Dodaj do ulubionych

Nasz człowiek w firmie PRL

01.04.07, 08:53
Czy jest rachunek krzywd jakie wyrządził ludzim na śląsku Jerzy Ziętek?
Jedynie K.Kutz broni Starego Jorga,ktoś powie,że za to,że wspomagał jego
twórczość filmową.
Artykuł jest paszkwilancki i tyle.
Bo teraz trzeba wszystko co z PRL-u trzeba zohydzić.
Obserwuj wątek
    • zigzaur Re: Nasz człowiek w firmie PRL 01.04.07, 10:16
      Czy Jerzy Ziętek jest spokrewniony z aktorką Ewą Ziętek? Bo jest ona Ślązaczką.
    • helguera Głupoty w stylu GW 01.04.07, 11:41
      Stek bzdur że aż się wierzyć nie chce.Czy to że Kutz miał do niego drzwi
      otwarte to już jest powod do tak falszywego przedstawienia komunistycznego
      funkcjonariusza.GW zawsze chodziło by pokazywać czerwonych w korzystnym
      świetle.Przecież to jej red,. naczelny zbrodniarzy nazwal ludzmi honoru.Czy
      gdyby na Sląsku nie bylo Zietka to nie byloby dróg ,parków ,obiektow
      sportowych,co zaorali by ten region.A może chodzilibysmy do szkół,czy jeżdzili
      po drogach budowanych za hitlera,zresztą i tak z obiektów z tych czsów
      korzystamy.I co mamy chwalić hitlerowców,pomniki im
      budowac.Castro,Bokassa,czyKadafi nic nie budowali,też trzeba ich czcić.A co ten
      Zietek[Gierek]zrobil by pomóc ludziom katolickiego Slaska,pracującym na okrąglo
      cały miesiąc,by mogli po ciężkiej pracy odbywać praktyki religijne.Zrobili
      owszem ,rozwalali ciagnikami kaplice gdzie z braku kościoła ci ludzie na mrozie
      nieraz spelniali swój katolicki obowiazek.Ci czerwoni przyjaciele ludu nie
      pozwolili poddanym uczcić obrqaz MBCZ,nie wpuszczając go do kościołow
      Sląska.Pomniki tych komunistycznych funkcjonariuszy mogą stać owszem ale tylko
      w red.GW i w domu Kutza.I przestańcie łgać w stylu ''Cały Slask za Ziętkiem,bo
      to kłamstwo.
      • piotr7777 Re: Ślązacy mają prawo do dobrej pamieci o Ziętku 01.04.07, 11:53
        ...a różnym Krokuciom nic do tego.
        Poza tym obiekty, które powstały dzięki Ziętkowi powinny nosić jego imię.
        Inaczej byłoby to fałszowanie historii i odbieranie mu historcyznych zasług.
      • brynio5 Re: Głupoty w stylu katoprawicy! 01.04.07, 19:37
        helguera napisał:
        > Stek bzdur że aż się wierzyć nie chce.Czy to że Kutz miał do niego drzwi
        > otwarte to już jest powod do tak falszywego przedstawienia komunistycznego
        > funkcjonariusza.
        >A co ten Zietek[Gierek]zrobil by pomóc ludziom katolickiego Slaska,pracującym
        >na okrąglo cały miesiąc,by mogli po ciężkiej pracy odbywać praktyki
        >religijne.Zrobili owszem ,rozwalali ciagnikami kaplice gdzie z braku kościoła
        >ci ludzie na mrozie nieraz spelniali swój katolicki obowiazek.

        Człowieku jesteś chory z tym całym katolickim myśleniem! Nie wszyscy na Śląsku
        do tej ferajny należą.A komunistycznymi funkcjonariuszami jesteście po dziś
        dzień WY czyli przynależący do kościoła katolickiego.To Chrystus był pierwszym
        komunistą na świecie i tak WAM już zostało.Nikt wam niczego nie rozwalał bo za
        komuny na Śląsku wybudowano ponad 70 obiektów sakralnych. I na to Zientek też
        WAM załatwiał zgody,finanse, materiały i inne cuda.
        I na końcu powiem,ze gdyby ta komuna była taka wredna jak WY to przedstawiacie i
        mówicie na okrągło to takie gnoje jak ty by już dzisiaj nie pisali na tym
        forum. Bo by ich zwyczajnie fizycznie nie było!
        A od Zientka się odpie....l!
        Amen!
      • kerk5 no cóż-Zętka nie znam,ale w Spodku i na Stadionie 02.04.07, 14:08
        Śląskim byłem i nie ma takich obiektów nigdzie indziej
        coś jednak zrobił w tym bajzlu Polski Ludowej
    • theoscop Nasz człowiek w firmie PRL 01.04.07, 12:04
      Jerzy Ziętek - to już historia. Historia, która wyraża się jego prawdziwymi
      dokonaniami, osiągnięciami i śląsko-polskim patriotyzmem, spotykanymi na Śląsku
      prawie na każdym kroku. Nie ulegajmy więc obecnym staraniom PiS-owskim, chcącym
      dla własnych doraźnych korzyści zdyskredytować tego zasłużonego dla Polski i
      Śląska człowieka. PiS niedługo przeminie bez śladu, a dokonania Jerzego Ziętka
      pozostaną!
      • fyrlok Re: Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:47
        > śląsko-polskim patriotyzmem, spotykanymi na Śląsku prawie na każdym kroku.

        Jo niy wjym, kaj ty kroczysz.
        Ale mosz chyba problymy z gowom i w kroku.
    • krawat23 Gomułka 01.04.07, 12:15
      Protekcja Gimułki w 1948 była raczej pocałunkiem śmierci niż pomocą.
      Nawet jesli Gomułka wsparł Zietka w pierwszej połowie 1948 to juz w drugiej
      połowie tego roku Ziętek mógł drogo za to zapłacić. Zresztą poparcie Gomułki
      wtedy to raczej powód do zadowolenia niż wstydu.
      Autorka pisząc o prawdopodobnym poparciu Gomułki powinna króciutko opisać
      owczesną sytuację polityczną w Polsce. To sa istotne sprawy - szczególnie dla
      młodych ludzi.
      Swoja droga , zbyt duzo w artykule plotek i niesprawdzonych czy niepewnych
      informacji, Pozwole sobie stwierdzić, ze jest to zwyczaj coraz cześciej
      spotykany w artykułach i pracach historycznych, szczególnie tych pisanych przez
      urzedników IPN. To bardzo smutne.
    • kawal-drania Re: Nasz człowiek w firmie PRL 01.04.07, 12:37
      Jałowy spór, przecież skoro Ziętek wybudował to i tamto to w oczywisty sposób
      powinno to nosić jego imię. Gierkówka pozostanie gierkówką choćby stado
      Korkuciów wykorzeniało ją z umysłów Polaków wszystkimi siłami. Polacy nie dadzą
      sobie robić wody z mózgu i - jak to mawiał Szwejk - jakiś tam śmieszny pan
      Korkuć nic na to nie poradzi choćby z tego wysiłku i napięcia zerżnął się w
      spodnie. Kto to w ogóle jest, że przypisuje sobie prawo do decydowania o czym
      ludzie mają pamiętać, a o czym nie - Korkuć to na razie wierny czytelnik
      Orwella, nikt, a raczej NIC więcej.
      A najciekawsze, że po obecnej władzy nawet nic takiego, co budował Ziętek nie
      zostanie, bo IV RP nie buduje i nie tworzy nic poza podgrzewanymi chodnikami
      przed pałacem Prezydenta.
    • uu1 Nasz człowiek w firmie PRL 01.04.07, 12:49
      - Nie pozostawił po sobie żadnych krzywd - mówi Kutz. - A że pracował pod firmą
      PRL? A niby pod jaką miał pracować? Była wtedy jakaś inna?
      I to jest, najlepsze z możliwych epitafium.
    • adrem63 Re: Nasz człowiek w firmie PRL 01.04.07, 12:56
      Ta historia wygląda na prawdziwą i jest świetnie opowiedziana, bez natrętnych
      podtekstów.
      Takich ludzi PRLu o ciekawym życiorysie i dokonaniach było wielu. Warto o nich
      pisać.
    • witzjack Jerzy Wziętek 02.04.07, 00:23
      Łapownik, partyjny sku..syn. Wstyd, że na Śląsku wielbią takich Ziętków,
      Gierków czy Mitręgów.
    • lookas7 takie szuje i zdajcy nawet i dzisiaj są wybielani, 02.04.07, 00:51
      zwłaszcza w GWnie, które od zawsze wybierało właściwe autorytety sprzedawczyków
      Polski jak Szczypiorski, Czajkowski. A ten gruby safanduła to niby co z dobroci
      serca? Nie dość, że już przed wojną okazał się zdrajcą, za komuny czerpał
      profity, a teraz takim śmieciom i czerwonym szumowinom będzimy stawiac
      pomniki????
      • lookas7 Re: to na pomniki zasługuję też pewnie Kiszczak, 02.04.07, 01:17
        Jaruzelski, Piotrowski, Urban, no i oczywiście główny utrwalacz władzy ludowej
        po 2. wojnie świat. kolega towarzysza Ziętka, Zawadzki - umieszczony na liście
        zbrodniarzy narodu polskiego!
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 05:49
      > Będąc wysokim funkcjonariuszem, zawsze pomagał śląskim powstańcom.

      WIEKSZOSC Slazaków nie brala udzialu w tych tzw. "powstaniach".

      W Plebiscycie WIEKSZOSC zaglosowala za pozostaniem w Niemczech.

      A potem WIEKSZOSC, szczególniwe po 2giej Wojnie
      byla wsciekla na tych zaklamanych, antyslonskich,
      czesciowo obcych, rozmnazajacych sie profiterów
      koleszkowego systemu.


      > Namówił Edwarda Gierka
      antyslonskiego supergorola
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 05:50
      > Ludzie w Katowicach do dziś wzdychają na samo jego wspomnienie.

      Co za pierdoly !

      Ja, gynau - wzdychajom, ale w colkiym inkszym synsie.
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 05:51
      > potem przeszli na stronę sanacji Józefa Piłsudskiego
      > i jego prawej ręki na Śląsku - wojewody Michała Grażyńskiego.

      Eli sprzedali sie hadziajom.
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 05:53
      > Uważał, że dyktator powstania jest tchórzliwy, stawia
      > dyplomację ponad szybkie decyzje i waleczność.

      Polakofsko "logika".....
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 05:56
      > Bo po pierwsze, oderwał się od Śląska, po drugie, nie był dość zręcznym
      > politycznym graczem, po trzecie, był zbyt konfliktowy".

      Fto ? Albert ??
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 05:59
      > Szybko awansował z pisarza kompanii na oficera oświatowego.

      To sie tedy nazywalo "politkomissar",
      nazwijmy wlasciwym mianem, ja ?
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:01
      > Kutz: "Nie dzielił okoliczności na dobre i złe,
      > a jedynie na mniej lub bardziej sprzyjające.

      Kutz, mosz recht.
      Ale idzie krócej: tzw. Wendehals.

    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:05
      > Potem Zawadzki i Ziętek wypili razem wódkę,

      > Każdy, kto mówi po polsku i deklaruje się jako Polak, jest nim - stwierdził
      > Ziętek podczas weryfikacji narodowościowej. I dodawał: - Wreszcie oderwaliśmy
      > się od znienawidzonych Prusaków i jesteśmy gospodarzami tej ziemi.

      Co to ta wódka nie robi z ludzi...
      I potym taki szajs godajom. :)

      Slonsk bol (i je) milion razy bardziyj skomplikowany !
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:06
      > i jesteśmy gospodarzami tej ziemi.

      Ze niby kiedy ?
      KIEDY Slonzoki bylo "gosdpodarzami tyj Ziemi" ??!

      Po 1922 ???!!! PO 1945 ???!!!
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:08
      > Ślązacy przywykli do częstych zmian władzy i każdej się słuchali.

      Juszzajs vereinfachung i to fest !
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:11
      > Ochab, Zawadzki, Kurzydlo-Grazynski, Cyrankiewicz, Gierek, .....

      Same "Slonzoki" :)))
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:13
      > Ziętek kochał władzę - mówi Kutz. - Rządził tak, jak żył. Namiętnie,
      > sensualnie, artystycznie. Kreował swoje światy, budował miasta, ziszczał
      > swoje wizje.

      I jak na politkomissara przystalo (i niyjednego dzisiej tysz)
      - zakladol teczki. :(
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:16
      Kiedy przegląda się podpisane przez niego dokumenty, powstaje wrażenie, że
      Ziętek nie znał słowa "nie". Oczywiście nie wszystkie prośby mógł spełnić, nie
      wszystko leżało w jego mocy, ale za każdym razem przychylał się do prośby.
      Protegował wszystkich - zarówno bliskich sobie ludzi, jak i zupełnie obcych,
      zwyczajnych obywateli
      -------------------------------

      Co to za sraka ???????????!!!!!!!
      W tym czasie 3/4 Slonzoków bolo spychane nabok,
      we wlasnym hajmacie !
    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:18
      > Ale owoce zbierał Gierek, to o nim mówiono,
      > że jest dobrym gospodarzem i organizatorem..

      Lepiyj sam niy cytowac,
      jak u nos na Slonsku losprawiali
      o pamponskim podciepie z zabrynickiej
      pasozytniczej gorololandii......

    • fyrlok Nasz człowiek w firmie PRL 02.04.07, 06:43
      > Więcej o Jerzym Ziętku i innych znanych Ślązakach w książce Aleksandry Klich

      Girndt, ks.Fröhlich, dr Wagner, inz.Wedding, Grundmann ?
      Kaduk, Szczurek, Bednarek, Clauberg, Bialetzki ? :(
      Kiss, Kalide, Kotulla, Schygulla, Thomalla ?
      Hochberg, Schaffgotsch, Ballestrem, Patschinski, Kottulinsky, Donnersmarck ?
      Kupka, Kozdon ? Goeppert ? Godulla, Gryczik-Schaumburg ? Wachsmann ?
      Emin Pascha ? Slawenzitz ? Schinckel ? Moltke ? Stauffenberg ?
      Eichendorff ? Zweig ? Jarczyk ? Alder ? Tiele-Winckler ?
      Kreuzburger ? Reden ? Maitzen ? Friedländer ? Kolmann ?
      Schwierzina ? Toerplowitz ? Moecke ? Alscher ? Bieniek ?
      bp. Nossol ? dr Lukaschek ? Ulitzka ? Gallus ? bp. Mixa ?
      Willimowski ? Mross ? Weissler ? Oppavsky ? Eckert(Janosch) ?
      .......
      .......
      .......

      Pani Klich - czy ta ksionszka bydzie o NASZYM Slonsku ?

      Czy tam stoi o tych prawdziwych,
      dobrych i niedobrych, mondrych i gupich,
      ale richtig oryginal-Slonzokach ?

      Abo zajs tako slepo na jednym oku polonusowo propagandowo sztampa ?
      Ino zajs o Miarkach, Ligoniach i tzw. "powstancach" i innych specach ?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka