Dodaj do ulubionych

Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek

04.08.09, 09:37
nie lubie tesco wole Sainsbury's
Obserwuj wątek
    • dabljuzi A mnie to wkurza, ze nie ma ma toreb 04.08.09, 09:40
      Nakreca to tylko biznes komus od produkcji tych papierowych
      • solardragon może i to dotkliwe, ale 04.08.09, 09:46
        raz drugi zmuszony do zakupu papierowej za złotówkę [podobno
        wytrzymuje 20kg] w końcu Polak weźmie ze sobą siatkę/torbę z domu
        wielorazowego użytku i problemu nie będzie.

        -----------------------------------------
        www.slodkiezycie.pl - portal społecznościowy dla
        CUKRZYKÓW, ich rodzin i LEKARZY DIABETOLOGÓW
        • 2-pswiecki No widzisz Forumowiczko, mieliśmy to już za Gierka 04.08.09, 10:18
          siatki i butelki szklane. To w którą stronę w końcu idziemy?
        • ondskan Re: może i to dotkliwe, ale 04.08.09, 10:26
          Nieważne, papierowe, czy z platiku... ważne żeby byly platne.
          Wtedy ludzie będą się zawsze zastanawiać, zanim wezmą kolejną.
      • asmok6 Re: A mnie to wkurza, ze nie ma ma toreb 04.08.09, 10:19
        dabljuzi napisał:

        > Nakreca to tylko biznes komus od produkcji tych papierowych

        A w tesco wlasnie sa. A co do smiecenia - wiekszosc ludzi wynosi smieci w
        foliowych workach. Wiec to chyba na jedno wychodzi? A tesco jest proekologiczne
        bo sprzedawane przez nich worki na smieci ulegaja biodegradacji zanim jeszcze
        zdazy sie je doniesc do domu :)
    • drugi-ryszard55 Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 09:46
      Ale oszusci,wiadomosc powala.Zamiast kasowac za torby eko,ci kombinatorzy daja
      inne za darmo.Nie zajde do nich juz nigdy.Ja chce
      placic za opakowanie ktore sie rozklada w trakcie niesienia.
    • terion Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 09:59
      Ostatnio z tego co widziałem, Tesco rozdawało torby nie foliowe, tylko biodegradowalne, więc może o to chodziło?
      • turbo_wesz Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:18
        dupa nie biodegradowalne - torba składa się z takiego samego poliestru, tylko że
        zamiast wytłoczenia jednego kawałka reklamówki, spoiwem jest coś co się rozkłada
        na rzeczy neutralne dla środowiska.

        więc po całej "biodegradacji" mamy mnóstwo pyłu poliestrowego, który trafia do
        ekosystemu w postaci ciężkiego do złapania pyłu, zamiast pojedynczej, łatwej do
        zebrania reklamówki.

        już bardziej ekologiczne jest spalanie tych reklamówek, byle w wysokiej temperaturze
        • ondskan Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:31
          > już bardziej ekologiczne jest spalanie tych reklamówek, byle w wysokiej temperaturze

          Widzę, że sporow wiesz, czzytasz gazety (to była Polityka?),
          ale dodam tylko jedno. Spalanie, w wysokiej temp właśnie jest
          praktycznie jedną z najbardziej sozologicznych metod.
      • radocha1 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 18:01
        ludzie, o czym wy tu gadacie?!!! Sprzedający ma obowiązek w jakiś
        sensowny sposób umożliwić ci zapakowanie zakupów. ZA DARMO. Nie
        zawsze mam swoją torbę
        . Niech ZA DARMO dadzą ekologiczne opakowanie. Pod pretekstem
        ekologii wymigują się ze swego obowiązku - zamiast dać za darmo -
        zarobimy jeszcze na worku...bo niby ekologiczny.
        Nigdzie nie stoi - że za darmo to mają dawać truciznę, a normalne
        opakowanie - to grubo przepłać.
        Nie chcę śledzi gazetą zawijać ani na cukier kieszeni nadstawiać -
        żeby nasypali.
        Niech za darmo dadzą worek, który MNIEJ szkodzi, żadsne prawo nie
        zabrania dawać ekologicznych.
        • szuwarek75 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 19:59
          Zgadza się. Tesco to jedyny chyba już market - przynajmniej u mnie -
          który daje jeszcze reklamówki. Dlatego moje pieniądze wydaję u nich.
          Nikt nie będzie mnie naciągał na pseudo-ekologiczne plastikowe siatki
          każąc mi za nie płacić, reperujac sobie budżet a przy okazji udając
          wielkiego ekologa.
    • 2-pswiecki Gdy przynoszę zakupy, a potem pakuję śmieci w 04.08.09, 10:14
      te torebki wszystkie zużywają mi się na styk. Ktoś mi wytłumaczy w
      czym jest problem? Jedyne co mi przychodzi do głowy,to że część
      śmieci powinienm wyrzucać gdzie indziej np. do segregatorów.
      • billy.the.kid Re: Gdy przynoszę zakupy, a potem pakuję śmieci 04.08.09, 10:24
        śledzie w gazecie-wracają stare dobre czasy mateńki-komuny.
    • arttie Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:29
      Ekologia ekologią ale dlaczego jest to takie drogie?
      AdBlu do diesla, torebki papierowe 400% droższe od PE.
      Dlaczego te wszystkie koszty ponosi konsument ?
      A krocie zarabia takie TESCO np ?
      • katerina77 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 14:04
        Bo "ekologia" to kolejny biznes.
    • najlepszeblogi Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:29
      Może rząd brytyjski zająłby się sprawdzeniem faktycznych
      oszczędności na tych niby ekologicznych torebkach.

      konto.blox.pl
    • unitestates Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:30
      W moim lokalnym markecie wprowadzili właśnie odpłatne jednorazówki, efekt ?
      Jak dla mnie to taki iż do tej pory jednorazówki po przyniesieniu zakupów szły
      jako wsad dla kosza na śmieci, teraz kupuje extra worki do kosza, jeśli chodzi
      o ekologie to na jeden h...j wychodzi
      • asiek281 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:53
        U mnie tak samo reklamówki zużywałam jako worki na śmieci, teraz
        kupuje worki. Taki morał z tego, że worki wynosze z taką
        częstotliwością jak jednoorazówki i połowa worka jest pusta i leży
        na wysypisku i zanieczyszcza środowisko. Czyli więcej worka
        wyrzucam... SUPER EKOLOGIA!!!
        • tbernard Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:34
          Ale płacisz za te worki do śmieci?
          Nie wiem jak u nas ale w uczciwej gospodarce, to część z tej kwoty powinna iść
          na ochronę środowiska, na przykład na pensje dla kogoś kto będzie na wysypisku
          zbierał te worki, na pensje dla badaczy od wymyślania opakowań bardziej
          przyjaznych środowisku. Jeśli nie uwzględniamy tego w kosztach, to
          najzwyczajniej w świecie uprawiamy gospodarkę rabunkową.
    • dreamo Ja noszę przy sobie trzy siatki z materiału 04.08.09, 10:36
      i nie potrzebuję żadnych reklamówek, podobnie w samochodzie mam kosz
      i dwie siatki z materiału.
      • al_bandi Re: Ja noszę przy sobie trzy siatki z materiału 04.08.09, 10:55
        dreamo napisała:

        > i nie potrzebuję żadnych reklamówek, podobnie w samochodzie mam kosz
        > i dwie siatki z materiału.

        /////// przepraszam ale...... pakujesz w nie mleko ,chleb , czipsy, wędlinę idt.
        itd. wszystko pakowane w worki plastikowe. I tu jest pies pogrzebany .
        • dreamo Owszem, ale tylko nad tym mam kontrolę 04.08.09, 11:05
          nie mogę przecież odwijać zapakowanych przez producenta produktów
    • k-x Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 10:47
      Tesco wprowadza. Coraz częściej po prostu BRAK toreb do pakowania.
      Za ilość toreb wyprowadzaną ze sklepu odpowiadają klienci, którzy
      często bez opamietania pakujęą te swoje żarcie!.
    • johnny_english Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:02
      dlaczego na zdjęciu są zwykłe torebki, a podpis "Plastikowe reklamówki"? durna maniera nazywania każdej torebki, nawet czystej, bez napisów - reklamówką! już i pismaków to dotknęło?
    • and_nowak Dlaczego nikt tego nie zbiera? 04.08.09, 11:05
      Torebki foliowe (z PE) doskonale nadają się do przetopienia (recykling), lub
      jako EKOLOGICZNY opał.

      Wystarczy poświęcić trochę energii (ludzkiej), żeby zorganizować ich zbiórkę. Co
      za problem, żeby wchodząc do marketu wrzucać przyniesione ze sobą stare torebki
      do kosza?

      Np. Każdy kto wrzuci dostaje żeton. Żeton upoważnia do otrzymania przy kasie
      nowych torebek. Ci co nie mają żetonu płacą symboliczne 2 zł.


      Aha, torebki wyrzucone "do środowiska" NIE SZKODZĄ! One zaśmiecają, psują widok,
      ale nie są szkodliwe.
    • lisa2 Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:18
      Głupota w oszczędzaniu na torbach foliowych dodawanych do zakupów masowych.

      Otóż te torby mogą zostać zastąpione każdym inny zbiorczym opakowaniem na
      zakupy dokonane w wielkich sieciach handlowych, ale powinny jednak być
      stosowane za darmo dla klientów. Ponieważ takie opakowanie jest masowe i jego
      produkcja jest bardzo tania, co w przeliczeniu na jednostkę opakowania w
      stosunku do ceny towarów w nie zapakowanych nie liczy się - więc nie powinno
      być ceny wyznaczanej na takie opakowanie. Koszt opakowania powinien być
      doliczany do kosztów ogólnych sklepu.

      Problem z jednorazowością takiego opakowania jest problematyczna, ponieważ ja,
      wykorzystuję te torby do pakowania codziennych domowych śmieci i w nich
      wynoszę do śmietnika.

      Większym problemem są dodatkowe opakowania do samych poszczególnych towarów -
      w większości są to zlepki różnych materiałów, które są trudne do rozdzielenia
      w domu - i tak: metalizowana folia plastikowa, metalizowany papier, papier z
      folią, dodatkowo dodane różne zszywki metalowe, kleje i inne materiały,
      których nie da się w żaden sposób rozdzielić domowym sposobem, a spalić w
      domowych piecach (tam gdzie są) trują.

      Torby foliowe po zebraniu ich większej ilości pakuje się do jednej z nich i
      wyrzuca na śmieci - jednak w wielu przypadkach - wyrzucane do ulicznych
      śmietników są wywiewane przez wiatr - należy przekonstruować takie śmietniki,
      aby wiatr nie mógł ich stamtąd wywiać.
    • black_halo W b elgii rozwiazali to tak.. 04.08.09, 11:18
      ... nie daja wcale. Za to mozna sobie wziasc karton i spakowac zakupy
      jesli jest sie samochodem albo mozna nosic ze soba dodatkowa
      reklamowke, wiklinowy kosz czy lniana torbe na zakupy. Lniana torba
      kosztuje 1.5 euro, koszyk kolo 10, reklamowka plastikowa z tych
      porzadniejszych to koszt 1 euro a karton po dajmy na to mleku nie
      kosztuje nic. Dodatkowo jest wymog segregacji smieci, kupuje sie
      specjalne worki - niezbyt duzy koszt - na plastik, puszki i kartnony
      po produktach spozywczych oraz na zwykle smieci, ktore zostaja po
      oddzieleniu szkla i plastiku, kartonow i puszek. Wystawia sie to
      przed dom raz w tygodniu i po klopocie. Karton zazwyczaj sluzy do
      wystawiania makulatury.
    • jowita771 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:24
      Ja pakuję śmieci w plastikowe torebki, dlatego robię zakupy tylko tam, gdzie
      dają takie. Kiedyś kupowałam w Realu, ale przestali dawać jednorazówki, więc się
      przeniosłam z zakupami tam, gdzie dostaję torebki.
    • l.george.l Nie tysiące lat a trzy miesiące... 04.08.09, 11:27
      wystarczają na rozkład plastikowych torebek.
      www.sfora.pl/Nastolatek-wymyslil-jak-rozlozyc-plastik-w-3-miesiace-a9754
    • uzman Rozkładane przez 1000 lat 04.08.09, 11:30
      Równie dobrze można by napisać, że reklamówki będą się rozkładać
      przez 100000 lat. To mi przypomina jęczenie Malthusa, że niedłguo
      zabraknie żywności, bo postęp geometryczny a arytmetyczny itd.
      Przecież nauka idzie do przodu, jeszcze rok, dwa, góra dekada i
      okaże się, że potrafimy wykorzystać te reklamówki po opłacalnej
      cenie i czas ich rozkładu wyniesie miesiąc a nie 1000 lat.
    • 12.12a1 Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 11:54
      Przeczytalem w GW rewelacje czyli brednie o tym jak to mlody Kanadyjczyk
      opracowal metode utylizacji torebek foliowych.A ja mam pomysl realny do
      wykonania,otóz kazdy konsument powinien chodzic do sklepów ze swoimi torebkami
      foliowymi i tak stalyby sie torbami nie jednorazowego uzytku ale wielokrotnego
      i tak az do zdarcia.
    • krzysiozak Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:07
      Proponuję żeby każdy chociaż raz tak zrobił w sklepie którym
      odpłatnie sprzedają torby foliowe: Wziąć podejść do kasy z dużą
      ilością sprawunków. Niech sprzedawca na bije na kasę wszystkie
      towary i poprosić o bezpłatne opakowanie w przypadku gdy nie będzie
      takiego opakowania, nie płacić za towar i go zostawić, sobie odejść,
      niech robią sobie z tym co chcą.
      • beata072 Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:36
        Widzę, że sporo osób używa foliówek po zakupach w charakterze worków na śmieci.
        Ja też tak robię i myślę, że to naprawdę dobre rozwiązanie. Jeśli nie będzie
        darmowych foliówek to te osoby będą kupować worki na śmieci i gdzie tu korzyść
        dla środowiska? Może przeciwnicy darmowych torebek powinni wziąć to pod uwagę?
    • niebieski.k Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:32
      Carrefour sprzedaje ludziom reklamówki niby ekologiczne i zarabia na naiwnych
      kupę kasy ! Dlatego już w nim nie kupuję ! Wiwat TESCO !!!
    • cbk-kbc Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:44
      Jak zawsze kiedy nie wiadomo o co chodzi, chodzi o... jasne, pieniądze.
      Do niedawna sklepy będąc zmuszonymi do zapewnienia kupującym opakowania, same w te opakowania musiały się zaopatrzyć. Kupowały je w hurcie po np 2 gr. Dziennie setki, tysiące klientów, których obecnie zmuszają do zakupu torby po np 20 gr. Te same plastikowe torby w sklepach sieci Carrefour, ale uszlachetnione zielonym kolorem. I co? Za 20 gr rozłożą się? Co za różnica. Ważne, że sklep oszczędza, a nawet zarabia.
      W Tesco można również kupić torby papierowe, lniane, ale nie ma sytuacji, aby klient musiał(!) zapłacić za opakowanie. To się nazywa szacunek dla klienta.
      Dzień, w którym sklepy Carrefour (i inni) przekażą do pakowania bezpłatne papierowe torby, będzie dniem w którym możemy mówić o ich proekologicznej polityce. Na razie jest to przenoszenie kosztów na klienta, i tzw mydlenie oczu.
    • kim-lan-san Re: Tesco wprowadza klientów w błąd ws. torebek 04.08.09, 12:54
      Ciekawe ile czasu rozkłada się worek na śmieci.
    • j-50 Już nie tysiące lat! 04.08.09, 19:48
      Pewien chłopak z koledżu opracował metodę szybkiego rozkładu
      plastiku przez specjalnie wyhodowane bakterie. Rozkład plastiku trwa
      wtedy kilka miesięcy. Dla mnie to prawdziwa bomba.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka