kasia20055 26.05.09, 16:04 To jakaś lipa. Sprawa z roku 2001. To pewnie już przedawniony kotlet wyciągnięty przed wyborami. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
kajman6 PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:05 Oj mieliśmy ,mieliśmy taką "aferę polityczno-finansową" i to o wiele wiele większą. Było to kiedy Balcerowicz był w Rządzie.Zamrożenie kursu dolara spowodowało tak gigantyczne straty , że WSZYSTKIE razem wzięte przekręty to małe piwo w stosunku do strat jakie ten osioł spowodował. Odpowiedz Link Zgłoś
kina9 To dlaczego Balcerowicz jeszcze nie siedzi w pierd 26.05.09, 16:16 Chyba nie dlatego, że to "gwiazda" polskiej "ekonomi"? Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Ano dlatego że w odróznieniu od aferała 26.05.09, 16:27 Kownackiego nie sprzeniewierzył żadnych poieniędzy matołku. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec gdyby nie było Balcerowicza 26.05.09, 18:36 to dalej byście mohery stały w kolejce po ocet lub po papier toaletowy, Odpowiedz Link Zgłoś
akodo78 Być może Tusk jest pedofilem 26.05.09, 19:04 żałosny panie Paweł Olszewski (PO), takie teksty "być może..." to są dobre na okładkę Faktu więc poziom jaki podoba się wyborcom PO, jak masz dowody to pokaż bo inaczej mówię: Być może Tusk jest pedofilem Odpowiedz Link Zgłoś
maruda.r Daty jednak się zgadzają 26.05.09, 19:24 Czasy przewałów Kownackiego zgadzają się terminem rejestracji PiS. PiS dość szybko, jak na nową partię, zaczął obracać sporymi środkami. Warto chyba tę sprawę wyjaśnić do końca. A Prawi i Sprawiedliwi nie powinni niczego się obawiać, skoro są prawi i sprawiedliwi. Odpowiedz Link Zgłoś
gamon0 Znowu przedwyborczy potok oskarżeń... 26.05.09, 20:04 stara taktyka PO, nic nowego... :))) -- Rence mnie opadają, jak słyszę Tuska... Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Znowu przedwyborczy potok oskarżeń... 26.05.09, 20:17 gamon0 napisał: > stara taktyka PO, nic nowego... :))) > > -- > Rence mnie opadają, jak słyszę Tuska... Tak sie zastanawiam PiSgluwku czy zdajesz sobie sprawe z glupoty swoich slow? No bo jakby na to nie popatrzec, to zarzucasz PO nagonke wyborcza, czyli co, szef kancelarii bezpartyjnego prezydenta startuje w wyborach do Parlamentu Europosjakiego, czy sugerujesz, ze sam prezydent nie jest bezpartyjny, a co za tym idzie nie jest prezydentem wszystkich Polakow, matole ? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec być może? - to przecież ulubione hasło Pisdzielców 26.05.09, 19:30 te półsłowka, aluzyjki, niedopowiedzenia - to typowy Piswoski żargon Odpowiedz Link Zgłoś
akodo78 nie kłam, faktom nie zaprzeczysz!Paweł Olszewski 26.05.09, 19:41 Paweł Olszewski (PO), czytaj ze zrozumieniem a nie pluj naokoło Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec to Pisdzielce kłamią 26.05.09, 19:47 gdyby tylko kłamali to by było dobrze ale okradać szpitale - to już lekka przesada Odpowiedz Link Zgłoś
akodo78 widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze desz 26.05.09, 20:03 widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze deszcz pada, pokazałem Ci że to twoi idole tak łżą ale ty tylko umiesz jeden zwrot na pamięc jak małpka - PiS to, PiS tamto i tak w kółko Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec hehehe chyba sam sobie w twarz plujesz 26.05.09, 20:06 zwłaszcza teraz gdy bronisz kradnącego Kownackiego - no chyba że tak jak Kaczyński popierasz okradanie służby zdrowia Odpowiedz Link Zgłoś
akodo78 naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:22 pokaż mi gdzie broniłem Kownackiego? Zresztą z czego go bronić skoro na razie całe oskarżenia opierają się na "być może..." pokazuję tylko jak ta marna partyjka PO szuka poklasku u swoich prymitywnych wyborców rzucając oskarżenia w stylu Faktów i mitów Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:26 akodo78 napisał: > pokaż mi gdzie broniłem Kownackiego? Zresztą z czego go bronić skoro na razie > całe oskarżenia opierają się na "być może..." > > pokazuję tylko jak ta marna partyjka PO szuka poklasku u swoich prymitywnych > wyborców rzucając oskarżenia w stylu Faktów i mitów > > Przypomne ci PiStoglowy, ze w latach poprzednich w podobny sposob wpladlo PiS, pamietasz PiSdoglowy, taki Dorn podal nawet dokladna stawke godzinowa placona takim prymitywa, jak ty, pajacu...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
akodo78 przecież ty nawet pisać nie potrafisz pryszczu... 26.05.09, 21:24 i znów jak małpki, "a bo PiS to robił tak..." gratuluję elektoratu! rżysz i obrażasz a jesteś prymitywem co ledwo literki składa, pokazałem fakty a ty płaczesz że PiS jest niedobry, taka właśnie wasza POkraczna nieudolność we wszystkim. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec wszyscy Pisdzielce bronią Kownackiego 26.05.09, 20:30 to się nazywa centralizm demokratyczny w Pisie - Jarek wydaje polecenia a wy klaszczecie jak wam kazał Odpowiedz Link Zgłoś
akodo78 zacytuję, bo chyba nie porafisz kliknąć w link: 26.05.09, 21:25 Dziennikarze „Faktu” donieśli o tym, jak młodzieżówka Platformy Obywatelskiej stara się wpływać na wizerunek partii w internecie. Dziennik dotarł do tajnej instrukcji, z której wynika że młodzi działacze PO mają na forach internetowych, w tym m.in. w Wirtualnej Polsce, dodawać same pozytywne opinie o ugrupowaniu Tuska. Styl rozsyłanego listu był zły, ale intencje mieliśmy dobre – komentuje całą sprawę przewodniczący młodzieżówki PO. - To haniebne - ocenia założyciel młodzieżówki PiS. To już druga wpadka Platformy w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu media donosiły o tym, jak PO szkoli swoich parlamentarzystów. Członkowie partii dostawali wskazówki co mówić w rozmowach z dziennikarzami. 30 minut dziennie na wpisy REKLAMA Czytaj dalej Tym razem wyszło na jaw, że Młodzi Demokraci wysyłają swoim kolegom instrukcję, jak działać w internecie. Dziennik podaje, że „praca grupy miałaby polegać na dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta, Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO”. Sympatycy PO mieli poświęcać pół godziny dziennie na dodawanie opinii. Co ciekawe, dokument – jak pisze „Fakt” - miał być sygnowany nazwiskiem szefa MSWiA Grzegorza Schetyny. Polityk odciął się jednak od tych rewelacji komentując jedynie, że wyciągnie konsekwencje wobec osób, które użyły jego nazwiska. Dariusz Dolczewski, Przewodniczącego Stowarzyszenia “Młodzi Demokraci” mówi w rozmowie z Wirtualną Polską, że wykorzystanie w instrukcji nazwiska Schetyny było błędem. – To był nasz indywidualny pomysł i nikt z polityków PO nie zwracał się do nas z taką prośbą. Wiemy, że zrobiliśmy tę akcję w złym stylu, bo wykorzystaliśmy autorytet pana Grzegorza bez jego zgody – mówi Dolczewski. "Chcieliśmy pobudzić tych, którzy nie wyjechali na wakacje" Dlaczego Młodzi Demokraci namawiali członków stowarzyszenia do wpisywania komentarzy „życzliwych PO”? - To wynikało z naszej nadgorliwości. Nie chcieliśmy nikomu zaszkodzić, bo nie kierowały nami złe intencje. Założenie było proste - pobudzić do działania tych członków, którzy nie wyjechali na wakacje. Wpadliśmy na pomysł, że fajnie by było zamanifestować nasze poglądy i wartości na zewnątrz. Myślę, że taka akcja byłaby bardzo ciekawa, bo nie chodziło o wykorzystanie internetu w sposób propagandowy, ale komunikacyjny. To jest subtelna różnica. Każdej partii zależy, aby jej głos był silnie reprezentowany we wszystkich mediach – tłumaczy zamieszanie Dolczewski. Jak zaznacza, instrukcja nie miała formy nakazu, a jedynie prośby. – Do naszego stowarzyszenia przystępuje się dobrowolnie. Nie ma mowy o przymusie, namawianiu kogoś do umieszczania postów. Używaliśmy tylko zwrotów: „Prosimy o...”. Nie było żadnych kar za to, że ktoś nie poświęca 30 minut dziennie na wpisy. Nie kazaliśmy też niczego raportować – wyjaśnia Dolczewski. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:30 akodo78 napisał: > pokaż mi gdzie broniłem Kownackiego? Zresztą z czego go bronić skoro na razie > całe oskarżenia opierają się na "być może..." > > pokazuję tylko jak ta marna partyjka PO szuka poklasku u swoich prymitywnych > wyborców rzucając oskarżenia w stylu Faktów i mitów Rozumiem Twoje rozgoryczenie, wierz mi, rozumiem. Tak wierzyłeś... Tak ufałeś, jak Jarek krzyknął: "Tu jest Polska" to poleciałeś aby nie zostać po stronie ZOMO. Jak Ziobro przynczynił się od śmierci Blidy, która "być może"... to klaskałeś w swoje tłuste łapki z radości. > > Odpowiedz Link Zgłoś
presentation1 Re: naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:33 Wielgus.Gdyby dzis bylby PRL-bylbys w ZOMO.Oczywiscie to twoj problem i bliskich.Ale tych chyba nie masz. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec Wielgusie stary SBek cię rozpoznał 26.05.09, 20:35 widać Wajdzik że czujność ORMOWca cie nie opuszcza Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: A tam rozpoznał.... 26.05.09, 20:51 Znowu przeprowadza eksperyment: czy uda się tak uchlać aby następnego dnia nie mieć kaca. Pewine mu jego własne oblicze w tafli szklanki odbija... Jak sądzę a mam powody podejrzewać, sądząć po tym jakim jest smakoszem, to mogę być również objawy deliry. Odpowiedz Link Zgłoś
pakulec Re: A tam rozpoznał.... 26.05.09, 20:56 pewno teraz zamilkł bo porwał go pająk Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze 26.05.09, 20:23 akodo78 napisał: > widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze deszcz pada, pokazałem Ci że to > twoi idole tak łżą ale ty tylko umiesz jeden zwrot na pamięc jak małpka - PiS > to, PiS tamto i tak w kółko > > Idz PiSdoglowy i machnij tym linkiem prokuratorowi, moze nie oszcza cie moczem prostym i smiechem nie zabije, debilu...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
derfflinger1918 Re: Być może Tusk jest pedofilem 26.05.09, 19:31 ty tu raczej chłopaczku nie wyjeżdżaj z pedofilią, bo to twój idol prędzej jest ciepłym chłopakiem... bo jak się Marianek K. upił w Warszawie to chlapał o tym na lewo i prawo... Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re:Aha... 26.05.09, 19:37 O Tobie, w książce, też ciepło wspominał... Odpowiedz Link Zgłoś
antyk-aczor Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:42 kajman6 napisał: > Oj mieliśmy ,mieliśmy taką "aferę polityczno-finansową" i to o wiele > wiele większą. > Było to kiedy Balcerowicz był w Rządzie.Zamrożenie kursu dolara > spowodowało tak gigantyczne straty , że WSZYSTKIE razem wzięte > przekręty to małe piwo w stosunku do strat jakie ten osioł > spowodował. Komentarz: Ładnie byśmy wyglądali, gdyby nie prof.Balcerowicz, ty ciężki kretynie! Odpowiedz Link Zgłoś
tadjan Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 19:43 kajman6 napisał: > Oj mieliśmy ,mieliśmy taką "aferę polityczno-finansową" i to o wiele > wiele większą. > Było to kiedy Balcerowicz był w Rządzie.Zamrożenie kursu dolara > spowodowało tak gigantyczne straty , że WSZYSTKIE razem wzięte > przekręty to małe piwo w stosunku do strat jakie ten osioł > spowodował. ------------------------ dziecino, gdyby nie Balcerowicz to miałbyś dzisiaj jak na Białorusi, a twoi idole -kacze pokraki byliby co najwyżej kierownikami pgr-u i to tylko dlatego, że zrobili doktoraty z Lenina. Odpowiedz Link Zgłoś
finish1 PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:12 pan kownacki do czasu wyjaśnienia sprawy powinien w pierdlu siedzieć/czytaj do wyroku/. Wystarczająco ten typ nas okradł.Zostawić go w skarpe tfuj w więziennych gaciach do końca dni jego. Przepadek majątku /kradzionego/ się kłania. Odpowiedz Link Zgłoś
a.k.traper No i mamy prywatyzację szpitali wg PiS 26.05.09, 19:10 płacimy wszyscy za ich "wrażliwość", dziwne że kancelaria się wypowiada w imieniu sprawcy. Odpowiedz Link Zgłoś
derfflinger1918 Re: No i mamy prywatyzację szpitali wg PiS 26.05.09, 19:33 PO Senatora Misiaka od razu wypieprzyła kiedy sprawa wyszła na jaw... No ale do tego jest potrzebny honor i moralność, przymioty zupełnie obce "prawym i sprawiedliwym"... Odpowiedz Link Zgłoś
fidelxxx Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:13 Przekręty finansowe przedawniają się po 20 latach, PiSiorska idiotko. Odpowiedz Link Zgłoś
fletniapana Jaka afera? 26.05.09, 16:15 ZOZ-y były państwowe, BOŚ wówczas w większości również państwowy. Nawet jeśli skupował długi wyżej niż inni to i tak było to przekładanie pieniędzy z kieszeni do kieszeni. Jeżeli BOŚ stracił to pokrzywdzeni mogli być co najwyżej pozostali udziałowcy banku (którzy jednak udzielili zarządowi absolutorium). Odpowiedz Link Zgłoś
guru133 Powiedz to ludziom, którzy swoje pieniądze 26.05.09, 16:25 ulokowali w BOŚ a aferał Kownacki sprzeniewierzył je. Pytanie tylko kto oprócz niego na tym zyskał i ile sprzeniewierzonej kasy trafiło na konto PiS. Odpowiedz Link Zgłoś
ambl Re: Powiedz to ludziom, którzy swoje pieniądze 26.05.09, 18:51 To było im ulokować w innego COŚ a nie w BOŚ Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Powiedz to ludziom, którzy swoje pieniądze 26.05.09, 20:49 ambl napisała: > To było im ulokować w innego COŚ a nie w BOŚ Masz racje PiSiaro, przed PiSem pieniadze trzeba trzymac z daleka i lokowac je tam, gdzie ich lepkie paluchy nie siegaja...;DDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
zyks Re: Jaka afera? 26.05.09, 17:15 Pleciesz, "fletnio". Skupował te długi za pieniądze państwowego BOŚu nie od ZOZów, lecz od pośredników, którzy je kupili od wierzycieli tych ZOZów i dawał tym pośrednikom zarabiać grube miliony. A odsetki były wyższe niż gołe długi. A ci pośrednicy za to odpalali grubą dolę komu trzeba,p. Kownackiemu, jego partii, itp. A wiodącą rolę w tej zabawie odgrywała trójmiejska kancelaria prawna, z którą p. prezydent Kaczyński jest ściśle związany. I to jest prawdziwy UKŁAD, dotarło? Odpowiedz Link Zgłoś
wanda43 Re: Jaka afera? 26.05.09, 18:11 A długi odkupowala pewna znana kancelaria sopocka. Wystarczy hasło w Google i po nitce do kłębka. Smród jak cholera! Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Jaka afera? 26.05.09, 18:13 fletniapana napisał: > ZOZ-y były państwowe, BOŚ wówczas w większości również państwowy. Nawet jeśli > skupował długi wyżej niż inni to i tak było to przekładanie pieniędzy z kieszen > i > do kieszeni. Jeżeli BOŚ stracił to pokrzywdzeni mogli być co najwyżej pozostali > udziałowcy banku (którzy jednak udzielili zarządowi absolutorium). Sam PiSi glabie piszesz, ze to nic innego, jak przekladanie publicznych pieniedzy z kieszeni w kieszen, dla zlodzieja z PiS czy SLD to normalka...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
poziomeczkazbysia PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:28 "nienajlepsze, nienajciekawsze" - a gdzie ortografia?! wstyd! Odpowiedz Link Zgłoś
ziggyskydive nie odzywaj sie nieuku 26.05.09, 16:40 nienajmadrzejsza jestes niestety - nie powiem tego o wszystkich nieukach Odpowiedz Link Zgłoś
okoni Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:29 cwany lisek z tego kownackiego.ma chłop smykałkę do robienia kasy. ile ostatnio mu wyliczyli pensji dziennej jak był prezesem orlenu? 30 tysi? Odpowiedz Link Zgłoś
syndyk.iv.rp Kownacki nie da się zawiesic 26.05.09, 16:35 Idę o zakład, że będzie walczył do samego końca, jak na PiSiora przystało. Odpowiedz Link Zgłoś
bmms Ooo! BOŚ? 26.05.09, 16:36 Ooo!! Czyżby jakiś kolega prezydenta Zembaczyńskiego z Opola. Ten sam bank. miasta.gazeta.pl/opole/1,35114,2104406.html A to niektórzy mają pecha do banków!! Odpowiedz Link Zgłoś
ed200816 PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:36 wart Pac pałaca,a pałac Paca.cała tą tkwz.kasę polityczną w rakietę i na Marsa.coraz bardziej się przekonuję,że mam rację bojkotując te wybory.gdzie obietnica P.O.co do jednomandatowych okręgów wyborczych.wszyscy Oni łżą jak.....nie będę obrażał przyzwoitych zwierząt.jednak ośmielam się zaznaczyć,że ten osobnik dla własnego dobra powinien podać się do dymisji i to natychmiast.chce sobie wyobrazić i nie mogę co by się stało jakby zwykła kasjerka w banku walnęła się na 100 okrągłych baniek. Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 18:17 ed200816 napisał: > wart Pac pałaca,a pałac Paca.cała tą tkwz.kasę polityczną w rakietę i na > Marsa.coraz bardziej się przekonuję,że mam rację bojkotując te wybory.gdzie > obietnica P.O.co do jednomandatowych okręgów wyborczych.wszyscy Oni łżą > jak.....nie będę obrażał przyzwoitych zwierząt.jednak ośmielam się > zaznaczyć,że ten osobnik dla własnego dobra powinien podać się do dymisji i to > natychmiast.chce sobie wyobrazić i nie mogę co by się stało jakby zwykła > kasjerka w banku walnęła się na 100 okrągłych baniek. Prezydent ci idioto zapowiedzial veto tej ustawy, a SLD potwierdzilo, wiec czekamy na zmiany w palacu prezydenckim, matole...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
awe największa afera to "rządy" PO 26.05.09, 16:40 sprawa z 2001 r. czy wtedy nie rządziło AWS czyli dzisiejsza Platforma?? czy dziennikarzyny z prorządowej Wybiórczej odweażą się napisać rzetelną prawdę, czy tylko przepisują fiszki z kancelarii?? Odpowiedz Link Zgłoś
sajm Re: największa afera to "rządy" PO 26.05.09, 16:57 AWS to nie platforma, ściślej: nie tylko platforma - również PISaków było tam sporo, jak chocby minister sprawiedliwości ówczesny... Odpowiedz Link Zgłoś
derfflinger1918 "To wszystko jest wyssane z palca".... 26.05.09, 19:37 Tak powiedział Jarkacz... i ja mu wierzę na ssaniu (palca oczywiście :)) to on się na pewno zna ;> Buhahhahaa Boże daj mi złotówkę za każde kłamstwo pisiorów !! Odpowiedz Link Zgłoś
antyk-aczor PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:40 Hola Panie i Panowie! Może p.prezydent po prostu lubi takie typki, albo może zdolności takowych (typków oczywiście) na coś się przydają? Odpowiedz Link Zgłoś
acc4 Zbadać rolę w handlu długami szpitali 26.05.09, 16:57 tej kancelarii prawnej, w której aplikuje córka prezydenta i w której dawano zarobić samemu prezydentowi. Odpowiedz Link Zgłoś
qbin2001 Re: Zbadać rolę w handlu długami szpitali 26.05.09, 18:12 Kancelaria prezydencka, długi szpitali i partnerzy 15.05.2008 Prawnicy z sopockiej Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy anonimowo uczestniczyli w masowym skupowaniu szpitalnych długów - informuje w artykule "Ogrodnicy szpitalnych długów" ostatnia "Polityka". Według autorki, Blanki Mikołajewskiej, prawnicy występowali w podwójnej roli w biznesie handlu długami służby zdrowia. Z jednej strony jako współwłaściciele największej do 2002 roku firmy handlującej długami - Greenhouse Capital Management SA, z drugiej zaś doradzając minister zdrowia, byłej prezydent Gdyni Franciszce Cegielskiej, jak oddłużyć szpitale. - Jestem w szoku - mówi dr Marek Głuchowski, współwłaściciel sopockiej kancelarii. - Znamy się, jako prawnicy, na wierzytelnościach służby zdrowia, stąd jako kancelaria zajmowaliśmy się obsługą prawną w tej dziedzinie nie tylko Greenhouse, ale także Banku Millennium i Big Banku Gdańskiego. Nie można utożsamiać prawnika z jego klientem i obciążać kancelarii za krzywdę chorych dzieci z zadłużonego szpitala. Reprezentujemy szczecińską Eneę, ale nie odpowiadamy przecież za ostatnią awarię energetyczną w Szczecinie. Przychodzą do nas po poradę także bandyci. Czy to oznacza, że jesteśmy przestępcami? Artykuł wraca do czasów, gdy wraz z wejściem w życie tzw. pierwszej reformy służby zdrowia - czyli od stycznia 1999 roku - długi szpitali zaczęły systematycznie rosnąć. Niektóre z nich - tzw. zobowiązania wymagalne - trzeba było natychmiast spłacić, gdyż wierzyciele grozili komornikiem. W tym samym czasie do drzwi dyrektorów szpitali zaczęli pukać przedstawiciele firm zajmujących się obrotem wierzytelnościami. Oferowali wykupienie długu na określonych warunkach finansowych. Spłacali zobowiązania, powstrzymując komorników. Niedofinansowane szpitale przeważnie nie wyrównywały rachunków z firmami i dług w skali kraju zaczął niepokojąco wzrastać. Kres "złotym czasom" położyła zmiana przepisów. Wcześniej jednak dzięki korzystnej sytuacji firma Greenhouse, która "obsługiwała" aż pół tysiąca polskich szpitali, miała tylko w 2001 r. osiągnąć przychody sięgające ponad 260 milionów złotych. - Po pierwsze: w 2001 r. Greenhouse miał już milion złotych strat - twierdzi mec. Głuchowski. - Po drugie: jako prawnicy nie zarobiliśmy tych pieniędzy. Jak można porównać obroty klienta z zarobkami kancelarii? To kompletny brak rzetelności. Przygotowujemy sprostowania, zastanowimy się także nad dalszą drogą prawną. Kancelaria, ze względu na bliską przyjaźń łączącą wspólników z Lechem Kaczyńskim oraz fakt, iż córka prezydenta robi w niej aplikację, nazywana jest nieoficjalnie kancelarią prezydencką. Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Ileż naiwności jest w tym wezwaniu... 26.05.09, 17:01 Mafia miałaby zawiesić swojego kasjera..?!? Odpowiedz Link Zgłoś
marcinmaz31 Kownacki i kancelaria sopocka zwana prezydencką 26.05.09, 17:04 To nie był interes z kolegami Lecha Kaczyńskiego z tzw. kancelarii prezydenckiej Kancelaria prezydencka, długi szpitali i partnerzy 15.05.2008 Prawnicy z sopockiej Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy anonimowo uczestniczyli w masowym skupowaniu szpitalnych długów - informuje w artykule "Ogrodnicy szpitalnych długów" ostatnia "Polityka". Według autorki, Blanki Mikołajewskiej, prawnicy występowali w podwójnej roli w biznesie handlu długami służby zdrowia. Z jednej strony jako współwłaściciele największej do 2002 roku firmy handlującej długami - Greenhouse Capital Management SA, z drugiej zaś doradzając minister zdrowia, byłej prezydent Gdyni Franciszce Cegielskiej, jak oddłużyć szpitale. - Jestem w szoku - mówi dr Marek Głuchowski, współwłaściciel sopockiej kancelarii. - Znamy się, jako prawnicy, na wierzytelnościach służby zdrowia, stąd jako kancelaria zajmowaliśmy się obsługą prawną w tej dziedzinie nie tylko Greenhouse, ale także Banku Millennium i Big Banku Gdańskiego. Nie można utożsamiać prawnika z jego klientem i obciążać kancelarii za krzywdę chorych dzieci z zadłużonego szpitala. Reprezentujemy szczecińską Eneę, ale nie odpowiadamy przecież za ostatnią awarię energetyczną w Szczecinie. Przychodzą do nas po poradę także bandyci. Czy to oznacza, że jesteśmy przestępcami? Artykuł wraca do czasów, gdy wraz z wejściem w życie tzw. pierwszej reformy służby zdrowia - czyli od stycznia 1999 roku - długi szpitali zaczęły systematycznie rosnąć. Niektóre z nich - tzw. zobowiązania wymagalne - trzeba było natychmiast spłacić, gdyż wierzyciele grozili komornikiem. W tym samym czasie do drzwi dyrektorów szpitali zaczęli pukać przedstawiciele firm zajmujących się obrotem wierzytelnościami. Oferowali wykupienie długu na określonych warunkach finansowych. Spłacali zobowiązania, powstrzymując komorników. Niedofinansowane szpitale przeważnie nie wyrównywały rachunków z firmami i dług w skali kraju zaczął niepokojąco wzrastać. Kres "złotym czasom" położyła zmiana przepisów. Wcześniej jednak dzięki korzystnej sytuacji firma Greenhouse, która "obsługiwała" aż pół tysiąca polskich szpitali, miała tylko w 2001 r. osiągnąć przychody sięgające ponad 260 milionów złotych. - Po pierwsze: w 2001 r. Greenhouse miał już milion złotych strat - twierdzi mec. Głuchowski. - Po drugie: jako prawnicy nie zarobiliśmy tych pieniędzy. Jak można porównać obroty klienta z zarobkami kancelarii? To kompletny brak rzetelności. Przygotowujemy sprostowania, zastanowimy się także nad dalszą drogą prawną. Kancelaria, ze względu na bliską przyjaźń łączącą wspólników z Lechem Kaczyńskim oraz fakt, iż córka prezydenta robi w niej aplikację, nazywana jest nieoficjalnie kancelarią prezydencką. Odpowiedz Link Zgłoś
gtpress "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:14 jezeli masz brudne rece, to zaloz biale rekawiczki........ Odpowiedz Link Zgłoś
akkj PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 17:15 To po prostu chamski, obrzydliwy atak polityczny, cios w profesora marksizmu-leninizmu, tow. Kaczyńskiego. Popatrzcie na Kownackiego - przecież to prawy i szlachetny człowiek, jak mu dobrze z oczu patrzy. Jak śmiecie go posądzać o to, że mógłby czerpać jakiekolwiek korzyści ze służby Panu Prezydentowi? Przecież on to robi całkowicie za darmo, grosza z kancelarii nie pobiera za te nieocenioną dla nasz wszystkich służbę. To po prostu stary, odgrzewany kotlet. Trzeba być niespełna rozumu, i pełnym złej woli, żeby oskarżać kogokolwiek z Prawa i Sprawiedliwości o jakieś przestępstwa. Przecież już sama nazwa partii świadczy o jej członkach, jest pancerzem i szczelną zaporą, przez którą nie prześliźnie się żaden zły człowiek, nawet taki, który biletu w autobusie nie skasował, a co dopiero mówić o jakichś poważniejszych przestępstwach... Cała Polska, może być dumna, a cały świat nam zazdrości takich wspaniałych ludzi jak Kaczyńscy, Kurski, Gosiewski, Cymański, Brudziński, Mularczyk, pani Kruk, Karski.. i długo by wyliczał jeszcze, właściwie trzeba by podać wszystkie nazwiska członków tej wspaniałej Partii. Odpowiedz Link Zgłoś
l005 PiS partią niedokształciuchów 26.05.09, 17:21 Patrząc przez lata na poczynania PiSu i jego członków trudno się oprzeć wrażeniu że jest to zbieranina niedokształconych, nieudolnych ludzi. Kownacki jest dla mnie typowym przykładem PiSowszczyka który pewnie nawet nie chciał afery zrobić czy czegoś nielegalnego ale po prostu nie wiedział co robi bo stanowisko jego było co najmniej piętro wyżej od poziomu na którym się znajduje. Odpowiedz Link Zgłoś
vinidzons "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:23 Po lepiej niech się zajmie aferami swoich samorządowców. Do tej pory pamietamy Piskorskiego, a i na pewno zapamiętamy Hanne Gronkiewicz Waltz i jej decyzje co do sfinansowania stadionu Legii, kiedy czekał most Płn i linia metra, dla prywatnego koncernu medialnego ITI (TVN). Czyzby zaliczka za wybory? Odpowiedz Link Zgłoś
qbin2001 Re: "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze n 26.05.09, 18:14 Stadion nie należy i nie będzie należał do ITI. ITI go dzierżawi od miasta. Miasto jest właścicielem. Doucz się. Odpowiedz Link Zgłoś
moki1 To ty sie misiu doucz 26.05.09, 19:16 A właściwie spróbuj sie dowiedziec ile płaci za dzierżawe. Tyle co za budke na bazarze. Odpowiedz Link Zgłoś
okoni Re: To ty sie misiu doucz 26.05.09, 20:36 moki1 napisał: > A właściwie spróbuj sie dowiedziec ile płaci za dzierżawe. > Tyle co za budke na bazarze. bzdury piszesz ! jak się dowiesz i porównasz i zdziwisz do napisz. gdzieś coś w "naszym dzienniku" przeczytałeś, ale warto sprawdzić w innych żródłach bo można czasem wyjśc na idiotę!!! Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze n 26.05.09, 20:50 vinidzons napisał: > Po lepiej niech się zajmie aferami swoich samorządowców. Do tej pory pamietamy > Piskorskiego, a i na pewno zapamiętamy Hanne Gronkiewicz Waltz i jej decyzje > co do sfinansowania stadionu Legii, kiedy czekał most Płn i linia metra, dla > prywatnego koncernu medialnego ITI (TVN). > Czyzby zaliczka za wybory? To byla decyzja PiSiego namiestnika, a wczesniej premiera marcinkiewicza, matole...:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
tdabc Niech Po zajmie się swoimi aferami, których było 26.05.09, 17:31 tyle że już nie sposób zliczyć, no ale co tam nasze, wasze są ważne! Odpowiedz Link Zgłoś
kato28 Re: Niech Po zajmie się swoimi aferami, których b 26.05.09, 18:05 Wymieniaj! Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Niech Po zajmie się swoimi aferami, których b 26.05.09, 20:52 tdabc napisał: > tyle że już nie sposób zliczyć, no ale co tam nasze, wasze są ważne! Bylo ich tyle na PiSich szkoleniach, ze nie potrafisz wskazac ani zazwac chociaz jednej, debilu...;DDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:33 Tuż przed wyborami? No właśnie. Odpowiedz Link Zgłoś
sirseb Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:38 a dlaczego nie? pinokio przeciez nie kandyduje. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
anwad Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:42 Pomyśl trochę dłużej...:) Odpowiedz Link Zgłoś
tw_wielgus Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:48 A co to ma do rzeczy? Czy to ma usparawiedliwiać tego prezydenckiego pupilka? Poza tym Kownacki nie kandyduje, kancelaria prazydenta RP podobno również nie bierze czynnego udziału w kampanii wyborczej, prawda? Czy się mylę? Odpowiedz Link Zgłoś
sirseb Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:58 spoko anwad, to oczywista oczywistosc, ze rezydęcik i jego kompania to pisowska ekipa. smieszy mnie tylko ich na kazdym kroku zapewnianie o niby apolitycznisci :) teoretycznie wiec, wybory maja sie tutaj nijak do rzeczy. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 20:57 anwad napisała: > Pomyśl trochę dłużej...:) Czekaj PiSiaro, mysle... A! Wiem ! Chodzi ci o to glupia PiSiarko, ze prezydent i jego manageria nie kieruje sie konstytucja, lecz interesami partii swojego brata ??? To chcialas powieniec poprzez przypisanie kancelarii prezydenta toczacej sie kampani wyborczej PiS ???? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
kralik111 Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 20:54 anwad napisała: > Tuż przed wyborami? > No właśnie. Tego sie dowiemy ze sledztwa prokuratury PiSaro, moze dowiemy sie jescze w jaki sposob byly finansowane statnie okampanie kaczynskich i PiSu ? :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd Odpowiedz Link Zgłoś
sirseb Re: To on jeszcze nie zawieszony 26.05.09, 18:09 przeciez montrealny prezydęcik skomentowal wczoraj, co znaczylo mniej wiecej, ze mozna kancelaryji najwyzej skoczyc. pzdr Odpowiedz Link Zgłoś
epupecki "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:53 Zawiesic prezydenta, który nie dość że broni Kownackiego to jeszcze porównuje do rzekomych prześladowań prawicy. Odpowiedz Link Zgłoś
grali1 "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:56 Co to za kara - zawiesić. Wywalić z synekury na zbity pysk. A za aferę zamnąć w pierdlu (oczywiście po udowodnieniu -jeśli faktycznie jest winny) na kilka lat, aby już nie psuł swym widokiem i pisowską słowną trucizną nam atmosfery. Odpowiedz Link Zgłoś