p406_737u 14.08.07, 09:49 Miejmy nadzieję, że NIE wprowadzi oceny z religii do średniej ocen - byłoby teraz trudno to odkręcić w obliczu wyborów i kołomyi stanowisk w resortach :-( Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dzyndzelbaum Najwiekszy cymbał IV RP. 14.08.07, 09:49 Już na samym początku mówi że nic nie zrobi. I tu mu akurat wierzę w 100%. Odpowiedz Link Zgłoś
kazek100 Re: Najwiekszy cymbał IV RP. 14.08.07, 12:14 Poza tym twierdzi, że w szkole właściwszą osoba jest policjant niż psycholog (dla wiadomości ministra - psychologowie nie zajmują się chorobami). Czyli kolejny kaczysta, czytaj prymityw. Zadziwiające, jak nisko można upaść - wykształcony, niegłupi człowiek pod wpływem Kaczyńskich wygaduje takie prymitywne idiotyzmy. Oczywiście dzień, w którym Giertych przestał byc ministrem jest dobrym dniem (Panie Kaczyński - nie zapomnimy, dzięki komu Giertych rozwalał polska oświatę!), ale póki co ta zmiana na lepsze jest czysto werbalna (inne nazwisko), bo pozostajemy w podobnym kręgu oszołomów. Odpowiedz Link Zgłoś
x01 Wydaje się że mądrze gada ... 14.08.07, 09:50 ...Chociaż na tke Romana inteligentnie mówic nie jest sztuką Odpowiedz Link Zgłoś
kwicolek Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 10:00 No,no,na sam początek zadzierać z ojcem Tadeuszem? Odbije sie to czkawką! Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Giertych usilowal osuszyc edukacyjne bagno i .... 14.08.07, 10:04 ... byl jednym z lepszych ministrow w ekipie mniejszego Kaczora. Niezbyt dobrym pomyslem byla maturalna amnestia, program taniego podrecznika nie wyszedl z powodu oporow Kaczora, ale cala reszta byla jak najbardziej prawidlowa. Odpowiedz Link Zgłoś
lol76 adalberto 14.08.07, 12:03 ...i prawidlowe bylo twoim zdaniem usuwanie Gombrowicza z kanonu lektur, jako "niemoralnego pedala/tchorza, ktory uciekl z kraju"??? Tego typu dzialaniem udowodnil ow minister ze jest zerem!!! Tak wiec przestan wypisywac glupopty na tym forum chlopie i wez sie za cos porzadnego. Odpowiedz Link Zgłoś
adalberto3 Re: adalberto - nikt nikomu nie zabrania czytania 14.08.07, 12:16 .. Gombrowicza. Kanon lektur to tylko propozycja dla wszystkich uczniow, na cale szczescie nie unijna dyrektywa. Odpowiedz Link Zgłoś
lol76 Re: adalberto - nikt nikomu nie zabrania czytania 14.08.07, 12:31 tak, tak, tak - wziales juz tabletki? Odpowiedz Link Zgłoś
nekropedofil Re: adalberto - nikt nikomu nie zabrania czytania 14.08.07, 14:33 a co powiesz na zakaz "propagowania homoseksualizmu" w szkołach? uważasz że młodzież powinna dowiedzieć u księdza kim są homoseksualiści i mniejszości (nie tylko o seksualne mniejszości chodzi tak naprawdę), czy może lepiej byłoby gdyby mieli szansę przekonać się na własne oczy ? to sie sprowadza do pytania: czy lepiej jest aby usłyszeli opinię osoby trzeciej, czy żeby wyrobili sobie opinię sami? mam wrażenie że samodzielne myślenie to coś czego boi się taki Giertych najbardziej... Odpowiedz Link Zgłoś
kolargolo bogaci rodzice szyja mundurki u krawca 14.08.07, 10:10 a biedni biora to co da im szkola, z kiepskiego materialu. I w ten sposob dzieci dziela sie na dwie grupy - biedne i bogate. Bez mundurkow dzieci w klasie dzielily sie na 30 jednostek bo niekoniecznie te biedne musialy byc gorzej ubrane. Za to w prypadku mundurkow taniej znaczy gorzej i w ten sposob Giertych a teraz Legutko stworzyli kolejny podzial wsrod uczniow. Mam nadzieje ze historia szybko o nich zapomni. Odpowiedz Link Zgłoś
zyta101 Re: bogaci rodzice szyja mundurki u krawca 14.08.07, 11:04 Tak właśnie jest. Wbrew temu co głoszą piewcy równości majątkowej, mundurki wcale jej nie warunkują. Tak było dawno temu w mojej szkole. Mundurek ma zaletę, ubrania się mniej brudzą i dyrekcja szkoły wie czy na terenie obiektu nie ma obcych. To są jedyne zalety. No może jeszcze jedna, mając na sobie mundurek nie da się pokazać pępka z tatuażem i kolczykami. Zatem nerki będa zdrowsze. Odpowiedz Link Zgłoś
norbertrabarbar Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 10:13 No i po co się Roman tak rzucał?? Od początku było wiadomo, że następny minister będzie powoli wszystko odkręcał. Podziękować tylko braciom Kałczyńskim za show na miarę amerykańskich reality. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:35 norbertrabarbar napisał: > No i po co się Roman tak rzucał?? Od początku było wiadomo, że > następny minister będzie powoli wszystko odkręcał. Będzie odkręcał bardzo powoli. Na początek nic nie zrobi, a potem już go nie będzie. Odpowiedz Link Zgłoś
norbertrabarbar Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:58 Fakt. Ale przyznać trzeba, że tak wiele Romek nie zrobił, a odwoływanie np. mundurków szkolnych w tym momencie byłoby społecznie szkodliwe - wielu rodziców już je kupiło. Z biegiem czasu zapomnimy nawet, że taki Adolf Giertych istniał. Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 11:26 Mundurki to pikuś, samoczynnie umrze to śmiercią naturalną i co najwyżej łach w kącie szafy kiedyś o tym przypomni. Natomiast przypominam, że Roman zdążył religię doliczyć do średniej, a nowy minister dopiero ma się nad zmianą zastanowić. Jak się ma w tej mierze zdanie, to się nie zastanawia, więc Legutko nie bedzie się chciał rydzolom i reszcie kk narazić i nic nie zmieni. Czyli o Giertychu może zapomnimy, ale śmieci po nim będziemy mieli na środku domu jeszcze bardzo długo. Odpowiedz Link Zgłoś
norbertrabarbar Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 11:39 Ja nie widzę problemu z tą religią, jest na świadectwie to niech sobie i średnie liczą - ja mam tylko nadzieję, że kiedyś wyrzucą religię ze szkół i będzie spokój. Dla mnie dużo ważniejsze byłoby przywrócenie obowiązkowej matematyki na maturze (nie wiem jak to już ma być) ale tego boją się nawet ministrowie edukacji... Odpowiedz Link Zgłoś
rs_gazeta_forum Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 17:13 norbertrabarbar napisał: > Ja nie widzę problemu z tą religią Bo to nie jest problem, który sprawiłby wielu ludziom bieżące przykrości, a umyka Ci jego rola w długofalowym kształtowaniu miejsca religii w szkole. Przeanalizuj wszystkie drobne kroczki, jakimi kk od początku lat 90-tych zdobywał coraz więcej miejsca w polskiej szkole, a zobaczysz to inaczej. Natomiast ja nie zgadzam się na żadne ograniczanie moich wolności, także takie małe jak w tym przypadku. A jeśli poważnie mówisz o usunięciu religii ze szkoły, to pamiętaj, że znacznie łatwiej usunąć z lasu drzewo, które nie jest splątane z innymi, więc nie ma co teraz robić kolejnego splątania religii i szkoły. Natomiast matematyka na maturze - tu się zgadzamy. Odpowiedz Link Zgłoś
nie.bez.loginu Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:15 Przynajmniej nie można powiedzieć, że nie jest kompetentny... chociaż znam bardziej... Odpowiedz Link Zgłoś
1smyk-1 Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:40 A ja mam nadzieję, że pozostawi oceny z wszystkich przedmoiotów nadobowiązkowych i religii też jako wchodzące do średniej. Odpowiedz Link Zgłoś
gulcia77 Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 10:54 A dlaczego mają zostać? To jest jawna niesprawiedliwość wobec tych, który na religię nie uczęszczają Odpowiedz Link Zgłoś
smentuff Wydaje mi się, że Romanowi 14.08.07, 10:44 bardziej szkodził tata niż pomysły. Tu było dużo, może trafi się coś dobrego? Kilka pomysłów miał dobrych (Roman), kilka idiotycznych. Jak w toto, miliony kuponów, trafień kilka. No i ojciec, który od czasu do czasu palnął jakąś głupotę, a naród pamięta, że przez aklamację tego gościa LPR (czyli głównie Roman)chciała na prezydenta. I prasa za granicą, która objaśniała, że ten człowiek to ojciec polskiego ministra oświaty! Odpowiedz Link Zgłoś
krytykow [...] 14.08.07, 10:48 Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu. Odpowiedz Link Zgłoś
fastaxe77 Re: nastepny pi3rdolony prawicowy oszołom 14.08.07, 10:55 pamiętam ja tą legutke jak smędziła 3po3 w telewizorze z okazji przyjazdu Stonesów tym razem już do "wolnej Polski" (koncert w Chorzowie) Dziadyga z nabożną miną kwękał coś o "pierwiastkach satanistycznych" :-O w muzyce i życiu wesołych Dziadków Kamieniarzy ;-) www.youtube.com/watch?v=LWnxVNJbntY więc uczniowska gromado chyba z deszczu pod rynne :-( ale...z wodą święconą ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
12x1 Re: nastepny pi3rdolony prawicowy oszołom 14.08.07, 11:00 oby nie było rewolucji zrobił ją g....ch tylko żeby ponaprawiał nie co to co sknocili a jest tego sporo mimo wszystko powodzenia młodzież już nie chce wracać do tyłu i chce by było coraz lepiej rozgrywki miedzy politykami ich nie interesują Odpowiedz Link Zgłoś
iluminacja256 Re: nastepny pi3rdolony prawicowy oszołom 14.08.07, 11:33 Zdecydowanie lepszy Legutko niż Giertych, ale nie przesadzajmy...Jesli posłuchać jego wypowiedzi to sa piekielnie konserwatywne i niekiedy dość...hmmm...trudne do zrozumienia w ustach profesora...to w ogóle nie ma większego sensu - żeby cos się w tym MEN-ie ruszyło ministrem powinien być nauczyciel ze stażem, a nie prawnik, albo wykładowca akademicki;/ Odpowiedz Link Zgłoś
wicary Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 11:27 Strasznie infantylne nazwisko ma ten Legutko czyli coś jak legumina i z tą inteligencją też nie najlepiej no bo jaki inelektualista zapisze się do PiS-dzielców ??? Odpowiedz Link Zgłoś
polka343 Re: Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie eduk 14.08.07, 12:20 Wicary... Inteligencja to od Ciebie bije na kilomter... jak nie ma sie nic do napisania o kims, to najlepiej przczepic sie do jego nazwiska. Brawo polski "intelektualisto" Odpowiedz Link Zgłoś
wirusx Teraz nastąpi 14.08.07, 12:35 zmasowany atak czarnych sukienkowych zaniepokojonych o średnią z religii i pan Legutko pokornie średnią poprze... Założymy się ? Odpowiedz Link Zgłoś
haniluk Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 14.08.07, 12:39 nic dodać,nic ująć,rozwaga i rozsądek człowieka odpowiedzialnego Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofstefanski Legutko: Nie będzie rewolucji w resorcie edukacji 19.08.07, 07:53 Szybko, panie profesorze, dowiedział sie pan, kto rządzi. Jest Pan kolejną marionetką w rękach małego Jarka i purpuratów. Czy warto było? Odpowiedz Link Zgłoś
gobi03 rewolucja jest potrzebna 14.09.07, 09:14 Panie ministrze rewolucja jest potrzebna, bo reforma nie była odpowiedzią na potrzeby tylko wynikiem zacofania decydentów. Obecnie nadal mamy w szkolnictwie do czynienia z dwoma problemami: problemem ucznia trudnego (czytaj słabego) i problemem ucznia zdolnego. Są to zarazem nasze narodowe (i państwowe) problemy teraz, a będą jeszcze większe w przyszłości. Musi pan zrobić rewolucję wyrywając ze szponów szkoły zdolnych uczniów i usuwając spośród porządnych dzieci chuliganów. Przy okazji niech pan wreszcie zrobi choć pierwszy krok w kierunku multimedialnych (i prawie darmowych) podręczników. Odpowiedz Link Zgłoś