rozwado Neosowieckie barbarzynstwo 11.08.08, 22:48 Rosja przywrocila nieslychane sredniowieczne barbarzynstwo i zbrodnie wojenne: On Monday, an Abkhaz official said that Abkhaz forces, backed by Russian paratroopers, would kill Georgian troops if they did not leave Kodori Gorge, the only part of the territory where Georgia has military forces. (NYT, poniedz.) Medwiediew oficjalnie oglosil doktryne imperializmu rosyjskiego: Rosja bedzie kontrolowac Kaukaz. To nieslychane w XXI wieku. Rosja niewatpliwie dazy do aneksji Gruzji i ustanowienia protektoratu na calym Kaukazie. Za Brezniewa siegneli po Afganistan, poprzednio zdusili aspracje narodowe Czeczencow. Rosja Putina to najbardziej barbarzynskie panstwo od czasu III Rzeszy i ZSRR. Odpowiedz Link Zgłoś
hirschberger :o))))))) 12.08.08, 00:09 Chcialem tylko powiedziec, ze bardzo mi sie spodobalo. Odpowiedz Link Zgłoś
mariuszr_77 Konflikt osetyński - minuta po minucie 11.08.08, 23:06 I niestety można zacytować słowa Kaczmiarskiego "Komu zależy na pokoju ten zawsze cofnie się przed gwałtem wygra kto się nie boi wojen.." Odpowiedz Link Zgłoś
polakslowian Ladne zdjecia z Chechenskich zolnierzami!Teraz 11.08.08, 23:07 to chyba 'patrioty Polaki' beda pluc na Chechenow! Juz nie beda oni 'biedni ludzie pod Rosyjskym bucie', tak? Odpowiedz Link Zgłoś
bolek411 Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 11.08.08, 23:14 Przecież tam już dawno powinny być wojska NATO i flota USA. Zamiast zawracać sobie glowę Irakiem, Iranem i Afganistanem, neleży uderzyć na to odrażające Imperium Zła - jakim jest zwyrodniała, kryminalna Rosja. Już po masakrze Czeczenów, było wiadomo, do czego to ROSYJSKIE BYDŁO jest zdolne. Czas najwyższy by flota USA odblokowała porty gruzińskie, a lotnictwo USA zbombardowało lotniska rosyjskie, z których startują rosyjskie samoloty, dokonujace aktów ludobójstwa w Gruzji. Czas najwyższy, by wolny świat się wreszcie obudził. Jeżeli popatrzycie na to forum - ilu zwyrodniałych Rosjan wypowiada się i w jaki sposób, to dojdziecie do wniosku, że winien jest nie tylko Putim i Miedwiediew, ale cały naród rosyjski, który akceptuje te zbrodnie i jeszcze przez internet rozsiewa kłamstwa na temat winy Gruzji za tą agresję. Okazuje się, że nasz "pokojowy" Noblista od siedmiu boleści Lech- TWbolek-Wałęsa, też rozsiewa publicznie rosyjskie kłamstwea, wypowiadając się bez składu i ładu i atakując prezydenta Gruzji. Odpowiedz Link Zgłoś
j23plpol Re: Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 11.08.08, 23:27 No widzisz, bolo, opuscili Cie Twoi przyjaciele...I jak sie teraz czujesz? Moze jakos Ci pomoc? Chcesz uderzyc na Rosje? Zaczekaj, zawiadom matke i ojca, grob przygotują. Na grobie sam Ci napisze: "wolny swiat ma Cie w d...", chyba ze zyczysz sobie i nekrolog w gw: "tam broniac zbrodniarzy zginal d.e.b.i.l". A moze jakis inny? Daj znac Odpowiedz Link Zgłoś
lukasnaj Re: Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 11.08.08, 23:40 dlaczego?? a po co zabijać wrogow wlasnymi rekoma, skoro mozna cudzymi?? Odpowiedz Link Zgłoś
hirschberger Re: Dlaczego NATO i Ameryka nie interweniują? 12.08.08, 00:20 Putim nie jest niczemu winny, nie mieszajmy do tego czeskich miast. To po pierwsze. Po drugie, USA od ubieglego roku nie posiadaja dokladnej mapy terenu i to jest glowny problem. Poza tym (to juz po trzecie), w niezle oslupienie wprawila Bialy Dom informacja, ze bracia zmasakrowanych przez Rosjan Czeczenow rowniez wlaczyli sie do walki. Nic dziwnego, ze ludziom miesza sie juz w glowach. Dlatego sadze, ze nie ma co sie denerwowac, tylko spokojnie zajac sie czyms innym. Moze cos mniej skomplikowanego, ja wiem... - warcaby? Odpowiedz Link Zgłoś
litauras Caly swiat stanie przeciw Rosji 11.08.08, 23:15 Rosja za to srogo zaplaci, wszedzie na forach potepiaja Rosje www.kurierwilenski.lt Odpowiedz Link Zgłoś
lukasnaj Re: Litauras 11.08.08, 23:36 nie znam zywego Polaka popierajacego Rosje. tylko same internetowe fantomy... Odpowiedz Link Zgłoś
polakslowian Ja zywy Polak i ja popieram Rosje w tym! 11.08.08, 23:51 Nie popieram Rosje w wszystkim, ale tu maja racje. Odpowiedz Link Zgłoś
lukasnaj Re: Ja zywy Polak i ja popieram Rosje w tym! 11.08.08, 23:56 dlaczego, jesli mozna zapytac?? Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 obozy uchodzcow dla gruzinow w gruzji 12.08.08, 02:11 ja takze popieram rosje: 1/ bo robis_wportki_wchwili wydal ostatnio ponad miliard na zbrojenia, a swoich wlasnych ludzi trzyma w obozach dla uchodzcow. 2/ bo to robisz_wportki_wchwili zaczal wojne. 3/ bo cala infrastruktura gruzji zostala wybudowana przez ZSRR. gdyby nie rosjanie, nawet ubikacji by nie mieli. lataliby pod drzewko. to nie vulgaryzm, to FAKT. Odpowiedz Link Zgłoś
stop.imperializmowi.kremla przestan sie podszywac ruska gnido 12.08.08, 04:45 najpier naucz sie mowic po polsku ruska gnido, a potem mozesz zaczac probowac podszywac sie pod Polaka Odpowiedz Link Zgłoś
njal Re: Ty nie Polak, ty russkij szpion KGB 12.08.08, 11:07 Yaicarz - inteligentem nie jesteś, na polityce się nie znasz na historii też, język masz ubogi, twoje teksty kompletnie niemerytoryczne, nic nie wnoszące do dyskusji są poniżej wszelkiej krytyki... Nie wiedziałem że Ambasada ambasada z Alei Ujazdowskich 29/31 zaczęła zatrudniać uczniów szkół specjalnych... Cóż - inteligentni, myślący ludzie pewnie przeszli do FSB (dla Twojej wiadomości - KGB nie istnieje od 1991. Może ta informacja poszerzy ubogi zasób wiedzy jaką dysponujesz). ;) Odpowiedz Link Zgłoś
bbcc The Chechen conflict entered... 11.08.08, 23:29 The Chechen conflict entered a new phase on October 1, 1999, when Russia's new Prime Minister Vladimir Putin declared the authority of Chechen President Aslan Maskhadov and his parliament illegitimate en.wikipedia.org/wiki/Second_Chechen_War Odpowiedz Link Zgłoś
hirschberger It's not the same war, pal... 12.08.08, 00:36 ... however it's clear what you tried to say. Despite all possible similarities, there are too many differencies between both. The whole thing doesn't look so simply now as it wikipedia says even on its main page. Still, it's been already almost 20 years since the Chechen war started and we're now much closer to a "historical view" on things than to "a column writing". In current situation I'm afraid, we're just in a middle of "some writing", where many already published colums are far-far away even from - what we use to say - "a good journalism". I do not deny some clear tendencies in Russian politics in the last couple of years with regards to the whole Caucasus Region an its complicated issues; this however doesn't necessarily mean that we're witnessing what we were told it's the only truth. Odpowiedz Link Zgłoś
tomasz62 Konflikt osetyjski - minuta po minucie 11.08.08, 23:38 chcą powtórki Korei-tam gdzie się zatrzymają tam zostaną,a europa się obudzi jak zaczna płacic za gaz w cenie nowego samochodu.A i tak Iran zrobi rosji kuku w odpowiednim momencie i będzie trwoga bo sie okaze że maja za mało wojska i wtedy europa zachodnia się obudzi i da nas cywili w ramach mięsa armatniego.bomba lepiej byc nie może a będzie Odpowiedz Link Zgłoś
gerhart_fon_ruskiszajs Oczyścić_Polskę_z_Kacapów_Agentów _!!!!!!!!!!!!! 11.08.08, 23:59 Polskojęzyczna kacapska śmierdząca sfołocz snowu szczeka na forum !!!!!!!! w samej tylko Warszawie jest tego ok. 50 tysięcy !!! - potomków sowieckich okupantów mówiących doskonale po polsku myślących jak hitler-putinokio .... na forum ożywia się ta wredna zgraja gdy trzeba opluwać Polskę .. Jak najszybciej trzeba dobrac się do d.... tego szpiegowskiego, dywersyjnego kacapskiego badziewia ! Odpowiedz Link Zgłoś
yaicarz Re: Oczyścić_Polskę_z_Kacapów_Agentów _!!!!!!!!!! 12.08.08, 07:13 To szarańcza. Bez wielkiej ilości pestycydów nie sposób tej zarazy wytruć! Jak te kacapskie gnoje, żejąc w Polsce (o czym świadczy posługiwanie się naszym językiem) mają taką kacapską mentalność! Wynika z tego, że nawet na księżycu pozostaną kacapskimi gnojami. I drugie spostrzeżenie: KAŻDY rUSEK ZA GRANICĄ MUSI BYĆ SZPIONEM PUTINA, INACZEJ KOŃCZY JAK LITWINIENKO :( Mam nadzieję, że ABW i Kontrwywiad wyciągnie wnioski z tej kacapskiej inwazji na polskie fora internetowe! Pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
jarek.gurtowski pomoc USA w przewiezieniu Gruzinów z Iraku. 12.08.08, 00:00 mam nadzieję, że jankesi dali im oprócz kanapek na drogę kilkaset stingerów i trochę innych pożytecznych zabawek. Odpowiedz Link Zgłoś
polld74 Dali im offset 12.08.08, 04:41 Dlatego Ruscy będą w Tibilisi przed końcem olimpiady Odpowiedz Link Zgłoś
makabrapolska czekam kiedy złapią tego gruzinskiego zbrodniarza 12.08.08, 00:09 czekam na ten moment kiedy złapią tego gruzinskiego zbrodniarza i po wyroku powieszą. Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 jak poprosic izrael aby nie sprzedawal broni 12.08.08, 00:49 to szok ze izrael sprzedaje bron bandyckim republikom kaukazkim, ktorych mieszkancy potomkowie turkow, maja we krwi wojne, rozboje, awanturnictwo. To szok ze izrael, ktory bardziej niz jakikolwiek kraj powinien rozumiec co to znaczy bandyctwo, terroryzm, ostrzeliwanie cywilnych celow, mial tysiace "doradcow" w gruzji. Cenzorze, ani sie waz. To oficialne dane z zydowkiej prasy. checesz linki? michnik, cenzorze, dlaczego izrael nie sprzedaje gruzinom ksiazek, maszyn, tylko bron? oto co powinna zrobic rosja: zaczac sprzedawac bron do wrogow izraela ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO prawda cenzorze ze mam swietny pomysl na szybko pokoj? katiusze dla hamasu cenzorze, zapewnia pokoj na swiecie ;-OOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 srasz_wportki_wchwili i propozycja pokoju 12.08.08, 00:54 jak zmusic gruzinskie marionetki obcego wywiadu (cenzorze, przez wzglad ciebie i michnika nie wymieniam nazwy agencji wywiadowczej) do pokoju? 1/ zaczac masowe bombardowania "sprywatyzowanych" gruzinskich portow, wysokich szklanych budynkow i fabryk. 2/ zaczac sprzedawac bron wrogom izraela 3/ przestawac kupowac od gruzji czegokolwiek. niech sie przekonaja kto jest ich prawdziwym przyjacielem. 4/ gruzja jak sama nazwa wskazuje to gruzy. zostawic ich w gruzach. jako agresorzy zasluguja na to w pelni. i niech zobacza czy "doradcy" z niedalekiego wschodu poloza choc jedna cegle podczas odbudowy. Odpowiedz Link Zgłoś
deratyzacja41 przypadkowe czy celowe konflikty na swiecie? 12.08.08, 01:04 czy wzrost islamskiego terroryzmu to przypadek czy celowa dzialalnosc? czy terroryzm bylby mozliwy bez wyszkolenia w afganistanie przez .OSSAD i cia terrorystow? czy lokalne konflikty to przypadek czy skutek celowego jatrzenia przez tych co nienawidza Chrzescjan? wyglada na to ze komus zalezy na zysku ze sprzedazy broni, i ... zredukowaniu liczby ludnosci. kiedys widzialem "plan" destabilizacji Polski. Wlosy mi stanely deba na glowie. skad u nich tyle nienawisci? przeciez wierzymy w jednego Boga !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
mnu Konflikt osetyjski - minuta po minucie 12.08.08, 00:58 A jak to by bylo gdyby Serbia wjechala do Kosowo czolgami? (Tak ja to Gruzini zrobili w Osetii)? Chyba dal sie podpuscic Prez. Gruzji amerykanom, ktorzy chetnie sprawdza trigger level Rosji na Kaukazie. A mysle, ze lepiej jest dla nas jak mamy na swiecie balans dla mocarstwa USA. Bo Chiny i Indie (i Brazylia) jeszcze potrzebuja 10- 15 lat. (a inni sie nie beda liczyli z wyjatkiem Polskiego Prezydenta dr. L. Kaczynskiego). Odpowiedz Link Zgłoś
soldadura104 czy Putin myśli że USA w pory srają 12.08.08, 01:44 Ten Putin nie pamięta, że USA pogoniły mu kota w Iraku. Jak Gruzini walczyli za USA w Iraku to USA łaski nie robiły aby im dać transport do kraju. Właściwie według "rosyjskiego honoru" powinni posłać do pomocy tyle żopłnieży ile Gruzja dała dla nich.Chyba że Putin myśli, że Busz sra w pory jak przed Stalinem, który bezkarnie niszczył zaplecze polityczne swoich przeciwników. Przeciwnik bez zaplecza sam padał. Ten cynizm wynika pewnie z tego ze Gruzińscy żołnierze dostali broń, którą mogą dokopać żołnierzo, czołgom i samolotom Rosyjskim i znów będzie klęska technologiczna jak w Iraku tylko bardziej widoczna bo z udziałem Rosyjskiego wojska. Jeżeli Putin wyśle więcej wojska niż ma Gruzja to przegra ropę. Odpowiedz Link Zgłoś
polld74 Buhaha 12.08.08, 04:40 Właśnie podają, że Rosjanie są już nad morzem. Ku..wa to Czechosłowacja w 1968 solidniejszy opór stawiała. Odpowiedz Link Zgłoś
road_66 Konflikt osetyjski - minuta po minucie 12.08.08, 02:02 A tu parę rzeczy pominiętych w minutniku gazety: przemilczane.blox.pl/html Odpowiedz Link Zgłoś
szambolan_prezydenta A prezydent Rosji powiedział! 12.08.08, 02:53 A prezydent Polski powiedział. A prezydent Gruzji powiedział. A prezydent Litwy powiedział. A prezydent Łotwy powiedział. A prezydent USA powiedział> A prezydent Mongolii milczy! Dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
yaicarz W Rassiji niet priezidienta! 12.08.08, 06:53 W Rosji jest car Putin, hitler naszych czasów! A jakiś głupek Miedwiediew to jego kamerdyner, co najwyżej! Takim prezydentem mógłby być nawet pies Putina Odpowiedz Link Zgłoś
kozaczek3 Tylko Kałnawardze oblizuje usta!! 12.08.08, 03:00 Reszta spie.. gdzie się da!! Odpowiedz Link Zgłoś
polld74 Upadła III Rzesza, ZSRR, wreszcie USA zdycha 12.08.08, 04:32 Uzbroili bandziora, misję wojskową wysłali, misterny plan naszykowany, Ruskich upokorzyć. A tu bach, dwa dni i gandster leży, kwiczy i o litość prosi. Odpowiedz Link Zgłoś
polld74 Za Bagdad! 12.08.08, 04:38 Jeszcze niedawno pod rękę z hitlerowcami Busha wojska Saakaszwilego okupowały Irak. Teraz na własnej dupie odczują zaprowadzanie pokoju i demokracji. Rosjanie, dzięki wam odzyskałem wiarę w to, że jakaś niewielka sprawiedliwość na tym świecie jednak istnieje. Co prawda główny zbrodniarz XXI wieku siedzi bezpiecznie w gościnie u innego bandyty (chociaż tamten tylko swoich gnębi), ale przynajmniej podnóżek amerykańskiego hitleryzmu dostał w dupę i to w takim tempie, że coś pięknego. Właśnie w Gruzji sprawdza się amerykańskie uzbrojenie, to tak odnośnie naszych F-16 i offsetu. Może opchnąć je Saakaszwilemu, rosyjscy piloci będą mieli urozmaicony trening strzelecki, jeśli wcześniej same nie pospadają. Do tych, którzy wierzą ruskim generałom w to, że nie byłoby żadnej interwencji w roku 1982 i w związku z tym uznają Jaruzelskiego za zdrajcę, co wy na to matołki. Jak sądzicie ile byśmy wytrzymali w 1982, 3 ... 5 no może 20 ... godzin... Odpowiedz Link Zgłoś
polld74 Odtrutka na propagandę w pigułce 12.08.08, 06:02 Pamiętacie kogo nazywano panem NIET? Chodziło o szefa radzieckiego MSZ, którego nazwano z powodu wielokrotnego blokowania przez ZSRR rezolucji RB ONZ w sprawie praw człowieka itd... W czasie urzędowania Gromyki ZSRR zawetował 22 rezolucje ONZ, w tym samym czasie USA zawetowały ponad 200 Kto użył gazu w Halabdży? W trakcie wojny irańsko - irackiej miała miejsce bitwa obok miejscowości Halabdża, było to w roku 1988, obie strony obwiniały siebie nawzajem o użycie gazu, a co na ten temat sądziły USA. do roku 1990 winny był Iran od roku 1991 do 2005 Irak od roku 2008 jednak Iran Rzeczywiście zagadka dosyć trudna, zważywszy, że jedni i drudzy nabyli gaz musztardowy od firmy Searle, której dyrektorem był Donald Rumsfeld, zbrodniarz wojenny, ten który wydał rozkaz torturowania jeńców i więźniów politycznych, sekretarz stanu u G.W.Busha. Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ....Ciekawe.................. 12.08.08, 07:19 Czy USA musza wycofac sie z Iraku? Odpowiedz Link Zgłoś
yaicarz presentation1 to również agent KGB 12.08.08, 07:21 qTASS jeden udawał PISowca, ale teraz się zdenaskował Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 ...Policzek........... 12.08.08, 07:38 USA naszpikowalo Gruzje najnowoczesniejszym sprzetem,ktory w starciu ze sprzetem rosyjskim nie zdal egzaminu.Gruzje przez 4 lata szkolili fachowcy z USA.I to nie pomoglo.Stad wscieklosc Busha. Odpowiedz Link Zgłoś
misza36 Konflikt osetyński - minuta po minucie 12.08.08, 11:11 Ciekawe co by sie stalo jakby Serbowie w podobny sposob jak Gruzini wtargneli do Kosowa? Zaczeli strzelac w wojska NATO,ktore tam stacyjonuja? Czy tak samo jak sa teraz przez czesc Polakow spostrzegani Rosjanie, opluwalo by sie zolnierzy NATO,wyzywajac ich od agresorow? Czy tak samo ,,polskie" media mowilyby o bandyckim ataku nato na belgrad czy kaczynski by pojkechal do belgradu itd. No polaczki przyznac sie hipokryci.Przeciez sami wiecie o co chodzi o wasza chora rusofobiue prawda i wasze nieuleczone kompleksy . Odpowiedz Link Zgłoś
hirschberger "Miedwiediew kończy operację wojskową w Gruzji" 12.08.08, 11:19 Dzis dwunasty. Teraz juz chyba wszystko zalezy wylacznie od Abchazow; w sensie utrzymania przez nich ofensyy w Kodori i wyparcia wojsk Saakaszwilego na tereny rdzennie gruzinskie. Najwyrazniej zastosowano ten sam scenariusz, jakiego swiadkiem bylismy w czasie wojen balkanskich. Ogonie chodzi o to, ze w sytuacji, gdy nie ma co liczyc na poparcie dyplomatyczne, trzeba z karabinem w dloni walczyc o wlasne: niepodleglosc, granice, ludnosc itd. (nic nowego w tym nie ma, ze w przypadku walki o idee, ludnosc jako taka znajduje sie gdzies pod koniec "listy spraw do zalatwienia"). Analogia do wojen balkanskich i sposobu ich rozstrzygniecia nasuwa sie sama, w szczegolnosci, gdy zwazymy w jaki sposob kraje zachodnie potraktowaly bioracych w nich udzial aktorow. Od zimnej wojny istnieje na zachodzie pewna tendencja, czy tez raczej koniecznoc do wskazania opinii publicznej "wlasciwego winnego". Winny znalezc sie musi zawsze i zawsze musi byc to ktos jeden; nie moze byc ich kilku w sytuacjach, gdy kilka stron bierze udzial w konflikcie. Wszystko to za sprawa niemoznosci wykreowania jednoznacznego stanowiska w przedmiotowej sprawie i tym samym - calkowitej niemoznosci wyjasnienia wlasnej opinii publicznej, dlaczego my zajmujemy akurat to, a nie inne stanowisko wobec stron bioracych uzial w konflikcie. Opinia publiczna zawsze oczekuje jasnej, klarownej odpowiedzi na pytanie "kto jest winny?". Wlasnej opinii publicznej ignorowac nie wolno, grozi to bowiem oczywistymi problemami w nastepnej kampanii wyborczej. Czy ktos z opinii publicznej pamieta jeszcze naloty NATO na Serbie? Skad. Przeciez to bylo tak dawno temu. Obecna, poprzednia i kazda nastepna bezradnosc Zachodu - glownie USA oraz panstw NATO - wobec obecnego konfliktu Kaukaskiego wynika z wrazenia, jakie zrobilo nan lustrzane odbicie wlasnej twarzy, ktore niczym bumerang przywalilo kilku powszechnie znanym notablom w mniej lub bardziej pomarszczone czolo. Odpowiedz Link Zgłoś