Dodaj do ulubionych

Może Alvin Plantinga dla przeciwwagi?

14.11.06, 07:53
Pamiętam, że kiedyś tezy Dawkinsa (ale te mające pretensje do naukowości, a
nie światopoglądowe, bo ta prezentowana tutaj jest światopoglądowa) bardzo
zręcznie zbijał amerykański filozof z uniwersytetu Notre Dame Alvin
Plantinga, co na własne uszy miałem szczęście słyszeć. Może więc dla
przeciwwagi ukazałby się w "Gazecie" jakiś tekst Plantingi?
Obserwuj wątek
    • scept89 Re: Alvin Plantinga 18.11.06, 22:40
      Mowisz np o tym:
      www.leaderu.com/truth/3truth02.html
      Zwroc uwage na fragment:
      "Clearly I am not under an obligation to have evidence for everything I believe;
      that would not be possible. But why, then, suppose that I have an obligation to
      accept belief in God only if I accept other propositions which serve as evidence
      for it? This is by no means self-evident or just obvious, and it is extremely
      hard to see how to find a cogent argument for it."

      moze odnosic sie do czegokolwiek, nawet krasnoludkow i rozowych jednorozcow.
      Poniewaz trudno wyprowadzic stwierdzenia filozoficzne z jakichkolwiek dowodow
      nie oznacza to ze wszystko wolno.
      Babranie sie w Marxie i Freudzie to intelektualny odpowiednik obalenia
      Arystotelesa przy pomocy obrazka szescio- (a nie jak twierdzil pan A)
      osmio-nogiej muchy.

      Audio:
      www.hisdefense.org/LinkClick.aspx?link=Audio%2fPlantinga+-+Evolutionary+Arguments+against+Naturalism.ram&tabid=136&mid=939
      Plantinga twierdzi ze ewolucja (nota bene Plantiga zdaje sie nie rozumiec
      ewolucji nazywajac jej rezultaty random) nie daje nam pewnosci iz utworzone
      dzieki niej mozgi odpowiadaja /poznaja prawdziwe fakty o rzeczywistosci. Za to
      jesli zalozymy sobie ze mozg to dar bozy to pewnosc owa automatycznie zyskujemy...

      No coz, proponuje wystawic owego filozofa przed stadem lwow. Jesli wyobrazenia
      ewolucjonistycznych lwow o swiecie (rozpoznawanie kawalka swiezego miesa) sa
      bledne to Plantinga wyjdzie z tego caly.



Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka