gringo_w66 Re: kneset w (czy jeszcze) Polskim Sejmie?co sąd 11.12.07, 14:42 ...może ktoś nie wie o co chodzi, bo wybiórcza jakoś tego nie reklamowała... Żydowskie święto w Sejmie i u prezydenta Poniedziałek, 10 grudnia (17:36) W poniedziałek, kiedy przypada siódmy dzień Chanuki, żydowskiego Święta Światła, w Sejmie odbyła się uroczystość zapalenia menory - świec umieszczonych w specjalnym siedmioramiennym świeczniku. Świece zapalili wicemarszałek Sejmu Jarosław Kalinowski oraz rabin Shalom Stambler. Następnie rabin odmówił błogosławieństwo. W uroczystości, która odbyła się w Sejmie po raz pierwszy, uczestniczyli także parlamentarzyści, ambasador Izraela w Polsce, David Peleg, oraz b. ambasador Izraela w Polsce prof. Szewach Weiss. Odpowiedz Link Zgłoś
bloghh Re: kneset w (czy jeszcze) Polskim Sejmie?co sąd 11.12.07, 15:37 No i co z tego? Naczelne władze Państwowe uczestniczą w różnych uroczystościach. Katlickich, prawosławnych, Kwaśniewski odwiedził nawet meczet. Jest to wyraz szacunku dla mniejszości i ich kultury. Odpowiedz Link Zgłoś
indris Chanuka... 11.12.07, 17:14 ...upamiętnia zwycięstwo powstania Machabeuszy. A księgi Machabejskie należą do katolickiego kanonu Pisma Swiętego. Odpowiedz Link Zgłoś
ws21 Re: kneset w (czy jeszcze) Polskim Sejmie?co sąd 11.12.07, 17:31 Sadze ze najwyzsza pora zdjac krzyze ze scian Sejmu i skonczyc sie wyglupiac w imprezami religijnymi. To slepa uliczka. Dzis biskup i rabin, jutro pop, to robi sie cyrk. Odpowiedz Link Zgłoś
rum.janek Re: kneset w (czy jeszcze) Polskim Sejmie?co sąd 14.12.07, 14:23 ...doprawdy, jak w cyrku Wczoraj modlitwa o deszcz, dziś o światło! A, kiedy o rozum??? Odpowiedz Link Zgłoś