Dodaj do ulubionych

Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji

14.08.07, 09:49
Miejmy nadzieję, że NIE wprowadzi oceny z religii do średniej ocen - byłoby
teraz trudno to odkręcić w obliczu wyborów i kołomyi stanowisk w resortach :-(
Obserwuj wątek
    • dzyndzelbaum Najwiekszy cymbał IV RP. 14.08.07, 09:49
      Już na samym początku mówi że nic nie zrobi.
      I tu mu akurat wierzę w 100%.
      • kazek100 Re: Najwiekszy cymbał IV RP. 14.08.07, 12:14
        Poza tym twierdzi, że w szkole właściwszą osoba jest policjant niż
        psycholog (dla wiadomości ministra - psychologowie nie zajmują się
        chorobami). Czyli kolejny kaczysta, czytaj prymityw. Zadziwiające,
        jak nisko można upaść - wykształcony, niegłupi człowiek pod wpływem
        Kaczyńskich wygaduje takie prymitywne idiotyzmy.

        Oczywiście dzień, w którym Giertych przestał byc ministrem jest
        dobrym dniem (Panie Kaczyński - nie zapomnimy, dzięki komu Giertych
        rozwalał polska oświatę!), ale póki co ta zmiana na lepsze jest
        czysto werbalna (inne nazwisko), bo pozostajemy w podobnym kręgu
        oszołomów.
    • x01 Wydaje się że mądrze gada ... 14.08.07, 09:50
      ...Chociaż na tke Romana inteligentnie mówic nie jest sztuką
    • kwicolek Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 10:00
      No,no,na sam początek zadzierać z ojcem Tadeuszem?
      Odbije sie to czkawką!
    • adalberto3 Giertych usilowal osuszyc edukacyjne bagno i .... 14.08.07, 10:04
      ... byl jednym z lepszych ministrow w ekipie mniejszego Kaczora.
      Niezbyt dobrym pomyslem byla maturalna amnestia, program taniego
      podrecznika nie wyszedl z powodu oporow Kaczora, ale cala reszta
      byla jak najbardziej prawidlowa.
      • lol76 adalberto 14.08.07, 12:03
        ...i prawidlowe bylo twoim zdaniem usuwanie Gombrowicza z kanonu
        lektur, jako "niemoralnego pedala/tchorza, ktory uciekl z kraju"???
        Tego typu dzialaniem udowodnil ow minister ze jest zerem!!! Tak wiec
        przestan wypisywac glupopty na tym forum chlopie i wez sie za cos
        porzadnego.
        • adalberto3 Re: adalberto - nikt nio 14.08.07, 12:12
          • adalberto3 Re: adalberto - nikt nikomu nie zabrania czytania 14.08.07, 12:16
            .. Gombrowicza. Kanon lektur to tylko propozycja dla wszystkich
            uczniow, na cale szczescie nie unijna dyrektywa.
            • lol76 Re: adalberto - nikt nikomu nie zabrania czytania 14.08.07, 12:31
              tak, tak, tak - wziales juz tabletki?
            • nekropedofil Re: adalberto - nikt nikomu nie zabrania czytania 14.08.07, 14:33
              a co powiesz na zakaz "propagowania homoseksualizmu" w szkołach? uważasz że
              młodzież powinna dowiedzieć u księdza kim są homoseksualiści i mniejszości (nie
              tylko o seksualne mniejszości chodzi tak naprawdę), czy może lepiej byłoby gdyby
              mieli szansę przekonać się na własne oczy ?

              to sie sprowadza do pytania:
              czy lepiej jest aby usłyszeli opinię osoby trzeciej, czy żeby wyrobili sobie
              opinię sami?
              mam wrażenie że samodzielne myślenie to coś czego boi się taki Giertych
              najbardziej...
    • kolargolo bogaci rodzice szyja mundurki u krawca 14.08.07, 10:10
      a biedni biora to co da im szkola, z kiepskiego materialu. I w ten
      sposob dzieci dziela sie na dwie grupy - biedne i bogate. Bez
      mundurkow dzieci w klasie dzielily sie na 30 jednostek bo
      niekoniecznie te biedne musialy byc gorzej ubrane. Za to w prypadku
      mundurkow taniej znaczy gorzej i w ten sposob Giertych a teraz
      Legutko stworzyli kolejny podzial wsrod uczniow. Mam nadzieje ze
      historia szybko o nich zapomni.
      • zyta101 Re: bogaci rodzice szyja mundurki u krawca 14.08.07, 11:04
        Tak właśnie jest. Wbrew temu co głoszą piewcy równości majątkowej, mundurki
        wcale jej nie warunkują. Tak było dawno temu w mojej szkole. Mundurek ma zaletę,
        ubrania się mniej brudzą i dyrekcja szkoły wie czy na terenie obiektu nie ma
        obcych. To są jedyne zalety. No może jeszcze jedna, mając na sobie mundurek nie
        da się pokazać pępka z tatuażem i kolczykami. Zatem nerki będa zdrowsze.
    • norbertrabarbar Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 10:13
      No i po co się Roman tak rzucał?? Od początku było wiadomo, że następny minister
      będzie powoli wszystko odkręcał. Podziękować tylko braciom Kałczyńskim za show
      na miarę amerykańskich reality.
      • rs_gazeta_forum Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:35
        norbertrabarbar napisał:
        > No i po co się Roman tak rzucał?? Od początku było wiadomo, że
        > następny minister będzie powoli wszystko odkręcał.

        Będzie odkręcał bardzo powoli. Na początek nic nie zrobi, a potem już go nie będzie.
        • norbertrabarbar Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:58
          Fakt. Ale przyznać trzeba, że tak wiele Romek nie zrobił, a odwoływanie np.
          mundurków szkolnych w tym momencie byłoby społecznie szkodliwe - wielu rodziców
          już je kupiło. Z biegiem czasu zapomnimy nawet, że taki Adolf Giertych istniał.
          • rs_gazeta_forum Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 11:26
            Mundurki to pikuś, samoczynnie umrze to śmiercią naturalną i co najwyżej łach w
            kącie szafy kiedyś o tym przypomni.
            Natomiast przypominam, że Roman zdążył religię doliczyć do średniej, a nowy
            minister dopiero ma się nad zmianą zastanowić. Jak się ma w tej mierze zdanie,
            to się nie zastanawia, więc Legutko nie bedzie się chciał rydzolom i reszcie kk
            narazić i nic nie zmieni. Czyli o Giertychu może zapomnimy, ale śmieci po nim
            będziemy mieli na środku domu jeszcze bardzo długo.
            • norbertrabarbar Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 11:39
              Ja nie widzę problemu z tą religią, jest na świadectwie to niech sobie i średnie
              liczą - ja mam tylko nadzieję, że kiedyś wyrzucą religię ze szkół i będzie
              spokój. Dla mnie dużo ważniejsze byłoby przywrócenie obowiązkowej matematyki na
              maturze (nie wiem jak to już ma być) ale tego boją się nawet ministrowie edukacji...
              • rs_gazeta_forum Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 17:13
                norbertrabarbar napisał:
                > Ja nie widzę problemu z tą religią

                Bo to nie jest problem, który sprawiłby wielu ludziom bieżące przykrości, a
                umyka Ci jego rola w długofalowym kształtowaniu miejsca religii w szkole.
                Przeanalizuj wszystkie drobne kroczki, jakimi kk od początku lat 90-tych
                zdobywał coraz więcej miejsca w polskiej szkole, a zobaczysz to inaczej.
                Natomiast ja nie zgadzam się na żadne ograniczanie moich wolności, także takie
                małe jak w tym przypadku.
                A jeśli poważnie mówisz o usunięciu religii ze szkoły, to pamiętaj, że znacznie
                łatwiej usunąć z lasu drzewo, które nie jest splątane z innymi, więc nie ma co
                teraz robić kolejnego splątania religii i szkoły.
                Natomiast matematyka na maturze - tu się zgadzamy.
    • nie.bez.loginu Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:15
      Przynajmniej nie można powiedzieć, że nie jest kompetentny... chociaż znam
      bardziej...
    • 1smyk-1 Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:40
      A ja mam nadzieję, że pozostawi oceny z wszystkich przedmoiotów nadobowiązkowych
      i religii też jako wchodzące do średniej.
      • gulcia77 Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:54
        A dlaczego mają zostać? To jest jawna niesprawiedliwość wobec tych, który na
        religię nie uczęszczają
    • smentuff Wydaje mi się, że Romanowi 14.08.07, 10:44
      bardziej szkodził tata niż pomysły. Tu było dużo, może trafi się coś
      dobrego? Kilka pomysłów miał dobrych (Roman), kilka idiotycznych.
      Jak w toto, miliony kuponów, trafień kilka. No i ojciec, który od
      czasu do czasu palnął jakąś głupotę, a naród pamięta, że przez
      aklamację tego gościa LPR (czyli głównie Roman)chciała na
      prezydenta. I prasa za granicą, która objaśniała, że ten człowiek to
      ojciec polskiego ministra oświaty!
    • krytykow [...] 14.08.07, 10:48
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • fastaxe77 Re: nastepny pi3rdolony prawicowy oszołom 14.08.07, 10:55
        pamiętam ja
        tą legutke
        jak smędziła 3po3 w telewizorze
        z okazji przyjazdu Stonesów
        tym razem już do "wolnej Polski" (koncert w Chorzowie)
        Dziadyga z nabożną miną kwękał
        coś o "pierwiastkach satanistycznych" :-O
        w muzyce i życiu wesołych Dziadków
        Kamieniarzy ;-)
        www.youtube.com/watch?v=LWnxVNJbntY
        więc uczniowska gromado
        chyba z deszczu pod rynne :-(
        ale...z wodą święconą ;-)
      • 12x1 Re: nastepny pi3rdolony prawicowy oszołom 14.08.07, 11:00
        oby nie było rewolucji zrobił ją g....ch
        tylko żeby ponaprawiał nie co to co sknocili
        a jest tego sporo mimo wszystko powodzenia
        młodzież już nie chce wracać do tyłu
        i chce by było coraz lepiej
        rozgrywki miedzy politykami ich nie interesują
      • iluminacja256 Re: nastepny pi3rdolony prawicowy oszołom 14.08.07, 11:33
        Zdecydowanie lepszy Legutko niż Giertych, ale nie
        przesadzajmy...Jesli posłuchać jego wypowiedzi to sa piekielnie
        konserwatywne i niekiedy dość...hmmm...trudne do zrozumienia w
        ustach profesora...to w ogóle nie ma większego sensu - żeby cos się
        w tym MEN-ie ruszyło ministrem powinien być nauczyciel ze stażem, a
        nie prawnik, albo wykładowca akademicki;/
    • wicary Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 11:27
      Strasznie infantylne nazwisko ma ten Legutko czyli coś jak legumina i z tą
      inteligencją też nie najlepiej no bo jaki inelektualista zapisze się do
      PiS-dzielców ???
      • polka343 Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 12:20
        Wicary... Inteligencja to od Ciebie bije na kilomter... jak nie ma
        sie nic do napisania o kims, to najlepiej przczepic sie do jego
        nazwiska.
        Brawo polski "intelektualisto"
    • wirusx Teraz nastąpi 14.08.07, 12:35
      zmasowany atak czarnych sukienkowych zaniepokojonych o średnią z
      religii i pan Legutko pokornie średnią poprze... Założymy się ?
    • haniluk Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 12:39
      nic dodać,nic ująć,rozwaga i rozsądek człowieka odpowiedzialnego
    • zigzaur A po co rewolucja? 14.08.07, 13:12
      Wystarczy dokładne wysprzątanie.
    • krzysztofstefanski Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 19.08.07, 07:53
      Szybko, panie profesorze, dowiedział sie pan, kto rządzi. Jest Pan kolejną
      marionetką w rękach małego Jarka i purpuratów. Czy warto było?
    • gobi03 rewolucja jest potrzebna 14.09.07, 09:14
      Panie ministrze rewolucja jest potrzebna,
      bo reforma nie była odpowiedzią na potrzeby
      tylko wynikiem zacofania decydentów.

      Obecnie nadal mamy w szkolnictwie do czynienia
      z dwoma problemami: problemem ucznia trudnego
      (czytaj słabego) i problemem ucznia zdolnego.
      Są to zarazem nasze narodowe (i państwowe)
      problemy teraz, a będą jeszcze większe w przyszłości.
      Musi pan zrobić rewolucję wyrywając ze szponów szkoły
      zdolnych uczniów i usuwając spośród porządnych dzieci
      chuliganów.
      Przy okazji niech pan wreszcie zrobi choć pierwszy
      krok w kierunku multimedialnych (i prawie darmowych)
      podręczników.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka