moroux 05.07.06, 13:59 Ja bym jednak wolał, żeby nasi władcy nie aktywizowali się międzynarodowo. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
fraglesi67 PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 13:59 Do kogo ten apel ? do Pis'u ? toż oni by najchętniej pozamykali wszelkie granice i zrobili tu republikę wyznaniową ;-) Ale wcześniej pozwolili zwiać wszystkim liberałom... Odpowiedz Link Zgłoś
0kostek "Nędzni funkcjonariusze SLD" oczywiście wykluczeni 05.07.06, 14:59 Ten apel dotyczy wyłącznie tych którzy nie stanowią nędznego elektoratu SLD. Odpowiedz Link Zgłoś
konread Re: "Nędzni funkcjonariusze SLD" oczywiście wyklu 05.07.06, 15:04 Dziwny to apel po "odbiciu MSZ-tu" przez PIS;) Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Re:Władza ma lepsze kontakty, boskie kontakty. 05.07.06, 15:51 Przecież idzie łeppiej! He He He Oni są kołtunem IV eRPe, robią z Leppem z Polski WuCe! Okropny orszak IV eRPe, czyli WC 00 Hehe! Opodal kościoła, pod Durnym Pisiorem nawiedziło leppiej wraz ze swoim dworem. He,he, he,he,he! Przodem za sutannę Renatka i Anetka kręcą proboszczem, że jak awionetka, He,he, he,he,he! jakby na opryskach plantacji orszaku lata i sapie kropię cię buraku! He,he, he,he,he! Dalej hierarchia, że aż dech zapiera, niesie baldachim, choć bierze cholera. He,he, he,he,he! Nadchodzi leppiej i to od zaraz, chcesz, nie chcesz, wszystko dadzą na raz. He,he, he,he,he! Dziesięciu ministrów, dużo dyrektorów wielu czynowników, no i rewizorów. He,he, he,he,he! Oczywiście w orszaku idzie szef ZUSU co ma dać pożyczki i nie ruszać KRUSU. He,he, he,he,he! Idą też prezesi niewydolnych spółek co się przerzucają jak jaja kukułek! He,he, he,he,he! Karnie w orszaku miejscowi notable idą ściśle zwarci, bo zerwą się kable. He,he, he,he,he! Idą na końcu z Andromedy kosmici, to tacy pazerni , tacy niewyżyci! He,he, he,he,he! Ale na kosmitów nie huknie armata, wystarczy Jola , wystarczy Renata. He,he, he,he,he! To już nie rzucają im na plecy brony? Wystarczy głupota, broń Sztamoobrony! He,he, he,he,he! Damy im połapać trochę rybek w płynie, na cacanki, na rydzomoheroinie! He,he, he,he,he! Jakbym był mądry i skończyłbym jakoś KUL, to zmądrzałbym i przerwałbym jakoś ten ból! Odpowiedz Link Zgłoś
almagus Re: Premier aktywny - chyba radioaktywny 05.07.06, 23:35 Pozwolisz, że dodam treści do twojej wypowiedzi. Wybór polecony z ambony! Za Polaków wybory wygrał kościelny głupek, z logo jego radia w drodze prawie każdy słupek. Dla wiernych całej Polski poszła wieść oczywista liberał to libertyn, satyryk satanista. W obronie polskości nie wybierajcie wermachta, rzucili wiedząc, że działa jak na byka płachta. Tak w Polsce zasadził kartofle , czyli ziemniaki, do tego jeszcze faszolki, czerwone buraki. Z tej kleru różnorodności wyszło takie danie, że Europa w śmiechu, my płacz, a prezydent sranie. Odpowiedz Link Zgłoś
rafi13 Kaczysci kompromituja Polske. 05.07.06, 14:03 Marcinkiewicz nic tu nie poradzi. Moze co najwyzej powiedziec "yes yes yes!". To za malo. Odpowiedz Link Zgłoś
rembka Re: Kaczysci kompromituja Polske. 05.07.06, 14:14 Oni sie zle czuja w obcym towarzystwie. Ich brak obycia i 'swiatowosci' jest kompromitujacy. Radek Sikorski robi Polsce PR za nich i za wielu takich z rzadu, co najlepiej sie czuja towarzystwie swoich domowych przytakiwaczy. Mysle, ze po pierwszych wizytach zagranicznych prezio wyczul swoj prowincjonanizm i jest mu poprostu niewygodnie. Zdaje sobie sprawe, ze swoim imagem nie ma sie gdzie pchac. Trudno bedzie Kwacha emulowac, ba, niemozliwe, bo tamten chociaz troche blichtru potrafil wprowadzic, a taki Kaczynski, ani be ani me po angielsku, jak sie usmiechnie to jakby mu twarz miala peknac z bolu. Kazdy polityk obcego kraju od razu czuje niechec. Charyzma i cala otoczka osobowosci to jest klucz do otwierania sobie drzwi na swiat. Walesa mogl nie mowic po angielsku, ale byl pasjonatem, mial osobowosc i dyskusja z nim nawet przez tlumaczy, byla zawsze ozywiona i wzbudzala zainteresowanie drugiej strony,a jesli nawet kontrowersje, to juz lepsze niz obojetnosc lub niechec. Odpowiedz Link Zgłoś
jardo-g Re: Kaczysci kompromituja Polske. 05.07.06, 14:19 i jeszcze będziemy męczyć 4,5 roku i żadna to pociecha, że mamy braci w niedoli (Słowaków, którzy też głupio wybrali) Odpowiedz Link Zgłoś
zgryzliwyzenek Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:23 Wtedy bylem dumny ze jestem Polakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
rembka Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:25 Ja jestem do dzisiaj z tego dumna, szkoda tylko ze jestem w mniejszosci... Odpowiedz Link Zgłoś
moroux Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:39 Jest nas jeszcze kilka osób... Odpowiedz Link Zgłoś
konread Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 15:05 Ja mam jakiegoś pecha i cały czas z tą mniejszość w około spotykam:P Odpowiedz Link Zgłoś
pozlotemu Pamietacie Walese w Knesecie. To byly czasy! 05.07.06, 15:55 Mowil, nie, wolal: "Ja polityk? Jaki tam ze mnie polityk." Potem przepraszal za obozy koncentracyjne na terenie Polski. I zydzi mu nie wybaczyli. Tez sie smialem z takiego prezydenta i do tej pory pamietam. Coraz mniej jest tych lewackich prostakow zachwycajacych sie preziem Bolkiem, ale mozna ich jeszcze spotkac. Odpowiedz Link Zgłoś
wiedmak Za co innego przepraszal. 05.07.06, 17:29 Ale co cie to obchodzi prawda? Odpowiedz Link Zgłoś
taziuta Re: a 05.07.06, 20:06 Nie od dziś :-) mario.osh napisał: > ty q.wa głupi jesteś. beznadziejnie. :/ > Odpowiedz Link Zgłoś
asd616 Re: Pamietacie Walese w senacie USA? 05.07.06, 14:51 Bo Kwaśniewski i Wałęsa mieli charyzmę, a Kaczyńskiemu tego brakuje. Odpowiedz Link Zgłoś
rafi13 Osobowosc i kompetencje polityka. 05.07.06, 14:50 Otoz to. Osobowosc i podstawowe kompetencje. Kaczynscy - obaj, a Lech w szczegolnosci, po prostu nie nadaja sie do polityki. Polityka to dziedzina dialogu i kompromisow, a nie tupania nozkami i pokazywania fochow. Na boga, przeciez nikt nie wymaga od Lecha zeby byl specjalista od stosunkow miedzynarodowych. Prezydentury sie trzeba uczyc - i mozna sie nauczyc, trzeba tylko chciec. Tylko trzeba zaczac od pewnych podstawowych kompetencji ludkich. Jesli ktos nie potrafi w sytuacji publicznej sie usmiechnac czy podac reki, to ma problem psychologiczny. Walesa nie mial wyksztalcenia, a potrafil jednac sobie ludzi za granica. A Kaczynski dowodzi ze nawet bedac profesorem(...?), mozna jednoczesnie byc skonczonym kartoflem. Odpowiedz Link Zgłoś
mario.osh masz rację rafi, całkowitą... 05.07.06, 15:17 niestety, wybory pokazały że takich ludzi z problemami ci u nas masy - to i wybrali swojego na prezydęta. zaściankowość i lęk przed światem "żądzi" [bo przecież światem rządzi Układ - a wiec jest się czego bać] --- mimo wszystko nie wyobrazałem sobie w najczarniejszych myślach że kaczki będą nas tak bardzo kompromitować. prezydentura przerosła leszka. jak on dotrwa do końca kadencji? A JAK MY WYTRZYMAMY ??? nie ma siły - trza go będzie odspawać od tego stołka. Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: Osobowosc i kompetencje polityka. 05.07.06, 16:10 rafi13 napisał: > Otoz to. Osobowosc i podstawowe kompetencje. > Kaczynscy - obaj, a Lech w szczegolnosci, po prostu nie nadaja sie do polityki. > Polityka to dziedzina dialogu i kompromisow, a nie tupania nozkami i > pokazywania fochow. Prezentujesz bardzo niebezpieczny poglad. Oznaczaloby to ze do tego aby byc politykiem nalezy miec okreslone kwalifikacje. Oznaczaloby to - aby dalej pojsc ta sciezka - ze ludzie ktorzy bez nalezytych kwalifikacji zajmuja sie polityka postepuja w sposob nieodpowiedzialny podobnie jak np. spawacz ktory postanowil sie zrealizowac jako architekt lub kardiochirurg. Oznaczaloby to dalej, ze spoleczenstwo wybierajace swych reprezentantow jest spoleczenstwem glupim, naiwnym lub nieodpowiedzialnym (niepotrzebne skreslic) skoro w swym wyborze kierowalo sie innymi kryteriami niz kompetencja i odpowiedzialnosc wybieranch. A to prowadzi juz bezposrednio do heretyckiego zgola wniosku ze byc moze widzimy doskonaly przyklad tego ze demokracja w polsce funkcjonuje bez zarzutu. Wladza jest po prostu reprezentatywna dla wiekszosci wyborcow, zgodna z ich oczekiwaniami i dokladnie taka na jaka zasluzyli. I tu sie prosze Pana robi zimno w nogi. Odpowiedz Link Zgłoś
rafi13 prezydent nie jest w stanie sprostać zadaniom... 06.07.06, 01:23 "(...)prezydent wyraźnie nie jest w stanie sprostać zadaniom, które przed nim stawia współczesność". ____________________ Ja bym raczej powiedzial ze nie jest w stanie sprostac zadaniom, ktore stawia przed nim brat Jaroslaw. Wybitni 'stratedzy' PISowi wymyslili nie tak dawno, ze Lech za malo popularny.. Wymyslono wiec zeby go "ubrac" w polityke zagraniczna i w ten sposob kreowac na meza stanu. W tym celu pozbyto sie z MSZ-tu S. Mellera - nalepszego fachowca w tym rzadzie(!) - i obsadzono bierna-mierna-ale-wierna Fotyge - zeby byla cieniem Lecha... I jak zwykle wybitni "stratedzy" PISowi rypneli sie w punkcie najwazniejszym - otoz okazalo sie ze Lech tego wszystkiego nie dzwignie... PIS rozwala w ten sposob Polske - kawalek po kawalku. Wszystko dla dobra partii. Kto tego nie widzi, ten nie chce widziec. Odpowiedz Link Zgłoś
czaromir Jeden szczegol - Sikorski to sciemniacz 05.07.06, 18:46 Ale na pierwszy rzut oka robi dobre wrazenie.. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: no ale MSZ jest juz odzyskane i Polskie 05.07.06, 16:00 Re: no ale MSZ jest juz odzyskane i polskie. I oby jak najdluzej. Nie bedzie tak ze my Polacy mamy we wlasnym domu wszystkich za wszystko przepraszac. Pora zakonczyc ten teatrzyk absurdu. Mam nadzieje ze inicjatywa PO nie idzie te strone bynajmniej. Odpowiedz Link Zgłoś
taziuta Re: Ale mamy zagrodę z największą "kaplicą" za to 05.07.06, 20:01 I prezydenta, za którego TAZ musi przepraszać ziemniaka, że go nieopatrznie do prezydenta Polski porównało :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
zgryzliwyzenek Re: Proponuję jednak schować rządzących głębiej 05.07.06, 14:24 A ja proponuje schowac ich tak gleboko by juz nie rzadzili. Odpowiedz Link Zgłoś
loppe Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 14:08 "Brakuje tego, o co PO ustami swego przewodniczącego upominała się na wiosnę - aby wrócić do czasów, kiedy polityka zagraniczna, polityka bezpieczeństwa była przedmiotem porozumienia ponad podziałami partyjnymi" Oj brakuje, wieszczono nawet na cały świat upadek złotego i kryzys bankowy Odpowiedz Link Zgłoś
chateau Skandaliczne oświadczenie PO 05.07.06, 14:09 Łże-politycy z PO doskonale zdają sobie sprawę z tego, że obecnie rządząca ekipa może nas co najwyżej na aranie międzynarodowej ośmieszyć. Cynicznie domagając się "aktywności" na tym polu w istocie wystawiają na szwank obraz Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
rembka Re: Skandaliczne oświadczenie PO 05.07.06, 14:19 Bez sensu, po co kompromitowac Polske? Po to, zeby nastepny rzad, jakikolwiek by byl, musial sie za to kajac? PO bardzo slusznie, wytyka PiSowi to co nalezy. Odpowiedz Link Zgłoś
januszz4 Nie ma do kogo apelować 05.07.06, 14:17 Chyba do nastepnych wyborów mamy przechlapane w polityce zagranicznej. Obecna ekipa chce robić porządek w krajowej stajni Augiasza, ale kompletnie nie ma pomysłu na politykę zagraniczną. Najwazniejszym partnerem w tej polityce jest jak narazie niszowe satyryczne pismo niemieckie. Chwilami zastanawiam się, czy to nie jest jakiś sabotaż i które państwo na tym najbardziej korzysta. Odpowiedz Link Zgłoś
zetorg Re: Nie ma do kogo apelować 05.07.06, 19:58 mamy przechlapane nie tylko w polityce zagranicznej - popatrz co sie dzieje w Polsce. Nie widac konca tych roznych "rozliczen". Nie widac tez zadnych dzialan Rzadu jesli chodzi o gospodarke. Mowi sie, ze bezrobocie zmalalo ale zmalalo bo zmniejszyla sie liczba obywateli - podobno 2 mln ludzi wyjechalo. Jezeli wezmiemy pod uwage te liczbe to oznacza, ze bezrobocie wzroslo. Juz nie chce mi sie pisac o sluzbie zdrowia czy tak malej rzeczy jak stan polskich drog. Kto by sie przejmowal takimi pie..mi. Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Jarek nadaje sie tylko do wojaczki 05.07.06, 22:24 nie potrafi nic zbudowac Odpowiedz Link Zgłoś
zebba Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 14:18 Ty byś wolał się okopać i trwać, lub wybudować mur i jeździć furmankami. Odpowiedz Link Zgłoś
jojop Ostatnio tatko kon sie aktywizowal w Brukseli. 05.07.06, 14:20 Nie wiem czy to Polsce na dobre wyszlo. Aktywizujcie sie lepiej na Ukrainie lub Bialorusi. Odpowiedz Link Zgłoś
blue911 Re: Ostatnio tatko kon sie aktywizowal w Brukseli 05.07.06, 14:23 Nieodpowiedni czlowiek do nalozonego zadania. Smutne - nasz kraj zostanie odizolowany jeszcze bardziej i spelzy na niczym nadzieje aktywnego wlaczenia sie do Unii i unowoczesnienia naszego kraju. Juz nie mowie o zastrzyku dla polskiego biznesu. Odpowiedz Link Zgłoś
emes-nju Ale KIM sie aktywizowac? 05.07.06, 14:26 Ksenofobiczny, zacofany narod moherowy wybral takich samych politykow. Oni boja sie zagranicy, a kazda debate (ktorej nie przesraja :-P ) traktuja w kategoriach wojny o pryncypia, w ogole nie wykazujac checi do kompromisu :-/ Odpowiedz Link Zgłoś
chris12 Bracia kartofle lubią zagranicę jak koń owies 05.07.06, 14:41 ... ale lepiej niech trzymają się od tych spraw z daleka i pilnują „stolika”, tych licznych komisji itd. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 14:46 Dzieki Bogu, ze przegrali wybory. Gdyby rzadzili Polska, to Polska jua dawno bylaby lennikiem Reichu! Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: mario.osh 05.07.06, 17:40 mario.osh napisal: <w dalszy ciagu nie wykupiles recepty> Oto najwyzszy poziom na ktory potrafia sie wzniesc zagorzali dyskutanci spod znaku GW!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mario.osh rzeczywiście, przepraszam 05.07.06, 22:26 zjadłem "m". errata: w dalszym ciagu nie wykupiles recepty. teraz rozumiesz już? - to wypad do apteki. Odpowiedz Link Zgłoś
emes-nju Re: Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 15:28 wet3 napisał: > Dzieki Bogu, ze przegrali wybory. Gdyby rzadzili Polska, to Polska jua dawno > bylaby lennikiem Reichu! Reich ma juz wystarczajaco duzy bagaz w postaci bylej NRD - po kiego ch... i dodatkowy w postaci Polski?! Myslisz kategoriami z poczatkow XX w. Odpowiedz Link Zgłoś
lysy641 Re: Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 16:18 a przez takicg jak ty co ich wybrales to bedziesz mial jak na bialorusi nic doprzodu tyko stagnacja, jeste bardzo glupim polakiem i pewnie narodowym katolikiem, sluchasz o. rydzyka to to tylko wiesz Odpowiedz Link Zgłoś
neoart Re: Niech POpaprancy POhamuja swoje zapedy! 05.07.06, 17:39 taaa, a na Twoją emeryturę to kto będzie pracował? jak wszyscy pouciekają z tego "ciepłego ku..dołka" niech zacytuję:)ehhh Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: lysy i neoart 05.07.06, 17:45 Niejaki "mario.osh" was przebil yntelygencja, bo odeslal mnie po leki. Daleko wam do jego poziomu, a noemalna dyskusja z podaniem rzeczowych racji jest dla was nieosiagalna. Odpowiedz Link Zgłoś
emes-nju Re: lysy i neoart 05.07.06, 18:47 wet3 napisał: > Niejaki "mario.osh" was przebil yntelygencja, bo odeslal mnie po leki. Daleko > wam do jego poziomu, a noemalna dyskusja z podaniem rzeczowych racji jest dla > was nieosiagalna. Ja podalem rzeczowe racje i nie doczekalem sie dyskusji. Przyganial kociol garnkowi? Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: emer-nju 06.07.06, 03:58 emes-nju napisał: > wet3 napisał: > > > Niejaki "mario.osh" was przebil yntelygencja, bo odeslal mnie po leki. Da > leko > > wam do jego poziomu, a noemalna dyskusja z podaniem rzeczowych racji jest > dla > > was nieosiagalna. > > > Ja podalem rzeczowe racje i nie doczekalem sie dyskusji. Przyganial kociol > garnkowi? Racja po Twojej stronie. Przeoczylem. Po mojemu, Niemcy nigdy nie maja dosc, tak jak ten gosc o ktorym sie mowi, ze jeszcze je oczami choc d... juz nie moze zmiescic. Odpowiedz Link Zgłoś
mietowe_loczki Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 14:43 Donald, stanowczo za dużo samoopalacza! Odpowiedz Link Zgłoś
todundliebe Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 15:04 PO, liczy ze po tym wystapieniu oszalaly z radości narod obierze Tuska wicekrólem, Rokite arcybiskupem krakowskim i Komorowskiego Miss Polonia. Odpowiedz Link Zgłoś
mietowe_loczki Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 22:31 todundliebe napisał: > PO, liczy ze po tym wystapieniu oszalaly z radości narod obierze Tuska > wicekrólem, Rokite arcybiskupem krakowskim i Komorowskiego Miss Polonia. Prawda?? Nie takie numery z naszym zwartym, betonowym niełże-elektoratem. Odpowiedz Link Zgłoś
fnoll dla Kaczyńskich nie liczy się silna pozycja Polski 05.07.06, 15:01 jak widać po pierwszych miesiącach rządów ich wymarzonej koalicji dla nich liczy się najbardziej silna pozycja Kaczyńskich w Polsce... Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Odwolac prezydenta 05.07.06, 16:48 Skoro prezydent nie jest w stanie wypelniac swych obowiazków dostajac sraczki przed spotkaniem kazdego, na kogo nie ma teczki, to chyba nalezaloby sie zastanowic, czy taki prezydent moze wypelniac swoje obowiazki. Polska ponosi nieodwracalne straty polityczne kazdego dnia prezydentury Prezydenta Swojego Brata, nie tylko osmiesza to polskie panstwo, ale zagraza bezposrednio jego suwerennosci i pozycji na arenie miedzynarodowej. Odpowiedz Link Zgłoś
moherowe_stringi Tak jak ostatnio? 05.07.06, 15:01 To znaczy co, jeszcze większą kupę ktoś z władzy powinien zrobić? Odpowiedz Link Zgłoś
wahlrich Re: Tak jak ostatnio? 05.07.06, 15:27 pierwszy raz natknalem sie a ten skrot i bardzo mi sie podoba:)pisiorki hehehe:) Odpowiedz Link Zgłoś
cetriolo PO, obudzcie sie! 05.07.06, 15:25 Delikatna sugestia o niekompetencji prezydenta PL jest zrozumiala jedynie dla waskiej grupy Polakow.... Zrobcie z tej autokompromitacji Kaczynskiego historie glosna i wielka jak Kurski zrobil z dziadka z Wehrnachtu i idzcie z tym w Polske, do zwyklych ludzi. Kto Wam robi PR???? Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Pilnujcie języka! 05.07.06, 15:41 Pilnujcie języka! - Rafal A. Ziemkiewicz Na idiotyczną rezolucję Parlamentu Europejskiego, piętnującego Polskę za rasizm, szowinizm i homofobię, polski parlament odpowiedział rezolucją, twierdzącą, że w Polsce rasizmu, szowinizmu ani homofobii nie ma. Czyli rezolucją równie idiotyczną, jak ta pierwsza. Idiotyczną, bo gdy się używa idiotycznych pojęć, a takim właśnie jest modny potworek językowy "homofobia", to nie można powiedzieć niczego, co by nie było idiotyzmem. Prawidłowa odpowiedź polskiego Sejmu powinna brzmieć mniej więcej tak: "W Polsce nie ma niepokojących przejawów rasizmu ani szowinizmu, a już na tle krajów, których europarlamentarzyści najostrzej nas oskarżają, wydajemy się od tych plag całkowicie wolni. Natomiast co do 'homofobii' to słowo wzięte z ideologicznego żargonu pewnych środowisk nie oznacza niczego, co mogłoby realnie istnieć albo nie istnieć. Używając takiego pojęcia, europarlament ośmieszył się i odebrał swojej rezolucji powagę". Ewentualnie można by jeszcze dodać, że jeśli europarlament chce zarzucać nam dyskryminację homoseksualistów, niech pofatyguje się wymyślić jakiś konkretny przykład. Bo do polskiego rzecznika praw obywatelskich od lat nie wpłynął ani jeden wniosek, który by takowy przykład mógł stanowić. I tyle. Kto przejmuje od wojującej lewicy wymyślone przez nią słowo-wytrych, już przegrał. Użycie określenia "fobia" równa się stwierdzeniu, że za jakimiś rzeczywistymi lub wyimaginowanymi krzywdami homoseksualistów stoi irracjonalny lęk przed nimi. Nic podobnego. Ludzie się homoseksualizmem brzydzą, nie lubią - ale z lękiem nie ma to nic wspólnego. Ja sam nie lubię gejów - zaznaczam, że nie uważam tego słowa za synonim "homoseksualisty" - tak samo jak nie lubię komunistów czy feministek, jako heroldów ideologii szkodliwej i głupiej, natomiast lęku przed nimi dopatrzyć się w sobie nie mogę. Nawet, jeśli uznać, że owa "fobia" - jak w słowie "ksenofobia" - oznaczać ma nie tyle lęk, co, powiedzmy, uprzedzenie, nadal nie ma na to kretyńskie słowo zgody. Fakt, że wielu ludzi nie godzi się na oddawanie parom homoseksualnym dzieci, nie wynika z uprzedzeń wobec nich, tylko z troski o dzieci. Fakt, że opowiadamy się przeciwko zrównywaniu jednopłciowych konkubinatów w prawach z normalnymi rodzinami ma również całkowicie racjonalne podstawy - płynie z troski o zdrową strukturę społeczną, o ochronę tego, czego niezbędnie potrzebuje ono do rozwoju. Wszystko to jest słuszne albo nie (to znaczy, słuszne, ale dopuśćmy, że ktoś może sądzić inaczej), ale nie ma nic wspólnego ani z lękiem, ani z uprzedzeniem. A już kompletną manipulacją jest stawianie przywiązania do tradycyjnych wartości, które ruch homoseksualny stara się zniszczyć, na równi z rasizmem. Z jakiegoś powodu komuniści nie wpadli na to, aby swoim przeciwnikom zarzucać "komufobię", czy nawet (zważywszy, że mianowali się reprezentantami robotników, tak jak dziś geje twierdzą, że reprezentują homoseksualistów, a feministki - kobiety) "robofobię". Tego propagandowego wynalazku dokonała dopiero nowa lewica. Wpuściła do mowy mediów propagandowe słówko, które fałszuje język pojęciowy i każdą dyskusję, w której jest używane, nieuchronnie sprowadza na manowce. Pilnujmy polszczyzny, aby nie była takimi potworkami zaśmiecana. Panów polityków upraszam o to szczególnie. Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 16:00 Ja bym pana posla prosil o przeslanie tych propozycji bezposrednio zainteresowanym. Szczegolnie precyzyjnej instrukcji zaczynajacej sie od slow "mniej wiecej tak". Interesujacy jednak jest reprezentowany przez Pana Posla poglad ze slowa i terminy dziela sie, jakoby na "madre" i "kretynskie". Jest to interesujacy przyczynek popychajacy znacznie do przodu nowoczesna lingwistyke ktory z pewnoscia wzbudzi duze zainteresowanie u osob ktore zawodowo zajmowaly sie semantyka. Albo cos w tym rodzaju. Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 16:04 Zrezwanzuje sie akustyka: sa zrodla dzwieku ktore zamulaja. Tak interpretuje powyzsza wypowiedz. Nb jesli ja mam byc panem poslem to moze ty bedziesz panem oslem? Sa chyba jakies granice glupoty. Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero w.s. posla 05.07.06, 16:13 junkier napisał: > Nb jesli ja mam byc panem poslem to moze ty bedziesz panem oslem? Sa chyba > jakies granice glupoty. Mam nadzieje ze sa. Jesli chodzi o poselstwo to nie jest to przeciez moj wymysl, chetnie poza tym zrezygnuje z tytulowania sz. P. o ile pan zamiast goloslownych i skromnych zaprzeczen dostarczy niezbitego dowodu ze Pan tym poslem nie jest. Lacze wyrazy szacunku rmstemero Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Skoro dla swojego prawidłowego samopoczucia i nerw 05.07.06, 16:23 Ja nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. Skoro dla swojego prawidłowego samopoczucia i nerwów starganych z pewnością obserwowaniem rozwojem autorytarnego reżymu braci Kaczyńskich w Polsce potrzebujesz wierzyć że jestem posłem to wierz sobie. Jeśli stan się pogorszy, uwierz też w matkę Teresę albo św. Zytę. > Lacze wyrazy szacunku Odpowiedz Link Zgłoś
rmstemero Re: Skoro dla swojego prawidłowego samopoczucia i 05.07.06, 19:44 junkier napisał: > Ja nie będę udowadniał że nie jestem wielbłądem. Skoro dla swojego prawidłowego > > samopoczucia i nerwów starganych z pewnością obserwowaniem rozwojem > autorytarnego reżymu braci Kaczyńskich w Polsce potrzebujesz wierzyć że jestem > posłem to wierz sobie. Jeśli stan się pogorszy, uwierz też w matkę Teresę albo > św. Zytę. > > Lacze wyrazy szacunku Na pomysl z wielbladem to ja bym sam nie wpadl. Ale jest on dobry i dowodzi pewnego poczucia humoru. Rozumiem zatym ze jestes zwolennikiem domniemania niewinnosci do czasu dowiedzenia winy? To dla mnie nowosc skoro przypomne sobie niektore twoje posty z przeszlosci. Odpowiedz Link Zgłoś
knurszczur Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 16:12 No! Piękny tekst, ale co on ma do tematu dyskusji??? Ale mniejsza z tym. Rezolucja rezolucją, tyle że odpowiedzią na nią powinna być riposta wygłoszona w sensowny sposób na forum PE, a nie z ambony naszego cyrku na Wiejskiej, bo wypowiedzi polityków z prowincji są w Brukseli co najwyżej używane do podcierania tego i owego. Sugerowałbym kolego skupienie się nie na teorii słowotwórstwa i rozkminianiu znaczenia wyrażenia "fobia", a skierowanie swoich rozważań w kierunku innym. Innym, to znaczy zastanowieniu się, dlaczego w Polsce jest tak, że standardowym i powszechnie używanym wyrażeniem aby komuś dopiec jest "żyd", dlaczego w Polsce na co drugim murze widnieje swastyka, dlaczego w Polsce dopuszcza się demonstracje jawnie faszyzujących młodzieży wszechpolskich i innych syfów, dlaczego wypowiedzi polityków oczerniające odmiennych seksualnie spotykają się z ogólną aprobatą. No i dlaczego jest tak, że media jawnie antyżydowskie wciąż mają tak szeroką publikę. Odpowiedz Link Zgłoś
babaqba Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 19:18 (...)Tego propagandowego wynalazku dokonała > dopiero nowa lewica. Wpuściła do mowy mediów propagandowe słówko, które > fałszuje język pojęciowy i każdą dyskusję, w której jest używane, nieuchronnie > sprowadza na manowce. Kłamiesz panie Ziemkiewicz. Ale mnie to nie dziwi, bo z uczciwością intelektualną wziąłeś pan rozbrat już lata temu. Jak do pańskich wygibasów logicznych ma się prawacko-kościelna nowomowa w rodzaju "zabijania nienarodzonych" czy "moralności katolickiej" czy "promocji homoseksualizmu" czy ustawicznego "mylenia" homoseksualizmu z pedofilią? To są dopiero pojęcia fałszujące wszelki dyskurs! Nagła niewiedza Ziemkiewicza na temat kościelnych technik zamykania innym ust jest symptomatyczna - ten gość już dawno porzucił wszelką przyzwoitość na rzecz ideologii. Można i tak. Tylko dlaczego wybrał akurat tę ideologię tak szkodliwą dla Polski? Odpowiedz Link Zgłoś
emes-nju Re: Pilnujcie języka! 05.07.06, 19:31 Szkoda Ziemkiewicza! Kiedys byl takim trzezwym i otwartym czlowiekiem. Wygibasy lingwistyczne sa niczym w porownaniu z tekstem, ze nie lubi gejow. Ciekawe skad wie? Poznal WSZYSTKICH gejow na swiecie? Ja np. mam serdecznych przyjaciol gejow, zyjacych w trwalym zwiazku. Bardzo ich lubie. Znalem kiedys geja, obecnie znanego kreatora mody, jego nie lubilem. Ale nie wpadnie mi do glowy generalizowac, bo to idiotyzm. Acha - znam tez kilku Polakow, ktorych nie cierpie oraz kilku obcokrajowcow, ktorych lubie. Pogubilem sie... Szkoda Ziemkiewicza... Odpowiedz Link Zgłoś
junkier Re: Pilnujcie języka! 06.07.06, 09:44 emes-nju napisał: > Wygibasy lingwistyczne sa niczym w porownaniu z tekstem, ze nie lubi gejow. Nie rozumiem, czyzby istnial ustawowy czy konstytucyjny obowiazek "lubienia gejow"? Skoro tak to prosze podac odpowiedni adres publikacyjny Dziennika Ustaw, chetnie zapoznam sie z Nowym Postepowym Prawodawstwem. Odpowiedz Link Zgłoś
wojtek2784 Re: Przegrani niech sobie odpoczną i zbiorą siły 05.07.06, 16:00 Panie Tusk, daj pan sobie długi urlop razem z panem Rokitą . Do kolejnych wyborów czas na zbieranie sił i uzupełnienie lektur. A jest co czytać , jak sam pan wie , oglądając Polsat i TVN. Odpowiedz Link Zgłoś
sanhedryn PO to barachło 05.07.06, 16:02 tego by jeszcze brakowało żeby wermacht kreował Polską politykę zagraniczną Odpowiedz Link Zgłoś
wiedmak A jak kieruje czern i ciemna masa to dobrze? 05.07.06, 17:38 Az zal ze Wermaht nie wcielal polkiej tluszczy i gnal na front wschodni. Moze by sie troche scierwa odsialo. Odpowiedz Link Zgłoś
pantanal Dlaczego zwolennicy PiS to sami kretyni? 05.07.06, 22:11 nawet nicki maja nieinteligentne: snahdryn (wiesz chociaz czlowieku, co to znaczy?), pozlotemu czyli poszeklu (to kretyn wyjatkowy) Odpowiedz Link Zgłoś
pw2221 PO apeluje !! i tylko do apelowania się nadaje 05.07.06, 16:09 miernoty tylko krytykują, pouczają, apelują ..czcza gadanina Odpowiedz Link Zgłoś
oczytelnik Kto wie gdzie jest KOZI RÓG? 05.07.06, 16:12 Kto wie gdzie jest Kozi Róg? i dlaczego nas tam na siłę zapędzają nieudolni politycy? Za chwilę tam będziemy...nawet znacznie szybciej, niż się spodziewamy !!! i chciałoby się znać adres....;( Odpowiedz Link Zgłoś
wiezien-cenzury-gw Tusk gdzie Pan byles jak Sikorski plul na Niemca?? 05.07.06, 16:38 Odpowiedz Link Zgłoś
callafior Jak zwykle PO opowiada banały. 05.07.06, 17:01 Nie nowością jest, że dobro państwa i obywateli powinny być podan podziałami partyjnymi. Tylko chyba powiedział to ktoś niezbyt odpowiedni. Odpowiedz Link Zgłoś
szymiasty Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 17:45 Komorowski - ty pajacu...wyjmij na chwilę swój zadziorny nos z brudnej dupy Tuska i przestań szczekac !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
rafnal Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 18:09 Prezio chodzi na lekcje j. angielskiego - może do jesieni opanuje kilka słów. Odpowiedz Link Zgłoś
wet3 Re: PO apeluje o aktywność międzynarodową 05.07.06, 18:12 Moga ja sobie namietnie uprawiac w swoim gabinecie cieni! Odpowiedz Link Zgłoś