Dodaj do ulubionych

TVP nie chce filmu o Sendlerowej

09.04.09, 08:15
Może on pisać nie umie?
Obserwuj wątek
    • 3cik <------------------------=-=--- 09.04.09, 08:20
      Brawo Synu!
      Brunatni są z Ciebie dumni!
      • maruda.r Antysemityzm wyłazi z Farfała, 09.04.09, 09:08

        jak dupa z podartych gaci.

        • robertw18 Rozsądek wyłazi z p. Farfała. 09.04.09, 09:20
          TVP nie ma środków po rozrzutnym p. Urbańskim.
          P. Urbański może zabiegał o to, żeby różni jego znajomi pozarabiali przy amerykańskim filmie, ale ostatecznie niczego nie podpisał.
          Dlaczego p. Farfał ma teraz zabiegać o zarobki jakichś drobnych polskich współpracowników Amerykanów?
          Pozdr.
          • maruda.r Rozsądku to Farfał nigdy nie miał 09.04.09, 10:56
            robertw18 napisał:

            > Dlaczego p. Farfał ma teraz zabiegać o zarobki jakichś drobnych polskich współp
            > racowników Amerykanów?

            **********************************

            Bo Irena Sendlerowa to ważna postać w naszej historii.

            Ciekawe, czy Farfał będzie konsekwentny i zrezygnuje z wszystkich amerykańskich
            produkcji?

    • polska_potega_swiatowa [...] 09.04.09, 08:27
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • malford Umie pisać i liczyć 09.04.09, 08:36
      Jeśli Amerykanie chcą robić film, to niech za niego płacą. Jeśli
      chcieli koprodukcji z Polakami, to trzeba było przed realizacją
      podpisać umowę. Osobiście wolałbym zobaczyć film o holocauście
      dokonanym na Arabach i Afgańczykach, wiadomo przez kogo. Kwestia
      gustu.
      • szcz9 Re: Umie pisać i liczyć 09.04.09, 08:50
        Czytać to Ty chyba nie umiesz. Umowa była zawarta, film jest już
        nakręcony, ale TVP nie chce zapłacić kasy, na którą się zgodziła.
        • europacierz Farfał Zrobił Szechtera w wuja 09.04.09, 08:53
          „były neonazista” zadał zdradziecki cios poniżej pasa i to w jaki sposób! Zadał
          go, wykorzystując samego red. Adama Michnika w charakterze ślepego instrumentum.
          Puścił mianowicie w państwowej telewizji 7 kwietnia, w godzinach największej
          oglądalności, wspominkowy program poświęcony słynnym wydarzeniom marcowym z roku
          1968 z red. Adamem Michnikiem, w roli głównego komentatora. Co tu ukrywać – cały
          bojkot na nic. Tu reżyser Krauze nawołuje do bojkotu, tu autorytety protestują,
          a już następnego dnia Adam Michnik pojawia się u „byłego neonazisty” na
          telewizyjnym ekranie i to w dodatku dosłownie pełną gębą.
        • malford I kto tu nie umie czytać? 09.04.09, 08:56
          "TVP jednak do dziś nie podpisała umowy - mimo deklaracji
          poprzedniego prezesa Andrzeja Urbańskiego. Termin podpisania
          przewidziano na grudzień, jednak Urbański i jego ekipa zostali już
          wtedy usunięci z TVP." To jest cytat z artykułu który komentujemy.
          To jednak Ty masz kłopoty z czytaniem.
          • cree-is-me No właśnie 09.04.09, 09:29
            "Prezes TVP Piotr Farfał nie chce zapłacić za prawa do filmu o
            Irenie Sendlerowej, do czego wcześniej zobowiązała się TVP"
            "TVP jednak do dziś nie podpisała umowy - mimo deklaracji
            poprzedniego prezesa Andrzeja Urbańskiego."
            W KSH jest coś takiego, jak umowa ustna. Wprawdzie o wiele bardziej
            trudna do przeprowadzenia i udowodnienia przed sądem gospodarczym,
            ale jednak. Skoro Hallmark poszedł na ustępstwa i zrobił to, czego
            oczekiwała TVP, to są dowody na umowę ustną. Nie wystarczy rżnąć
            głupa, trzeba jeszcze nim nie być, żeby wygrać taką sprawę. A
            Amerykanie są znani z tego, że potrafią korzystać z prawa. Oprócz
            zamawiania pięciu piw Farfał musi się jeszcze sporo nauczyć ;)))
            • remik.bz deklaracja podpisania umowy to jeszcze nie umowa 09.04.09, 10:01
              cree-is-me napisał:
              > W KSH jest coś takiego, jak umowa ustna.

              Zgoda , ale to musi byc umowa.
              A tu nie mamy do czynienia z umowa tylko z deklaracją podpisania
              umowy- być może pod pewnymi warunkami.
              Tego nie wiemy.
              I nie znamy tych ew. warunkow.
              Nie mozesz wykluczyć ,ze strona/strony tych warunków nie spełniły .
              A mogły to byc chociazby warunki finansowe.

              Skoro Hallmark poszedł na ustępstwa i zrobił to, czego
              > oczekiwała TVP, to są dowody na umowę ustną.

              Skąd wiesz ,że Hallmark spełnił to czego oczekiwała TVP ?

              Nie wystarczy rżnąć
              > głupa, trzeba jeszcze nim nie być, żeby wygrać taką sprawę. A
              > Amerykanie są znani z tego, że potrafią korzystać z prawa.

              No to GW robi im tylko niedźwiedzią przysługe.
              Z artykułu wynika ,ze żądają od TVP ( a w praktyce od placących
              abonament) kasy , pomimo ,ze nie doszło jeszcze do podpisania umowy.
              Gdyby to była sprawa "prawnie oczywista" to pomoc GW nie była by im
              potrzebna. Wystarczyłaby dobra kancelaria adwokacka.


              Oprócz
              > zamawiania pięciu piw Farfał musi się jeszcze sporo nauczyć ;)))

              Chyba właśnie się nauczyl. Nauczył się ,ze pieniadze publiczne
              nalezy roztropnie i zgodnie z prawem wydawać nie ulegajac
              emocjonalnym naciskom .

              • cree-is-me Pożyjemy-zobaczymy 09.04.09, 10:18
                To że Hallmark spełnił oczekiwania TVP, wynika z artykułu (zakładam
                że jest rzetelny). Jakie dokładnie były ustalenia, tego nie wiemy.
                Ale sąd jest w stanie przesłuchać przedstawicieli Hallmarku i
                Urbańskiego, no i ustalić prawdę.
                N.b. jak chcesz rozróżnić umowę ustną od "deklaracji podpisania
                umowy"? ;)))) Moim zdaniem była umowa ustna, a umowa na dystrybucję
                miała mieć formę pisemną. Ot i wszystko.
                Jeśli chodzi o wydawanie publicznych pieniędzy, to Farfał musi się
                duuużo nauczyć, m.in. że kary za niedotrzymywanie umów kosztują
                czasami więcej niż sam zerwany kontrakt. Prawnie "oczywistą" sprawa
                nie jest, ale Amerykanie mają szansę to ugrać. GazWybu do tego nie
                mieszaj, co ma piernik do wiatraka? Moim zdaniem słusznie
                nagłaśniają sprawę, gdyż Sendlerowa jest dla nas powodem do dumy,
                przy wszystkich osarżeniach Polaków o antysemityzm.
                I tyle w tym temacie.

                • remik.bz Re: Pożyjemy-zobaczymy 09.04.09, 12:25
                  cree-is-me napisał:
                  N.b. jak chcesz rozróżnić umowę ustną od "deklaracji podpisania
                  > umowy"? ;))))

                  Odpowiem przykladem.
                  Umowa ustna : "kupuje od Ciebie w roku 2009 dwieście workow cementu
                  w cenie 10 zł netto za jeden worek. Cement bedziesz mi dostarczać na
                  własny koszt na ulice Zielona 15 po 25 szt co miesiąc do dnia 10-go
                  kazdego miesiąca - zgoda ? Odp: Zgoda.

                  Deklaracja podpisania umowy: "Podpisze z Toba najpóżniej 20 kwietnia
                  umowe na zakup 200 szt worków cementu w roku 2009 w cenie po 10 zł
                  za worek pod warunkiem ,ze do dnia 15 kwietnia przedstawisz mi
                  certyfikaty jakości tego towaru zgodne z unijna dyrektywą nr....".

                  Różnica wyraźna.
                  A ew spory powinien rozstrzygać sąd a nie GW.
        • remik.bz do Szcz9 -nie ma umowy 09.04.09, 08:58
          szcz9 napisał:

          > Czytać to Ty chyba nie umiesz. Umowa była zawarta, film jest już
          > nakręcony, ale TVP nie chce zapłacić kasy, na którą się zgodziła.

          cytat z art.
          "TVP jednak do dziś nie podpisała umowy - mimo deklaracji
          poprzedniego prezesa Andrzeja Urbańskiego".

          Deklaracja podpisania umowy to co innego niz umowa.
          Umowy po prostu nie ma w tym momencie.
        • drojb Re: Malford, zgłoś się do SciFic 09.04.09, 22:46
          może zrobią film, jaki byś lubił.
      • 33qq Re: Umie pisać i liczyć 09.04.09, 09:16
        Ty też niby umiesz pisać, ale z myśleniem to nietęgo, farfał ma podobnie. Twoim
        zdaniem z Polakami nie można zawrzeć ustnej umowy? Bo co, bo mamy gdzieś dane
        słowo i żeby coś od nas wyegzekwować trzeba mieć podpisany glejt? Ja to inaczej
        widzę.
        A o Afgańczykach, czy raczej o próbie podboju tego narodu, fajnie mówi rosyjski
        film "13 kompania", polecam.
        • malford Usta umowa to ryzyko 09.04.09, 09:24
          Pierwsze słyszę żeby ustna umowa mogła dotyczyć miedzynarodowej
          koprodukcji filmowej. Jeśli Urbański się na coś ustnie umawiał, to
          niech płaci z własnej odprawy. Amerykanie próbują wymusić na Polsce
          pieniądze. I tyle.
          • rooboy ustna umowa z polakami to glupota 09.04.09, 09:29
            a nie ryzyko... swoja droga moi przedmowcy maja racje, ze na
            zachodzie ustne uzgodnienia czesto sa waznym kontraktem miedzy
            stronami...
          • zwyklaosoba Z uczciwym człowiekiem - nie !!! 09.04.09, 10:36
            Ale w Polsce to standard i nawet organy państwowe, mimo tego, że
            umowa ustna jest prawnie skuteczna, wymagają przedstawienia formy
            pisemnej, chociaż nie mają do tego prawa (vide urzędy skarbowe).
          • 33qq Re: Usta umowa to ryzyko 09.04.09, 12:36
            Udowodnij, że próbują
        • kireta21 Re: Umie pisać i liczyć 09.04.09, 17:14
          33qq napisał:
          > A o Afgańczykach, czy raczej o próbie podboju tego narodu, fajnie mówi rosyjski
          > film "13 kompania", polecam.
          Chyba 9 kompania (czy też 9 Rota)? Film świetny, ale jako źródła wiedzy o wojnie
          w Afganistanie, polecałbym raczej poważne opracowania tematu, bo film to po
          prostu wysokobudżetowe kino wojenne.
      • ms.proper to zadziwiające 09.04.09, 10:04
        jakich kretynów nosi polska ziemia. Ta ziemia...

    • remik.bz Skoro nie ma "kasy" to o co chodzi ? 09.04.09, 08:38
      Jesli TVP nie ma "kasy" ( a tak wynika z artykułu) , to podpisanie
      umowy byloby mówiąc delikatnie "zrobieniem drugiej strony w konia".
      Mamy kapitalizm ( w końcu sami tego chcieliśmy) , pieniądz
      jest "bogiem" , pieniądz rządzi.
      Nie rozumiem więc tych zarzutów. Raczej należaloby prezesa
      pochwalic ,ze nie ulega naciskom i nie działa na szkodę finansowa
      firmy.
      A tak poza tym, to przeciez zawsze jest mozliwy prywatny sponsoring
      w tej sprawie.
      • wiedmak Mamy kapitalizm i umowa jest umowa. 09.04.09, 08:44
        A moze TV zaoszczedzi na kolejnym filmie o DżejPi Tu?
        • remik.bz Przecież umowy jeszcze nie ma 09.04.09, 08:54
          wiedmak napisał:

          > A moze TV zaoszczedzi na kolejnym filmie o DżejPi Tu?

          Niech oszczędza .
          A w tej konkretnej sprawie to przeciez umowy jeszcze nie ma.
          I właśnie o to chodzi ,ze Farfał nie chce jej podpisac.
          A swoją droga dziwię się stronie amerykańskiej ,ze nie podpisała tej
          umowy przed przystapieniem do produkcji.
    • wiedmak A to ci gnój. 09.04.09, 08:42
      Ciekawe skad takie nazwisko "Farfal". Jaka to narodowosc byc moze, bo Polakiem
      to koles raczej nie jest. Kolejny po Klamczynskich reprezentant kacapii w
      naszych wladzach?
      • scibor3 Re: A to ci gnój. 09.04.09, 09:09
        Dodaj jeszcze, że nie jest Prawdziwym Polakiem, bo prawdziwy Polak ma poglądy
        dokładnie takie same jak ty. Nie nauczyła cię mamusia, że czepianie się czyjegoś
        nazwiska to jedno z najgorszych chamstw?
      • trewas Tak to jest z tymi wszystkimi :Polakami: którzy 09.04.09, 09:13
        koniecznie muszą być lepszymi Polakami niż wszyscy inni Polacy.
      • ambl Re: A to ci gnój. 09.04.09, 09:16
        wiedmak napisał:

        > Ciekawe skad takie nazwisko "Farfal". Jaka to narodowosc byc moze, bo Polakiem
        > to koles raczej nie jest. Kolejny po Klamczynskich reprezentant kacapii w
        > naszych wladzach?<Wiedmak też nie za bardzo ten teges
        • wuk4 No i mamy nasze swojskie podwórko 09.04.09, 10:15
          nalot (na forum i nie tylko) gąbczastomózgich, którzy są na tyle
          chamowaci, bezczelni i głupi, że czepiają się tego, jakiej kto
          narodowości, jakie ma nazwisko, kto był jego dziadkiem czy babcią.
          Rzucają się do oczu, plują i wymyślają, kto jest
          "żydkiem", "szwabem", "kacapem", "rezunem", czy nawet "polaczkiem".
          A g... ich obchodzi, czy kto jest rozsądny, ma mózgu trochę w
          czerepie, czy może to dureń, cham i bydlak. Farfała należy wywalić
          nie za to, że ma niewłaściwą narodowość, złe nazwisko czy krzywą
          gębę, ale za to, że działa na niekorzyść Państwa Polskiego, że miewa
          poglądy neonazistowskie i w dziwny sposób dochapał się stołka,
          którego teraz broni (a nie chce nawet rzetelnie pełnić funkcji
          kierowniczej TVP tak, aby nie ośmieszać Państwa Polskiego i nie
          łamać konstytucji).

          A więc jeżeli chcecie wywalić takiego gnojka jak Farfał, to
          wytknijcie mu, że jest neonazistą, antysemitą, podejrzanym
          dorobkiewiczem, który łamie polskie prawo - a nie czepiajcie się
          literek w nazwisku czy włosów w dupie, bo to sprowadza dyskusję do
          poziomu zerowego.
    • bed-e45 TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 09:02
      Siedzi sobie Hitler w zaświatach, patrzy na różnych Farfałów i farfałopodobnych,
      i widzi, że jego życie nie minęło nadaremno,skoro ma takich synów.
    • mary-magdalene A ja nie chce ciaglej zydowskiej kampani w mediach 09.04.09, 09:07
      ...tamta wojna sie dawno skonczyla - to juz historia (a Zydzi wciaz buduja na
      tych wydarzeniach swoja propagande syjonistyczna )...moze tak raczej
      (zdecydowanie...raczej) pokazac filmy o dzisiejszych czasach w Palestynie i o
      tym co robi Izrael w Gazie np. Occupation 101 albo Palestyna - wciąż aktualny
      temat (dlaczego tylko na YouTube mozna to zobaczyc...ja chce aby pokazala to
      polska telewizja - nawet doplace do abonamentu)?
      • soulworm [...] 09.04.09, 09:45
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
    • rabbinhood nie podpisano umowy, więc o co chodzi? 09.04.09, 09:11
      przecież do powstania zobowiązania potrzebna jest umowa podpisana przez
      oprawniony organ i zatwierdzona przez radcę prawnego.
      Każda firma ma procedury i nie wolno ich przeskakiwać tak dla kaprysu, nawet
      jeśli cel jest szlachetny.Nie dziwię się że z wielu ambitnych programów i
      filmów jest dylemat co realizować, a co odwołać, bo wiele ambitnych ale
      kosztownych projektów musi poczekać.
      • wioocha Re: nie podpisano umowy, więc o co chodzi? 09.04.09, 10:03
        rabbinhood napisał:

        > przecież do powstania zobowiązania potrzebna jest umowa podpisana przez
        oprawniony organ i zatwierdzona przez radcę prawnego.
        > Każda firma ma procedury i nie wolno ich przeskakiwać tak dla kaprysu, nawet
        jeśli cel jest szlachetny.Nie dziwię się że z wielu ambitnych programów i filmów
        jest dylemat co realizować, a co odwołać, bo wiele ambitnych ale
        > kosztownych projektów musi poczekać.

        Zgadza się.
        Nie się dokładają do filmu ci co tak ujadają i wielbiciele bohaterki.
        Ciekawe jak piali na filmie o Janosiku z żydowskiej partyzantki, tak bardzo
        reklamowanym w telewizji i gdzie się tylko dało.
        Bielski Brothers (tyt. Opór) też pewnie miałby zostać dofinansowany przez TVP w
        ramach.. no właśnie w imię czego ??

    • scibor3 TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 09:13
      A ja jestem ciekaw co będziemy mieli za te 5 mln? Udział w zyskach? Prawo do
      bezpłatnej emisji w TVP? Jeżeli te 5 mln to zwykłe dofinansowanie za bezdurno,
      to popieram Farfala. Niech spadają na drzewo. Niech Agora pobawi się w bogatego
      wujka i dofinansuje.
    • polsz TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 09:20
      przecież Wszechpolak nie może pozwolić na finansowanie filmu o żydach
      • zik.zik Re: TVP nie chce filmu o Sendlerowej 10.04.09, 20:04
        polsz napisał:

        > przecież Wszechpolak nie może pozwolić na finansowanie filmu o żydach

        Ale serial o Żegocie może robić. Sam, bez płacenia hamerykanom.
        • borow4 trzeba zaprzestac finansowania faszystow 19.04.09, 07:25
          n
      • borow4 tylko dlaczego my mamy placic faszyscie 19.04.09, 07:24
        b
    • apolis To mamy kolejnego do odznaczenia przez pana prezyd 09.04.09, 09:28
      enta, "za odwagę, niezłomność, honor i dzielność w postawieniu się
      <salonowi>"... Brawo, panie piotrze prezesie tvp farfale. Polska
      kinematografia nie potrzebuje jakichś tam filmów ludziach, którzy ratowali
      Żydów... Brawo panie prezesie Kaczyński - przecież to dzięki panu i pańskiemu
      pojmowaniu polityki i dobra wspólnego, "owo coś" jest dziś szefem polskiej
      telewizji publicznej... Brawo panowie, róbcie tak dalej, że na koniec zacytuję
      jeszcze jednego klasyka polskiej sceny, za przeproszeniem, politycznej...
    • puuchatek TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 09:30
      Jak ktoś śmie wspominac o tym, że wśród POlaków zdarzali się antysemici i szmalcownicy, to właśnie różne "narodowe" organizacje drą gęby że to nieprawda i wyciagają to, ilu Polaków pomagało Żydom w czasie II wojny.

      A tu proszę, jest mozliwość współuczestnictwa w projekcie, który tę włąśnie, chwalebną i szczytną kartę polskiej historii promuje. W filmie, który może pokazać wieluludziom na świecie to, że byli POlacy-bohaterowie, Polacy wielkiej klasy i wielkiego człowieczeństwa.

      I co? I g...

      Bo jakiś były naziolek, który na skutek durnych decyzji Kaczyńskiego jest dziś prezesem "publicznej" TV, mówi "nie, bo nie".

      A na forum zaraz odzywa się zgraja piesków, które mu przyklaskują.

      Ale jak jutro jakaś durna gazecina gdzieś na świecie napisze o "polskich obozach...", to te same pieski będą drzeć paszcze jak to się Polaków szkaluje i niedocenia.
      • ricemice on wcale nie jest "bylym" naziolkiem 09.04.09, 09:56
        On wcale nie jest "bylym" naziolkiem, i to jest w tej sprawie najbardziej
        skandaliczne.
        Z pogladów nazistowskich sie nie wycofal, nie bylo zadnego sprostowania czy
        tekstu o "błedach młodosci". Widac ze dzieki poparciu Pis czuje sie zupelnie
        bezkarnie.
        __________________________________________
        moja ostatnia muzyczna fascynacja
        www.youtube.com/watch?v=XGV8xCkpXjE
      • 3nd Re: TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 10:30
        puuchatek napisał: .......


        Właśnie . Wszyscy Polacy powinni zrozumieć , że tu chodzi o ICH dobre
        imię !
      • zik.zik Re: TVP nie chce filmu o Sendlerowej 10.04.09, 20:03

        > A tu proszę, jest mozliwość współuczestnictwa w projekcie, który tę włąśnie, ch
        > walebną i szczytną kartę polskiej historii promuje. W filmie, który może pokaza
        > ć wieluludziom na świecie to, że byli POlacy-bohaterowie, Polacy wielkiej klasy
        > i wielkiego człowieczeństwa.
        >
        > I co? I g...

        TVP robi serial o Żegocie, więc kulą w płot trafiasz.
    • respiral Wstyd 09.04.09, 09:34
      Wstyd za farfała i niektórych z was,"szanowni" internauci.
      Po pierwsze - nie macie nawet bladego pojęcia, kim była Sendlerowa
      Po drugie - udowodniliście, że można być genetycznie czystym
      Polakiem, a za fakt pomocy Żydom należy się potępienie - nawet po
      śmierci. Świadczą o tym wasze słowa...
      Po trzecie - NIK powinien w natychmiastowym trybie sprawdzić, co
      zrobiono z gigantyczną kasą, jaką miała TVP w momencie zgwałcenia
      jej przez PiS i resztę bandy. To może być przekręt stulecia.
      Po czwarte - utrzymywanie farfała na stanowisku to nie tylko wstyd w
      Polsce. To wstyd na cały świat. Zaręczam, że zachowanie tego typa
      nie obciąży konta tylko neofaszystów, ale nas wszystkich - bo
      niewywiązywanie się z umowy (nawet ustnej, choc wątpię, żeby była
      tylko ustna) nie ma wyznania religijnego ale ma narodowość. I
      wyjdzie na to, że Polacy to kłamcy i złodzieje. A w świetle poczynań
      farfała - może nie???
      • rooboy jesli wyjdzie, ze klamcy i zlodzieje to nic nowego 09.04.09, 09:43
        caly swiat o tym wie, a jesli hallmark nie wiedzial, to wlasnie sie
        dowiaduje...
      • wesoly_emigrant jaki wstyd? 09.04.09, 10:10
        na swiecie rzadza pieniadze i tyle, amerykanie oszukali nas tyle
        razy na wieksza kase niz farafal jakas tam stacje telewizyjna,
        anglicy i francuzi tez nas mieli gdziec, ruscy mowia jedno mowia a
        robia co chca, w jakim swiecie ty zyjesz? "bedzie wstyd" - wstyd to
        jest czytac takie wypowiedzi, bardzo dobrze robi, jezeli to nie
        bedzie oplacalne to niech nie podpisuje, dzisiaj mozesz pokrzyczec
        sobie na wszystkich innych ze wstyd ciekawe czy ktos sie tym
        przejmie, czy ktos zmieni swoja polityke bo wstyd?

        a moze podasz mi kilka tytulow zagranicznych filmow wyslawiajacych
        ludzi ratujacych polakow podczas wojny? zazwyczaj pokazuje sie
        polakow (o ile w ogole sie pokazuje) jako tych co przeszkadzali,
        macili, chcieli nie wiadomo czego

        siedzmy dalej cicho, wykonujmy instrukcje innych bo jak przestaniemy
        to wstyd, smiechu warte
    • jeeg TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 10:01
      Ale nudy, czy niema ciekawszych tematow do krecenia filmow ?
    • an_konta TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 10:11
      Czy ten film zmieni stosunek świata do Polaków powszechnie uważanych za
      antysemitów? Nie? To po co ładować nasze pieniądze w dalsze promowanie mitu
      udręczonego Narodu Wybranego, wybranego przez siebie do pełnienia roli
      męczenników?... Może naprawdę pokazać jak ten naród zachowywał się na
      przestrzeni dziejów w stosunku do tych, którzy go przygarnęli , gdy Zachodnia
      Europa używała jego przedstawicieli jako paliwa na stosach... A jak wybitni
      przedstawiciele tego Wybranego Narodu zachowywali się w stosunku do Polaków po
      17 września 1939 roku na kresach wschodnich pod okupacją sowiecką. A jak
      przedstawiciele tego Wybranego Narodu zachowywali się w stosunku do polskich
      Patriotów walczących o wolność po 1944 roku, gdy to jego najwybitniejsi
      reprezentanci tworzyli Urząd Bezpieczeństwa i pracowali w najgorszych katowniach
      mając ręce ubroczone we krwi Polaków po same łokcie... Czy wtedy wśród nich była
      jakaś Sendlerowa??? Chciałbym, aby TVP przede wszystkim finansowała filmy o
      historii Polski, tej prawdziwej , a nie michnikowsko-szechterowskiej...Pani
      Irena Sendlerowa niewątpliwie zasłużyła na pamięć i szacunek całego świata , bo
      "kto ratuje jeno życie to jakby ratował cały świat". Niestety częstokroć to
      uratowane życie odbierało później prawo do Niego wielu innym ludziom... I to
      jest paradoks historii... Czy z punktu widzenia Palestyńczyków, którzy dzisiaj
      cierpią na Bliskim Wschodzie Pani Irena Sendlerowa jest bohaterką, czy jedną z
      matek ich nieszczęścia??? I czy sama Pani Irena gdyby wiedziała co z tego
      wyniknie zrobiłaby to co zrobiła ???
    • cyklista Nie dorabiajcie ideolo do biznesu, 09.04.09, 10:23
      jakby Farfał miał zapłacić za wszystkie ustne deklaracje poprzedniego prezesa,
      cała firma poszłaby z torami.
      • cyklista Korekta: miało być .. z torbami , oczywiście 09.04.09, 10:27
        miało być .. z torbami , oczywiście
        • 3nd komuniści w Polsce 09.04.09, 12:21
          Na serio,spójrzmy na tamte czasy. Polska zniszczona po wojnie . Miliony
          ludności zginęły. Przetacza się przez Polskę rosyjska armia w drodze na
          zachód . Rosja historycznie znienawidzona w Polsce i "dzięki" Jałcie,
          pozostaje w Polsce z rządem "lubelskim". Komuniści polscy , różnego
          pochodzenia obejmują władzę . Podyktowane z góry procesy przeciwko Polakom
          służącym w podziemiu nie komunistycznym i z poglądami nacjonalistycznymi. Polacy
          widzą tylko Żydów w sądnictwie i w organach
          wykonywawczych . W czasie PZPR-u większość Polaków jak i Żydów, także
          nie-komunistów, współpracowała z władzami. Jak się mówiło : "czy się stoi czy
          się leży..." . Leczenie i nauka dla wszystkich . Gorsze czy lepsze ,ale były. 67
          i 68 znamy, nie trzeba pisać. Antysemityzm wylazł na wierzch i razem z nim
          anty-Izraelizm (bo to żydowskie i imperialiste państwo) .Potem koniec komunizmu.
          I nagle wszyscy Polacy zapomnieli o tej współpracy .
          Ten antysemityzm i anty-izraelizm były i są na całym świecie, ale zdaje mi się
          że w Polsce szczególnie .
          Żydzi mają wśród Polaków wielu przyjaciół ,większość Polaków są
          milczącymi,obojętnymi albo cicho popierającymi antysemityzm no i część jawnymi
          antysemitami .
          Profesor Andrzej Paczkowski "Żydzi w UB, próba weryfikacji
          stereotypu":
          Na dzień 25 listopada 1945 r. na 25 600 pracowników Ministerstwa
          Bezpieczeństwa Publicznego jest 438 Żydów, w tym na 500 osób
          zajmujących kierownicze stanowiska w MBP - 67 Żydów.
          Reszta to Polacy.

          W publikacji MSW z 1978 r. liczby dotyczące stanowisk kierowniczych
          są nieco inne. Piszą, że w latach 1944-1956 na 447 osób zajmujących
          stanowiska kierownicze w MBP było 131 Żydów.
          W Milicji Obywatelskiej Żydów praktycznie (z małymi wyjątkami) nie
          było.
          • an_konta Re: komuniści w Polsce 09.04.09, 12:38
            ależ ja się zgadzam,że Żydów nie było zbyt wielu, ale za to jacy:
            Marceli Nowotko wielki patriota wiodący bolszewików w 1920 roku na Warszawę
            Hanka Sawicka(Szapiro), Paweł Finder- bojownicy o wolność od wolności
            Jakub Berman -twórca i szef UB - stryj byłego marszałka sejmu Marka Borowskiego
            Marian Spychalski - marszałek Polski
            a i wśród współczesnych bohaterów narodowych mamy Michniko- Szechtera, Geremka,
            • 3nd Re: komuniści w Polsce 09.04.09, 23:13
              an_konta napisał:

              > ależ ja się zgadzam,że Żydów nie było zbyt wielu, ale za to jacy:
              > Marceli Nowotko wielki patriota wiodący bolszewików w 1920 roku na Warszawę
              > Hanka Sawicka(Szapiro), Paweł Finder- bojownicy o wolność od wolności
              > Jakub Berman -twórca i szef UB - stryj byłego marszałka sejmu Marka Borowskiego
              > Marian Spychalski - marszałek Polski
              > a i wśród współczesnych bohaterów narodowych mamy Michniko- Szechtera, Geremka,
              >

              Jak widzisz, Żydzi są lepsi we wszystkich dziedzinach ;-)
    • absztyfikant Nazista w TVP, wstyd 09.04.09, 10:56
      Malo kto wie, ze na Irene Sendlerowa Narodowe Sily Zbrojne w czasie wojny wydaly
      wyrok smierci...
    • kormiii TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 11:19
      Faszysta z tego Farfała! W sumie z taką przeszłością nic dziwnego że nie chce
      filmów o żydach ale jak już jest prezesem publicznej telewizji to jednak jego
      przekonania powinny zejść na 2 plan.
      Kiedy będzie wreszcie jakiś normalny (choć w połowie) prezes telewizji polskiej?

      www.wykopgier.pl/gry-online/389/mk5/
    • zgrozazgroza TVP nie chce filmu o Sendlerowej 09.04.09, 12:32
      woli wydać kasę na mecz szmacianki.
    • ossey Re: Moze i dobrze ze TVP nie chce "wyiazac" 09.04.09, 13:04
      sie z tej "umowy".
      Nie wiemy co to za film i w jakim swietle przedstawia on nasz historie z
      tamtych lat.
      Same pokazanie bohaterstwa samej Sedlerowej moze byc niewystarczajace. Wbrew
      pozorom moze to sie okazac ze to kolejny paszkwil na Polske i Polakow typu Lista
      Schindlera , Starch czy Sasiedzi GroSSa.
      TVP i nie tylko ona powina podjac sie tych trudnych tematow i pokazac
      obiektywnie stosunki polsko-zydowskie w czasie II WS. Srodowiska GW i do niej
      zblizone powinny byc wykluczone w udziale tego projektu. One nie maja moralnego
      prawa do oceny postaw Polakow w II WS.
      • 3nd Re: Moze i dobrze ze TVP nie chce "wyiazac" 09.04.09, 23:18
        ossey napisał:

        One nie maja moralnego
        > prawa do oceny postaw Polakow w II WS.

        A TY masz te prawo ?
        • zik.zik Re: Moze i dobrze ze TVP nie chce "wyiazac" 10.04.09, 20:06
          3nd napisał:

          > ossey napisał:
          >
          > One nie maja moralnego
          > > prawa do oceny postaw Polakow w II WS.
          >
          > A TY masz te prawo ?

          TO prawo, jeżeli już.

          TVP nie chce dorzucić siana do produkcji filmu, czyli nie będzie z niego czerpała zysków (których zresztą i tak nie będzie). Film powstaje niezależnie od tej decyzji. Hallmark bojąc się właśnie braku zysków chce się podzielić kosztami z TVP.

          Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Tradycyjnie już GW zakłamuje prawdę. Jak TVP mogło złamać jakąkolwiek umowę, której nie było? Sami piszą, że trwały dopiero negocjacje, które zostały przerwane, i to kiedy? Kiedy Farfał objął stołek? Dlaczego dopiero teraz o tym krzyczą? Bo potrzebny jest rozgłos. Czysty marketing. Stara metoda. Film ma się na ukończeniu, prawda?
    • olewus1 TW Bolek do piachu!!! 09.04.09, 14:10
    • malkontent6 CBS 09.04.09, 14:13
      W telewizji CBS widziałem już krótkie zapowiedzi tego filmu. Bardzo
      zachęcające.
    • gugcia0 mnie to nie dziwi, mam sam identyczną historię z 09.04.09, 23:44
      TVP. Mój ojciec był znanym więżniem obozu hitlerowskiego
      Sachsenhausen i wykonywał po wojnie pieśni obozowe, na Zachodzie był
      znany, w Polsce nie.TV ARD-WDR z Kolonii zrobiła o nim film i był
      emitowany 5 albo więcej razy na Zachodzie, świetne recenzje,
      materiał o polskiej historii, niekontrowersyjny. Próbowałem
      wielokrotnie prosić TVP o emisję tego filmu od roku 2001, zrobiono
      go w 2000. Mamy rok 2009 i nic, nawet na moje listy nikt
      odpowiedzieć nie raczył, ani zatelefonować. Od 2001. Tak więc oni
      tam już od dawna tak się zachowują, nie tylko ten Farfał.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka