zigzaur 09.01.09, 12:48 Rezolucję pokojową odrzucili, pewnie chcą zepchnąć Izrael do morza. Tylko że tam nie ma lodu, bo po lodzi poszłoby szybciej. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kijwoko Hamas odrzuca rezolucję ONZ 09.01.09, 13:58 zigzaur napisał: > Rezolucję pokojową odrzucili, pewnie chcą zepchnąć Izrael do morza. Tylko że > tam nie ma lodu, bo po lodzi poszłoby szybciej. A skad ty to wiesz, z hamasu jestes? Ty... terrorysto! (zauwaz, co znamiennne, ze uwazam i hamas, i izrael za terrorystow, bo atakuja cywilow, a zadnego atakowania cywilow nie akceptuje) Ja znalazlem taki wywiad: english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/01/200918155333111890.html Q: Members of Hamas have said that Israel is using collective punishment by targeting civilians who support Hamas. But is Hamas' targeting of Israeli civilians also not a type of collective punishment? A: We are defending ourselves. When you talk about any occupation, people should resist the soldiers and the army who occupy their country. We don't have weapons sophisticated enough to launch at exact targets. We are sending a message: "You can't provide security to your side until you bring security to the Palestinian side." We are looking for freedom and for security for the Palestinian people. This is our message to Israel. They need to understand that we are working for an independent state. [...] Q: Why, at the beginning of this conflict, did Hamas decide not to renew the six-month ceasefire? A: We agreed to this ceasefire under Egyptian mediation with certain conditions. All military operations were to be stopped by June 19. All of the six gates between Israel and Gaza were to remain open. In the first 10 days of the truce, 30 per cent of the goods coming from Israel to the Gaza Strip were to be allowed in and, after that 10-day period, all supplies were to be allowed to enter. Also, there was to be a meeting between the Europeans, Egyptians, the Palestinian Authority and Hamas to discuss how to open the Rafah gate. Finally, the ceasefire was supposed to be extended to the West Bank. During those six months, the Israelis kept the border crossings closed most of the time. Only 15 per cent of goods were allowed to enter the Gaza Strip from Israel. They killed more than 40 people in the last month of the ceasefire, eight of which were in the last week. On many occasions, the Egyptians told us that the Israelis were not respecting the agreement. Their refusal to allow supplies to enter was a type of slow killing of the Palestinians. The Palestinians eventually asked: "What is the use of this ceasefire for us?" For that reason, we didn't renew that agreement. Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Bandytów trzeba wytłuc ... 09.01.09, 14:54 Na ONZ liczą słabi i naiwni ... "11 sierpnia 2006 roku Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła Rezolucję 1701, mającą na celu zakończenie konfliktu. Dokument, który został zaakceptowany zarówno przez izraelski, jak i libański rząd, wzywał do rozbrojenia Hezbollahu, wycofania wojsk izraelskich z Libanu i wprowadzenie na ich miejsce armii libańskiej oraz powiększenia oddziałów UNIFIL w południowej części tego kraju. Oddziały libańskie wkroczyły tam 17 sierpnia 2006 r. Blokada kraju została zniesiona 8 września 2006. 1 października 2006 r. większość izraelskich żołnierzy wycofała się z Libanu, choć ostatni żołnierze wciąż zajmują graniczną wioskę Ghajar. Po rozpoczęciu wprowadzania w życie postanowień Rezolucji 1701, zarówno libański rząd, jak i dowództwo UNIFIL stwierdziło, że nie uda im się rozbrojenie Hezbollahu" Izrael chyba nie chce powtórki z 2006 r. ? Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator A winni sa Zydzi... 09.01.09, 15:19 Wszystkiemu sa oczywiscie i jak zwykle winni Zydzi, tym razem przebrani za przywodcow Hamasu aby zmylic swiat i oszukac go ze to Hamas jest winny. Coz, Hamasowi najwyrazniej sa potrzebne kolejne ofiary, nie tylko zydowskie ale tez i palestynskie. Nie pierwszy to zreszta raz. Pytanie tylko, w imie czego? Odpowiedz Link Zgłoś
jankbh Re: A winni sa Zydzi... 09.01.09, 17:04 elucidator napisał: > Coz, Hamasowi najwyrazniej sa potrzebne kolejne ofiary, nie tylko zydowskie ale > tez i palestynskie. Nie pierwszy to zreszta raz. Pytanie tylko, w imie czego? > Hamas nie ma armat, ale ma za to latwo dla nich dostepne mieso armatnie. Kazdy zabity Palestynczyk to kolejne zwyciestwo Hamasu nad Izraelem, po co wiec przerywac wygrana wojne? Odpowiedz Link Zgłoś
skipper_ Hamas odrzuca rezolucję ONZ 09.01.09, 15:54 "Wymienił wstrzymanie agresji izraelskiej, zniesienie izolacji Strefy, w tym otwarcie granicy z Egiptem oraz całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze Strefy. Zastrzegł jednak, iż nawet spełnienie tych warunków nie będzie oznaczać wstrzymania ostrzału rakietowego Izraela - będącego, jak powiedział, symbolem oporu narodu palestyńskiego" rozumiem, iz wszyscy krzycacy o agresji ze strony Izraela pokornie nadstawiaja sie, gdy ktos pluje na nich, badz oklada po pyskach... Odpowiedz Link Zgłoś
busz.man rzeczywiście "straszne" te warunki Hamasu 09.01.09, 16:26 "Wymienił wstrzymanie agresji izraelskiej, zniesienie izolacji Strefy, w tym otwarcie granicy z Egiptem oraz całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze Strefy." Co w tych warunkach dziwnego? Odpowiedz Link Zgłoś
indris Cytat był niepełny... 09.01.09, 16:53 ...bo następne zdania po zacytowanych przez Ciebie były takie: "Zastrzegł jednak, iż nawet spełnienie tych warunków nie będzie oznaczać wstrzymania ostrzału rakietowego Izraela - będącego, jak powiedział, symbolem oporu narodu palestyńskiego" Czy wyobrażasz sobie jakikolwiek rząd, który zgodziłby się na rozejm po takich słowach ? Gdyby nie to, że Koran zakazuje alkoholu (nie wszyscy to wprawdzie respektują, co sam widziałem w Tunezji), to pomyślałbym, że było to powiedziane na niezłej bani. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Cytat był niepełny... 09.01.09, 17:36 Araby nie pija gorzały bo wpadają w amok i robią "kęsim" nawet swojej rodzinie. Co nie powoduje ,że nawet bez gorzały chrzanią jak pijani. Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 bus.zman 09.01.09, 18:47 > "Wymienił wstrzymanie agresji izraelskiej, zniesienie izolacji Strefy, w tym > otwarcie granicy z Egiptem oraz całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze Strefy > ." > > Co w tych warunkach dziwnego? > kolrego powiedz mi gdize mieskzasz zaczne obrzucac ci dom kamieniami jesli ci sie nie bedize to podobac to mam takie warunki wchodze do twego domu kiedy chce robie co chce a w zamian zastanowie sie czy bede dalej rzucac czy nie Odpowiedz Link Zgłoś
rzewuski1 Re: bus.zman 09.01.09, 18:49 kolrego powiedz mi gdize mieskzasz zaczne obrzucac ci dom kamieniami jesli ci > sie nie bedize to podobac to mam takie warunki wchodze do twego domu kiedy chce > robie co chce a w zamian zastanowie sie czy bede dalej rzucac czy nie i tak nie zrozumie bo nie chce Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 16:41 "Liwni: Izrael będzie działać tylko we własnym interesie". Pozostaje pytanie: na czyj koszt? Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 19:21 Odpowiedz jest prosta: jak ktos cie atakuje to na koszt tego kto atakuje. Wszystko inne oznaczaloby ze pozwalam sie atakowac. Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 20:56 Jest jeszcze powod dla ktorego "ktos cie atakuje". Okupujac nielegalnie tereny zamieszkale przez Palestynczykow Izrael pozbawil sie "prawa do obrony". Nie bylo izraelskiej okupacji nie bylo Hamasu. Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 21:06 Tyle ze Gaza od kilku juz lat nie jest okupowana. Izrael oddal calkowita kontrole Autonomii Palestynskiej. "Tereny okupowane" to dla Hamasu caly Izrael. Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 22:55 "Gaza od kilku juz lat nie jest okupowana". Masz racje. Izrael po wycofaniu swoich "osadnikow" z Gazy zamienil ja w palestynskie getto bez wyjscia. Przy nieustajacych atakach z powietrza, morza i ladu, Palestynczycy nie maja gdzie uciekac. Nawet powstancy getta warszawskiego mieli mozliwosc ucieczki kanalami. Getto palestynskie zostalo calkowicie uszczelnione. Kolejny sukces Izraela. Odpowiedz Link Zgłoś
zz26 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 23:25 "Masz racje. Izrael po wycofaniu swoich "osadnikow" z Gazy zamienil ja w > palestynskie getto bez wyjscia. " w jaki sposob zamienil je w getto?? jedyne co zrobil izrael to uniemozliwil przejscie na wlasne terytorium chyba ze uwazasz ze zabezpieczenie przed nielegalnym szmuglem broni aby zrobic zamach w tel avivie to jest robienie getta Odpowiedz Link Zgłoś
elucidator Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 23:26 Gaza zostala uszczelniona dopiero po przejeciu tam wladzy przez Hamas, ktory po wygranych wyborach przeprowadzil krwawy zamach stanu przeciwko rowniez wybranemu prezydentowi i Fatahowi (prawie 200 ofiar smiertelnych, Palestynczycy zabici przez Palestynczykow - gdzie bylo wtedy oburzenie swiata?) i zadeklarowal ze odrzuca wszelkie wczesniej podpisane umowy z Izraelem oraz ze jego celem, zgodnie ze swoimi statutami, jest zniszczenie Izraela. Wtedy tez nasilily sie rakietowe ataki z Gazy na cywilne tereny w Izraelu. Uszczelnienie bylo reakcja Izraela na ten rozwoj sytuacji w Gazie, ktory stanowil niebezpieczenstwo dla Izraela. Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 10.01.09, 00:22 "When Hamas learned that Abbas' security chief, Mohammed Dahlan, with US encouragement, was preparing to carry out a coup against them in Gaza, they got the first shot in." Propaganda nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Hamas wygral wolne i demokratyczne wybory. Fakt. Ani Izrael ani USA nie zaakceptowaly woli demokratycznej wiekszosci. Fakt. Rozpoczela sie batalia o "zmiane rezimu" pod osobistym nadzorem Condi Rice. Fakt. Hamas i te batalie wygral. Fakt. Ostatnio Izrael podjal kolejna probe "fizycznej likwidacji" Hamasu. Fakt. Efekty widac golym okiem (pomimo, ze Izrael odmawia prawa zagranicznym reporterom do rejestrowania swojej ludobojczej operacji na terenie Gazy). Fakt. PS. Nie bylo Izraela, nie bylo Hamasu. Odpowiedz Link Zgłoś
nick3 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 10.01.09, 00:37 Hamas jest organizacją o celach zbrodniczych (warto przeczytać jego statut). Wybierając go do władzy Palestyńczycy z Gazy pozbawili się demokracji, podobnie jak Niemcy pozbawili się demokracji w roku 33- cim. Działania innych krajów dążące do likwidacji rządów Hamasu w Gazie są działaniami moralnie uprawnionymi i przywracającymi demokrację. Odpowiedz Link Zgłoś
3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 10.01.09, 16:16 "Anyone who justifies this war also justifies all its crimes. Anyone who sees it as a defensive war must bear the moral responsibility for its consequences. Anyone who now encourages the politicians and the army to continue will also have to bear the mark of Cain that will be branded on his forehead after the war. All those who support the war also support the horror." Haaretz Zrozumiales? Kazdy, kto uzasadnia i popiera te wojne, ponosi odpowiedzialnosc za jej konsekwencje (tysiace zabitych i rannych). Kazdy! Odpowiedz Link Zgłoś