jesiennywiatr1 03.02.09, 21:43 pewnie się boją ze bEdzie przelatywac nad waszyngtonem i nagle spadnie hehe Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zigzaur Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 21:57 Zaniepokojenie w USA, złość w Izraelu ale blady strach w Moskwie. Moskwa jest bliżej do trafienia a w dodatku jest znienawidzona przez mułłów wcale nie mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
antyprawak Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:19 >Moskwa jest bliżej do trafienia Czym, satelitą? :D Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:49 Nie chodzi o satelitę, tylko o rakietę nośną - zdolną do osiągnięcia zasięgu globalnego i tym samym potencjalnie do rażenia każdego punktu na Ziemi. Nb. jeszcze kilka tygodni temu wsród tutejszych forumowych tarczofobów obowiazywała teza, że to wszystko kłamstwa Busza, a Iran nigdy ciężkich rakiet międzykontynentalnych nie bedzie miał (choć sam Iran całkiem oficjalnie podawał, że nastapi to najpóźniej w 2011 i teraz chyba nie ma powodu w to nie wierzyć). Ciekawe, jaka teraz będzie obowiazująca linia dyskusyjna ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
antyprawak Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:10 Nie chodzi o samą rakietę, tylko o jej ładunek. Iran nie zbuduje tego ładunku, którym wszyscy straszą :) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:17 No coż, zawszeć to jakiś postep - jeszcze kilka tygodni temu "oczywiście" nie miał zbudować raiety dalekiego zasięgu z głowica jądrową, teraz jak widze "oczywiście" nie ma zbudować już tylko głowicy ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
antyprawak Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:41 Jaka głowica? :D To jest rakieta do wynoszenia satelity. Nie spiesz się tak :)) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:48 Oświeć mnie proszę, czymże to różni się wg Ciebie "rakieta do wynoszenia satelity" od rakiety do wynoszenia czegokolwiek innego (nieśmiała popowiedź: niczym zupełnie i w żadnym szczególe, a większość rakiet wojskowych używana zresztą była lub jest również do wynoszenia cywilnych satelitów i vice versa; często są to zresztą te same typy). Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
xdevx Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:00 Problem z tym, że jest to rakieta o stosunkowo małych możliwościach. Więcej informacji na stronach anglojęzycznych i na Polityce Globalnej (www.politykaglobalna.pl/2009/02/iran-w-kosmosie/ ). Przełomem był więc Sidżdżil, a to tylko propaganda :) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:10 Owszem - rzecz w tym, że jest to kolejny dowód na to, iż irański program kosmiczny postepuje jak na razie zgodnie z harmonogramem znanym od kilkunastu lat. Oznacza to, że głoszony przez Iran zamiar posiadania w 2011 rakiety o zasięgu globalnym zdolnej unieść kilkutonowy ładunek nie musi być bynajmniej oderwany od rzeczywistości. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
xdevx Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:26 Niekoniecznie. To trochę tak jak z budową broni atomowej - od posiadania konstrukcyjnych planów jej budowy, a nawet odpowiedniej ilości materiału rozczepialnego, do budowy działającej bomby jest jeszcze długa droga. Jeszcze dłuższa - do stworzenia operacyjnego ładunku atomowego. W przypadku rakiet balistycznych jest podobnie: to, co widzimy na filmikach to kres możliwości Szahab-3. Ten pocisk to rozwinięcie SCUDa, który to bazuje na nazistowskich planach rakietowych - z niego nie da się wycisnąć więcej. Ale generalnie zgoda, co do tego, że Iran ma środki do tego, by stworzyć rakietę długiego zasięgu. Nim jednak ją wyprodukuje, nim uda mu się na tyle zmniejszyć wielkość ładunku by ją wsadzić do głowicy i zamontować jeszcze w pocisku - miną lata. Do tego czasu musimy znaleźć rozwiązanie tego problemu. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:30 xdevx napisał: > Niekoniecznie. To trochę tak jak z budową broni atomowej - od posiadania > konstrukcyjnych planów jej budowy, a nawet odpowiedniej ilości materiału > rozczepialnego, do budowy działającej bomby jest jeszcze długa droga. Jeszcze > dłuższa - do stworzenia operacyjnego ładunku atomowego. Sama prawda. > W przypadku rakiet balistycznych jest podobnie: to, co widzimy na filmikach to > kres możliwości Szahab-3. Ten pocisk to rozwinięcie SCUDa, który to bazuje na > nazistowskich planach rakietowych - z niego nie da się wycisnąć więcej. Też prawda, acz niecała (w końcu Korea Pn. skonstruowała Taepodongi - na razie nieudane, ale kto wie...). > Ale generalnie zgoda, co do tego, że Iran ma środki do tego, by stworzyć rakiet > ę > długiego zasięgu. Nim jednak ją wyprodukuje, nim uda mu się na tyle zmniejszyć > wielkość ładunku by ją wsadzić do głowicy i zamontować jeszcze w pocisku - miną > lata. Do tego czasu musimy znaleźć rozwiązanie tego problemu. Tarcza jest właśnie jednym z takich rozwiązań; osobiscie uważam, że najlepszym (choć niekoniecznie wyłącznym) :-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
krzysieknn Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 09:55 Jasne, niech antyrakiety zestrzelą nad nami irańkie rakiety atakujące USA. Piekna radioaktywna chmura przy której czarnobylskie skażenie to bedzie pikuś spadnie na nasz kraj. Ale co tam, wszak Ameryka bedzie bezpieczna!! Ale ja nie widze powodów bym miał umierac za tych fałszywych łajdaków. NIE dla tarczy w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 11:56 Przechwytywanie pocisków balistycznych dalekiego zasięgu odbywa się niewybuchowo i w głębokim kosmosie, tak więc jeżeli tylko za dużo nie jarasz, nie masz powodu obawiać się żadnych "chmur". Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
zigzaur Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 17:22 No to umrzesz z innego powodu. Jaki karabin, panie rabin? Odpowiedz Link Zgłoś
czyngis_chan Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 08.02.09, 19:21 > Ciekawe, jaka teraz będzie obowiazująca linia dyskusyjna ;-) Tarcza jest zagrożeniem, bo stwarzanie na własnej ziemi eksterytorialnej bazy terrorystów będącej co najwyżej "tarczą" strzelniczą dla wszelkiej maści bojowników. Nie ma natomiast zagrożeń dla Polski, samo stwierdzenie że "Iran ma rakiety" o niczym nie świadczy, bo Iran jest pokojowo nastawiony. Odpowiedz Link Zgłoś
yurek11111 zigzaur,pomyliles okreslenia...:-))))))))))))))))) 04.02.09, 20:10 <>Blady strach w Izraelu,poblazliwe zaniepokojenie w Waszyngtonie (wszak polska tarcza ich obroni:-)))),i smiech w Moskwie. <>Moskwie nic nie grozi bo WCIAZ buduje iranska eleklrownie atomowa... :-)))))))))))))))))))))))) Odpowiadasz na: zigzaur napisał: > Zaniepokojenie w USA, złość w Izraelu ale blady strach w Moskwie. > Moskwa jest bliżej do trafienia a w dodatku jest znienawidzona przez mułłów > wcale nie mniej. Odpowiedz Link Zgłoś
miliarder brawo Iran ! 03.02.09, 21:57 niech żyje Wielka Persja! Świat sie niepokoić powinien bo usa wystrzelily kilkaset satelitów - a pewnie duzo wiecej. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Iran jest w stanie, a Polska nie 03.02.09, 21:58 W Polsce mysli sie tylko o kupowaniu z zagranicy, a krajowe przedsiebiorswa sa z gory wykluczane warunkami przetargów z przetargów technologicznch Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Dokładnie . 03.02.09, 22:27 Wystarczy popatrzeć co potrafi Iran zbudować przy podobnym do Polski PKB . Własne auta , czołgi , samoloty , satelity ... Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Dokładnie . 03.02.09, 22:29 asmall4 napisał: > Wystarczy popatrzeć co potrafi Iran zbudować przy podobnym do Polski PKB . > Własne auta , czołgi , samoloty , satelity ... I polowa polskiego szkolnicwa wyzszego... Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Dokładnie . 03.02.09, 22:46 antyprawak napisał: > Hehe. to jest smieszne? Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Dokładnie . 03.02.09, 23:39 In 2008, Iran had over 3.5 million students enrolled in universities Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Dokładnie . 04.02.09, 00:08 asmall4 napisał: > In 2008, Iran had over 3.5 million students enrolled in universities W tym 3/4 o szkoly koraniczne Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 są gorsi od Iranu :) 04.02.09, 00:29 "Co ma być końcem tej wojny? Co w praktyce byłoby zwycięstwem dla Al-Kaidy? – Ekstremiści mówią, że byłaby nim restauracja czystego islamu na całym świecie w postaci, w jakiej istniał w czasach Mahometa. Mówią, że to, co nowoczesne, musi być zniszczone, a jednocześnie noszą na rękach zegarki zrobione na Zachodzie albo w Japonii. Kochają klimatyzację i telefony komórkowe. Używają samolotów do podróżowania oraz zabijania. A to przecież biali chrześcijanie zbudowali samolot, komórkę i klimatyzację. Mahomet nie miał takich rzeczy. Gdy ich zapytać, powiedzą, że zwycięstwem będzie złamanie siły Zachodu. „Chcemy, byście gnili w nędzy” – powiadają. Ale dla nich trzy czwarte islamu to też heretycy. Jedynym państwem czysto islamskim jest dzisiaj sunnicka, ale zacofana i pogrążona w nędzy Somalia. Iran już nie. Szyici z Iranu też są dla ekstremistów heretykami. Wrogami, z którymi zawarto tylko czasowy sojusz." :) Odpowiedz Link Zgłoś
rosol4 Re: Iran jest w stanie, a Polska nie 03.02.09, 23:38 bmc3i napisał: > W Polsce mysli sie tylko o kupowaniu z zagranicy, a krajowe przedsiebiorswa sa > z gory wykluczane warunkami przetargów z przetargów technologicznch Dodam ze rzadzacy myslac nie bezpieczenstwie Polski ale o swoich stolkach tna wydatki na obrone i nauke pozostawiajac chlopstwo w letargu z darmowymi ubezpieczeniami i zacheta poprzez doplaty do leniuchowania. I tak powoli dokonuje sie destrukcji i rozbioru kraju i narodu polskiego. Musial by nastapic prawdziwy cud, nie medialny, zeby durny narod mogl pogonic durny rzad. Odpowiedz Link Zgłoś
pisdode Re: Iran jest w stanie, a Polska nie 03.02.09, 23:43 Nie jesteśmy w stanie dokończyć samolotu szkolno-treningowego Iryda.Projekt zarzucono i będziemy kupować.Sołtyk w l. 50-ych skonstruował odrzutowca Iskrę a w PRLu danp radę je produkować- lataja do dzis. III RP to kraj skolonizowany Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Iran jest w stanie, a Polska nie 04.02.09, 00:03 Since 1992, it also has produced its own tanks, armored personnel carriers, missiles, a submarine, and a fighter plane. Iran’s Aviation Industries Organizationplans to manufacture 100 advanced Tupolev Tu-214 and Tu-204 airplanes with a capacity of 210 persons each in cooperation with Russia within the next 10 years. A jak jest z tymi "rzeczami" u nas to każdy wie :( Odpowiedz Link Zgłoś
eo13303 Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 21:59 Gratulacje! Teraz Księzyc! Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:02 A do czego Iranowi satelita? Odpowiedz Link Zgłoś
asmall4 Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:28 Do tego by nie być zależnym od innych pariasem świata :) Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:29 taaak? czyli sugerujesz, że państwa nie powinny współpracować ze sobą... każde państwo powinno być jak Iran! albo Korea Północna! Jak się każde państwo odizoluje i bedzie samowystarczalne i myślało że jest najlepsze ma najlepsza religie technikę i jest samowystarczalne to będzie fajnie na planecie Odpowiedz Link Zgłoś
bokassa Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:09 Nareszcie,tysiąc satelitów nad izraelem,może to da im coś do myślenia i przeniosą sie na antarktydę mordowac pingwiny. Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:18 A tarcza w ruskim polu.Jest sie czego bac,bo iranscy szalency w Ameryce widza diabla,którego nalezy zniszczyc.U nas tacy ludzie sa zamykani w zakladach psychiatrycznych zeby nikomu krzywdy nie zrobili. Odpowiedz Link Zgłoś
maderic Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 22:22 To historyczna szansa Polski na ktora za pare miesiecy moze byc za pozno. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.niekoszerny Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 22:38 Przeciez ta tarcza nie dziala i dzialac nie bedzie, a za to bedzie pierwszym na terenie RP celem ataku nuklearnego i terrorystycznego... Odpowiedz Link Zgłoś
ebeb1 Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 23:58 dr.niekoszerny napisała: > Przeciez ta tarcza nie dziala i dzialac nie bedzie, a za to bedzie > pierwszym na terenie RP celem ataku nuklearnego i terrorystycznego... Przez 40 lat byliśmy tarczą ZSRR i to naszym terytorium stacjonowały rakiety nuklearne, to na nasz teren miał nastąpić pierwszy atak wojsk NATO, a następnie zwycięska armia radziecka to właśnie przez nasz kraj miała wyruszyć na zwycięski marsz na zachód. Masz tego świadomość. Co nam taki Iran. Przez 40 lat byliśmy nieświadomie mięsem armatnim, czy coś się zmieniło??? Odpowiedz Link Zgłoś
rosol4 Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:05 dr.niekoszerny napisała: > Przeciez ta tarcza nie dziala i dzialac nie bedzie, a za to bedzie > pierwszym na terenie RP celem ataku nuklearnego i terrorystycznego... Prawidlowe rozumowanie Po co sie uczyc, pracowac, bogacic sie jak przyjda zlodzieje i okradna nas. Po co budowac drogi jak trzeba bedzie je odsniezac i remontowac. Po co sie rodzic i probowac godnie zyc jak mozna w kazdej chwili umrzec. Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:09 dr.niekoszerny napisała: > Przeciez ta tarcza nie dziala Dziala Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 22:53 Nie sprecyzowałeś.Szansa Polski na co? Na stanie się celem? Na kolejny offset (buahaha)? Na oddalenie się od Europy? Na wizy wjazdowe do USA? Na jedną baterię przestarzałej generacji patriotów? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 23:06 feurig59 napisał: > Nie sprecyzowałeś.Szansa Polski na co? Na stanie się celem? Czyim? Cos przegapiłem - sąsiedzi kiedyś przestali w nas celować??? > Na jedną baterię przestarzałej generacji patriotów? A jakiez to są te "przestarzałe" i jak się mają do istniejacych oprócz nich - jak rozumiem - nowoczesnych? :-D Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:14 kapitan.kirk napisał: > feurig59 napisał: > > > Nie sprecyzowałeś.Szansa Polski na co? Na stanie się celem? > > Czyim? Cos przegapiłem - sąsiedzi kiedyś przestali w nas celować??? > > > Na jedną baterię przestarzałej generacji patriotów? > > A jakiez to są te "przestarzałe" i jak się mają do istniejacych > oprócz nich - jak rozumiem - nowoczesnych? :-D obawiam sie ze w tym wypadku ma racje. Z tego co bowiem pisze nasza prasa, mozna wysnuc wniosek, ze Polska interesuje sie PAC-2, a nie PAC-3... tylko bowiem tych pierwszch linia produkcjna zosala juz zlikwidowana, a tu prasa sugeruje ze polska chce jej ponownego uruchomienia (sad astronomiczna cena). Sam jestem w szoku. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:27 Raczej nie ma w tym nic szokującego. Przecież PAC-3 to specjalizowana, punktowa broń antyrakietowa, tj. fajna zabawka, ale nie całkiem to, o co nam chodzi. Potrzebna nam broń raczej dla zastąpienia S-200 i Krugów, czyli szybkie pociski plot dalekiego zasięgu z możliwoscią zwalczania RÓWNIEŻ rakiet balistycznych bliskiego zasięgu - a w tej kategorii dostepny dla nas jest tylko własnie PAC-2. Zatem najbardziej optymalny jest właśnie ten skład, na jaki reflektowała Polska - czyli mieszana jednostka złożona z PAC- 2 i PAC-3. Nieporozumieniem kompletnym jest natomiast nazywanie PAC- 2 "przestarzałym" (daj Boże nam i wszystkim naszym przyjaciołom taką "przestarzałą" broń ;-) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:38 kapitan.kirk napisał: > Raczej nie ma w tym nic szokującego. Przecież PAC-3 to > specjalizowana, punktowa broń antyrakietowa, tj. fajna zabawka, ale > nie całkiem to, o co nam chodzi. Potrzebna nam broń raczej dla > zastąpienia S-200 i Krugów, czyli szybkie pociski plot dalekiego > zasięgu z możliwoscią zwalczania RÓWNIEŻ rakiet balistycznych > bliskiego zasięgu - a w tej kategorii dostepny dla nas jest tylko > własnie PAC-2. Nikt juz na swiecie nie kupuje PAC-2. PAC-3 nie jest zas wlacznie przeciwrakieowy, a zarowno PAC-2 jak i PAC-3 daleko zasiegiem do S-200. tu musielibs kupic tHAAD, ale to nie jest p/lot Zatem najbardziej optymalny jest właśnie ten skład, > na jaki reflektowała Polska - czyli mieszana jednostka złożona z PAC- > 2 i PAC-3. Nieporozumieniem kompletnym jest natomiast nazywanie PAC- > 2 "przestarzałym" (daj Boże nam i wszystkim naszym przyjaciołom > taką "przestarzałą" broń ;-) Niesety PAC-2 jes przestarzaly, dlatego US Army (Pure Fleet program) w szbkim tempie modernizuje go do standardu PAC-3, podobnie jak Niemcy i kilka innch panstw Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:49 bmc3i napisał: > PAC-3 nie jest zas wlacznie > przeciwrakieowy, a zarowno PAC-2 jak i PAC-3 daleko zasiegiem do S- 200. No i pewnie dlatego z S-200 jeszcze się parę lat ładnych pomęczymy pewnie ;-) PAC-3 formalnie nie jest może "czysto" antyrakietowy, jednak przy tak małym zasięgu (kilkakrotnie wszak mniejzym niż PAC- 2) trudno sobie właściwie wyobrazić inne jego zastosowanie niż punktowa obrona przeciwrakietowa. I nieporozumieniem jest w nim dostrzeganie wyłącznie następcy PAC-2 - to po prostu trochę inna rakieta i do trochę czego innego przeznaczona. Pozdrawiam i dobranoc Odpowiedz Link Zgłoś
rosol4 Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:00 maderic napisał: > To historyczna szansa Polski na ktora za pare miesiecy moze byc za > pozno. Chwile, cwileczke rzeknie donald z waldkiem. Chlop i socjal z wyboru jako pewny elektorat wyborczy musi podlegac szczegolnej ochronie by sie zbytnio nie spocil od ewntualnych protestow niezadowolenia. Gosci trzeba dozywic by mieli sile wsparcia dla rzadzacych. To jest wiodaca sila naszego narodu. Nauka /obskubana na miliard/ to kierunek dla naiwniakow. My matoly i debile stalismy sie ostoja naszego rzadu. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: Weź leki, i to jak najszybciej. 04.02.09, 15:26 Wściekłe psy się izoluje od ludzi. Odpowiedz Link Zgłoś
dr.niekoszerny A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:36 A ja sie niepokoje istnieniem tej nielegalnej izraelskiej broni jadrowej... Odpowiedz Link Zgłoś
sselrats Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:41 Dokladnie. Co jest wieszym zagrozeniem: satalita czy arsenal jadrowy? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:51 A co jest wiekszym zagrożeniem - arsenał jądrowy, czy arsenał jądrowy w rękach wariata? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:59 kapitan.kirk napisał: > A co jest wiekszym zagrożeniem - arsenał jądrowy, czy arsenał > jądrowy w rękach wariata? > Pzdr > eee,jak to w polityce - jednym i drugim dużo nie brakuje. :-)Jeżeli jednak już tak żonglujemy "chłopskim rozumem", to trzeba wziąć po uwagę, że Iran przez ostatnie 30lat nie rozpętał ani jednej wojny prewencyjnej czego o USA i Izraelu raczej nie można powiedzieć, nieprawdaż? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 23:15 feurig59 napisał: > to trzeba wziąć po > uwagę, że Iran przez ostatnie 30lat nie rozpętał ani jednej wojny > prewencyjnej czego o USA i Izraelu raczej nie można powiedzieć, > nieprawdaż? Nieprawdaż. Izrael w każdym razie "prewencyjnej" wojny z żadnym państwem przez ostatnich 30 lat nie rozpoczynał (przedtem zresztą też nie). Co do USA, to przychodzi mi na myśl tylko inwazja na Grenadę w 1986, od biedy można też by jeszcze dodać Panamę kilka lat później - czy jakieś jeszcze "prewencyjne" wojny, Twoim zdaniem, rozpętywali...? Poza tym Izrael posiada broń atomową od dziesięcioleci i jak dotąd nie użył jej nawet w sytuacjach skrajnego zagrożenia bytu (1967, 1973) więc wiadomo, że pochopnie tego nie zrobi. Co do fanatyków religijnych zasiadających na irańskim tronie nie ma natomiast takiej pewności. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 01:58 Izrael: Atak na Liban nie był wojną prewencyjną? USA: poza tymi, które wymieniłeś Atak na Afganistan nie był wojną prewencyjną? Atak na Irak nie był wojną prewencyjną? To co jest wojną prewencyjną w Twoim mniemaniu? Czy któreś z tych państw szykowało atak zbrojny na USA? Dowody? Już administracja Clintona w którymś memorandum zastrzegła sobie wbrew wszystkim ustaleniom amerykańskim po Drugiej Wojnie Swiatowej (którego przestrzeganie po dziś dzień stara się wymuścić na innych), że tam gdzie USA uzna sytuację za zagrażającą jej "interesom narodowym", wszystkie opcje będą brane pod uwagę. Wiem czyim jesteś fanem.:-) Ja też lubię Stany - jej państwowość już niekoniecznie, a przynajmniej niezawsze.:-) Argumenty, które powtarzasz o tym komu można ufać a kto dostaje etykietkę "imperium zła", albo "osi" perforowały nam mózgi już podczas zimnej wojny. I co, ZSRR zrzuciło na kogoś bombę? Ja też jestem bliższy naszemu światowi: Europie, Stanom, Izraelowi ...ale właśnie z tego powodu przyglądam się nam i naszym sojusznikom krytyczniej. Zobaczyć zło tylko w innym i siebie wybielać za wszelką cenę z jakiejkolwiek odpowiedzialności to zbyt prosty sposób na pojmowanie świata.:-) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 12:14 feurig59 napisał: > Izrael: Atak na Liban nie był wojną prewencyjną? Nie był wojną przewencyjną, gdyż WCZEŚNIEJ Izrael był wielokrotnie atakowany rakietami z terytorium Libanu; w Libanie też organizowali się i szkolili islamscy bojownicy przerzucani nastepnie do Izraela. > USA: poza tymi, które wymieniłeś > Atak na Afganistan nie był wojną prewencyjną? Nie był wojna prewencyjną, gdyż WCZEŚNIEJ nastąpiły znane ataki terrorystyczne na terytorium USA i innych państw. A dokonali ich ludzie, którzy w Afganistanie się szkolili, mieli tam swoje bazy oraz dowództwo - czemu nigdy bynajmniej nie zaprzeczali. > Atak na Irak nie był wojną prewencyjną? Nie był wojną prewencyjną, gdyż Irak WCZEŚNIEJ najechał na Kuwejt i odmówił jego opuszczenia. Atak USA (i bardzo szerokiej koalicji) miał przy tym sankcję w postaci rezolucji ONZ. > To co jest wojną prewencyjną w Twoim mniemaniu? Wojna prewencyjną, w ogólnym a nie tylko moim mniemaniu, nazywa się atak na przeciwnika dokonany w celu zapobieżenia temu, żeby przeciwnik zaatakował pierwszy. > Czy któreś z tych > państw szykowało atak zbrojny na USA? Dowody? Talibowie z Afga nie tylko szykowali, ale nawet wykonali taki atak. Irak zaś zaatakował i podbił sojusznika USA. Jakich na to potrzeba szczególnych dowodów? > Wiem czyim jesteś fanem.:-) Obawiam się, że jesteś w błędzie. > Ja też lubię Stany - jej państwowość już > niekoniecznie, a przynajmniej niezawsze.:-) Ja zaś raczej nie lubię - co nie znaczy, że powinno to przeszkadzać we współpracy militarnej czy politycznej. > Argumenty, które powtarzasz o tym komu można ufać a kto dostaje > etykietkę "imperium zła", albo "osi" perforowały nam mózgi już > podczas zimnej wojny. I co, ZSRR zrzuciło na kogoś bombę? Na nikogo z NATO nie - bo się bało odwetu. Na innych owszem: jeśli tylko występowała taka konieczność, zrzucało - samodzielnie, bądź przez pośredników - nawet bardzo wiele różnych bomb. > Ja też jestem bliższy naszemu światowi: Europie, Stanom, > Izraelowi ...ale właśnie z tego powodu przyglądam się nam i naszym > sojusznikom krytyczniej. Zobaczyć zło tylko w innym i siebie > wybielać za wszelką cenę z jakiejkolwiek odpowiedzialności to zbyt > prosty sposób na pojmowanie świata.:-) Święte słowa (bez ironii :-) Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 06.02.09, 20:56 wybacz, ale to co piszesz wedle faktów i prawa międzynarodowego bardzo mocno naciągane: 1.W 2006 roku Izrael nie był atakowany przez państwo Liban rakietami. pojedyncze rakiety Hisollahu spadały na tereny Izraela północnego. Sami Izraelczycy (rząd Olmerta) jako uzasadnienie najazdu na Liban i bombardowań na całym terytorium państwa podawali uprowadzonych przez Hisbollah żołnierzy. 2.Ataki na terytorium USA nie były prowadzone przez państwo Afganistan.(Wśród zamachowców 9/11 nie było ani jednego Taliba-coś pomyliłeś) Państwo to dostało ultimatum wydania bez jakiegokolwiek sądu ludzi, których administracja USA uznała za winnych popełnionych zbrodni i na dodatek BEZ udowodnienia, że znajdują się na terenie Afganistanu. Po upłynięciu ultimatum zaatakowano suwerenne państwo. 3.Nie pisałem o "Desert Strom",którą można uzasadniś tak jak to zrobiłeś, tylko o wojnie prewencyjnej Busha juniora, który łamiąc WSZYSTKIE prawa międzynarodowe zaatakował suwerenne państwo Irak bez JAKICHKOLWIEK podstaw. To nawet nie była nielegalna wojna prewencyjna - to zwykły bandytyzm. 4.Jedynym państwem które do tej pory użyło broni termojądrowej i to nie przeciwko obiektom wojskowym tylko cywilom są USA. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysieknn Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 09:58 kapitan.kirk napisał: > Nieprawdaż. Izrael w każdym razie "prewencyjnej" wojny z żadnym > państwem przez ostatnich 30 lat nie rozpoczynał tylko "prewencyjnie" bombardował miejsca które im się zachciało zrównać z glebą. Ostatnio chcieli to zrobić w Iranie ale jakoś nawet ten potulny słoń jak USA nie dał się nakłonić do uczestnictwa w tej awanturze. Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 23:00 kapitan.kirk napisał: > A co jest wiekszym zagrożeniem - arsenał jądrowy, czy arsenał > jądrowy w rękach wariata? > Pzdr To kwestia kto wydaje komu zolte papiery. Odpowiedz Link Zgłoś
erg_samowzbudnik Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 15:28 sselrats napisał: > Dokladnie. Co jest wieszym zagrozeniem: satalita czy arsenal jadrowy? Cepy w durnych rękach są bardziej niebezpieczne niż atomówka w mądrych. Odpowiedz Link Zgłoś
xdevx Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 00:28 A w jakim sensie jest on nielegalny? Izrael - w odróżnieniu od Iranu - nie jest sygnatariuszem NPT, więc może sobie robić z atomem wszystko, co mu się podoba. Odpowiedz Link Zgłoś
przyladek.dobrej.nadziei USA nie są zanipokojone Koreą Północną? 03.02.09, 22:43 USA niepokoi Iran, bo za blisko największego przyjaciela USA. Sąsiedzi Izreale o podboju kosmosu mogą tylko pomarzyć. Odpowiedz Link Zgłoś
inukchuk Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:51 Wyzej wspomniana rezolucja dotyczy Korei Pln. Opublikowanie takiej notki swiadczyc moze o profesjonalizmie rzecznika Departamentu Stanu a z cala pewnoscia o profesjonalizie dzialu zagranicznego Gazety. Mieszanie herbaty tez "moze prowadzic do rozwijania rakiet balistycznych", zwlaszcza jesli miesza sp von Braun.Calosc godna kosza. Odpowiedz Link Zgłoś
patthecat A gdzieś jest napisane, że tylko USA mogą mieć? 03.02.09, 22:57 Ten kraj zaczyna już nazistowskie Niemcy przypominać, dyktując każdemu co mu wolno a co nie... Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Nie jest 03.02.09, 23:02 A gdzieś jest napisane, że USA muszą klaskać z radości, gdy państwa uważające je za Wielkiego Szatana zyskują rakiety balistyczne? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
kamyk39 Re: Nie jest 03.02.09, 23:04 kapitan.kirk napisał: > A gdzieś jest napisane, że USA muszą klaskać z radości, gdy państwa > uważające je za Wielkiego Szatana zyskują rakiety balistyczne? > Pzdr Oni wzjemnie sie przezywaja: Os Zla (zreszta termin podsuniety Buszowi przez Fruma). Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Nie jest 04.02.09, 02:06 kapitan.kirk napisał: > A gdzieś jest napisane, że USA muszą klaskać z radości, gdy państwa > uważające je za Wielkiego Szatana zyskują rakiety balistyczne? > Pzdr > Czas na refleksję, dlaczego cudowni, niosący dobro Amerykanie (U.S.MarineCorps: visit other countries, meet nice and interesting people, and kill them)są postrzegani jako Szatan? Odpowiedz Link Zgłoś
porque Re: Nie jest 04.02.09, 02:18 feurig59 napisał: > Czas na refleksję, dlaczego cudowni, niosący dobro Amerykanie > (U.S.MarineCorps: visit other countries, meet nice and interesting > people, and kill them)są postrzegani jako Szatan? A dlaczego tacy jak ty postrzegani sa za umyslowych popaprancow? Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: Nie jest 04.02.09, 10:56 kiepsko tak, nie mieć nic innego do powiedzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
szlomcio Re: A gdzieś jest napisane, że tylko USA mogą mie 03.02.09, 23:16 w koranie,beda zabijac wszystkich co im oscia stoi,a ze sa slabsi sami do allaha boso poleca,niestety.UUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHH nienawidze bydla ktore chce swoimi morderstwami udowodnic ze,z Bogiem {allachem} OK jest. Szlomcio Odpowiedz Link Zgłoś
feurig59 Re: A gdzieś jest napisane, że tylko USA mogą mie 04.02.09, 02:14 szlomcio napisał: > w koranie,beda zabijac wszystkich co im oscia stoi,a ze sa slabsi > sami do allaha boso poleca,niestety.UUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHH > nienawidze bydla ktore chce swoimi morderstwami udowodnic ze,z > Bogiem {allachem} OK jest. Szlomcio póki po jednej i drugiej stronie znajdą się tacy jak Ty, (zawsze tego drugiego uznający za bydło) póty konfliktowi nie będzie końca. Krew ich dzieci będzie użyźniać pustynię,a wasze będą żyć w ciągłym lęku, gdziekolwiek się pojawią na świecie. Odpowiedz Link Zgłoś
oryginal23 Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:08 Nie ma się czym martwić.W Izraelu też o tym wiedzą i kolejnego satelity Iran już nie wystrzeli. 23. Odpowiedz Link Zgłoś
patthecat Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... :) 03.02.09, 23:12 A gdzieś jest napisane, że USA jest panem świata, który ma prawo dusić w zarodku rozwój innych nacji i tylko im przysługuje prawo posiadania rakiet balistycznych? Jak dla mnie mogą nawet zbiorowo się zesr... ze strachu... Historia zna już przypadki, że państwo dysponujące bardziej zaawansowaną technologią zaczęło mieć zapędy dyktatorskie i nagle obudziło się z ręką w nocniku, bo inne nacje w końcu też się dorobiły fajnych zabawek i nie wiedzieć czemu ich nie lubiły. Ale spoko, pewnie ich zbombardują albo zrobią inwazję w celu "utrzymania pokoju" na świecie... :) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... :) 03.02.09, 23:21 patthecat napisał: > A gdzieś jest napisane, że USA jest panem świata, który ma prawo dusić w zarodk > u > rozwój innych nacji i tylko im przysługuje prawo posiadania rakiet > balistycznych? Zupełnie nigdzie. > Jak dla mnie mogą nawet zbiorowo się zesr... ze strachu... To akurat raczej mało prawdopodobne - znacznie bardziej prawdopodobna jest zupełnia inna reakcja :-D > Historia zna już przypadki, że państwo dysponujące bardziej zaawansowaną > technologią zaczęło mieć zapędy dyktatorskie i nagle obudziło się z ręką w > nocniku, bo inne nacje w końcu też się dorobiły fajnych zabawek i nie wiedzieć > czemu ich nie lubiły. Może jednak Iran nie skończy aż tak źle? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
patthecat Nie pogadasz... 03.02.09, 23:42 Czyli dla ciebie są równi i równiejsi, a wszyscy poza jankesami i ich sprzymierzeńcami są za głupi, żeby posiadać broń balistyczną (a ciągle mówimy tu o satelicie, BTW). Wywieś jeszcze flagę amerykańską w oknie i złóż wniosek o obywatelstwo tegoż kraju (choć wtedy możesz przeżyć terapię szokową, jak USA traktuje "nie swoich", choć kolejne rządy Polski niemal w tyłek im wlazły, m. in. kupując F-16, których połowa ciągle stoi na ziemi z powodu przeróżnych usterek, nie wspominając o newsach w stylu "lądowanie awaryjne na Okęciu"). W Rzymie też pewnie byli tacy geniusze jak ty, dopóki hordy choć zacofanych, ale wkurw... na maksa plemion nie zrobiły im z dupy jesień średniowiecza... Ale cóż, ty i tak będziesz ryczał "go USA, USA go", bo tak już masz po prostu... /over and out/ Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Nie pogadasz... 03.02.09, 23:58 patthecat napisał: > Czyli dla ciebie są równi i równiejsi, a wszyscy poza jankesami i ich > sprzymierzeńcami są za głupi, żeby posiadać broń balistyczną. Gdzież, na litość boską, coś takiego wyczytałeś w moich postach??? > (a ciągle mówimy tu > o satelicie, BTW). No nie wiem - ja tam nie mówię o żadnym satelicie, tylko o rakietach nośnych. > Wywieś jeszcze flagę amerykańską w oknie i złóż wniosek o > obywatelstwo tegoż kraju Nie mam jak dotąd żadnego powodu, chęci ani motywacji żeby coś takiego robić. A jeśli liczysz, że w ramach pyskówki odeślę Cię symetrycznie paść w turbanie kozy pod Isfahanem, to przykro mi Cię zawieść - ad personam jest wg mnie nudno i głupio. > kupując F-16, których połowa ciągle stoi na ziemi z powodu przeróżnych > usterek, nie wspominając o newsach w stylu "lądowanie awaryjne na Okęciu"). Sugeruje mniej czytywać NIE, a wiecej np. prasy specjalizującej sie w tematach, jakie zamierzasz poruszać w rozmowach. No chyba np., że zwykłeś dobierać wina do kolacji na podstawie kącika w miesięczniku "Trzeźwość" ;-) > W > Rzymie też pewnie byli tacy geniusze jak ty, dopóki hordy choć zacofanych, ale > wkurw... na maksa plemion nie zrobiły im z dupy jesień średniowiecza... Chyba raczej wiosnę... > Ale cóż > ty i tak będziesz ryczał "go USA, USA go", bo tak już masz po prostu... Chyba jednak bierzesz mnie za kogo innego - na ogół w ogóle nie ryczę; a jeżeli już w jakichś sytuacjach mi się zdarzy, to z całą pewnością nie wykrzykuję wtedy skrótów nazw żadnych federacji. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
krzysieknn Re: Nie pogadasz... 04.02.09, 09:51 Każdy kraj ma prawo posiadać i rakiety i atomówki. Po prostu USA i parę innych tzw. mocarstw chce miec na nie wyłączność bo to jest REALNA siła. Każdy prawdziwy polityk-patriota widzi to i wyciąga prosty wniosek. Jak się ma rakiety i ładunki nuklearne to chamerykańska agresja jest mało prawdopodobna. I działa w kierunku aby posiąść te zabezpieczenie. Izrael od dawna używał tego straszaka by powstrzymywać arabów. Teraz pojawiła się przeciwwaga i zaczynają pociągać za sznureczki w USA. A jak wielkie mają tam wpływy to pokazuje fakt, że ten kraj jako jedyny ma instytucje do zwalczania antysemityzmu. Nie rasizmu jako całości , ale tylko jednej jego odmiany - tej skierowanej przeciw żydom. No ale we współczesnej polityce media mogą wykreować albo zniszczyć każdego, a ponad połowa tego rynku w USA jest pod kontrolą diaspory. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Nie pogadasz... 04.02.09, 12:21 krzysieknn napisał: > Każdy kraj ma prawo posiadać i rakiety i atomówki. Każdy kraj ma prawo posiadać rakiety (choć już nie sprzedawać je innym, jeżeli mają zasięg powyżej 300 km). Natomiast nie każdy kraj ma prawo posiadać atomówki - sygnatariusze układu o nie rozprzestrzenianiu broni jądrowej (w tym m.in. Iran) prawa takiego nie mają. Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Nie pogadasz... 05.02.09, 12:26 patthecat napisał: > o satelicie, BTW). Wywieś jeszcze flagę amerykańską w oknie i złóż wniosek o > obywatelstwo tegoż kraju (choć wtedy możesz przeżyć terapię szokową, jak USA > traktuje "nie swoich", Wlasnie - jak? Odpowiedz Link Zgłoś
john_jasny Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:12 Najbardziej zaniepokojony jestIsrael. Juz chyba nie zdecyduja sie zbombardowac instalacji w iranie bo moga z gory dostac pigule ze na nic zddza im sie patrioty.Ta pigula moze byc wyposazona w glowice 100MT pozyczona od Pakistanu. Koniec hegeminii Israela. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:26 john_jasny napisał: > Najbardziej zaniepokojony jestIsrael. Juz chyba nie zdecyduja sie > zbombardowac instalacji w iranie bo moga z gory dostac pigule ze na > nic zddza im sie patrioty.Ta pigula moze byc wyposazona w glowice > 100MT pozyczona od Pakistanu. Trochę Ci się rząd wielkości pomylił - głowic 100MT nie ma ani Pakistan, ani w ogóle nikt na świecie (największa w ogóle w historii eksplozja termojądrowa miała ok. 52MT). Pakistan ma tylko niewielką liczbę głowic atomowych o mocy nie przekraczającej kilkudziesięciu kiloton - i z całą pewnością nikomu ich nie będzie pożyczał, a już na pewo nie Iranowi ;-) Istnieje natomiast oczywiście możliwość, że kiedyś jacyś talibowie i w Pakistanie przejmą władzę, przejmując zarazem broń jądrową - i to jest właśnie powód, dla którego Tarcza raczej jednak "się ukończy"... Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
krzysieknn Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 09:44 USA zaniepokojone nie są. Ma razje gość, że to Izrael ma stracha. Kończy im się słodki czas bandyckich bezkarnych nalotów na inne kraje. Teraz akcja może skończyć się reakcją więc zaczynają pociągać za sznurki w Waszyngtonie by czarny kolo z wyborczym hasłem "change" ( zmiana - na uzytek tępego wyborcy , drobna - dla sponsora ) taaak, używanie słów o podwójnym znaczeniu pozwoli mu się wyślizgać z obietnic. Po prostu mialy być "drobne zmiany" i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
szczery.usmiech.grabarza No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glupi... 03.02.09, 23:23 I co? Nic z tych rzeczy! Nie pomaga demonizowanie Iranu na scenie miedzynarodowej, nie pomagaja sankcje i szykany... USA sypie sie, az milo patrzec. Izrael w oczach swiata jest krajem terrorystycznym i zaczyna brakowac pieniedzy na jego wojenki... Iran obecnie produkuja bron przeciwlotnicza nawyzej jakosci. Kto jeszcze dzis pamieta to wymachiwanie szabelka debila Busza pod adresem Iranu? Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael. Dobre czasy dls USA skonczyly sie... oni teraz ratuja swoje banki i swoja gospodarke przed nadchodzaca katastrofa. Co to jest 800 miliardow dolarow na dzien dzisiejszy? To tylko pare premii dla bossow, kilka wypchanych kont bankowych elit... He he he ... a ciemny lud amerykanski, jak dzieci, wierzy jeszcze w cuda, ze ich czarny mesjasz wyprowadzi ich kraj na prosta... he he he... Odpowiedz Link Zgłoś
te_rence Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 03.02.09, 23:31 Iran twoim wzorem? tiaaa Odpowiedz Link Zgłoś
antyprawak Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 03.02.09, 23:34 >Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby > sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael. Bredzisz koleś jak nie wiem. Izrael, gdyby chciał zrównałby Iran z ziemią. Nawet chciał go zbombardować, ale Busz im nie pozwilił, bo dobrze wiedział, że nie ma ku temu powodu. Busz jest głupi bardzo, ale dobrze wie, że to by się skończyło drugim Irakiem. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 03.02.09, 23:34 szczery.usmiech.grabarza napisał: > Iran obecnie produkuja bron przeciwlotnicza nawyzej jakosci. Jedyną w ogóle bronią przeciwlotniczą produkowaną kiedykolwiek przez Iran jest "naplecna" wystrzeliwana z ramienia rakietka Misagh na licencji chińskiej, o której doprawdy sporo można powiedzeć, ale określenie "najwyższa jakość" akurat do niej - by tak rzec eufemistycznie - niezbyt pasuje :-D > Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby > sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael. O jejuniu; a któżby to miał tego tytanicznego wyczynu dokonać i czym; można wiedzieć? Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 04.02.09, 00:20 kapitan.kirk napisał: > szczery.usmiech.grabarza napisał: > > > Iran obecnie produkuja bron przeciwlotnicza nawyzej jakosci. > > Jedyną w ogóle bronią przeciwlotniczą produkowaną kiedykolwiek przez > Iran jest "naplecna" wystrzeliwana z ramienia rakietka Misagh na > licencji chińskiej, o której doprawdy sporo można powiedzeć, ale > określenie "najwyższa jakość" akurat do niej - by tak rzec > eufemistycznie - niezbyt pasuje :-D Co, komu i po co w ogole udowaniasz? > > > Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby > > sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael. > > O jejuniu; a któżby to miał tego tytanicznego wyczynu dokonać i > czym; można wiedzieć? > szczery -usmiechem grabarza Odpowiedz Link Zgłoś
pisdode Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:35 powoli monopol USA na wiele rzeczy przechodzi do historii- i nie tylko dolar ale i technologie.Monopolista zawsze jest zaniepokojony, gdy kończy sie dominacja. Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:44 Akurat jeżeli chodzi o rakiety balistyczne, to USA nigdy w historii ani przez moment nie miały na nie monopolu. Więc nie chodzi tu - że tak powiem - o fakt, że dużo ludzi oprócz Ciebie ma brzytwy, tylko o fakt, że właśnie kupuje sobie brzytwę wariat, który wcześniej wielokrotnie publicznie powtarzał, że powinno się Ciebie jak najszybciej zamordować ;-/ Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:24 kapitan.kirk napisał: > Akurat jeżeli chodzi o rakiety balistyczne, to USA nigdy w historii > ani przez moment nie miały na nie monopolu. I tak i nie. Na niektore technologie zawsze miały, i do dzis mają Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:35 Jednak nie zaprzeczysz, że na rakiety balistyczne jako takie, nigdy monopolu jankesi nie mieli :-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:40 kapitan.kirk napisał: > Jednak nie zaprzeczysz, że na rakiety balistyczne jako takie, nigdy > monopolu jankesi nie mieli :-) > Pzdr > Jako takie nie Odpowiedz Link Zgłoś
szczery.usmiech.grabarza Troche cierpliowsci... to co ma byc, stanie sie! 03.02.09, 23:56 Do siurkow typu kapitan.kirk czy antyprawak jeszcze nie dociera rzeczywistosc dnia dzisiejszego. He he he... Amerykanom rowniez sie wydaje, ze jak wydrukuja i wpakuja w "czarna dziure" iles tam swoich miliardow, czy nawet bilinow dolarow, to bedzie znow jak kiedys. The United States of America has already passed the point of NO RETURN. To se ne vrati... Wlasnie zaczelo sie zniwo tego co zasial Regan i reszta bandy. USA juz utracil wiarygodnosc polityczna, teraz zostalo rozgrabienie gospodarki (niestey nie wiele tego jest, a chetnych jest duzo). Troche to wszystko trwalo, ale tym bardziej bedzie to bolesne dla Jankesow i ich przydupasow... Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Troche cierpliowsci... to co ma byc, stanie s 04.02.09, 00:18 Cóż - pożyjemy, zobaczymy. Warto jednak, byś miał świadomość, że akurat USA przeżyły już bardzo wielu kolejnych swoich uśmiechniętych (przed czasem...) grabarzy, więc nie byłoby w tym w gruncie rzeczy nic dziwnego, gdyby przeżyły również i Ciebie, a nawet jeszcze innych kilku siurków. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
bmc3i Re: Troche cierpliowsci... to co ma byc, stanie s 04.02.09, 12:27 kapitan.kirk napisał: > Cóż - pożyjemy, zobaczymy. Warto jednak, byś miał świadomość, że > akurat USA przeżyły już bardzo wielu kolejnych swoich uśmiechniętych > (przed czasem...) grabarzy, więc nie byłoby w tym w gruncie rzeczy > nic dziwnego, gdyby przeżyły również i Ciebie, a nawet jeszcze > innych kilku siurków. > Pozdrawiam > Dlaczego to zrobiles? Chlopak sie zapije na smierc z rozpaczy. Odpowiedz Link Zgłoś
patthecat BTW. 03.02.09, 23:47 Po wyczynach Krzaka USA jest tak w plecy z finansami, że wywołanie kolejnej wojenki najprawdopodobniej doprowadziłoby ten kraj do bankructwa. Już teraz Chiny i Japonia de facto wykupiły 40 % twojego idola. Tytanic też miał być zajebisty, tyle że zatonął... A ty w orkiestrze grasz do ostatniej minuty... :) Odpowiedz Link Zgłoś
placebo99 Kupiłem wczoraj dwukółkę 03.02.09, 23:54 Mogę nią przewieźć 10 skrzynek granatów. Ops! Odpowiedz Link Zgłoś
awacss kapitan.kirk szaleje.Attention! 03.02.09, 23:57 Jakiś kapitan o imieniu kirk (Douglas?) szaleje na tym forum i odpyskowuje wszystkim niesympatykom USA i Izraela. Dyzurny z jednej czy drugiej ambasady czy też dyżurny sympatyk z GW? Odpowiedz Link Zgłoś
szczery.usmiech.grabarza Re: kapitan.kirk szaleje.Attention! 04.02.09, 00:03 awacss napisała: > Jakiś kapitan o imieniu kirk (Douglas?) szaleje na tym forum i odpyskowuje > wszystkim niesympatykom USA i Izraela. Dyzurny z jednej czy drugiej ambasady cz > y > też dyżurny sympatyk z GW? --- kapitan.kirk to jest taki nasz ulubiony gazetowy blazen. Chyba nie traktujesz jego tepej propagandy uposledzonego dziecka powaznie!? Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: kapitan.kirk szaleje.Attention! 04.02.09, 00:07 awacss napisała: > Jakiś kapitan o imieniu kirk (Douglas?) James T., jeśli już. > szaleje na tym forum i odpyskowuje > wszystkim niesympatykom USA i Izraela. Dyzurny z jednej czy drugiej ambasady cz > y > też dyżurny sympatyk z GW? Niestety mimo wszelkich rozpaczliwych starań, nikt jak na razie nie zgodził się mi płacić za bywanie na forum. Mało tego, są wręcz tacy sabotażysci, którzy nawet bąkali, że z tego powodu powinni zgoła płacić mi mniej ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
patthecat Powiedz Scottyemu, żeby cię beamnął na NCC-1701 :) 04.02.09, 00:54 USA to taka potęga, że zbudują go jeszcze za twego życia, a w ramach zasług dla kraju mianują Tyberiuszkiem. A potem się obudzisz... :) Odpowiedz Link Zgłoś
kapitan.kirk Re: Powiedz Scottyemu, żeby cię beamnął na NCC-17 04.02.09, 14:47 Mnie tam jakis pierwszy lepszy z ulicy beamać nie będzie ;-) Pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
gollum.z.kremla Re: że z tego powodu powinni płacić mi mniej 04.02.09, 15:39 Wyglada na to, kapitanie, że - per saldo - nie tylko nie zarobisz, ale będziesz musiał wręcz dopłacać ;) Odpowiedz Link Zgłoś
abhaod Re: kapitan.kirk szaleje.Attention! 05.02.09, 10:31 ja bym chętnie sabotażował jako DATA, ale chętnie posabotażuję też pod swoim nickiem ;) Pozdrawiam serdecznie p.s. a tu ja z effką www.cnet.co.uk/i/c/blg/cat/blog/off_switches/7.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
funkenschlag Rezolucja 1718 dotyczy Korei a nie Iranu! 04.02.09, 00:56 Czy w ogóle ktoś z dziennikarzy zadał sobie trochę trudu i sprawdził rezolucję 1718 na którą powołują się USA? Dotyczy ona Korei Północnej a nie Iranu! O owej rezolucji: tnij.com/UN1718 Odpowiedz Link Zgłoś
kongreszydowski jpost 04.02.09, 00:58 www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1233304668568&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull Odpowiedz Link Zgłoś