Dodaj do ulubionych

Konflikt osetyński - minuta po minucie

    • rozwado Neosowieckie barbarzynstwo 11.08.08, 22:48
      Rosja przywrocila nieslychane sredniowieczne barbarzynstwo i zbrodnie wojenne:
      On Monday, an Abkhaz official said that Abkhaz forces, backed by Russian
      paratroopers, would kill Georgian troops if they did not leave Kodori Gorge,
      the only part of the territory where Georgia has military forces. (NYT, poniedz.)

      Medwiediew oficjalnie oglosil doktryne imperializmu rosyjskiego: Rosja bedzie
      kontrolowac Kaukaz. To nieslychane w XXI wieku.

      Rosja niewatpliwie dazy do aneksji Gruzji i ustanowienia protektoratu na calym
      Kaukazie. Za Brezniewa siegneli po Afganistan, poprzednio zdusili aspracje
      narodowe Czeczencow.

      Rosja Putina to najbardziej barbarzynskie panstwo od czasu III Rzeszy i ZSRR.
    • gekon1979 kacapy rabuja Gruzje, kradna wlasnie port w Poti 11.08.08, 22:55

      • hirschberger :o))))))) 12.08.08, 00:09
        Chcialem tylko powiedziec, ze bardzo mi sie spodobalo.
    • mariuszr_77 Konflikt osetyński - minuta po minucie 11.08.08, 23:06
      I niestety można zacytować słowa Kaczmiarskiego

      "Komu zależy na pokoju ten zawsze cofnie się przed gwałtem
      wygra kto się nie boi wojen.."
    • polakslowian Ladne zdjecia z Chechenskich zolnierzami!Teraz 11.08.08, 23:07
      to chyba 'patrioty Polaki' beda pluc na Chechenow! Juz nie beda oni 'biedni
      ludzie pod Rosyjskym bucie', tak?
      • yaicarz Swaboda dla Czecznii, Siewiernoj Osietii i Sibira! 12.08.08, 07:22
    • bolek411 Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 11.08.08, 23:14
      Przecież tam już dawno powinny być wojska NATO i flota USA. Zamiast
      zawracać sobie glowę Irakiem, Iranem i Afganistanem, neleży uderzyć
      na to odrażające Imperium Zła - jakim jest zwyrodniała, kryminalna
      Rosja.

      Już po masakrze Czeczenów, było wiadomo, do czego to ROSYJSKIE BYDŁO
      jest zdolne.

      Czas najwyższy by flota USA odblokowała porty gruzińskie, a
      lotnictwo USA zbombardowało lotniska rosyjskie, z których startują
      rosyjskie samoloty, dokonujace aktów ludobójstwa w Gruzji.

      Czas najwyższy, by wolny świat się wreszcie obudził.

      Jeżeli popatrzycie na to forum - ilu zwyrodniałych Rosjan wypowiada
      się i w jaki sposób, to dojdziecie do wniosku, że winien jest nie
      tylko Putim i Miedwiediew, ale cały naród rosyjski, który akceptuje
      te zbrodnie i jeszcze przez internet rozsiewa kłamstwa na temat winy
      Gruzji za tą agresję.

      Okazuje się, że nasz "pokojowy" Noblista od siedmiu boleści Lech-
      TWbolek-Wałęsa, też rozsiewa publicznie rosyjskie kłamstwea,
      wypowiadając się bez składu i ładu i atakując prezydenta Gruzji.
      • j23plpol Re: Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 11.08.08, 23:27
        No widzisz, bolo, opuscili Cie Twoi przyjaciele...I jak sie teraz
        czujesz? Moze jakos Ci pomoc? Chcesz uderzyc na Rosje? Zaczekaj,
        zawiadom matke i ojca, grob przygotują. Na grobie sam Ci
        napisze: "wolny swiat ma Cie w d...", chyba ze zyczysz sobie i
        nekrolog w gw: "tam broniac zbrodniarzy zginal d.e.b.i.l". A moze
        jakis inny? Daj znac
        • polakslowian Dobra odpowiedz j23plpol do typowego debila! 11.08.08, 23:32
          :)
        • lukasnaj Re: Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 11.08.08, 23:40
          dlaczego?? a po co zabijać wrogow wlasnymi rekoma, skoro mozna cudzymi??
        • yaicarz j23plpol eto kacapskij szpion ! 12.08.08, 07:39
      • hirschberger Re: Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 12.08.08, 00:20
        Putim nie jest niczemu winny, nie mieszajmy do tego czeskich miast.
        To po pierwsze. Po drugie, USA od ubieglego roku nie posiadaja
        dokladnej mapy terenu i to jest glowny problem. Poza tym (to juz po
        trzecie), w niezle oslupienie wprawila Bialy Dom informacja, ze
        bracia zmasakrowanych przez Rosjan Czeczenow rowniez wlaczyli sie do
        walki. Nic dziwnego, ze ludziom miesza sie juz w glowach.

        Dlatego sadze, ze nie ma co sie denerwowac, tylko spokojnie zajac
        sie czyms innym. Moze cos mniej skomplikowanego, ja wiem... -
        warcaby?
    • litauras Caly swiat stanie przeciw Rosji 11.08.08, 23:15
      Rosja za to srogo zaplaci, wszedzie na forach potepiaja Rosje

      www.kurierwilenski.lt
      • j23plpol Litauras 11.08.08, 23:20
        Czy Ty wierzysz w to, co piszesz?
        • lukasnaj Re: Litauras 11.08.08, 23:36
          nie znam zywego Polaka popierajacego Rosje. tylko same internetowe fantomy...
          • polakslowian Ja zywy Polak i ja popieram Rosje w tym! 11.08.08, 23:51
            Nie popieram Rosje w wszystkim, ale tu maja racje.
            • lukasnaj Re: Ja zywy Polak i ja popieram Rosje w tym! 11.08.08, 23:56
              dlaczego, jesli mozna zapytac??
              • deratyzacja41 obozy uchodzcow dla gruzinow w gruzji 12.08.08, 02:11
                ja takze popieram rosje:

                1/ bo robis_wportki_wchwili wydal ostatnio ponad miliard na
                zbrojenia, a swoich wlasnych ludzi trzyma w obozach dla uchodzcow.
                2/ bo to robisz_wportki_wchwili zaczal wojne.
                3/ bo cala infrastruktura gruzji zostala wybudowana przez ZSRR.
                gdyby nie rosjanie, nawet ubikacji by nie mieli. lataliby pod
                drzewko. to nie vulgaryzm, to FAKT.
            • stop.imperializmowi.kremla przestan sie podszywac ruska gnido 12.08.08, 04:45
              najpier naucz sie mowic po polsku ruska gnido, a potem mozesz zaczac probowac podszywac sie pod Polaka
            • yaicarz polakslowian to agent KGB. Olewać kacapa! 12.08.08, 07:18
            • yaicarz Ty nie Polak, ty russkij szpion KGB 12.08.08, 07:31
              • njal Re: Ty nie Polak, ty russkij szpion KGB 12.08.08, 11:07
                Yaicarz - inteligentem nie jesteś, na polityce się nie znasz na
                historii też, język masz ubogi, twoje teksty kompletnie
                niemerytoryczne, nic nie wnoszące do dyskusji są poniżej wszelkiej
                krytyki... Nie wiedziałem że Ambasada ambasada z Alei Ujazdowskich
                29/31 zaczęła zatrudniać uczniów szkół specjalnych... Cóż -
                inteligentni, myślący ludzie pewnie przeszli do FSB (dla Twojej
                wiadomości - KGB nie istnieje od 1991. Może ta informacja poszerzy
                ubogi zasób wiedzy jaką dysponujesz). ;)
    • bbcc The Chechen conflict entered... 11.08.08, 23:29
      The Chechen conflict entered a new phase on October 1, 1999, when
      Russia's new Prime Minister Vladimir Putin declared the authority of
      Chechen President Aslan Maskhadov and his parliament illegitimate

      en.wikipedia.org/wiki/Second_Chechen_War
      • hirschberger It's not the same war, pal... 12.08.08, 00:36
        ... however it's clear what you tried to say.

        Despite all possible similarities, there are too many differencies
        between both. The whole thing doesn't look so simply now as it
        wikipedia says even on its main page.

        Still, it's been already almost 20 years since the Chechen war
        started and we're now much closer to a "historical view" on things
        than to "a column writing". In current situation I'm afraid, we're
        just in a middle of "some writing", where many already published
        colums are far-far away even from - what we use to say - "a good
        journalism". I do not deny some clear tendencies in Russian politics
        in the last couple of years with regards to the whole Caucasus
        Region an its complicated issues; this however doesn't necessarily
        mean that we're witnessing what we were told it's the only truth.
      • yaicarz Putin to Hitler XXI wieku! 12.08.08, 07:55
    • tomasz62 Konflikt osetyjski - minuta po minucie 11.08.08, 23:38
      chcą powtórki Korei-tam gdzie się zatrzymają tam zostaną,a europa się obudzi jak zaczna płacic za gaz w cenie nowego samochodu.A i tak Iran zrobi rosji kuku w odpowiednim momencie i będzie trwoga bo sie okaze że maja za mało wojska i wtedy europa zachodnia się obudzi i da nas cywili w ramach mięsa armatniego.bomba lepiej byc nie może a będzie
      • gerhart_fon_ruskiszajs Oczyścić_Polskę_z_Kacapów_Agentów _!!!!!!!!!!!!! 11.08.08, 23:59
        Polskojęzyczna kacapska śmierdząca sfołocz
        snowu szczeka na forum !!!!!!!!

        w samej tylko Warszawie
        jest tego ok. 50 tysięcy !!!

        - potomków sowieckich okupantów
        mówiących doskonale po polsku
        myślących jak hitler-putinokio ....

        na forum ożywia się
        ta wredna zgraja
        gdy trzeba opluwać Polskę ..

        Jak najszybciej trzeba dobrac się do d....
        tego szpiegowskiego, dywersyjnego
        kacapskiego badziewia !

        • yaicarz Re: Oczyścić_Polskę_z_Kacapów_Agentów _!!!!!!!!!! 12.08.08, 07:13
          To szarańcza. Bez wielkiej ilości pestycydów nie sposób tej zarazy wytruć! Jak te kacapskie gnoje, żejąc w Polsce (o czym świadczy posługiwanie się naszym językiem) mają taką kacapską mentalność! Wynika z tego, że nawet na księżycu pozostaną kacapskimi gnojami.
          I drugie spostrzeżenie: KAŻDY rUSEK ZA GRANICĄ MUSI BYĆ SZPIONEM PUTINA, INACZEJ KOŃCZY JAK LITWINIENKO :(
          Mam nadzieję, że ABW i Kontrwywiad wyciągnie wnioski z tej kacapskiej inwazji na polskie fora internetowe!
          Pozdro
    • jarek.gurtowski pomoc USA w przewiezieniu Gruzinów z Iraku. 12.08.08, 00:00
      mam nadzieję, że jankesi dali im oprócz kanapek na drogę kilkaset stingerów i
      trochę innych pożytecznych zabawek.
      • polld74 Dali im offset 12.08.08, 04:41
        Dlatego Ruscy będą w Tibilisi przed końcem olimpiady
        • yaicarz A Kitajcy na Syberii !!! 12.08.08, 07:20
    • makabrapolska czekam kiedy złapią tego gruzinskiego zbrodniarza 12.08.08, 00:09
      czekam na ten moment kiedy złapią tego gruzinskiego zbrodniarza i po wyroku
      powieszą.
      • yaicarz Agent KGB "makabrapolska" już na stanowisku 12.08.08, 06:42
    • deratyzacja41 jak poprosic izrael aby nie sprzedawal broni 12.08.08, 00:49
      to szok ze izrael sprzedaje bron bandyckim republikom kaukazkim,
      ktorych mieszkancy potomkowie turkow, maja we krwi wojne, rozboje,
      awanturnictwo. To szok ze izrael, ktory bardziej niz jakikolwiek
      kraj powinien rozumiec co to znaczy bandyctwo, terroryzm,
      ostrzeliwanie cywilnych celow, mial tysiace "doradcow" w gruzji.
      Cenzorze, ani sie waz. To oficialne dane z zydowkiej prasy.
      checesz linki?

      michnik, cenzorze, dlaczego izrael nie sprzedaje gruzinom ksiazek,
      maszyn, tylko bron?

      oto co powinna zrobic rosja:
      zaczac sprzedawac bron do wrogow izraela
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      prawda cenzorze ze mam swietny pomysl na szybko pokoj?
      katiusze dla hamasu cenzorze, zapewnia pokoj na swiecie
      ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO
      • deratyzacja41 srasz_wportki_wchwili i propozycja pokoju 12.08.08, 00:54
        jak zmusic gruzinskie marionetki obcego wywiadu (cenzorze, przez
        wzglad ciebie i michnika nie wymieniam nazwy agencji wywiadowczej)
        do pokoju?

        1/ zaczac masowe bombardowania "sprywatyzowanych" gruzinskich
        portow, wysokich szklanych budynkow i fabryk.
        2/ zaczac sprzedawac bron wrogom izraela
        3/ przestawac kupowac od gruzji czegokolwiek. niech sie przekonaja
        kto jest ich prawdziwym przyjacielem.
        4/ gruzja jak sama nazwa wskazuje to gruzy. zostawic ich w
        gruzach. jako agresorzy zasluguja na to w pelni. i niech zobacza
        czy "doradcy" z niedalekiego wschodu poloza choc jedna cegle podczas
        odbudowy.
        • deratyzacja41 przypadkowe czy celowe konflikty na swiecie? 12.08.08, 01:04
          czy wzrost islamskiego terroryzmu to przypadek czy celowa
          dzialalnosc? czy terroryzm bylby mozliwy bez wyszkolenia w
          afganistanie przez .OSSAD i cia terrorystow?

          czy lokalne konflikty to przypadek czy skutek celowego jatrzenia
          przez tych co nienawidza Chrzescjan? wyglada na to ze komus zalezy
          na zysku ze sprzedazy broni, i ... zredukowaniu liczby ludnosci.
          kiedys widzialem "plan" destabilizacji Polski. Wlosy mi stanely
          deba na glowie. skad u nich tyle nienawisci? przeciez wierzymy w
          jednego Boga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

          • yaicarz Kacapski dupek dyskutuje sam ze sobą ! 12.08.08, 06:57
        • yaicarz Propaganda KGB - jak za Breżniewa! 12.08.08, 06:55
    • mnu Konflikt osetyjski - minuta po minucie 12.08.08, 00:58
      A jak to by bylo gdyby Serbia wjechala do Kosowo czolgami? (Tak ja
      to Gruzini zrobili w Osetii)? Chyba dal sie podpuscic Prez. Gruzji
      amerykanom, ktorzy chetnie sprawdza trigger level Rosji na Kaukazie.
      A mysle, ze lepiej jest dla nas jak mamy na swiecie balans dla
      mocarstwa USA. Bo Chiny i Indie (i Brazylia) jeszcze potrzebuja 10-
      15 lat. (a inni sie nie beda liczyli z wyjatkiem Polskiego
      Prezydenta dr. L. Kaczynskiego).
    • soldadura104 czy Putin myśli że USA w pory srają 12.08.08, 01:44
      Ten Putin nie pamięta, że USA pogoniły mu kota w Iraku.
      Jak Gruzini walczyli za USA w Iraku to USA łaski nie robiły aby im
      dać transport do kraju. Właściwie według "rosyjskiego honoru"
      powinni posłać do pomocy tyle żopłnieży ile Gruzja dała dla
      nich.Chyba że Putin myśli, że Busz sra w pory jak przed Stalinem,
      który bezkarnie niszczył zaplecze polityczne swoich przeciwników.
      Przeciwnik bez zaplecza sam padał.
      Ten cynizm wynika pewnie z tego ze Gruzińscy żołnierze dostali broń,
      którą mogą dokopać żołnierzo, czołgom i samolotom Rosyjskim i znów
      będzie klęska technologiczna jak w Iraku tylko bardziej widoczna bo
      z udziałem Rosyjskiego wojska.
      Jeżeli Putin wyśle więcej wojska niż ma Gruzja to przegra ropę.
      • polld74 Buhaha 12.08.08, 04:40
        Właśnie podają, że Rosjanie są już nad morzem. Ku..wa to
        Czechosłowacja w 1968 solidniejszy opór stawiała.
      • yaicarz Pust' żywiot Swabodnaja Kaliningradskaja Obłast' 12.08.08, 07:05
    • road_66 Konflikt osetyjski - minuta po minucie 12.08.08, 02:02
      A tu parę rzeczy pominiętych w minutniku gazety:
      przemilczane.blox.pl/html
    • szambolan_prezydenta A prezydent Rosji powiedział! 12.08.08, 02:53
      A prezydent Polski powiedział.
      A prezydent Gruzji powiedział.
      A prezydent Litwy powiedział.
      A prezydent Łotwy powiedział.
      A prezydent USA powiedział>
      A prezydent Mongolii milczy!
      Dlaczego?
      • yaicarz W Rassiji niet priezidienta! 12.08.08, 06:53
        W Rosji jest car Putin, hitler naszych czasów! A jakiś głupek Miedwiediew to jego kamerdyner, co najwyżej!
        Takim prezydentem mógłby być nawet pies Putina
    • kozaczek3 Tylko Kałnawardze oblizuje usta!! 12.08.08, 03:00
      Reszta spie.. gdzie się da!!
    • polld74 Upadła III Rzesza, ZSRR, wreszcie USA zdycha 12.08.08, 04:32
      Uzbroili bandziora, misję wojskową wysłali, misterny plan
      naszykowany, Ruskich upokorzyć. A tu bach, dwa dni i gandster leży,
      kwiczy i o litość prosi.
      • yaicarz Reżim faszysty Putina też zdechnie! 12.08.08, 06:54
    • polld74 Za Bagdad! 12.08.08, 04:38
      Jeszcze niedawno pod rękę z hitlerowcami Busha wojska Saakaszwilego
      okupowały Irak. Teraz na własnej dupie odczują zaprowadzanie pokoju
      i demokracji. Rosjanie, dzięki wam odzyskałem wiarę w to, że jakaś
      niewielka sprawiedliwość na tym świecie jednak istnieje. Co prawda
      główny zbrodniarz XXI wieku siedzi bezpiecznie w gościnie u innego
      bandyty (chociaż tamten tylko swoich gnębi), ale przynajmniej
      podnóżek amerykańskiego hitleryzmu dostał w dupę i to w takim
      tempie, że coś pięknego. Właśnie w Gruzji sprawdza się amerykańskie
      uzbrojenie, to tak odnośnie naszych F-16 i offsetu. Może opchnąć je
      Saakaszwilemu, rosyjscy piloci będą mieli urozmaicony trening
      strzelecki, jeśli wcześniej same nie pospadają.

      Do tych, którzy wierzą ruskim generałom w to, że nie byłoby żadnej
      interwencji w roku 1982 i w związku z tym uznają Jaruzelskiego za
      zdrajcę, co wy na to matołki. Jak sądzicie ile byśmy wytrzymali w
      1982, 3 ... 5 no może 20 ... godzin...
      • yaicarz Swaboda dla Czecznii, siewiernoj Osietii i Sibira 12.08.08, 06:59
    • polld74 Odtrutka na propagandę w pigułce 12.08.08, 06:02
      Pamiętacie kogo nazywano panem NIET?

      Chodziło o szefa radzieckiego MSZ, którego nazwano z powodu
      wielokrotnego blokowania przez ZSRR rezolucji RB ONZ w sprawie praw
      człowieka itd...
      W czasie urzędowania Gromyki ZSRR zawetował 22 rezolucje ONZ, w tym
      samym czasie USA zawetowały ponad 200


      Kto użył gazu w Halabdży?
      W trakcie wojny irańsko - irackiej miała miejsce bitwa obok
      miejscowości Halabdża, było to w roku 1988, obie strony obwiniały
      siebie nawzajem o użycie gazu, a co na ten temat sądziły USA.

      do roku 1990 winny był Iran
      od roku 1991 do 2005 Irak
      od roku 2008 jednak Iran

      Rzeczywiście zagadka dosyć trudna, zważywszy, że jedni i drudzy
      nabyli gaz musztardowy od firmy Searle, której dyrektorem był Donald
      Rumsfeld, zbrodniarz wojenny, ten który wydał rozkaz torturowania
      jeńców i więźniów politycznych, sekretarz stanu u G.W.Busha.
      • yaicarz Mołcziaj politruku KGB 12.08.08, 06:40
    • yaicarz Kacapskie dupki kłapią miedzy sobą udając dyskusję 12.08.08, 07:02
    • presentation1 ....Ciekawe.................. 12.08.08, 07:19
      Czy USA musza wycofac sie z Iraku?
      • yaicarz presentation1 to również agent KGB 12.08.08, 07:21
        qTASS jeden udawał PISowca, ale teraz się zdenaskował
    • yaicarz Kacapy atakują tyralierą na tym forum! 12.08.08, 07:26
    • presentation1 ...Policzek........... 12.08.08, 07:38
      USA naszpikowalo Gruzje najnowoczesniejszym sprzetem,ktory w starciu ze sprzetem rosyjskim nie zdal egzaminu.Gruzje przez 4 lata szkolili fachowcy z USA.I to nie pomoglo.Stad wscieklosc Busha.
      • yaicarz Molcziaj kacapskaja swołoczx! 12.08.08, 07:40
    • misza36 Konflikt osetyński - minuta po minucie 12.08.08, 11:11
      Ciekawe co by sie stalo jakby Serbowie w podobny sposob jak Gruzini
      wtargneli do Kosowa? Zaczeli strzelac w
      wojska NATO,ktore tam stacyjonuja? Czy tak samo jak sa teraz przez
      czesc Polakow spostrzegani Rosjanie, opluwalo by sie zolnierzy
      NATO,wyzywajac ich od agresorow? Czy tak samo ,,polskie" media
      mowilyby o bandyckim ataku nato na belgrad czy kaczynski by
      pojkechal do belgradu itd. No polaczki przyznac sie
      hipokryci.Przeciez sami wiecie o co chodzi o wasza chora rusofobiue
      prawda i wasze nieuleczone kompleksy .
    • hirschberger "Miedwiediew kończy operację wojskową w Gruzji" 12.08.08, 11:19
      Dzis dwunasty.

      Teraz juz chyba wszystko zalezy wylacznie od Abchazow; w sensie
      utrzymania przez nich ofensyy w Kodori i wyparcia wojsk
      Saakaszwilego na tereny rdzennie gruzinskie.

      Najwyrazniej zastosowano ten sam scenariusz, jakiego swiadkiem
      bylismy w czasie wojen balkanskich. Ogonie chodzi o to, ze w
      sytuacji, gdy nie ma co liczyc na poparcie dyplomatyczne, trzeba z
      karabinem w dloni walczyc o wlasne: niepodleglosc, granice, ludnosc
      itd. (nic nowego w tym nie ma, ze w przypadku walki o idee, ludnosc
      jako taka znajduje sie gdzies pod koniec "listy spraw do
      zalatwienia").

      Analogia do wojen balkanskich i sposobu ich rozstrzygniecia nasuwa
      sie sama, w szczegolnosci, gdy zwazymy w jaki sposob kraje zachodnie
      potraktowaly bioracych w nich udzial aktorow. Od zimnej wojny
      istnieje na zachodzie pewna tendencja, czy tez raczej koniecznoc do
      wskazania opinii publicznej "wlasciwego winnego". Winny znalezc sie
      musi zawsze i zawsze musi byc to ktos jeden; nie moze byc ich kilku
      w sytuacjach, gdy kilka stron bierze udzial w konflikcie. Wszystko
      to za sprawa niemoznosci wykreowania jednoznacznego stanowiska w
      przedmiotowej sprawie i tym samym - calkowitej niemoznosci
      wyjasnienia wlasnej opinii publicznej, dlaczego my zajmujemy akurat
      to, a nie inne stanowisko wobec stron bioracych uzial w konflikcie.
      Opinia publiczna zawsze oczekuje jasnej, klarownej odpowiedzi na
      pytanie "kto jest winny?". Wlasnej opinii publicznej ignorowac nie
      wolno, grozi to bowiem oczywistymi problemami w nastepnej kampanii
      wyborczej.

      Czy ktos z opinii publicznej pamieta jeszcze naloty NATO na Serbie?
      Skad. Przeciez to bylo tak dawno temu. Obecna, poprzednia i kazda
      nastepna bezradnosc Zachodu - glownie USA oraz panstw NATO - wobec
      obecnego konfliktu Kaukaskiego wynika z wrazenia, jakie zrobilo nan
      lustrzane odbicie wlasnej twarzy, ktore niczym bumerang przywalilo
      kilku powszechnie znanym notablom w mniej lub bardziej pomarszczone
      czolo.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka