luksusowy_yacht 04.08.09, 09:37 nie lubie tesco wole Sainsbury's Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
dabljuzi A mnie to wkurza, ze nie ma ma toreb 04.08.09, 09:40 Nakreca to tylko biznes komus od produkcji tych papierowych Odpowiedz Link Zgłoś
solardragon może i to dotkliwe, ale 04.08.09, 09:46 raz drugi zmuszony do zakupu papierowej za złotówkę [podobno wytrzymuje 20kg] w końcu Polak weźmie ze sobą siatkę/torbę z domu wielorazowego użytku i problemu nie będzie. ----------------------------------------- www.slodkiezycie.pl - portal społecznościowy dla CUKRZYKÓW, ich rodzin i LEKARZY DIABETOLOGÓW Odpowiedz Link Zgłoś
2-pswiecki No widzisz Forumowiczko, mieliśmy to już za Gierka 04.08.09, 10:18 siatki i butelki szklane. To w którą stronę w końcu idziemy? Odpowiedz Link Zgłoś
ondskan Re: może i to dotkliwe, ale 04.08.09, 10:26 Nieważne, papierowe, czy z platiku... ważne żeby byly platne. Wtedy ludzie będą się zawsze zastanawiać, zanim wezmą kolejną. Odpowiedz Link Zgłoś
asmok6 Re: A mnie to wkurza, ze nie ma ma toreb 04.08.09, 10:19 dabljuzi napisał: > Nakreca to tylko biznes komus od produkcji tych papierowych A w tesco wlasnie sa. A co do smiecenia - wiekszosc ludzi wynosi smieci w foliowych workach. Wiec to chyba na jedno wychodzi? A tesco jest proekologiczne bo sprzedawane przez nich worki na smieci ulegaja biodegradacji zanim jeszcze zdazy sie je doniesc do domu :) Odpowiedz Link Zgłoś
drugi-ryszard55 Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 09:46 Ale oszusci,wiadomosc powala.Zamiast kasowac za torby eko,ci kombinatorzy daja inne za darmo.Nie zajde do nich juz nigdy.Ja chce placic za opakowanie ktore sie rozklada w trakcie niesienia. Odpowiedz Link Zgłoś
terion Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 09:59 Ostatnio z tego co widziałem, Tesco rozdawało torby nie foliowe, tylko biodegradowalne, więc może o to chodziło? Odpowiedz Link Zgłoś
turbo_wesz Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:18 dupa nie biodegradowalne - torba składa się z takiego samego poliestru, tylko że zamiast wytłoczenia jednego kawałka reklamówki, spoiwem jest coś co się rozkłada na rzeczy neutralne dla środowiska. więc po całej "biodegradacji" mamy mnóstwo pyłu poliestrowego, który trafia do ekosystemu w postaci ciężkiego do złapania pyłu, zamiast pojedynczej, łatwej do zebrania reklamówki. już bardziej ekologiczne jest spalanie tych reklamówek, byle w wysokiej temperaturze Odpowiedz Link Zgłoś
ondskan Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:31 > już bardziej ekologiczne jest spalanie tych reklamówek, byle w wysokiej temperaturze Widzę, że sporow wiesz, czzytasz gazety (to była Polityka?), ale dodam tylko jedno. Spalanie, w wysokiej temp właśnie jest praktycznie jedną z najbardziej sozologicznych metod. Odpowiedz Link Zgłoś
radocha1 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 18:01 ludzie, o czym wy tu gadacie?!!! Sprzedający ma obowiązek w jakiś sensowny sposób umożliwić ci zapakowanie zakupów. ZA DARMO. Nie zawsze mam swoją torbę . Niech ZA DARMO dadzą ekologiczne opakowanie. Pod pretekstem ekologii wymigują się ze swego obowiązku - zamiast dać za darmo - zarobimy jeszcze na worku...bo niby ekologiczny. Nigdzie nie stoi - że za darmo to mają dawać truciznę, a normalne opakowanie - to grubo przepłać. Nie chcę śledzi gazetą zawijać ani na cukier kieszeni nadstawiać - żeby nasypali. Niech za darmo dadzą worek, który MNIEJ szkodzi, żadsne prawo nie zabrania dawać ekologicznych. Odpowiedz Link Zgłoś
szuwarek75 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 19:59 Zgadza się. Tesco to jedyny chyba już market - przynajmniej u mnie - który daje jeszcze reklamówki. Dlatego moje pieniądze wydaję u nich. Nikt nie będzie mnie naciągał na pseudo-ekologiczne plastikowe siatki każąc mi za nie płacić, reperujac sobie budżet a przy okazji udając wielkiego ekologa. Odpowiedz Link Zgłoś
2-pswiecki Gdy przynoszę zakupy, a potem pakuję śmieci w 04.08.09, 10:14 te torebki wszystkie zużywają mi się na styk. Ktoś mi wytłumaczy w czym jest problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy,to że część śmieci powinienm wyrzucać gdzie indziej np. do segregatorów. Odpowiedz Link Zgłoś
billy.the.kid Re: Gdy przynoszę zakupy, a potem pakuję śmieci 04.08.09, 10:24 śledzie w gazecie-wracają stare dobre czasy mateńki-komuny. Odpowiedz Link Zgłoś
arttie Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:29 Ekologia ekologią ale dlaczego jest to takie drogie? AdBlu do diesla, torebki papierowe 400% droższe od PE. Dlaczego te wszystkie koszty ponosi konsument ? A krocie zarabia takie TESCO np ? Odpowiedz Link Zgłoś
katerina77 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 14:04 Bo "ekologia" to kolejny biznes. Odpowiedz Link Zgłoś
najlepszeblogi Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:29 Może rząd brytyjski zająłby się sprawdzeniem faktycznych oszczędności na tych niby ekologicznych torebkach. konto.blox.pl Odpowiedz Link Zgłoś
unitestates Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:30 W moim lokalnym markecie wprowadzili właśnie odpłatne jednorazówki, efekt ? Jak dla mnie to taki iż do tej pory jednorazówki po przyniesieniu zakupów szły jako wsad dla kosza na śmieci, teraz kupuje extra worki do kosza, jeśli chodzi o ekologie to na jeden h...j wychodzi Odpowiedz Link Zgłoś
asiek281 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:53 U mnie tak samo reklamówki zużywałam jako worki na śmieci, teraz kupuje worki. Taki morał z tego, że worki wynosze z taką częstotliwością jak jednoorazówki i połowa worka jest pusta i leży na wysypisku i zanieczyszcza środowisko. Czyli więcej worka wyrzucam... SUPER EKOLOGIA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
tbernard Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:34 Ale płacisz za te worki do śmieci? Nie wiem jak u nas ale w uczciwej gospodarce, to część z tej kwoty powinna iść na ochronę środowiska, na przykład na pensje dla kogoś kto będzie na wysypisku zbierał te worki, na pensje dla badaczy od wymyślania opakowań bardziej przyjaznych środowisku. Jeśli nie uwzględniamy tego w kosztach, to najzwyczajniej w świecie uprawiamy gospodarkę rabunkową. Odpowiedz Link Zgłoś
dreamo Ja noszę przy sobie trzy siatki z materiału 04.08.09, 10:36 i nie potrzebuję żadnych reklamówek, podobnie w samochodzie mam kosz i dwie siatki z materiału. Odpowiedz Link Zgłoś
al_bandi Re: Ja noszę przy sobie trzy siatki z materiału 04.08.09, 10:55 dreamo napisała: > i nie potrzebuję żadnych reklamówek, podobnie w samochodzie mam kosz > i dwie siatki z materiału. /////// przepraszam ale...... pakujesz w nie mleko ,chleb , czipsy, wędlinę idt. itd. wszystko pakowane w worki plastikowe. I tu jest pies pogrzebany . Odpowiedz Link Zgłoś
dreamo Owszem, ale tylko nad tym mam kontrolę 04.08.09, 11:05 nie mogę przecież odwijać zapakowanych przez producenta produktów Odpowiedz Link Zgłoś
k-x Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:47 Tesco wprowadza. Coraz częściej po prostu BRAK toreb do pakowania. Za ilość toreb wyprowadzaną ze sklepu odpowiadają klienci, którzy często bez opamietania pakujęą te swoje żarcie!. Odpowiedz Link Zgłoś
johnny_english Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:02 dlaczego na zdjęciu są zwykłe torebki, a podpis "Plastikowe reklamówki"? durna maniera nazywania każdej torebki, nawet czystej, bez napisów - reklamówką! już i pismaków to dotknęło? Odpowiedz Link Zgłoś
and_nowak Dlaczego nikt tego nie zbiera? 04.08.09, 11:05 Torebki foliowe (z PE) doskonale nadają się do przetopienia (recykling), lub jako EKOLOGICZNY opał. Wystarczy poświęcić trochę energii (ludzkiej), żeby zorganizować ich zbiórkę. Co za problem, żeby wchodząc do marketu wrzucać przyniesione ze sobą stare torebki do kosza? Np. Każdy kto wrzuci dostaje żeton. Żeton upoważnia do otrzymania przy kasie nowych torebek. Ci co nie mają żetonu płacą symboliczne 2 zł. Aha, torebki wyrzucone "do środowiska" NIE SZKODZĄ! One zaśmiecają, psują widok, ale nie są szkodliwe. Odpowiedz Link Zgłoś
lisa2 Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:18 Głupota w oszczędzaniu na torbach foliowych dodawanych do zakupów masowych. Otóż te torby mogą zostać zastąpione każdym inny zbiorczym opakowaniem na zakupy dokonane w wielkich sieciach handlowych, ale powinny jednak być stosowane za darmo dla klientów. Ponieważ takie opakowanie jest masowe i jego produkcja jest bardzo tania, co w przeliczeniu na jednostkę opakowania w stosunku do ceny towarów w nie zapakowanych nie liczy się - więc nie powinno być ceny wyznaczanej na takie opakowanie. Koszt opakowania powinien być doliczany do kosztów ogólnych sklepu. Problem z jednorazowością takiego opakowania jest problematyczna, ponieważ ja, wykorzystuję te torby do pakowania codziennych domowych śmieci i w nich wynoszę do śmietnika. Większym problemem są dodatkowe opakowania do samych poszczególnych towarów - w większości są to zlepki różnych materiałów, które są trudne do rozdzielenia w domu - i tak: metalizowana folia plastikowa, metalizowany papier, papier z folią, dodatkowo dodane różne zszywki metalowe, kleje i inne materiały, których nie da się w żaden sposób rozdzielić domowym sposobem, a spalić w domowych piecach (tam gdzie są) trują. Torby foliowe po zebraniu ich większej ilości pakuje się do jednej z nich i wyrzuca na śmieci - jednak w wielu przypadkach - wyrzucane do ulicznych śmietników są wywiewane przez wiatr - należy przekonstruować takie śmietniki, aby wiatr nie mógł ich stamtąd wywiać. Odpowiedz Link Zgłoś
black_halo W b elgii rozwiazali to tak.. 04.08.09, 11:18 ... nie daja wcale. Za to mozna sobie wziasc karton i spakowac zakupy jesli jest sie samochodem albo mozna nosic ze soba dodatkowa reklamowke, wiklinowy kosz czy lniana torbe na zakupy. Lniana torba kosztuje 1.5 euro, koszyk kolo 10, reklamowka plastikowa z tych porzadniejszych to koszt 1 euro a karton po dajmy na to mleku nie kosztuje nic. Dodatkowo jest wymog segregacji smieci, kupuje sie specjalne worki - niezbyt duzy koszt - na plastik, puszki i kartnony po produktach spozywczych oraz na zwykle smieci, ktore zostaja po oddzieleniu szkla i plastiku, kartonow i puszek. Wystawia sie to przed dom raz w tygodniu i po klopocie. Karton zazwyczaj sluzy do wystawiania makulatury. Odpowiedz Link Zgłoś
jowita771 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:24 Ja pakuję śmieci w plastikowe torebki, dlatego robię zakupy tylko tam, gdzie dają takie. Kiedyś kupowałam w Realu, ale przestali dawać jednorazówki, więc się przeniosłam z zakupami tam, gdzie dostaję torebki. Odpowiedz Link Zgłoś
l.george.l Nie tysiące lat a trzy miesiące... 04.08.09, 11:27 wystarczają na rozkład plastikowych torebek. www.sfora.pl/Nastolatek-wymyslil-jak-rozlozyc-plastik-w-3-miesiace-a9754 Odpowiedz Link Zgłoś
uzman Rozkładane przez 1000 lat 04.08.09, 11:30 Równie dobrze można by napisać, że reklamówki będą się rozkładać przez 100000 lat. To mi przypomina jęczenie Malthusa, że niedłguo zabraknie żywności, bo postęp geometryczny a arytmetyczny itd. Przecież nauka idzie do przodu, jeszcze rok, dwa, góra dekada i okaże się, że potrafimy wykorzystać te reklamówki po opłacalnej cenie i czas ich rozkładu wyniesie miesiąc a nie 1000 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
12.12a1 Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:54 Przeczytalem w GW rewelacje czyli brednie o tym jak to mlody Kanadyjczyk opracowal metode utylizacji torebek foliowych.A ja mam pomysl realny do wykonania,otóz kazdy konsument powinien chodzic do sklepów ze swoimi torebkami foliowymi i tak stalyby sie torbami nie jednorazowego uzytku ale wielokrotnego i tak az do zdarcia. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysiozak Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:07 Proponuję żeby każdy chociaż raz tak zrobił w sklepie którym odpłatnie sprzedają torby foliowe: Wziąć podejść do kasy z dużą ilością sprawunków. Niech sprzedawca na bije na kasę wszystkie towary i poprosić o bezpłatne opakowanie w przypadku gdy nie będzie takiego opakowania, nie płacić za towar i go zostawić, sobie odejść, niech robią sobie z tym co chcą. Odpowiedz Link Zgłoś
beata072 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:36 Widzę, że sporo osób używa foliówek po zakupach w charakterze worków na śmieci. Ja też tak robię i myślę, że to naprawdę dobre rozwiązanie. Jeśli nie będzie darmowych foliówek to te osoby będą kupować worki na śmieci i gdzie tu korzyść dla środowiska? Może przeciwnicy darmowych torebek powinni wziąć to pod uwagę? Odpowiedz Link Zgłoś
niebieski.k Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:32 Carrefour sprzedaje ludziom reklamówki niby ekologiczne i zarabia na naiwnych kupę kasy ! Dlatego już w nim nie kupuję ! Wiwat TESCO !!! Odpowiedz Link Zgłoś
cbk-kbc Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:44 Jak zawsze kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o... jasne, pieniądze. Do niedawna sklepy będąc zmuszonymi do zapewnienia kupującym opakowania, same w te opakowania musiały się zaopatrzyć. Kupowały je w hurcie po np 2 gr. Dziennie setki, tysiące klientów, których obecnie zmuszają do zakupu torby po np 20 gr. Te same plastikowe torby w sklepach sieci Carrefour, ale uszlachetnione zielonym kolorem. I co? Za 20 gr rozłożą się? Co za różnica. Ważne, że sklep oszczędza, a nawet zarabia. W Tesco można również kupić torby papierowe, lniane, ale nie ma sytuacji, aby klient musiał(!) zapłacić za opakowanie. To się nazywa szacunek dla klienta. Dzień, w którym sklepy Carrefour (i inni) przekażą do pakowania bezpłatne papierowe torby, będzie dniem w którym możemy mówić o ich proekologicznej polityce. Na razie jest to przenoszenie kosztów na klienta, i tzw mydlenie oczu. Odpowiedz Link Zgłoś
kim-lan-san Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:54 Ciekawe ile czasu rozkłada się worek na śmieci. Odpowiedz Link Zgłoś
j-50 Już nie tysiące lat! 04.08.09, 19:48 Pewien chłopak z koledżu opracował metodę szybkiego rozkładu plastiku przez specjalnie wyhodowane bakterie. Rozkład plastiku trwa wtedy kilka miesięcy. Dla mnie to prawdziwa bomba. Odpowiedz Link Zgłoś