Dodaj do ulubionych

PO apeluje o aktywność międzynarodową

05.07.06, 13:59
Ja bym jednak wolał, żeby nasi władcy nie aktywizowali się międzynarodowo.
Obserwuj wątek
    • fraglesi67 PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 13:59
      Do kogo ten apel ? do Pis'u ?
      toż oni by najchętniej pozamykali wszelkie granice i zrobili tu republikę
      wyznaniową ;-)
      Ale wcześniej pozwolili zwiać wszystkim liberałom...
      • 0kostek "Nędzni funkcjonariusze SLD" oczywiście wykluczeni 05.07.06, 14:59
        Ten apel dotyczy wyłącznie tych którzy nie stanowią nędznego elektoratu SLD.
        • konread Re: "Nędzni funkcjonariusze SLD" oczywiście wyklu 05.07.06, 15:04
          Dziwny to apel po "odbiciu MSZ-tu" przez PIS;)
          • almagus Re:Władza ma lepsze kontakty, boskie kontakty. 05.07.06, 15:51
            Przecież idzie łeppiej! He He He

            Oni są kołtunem IV eRPe, robią z Leppem z Polski WuCe!
            Okropny orszak IV eRPe, czyli WC 00 Hehe!

            Opodal kościoła, pod Durnym Pisiorem
            nawiedziło leppiej wraz ze swoim dworem.
            He,he, he,he,he!
            Przodem za sutannę Renatka i Anetka
            kręcą proboszczem, że jak awionetka,
            He,he, he,he,he!
            jakby na opryskach plantacji orszaku
            lata i sapie kropię cię buraku!
            He,he, he,he,he!
            Dalej hierarchia, że aż dech zapiera,
            niesie baldachim, choć bierze cholera.
            He,he, he,he,he!
            Nadchodzi leppiej i to od zaraz,
            chcesz, nie chcesz, wszystko dadzą na raz.
            He,he, he,he,he!
            Dziesięciu ministrów, dużo dyrektorów
            wielu czynowników, no i rewizorów.
            He,he, he,he,he!
            Oczywiście w orszaku idzie szef ZUSU
            co ma dać pożyczki i nie ruszać KRUSU.
            He,he, he,he,he!
            Idą też prezesi niewydolnych spółek
            co się przerzucają jak jaja kukułek!
            He,he, he,he,he!
            Karnie w orszaku miejscowi notable
            idą ściśle zwarci, bo zerwą się kable.
            He,he, he,he,he!
            Idą na końcu z Andromedy kosmici,
            to tacy pazerni , tacy niewyżyci!
            He,he, he,he,he!
            Ale na kosmitów nie huknie armata,
            wystarczy Jola , wystarczy Renata.
            He,he, he,he,he!
            To już nie rzucają im na plecy brony?
            Wystarczy głupota, broń Sztamoobrony!
            He,he, he,he,he!
            Damy im połapać trochę rybek w płynie,
            na cacanki, na rydzomoheroinie!
            He,he, he,he,he!

            Jakbym był mądry i skończyłbym jakoś KUL,
            to zmądrzałbym i przerwałbym jakoś ten ból!
            • sadusx Premier aktywny - chyba radioaktywny 05.07.06, 18:49
              • almagus Re: Premier aktywny - chyba radioaktywny 05.07.06, 23:35
                Pozwolisz, że dodam treści do twojej wypowiedzi.

                Wybór polecony z ambony!

                Za Polaków wybory wygrał kościelny głupek,
                z logo jego radia w drodze prawie każdy słupek.
                Dla wiernych całej Polski poszła wieść oczywista
                liberał to libertyn, satyryk satanista.
                W obronie polskości nie wybierajcie wermachta,
                rzucili wiedząc, że działa jak na byka płachta.
                Tak w Polsce zasadził kartofle , czyli ziemniaki,
                do tego jeszcze faszolki, czerwone buraki.
                Z tej kleru różnorodności wyszło takie danie,
                że Europa w śmiechu, my płacz, a prezydent sranie.
    • rafi13 Kaczysci kompromituja Polske. 05.07.06, 14:03
      Marcinkiewicz nic tu nie poradzi.
      Moze co najwyzej powiedziec "yes yes yes!". To za malo.
      • rembka Re: Kaczysci kompromituja Polske. 05.07.06, 14:14
        Oni sie zle czuja w obcym towarzystwie. Ich brak obycia i 'swiatowosci' jest
        kompromitujacy. Radek Sikorski robi Polsce PR za nich i za wielu takich z
        rzadu, co najlepiej sie czuja towarzystwie swoich domowych przytakiwaczy.
        Mysle, ze po pierwszych wizytach zagranicznych prezio wyczul swoj
        prowincjonanizm i jest mu poprostu niewygodnie. Zdaje sobie sprawe, ze swoim
        imagem nie ma sie gdzie pchac. Trudno bedzie Kwacha emulowac, ba, niemozliwe,
        bo tamten chociaz troche blichtru potrafil wprowadzic, a taki Kaczynski, ani be
        ani me po angielsku, jak sie usmiechnie to jakby mu twarz miala peknac z bolu.
        Kazdy polityk obcego kraju od razu czuje niechec. Charyzma i cala otoczka
        osobowosci to jest klucz do otwierania sobie drzwi na swiat. Walesa mogl nie
        mowic po angielsku, ale byl pasjonatem, mial osobowosc i dyskusja z nim nawet
        przez tlumaczy, byla zawsze ozywiona i wzbudzala zainteresowanie drugiej
        strony,a jesli nawet kontrowersje, to juz lepsze niz obojetnosc lub niechec.
        • jardo-g Re: Kaczysci kompromituja Polske. 05.07.06, 14:19
          i jeszcze będziemy męczyć 4,5 roku i żadna to pociecha, że mamy braci w niedoli
          (Słowaków, którzy też głupio wybrali)
          • zgryzliwyzenek Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:23
            Wtedy bylem dumny ze jestem Polakiem.

            • rembka Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:25
              Ja jestem do dzisiaj z tego dumna, szkoda tylko ze jestem w mniejszosci...
              • moroux Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:39
                Jest nas jeszcze kilka osób...
                • konread Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 15:05
                  Ja mam jakiegoś pecha i cały czas z tą mniejszość w około spotykam:P
                  • mario.osh to tak jak ja :] ech, to były czasy :( 05.07.06, 15:11

                    • pozlotemu Pamietacie Walese w Knesecie. To byly czasy! 05.07.06, 15:55
                      Mowil, nie, wolal: "Ja polityk? Jaki tam ze mnie polityk."
                      Potem przepraszal za obozy koncentracyjne na terenie Polski.
                      I zydzi mu nie wybaczyli.
                      Tez sie smialem z takiego prezydenta i do tej pory pamietam.
                      Coraz mniej jest tych lewackich prostakow zachwycajacych sie
                      preziem Bolkiem, ale mozna ich jeszcze spotkac.
                      • wiedmak Za co innego przepraszal. 05.07.06, 17:29
                        Ale co cie to obchodzi prawda?
                        • langston A za co innego przepraszal? 05.07.06, 21:19
                          Prosze o przypomnienie.
                      • mario.osh a 05.07.06, 17:32
                        ty q.wa głupi jesteś. beznadziejnie. :/
                        • taziuta Re: a 05.07.06, 20:06
                          Nie od dziś :-)

                          mario.osh napisał:

                          > ty q.wa głupi jesteś. beznadziejnie. :/
                          >
                          • mario.osh ta :] 05.07.06, 22:23

                  • rmstemero Bo chodzi tutaj 05.07.06, 16:02
                    o tzw. dominujaca mniejszosc.
            • asd616 Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:51
              Bo Kwaśniewski i Wałęsa mieli charyzmę, a Kaczyńskiemu tego brakuje.
        • rafi13 Osobowosc i kompetencje polityka. 05.07.06, 14:50
          Otoz to. Osobowosc i podstawowe kompetencje.
          Kaczynscy - obaj, a Lech w szczegolnosci, po prostu nie nadaja sie do polityki.
          Polityka to dziedzina dialogu i kompromisow, a nie tupania nozkami i
          pokazywania fochow.

          Na boga, przeciez nikt nie wymaga od Lecha zeby byl specjalista od stosunkow
          miedzynarodowych. Prezydentury sie trzeba uczyc - i mozna sie nauczyc, trzeba
          tylko chciec. Tylko trzeba zaczac od pewnych podstawowych kompetencji ludkich.
          Jesli ktos nie potrafi w sytuacji publicznej sie usmiechnac czy podac reki, to
          ma problem psychologiczny.

          Walesa nie mial wyksztalcenia, a potrafil jednac sobie ludzi za granica.
          A Kaczynski dowodzi ze nawet bedac profesorem(...?), mozna jednoczesnie byc
          skonczonym kartoflem.
          • mario.osh masz rację rafi, całkowitą... 05.07.06, 15:17
            niestety, wybory pokazały że takich ludzi z problemami ci u nas masy - to i
            wybrali swojego na prezydęta.

            zaściankowość i lęk przed światem "żądzi" [bo przecież światem rządzi Układ - a
            wiec jest się czego bać]

            ---
            mimo wszystko nie wyobrazałem sobie w najczarniejszych myślach że kaczki będą
            nas tak bardzo kompromitować.

            prezydentura przerosła leszka.
            jak on dotrwa do końca kadencji?

            A JAK MY WYTRZYMAMY ???

            nie ma siły - trza go będzie odspawać od tego stołka.
          • rmstemero Re: Osobowosc i kompetencje polityka. 05.07.06, 16:10
            rafi13 napisał:

            > Otoz to. Osobowosc i podstawowe kompetencje.
            > Kaczynscy - obaj, a Lech w szczegolnosci, po prostu nie nadaja sie do polityki.


            > Polityka to dziedzina dialogu i kompromisow, a nie tupania nozkami i
            > pokazywania fochow.

            Prezentujesz bardzo niebezpieczny poglad. Oznaczaloby to ze do tego aby byc
            politykiem nalezy miec okreslone kwalifikacje. Oznaczaloby to - aby dalej pojsc
            ta sciezka - ze ludzie ktorzy bez nalezytych kwalifikacji zajmuja sie polityka
            postepuja w sposob nieodpowiedzialny podobnie jak np. spawacz ktory postanowil
            sie zrealizowac jako architekt lub kardiochirurg. Oznaczaloby to dalej, ze
            spoleczenstwo wybierajace swych reprezentantow jest spoleczenstwem glupim,
            naiwnym lub nieodpowiedzialnym (niepotrzebne skreslic) skoro w swym wyborze
            kierowalo sie innymi kryteriami niz kompetencja i odpowiedzialnosc wybieranch.
            A to prowadzi juz bezposrednio do heretyckiego zgola wniosku ze byc moze widzimy
            doskonaly przyklad tego ze demokracja w polsce funkcjonuje bez zarzutu. Wladza
            jest po prostu reprezentatywna dla wiekszosci wyborcow, zgodna z ich
            oczekiwaniami i dokladnie taka na jaka zasluzyli.
            I tu sie prosze Pana robi zimno w nogi.
            • mario.osh a robi. i nie tylko w nogi. 05.07.06, 17:34

              • rafi13 prezydent nie jest w stanie sprostać zadaniom... 06.07.06, 01:23
                "(...)prezydent wyraźnie nie jest w stanie sprostać zadaniom, które przed nim
                stawia współczesność".
                ____________________

                Ja bym raczej powiedzial ze nie jest w stanie sprostac zadaniom, ktore stawia
                przed nim brat Jaroslaw.

                Wybitni 'stratedzy' PISowi wymyslili nie tak dawno, ze Lech za malo popularny..
                Wymyslono wiec zeby go "ubrac" w polityke zagraniczna i w ten sposob kreowac na
                meza stanu. W tym celu pozbyto sie z MSZ-tu S. Mellera - nalepszego fachowca w
                tym rzadzie(!) - i obsadzono bierna-mierna-ale-wierna Fotyge - zeby byla
                cieniem Lecha...
                I jak zwykle wybitni "stratedzy" PISowi rypneli sie w punkcie najwazniejszym -
                otoz okazalo sie ze Lech tego wszystkiego nie dzwignie...


                PIS rozwala w ten sposob Polske - kawalek po kawalku. Wszystko dla dobra
                partii. Kto tego nie widzi, ten nie chce widziec.
        • czaromir Jeden szczegol - Sikorski to sciemniacz 05.07.06, 18:46
          Ale na pierwszy rzut oka robi dobre wrazenie..
      • nawrocony1 no ale MSZ jest juz odzyskane i Pis-orowe 05.07.06, 14:34
        • junkier Re: no ale MSZ jest juz odzyskane i Polskie 05.07.06, 16:00
          Re: no ale MSZ jest juz odzyskane i polskie. I oby jak najdluzej. Nie bedzie
          tak ze my Polacy mamy we wlasnym domu wszystkich za wszystko przepraszac. Pora
          zakonczyc ten teatrzyk absurdu. Mam nadzieje ze inicjatywa PO nie idzie te
          strone bynajmniej.
          • mangold Co jeszcze chcecie odzyskać ?? 05.07.06, 16:14

    • carlitos35 Ale mamy zagrodę z największą "kaplicą" za to. 05.07.06, 14:06


      • taziuta Re: Ale mamy zagrodę z największą "kaplicą" za to 05.07.06, 20:01
        I prezydenta, za którego TAZ musi przepraszać ziemniaka, że go nieopatrznie do
        prezydenta Polski porównało :-)))
    • mangold Proponuję jednak schować rządzących głębiej 05.07.06, 14:06

      • zgryzliwyzenek Re: Proponuję jednak schować rządzących głębiej 05.07.06, 14:24
        A ja proponuje schowac ich tak gleboko by juz nie rzadzili.
    • loppe Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 14:08
      "Brakuje tego, o co PO ustami swego przewodniczącego upominała się na wiosnę -
      aby wrócić do czasów, kiedy polityka zagraniczna, polityka bezpieczeństwa była
      przedmiotem porozumienia ponad podziałami partyjnymi"

      Oj brakuje, wieszczono nawet na cały świat upadek złotego i kryzys bankowy
    • chateau Skandaliczne oświadczenie PO 05.07.06, 14:09
      Łże-politycy z PO doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie rządząca ekipa
      może nas co najwyżej na aranie międzynarodowej ośmieszyć. Cynicznie domagając
      się "aktywności" na tym polu w istocie wystawiają na szwank obraz Polski.
      • rembka Re: Skandaliczne oświadczenie PO 05.07.06, 14:19
        Bez sensu, po co kompromitowac Polske? Po to, zeby nastepny rzad, jakikolwiek
        by byl, musial sie za to kajac? PO bardzo slusznie, wytyka PiSowi to co nalezy.
    • januszz4 Nie ma do kogo apelować 05.07.06, 14:17
      Chyba do nastepnych wyborów mamy przechlapane w polityce zagranicznej. Obecna
      ekipa chce robić porządek w krajowej stajni Augiasza, ale kompletnie nie ma
      pomysłu na politykę zagraniczną. Najwazniejszym partnerem w tej polityce jest
      jak narazie niszowe satyryczne pismo niemieckie. Chwilami zastanawiam się, czy
      to nie jest jakiś sabotaż i które państwo na tym najbardziej korzysta.
      • zetorg Re: Nie ma do kogo apelować 05.07.06, 19:58
        mamy przechlapane nie tylko w polityce zagranicznej - popatrz co sie dzieje w
        Polsce. Nie widac konca tych roznych "rozliczen". Nie widac tez zadnych dzialan
        Rzadu jesli chodzi o gospodarke. Mowi sie, ze bezrobocie zmalalo ale zmalalo bo
        zmniejszyla sie liczba obywateli - podobno 2 mln ludzi wyjechalo. Jezeli
        wezmiemy pod uwage te liczbe to oznacza, ze bezrobocie wzroslo. Juz nie chce mi
        sie pisac o sluzbie zdrowia czy tak malej rzeczy jak stan polskich drog. Kto by
        sie przejmowal takimi pie..mi.
        • pantanal Jarek nadaje sie tylko do wojaczki 05.07.06, 22:24
          nie potrafi nic zbudowac
    • zebba Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 14:18
      Ty byś wolał się okopać i trwać, lub wybudować mur i jeździć furmankami.
    • jojop Ostatnio tatko kon sie aktywizowal w Brukseli. 05.07.06, 14:20
      Nie wiem czy to Polsce na dobre wyszlo.
      Aktywizujcie sie lepiej na Ukrainie lub Bialorusi.
      • blue911 Re: Ostatnio tatko kon sie aktywizowal w Brukseli 05.07.06, 14:23
        Nieodpowiedni czlowiek do nalozonego zadania. Smutne - nasz kraj zostanie
        odizolowany jeszcze bardziej i spelzy na niczym nadzieje aktywnego wlaczenia
        sie do Unii i unowoczesnienia naszego kraju. Juz nie mowie o zastrzyku dla
        polskiego biznesu.
    • emes-nju Ale KIM sie aktywizowac? 05.07.06, 14:26
      Ksenofobiczny, zacofany narod moherowy wybral takich samych politykow. Oni boja sie zagranicy, a kazda debate (ktorej nie przesraja :-P ) traktuja w kategoriach wojny o pryncypia, w ogole nie wykazujac checi do kompromisu :-/
    • chris12 Bracia kartofle lubią zagranicę jak koń owies 05.07.06, 14:41
      ... ale lepiej niech trzymają się od tych spraw z daleka i pilnują „stolika”,
      tych licznych komisji itd.
      • wet3 Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 14:46
        Dzieki Bogu, ze przegrali wybory. Gdyby rzadzili Polska, to Polska jua dawno
        bylaby lennikiem Reichu!
        • mario.osh w dalszy ciągu nie wykupiłeś recepty 05.07.06, 15:20

          • wet3 Re: mario.osh 05.07.06, 17:40
            mario.osh napisal: <w dalszy ciagu nie wykupiles recepty>

            Oto najwyzszy poziom na ktory potrafia sie wzniesc zagorzali dyskutanci spod
            znaku GW!!!

            • mario.osh rzeczywiście, przepraszam 05.07.06, 22:26
              zjadłem "m".

              errata:
              w dalszym ciagu nie wykupiles recepty.

              teraz rozumiesz już? - to wypad do apteki.
        • emes-nju Re: Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 15:28
          wet3 napisał:

          > Dzieki Bogu, ze przegrali wybory. Gdyby rzadzili Polska, to Polska jua dawno
          > bylaby lennikiem Reichu!


          Reich ma juz wystarczajaco duzy bagaz w postaci bylej NRD - po kiego ch... i dodatkowy w postaci Polski?! Myslisz kategoriami z poczatkow XX w.
        • lysy641 Re: Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 16:18
          a przez takicg jak ty co ich wybrales to bedziesz mial jak na bialorusi
          nic doprzodu tyko stagnacja, jeste bardzo glupim polakiem i pewnie
          narodowym katolikiem, sluchasz o. rydzyka to to tylko wiesz
        • neoart Re: Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 17:39
          taaa, a na Twoją emeryturę to kto będzie pracował? jak wszyscy pouciekają z tego
          "ciepłego ku..dołka" niech zacytuję:)ehhh
          • wet3 Re: lysy i neoart 05.07.06, 17:45
            Niejaki "mario.osh" was przebil yntelygencja, bo odeslal mnie po leki. Daleko
            wam do jego poziomu, a noemalna dyskusja z podaniem rzeczowych racji jest dla
            was nieosiagalna.
            • emes-nju Re: lysy i neoart 05.07.06, 18:47
              wet3 napisał:

              > Niejaki "mario.osh" was przebil yntelygencja, bo odeslal mnie po leki. Daleko
              > wam do jego poziomu, a noemalna dyskusja z podaniem rzeczowych racji jest dla
              > was nieosiagalna.


              Ja podalem rzeczowe racje i nie doczekalem sie dyskusji. Przyganial kociol
              garnkowi?
              • wet3 Re: emer-nju 06.07.06, 03:58
                emes-nju napisał:

                > wet3 napisał:
                >
                > > Niejaki "mario.osh" was przebil yntelygencja, bo odeslal mnie po leki. Da
                > leko
                > > wam do jego poziomu, a noemalna dyskusja z podaniem rzeczowych racji jest
                > dla
                > > was nieosiagalna.
                >
                >
                > Ja podalem rzeczowe racje i nie doczekalem sie dyskusji. Przyganial kociol
                > garnkowi?

                Racja po Twojej stronie. Przeoczylem. Po mojemu, Niemcy nigdy nie maja dosc,
                tak jak ten gosc o ktorym sie mowi, ze jeszcze je oczami choc d... juz nie moze
                zmiescic.
            • pantanal Czy PiS ma za zwolennikow samych kretynow??? 05.07.06, 22:08
    • mietowe_loczki Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 14:43
      Donald, stanowczo za dużo samoopalacza!
      • todundliebe Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 15:04
        PO, liczy ze po tym wystapieniu oszalaly z radości narod obierze Tuska
        wicekrólem, Rokite arcybiskupem krakowskim i Komorowskiego Miss Polonia.
        • mietowe_loczki Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 22:31
          todundliebe napisał:

          > PO, liczy ze po tym wystapieniu oszalaly z radości narod obierze Tuska
          > wicekrólem, Rokite arcybiskupem krakowskim i Komorowskiego Miss Polonia.

          Prawda?? Nie takie numery z naszym zwartym, betonowym niełże-elektoratem.
    • fnoll dla Kaczyńskich nie liczy się silna pozycja Polski 05.07.06, 15:01
      jak widać po pierwszych miesiącach rządów ich wymarzonej koalicji dla nich liczy
      się najbardziej silna pozycja Kaczyńskich w Polsce...
      • jankbh Odwolac prezydenta 05.07.06, 16:48
        Skoro prezydent nie jest w stanie wypelniac swych obowiazków dostajac sraczki
        przed spotkaniem kazdego, na kogo nie ma teczki, to chyba nalezaloby sie
        zastanowic, czy taki prezydent moze wypelniac swoje obowiazki. Polska ponosi
        nieodwracalne straty polityczne kazdego dnia prezydentury Prezydenta Swojego
        Brata, nie tylko osmiesza to polskie panstwo, ale zagraza bezposrednio jego
        suwerennosci i pozycji na arenie miedzynarodowej.
    • moherowe_stringi Tak jak ostatnio? 05.07.06, 15:01
      To znaczy co, jeszcze większą kupę ktoś z władzy powinien zrobić?
      • wahlrich Re: Tak jak ostatnio? 05.07.06, 15:27
        pierwszy raz natknalem sie a ten skrot i bardzo mi sie podoba:)pisiorki hehehe:)
    • cetriolo PO, obudzcie sie! 05.07.06, 15:25
      Delikatna sugestia o niekompetencji prezydenta PL jest zrozumiala jedynie dla
      waskiej grupy Polakow.... Zrobcie z tej autokompromitacji Kaczynskiego historie
      glosna i wielka jak Kurski zrobil z dziadka z Wehrnachtu i idzcie z tym w
      Polske, do zwyklych ludzi. Kto Wam robi PR????
    • junkier Pilnujcie języka! 05.07.06, 15:41
      Pilnujcie języka! - Rafal A. Ziemkiewicz


      Na idiotyczną rezolucję Parlamentu Europejskiego, piętnującego Polskę za
      rasizm, szowinizm i homofobię, polski parlament odpowiedział rezolucją,
      twierdzącą, że w Polsce rasizmu, szowinizmu ani homofobii nie ma. Czyli
      rezolucją równie idiotyczną, jak ta pierwsza.

      Idiotyczną, bo gdy się używa idiotycznych pojęć, a takim właśnie jest modny
      potworek językowy "homofobia", to nie można powiedzieć niczego, co by nie było
      idiotyzmem.

      Prawidłowa odpowiedź polskiego Sejmu powinna brzmieć mniej więcej tak: "W
      Polsce nie ma niepokojących przejawów rasizmu ani szowinizmu, a już na tle
      krajów, których europarlamentarzyści najostrzej nas oskarżają, wydajemy się od
      tych plag całkowicie wolni. Natomiast co do 'homofobii' to słowo wzięte z
      ideologicznego żargonu pewnych środowisk nie oznacza niczego, co mogłoby
      realnie istnieć albo nie istnieć. Używając takiego pojęcia, europarlament
      ośmieszył się i odebrał swojej rezolucji powagę". Ewentualnie można by jeszcze
      dodać, że jeśli europarlament chce zarzucać nam dyskryminację homoseksualistów,
      niech pofatyguje się wymyślić jakiś konkretny przykład. Bo do polskiego
      rzecznika praw obywatelskich od lat nie wpłynął ani jeden wniosek, który by
      takowy przykład mógł stanowić.

      I tyle. Kto przejmuje od wojującej lewicy wymyślone przez nią słowo-wytrych,
      już przegrał. Użycie określenia "fobia" równa się stwierdzeniu, że za jakimiś
      rzeczywistymi lub wyimaginowanymi krzywdami homoseksualistów stoi irracjonalny
      lęk przed nimi. Nic podobnego. Ludzie się homoseksualizmem brzydzą, nie lubią -
      ale z lękiem nie ma to nic wspólnego. Ja sam nie lubię gejów - zaznaczam, że
      nie uważam tego słowa za synonim "homoseksualisty" - tak samo jak nie lubię
      komunistów czy feministek, jako heroldów ideologii szkodliwej i głupiej,
      natomiast lęku przed nimi dopatrzyć się w sobie nie mogę.

      Nawet, jeśli uznać, że owa "fobia" - jak w słowie "ksenofobia" - oznaczać ma
      nie tyle lęk, co, powiedzmy, uprzedzenie, nadal nie ma na to kretyńskie słowo
      zgody. Fakt, że wielu ludzi nie godzi się na oddawanie parom homoseksualnym
      dzieci, nie wynika z uprzedzeń wobec nich, tylko z troski o dzieci. Fakt, że
      opowiadamy się przeciwko zrównywaniu jednopłciowych konkubinatów w prawach z
      normalnymi rodzinami ma również całkowicie racjonalne podstawy - płynie z
      troski o zdrową strukturę społeczną, o ochronę tego, czego niezbędnie
      potrzebuje ono do rozwoju. Wszystko to jest słuszne albo nie (to znaczy,
      słuszne, ale dopuśćmy, że ktoś może sądzić inaczej), ale nie ma nic wspólnego
      ani z lękiem, ani z uprzedzeniem. A już kompletną manipulacją jest stawianie
      przywiązania do tradycyjnych wartości, które ruch homoseksualny stara się
      zniszczyć, na równi z rasizmem.

      Z jakiegoś powodu komuniści nie wpadli na to, aby swoim przeciwnikom
      zarzucać "komufobię", czy nawet (zważywszy, że mianowali się reprezentantami
      robotników, tak jak dziś geje twierdzą, że reprezentują homoseksualistów, a
      feministki - kobiety) "robofobię". Tego propagandowego wynalazku dokonała
      dopiero nowa lewica. Wpuściła do mowy mediów propagandowe słówko, które
      fałszuje język pojęciowy i każdą dyskusję, w której jest używane, nieuchronnie
      sprowadza na manowce. Pilnujmy polszczyzny, aby nie była takimi potworkami
      zaśmiecana. Panów polityków upraszam o to szczególnie.
      • rmstemero Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 16:00
        Ja bym pana posla prosil o przeslanie tych propozycji bezposrednio
        zainteresowanym. Szczegolnie precyzyjnej instrukcji zaczynajacej sie od slow
        "mniej wiecej tak".
        Interesujacy jednak jest reprezentowany przez Pana Posla poglad ze slowa i
        terminy dziela sie, jakoby na "madre" i "kretynskie". Jest to interesujacy
        przyczynek popychajacy znacznie do przodu nowoczesna lingwistyke ktory z
        pewnoscia wzbudzi duze zainteresowanie u osob ktore zawodowo zajmowaly sie
        semantyka. Albo cos w tym rodzaju.
        • junkier Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 16:04
          Zrezwanzuje sie akustyka: sa zrodla dzwieku ktore zamulaja. Tak interpretuje
          powyzsza wypowiedz.

          Nb jesli ja mam byc panem poslem to moze ty bedziesz panem oslem? Sa chyba
          jakies granice glupoty.
          • rmstemero w.s. posla 05.07.06, 16:13
            junkier napisał:

            > Nb jesli ja mam byc panem poslem to moze ty bedziesz panem oslem? Sa chyba
            > jakies granice glupoty.


            Mam nadzieje ze sa. Jesli chodzi o poselstwo to nie jest to przeciez moj wymysl,
            chetnie poza tym zrezygnuje z tytulowania sz. P. o ile pan zamiast goloslownych
            i skromnych zaprzeczen dostarczy niezbitego dowodu ze Pan tym poslem nie jest.
            Lacze wyrazy szacunku
            rmstemero
            • junkier Skoro dla swojego prawidłowego samopoczucia i nerw 05.07.06, 16:23
              Ja nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. Skoro dla swojego prawidłowego
              samopoczucia i nerwów starganych z pewnością obserwowaniem rozwojem
              autorytarnego reżymu braci Kaczyńskich w Polsce potrzebujesz wierzyć że jestem
              posłem to wierz sobie. Jeśli stan się pogorszy, uwierz też w matkę Teresę albo
              św. Zytę.
              > Lacze wyrazy szacunku
              • rmstemero Re: Skoro dla swojego prawidłowego samopoczucia i 05.07.06, 19:44
                junkier napisał:

                > Ja nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. Skoro dla swojego prawidłowego
                >
                > samopoczucia i nerwów starganych z pewnością obserwowaniem rozwojem
                > autorytarnego reżymu braci Kaczyńskich w Polsce potrzebujesz wierzyć że jestem
                > posłem to wierz sobie. Jeśli stan się pogorszy, uwierz też w matkę Teresę albo
                > św. Zytę.
                > > Lacze wyrazy szacunku

                Na pomysl z wielbladem to ja bym sam nie wpadl. Ale jest on dobry i dowodzi
                pewnego poczucia humoru. Rozumiem zatym ze jestes zwolennikiem domniemania
                niewinnosci do czasu dowiedzenia winy? To dla mnie nowosc skoro przypomne sobie
                niektore twoje posty z przeszlosci.
      • knurszczur Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 16:12
        No! Piękny tekst, ale co on ma do tematu dyskusji??? Ale mniejsza z tym.
        Rezolucja rezolucją, tyle że odpowiedzią na nią powinna być riposta wygłoszona
        w sensowny sposób na forum PE, a nie z ambony naszego cyrku na Wiejskiej, bo
        wypowiedzi polityków z prowincji są w Brukseli co najwyżej używane do
        podcierania tego i owego. Sugerowałbym kolego skupienie się nie na teorii
        słowotwórstwa i rozkminianiu znaczenia wyrażenia "fobia", a skierowanie swoich
        rozważań w kierunku innym. Innym, to znaczy zastanowieniu się, dlaczego w
        Polsce jest tak, że standardowym i powszechnie używanym wyrażeniem aby komuś
        dopiec jest "żyd", dlaczego w Polsce na co drugim murze widnieje swastyka,
        dlaczego w Polsce dopuszcza się demonstracje jawnie faszyzujących młodzieży
        wszechpolskich i innych syfów, dlaczego wypowiedzi polityków oczerniające
        odmiennych seksualnie spotykają się z ogólną aprobatą. No i dlaczego jest tak,
        że media jawnie antyżydowskie wciąż mają tak szeroką publikę.

      • babaqba Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 19:18
        (...)Tego propagandowego wynalazku dokonała
        > dopiero nowa lewica. Wpuściła do mowy mediów propagandowe słówko, które
        > fałszuje język pojęciowy i każdą dyskusję, w której jest używane, nieuchronnie
        > sprowadza na manowce.

        Kłamiesz panie Ziemkiewicz. Ale mnie to nie dziwi, bo z uczciwością intelektualną wziąłeś pan rozbrat
        już lata temu. Jak do pańskich wygibasów logicznych ma się prawacko-kościelna nowomowa w rodzaju
        "zabijania nienarodzonych" czy "moralności katolickiej" czy "promocji homoseksualizmu" czy
        ustawicznego "mylenia" homoseksualizmu z pedofilią? To są dopiero pojęcia fałszujące wszelki
        dyskurs! Nagła niewiedza Ziemkiewicza na temat kościelnych technik zamykania innym ust jest
        symptomatyczna - ten gość już dawno porzucił wszelką przyzwoitość na rzecz ideologii. Można i tak.
        Tylko dlaczego wybrał akurat tę ideologię tak szkodliwą dla Polski?
        • emes-nju Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 19:31
          Szkoda Ziemkiewicza! Kiedys byl takim trzezwym i otwartym czlowiekiem.

          Wygibasy lingwistyczne sa niczym w porownaniu z tekstem, ze nie lubi gejow.
          Ciekawe skad wie? Poznal WSZYSTKICH gejow na swiecie? Ja np. mam serdecznych
          przyjaciol gejow, zyjacych w trwalym zwiazku. Bardzo ich lubie. Znalem kiedys
          geja, obecnie znanego kreatora mody, jego nie lubilem. Ale nie wpadnie mi do
          glowy generalizowac, bo to idiotyzm. Acha - znam tez kilku Polakow, ktorych nie
          cierpie oraz kilku obcokrajowcow, ktorych lubie. Pogubilem sie...

          Szkoda Ziemkiewicza...
          • junkier Re: Pilnujcie języka! 06.07.06, 09:44
            emes-nju napisał:

            > Wygibasy lingwistyczne sa niczym w porownaniu z tekstem, ze nie lubi gejow.


            Nie rozumiem, czyzby istnial ustawowy czy konstytucyjny obowiazek "lubienia
            gejow"?

            Skoro tak to prosze podac odpowiedni adres publikacyjny Dziennika Ustaw,
            chetnie zapoznam sie z Nowym Postepowym Prawodawstwem.
    • wojtek2784 Re: Przegrani niech sobie odpoczną i zbiorą siły 05.07.06, 16:00
      Panie Tusk, daj pan sobie długi urlop razem z panem Rokitą .
      Do kolejnych wyborów czas na zbieranie sił i uzupełnienie lektur.
      A jest co czytać , jak sam pan wie , oglądając Polsat i TVN.
    • sanhedryn PO to barachło 05.07.06, 16:02
      tego by jeszcze brakowało żeby wermacht kreował Polską politykę zagraniczną
      • wiedmak A jak kieruje czern i ciemna masa to dobrze? 05.07.06, 17:38
        Az zal ze Wermaht nie wcielal polkiej tluszczy i gnal na front wschodni. Moze by
        sie troche scierwa odsialo.
      • pantanal Dlaczego zwolennicy PiS to sami kretyni? 05.07.06, 22:11
        nawet nicki maja nieinteligentne: snahdryn (wiesz chociaz czlowieku, co to
        znaczy?), pozlotemu czyli poszeklu (to kretyn wyjatkowy)
    • pw2221 PO apeluje !! i tylko do apelowania się nadaje 05.07.06, 16:09
      miernoty tylko krytykują, pouczają, apelują ..czcza gadanina
    • oczytelnik Kto wie gdzie jest KOZI RÓG? 05.07.06, 16:12
      Kto wie gdzie jest Kozi Róg? i dlaczego nas tam na siłę zapędzają nieudolni
      politycy? Za chwilę tam będziemy...nawet znacznie szybciej, niż się
      spodziewamy !!! i chciałoby się znać adres....;(
    • wiezien-cenzury-gw Tusk gdzie Pan byles jak Sikorski plul na Niemca?? 05.07.06, 16:38
    • callafior Jak zwykle PO opowiada banały. 05.07.06, 17:01
      Nie nowością jest, że dobro państwa i obywateli powinny być podan podziałami
      partyjnymi. Tylko chyba powiedział to ktoś niezbyt odpowiedni.
    • szymiasty Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 17:45
      Komorowski - ty pajacu...wyjmij na chwilę swój zadziorny nos z brudnej dupy
      Tuska i przestań szczekac !!!!
    • rafnal Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 18:09
      Prezio chodzi na lekcje j. angielskiego - może do jesieni opanuje kilka słów.
      • wet3 Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 18:12
        Moga ja sobie namietnie uprawiac w swoim gabinecie cieni!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka