Dodaj do ulubionych

Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita"

04.11.06, 10:14
"Wolę rząd stabilny, choć słaby...", powiedział pan Safjan. To jest właśnie
ten syndrom, beneficjentom IIIRP rząd i kraj jest obojętny, chcą zachowania
status quo. Wszelka zmiana ich statusu może go tylko pogorszyć,
tylko "stabilizacja" ich urządza...
Obserwuj wątek
    • bokassa Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 04.11.06, 13:35
      Ten Safjan jest gładkosalonowy jak prawdziwy safjan,jeżeli czytający wiedzą co
      to jest safjan .
      Czy pan Safjan jako wielki przyjaciel Balcerka nie powinien w imię prawa i
      bezstronności wycofać się z orzekania w jego sprawie
      Pan Safjan martwi się o frekwencję na wyborach ikonstatuje,że po siedemnastu
      latach budowy wg niego wspaniałej trzeciej RP nie mamy społeczeństwa
      obywatelskiego,toż to mała niekonsekwencja.
      Ale tacy safjanowie przyłożyli rączkę do budowy społeczeństwa oligarchiczno-
      korporacyjnego i tutaj już pan safjanowy Safjan nie ma żadnej refleksji.
      Puenta tych żalów jest taka,tak miło i fajnie nam było na salonach władzy w
      Warszawie,skończyło się i komu to przeszkadzało.
      • watsoff Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 04.11.06, 16:41
        PiS z rewolucja na sztandarach, klasa robotnicza neich rzadzi.
        Bo jak okreslic takie wypowiedzi:

        > Ten Safjan jest gładkosalonowy jak prawdziwy safjan,jeżeli czytający wiedzą
        co to jest safjan .

        Robcie sobie ta rewolucje. Kiedys przyjdzie i do Was chwila refleksji.
        Ze swiat nie jest czarno-bialy.

        W 89r. mialem 18lat. Jestem szczesciarzem, bo moglem w wolnej Polsce realizowac
        swoje marzenia. Jestem materialnie zabezpieczony. Zawdzieczam wszytko sobie.

        Mam nadzieje ze za 6 lat wroci ten klimat wolnosci gospodarczej i swobody
        myslenia. Aby i moj syn mial taka mozliwosc jaka ja mialem.

        Do tego czasu niech sie kompromituja Ci z jedyna prawidlowa wizja swiata. Ci
        rewolucjonisci i zamordysci.

        Bo z zycia i wolnosci trzeba umiec korzystac, tak aby zyc jego pelnia.
        • babette663 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 04.11.06, 21:33

          • krychola Kaczorom się nie dziwię, w tej IIIRP byli na 05.11.06, 11:47
            samym szczycie. Odrobinę za daleko się posuneli i spadli w przepaść. Gdyby nie
            Buzek to o Kaczorach do tej pory nikt już by nie słyszał. Wiec trudno ich winić
            że ta rzeczpospolitą tak nie nawidzą, ale inni ludzie którzy nie mają tak
            niefortunych losów? Czemu tak patrzą na nich jak na obrazek?
            • almagus Re: Kaczorom się dziwię tylko dlatego,iż są niezd 05.11.06, 12:22
              Kaczorom nie dziwię się tylko dlatego, iż są niezdułami intelektualnymi o
              chłopskiej i klerykalnej pazerności.
              Ich idywidualizm wynika tylko z obawy, że ktoś im może zabrać piaskownicę.
              Niestety ta piaskownica mnie nie odpowiada.
              To już było z Wałęsą największym demokratą, oni są jego złym falsyfikatem.
              Piasek zawiera zbyt dużo bakterii, fekalia piesków i kotków, są gotowi
              wyhodować nam nie rydzyka, ale gigantyczny pasożytniczy grzyb, jak atomowy.
              L___E___P___P___I___A___N___K___I ___P_i_S
              Z łaski boskiej wiatr nam sam usypuje gawry z liści i śniegu.

              Trybunale zażądaj niepodległości i dostępu do morza.

              My PISiORki jak Bóg nam pomoże,
              to nasikamy naszym kaczkom morze!

              Z PiSiORem na lewo w krzaki, niech używa prawicę dla niepoznaki!

              IV kategorii. Lewo? Prawo?
              My płacz, Europa śmiech,
              złośliwiec bije brawo!

              Nie chcesz gnojony Wyborco chyba,
              wyhodować ogromnego grzyba?
              Dwa klony krytyczne z zapalnikiem,
              odpalanym wraz z ojcem Rydykiem?

              Jak uścisnąć cofniętą prawicę,
              w dodatku wykręconą na lewicę?
              Korzyści z nich są tylko na kpinę.
              Unijne, twoje, wezmą dziesięcinę.

              Po co lewo, prawo oszołoma,
              dziwo, troje w jedno ciało z dwoma?
              Mamy przecież lewodemokratów,
              lepszych od leppiej - sieg hail wariatów!

              Zamiast na PiSiORa jest na lewicę pora!

              • guantanamero profesor Safjan to rzeczywiscie medrzec - tylko ze 05.11.06, 12:45
                w najlepszym tego slowa znaczeniu.
                • hiob102 +++Mariusz Kamiński prawdziwy zetempowiec+++ 05.11.06, 13:14
                  Takie amoralne indywidua jak on (w pisuarze pływa ich dużo) obrzydzają
                  politykę. Ja za peerelu chcą odzyskać dla partii wszystkie instytucje.
                  • mike_ab Re: +++Mariusz Kamiński prawdziwy zetempowiec+++ 05.11.06, 13:57
                    czy mariusz kaminski od CBA to ten sam kaminski ktory w latach 90 na jakiejs
                    manifectacji krzyczal "polska dla polakow"

                    nie chce zyc w jednym kraju z takim sku*#*synem
                    • igraszka Re: +++Mariusz Kamiński prawdziwy zetempowiec+++ 05.11.06, 20:24
                      Ten sam - wtedy działał w jakiejś skinowej organizacji. Liga Republikańska, czy
                      coś takiego... Pamiętam, że namiętnie jajami rzucali. Jak dziś Wszechpolaki
                      • antypacan Safjan uwaza PRL-bis (tzw III RP) za sukces 05.11.06, 22:04
                        - Polska odniosła w tym 17-leciu wielkie sukcesy. Byliśmy znaczącym krajem w
                        Europie, wzorcem przemian dla krajów Europy Środkowej. buahahahahhaha

                        - kraj o najwyzszym bezrobociu w Europie,
                        - kraj o najwiekszej emigracji na roboty przymusowe (bo za chlebem, a jesc
                        trzeba),
                        - kraj w ktorym kobiety nie chca rodzic dzieci i stojacy na progu katastrofy
                        demograficznej;
                        - kraj postrzegany przez wlasnych obywateli za najbardziej skorumpowany w
                        Europie;
                        - kraj gdzie grupa trzymajaca wladze sprzedaje ustawy,
                        - w ktorym za geniusza ekonomicznego uchodzi frustrat dlawiacy stopami kredyt,
                        a tym samym rodzima przedsiebiorczosc;
                        - kraj w ktorym ubecy (jak Jarucka, Brochwicz i Miodowicz) usuwaja niewygodnych
                        kandydatow do prezydentury (Cimoszewicza nie lubie bo komuch, ale sposob w jaki
                        go skasowanopokazuje ze zyjemy w chorym kraju);
                        -kraj w ktorym zwyrodnialcy gwalca na lekcji kolezanke ( w koncu jak
                        wiadomo "robta co chceta"), a nauczyciele uwazaja ze "nalezy wyciszyc te
                        sprawe";

                        TEN KRAJ WEDLE SAFJANA byl "znaczącym krajem w Europie, wzorcem przemian dla
                        krajów Europy Środkowej"

                        I ten facet byl druga osoba w panstwie! GROZA!
                        • meteorr Re: Safjan uwaza PRL-bis (tzw III RP) za sukces 06.11.06, 06:57
                          Az sie nie moge powstrzymac zeby nie odpisac...

                          antypacan napisał:

                          > - Polska odniosła w tym 17-leciu wielkie sukcesy. Byliśmy znaczącym krajem w
                          > Europie, wzorcem przemian dla krajów Europy Środkowej. buahahahahhaha
                          >
                          > - kraj o najwyzszym bezrobociu w Europie,
                          Ktore to bylo najwyzsze za rzadow Buzka (a wiec i Kwaczynskiego), do tego
                          jeszcze klamali zanizajac wskazniki.

                          > - kraj o najwiekszej emigracji na roboty przymusowe (bo za chlebem, a jesc
                          > trzeba),
                          To juz za IV RP znacznie przyspieszylo...

                          > - kraj w ktorym kobiety nie chca rodzic dzieci i stojacy na progu katastrofy
                          > demograficznej;
                          Nie chca - ich prawo. Chcesz je zmusic sila? Poza tym - jaka katastrofa?
                          Wiekszosc mlodych rodzin dookola mnie albo juz ma dwojke, albo sie do drugiego
                          sie przymierzaja. Chyba ze chodzi Ci o to, ze kobiety nie chca rodzic 10 dzieci
                          i stad ta katastrofa.

                          > - kraj postrzegany przez wlasnych obywateli za najbardziej skorumpowany w
                          > Europie;
                          Nie uwierze w to naj. Na pewno Wlochy i Rosja maja wyzsze wskazniki. Poza tym
                          subiektywne odczucia roznia sie nieco od rankingow bardziej obiektywnych,
                          opublikowanych przez miedzynarodowe instytucje. A obecny rzad nie robi nic, zeby
                          te wskazniki poprawic (bo CBA to bedzie tylko leczenie objawow a nie przyczyn
                          choroby).

                          > - kraj gdzie grupa trzymajaca wladze sprzedaje ustawy,
                          Jak wszedzie - tylko u nas najtaniej. I nie mam zludzen ze teraz jest inaczej.

                          > - w ktorym za geniusza ekonomicznego uchodzi frustrat dlawiacy stopami kredyt,
                          > a tym samym rodzima przedsiebiorczosc;
                          Nigdy go nie uwazalem za geniusza, tylko za technika uzywajacego chwytow z I
                          roku ekonomii. Swoja droga ciekawe jak bysmy teraz wygladali gdyby nie jego
                          pomysly - pewnie bylibysmy po piatej denominacji.

                          > - kraj w ktorym ubecy (jak Jarucka, Brochwicz i Miodowicz) usuwaja niewygodnych
                          >
                          > kandydatow do prezydentury (Cimoszewicza nie lubie bo komuch, ale sposob w jaki
                          >
                          > go skasowanopokazuje ze zyjemy w chorym kraju);
                          Tu sie zgodze, ale ze swojej strony dorzuce pewnego dziadka ktory to ponoc _na
                          ochotnika_ sluzyl w Wermachcie. To tez nie byl chwyt ubecki - zagranie klamstwem
                          na najnizszych emocjach?

                          > -kraj w ktorym zwyrodnialcy gwalca na lekcji kolezanke ( w koncu jak
                          > wiadomo "robta co chceta"), a nauczyciele uwazaja ze "nalezy wyciszyc te
                          > sprawe";
                          To juz dorobek-li tylko IV RP
                          >
                          > TEN KRAJ WEDLE SAFJANA byl "znaczącym krajem w Europie, wzorcem przemian dla
                          > krajów Europy Środkowej"
                          >
                          A byl, tylko 12 (teraz juz 13) lat rzadow lewicy spowodowalo, ze ci ktorzy sie
                          od nas uczyli, w duzym tempie nas przescigneli.

                          A dorobek IV RP? Klamstwa (lodowka, billboardy, mozna by mnozyc), oszczerstwa
                          (pewien dziadek), koalicje z populistami, podwazanie wyrokow niezawislych sadow,
                          mega kielbachy wyborcze (pewien dworzec, wczesniej 3 miliony mieszkan), dalsze
                          upolitycznianie mediow, wykorzystywanie policji do swich brudnych gierek. I tak
                          dalej i tak dalej i tak dalej. Jezeli cos sie zmienia, to tylko na gorsze.
                        • nibyniemka Re: Safjan uwaza PRL-bis (tzw III RP) za sukces 06.11.06, 22:31
                          Chyba jestes chory czlowieku.
                          Najlepiej wziac wszystkich za morde, zarzucic im worek pokutny i wyslac na
                          piesza pielgrzymke do Watykanu, jak wroca to beda tak zmeczeni, ze przestana
                          snic o demokracji i beda sie modlic do tych dwoch najwyzszych chorych umyslow,
                          ktorym marzy sie IV RP.
                          W kazdym spoleczenstwie sa przestepcy, ale niektorzy uwazaja, ze Poska powinna byc
                          krajem aniolow i do takich nalezysz rowniez ty.
                          1.Przeciez t premier Marcinkiewicz, nie kto inny reklamowal mlodych
                          wyksztalconych Polakow i prosil kraje UE o otworzenie przed nimi rynkow pracy.
                          2. Widac, ze nie czytasz i nie wiesz, ze cala Europa umiera, ze wszystkie kraje
                          UE maja wiecej starcow niz ludzi mlodych. Zastanow sie dlaczego otworzyli swoje
                          rynki pracy dla Polakow, tylko ze oni te rynki stworzyli i nie wysylaja swoich
                          obywateli do innych krajow - a przeciez to sa rzady PiS-u, mamy przynajmniej
                          mniejszy wskaznik bezrobocia o czym ciagle mowi nasz wspanialy premier.
                          Uwazam, ze to co powiedzial prof. Safjan jest prawda i radze ci przeczytac
                          powtornie jego wypowiedz i zastanowic sie nad jego refleksjami.
                          Przez otwieranie kolejnych szaf Lesiakow i Podlesiakow nie zbuduje sie zadnej RP.
                    • ignacy1900 Re: +++Mariusz Kamiński prawdziwy zetempowiec+++ 06.11.06, 00:12
                      Czy Mariusz Kamiński to ten sam dla którego idolem jest morderca Pinoczet?
                      Jeżeli to ten sam ( odwiedzał i pocieszał go ) po niejest watr
                      splunięcia.Wykreślam go.
                      • plaszcz Zabraniem zabraniać, żeby więcej już w tym kraju > 06.11.06, 18:50
                        nie zabraniano :)
                • polska_baba Dziękuję, Panie Profesorze! 05.11.06, 13:58
                  Pan i parę innych osób ratujecie kraj przed całkowitym utonięciem w bagnie.
                  Kłania się hasło Młynarskiego: Róbmy swoje.
                  Róbmy swoje,
                  Pewne jest to jedno, że
                  Róbmy swoje,
                  Bo dopóki nam się chce,
                  Drobiazgów parę się uchowa:
                  Kultura, sztuka, wolność słowa, dlatego
                  Róbmy swoje,
                  Może to coś da? Kto wie?...
                  • premier.z.krakowa a gdzie wolność słowa pseudodemokrato 05.11.06, 14:20
                    w przebraniu sedziego?
                    Ja będę mówić jakmi się podoba.
                    Naslij na mnie prokuratora Panie Safjan.
                    Przykłady już panu dał prof. Zoll scigając człowieka za słowa krytyki.
                    • anuszka_ha3.agh.edu.pl Konstytucja: Mamy III RP 05.11.06, 16:49

                      Nareszcie ktoś zauważył to, co zawsze powtarzam. Konstytucja stanowi, że mamy
                      Trzecią Rzeczpospolitą. A nie czwartą.

                      www.sejm.gov.pl/prawo/konstytucja/kon1.htm

                      → → → → → → → → → →
                      Odkryjmy Białoruś!
                      odkryjmybialorus.blox.pl
                    • antypacan Profesor Zoll? Kandydat Samoobrony na premiera? 05.11.06, 22:06
                      !
                    • polska_baba Czytanie ze zrozumieniem zbyt trudna sztuka? 06.11.06, 14:25
                      Prof. Safian powiedział: "w tym miejscu, w sądzie konstytucyjnym, nazwa IV RP
                      nie będzie używana". To jest Trybunał Konstytucyjny, instytucja mająca strzec
                      Konstytucji, a Konstytucja mówi o III RP. Sąd konstytucyjny nie może łamać
                      Konstytucji, używając nazwy z Konstytucją niezgodniej i nie ma to nic wspólnego
                      z wolnością słowa. Takie to trudne do zrozumienia?
                      To typowe dla politruków, że się świadomość prawną społeczeństwa próbuje
                      zastąpić "świadomością polityczną".
                  • agnwia2 Dziękuję, Panie Profesorze! 05.11.06, 22:13
                    ja także dziękuje Panie Profesorze.
                    za te lata pracy, za odwage, za przypomnienie, że Konstutycja to nie świstek papieru, i że jest w niej napisane: "Konstytucja III RP" - jak na razie
          • vanici babette663 - brawo 05.11.06, 22:14
            jak w temacie :)
            • boguslaw384 Re: babette663 - brawo 09.11.06, 21:00
              vanici napisał:

              > jak w temacie :)
              Ja też dziękuję p. Profesorowi za wieloletni trud nauczania posłów i rządu
              podstaw państwa prawa. Trud na pewno nie poszedł na marne, nie jest to wina
              profesora, że ekipy się zmieniły i będzie trzeba zacząć od początku.
              Roboty nawy trybunał będzie miał masę bo najwyżsi urzędnicy Państwa mają większe
              kłopoty z rozumieniem ducha i treści prawa, niż studenci Pana Profesora.
              Mam nadzieję, że uwolniony od obowiązków państwowych wychowa Pan rzesze mądrych
              prawników dla Rzeczpospolitej (bez numeru).
          • h3x Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 06.11.06, 08:19
            "... przecież Polska jest tylko jedna" padło z ust Franka Dolasa w filmie
            nakręconym w 1969r - ja się pod tym podpisuję i dzisiaj. Frazesy typu "IV RP"
            są nośne medialnie i trafiają do ciemnego ludu. Dla mnie ta IV RP nic nie
            znaczy. Kiedyś w końcu Polacy to zrozumieją.
        • keradk Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 15:42
          mysle podobnie choc w 89 mialem zaledwie 10 lat. PRL wyryl mi sie dobrze w
          pamieci mimo iz bylem dzieckiem, pamietam te wszystkie rzeczy ktore wtedy
          wydawaly mi sie nienormalne - puste sklepy, kolejki i idiotyczne pochody z
          czerwonymi sztandarami. nie moglem tego zrozumiec - przeciez nasza flaga jest
          bialo czerwona! gdzie sie podziala biel?? nie dopuszczalem mysli ze Polska jest
          okupowana... A jakie bylo moje zdziwienie gdy raz kupilem sobie komiks -
          otwieram, a tam jezyk rosyjski...
          a teraz polske chce okupowac jakis kaczor i ograniczac wolnosc. Nie o taka
          Polske walczylismy
          • finish1 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 16:28
            a teraz polske chce okupowac jakis kaczor i ograniczac wolnosc. Nie o taka
            > Polske walczylismy

            generalnie się z tobą zgadzam, jesteś rocznik 1979 więc jak walczyłeś?
      • joella.r Pan prof. Safjan nie orzekał w sprawie 05.11.06, 09:51
        wezwania Balcerowicza
      • pocztatomasza Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 10:14
        Az nie wierze, ze mozecie pisac cos takiego! Przeczytaj pisuarczyku najpierw, kto to byl bocassa, a pozniej co to jest Trybunal Konstytucyjny. Juz te dwie czynnosci pewnie zuzyja Twoje zapasy zdolnosci kojarzenia na dluzszy czas. Profesor Safjan jest jednym z najwybitniejszych polskich prawnikow i kiedys zarowno on, jak i profesor Zoll beda w podrecznikach do historii wymieniani obok takich nazwisk jak Petrazycki, Makarewicz czy Falandysz! Poczytaj tez sobie konstytucje, o zgodnosci z ktora orzeka Trybunal. Jezeli w konstytucji jest napisane (A JEST!!!!), ze to III Rzeczpospolita to jest! Jezeli pisuary chca ja nazwac V, X, czy MCMXXXIII czy jakos jeszcze inaczej, to niech zmienia konstytucje... Nie, nie bede pisal wiecej, szkoda sobie nerwy szarpac na aktyw robotniczy miast i wsi, ktory probuje komentowac cos, o czym nie ma zielonego pojecia.
      • stragtfabus Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:09
        > Czy pan Safjan jako wielki przyjaciel Balcerka nie powinien w imię prawa i
        > bezstronności wycofać się z orzekania w jego sprawie

        Pan Safjan dla Twojej i innych informacji nie orzekal w sprawie Balcerowicza.
        Odsunal sie od tego, by nie byc posadzonym o konflikt interesow, jako, ze jego
        zona wspolpracowala niegdys z Balcerowiczem.

        Lyso Ci, ze ktos jednak jest przyzwoity?
      • franck Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 17:58
        W sprawie komisji bankowej Safjan się wycofał nie ze względu na Balcerowicza
        ale z powodu córki, która w NBP pracuje.

        Zanim palniesz kolejną głupotę to sprawdź fakty.
      • 1europejczyk "Czy pan Safjan jako wielki przyjaciel Balcerka () 05.11.06, 19:00
        << Czy pan Safjan jako wielki przyjaciel Balcerka nie powinien w imię prawa i
        bezstronności wycofać się z orzekania w jego sprawie ?
        Nie zeby bronic Sajfana ale z tego co mowil to wycofal sie nie na okolicznosc
        "przyjazni" ale na okolicznosc faktu, ze corka Sajfana pracuje w NBP. >>
        ..............................................................................
        ..............................................................................
        ..............................................................................
    • jerryjak Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 04.11.06, 14:07
      Oto i cala istota Safiana : "zabraniam mowic IV Rzeczpospolita".
      Tylko zakazy i nakazy....
      Panu Safianowi juz dziekujemy i oby NIGDY WIECEJ takich egzemplarzy w TK.
      • hermanek1 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 10:56
        jerryjak napisał:

        > Oto i cala istota Safiana : "zabraniam mowic IV Rzeczpospolita".
        > Tylko zakazy i nakazy....
        > Panu Safianowi juz dziekujemy i oby NIGDY WIECEJ takich egzemplarzy w TK.

        lol...ale przynajmniej wolno go jeszcze fotografowac z profilu...
        • mrrek i tu właśnie wychodzi cała wasza "mądrość" 05.11.06, 11:51
          garściami czerpana z potoku nienawiści wlewanego przez dziennikarzy na usługach
          i pasku oligarchii komunistycznej (no, może postkomunistycznej). Tak wam michnik
          mózgi wyżarł, że nawet w tę bzdurę o "profilu" żeście uwierzyli.
          • pantanal mrrek głupi czy cóś? 05.11.06, 12:32
          • polska_baba Sprawę profilu wyciągnął Dziennik, a nie GW 05.11.06, 13:40
            GW tę informację podała za Dziennikiem.
      • adas313 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:49
        > Tylko zakazy i nakazy....

        To tak jak obecny rząd...
      • tkjaaa Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 06.11.06, 03:36
        jerryjak napisał:

        > Oto i cala istota Safiana : "zabraniam mowic IV Rzeczpospolita".
        > Tylko zakazy i nakazy....


        nastepny palant nie rozumiesz co to Konstytucja !!!!!
    • itziar brawo Safjan 04.11.06, 14:35
      Oby tak rozsądny człowiek nie zaszył się gdzieś po odejściu z TK. Głos rozwagi i
      tłumaczenie czym jest demokratyczne państwo prawa bardzo by się teraz przydały...
    • altspringe TK i Safjan - tchórzliwy oportunizm 04.11.06, 14:52
      Typ ślizgacza, co wyłazi i w tym nudnym jak prowadzący rozmowę dziennikarz
      wywiadzie. Rodzaj trutnia, któremu umoszczono na 9 lat wygodne siedlisko w
      eseldowsko-uwolowskim TK - wybitnie politycznym ciałle pilnujacym interesów
      swych dysponentów. I tego żadne wzniosłe gadanie nie zmieni. Przypominam panu
      S., że ostatnio będąc przewodniczącym TK czynnie (na łamach prasy czy lewackich
      rozgłośni jak TOK FM) brał udział w polityce biorąc stronę w sporach
      polityczych. Co do tchórzliwego oportunizmu - to tak, taki ten TK był. W
      sytuacji skandalicznych wynaturzeń prawnych (np Uopowska instrukcja) i innych
      obrzydliwych sytuacji godzacych w interes kraju i łamiących konstytucję (np.
      pijany Kwaśniewski w Charkowie) TK udawał, ze nic sie nie stało. Siedzieli cicho
      bo dotyczyło to ich dyspontów ale i pewnie z powodu zwykłego strachu przed
      utratą komplikacjami. Więc panie S. po co te głupawe gadki o niezalezności i
      przyzwoitości.
      • hhopsa Re: TK i Safjan - tchórzliwy oportunizm 04.11.06, 23:59
        W jaki sposób Kwaśniewski w Charkowie złamał konstytucję? A czy oba Kaczyńskie
        nie łamią przypadkiem konstytucji godząc cały czas w interes kraju, o
        bełkotliwej mowie (pijany jeden z drugim czy co) mowie nie wspominając ?
        • myslacyszaryczlowiek1 Re: TK i Safjan - tchórzliwy oportunizm 05.11.06, 10:39
          Kwaśniewski złamał prawo reprezentując (pracując) pod wpływem upojenia
          alkoholowego. Jeżeli obowiązuje równość prawa wobec obywateli to powinien być
          zwolniony, tak jak lekarz, nauczyciel, czy policjant. Ale łże media nawet nie
          chciały podać do publicznej wiadomości że z niego jest zwykły pijak, tak jak
          nadredaktor jest zwykłym żulikiem spod budki z piwem.
          • mike_ab zastanow sie 05.11.06, 11:37
            zapoznaj sie z tematyka
            potem komentuj
            TK nie orzeka zgodnosci z prawem
            tylko o zgodnosci z konstytucja

            to po pierwsze

            po drugie media pokazaly to co zrobil kwasniwwski. dupek. ale juz nie jest
            prezydentem. teraz mamy nowego ktory tez robi gafe za gafa.

            to po drugie

            a po trzecie
            w konstytucji jest napisane ze mamy 3rp. i wszystkie pisuary to wiedza. wiec
            niech nie klamia. a jesli sa tacy odwazni i czuja sie tacy silni, niech wezma
            odpowiedzialnosc za zmiane konstytucji i sproboja ja zmienic

            i co kaczorki? boicie sie? czy resztki rozsadku

            tyle
            • pantanal Re: zastanow sie 05.11.06, 12:36
              mike_ab napisał:

              > w konstytucji jest napisane ze mamy 3rp. i wszystkie pisuary to wiedza. wiec
              > niech nie klamia. a jesli sa tacy odwazni i czuja sie tacy silni, niech wezma
              > odpowiedzialnosc za zmiane konstytucji i sproboja ja zmienic
              >
              > i co kaczorki? boicie sie? czy resztki rozsadku
              >
              Prostsze, po prostu arytmetyka wyborcza. Kaczorkom z tą niewielka przewagą
              wydaje się, że są właścicielami Polski. Nie są i na sczęście!
          • eptesicus możesz nam skoczyć, choćbyś się zsikał z... 05.11.06, 12:43
            ...wściekłości i tryskał jadem i tak żadna IV RP czy inna lepianka
            przyparafialna nie powstanie, wy zostaniecie w swoich czworakach, paląc liście
            pokrzywy i lebiody (bo marihuana jest niepolska) i dalej będziecie żuli z
            nienawiści własny napletek

            musicie zrozumieć, że możecie co najwyżej NASKOCZYĆ panu Michnikowi i panu
            Safjanowi, którzy przejdą do historii, jako uczciwi, mili ludzie, którzy wolą
            raczej narazić się "ludowi" niż złamać zasady i obrazić ROZUM tudzież dobry
            obyczaj

            gdybyś synku tyle w życiu przeczytał, tyle wiedział i tyle napisał co, tak
            znienawidzony przez Ciebie, "nadredaktor"... Ale możesz go co najwyżej cmoknąć
            i wrócić z powrotem do ogródka na grilla z sąsiadami albo okopać tuje, które
            tam zasadziłeś.

            > Kwaśniewski złamał prawo reprezentując (pracując) pod wpływem upojenia
            > alkoholowego. Jeżeli obowiązuje równość prawa wobec obywateli to powinien być
            > zwolniony, tak jak lekarz, nauczyciel, czy policjant. Ale łże media nawet nie
            > chciały podać do publicznej wiadomości że z niego jest zwykły pijak, tak jak
            > nadredaktor jest zwykłym żulikiem spod budki z piwem.
            • adam81w eptesicus podpisuje sie pod tym co napisales 05.11.06, 14:51
              .
            • rmstemero Re: możesz nam skoczyć, choćbyś się zsikał z... 05.11.06, 19:22
              ptesicus napisał:

              > ...wściekłości i tryskał jadem....


              Te tuje bardzo mi sie spodobaly jako metafora kondycji mentalnej rozmowcy.
              Gratulacje i pozdrowienia
      • pantanal altspringe używa ubeckiej argumentacji 05.11.06, 12:33
        • eptesicus w końcu <altspring> to ubek, przynajmniej to można 05.11.06, 12:47
          wyczytać w jego teczce z IPN ;-)) Myślę że te kompleksy wiążą się też z nie do
          końca polskim pochodzeniem, no ale ktos kto został wyrzucony już z pierwszej
          klasy jesziwy za tępotę (co może uchodzić za chwalebne wśród "Sarmatów" ale nie
          w narodzie który wydał najwięcej noblistów na świecie), musiał się wysługiwać
          później każdej władzy - stąd gorliwość w UB, SB, ORMO ("porządny obywatel"
          zwalczający wichrzycieli).

          Jeszcze raz powtarzam - Panu Michnikowi, którego kąśliwie
          nazywasz "nadredaktorem", możesz co najwyżej skoczyć, bo mu do pięt nie
          dorastasz.
      • wrognr1 tokfm lewackie? człowieku ogarnij się! 05.11.06, 20:03
        • altspringe "niezłomnie strzegł godności Narodu". 06.11.06, 02:42
          "Obejmując z woli Narodu urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, uroczyście
          przysięgam, że dochowam wierności postanowieniom Konstytucji, będę strzegł
          niezłomnie godności Narodu, niepodległości i bezpieczeństwa Państwa, a dobro
          Ojczyzny oraz pomyślność obywateli będą dla mnie zawsze najwyższym nakazem".
          To rota przysięgi prezydenta RP. A teraz zestaw ją z sytuacją z Charkowa, gdzie
          Kwasniewski "niezłomnie strzegł godności Narodu".
          Safjan, gdy kwestionowano trasę marszu pederastów (parady równości) w Poznaniu
          zabrał publicznie głos w radiu i prasie. Uznał, że musi jako obywatel i
          przewodniczący TK wypowiedziec się w tej sprawie. I wypowiedział sie piętnując
          stanowisko władz Poznania.
          Gdy Kwaśniewski zataczał się nad grobami pomordowanych w Charkowie "autorytety"
          III RP milczały. Milczał pan Safjan, mimo że łamano tam konstytucję. Wtedy jego
          głos był rzeczywiście potrzebny. Tyle na temat "tchórzliwego oportunizmu".

          • 99xyz Re: "niezłomnie strzegł godności Narodu". 08.11.06, 12:55
            altspringe-Obejmując z woli narodu....i zaraz po tym Charków.Czy Ty wolisz
            sraczke czy lekkiego kaca.I tu i tu smród jest.Tylko w przypadku kaca mniej
            dotkliwy.A jak drugi smierdział to też "autorytety"IV RP "oprtunistycznie
            milczały"I co?, przeszło i jednemu i drugiemu.Jesli chodzi o Poznań to pomyliło
            Ci się i to dość dokładnie "marsz pederastów""trasa marszu"Jesteś poprostu jak
            ten elokwentny co to przychodząc do domu o 3 w nocy a na pytanie:o której to
            godzinie wraca się do domu ?- odpowiada: jakie wraca,jakie wraca !.Ja tylko po
            gitarę !
            A może jesteś w stanie wyjasnić :JAK TO JEST ???
            Do wyborów poszli:silni, zwarci, gotowi .
            Silni siłą swoich przekonań,misją jaką podjeli z woli narodu /jaki
            % ? /wiarą ,że są jedyną partią zdolną do ????
            Zwarli się w walce podejmując trudy CBŚ,dekomunizacji,ujawniania agentury
            własnej i obcej,"indicativus"naprawy III i powołania IV RP
            zwolennicy "inbreedingu" tylko w ramach PiS "correal"
            naprawy.Never:komuny,korupcji,kolesiostwa,kumoterstwa,koalicji
            przypadkowych,biedy,bezrobocia,fatalnej opieki medycznej,wysokich podatków.I
            oczywiscie złych rządów.
            Always dobro obywateli na pierwszym miejscu !!!!!!!!!
            Gotowi by podjąć walkę z wszelkimi przejawami
            nietolerancji,ksenofobii,przesladowań na TLE-naprawy i ułożenia poprawnych
            stosunków z sąsiadami ,z poszanowaniem ich innosci czy odrębnośći.Postępować
            tak by to co wyznacza prawo-prawo znaczyło,by to społeczność ma wiedzieć-wiedzę
            taką uzyskało,wreszcie i to co poufne i tajne,-tajnym i poufnym być musiało.
            A co mamy ??.Mamy rok 2006 miesiąc listopad.Mamy również te wszystkie
            bolączki,które były owocem rządów poprzednich.Mamy koalicję od siedmniu
            bolesci,rząd gdzie każdy mówi swoim głosem i to co chce.Mamy opinię najbardziej
            nieprzewidywalnego partnera,którego poczynania wprawiają w osłupienie nawet
            najbardziej wytrawnych dyplomatów.Mamy tysiące tematów
            zastępczych:aborcja,teczki,agenci,donosy,lustracje
            księży,Kurskiego,Macierewicza,mamy RP"AD USUM KACZYNSCY"
            a TO ZA MAŁO BY UNIKNĄĆ "Divide et impera"
        • altspringe A co do TokFm to... 06.11.06, 03:13
          1. Tokfm to ekspozytura Agory (Gazety Wyborczej) ideowo i politycznie to to samo
          - lewica laicka, kapepowskie korzenie włascicieli, UW, sojusz z postkomunistami
          2. Moderatorzy programów w Tokfm (poranki, komentarze itp.) to bądź
          wychowankowie ideowi Michnika i GW jak Jarosław Kurski, bądź lewacy z urodzenia
          jak Żakowski czy Janiszewski, albo wprost dyspozycyjni dziennikarze związani z
          postkomuną jak Paradowska. Do tego feministki jak Laszuk i bezideowe a usłużne
          postacie jak Kolenda.
          3. Zapraszani do poranków Tokfm dziennikarze komentatorzy to głównie lewica jak
          Ordyński i kilku innych, agitatorzy polityczni jak Lis, Sekielski, Morozowski,
          zgorzkniali i ogłupiali odszczepieńcy prawicy jak Wołek - wszyscy oni dobrani
          wedle klucza kontra kaczory. Jako kwiatki do kożucha Lisicki, Wróbleski. Kiedyś
          był Ziemkiewicz ale go wykopali.
          4. 80% komentatorów Tokfm wywodzi sie ze środowisk lewicowych i
          postkomunistycznych. Sytuacje polityczna komentują ci sami wciąż politolodzy i
          socjolodzy (klucz: lewica i kontra kaczory), Wódz, Markowski - ten ostatni to
          wyjątkowo dyspozycyjna i nędzna postać, młodsi z Krytyki politycznej, itd itp. U
          pana Janiszewskiego w Blogfm to już wyłącznie lewactwo, Biedronie, homo,
          feministki, Urbany i inne tego typu postacie.
          5. No i sama treści Tokfm. Jednolita linia ideowa, własnie lewacka,
          antykościelna, liberalna, ubrana w pozory bezstronności. Tokfm to radio (i
          środowisko) uprawiające politykę. Radio AGITACYJNE, jak GW.
    • vontrompka czytaj ze zrozumieniem, potem komentuj 04.11.06, 16:34
      "Wolę rząd stabilny, choć słaby, niż nieustanne zmiany rządów"

      taka jest cała myśl

      i z łaski swojej z nią polemizuj, jeśli oczywiście jesteś w stanie
    • mundo.v Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 04.11.06, 19:08
      Prawde mowiac, to juz dawno nie czytalem tak madrego tekstu o stanie panstwa, o
      jego elitach i lzeelitach.
      To tak naprawde jest bardzo paskudny opis dziesiejszych wladcow Polski z
      prezydentem wlacznie.
      Sedzia Safian jest jednym z tych Polakow, ktorzy powinni byc autorytetami dla
      szerokich rzesz obywateli.
      Tylko czy zgiertychowane, zlepperowane i zkaczyzowane "elytki" z pisuaru
      potrafia cos z tego o czym mowi Safian zrozumiec????
      Watpie.
    • stanmich Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 04.11.06, 19:36
      Nawet te kilka postów pokazuje głęboki podział w społeczeństwie, zaślepienie
      uniemożliwiające zrozumienie sensu wypowiedzi mądrych ludzi, do których należy
      Marek Safjan.
      • adas313 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:51
        > Nawet te kilka postów pokazuje głęboki podział w społeczeństwie, zaślepienie
        > uniemożliwiające zrozumienie sensu wypowiedzi mądrych ludzi, do których należy
        > Marek Safjan.

        Bo nasze "społeczeństwo" nie potrzebuje ludzi mądrych ale samca alfa, który
        rzuci się do gardła wrogowi a niepokornych ostro spacyfikuje.
        • 1410_tenrok Jezu, ale to brutalna prawda............ 05.11.06, 13:03
          Narodek, ktory nigdy nie wyzwolił sie z sejmików szlacheckich, dla ktorego
          własne panstwo nigdy nie było wartoscią samą w sobie. Narodek, ktory, jak mało
          ktory, z zawzietoscią niszczy nadal podstawy egzystencji własnej panstwowosci.
          Przeciez - moralnosc, odpowiedzialnosc, przestrzeganie prawa - to są
          najwazniejsze cechy. A tu w narodzie tak mocno deistycznym, taka poganska
          skłonnosc do relatywizmu w kazdej postaci. Ostatnie 120 dni pokazały, ze niby
          ci walczący o moralnosc i czystosc, są (jak zwykle) moralnymi i czystymi
          inaczej.
          Jednak prof. Safjan pokazuje iskierke nadziei - mowi o cudzie metamorfozy
          polityków w stróżów praworządności (zgodności z konstytucją).
          Oby ducktwins nie wzieły tego tekstu na powaznie i wprowadzili nowej
          konstytucji kwietniowej..........
          • adas313 Re: Jezu, ale to brutalna prawda............ 05.11.06, 13:26
            Obawiam się że dla ducktwins państwo też nie jest wartością samo w sobie, ale
            laboratorium eksperymentów politycznych.

            No bo czym innym tłumaczyć slalomy "genialnego stratega"?
            Patrząc na jego działania i wypowiedzi nie mogę się oprzeć wrażeniu, że dla
            niego Polska to worek z politycznymi klockami: budujemy domek, a jak nam się
            znudzi to burzymy i budujemy zamek, jak się znudzi - kolejny zamek, tyle że
            trochę inny.

            Wszystko podbudowane silną, agresywną retoryką (i tu jest ten "samiec alfa"
            właśnie) co robi wrażenie, że coś się w kraju dzieje. W ten sam nurt należy
            wpisać większość zadym teczkowo-agenturalnych oraz peron we Włoszczowie.

            Konsekwencją tego co opisałem w dwóch powyższych akapitach jest ostateczny
            moralny upadek polskiego życia politycznego i to, że zamiast polityków
            dyskutujących mamy polityków skaczących sobie do gardeł.

            Owszem, PiS ma parę sukcesów: m.in. bardzo dobre wykonywanie tegorocznego
            budzetu oraz sukces w negocjacjach budżetowych z UE, ale... tym samym mógł
            pochwalić się (mniejszościowy!) rząd Marka Belki.

            A gdzie obiecywane reformy? Likwidacja WSI (która zresztą stała się punktem
            zapalnym wewnątrz samego rządu Marcinkiewicza) to stanowczo za mało jak na rok
            rządów...
            • 1410_tenrok Bezwzglednie masz racje. 05.11.06, 14:48
              Dokonania ducktwins to jedno, ale wykopywanie rowów nienawiscie to drugie.
              Ducktwins prepferują metodę BIAŁE-CZARNE. To nie wróży dobrze, ponieważ ich
              zwolennicy, postępując zgodnie z ideami wpajanymi im przez obu szefów, które z
              kolei "wszył" szefom papa Rajmund, nie zdając sobie sprawy z tego, że takie
              widzenia świata to antykwaryczny bolszewizm.
              Ciekawym jest, że komunisci potrafili dogadywac sie z prawicowymi politykami,
              natomiast najbardziej tępili socjaldemokratów. Możnaby tu znalezc pewne
              paralelele w stosunku piss do PO. To pewnie walka o rząd nad duszami.
              A teraz divertimenti.
              Ja np. nie wiem na ile Antek policmajster zaczął pewien proces odnowy, a na ile
              wpadł do wsi, narobił burdlu i pobiegł dalej..... Sprawa dziwnie przycichła.
              Widocznie nie jest już potrzebna ze względów taktycznych.....
              A ten rurociąg pod Bałtykiem. Najpierw nie zgadzano sie na drugą nitkę, a teraz
              odwraca sie kijem Wisłe. A przeciez jest wiecej niz pewnym, że gaz popłynie, my
              z własnej głupoty nie zarobimy pieniedzy z tranzytu i tyle.

              Czyli stosunek do państwa jako wartości - hmmm.
        • igraszka Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 20:31
          Ten samiec alfa to niby któraś z kaczek?
          buhahahahahahahaha!
          Już czuję respekt!
          • adas313 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 20:35
            Jakie stado - taki samiec alfa.
        • genyo Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 22:58
          adas313 napisał:

          > > Nawet te kilka postów pokazuje głęboki podział w społeczeństwie, zaślepie
          > nie
          > > uniemożliwiające zrozumienie sensu wypowiedzi mądrych ludzi, do których n
          > ależy
          > > Marek Safjan.
          >
          > Bo nasze "społeczeństwo" nie potrzebuje ludzi mądrych ale samca alfa, który
          > rzuci się do gardła wrogowi a niepokornych ostro spacyfikuje.

          to niestety swieta prawda...:(
    • abba15 no to se UBowcy pogadali 05.11.06, 09:24
      • ready4freddy Re: no to se UBowcy pogadali 05.11.06, 11:21
        to znaczy z kim konkretnie zesta se pogadali, kumie?
      • jestem-z-ukladu Re: no to se UBowcy pogadali 05.11.06, 12:25
        brat Jacka Kurskiego ubowcem?

        -----------------------------
        to wszystko już było i niektórych nic nie nauczyło:
        www.youtube.com/watch?v=mbfKYvZ348A
    • pierniczonypox Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 09:27
      Czy ty h.. jesteś babcią z radia maryja? Czy może kimś z pis? Bo nikt normalny
      nie narzekałby na trybumał, safjana i III RP która była wielkim zwycięztwem
      polskiej demokracji
    • balonek56 Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 09:44
      Po przecztaniu tego wywiadu juz wiem, że Pan profesor Safian to nie tylko mądry
      i prawy człowiek lecz też osoba, która ujęła moje serce. Cenie Go i ciesze sie
      że przez 9 lat pełnił swoją funkcje godnie i nie podlizywal sie żadnej opcji
      politycznej. Miał tylko i wyłącznie nadrzedne władze - prawo i Konstytucje.
      Dzięki Panie profesorze.
    • zwispokolana [...] 05.11.06, 09:46
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • ecot [...] 05.11.06, 10:39
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • adas313 Re: Te, Safjan - co u tatusia słychać? Beneficjen 05.11.06, 11:53
        > PRLu poucza nas jak mamy postępować, jak żyć.

        Zachęcam do zapoznania się z życiorysami oraz więzami rodzinnymi:

        - Tadeusza Cymańskiego
        - Andrzeja Leppera
        - Lecha Kaczyńskiego
        - Jarosława Kaczyńskiego
        - Andrzeja Kryże
        - Romana Giertycha
        - Przemysława Gosiewskiego.

        By pozbyć się "beneficjentów PRLu" trzeba by po prostu przeprowadzić masową
        eksterminację.
      • eptesicus a kogo obchodzi jego tatuś? Każdy człowiek rodzi 05.11.06, 12:50
        się z czystą kartą, mimo że ma geny po starych (ale geny nie niosą
        odpowiedzialności moralnej). Każdy człowiek odpowiada wyłącznie za swoje czyny.
        • swoboda_t Re: a kogo obchodzi jego tatuś? Każdy człowiek ro 05.11.06, 13:44
          Otóż nie. W "IVRP" jest inaczej. A kto się z tym nie godzi, ten ubek, komuch i
          zomowiec.

          P.S.: Panu Safjanowi chciałbym w tym miejscu podziekować za lata pracy na rzecz
          Polski i niewrażliwość na polityczne naciski. Zbyt mało jest takich ludzi na
          najważneijszych stanowiskach pańśtwa. Powodzenia w dalszym życiu zawodowym i
          prywatnym.
    • abba15 zabraniać to ty mogłeś ale IIIRP czyli PRLbis 05.11.06, 09:58
      • kot.prezesa zmieńcie sobie synku konstytucję... 05.11.06, 10:10
        ... to będziecie mieć czwartą erpe
        na razie obowiązuje :

        Tekst Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszony w Dz.U. 1997, NR 78 poz.
        483
        PREAMBUŁA
        W trosce o byt i przyszłość naszej Ojczyzny,
        odzyskawszy w 1989 roku możliwość suwerennego i demokratycznego stanowienia o
        Jej losie,
        my, Naród Polski - wszyscy obywatele Rzeczypospolitej,
        zarówno wierzący w Boga
        będącego źródłem prawdy, sprawiedliwości, dobra i piękna,
        jak i nie podzielający tej wiary,
        a te uniwersalne wartości wywodzący z innych źródeł,
        równi w prawach i w powinnościach wobec dobra wspólnego - Polski,
        wdzięczni naszym przodkom za ich pracę, za walkę o niepodległość okupioną
        ogromnymi ofiarami, za kulturę zakorzenioną w chrześcijańskim dziedzictwie
        Narodu i ogólnoludzkich wartościach,
        nawiązując do najlepszych tradycji Pierwszej i Drugiej Rzeczypospolitej,
        zobowiązani, by przekazać przyszłym pokoleniom wszystko, co cenne z
        ponadtysiącletniego dorobku,
        złączeni więzami wspólnoty z naszymi rodakami rozsianymi po świecie,
        świadomi potrzeby współpracy ze wszystkimi krajami dla dobra Rodziny Ludzkiej,
        pomni gorzkich doświadczeń z czasów, gdy podstawowe wolności i prawa człowieka
        były w naszej Ojczyźnie łamane,
        pragnąc na zawsze zagwarantować prawa obywatelskie, a działaniu instytucji
        publicznych zapewnić rzetelność i sprawność,
        w poczuciu odpowiedzialności przed Bogiem lub przed własnym sumieniem,
        ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej
        jako prawa podstawowe dla państwa
        oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz,
        dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia
        obywateli i ich wspólnot.
        Wszystkich, którzy dla dobra Trzeciej Rzeczypospolitej tę Konstytucję będą
        stosowali,
        wzywamy, aby czynili to, dbając o zachowanie przyrodzonej godności człowieka,
        jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
        a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej
        Polskiej.

        • myslacyszaryczlowiek1 Re: zmieńcie sobie synku konstytucję... 05.11.06, 10:45
          > jego prawa do wolności i obowiązku solidarności z innymi,
          > a poszanowanie tych zasad mieli za niewzruszoną podstawę Rzeczypospolitej
          > Polskiej.

          No widzicie obrońcy ubowców i drogi patafianie jak był stosowany obowiązek
          solidarność w czasie budowania państwa oligarchicznego.
          • kot.prezesa Re: zmieńcie sobie dziadku konstytucję... 05.11.06, 11:11
            ...jak wam się obecna nie podoba
            nic prostszego...
      • zgodnik1 abba15,, bolszewicki chamie, won do chlewu! 05.11.06, 11:35
    • mrrek Cytat z wywiadu: 05.11.06, 10:13
      "Po tych latach sędziowie wracają do swoich środowisk - najczęściej naukowych.
      Jak mógłbym spojrzeć w oczy swoim studentom na Uniwersytecie Warszawskim i
      wytłumaczyć...".

      Skreśliłem słowa dotyczące decyzji politycznych, natomiast należy tu dodać słowa
      "z decyzji, które by szkodziły mojemu - naszemu macirzystemu srodowisku". Chodzi
      oczywiście o decyzje dotyczącą środowiska prawników. Dlaczego pan Kurski nie był
      łaskaw takiego pytania zadać? Bo rozmówca pewnikiem by odpowiedzi nie mógł
      znaleźć. Uczciwej odpowiedzi. Więc łaska pańska, że pan Safian wreszcie odszedł
      - i oby nam więcej głowy nie zawracał. Prawnik, profesor, który nie zauważa, że
      większość podsądnych w tym kraju nie ma szans na skorzystanie przed sądem z
      pomocy prawnej, a prawnicy są uważani powszechnie za sprzedajne k...., gorzej
      chyba niż lekarze.
      • myslacyszaryczlowiek1 Re: Cytat z wywiadu: 05.11.06, 10:46
        Bardzo dobrze to ująłeś.
      • edgar_xii Re: Cytat z wywiadu: 05.11.06, 11:51
        mrrek napisał:

        (...) a prawnicy są uważani powszechnie za sprzedajne k...., gorzej
        > chyba niż lekarze.

        To lekarze są sprzedajnymi k...??? 8-\
      • swoboda_t Re: Cytat z wywiadu: 05.11.06, 13:47
        Ty łąskawie pominąłeś, że TK sam wskazał punkty, które należy w ustawie
        poprawić, żby była z godna z konstytucją. I orzekal o tej zgodności, a nie o
        celowości ulatwienia dostępu do zawodów prawniczych. To nie wina Safjana, że
        PiS produkuje raz za razem legislacyjne buble.
    • plich78 Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 10:13
      Dlaczego bracia zwalczaja lewice,jak dżieki jej maja tytuły
      naukowe.profesor,oraz doktor i maja być prawnikami>Te tytły zobowiązuja do
      znajmosci prawaa to widac w ich dżiałalnosci.Neptyk
      • myslacyszaryczlowiek1 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 10:55
        Ty mylisz pojęcia. Bracia nie zwalczają lewicy. Główny konflikt jest między Pisem
        a garstką byłych stalinowców często w drugim pokoleniu jak żul nadredaktor
        których rodzice zaprowadzali porządki komunistyczne i umieścili swoje dzieci na
        szczytach władzy, mediów i innych newralgicznych dla społeczeństwa miejscach. I
        te dzieci tak głośno szczekają w obronie swoich pozycji i robią ludziom wodę z
        mózgu metodami wczesnego stalinizmu np. oskarżając o faszyzm- a tak robiono w
        latach powojennych jak ktoś wspomniał żydowskie pochodzenie ówczesnych elit władzy.
        • hermanek1 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:10
          > te dzieci tak głośno szczekają w obronie swoich pozycji i robią ludziom wodę z
          > mózgu metodami wczesnego stalinizmu np. oskarżając o faszyzm- a tak robiono w
          > latach powojennych jak ktoś wspomniał żydowskie pochodzenie ówczesnych elit wła
          > dzy

          yyy ale czekaj - czy ty przypadkiem nie piszesz tez o tych dzieciach PRL ktore
          na okraglo uzywaja "metod wczesnego stalinizmu" oskarzajac wszystkich wkolo o
          ubeckosc, zomofilie, agenturalnosc i lze-elityzm ? A moze masz na mysli te
          dzieci prl (no dobra te sa juz raczej troszke wyrosniete)ktore na antenie
          pewnego Radia snuja opowiesci o "judajczykach" - ku uciesze rzesz innych, za
          przeproszeniem, "dzieci" ( bo to przeciez jedna Rodzina)ktore ich sluchaja?
          A co powiesz na wypowiedz pewnego "dziecka" o nazwisku autora tego wywiadu - w
          ktorej stwierdzil ze pewna osoba "ciagle jezdzi do Izraela"? Innymi slowy
          zgadzam sie z Toba w sprawie "Dzieci"....strasznie ich duzo i strasznie sa
          krzykliwe, szczegolnie od jakiegos roku...
          • myslacyszaryczlowiek1 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:41
            A wiesz że "Judejczyki" to jest początek końca ludzi obcych kulturowo i
            mentalnie w stosunku do Polaków, którzy mają wielkie wpływy dzięki temu że Stalin
            zrobił ich rodziców elitą wczesnego PRLu. Bo oni dostrzegli Judejczyków a
            ciemny lud żyda bezczelnie szantażującego Polskę 60 mld$. I dzięki głośno
            szczekającym łże mediom
            na radio Rydzyka do ciemnego ludu to dotarło.

            Jaka wielka szkoda że nie wykorzystano medialnie dewastację grobu rodziców
            Michnika. Ja ten czyn potępiam, ale do ciemnego ludu dotarło by stalinowskie
            pochodzenie żula nadredaktora, a może by się zainteresował jego bratem, ale łże
            media pomne błędu z Judejczykami sprawę wyciszyły w odróżnieniu np. sprawy
            napaści na rabina .




            • kwamar Re: i o czy czloowieku z tobą dyskutować. 05.11.06, 12:19
              zajmij się swoją ulubionym czytadełkiem "mędrcy Syjonu", włącz rydzykowem Trwam
              a na uszy słuchawki z radyjkiem Maryja. szuja to jesteś ty - spójrz w lustro
              • mario.osh Re: i o czy czloowieku z tobą dyskutować. 06.11.06, 08:39
                szkoda na niego czasu. to typowy, tępy szarak z prl-u.

                całe zycie zbierał w doope i sie kłaniał władzy i tak mu zostało. teraz też
                bierze w dupsko od nowej/starej władzy i woła "wiwat, niech żyje król".

                włazidupów nie zmienisz.
            • 1410_tenrok pamietaj, z takimi przekonaniami mozna zostac swię 05.11.06, 13:17
              tym drogą Oskara Kolbego. On tez takie bezecenstwa wygadwywał przez 1939 rokiem.
              A teraz prosze..........
              Judajczyklowie są nam obcy kulturowo? A to dlaczego? My mieszkamy tu - pomiedzy
              Odrą i Wisłą - od VII wieku naszej ery. Oni przyszli tu w wieku XIII, a
              zaproszono ich masowo w wieku XIV. A teraz mamy wiek XXI. Zyli z nami 700 lat.
              Cała nasza kultury przesiąknięta jest ich wpływami. Wiekszosc z naszych
              luminarzy to Zydzi lub osoby zydowskiego pochodzenia. Skasujesz tą pamiec - to
              co pozostania. Nawet Mikołaja Reja i Adama Mickiewicza wówczas nie bedzie.
              Chcesz to wszystko wywalic???? Dopiero sie okaze.
              A jak sam pogrzebiesz w genealogii, to tez znajdziesz jakąś Ryfke. A moze już
              pogrzebałes, co??? I to Cie taki boli? Przyłóż maść. Poboli, poboli i
              przestanie.
              • myslacyszaryczlowiek1 Re: pamietaj, z takimi przekonaniami mozna zostac 05.11.06, 13:24
                Bo gdyby elita nie była obco kulturowo i mentalnie to by nie zobaczyła Judejczyka
                a tak jak większości społeczeństwa bezczelnego szantażującego żyda, a radio
                Rydzyka by się kisiło we własnym sosie. Ale chyba mentalność przeszkadza ci w
                zrozumieniu tego faktu.
              • swoboda_t A propos czynu Kolbego 05.11.06, 13:53
                Dalczego w powszechnej świadomości nie isntieje osoba, która podobnej rzeczy
                dokonała już wcześniej. Dodam, że to była osoba świecka. Może dlatego.
                Pamiętają o nim nieliczni Mielczanie, Krakowiacy i Ślązacy. Marian Batko:
                www.racjonalista.pl/kk.php/s,3733
                • 1410_tenrok Batko nie był ksiedzem, to raz 05.11.06, 14:35
                  dwa: Kolbe pasuje jak najbardziej. Z jego artykułów, publikowanych w latach 30
                  na łamach "Łódzkiej Gazety Diecezjalnej" wyłania sie obraz opętanego
                  antysemity, zachwyconego rozwiązaniami pana z wąsikiem. Kolbe wzywał w swoich
                  artykułach do przeniesienia tych rozwiązań na polski grunt. Kolbe nigdy tego
                  nie odwołał - jest więc przedstawicielem, jak najbardziej odpowiadającym
                  mentalnościowo, poganskiemu deizmowi wyznawanego w Polsce. Deizm ten nie ma
                  oczywiscie i chrześcijanstwem i z jego ideami nc wspolnego. Kogo to martwi.
                  Grunt, że poswiecił życie za jednego człowieka. A ilu zrobił krzywdę????
                • ignacy1900 Re: A propos czynu Kolbego 06.11.06, 00:07
                  Jest to rzecz zastanawiająca, że czyn Mariana Batko mimo,że był przykładem dla
                  innych w tym dla O.Kolbe jest tak przemilczany przez Kościół. Dlaczego Ten,
                  który dał przykład Kolbemu nie jest znany szeroko w Polsce iświecie? Czy nie
                  jest to dla kościoła i wstydliwe? Moze dlatego, że o tego nauczyciela upomina
                  się co roku czcząc jego pamięć w kwietniu Związek Nauczycielstwa Polskiego?
            • rraleighh 60 miliardow? 05.11.06, 15:57
              Kto zada 60 miliardow? Jesli Panskim zrodlem sa artykuly p. Michalkiewicza
              w "Naszym Dzienniku", to spiesze Pana poinformowac, ze kwota 60 miliardow
              dolarow zostala przez autora wyssana z palca, albo jak sam p. Michalkiewicz to
              ujmuje, "ma charakter szacunkowy".

              Na marginesie, o ile mi wiadomo, nie istnieje zydowska instytucja, ktora
              wystepowalaby z roszczeniami majatkowymi wobec Polski. Prosze mnie poprawic,
              jesli ma Pan inne informacje i prosze pamietac o podaniu zrodla.
        • mike_ab mam pytanie 05.11.06, 11:42
          ma jakie znaczenie ma czyjes pochodzenie - zydowskie, niemieckie, czeskie?
          jakie znaczenie ma kim byc i co robil czyj ojciec, dziadek, brat?
          • myslacyszaryczlowiek1 Re: mam pytanie 05.11.06, 11:58
            A sam sobie na nie odpowiedz. Czy po denazyfikacji w Niemczech dzieci byłych
            Hitlerowców pchali się na pierwsze strony gazet? Czy rodzice będący szubrawcami,
            zbrodniarzami zwalczającymi kościół,polskość potrafią wpoić dzieciom system
            wartości, gdzie Ojczyzna, Polska, Honor, Bóg jest na pierwszym miejscu.
            Czy np. Kwaśniewski wysyłając polaków do Iraku wbrew pozostałym krajom
            europejskim miał na myśli interes Polski czy interes Izraela a może własny
            (obiecane stanowisko sekretarza ONZ). Czy zachował się honorowo ustępując ze
            stanowiska i załatwiając sobie zaniżony czynsz dla żony. Czy głowa państwa miała
            wyższe wartości niż tylko własną chęć posiadania władzy i wpływów.
            • adas313 Re: mam pytanie 05.11.06, 12:03
              > Czy po denazyfikacji w Niemczech dzieci byłych Hitlerowców pchali się na
              > pierwsze strony gazet?

              1. Przykład pierwszy z brzegu: Manfred Rommel był burmistrzem Stuttgartu.
              Tzw. wielki biznes chętnie wspierający NSDAP i SS po denazyfikacji też jakoś nie
              ucierpiał. Jakby prześledzić życie dzieci gauleiterów czy kresileiterów...

              Hitlerowcy to nie tylko ława oskarżonych z głównego procesu norymberskiego.

              2. Poczytaj sobie o tym kto to był Roman Kryże i czym się zajmował. Dowiedz się
              co w latach 80. i na początku 90. wygadywał Maciej Giertych.
            • mike_ab Re: mam pytanie 05.11.06, 12:14
              > A sam sobie na nie odpowiedz. Czy po denazyfikacji w Niemczech dzieci byłych
              > Hitlerowców pchali się na pierwsze strony gazet?
              - mam rozumiec ze dziecko bylego hitlerowca nie ma zadnych szans byc przyzwoitym
              czlowiekiem? tak uwazasz?

              > Czy rodzice będący szubrawcam
              > i, zbrodniarzami zwalczającymi kościół,polskość potrafią wpoić dzieciom system
              > wartości, gdzie Ojczyzna, Polska, Honor, Bóg jest na pierwszym miejscu.
              - masz kogos na mysli? moze moich rodzicow - nie zwalczali co prawda kosciola
              ani polskosci, ale ani ojczyzna, ani polska ani bog ani honor nie sa na
              pierwszym miejscu w moim systemia wartosci. raczej przyzwiotosc, tolerancja,
              szacunek dla madrzejszych.

              > Czy np. Kwaśniewski wysyłając polaków do Iraku wbrew pozostałym krajom
              > europejskim miał na myśli interes Polski czy interes Izraela a może własny
              > (obiecane stanowisko sekretarza ONZ).
              - a jaki/czy interes maja kaczorki wysylajac tysiace zolniezy do afganistanu?
              kwasniewski wyslal wberw pozostalym krajom? jestes pewien ze zaden inny kraj
              eruopejski nie wyslal?

              jedna uwaga (nie tylko do Ciebie) - zarzuca sie poprzednim rzadom uleglosc wobec
              duzych krajow europejskich a wychwala pod niebiosa kaczki za stawianie sie
              okoniem (co wgmnie akurat jest wynikiem nie przemyslanych i zaplanowanych
              dzialan, tylko nieudolnosci i braku obycia i znajomosc zasad). jednoczesnie
              analogiczna decyzje (wbrew temu co zdecydowali najwieksi) poprzednich rzadow
              ocenia sie jako zla. zgubilem sie

              > Czy zachował się honorowo ustępując ze
              > stanowiska i załatwiając sobie zaniżony czynsz dla żony. Czy głowa państwa miała
              > wyższe wartości niż tylko własną chęć posiadania władzy i wpływów.
              - nie znam nikogo kto uwazalby kwasniewskiego za wybitnego meza stanu czy wielka
              osobowosc. byl co najwyzej sprawnym politykiem i osoba ktora polacy wybrali
              takze na druga kadencje. sukcesy (ue, nato) nie sa tylk ojegu sukcesami.
              osmieszyl nas w charkowie, co wszyscy widzieli. jestem daleki od szanowania go,
              i mialem nadzieje ze jestesmy w stanie to zmienic - ze zaslugujemy na lepsza
              osobe na czubku wladzy.

              skad wiec obrona kwasniewskiego w ustach wielu ludzi, skad bagatelizowanie jegi
              pijackiego wybryku i tlumaczenie niejasnych zagrywek? to wszystko wina jego
              nastepcy - ludzie widza co robi, ludzie widza jak sie zachowuje - i wiekszosc
              ludzi chcialoby kogos bardziej normalnego. kwasniwski, im wiecej czasu uplynelo
              od zakonczenia jego kadencji, takim sie wlasnie jawi. bo pamietaj, ze z czasem
              postaci sie wybielaja (chyba ze podsycana jest wobec nich nienawisc)


              • pantanal Prawda jest taka 05.11.06, 12:42
                że ja, człowiek centrum, więzień marca 1968 r., przyznaję dziś rację częściej
                Borowskiemu, niż Kaczorom. Do tego doprowadzili.
              • swoboda_t Re: mam pytanie 05.11.06, 13:57
                Co do wysyłania wojsk - no rzecież kaczkodany przedłużyły dobrowolnie misję
                iracką i na dodatek zdecydowali się wysłać 1000 sztuk miesa armatniego do
                Afganistanu. Oczywiście to jest wyraz ich niezależności i działania w imię
                polskiej racji stanu :D
          • altspringe Msz odpowiedź 06.11.06, 04:03
            Zawsze ma jakies znaczenie. Ponieważ twoje korzenie mają wpływ na to kim jesteś.
            Ma wpływ na światopogląd, na kondycje moralną itd. Ma wpływ, ale to nie znaczy
            że decydujący. Ojciec wychowuje dzieci więc ma znaczenie to kim jest czy był, i
            jakim wartościom hołdował.
            Niezapomniane wrażenie wywarł na mnie reportaż w TV o ocalałym z pogromu
            wojennego żydowskim chłopcu, który o swej przeszłości wiedział tylko tyle, że w
            czasie okupacji zaopiekowała sie nim polska rodzina, i że miał rodzoną siostrę.
            Po wojnie mężczyzna ożenił się, miał dwóch dorosłych synów i żył spokojnie w
            Polsce. Tu się zestarzał. W latach 90-tych odnalazła go jego rodzona żydowska
            siostra. Przyleciała z Kanady. Cieszyli się sobą, rozmawiali, odbudowywali
            pamięć o dzieciństwie. To wszystko pokazano w reportażu, bo kamera podążała za
            nimi. Brat i siostra jak papużki nierozłączki, a w tle pozostawiona sobie
            rodzina mężczyzny. Przygnębiona żona, zdezorientowani synowie. Dotarło do nich,
            że go tracą. Pewnego dnia, chyba po miesiącu, przywróceni sobie brat i siostra
            po prostu wsiedli do samolotu i odlecieli do Kanady. Na zawsze.
    • wolf99 Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 10:33
      Nie zgodzę się z Panem Prezesem. mam trzydziestkę, dorastałem w III RP, nie
      widzę powodu by to kontestować. Poza tym - bracia i ich pomagierowie nie mają
      30 lat. maciarewicz też nie. Dla ludzi z mojego pokolenia lustracja, ubecja i
      te wszystkie rozliczenia są drugoplanowe. Liczy się możliwość ułożenia sobie
      życia, pracy, godnych zarobków i szans na własny dorobek. Nie liczymy na pomoc
      państwa, bo chcemy dać sobie radę sami. Nie chcemy też aby z naszych
      pieniędzy "solidarnie" utrzymywać darmozjadów i złodziei. Dlatego państwo
      socjalne z jego rozdawnictwem i polityką sankcji - to nie dla nas. Bardziej
      pociąga nas Nowy Jork niż Moskwa, w przeciwieństwie do "naszych elit".
      • myslacyszaryczlowiek1 Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:17
        . Poza tym - bracia i ich pomagierowie nie mają
        > 30 lat. maciarewicz też nie. Dla ludzi z mojego pokolenia lustracja, ubecja i
        > te wszystkie rozliczenia są drugoplanowe. Liczy się możliwość ułożenia sobie
        > życia, pracy, godnych zarobków i szans na własny dorobek. Nie liczymy na pomoc
        > państwa, bo chcemy dać sobie radę sami. Nie chcemy też aby z naszych
        > pieniędzy "solidarnie" utrzymywać darmozjadów i złodziei

        Tylko trochę pomyśl czy nie utrzymywałeś darmozjadów i złodziei w postaci budowy
        potęgi oligarchów i właścicieli III Rzeczpospolitej.
        Szkoda że nie pamiętasz ile Gierek pobudował za pożyczone 20mld $. A teraz
        przez ostatnie kilkanaście lat zadłużono kraj na wielokrotność tej sumy (w
        cenach uwzględniających siłę nabywczą) majątek wyprzedano, ludzie żyją za 1200
        zł brutto, i praktycznie nic znaczącego nie powstało w tym czasie. I proszę nie
        obwiniać rencistów (renta 600 zł) czy górników, jak robią to łże media.
        Trzeba odsunąć od władzy i zlustrować elitę III Rzeczpospolitą (jakże często są
        to dzieci byłych stalinowców) bo nadal gigantyczne pieniądze by trafiały do
        kulczykopodobnych, a tobie i innym by oferowano za mało aby żyć a za dużo aby
        zdechnąć. Już się urabia ludzi poprzez łże media że brakuje pracowników (przy
        bezrobociu 15 %) i trzeba np. sprowadzić Wietnamczyków do pracy.
        • swoboda_t Re: Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 14:27
          Ustawa górnicza, wspólne dziecko PiS i SLD bedzie kosztować poslkich podatników
          70mld złotych w przeciagu najbliższych 15 lat. Nieoficjalnie mówi się o ponad
          100mld. a to tylko jedna, duza ustawa i grupa zawodowa. Oczywiście rozdawnictwo
          ostatnich kilkunastu lat nie ma nic do związku z zadłużeniem, Polski, tak tak.

          P.S.: PiS chcąc utrzymywać deficyt 30 mld złotych (to nic, że w rzeczywistosci
          będzie większy) zadłuży państwo na minimum 120mld złotych przez jendą kadencję.
          Oczywiscie to jest ok??
    • palekh Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 10:39
      Gdyby Kaczyńscy i Ziobro spotykali się z trybunałem to by oznaczalo tylko to że
      mogą w tym trybunale coś załatwić.Do tej pory nie mogli nic załatwić to się nie
      spotykali.Zobaczymy jak będzie teraz-będą się spotykać znaczy odzyskali
      trybunał.Amen
    • tajemniczy_don_pedro Zatrzymajmy się nad "osiągnięciami gospodarczymi" 05.11.06, 11:02
      Czytam i komentuję na bieżąco, akurat dotarłem do obrony osiągnięć
      gospodarczych. Od 17 lat przeprowadzamy tzw. transformację ustrojową, a jej
      efektami są również:
      - wysokie bezrobocie, spowodowane przede wszystkim wysokimi kosztami pracy,
      - niskie zarobki,
      - drożyzna, spowodowana zdzierstwem podatkowym i ograniczeniem konkurencji,
      - masowa emigracja, spowodowana powyższymi i zagrażająca mechanizmowi
      ubezpieczeń społecznych,
      - rosnące zacofanie naukowe i techniczne, spowodowane doktrynerstwem ("jesteśmy
      za biedni na naukę, najpierw trzeba pracować, pracować i jeszcze raz pracować, a
      przy tym tanio"),

      Po stronie osiągnięć: w miarę pełne półki i wymienialna złotówka. Oto bilans 17
      (słownie: SIEDEMNASTU LAT) III RP. Dlatego hasło "zgredy do lamusa" sam popieram.
      • tajemniczy_don_pedro ROTFL: przeczytałem parę następnych zdań... 05.11.06, 11:06
        ...i pan Safjan powtarza tam znaczną część moich zastrzeżeń do "wielkich
        osiągnięć". Czyste doktrynerstwo: człowiek inteligenty nie może zaprzeczać
        faktom, ale i tak mu zaraz wprogramowany algorytm skacze do procedury
        "chwal_reformy_i_Balcerowicza()", żeby czasem inne wykształciuchy nie pomyślały,
        że jest oszołomem. LOL.
        • ready4freddy Re: ROTFL: przeczytałem parę następnych zdań... 05.11.06, 11:23
          swiete slowa, panie tego. a w poprzednim poscie powinienes dodac jeszcze spisywanie na straty calych galezi gospodarki, z uwagi na "nienowoczesnosc" i "komunistycznosc". swoja droga ciekawe, ilu z tych przyglupow nadal uwaza, ze np. wytop stali wymyslili komunisci, zeby pokazywac to w materialach propagandowych :)
          • maaac Re: ROTFL: przeczytałem parę następnych zdań... 06.11.06, 06:46
            A ja tak uważam...
            Wytop stali by uzyć jej do budowy kopalń i elektrowni. Eksploatacje rabunkowe
            kopalń by był węgiel do hut i elektrowni. No i na końcu: produkcja prądu dla
            hut i kopalń.
            Wszystko się ładnie kręciło i wzajemnie zużywało zasoby - efekt był: mogliśmy
            się poszczycić w statystykach jacy to wielcy jesteśmy - ale pożytek na zewnątrz
            raczej znikomy.
            Przy okazji nikt w Polsce nie "likwidował gałęzi przemysłu". Wystarczyło
            zaprzestanie utrzymywania niektórych gałęzi na siłę. (Jak tam kopalnie wreszcie
            płacą podatki? a ZUS? a zobowiązania wobec wierzycieli?) Te działy, które nie
            miały siły przebicia zarówno do dotacji rządowych jak i na rynku same szybko
            zdechły... Krytykuje się wam fajnie... ale jakoś nie chcieliście wybierać
            polskich telewizorów tylko zagraniczne. Polonezy też jakoś kiepsko się
            sprzedawały...
            • r306 Hehehe - tez uderza mnie to "zlikwidowali" :) 06.11.06, 10:17
              Przyszedl pan z lancuchem i zamknal brame no no no :)

              Malo wam do cholery, ze przez najblizsze 15 lat wybule ja i tysiace innych
              podatnikow przeszlo 70 mld PLN na te jena z 'galezi przemyslu'???

              Cholera - nawet zwykle cyfry do tych ludzi nie przemawiaja....

              Rozumiem ze zelazna Meggi, to jakies, kurcze zlowieszcze widmo? Ona tez byla
              glupia - bo zlikwidowala: gornictwo, hutnictwo itd. No no no.... Tylko dlaczego
              GB ma teraz tak dobre wyniki ekonomiczne? no no no....
      • edgar_xii Re: Zatrzymajmy się nad "osiągnięciami gospodarcz 05.11.06, 11:36
        No cóż don_pedro, widać jesteś za młody, by pamiętać Polskę przed 1989 rokiem.
        Rozejrzyj się dookoła i jeżeli jest jakiś zgred obok, niech opowie Ci o tamtych
        czasach z detalami (zanim odejdzie do lamusa). Giertychowe podręczniki szkolne
        mogą przedstawiać "niepełny" obraz przeszłości.
        • tajemniczy_don_pedro Re: Zatrzymajmy się nad "osiągnięciami gospodarcz 05.11.06, 12:36
          38 lat, doktorat z nauk ścisłych, więc i pamiętam, i obserwacji tudzież
          wyciągania wniosków mnie uczyć nie trzeba.
          • 1410_tenrok doktorat z nauk scisłych? 05.11.06, 13:21
            Ze sciskania paskiem głowy????
          • john_jasny Re: Zatrzymajmy się nad "osiągnięciami gospodarcz 06.11.06, 05:59
            tajemniczy_don_pedro napisał:

            > 38 lat, doktorat z nauk ścisłych, więc i pamiętam, i obserwacji tudzież
            > wyciągania wniosków mnie uczyć nie trzeba.
            ======================================================
            Poznalem te prace doktorska, moge strescic to tak. Zajmowal sie oddzialywniem
            urazow na pchle. Wyrwal jedna noge i stukot pchla skoczyla, nastepnie wyrwal
            druga noge i znow stukot pchla skoczyla i taki sam efekt po wyrwaniu piatej
            nogi . No i po wyrwaniu szostej nogi - stukot i pchla pozostala na miejscu.
            Wniosek naszego uczonego: pchla po wyrwaniu szostej nogi -> OGLUCHLA.
        • tajemniczy_don_pedro A co do porównywania do PRLu: 05.11.06, 12:43
          Argument miałby swą wagę, gdybyśmy mieli rok 1992. No, może 1993. Ale mamy Rok
          Pański 2006, i niemal równie dobrze problemy gospodarcze możemy zganiać na
          szlacheckie warcholstwo, zaborców, albo i najazdy Wikingów.
          • 1410_tenrok to juz lepiej zajmis sie sciskaniem swojej czaszki 05.11.06, 13:22
            z tobą niestety dyskusja sensowna nie ma szans. Kiedys zrozumiesz swoj błąd.
            Mam nadzieje, że wczesniej, niz pozniej.
            • ready4freddy Re: to juz lepiej zajmis sie sciskaniem swojej cz 05.11.06, 14:35
              u ciebie niestety nie ma chyba zbyt wiele do sciskania, skoro nawet nie probujesz zrozumiec, co napisal przedmowca.
              • 1410_tenrok znam szerego ruin w Europie i okres ich odbudowani 05.11.06, 14:56
                a.
                Pisałem o tym wielokrotnie.
                W dedeer wpakowano 1,5 biliona deemów! Suma niewyobrażalna dla nas. I co?
                Pojedz tam i zobacz. Pooglądaj sobie dokładnie.
                A teraz popatrz co u nas zrobiono za dużo mniejsze pieniądze. I kraj
                funkcjonuje bez "cioci" z zachodu. Wiec o co chodzi. Ponadto mam tyle lat, ze
                jeszcze na razie wiekszosc zycia spedziłem w peerelii. I znam peerelie i jestem
                w stanie porownac, co zrobiono w ciagu tego czasu za te bardzo małe pieniadze
                tu w III RP, a co zrobiono tam i jaka jakosc była tego. I co peerelia zostawiła
                po sobie we wszystkich dziedzinach.
                Kazdy, kto gada inaczej, gada bez sensu. Widocznie jest slepy.
                • meteorr Re: znam szerego ruin w Europie i okres ich odbud 06.11.06, 08:02
                  Patrzac na to relatywnie, wyglada ok. I zgodze sie z Toba, ze duzo zrobilismy.

                  Patrzac jednak z perspektywy sytuacji sytuacji obecnej, chcialby sie powiedziec:
                  przydaloby sie wiecej, widze co bylo zrobione zle a moglo byc lepiej.

                  I w tym kontekscie rozumiem tez don Pedra.

                  Pytanie tylko: czy obecne elity sa w stanie jeszcze cos poprawic, czy nie
                  okrzepna zapatrujac sie na DDR. I tu sie zgodze z niektorymi: czesc (jezeli nie
                  wiekszosc) elit powinna juz odejsc do lamusa - nie rozumieja wyzwan
                  wspolczesnych czasow. Szczegolnie mam tu na mysli obecna wladze, ktora nie
                  probuje zajac sie przyczynami obecnej sytuacji, tylko stawia zaslony dymne z
                  teczek, szaf, tasm a ostatnio z aborcji.
      • funia81 Re: Zatrzymajmy się nad "osiągnięciami gospodarcz 05.11.06, 17:51
        > - wysokie bezrobocie, spowodowane przede wszystkim wysokimi kosztami pracy

        Dawniej tez bylo FAKTYCZNE bezrobocie, bo nikt sie z realnymi kosztami pracy nie
        liczyl. A postawa "Czy sie stoi, czy sie lezy..." pokutuje przez to do dzisiaj.

        > - niskie zarobki

        Przesadzasz.

        > - drożyzna

        Przesadzasz.

        > - masowa emigracja

        OK.

        > - rosnące zacofanie naukowe i techniczne

        Hmm... W PRL to zacofanie bynajmniej nie malalo... Do czego pijesz?

        > Po stronie osiągnięć: w miarę pełne półki i wymienialna złotówka.

        Dlaczego "w miare"? Czego ci brakuje - jesli tylko masz kase?
        Poza tym: przynaleznosc do NATO (zamiast Ukladu W. - dla mnie spory plus),
        paszport w domu, brak wiz do wiekszosci cywilizowanych krajow, zarobki
        wystarczajace na podrozowanie po calym swiecie, a nie tylko na wczasy w Rabce...
        Mam 35 lat i pamietam tylko troche mniej niz ty - ale jakze inaczej...
        A z wychwalanych przez ciebie gierkowskich inwestycji - polecam warszawski Most
        Torunski: ma 25 lat i sie sypie. Miodzio.
      • meteorr Re: Zatrzymajmy się nad "osiągnięciami gospodarcz 06.11.06, 07:47
        Tu sie trudno z toba nie zgodzic. Aczkolwiek trend ten oceniam na znacznie
        wiecej niz 17 lat - maskowany byl jednak komunistyczna propaganda i machinacjami.

        Zdaje sie ze obecna wladza nie skupia sie jednak na rozwiazywaniu tych problemow
        - raczej szukaja tematow zastepczych, zeby podobnie jak 17 lat temu zamaskowac
        swoja niekompetencje i nieudolnosc.

        Obecne elyty polityczne powinny pojsc do lamusa.

        Co jednak mamy miec w zamian? Zeby cos naprawde zmienic, trzebaby wykosic (w
        wyborach?) wszystkie obecne partie, lacznie z przeszkolonymi mlodziezowkami
        (slyszalem takie rzeczy o dzialaniach p. Olejniczaka i jego poplecznikow, ze az
        sie wlos na glowie jezy). Nie wydaje mi sie, zeby to bylo mozliwe.
    • kropekuk1 Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:12
      Może i się mylę lecz tkwi we mnie przeświadczenie, że Kaczyńscy ze swoja sforą
      zrobią wszystko, nie zostawiając nawet w spokoju kamyczka na dnie Bałtyku, aby
      tylko mieć upragnione 4 rp i dlatego też TK jest w wielkim niebezpieczeństwie.
      Tym ludzikom z PiS nie można ufać, gdyż prą do władzy po przysłowiowych
      trupach. Śmieszne będzie jak te trupy ich pogrzebią.
    • jerzy-j Nikt normalny nie mówi 4 RP, tylko pisowcy mówią.. 05.11.06, 11:14
      • eptesicus IV RP = PRL, więc PiS = SLD, co znaczy że... 05.11.06, 12:55
        ...kurduple = Moczar skrzyżowany z Gierkiem i przecięty w pasie, żeby mógł
        zmieścić się w budzie dla kaczek ;-)))
    • abhaod wole madry niz slaby rzad 05.11.06, 11:22
      kompromisy sa cecha polityki, standarty europejskie PiSiorki mierza wysokoscia
      dotacji
      • zgodnik1 Kaczyńscy i PIS, to zwolennicy komuny! 05.11.06, 11:38
        wystarczy spojrzeć na skład rzadu,
        Kryże,Waserman,Jsinski,Neneman,Leper,Aumiller... a ilu komuchów na niższych
        szczeblach?
      • mike_ab Re: wole madry niz slaby rzad 05.11.06, 11:44
        a wszystko odmierzaja dlugoscia swojego pisiorka

        > kompromisy sa cecha polityki, standarty europejskie PiSiorki mierza wysokoscia
        > dotacji
    • kolejorz63 Zabraniam mówić "IV Rzeczpospolita" 05.11.06, 11:52
      Bufona Safiana żegnamy.
      • pantanal Zajmij się lepiej kondycją PKP, kretynie 05.11.06, 12:43
      • eptesicus A jak tam Intercity do Włoszczowej, panie kolejorz 05.11.06, 12:56
    • katie_84 Teraz to głównie dziennikarze tworzą IV RP 05.11.06, 12:04
      Ten termin powinien pozostać tylko w sferze wypaczonych pomysłów rządzących.
      Gdzie niby te rewolucyjne zmiany?
    • kwamar Panie profesorze dzięki za mądre i odważne słowa 05.11.06, 12:09
      niedługo strach będzie cokolwiek powiedzieć przeciwnego do PiS -owej wykładni.
      ci szaleńcy postępują jota wjotę jak czerwone bractwo z sld i za to zapłacą.
      • pantanal Re: Panie profesorze dzięki za mądre i odważne sł 05.11.06, 12:44
        kwamar napisał:

        > niedługo strach będzie cokolwiek powiedzieć przeciwnego do PiS -owej wykładni.
        > ci szaleńcy postępują jota wjotę jak czerwone bractwo z sld i za to zapłacą.

        Nawet gorzej niż SLD. Tamci to cynicy, ci - fanatycy przekonani o wyłączności
        własnej racji!
    • miko_why Nareszcie ktoś przeczytał, co jest w preambule 05.11.06, 12:21
      >Konstytucja stanowi w preambule, że jesteśmy III Rzecząpospolitą

      Mam nadzieję, że przeczyta to jeden z drugim i zrozumie, że III RP termin
      konstytucyjny i nie wystarczy zacząć mamrotać coś o IV, żeby to zmienić.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka