Dodaj do ulubionych

PO apeluje o zawieszenie Kownackiego

26.05.09, 16:04
To jakaś lipa. Sprawa z roku 2001. To pewnie już przedawniony kotlet
wyciągnięty przed wyborami.
Obserwuj wątek
    • kajman6 PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:05
      Oj mieliśmy ,mieliśmy taką "aferę polityczno-finansową" i to o wiele
      wiele większą.
      Było to kiedy Balcerowicz był w Rządzie.Zamrożenie kursu dolara
      spowodowało tak gigantyczne straty , że WSZYSTKIE razem wzięte
      przekręty to małe piwo w stosunku do strat jakie ten osioł
      spowodował.
      • kina9 To dlaczego Balcerowicz jeszcze nie siedzi w pierd 26.05.09, 16:16
        Chyba nie dlatego, że to "gwiazda" polskiej "ekonomi"?
        • guru133 Ano dlatego że w odróznieniu od aferała 26.05.09, 16:27
          Kownackiego nie sprzeniewierzył żadnych poieniędzy matołku.
          • mark6 Ty ale rzniesz głupa? 26.05.09, 16:42
            • pakulec gdyby nie było Balcerowicza 26.05.09, 18:36
              to dalej byście mohery stały w kolejce po ocet lub po papier toaletowy,
              • akodo78 Być może Tusk jest pedofilem 26.05.09, 19:04
                żałosny panie Paweł Olszewski (PO), takie teksty "być może..." to są dobre na
                okładkę Faktu więc poziom jaki podoba się wyborcom PO, jak masz dowody to pokaż
                bo inaczej mówię: Być może Tusk jest pedofilem
                • maruda.r Daty jednak się zgadzają 26.05.09, 19:24

                  Czasy przewałów Kownackiego zgadzają się terminem rejestracji PiS. PiS dość
                  szybko, jak na nową partię, zaczął obracać sporymi środkami. Warto chyba tę
                  sprawę wyjaśnić do końca. A Prawi i Sprawiedliwi nie powinni niczego się
                  obawiać, skoro są prawi i sprawiedliwi.

                  • gamon0 Znowu przedwyborczy potok oskarżeń... 26.05.09, 20:04
                    stara taktyka PO, nic nowego... :)))

                    --
                    Rence mnie opadają, jak słyszę Tuska...




                    • kralik111 Re: Znowu przedwyborczy potok oskarżeń... 26.05.09, 20:17
                      gamon0 napisał:

                      > stara taktyka PO, nic nowego... :)))
                      >
                      > --
                      > Rence mnie opadają, jak słyszę Tuska...

                      Tak sie zastanawiam PiSgluwku czy zdajesz sobie sprawe z glupoty swoich slow?
                      No bo jakby na to nie popatrzec, to zarzucasz PO nagonke wyborcza, czyli co,
                      szef kancelarii bezpartyjnego prezydenta startuje w wyborach do Parlamentu
                      Europosjakiego, czy sugerujesz, ze sam prezydent nie jest bezpartyjny, a co za
                      tym idzie nie jest prezydentem wszystkich Polakow, matole ?

                      :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                    • pakulec znajdą kaczyńskim dziadka w Wehrmachcie? 26.05.09, 20:32

                • pakulec być może? - to przecież ulubione hasło Pisdzielców 26.05.09, 19:30
                  te półsłowka, aluzyjki, niedopowiedzenia - to typowy Piswoski żargon
                  • akodo78 nie kłam, faktom nie zaprzeczysz!Paweł Olszewski 26.05.09, 19:41
                    Paweł Olszewski (PO), czytaj ze zrozumieniem a nie pluj naokoło
                    • pakulec to Pisdzielce kłamią 26.05.09, 19:47
                      gdyby tylko kłamali to by było dobrze ale okradać szpitale - to już
                      lekka przesada
                      • akodo78 widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze desz 26.05.09, 20:03
                        widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze deszcz pada, pokazałem Ci że to
                        twoi idole tak łżą ale ty tylko umiesz jeden zwrot na pamięc jak małpka - PiS
                        to, PiS tamto i tak w kółko
                        • pakulec hehehe chyba sam sobie w twarz plujesz 26.05.09, 20:06
                          zwłaszcza teraz gdy bronisz kradnącego Kownackiego - no chyba że tak
                          jak Kaczyński popierasz okradanie służby zdrowia
                          • akodo78 naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:22
                            pokaż mi gdzie broniłem Kownackiego? Zresztą z czego go bronić skoro na razie
                            całe oskarżenia opierają się na "być może..."

                            pokazuję tylko jak ta marna partyjka PO szuka poklasku u swoich prymitywnych
                            wyborców rzucając oskarżenia w stylu Faktów i mitów
                            • kralik111 Re: naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:26
                              akodo78 napisał:

                              > pokaż mi gdzie broniłem Kownackiego? Zresztą z czego go bronić skoro na razie
                              > całe oskarżenia opierają się na "być może..."
                              >
                              > pokazuję tylko jak ta marna partyjka PO szuka poklasku u swoich prymitywnych
                              > wyborców rzucając oskarżenia w stylu Faktów i mitów
                              >
                              >

                              Przypomne ci PiStoglowy, ze w latach poprzednich w podobny sposob wpladlo PiS,
                              pamietasz PiSdoglowy, taki Dorn podal nawet dokladna stawke godzinowa placona
                              takim prymitywa, jak ty, pajacu...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                              • akodo78 przecież ty nawet pisać nie potrafisz pryszczu... 26.05.09, 21:24
                                i znów jak małpki, "a bo PiS to robił tak..." gratuluję elektoratu!

                                rżysz i obrażasz a jesteś prymitywem co ledwo literki składa, pokazałem fakty a
                                ty płaczesz że PiS jest niedobry, taka właśnie wasza POkraczna nieudolność we
                                wszystkim.
                            • pakulec wszyscy Pisdzielce bronią Kownackiego 26.05.09, 20:30
                              to się nazywa centralizm demokratyczny w Pisie - Jarek wydaje polecenia a wy
                              klaszczecie jak wam kazał
                              • akodo78 zacytuję, bo chyba nie porafisz kliknąć w link: 26.05.09, 21:25

                                Dziennikarze „Faktu” donieśli o tym, jak młodzieżówka Platformy Obywatelskiej
                                stara się wpływać na wizerunek partii w internecie. Dziennik dotarł do tajnej
                                instrukcji, z której wynika że młodzi działacze PO mają na forach internetowych,
                                w tym m.in. w Wirtualnej Polsce, dodawać same pozytywne opinie o ugrupowaniu
                                Tuska. Styl rozsyłanego listu był zły, ale intencje mieliśmy dobre – komentuje
                                całą sprawę przewodniczący młodzieżówki PO. - To haniebne - ocenia założyciel
                                młodzieżówki PiS.

                                To już druga wpadka Platformy w ostatnim czasie. Kilka tygodni temu media
                                donosiły o tym, jak PO szkoli swoich parlamentarzystów. Członkowie partii
                                dostawali wskazówki co mówić w rozmowach z dziennikarzami.

                                30 minut dziennie na wpisy


                                REKLAMA Czytaj dalej



                                Tym razem wyszło na jaw, że Młodzi Demokraci wysyłają swoim kolegom instrukcję,
                                jak działać w internecie. Dziennik podaje, że „praca grupy miałaby polegać na
                                dodawaniu na kilkunastu największych polskich portalach (WP, Onet, Gazeta,
                                Dziennik, Interia) komentarzy życzliwych PO”. Sympatycy PO mieli poświęcać pół
                                godziny dziennie na dodawanie opinii.

                                Co ciekawe, dokument – jak pisze „Fakt” - miał być sygnowany nazwiskiem szefa
                                MSWiA Grzegorza Schetyny. Polityk odciął się jednak od tych rewelacji komentując
                                jedynie, że wyciągnie konsekwencje wobec osób, które użyły jego nazwiska.
                                Dariusz Dolczewski, Przewodniczącego Stowarzyszenia “Młodzi Demokraci” mówi w
                                rozmowie z Wirtualną Polską, że wykorzystanie w instrukcji nazwiska Schetyny
                                było błędem. – To był nasz indywidualny pomysł i nikt z polityków PO nie zwracał
                                się do nas z taką prośbą. Wiemy, że zrobiliśmy tę akcję w złym stylu, bo
                                wykorzystaliśmy autorytet pana Grzegorza bez jego zgody – mówi Dolczewski.

                                "Chcieliśmy pobudzić tych, którzy nie wyjechali na wakacje"

                                Dlaczego Młodzi Demokraci namawiali członków stowarzyszenia do wpisywania
                                komentarzy „życzliwych PO”? - To wynikało z naszej nadgorliwości. Nie chcieliśmy
                                nikomu zaszkodzić, bo nie kierowały nami złe intencje. Założenie było proste -
                                pobudzić do działania tych członków, którzy nie wyjechali na wakacje. Wpadliśmy
                                na pomysł, że fajnie by było zamanifestować nasze poglądy i wartości na
                                zewnątrz. Myślę, że taka akcja byłaby bardzo ciekawa, bo nie chodziło o
                                wykorzystanie internetu w sposób propagandowy, ale komunikacyjny. To jest
                                subtelna różnica. Każdej partii zależy, aby jej głos był silnie reprezentowany
                                we wszystkich mediach – tłumaczy zamieszanie Dolczewski.

                                Jak zaznacza, instrukcja nie miała formy nakazu, a jedynie prośby. – Do naszego
                                stowarzyszenia przystępuje się dobrowolnie. Nie ma mowy o przymusie, namawianiu
                                kogoś do umieszczania postów. Używaliśmy tylko zwrotów: „Prosimy o...”. Nie było
                                żadnych kar za to, że ktoś nie poświęca 30 minut dziennie na wpisy. Nie
                                kazaliśmy też niczego raportować – wyjaśnia Dolczewski.
                            • tw_wielgus Re: naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:30
                              akodo78 napisał:

                              > pokaż mi gdzie broniłem Kownackiego? Zresztą z czego go bronić
                              skoro na razie
                              > całe oskarżenia opierają się na "być może..."
                              >
                              > pokazuję tylko jak ta marna partyjka PO szuka poklasku u swoich
                              prymitywnych
                              > wyborców rzucając oskarżenia w stylu Faktów i mitów

                              Rozumiem Twoje rozgoryczenie, wierz mi, rozumiem.
                              Tak wierzyłeś... Tak ufałeś, jak Jarek krzyknął: "Tu jest Polska" to
                              poleciałeś aby nie zostać po stronie ZOMO.
                              Jak Ziobro przynczynił się od śmierci Blidy, która "być może"... to
                              klaskałeś w swoje tłuste łapki z radości.

                              >
                              >
                              • presentation1 Re: naucz się czytać a nie tylko składać literki 26.05.09, 20:33
                                Wielgus.Gdyby dzis bylby PRL-bylbys w ZOMO.Oczywiscie to twoj problem i bliskich.Ale tych chyba nie masz.
                                • pakulec Wielgusie stary SBek cię rozpoznał 26.05.09, 20:35
                                  widać Wajdzik że czujność ORMOWca cie nie opuszcza
                                  • tw_wielgus Re: A tam rozpoznał.... 26.05.09, 20:51
                                    Znowu przeprowadza eksperyment: czy uda się tak uchlać aby
                                    następnego dnia nie mieć kaca.
                                    Pewine mu jego własne oblicze w tafli szklanki odbija...
                                    Jak sądzę a mam powody podejrzewać, sądząć po tym jakim jest
                                    smakoszem, to mogę być również objawy deliry.
                                    • pakulec Re: A tam rozpoznał.... 26.05.09, 20:56
                                      pewno teraz zamilkł bo porwał go pająk
                        • kralik111 Re: widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze 26.05.09, 20:23
                          akodo78 napisał:

                          > widzisz tobie mozna pluc w twarz a powiesz ze deszcz pada, pokazałem Ci że to
                          > twoi idole tak łżą ale ty tylko umiesz jeden zwrot na pamięc jak małpka - PiS
                          > to, PiS tamto i tak w kółko
                          >
                          >

                          Idz PiSdoglowy i machnij tym linkiem prokuratorowi, moze nie oszcza cie moczem
                          prostym i smiechem nie zabije, debilu...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
                          • akodo78 ot poziom elektoratu PO.... brawo! n/t 26.05.09, 21:27

                • derfflinger1918 Re: Być może Tusk jest pedofilem 26.05.09, 19:31
                  ty tu raczej chłopaczku nie wyjeżdżaj z pedofilią, bo to twój idol prędzej jest
                  ciepłym chłopakiem... bo jak się Marianek K. upił w Warszawie to chlapał o tym
                  na lewo i prawo...
                  • tw_wielgus Re:Aha... 26.05.09, 19:37
                    O Tobie, w książce, też ciepło wspominał...
            • noducks ktos cie rznie??? 26.05.09, 19:14
              nie daj sie
      • antyk-aczor Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:42
        kajman6 napisał:

        > Oj mieliśmy ,mieliśmy taką "aferę polityczno-finansową" i to o wiele
        > wiele większą.
        > Było to kiedy Balcerowicz był w Rządzie.Zamrożenie kursu dolara
        > spowodowało tak gigantyczne straty , że WSZYSTKIE razem wzięte
        > przekręty to małe piwo w stosunku do strat jakie ten osioł
        > spowodował.
        Komentarz:
        Ładnie byśmy wyglądali, gdyby nie prof.Balcerowicz, ty ciężki kretynie!
      • tadjan Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 19:43
        kajman6 napisał:

        > Oj mieliśmy ,mieliśmy taką "aferę polityczno-finansową" i to o
        wiele
        > wiele większą.
        > Było to kiedy Balcerowicz był w Rządzie.Zamrożenie kursu dolara
        > spowodowało tak gigantyczne straty , że WSZYSTKIE razem wzięte
        > przekręty to małe piwo w stosunku do strat jakie ten osioł
        > spowodował.
        ------------------------
        dziecino, gdyby nie Balcerowicz to miałbyś dzisiaj jak na Białorusi,
        a twoi idole -kacze pokraki byliby co najwyżej kierownikami pgr-u i
        to tylko dlatego, że zrobili doktoraty z Lenina.
    • finish1 PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:12
      pan kownacki do czasu wyjaśnienia sprawy powinien w pierdlu siedzieć/czytaj do
      wyroku/. Wystarczająco ten typ nas okradł.Zostawić go w skarpe tfuj w
      więziennych gaciach do końca dni jego. Przepadek majątku /kradzionego/ się kłania.
      • a.k.traper No i mamy prywatyzację szpitali wg PiS 26.05.09, 19:10
        płacimy wszyscy za ich "wrażliwość", dziwne że kancelaria się
        wypowiada w imieniu sprawcy.
        • derfflinger1918 Re: No i mamy prywatyzację szpitali wg PiS 26.05.09, 19:33
          PO Senatora Misiaka od razu wypieprzyła kiedy sprawa wyszła na jaw... No ale do
          tego jest potrzebny honor i moralność, przymioty zupełnie obce "prawym i
          sprawiedliwym"...
    • fidelxxx Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:13
      Przekręty finansowe przedawniają się po 20 latach, PiSiorska idiotko.
    • fletniapana Jaka afera? 26.05.09, 16:15
      ZOZ-y były państwowe, BOŚ wówczas w większości również państwowy. Nawet jeśli
      skupował długi wyżej niż inni to i tak było to przekładanie pieniędzy z kieszeni
      do kieszeni. Jeżeli BOŚ stracił to pokrzywdzeni mogli być co najwyżej pozostali
      udziałowcy banku (którzy jednak udzielili zarządowi absolutorium).
      • guru133 Powiedz to ludziom, którzy swoje pieniądze 26.05.09, 16:25
        ulokowali w BOŚ a aferał Kownacki sprzeniewierzył je. Pytanie tylko
        kto oprócz niego na tym zyskał i ile sprzeniewierzonej kasy trafiło
        na konto PiS.
        • ambl Re: Powiedz to ludziom, którzy swoje pieniądze 26.05.09, 18:51
          To było im ulokować w innego COŚ a nie w BOŚ
          • kralik111 Re: Powiedz to ludziom, którzy swoje pieniądze 26.05.09, 20:49
            ambl napisała:

            > To było im ulokować w innego COŚ a nie w BOŚ

            Masz racje PiSiaro, przed PiSem pieniadze trzeba trzymac z daleka i lokowac je
            tam, gdzie ich lepkie paluchy nie siegaja...;DDDDDDDDDDDD
      • zyks Re: Jaka afera? 26.05.09, 17:15
        Pleciesz, "fletnio". Skupował te długi za pieniądze państwowego BOŚu nie od
        ZOZów, lecz od pośredników, którzy je kupili od wierzycieli tych ZOZów i dawał
        tym pośrednikom zarabiać grube miliony. A odsetki były wyższe niż gołe długi. A
        ci pośrednicy za to odpalali grubą dolę komu trzeba,p. Kownackiemu, jego partii,
        itp. A wiodącą rolę w tej zabawie odgrywała trójmiejska kancelaria prawna, z
        którą p. prezydent Kaczyński jest ściśle związany. I to jest prawdziwy UKŁAD,
        dotarło?
        • wanda43 Re: Jaka afera? 26.05.09, 18:11
          A długi odkupowala pewna znana kancelaria sopocka. Wystarczy hasło w Google i po
          nitce do kłębka. Smród jak cholera!
      • kralik111 Re: Jaka afera? 26.05.09, 18:13
        fletniapana napisał:

        > ZOZ-y były państwowe, BOŚ wówczas w większości również państwowy. Nawet jeśli
        > skupował długi wyżej niż inni to i tak było to przekładanie pieniędzy z kieszen
        > i
        > do kieszeni. Jeżeli BOŚ stracił to pokrzywdzeni mogli być co najwyżej pozostali
        > udziałowcy banku (którzy jednak udzielili zarządowi absolutorium).

        Sam PiSi glabie piszesz, ze to nic innego, jak przekladanie publicznych
        pieniedzy z kieszeni w kieszen, dla zlodzieja z PiS czy SLD to
        normalka...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    • poziomeczkazbysia PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:28
      "nienajlepsze, nienajciekawsze" - a gdzie ortografia?! wstyd!
      • ziggyskydive nie odzywaj sie nieuku 26.05.09, 16:40
        nienajmadrzejsza jestes niestety - nie powiem tego o wszystkich nieukach
      • erzemekasdasd Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 17:53
        hahaha
    • okoni Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:29
      cwany lisek z tego kownackiego.ma chłop smykałkę do robienia kasy.
      ile ostatnio mu wyliczyli pensji dziennej jak był prezesem orlenu?
      30 tysi?
    • syndyk.iv.rp Kownacki nie da się zawiesic 26.05.09, 16:35
      Idę o zakład, że będzie walczył do samego końca, jak na PiSiora przystało.
    • bmms Ooo! BOŚ? 26.05.09, 16:36
      Ooo!! Czyżby jakiś kolega prezydenta Zembaczyńskiego z Opola. Ten sam bank.
      miasta.gazeta.pl/opole/1,35114,2104406.html
      A to niektórzy mają pecha do banków!!
    • ed200816 PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:36
      wart Pac pałaca,a pałac Paca.cała tą tkwz.kasę polityczną w rakietę i na
      Marsa.coraz bardziej się przekonuję,że mam rację bojkotując te wybory.gdzie
      obietnica P.O.co do jednomandatowych okręgów wyborczych.wszyscy Oni łżą
      jak.....nie będę obrażał przyzwoitych zwierząt.jednak ośmielam się
      zaznaczyć,że ten osobnik dla własnego dobra powinien podać się do dymisji i to
      natychmiast.chce sobie wyobrazić i nie mogę co by się stało jakby zwykła
      kasjerka w banku walnęła się na 100 okrągłych baniek.
      • kralik111 Re: PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 18:17
        ed200816 napisał:

        > wart Pac pałaca,a pałac Paca.cała tą tkwz.kasę polityczną w rakietę i na
        > Marsa.coraz bardziej się przekonuję,że mam rację bojkotując te wybory.gdzie
        > obietnica P.O.co do jednomandatowych okręgów wyborczych.wszyscy Oni łżą
        > jak.....nie będę obrażał przyzwoitych zwierząt.jednak ośmielam się
        > zaznaczyć,że ten osobnik dla własnego dobra powinien podać się do dymisji i to
        > natychmiast.chce sobie wyobrazić i nie mogę co by się stało jakby zwykła
        > kasjerka w banku walnęła się na 100 okrągłych baniek.

        Prezydent ci idioto zapowiedzial veto tej ustawy, a SLD potwierdzilo, wiec
        czekamy na zmiany w palacu prezydenckim, matole...;DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    • sirseb Spokojnie, Pan Pinokio order dostanie 26.05.09, 16:38
      pzdr
    • awe największa afera to "rządy" PO 26.05.09, 16:40
      sprawa z 2001 r. czy wtedy nie rządziło AWS czyli dzisiejsza
      Platforma?? czy dziennikarzyny z prorządowej Wybiórczej odweażą się
      napisać rzetelną prawdę, czy tylko przepisują fiszki z kancelarii??
      • sajm Re: największa afera to "rządy" PO 26.05.09, 16:57
        AWS to nie platforma, ściślej: nie tylko platforma - również PISaków było tam
        sporo, jak chocby minister sprawiedliwości ówczesny...
      • derfflinger1918 "To wszystko jest wyssane z palca".... 26.05.09, 19:37
        Tak powiedział Jarkacz... i ja mu wierzę na ssaniu (palca oczywiście :)) to on
        się na pewno zna ;>

        Buhahhahaa Boże daj mi złotówkę za każde kłamstwo pisiorów !!
    • antyk-aczor PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 16:40
      Hola Panie i Panowie!
      Może p.prezydent po prostu lubi takie typki, albo może zdolności takowych
      (typków oczywiście) na coś się przydają?
    • acc4 Zbadać rolę w handlu długami szpitali 26.05.09, 16:57
      tej kancelarii prawnej, w której aplikuje córka prezydenta i w
      której dawano zarobić samemu prezydentowi.
      • qbin2001 Re: Zbadać rolę w handlu długami szpitali 26.05.09, 18:12
        Kancelaria prezydencka, długi szpitali i partnerzy 15.05.2008

        Prawnicy z sopockiej Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski,
        Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy anonimowo uczestniczyli w masowym
        skupowaniu szpitalnych długów - informuje w artykule "Ogrodnicy szpitalnych
        długów" ostatnia "Polityka".

        Według autorki, Blanki Mikołajewskiej, prawnicy występowali w podwójnej roli w
        biznesie handlu długami służby zdrowia. Z jednej strony jako współwłaściciele
        największej do 2002 roku firmy handlującej długami - Greenhouse Capital
        Management SA, z drugiej zaś doradzając minister zdrowia, byłej prezydent Gdyni
        Franciszce Cegielskiej, jak oddłużyć szpitale.
        - Jestem w szoku - mówi dr Marek Głuchowski, współwłaściciel sopockiej
        kancelarii. - Znamy się, jako prawnicy, na wierzytelnościach służby zdrowia,
        stąd jako kancelaria zajmowaliśmy się obsługą prawną w tej dziedzinie nie tylko
        Greenhouse, ale także Banku Millennium i Big Banku Gdańskiego. Nie można
        utożsamiać prawnika z jego klientem i obciążać kancelarii za krzywdę chorych
        dzieci z zadłużonego szpitala. Reprezentujemy szczecińską Eneę, ale nie
        odpowiadamy przecież za ostatnią awarię energetyczną w Szczecinie. Przychodzą do
        nas po poradę także bandyci. Czy to oznacza, że jesteśmy przestępcami?
        Artykuł wraca do czasów, gdy wraz z wejściem w życie tzw. pierwszej reformy
        służby zdrowia - czyli od stycznia 1999 roku - długi szpitali zaczęły
        systematycznie rosnąć. Niektóre z nich - tzw. zobowiązania wymagalne - trzeba
        było natychmiast spłacić, gdyż wierzyciele grozili komornikiem. W tym samym
        czasie do drzwi dyrektorów szpitali zaczęli pukać przedstawiciele firm
        zajmujących się obrotem wierzytelnościami. Oferowali wykupienie długu na
        określonych warunkach finansowych. Spłacali zobowiązania, powstrzymując
        komorników. Niedofinansowane szpitale przeważnie nie wyrównywały rachunków z
        firmami i dług w skali kraju zaczął niepokojąco wzrastać. Kres "złotym czasom"
        położyła zmiana przepisów. Wcześniej jednak dzięki korzystnej sytuacji firma
        Greenhouse, która "obsługiwała" aż pół tysiąca polskich szpitali, miała tylko w
        2001 r. osiągnąć przychody sięgające ponad 260 milionów złotych.
        - Po pierwsze: w 2001 r. Greenhouse miał już milion złotych strat - twierdzi
        mec. Głuchowski. - Po drugie: jako prawnicy nie zarobiliśmy tych pieniędzy. Jak
        można porównać obroty klienta z zarobkami kancelarii? To kompletny brak
        rzetelności. Przygotowujemy sprostowania, zastanowimy się także nad dalszą drogą
        prawną.
        Kancelaria, ze względu na bliską przyjaźń łączącą wspólników z Lechem Kaczyńskim
        oraz fakt, iż córka prezydenta robi w niej aplikację, nazywana jest
        nieoficjalnie kancelarią prezydencką.
    • tw_wielgus Ileż naiwności jest w tym wezwaniu... 26.05.09, 17:01
      Mafia miałaby zawiesić swojego kasjera..?!?
    • marcinmaz31 Kownacki i kancelaria sopocka zwana prezydencką 26.05.09, 17:04
      To nie był interes z kolegami Lecha Kaczyńskiego z tzw. kancelarii
      prezydenckiej

      Kancelaria prezydencka, długi szpitali i partnerzy 15.05.2008
      Prawnicy z sopockiej Kancelarii Radców Prawnych i Adwokatów
      Głuchowski, Jedliński, Rodziewicz, Zwara i Partnerzy anonimowo
      uczestniczyli w masowym skupowaniu szpitalnych długów - informuje w
      artykule "Ogrodnicy szpitalnych długów" ostatnia "Polityka".

      Według autorki, Blanki Mikołajewskiej, prawnicy występowali w
      podwójnej roli w biznesie handlu długami służby zdrowia. Z jednej
      strony jako współwłaściciele największej do 2002 roku firmy
      handlującej długami - Greenhouse Capital Management SA, z drugiej
      zaś doradzając minister zdrowia, byłej prezydent Gdyni Franciszce
      Cegielskiej, jak oddłużyć szpitale.
      - Jestem w szoku - mówi dr Marek Głuchowski, współwłaściciel
      sopockiej kancelarii. - Znamy się, jako prawnicy, na
      wierzytelnościach służby zdrowia, stąd jako kancelaria zajmowaliśmy
      się obsługą prawną w tej dziedzinie nie tylko Greenhouse, ale także
      Banku Millennium i Big Banku Gdańskiego. Nie można utożsamiać
      prawnika z jego klientem i obciążać kancelarii za krzywdę chorych
      dzieci z zadłużonego szpitala. Reprezentujemy szczecińską Eneę, ale
      nie odpowiadamy przecież za ostatnią awarię energetyczną w
      Szczecinie. Przychodzą do nas po poradę także bandyci. Czy to
      oznacza, że jesteśmy przestępcami?
      Artykuł wraca do czasów, gdy wraz z wejściem w życie tzw. pierwszej
      reformy służby zdrowia - czyli od stycznia 1999 roku - długi
      szpitali zaczęły systematycznie rosnąć. Niektóre z nich - tzw.
      zobowiązania wymagalne - trzeba było natychmiast spłacić, gdyż
      wierzyciele grozili komornikiem. W tym samym czasie do drzwi
      dyrektorów szpitali zaczęli pukać przedstawiciele firm zajmujących
      się obrotem wierzytelnościami. Oferowali wykupienie długu na
      określonych warunkach finansowych. Spłacali zobowiązania,
      powstrzymując komorników. Niedofinansowane szpitale przeważnie nie
      wyrównywały rachunków z firmami i dług w skali kraju zaczął
      niepokojąco wzrastać. Kres "złotym czasom" położyła zmiana
      przepisów. Wcześniej jednak dzięki korzystnej sytuacji firma
      Greenhouse, która "obsługiwała" aż pół tysiąca polskich szpitali,
      miała tylko w 2001 r. osiągnąć przychody sięgające ponad 260
      milionów złotych.
      - Po pierwsze: w 2001 r. Greenhouse miał już milion złotych strat -
      twierdzi mec. Głuchowski. - Po drugie: jako prawnicy nie zarobiliśmy
      tych pieniędzy. Jak można porównać obroty klienta z zarobkami
      kancelarii? To kompletny brak rzetelności. Przygotowujemy
      sprostowania, zastanowimy się także nad dalszą drogą prawną.
      Kancelaria, ze względu na bliską przyjaźń łączącą wspólników z
      Lechem Kaczyńskim oraz fakt, iż córka prezydenta robi w niej
      aplikację, nazywana jest nieoficjalnie kancelarią prezydencką.
    • gtpress "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:14
      jezeli masz brudne rece, to zaloz biale rekawiczki........
    • akkj PO apeluje o zawieszenie Kownackiego 26.05.09, 17:15
      To po prostu chamski, obrzydliwy atak polityczny, cios w profesora
      marksizmu-leninizmu, tow. Kaczyńskiego. Popatrzcie na Kownackiego - przecież to
      prawy i szlachetny człowiek, jak mu dobrze z oczu patrzy. Jak śmiecie go
      posądzać o to, że mógłby czerpać jakiekolwiek korzyści ze służby Panu
      Prezydentowi? Przecież on to robi całkowicie za darmo, grosza z kancelarii nie
      pobiera za te nieocenioną dla nasz wszystkich służbę. To po prostu stary,
      odgrzewany kotlet. Trzeba być niespełna rozumu, i pełnym złej woli, żeby
      oskarżać kogokolwiek z Prawa i Sprawiedliwości o jakieś przestępstwa. Przecież
      już sama nazwa partii świadczy o jej członkach, jest pancerzem i szczelną
      zaporą, przez którą nie prześliźnie się żaden zły człowiek, nawet taki, który
      biletu w autobusie nie skasował, a co dopiero mówić o jakichś poważniejszych
      przestępstwach... Cała Polska, może być dumna, a cały świat nam zazdrości takich
      wspaniałych ludzi jak Kaczyńscy, Kurski, Gosiewski, Cymański, Brudziński,
      Mularczyk, pani Kruk, Karski.. i długo by wyliczał jeszcze, właściwie trzeba by
      podać wszystkie nazwiska członków tej wspaniałej Partii.
    • l005 PiS partią niedokształciuchów 26.05.09, 17:21
      Patrząc przez lata na poczynania PiSu i jego członków trudno się oprzeć wrażeniu że jest to zbieranina niedokształconych, nieudolnych ludzi. Kownacki jest dla mnie typowym przykładem PiSowszczyka który pewnie nawet nie chciał afery zrobić czy czegoś nielegalnego ale po prostu nie wiedział co robi bo stanowisko jego było co najmniej piętro wyżej od poziomu na którym się znajduje.
    • vinidzons "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:23
      Po lepiej niech się zajmie aferami swoich samorządowców. Do tej pory pamietamy
      Piskorskiego, a i na pewno zapamiętamy Hanne Gronkiewicz Waltz i jej decyzje
      co do sfinansowania stadionu Legii, kiedy czekał most Płn i linia metra, dla
      prywatnego koncernu medialnego ITI (TVN).
      Czyzby zaliczka za wybory?
      • qbin2001 Re: "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze n 26.05.09, 18:14
        Stadion nie należy i nie będzie należał do ITI. ITI go dzierżawi od miasta.
        Miasto jest właścicielem. Doucz się.
        • moki1 To ty sie misiu doucz 26.05.09, 19:16
          A właściwie spróbuj sie dowiedziec ile płaci za dzierżawe.
          Tyle co za budke na bazarze.
          • okoni Re: To ty sie misiu doucz 26.05.09, 20:36
            moki1 napisał:

            > A właściwie spróbuj sie dowiedziec ile płaci za dzierżawe.
            > Tyle co za budke na bazarze.


            bzdury piszesz ! jak się dowiesz i porównasz i zdziwisz do napisz.
            gdzieś coś w "naszym dzienniku" przeczytałeś, ale warto sprawdzić w
            innych żródłach bo można czasem wyjśc na idiotę!!!
      • kralik111 Re: "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze n 26.05.09, 20:50
        vinidzons napisał:

        > Po lepiej niech się zajmie aferami swoich samorządowców. Do tej pory pamietamy
        > Piskorskiego, a i na pewno zapamiętamy Hanne Gronkiewicz Waltz i jej decyzje
        > co do sfinansowania stadionu Legii, kiedy czekał most Płn i linia metra, dla
        > prywatnego koncernu medialnego ITI (TVN).
        > Czyzby zaliczka za wybory?

        To byla decyzja PiSiego namiestnika, a wczesniej premiera marcinkiewicza,
        matole...:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
    • tdabc Niech Po zajmie się swoimi aferami, których było 26.05.09, 17:31
      tyle że już nie sposób zliczyć, no ale co tam nasze, wasze są ważne!
      • kato28 Re: Niech Po zajmie się swoimi aferami, których b 26.05.09, 18:05
        Wymieniaj!
      • kralik111 Re: Niech Po zajmie się swoimi aferami, których b 26.05.09, 20:52
        tdabc napisał:

        > tyle że już nie sposób zliczyć, no ale co tam nasze, wasze są ważne!

        Bylo ich tyle na PiSich szkoleniach, ze nie potrafisz wskazac ani zazwac chociaz
        jednej, debilu...;DDDDDDDDDDDDDDD
    • anwad Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:33
      Tuż przed wyborami?
      No właśnie.
      • sirseb Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:38
        a dlaczego nie? pinokio przeciez nie kandyduje.
        pzdr
        • anwad Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:42
          Pomyśl trochę dłużej...:)
          • tw_wielgus Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:48
            A co to ma do rzeczy?
            Czy to ma usparawiedliwiać tego prezydenckiego pupilka?
            Poza tym Kownacki nie kandyduje, kancelaria prazydenta RP podobno
            również nie bierze czynnego udziału w kampanii wyborczej, prawda?
            Czy się mylę?
          • sirseb Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 17:58
            spoko anwad, to oczywista oczywistosc, ze rezydęcik i jego kompania to pisowska
            ekipa. smieszy mnie tylko ich na kazdym kroku zapewnianie o niby apolitycznisci :)
            teoretycznie wiec, wybory maja sie tutaj nijak do rzeczy.
            pzdr
          • kralik111 Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 20:57
            anwad napisała:

            > Pomyśl trochę dłużej...:)

            Czekaj PiSiaro, mysle...

            A! Wiem !
            Chodzi ci o to glupia PiSiarko, ze prezydent i jego manageria nie kieruje sie
            konstytucja, lecz interesami partii swojego brata ???
            To chcialas powieniec poprzez przypisanie kancelarii prezydenta toczacej sie
            kampani wyborczej PiS ????



            :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

      • kralik111 Re: Dlaczego sprawa wypływa po ośmiu latach? 26.05.09, 20:54
        anwad napisała:

        > Tuż przed wyborami?
        > No właśnie.

        Tego sie dowiemy ze sledztwa prokuratury PiSaro, moze dowiemy sie jescze w jaki
        sposob byly finansowane statnie okampanie kaczynskich i PiSu ?

        :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd
    • signal To on jeszcze nie zawieszony 26.05.09, 17:44
      na co oni czekają !
      • sirseb Re: To on jeszcze nie zawieszony 26.05.09, 18:09
        przeciez montrealny prezydęcik skomentowal wczoraj, co znaczylo mniej wiecej, ze
        mozna kancelaryji najwyzej skoczyc.
        pzdr
    • epupecki "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:53
      Zawiesic prezydenta, który nie dość że broni Kownackiego to jeszcze
      porównuje do rzekomych prześladowań prawicy.
    • grali1 "Zawiesić Kownackiego. Takiej afery jeszcze nie... 26.05.09, 17:56
      Co to za kara - zawiesić. Wywalić z synekury na zbity pysk. A za
      aferę zamnąć w pierdlu (oczywiście po udowodnieniu -jeśli faktycznie
      jest winny) na kilka lat, aby już nie psuł swym widokiem i pisowską
      słowną trucizną nam atmosfery.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka