? 19.04.06, 11:37 Jak ktos jest rzadowym zboczencem, to sie i do NGOs dobiera. Normalka. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Pulkownik Wsadz, dobieranie się, meerkat i Freud.. 19.04.06, 11:56 Meerkat z tym "wsadz" w odniesieniu do Putina to jakieś freudowskie podświadome marzenia senne??? Zawsze jak coś jest o Putinie to ty od razu "wsadz" i do tego jeszcze "pułkowniku"... Byłeś w armii i coś cię tam niezapomnianego spotkało? Nie mogę zrozumieć, że ty za każdym razem "wsadź, wsadź pułkowniku" Odpowiedz Link Zgłoś
andrzejskibinski Ja tego faceta spotkałem. 19.04.06, 16:42 Ja tego faceta spotkałem w Waszyngtonie, w metrze, w 2003 dosiadł sie do mnie czytał “Imperium” Kapuścińskiego, facet około sześćdziesiąt pare lat wyjechał z Polski chyba 68 roku, szczuplej budowy, szpakowate włosy, ciężki polski akcent, I lekko pałąkowate nogi, co znaczyłoby ze miał krzywice w dzieciństwie albo jak mówisz przygody z pułkownikiem? Jest bardzo prawdopodobne, ponieważ był on chyba ładnym chłopcem, kiedy był w wojsku i mógł się jakiemuś półkownikowi spodobać Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Ja tego faceta spotkałem. 19.04.06, 22:28 A czemu sądzisz, że to był akurat nasz meeerkat? Co mówił? Odpowiedz Link Zgłoś
sekwana2005 szykany 19.04.06, 11:42 Bezczelność kremla jest niewiarygodna - domaga się, by stowarzyszenia i fundacje powiadamiały o rozpoczęciu dzialalności i zastrzega możliwość zakazu działania tym, które naruszają konstytucję i przepisy prawa. Nie moze być jak w Polsce, gdzie przepisy nakazują rejestrację sądową (poprawianie kwestionowanych zapisów statutu trwa często miesiacami, aż uzyska się zgodę), też sądowe zatwierdzanie wszelkich zmian w statucie i władzach stowarzyszenia i fundacji, pełną sprawozdawczosć dla urzędów skarbowych, tony sprawozdań przy każdej dotacji etc? To tak jak z procesami rosyjskich oligarchów: "wprawdzie nie odprowadzilismy miliarda dolarów należnych podatków i nielegalnie transerujemy miliardy zysków za granicę, płacimy łapówki rodakom i obcym, ale ponieważ "wszyscy tak robią" - to zajmowanie nam rachunków i wyroki sądowe są szykanami politycznymi"... Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 nieśwoiadomy prześladowany 19.04.06, 11:44 "We wtorek rosyjska prasa ujawniła projekt nowych przepisów wykonawczych do ustawy o organizacjach pozarządowych, które nakazują im przedstawianie szczegółowych sprawozdań rocznych ze wszystkich, nawet najdrobniejszych, wydatków i przedsięwzięć." ____________________________ Należę do pewnego NGO, stowarzyszenia, które współzakładałam. Stwoarzyszenie jestz na Zachodzie, nie w Rosji a musimy pisać szczegółowe sprawozdania roczneh ze wszystkich, nawet najdrobniejszych, wydatków i przedsięwzięć... Tak wymaga prawo. My ciemniacy myśleliśmy, że tak funkcjonuje państwo PRAWA, nie wiedzieliśmy wcale, że jesteśmy prześladowani. Dzięki ci GW Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 nie nadający się do zdalnego sterowania Rosjanie 19.04.06, 11:51 " Podczas niedawnego procesu o delegalizację Centrum Praw Człowieka (...)jego działacze liczyli bardziej na wsparcie zagranicy niż zwykłych Rosjan" Może w tym tkwi tajemnica niechęci społecznej. Są społeczeństwa, które nie lubią być sterowane z zagranicy. Rzadkie to w tym regionie geopolitycznym, ale bywa.. Odpowiedz Link Zgłoś
kyle_broflovski jak nie urok to sraczka 19.04.06, 12:11 www.itar-tass.com/eng/level2.html?NewsID=6661535&PageNum=0 Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 jak nie urok to sraczka, albo wymarsz wojsk 19.04.06, 12:27 Dobre. Teraz meerkat powinien "zreformować" swój wierszyk o Kirgizie schodzącym z konia. A był to koń trojański... Zdaje się, że USA w Azji Srodkowej pozostało już tylko kilka dzielnic w Kabulu do szerzenia demokracji. A i tam idzie opornie. Odpowiedz Link Zgłoś
ben_shaprut Wot, batuszka - takaja isstorija Rassiji - biełyj 19.04.06, 22:50 car ili krasnyj, no car samadierżca... Odpowiedz Link Zgłoś