Dodaj do ulubionych

Hamas odrzuca rezolucję ONZ

09.01.09, 12:48
Rezolucję pokojową odrzucili, pewnie chcą zepchnąć Izrael do morza. Tylko że
tam nie ma lodu, bo po lodzi poszłoby szybciej.
Obserwuj wątek
    • kijwoko Hamas odrzuca rezolucję ONZ 09.01.09, 13:58
      zigzaur napisał:

      > Rezolucję pokojową odrzucili, pewnie chcą zepchnąć Izrael do morza. Tylko że
      > tam nie ma lodu, bo po lodzi poszłoby szybciej.

      A skad ty to wiesz, z hamasu jestes? Ty... terrorysto!

      (zauwaz, co znamiennne, ze uwazam i hamas, i izrael za terrorystow, bo atakuja
      cywilow, a zadnego atakowania cywilow nie akceptuje)

      Ja znalazlem taki wywiad:
      english.aljazeera.net/news/middleeast/2009/01/200918155333111890.html
      Q:
      Members of Hamas have said that Israel is using collective punishment by
      targeting civilians who support Hamas. But is Hamas' targeting of Israeli
      civilians also not a type of collective punishment?

      A:
      We are defending ourselves.

      When you talk about any occupation, people should resist the soldiers and the
      army who occupy their country.

      We don't have weapons sophisticated enough to launch at exact targets.

      We are sending a message: "You can't provide security to your side until you
      bring security to the Palestinian side."

      We are looking for freedom and for security for the Palestinian people. This is
      our message to Israel.

      They need to understand that we are working for an independent state.

      [...]

      Q:
      Why, at the beginning of this conflict, did Hamas decide not to renew the
      six-month ceasefire?

      A:
      We agreed to this ceasefire under Egyptian mediation with certain conditions.

      All military operations were to be stopped by June 19.

      All of the six gates between Israel and Gaza were to remain open.

      In the first 10 days of the truce, 30 per cent of the goods coming from Israel
      to the Gaza Strip were to be allowed in and, after that 10-day period, all
      supplies were to be allowed to enter.

      Also, there was to be a meeting between the Europeans, Egyptians, the
      Palestinian Authority and Hamas to discuss how to open the Rafah gate.

      Finally, the ceasefire was supposed to be extended to the West Bank.

      During those six months, the Israelis kept the border crossings closed most of
      the time.

      Only 15 per cent of goods were allowed to enter the Gaza Strip from Israel.

      They killed more than 40 people in the last month of the ceasefire, eight of
      which were in the last week.

      On many occasions, the Egyptians told us that the Israelis were not respecting
      the agreement.

      Their refusal to allow supplies to enter was a type of slow killing of the
      Palestinians.

      The Palestinians eventually asked: "What is the use of this ceasefire for us?"

      For that reason, we didn't renew that agreement.
    • asmall4 Bandytów trzeba wytłuc ... 09.01.09, 14:54
      Na ONZ liczą słabi i naiwni ...

      "11 sierpnia 2006 roku Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła Rezolucję
      1701, mającą na celu zakończenie konfliktu. Dokument, który został zaakceptowany
      zarówno przez izraelski, jak i libański rząd, wzywał do rozbrojenia Hezbollahu,
      wycofania wojsk izraelskich z Libanu i wprowadzenie na ich miejsce armii
      libańskiej oraz powiększenia oddziałów UNIFIL w południowej części tego kraju.
      Oddziały libańskie wkroczyły tam 17 sierpnia 2006 r. Blokada kraju została
      zniesiona 8 września 2006.

      1 października 2006 r. większość izraelskich żołnierzy wycofała się z Libanu,
      choć ostatni żołnierze wciąż zajmują graniczną wioskę Ghajar. Po rozpoczęciu
      wprowadzania w życie postanowień Rezolucji 1701, zarówno libański rząd, jak i
      dowództwo UNIFIL stwierdziło, że nie uda im się rozbrojenie Hezbollahu"

      Izrael chyba nie chce powtórki z 2006 r. ?
    • elucidator A winni sa Zydzi... 09.01.09, 15:19
      Wszystkiemu sa oczywiscie i jak zwykle winni Zydzi, tym razem przebrani za
      przywodcow Hamasu aby zmylic swiat i oszukac go ze to Hamas jest winny.

      Coz, Hamasowi najwyrazniej sa potrzebne kolejne ofiary, nie tylko zydowskie ale
      tez i palestynskie. Nie pierwszy to zreszta raz. Pytanie tylko, w imie czego?
      • jankbh Re: A winni sa Zydzi... 09.01.09, 17:04
        elucidator napisał:

        > Coz, Hamasowi najwyrazniej sa potrzebne kolejne ofiary, nie tylko
        zydowskie ale
        > tez i palestynskie. Nie pierwszy to zreszta raz. Pytanie tylko, w
        imie czego?
        >
        Hamas nie ma armat, ale ma za to latwo dla nich dostepne mieso
        armatnie. Kazdy zabity Palestynczyk to kolejne zwyciestwo Hamasu nad
        Izraelem, po co wiec przerywac wygrana wojne?
    • skipper_ Hamas odrzuca rezolucję ONZ 09.01.09, 15:54
      "Wymienił wstrzymanie agresji izraelskiej, zniesienie izolacji Strefy, w tym
      otwarcie granicy z Egiptem oraz całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze
      Strefy. Zastrzegł jednak, iż nawet spełnienie tych warunków nie będzie
      oznaczać wstrzymania ostrzału rakietowego Izraela - będącego, jak powiedział,
      symbolem oporu narodu palestyńskiego"

      rozumiem, iz wszyscy krzycacy o agresji ze strony Izraela
      pokornie nadstawiaja sie, gdy ktos pluje na nich, badz
      oklada po pyskach...
    • busz.man rzeczywiście "straszne" te warunki Hamasu 09.01.09, 16:26
      "Wymienił wstrzymanie agresji izraelskiej, zniesienie izolacji Strefy, w tym
      otwarcie granicy z Egiptem oraz całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze Strefy."

      Co w tych warunkach dziwnego?

      • indris Cytat był niepełny... 09.01.09, 16:53
        ...bo następne zdania po zacytowanych przez Ciebie były takie:
        "Zastrzegł jednak, iż nawet spełnienie tych warunków nie będzie oznaczać
        wstrzymania ostrzału rakietowego Izraela - będącego, jak powiedział, symbolem
        oporu narodu palestyńskiego"

        Czy wyobrażasz sobie jakikolwiek rząd, który zgodziłby się na rozejm po takich
        słowach ?
        Gdyby nie to, że Koran zakazuje alkoholu (nie wszyscy to wprawdzie respektują,
        co sam widziałem w Tunezji), to pomyślałbym, że było to powiedziane na niezłej bani.
        • erg_samowzbudnik Re: Cytat był niepełny... 09.01.09, 17:36
          Araby nie pija gorzały bo wpadają w amok i robią "kęsim" nawet swojej rodzinie.
          Co nie powoduje ,że nawet bez gorzały chrzanią jak pijani.
      • zz26 bus.zman 09.01.09, 18:47
        > "Wymienił wstrzymanie agresji izraelskiej, zniesienie izolacji Strefy, w tym
        > otwarcie granicy z Egiptem oraz całkowite wycofanie wojsk izraelskich ze Strefy
        > ."
        >
        > Co w tych warunkach dziwnego?
        >

        kolrego powiedz mi gdize mieskzasz zaczne obrzucac ci dom kamieniami jesli ci
        sie nie bedize to podobac to mam takie warunki wchodze do twego domu kiedy chce
        robie co chce a w zamian zastanowie sie czy bede dalej rzucac czy nie
        • rzewuski1 Re: bus.zman 09.01.09, 18:49
          kolrego powiedz mi gdize mieskzasz zaczne obrzucac ci dom kamieniami
          jesli ci
          > sie nie bedize to podobac to mam takie warunki wchodze do twego
          domu kiedy chce
          > robie co chce a w zamian zastanowie sie czy bede dalej rzucac czy
          nie


          i tak nie zrozumie
          bo nie chce
    • 3m05 Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 16:41
      "Liwni: Izrael będzie działać tylko we własnym interesie".

      Pozostaje pytanie: na czyj koszt?
      • elucidator Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 19:21
        Odpowiedz jest prosta: jak ktos cie atakuje to na koszt tego kto atakuje.
        Wszystko inne oznaczaloby ze pozwalam sie atakowac.
        • 3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 20:56
          Jest jeszcze powod dla ktorego "ktos cie atakuje".
          Okupujac nielegalnie tereny zamieszkale przez Palestynczykow Izrael pozbawil sie
          "prawa do obrony".
          Nie bylo izraelskiej okupacji nie bylo Hamasu.
          • elucidator Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 21:06
            Tyle ze Gaza od kilku juz lat nie jest okupowana. Izrael oddal calkowita
            kontrole Autonomii Palestynskiej. "Tereny okupowane" to dla Hamasu caly Izrael.
            • 3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 22:55
              "Gaza od kilku juz lat nie jest okupowana".

              Masz racje. Izrael po wycofaniu swoich "osadnikow" z Gazy zamienil ja w
              palestynskie getto bez wyjscia. Przy nieustajacych atakach z powietrza, morza i
              ladu, Palestynczycy nie maja gdzie uciekac. Nawet powstancy getta warszawskiego
              mieli mozliwosc ucieczki kanalami. Getto palestynskie zostalo calkowicie
              uszczelnione. Kolejny sukces Izraela.
              • zz26 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 23:25
                "Masz racje. Izrael po wycofaniu swoich "osadnikow" z Gazy zamienil ja w
                > palestynskie getto bez wyjscia. "

                w jaki sposob zamienil je w getto?? jedyne co zrobil izrael to uniemozliwil
                przejscie na wlasne terytorium chyba ze uwazasz ze zabezpieczenie przed
                nielegalnym szmuglem broni aby zrobic zamach w tel avivie to jest robienie getta
              • elucidator Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 09.01.09, 23:26
                Gaza zostala uszczelniona dopiero po przejeciu tam wladzy przez Hamas, ktory po
                wygranych wyborach przeprowadzil krwawy zamach stanu przeciwko rowniez wybranemu
                prezydentowi i Fatahowi (prawie 200 ofiar smiertelnych, Palestynczycy zabici
                przez Palestynczykow - gdzie bylo wtedy oburzenie swiata?) i zadeklarowal ze
                odrzuca wszelkie wczesniej podpisane umowy z Izraelem oraz ze jego celem,
                zgodnie ze swoimi statutami, jest zniszczenie Izraela. Wtedy tez nasilily sie
                rakietowe ataki z Gazy na cywilne tereny w Izraelu. Uszczelnienie bylo reakcja
                Izraela na ten rozwoj sytuacji w Gazie, ktory stanowil niebezpieczenstwo dla
                Izraela.
                • 3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 10.01.09, 00:22
                  "When Hamas learned that Abbas' security chief, Mohammed Dahlan, with US
                  encouragement, was preparing to carry out a coup against them in Gaza, they got
                  the first shot in."

                  Propaganda nie wytrzymuje konfrontacji z faktami. Hamas wygral wolne i
                  demokratyczne wybory. Fakt. Ani Izrael ani USA nie zaakceptowaly woli
                  demokratycznej wiekszosci. Fakt. Rozpoczela sie batalia o "zmiane rezimu" pod
                  osobistym nadzorem Condi Rice. Fakt. Hamas i te batalie wygral. Fakt. Ostatnio
                  Izrael podjal kolejna probe "fizycznej likwidacji" Hamasu. Fakt. Efekty widac
                  golym okiem (pomimo, ze Izrael odmawia prawa zagranicznym reporterom do
                  rejestrowania swojej ludobojczej operacji na terenie Gazy). Fakt.
                  PS. Nie bylo Izraela, nie bylo Hamasu.
                  • nick3 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 10.01.09, 00:37

                    Hamas jest organizacją o celach zbrodniczych (warto przeczytać jego
                    statut).

                    Wybierając go do władzy Palestyńczycy z Gazy pozbawili się
                    demokracji, podobnie jak Niemcy pozbawili się demokracji w roku 33-
                    cim.

                    Działania innych krajów dążące do likwidacji rządów Hamasu w Gazie
                    są działaniami moralnie uprawnionymi i przywracającymi demokrację.
                    • 3m05 Re: Hamas/Izrael odrzucaja rezolucję ONZ 10.01.09, 16:16
                      "Anyone who justifies this war also justifies all its crimes.
                      Anyone who sees it as a defensive war must bear the moral responsibility for its
                      consequences.
                      Anyone who now encourages the politicians and the army to continue will also
                      have to bear the mark of Cain that will be branded on his forehead after the war.
                      All those who support the war also support the horror." Haaretz

                      Zrozumiales? Kazdy, kto uzasadnia i popiera te wojne, ponosi odpowiedzialnosc za
                      jej konsekwencje (tysiace zabitych i rannych). Kazdy!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka