fraglesi67 31.01.07, 07:26 Marszałku Kaczyński! Prowadź nas na wojnę z niemcami! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
warmi2 Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 07:31 Gdzie problem ? ... No przeciez Niemcy sa we wlasnym domu a to Polaczkowie sie rozpychaja na ich podworku. Odpowiedz Link Zgłoś
konrad.ludwik02 Re: Tyle że Niemcy dotąd chlubiły się otwartością 31.01.07, 07:44 .,. i brakiem ksenofobii w swym kraju! Nie sądzę jednak, aby Jugendamty interweniowały w przypadku NORMALNYCH, niepatologicznych rodzin dwujęzycznych czy wielokulturowych, a jedynie w przypadkach podejrzenia o patologię społeczną, utrzymywanych z zasiłków socjalnych, pozostających na tzw. Duldung itp. Niestety, takie rodziny nie przynoszą chluby naszemu narodowi i lepiej żeby ich w Niemczech (i wogóle poza Polską!) nie było. Odpowiedz Link Zgłoś
wissenwertes Ci ludzie wyjechali do Niemiec dobrowolnie, 31.01.07, 08:06 wiec o co sie tu podniecamy? A tak na marginesie: w Niemczech mieszka 1 milion ludzi z Polski (wyjechlai po 1989). Sa to normalni ludzie i nie slyszalem, zeby ktos im sie wtrynial w wychowywanie dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Ci ludzie wyjechali do Niemiec dobrowolnie, 31.01.07, 09:56 > wiec o co sie tu podniecamy? A tak na marginesie: w Niemczech mieszka 1 milion > ludzi z Polski (wyjechlai po 1989). Niekt sie nie miesza, w Niemczech sa miliony dwojezycznych dzieci. Faktem jest, ze w milionowej rzeszy zawsze sie znajda wyjatkowe przypadki. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Ci ludzie wyjechali do Niemiec dobrowolnie, 31.01.07, 11:33 A ty wiesz o jakie przypadki tutaj chodzi czy piszesz tak sobie co ci slina przyniesie na jezyk??W tych przypadkach chodzi o rozbite polsko-niemieckie malzenstwa, gdzie Jugendamty zaczely sie wtraca w wychowywanie dzieci.Do zwyklych rodzin nikt sie nie czepia, bo Jugendamty nie maja tam nic do powiedzenia.Pisanie wiec, ze jest tyle i tyle dwujezycznych dzieci, jest totalnie bez sensu, bo to sie nie ma nijak do opisywanych tu przypadkow. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Ci ludzie wyjechali do Niemiec dobrowolnie, 31.01.07, 13:35 > A ty wiesz o jakie przypadki tutaj chodzi czy piszesz tak sobie co ci slina > przyniesie na jezyk? Wiem dobrze o czym mowie, przypadek z Hamburga jest znany nie od dzisiaj. Na kazdy taki przypadek, za ktorym z reguly kryje sie jakas tragedia rodzinna nalezy patrzec indywidualnie, a nie robic z tego kampanii antyniemieckiej. Jesli chodzi o moje osobiste zdanie, to uwazam, ze ten pan z Hamburga chce na calej historii zarobic i uzyskac rozglos. Zaznaczm, jest to moje osobiste zdanie ale znam wiele faktow, o ktorych sie w tych dyskusjach nie wspomina. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Pierdoly 31.01.07, 22:04 Sad nie odbiera bez powodu praw rodzicielskich. Nasz syn wychowuje sie takze dwujezycznie i NIKT nie ma nam tego za zle! Wrecz przeciwnie! Pozdrowienia Odpowiedz Link Zgłoś
malessa NIE BOJCIE SIE! 31.01.07, 07:56 Jak to dobrze sie poskarzyc!!! Juz pisalem na podobny temat. Choc mieszkam w Niemczech od lat prawie dwudziestu pozostalem Polakiem. Mowie bez akcentu w obydwu jezykach. Nie chce mi sie wiezyc w te brednie o zakazach mowienia po polsku. Nie jestem zbyt pro niemiecki. Jest jednyk kilka rzeczy ktorych mozna sie od nich nauczyc. To miedzy innymi rozwaga. Mysle ze te przypadki, o ktorych mowa w artykule sa z tz marginesu spolecznego. NIE BOJCIE SIE! MOWMY W SWOIM JEZYKU. Odpowiedz Link Zgłoś
klod1 NIE BOJCIE SIE! 31.01.07, 08:03 1.Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród, nie damy pogrześć mowy ! Polski my naród, polski lud, królewski szczep Piastowy. Nie damy, by nas gnębił wróg. Tak nam dopomóż Bóg! ... 2.Do krwi ostatniej kropli z żył bronić będziemy ducha, aż się rozpadnie w proch i w pył krzyżacka zawierucha. Twierdzą nam będzie każdy próg. Tak nam dopomóż Bóg! ... 3.Nie będzie Niemiec plul nam w twarz, ni dzieci nam germanił, orężny wstanie hufiec nasz, duch będzie nam hetmanił. Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. Tak nam dopomóż Bóg! ... 4.Nie damy miana Polski zgnieść. Nie pójdziem żywo w trumnę. W Ojczyzny imię i w jej cześć podnosim czoła dumne. Odzyska ziemię dziadów wnuk. Tak nam dopomóż Bóg! ... Tekst tej pieśni-przysięgi napisała poetka Maria Konopnicka.Pierwszym impulsem do powstania wiersza były tragiczne wydarzenia we Wrześni pod Poznaniem.Maria Konopnicka przebywając od 10 lat w Europie Zachodniej, dowiedziała się w 1901 roku o pruskich represjach wobec polskich dzieci z Wrześni, ktore zaprotestowały przeciw nauczaniu religii w języku niemieckim.Zarówno rozruchy wrzesińskie, jak i dalsze antypolskie, germanizacyjne posunięcia władz w zaborze pruskim - skłpniły poetkę do napisania słynnych dziś pierwszych słów wiersza, które stały się hasłem - zawołaniem przysięgi ojczystej: "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród (...)" 15 lipca 1910 roku zjechało się do Krakowa około 100 000 Polaków ze wszystkich zaborów i z emigracji.Przybył również najbardziej wówczas znany na całym świecie nasz rodak, wielki pianista Ignacy Jan Paderewski.Był on także fundatorem pomnika Władysława Jagiełły, który tego dnia, podczas uroczystości 500-lecia bitwy pod Grunwaldem, miał być odsłonięty przy placu Matejki.(Pomnik zaprojektował artysta-rzeźbiarz Antoni Wiwulski.) Owacje po przemówieniu Paderewskiego przerwały nagle fanfary.W tym momencie 600- osobowy chór (wyłoniony z 6000 śpiewaków z róznych chórów działających we wszystkich trzech zaborach) pod dyrekcją Feliksa Nowowiejskiego po raz pierwszy wykonał publicznie ROTĘ, z towarzyszeniem orkiestry.Kilka lat później, podczas I wojny światowej, stała się ona jedną z najpopularniejszych pieśni patriotycznych, a emigracja polska przyjęła ją jako swój hymn.Po odzyskaniu niepodległości Rota kandydowała do miana hymnu państwowego.W 1927 roku ks.Aleksander Piotrowski napisał do melodii Nowowiejskiego tekst ROTY KATOLIKÓW (Nie rzucim Chryste, świątyń Twych ... ), któa jest dziś często śpiewana we wszystkich polskich kościołach. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf WSTYD I STRACH 31.01.07, 22:26 czytac te brednie! "1.Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród..." z Hamburga??? "...> nie damy pogrześć mowy !" Ja zdawalem w Niemczech mature z jezyka niemieckiego i nikomu to nie przeszkadzalo! "polski my naród, polski lud, królewski szczep Piastowy." Co z tymi co pochodza z Rusi? Tak na marginesie Chrobry sam sie koronowal bez zgody papieza. Krolewski rod? "2.Do krwi ostatniej kropli z żył > bronić będziemy ducha, > aż się rozpadnie w proch i w pył > krzyżacka zawierucha." Kukuuu!!! Mamy rok 2007, Krzyzakow juz NIE MA!!!! Poczytaj ksiazki historyczne (nie przygodowe Sienkiewicza) na temat Zakonu Najswietrzej Marii Panny! " 3.Nie będzie Niemiec plul nam w twarz," Wiekszosc Niemcow jest za dobrze wychowana, by takie cos robic. Znam ale miejsca w Polsce, gdzie sie to moze przydazyc! "> ni dzieci nam germanił," ale zapomoga i Kindergeld sa dobre, nie? "> orężny wstanie hufiec nasz, > duch będzie nam hetmanił" ...moze F16, ktore sa caly czas w warsztacie? "> Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg. > Tak nam dopomóż Bóg! ..." Pieszo, czy autostopem? " 4.Nie damy miana Polski zgnieść" Czego...??? "> Nie pójdziem żywo w trumnę." ...tam, to nie ale moze do jakiegos zakladu psychiatrycznego... "> W Ojczyzny imię i w jej cześć > podnosim czoła dumne." PROST!!! "Odzyska ziemię dziadów wnuk. > Tak nam dopomóż Bóg! ..." ... w Hamburgu??? Czlowieku, jak chcesz tutaj mieszkac to idz i porozmawiaj z lekarzem. Jak nie to pojec tam gdzie czcza Konopnicka, kilkadziesiat kilometrow na wschod od Berlina. Przyjemnej podrozy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
birczanin Germanizacja TAK 01.02.07, 08:28 germnizacja nie jest niczym złym, w przeciwieństwie do tego co się dzieje po wyborach samorządowych oraz patrząc i korzystając z naszych "polskich dróg" ... 10 września 1939 kiedy Niemcy weszli do wsi, wspomina dziadek, ludzie po rządach sanacji powiadali tak .. W końcu ta ziemia będzie miała Gospodarza !!! Odpowiedz Link Zgłoś
e.gajowa Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Brukseli 31.01.07, 08:11 Kto podgrzewa atmosferę niechęci do Niemców, wczoraj artykuł o premierze, dziś o zakazie rozmowy z dziećmi po polsku. Przecież to ewidentna manipulacja i próba psucia opnii Polaków o sąsiadach. Fakty mówią same za siebie. To nie Niemcy plują na Polaków a przedstawiciele części przegranych w wyborach /PO, SLD/ za wszelką cenę chcą pokazać jaki to autorytaryzm narodził się w Polsce. Temat zaś polsko-niemieckich małżeństw uważam za tzw. temat zastępczy /mówimy o trzech przypadkach a czy ktoś policzył ile takich rodzin funkcjonuje w Niemczech i mają się całkiem dobrze/. Fakt dyskredytacji naszego kraju w mediach jest bezsporny i mam jedno marzenie, że nikt kto myśli nie da się nabrać na w/w manipulacje. Kpiny internautów też nie pomagają, możecie mi wierzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 09:39 > Kto podgrzewa atmosferę niechęci do Niemców, wczoraj artykuł o premierze, dziś o zakazie rozmowy z dziećmi po polsku. Nie wiem czy to wszystko mozna mozna wrzucac do jednego worka. Temat dzieci jest napewno "zastepczy" i wzbudza emocje, na ktore nie zasluzyl. W Niemczech czyta sie czesto o roznych problemach rodzin mieszanych, z reguly bez udzialu Polakow. Sprawa premiera i zarzucanej mu polityki antyniemieckiej to inna sprawa. Faktem jest, ze sam odczuwam to "podgrzewanie atmosfery niecheci", nie wiem jednak gdzie jest zrodlo albo przyczyna tego. Generalne stwierdzenie, ze jest to inicjatywa PO/SLD nie jest zadna odpowiedzia. Odpowiedz Link Zgłoś
061445h Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 15:51 Moja mama byla Niemka, ojciec Polak a ja urodzilem sie w USA i o dziwo mowie i pisze plynnie po polsku a po niemiecku mowie bardzo slabo. Znam wiele polsko- niemieckich malzenstw w Niemczech i nigdy nie spotkalen sie z jakoa kolwiek dyskryminacja. Mysle ze jest to sprawa margonalna i chyba z marginesu spolecznego. A swoja droga to kobiety bardzo potrafia sie mscic na nezczyznach gdy sa opuszczone. Odpowiedz Link Zgłoś
demokratus Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzytomnym 31.01.07, 08:13 aby wnosić takie niedorzeczne skargi. Jeśli jest się Niemcem trzeba znać niemiecki. O czym tu dyskutować? Brak innych tematów? Odpowiedz Link Zgłoś
komorka25 Re: Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzyt 31.01.07, 08:22 Idiota. Przeczytaj jeszcze raz ten artykuł. Ci ludzie nie chcą być Niemcami. Oni tam tylko mieszkają lub mieszkali przez jakiś czas. A poza tym MOGĄ znac niemiecki, ale oprócz tego CHCĄ ŻEBY ICH DZIECI MÓWIŁY W ICH OJCZYSTYM JĘZYKU. To chyba proste. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzyt 31.01.07, 09:45 > ale oprócz tego CHCĄ ŻEBY ICH DZIECI MÓWIŁY W ICH OJCZYSTYM JĘZYKU. > To chyba proste Sluchaj, jesli rodzina jest polsko-polska, a takich jest bardzo wiele, to nikt nie przeszkadza w wychowaniu dwujezycznym. W zaleznosci o tego co "przewaza", rodzina czy szkola albo inne otoczenie, z takich dzieci moga wyrosnac zarowno Niemcy jak i Polacy albo tez osoby, ktore beda sie poczywalo do zwiazkow zarowno z Polska jak i Niemcami. Problemy zaczynaja sie w rodzinach "mieszanych", nie tylko polsko-niemieckich kiedy rodzice walcza o dzieci. Nie mozna powiedziec, ze Jugendamty zmuszaja dzieci do czegos, raczej rodzice strony niemieckiej, uzywaja Jugendamtow i przepisow azeby przeforsowac swoje racje. Odpowiedz Link Zgłoś
vitabravo Niemieckie dzieci w Polsce mogą rozmawiać 31.01.07, 11:23 Nie ma w Polsce zakazu rozmów niemieckich rodziców z dziećmi w ich ojczystym języku. Żądamy wzajemności w prawach. Odpowiedz Link Zgłoś
bismarkhitesv99 Na urlopie mozesz gadac jak chcesz..!! 31.01.07, 11:46 Kto spotkal polaczkow zyjacych w Niemczech musi to meldowac to sprawdzimy czy nie na swalszowanych papierach zyja u NAS.Jezeli czuje sie polaczkiem to pakowac walichy i won do polaczkolandu,wykozystywaczy Niemieckiego systemu socjalnego tu nam nie tzeba.Duzo tutaj takiej choloty ktozy gdy komuna padla nagle przypomnieli sobie ze sa niemcami a teraz gdy na socjalu to polaczki znowu,kopa w dupe i po krzyku.!! Odpowiedz Link Zgłoś
darr.darek naucz się, głąbie, pisać, zanim wypuścisz bełkot 31.01.07, 20:31 bismarkhitesv99 napisał: > Kto spotkal polaczkow zyjacych w Niemczech musi to meldowac to sprawdzimy czy Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf paparlapap!!! 31.01.07, 22:35 Przeczataj jeszcze raz ten artykul. Cos Ci umknelo. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzyt 31.01.07, 11:37 Co znaczy uzywaja przepisow i Jugendamtow???Jezeli przepisy preferuja lub tylko dopuszczaja taka dyskryminacje, to bardzo dobrze, ze sa zaskarzane. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzyt 31.01.07, 13:45 > Co znaczy uzywaja przepisow i Jugendamtow???Jezeli przepisy preferuja lub tylko > dopuszczaja taka dyskryminacje, to bardzo dobrze, ze sa zaskarzane. A pomyslec logicznei nie potrafisz? Jak "niemiecka" matka bedzie chciala walczyc o swoje dziecko przeciwko mezowi obcokrajowcowi to jasne, ze pojdzie najpierw do niemieckiego Jugendamtu. Logiczne, ze polska matka w Polscepojdzie do polskiego urzedu jak jej Arab bedzie chcial zabrac syna na Sahare. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzyt 31.01.07, 17:35 Sad osadzi czy byla dyskryminacja czy nie.Ja jestem pewny wygranej Polakow. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Jaka germanizacja dzieci? Trzeba być nieprzyt 31.01.07, 19:20 > Sad osadzi czy byla dyskryminacja czy nie.Ja jestem pewny wygranej Polakow. Ja tam nikomu zle nie zycze ale tutaj mamy dwie stromny i kazda moze miec racje, a moze i obydwoje jakos racje maja. Sad niemiecki bedzie sie najpierw staral sklonic strony do ugody, cokolwiek to moze znaczyc. O ile wiem polski maz nie pracuje albo tez pracuje tylko dorywczo czy tez honorowo. W takim wypadku szanse jego sa znikome, tym bardziej, ze matka juz ma raz zasadzone prawa rodzicielskie, a on chce to zmienic. Polskie "macho" podejscie nie ma w Niemczech zadnych szans, sam znam bardzo wiele matek, ktore samotnie wychowaly dzieci. Odpowiedz Link Zgłoś
chrisraf Czytaj uwaznie! 31.01.07, 22:32 Dla nich jest jezyk wazniejszy niz prawa rodzicielskie! Co to za rodzice? To jest chore. Nie dziwie sie, ze odebrano im te prawo. Odpowiedz Link Zgłoś
alex-alexander Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Brukseli 31.01.07, 08:26 Jezeli matka jest finansowo i moralnie w porzadku, to Jugendamt (Urzad ds. Mlodziezy - organ pomocniczy Sadu Rodzinnego)nigdy nie zabierza dziecka matce. Odpowiedz Link Zgłoś
emnit Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 08:57 Przauwazcie , ze tytul artykulu sugeruje cos cakiem innego niz to, co wynika z tresci. Chwala Bogu ze jest tam jeszcze ten pytajnik. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 09:58 > Przauwazcie , ze tytul artykulu sugeruje Wiadomo, tytuły... Odpowiedz Link Zgłoś
lucky81 Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 22:34 Ostatnio sporo w Gazecie takich tytułów z pytajnikami. Uważam to za bardzo zły standard. Tytuły z pytajnikami można umieszczać w dziale "Plotki" albo "Opinie", a nie "Wiadomości" czy "Gospodarka". Odpowiedz Link Zgłoś
atena48 Re: rozwiązania powinny byc analogiczne 31.01.07, 08:46 Jeżeli Niemcy ograniczają nas w tym zakresie, to powinniśmy podobne , analogiczne rozwiązania stosować wobec ich mniejszości w Polsce. Może wtedy będą bardziej wyczuleni na problem. Odpowiedz Link Zgłoś
l.o.r.t.e.a Przypomnę że Niemcy to naród który w czasie 31.01.07, 08:56 II wś mordował własne chore dzieci. WŁASNE DZIECI! Czego więc można oczekiwać od nich wobec dzieci z domieszką krwi polskiej? Odpowiedz Link Zgłoś
camel_3d dziecko powinno mowic przede wszystki po niemeicku 31.01.07, 09:03 skoro juz ktos sie decyduje na wyjazd do innego kraju, powinnie zgodzic sie zeby dziecko mowilo przede wszytskim jezykiem tego wlasnie kraju. nasz wlasny w tym przypadku powinin byc drugorzedny. takie podejscie maja wlasnie rodziny arabskie i tureckie. ich dzieci mowie b. dobrze jezykiem rodzicow, natomias bardzo zle po niemiecku. Potem maja problemy z praca bo nikt ich nie che. Ale fakt faktem, zabranianie wogole kontaktow z zabranianie wogole mowienia w jezyku jednego z rodzicow..powinno byc karalne. Ciekawe czemu nie stosuja takich "kar" w stosunku do Turkow i Arabow? Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: dziecko powinno mowic przede wszystki po niem 31.01.07, 10:00 > Ciekawe czemu nie stosuja takich "kar" w stosunku do Turkow i Arabow? A skad wiesz, ze nie "stosuja"? Wiekszosc spraw rego typu w Niemczech dotyczy wlasnie malzenstw mieszanych z Turkami, Arabami albo Afrykanami, przypadki "polskie" sa rzadkoscia. Odpowiedz Link Zgłoś
bogdantadus Nauczyciele w szkole nie sa przygotowani do ... 31.01.07, 11:28 rozmawiania z kazdym dzieckiem w jezyku ojczystym ich rodzicow? Skandal i germanizacja przez duze "G"!!! Zaprosmy ich do Polski - tu kazdy obcokrajowiec znajdzie ciepłe przyjecie i idealne warunki. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Nauczyciele w szkole nie sa przygotowani do . 31.01.07, 13:37 > rozmawiania z kazdym dzieckiem w jezyku ojczystym ich rodzicow? Skandal i germanizacja przez duze "G"!!! Szczegolnie w niektorych szkolach np. w berlinskiej dzielnicy Neukoelln albo Wedding, gdzie nie ma wogole uczniow narodowosci niemieckiej. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: dziecko powinno mowic przede wszystki po niem 31.01.07, 11:29 Poczytaj sobie najpierw cos o wychowywaniu dzieci w rodzinach dwu-jezycznych, zanim zaczynasz pisac takie komentarze.Dziecko moze bez problemu perfekcyjnie wladac dwoma jezykami i nie ma potrzeby wyboru jednego jezyka jako pierwszorzednego. To co zrobily Jugendamty to przejaw skrajnej faszystowskiej dyskryminacji i musza byc za to ukarane. Odpowiedz Link Zgłoś
bogdantadus Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 11:38 magnusg napisał: > Poczytaj sobie najpierw cos o wychowywaniu dzieci w rodzinach dwu-jezycznych, > zanim zaczynasz pisac takie komentarze.Dziecko moze bez problemu perfekcyjnie > wladac dwoma jezykami i nie ma potrzeby wyboru jednego jezyka jako > pierwszorzednego. Wez łaskawie pod uwage, ze sprawa dotyczy skłoconych rodzicow chcacych sobie nawzajem dopieprzyc. Zadnego zakazu mowienia obcymi jezykami NIE MA. Nie mozna wykluczyc, ze w 82 milionowym panstwie zdarzy sie ten i ow głupi urzednik, ktory podejmuje decyzje na podstawie dowolnie przez siebie interpretowanego prawa. Od tego sa instancje wyzsze, ktore rostrzygaja takie sprawy. > To co zrobily Jugendamty to przejaw skrajnej faszystowskiej dyskryminacji i > musza byc za to ukarane. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 11:45 Przeciez odwolania byly-bez efektu.Dopiero jak pojawily sie informacje o zaskarzenie dzialan Jugendamtow do sadow europejskich, nagle Jugendamt w Hamburgu znalazl mozliwosc kontaktu dla jednego z tych Polakow z jego corkami i juz im nagle nie przeszkadzalo, ze ojciec chcial z nimi rozmawiac po polsku.Nawet szef nadzorujacego ten Jugendamt Bezirksamtu przeprosil za zachowanie jego podwladnych.Co jednak nijak nie zmienia faktu, ze probowali przez kilka lat jak tylko mogli dywkryminowac tego Polaka.Niech sie teraz cwaniaczki tlumacza przed sadem i ponosza konsekwencje i karne i dyscyplinarne. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 12:27 W Niemczech jest ca. 6 mln obcokrajowców ze wszystkich możliwych krajów świata. Wielu z nich będąc z innych kultur łatwiej i szybciej przy rozwodach popada w konflikt z obowiązującym w Niemczehc prawem i aby chronić praw dziecka włącza się Jugendamt. Trudno jednak, by Jugendamty zatrudniały rzesze tłumaczy na okoliczność spotkań przez nie kotrolowanych. Już widzę reakcje polskich urzędników, gdyby zmuszano ich albo do znajomości wietnamskiego, chińskiego,ukraińskiego, białoruskiego, afrykańskich narzeczy, albo do zatrudniania tłumaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 12:42 Spotkania pod kontrola pracownikow Jugendamtow wprowadzono z zasady tylko dla przypadkow, gdzie rodzic w przeszlosci wykazywal sie agresja,byl karany, mial zaburzenia psychiczne badz uzywal narkotykow.Nadzor urzednika mial w razie czego chronic dziecko przed przemoca fizyczna.To sie ma nijak do tych Polakow, wiec sam taki nadzor juz jest forma upokorzenia w ich przypadkach. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 13:10 Znasz tych wszystkich Polaków, możesz za nich ręczyć? Czy też wychodzisz z założenia, że każdy Polak to anioł? Jugendamt włącza się TYLKO i wyłącznie na wniosek, na prośbę (z reguły współmałżonka) a nie dlatego, że sam chce kogoś upokarzać. Nie, on MUSI z urzędu na wniosek obywatela działać. Jeśli współmałżonkowie nadużywają urzędu do swoich wojen i być może kłamią, to trudno za to winić urząd. Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 13:40 > Spotkania pod kontrola pracownikow Jugendamtow wprowadzono z zasady tylko dla > przypadkow, gdzie rodzic w przeszlosci wykazywal sie agresja Wlasnie w przypadku z Hamburga moglo tak byc. Poczytaj sobie na forach albo poszukaj w internecie wiecej szczegolow o tym "troskliwym polskim ojcu". Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 17:27 Alez przeczytalem.Zona Pomorskiego w czasie malzenstwa nigdy na przemoc nie narzekala, nie zglaszala zadnych aktow przemocy na policje itd.Nagle po rozwodzie zaczela sie uzalac, ze byla agresywnie traktowana.Ulubiona bajeczka podpychana takiej jak ona przez adwokatow."Niech Pani powie, ze bil, to przed sadem bedzie latwiej". Odpowiedz Link Zgłoś
helmut.berlin Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 19:24 > Alez przeczytalem.Zona Pomorskiego w czasie malzenstwa nigdy na przemoc nie > narzekala, nie zglaszala zadnych aktow przemocy na policje itd. To pokaz mi zone, ktora w czasie malzenstwa narzeka, albo "zamiata pod dywan" w nadziei, ze sie poprawi albo odchodzi. Pan Pomorski, nawet jak to nie nalezy bezposrednio do sprawy, wyglada na pieniacza, ktory probuje wprowadzic zamieszani wsrod i tak slabej i rozproszonej Polonii niemieckiej. Potem dziwimy sie, ze nikt nie uznaje "polskiej mniejszosci" w Niemczech. Odpowiedz Link Zgłoś
bogdantadus Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 11:40 > To co zrobily Jugendamty to przejaw skrajnej faszystowskiej dyskryminacji i > musza byc za to ukarane. Konopnicka wiecznie zywa - dzis na imie jej Fotyga! :-))) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Sprawa jest wydłubana z nosa! 31.01.07, 12:31 bogdantadus napisał: > Konopnicka wiecznie zywa - dzis na imie jej Fotyga! :-))) O tak, tylko rozszerzyła swój zakres działania. Kiedyś broniła dzieci na ziemiach polskich przed germanizacją, dziś czuje się uprawniona robić to w Niemczech. Ciekawe, kiedy zażąda wprowadzenia polskiego jako j. urzędowego w Niemczech. Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk Szkoda, ze nie sluchalas kilka lat temu programu 01.02.07, 00:02 w telewizji francuskiej o niemickim prawodawstwie rodzinnym, ktore chroni dzieci porwane podczas pobytu wakacyjnego w Niemczech u jednego z rodzicow, Niemca czy Niemki, z malzenstw mieszanych (byla Angielka, Francuska i chyba Belg) przed zgodnym z prawem kraju gdzie sie urodzilo i ktorego sad przyznal opieke nad dzieckim jednemu z wspolmalzonkow zamieszkujacych ten kraj, powrotem z wakacji. Bral udzial niemiecki ambasador we Francji, ktory powtarzal w kolko: "bo takie jest prawo niemieckie". Wynikalo z tego jasno, ze nie sa to zadne szczegolne przypadki i ze prawo rodzinne niemieckie ma charakter narodowy, zeby nie napisac nacjonalistyczny tyle tylko, ze trzeba nieco "poskrobac" bo nie widac tego na pierwszy rzut oka. Matki, ktore nie widzialy wlasnych dzieci od kilku lat a ktorym sady niemieckie zakazywaly sie zblizania do miejsca pobytu dziecka przeciagajac w nieskonczonosc wszystkie prawne srodki odzyskania dziecka. Kazdy rok rozlaki gra na niekorzysc tego, ktory zostal pozbawiony mozliwosci kontaktu i z dobrze udokumentowanych reportazy (ktorych nikt nie kontestowal) wynikalo jasno, ze niemiecka administarcja robi wszystko by urwac kontakt dziecka z drugim wspolmalzonkiem. Jezyk jest w tej sprawie tak samo dobrym narzedziem jak sadowe zakazy zblizania sie do miejsca zamieszkania. Program przypominal podobne robione o czestych we Francji problemach malzenstw w ktorych jednym z wspolmalzonkow jest mieszkaniec bylych francuskich krajow kolonialnych Tunezji, Maroka, Algieri. Porywane w czasie wakacjnych wyjazdow dzieci nie wracaja do Francji bedac niejednokrotnie sila zmuszanym do pozostania ukrytym gdzies w Afryce. W Niemczech "ukrycie" zastepuja wyroki niemieckich sadow (niejednokrotnie sprzeczne z prawem europejskim) sankcjonujace porwanie i swiadomie i celowo ograniczajace mozliwosci kontaktu dziecka z nie niemieckim rodzicem. O miejscu zycia dziecka w Niemczech po takim porwaniu decyduje sad niemiecki, ktory, jesli juz w ogole dojdzie do sprawy, opiera sie w duzej czesci na zdaniu dziecka. Po trzy albo czteroletniej rozlace przy aktywnym "praniu mozgu" niemieckiej strony bylego malzenstwa nie ma nieomal szans na inny wyrok niz uprawomocnienie przestepstwa i pozostawienie dziecka w Niemczech. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 prawa mniejszości niemieckiej w Polsce powinny być 31.01.07, 09:06 prawa mniejszości niemieckiej w Polsce powinny być takie same jak prawa mniejszości polskiej w Niemczech: albo w obu parlamentach będą zarezerwowane miejsca dla tych mniejszości albo w żadnym. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: prawa mniejszości niemieckiej w Polsce powinn 31.01.07, 12:34 Ooo, a to Niemcy znów zajęły jakąś część Polski i tym samym jej ludnośś po anaksji stała się mniejszością w Niemczech? Hmm, to była jakaś wojna/napaść, a ja ją przespałam? Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 nie przespałaś po prostu nie było cię na świecie 01.02.07, 08:29 kiedy Niemcy z Austrią napadły zaborczo na Polskę a Polacy stali się obywatelami pruskimi czy austro-węgierskimi na terenie obecnej RFN czy Austrii już 100 i 200 lat temu. Wielu ich potomków przyznaje się do polskości i są taką samą mniejszością tam jak ci obywatele polscy, którzy uważają się za mniejszość niemiecką w Polsce. Jednocześnie ze specjalnych praw dla mniejszości niemieckiej w Polsce mogą korzystać także ci Niemcy, którzy obecnie osiedlają się w Polsce i przyjmują polskie obywatelstwo, mimo, że od pokoleń mieszkali poza Polską. Jest to podobna sytuacja jak tych Polaków, którzy przeprowadzają się z Polski do Niemiec. Proponuję wyrównać te prawa. Czy też uważasz, że jakiś naród może mieć jakieś specjalne przywileje? Odpowiedz Link Zgłoś
e.gajowa Re: prawa mniejszości niemieckiej w Polsce powinn 01.02.07, 08:26 Ludzie ten bełkot mnie przeraża, zastanówcie się kto i w czyim interesie już drugi dzień trzyma na forum informację o germanizowaniu dzieci z małżeństw mieszanych. Nie widzicie że to któryś z kolei temat zastępczy, aby ktoś zdążył napisać tak bzdurny komentarz. Ze też ci "redaktorzy" nie potrafią odpuścić sobie tego judzenia, jątrzenia i pokazywania jacy to my jesteśmy zaściankowi i jak nienawidzimy Niemców albo Rosjan. Moja sugestia zignorujcie ten temat pokażcie że tak naprawdę to jest zjawisko marginalne a nagłośniana właśnie w interesie tych szeroko otwartych na UE, gdzie Polacy jako przysparzający problemów prawnych w poszczególnych krajach Unii powinni być pod specjalnym nadzorem. Ze też nie ma siły na próby wrogiego działania, na uwypuklania zjawisk szkodzących naszemu wizerunkowi. Zostaw prawa miejszości niemieckiej w Polsce, pracuj nad takimi samymi prawami Polaków w Niemczech, ale globalnie i nie przez pryzmat zjawisk marginalnych. Pozatem nie na forum a w odpowiednich instytucjach. Nie daj się wciągnąć w głupią awanturę. Odpowiedz Link Zgłoś
toja3003 Dziękuję za wsparcie inicjatywy zrównania praw 01.02.07, 08:36 Dziękuję za wsparcie inicjatywy zrównania praw mniejszości niemieckiej w Polsce i polskiej w Niemczech i zgadzam się z tobą, że trzeba o to walczyć „globalnie”. Tzn. jak słusznie zauważasz „w instytucjach” . Ale „globalnie” to znaczy także w wymiarze medialnym a do takowego należą fora internetowe. A o tym, że jest to potrzebne świadczy fakt, że zdarzają się także na tym forum wypowiedzi kwestionujące zasadę równości wobec prawa tzn. są ludzie, którzy uważają, że jest zupełnie normalne, iż Niemcy mogą mieć gwarantowane miejsca w polskim Sejmie natomiast Polacy mogą oglądać sobie Bundestag jedynie podczas wycieczki do Berlina a nie od wewnątrz, jako Polacy- posłowie reprezentujący liczną mniejszość polską w RFN. Odpowiedz Link Zgłoś
e.gajowa Re: Dziękuję za wsparcie inicjatywy zrównania pra 01.02.07, 09:16 Tak uważam że również na forum jednak odpowiedzialnie, bez machania szbelką i bez inwektyw. Rozumiem że problem kontaktów dzieci z rodzicami istnieje co nie znaczy, że nieodpowiedzialny internałta ma prawo pisać bzdury, aby tylko podgrzać atmosferę i wywołać fobie antyniemiecką. Spory o dzieci i ich wychowanie toczą się w różnych małżeństwach, także polskich i niemieckich. Jeżeli ten temat ma przynieść profity jakiejś grupie pragnącej prowokować do antyniemieckich wypowiedzi to należy to zignorować i zacząć dyskusję konstruktywną i szukając rozwiązań zadawalających obie strony. Nie dawajmy sąsiadom argumentów do dyskryminowania nas na Forum UE, przez głupie i nie przemyślane komentarze. Odpowiedz Link Zgłoś
panajotow Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 09:08 Coz, chyba lepiej nie wiazac sie z Niemka/Niemcem, albo w razie najmniejszej obawy o przyszlosc dziecka wyjezdzac z nim natychmiast do Polski. Odpowiedz Link Zgłoś
emnit Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 09:24 Tylko po co ??? Odpowiedz Link Zgłoś
stanowcza Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 09:37 Wanda leży w polskiej ziemi, bo nie chciała Niemca, zawsze lepiej mieć Polaka, niźli cudzoziemca :)) I coś w tym jest Odpowiedz Link Zgłoś
emnit Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 09:54 Pewnie, najlepiej jesc codziennie schabowy z kartoflami, od czasu do czasu napic sie wodki, na wczasy pojechac do Leby, i zycie w spokoju przeleci. Po cos jakie glupie pomysly - obce jezyki, cudzoziemcy z ich kretynskimi zwyczajami, Polak/Polka/Polska najlepsza. Odpowiedz Link Zgłoś
honkers Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Brukseli 31.01.07, 09:51 Wiem z doświadczneia własnego że są to odosobnine przypadki które tym bardziej należy piętnować na każdym kroku... Odpowiedz Link Zgłoś
msrcie Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Brukseli 31.01.07, 09:57 Chce zwrocic uwage, ze jestem prawie pewien, iz wszystkie osoby - zarowno rodzice jak i dzieci - maja obywatelstwo niemieckie... Uzywanie jezyka polskiego przez Niemcow traktowalbym jako hobby, jesli sie czuja Polakami to dlaczego przyjeli obywatelstow innego kraju? Jezeli zdecydowali sie byc Niemcami to chyba ze wszystkimi tego konsekwencjami? Kiedys nagle sie okazuje ze obywatelstwo to nie tylko korzysci - wtedy podnosi sie larum. Nie rozumiem tez podwojnego obywatelstwa, jak to dobrze zauwazyl prof. Bartoszewski - a co w wypadku wojny? Po ktorej stronie opowie sie taka osoba? Odpowiedz Link Zgłoś
raven38 Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Brukseli 31.01.07, 10:15 Jugendamt to zasłużona dla Niemiec organizacja germanizacyjna która działała już gdy Polska była pod zaborami,a największe jej sukcesy to wywózka i zgermanizowanie w latach okupacji hitlerowskiej ponad 30 tys. dzieci z Zamojszczyzny.Ok.30% tych dzieci wyrwanych rodzicom zginęło w transportach i w obozach. Odpowiedz Link Zgłoś
emnit Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 10:29 Ales wypalil! Masz szczescie, ze nie od razu Cie mozna namierzyc- za takie pomowienie dostalbys pare Euro do zaplacenia. Odpowiedz Link Zgłoś
vitabravo Czy antypolska GW pisała kiedykolwiek o tym ? 31.01.07, 11:17 Nie, Gazecie Wyborczej nie przeszkadzała przymusowa germanizacja dzieci polskich w Niemczech. Nie widziała problemu "wszystkowidząca" GW. Wybiórczo wszystkowidząca. Odpowiedz Link Zgłoś
bismarkhitesv99 Kto sie czuje polachkiem to musi oposcic Deutsch.! 31.01.07, 11:33 Jak mozna polaczkow tolerowac w Niemczech,niepodoba sie to won i kopa w dupe gorolstwu zasrywajacemu Deutschland.!! Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Kto sie czuje polachkiem to musi oposcic Deut 31.01.07, 11:53 Biedny,maly Volksdeutsch, ktory pisze tutaj na polskim forum, bo na niemieckim ledwo sie potrafi przedstawic.Ty biedaczku jestes kundlem-mieszancem.Zaden Niemiec takiego Möchtegern-Deutscher jak ty nie uznaje za swojego.Ponad 75% mlodych Niemcow wedlug sondazu instytu Allensbach nawet nie wie, gdzie jest Slask:)) Ani z ciebie Polak, ani Niemiec.Takie male zagubione NIC. Odpowiedz Link Zgłoś
bismarkhitesv99 Lepiej byc "niczym" jak gorolem albo polaczkiem.!! 31.01.07, 11:59 Wstyd tylko ze polske wpuszczono do cywilizacji Europejskiej.!! Zajebej gorola motkym,motkym.!! Kapusta z pola i leb z gorola.!! Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Lepiej byc "niczym" jak gorolem albo polaczki 31.01.07, 12:06 Nie zapominaj nigdy- jestes kundlem-mieszancem!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
wacjan1 Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 11:51 emnit napisał: > Ales wypalil! Masz szczescie, ze nie od razu Cie mozna namierzyc- za takie > pomowienie dostalbys pare Euro do zaplacenia emnicie,czy podważasz germańcze fakt wywózki kilkudziesięciu tysięcy dzieci Zamojszczyzny do rzeszy i zgermanizowania ich? Odpowiedz Link Zgłoś
bogdantadus Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 12:12 emnit napisał: > Ales wypalil! Masz szczescie, ze nie od razu Cie mozna namierzyc- za takie > pomowienie dostalbys pare Euro do zaplacenia. Fakt! Tyle, ze gdyby scigac ludzi za glupote na forach, to trzeba by zatrudnic 50 razy tyle prokuratorow i policjantow. Dawniej byly sciany w kiblach publicznych, dzisiaj mamy internet. Odpowiedz Link Zgłoś
mobileinmobili Polskie dzieci moga byc tylko wdzieczne 31.01.07, 11:31 ze sa "germanizowane", podziekuja za to Niemcom w wieku produkcyjnym, cieszac sie z zycia w sytym i bezpiecznym panstwie niemieckim. Jugendmat nie wtraca sie bez potrzey w zycie dziecka, o ile ma zagwarantowany normalny na warunki niemieckie byt. Gdy w gre wchodzi nienawisc rodzinna, slynna polska, po rozwodach, po straconych nadziejach na latwe zycie w Niemczech, ciepria dzieci, ktory jak ich poslkie matki, maja stac w wiecznym rozkroku, miedzy zasciankiem polskim, a dobrobytem niemieckim. Wodka, bezrobocie, brak nadzieji rozbitych polsko-niemieckich rodzin, nie moze decydowac o przyszlosci niemieckiego dziecka. Wszelkie pomowienia o "germanizacji" to jakas bzdura z ubieglego wieku, moze sie urodzic tylo w polskim mozg, gdy sie nie ma mozliwosci i nie posiada odrobiny odpowiedzialnosci za dziecko, wowczas musi wkroczyc urzad panstwowy, ktory z itery prawa dba o dobro obywatela niemieckiego. Odpowiedz Link Zgłoś
mg2005 Niemcy to szowiniści... 31.01.07, 11:39 Przymusowa germanizacja dzieci przez nazistowskie jungenamty... Odpowiedz Link Zgłoś
bismarkhitesv99 Przez 61 lat na Niemieckich ziemiach zabranialisci 31.01.07, 11:50 mowy naszych dziadkow i pradziatkow.Okupanci pie..ni teraz krzycza o jakies prawa za granica wy jestescie naprawde po..i..!! Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Przez 61 lat na Niemieckich ziemiach zabrania 31.01.07, 11:58 Przeciez ta blondyna z Berlina Eryka S.caly czas nawija, ze wszyscy Niemcy zostali sila wypedzeni z Polski, to niby kto mial po niemiecku mowic na tych terenach??Zdecydujcie sie na jedna wersje klamstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Przez 61 lat na Niemieckich ziemiach zabrania 31.01.07, 11:58 Przeciez ta blondyna z Berlina Eryka S.caly czas nawija, ze wszyscy Niemcy zostali sila wypedzeni z Polski, to niby kto mial po niemiecku mowic na tych terenach??Zdecydujcie sie na jedna wersje klamstwa. Odpowiedz Link Zgłoś
koegel1 Jeszcze 2 mil.naszych okupujecie sila !! 31.01.07, 12:05 Sa przesladowani i dreczeni i zabrania im sie po Niemiecku mowic. Czyli wasze mordercze ciagotki wam pozostaly.!! Zajebej gorola motkym,motkym !!! Kapusta z pola i leb z gorola !! Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Ile masz jeszcze nikow Volksdeutschu??:)) 31.01.07, 12:11 Jak juz masz schizofrenie i chcesz udawac kilku uczestnikow forum naraz, to sobie zmien sygnaturke:)))))) Z jedna i ta sama to tylko wsrod swoich cwierc-inteligentnych Stammtischkollegen moga takie numerki sie udac. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Ile masz jeszcze nikow Volksdeutschu??:)) 31.01.07, 12:11 Jak juz masz schizofrenie i chcesz udawac kilku uczestnikow forum naraz, to sobie zmien sygnaturke:)))))) Z jedna i ta sama to tylko wsrod twoich cwierc-inteligentnych Stammtischkollegen moga takie numerki sie udac. Odpowiedz Link Zgłoś
bismarkhitesv99 stac cie na tak dlugie posty albo ci cos poslac !! 31.01.07, 12:56 Numerek to sobie zrob sam ze soba zal ci ze nas tu wielu a tys tylko taki samiutki gorolek z zalem ze bez papierkow i musi w polaczkolandzie dalej szabelke ostrzyc i mazyc. Zajebej gorola motkym,motkym..!! Kapusta z pola i leb z gorola.!! Srakotuki,nagodupce i guptoki to takie poloki !! Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: Jeszcze 2 mil.naszych okupujecie sila !! 01.02.07, 08:59 2 miliony??? mniejszośc niemiecka w Polsce liczy 150 tyscięcy ludzi z czego połowa to przyjezdni po 1990 więc???? gdzie te 2 miliony??? Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: Przez 61 lat na Niemieckich ziemiach zabrania 01.02.07, 08:57 przypomij sobie że jeszcze 300 lat temu ta ziemia należała do Polski tylko wy ją nam oderbraliście, czyli przyszliśmy po swoje. Zresztą do 1949 usuneliśmy wszystkich niemców z ziem zachodnich a później w latach 60 w akcji łączenia rodzin ( w porozumieniu z RFN) całą resztę Odpowiedz Link Zgłoś
koegel1 Obluda okupantow nie zna granic--Pfuj !!! 01.02.07, 11:23 Po pierwsze zarejestrowanych jest moze tylu a z pochodzeniem ponad 2 mil. Ostatnie dane z Berlina.! po drugie ostatnie 700 lat Oberschlesien byl Deutsch. po trzecie polski Slask istnial po plebiscycie w ktorym 40 % pytanych naslanych polaczkow opowiedzialo sie za polska.Tego wam nie wystarczylo i 3 razy polaczki napadli na nas Oberschlesier.Do dzis macie polskie czerwone zaglebie ktore bylo zawsze wasze i my nigdy tego niechcielismy a od reszty wara bo do dzis stare domy maja Niemieckie napisy i sa zywa historia prawdy. Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: Obluda okupantow nie zna granic--Pfuj !!! 02.02.07, 15:42 Do 1600 na śląsku sprawowali władze tamtejszy piastowscy książęta a do 1850 większośc mieszkańców dolnego śląska było polakami. Co do tych danych z Berlina to bym raczej nie praesadzał z 2 milionami bo te pochodzenie może być z tytułu tego że jakiś slązak czy kaszub mają prapradzidka niemca lub wpisali się na niemiecki listy w trakcie II WŚ patrząc w ten sposób wyjdzie że 100 procent polaków to rosjanie a anglicy to francuzi Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: Obluda okupantow nie zna granic--Pfuj !!! 02.02.07, 15:43 Co do plebiscytu i tych nadesłanych polaków to polacy byli tam prawdziwi i nie przyjezdni, to niemcy zwozili obywateli z różnych stron niemiec, polacy nie chcieli zajmowac się śląskiem bo ieli wtedy ważniejsze sprawy na wschodzie , zresztą dlaczego wszyscy powstańcy mówili po śląsku i byli tam zameldowani??? Odpowiedz Link Zgłoś
mobileinmobili Polacy to europejskie warcholy 31.01.07, 11:53 i lepiej ze dziecimi w Niemczech zajmuja sie urzedy, niz skazanie dziecka w Polsce na szukanie zlomu i jedzenia po smietnikach. Z polski jak zwykle, zamiast wdziecznosci, za okazywana pomoc, plynie zwierzeca nienawisc, do tego co nie pasuje do zasciankowej mentalnosci. Nie na darmo, w Unii, Polacy pomalu graja role narodu, nadajacego sie z 90% do psychatrykow. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: Polacy to europejskie warcholy 31.01.07, 12:02 Jak na razie to co tydzien w Niemczech znajduja nowe zabite noworodki, o ktorych Jugendamty jakos nic nie wiedzialy albo nie chcialy wiedziec. A ty synku to niby kim jestes jak nie Polakiem?Tylko nie pisz, ze Niemcem,bo zaraz przetestuje twoj niemiecki i wyjdzie, ze ledwo potrafisz prospekciki z Aldika rozszyfrowac. Odpowiedz Link Zgłoś
koegel1 A kto to jest co je maltretuje albo zabija !!!??? 31.01.07, 12:11 To najczesciej dzieje sie w bylej DDR a kto tam mieszka sama smietanka polskoczerwonogwardzistow ktozy do polaczeniu nagle stali sie Niemcami.Czyli polaczkowy morderczy harakter zawsze zostanie wam we krwi wy pasorzyty europy. Zajebej gorola motkym,motkym,!!! Kapusta z pola i leb z gorola !! Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: A kto to jest co je maltretuje albo zabija !! 31.01.07, 12:15 W bylej DDR mieszkaja ludzie z polskim pochodzeniem????Pokaz jakies zrodlo tej nadzwyczaj odwaznej tezy!:))) Twoj belkot biedaku jest tak glupi i zalosny, ze dyskuska nie ma sensu.Pieprzysz misiu bajeczki rodem ze "Stürmera". Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: Polacy to europejskie warcholy 01.02.07, 09:01 Polacy prazuja najwięcej w UE, bezrobocie mamy tylko 0 2 procent większe od niemców, mamy od nich większy wzrost i kolejny punkt za Polakami bez polaków w niemczech dawno turcy stanowili by tam większość Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Gnębienie Niemców w ich własnym kraju za II WS 31.01.07, 12:56 "Nieoficjalnie dowiadujemy się, że Niemcy, kontrolując rozmowy, chcą zapobiec próbom wywierania nacisków na dzieci czy przygotowywaniu ucieczek z Niemiec." ________________ Ano właśnie. Jugendamt włącza się niezwykle rzadko do takich spotkań z dziećmi i robi to ZAWSZE na wniosek i tylko wtedy, gdy rodzina jest w stanie ROZKŁADU, i sama sobie z jego skutkami nie radzi. Z reguły to rodzic opiekujący się dzieckiem, na ogół matka, zgłasza (prawdziwe czy urojone) podejrzenie, że drugi rodzic, wykorzystuje spotkania w j. ojczystym (tu: polskim) do nakręcania dziecka przeciw własnej matce opowiadając mu np. dramatyczne, okrutne kłamstwa na jej temat lub właśnie szykując do ucieczki. Taka instytucja pomocy jest sama w sobie bardzo mądrym wynalazkiem, bo ma chronić dziecko przed zaburzeniami emocjonalnymi wynikającymi z używania dzieciaka jako broni w wojnie skłóconych/rozwiedzionych małżonków. Trudno jednak żądać od Niemców, by przy KILKUSET narodowościach i niezliczonych językach i narzeczach obcokrajowców korzystających z niemieckiej gościny, urzędy musiały opanować ich języki lub zatrudniały tabuny tłumaczy. Jest to zwykłe nadużycie cudzej gościnności i gdyby nie fakt specyficznie niemieckich obciążeń II WS ton byłby, musiałby być ostrzejszy. Anglicy, jak niedawno podawała GW, NIE chcą przyjmować dzieci polskich emigratów do szkół, bo te nie znając angielskiego obniżają ich dzieciom poziom. W Niemczech jest to NIEMOZLIWE, bo podnosi się wrzask o dyskryminacji. Nawet na propozycję, by dzieci obcokrajowców chodziły rok wcześniej na kos'zt państwa na kursy przygotowawcze podniósł się krzyk o dyskryminacji. Skutek jest taki (miałam to okazję kilkakroć obserwować), że poziom CAŁEJ klasy sięga dna i nawet dzieci niemieckie (o ile rodzice nie zabiorą ich do lepszych szkół) nie umieją po 2 latach podstawówki pisać ani nawet prawidłowo, stosownie do wieku, się wysławiać. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Gnębienie Niemców w ich własnym kraju za II W 31.01.07, 13:03 Jeszcze jedno: Aby uniknąć tego, że szkołę kończą obcokrajowcy bez podstawowej nawet znajomości niemieckiego, zaproponowano w niektórych landach, by dzieci na przerwach zamiast zanmykać się w swoich grupach-getach językowych rozmawiały z dziećmi innych grup po niemiecku, czyli by różne grupy mogły się ze sobą porozumiewać. Dopiero podniosł się wrzask o dyskryminacji. Odpowiedz Link Zgłoś
oda15 Re: Gnębienie Niemców w ich własnym kraju za II W 31.01.07, 13:25 @eva15 jak zwykle masz racje O. PS: Zobacz w Twojej skrzynce pocztowej:) Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 Re: Gnębienie Niemców w ich własnym kraju za II W 31.01.07, 13:43 Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Też zajrzyj do skrzynki. pzdr. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Daruj sobie te pochwaly dla Jugendamtow. 31.01.07, 17:43 Te pochwaly dla Jugendamtow mozesz sobie darowac, bo zadna inna instytucja w Niemczech sie tak nie kompromituje jak oni.Tydzien w tydzien sa przypadki pokazujace ich niekompetencje.W Bremie oddali ojcu-narkomanowi dziecko do opieki, pomimo ze szef domu dziecka, gdzie maly Kevin przebywal byl temu przeciwny.Efekt-dziecko zmarlo zakatowane.W Hamburgu rodzice zaglodzili na smierc mala Jennifer.Nikt z Jugendamtu sie nie interesowal, dlaczego dziecko nie chodzilo do szkoly, nie mialo badan lekarskich itd.Takich przypadkow tylko z zeszlego roku jest kilkadziesiat.Jugendamty to biurokracyjny potwor, ktory troszczy sie przedewszystkim o siebie i swoje wygodne posadki.Dzieci maja gdzies. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 może czytaj ze zrozumieniem? 31.01.07, 18:58 Piszę: "Taka instytucja pomocy jest sama w sobie bardzo mądrym wynalazkiem,(...)" No i gdzie tu jest chwalenie jej pracy i jej wyników? Zdaje się, że próbujesz mi coś na siłę wcisnąć. Odpowiedz Link Zgłoś
bogdantadus Re: może czytaj ze zrozumieniem? 31.01.07, 19:13 eva15 napisała: > Piszę: > "Taka instytucja pomocy jest sama w sobie bardzo mądrym wynalazkiem,(...)" > > No i gdzie tu jest chwalenie jej pracy i jej wyników? Zdaje się, że próbujesz > mi coś na siłę wcisnąć. To wierny i pilny uczen Kurskiego i Galby, albo alter ego jednego z nich. Odpowiedz Link Zgłoś
eva15 A w Germanii ziemia jęczy, Polak pruskie dzieci mę 01.02.07, 00:30 A w Germanii ziemia jęczy, Polak pruskie dzieci męczy. A przy tej okazji również i urzędy. I taka jest prawda i innej prawdy nie ma, jak słusznie mówił (podobno) tow. Kania. A tak naprawdę szkoda w tym wszystkim miłej, ciepłej i b. mądrej pani prof. Schwan na te awantury i bicie piany. Odpowiedz Link Zgłoś
gekon1979 nazigermancy to prymitywny narodek, nalezy 31.01.07, 13:15 uchronic te dzieci przed germanizacja, to najwieksza tragedia jaka moze sie przydazyc czlowiekowi byc niemcem lub kacapem Odpowiedz Link Zgłoś
chichrajacy2 Byc zarazom pokomunistycznom to gorsze od gowna! 31.01.07, 14:34 To ze czlowiek urodzil sie w okupowanym przez goroli kraju niejest tak zle jak urodzic sie samym gorolem. Ta gagzina zwana polaczkowogownowoczerwonogwardzistowa jest gorsza jak wrzod na dupie.wrzoda mozna wycis i po klopocie a co z gorolem ???? Odpowiedz Link Zgłoś
pimpek102 za 100 lat nie będzie Niemców nie będzie problemu 31.01.07, 16:23 miłego dnia :))) Odpowiedz Link Zgłoś
bogdantadus Ciebie tez nie bedzie. 31.01.07, 20:31 pimpek102 napisał: > miłego dnia :))) Poki co... Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: za 100 lat nie będzie Niemców nie będzie prob 01.02.07, 09:03 Prawda już w 2050 nie edzie problemu bo wiekszośc społeczeństwa niemiec będą stanowili turcy i inni arabowie zaś rodowici niemcy w większosci będą emerytami Odpowiedz Link Zgłoś
icc217 Cos tu nie tak ...a sam tytul juz prowokacyjny! 31.01.07, 14:45 Jakis "powod" musial byc, generalnie z pewnoscia tak nie jest. A ze jestesmy "niemile" widziani (i nie calkiem bez podstaw) to fakt. Odpowiedz Link Zgłoś
s-k-i-n Niemcy w ten spos.walczą u siebie z ujemn.przyrost 31.01.07, 14:57 naturalnym.. cwane! ale tonic nowego..za okupacji polskie dzieci odpowiadajace idealom aryjskosci też byly odbierane polskim rodzicom i przekazywane niemieckim sierocincom badź niemeickim rodzinom... Odpowiedz Link Zgłoś
koegel1 No a toba sie wszyscy brzydzili i teraz zazdroscis 31.01.07, 15:23 A co bylo na Slasku ty polaczkupokopany,zmieniano nam imiona nazwiska za niemiecka mowe wsadzano do obozow koncentracyjnych w Myslowicach,Jaworznie Swietochlowicach i na sile nas spolszczano i dlatego z calego serca brzydze sie wami i was przeklinam.!! Odpowiedz Link Zgłoś
poglodzio Re: No a toba sie wszyscy brzydzili i teraz zazdr 01.02.07, 09:05 A co było w latach 1890-1910 i jeszcze później i jeszcze wcześniej ale to były główne lata kiedy na śląsku i w wielkopolsce zmieniano nazwiska polakom na niemiecki oraz wtedy wysaidlano najwięcej polaków w samym tylko 1905 ze śląska wysiedlono ich 70 tysięcy Odpowiedz Link Zgłoś
061445h Re: Niemcy w ten spos.walczą u siebie z ujemn.prz 31.01.07, 16:11 mialem juz wiecej nie pisac. Ale widze brak znajomosci tematu i aragancje niektorych tutaj piszacych. Zawsze ci biedni Polacy. Ja mam w rodzinie przypadek odwrotny. Moj kuzyn ozenil sie z Polka. Wspaniala kobieta i dobra matka. On za to nie nalezy do osob z ktorymi warto sie zadawac. to wlasnie matce Polce sad przyznal opieke nad dziecmi. Nawet dziadkowie Niemcy ja poparli i sasiedzi tezniemcy. Wiec nieogolniajcie. Odpowiedz Link Zgłoś
ryssio A dlaczego dziecko ma mowić po polsku? 31.01.07, 16:19 Skoro zostało w Niemczech, to niech lepiej uczy się (poza niemieckim) angielskiego, francuskiego, włoskiego czy nawet rosyjskiego. Skoro jeden z rodziców był Polakiem, a drugi Niemcem, to na pewno ten Polak znał niemiecki, więc i tak dziecko sie z nim porozumie. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: A dlaczego dziecko ma mowić po polsku? 31.01.07, 17:37 Masz niezle kompleksiki koles.Lecz je, bo zerowe poczucie wartosci to powazny defekt.Zadna panienka takiego zakompleksionego chlopczyka nie bedzie chciala. Odpowiedz Link Zgłoś
oda15 Re: A dlaczego dziecko ma mowić po polsku? 02.02.07, 10:25 Kompleksy ma ten, ktory najpierw pojedzie na niemiecki paszport, a potem sie skarzy na dyskryminacje. Odpowiedz Link Zgłoś
caesar_pl Re: Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Bruksel 31.01.07, 16:55 Co to za glupek musi byc ten Polak skarzacy Niemcy.Byl ozeniony z Niemka,mieszkal w Niemczech ,ma dzieci w Niemczech i nie umie po niemiecku!!!Niech lepiej zostawi dzieci w spokoju i niech zostana Niemcami bo jak zostana Polakami to beda mialy zmarnowany zycie. Odpowiedz Link Zgłoś
bergman1 jak jesteście tacy patryjoci to wracajcie 31.01.07, 17:06 a Niemcy mają rację. Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: jak jesteście tacy patryjoci to wracajcie 31.01.07, 17:32 bergman1,koegel1,bismarckhitesv99-jeden i ten sam Volksdeutsch.Biedak ma schizofrenie i kilka nickow potrzebuje, zeby sie wyslowic:) Odpowiedz Link Zgłoś
chichrajacy2 A ty co sam z ta szabelka jak zwykle na czolgi !! 31.01.07, 19:36 Ty masz jakies zakompleksienia co niechcial zaden Niemiec twej matki rznac. A po rusku z Lwowa to tylko bieda i nienawisc dla leprzej rasy. Wstydz sie chadziaju i zostaw sobie to w spokoju bo jak polaczki beda do nas na kolankach to ty bedziesz sie musial czolgac. Biedaku z schizofremia wes sobie kup jak zwykle flaszeczke wpie..zonie jak masz taka i idz na pole za stodole i pochlastaj sie-napewno ci ulzy !!! Odpowiedz Link Zgłoś
carramba7 Re: A ty co sam z ta szabelka jak zwykle na czolg 31.01.07, 20:05 A ty se kup halba..kałmucki pomiocie... Odpowiedz Link Zgłoś
chichrajacy2 Re: A ty co sam z ta szabelka jak zwykle na czolg 31.01.07, 20:20 Polaczku zakompleksiony ja pije tylko winko czerwone lampke wieczorem wlasnie stoi tu przy mnie przy komputerze a co u ciebie stoi chyba h... No ale zato mozesz sobie ta szabelke naostrzyc moze ja kupie i kupisz sobie cos ,napisz cene i adres napewno pomoge,mam slabosc dla biedakow i pomagam chetnie. Odwagi napewno dostaniesz dobra cene !!! Odpowiedz Link Zgłoś
maciej.nowicki1 Re: A ty co sam z ta szabelka jak zwykle na czolg 31.01.07, 23:30 kim ty jestes bo napewno nie niemcem wstyd nam za ciebie wyrazaj opinie sam za siebie wiem z tego co piszesz ze jestes mieszancem Odpowiedz Link Zgłoś
magnusg Re: A ty co sam z ta szabelka jak zwykle na czolg 01.02.07, 11:32 Jeszcze jeden nick sobie biedaku wymysliles:)Tym razem dla zmylenia zamiast 1 na koncu nicka postawiles 2.Ale ty bystry i przebiegly jestes:))))W srodowisku debilnych Volksdeutschow pewnie za inteligenta uchodzisz:))) Juz ci napisalem.Jestes smierdzacym kundlem-mieszancem.Nigdy Niemcem nie bedziesz, a Polakiem na szczescie tez nie jestes.Male gowno jestes, ktore nigdzie nie ma ojczyzny.I poza smierdzeniem nic nie potrafisz. Odpowiedz Link Zgłoś
calber Do podstawowych praw człowieka należy także... 31.01.07, 18:34 prawo do ośmieszania się w dowolnie wybrany sposób. Ciekawe kiedy przyjdzie powtórka z Drzymały? Odpowiedz Link Zgłoś
yxcv Germanizacja dzieci? Skargi Polaków w Brukseli 31.01.07, 18:52 uczcie sie jezyka wroga Odpowiedz Link Zgłoś
1europejczyk G. Schwan: bezczelny babsztyl klamie jak z nut ! 31.01.07, 23:26 Ukrywanie niemieckiej narodowej polityki rodzinnej oparte jest wlasnie na argumentach Schwan: "sa to pojedyncze przypadki". To jest klamstwo. Takie jest niemieckie prawodawstwo, ktore wyraza gleboko zakorzenione w niemieckim prawie nacjonalistyczne podejscia do spraw narodowych: dzieci Niemcow sa przede wszystkim Niemcami z kim by nie byly "robione". Rodzinne prawodowstwo niemieckie broni niemieckich "interesow" narodowych nawet jesli sa w konflikcie z prawodawstwem europejskim. Konflikty w malzenstwach mieszanych, ktorych jednym partnerow jest Niemiec przypominaja te z mieszkancami krajow Afryki polnocnej. Niemcy rodzice korzystaja bardzo czesto z pretekstu wakacji by zatrzymac dziecko ktore pozniej po kilku miesiacach prania mozgu decyduje gdzie ma zostac: bo takie jest wlasnie prawo niemieckie. I nie ma zadnego znaczenia znaczenia ze zostalo porwane (niewrocilo na wyznaczony w umowie czas z wakacji), ze sad w miejscu w ktorym zostalo urodzone i w ktorym rodzice sie pobrali i rozwiedli przyznal prawa opiekuncze drugiej stronie. Jego pobyt w Niemczech jest chroniony przez prawo niemieckie, ktore nie waha sie posunac do sadowego zakazu zblizania do miejsca zamieszkanie dziecka drugiemu bylemu wspolmalzonkowi. Dotyczy nie tylko Polakow oczywiscie ale wszystkich malzenstw mieszanych z Niemcami czy Niemkami: Francuzek, Hiszpanow, Wloszek itd... Odpowiedz Link Zgłoś
kaffeebohne bzdura 01.02.07, 01:46 > Takie jest niemieckie prawodawstwo, ktore wyraza gleboko zakorzenione w > niemieckim prawie nacjonalistyczne podejscia do spraw narodowych: dzieci Niemcow > sa przede wszystkim Niemcami z kim by nie byly "robione". W pewnym sensie masz rację: w Niemczech obowiązuje zasada ius sanguinis - w tym przypadku dziecko nabywa obywatelstwo tego państwa, którego obywatelem jest przynajmniej jeden z rodziców... Ale na tym się kończy zgodność Twojej wypowiedzi z niemieckimi ustawami, o których najwyraźniej nie masz pojęcia. Odpowiedz Link Zgłoś