Dodaj do ulubionych

Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone

03.02.09, 21:43
pewnie się boją ze bEdzie przelatywac nad waszyngtonem i nagle
spadnie hehe
Obserwuj wątek
    • zigzaur Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 21:57
      Zaniepokojenie w USA, złość w Izraelu ale blady strach w Moskwie.
      Moskwa jest bliżej do trafienia a w dodatku jest znienawidzona przez mułłów
      wcale nie mniej.
      • antyprawak Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:19
        >Moskwa jest bliżej do trafienia

        Czym, satelitą? :D
        • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:49
          Nie chodzi o satelitę, tylko o rakietę nośną - zdolną do osiągnięcia
          zasięgu globalnego i tym samym potencjalnie do rażenia każdego
          punktu na Ziemi. Nb. jeszcze kilka tygodni temu wsród tutejszych
          forumowych tarczofobów obowiazywała teza, że to wszystko kłamstwa
          Busza, a Iran nigdy ciężkich rakiet międzykontynentalnych nie bedzie
          miał (choć sam Iran całkiem oficjalnie podawał, że nastapi to
          najpóźniej w 2011 i teraz chyba nie ma powodu w to nie wierzyć).
          Ciekawe, jaka teraz będzie obowiazująca linia dyskusyjna ;-)

          Pzdr
          • antyprawak Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:10
            Nie chodzi o samą rakietę, tylko o jej ładunek. Iran nie zbuduje
            tego ładunku, którym wszyscy straszą :)
            • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:17
              No coż, zawszeć to jakiś postep - jeszcze kilka tygodni
              temu "oczywiście" nie miał zbudować raiety dalekiego zasięgu z
              głowica jądrową, teraz jak widze "oczywiście" nie ma zbudować już
              tylko głowicy ;-)

              Pzdr
              • antyprawak Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:41
                Jaka głowica? :D To jest rakieta do wynoszenia satelity. Nie spiesz
                się tak :))
                • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:48
                  Oświeć mnie proszę, czymże to różni się wg Ciebie "rakieta do
                  wynoszenia satelity" od rakiety do wynoszenia czegokolwiek innego
                  (nieśmiała popowiedź: niczym zupełnie i w żadnym szczególe, a
                  większość rakiet wojskowych używana zresztą była lub jest również do
                  wynoszenia cywilnych satelitów i vice versa; często są to zresztą te
                  same typy).

                  Pzdr
          • xdevx Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:00
            Problem z tym, że jest to rakieta o stosunkowo małych możliwościach.
            Więcej informacji na stronach anglojęzycznych i na Polityce Globalnej
            (www.politykaglobalna.pl/2009/02/iran-w-kosmosie/ ). Przełomem był więc
            Sidżdżil, a to tylko propaganda :)
            • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:10
              Owszem - rzecz w tym, że jest to kolejny dowód na to, iż irański
              program kosmiczny postepuje jak na razie zgodnie z harmonogramem
              znanym od kilkunastu lat. Oznacza to, że głoszony przez Iran zamiar
              posiadania w 2011 rakiety o zasięgu globalnym zdolnej unieść
              kilkutonowy ładunek nie musi być bynajmniej oderwany od
              rzeczywistości.

              Pzdr
              • xdevx Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:26
                Niekoniecznie. To trochę tak jak z budową broni atomowej - od posiadania
                konstrukcyjnych planów jej budowy, a nawet odpowiedniej ilości materiału
                rozczepialnego, do budowy działającej bomby jest jeszcze długa droga. Jeszcze
                dłuższa - do stworzenia operacyjnego ładunku atomowego.

                W przypadku rakiet balistycznych jest podobnie: to, co widzimy na filmikach to
                kres możliwości Szahab-3. Ten pocisk to rozwinięcie SCUDa, który to bazuje na
                nazistowskich planach rakietowych - z niego nie da się wycisnąć więcej.

                Ale generalnie zgoda, co do tego, że Iran ma środki do tego, by stworzyć rakietę
                długiego zasięgu. Nim jednak ją wyprodukuje, nim uda mu się na tyle zmniejszyć
                wielkość ładunku by ją wsadzić do głowicy i zamontować jeszcze w pocisku - miną
                lata. Do tego czasu musimy znaleźć rozwiązanie tego problemu.
                • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:30
                  xdevx napisał:

                  > Niekoniecznie. To trochę tak jak z budową broni atomowej - od
                  posiadania
                  > konstrukcyjnych planów jej budowy, a nawet odpowiedniej ilości
                  materiału
                  > rozczepialnego, do budowy działającej bomby jest jeszcze długa
                  droga. Jeszcze
                  > dłuższa - do stworzenia operacyjnego ładunku atomowego.

                  Sama prawda.

                  > W przypadku rakiet balistycznych jest podobnie: to, co widzimy na
                  filmikach to
                  > kres możliwości Szahab-3. Ten pocisk to rozwinięcie SCUDa, który
                  to bazuje na
                  > nazistowskich planach rakietowych - z niego nie da się wycisnąć
                  więcej.

                  Też prawda, acz niecała (w końcu Korea Pn. skonstruowała Taepodongi -
                  na razie nieudane, ale kto wie...).

                  > Ale generalnie zgoda, co do tego, że Iran ma środki do tego, by
                  stworzyć rakiet
                  > ę
                  > długiego zasięgu. Nim jednak ją wyprodukuje, nim uda mu się na
                  tyle zmniejszyć
                  > wielkość ładunku by ją wsadzić do głowicy i zamontować jeszcze w
                  pocisku - miną
                  > lata. Do tego czasu musimy znaleźć rozwiązanie tego problemu.

                  Tarcza jest właśnie jednym z takich rozwiązań; osobiscie uważam, że
                  najlepszym (choć niekoniecznie wyłącznym) :-)
                  Pzdr
                  • krzysieknn Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 09:55
                    Jasne, niech antyrakiety zestrzelą nad nami irańkie rakiety
                    atakujące USA. Piekna radioaktywna chmura przy której czarnobylskie
                    skażenie to bedzie pikuś spadnie na nasz kraj. Ale co tam, wszak
                    Ameryka bedzie bezpieczna!! Ale ja nie widze powodów bym miał
                    umierac za tych fałszywych łajdaków. NIE dla tarczy w Polsce.
                    • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 11:56
                      Przechwytywanie pocisków balistycznych dalekiego zasięgu odbywa się
                      niewybuchowo i w głębokim kosmosie, tak więc jeżeli tylko za dużo
                      nie jarasz, nie masz powodu obawiać się żadnych "chmur".
                      Pzdr
                    • zigzaur Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 17:22
                      No to umrzesz z innego powodu. Jaki karabin, panie rabin?
          • czyngis_chan Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 08.02.09, 19:21
            > Ciekawe, jaka teraz będzie obowiazująca linia dyskusyjna ;-)
            Tarcza jest zagrożeniem, bo stwarzanie na własnej ziemi
            eksterytorialnej bazy terrorystów będącej co najwyżej "tarczą"
            strzelniczą dla wszelkiej maści bojowników. Nie ma natomiast
            zagrożeń dla Polski, samo stwierdzenie że "Iran ma rakiety" o niczym
            nie świadczy, bo Iran jest pokojowo nastawiony.
      • yurek11111 zigzaur,pomyliles okreslenia...:-))))))))))))))))) 04.02.09, 20:10
        <>Blady strach w Izraelu,poblazliwe zaniepokojenie w Waszyngtonie
        (wszak polska tarcza ich obroni:-)))),i smiech w Moskwie.
        <>Moskwie nic nie grozi bo WCIAZ buduje iranska eleklrownie
        atomowa... :-))))))))))))))))))))))))

        Odpowiadasz na:
        zigzaur napisał:

        > Zaniepokojenie w USA, złość w Izraelu ale blady strach w Moskwie.
        > Moskwa jest bliżej do trafienia a w dodatku jest znienawidzona
        przez mułłów
        > wcale nie mniej.

    • miliarder brawo Iran ! 03.02.09, 21:57
      niech żyje Wielka Persja!

      Świat sie niepokoić powinien bo usa wystrzelily kilkaset satelitów - a pewnie
      duzo wiecej.
    • bmc3i Iran jest w stanie, a Polska nie 03.02.09, 21:58
      W Polsce mysli sie tylko o kupowaniu z zagranicy, a krajowe przedsiebiorswa sa
      z gory wykluczane warunkami przetargów z przetargów technologicznch
      • asmall4 Dokładnie . 03.02.09, 22:27
        Wystarczy popatrzeć co potrafi Iran zbudować przy podobnym do Polski PKB .
        Własne auta , czołgi , samoloty , satelity ...
        • bmc3i Re: Dokładnie . 03.02.09, 22:29
          asmall4 napisał:

          > Wystarczy popatrzeć co potrafi Iran zbudować przy podobnym do Polski PKB .
          > Własne auta , czołgi , samoloty , satelity ...


          I polowa polskiego szkolnicwa wyzszego...
          • antyprawak Re: Dokładnie . 03.02.09, 22:31
            Hehe.
            • bmc3i Re: Dokładnie . 03.02.09, 22:46
              antyprawak napisał:

              > Hehe.

              to jest smieszne?
              • antyprawak Re: Dokładnie . 03.02.09, 23:11
                Ta riposta była :)
          • asmall4 Re: Dokładnie . 03.02.09, 23:39
            In 2008, Iran had over 3.5 million students enrolled in universities
            • bmc3i Re: Dokładnie . 04.02.09, 00:08
              asmall4 napisał:

              > In 2008, Iran had over 3.5 million students enrolled in universities

              W tym 3/4 o szkoly koraniczne
              • asmall4 są gorsi od Iranu :) 04.02.09, 00:29
                "Co ma być końcem tej wojny? Co w praktyce byłoby zwycięstwem dla Al-Kaidy?
                – Ekstremiści mówią, że byłaby nim restauracja czystego islamu na całym świecie
                w postaci, w jakiej istniał w czasach Mahometa. Mówią, że to, co nowoczesne,
                musi być zniszczone, a jednocześnie noszą na rękach zegarki zrobione na
                Zachodzie albo w Japonii. Kochają klimatyzację i telefony komórkowe. Używają
                samolotów do podróżowania oraz zabijania. A to przecież biali chrześcijanie
                zbudowali samolot, komórkę i klimatyzację. Mahomet nie miał takich rzeczy.
                Gdy ich zapytać, powiedzą, że zwycięstwem będzie złamanie siły Zachodu. „Chcemy,
                byście gnili w nędzy” – powiadają. Ale dla nich trzy czwarte islamu to też
                heretycy. Jedynym państwem czysto islamskim jest dzisiaj sunnicka, ale zacofana
                i pogrążona w nędzy Somalia. Iran już nie. Szyici z Iranu też są dla
                ekstremistów heretykami. Wrogami, z którymi zawarto tylko czasowy sojusz."

                :)
      • rosol4 Re: Iran jest w stanie, a Polska nie 03.02.09, 23:38
        bmc3i napisał:

        > W Polsce mysli sie tylko o kupowaniu z zagranicy, a krajowe
        przedsiebiorswa sa
        > z gory wykluczane warunkami przetargów z przetargów technologicznch

        Dodam ze rzadzacy myslac nie bezpieczenstwie Polski ale o swoich
        stolkach tna wydatki na obrone i nauke pozostawiajac chlopstwo w
        letargu z darmowymi ubezpieczeniami i zacheta poprzez doplaty do
        leniuchowania.
        I tak powoli dokonuje sie destrukcji i rozbioru kraju i narodu
        polskiego.
        Musial by nastapic prawdziwy cud, nie medialny, zeby durny narod
        mogl pogonic durny rzad.
      • pisdode Re: Iran jest w stanie, a Polska nie 03.02.09, 23:43
        Nie jesteśmy w stanie dokończyć samolotu szkolno-treningowego Iryda.Projekt
        zarzucono i będziemy kupować.Sołtyk w l. 50-ych skonstruował odrzutowca Iskrę a
        w PRLu danp radę je produkować- lataja do dzis. III RP to kraj skolonizowany
        • asmall4 Re: Iran jest w stanie, a Polska nie 04.02.09, 00:03
          Since 1992, it also has produced its own tanks, armored personnel carriers,
          missiles, a submarine, and a fighter plane.

          Iran’s Aviation Industries Organizationplans to manufacture 100 advanced Tupolev
          Tu-214 and Tu-204 airplanes with a capacity of 210 persons each in cooperation
          with Russia within the next 10 years.

          A jak jest z tymi "rzeczami" u nas to każdy wie :(
    • eo13303 Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 21:59
      Gratulacje! Teraz Księzyc!
    • te_rence Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:02
      A do czego Iranowi satelita?
      • asmall4 Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:28
        Do tego by nie być zależnym od innych pariasem świata :)
      • te_rence Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:29
        taaak? czyli sugerujesz, że państwa nie powinny współpracować ze sobą... każde
        państwo powinno być jak Iran! albo Korea Północna! Jak się każde państwo
        odizoluje i bedzie samowystarczalne i myślało że jest najlepsze ma najlepsza
        religie technikę i jest samowystarczalne to będzie fajnie na planecie
    • bokassa Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:09
      Nareszcie,tysiąc satelitów nad izraelem,może to da im coś do
      myślenia i przeniosą sie na antarktydę mordowac pingwiny.
    • 12.12a1 Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:18
      A tarcza w ruskim polu.Jest sie czego bac,bo iranscy szalency w Ameryce widza
      diabla,którego nalezy zniszczyc.U nas tacy ludzie sa zamykani w zakladach
      psychiatrycznych zeby nikomu krzywdy nie zrobili.
    • overshoe Gratulacje dla Iranu. USA to syf 03.02.09, 22:21

    • maderic Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 22:22
      To historyczna szansa Polski na ktora za pare miesiecy moze byc za
      pozno.
      • dr.niekoszerny Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 22:38
        Przeciez ta tarcza nie dziala i dzialac nie bedzie, a za to bedzie
        pierwszym na terenie RP celem ataku nuklearnego i terrorystycznego...
        • ebeb1 Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 23:58
          dr.niekoszerny napisała:

          > Przeciez ta tarcza nie dziala i dzialac nie bedzie, a za to bedzie
          > pierwszym na terenie RP celem ataku nuklearnego i terrorystycznego...
          Przez 40 lat byliśmy tarczą ZSRR i to naszym terytorium stacjonowały rakiety
          nuklearne, to na nasz teren miał nastąpić pierwszy atak wojsk NATO, a następnie
          zwycięska armia radziecka to właśnie przez nasz kraj miała wyruszyć na
          zwycięski marsz na zachód. Masz tego świadomość. Co nam taki Iran. Przez 40 lat
          byliśmy nieświadomie mięsem armatnim, czy coś się zmieniło???
        • rosol4 Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:05
          dr.niekoszerny napisała:

          > Przeciez ta tarcza nie dziala i dzialac nie bedzie, a za to bedzie
          > pierwszym na terenie RP celem ataku nuklearnego i
          terrorystycznego...

          Prawidlowe rozumowanie
          Po co sie uczyc, pracowac, bogacic sie jak przyjda zlodzieje i
          okradna nas.
          Po co budowac drogi jak trzeba bedzie je odsniezac i remontowac.
          Po co sie rodzic i probowac godnie zyc jak mozna w kazdej chwili
          umrzec.
        • bmc3i Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:09
          dr.niekoszerny napisała:

          > Przeciez ta tarcza nie dziala

          Dziala
      • feurig59 Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 22:53
        Nie sprecyzowałeś.Szansa Polski na co? Na stanie się celem? Na
        kolejny offset (buahaha)? Na oddalenie się od Europy? Na wizy
        wjazdowe do USA? Na jedną baterię przestarzałej generacji patriotów?
        • kapitan.kirk Re: Tarcza i to jak najszybciej 03.02.09, 23:06
          feurig59 napisał:

          > Nie sprecyzowałeś.Szansa Polski na co? Na stanie się celem?

          Czyim? Cos przegapiłem - sąsiedzi kiedyś przestali w nas celować???

          > Na jedną baterię przestarzałej generacji patriotów?

          A jakiez to są te "przestarzałe" i jak się mają do istniejacych
          oprócz nich - jak rozumiem - nowoczesnych? :-D

          Pzdr
          • bmc3i Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:14
            kapitan.kirk napisał:

            > feurig59 napisał:
            >
            > > Nie sprecyzowałeś.Szansa Polski na co? Na stanie się celem?
            >
            > Czyim? Cos przegapiłem - sąsiedzi kiedyś przestali w nas celować???
            >
            > > Na jedną baterię przestarzałej generacji patriotów?
            >
            > A jakiez to są te "przestarzałe" i jak się mają do istniejacych
            > oprócz nich - jak rozumiem - nowoczesnych? :-D


            obawiam sie ze w tym wypadku ma racje. Z tego co bowiem pisze nasza prasa, mozna
            wysnuc wniosek, ze Polska interesuje sie PAC-2, a nie PAC-3...

            tylko bowiem tych pierwszch linia produkcjna zosala juz zlikwidowana, a tu prasa
            sugeruje ze polska chce jej ponownego uruchomienia (sad astronomiczna cena). Sam
            jestem w szoku.
            • kapitan.kirk Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:27
              Raczej nie ma w tym nic szokującego. Przecież PAC-3 to
              specjalizowana, punktowa broń antyrakietowa, tj. fajna zabawka, ale
              nie całkiem to, o co nam chodzi. Potrzebna nam broń raczej dla
              zastąpienia S-200 i Krugów, czyli szybkie pociski plot dalekiego
              zasięgu z możliwoscią zwalczania RÓWNIEŻ rakiet balistycznych
              bliskiego zasięgu - a w tej kategorii dostepny dla nas jest tylko
              własnie PAC-2. Zatem najbardziej optymalny jest właśnie ten skład,
              na jaki reflektowała Polska - czyli mieszana jednostka złożona z PAC-
              2 i PAC-3. Nieporozumieniem kompletnym jest natomiast nazywanie PAC-
              2 "przestarzałym" (daj Boże nam i wszystkim naszym przyjaciołom
              taką "przestarzałą" broń ;-)

              Pozdrawiam
              • bmc3i Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:38
                kapitan.kirk napisał:

                > Raczej nie ma w tym nic szokującego. Przecież PAC-3 to
                > specjalizowana, punktowa broń antyrakietowa, tj. fajna zabawka, ale
                > nie całkiem to, o co nam chodzi. Potrzebna nam broń raczej dla
                > zastąpienia S-200 i Krugów, czyli szybkie pociski plot dalekiego
                > zasięgu z możliwoscią zwalczania RÓWNIEŻ rakiet balistycznych
                > bliskiego zasięgu - a w tej kategorii dostepny dla nas jest tylko
                > własnie PAC-2.

                Nikt juz na swiecie nie kupuje PAC-2. PAC-3 nie jest zas wlacznie
                przeciwrakieowy, a zarowno PAC-2 jak i PAC-3 daleko zasiegiem do S-200. tu
                musielibs kupic tHAAD, ale to nie jest p/lot


                Zatem najbardziej optymalny jest właśnie ten skład,
                > na jaki reflektowała Polska - czyli mieszana jednostka złożona z PAC-
                > 2 i PAC-3. Nieporozumieniem kompletnym jest natomiast nazywanie PAC-
                > 2 "przestarzałym" (daj Boże nam i wszystkim naszym przyjaciołom
                > taką "przestarzałą" broń ;-)


                Niesety PAC-2 jes przestarzaly, dlatego US Army (Pure Fleet program) w szbkim
                tempie modernizuje go do standardu PAC-3, podobnie jak Niemcy i kilka innch panstw
                • kapitan.kirk Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:49
                  bmc3i napisał:

                  > PAC-3 nie jest zas wlacznie
                  > przeciwrakieowy, a zarowno PAC-2 jak i PAC-3 daleko zasiegiem do S-
                  200.

                  No i pewnie dlatego z S-200 jeszcze się parę lat ładnych pomęczymy
                  pewnie ;-) PAC-3 formalnie nie jest może "czysto" antyrakietowy,
                  jednak przy tak małym zasięgu (kilkakrotnie wszak mniejzym niż PAC-
                  2) trudno sobie właściwie wyobrazić inne jego zastosowanie niż
                  punktowa obrona przeciwrakietowa. I nieporozumieniem jest w nim
                  dostrzeganie wyłącznie następcy PAC-2 - to po prostu trochę inna
                  rakieta i do trochę czego innego przeznaczona.

                  Pozdrawiam i dobranoc
      • rosol4 Re: Tarcza i to jak najszybciej 04.02.09, 00:00
        maderic napisał:

        > To historyczna szansa Polski na ktora za pare miesiecy moze byc za
        > pozno.
        Chwile, cwileczke rzeknie donald z waldkiem.
        Chlop i socjal z wyboru jako pewny elektorat wyborczy musi podlegac
        szczegolnej ochronie by sie zbytnio nie spocil od ewntualnych
        protestow niezadowolenia.
        Gosci trzeba dozywic by mieli sile wsparcia dla rzadzacych.
        To jest wiodaca sila naszego narodu.
        Nauka /obskubana na miliard/ to kierunek dla naiwniakow.
        My matoly i debile stalismy sie ostoja naszego rzadu.
      • l.o.r.t.e.a Weź leki, i to jak najszybciej. 04.02.09, 13:24

        • erg_samowzbudnik Re: Weź leki, i to jak najszybciej. 04.02.09, 15:26
          Wściekłe psy się izoluje od ludzi.
    • dr.niekoszerny A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:36
      A ja sie niepokoje istnieniem tej nielegalnej izraelskiej broni
      jadrowej...
      • sselrats Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:41
        Dokladnie. Co jest wieszym zagrozeniem: satalita czy arsenal jadrowy?
        • kapitan.kirk Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:51
          A co jest wiekszym zagrożeniem - arsenał jądrowy, czy arsenał
          jądrowy w rękach wariata?
          Pzdr
          • feurig59 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 22:59
            kapitan.kirk napisał:

            > A co jest wiekszym zagrożeniem - arsenał jądrowy, czy arsenał
            > jądrowy w rękach wariata?
            > Pzdr
            >
            eee,jak to w polityce - jednym i drugim dużo nie brakuje. :-)Jeżeli
            jednak już tak żonglujemy "chłopskim rozumem", to trzeba wziąć po
            uwagę, że Iran przez ostatnie 30lat nie rozpętał ani jednej wojny
            prewencyjnej czego o USA i Izraelu raczej nie można powiedzieć,
            nieprawdaż?
            • kapitan.kirk Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 23:15
              feurig59 napisał:

              > to trzeba wziąć po
              > uwagę, że Iran przez ostatnie 30lat nie rozpętał ani jednej wojny
              > prewencyjnej czego o USA i Izraelu raczej nie można powiedzieć,
              > nieprawdaż?

              Nieprawdaż. Izrael w każdym razie "prewencyjnej" wojny z żadnym
              państwem przez ostatnich 30 lat nie rozpoczynał (przedtem zresztą
              też nie). Co do USA, to przychodzi mi na myśl tylko inwazja na
              Grenadę w 1986, od biedy można też by jeszcze dodać Panamę kilka lat
              później - czy jakieś jeszcze "prewencyjne" wojny, Twoim zdaniem,
              rozpętywali...? Poza tym Izrael posiada broń atomową od
              dziesięcioleci i jak dotąd nie użył jej nawet w sytuacjach skrajnego
              zagrożenia bytu (1967, 1973) więc wiadomo, że pochopnie tego nie
              zrobi. Co do fanatyków religijnych zasiadających na irańskim tronie
              nie ma natomiast takiej pewności.

              Pzdr
              • feurig59 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 01:58
                Izrael: Atak na Liban nie był wojną prewencyjną?
                USA: poza tymi, które wymieniłeś
                Atak na Afganistan nie był wojną prewencyjną?
                Atak na Irak nie był wojną prewencyjną?
                To co jest wojną prewencyjną w Twoim mniemaniu? Czy któreś z tych
                państw szykowało atak zbrojny na USA? Dowody? Już administracja
                Clintona w którymś memorandum zastrzegła sobie wbrew wszystkim
                ustaleniom amerykańskim po Drugiej Wojnie Swiatowej (którego
                przestrzeganie po dziś dzień stara się wymuścić na innych), że tam
                gdzie USA uzna sytuację za zagrażającą jej "interesom narodowym",
                wszystkie opcje będą brane pod uwagę.
                Wiem czyim jesteś fanem.:-) Ja też lubię Stany - jej państwowość już
                niekoniecznie, a przynajmniej niezawsze.:-)
                Argumenty, które powtarzasz o tym komu można ufać a kto dostaje
                etykietkę "imperium zła", albo "osi" perforowały nam mózgi już
                podczas zimnej wojny. I co, ZSRR zrzuciło na kogoś bombę?
                Ja też jestem bliższy naszemu światowi: Europie, Stanom,
                Izraelowi ...ale właśnie z tego powodu przyglądam się nam i naszym
                sojusznikom krytyczniej. Zobaczyć zło tylko w innym i siebie
                wybielać za wszelką cenę z jakiejkolwiek odpowiedzialności to zbyt
                prosty sposób na pojmowanie świata.:-)
                • kapitan.kirk Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 12:14
                  feurig59 napisał:

                  > Izrael: Atak na Liban nie był wojną prewencyjną?

                  Nie był wojną przewencyjną, gdyż WCZEŚNIEJ Izrael był wielokrotnie
                  atakowany rakietami z terytorium Libanu; w Libanie też organizowali
                  się i szkolili islamscy bojownicy przerzucani nastepnie do Izraela.

                  > USA: poza tymi, które wymieniłeś
                  > Atak na Afganistan nie był wojną prewencyjną?

                  Nie był wojna prewencyjną, gdyż WCZEŚNIEJ nastąpiły znane ataki
                  terrorystyczne na terytorium USA i innych państw. A dokonali ich
                  ludzie, którzy w Afganistanie się szkolili, mieli tam swoje bazy
                  oraz dowództwo - czemu nigdy bynajmniej nie zaprzeczali.

                  > Atak na Irak nie był wojną prewencyjną?

                  Nie był wojną prewencyjną, gdyż Irak WCZEŚNIEJ najechał na Kuwejt i
                  odmówił jego opuszczenia. Atak USA (i bardzo szerokiej koalicji)
                  miał przy tym sankcję w postaci rezolucji ONZ.

                  > To co jest wojną prewencyjną w Twoim mniemaniu?

                  Wojna prewencyjną, w ogólnym a nie tylko moim mniemaniu, nazywa się
                  atak na przeciwnika dokonany w celu zapobieżenia temu, żeby
                  przeciwnik zaatakował pierwszy.

                  > Czy któreś z tych
                  > państw szykowało atak zbrojny na USA? Dowody?

                  Talibowie z Afga nie tylko szykowali, ale nawet wykonali taki atak.
                  Irak zaś zaatakował i podbił sojusznika USA. Jakich na to potrzeba
                  szczególnych dowodów?

                  > Wiem czyim jesteś fanem.:-)

                  Obawiam się, że jesteś w błędzie.

                  > Ja też lubię Stany - jej państwowość już
                  > niekoniecznie, a przynajmniej niezawsze.:-)

                  Ja zaś raczej nie lubię - co nie znaczy, że powinno to przeszkadzać
                  we współpracy militarnej czy politycznej.

                  > Argumenty, które powtarzasz o tym komu można ufać a kto dostaje
                  > etykietkę "imperium zła", albo "osi" perforowały nam mózgi już
                  > podczas zimnej wojny. I co, ZSRR zrzuciło na kogoś bombę?

                  Na nikogo z NATO nie - bo się bało odwetu. Na innych owszem: jeśli
                  tylko występowała taka konieczność, zrzucało - samodzielnie, bądź
                  przez pośredników - nawet bardzo wiele różnych bomb.

                  > Ja też jestem bliższy naszemu światowi: Europie, Stanom,
                  > Izraelowi ...ale właśnie z tego powodu przyglądam się nam i naszym
                  > sojusznikom krytyczniej. Zobaczyć zło tylko w innym i siebie
                  > wybielać za wszelką cenę z jakiejkolwiek odpowiedzialności to zbyt
                  > prosty sposób na pojmowanie świata.:-)

                  Święte słowa (bez ironii :-)
                  Pozdrawiam
                  • feurig59 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 06.02.09, 20:56
                    wybacz, ale to co piszesz wedle faktów i prawa międzynarodowego
                    bardzo mocno naciągane:
                    1.W 2006 roku Izrael nie był atakowany przez państwo Liban
                    rakietami. pojedyncze rakiety Hisollahu spadały na tereny Izraela
                    północnego. Sami Izraelczycy (rząd Olmerta) jako uzasadnienie
                    najazdu na Liban i bombardowań na całym terytorium państwa podawali
                    uprowadzonych przez Hisbollah żołnierzy.
                    2.Ataki na terytorium USA nie były prowadzone przez państwo
                    Afganistan.(Wśród zamachowców 9/11 nie było ani jednego Taliba-coś
                    pomyliłeś) Państwo to dostało ultimatum wydania bez jakiegokolwiek
                    sądu ludzi, których administracja USA uznała za winnych popełnionych
                    zbrodni i na dodatek BEZ udowodnienia, że znajdują się na terenie
                    Afganistanu. Po upłynięciu ultimatum zaatakowano suwerenne państwo.
                    3.Nie pisałem o "Desert Strom",którą można uzasadniś tak jak to
                    zrobiłeś, tylko o wojnie prewencyjnej Busha juniora, który łamiąc
                    WSZYSTKIE prawa międzynarodowe zaatakował suwerenne państwo Irak bez
                    JAKICHKOLWIEK podstaw. To nawet nie była nielegalna wojna
                    prewencyjna - to zwykły bandytyzm.
                    4.Jedynym państwem które do tej pory użyło broni termojądrowej i to
                    nie przeciwko obiektom wojskowym tylko cywilom są USA.
              • krzysieknn Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 09:58
                kapitan.kirk napisał:
                > Nieprawdaż. Izrael w każdym razie "prewencyjnej" wojny z żadnym
                > państwem przez ostatnich 30 lat nie rozpoczynał

                tylko "prewencyjnie" bombardował miejsca które im się zachciało
                zrównać z glebą. Ostatnio chcieli to zrobić w Iranie ale jakoś nawet
                ten potulny słoń jak USA nie dał się nakłonić do uczestnictwa w tej
                awanturze.
          • kamyk39 Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 03.02.09, 23:00
            kapitan.kirk napisał:

            > A co jest wiekszym zagrożeniem - arsenał jądrowy, czy arsenał
            > jądrowy w rękach wariata?
            > Pzdr

            To kwestia kto wydaje komu zolte papiery.
        • erg_samowzbudnik Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 15:28
          sselrats napisał:

          > Dokladnie. Co jest wieszym zagrozeniem: satalita czy arsenal jadrowy?


          Cepy w durnych rękach są bardziej niebezpieczne niż atomówka w mądrych.
      • xdevx Re: A co z bronia jadrowa Izraela? 04.02.09, 00:28
        A w jakim sensie jest on nielegalny? Izrael - w odróżnieniu od Iranu - nie jest
        sygnatariuszem NPT, więc może sobie robić z atomem wszystko, co mu się podoba.
    • przyladek.dobrej.nadziei USA nie są zanipokojone Koreą Północną? 03.02.09, 22:43
      USA niepokoi Iran, bo za blisko największego przyjaciela USA. Sąsiedzi Izreale
      o podboju kosmosu mogą tylko pomarzyć.
    • inukchuk Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 22:51
      Wyzej wspomniana rezolucja dotyczy Korei Pln. Opublikowanie takiej notki
      swiadczyc moze o profesjonalizmie rzecznika Departamentu Stanu a z cala
      pewnoscia o profesjonalizie dzialu zagranicznego Gazety. Mieszanie herbaty tez
      "moze prowadzic do rozwijania rakiet balistycznych", zwlaszcza jesli miesza sp
      von Braun.Calosc godna kosza.
    • patthecat A gdzieś jest napisane, że tylko USA mogą mieć? 03.02.09, 22:57
      Ten kraj zaczyna już nazistowskie Niemcy przypominać, dyktując każdemu co mu
      wolno a co nie...
      • kapitan.kirk Nie jest 03.02.09, 23:02
        A gdzieś jest napisane, że USA muszą klaskać z radości, gdy państwa
        uważające je za Wielkiego Szatana zyskują rakiety balistyczne?
        Pzdr
        • kamyk39 Re: Nie jest 03.02.09, 23:04
          kapitan.kirk napisał:

          > A gdzieś jest napisane, że USA muszą klaskać z radości, gdy
          państwa
          > uważające je za Wielkiego Szatana zyskują rakiety balistyczne?
          > Pzdr

          Oni wzjemnie sie przezywaja: Os Zla
          (zreszta termin podsuniety Buszowi przez Fruma).
        • feurig59 Re: Nie jest 04.02.09, 02:06
          kapitan.kirk napisał:

          > A gdzieś jest napisane, że USA muszą klaskać z radości, gdy
          państwa
          > uważające je za Wielkiego Szatana zyskują rakiety balistyczne?
          > Pzdr
          >
          Czas na refleksję, dlaczego cudowni, niosący dobro Amerykanie
          (U.S.MarineCorps: visit other countries, meet nice and interesting
          people, and kill them)są postrzegani jako Szatan?
          • porque Re: Nie jest 04.02.09, 02:18
            feurig59 napisał:


            > Czas na refleksję, dlaczego cudowni, niosący dobro Amerykanie
            > (U.S.MarineCorps: visit other countries, meet nice and interesting
            > people, and kill them)są postrzegani jako Szatan?

            A dlaczego tacy jak ty postrzegani sa za umyslowych popaprancow?
            • feurig59 Re: Nie jest 04.02.09, 10:56
              kiepsko tak, nie mieć nic innego do powiedzenia.
      • szlomcio Re: A gdzieś jest napisane, że tylko USA mogą mie 03.02.09, 23:16
        w koranie,beda zabijac wszystkich co im oscia stoi,a ze sa slabsi
        sami do allaha boso poleca,niestety.UUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHH
        nienawidze bydla ktore chce swoimi morderstwami udowodnic ze,z
        Bogiem {allachem} OK jest. Szlomcio
        • feurig59 Re: A gdzieś jest napisane, że tylko USA mogą mie 04.02.09, 02:14
          szlomcio napisał:

          > w koranie,beda zabijac wszystkich co im oscia stoi,a ze sa slabsi
          > sami do allaha boso poleca,niestety.UUUUUUUUUUUUUHHHHHHHHHHH
          > nienawidze bydla ktore chce swoimi morderstwami udowodnic ze,z
          > Bogiem {allachem} OK jest. Szlomcio

          póki po jednej i drugiej stronie znajdą się tacy jak Ty, (zawsze
          tego drugiego uznający za bydło) póty konfliktowi nie będzie końca.
          Krew ich dzieci będzie użyźniać pustynię,a wasze będą żyć w ciągłym
          lęku, gdziekolwiek się pojawią na świecie.
    • oryginal23 Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:08
      Nie ma się czym martwić.W Izraelu też o tym wiedzą i kolejnego
      satelity Iran już nie wystrzeli.
      23.
    • patthecat Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... :) 03.02.09, 23:12
      A gdzieś jest napisane, że USA jest panem świata, który ma prawo dusić w zarodku
      rozwój innych nacji i tylko im przysługuje prawo posiadania rakiet
      balistycznych? Jak dla mnie mogą nawet zbiorowo się zesr... ze strachu...
      Historia zna już przypadki, że państwo dysponujące bardziej zaawansowaną
      technologią zaczęło mieć zapędy dyktatorskie i nagle obudziło się z ręką w
      nocniku, bo inne nacje w końcu też się dorobiły fajnych zabawek i nie wiedzieć
      czemu ich nie lubiły. Ale spoko, pewnie ich zbombardują albo zrobią inwazję w
      celu "utrzymania pokoju" na świecie... :)
      • kapitan.kirk Re: Kto mieczem wojuje, od miecza ginie... :) 03.02.09, 23:21
        patthecat napisał:

        > A gdzieś jest napisane, że USA jest panem świata, który ma prawo
        dusić w zarodk
        > u
        > rozwój innych nacji i tylko im przysługuje prawo posiadania rakiet
        > balistycznych?

        Zupełnie nigdzie.

        > Jak dla mnie mogą nawet zbiorowo się zesr... ze strachu...

        To akurat raczej mało prawdopodobne - znacznie bardziej
        prawdopodobna jest zupełnia inna reakcja :-D

        > Historia zna już przypadki, że państwo dysponujące bardziej
        zaawansowaną
        > technologią zaczęło mieć zapędy dyktatorskie i nagle obudziło się
        z ręką w
        > nocniku, bo inne nacje w końcu też się dorobiły fajnych zabawek i
        nie wiedzieć
        > czemu ich nie lubiły.

        Może jednak Iran nie skończy aż tak źle?

        Pzdr
        • patthecat Nie pogadasz... 03.02.09, 23:42
          Czyli dla ciebie są równi i równiejsi, a wszyscy poza jankesami i ich
          sprzymierzeńcami są za głupi, żeby posiadać broń balistyczną (a ciągle mówimy tu
          o satelicie, BTW). Wywieś jeszcze flagę amerykańską w oknie i złóż wniosek o
          obywatelstwo tegoż kraju (choć wtedy możesz przeżyć terapię szokową, jak USA
          traktuje "nie swoich", choć kolejne rządy Polski niemal w tyłek im wlazły, m.
          in. kupując F-16, których połowa ciągle stoi na ziemi z powodu przeróżnych
          usterek, nie wspominając o newsach w stylu "lądowanie awaryjne na Okęciu"). W
          Rzymie też pewnie byli tacy geniusze jak ty, dopóki hordy choć zacofanych, ale
          wkurw... na maksa plemion nie zrobiły im z dupy jesień średniowiecza... Ale cóż,
          ty i tak będziesz ryczał "go USA, USA go", bo tak już masz po prostu...

          /over and out/
          • kapitan.kirk Re: Nie pogadasz... 03.02.09, 23:58
            patthecat napisał:

            > Czyli dla ciebie są równi i równiejsi, a wszyscy poza jankesami i
            ich
            > sprzymierzeńcami są za głupi, żeby posiadać broń balistyczną.

            Gdzież, na litość boską, coś takiego wyczytałeś w moich postach???

            > (a ciągle mówimy tu
            > o satelicie, BTW).

            No nie wiem - ja tam nie mówię o żadnym satelicie, tylko o rakietach
            nośnych.

            > Wywieś jeszcze flagę amerykańską w oknie i złóż wniosek o
            > obywatelstwo tegoż kraju

            Nie mam jak dotąd żadnego powodu, chęci ani motywacji żeby coś
            takiego robić. A jeśli liczysz, że w ramach pyskówki odeślę Cię
            symetrycznie paść w turbanie kozy pod Isfahanem, to przykro mi Cię
            zawieść - ad personam jest wg mnie nudno i głupio.

            > kupując F-16, których połowa ciągle stoi na ziemi z powodu
            przeróżnych
            > usterek, nie wspominając o newsach w stylu "lądowanie awaryjne na
            Okęciu").

            Sugeruje mniej czytywać NIE, a wiecej np. prasy specjalizującej sie
            w tematach, jakie zamierzasz poruszać w rozmowach. No chyba np., że
            zwykłeś dobierać wina do kolacji na podstawie kącika w
            miesięczniku "Trzeźwość" ;-)

            > W
            > Rzymie też pewnie byli tacy geniusze jak ty, dopóki hordy choć
            zacofanych, ale
            > wkurw... na maksa plemion nie zrobiły im z dupy jesień
            średniowiecza...

            Chyba raczej wiosnę...

            > Ale cóż
            > ty i tak będziesz ryczał "go USA, USA go", bo tak już masz po
            prostu...

            Chyba jednak bierzesz mnie za kogo innego - na ogół w ogóle nie
            ryczę; a jeżeli już w jakichś sytuacjach mi się zdarzy, to z całą
            pewnością nie wykrzykuję wtedy skrótów nazw żadnych federacji.

            Pzdr
            • krzysieknn Re: Nie pogadasz... 04.02.09, 09:51
              Każdy kraj ma prawo posiadać i rakiety i atomówki. Po prostu USA i
              parę innych tzw. mocarstw chce miec na nie wyłączność bo to jest
              REALNA siła. Każdy prawdziwy polityk-patriota widzi to i wyciąga
              prosty wniosek. Jak się ma rakiety i ładunki nuklearne to
              chamerykańska agresja jest mało prawdopodobna. I działa w kierunku
              aby posiąść te zabezpieczenie. Izrael od dawna używał tego straszaka
              by powstrzymywać arabów. Teraz pojawiła się przeciwwaga i zaczynają
              pociągać za sznureczki w USA. A jak wielkie mają tam wpływy to
              pokazuje fakt, że ten kraj jako jedyny ma instytucje do zwalczania
              antysemityzmu. Nie rasizmu jako całości , ale tylko jednej jego
              odmiany - tej skierowanej przeciw żydom. No ale we współczesnej
              polityce media mogą wykreować albo zniszczyć każdego, a ponad połowa
              tego rynku w USA jest pod kontrolą diaspory.
              • kapitan.kirk Re: Nie pogadasz... 04.02.09, 12:21
                krzysieknn napisał:

                > Każdy kraj ma prawo posiadać i rakiety i atomówki.

                Każdy kraj ma prawo posiadać rakiety (choć już nie sprzedawać je
                innym, jeżeli mają zasięg powyżej 300 km). Natomiast nie każdy kraj
                ma prawo posiadać atomówki - sygnatariusze układu o nie
                rozprzestrzenianiu broni jądrowej (w tym m.in. Iran) prawa takiego
                nie mają.

                Pzdr
          • bmc3i Re: Nie pogadasz... 05.02.09, 12:26
            patthecat napisał:


            > o satelicie, BTW). Wywieś jeszcze flagę amerykańską w oknie i złóż wniosek o
            > obywatelstwo tegoż kraju (choć wtedy możesz przeżyć terapię szokową, jak USA
            > traktuje "nie swoich",

            Wlasnie - jak?
    • john_jasny Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:12
      Najbardziej zaniepokojony jestIsrael. Juz chyba nie zdecyduja sie
      zbombardowac instalacji w iranie bo moga z gory dostac pigule ze na
      nic zddza im sie patrioty.Ta pigula moze byc wyposazona w glowice
      100MT pozyczona od Pakistanu. Koniec hegeminii Israela.
      • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:26
        john_jasny napisał:

        > Najbardziej zaniepokojony jestIsrael. Juz chyba nie zdecyduja sie
        > zbombardowac instalacji w iranie bo moga z gory dostac pigule ze
        na
        > nic zddza im sie patrioty.Ta pigula moze byc wyposazona w glowice
        > 100MT pozyczona od Pakistanu.

        Trochę Ci się rząd wielkości pomylił - głowic 100MT nie ma ani
        Pakistan, ani w ogóle nikt na świecie (największa w ogóle w historii
        eksplozja termojądrowa miała ok. 52MT). Pakistan ma tylko niewielką
        liczbę głowic atomowych o mocy nie przekraczającej kilkudziesięciu
        kiloton - i z całą pewnością nikomu ich nie będzie pożyczał, a już
        na pewo nie Iranowi ;-) Istnieje natomiast oczywiście możliwość, że
        kiedyś jacyś talibowie i w Pakistanie przejmą władzę, przejmując
        zarazem broń jądrową - i to jest właśnie powód, dla którego Tarcza
        raczej jednak "się ukończy"...

        Pzdr
        • krzysieknn Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 09:44
          USA zaniepokojone nie są. Ma razje gość, że to Izrael ma stracha.
          Kończy im się słodki czas bandyckich bezkarnych nalotów na inne
          kraje. Teraz akcja może skończyć się reakcją więc zaczynają pociągać
          za sznurki w Waszyngtonie by czarny kolo z wyborczym hasłem "change"
          ( zmiana - na uzytek tępego wyborcy , drobna - dla sponsora ) taaak,
          używanie słów o podwójnym znaczeniu pozwoli mu się wyślizgać z
          obietnic. Po prostu mialy być "drobne zmiany" i tyle.
    • szczery.usmiech.grabarza No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glupi... 03.02.09, 23:23
      I co? Nic z tych rzeczy!

      Nie pomaga demonizowanie Iranu na scenie miedzynarodowej, nie
      pomagaja sankcje i szykany... USA sypie sie, az milo patrzec.
      Izrael w oczach swiata jest krajem terrorystycznym i zaczyna
      brakowac pieniedzy na jego wojenki...

      Iran obecnie produkuja bron przeciwlotnicza nawyzej jakosci. Kto
      jeszcze dzis pamieta to wymachiwanie szabelka debila Busza pod
      adresem Iranu? Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby
      sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael.

      Dobre czasy dls USA skonczyly sie... oni teraz ratuja swoje banki i
      swoja gospodarke przed nadchodzaca katastrofa. Co to jest 800
      miliardow dolarow na dzien dzisiejszy? To tylko pare premii dla
      bossow, kilka wypchanych kont bankowych elit... He he he ... a
      ciemny lud amerykanski, jak dzieci, wierzy jeszcze w cuda, ze ich
      czarny mesjasz wyprowadzi ich kraj na prosta... he he he...
      • te_rence Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 03.02.09, 23:31
        Iran twoim wzorem? tiaaa
      • antyprawak Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 03.02.09, 23:34
        >Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby
        > sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael.

        Bredzisz koleś jak nie wiem. Izrael, gdyby chciał zrównałby Iran z
        ziemią. Nawet chciał go zbombardować, ale Busz im nie pozwilił, bo
        dobrze wiedział, że nie ma ku temu powodu. Busz jest głupi bardzo,
        ale dobrze wie, że to by się skończyło drugim Irakiem.
      • kapitan.kirk Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 03.02.09, 23:34
        szczery.usmiech.grabarza napisał:

        > Iran obecnie produkuja bron przeciwlotnicza nawyzej jakosci.

        Jedyną w ogóle bronią przeciwlotniczą produkowaną kiedykolwiek przez
        Iran jest "naplecna" wystrzeliwana z ramienia rakietka Misagh na
        licencji chińskiej, o której doprawdy sporo można powiedzeć, ale
        określenie "najwyższa jakość" akurat do niej - by tak rzec
        eufemistycznie - niezbyt pasuje :-D

        > Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby
        > sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael.

        O jejuniu; a któżby to miał tego tytanicznego wyczynu dokonać i
        czym; można wiedzieć?

        Pzdr
        • bmc3i Re: No coz...Iran mial byc biedny, zacofany i glu 04.02.09, 00:20
          kapitan.kirk napisał:

          > szczery.usmiech.grabarza napisał:
          >
          > > Iran obecnie produkuja bron przeciwlotnicza nawyzej jakosci.
          >
          > Jedyną w ogóle bronią przeciwlotniczą produkowaną kiedykolwiek przez
          > Iran jest "naplecna" wystrzeliwana z ramienia rakietka Misagh na
          > licencji chińskiej, o której doprawdy sporo można powiedzeć, ale
          > określenie "najwyższa jakość" akurat do niej - by tak rzec
          > eufemistycznie - niezbyt pasuje :-D


          Co, komu i po co w ogole udowaniasz?


          >
          > > Na dzien dzisiejszy wojna USA z Iranem zankoczylaby
          > > sie masakra Jankesow i zniknieciem z mapy swiata panstwa Izrael.
          >
          > O jejuniu; a któżby to miał tego tytanicznego wyczynu dokonać i
          > czym; można wiedzieć?
          >

          szczery -usmiechem grabarza
    • pisdode Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:35
      powoli monopol USA na wiele rzeczy przechodzi do historii- i nie tylko dolar
      ale i technologie.Monopolista zawsze jest zaniepokojony, gdy kończy sie dominacja.
      • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 03.02.09, 23:44
        Akurat jeżeli chodzi o rakiety balistyczne, to USA nigdy w historii
        ani przez moment nie miały na nie monopolu. Więc nie chodzi tu - że
        tak powiem - o fakt, że dużo ludzi oprócz Ciebie ma brzytwy, tylko o
        fakt, że właśnie kupuje sobie brzytwę wariat, który wcześniej
        wielokrotnie publicznie powtarzał, że powinno się Ciebie jak
        najszybciej zamordować ;-/
        Pzdr
        • bmc3i Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:24
          kapitan.kirk napisał:

          > Akurat jeżeli chodzi o rakiety balistyczne, to USA nigdy w historii
          > ani przez moment nie miały na nie monopolu.


          I tak i nie. Na niektore technologie zawsze miały, i do dzis mają
          • kapitan.kirk Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:35
            Jednak nie zaprzeczysz, że na rakiety balistyczne jako takie, nigdy
            monopolu jankesi nie mieli :-)
            Pzdr
            • bmc3i Re: Iran wystrzelił satelitę. USA zaniepokojone 04.02.09, 00:40
              kapitan.kirk napisał:

              > Jednak nie zaprzeczysz, że na rakiety balistyczne jako takie, nigdy
              > monopolu jankesi nie mieli :-)
              > Pzdr
              >

              Jako takie nie
      • szczery.usmiech.grabarza Troche cierpliowsci... to co ma byc, stanie sie! 03.02.09, 23:56
        Do siurkow typu kapitan.kirk czy antyprawak jeszcze nie dociera
        rzeczywistosc dnia dzisiejszego. He he he... Amerykanom rowniez sie
        wydaje, ze jak wydrukuja i wpakuja w "czarna dziure" iles tam swoich
        miliardow, czy nawet bilinow dolarow, to bedzie znow jak kiedys.

        The United States of America has already passed the point of NO
        RETURN. To se ne vrati...

        Wlasnie zaczelo sie zniwo tego co zasial Regan i reszta bandy. USA
        juz utracil wiarygodnosc polityczna, teraz zostalo rozgrabienie
        gospodarki (niestey nie wiele tego jest, a chetnych jest duzo).
        Troche to wszystko trwalo, ale tym bardziej bedzie to bolesne dla
        Jankesow i ich przydupasow...
        • kapitan.kirk Re: Troche cierpliowsci... to co ma byc, stanie s 04.02.09, 00:18
          Cóż - pożyjemy, zobaczymy. Warto jednak, byś miał świadomość, że
          akurat USA przeżyły już bardzo wielu kolejnych swoich uśmiechniętych
          (przed czasem...) grabarzy, więc nie byłoby w tym w gruncie rzeczy
          nic dziwnego, gdyby przeżyły również i Ciebie, a nawet jeszcze
          innych kilku siurków.
          Pozdrawiam
          • bmc3i Re: Troche cierpliowsci... to co ma byc, stanie s 04.02.09, 12:27
            kapitan.kirk napisał:

            > Cóż - pożyjemy, zobaczymy. Warto jednak, byś miał świadomość, że
            > akurat USA przeżyły już bardzo wielu kolejnych swoich uśmiechniętych
            > (przed czasem...) grabarzy, więc nie byłoby w tym w gruncie rzeczy
            > nic dziwnego, gdyby przeżyły również i Ciebie, a nawet jeszcze
            > innych kilku siurków.
            > Pozdrawiam
            >

            Dlaczego to zrobiles? Chlopak sie zapije na smierc z rozpaczy.
    • patthecat BTW. 03.02.09, 23:47
      Po wyczynach Krzaka USA jest tak w plecy z finansami, że wywołanie kolejnej
      wojenki najprawdopodobniej doprowadziłoby ten kraj do bankructwa. Już teraz
      Chiny i Japonia de facto wykupiły 40 % twojego idola. Tytanic też miał być
      zajebisty, tyle że zatonął... A ty w orkiestrze grasz do ostatniej minuty... :)
    • placebo99 Kupiłem wczoraj dwukółkę 03.02.09, 23:54
      Mogę nią przewieźć 10 skrzynek granatów.
      Ops!
    • ak8131 BrawoIran.Kazdy wrogIzraela jest moim przyjacielem 03.02.09, 23:54
      • l.o.r.t.e.a Każdy wróg Izraela jest przyjacielem pokoju. 04.02.09, 13:34

    • awacss kapitan.kirk szaleje.Attention! 03.02.09, 23:57
      Jakiś kapitan o imieniu kirk (Douglas?) szaleje na tym forum i odpyskowuje
      wszystkim niesympatykom USA i Izraela. Dyzurny z jednej czy drugiej ambasady czy
      też dyżurny sympatyk z GW?
      • szczery.usmiech.grabarza Re: kapitan.kirk szaleje.Attention! 04.02.09, 00:03
        awacss napisała:

        > Jakiś kapitan o imieniu kirk (Douglas?) szaleje na tym forum i
        odpyskowuje
        > wszystkim niesympatykom USA i Izraela. Dyzurny z jednej czy
        drugiej ambasady cz
        > y
        > też dyżurny sympatyk z GW?
        ---
        kapitan.kirk to jest taki nasz ulubiony gazetowy blazen. Chyba nie
        traktujesz jego tepej propagandy uposledzonego dziecka powaznie!?
      • kapitan.kirk Re: kapitan.kirk szaleje.Attention! 04.02.09, 00:07
        awacss napisała:

        > Jakiś kapitan o imieniu kirk (Douglas?)

        James T., jeśli już.

        > szaleje na tym forum i odpyskowuje
        > wszystkim niesympatykom USA i Izraela. Dyzurny z jednej czy
        drugiej ambasady cz
        > y
        > też dyżurny sympatyk z GW?

        Niestety mimo wszelkich rozpaczliwych starań, nikt jak na razie nie
        zgodził się mi płacić za bywanie na forum. Mało tego, są wręcz tacy
        sabotażysci, którzy nawet bąkali, że z tego powodu powinni zgoła
        płacić mi mniej ;-)

        Pzdr
        • patthecat Powiedz Scottyemu, żeby cię beamnął na NCC-1701 :) 04.02.09, 00:54
          USA to taka potęga, że zbudują go jeszcze za twego życia, a w ramach zasług dla
          kraju mianują Tyberiuszkiem. A potem się obudzisz... :)
          • kapitan.kirk Re: Powiedz Scottyemu, żeby cię beamnął na NCC-17 04.02.09, 14:47
            Mnie tam jakis pierwszy lepszy z ulicy beamać nie będzie ;-)
            Pzdr
        • gollum.z.kremla Re: że z tego powodu powinni płacić mi mniej 04.02.09, 15:39
          Wyglada na to, kapitanie, że - per saldo - nie tylko nie zarobisz,
          ale będziesz musiał wręcz dopłacać ;)
        • abhaod Re: kapitan.kirk szaleje.Attention! 05.02.09, 10:31
          ja bym chętnie sabotażował jako DATA, ale chętnie posabotażuję też pod swoim
          nickiem ;)
          Pozdrawiam serdecznie
          p.s.
          a tu ja z effką
          www.cnet.co.uk/i/c/blg/cat/blog/off_switches/7.jpg
    • funkenschlag Rezolucja 1718 dotyczy Korei a nie Iranu! 04.02.09, 00:56
      Czy w ogóle ktoś z dziennikarzy zadał sobie trochę trudu i sprawdził rezolucję 1718 na którą powołują się USA? Dotyczy ona Korei Północnej a nie Iranu!

      O owej rezolucji: tnij.com/UN1718
    • kongreszydowski jpost 04.02.09, 00:58
      www.jpost.com/servlet/Satellite?cid=1233304668568&pagename=JPost%2FJPArticle%2FShowFull

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka