Dodaj do ulubionych

Kulisy sejmowe

28.03.20, 15:17
Tak się załatwia przepychanie ustaw przez pisowców i "niezależnego" prezydenta!

Witek zapomniała, że ma włączony mikrofon. Przypadkiem zdradziła stanowisko Dudy

Niewyłączone mikrofony niejednemu politykowi przysporzyły kłopotów. Tym razem chodzi o marszałek Elżbietę Witek i nocne obrady Sejmu.

Posłanka Lewicy opublikowała na Twitterze nagranie, z którego może wynikać, że Witek w środku nocy konsultowała się z prezydentem Andrzejem Dudą w sprawie kontrowersyjnej poprawki w specustawie.

"Czy Andrzej Duda - nie tylko prezydent, ale i jeden z kandydatów na prezydenta - w ramach trwającej kampanii zmieni sobie Kodeks Wyborczy? Czyżby Marszałek Witek wiedziała, że tak właśnie będzie jeszcze zanim zmiany trafiły pod głosowanie Sejmu?" – napisała na Twitterze posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.


Na nagraniu widać, jak marszałek Witek wraca do sali sejmowej i cicho raportuje marszałkowi Ryszardowi Terleckiemu: "Podpisze".
Po chwili orientuje się, że mikrofon jest włączony. W kolejnym wpisie posłanka Lewicy wyjaśnia, że moment ten został zarejestrowany jeszcze przed głosowaniem w sprawie poprawki do tzw. tarczy antykryzysowej, dotyczącej zmian w Kodeksie wyborczym.


"To nagranie z nocnego posiedzenia Sejmu - przed głosowaniem poprawki 177 marszałek Witek wyszła. Jeśli dobrze słyszę, po powrocie wyjaśniła marsz. Terleckiemu powód wyjścia - ustalenie planu z prezydentem. A jeśli słyszę źle - chętnie poznam stanowisko PAD ws. zmian w kodeksie" – stwierdziła posłanka Lewicy.

Przypomnijmy, że zmiany w Kodeksie wyborczym pozwalają wszystkim osobom przebywającym w kwarantannie i domowe izolacji, na głosowanie korespondencyjne. Takie same ułatwienia mają dotyczyć każdego, kto ukończył 60 lat. Zdaniem komentatorów takie decyzje podejmowane na 42 dni przez planowanymi wyborami są niekonstytucyjne.

Oto to link do nagrania:

Tekst linku

Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka