Dodaj do ulubionych

Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. Ko...

17.12.07, 09:14
Ciekawe co tzw. społeczność międzynarodowa zrobi, jeżeli "przywódcy
bośnickich Sebów, którzy stanowią 90 proc. mieszkańców tej
prowincji" zechcą ogłosić niepodległość? Albo jeżeli Serbowie w
chorwackiej Krajinie, którzy też pewnie stanowią 90%, zechcą ogłosić
niepodległość?
Obserwuj wątek
    • p_iki akurat w tej sprawie trudno Rosji odmowic racji 17.12.07, 09:16
      zachowanie albanczykow w sprawie Kosowa jest karygodne...
    • antec13 Rosja grozi... 17.12.07, 09:29
      Kosovo poninno moc i stanie sie wolnym panstwem. Bede to wydarzenie
      swietowal. W 2008.
      • litten Niepodleglosc dla Kosowa! Wycofac wojska z Iraku!! 17.12.07, 09:36
        ed
        • kroliklesny Re: Niepodleglosc dla Kosowa! Wycofac wojska z Ir 17.12.07, 13:24
          Wycofac wojska z Iraku- tak.
          Dla Kosowa- pokoj! Ale nie zlodziejskie zabranie jednym, zeby dac
          drugim i to cudzymi lapami!
      • kroliklesny New American base to save human race! 17.12.07, 13:23
        "Wolne"- od kogo???
        PS. Wesolego swietowania. Zawsze jest okazja aby wypic? Ale na ogol
        po swietach zaczynaja sie dni powszednie. I co wtedy bedziesz jadl?
        Paczki z pomoca z EU nie beda zbawieniem..
    • sybir Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. Ko.. 17.12.07, 09:53
      Albania to piękny kraj ... może powinni pomyśleć o powrocie do
      Albanii. Forsując ideę niepodległości Kosowa będą współwinni dojścia
      do władzy serbskich faszystów.
      • kroliklesny Kosowski kryzys 17.12.07, 13:28
        Kazdy powinien miec prawo zyc tam, gdzie sie urodzil (a co
        z "nielegalnymi" w USA?).
        Ale musi przestrzegac praw kraju, w ktorym mieszka.
        Niestety, Albanczycy w Kosowie zajmuja sie bardziej przestepczoscia,
        niz budowaniem gospodarki i dlatego byli zagrozeniem dla Jugoslawii
        i sa zagrozeniem dla regionu.
        Faszysci- ci sa niestety wszedzie.
    • xrudix Re: Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. 17.12.07, 09:57
      bosniaccy Serbowie nie stanowia 90% w Republice Serbskiej (i nigdy nie
      stanowili) tak jak i nie stanowia juz nawet wiekszosci w chorwackiej Krajinie.

      Latwo krytykowac ale sytuacje w Kosowie bardzo ciezko rozwiazac tak aby wszyscy
      byli zadowolenia. Mozna znalezc wystarczajaca ilosc argumentow zeby poprzec
      kazda ze stron ale to chyba do niczego nie prowadzi.
      • kroliklesny Re: Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. 17.12.07, 13:58
        xrudix napisał:

        - "bosniaccy Serbowie nie stanowia 90% w Republice Serbskiej i nigdy
        nie stanowili tak jak i nie stanowia juz nawet wiekszosci w
        chorwackiej Krajinie"

        -Tu sie okrutnie mylisz. Nie sa oni 90% populacja w Bosni, ale w jej
        czesci, zwanej Republika srbska, sa, chociaz moze troche mniej
        procentowo, 75-80%. W Krajinie jest ich obecnie 10-15%, sa to
        desperaci ktorzy odwazyli sie wrocic.
        W operacji "Oluja" /Burza/ w roku 1995 dowodzonej przez chorwackiego
        gen. Ante Gotovina cwierc miliona Serbow ucieklo z Krajiny, gdzie
        zyli od pokolen, porzucajac dorobek calego zycia. W operacji
        popelnione zostaly zbrodnie wojenne i na ludnosci cywilnej i na
        stawiajacych slaby opor silach samoobrony. Dlatego m in nagle zostal
        zastopowany proces wlaczania Chorwacji do EU. Sam Gotovina, byly
        francuski agent bezpieczenstwa, zostal aresztowany, takze na skutek
        zarzutow natury kryminalnej.

        - "Latwo krytykowac ale sytuacje w Kosowie bardzo ciezko rozwiazac
        tak aby wszyscy byli zadowolenia. Mozna znalezc wystarczajaca ilosc
        argumentow zeby poprzec kazda ze stron ale to chyba do niczego nie
        prowadzi"

        I po to jest wlasnie dyplomacja, azeby poprzez negocjacje znalezc
        rozwiazanie mozliwe do przyjecia przez obie strony. Nie mozna
        jednostronnie powiedziec, ze ktos jest "be" i odebrac mu zabawki,
        zeby dac je temu, kto jest "cacy", a to wlasnie chce uczynic USA i
        Niemcy- dac cudza wlasnosc komus, dlatego ze ten pierwszy sie im nie
        spodobal.
        W cywilizowanej Europie obowiazuje nie prawo Hammurabiego (oko za
        oko, czego by chcieli Albanczycy) ale kodeks Napoleona oparty na
        starorzymskiej zasadzie "dura lex sed lex". Prawnie Kosowo jest
        serbskie, co zostalo ujete w uchwale Rady Bezpieczenstwa ONZ nr
        1244, podjetej juz po rozpoczeciu bombardowan Jugoslawii przez NATO.
        Jakich kruczkow prawnych zechca teraz uzyc USA, azeby podwazyc
        jurydyczna rzeczywistosc, zobaczymy. Posiedzenie Rady Bezpieczenstwa
        (tajne) przewidziane jest na 19 grudnia. Rosja i Chiny - stali
        czlonkowie Rady Bezpieczenstwa juz dawno zapowiedzialy, ze zablokuja
        proby zmiany statusu prawnego prowincji Kosowo.
      • wt82 Re: Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. 22.12.07, 09:44
        Otóż Serbowie stanowią 90% w republice serbskiej w Bośni-myslisz ze jak będziesz
        kłamał to coś ci da?
    • lubat Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. Ko.. 17.12.07, 10:02
      "W 1999 roku, po trwających trzy miesiące "czystkach etnicznych" dokonywanych
      przez wojska serbskie, kontrolę nad prowincją przejęła ONZ i wojska NATO."

      To jest właśnie przykład goebbelsowskiej propagandy. Jeśli się jakieś kłamstwo
      powtarza nieskończoną ilość razy, to staje się prawdą.
      Rzeczywistość przed i w 1999 wyglądała tak jak obecnie, tzn. mniejszość serbska
      była dyskryminowana, zastraszana i mordowana. Miloszewicz stał się prawdziwym
      przywódcą Serbów dopiero wtedy, gdy publicznie powiedział do kosowskich Serbów:
      nikt was na waszej ziemi mordował i wypędzał z niej. Próbował ich tylko bronić,
      co stało się pretekstem do wprowadzenia wcześniej już opracowanego planu
      zdobycia "kolonii".

      Kosowo jest de facto państwem NATO-wskim. NATO (czytaj USA) ma własne terytorium
      państwowe, jeszcze nie prawnie ale faktycznie. Cała administracja, policja,
      służby specjalne są NATO-wskie. NATO to tacy współcześni krzyżowcy, a Prisztina
      to ówczesna Jerozolima. Tylko że nic dwa razy się nie zdarza.
      • lubat Re: korekta 17.12.07, 10:05
        Miloszewicz stał się prawdziwym
        przywódcą Serbów dopiero wtedy, gdy publicznie powiedział do kosowskich Serbów:
        nikt was na waszej ziemi nie będzie mordował i wypędzał z niej
      • eva15 Państwo USA/NATO na utrzymaniu EU 17.12.07, 10:54
        lubat napisał:

        > Kosowo jest de facto państwem NATO-wskim. NATO (czytaj USA) ma
        >własne terytorium państwowe, jeszcze nie prawnie ale faktycznie.
        >Cała administracja, policja, służby specjalne są NATO-wskie.

        Co gorsza to swoje państwo USA montują na koszt EU i prą, by EU jak
        najszybciej przejęła od ONZ kontrolę nad Kosowę. Nie dość, że EU
        jest posłuszniejsza niż ONZ (z "Ruskimi" i Chińczykami w RB), to
        łatwiej też będzie dysponować jej pieniędzmi pakowanymi w Kosowo.

        Działa stary, wyprobowany na wschodzie Europy schemat.:

        - najpierw wepchnąć dany kraj do NATO (w tym wypadku stworzyć od
        zera)
        - później wcisnąć go do EU (lub pod jej opiekę), wówczas popłyną
        fundusze odciążające budżet tego kraju i pozwalające uwolnić środki
        własne na inne cele
        - a później pora na te "inne cele", czyli dozbrajanie,
        modernizowanie, doradzanie, prywatyzowanie... etc.

        Słowem - jest to wielka machina napędzająca US-gospodarkę a
        zwłaszcza jej przemysł zbrojeniowy, ale nie tylko. Wzmacnia to
        jednocześnie pozycję USA w świecie i trzyma w szachu Rosję a
        poniekąd i Chiny.

        Tyle, że tego mechanikzmu nie da się używać bez końca i chyba
        właśnie docieramy powoli do kresu jego wytrzymałości..
        • eva15 Re: Państwo USA/NATO na utrzymaniu EU 17.12.07, 10:55
          Co gorsza to swoje państwo USA montują na koszt EU i prą, by EU jak
          najszybciej przejęła od ONZ kontrolę nad Kosowem.
          • kroliklesny Kosovo na garnuszku EU 17.12.07, 14:19
            Kosovo - new american base to save human race!
        • kremldown Re: Państwo USA/NATO na utrzymaniu EU 22.12.07, 14:00
          Sugerujesz kulawy lachociagu szwabskiego smierdziela ze moj kraj byl "na sile
          wciagniety" do NATO? Ze to "staly scenariusz" itd? Lustro,siekiera i dobrze
          celuj.Amen.
          • kroliklesny Re: Państwo USA/NATO na utrzymaniu EU 26.12.07, 15:27
            Troche kultury buraku! Masz jezor bardziej kudlaty niz albanski
            faszysta "juqiforti"!
      • w.w.fiutin Nu, da - nasz Slobo, prawdziwy przywódca, obrońca 17.12.07, 11:22
        ...uciśnionych, gołąbek pokoju, można powiedzieć...
        • kroliklesny Re: Nu, da - nasz Slobo, prawdziwy przywódca, obr 17.12.07, 14:24
          w.w.fiutin napisał:
          > ...uciśnionych, gołąbek pokoju, można powiedzieć...

          - Takim sie niestety przedstawial z poczatku. Prostego czlowieka nie
          mozesz winic, ze dal sie omamic.
          Czy juz nie pamietasz "pomozecie- pomozemy"?
          A ostatnie 2 lata rzadow PiS, ktore skompromitowaly Polske w
          swiecie? Przeciez ich tez ktos wybral.
          A pana Tyminskiego pamietasz? Facet kompletnie nieznany, ktoremu 30%
          rodakow chcialo oddac przywodztwo i "dostep do guzika".
          Nie sadz, aby nie byc osadzony!
          PS. Przepraszam, a to twoje "nu, da" to taki nawyk, wrodzony, czy
          nabyty?
          • w.w.fiutin Re: Prostego czleka nie winic, ze dal sie omamić 19.12.07, 20:28
            Ok, tylko niech potem "prosty człowiek" nie beczy jak mu zabierają
            Breslau czy inną Prisztinę...

            Zamiast ulegać syrenim śpiewom Milosewica i jego rojeniom o
            Wielkiej Serbii trzeba było 'prostym ludziom' zastanowic się jak
            rozwiazać narastajacy od lat konflikt w Kosovie.

            > Czy juz nie pamietasz "pomozecie- pomozemy"?

            Kolejni przywodcy PZPR siedzieli tu na ruskich bagnetach - co tu
            chcesz porownywać?

            > A ostatnie 2 lata rzadow PiS, ktore skompromitowaly Polske w
            > swiecie? Przeciez ich tez ktos wybral.

            Proponuje zachować jakieś proporcje; o Kaczyńskich (czego by o nich
            nie mysleć) jakoś Haga się nie upomina :->

            > A pana Tyminskiego pamietasz? Facet kompletnie nieznany, ktoremu
            > 30%
            > rodakow chcialo oddac przywodztwo

            Ale 75% pokazało mu drzwi

            >i "dostep do guzika"

            Chyba od rozporka :-P

            > Nie sadz, aby nie byc osadzony!

            Teraz aleś przysadził! :->

            > to twoje "nu, da" to taki nawyk, wrodzony, czy
            > nabyty?

            Jasne, że nabyty. Za ruble transferowe :-P
      • kroliklesny Kosovo 17.12.07, 14:16
        Miloszevic byl swietnym mowca i umial pociagnac za soba tlumy.
        Powiedzial "nikt was wiecej bic nie bedzie" - i chwycilo..
    • ukos Re: Rosja grozi "kryzysem nie do opanowania" ws. 17.12.07, 10:07
      przejrzysty napisał:

      > (...) co (...) społeczność międzynarodowa zrobi, jeżeli "przywódcy
      > bośnickich Sebów, (...) zechcą ogłosić niepodległość? Albo (...) w
      > chorwackiej Krajinie (...) zechcą ogłosić niepodległość?

      Jeśli Albańczycy mają prawo do secesji z Serbii, to Serbowie (i
      Chorwaci!) mają prawo do secesji z Bośni. W obu przypadkach istnieją
      twory quasipaństwowe, które mogą być podmiotami tej secesji. Bez
      ostatecznego rozstrzygnięcia sporów terytorialnych i ukształtowania
      bardziej jednolitych narodowo państw nie ma co myśleć o pokoju na
      Bałkanach.
      • axenrolle Powiem więcej, wtedy take samo prawo będą mieli 17.12.07, 10:20
        Baskowie w Hiszpani i Francji, Katalończycy w Hiszpani , Szkoci i
        Irlandczycy w WB, Korsykanie i Bretończycy we Francji , Flamandowie
        w Belgii, Węgrzy w Słowacji , Rumunii i Serbii , Niemcy Tyrolscy we
        Włoszech, Pomacy w Bułgarii,Albańczycy w Macedonii , Czarnogórze i
        Serbii , mieszkańcy Naddniestrza w Mołdawii no i Ślazacy i Ukraińcy
        w Polsce . To tylko w Europie i nie wiem czy wymieniłem wszystkie
        uzasadnione bardziej czy mniej potencjalne secesje.
    • misad36 Kraj Baskow 17.12.07, 10:08
      Czym rozni sie sytuacja Kosowa od Kraju Baskow ?
      • axenrolle Re: Kraj Baskow 17.12.07, 10:31
        Tym że Kraj Bsków jest częścią naszj sojuszniczki , Hiszpanii a
        Kosowo jest czścią Serbii, sojuszniczki Rosji .
        • kroliklesny "Sojusznik" 17.12.07, 14:39
          axenrolle napisał:

          > Tym że Kraj Basków jest częścią naszj sojuszniczki , Hiszpanii a
          > Kosowo jest cześcią Serbii, sojuszniczki Rosji .

          Ale zes sie porobil sojuszniczy!
          Jeszcze niedawno sojusznikiem "naszym" byl ZSRR. I co?
          "Naszej sojuszniczki"?! Wiesz,istnieje powiedzonko "przyczepil sie
          kwiatek do okretu i krzyczy "plyniemy"!
          A pojecia nie masz- Hiszpania wlasnie wspiera Serbie, a ze jej
          pomaga jeszcze mocarstwo, jakim jest Rosja- to chwala Rosji!
          Nareszcie Rosja cos dobrego zrobi!
          A co, ty potepiasz w czambul wg stereotypu, czy jak?
          A Niemcy to kochasz, czy przeklinasz, "sojuszniku"?
          • axenrolle Re: "Sojusznik" 17.12.07, 15:20
            Napisałem tylko to jak ja to widzę. Twojego tekstu nie sposób
            zrozumieć toteż mi udało się to dopiero po trzech piwach. Proszę
            podanie źródła na temat poparcia Hiszpanii dla Serbi bo ja o tym nic
            nie słyszłem. Wiem tylko o sprzeciwie Cypru i wątpliwościach Rumunii
            i Słowacji. Inne kraje są niestety za.
            • kroliklesny Re: "Sojusznik" 17.12.07, 16:49
              Piwo dobra rzecz! Widzisz, ja pisze bez piwa wsrod arktycznej
              sniezycy i dlatego moze mi sie blebla poniekiedy!
              O Hiszpanii czytalem tak pozno jak wczoraj, jezeli nie w GW to w
              innej prasie swiatowej, a napewno na www.B92.com.
              Cypr sprzeciwia sie definitywnie, Rumunia i Slowacja takze, duze
              watpliwosci ma Macedonia i Grecja. Watpliwosci poczela miec Polska.
              Jak pisalem gdzies wczesniej, 14 grud. w Ljubljanie bylo zebranie
              makierow europejskiej polityki (zamkniete dla dziennikarzy), zwolane
              przez MSZ Slowenii, Niemiec i Portugalii. Za 2 dni, w NY zebranie
              Rady Bezpieczenstwa ONZ. Glos veta w Radzie maja dwa mocarstwa -
              Rosja i Chiny.
              Rasja ma powazny argument- sytuacje w Gruzji. Chiny nie odpuszcza i
              napewno beda chcialy odwzajemnic sie USA za dlugoletnie blokowanie
              swojej pozycji w ONZ, gdy w miejsce ChRL zasiadal w Radzie
              Bezpieczenstwa Taiwan.
              Jakich kruczkow prawnych (oprocz koniecznosci uchwalenia nowej
              rezolucji w miejsce obecnie obowiazujacej nr 1244, ktora ewidentnie
              potwierdza przynaleznosc prowincji Kosowo do Jugoslawii) zechca uzyc
              USA, moze sie nigdy nie dowiemy, bo to zebranie tez bedzie tajne.
              Stanowisko innych krajow dopiero poznamy, nie ma nic przesadzonego.
              Pozdrowienia!
              • axenrolle Re: "Sojusznik" 17.12.07, 18:23
                Co do Hiszpanii nie jestem przekonany ale dziękuję.
                Pozdrawiam !
      • kroliklesny Re: Kraj Baskow 17.12.07, 14:33
        Baskowie tam zyli od zawsze.
        A w Kosowie tez zyli Albanczycy i tez od wiekow i byli dobrymi
        sasiadami z Serbami, gdy ich Imperium Ottomanskie za leb trzymalo
        zgodnie.
        Po II wojnie swiat. Tito pozwolil osiedlic sie wiekszej ilosci
        Albanczykow w Kosowie. No i sie rozwijali.. Po 1999 powstal problem,
        ze ich wrocilo wiecej, niz ucieklo. Dolaczyli kuzyni z Albanii
        wlasciwej, Macedonii, Czarnogory, bo im sie wydawalo ze ciagna do
        natowskiego raju...
        I teraz, po wejsciu oknem, chca gospodarza wyrzucic drzwiami.
    • hohlik3 grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 10:55
      glupia socjotechnika wymierzona w naiwnosc ludzka...
      • eva15 Re: grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 10:57

        Właśnie. Niestety GW nie zna w przypadku Rosji słowa "ostrzega"
        czy "informuje". Rosja może tylko "grozić". Zupełnie niezależnie od
        tego, co mówi.
        • pentagon8 Rrosja nie moze grozic;to oczywiste!!!! 17.12.07, 14:38
          Dlaczego? Poniewaz nawet bez wsparcia USA dla sprawy Albanczykow na
          Balkanach, kazdy ma glos rosji w d.....ie. dlaczego? Chocby dlatego,
          ze jedynie UE oraz USA ( nie NATO, jak twierdza niektorzyu
          fjutinolodzy) wziely na sibie calt ciezxar negocjacji z radykalnym
          skrzydlem Albanczykow. Nawet w 1999 roku jankesi wiedzieli, ze gdy
          przyjdzie im rozmawiac z UCK, nie bedzie mowy o autonomii. UCK od
          poczatku radykalnie stawialo na panstwowosc. Niestety, przed szereg
          kolejnych lat nie bylo zgodny ani w sprawie tego jak ma wygladac
          proces, ani w sprawie tego jak traktowac Serbie. ale prob mediacji
          podjeli sie tylko Jankesi i Europejczycy!. co zrobili w tym czasie
          Rosjanie. A jakze, chcac ''ratowac wplywy'' popierali, jak zwykle
          zreszta, Serbow, podtrzymujac radykalne nastroje. Jak sie to ma do
          europejskiej propozycji zaczecia negocjacji z Serbia o przystapieniu
          do UE? A tak, ze przynajmniej Serbowie maja szanse na pokojawoa
          egzystencje obok innych narodow balkanskich. Bez wzgledu na to, co
          sie stanie z kosowem.

          ''Co gorsza to swoje państwo USA montują na koszt EU i prą, by EU
          jak
          najszybciej przejęła od ONZ kontrolę nad Kosowę. Nie dość, że EU
          jest posłuszniejsza niż ONZ (z "Ruskimi" i Chińczykami w RB), to
          łatwiej też będzie dysponować jej pieniędzmi pakowanymi w Kosowo.''

          UE rozpocznie rozmowy z Serbami dotyczace wstapienia tego panstwa do
          wspolnot, tak jak napisaklem. Po drugie, administracyjnie UE juz
          dawno obecnie jest w Kosowie! Jak i wplyw twoja soviecka rosja ma na
          pokojowe rozwiazanie tego konfliktu???

          • kroliklesny KOSOVO- new american base to save human race! 17.12.07, 16:59
            Musisz niestety poprawic swoj polski jezyk, przyjacielu albanski.
            Nie zacietrzewiaj sie. Rosja nie jest sowiecka, swiat sie zmienia.
            Co Rosja zrobila, to prosty zjadacz chleba nie wie, gdyz oni
            postepuja bez kowbojskich okrzykow "yuppi", w mysl zasady "tisze
            jediesz, dalsze budiesz". Mysle, ze swoim postem pragniesz tylko
            wzbudzic na polskim forum stereotypowa niechec do Rosji. Niestety,
            nie mozesz zmienic faktu, ze jest to mocarstwo, czy tego chcesz czy
            nie, a w dodatku mocarstwo to ma prawo VETA w Radzie Bezpieczenstwa
            ONZ. Pozdrowienia!
        • polar_bear Re: grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 15:38
          eva15 napisała:

          >
          > Właśnie. Niestety GW nie zna w przypadku Rosji słowa "ostrzega"
          > czy "informuje". Rosja może tylko "grozić". Zupełnie niezależnie
          od
          > tego, co mówi.

          Słowo 'ostrzega' pojawia się w pierwszym zdaniu artykułu :). Może
          warto przeczytać artykuł żeby o nim sensownie podyskutować?

          Jakie rozwiązanie proponuje Rosja? Pewnie oparte o prawo
          międzynarodowe (w tym od lat są specami) czyli Kosowo nadal
          prowincją serbską. I UE płaci nie na wolne Kosowo, ale na część
          Serbii. Plan lepszy oczysiście od prymitywnego planu (wg evy15)
          amerykańskiego: płacić na Serbię, która jest i pewnie będzie naszym
          sokusznikiem-klientem. Chytre. Ale rosyjska dyplomacja zawsze była
          bardziej ..'dyplomatyczna' od innych.
          • eva15 Re: grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 15:57
            polar_bear napisał:

            >Słowo 'ostrzega' pojawia się w pierwszym zdaniu artykułu :). Może
            >warto przeczytać artykuł żeby o nim sensownie podyskutować?

            A nie lepiej przeczytać TYTUŁ do którego się odniosłam, zamiast bić
            pianę?

            >czyli Kosowo nadal prowincją serbską. I UE płaci nie na wolne
            >Kosowo, ale na część Serbii. Plan lepszy oczysiście od prymitywnego
            >planu (wg evy15) amerykańskiego: płacić na Serbię, która jest i
            >pewnie będzie naszym sokusznikiem-klientem.

            I co? Lepiej dla EU jest płacić na Kosowo które będzie klientem USA?
            Czemu więc USA nie przejmą kosztów? Jakoś finansowanie wszystkich
            swoich klientów spychają na EU. Tylko Gruzja jest wyjątkiem ,
            niedobrowolnym ale jest.

            Natomiast bądąc częścią Serbii Kosowo miałoby w perspektywnie szanse
            na własny rtozwój gospodarczy. Jako marionetkowe państwo należące do
            NATO i EU szansy tej nie mają.
            • polar_bear Re: grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 17:17
              Oj, nie unoś się. Metoda czytania TYLKO tytułów jest OK. Pozwala
              szybko wyciągać wnioski. A że tekst czasem nie przystaje do
              posta....drobiazg :).

              A Rosja partycypuje w administrowaniu Kosowa? Coś mi to przypomina
              twarde ruskie 'niet' np. w sprawie Bliskiego Wschodu czy Iraku. Niet
              bo niet i koniec. No i popieranie wojskowe swoich. I oburzenie jak
              dostają w d....
              Plan wygodny, cwany, cyniczny, czasem skuteczny.
              • eva15 Re: grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 18:09
                Gdzie ja powiedziałam TYLKO tytuł? Po co się silisz na projekcję?

                Rosja może i już pomaga Serbii, ale czemu miałaby utrzymywyć Kosowo-
                klienta USA? Skąd ci to do głowy przyszło? Stąd, że utrzymuje
                Gruzję - też klienta USA?

                A może Rosja powinna od razu wziąć całe USA na utrzymanie? Tak to
                sobie marzono w latach 90....
                • polar_bear Re: grozi czy ostrzega?? 17.12.07, 20:58
                  eva15 napisała:

                  > Gdzie ja powiedziałam TYLKO tytuł? Po co się silisz na projekcję?
                  >
                  Nie pisałem, ze Ty użyłaś 'TYLKO'. Ja użyłem 'TYLKO' bo skoro
                  piszesz, że GW 'nie zna słowa ostrzega' które pojawia się w drugim
                  zdaniu i dalej w odpowiedzi, ze odnosisz się do tytułu ....


                  > A może Rosja powinna od razu wziąć całe USA na utrzymanie? Tak to
                  > sobie marzono w latach 90....

                  To dobre! Ciekawe czy ktoś - np. w Rosji, bo o nich przecież chodzi
                  marzy o tym żeby ten duży i hojnie obdarowany przez naturę kraj
                  osiągnął poziom życia taki jak np. w ..Finlandii? Nie w liczbie
                  rakiet balistycznych, czy napędzania strachu sąsiadom ilością
                  czołgów, ale w takim prymitywnym wskaźniku jak GNP per capita i
                  pochodnymi. A może lwiej większości wystarczy, że ich się boją?
                  • kroliklesny Rosja OBAWIA sie, ze sytuacja grozi 17.12.07, 22:03
                    Fajnie, jak to tylko slowami mozna manipulowac rzeczywistosc i
                    ludzkie zachowania.
                    Co do poziomu zycia. Nie kazdemu potrzebne sa do szczescia rozne
                    gadzety, play station-y itd. Poza tym wez pod uwage, ze produkt
                    narodowy brutto nie uwzglednia wysokosci cen w danym kraju. Trzeba i
                    to wziac pod uwage.
                    Ja jako lekarz w Polsce na poczatku lat 80-tych zarabialem okolo 35
                    dolcow mies. Ktos by powiedzial zgroza, i slusznie. Ale jezeli
                    wezmiesz pod uwage, ile wtedy kosztowala wodeczka i benzyna oraz
                    czynsz, to ja naprawde zarabialem krocie!
                    Rosja dzwignela sie po przejsciach. A szmalu maja teraz do imentu.
                    Badz realny, pojedz do Moskwy i poobserwuj, a wtedy krytykuj. Ludzie
                    o Rosji mysla stereotypami, bez kontaktu z rzeczywistoscia. Nie
                    tylko Polska sie zmienila przez ostatnie 20 lat. Jezeli barylka ropy
                    przed kilku laty kosztowala okolo 20 dol., to teraz prawie 100 dol.
                    A ze wystepuja w slusznej sprawie- to chwala im za to!
                    • polar_bear Re: Rosja OBAWIA sie, ze sytuacja grozi 17.12.07, 23:01
                      Pewnie do mnie więc odpowiadam krótko :),no nie całkiem.
                      W Rosji byłem w 2005. Wrażenie niesamowite: prawie oficjalna łapówka
                      na granicy (wiele razy byłem na Ukrainie i czekałem godzinami, ale
                      bez łapówy!)i potem jazda do Petersburga. Nawet polska prowincja z
                      okolic przejść granicznych wschodnich przy rosyjskiej 'oblasti
                      leningaradzkoj' to było jak Malibou w Californi! Sam St.Petersburg z
                      rozmachem, łapówkami prawie oficjalnymi, wypasionymi autami, złotem.
                      Wyjeżdząsz 20 km dalej i jest wąska droga, trochę starych
                      ciężarówek, brudnawe maisteczka, drewniane chaty po wsiach,
                      czatująca na żer policja(milicja?, sikanie w lesie, stacje benzynowe
                      z tanią benzyną jak z lat 40-tych? itd. Dziwny, dziwny kraj.

                      Ja też zarabiałem w PRLku 25 $, ale jak sam piszesz benzyna była za
                      grosze (ew. kartki), za kilka tys. $ kupowałeś auto w Pewexie lub
                      mieszkanie (jeśli miałeś te klika tys$!). Teraz to historia. I w PL
                      i Ru ceny wyższe niż w US (na wiele artykułów) a exodus ludzi do
                      pracy na zachód trwa. Przecież nie dla idei tam jadą!
                      No i ten GNP można jednak obliczyć, a wiele innych wskażników też
                      jest w miarę obiektywnych. I chyba żaden nie jest bardzo dla Ru
                      korzystny. I to że Moskwa droższa niż NY to powód do dumy może dla
                      evy15.
                      Boom na surowce był od zawsze i Rosja (ZSRR) miał ich zawsze dużo.
                      Jakoś świata na kolana nie rzuciła Rosja wtedy (za czasów ZSRR) to i
                      teraz nawet przy ropie za 150$ nie będzie łatwo. Na szczęsćie!!!

                      A poleganie na rosyjskim, 'niet bo niet' wyjdzie Serbii jak zaufanie
                      do ZsRR i Krasnoj Armii Arabom przez dziesiątki lat. Obym tak się
                      nie stało, bo, powtarzam: do Serbów mam sympatię szczerą,ale sami
                      nawarzyli sobie niezłego piwa, a poleganie na Rosji.....
                      • eva15 Rosja, USA i trend rozwojowy 17.12.07, 23:24
                        Cóż, Rosja wprowadziła turbokapitalizm z przynależnym do tego
                        zróżnicowaniem szans i poziomu życia,. Co widzisz w tym
                        nadzwyczajnego, czego gdzie indziej nie ma?

                        Czy byłeś kiedyś w Dietroit albo w okolicy Apallaczy na płn-zach. od
                        NY? Czy byłeś na głuchej US-prowincji, z której przemysł wywędrował
                        do Chin? Widziałeś NO DWA lata po powodzi? Porównywałeś tą całą
                        bezbrzeżną nędzę z 5th Avenue w NY?

                        Różnica między USA i Rosją jest dziś jedna i to ZASADNICZA:

                        Przez 8 lat obszar nędzy spadł w Rosji z 27% do ca. 15%
                        społeczeństwa a w USA wrósł przez ten czas z ca. 10-12% do ca. 13-
                        14% i CAŁY czas rośnie dalej, podczas gdy w Rosji dalej spada.
                        W USA jest 48 mln ludzi bez ubezpieczenia zdrowotnego - w Rosji nikt
                        nawet nie zna takiego pojęcia. W USA jest ca. 40 mln analfabetów -
                        pierwotnych lub wtórnych (kłania się system szkolnictwa) w Rosji
                        jest to pojęcie prawie nieznane.

                        Nigdzie nie twierdzę, że Rosja jest już w dobrym stanie. Twierdzą
                        natomiast, że ma bardzo dobry trend rozwojowy. A USA mają bardzo zły.

                        • kroliklesny Re: Rosja, USA i trend rozwojowy 17.12.07, 23:47
                          Witaj Ewo!
                          Fajny tekst napisalas. Zgadzam sie z Toba calkowicie.
                          To o czym piszesz widzialem rzeczywiscie na wlasne oczy, a i podobne
                          przemyslenia mialem i mam.
                          • eva15 Re: Rosja, USA i trend rozwojowy 18.12.07, 00:56
                            Ja też widziałam. Naprawdę wiem, o czym mówię, spędziłam w USA
                            trochę czasu. Lubię ten kraj, ludzi i uważam, że jest to dziś
                            najbardziej dmuchane państwo na świecie. Jedyne niesuwerenne
                            supermocarstwo w historii świata. Niesamowite.
                            • kroliklesny Rosja, USA i trendy 18.12.07, 15:17
                              Hej Ewo! Ja Tobie wierze, tez tam mieszkalem. Niestety w Polsce
                              panuje powszechna i uzasadniona jedynie opowiesciami dziadkow milosc
                              do USA, bezgraniczna i bezkrytyczna.
                              Ostatnio Amerykanie wydmuchali Polske w sprawie Iraku. Tylko byla
                              wladza uzywajaca wazeliny mogla wierzyc tak bezkrytycznie w mase
                              obietnic. Co Polska ma w zamian? Kontrakty? Chyba na budowe trumien.
                              Teraz Polska bezkrytycznie chce poprzec Busha i jego malpke
                              Kondolencje w sprawie Kosowa.
                              Amerykanie dostana bazy w Kosowie, gdzie beda mogli trzymac BRON A
                              (jaki inny kraj europejski by sie na to swiadomie zgodzil?).
                              Trzymali dotad atom w bazie Thule w pln-zach. Grenlandii. Czy te
                              nowe bazy sa rzeczywiscie zgodne z interesami Polski? Czy nie byloby
                              lepiej odegrac znaczacej i samodzielnej roli na Balkanach?
                              A na koniec: czym Polacy w Afghanistanie roznia sie od "Szurawi"
                              (Sowieci) co byli tam poprzednio? Niczym, dla miejscowych taka sama
                              okupacja!
                              Zobaczymy wieczorem, co sie wydarzylo dzisiaj w Kosowskiej Mitrowicy
                              (byly planowane demonstracje Serbow).
                              Pozdrowienia!
                        • kremldown Re: Rosja, USA i trend rozwojowy 22.12.07, 14:07
                          Otworze gebowy od trendow rozwojowych,z tego co wiemy ,to jedyny trend
                          "rozwojowy" tobie znany to peczniejacy organ meski.Jako specjalistka od trendow
                          praktykujesz w niemieckim pufie-i tam badaj trendy metoda
                          organoleptyczna.Nigdzie indziej.
                          • kroliklesny Re: Rosja, USA i trend rozwojowy 26.12.07, 15:28
                            Jestes swirus
                      • kroliklesny Re: Rosja OBAWIA sie, ze sytuacja grozi 17.12.07, 23:43
                        Dziekuje za mila odpowiedz.
                        Rosjanie nie wypowiadaja sie "niet bo niet" tylko maja rzeczywisty
                        argument w postaci rezolucji 1244, ktora jest prawnie wazna.
                        Paradoksalnie Rosja i Chiny stana sie obroncami praw malego narodu,
                        na ktorego terytorium wykorzystujac tarcia etniczne zapragnely sie
                        USA-dowic amerykanskie bazy.
                        Tak miedzy nami: a do kogo Serbia ma sie zwrocic o pomoc? Przeciez
                        ja sam nie dam rady!
                        Chwala Bogu, ze sa i Chiny i Rosja i maja i one cos do powiedzenia,
                        nie tylko USA.
                      • kroliklesny SERBIA! 17.12.07, 23:49
                        Polar-bear, oczywiscie serdeczne pozdrowienia z polarnych krain!
      • kroliklesny Re: grozi czy ostrzega???? 17.12.07, 16:52
        hohlik3 napisał:

        > glupia socjotechnika wymierzona w naiwnosc ludzka...

        Stary, nie unos sie, to semantyka.
        Na pewno ostrzega, a wyrazenia "grozi" uzyl dziennikarz.
    • naturat Skoro obłudna Francja popiera rozpad Serbii 17.12.07, 11:14
      Skoro obłudna Francja popiera rozpad Serbii
      to jest w tym ewidentna ściema, mydli się oczy
      że to wszystko te podziały sztuczne to rzekomo dla
      humanitarnych wyższych celów dalszego rozpadu
      bałkanów.
      Jak w matematyce jest rachunek prawdopodobienstwa to
      w stu procentach pewnym jest że za dekade lub kilka
      kosowo przyłączyło by sie do Albani a zatem nie chodzi
      tutaj o niepodległość a o nadanie ziemi dla innego
      państwa kosztem drugiego.
      Niema takiej narodowości jak kosowczczycy są tylko
      Albańczycy.
      Wyżej wymieniona Francja która tak ochoczo popiera
      rozpad Serbi jednocześnie jak kocur broniacy swojego
      terytorium, Francja broni Swoich terenów postkolonialnych
      przed jakim kolwiek rozpadem Francja posyła do Afryki
      swoją Legie cudzoziemską i nie ma żadnych skrupułów

      To Francja i Anglia kiedyś i dziś popiera fakt by Afryka była
      podzielona sztucznie jak szachownica dalej i nie ma zgody na
      to by jakieś plemiona w Afryce tworzyły jakieś swoje panstewka
      Przecież to co się wyrabia w czadzie teraz to to jest zewnętrzny
      wyzysk mieszkającego tam narodu rozpad czadu nie jest korzystny
      Już dla Angli i Francji molochy gospodarcze takie jak Koncern shel
      muszą mieć skąś surowce.
      Sekretarz generalny ONZ to praktycznie pucybut takich państw jak
      Francja i Anglia.

      Jak Gdzieś ludzie umierają szybko bo się do nich strzela to
      niedobrze no przecież Ruanda to była zbrodnia.
      Ale o pobliskim byłym Kongo gdzie wielu ludzi umarło
      przez Francje i Anglie z głodu nic się nie mówi.
      Na Aids zginie z powodu nieudolności zachodu i braku
      działań ze strony prezydentów panstw w Afryce..
      Na Aids szacuje sie że umrze ponad 20 milionów
      ludzi czyli dziesięć razy więcej niż w Jugosławi

      Kto rozpuścił przywódców Afrykanskich panstw kto im
      daje konta w szwajcari to nie są łapówki to oni sobie sami
      biorą pieniądze w zamian za kontrakty no zachód to wszystko
      robi.

      Dzisiaj ta Anglia i Francja którą tak potępiał rooswelt za jej
      kolonializm
      Ta anglia w chodzi w rolę jakiegoś ojca od moralności i mądrości
      Należy pamiętać że w Historii Francja nie była mądra sam mackiewicz pisał w czasie drugiej wojny swiatowej że była ku...wą Europy.
      Francje nawet naciągneli komuniści na pożyczki których nie oddali
      Francja w roku 1914r. pożyczała Rosji pieniądze na wojne a komuniści
      potem powiedzieli to dla cara pożyczliście nie dla nas.

      Nie dobrze sie też dzieje w USA Albo Bush jest chory albo ma bardzo złych doradców Amerykanie do Iraku by nie weszli gdyby mogli cofnąć czas.
      Ameryka dalej brnie w jakieś bagno mało jej jest Afganistanu
      mało Jej Iraku jeszcze Ameryka zrobi tutaj w Europie drugi Irak
      Europejski Serbowie mówia otwarcie Kosowa nie oddamy nigdy !
      Gdyby żył Rososvelt nigdy nie dopuscił by się do dakich rzeczy
      jakie dzieją sie obecnie Serbowie słusznie odwołują się do
      tej Ameryki do Ameryki sprzed Busha.
      Błędne jest też założenie że Serbia musi wejść do UE Rosja nie pomoże naprzykład gospodarczo już kubie bo po co ale dla Serbii może pomóc.
      Europejczycy z tego co widze to zarażają sie tylko głupotą od amerykanów i nikt nie widzi na trzeźwo ogólnej sytuacji na bałkanach.




      • kroliklesny Re: Skoro obłudna Francja popiera rozpad Serbii 17.12.07, 17:07
        Strasznie duzo napisales, w wiekszosci nie na temat, aczkolwiek dozo
        slusznosci.
        Co do pomocy. I w czasie wojny Rosja posylala pomoc do Serbii i
        potem tez. Przedwczoraj, 15 grudnia Bank Panstwowy Rosji poprosil
        wladze serbskie o zgode na rozpoczecie dzialalnosci w Serbii.
        Czyli jak widac, polityka kolonialna nieodmiennie jest ta sama,
        niezaleznie kto i gdzie. Czyj szmal, tego prawa.
        • axenrolle Re: Skoro obłudna Francja popiera rozpad Serbii 17.12.07, 18:37
          W ramach uzupełnienia chciałbym tylko stwierdzić oczywisty - jak ja
          nie lubię ostatnio tego słowa- że Francja ma o wiele mniejsz tytuł
          do takich swoich regionów jak Korsyka , Gaskonia , Alzacja ,
          Lotaryngia, Flandria i Artois niż Serbia do Kosowa.
    • axenrolle W momencie ogłoszenia "niepodległości" Kosova 17.12.07, 12:05
      Rosji nie pozostanie nic innego od przyłączenia Abchazji i
      Południowej Osetii oraz przygotowywaniu się do uczynienia tego
      samego z Krymem.
    • gekon1979 hej! bolszewciu15 mm dla ciebie lekture 17.12.07, 13:21
      en.wikipedia.org/wiki/Demographic_history_of_Kosovo
      • algimin Re: hej! gekonciu1979 mm dla ciebie lekture 17.12.07, 14:54
        ...istnieje teoria, że Albëreshë pochochodzą z południowych Włoch bo tam
        istnieje najarchaiczniejszy dialekt Albański, a na bałkany przesiedlili się
        później niż Słowianie
        sto lat temu było jeszcze ok 1 miliona autochtonicznych!!!! Albanczyków w Italii;)
        • kroliklesny Re: hej! gekonciu1979 mm dla ciebie lekture 17.12.07, 17:12
          Prawdopodobnie prawda, bo jak juz pisalem na ktoryms poscie, polowa
          obecnych mieszkancow Sycylii ma przodkow albanskich. Dlatego nie
          powinny dziwic ich mafijne sklonnosci!
      • kroliklesny Kosovo- nice american base to save human race! 17.12.07, 17:10
        A moze bys sie potrudzil jakims normalnym materialem zrodlowym?
        Podobnie jak wladze >PiS< jako zrodlo podajesz wikipedie, ktora moze
        sobie pisac kto chce wg swojego widzimisie. Pomyslunku!
    • pentagon8 Rosja i Kosowo? 17.12.07, 14:39
      ''Co gorsza to swoje państwo USA montują na koszt EU i prą, by EU
      jak
      najszybciej przejęła od ONZ kontrolę nad Kosowę. Nie dość, że EU
      jest posłuszniejsza niż ONZ (z "Ruskimi" i Chińczykami w RB), to
      łatwiej też będzie dysponować jej pieniędzmi pakowanymi w Kosowo.''

      UE rozpocznie rozmowy z Serbami dotyczace wstapienia tego panstwa do
      wspolnot, tak jak napisaklem. Po drugie, administracyjnie UE juz
      dawno obecnie jest w Kosowie! Jak i wplyw twoja soviecka rosja ma na
      pokojowe rozwiazanie tego konfliktu???
    • algimin Albëreshu wracaj na Sycylię skąd pochodzą twoi 17.12.07, 15:17
      przodkowie;) fajny jesteś więcej takich Albëreshów i nikt nie będzie po was płakał;)

      juqiforti napisał:

      > ej chlopaki ja mam lepszy pomysl.lepiej mordowac wszystkich serbow i pozostalyc
      > h slowian na balkanach.hhmmmm ciekawe??
      >
      > to wtedy swiat bedzie wolny od ludzi glupich,brzydkich i niegodnych ziemi gdzie
      > zyja.
      > co wy na to????
      • juqiforti Re: Albëreshu wracaj na Sycylię skąd pochodzą two 17.12.07, 15:53
        hej smierdzielu Arbereshe to albanczycy ktorzy uciekali do Sycylii po inwazji
        tureckiej.Dlatego ja tak mowie zeby was wszystkich eksterminowac z serbami na czele.
        • algimin Re: Albëreshu wracaj na Sycylię skąd pochodzą two 17.12.07, 17:01
          juqiforti napisał:

          hej zasrańcu ;) jest parę teorii pochodznia ciptarów weg mnie Albëreshe pochodzą
          od złodziejskiej mieszniny Italskiej kiedy rządził tam król longobardów
          Alberich;) ale są i takie od ship-statek piratów;

          "Albańczycy byli w Kosowie zawsze? Istnieje co prawda HIPOTEZA że są oni
          potomkami starożytnych Ilirów, tych pogromionych przez Tyberiusza. Tyle że
          Ilirowie żyli tylko na wybrzeżu Adriatyku, a w głębi kraju żyli Macedończycy i
          Scytowie. Jest jednak inna hipoteza o pochodzeniu Albańczyków, bardziej moim
          zdaniem prawdopodobna, jeśli się weźmie pod uwagę, że Albańczycy to jeden z
          narodów bandyckich (inni to np Czeczenowie czy Pusztuni - nigdy nie żyli z
          niczego poza rozbojem). Otóż istnieje hipoteza, że Albańczycy to potomkowie
          piratów, bezpaństwowców, którzy mieli bazy w okolicach Dyrrachium."

          ps. czy zabijanie sutenerów, mafiozów, dilerów narkotyków jest przestępstwem nie
          sądzę to zawody 99% ciptarów;)

          > hej smierdzielu Arbereshe to albanczycy ktorzy uciekali do Sycylii po inwazji
          > tureckiej.Dlatego ja tak mowie zeby was wszystkich eksterminowac z serbami na c
          > zele.
          • kroliklesny Kosovo- new american base to save human race! 17.12.07, 17:58
            Uwaga forumowicze!
            Powyzej stojacy "judzi" to albanski faszysta, ktory w zeszlym
            tygodniu b. brzydko pisal o plci zenskiej w szczegole, a ogolnie
            twierdzil, ze Polacy i Serbowie skakali po drzewach na stepie (bez
            logiki) w czasie, gdy albancy mieli juz krolow.
            Facet ma ewidentnie pomerdane, ale nawoluje do ludobojstwa, m in w
            jednym ze swoich wczesniejszych tu postow!
    • kroliklesny Re: Rosja i Kosowo? 17.12.07, 17:17
      Uwaga- faszystowski mutant na forum!
    • kroliklesny SRBIJA se saginjati ne ce! 17.12.07, 22:22
      Zainteresowanych odsylam na strone "www.b92.net", dzial "U fokusu:
      Status Kosova". Premier Serbi Vojislav Kostunica wyjechal do NY na
      zamknieta sesje Rady Bezpieczenstwa ONZ, 19 grudnia. Na tejze sesji
      umozliwione bedzie takze wystapienie kosowskiego "Przewodniczacego"
      Fatmira Sejdiu, ktory co prawda nie reprezentuje zadnego panstwa,
      ale umozliwi sie mu wystapienie jako osobie prywatnej na zyczenie
      czlonkow rady. Interesujace jest wczorajsze wystapienie Giuliano
      Amato, wloskiego przewodniczacego Miedzynarodowej Komisji EU d/s
      Balkanow. Powolal on przyklad Triestu, wolnego miasta z przyleglymi
      terenami, do ktorego po II wojnie swiat. roscily sobie pretensje
      byla faszystowska (i w sumie pokonana) Italia i "zwycieska" SFRJ.
      Miasto Triest (ital. "Trieste", jug. "Trst") pozostalo po wloskiej
      stronie granicy, podczas gdy polwysep Istria i port Pula znalazly
      sie po jugoslowianskiej, mimo wloskiej ludnosci tam zamieszkalej od
      generacji. Mozliwe, ze jest to "sonda" badajaca reakcje na mozliwosc
      PODZIALU Kosowa na czesc polnocna (serbska) i poludniowa (albanska).
      Na jutro, w Kosowskiej Mitrowicy, miescie podzielonym rzeka Ibar na
      polnocna, serbska i poludniowa, albanska czasc zapowiedziane sa
      wystapienia SERBSKICH demonstrantow na rzecz nieodrywania prowincji
      od macierzy. Sily miedzynarodowe stoja w pogotowiu..
      • eva15 Re: SRBIJA se saginjati ne ce! 17.12.07, 23:36
        Podział po linii enticznej, mimo, że EU zawsze się przed tym
        wzbraniała, wydaje mi się od paru dni dość realnym. To
        przypuszczalnie jedyne "salomonowe" rozwiązanie, które pozwoli
        zachować twarz obu blokom. Do koćńca nigdy nie wiadomo, ae wygląda
        na to, że USA nie mogą sobie chyba pozwolić na upokorzenie Rosji, bo
        ta się ostro zemści gdzie indziej i to na pewno tam gdzie
        najbardziej boli (Iran?).
        • kroliklesny SRBIJA se saginjati ne ce! 17.12.07, 23:54
          Slusznie co do Rosji!
          Ale jakos wszyscy zapominaja role Chin, a one maja "na pienku" z USA
          od dawna, i sa bardzo waznym partnerem dla rozwoju amerykanskiej
          gospodarki.
          OK, mamy posiedzenie Rady Bezpieczenstwa ONZ 19.XII, a jutro (u was
          w Niemczech juz dzis) demonstracje Serbow w Kosowskiej Mitrowicy.
          Aby sie nam tylko tam nie wyglupili, prowokatorow (tu na forum tez)
          jest mnostwo!
          Pozdrowienia!
          • eva15 Re: SRBIJA se saginjati ne ce! 18.12.07, 01:02
            Masz rację co do Chin.

            Ale - gdzie przebywasz, że masz inny czas niż środkowoeuropejski?
            • kroliklesny Nie damy ziemi skad nasz rod! 18.12.07, 15:07
              Serbowie mogliby rownie dobrze zaspiewac "Rote". Melodia
              jugoslowianskiego hymnu narodowego byla zainspirowana
              polskim "Mazurkiem". Jest to narod Polsce tak bliski, a jednoczesnie
              tak malo znany!
              PS. Ewo, lecze Eskimosow w Arktyce. Pozdro!
              • kroliklesny Re: Nie damy ziemi skad nasz rod! 18.12.07, 16:36
                W sprawie prowincji Kosowo pat.
                Dzisiaj w Kosowskiej Mitrowicy demonstrowalo okolo 10 tys. Serbow,
                przybylych tam ze wszystkich serbskich enklaw w Kosowie.
                Demonstrowali poparcie dla stanowiska Belgradu i Rosji, niesli
                transparenty po serbsku i angielsku.
                Dzisiaj takze serbski Premier Kosztunica spotka sie w NY na
                rozmowach ze wszystkimi czlonkami Rady Bezpieczenstwa ONZ. Na jutro,
                19 XII planowane jest zamkniete posiedzenie tego organu. Stanowisko
                USA jest znane, podobnie jak i stanowisko Rosji i Chin, ktore
                namawiaja do dalszych rozmow dwoch zwasnionych stron, bez wtracania
                sie "doradcow" z EU.
              • rambo54 Re: Nie damy ziemi skad nasz rod! 22.12.07, 13:30
                Królik: wiec co jest jeszcze ciekawe co do naszego i serbskiego hymnu..? że u
                nich autor muzyki jest znany, a u nas nie :) text wiadomo: mazurek

                Hej sloveni !!!!!!!!!!! pomagajmy sobie
                PS: jest tak dużo rzeczy wspólnych miedzy Polską i Serbią..

                w latach 80tych bylo dużo koncertów rockowych w Warszawie zespołów serbskich
                • kremldown Re: Nie damy ziemi skad nasz rod! 22.12.07, 14:09
                  pier... sie morderco ze Srebrenicy.
                  • kremldown Re: Nie damy ziemi skad nasz rod! 22.12.07, 14:18
                    Jezeli ruski nie zmienia tonu,wszyscy serbowie zawisna na drzewach w
                    Prisztinie,czy to sie ruskim podoba czy nie.Ale bedzie to konsekwencja braku
                    jakiegokolwiek planu kacapstwa na rozwiazanie tego problemu.USA od konca lat
                    90-tych utrzymuje tyam na nitce spokoj i posluszenstwo .Ale jesli albanczycy
                    ostatecznie sie wk*** spelni sie wizja drzew.Po raz kolejny ruski sa
                    niekonstruktywna destrukcyjna sila,niezdolna do niczego innego ,jak tylko do bojek.
                    • kremldown Re: Nie damy ziemi skad nasz rod! 22.12.07, 14:30
                      Komu grozicie brudasy?!!USA,NATO i Europie brudasy grozicie?!!Mongoloidalne
                      mozgi kacapow chyba nie do konca odbieraja rzeczywistosc w ktorej zyja.Siedziec
                      na d*** ,zrec,chlac-i zwracac nam kase z powrotem za
                      telewizory,komputery,komorki,samochody,buty,majty i szmaty od Diora,dopoki
                      zachod placi wam za rope,ciule stepowe,ostatnio domyte z 300 letniej skorupy brudu.
                      • kroliklesny Re: Nie damy ziemi skad nasz rod! 26.12.07, 15:38
                        Wyglada na to, ze ani NATO ani EU nie pomogly na paczesiostwo
                        pleniace sie w pewnym kraju nad Wisla.
                        • marcin1122331 Rosja boi sie ze Slask tez sie oderwie od Polski 26.12.07, 15:51

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka